PDA

View Full Version : Saksamaa koondis MM-il

mel21
31.05.02, 21:06
Nüüd, kus siis Senegal on esimeses kohtumises häbistanud maailmameistreid, keskendub tähelepanu homsele mängule Saksamaa - Saudi Araabia.

Intervjuudes tundub, et meeskond on suutnud vähemalt vaimselt kompenseerida vigastustest ja alavormist tingitud tagasilöögid Scholli, Wörnsi, Deisleri, Heinrich või Nowotny näol. Kuigi kodus ollakse väga skeptiliselt edu suhtes (iga kaheksas arvab, et Saksa alagrupist edasi ei pääse), on Völler & Co. suhteliselt optimistlikud. Vaatamata suhtelisele keskpärasusele peamiste tiitlipretendentidega võrreldes, on meeskonnas ometi mängijaid, kelle särav esitus innustaks ka kaaslasi. Väravasuul seisab kahtlemata maailma parim(aid) gollkipreid Oliver Kahn, äärtes on kiire Thorsten Frings, keskel on mängumootorid Didi Hamann ja Michael Ballack, ründel on peamiseks löögirusikaks sirgunud Miroslav Klose.

Muidugi, probleeme on. Metzelder-Ramelow-Linke on kaitses täiesti uus kombinatsioon, mis veel päris õlitatult ei tööta. Rehmeri kerge vigastus ei luba ka taktikaliselt varieerida. Võimalik alternatiiv on Ziege, kes esialgu nihkub keskväljale. Liigas hea, kuid rahvusvahelisel tasandil kogenematu kaitsja Baumann on esialgu varumees. Ka rünnakul on vaid Klose ainuke asetusega mängija. Bierhoff, Jancker, Neuville või Bode peavad tõestama, et sobivad noore talendi partneriks.

Völler pole veel meeskonna koosseisu avaldanud, aga see võiks niimoodi välja näha:

Kahn - Metzelder, Ramelow, Linke - Ziege, Hamann, Frings - Ballack, Schneider - Klose, Jancker

Laupäev, 1.6, kell 14.30

Aramis
01.06.02, 03:07
Mnjaa...huvitav on asetus ,mida välja pakutakse...kolme mehe keskkaitseliin, mille kohta Linke ütles, et see on talle väga tuttav Bayerni üleelmise eduka hooaja pealt, kus tema ja Kuffuri taga juhtis mängu Patrick Andersson.Anderssoni asemel on kaitsepealikuks tõusnud Carsten Ramelow ja Linke kõrval töötab noor Metzelder.See ongi küsimus, kuidas Metzelder kahe kogenud meeskonnakaaslasega üksteisemõistmise leiab.Järgmine liin on ääred Frings ja Ziege ja nende vahel kaitsev poolkaitsja Didi Hamann(Jens Jeremies).Hamanni roll on väga oluline vastase rünnakute peatajana ja ka rünnaku toetajana.Hamann on nagu Effenberg selle omaduse poolest, et ta on alati partnerite jaoks mängitav - ta seob keskliini väga hästi ja hoiab pea külmana.Järgmised kaks meest ei tohiks aga eriti väheaktiivsed olla, sest neist sõltub palju - klubikaaslased Ballack ja Schneider peavad hoolt kandma saksa mängu loovuse ja teravuste osalt.Ja loomulikult ka toitma ründepaari, kelleks on siis tõenäoliselt Klose ja Jancker.Minu arust on sümpaatne ,et sakslastel on Janckeri ja Bierhoffi sugused kolossid , mis annab minu arust kindluse, et Saksamaaga ei saa juhtuda sama,mis juhtus täna prantslastega.Peamänguvõim ees on see, mis annab igale survele sellise jõu, et värav ei jää tulemata.Ja kui Ballack&Scneider ei saa palliga läbi, siis pikk pall Janckeri peale ja Klosele jooksule on täitsa arvestatavad alternatiivid.Usun, et Saksamaa Scholli ja Deislerita on parem kui Prantsusmaa Zidaneta.
Vahetusmeestena on Neuville end hooajal näidanud ja kaitsepoolele siis Baumann või Jeremies oleks välja pakkuda.Ja kui Völler ees Janckerit eelistab Bierhoffile ,siis eks see seda tähendab, et Olli pole piisavalt heas vormis endiselt.Aga mine sa tea...
Ja üks ,mis kindel - Kahn on väravas!

Artur
01.06.02, 04:59
Andke, lugupeetud Saksmaa jalgpalli austad ja sõbrad, andeks, kuid kas selline mees nagu Carsten Jancker on hea ründaja. On ta tippklassimees? Ausalt öeldes on Carsten minu arvates üks kõige ülihinnatuimaid mängijaid modernses jalgpallis. Ei ole tal ei kiirust, tehnikat, löök on sitt, väravaid ka palju ei löö, nii pika mehe kohta võiks ta õhuvõitluses parem olla, paneb liialt palju häid olukordi perse, on kohmakas, söödud on ebatäpsed. Öelge nüüd mulle, mida teeb selline ründaja ühes Euroopa tippu kuuluvas koondises.

Seevastu vääriks kindlasti algkoosseisukohta selline mees nagu Oliver Bierhoff. Tegemist on ikkagi eelmise kümnendi ühe parima goalscoreriga (Christian Vieri, Raul, Alan Shearer..). Lisaks on Bierhoffil suurepärane pealöök, hea väljakunägemine ja mängulugemine ja loomulikult tema hindamatu väravavaist. Bierhoff ei kuulu minu lemmikmängijate hulka, kuid fakt on see, et ta on endiselt suuteline väravaid lööma. Bierhoff on suurele kriitikale vaatamata väga-väga hea ründaja, see on ümberlükkamatu fakt. Lisaks sellele, nagu te kõik juba teate, on Oliver suur suurvõistlustemees. Elagu Bierhoff.

Ciao.

Aramis
01.06.02, 12:22
Originally posted by Artur

Andke, lugupeetud Saksmaa jalgpalli austad ja sõbrad, andeks, kuid kas selline mees nagu Carsten Jancker on hea ründaja. On ta tippklassimees? Ausalt öeldes on Carsten minu arvates üks kõige ülihinnatuimaid mängijaid modernses jalgpallis. Ei ole tal ei kiirust, tehnikat, löök on sitt, väravaid ka palju ei löö, nii pika mehe kohta võiks ta õhuvõitluses parem olla, paneb liialt palju häid olukordi perse, on kohmakas, söödud on ebatäpsed. Öelge nüüd mulle, mida teeb selline ründaja ühes Euroopa tippu kuuluvas koondises.

Seevastu vääriks kindlasti algkoosseisukohta selline mees nagu Oliver Bierhoff. Tegemist on ikkagi eelmise kümnendi ühe parima goalscoreriga (Christian Vieri, Raul, Alan Shearer..). Lisaks on Bierhoffil suurepärane pealöök, hea väljakunägemine ja mängulugemine ja loomulikult tema hindamatu väravavaist. Bierhoff ei kuulu minu lemmikmängijate hulka, kuid fakt on see, et ta on endiselt suuteline väravaid lööma. Bierhoff on suurele kriitikale vaatamata väga-väga hea ründaja, see on ümberlükkamatu fakt. Lisaks sellele, nagu te kõik juba teate, on Oliver suur suurvõistlustemees. Elagu Bierhoff.

Ciao.

Mis mina arvan Janckerist?
Plusside alla meeskonnatöö, võitlus pallita olles(Bierhoffi nõrk külg),kõrgete pallide mängimine(katab hästi kaitsjat ja saab palli alla) ja suurepärane löök jalaga ;)
Miinusteks nt võrreldes Bierhoffiga, siis tõesti peamäng boxis on Ollil tunduvalt letaalsem.Võibolla söödutäpsus ka aegaajalt petab, kuid mõlemad näevad hästi platsi ja suudavad sööta hästi teistele ,kui suur keha takistuseks ei tule.Tundub kohmakas ,aga üritab ja ka suudab keerulisemaid tehnilisi liigutusi läbi viia.Mardisalu on koos Kannikuga loonud müüdi Janckerist kui kobast mehest ja seda positsiooni ma ei jaga.Ühtin Arturiga, et Jancker pole maailmaklassi ründaja, aga tema meeskonnatöö ületab effektiivsuselt enamus maailmaklassi ründajate oma.Sellist suurt meest pole kellegil va tsehhid oma rivides ette näidata ja nagu Saksalgi on tsehhidel selliseid mehi suisa kaks.Aganjah Janckeri edu Bierhoffi ees ongi mäng mujal väljakul va trahvikast.

mel21
01.06.02, 20:46
Uskumatu! :D :P ;) :)

Saksamaa - Saudi Araabia 8:0 (4:0)

Saksamaa: Kahn - Linke, Ramelow, Metzelder - Frings, B. Schneider, Hamann, Ballack, Ziege - Jancker, Klose - Trainer: Völler
Saudi-Araabia: Al-Deayea - Ahmad Al-Dossary, Zubromawi, Tukar, Sulimani - Noor, K. Al-Dossari, Al-Temyat, A. Al-Shahrani - Al-Jaber, Al-Yami - Trainer: Al-Johar

Väravad: 1:0 Klose (21., Ballack), 2:0 Klose (26., Ballack), 3:0 Ballack (41., Ziege), 4:0 Jancker (45., Klose), 5:0 Klose (70., B. Schneider), 6:0 Linke (73., Ziege), 7:0 Bierhoff (85., B. Schneider), 8:0 B. Schneider (90+2.)

Vahetused: 46. Jeremies (Ramelow), 67. Bierhoff (Jancker), 77. Neuville (Klose) - 46. Al-Khathran (Al-Temyat), 46. I. Al-Shahrani (K. Al-Dossari), 77. Abdullah Al-Dossary (Al-Yami)

Kohtunik: Aquino, Ubaldo
Pealtvaatajaid: 42000
Hoiatused: Ziege, Hamann - Noor

Super esitus Völleri poiste poolt, kuigi Saudi-Araabia oli ikka hämmastavalt nõrk. Üleolek oli eriti peamängus, kus Janckeri füüsiline boonus lubas tal vabalt pisemnate kõrbepoegade vastu ageerida, Klose (man of the match!) kõik kolm, Ballacki ja Linke väravad pealöökidest sündisid. Väga hea oli veel Hamann, kes oli oluline side kaitse ja edurivi vahel. Äärtest domineeris esimesel poolajal Ziege vasakul ja Frings paremal, teisel poolajal haaras üha enam ohjad Schneider, kelle karistuslöök pani suurepärasele kohtumisele i-punkti. Veidi võiks nuriseda noore Metzelderi üle, kes paaril juhul näitas mõningat ebakindlust.

Muidugi, nüüd ei tohi loorberitel puhkama jääda. Saudid olid ikka MM-iks mittekõlbulik meeskond, Kamerun ning Iirimaa on hoopis teisest puust. Aga seniks...

:õlu:

dieter
01.06.02, 23:01
Originally posted by Artur

Sorry et ma isiklikuks lähen, olles ise veidi svipsis, kuid sedakorda ei suuda ma oma sümpaatiat vaka all hoida. Ma tunnistan, et Jancker pole ründaja a la Owen või Totti, ent ta on trahvikastis omal kohal tegija tänu oma suurusele ja jõule ning ka tehnika on tal viimase viie aastaga (pärast tulekut Münchenisse) paranenud märgatavalt. Palli allavõtt ja selle töötlemine ning väravaolukordade loomine on temalt minu arvates hea. Kuigi ta mu lemmikmängija (kõlab muidugi kuivalt ja naljakalt), ei pea ma teda maailmaklassi ründajaks, ent ta on siiski tegija ning see, et ta Bundesligas ei löönud väravaid see hooaeg, läks selle nahka, et a) ta oli vigastatud ja tänu sellele ei saanud mängupraktikat, b) Elber & Pizza & Santa Cruz olid suhtkoht heas hoos ning c) tal oli vähe õnne. Kuigi jah tunnistan, et tal on neid postilööke ikka liiga palju ja peaks hakkama nagu sisse lööma lihtsaid väravaid, nagu kõik tal teha soovitavad.
Ent üks asi räägib tema poolt isegi siis, kui teda üldse ei salli (nagu ntx van der sell) - man of the match Klose on Janckerit ikka väga kiitnud just tema eeltöö pärast. Ja nagu teada, oli tema võimalus saudide vastu esimene.
Pliis ärge sakslased nüüd ülbeks minge :kaval:

Sorry veelkord, et isiklikuks läksin, aga Jancker (ja võibolla veel Zico ja Kahn) on mehed, keda kaitsen, kuna tunnen, et pean seda tegema. Võib-olla olen isegi sunnitud hakkama Galatasaraile :viha: pöialt hoidma järgmisel hooajal.

PS ta pole ülehinnatud, kuna ta saab ikka kriitikat way more kui positiivseid hinnanguid ja ootuseid.

PPS õige, et ta on õhuvõitluses sitt. nagu ka mina (kes ma kaitseorientatsiooniga, kuigi ka seda ei oska)

PPPS Jancker scores in World Cup 2002 :õlu: :õlu::õlu::õlu::õlu::õlu::õlu::kaval: :kaval:

Devil
01.06.02, 23:23
supreme mäng jah saksama poolt ... kas vastane oli nõrk või saksamaa tugev? ma usun et saudid olid nõrgad ja saksamma tugev :)... 8:0 pull tulemus ikke
Klose on vist jah uus klinsmann :D .... aga dai pohh et ma pole saksamaa poolt ... Itaalia võidab in the end :)
PPPS: jah dieter jancker skooris :)

Aramis
02.06.02, 04:33
Poisid on päris head.See on väga-väga hea perspektiiv.Väravavaht on alati hea ,aga kaitseliini mehed nagu Linke ja Ramelow võivad olla maailma täielik tipp, aga ka keskpärased mehed.Momendil on mõlemad vormis ja see on kõva sõna.Noor Metzelder pole ka papist poiss.Koondise laager on temast parima välja toonud ja kui Rehmerist ei saa asja ,siis ka temaga võib tiitlit võita.Hamann on super!Ma arvasin, et ehk Jeremias seal parem ,aga Hamann on kunn.Frings oli hea ja Ziege oli ülimalt aktiivne.Asi ,milles oli ka miinuseid pallikaotuste näol.aga parem aktiivne äär kui kaitsev äär.Kolme keskkaitsja puhul peab äär olema ründav ja Ziege lõi teravusi.Usun ,et Fring avaneb veel tulevates mängudes.Ballack ja Schneider?Mida arvata.Mõlemad lõid superväravad.Aegaajalt eksisid, aga üldiselt olid mehed väärt mida vaid.Mõlemad suudavad vastast pingesse panna ja kuni kaitseni teda jälitada.Ülihead söötjad ja suurepärase kauglöögiga.Natuke küsitava triblinguoskusega ,aga tuli ka ette seda.Ja ründeduo Klose-Jancker.Kloselt me ootasime ilusat mängu, aga sellist domineerimist küll mitte.Jancker näitas ma looodan ka Arturile ,miks Völler ja meie siin teda hindame.Minu arust täitis ta suurepäraselt punktid mida ma eelpool ära tõin tema tugevusteks.Järgmiste vastastega(Iiri,kamerun) ongi rünnak suurim küsimärk.KAitse ja keskväli saab hakkama ,aga kas rünnak suudab nende kahe vastu ,kus peamängu ülekaal väiksem, hakkama saada, seda saame näha.
Algus , et võita tiitlit, võib olla ka 0-1 mingi aafrika satsiga, aga samas mina eelistaks 8-0-i.See lisab meestesse kindlust ja usun, et Völleri sugune treener ei lase meestel pilvedesse tõusta.A olgem ausad - mehed on piisavalt kogenud, et mitte seda teha ja lähevad järgmisee matsi sama motiveeritult nagu eile.
PS: Tahaks veel ära mainida Schneideri häid petteid.Tema sööt on selline oht, et seda pettena kasutades lähevad vastased tihti õnge.

dieter
03.06.02, 15:56
Ega kellelgi juhuslikult video peal pole sakslaste-saudide mängu? Hea meelega vaataks seda isegi...

gnat
03.06.02, 23:38
ega siin pole tõesti midagi öelda kui ideaalne mäng Sakslaste poolt..... ja Jancker-i kiituseks tuleb küll öelda et peale Klauset oli ta teine mees platsil ... ma arvan ka nüüd et sakslased veerandfinaalis Itaaliaga...... ja see saax olema vägagi põnev mäng... aga eks näis.

Aramis
04.06.02, 04:17
Dieter , heameelega pakuks sulle vaadata!Tõeline nauding ...ma iga päev peale tööpäeva lõõgastun sellega :)

Andy
04.06.02, 18:14
Et nad kuradid ainult loorberitele puhkama ei jääks. Homne Iiri mäng on vitaalne- kui nad vähemalt viigi kätte saavad, siis võib juba hakata midagi uskuma. Et Völleri eesmärk veerandfinaalikoht polegi mägede taga.
8-0 oli muidugi super. Saudide väravavaht oleks juba pärast kahte esimest väravat pidanud teadma, kumba nurka pallid lendavad :)
Ning Kloset Klinsmanni (minu lemmikmängijaga võrrelda) pole sugugi vale, vend taob väravaid nagu noor jumal ja on sümpaatne ka veel peale selle.

dieter
05.06.02, 20:24
:viha: :viha: hakkab pihta, kuradi vana ahvikari....
mis sa muud ütled, ega ma eriti seda mängu ei saanud jälgida kah, nii poole silmaga, aga oli siis vaja lõpus niiiiii rahulikult võtta :kisakõri: :trafck:

kuigi ma ju ennustasingi viiki ... elik siis läks ju nii nagu eeldasin

mel21
05.06.02, 20:57
Kohutav! :( :( :viha:

Saksamaa - Iirimaa 1:1 (1:0)

Saksamaa: Kahnn - Linke, Ramelow, Metzelder - Frings, B. Schneider, Hamann, Ballack, Ziege - Jancker, Klose
Iirimaa: Given - G. Kelly, Staunton, Breen, Harte - Finnan, Holland, Kinsella, Kilbane - Keane, Duff
Väravad: 1:0 Klose (18., Ballack), 1:1 Keane (90+2., Quinn)
Vahetused: 75. Bierhoff (Jancker), 85. Bode (Klose), 90. Jeremies (B. Schneider) - 73. Quinn (G. Kelly), 74. Reid (Harte), 88. Cunningham (Staunton)
Kohtunik: Kim Milton Nielsen
Pealtvaatajad: 35854
Hoiatused: -

Punkt üks. Pole vist üllatus, et saudide mäng polnud veel tõeline lakmuspaber.
Punkt kaks. Iirimaa viigivärav oli enam kui teenitud. Kuidas saab muutuda niivõrd passiivseks. Jancker üritas, kuid ei osanud, Klose (põlvevigastus?) oli täiesti kustunud. Didi Hamann oli kaitses normaalne, kuid ei suutnud eriti teisel poolajal palli korralikult üle tuua. Äärtest meeldis Schneider, tingimisi Frings, Ziege oli nõrgim. Vast Ballack oli väljakumängijatest tugevaim, kuid temalgi sattus palju praaki. Sama kehtib kaitse kohta: Ramelow keskkaitsjana tegi liiga palju vigu (Aramise mainitud ebastabiilsus). Rehmer peab kiiresti terveks saama.
Punkt kolm. Olli Kahn.

dieter
05.06.02, 21:23
Kui nüüd esimene :viha: ja :trafck: emotsioon on üle läinud, siis olgem ausad - mina sellist mängu neilt eeldasin juba enne MM-i. Enne mänge prognoosisin, et saude võidavad 4:0 ja iiriga teevad 2:2 viigi, nii et saudide puhul alahindasin 2x ja iirlaste puhul ülehindasin. Kuna mul kamerun-saksa mäng 1:2 pakutud, siis on tõenäoline skoor 0:1 või 2:3 Aga võit sealt tuleb, ei mingit viiki või mis veel hullem, kaotust :D :kaval:
Kuigi jah, Meli punkt kolm vastab vägagi tõele, arvan ma, et nad ei mänginudki nii hullult, ehkki mõned väljatoodud vead tulid välja. Nagu uimased ollakse, hoolimata lubadusest säilitada agressiivsus jne. Ma ei hakkaks kordama siin igakordset heietamist, et küll Rudi nüüd natuke vahutab vuntsi :lahe: riietusruumis, ent üks mis kindel, midagi hullu ei ole lahti ja nii see mäng käima peabki. Ehkki ei tohiks selle koondise puhul, kellele pöialt hoiad.

PS Jancker vana soovitus, õlita natuke sihikut ja ära roni sulgu nii palju :keel2: Siis ei ole probleeme.

Andy
05.06.02, 23:58
See on küll õige, et iirlaste värav teenitud oli- ligi 70 minutit passiivset jalgpalli lihtsalt nõuab oma. Nii see kahjuks on.
Kahn oli hea, need 2-3 väljasööstu päästsid ikka üsna kindlalt väravatest. Ja Janckerist ma ei saa ka väga hästi aru- osadele tema sööstudele toetudes peaks tal ju kiirust olema, kuidas paganama päralt on võimalik nii palju suluseisu jääda. Või olid iirlased lihtsalt meistrid kunstliku suluseisu alal? Mine võta kinni
Veidi spekulatsiooni-
Oletame, et Kamerun võidab homme (mida on oodata saudide ja Kameruni senise mängu põhjal), siis on Saksamaal ja Kamerunil 4 ning Iiril 2. Oletame ka, et Iiiri võidab lõpus saude, siis oleks neil lõpus 5. Järelikult peaks väga-väga teoreetiliselt asja analüüsides sakslastel viigist piisama, et edasi pääseda ning miks mitte ka gruppi võita, kuna väravatevahe pole just laita (kui saudidel, iirlastel ning meie lemmikutel oleks 5 silma, siis peaks ju saudidele löödud 8 kolli Völler&co-d edasi aitama).
Aga "oleks" on paha poiss, nagu Luik korduvalt mainis.
Ise usun, et teades saksa masinlikkust, kannatlikust väravavõimaluste ootamisel ning Kameruni mitte just väga kõva kaitset, siis peaks alagrupist edasisaamine siiski jõukohane olema.
Nii et nagu ennist mainiti, midagi hullu veel lahti pole.
Kuigi võita oleks ikka võinud :)
Ning annaks jumal, et noorel Klinsmannil aka Klose'l midagi tõsisemat lahti pole põlvega. Milline saklsane viimati üleüldse Golden Boot'i võitis? Müller? Või oli see keegi 90. aasta imekoondisest. Kahjuks pole statistilised teadmised nii filigraansed.

pastakanovic
06.06.02, 02:23
Ja-ja! Das ist gut! Palju Klose kokku toksib kolle? Pakun kaheksat.

elx
06.06.02, 02:43
Valus! Väga valus viik :trafck: :kurb6:

Kebab
06.06.02, 13:32
Tahaksin üles võtta ühe teema, mis mind juba ammu on härinud. Suhtumine saksa jalgpalli, eriti puhkudel, kui ta mängib mõne briti meeskonnaga. Tegelikult olen sellega juba inimlikus plaanis ammu leppinud ega lase ennast sellest häirida, kuid Aramise võitlused delfis panid mindki sellel teemal sõna võtma.

Täpsemalt võtaksin vaatluse alla eilse (05.juuni) Saksa-Iiri mängu Etv kommentaari. MArko Kaljuveeri ja stuudikülalise kommentaar solvasid mind. Vahepeal tundus, et mängivad Eesti ja Saksamaa koondised, lõpuvärava puhul kisasid need kommentaatorid sedamoodi, et pidin teleka mängu lõppedes kinni panema. Mängu analüüsi nagunii poleks stuudios enam toimunud. Poolaja vahepeal jäeti üks sakslaste hea väravavõimalus näitamata. Oliver Kahnist hakati kah alles mängu lõpus natuke rääkima. Samas Steve Stäuntounist jne... Pole mõtet rohkem, eks me ise tea kõik paremini. Tuttav, kes raadiot kuulas, rääkis, et seal olevat kommentaator veel rohkem hullunud ja karjunud eetrisse: "Lõpuks ometi, ME KÕIK ootasime seda"! Kes ME KÕIK? Kas tõesti mängis Eesti eile Saksamaaga?

Inimlikus plaanis on ju kõik arusaadav, saksa jalgpall ei meeldi enamusele, briti oma meeldib. Lihtne ja loogiline põhjus. Aga mul tekkis küsimus, kas me saaksime midagi ette võtta, et vähemalt otseülekandes ei toimuks selliseid olukordi. Üks ettepanek oleks sellest kuidagi asjaosalistele endale teada anda. Kirjutada kiri Etv sporditoimetusele, võib olla ka Sportnetti.

Ma arvan, et inimsena on Marko Kaljuveer väga tore inimene, seepärast oleks kirja ettepanek Etv Sporditometusele, midagi sellist, et me paluks kõiki (mitte ainult saksa mänge) kommenteerima erapooletuid isikuid. Kas Marko Kaljuveer ja co ei taipa, et Eestis võib olla ka Saksa koondise poolehoidjaid, kes võivad solvuda tema rõõmukarjete peale?

Mida te sellest arvate? Äkki on meie seas mõni hea sõnaseadja?

HIljem Lisatud: Minugipärast võib sellest eraldi topicu teha, aga ma ise ei söendanud.

p.s Iirimaa vääris seda viiki
:)

dieter
06.06.02, 14:38
Kaldudes ka korraks teemast kõrvale, märgin siiski paari asja.
Esiteks - ma ei kuulnud kommentaari, kuna mul mängib telekas vaid hääletult ja pealegi ei saa ma seda pidevalt jälgida.
Teiseks - taoline ühe meeskonna fännamine ja tuline poolehoid on andestatav, kui tõesti üheks pooleks on oma koondis. Mul on selline tunne, et viisakas inimene (veel enam telekommentaator) peaks isegi siis kui ta on emma-kumma meeskonna poolt suutma vähemalt avalikkuses säilitama erapooletuse. Ent nagu me teame ju ka teistest Eesti teleülekannetest (TV3), siis selline erapoolikus on väga levinud ja näiteks mina olen seetõttu üsnagi loobunud kommentaaride kuulamisest kui olen sunnitud vaatama mänge kanalilt, kus käib a la Fiiiguuu või Deivid Bekkhämm iga pallipuudutuse peale.
Kolmandaks - ma ei usu et sellisest kirjast miskit suurt kasu oleks. Kuigi võiks soovitada jah näiteks JP Jalolt eeskuju võtta. Mees suudab CL-is mänge kommenteerides elavneda mõlema meeskonna võimaluste peale kuigi kaheldamatult on tal vähemalt mingites mängudes oma sümpaatiad olemas.

Nii et oma arutlusega ma sisuliselt ei jõudnud kuhugi välja, kui mitte arvestada tõdemust, et olukord on sXtt ja ma ei usu, et seal suurt midagi muuta annaks.

mcnamara
06.06.02, 14:59
Ma ei saa teile midagi muud soovitada, kui mõnda teist kanalit vaadata. Soomest näiteks kommenteeris eile mängu Tapio Suominen - ja tegi seda oma tuntud headuses. Aga muidugi näevad paljud ainult Eestit. Sel juhul tuleb vist lihtsalt jah telekas vaikseks panna.
Loomulikult olin tulihingeliselt eile Iirimaa poolt, aga erapoolikuid kommentaatoreid ei kannata minagi. :viha:

jyriöö
06.06.02, 16:36
Vaatasin seda mängu NTV Futboli pealt. Seal täpselt sama lugu, lõpus kumas kommentaarist selge parastav toon. A la nemtsõ zabõli zatshem na polje võshli - selge vihje sakslaste passiivsele mängule peale 1:0 ette minekut. Vene - Saksa ajalugu on küll kirju, kuid ega selline suhtumine ilus pole...

Andy
06.06.02, 18:27
Teema jätkuks nii palju, et eriti räige anti-Saksamaa jutt oli eelmise aasta CL-i lõpufaasis, kus Mardisalu lausa halas, kui Manu Bayernilt tappa sai. Ja järgmises mängus temapoolne hämmastav ümbersündimine- tüüp oli saanud tulihingelisest Manu fännist järsku Hispaania jalgpalli austajaks. Mage.
Aga jah, nii palju kui mina eesti jalgpalliringkondadega suhelnud olen on 99% saksa jalgpalli vastu. Aramis, dieter, Kebab, mel21 on põhinimed (sorri nendele, keda välja jätsin), kes deutsche fussballi propageerivad, ise püüan sama teha.
Kas asi on kadeduses- Saksamaa ju Brasiilia järgi maailmas MM-idel edukuselt teine meeskond, Euroopas aga oma kolme MM tiitli ja kolme EM tiitli järgi võttes kindlalt edukaim riik.
Siis on muidugi need, kes põhjendavad ennast lausetega a la "Kahn on ahv" ja "Jancker on nats". Väga mage.
Või siis lihtsalt ei suudeta leppida, et leidub ka riike, kes ehitavad mängu üles kindlale mängujoonisele tuginedes ning ei kipu igal võimalusel kannasööte ja käärlööke tegema.
Täiesti arusaamatu. Aga tore on olla osake antimassikultuurist ehk siis saksa jalgpalli toetamisest ning eriti tore on veel olla see osake juba alates 90. aasta MM-ist ehk siis 12 aastat :)

mcnamara
06.06.02, 18:37
Originally posted by Andy
Kas asi on kadeduses- Saksamaa ju Brasiilia järgi maailmas MM-idel edukuselt teine meeskond, Euroopas aga oma kolme MM tiitli ja kolme EM tiitli järgi võttes kindlalt edukaim riik.
Siis on muidugi need, kes põhjendavad ennast lausetega a la "Kahn on ahv" ja "Jancker on nats". Väga mage.

Ära's nüüd nii ka üldista. Mina olen Inglismaa ja teiste Briti tiimide toetaja aastast 1982...aga sellest hoolimata võin öelda, et olen olnud täiest hingest Saksamaa poolt koguni kahes vuti-MMi finaalis 1986 ja 1990. 86.aasta meeskond kusjuures oli mulle väga sümpaatne.
Vaevalt, et see asi nüüd nii hull on, et kõik Saksamaa vastu. Mardisalu ManU-meelsus on ju ammu teada. ;)

dieter
06.06.02, 20:59
Ma pöörduks nüüd mängu juurde tagasi, ehkki räägin sedakorda grupimängust. No sellist Kameruni, kes täna Saudi-Araabia vastu mängis, ei peaks küll kartma. Aga pidagem meeles, et nii Saksamaa kui Kamerun mängisid esimese mängu (Kamerun küll ühe poolaja) vägagi hästi, mistõttu ma siin mainiks mcnamara ühe teise teema all öeldu peale (et sakslased näitasid vormi, mida neil tegelikult pole), et tundub, nagu soovinuks osapooled meelega asja huvitavamaks teha :D Igatahes, Rudis Jungs packen es öeldakse vist :õnnelik:

Ja veel - mcnamara selliseid kes Saksa jalgpalli kohe üldse üldse ei salli on ikka vääga palju. Mis puutub sellesse sõimamisse kommentaarides, siis sama asi käib muidugi ka Inglismaa, Argentina, Prantsusmaa etc kohta, aga too üldine meelsus ikka teistsugune.
Mine tea, kui kunagi oleks hakatud Soome pealt näitama Bundesligat Premieri asemel, mis siis eestimaalaste südames toimuks (kuigi ma ei ütle, et kindlasti kõik oleksid siis Kölni, HSV, Dortmundi, Bayerni, Lauterni etc fännid samamoodi nagu praegu ollakse Pooli, ManU, Arsenali, Newcastle'i austajad).

Aramis
07.06.02, 04:49
Teema on huvitav ja nagu Kebab mainis on mul kombeks Delfis pööblile ;) moraali lugeda.Ma hindan põhjendatud argumente ja nagu siin öeldi Saksa mängu mittemeeldimine on ilusti põhjendatav.Aga kuna ma ise kiidan kõiki, kui nad midagi hästi teevad ja laidan siis kui halvasti teevad, siis see kui 1-1 mängu puhul tuleb komm "..paras fritsudele, et pähe said", ajab närvi mustaks küll.Antud mängus tõesti Iirimaa võitles viigi kätte ja Saksamaa oli liigpassiivne, aga see poleks mul põhjus ,et öelda "Iirlased said kobaga viigi,kaitserivi on pensionärid ja Keane ahv"....
Kui nüüd kommentaatorite juurde tulla, siis M.Luik on üle prahi mees.Tundub, et ta on ainukesena Soome TVst elus vutti jälginud ja õppust võtnud.Kui räägitakse meestest nagu Ballack,Hamann,Keane,Viera või Del Piero, siis mees ei teata Tiit Räägulikult, et tegemist on 23 aastase Bayeri poolkaitsjaga vaid ütleb imetluse ja aukartusega hääles mehe nime ja loeb ette tiitleid ja lisab seiku, mis asja huvitavaks teevad.Just see kui soome kommentaator omal ajal ütles " ja nüt länsi-saksalainen pelimeis Jürgen Klinsmann näüttä miten pelia pelataan".Mul oli uhke tunne, kuidas see mees Klinsmanni nime ütles, ta hääles oli tunda austust ja imetlust.JA mitte ,et ta oleks saksa fänn, ei , sama moodi öeldi ka Maradona,Sheareri, või Dunga kohta.Mees tundis tähti ja austas enid ,sest nad oskasid seda mängu paremini kui tavainimesed või pallurid.Rahvus ei omanud tähtsust.Sellele tasemele jõudmine on imetlusväärne.Aga see on Soome televisiooni tase - isegi kui jäähokis või vormelis on oma mehed võistlemas ja neile selgelt kaasa elatakse ,siis pole mina eales kuulnud halvustavat väljendit vastaste kohta.Ja vastaste liidreid hinnatakse ,ka nenede nimesi lausutakse aukartusega.Soumen kaataja Sundin ja ülivoiminen ükkonen Schumacher....See on tase ja meie poisid peaksid neid kuulama ,et enda oskusi tõsta.Põhitõed on samad, mis müügitööski ehk sul peavad olema müüdava eseme kohta head teadmised, aga veel tähtsam on suhtumine ehk sinu ja kliendi vaheline suhe.Mingi müügiguru on öelnud, et müügitöös müügitehnika võib olla puudulik ja asi müüakse ikka, aga kui suhtumine on vale ,siis jääb asi igal juhul katki.

mel21
07.06.02, 21:12
Purjeklass "Optimist"

Nii, nelja päeva pärast tohib siis rõõmust huilata, kui Völleri poisid kindlalt kaheksandikfinaali murravad. Selline meeleolu näib ka treeninglaagris valitsevat. Lugesin just intervjuud Didi Hamann, kes rääkis meeskonna sisesest heast läbisaamisest. Puudu on "ajalehepäevikuid kirjutavad" mölakad (selge vihjega Lotharile 2000. aasta EMi ajal). Hea vaim saavutati just mängudes Ukraina vastu, kui kümme päeva järjest oldi koos. Igal juhul teeb see rõõmu ja usun, et Kameruni mäng tuleb jälle parme (edasi pääsetakse niikuii, sest iirlased viigistavad teise poolaja lisaminutitel Keane'i väravast ning ainsa meeskonnana ei kaota ühtegi mängu sel MM-il ;) ).

Pealegi, kuna Dynamo lunastab eeloleval pühapäeval pääsme regionalligasse ehk 3. BLi, siis selline õnnestriik ei saa katkeda.

[Muide (nii ääremärkuse ja eelreklaamina), varsti peab aktiivsemalt jälle transferi topicut väisama. Kuluaarides sosistatakse Bierhoffi võimalikust minekust Hamburgi, Kloset rebivad endale kõik, Frings on nüüd nädal aega juba Dortmundi palgal, Hertha tahab endale norrakat Carew'd, Rink läheb FCN-ist Chievosse. Mõne nädala pärast hakkavad esimesed BLi profiklubid jälle treenima.]

mcnamara
10.06.02, 14:35
Algselt tegi selle postituse mel21
Selline meeleolu näib ka treeninglaagris valitsevat. Lugesin just intervjuud Didi Hamann, kes rääkis meeskonna sisesest heast läbisaamisest. Puudu on "ajalehepäevikuid kirjutavad" mölakad (selge vihjega Lotharile 2000. aasta EMi ajal). Hea vaim saavutati just mängudes Ukraina vastu, kui kümme päeva järjest oldi koos. Igal juhul teeb see rõõmu ja usun, et Kameruni mäng tuleb jälle parme (edasi pääsetakse niikuii, sest iirlased viigistavad teise poolaja lisaminutitel Keane'i väravast ning ainsa meeskonnana ei kaota ühtegi mängu sel MM-il ;) ).

Kas Thomas Linke ja Marco Bode teated peatsest koondisemängudest loobumisest keset MM-i näitavad head meeskonnavaimu?
Kaebate, et Saksamaad keegi ei armasta. Samas on märgata, et näiteks Iirimaa vastu teil endal omakorda eriti respekti ei ole.

dieter
10.06.02, 14:45
Algselt tegi selle postituse mcnamara

Kaebate, et Saksamaad keegi ei armasta. Samas on märgata, et näiteks Iirimaa vastu teil endal omakorda eriti respekti ei ole.

Oot oot (sry et offtopic) - kas see pole mitte 2 eri asja, kui ma ütlen et meeskond, kelle poolt ma olen, peaks ikka võitlema ja võitma minema või siis kui keegi kolmas ütleb, et fritsud on sXtad või konnasööjad imevad? Muarust (võin ka sust mööda rääkida) käis siin jutt sellest, et sõimatakse põhjendamatult kedagi või siis pehmemal tasemel (ntx teles) ollakse varjamatult rõõmsad lihtsalt selle üle, et kas pannakse ühele ära või siis oma lemmik võidab (kuid siin tekib küsimus objektiivsusest), mitte sellest, kas mul (või mõnele teisele sakslastele pöialt hoidnule) on respekti iirlaste vastu - no offense, kuid ma ei vaata seda asja üldse selle poole pealt, kas ma austan iirlasi või mitte( iirlased kui sellised mulle väga meeldivad) vaid ikka selle koha pealt, et ma olen sakslaste poolt lihtsalt.
Aga - cheers ja ootame mis toob teisipäev, eks siis ole edasi näha.

dieter
10.06.02, 18:08
Achtung :trafck: meie nii palavalt kiidetud meeskonnasisene harmoonia on vaikselt ohtu sattumas. Nimelt õiendab Bierhoff, et tema on kindlalt parem kui Jancker (ei võta siin praegu oma seisukohta ;)) ja Rudi peaks teda algkoosseisus kasutama. Tal olla üldse ka Klose haipimise peale midagi öelda olnud. Krt :viha: kui nii varajases faasis taoline kamm pihta hakkab, siis hakka või jälle vaatama, et mehed, mis toimub :oih:
Igatahes Rudi ütles selgelt, et tema võtab asja mäng mängult ja vaatab siis, mida teeb. Õige kah, kui ainult see rahulolematus ei läheks kuskile kaugemale.

Muidu Kameruni mängu algrivistus peaks olema selline:
Kahn - Metzelder, Ramelow, Linke - Frings, Hamann, Ziege - Schneider, Ballack - Jancker, Klose

Aramis
11.06.02, 04:32
Mäng tuleb palav - see on kindel mats.Homses päevas on nii Prantsusmaa-Taani kui ka Saksa-Kamerun sellised maiuspalad , et lase aga olla.Kui Ramelow keskel on kindel ja Schenider piisavalt terav, siis Klose ja Jancker löövad kindlasti kumbki ühe ära.
Ex Ballack on veel jokkerina mängus.Kameruni ei saa alahinnata ja see oleks ilmaime kui Kahni selja taha pall ei satuks.Nagu ütlesin - põnev!!!

Ja Iiriga on kõik selge - olen kindel, et nad saavad edasi teisena alagrupist.Või kui ei saa(ei suuda võita saude kahe väravaga nt), siis nad pole seda ära teeninud.

dieter
11.06.02, 20:27
:ham8: :reiv: :kaabu: :õlu:

Tooksin nagu Mel21 välja kolm punkti.

1. Ja kõige tähtsam Me oleme play-offis :jump1: :jump4: :r66m9: :r66m15:
2. Küll selle kohtuniku käsi käis käbedasti, et numbreid oma kollasele kaardile märkida ja mis seal salata, ka punasele
3. Lõpuks näidati seda võitlusvaimu, millest (eelkõige just Aramis, aga ka mõned teised) pidevalt juttu on teinud ehk nö selg vastu seina edasiminekust (arvuline vähemus).

PS See ei ole punkt, vaid on lihtsalt üks asi sel MM-il ;) - Miro Klose PEA ja esimese värava eel ka jalg muidugi.

PPS Kõik kes Rudi poistele kaasa elasid, lähen ja teen ka teie peale mõeldes ühe :õlu: kohe varsti.

Maarek
11.06.02, 20:32
Algselt tegi selle postituse Aramis

siis Klose ja Jancer löövad kindlasti kumbki ühe ära.

Aramis

Kes see Jancer on? Ma olen küll teistsuguse nimega selli näinud.

Kebab
11.06.02, 20:40
Algselt tegi selle postituse Maarek

Aramis

Maarek.

Ma ei imesta, et sul 877 postitust on. :jäätis:

Aga tuleb öelda, mul on hea meel olla sellise meeskonna poolehoidja:kaabu:

Palavad õnnesoovid Aramisele, Dieterile, Mel21-le ja teistele poolehoidjatele.

Aramis
11.06.02, 21:10
Algselt tegi selle postituse Maarek

Aramis

Õnne Maarek sullegi!Võit tuli koju!

Aramis
11.06.02, 21:26
Kaks füüsiliselt tugevat meeskonda sattusid väga range kohtuniku vilistada - tulemus oli üsna laastav ja selle mõju kogu mängule ja mängupilduile oli ilmne.Ükski kollane polnud asjatu, pigem oleks saanud veel anda.Aga mõni teine(normaalne) kohtunik oleks andnud kuskil poole vähem.
esimene poolaeg oli tänu sellele vilepartiile saksa poolt nõrk ja vaid Kahni hea mäng hoidis seisu viigis.Mehed läksid nii kohtuniku kui ka vastaste tõttu liiga närvi.Ma ei tea,mida vaheajal tehti, aga näha oli, et mängiti plaaniga ja nagu üks mees.Hiilgav vahetus Bode näol.Nagu telekommentaatoridki mainisid, saksa vähemuses ei pruugi Kameruni olukorda kergemaks teha.Ja ei teinudki.Vähemus andis sakslastele ettekäände mängida kaitset ja vasturünnakut ja Kamerun kaitsva Saksamaa vastu ei suutnud suurt midagi.
Need kaks väravat olid ilmsed boonused ja näitasid kui raske on olla kaitsemängja ründavas meeskonnas.Oleks ka kolmas goll tulnud, aga Ballacki pealöögi võttis Kameruni väravvaht hiilgetõrjega ära.Ja kui midagi väravate kohta öelda, siis Klose näitas esimese värava juures ,et ta ei oska ainult peaga palli võrku lüüa - tubli poiss!
Peale seda mängu on selge, et 16 hulgas ollakse ja et järgmine mäng on laupäeva hommikul SPA-PAR-LAV-SLO alagrupi teise vastu.Ja lisaks MMile mittejõiudnuteile(Deisler,Scholl,Wörns,Novotny) ei saa selles mängus kaasa teha ka Ramelow,Ziege ja Hamann.Usun, et Rudi leiab meestele võrdväärsed asendajad ja õnneks on oodata gramm nõrgemat vastast kui need kes sellele võidu korral järgnevad.

Aramis
12.06.02, 02:58
Ma ei suuda ära oodata, et selguks vastane sakslastele vaid püüan juba spekuleerida, kes on Völleri poolt usaldatavad laupäevaseks mänguks.Kuna algrivistus on kõigis kolmes mängus olnud sama ,siis pole usutavasti mõtet kogu kooseisu ennustada, kuigi võib juhtuda, et Jancker asendatakse nt Bierhoffiga.Aga võibolla ka mitte.Kuid 100% on kindel, et tuleb leida asendajad Ramelowile kaitsesse ja Ziegele ja Hamannile keskväljale.Vaatasin koondise üle ja tundub, et häid mehi palju ,aga perfektseid asendajaid on raske leida.Nt Zieget sobib asendama ainult Böhme -ainuke ametlikult vasaku ääre mees.Tema suur miinus on liigne rünnakuleminek ja kaitseoskused.Plussiks aga suurepärased tsenderdused ja superhea vasaku jala löök.Kardan, et selle koha peal pole Völleril alternatiivi.Nii, kes mängiks kaitse juhti?Rehmer?Baumann?Jeremies?Mina arvan, et seda hakkab viimane neist tegema, kuigi ta poel nagu Ramelowgi puhas kaitsja.Ometigi on ta Bayernis seda kohta mänginud.Rehmer on kolmikust kindlaim mees, ka kiiruslikud omadused on head, ent ikkagi on ta rohkem meesmehe võtja kui libero.samuti võib veel vigastus segada.Baumann aga kes Bremenis on seda kohta mänginud on ehk liiga kogenematu koondise tasemel.Hamanni koht on väga vastutusrikas, sellest kolmikust on tema just kõige eredamalt silma paistnud.Ka siin on Jeremies võimalik variant, aga loovuselt ja külmaverelisuselt jääb Jeremies Hamannile alla, teine variant oleks noor Kehl, kes on päris huvitav variant ,kahjuks kogenematu.Oleks ülikõva ,kui see mees mängiks,sest tema tulevik on väga paljutõotav.Veel üks variant ,kuhu ma kyll ei usu Völlerit minema on see ,et Hamanni koha võtab Ballack ja ründavamaks meheks vasakul-keskel on Marko Bode(või Ricken).

silverman
12.06.02, 04:29
Punkt 1: Naudin täiega kommentaare Saksamaa jalgpalli kohta, sest see, mida dieter, Aramis ja mel21 teevad on imetlemist väärt. Ja õnneks ei ole Saksamaa alajaotusesse jõudnud igasugused muidu-piiksujad.

Punkt 2: (mida ei tasu sugugi irisemisena võtta, vaid sõbraliku tähelepanu juhtimisena) olen Maarekiga ses suhtes nõus, et Aramis kasutab väga imelikke nimesid ja järjekindlalt. Hakkavad silma riivama kergelt. Ramenlow, Jancer-Janker, Ballac, Jeremias - kõik ei tule meeldegi, ja see pole ka tähtis.

Loomulikult: kirjuta neid nimesid kasvõi tagurpidi, loen ikkagi edasi. Aga veidi viisakam oleks siiski vähemalt nimed õigesti kirjutada. Selles suhtes mitu plussi dieterile :)

Jõudu!

Aramis
12.06.02, 12:07
Algselt tegi selle postituse silverman

Punkt 1: Naudin täiega kommentaare Saksamaa jalgpalli kohta, sest see, mida dieter, Aramis ja mel21 teevad on imetlemist väärt. Ja õnneks ei ole Saksamaa alajaotusesse jõudnud igasugused muidu-piiksujad.

Punkt 2: (mida ei tasu sugugi irisemisena võtta, vaid sõbraliku tähelepanu juhtimisena) olen Maarekiga ses suhtes nõus, et Aramis kasutab väga imelikke nimesid ja järjekindlalt. Hakkavad silma riivama kergelt. Ramenlow, Jancer-Janker, Ballac, Jeremias - kõik ei tule meeldegi, ja see pole ka tähtis.

Loomulikult: kirjuta neid nimesid kasvõi tagurpidi, loen ikkagi edasi. Aga veidi viisakam oleks siiski vähemalt nimed õigesti kirjutada. Selles suhtes mitu plussi dieterile :)

Jõudu!

Jutt Jumala õige! Aga mul see häda, et ma olin haige , kui koolis jalgpallurite nimekirjutamist õpetati.Ja tasulised kursused on kolekallid.Nii ma siis panen - häälduse järgi ;)
PS!Kui sul mõni väärkasutustest veel meelde tuleb, kirja siia.Garanteerin, et need neli, mis sa välja tõid on igaveseks nüüd ajusse raiutud.Dortmundi noore tsehhi prodigyga on mul ka tihti nimeprobleem olnud.

Kebab
12.06.02, 12:59
Algselt tegi selle postituse silverman

Jõudu!

Veel natuke offtopicut. Pean veelkord meelde tuletama, et viisakas inimene saadab sellised teated privaatselt :jäätis:

mel21
12.06.02, 19:41
vastusena Aramise spekulatsioonidele:
Böhme on vigastet (soojendusel enne Kameruni mängu väänas põlve), nii, et Ziege koha peab veelkord üle vaatama.

Ega midagi uut pole lisada. Esimene poolaeg tegi nukraks ja kui Ramelow (kui siin juba eelnevalt nimede kirjutamise teema üles võeti, siis olgu viidatud ka hääldusnüansile - ramelo, w ei hääldu, sest see on saksa nimi, kuigi tõsi slaavi sugemetega) poolaja eel eemaldati, meenus vägisi nelja aasta tagune veerandfinaal horvaatidega. umbes samal mänguminutil eemaldati tollal Wörns.

Teisel poolajal aga näitasid poisid, milles nad head on. võitlus+vaim=võitlusvaim. mäng ei olnud tehniliselt nauditav, kuid pingeline. Jokker Bode värav tegi asja kergeks, kuid erilist kiitust väärib teise poolaja kindel kaitsetöö. Mitte ainult nominaalne kaitsetrio Kahn-Linke-Metzelder, vaid kogu meeskond oli hingestatult asja juures. eriti hea oli paremal äärel Frings, kuid ka Hamann, Bode, aju Ballack ning kõik teised väärivad kiitust.
Väravavõimalusi oli vähe, kuid Klose triblamine enne söötu Bodele ning juba viies konveiermeetodil peaga löödud värav teevad noorest talendist selle MMi ühe võtmefiguuri. BLis oli ta juba hea, ka MMi eelnevates koondiste mängudes, nüüd õppib teda ka laiem üldsus tundma. Usun, et FCK juhtkonna telefon on hetkel punane.

Olgu nende 16 kollasega kuidas on, eks ju siis Nietol oli halb päev. Paraku võib see tõsiselt kätte maksta, Völler peab uuenduslikke taktikalisi käikke kaaluma. Eks nende üle ole ka huvitav spekuleerida.

Natuke off-tpoicuna, kuid eelpool aset leidnud arutlusse hästi sobiv: meenub "stuudioekspert" Liivo Leetma, kes olevat seoses ohtrate hoiatustega viidanud Saksamaa paljudele (?) neonatsidele, kelle mõttemaailm mõjutavat ka koondise alateadvust, kes siis neegritele kättemaksuks jalgadesse sõidavad (mulle jutustati seda, ehk keegi oskab täpsustada?).
Selliste avalduste üle saab muidugi vaid irvitada, sest oma sisutiheduselt saab nad liigitada kategooriasse "Jancker on nats". Väga vale on kokku viia ühiskondliku mõtlemist ja jalgpalli kui mängu. Seda saab aga teha fänluse ja inimeste suhtumises erinevate riikide koondiste suhtes. Arvamus, et "kuradi fritsud pidid võitma" ei peegelda ütleja suhtumist konkreetselt Saksa jalgpalli, vaid kõigesse, mis on seotud Saksamaa või saksa kultuuriga. Muidugi, see ei kehti ainult Saksamaa-fašistide kohta (tõin selle vaid näiteks), vaid ka "prantslaste-konnaõgijate-neegrite", "ameeriklaste-ülbete sitapeade", "lätlaste-kuuevarbaliste" vms. kohta. Samasugused kujutluspildid on olemas teistel rahvustel kasvõi eestlastest. See mudel ei tööta mitte ainult koondiste tasandil: miks ei salli Barca fännid Reali (ajaloolis-geograafiline dimensioon) või Spartaki fännid CSKA omi (sotsiaalne dimensioon).
Oeh, nüüd läks veidike pikaks kõrvalteemaks, kuid see on huvitav teema, millega tegeldakse lausa teaduslikult (jalgpallisotsioloogia).

Aramis
13.06.02, 02:11
Sattusin seda ETV kaaskommentaatori lauset kuulma ja kui ma ei eksi ,siis isegi Iiri-Saudia-Araabia mängus.See oli hämmastav!Lause mõte oli täpselt nagu Mel seda mainis.A la, et eks sakslastelt oligi neegrite vastu sellist jõhkrat mängu oodata, kuna neis on (ja nagu ma aru sain, ppeti silmas nii rahvust kui ka meeskonda)neonatslikke meeleolusi.Hämmastav küündimatus.Sellist asja nii lihtsalt väita - see oli päris solvav!

Aramis
13.06.02, 02:53

vastusena Aramise spekulatsioonidele:
Böhme on vigastet (soojendusel enne Kameruni mängu väänas põlve), nii, et Ziege koha peab veelkord üle vaatama.

No nii, mis siis nüüd teha?Ainuke vasak jalg on ametlikult Bode, kes omal ajal isegi kaitsjat on mänginud, kuid vanuse tulekuga on vaikselt ülespoole liikunud.Kuna Völler teda alles usaldas, siis võimalik, et usaldab jälle.Vana kogenud mees peaks hakkama saama.Ülejäänud alternatiivid on minule tundmatud -Jeremies pole kunagi äärel olnud ehk Kehl?Frings ja Rehmer tuntud kui parema ääre mehed.Ma loodan, et Bode veab välja - ründavas osas väga huvitav mees ja loodetavasti suudab oma kogemusega ka kaitses piisavalt töötada.

Aramis
13.06.02, 05:00
Natuke statistikat:
Frings ja Hamann on vastavalt 31 ja 29 taclinguga 3 ja 4 kohal.
Klose väravatabeli esimene ja ka 2 passi on tal kirjas.
Seda sinast söödutabelit juhib aga Michael Ballack , kes ka pealelöökides jagab 11 löögiga 3-9 kohta.Jne jne ...samas ei saa nende tulemustega veel hiilata, sest osad meeskonnad on vaid kaks mängu mänginud.

mcnamara
13.06.02, 14:25
Mida siis Paraguaist arvate? Chilavert on ikka kuratlikult kehv olnud sel MM-il, aga keskkaitse Camarra-Ayala on neil endiselt väga tugev. Valiti vist isegi 98. aasta MM-i parimaks. Pallid Klose pea suunas toovad ilmselt siiski Saksamaale võidu?

dieter
13.06.02, 17:42
Ma tooks välja ehk mõned asjaolud, mida mängu ajal tasuks ehk silmas pidada (ja kahele neist mcnamara juba viitas); Rudi teab muidugi asju paremini ;)
Chilavert ei ole tõesti eriti hea olnud sel MM-il, ehkki ta rääkis mängust Saksamaaga kui maailma kahe parima väravavahi duellist :oih: Ma olen nõus sellega, et Olli on maailma parim(aid) väravavahte, aga et Chilavert... Ent eks ta olegi ju selline kõva jutuga olnud kogu aeg.
Kaitses on tõesti keskel Gamarra, Caceres ja Ayala tugevad, kuid kas mitte pole äärtelt siiski üsna toredasti võimalusi lahti jookstud senistes mängudes, mistõttu ehk paremalt võiks ilusaid Schneideri või Ballacki tsenderdusi teate-ise-küll-kelle-peale oodata :P Keskvälja ma mõnevõrra kardaksin, sest Arce on liikunud (eriti just paremalt) seni üsna ohtlikult ja Saksa kaitseliin on (kahjuks) suhtkoht kesine olnud, nii et seda ma kardaks, kuid loodan parimat. Ja nagu mäng Sloveeniaga näitas, olid tulevad nii Roque Santa Cruz :kaabu:, kel jäi küll mõni sentimeeter puudu, et teine värav lüüa, kui ka vahetusest tulnud ja võidu teinud Campos ja Cueves.

Ent ma arvan, et Saksamaa teeb selle asja ära ja läheb kaheksa parema hulka. Väike probleem siiski on - pärast alagrupimänge ollakse vähemalt Saksamaal muutumas juba üsna enesekindlaks, ent mida siiski teatud nõrkustele vaadates ei tohiks teha. Kindlasti peab hoiduma lollidest vigadest, sest kui praktiliselt kogu võistkonnal kollased all on, siis veerandfinaalis oleks meeste puudumine veel raskemini talutav.

Ründesse prognoosin oma oma sümpaatiast hoolimata Klose kõrvale Neuville'i, sest Jancker oli (kahjuks) väga nõrk Kameruni mängus. Bierhoffi mul eriti usku ei ole, pigem taas Bode sisse tuua. Samas on võimalik, et Bode nihkub veidi tagasi ja jääb Ziege kohatäitjaks, sest ta ju vasakpoolne on, kuigi mitte puhas poolik.

Kuuldavasti pidi Böhme poolfinaaliks tagasi sõitma ;) Loodetavasti on siis teised sakslased ka sellel ajal veel seal :D

mel21
13.06.02, 18:16
nii, teamchef Völler ja peatreener Skibbe meeskond näeb laupäeval selline välja:

väravas: Butt (loll nali:doh: ), Kahn on see mees
kaitses: Linke-Jeremies-Metzelder
poolkaitses: Rehmer-Frings-Bode,
ettenihutatult Schneider-Ballack
ründes: Klose-Neuville

Jeremies keskkaitsjana oli oodatud käik, nüüd ragistab Santa Cruz kahe meeskonnakaaslase vastu.
Väga huvitav on Frings, kes nihkus äärelt Hamanni kohale. Bremenis mängis ta (nominaalselt) paremäärt, kuid Borussia eest on kindel tema nihkumine just sellele keskpositsioonile.
Rehmeril on jälle kõik kombes, tema poolt on oodata kaitseliini, et vajaduse korral moodustada neljameheline liin. Bode pärast head Kameruni mängu oli eeldatav (eriti pärast Böhme vigastust) mees vasakule äärele.
Seni väga hästi mänginud Schneider ja Klose viiest väravast neljale eeltöö teinud Ballack on asetusega. Bernd siis traditsiooniliselt rohkem ääres, kus Rehmer tunduvalt kaitsvam on kui teisel pool Bode.
Ründavad siis Klose, kes on puhas kesktormaja, ning minule väga sümpaatne mängija Neuville (seega oli Dieteri pakkumine täiesti õige).

Paraguai poole pealt tuleb tõesti karta juba nimetatud Gamarra (oli selline kirjapilt?)-Ayala. Märkimisväärne on ladinaameeriklaste oskus lüüa väravaid kaugemalt kui 10 meetrit. Santa Cruz hea peamäng võib lühikesele Jensile muret tekitada.

Saksamaa edasipääsu lootusi suurendab aga ruumiliselt veidi paisunud Chilavert, kes võib juba 2 värava puhul ennast piitsutada. Olgu, mis on, eufooriasse ei tohi sattuda: ka 1994. unistasid paljud juba poolfinaalist Itaalia vastu.

Aramis
14.06.02, 05:55
Päris huvitav variant see Fringsi keskele tõmbamine.Bode ja Jeremiese asetusi võs arvata.Vastastel on punase tõttu puudu oluline mees keskväljalt - Paredes.Samas on akhtlusi ka, et eelmise mängu üks otsustajaid Cueves ei saa mängida vigastuse tõttu.Aga ometigi on Paraguail mitu meest ,kes "individual effort" mõõdupuu järgi on piisavalt ohtlikud, et mäng otsustada.Seega tuleb valvel olla ja oodata ja vaadata, kes tuleb teise paari kas USa, Korea või Portugal.Minu eelistused oleks Korea, Usa ja Portugal viimase variandina.Ja see eeldaks nt Usa võitu homme ja Korea-Portugal viiki ja Korea olekski Mehhiko vastane kõrval paaris.Seal alagrupis on soovitav teiseks tulla, sest esimene läheb kokku Itaaliaga ja kui peaks võitma ,siis nt Hispaaniaga(või Iiriga).Paraku pole mingit retsepti ühelgi meeskonnal, kuidas kindla peale teiseks jääda.Portugal peab võitma, aga see võib ka esimese positsiooni neile anda.Koreaga sama lugu jne...Ühesõnaga konkreetsed mängud näitavad, mis saab.

PS!Ostsin täna endale esimese originaal Saksa koondise särgi - küll on uhke tunne!

Swifty2002
14.06.02, 06:07
Ma mõtlesin algul et mis jama on et mule Saksa koondislane meeldib Seeleks kujunes Miroslav Klose Aga leidsin ka põjuse ta on oma päritolult poolakas
normaalne

dieter
14.06.02, 13:35
:kurb5: Oioi, kurjad keeled räägivad, et Michi Ballacki jalg teeb talle liiga ning neljap-reede jättis ta trennid vahele. No loodame kõike paremat, et laupäeval ta ikka saaks (vähemalt poolaja) mängida ja paar palli Miro peale anda ;)

Muidu Swifty - ega Miroslav nüüd täielik poolakas kah pole, muidu ta ei saaks Saksa koondise eest mängida. Tema soontes voolab ikka saksa veri ka, kuigi jah, Poola oma on samuti seal.

Aramis
15.06.02, 16:50
Ja ära ta tuli!!! Esimene poolaeg läks raskelt ,enamus pealelööke läks kõrgele üles ,aga teine poolaeg oli päris kindel ja lõpptulemus teenitud.Oli näha ,et vastane omas aukartust kaitse ees ja ei julgenud "haastama" minna vaid üritas kaugelt peale lajatada.Need aga on Kahnile sobivad lahendused.Vahetusmehed Kehl ja Baumann olid korralikud, Kehl isegi väga hea.

dieter
17.06.02, 18:38
No nii, nüüd siis vastas USA, kellele kevadel tehti mäletatavasti Rostockis 4:2. Ent see kevadine mäng on nüüdseks loomulikult ajalugu, MM on ikka midagi muud kui sõpruskohtumine ja USA on sel MM-il näidanud (nagu ka hunnik teisi meeskondi), et nn underdogs meeskond võib eeldatavale tugevale väga hullusti haiget teha - seda on tundnud juba Portugal ja nüüd siis ka Mehhiko.
Ent ma ei oska midagi muud öelda, kui et 3:0 poisid ;)

mel21
17.06.02, 21:16
Üleeilne kaheksandikfinaal Paraguaiga kujuneski selliseks, nagu Miro Klose oli mängueel kartnud: umbkaitses istuvad lõunaameeriklased, kelle vastu initsiatiivi üritada loovad sakslased tihti hambutuks jäävad. Kuid sellegipoolest valmistab koondis palju rõõmu. Kui ma mõtlen, missugused meeleolud valitsesid Ukraina mängude ja ka MMi eel, siis 8 maailma parema meeskonna hulka kuulumine on suur saavutus. On tähtsusetu, et nende hulgas pole suursoosikuid Prantsusmaad ja Argentiinat või ekspertide "musta hobust" Portugali, et toimunud on jalgpalli "lahjenemine" ja "vutiaristokraatia" pudenemine, nagu mõned kommentaatorid märgivad. Nemad pole oma tohutut potentsiaali ära kasutanud, samas kui sakslased on ühtse meeskonnana veerandfinaali jõudnud. Nii lihtne see ongi.

Nüüd siis USA. Üleolevaks ei tohi kindlasti minna. Enne kevadist 4:2 (kaks kolli Mathyselt) mängiti viimati 2000. aasta EMi eel Floridas, kui Ribbecki juhendamisel häbistavalt 0:3 kaotati. Mäng Paraguaiga näitas, et on veel raskusi ise initsiatiivi hoida. Siiski terendab üha selgemalt koht poolfinaalis. Ameeriklaste keskkaitse pole nii kompaktne kui Gamarra-Ayala, mistõttu peaks Klose mäng jälle paranema. Ründeteravust peaks tekitama (veel) Leverkuseni kolmnurk Ballack-Schneider-Neuville, kellest kaks viimast olid minu arust parimad väljakumängijad Paraguai vastu. Poolkaitsesse naaseb ka asendamatu Hamann, kelle puudumist Jeremies vaid kohati kompenseerida suutis. Vasakäärel on Völleri dilemma valida Ziege või väga palju tööd teinud Bode vahel (usun viimasesesse varianti). Paremäär peaks olema Frings, ekes tundis kaitses veidi ebamugavalt.

Probleem on aga just viimane: Rehmer tegi kehva mängu, Ramelow saab jälle mängida, kuid on ebakindel, tõusvas joones esinev Metzelder on aga Cardozo löögist tõsisemalt vigastatud, vaid hea mängu teinud Linke on kindel mees. Taktikalisi variante on palju: hea MM debüüdi tegi auahne Sebastian Kehl, ka üle ootuste mängida saanud Frank Baumann oli korralik. Jeremies Ramelow asemel (pigem mitte?). Vasakul kas Ziege või Bode? Igal juhul palju lahtisi otsi, kes jälle väga hea mängu teinud Kahni ees kaitsma hakkavad.

Andy
17.06.02, 21:33
Võin läheneda asjadele liig labaselt, mis võib olla tingitud minu suhtkoht nõrgast jalgpalli strateegilistest teadmistest, kuid.

USA mängis täna sigaks kiiret jalgpalli+olles hämmastavalt usinalt hammastega palli küljes. Seetõttu kardan, et kaitsel võib minna päris raskeks, sest kui USA otsustab kontrarünnakute peale minna (mis on tegelikult täiesti reaalne variant), siis võib asi kohati päris ohtlikuks minna.
Koht poolfinaalis terendab sellegipoolest. Pole ju vastas "gigante" a la Inglismaa, Itaalia või Brasiilia. Kannatlikult oma võimalusi oodata, mitte närvi minna luhtunud võimalustest ning koht esinelikus on garanteeritud.

Völler&Co-le 2002 WC-lt MEDAL!!! See oleks super.

jyriöö
18.06.02, 03:12
USA läheb kohe kindlasti kontrate peale välja. Esiteks ei ole meeskond lihtsalt piisavalt hea, et Saksamaale survet avaldada, teiseks miks muuta taktikat, mis siiani üliedukalt töötanud. USA mängust Mehhiko vastu peaksid sakslased järeldused tegema kustpoolt tuul puhuma hakkab. Nimelt tulid ameeriklaste mõlemad väravad kontrarünnakutest äärelt tsenderduste tagajärjel. Kuna ka sakslased mängivad kaitses kolme mehega, on selline oht äärmiselt reaalne. USA'l sõltub palju keskkaitsjate peamängust. Kui suudetakse tsenderdused ebaefektiivseks muuta, on neil lootust. Pead küll pakule ei pane, kuid minu arust on suurem osa sakslaste väravatest siiani tulnud tsenderdustest. Keskelt suudetakse rünnakud tõenäoliselt neutraliseerida, kuid äärelt tulevate pallide vastu on rohtu raske leida. Usun, et Saksamaa õpib mehhiklaste vigadest ja läheb kindlalt edasi.

gnat
19.06.02, 01:27
Saksamaa on küll suursoosik selles veerandfinaal paaris, kuid sakslaste poolest on tähtis et nad vastast ei hakka alahindama ja see mis MM-il siiamaani on toimunud on näidanud et kui USA, Korea või Senegal mängivad siis pole mingi ime kui suured vastased a´la Prantsusmaa, Portugal ja Itaalia välja kukuvad nii et sellest mängust võib kes teab mida tulla, kuid hoian siin kohal Saksamaale pöialt ja peale seda kui Bayer Leverkusen ja Bayern München sümpaatsena hakkasid tunduma on ka respect tekkinud Saksamaa koondisele, kuid tunnistan ausalt et kui eelmnie MM Horvaatia Saksamaad võitis oli minu jaoks üks positiivsemaid kohti kuid nüüd oleks vist vastupidi ... millegipärast on tõesti paljudele eestlastele ... mitte ainult siin foorumis Saksamaa antipaatiaks, ei tea isegi miks, kuid pikkamisi muutub ka see. Igatahes jänkid ei pea ka kõike võitma nii et Saksamaa - Usa 3:1

dieter
19.06.02, 13:46
See ei käi nüüd küll täiesti otse Saksa koondise MM-tegemiste alla, kuid osaliselt siiski.
Ilmselt on paljud juba kuulnud, et Fritz Walter (kelle tähtsusest ja olulisusest mina alles ca 10 aastat tagasi kuulsin ja teada sain) ehk 54. aasta võitjameeskonna kapten ja kuuldavasti suur suur iidol eriti vanema generatsiooni mängijatele ent ka noortele suri mõned päevad tagasi 81-aastasena. Seoses sellega mängivad sakslased reedel mustade käelintidega ja lubasid Fritzi jaoks mängu ära võita. Lisaks on mängu alguses nn vaikne minut.
Punkt, ses asjas polegi midagi enamat öelda.

mel21
20.06.02, 20:20
Siit siis minu arvamus homse koosseisu kohta:

väravas Kahn

kaitse on endiselt kõige keerulisem lüli. Palju oleneb, kas Metzelder saab terveks. Oletades, et kõik läheb hästi, võivad nad Linkega keskkaitsesse nihkuda, sest Ramelow (samuti Rehmeri) naasmisesse algkoosseisu ma ei usu. Vasakul võib mängida Ziege, paremal aga peak mööda äärt jooksma Frings. Võimalik variant on ka lasta Kehlil mängida, kuid arvan, et Sebastian jääb esialgu pingile võimaliku taktikalise trumpkaardina. Seega (Frings)-Linke-Metzelder-Ziege.

Keskväljal peaks kõik selge olema. Hamann on kaitseformatsioonis asetusega, nagu ka Schneider paremal ja Ballack keskel. Vasakul võib Ziegega varieeruda Bode.
Seega:
Hamann
Schneider-Bode
Ballack

Ründes on kindel Klose. Tema kõrval on valida väleda Neuville'i, õhuvõitluses suurepärase Bierhoffi ja "jäälõhkuja" Janckeri vahel. (Miks mitte ka Bode?). Minu eelistus oleks Neuville ning vastavalt mängusituatsioonile on võimalik sisse tuua Bierhoff, kes hästi peaga mängivate ameeriklaste (eriti Pope) vastu Klosega efektiivse õhutandemi moodustaks.

dieter
20.06.02, 20:37
Ma täiendaks siit sellega, et kuigi ntx Kicker jätab koosseisust välja nii Metzelderi kui Janckeri, siis mingil määral spekuleeritakse ka nende platsiletulekuga - Metzelder olla taas terve ning ilmselt tuleb platsile ja samuti märkis Klose (taas), et tal sobib ikka kõige paremini Janckeriga sarnaselt Lokvencile FCK-s, kuna Jancker tal nö teed vabaks teeb.
Kuigi mu personaalne sümpaatia on kõigil teada, märgin siiski et ma loodaks vähemalt esimesel poolajal näha Klose-Janckerit ja vajadusel teisel poolajal välja vahetada üks neist (ilmselt on teada, kes on tõenäolisem vahetusmees) ning juhul kui Metzelder soovib hoida end poolfinaaliks :õnnelik:, siis ka tema. Kuid ka Neuville poleks ründes (nagu Paraguai mängust nägime) sugugi kehv lahendus ja nagu ma siin korduvalt olen öelnud, küll Rudi teeb parima valiku ;)

dieter
21.06.02, 20:37
Huh!
'Die Mannschaft' oskas nagu alati asja väga põnevaks ajada, vahepeal oli lausa hirm sees, kui ikka liiga taha tõmbuti ja lihtsalt palle ette virutati. Aga sedakorda meestel pidasid närvid vastu ja eks olnud amidel veidike ka ebaõnne (samas ka Klose tabas ju posti).
Kuna ma nüüd eriti palju enam võrku ei satu lähimatel nädalatel, siis jätan analüüsimise ;) teile, lisan vaid et olen :õnnelik: ja :kaabu: ja veel
:keel5: :jump1: :prill5: Muidugi emotikonid seda tunnet ei kajasta täpselt. aga õhtul väike :õlu: ja siis juba poolfinaal. Loodetavasti tuleb Hispaania, arvan, et oleks kergem mängida kui korealaste vastu.

Panen siia väikese statistika

Värav: Ballack 39

Saksa: Oliver Kahn (kapten), Thomas Linke, Christian Ziege, Christoph Metzelder, Torsten Frings, Dietmar Hamann, Michael Ballack, Sebastien Kehl, Bernd Schneider (Jens Jeremies 60), Miroslav Klose (Oliver Bierhoff 88), Oliver Neuville (Marco Bode 79)

Kollased: Kehl (66), Neuville (69)

USA: Brad Friedel, Frankie Hejduk (Cobi Jones 65), Gregg Berghalter, Tony Sanneh, Pablo Mastroeni, Eddie Pope, John O'Brien, Eddie Lewis, Claudio Reyna (kapten), Landon Donovan, Brian McBride (Clint Mathis 58)

Kollased: Lewis (40), Pope (41), Reyna (68), Mastroeni (69), Berhalter (70)

kohtunik: Hugh Dallas (Sco)

mel21
21.06.02, 20:41
Nüüd peab küll pulsi jälle normaalsagedusele alandama ning korralikult läbi hingama. Napp 1:0 võit tuli kindlasti üle noatera. Ameeriklased, kes kombineerisid üle ootuste hästi ega mänginud ainult pikki pall trajektooril Friedel-McBride, olid suurema osa mänguajast parem meeskond, kuid Olli Kahni esitus peaks ta kindlalt turniiri All-Star meeskonda viima.

Kaitsjatest väärib kiidusõnu eelkõige noor libero Sebastian Kehl, kes sai oma ülesandega päris hästi hakkama. Metzelder ja Linke olid liiga ebastabiilsed, mõlema individuaalsed vead viisid ka ameeriklaste suurvõimalusteni. Suhteliselt kaitsele orienteeritud Ziege ja Frings jäid eriti USA survefaasil mõlema poolajal esimesel poolel hätta.

Eesliini mängijatest meeldisid Neuville ja Klose. Esimene tegi palju musta tööd ning oli tunduvalt nähtavam kui Schneider, kelle jaoks oli tämnane mäng MMi nõrgim. Ballack oli pidevalt personaalse kaitse all, mistõttu Kloseni jõudsid vähesed söödud. Üks Kolse peapallidest leidis ka tee posti.

Sakslastele piisas ühest tugevast kümnekonnast minutist esimese poolajal lõpus, kui suudeti paremalt äärelt jõuliselt suruda. Mänguliselt nõrk esitus, mida illustreerib Ballacki 39. minutil standardolukorrast löödud võiduvärav. Suurimad tänud lähevad aga suurele meistrile Oliver Kahnile, kes säästis Skasmaad järjekordsest põrumisest veerandfinaalis.

Aramis
21.06.02, 22:30
Kerge ei olnud, aga eks selline veerandfinaalide staadium annab vabanduse ilmetule mängule.Olen kindel, et poolfinaalis on case juba teine ja nagu Dietergi loodan hispaanlasi vastu.Hea oli see, et poolfinaalis pole mehi distiplinaarkaristustega eemal ja ka vigastusi ei tulnud juurde.

jyriöö
23.06.02, 00:05
Nagu arvata oligi jäi USA peamängus selgelt alla, kuigi maad mööda kombineeriti tunduvalt paremini. Õnne oli ja Kahn on tase. Matthäus mainis kunagi midagi sellest, et 22 meest ajavad 90 minta palli taga ja lõpuks Saksamaa võidab :P . Nii ka seekord. Edu neile edaspidiseks.

Aramis
23.06.02, 04:19
Algselt tegi selle postituse jyrioo

. Matthäus mainis kunagi midagi sellest, et 22 meest ajavad 90 minta palli taga ja lõpuks Saksamaa võidab :P . Nii ka seekord. Edu neile edaspidiseks.

Tegelt oli Lineker see ,kes nii kurtis.Kurva kogemuse karvane kaja...

mel21
23.06.02, 06:53
Vastane on poolfinaalis siis Korea, mis on minu arvatas raskem katsumus kui hispaanlased. Saksamaa peaks küll favoriit olema, kuid on põhjust selles väites kahelda.

1. Korealased mängivad koduseinte toel, veerandfinaali vaatas näiteks Seouli tänavatel 2,5 miljonit inimest. On saavutatud lennulisus, mis on saanud saatuslikuks kolmele Lõuna-Euroopa meeskonnale.
2. Korea mängib kolmest turniiril osalenud Ida-Aasia meeskonnast kõige jõulisemalt. Hiddink on füüsiliselt nõrgematesse korealastesse süstinud euroopalikku võitlusvaimu.
3. Koreal pole midagi kaotada, Saksamaa peab aga favoriidi rasket koormat kandma. Mis Paraguai ja eriti USA vastu välja tuli, võisime näha.
4. Tõsisema vigastuse küüsi on langenud Didi Hamann, hindamatu keskväljamees.
5. Saksa rünnak on olnud äärmiselt habutu, Klose on kahes järjestikuses mängus varjus olnud.

Aga noh, viitan siin kahele eelnevale postitusele. ;)

mel21
25.06.02, 00:02
Eeldatav koosseis homseks mänguks on järgnev:

Kahn
Frings-Linke-Metzelder-Ziege
Jeremies-Schneider-Bode-Ballack
Klose-Jancker

Siin on kolm küsitavat momenti:
1.Rudi valib neljase liini, mistõttu kaitsejuhi tolli täitnud Ramelow ja Kehl jäävad esialgu pingile.
2. Hamanni vigastus annab tõenäoliselt võimaluse Jeremiesile, kes pole aga hetkel võrdväärne asendaja.
3. Füüsiliselt väiksemate korealaste vastu võib suuremat tulu tuua Janckeri kasutamine, kes on küll tehniline käkk, kuid suudab kehalise üleolekuga palle võita, et neid suunata…

Kebab
25.06.02, 20:39
Saksamaa finaalis, kes oleks seda uskunud!! :kaabu:

Rohkem polegi esialgu mänguvaatamisest naasnuna sõnu vaja.

mel21
25.06.02, 22:59
uskumatud, kuid mis seal ikka, toibununa paar kommentaari...

Sakslaste minimalistlik jalgpall viis nad lõpuks finaali. Kolm korda võita 1:0 meenutab juba väga 1990. aasta MM-turniiri finalistide kulgu plat-offides. Kes tollal meistriks tuli, on teada.

Völleri/Skibbe algrivistuses oli paar üllatust. Viimaste päevade Saksamaa olulisim kehaosa — Didi Hamanni põlv — sai tänu meeskonnaarst Müller-Wolfahrti pingutustele terveks ja Liverpooli keskväljamees mängis terve kohtumise vältel. Teiseks ei pääsenud platsile Ziege, kelle kohale vasakkaitses nihkus Metzelder. Meeskonda mahtunud Ramelow esitas kaitse organiseerijana korraliku partii, suutes ka rünnakul teravusi luua. Kolmandaks pääses algrivistuses platsile Neuville, Jancker aga jäit üldse mänguminutiteta, sest Klose (seljavalud) vahetas välja vanameister Bierhoff.

Minu jaoks olid korealased kardetust nõrgemad. Tõeliselt suutsid nad kindlalt mänginud Kahni väravat vaid kaks korda ohustada. Oma osa oli siin korralikult mänginud kaitseliinil. Paraku ei tundunud, et ka Hiddinki toodud lisajõududega oleks võõrustajd võinud viigivärava lüüa.

Sakslaste rünnakuüritused olid rahulikud, oodati rabelemata oma võimalusi. Parimad olid minu jaoks palju jooksnud paremkaitsja Frings, ning kaitsetöö kõrval ohtlikumaks ründaajaks kerkinud Bode. Võtmemängijad Klose ja Ballack aga olid pidevalt kahest korealasest ümbritsetud, mistõttu nende võimalused olid piiratumad. Ometigi sai just Ballackist man of the match, kes 75. minutil võiduvärava lõi. Traagiline, et ta vaid kolm minutit oli korealaste ohtliku vasturünnaku kollase kaardi hinnaga peatanud - see oli tema teine, seega finaalis ülioluline Michael Ballack ei mängi.

Ma arvan, et finaalipääsu olid sakslased siiski teeninud. Rahulikult, kaitsele orienteeritud mäng 63000 korealase ees osutus efektiivsemaks kui kolme Lõuna-Euroopa oma. Loomulikult, nendes mängudes oli korealastel tohtult õnne, et nad juba varem välja ei lennanud, kuid see ei kahanda tänase võidu väärtust.

dieter
26.06.02, 00:14
Minu rõõmu vist ükski emotikon edasi anda ei suuda, seepärast ütlen lihtsalt et asi on :kaabu:
Mille üle on kõige parem meel - võrreldes USA mänguga oli tulemus küll sama, ent Saksamaa oli minu silma jaoks ikka parem meeskond ja platsil oldi pea kogu aeg meeleolus, milles peab olema elik tööd tegid kõik ning ei jäänud lootma selle peale, et kui mul nüüd välja ei tule kah, siis küll Olli päästab. Samas Olli ikka päästab ka ;)
Ja veel suurem heameel on siis, kui mõtlen ajalise horisondiga tagasi eelmise aasta 1. septembrisse. Ja mõtlen sellele järgnenud hinnangutele ja Saksamaa täielikule mahakirjutamisele. Nüüd on siis näha, kes on kes...
Suva kumb finaalis vastas on - Brasiilia või Türgi - minu jaoks on see MM läinud täiega korda :kaabu:, kuigi ei eita, et karika ülestõstmine teeks lausa 2x :kaabu:

Hierro
26.06.02, 02:59
jeh Saksamaa finaalis, seda polex enne MM algust küll julgend pakkuda, meeldiv üllatus.

vandersell
26.06.02, 13:04
dieter, kui nüüd vastaseks tuleb Brasiilia, siis mis tulemust ennustad? Peale alagruppe pakkusid võitjaks nimelt brasse?

Taavisan
26.06.02, 13:09
No kurat, paremini ju ei saagi minna, kui fritsud ära peaksid võitma kogu selle krempli

Aramis
26.06.02, 14:58
Algselt tegi selle postituse vandersell

dieter, kui nüüd vastaseks tuleb Brasiilia, siis mis tulemust ennustad? Peale alagruppe pakkusid võitjaks nimelt brasse?

Ilma Ballackita Saksamaa vastu? Raske on midagi pakkuda....75% on arvata ,et BRA võidab, aga kui Saksamaa kaitse peab, siis vasturünnak on meil ohtlik brasside nõrga kaitseliini vastu.Ja pennaldes oleme neist kindlalt üle.Ikkagi, arvan,et 25% on Saksamaa võimalus.Lihtsalt ründejõuga on tuuga ,kui taha peaksime jääma.

Mõtlesin siin eile trennist tulles ,et ilma Ballackita olles võiks Rudy Bayerni taktikat kasutada 3-4-3 või siis brasiiliaste vastu kujuneb ta ilmselt 5-4-1..aga see üleminek on silmale nähtamatu ja vastavalt situatsioonile.Ehk ,siis üks konkreetne ründaja ees...Klose nt, siis ääreründajad Bode ja Neuville(või isegi Schneider)..kes tegelt ründavad poolkaitsjad...siis kaks keskpoolkaitsjat Hamann ja Schneider(või Jeremies), äärepoolikud Ziege ja Frings ja kolmene kaitseliin, chief Ramelow ja kaks manmarkerit Linke ja Metzelder.
Olen küll üsna kindel ,et Rudy ei lähe Bayerni taktika peale ja jätkab kaks meest ees.aga mine sa tea ,sest see on Saksa esiemne "suur" vastane ja võibolla just selle jaoks on midagi sarnast mõeldud.
Kuid olgem ausad, mina olen ennustanud Türgit võitma täna ja see ajaks plaanid naca sassi ,sest on ju teada, et Rudy lähtub koosseisu tegemisel paljuski vastasest.

Undi
26.06.02, 16:24
Ja pennaldes oleme neist kindlalt üle.
bull...keegi ole pennaldes kindlalt teisest üle. Kui mõtled eelkõige kahni nö tugevust penaltite võtmisel, siis on see ikka täielik loterii..samahästi võib marcosel hea päev olla ja samasuguse triki, nagu kahn CL-i finaalis...mitte, et ma brasside poolt oleksin :)

ja ballack-i lõpus on k kah ;)

Aramis
26.06.02, 17:31
Algselt tegi selle postituse Undi

Ja pennaldes oleme neist kindlalt üle.
bull...keegi ole pennaldes kindlalt teisest üle. Kui mõtled eelkõige kahni nö tugevust penaltite võtmisel, siis on see ikka täielik loterii..samahästi võib marcosel hea päev olla ja samasuguse triki, nagu kahn CL-i finaalis...mitte, et ma brasside poolt oleksin :)

ja ballack-i lõpus on k kah ;)

Jep...
Undi ,sa oled küll väravavaht ,aga kas sa siis ei tea, et pennaldes ei olene asi Kahnidest ja Marcostest vaid lööjatest.Ja ennekõike nende närvidest.Kui võtta ette statistika jalgpalli MMi penaltiseeriatest ,siis sa näed ,mis on saksa näitajad - need on hirmkõvad.Ja õige ta on, et jalgpallis pole statistika just eriti kindel asi millele toetuda, aga saksa koolkond on juba selline, et raudsed närvid ja enne sellist turniiri harjutatakse pennalt palju.Ja sellele toetudes olen mina pennaldes tunduvalt kindlam kui ülejäänud mängus...kui ma ütlesin mängu kohta 75%-25% brassidele ,siis pennaldes täpselt sama aga Saksamaale.

mellow
28.06.02, 13:35
Ilma Kahnita poleks Saksamaa finaali jõudnud, seda meest tuleb kiita!!!

Aramis
28.06.02, 14:45
Algselt tegi selle postituse mellow

Ilma Kahnita poleks Saksamaa finaali jõudnud, seda meest tuleb kiita!!!

Kõik kiidvadki ju...kuid usun, et Saksamaa pingi ühtsus ja pikkus oleks taganud selle ka ilma Kahnita(Butt või Lehmann).Tähtis oli ikkagi õigel ajal võita, et head loosi ära kautada.

dieter
28.06.02, 19:32
Algselt tegi selle postituse vandersell

vandersell kõigepealt sry et nii pika nihkega vastan - olen nimelt puhkusel ja pääsen netti nagu jumal juhatab.
Kuigi ilma Michita on Saksamaa kindlasti nõrgem ja kogu loogika ütleb, et Brasiilia võidab, siis mina olen selle MM-i algusest peale pakkunud võitjaks Saksamaad. Kui ei usu, vt Sportneti ennustuses nime JJL alt, seal kõik ennustused näha, mis tuli teha juba enne alagrupiturniiri. Kõik peale finalistide läks nihu, aga finalistid said õiged ja eks sealt leiad ka vihje, kes tuleb minu lootustes esimeseks ;) Ja mis puutub ühes teises teemas ennustusvõistlusesse, siis kindlasti pakun esimeseks enda poolt toetatavat koondist, nii kaugele nad mind juba toonud on :lahe:

Aramis
30.06.02, 15:26
Täna on siis see päev!Maailmameistrivõistluste finaal.Saksamaa koondis kohtub Brasiiliaga,Jättes kõik tunded välja seoses üllatava vormitõusuga ja püüdes seda analüüsida, kui ühte konkreetset mängu, siis tuleks alustada sellest ,et üllatavalt palju inimesi arvab Saksat võitma.Paistab, et saksa masina müüt on võimas.Ja tegelikult eks asi ise on ka võimas.Masinat võib alistada ,siis kui kasvõi üks tema kruvikestest defektsena ja poolejõuga tegutseb.Tulevad meelde eelmised suurvõistlused, aga selle aasta saksa koondise vaim on väga tugev ja ma usun, et seda kruvikest ei leita, mis alt veaks.siiski on teine võimalus ka masinat võita - tuleb tast lihtsalt parem olla ja seda ma Brasiilia puhul kardangi.Brasiilia koondise liikmed on kogenud proffessionaalid, kes mängivad Euroopa klubides ja nad teavad absoluutselt, mida ja kuidas nad peavad tegema ,et Saksat võita.Aga siiski on nad ka brasiilased.Nad võivad minna ülemeelikuks, nende au ei luba 10kesi kaitsta jne
Scolari sai pahameelt oma koondise valimisel ja valikturniiril, aga siinne mängjate valik on päris õnnestunud -Gilberto Silva ja Kleberson on väga aktiivsed ka kaitsetöös ja see annab neile tugeva neliku keskel, kes pressib ja algatab kiirrünnakuid,mille läbiviimiseks on kolm ülikiiret ja tehnilist meest.Kolmene tagaliin on ka pikad ja füüsiliselt head, ent natuke kohmakad.
Völleri puhul on erinevatelt saitidelt olnud lugeda erinevat juttu, kord 4-4-2 kord 3-5-2. Kui 4-4-2, siis langeb kahe keskkaitsja ja nende ees resideeruva Hamanni ja Jeremiese peale kohutavalt suur roll brasiilia ründekolmiku peatamisel.Kuna Schneider on ainuke ründava iseloomuga poolkaitsja keskel, siis pidi ta päris kindlasti nihkuma keskele ründajate taha, see ,aga oleks ilmne 3-5-2 taktika.Äärelt tõuseksid Frings ja Bode.Ja põhimõtteliselt oleks see sama ,mida Brasiilia kasutab, kuigi Brasiilial on kolm võrdset keskkaitsjat, samas kui Saksamaal on kaks markerit ja üks sweeper ,kes juhib kaitsel ja vajadusel aitab rünnakut.
Kui Saksamaa suudaks teha seda, mis ta on teinud see MM igas mängus ehk lüüa ise esimene värav, siis minu arust oleks see ootamtu boonus.Neuville,Klose ründeliin on pigem selline vastase kaitse väsitamise ja oma mängu kooshoidmise ründeliin.Kuigi kiire vasturünnaku puhul on pikkade kaitsjate vastu kiire "suts" ära teha täitsa võimalik.Aga siiski kardan brasiilaste tugevust ja seda, et nad ise suudavad lüüa värava ja siis peab Saksamaa näitama ,kuidas seda mängu tuleb mängida.Kui aus olla, siis olen ma pessimist, sest tegelikult füüsiliselt ja ka vaimselt on sakslased brassidest üle.Brasiilased on lihtsalt palliga tunduvalt osavamad.Kumb peale jääb, seda saame näha.

Aramis
30.06.02, 15:44
Ma väga vabandan selle mittetavapärase teo pärast ,aga ma pean teile tutvustama Edward Pollardi artikklit, sest see on NII hea:

Guest Editorial: Kraftwerk versus Samba

06/30/2002. Now that experts have weighed in and every conceivable statistic has been presented, the coast is clear for a few nuggets of unadulterated, unrepentant partyline opinion as to why Sunday's final game and the World Cup belong to Germany.

First,a statistic I've looked for but haven't read. It may be pushing the esoteric and numerologic, but a pattern does exist for German World Cup success. Here it is:
1st win 1954
2nd win 1974 (20 years)
3rd win 1990 (16 years)
(4th win) 2002 (12 years)

Okay, so it's the simplest equation you can imagine, but then soccer, or football as it fully deserves to be reffered as for at least this weekend, is also a simple game that does not suffer complication. Reducing World Cup success to a formula also removes the human element of struggle, survival, achievement under extreme stress. But then the German team, a symbolic representative for the German people, has been just as easily reduced to a pack of ordinary, boring football robots by many of their detractors and naysayers. I say why fight it?

There will always be those who profess to support the underdog, just not when it's Germany. No matter how humane, liberal or accomodating the German nation becomes, it will be many generations before the ugly stigma of the National Socialist period begins to recede as the defining moment of modern German aspirations. It will remain a bitter pill to swallow that the cliche no longer fits, that Germans refuse to surrender their heart, their ingenuity, industriousness and will, among other qualities, that continue to bring them success.

Rudi Völler and his men have labored under heavy odds to reach the final. They have battled injuries, defeats and scathing criticism at home and abroad to stand atop the world again in the greatest match of the world's biggest sports tournament. Suddenly the statistics speak for them again. The critics have to change their tune, but only slightly. Germany are consistent, they've appeared in every World Cup that they've ever attempted to qualify for. They have reached the quarterfinals more often than any other team. Nobody trumpets the fact that the all-time goal-scoring record in the World Cup is held by Gerd Müller. It just doesn't have that "romantic," passionate, human ring to it when the records are held by those heartless, robotic Germans. Consistency becomes automatism, team mentality translates into star deficiency and refusing to give up somehow turns into luck of the draw. Discrediting them is almost a duty, especially if you've faced them and lost.

It's less a miracle that Germany have made it to the final match than that they have never before played their hottest competitor for superiority in any World Cup game. The wounded hearts of the most passionate football fans will be beating for the blue yellow and green of Brazil, but there is a silent mass somewhere out there, incognito that knows and believes that the true victor does not need to be worshipped to win the game.

Good luck, Rudi and Co. in the black and white kit.

We're pulling for you.

Kui siin pole tõtt, siis pole maailmas sellist asja olemaski!

elx
30.06.02, 23:35
polegi nagu miskit kommenteerida :kurb9:

vandersell
01.07.02, 13:49
Algselt tegi selle postituse dieter
vandersell kõigepealt sry et nii pika nihkega vastan - olen nimelt puhkusel ja pääsen netti nagu jumal juhatab.
Kuigi ilma Michita on Saksamaa kindlasti nõrgem ja kogu loogika ütleb, et Brasiilia võidab, siis mina olen selle MM-i algusest peale pakkunud võitjaks Saksamaad. Kui ei usu, vt Sportneti ennustuses nime JJL alt, seal kõik ennustused näha, mis tuli teha juba enne alagrupiturniiri. Kõik peale finalistide läks nihu, aga finalistid said õiged ja eks sealt leiad ka vihje, kes tuleb minu lootustes esimeseks ;) Ja mis puutub ühes teises teemas ennustusvõistlusesse, siis kindlasti pakun esimeseks enda poolt toetatavat koondist, nii kaugele nad mind juba toonud on :lahe:
Tuleb tunnistada, et tegin ise kala ja ajasin sinu Aramis´iga segamini. Igatahes alles besser in Deutschland 2006! (kuigi ise loodaks hollandi võitu ;) )

Hierro
03.07.02, 06:22
Sügav kaastunned Ballack'le, Schneider'le, Ramelow'le, Neuville'le ja Butt'ile.

Mesitrite liigas 2. koht
Bundesliga 2. koht
MM 2. koht ;(

mel21
06.07.02, 00:51
pikk, pikk postitus :doh:

MMi finaali esimesed emotsioonid on nüüdseks möödas, Saaremaal rännatud, aeg on teha tilluke kokkuvõte Rudi ja "Skibbi" poiste vahvast esitusest Jaapanis ja Lõuna-Koreas.
Nii meeskonnas kui fännides asendus esialgne pettumus kiirelt rõõmuga, et oldi ometi finaalis. Meeskonnalt, kus peale Kahni ja vast Ballacki puuduvad nn big names, ei oodatud ju midagi. Eriti kodumaine meedia on pärast skeptilist ja isegi kurja MMi eelset perioodi muutunud väga sõbralikuks.
2002. aasta MM sats polnud midagi erilist, sportlikult isegi keskpärane. Oma osa oli siin enneolematul vigastuste ja äraütlemiste lainel. Tähtsaks kujunes aga meeskonnavaim, mis mõnel teisel kõrgelt hinnatud meeskonnal puudus. Kõige enam rõõmustab see, et meeskond on noor, kellest Völler ja Skibbe võivad järgmisteks tiitlivõistlusteks löögijõulise satsi vormida. Metzelder, Kehl, Frings või Klose on tegijad tulevikus, varsti võivad koondisesse pääseda sellised tegelased nagu Timm või Rahn.
Siit aga minu lühike kommentaar niipalju rõõmu valmistanud meeskonna liikmete panusele:

Oliver Kahn - kahtlen, kas (selleks ajaks juba vigastatud sõrmega mänginud) Olli traagilist äpardust finaalis saab pidada titaani hukuks. Kuid mängida kuus mängu järjest ilma ühegi eksimuseta on hämmastav. Suurepäraseid väravavahte on teisigi, kuid neil tuleb tihedamini vigu ette (sümboolsesse koondisse pääsenud Rüstü lasi liigagi tihti palli enda ette). Olli, kelle jaoks oli see 33-aastasena alles 1 (!) MM postide vahel, tõestas, et ta on hetkel sellisel subjektiivsel alal parim. Seda enam rõõmustas, et päev pärast inimliku masendumust, lubas ta veel 2006. aastani koondise eest seista.

Christoph Metzelder - et alles 21-aastane Christoph Metzelder Wörnsi, Nowotny ja osaliselt Rehmeri vigastuse tõttu koondise algrivistusse mahtus, osutus Völleri üheks suurimaks õnnestumiseks. Kui alagrupimängudes tundis end noor kaitsja paaril korral ebakindlalt, siis eriti play-offides oli paberi peal kogenematu koondislane kindel tugisammas. Mõõdukas auahnus, väline tagasihoidlikkus ning tema vanus lubavad Dortmundi mängijale suurt tulevikku. Loodetavasti Bundesligas.

Thomas Linke - Völleri esimisi ülesandeid pärast edukat MMi on keelitustöö. Nimelt teatas Linke, et ei jätka enam oma koondise karjääri. Rudi on aga tulevikus kindlalt Linkega arvestanud. Bayerni kaitsja parim mäng oli minu arvates finaal, kus ta suurma osa ajast elimineeris Brasiilia ründetrio üritused.

Carsten Ramelow - Ramelow oli sellel MMil veidi ebastabiilne. Tema mustim moment saabus viimases alagrupimängus Kameruni vastu, kui ta lühikese aja jooksul suutis kaks kollast kaarti teenida. Kuid temalgi oli parimaid esitusi: nagu Linkegi puhul, oli tipuks jällegi ainus kaotatud mäng. Ramelow peaks aga Nowotny paranemise korral enda koondise koha eest teiste kaitsva orientatsiooniga poolkaitsajatega võitlema.

Thorsten Frings - tema kuulub kindlasti selle MMi võitjate hulka, mida kinnitavad rahvusvahelise kogemuse puudumisele vaatamata vastutuse kandmine (ka rünnakul) ning hea mäng Roberto Carlose vastu. Paremäär näitas, et erakordselt õnnestunud hooaeg polnud sugugi juhus. Dortmundis peaks mees veelgi enam vilumust omandama, uuest hooajast aga juba rohkem keskele nihutatuna.

Marko Rehmer - mängis Paraguai vastu, kuid vigastus andis selgelt tunda. Terve Marko on aga väärtuslik panus koondisesse.

Frank Baumann - sai mängida Paraguai-mängus pool tundi, kui vahetati vigastada saanud Metzelderi asemele. Korralik mäng, jääb edaspidigi arvestatavaks alternatiiviks kaitseliini.

Sebastian Kehl - hea mäng teisel poolajal Paraguai vastu, kui suutis edukalt just rünnakule lülituda. Mängus USA-ga ei tulnud seni Ramelow'le kuulunud rolliga nn sweeperina päris hästi toime, kuid 22-aatasele noorele dortmundlasele kuulub tulevik.

Didi Hamann - sarnaselt Kahniga mängis Liverpooli poolkaitsja peaaegu perfektselt. Esimene suurem prohmakas viis paraku õnnetu väravani. Sellegipoolest on Hamannist kujunenud üks asendamatuid mängijaid koondises, kes võrdselt hea kaitse- ja ründemänguga täidab võtmepositsiooni.

Jens Jeremies - vigastuse küüsis vaevlev münhenlane sai võistlustel rohkem mänguaega, kui lootis. Mees, kelle üle muheleti, kui ennustas juba enne MMi sakslaste pääsu finaali, lunastas pääsme algrivistusse pärast Ramelow ja Hamanni eemalejäämist. Jeremiesi mäng pole kindlasti ilus, temalt ei nõutagi rohkem, kui vastase mängu lõhkumist. Seda tegi ta aga hästi.

Christian Ziege - kaotas koha algrivistuses pärast töökaid, kuid Ziege jaoks vigaderohkelt kulgenud alagrupimänge. Tipphetk oli väravasööt Ballackile mängus ameeriklastega. Finaalijärgsel päeval silma järgi kõige enam napsutanud koondislane :).

Marco Bode - selle turniiri üks üllatajaid. Vanameistri värav Kameruni vastu avas tee kaheksandikfinaali. Edaspidigi oli töökas vasakäär oluline tegija nii kaitses kui ründel. Natuke kiivas finaal jäi Bremeni ründajale viimaseks koondises. Bodet ei näe enam ka Bundesligas.

Bernd Schneider - minu lemmik sel MMil. Finaalis kõige nn "brasiilialikum" mängija, kelle tehniline pagas varjutas ladinamameeriklastest vastased. Värav saudide, väravasööt Paraguai-mängus ning Roberto Carlose tehniline ületamine on vaid Schneideri eredamad momendid sel hooajal. Aasta, mida iseloomustab sügisel ootamatu pääsemisega Toppi põhirivistusse L'kusenis - varjust rambivalgusesse.

Gerald Asamoah - pääses mänguima vaid 17 minutit, jätmata endast mingit muljet.

Michael Ballack - Kahni kõrval kõige enam kiitust teeninud saksalane. Kui Olli hoidis puuri puhtana, siis tema väravad (USA, Lõuna-Korea) ning söödud Klosele viisid Völleri & Co finaali. Ei tohi unustada, et Michi oli ja on vigastatud. Erilist meeskonnavaimu rõhutab murdepunkt poolfinaalis nii umbes 72. minuti paiku: lõunakorealased olid kiirel vasturünnakul, Ballack teeb taktikalise vea, teades, et kollane kaart ei luba tal finaalis mängida. Kolm minutit hiljem lööb ta võiduvärava.

Miroslav Klose - Miro viis peaga löödud väravat katapulteerisid 24-aastase mängija tähtründajate nimistusse. Paraku tuleb tunnistada, et edaspidi Miro täht ei säranud (liigne meedia tähelepanu vaikse perekondliku Klose jaoks?) enam nii eredalt: ühe käe sõrme jagu tabamusi oli lauternlase saak sellelt MM-ilt. Ometi on suurklubide huvi kasvanud tohutult, kuigi esialgu peaks noormees veel kodusesse Pfalzi jääma.

Oliver Neuville - teenis Paraguai-mänguga koha Klose partnerina rünnakul, kui väga töökas ning kiire Leverkuseni ründaja lõi võiduvärava. Marcose posti tõrjutud pommlöök jääb samuti tagasihoidliku shveitslase arvele. Finaalis oli ta veel üks kord lähedal võiduväravale. Kindel mees Völleri ja Skibbe meeskonnas.

Oliver Bierhoff - tema jaoks oli finaal viimane mäng koondises. Bierhoff liitus koondisega mõni kohtumine enne 1996. aasta EMi, kui Vogts ta teisejärgulisest Udinesest koondisse kutsus. Bierhoff hakkaski tabama ning lõi oma karjääri tähtsaima värava sama turniiri finaali lisaajal tshehhide vastu. Sel MMil oli endise kapteni roll lülituda mängu teise poolaja keskel (tavaliselt Klose asemel). Saudide vastu lõi ka värava, finaalis oleks Bierhoofile soovinud vähemalt ühte tabamust, kuid Marcos oli jäi ületamatuks.

[mel: nii, viga on parandet]

Carsten Jancker - mängus saudidega sai temagi värava kirja. Edaspidi möödus MM tema jaoks juba vaiksemalt ega pääsenud enam platsile.

Jörg Böhme, Hans-Jörg Butt, Jens Lehmann, Lars Ricken - ükski neist ei pääsenud väljakule, Böhme pidi koguni vigastusega koju sõitma, kuid nende panuseks jääb meeskonnasisese harmoonia hoidmine. Erinevalt varasematest suurvõistlustest jääb seda Saksa satsi iseloomustama haruldane meeskonnavaim. Liigutavad olid Kahni sõnad Frankfurti saabudes: "Esmakordselt on mul kahju, et me peame üksteiset lahkuma."

Selles topicus võib tasapisi otsad kokku tõmmata. Bundesliga hooaeg algab aga juba 10. augustil :õnnelik: , millele eelenb ka liigakarikas kuue eelmise hooaja parima osavõtul. Saksamaa edu MM-il on kindlasti tähelepanu ka Bundesliga tegemistele tõmmanud - algamas on pealegi 40. hooaeg.

sicmic
06.07.02, 04:42

Oliver Bierhoff - tema jaoks oli finaal viimane mäng koondises. Bierhoff liitus koondisega mõni kohtumine enne 1996. aasta MMi.

ee...1996.a. MM jäi mul vist vahele :D :D :D :D
kas sa mõtlesid EM'i või mingit muud MM'i?

mnjah...eks taolisi vigu nii pika teksti peale ikka tuleb ;) :):doh:

Artur
06.07.02, 06:54
Mikk. Ära targuta. Sul jäi ka 96. aasta EM vahele.