PDA

View Full Version : ETV- kommentaatorid

ROOTSI KUNN
02.06.02, 03:19
Teen ettepaneku alustada kommentaatorite arvustamist ning MM-i lõpuks selgitada välja nii parim kui ka kõige tobedam ning siis neile ka vastavad auhinnad anda .
Arvatavasti saame nimed ka pressis üldsusele välja hõigata. Samuti poleks paha ka parima saatekülalise valimine,mõtlen siinkohal neid kes vaheajal stuudios istuvad.
Nii,et hakake pingereaga pihta- see moodus on vist parim valikuprintsiip.:)

Omalt poolt veel nii palju ,et kui lodisev lõualott-ehk Tiit Rääk seletama hakkab siis
tahaks telemajja pommi panna. Ülejäänud kannatab ära ,keda rohkem ,keda vähem.

Juks
02.06.02, 04:05
Rootsi Kunni poolt suurepärane idee;)
Mingil määral mul respekt Räägu vastu on, aga jalgpalli ta kohe kindlasti kommenteerima ei sobi. Lihtsalt aeglase ja unise jutuga:uni:
Eriti tipp oli aga minu arust Uruguai-Taani vahelise kohtumise külaline, kes siis oli ju täiega Uruguai fänn. Milleks ma pean kuulama ühepoolset asja, a la "Taani lõi kahjuks jälle värava", krt.
Ajaloost aga selline tore seik, et kunagi kommenteeris ju üht Eesti koondise mängu Kristen Viikmäe vanaema:silm4:

Artur
02.06.02, 04:30
Ise olen kuulnud suurt kriitikat Mardisalu ja Kanniku aadressil, paraku vaatan nüüd ETV-d ja pean tõdema, et Tiit Rääk :D ja Ivar Jurtsenko on palju hullemad. Öelge mulle, kas meie armasal Eestil ei ole siis tõesti inimesi, kes oleksid võimelised tipptasemel jalgpalli kommenteerima. Taani - Uruguai mängu ajal piirdusid nt. Räägu teadmised jalgpallist meeste koondisemängude arvu-väravate üleslugemisega, või kui siis täpsem olla, siis paberilt mahalugemisega. Ise ei taibanud mees ikka absoluutselt mitte midagi. Mäletan MM-i avapäeva päevilt, kui Jurtsenko proovis seal enda arust tarka mängida, üritas Luige kõrval mõne targa sõna juurde paotada, aga kui ikka ei tea ja ei oska, siis äre tee! Las vaatab kodus või pubis või kusiganes nagu tavalised inimesed jalgpalli, saades targemaks mingu aga Eesti riigitelevisiooni spordimaailma nelja aasta tähtsündmust kajastama. Rääk, noh, mingil määral ta midagi taipab spordist, kergejõustikust ja murdmaasuusatamisest võib-olla, kuid jalgpallist, ise soovitaks tõsiselt ETV-l spetsiaalsete jalgpallikommentaatoride väljakoolitamisega alustada. Nii see ikka edasi minna ei saa, et võetakse mingisugused suvalised spordiarmastajad kokku ja pannakse jalgpalli kommenteerima. Marko Kaljuveer minu arust väga hull polnudki, vahepeal, kuigi harva, ajab mees päris asjaliku juttu. Luigest ma ei räägi, sest selle mehe tasemest teame me niigi kõik. Luige kommentaare on tõesti lust kuulata, arvan, et väga hea jalgpallikommentaator võib ka keskpärase kohtumise rahva jaoks huvitavaks teha. Luik on kindlasti selline mees, ja kui päris aus olla, siis see paljukritiseeritud Indrek Kannik teab samuti jalgpallist rohkem kui kõik Räägud, Kaljuveerid ja Jurtsenkod ja kes kõik muud kokku.

Nimekiri, mida proovisin koostada, ei ole küll konkreetselt ETV kommentaatoride edetabel, vaid proovisin lihtsalt siinkohal ära nimetada kõik Eestis jalgpalli kommenteerimisega tegelavad inimesed.

1.Margus Luik
2.Mart Tarmak
3.Marko Kaljuveer
4.Aaro Mõttus
5.Mart Mardisalu
6.Marko Kaljuveer
7.Hanno Tomberg
8.Ivar Jurtsenko
9.Helar Osila
10.Tiit Rääk

Enjoy :)
:õnnelik:

Devil
02.06.02, 04:48
Smuti ETV-sse kommentaatoriks :D:õlu::r66m7: luik ja kaljuveer on pandavad, kannik imeb ! :)

Epic
02.06.02, 04:49
:deemon: see vend kes uruguay ja taani mängu komenteeris oli uruguaylane!

Martin
02.06.02, 13:12
Et siis Rootsi Kunni kategooriad natuke paremini selgitada, siis teeks sellise tabeli:

Mänge kommenteerivad:
Tiit Rääk
Ivar Jurtšenko
Elar Osila
Marko Kaljuveer

Ainult stuudios:
Priit Kuusk

Külalised, kes on ka hetkel kohal olnud:
Tarmo Rüütli, Mario Raul Pizzolanti, Aavo Sarap (täna lisanduvad veel Aaro Mõttus ning Janno Kivisild) ning tegelikult peaks siia kuuluma ka Margus Luik, kuigi tema kommenteerib mänge vist ainult koos Kaljuveeriga.

elx
02.06.02, 16:26
praegu käib mäng Paraguai ja LAV'i vahel. Pime ei tohiks jalgpalli kommentaator olla, sest kui härra Tiit Rääk ei saa ikka aru, kas väravavahil lüüakse pall käte vahelt minema või tõrjub väravavaht palli rusikatega.. no mida ta siis üldse enam näeb? Sama suur probleem oli ka siis kui alles peale neljandat või viiendat kordust Paraguai poolt löödud väravat sai ta aru, et tegemist oli omaväravaga. Kuid võibolla on inimene lihtsalt kommenteerimisega nii ametis, et ei jõua mängu jälgida? mine sa tea aga sel juhul võiks ta siiski midagi muud kommenteerida, mitte jalgpalli!

Martin
02.06.02, 17:23
Minu jaoks oli tipphetk ikkagi see lausetiraad (umbes üritan taastada): "Ja ekraanil on näha väravavaht Chilaverti, kes näost võib näha, et ta on kindlasti teise poolaja etteastega rahul. Just siis ju aktiveeris Lõuna-Aafrika Vabariik oma mängu ning lõi kaks üliolulist vastuväravat, üks neist pennaltist. Chilavert on ju ka tuntud kui suur väravalööja jne..."

Samal ajal nägi Chilavert ekraanil välja, nagu oleks talle just ploomid taha pandud :oih: ning põhjus peitus ehk selles, et tegemist ikka Paraguai, mitte LAV-i väravavahiga. :silm1:

Aga noh, Räägu kohta mitte just kõige hullem, sest hilisem taust oli päris hia.

Mis puutub väravasse, siis minu arvates polnud tegemist omaväravaga, sest kaitsjast küll läks, kuid mitte just nagu otseselt, sest lööja tahtis ju ikkagi väravat lüüa ning kaitsjat lihtsalt riko, kuid FIFA asjamehed arvasid kah teisiti ning lugesid omaväravaks.

Chazlor
02.06.02, 17:33
Tere tegelased

Inglased panevad praegu peris hästi :) 1- 0 :r66m7:
Tore, et sa Martin ka märkasid seda Räägu kala. Ma hakkasin ju ba endas kahtlema, et kas ma kuuslin õieti, sest nii loll ei saa ju ometigi üks spordikommentaator olla. Muuseas sarnase vihje tegi ta ka mängu esimesel poolajal. Täitsa sassis;):r66m7: :r66m7: :r66m7:

Aga tegemist oli selgelt oma värvaga, sest see pall poleks mingi valemiga muidu väravasse sattunud ja penalt...noh ei julge veel seisukohta võtta tahaks veelkord näha, aga mina poleks küll andnud. Kui puude oli, siis õhkõrn. Kahju lausa Paraguaist.

Rain
02.06.02, 18:37
Ka see polnud paha:
"Kohtunik Lubos on selline, et üritab kohtumist ohjes hoida." vms.

apunkto
02.06.02, 18:46
Originally posted by elx

sest kui härra Tiit Rääk ei saa ikka aru, kas väravavahil lüüakse pall käte vahelt minema või tõrjub väravavaht palli rusikatega.. no mida ta siis üldse enam näeb? Sama suur probleem oli ka siis kui alles peale neljandat või viiendat kordust Paraguai poolt löödud väravat sai ta aru, et tegemist oli omaväravaga.

kuule mulle tundub, et osad kritiseeriad siin võtavad sõna a la "räägitakse, et rääk on s*tt, olen kõvamees ja ütlen ka midagi". Rääk näeb ju ka mängu telerist nagu meiegi, mina ka ei saanud aru sellest olukorrast kus väravavaht palli tõrjus aga pimedaks ennast ei loe. Pole ETV sellist raha, et mehi kohapeale saata.

Ta sai aru, et tegu oli omaväravaga, ega ta ka esimest korda jalgpalli vaata/kommenteeri. Point oli mu arust selles, et erinevad allikad märkisid värava lööjaks algul LAV-i mehe, hiljem Paraguai mehe. Sellest see segadus, kes selle värava just lõi. Seda kuidas ta löödi nägid ju kõik ise..

Ma olen nõus, et rääk pole suurem asi kommentaator aga nii mõttetuid argumente ja süüdistusi pole ka mõtet esitada.

Eriti tipp oli aga minu arust Uruguai-Taani vahelise kohtumise külaline, kes siis oli ju täiega Uruguai fänn. Milleks ma pean kuulama ühepoolset asja, a la "Taani lõi kahjuks jälle värava", krt.

Minu arust ta küll nii eriti hoolega oma eelistust ei näidanud..Ega ta muidugi ei saanud õnnest lakke hüpata kui meeskond taha jäi. Mind see eriti ei häirinud igatahes.

Kokkuvõttes on Luik jah parim ja oodatud on mängud mida ta kommenteerib. Väga imeliku mulje jättis mulle Aivar Tiidus igatahes. Ei teagi täpselt miks..

Chazlor
02.06.02, 21:08
Eelkirjutajaga 100% nõus. Rääk ei ole mingi leid, aga mõningaid asju näed ikka ise ka vahest valesti. Telekast vaatame seda kõik ühte moodi.
Uruguailane peabki oma maa poolt olema...;)
Ja lisaks veel siisa, et viimase Hispaania ja Sloveenia mängu kommentaatorite paar Osila ja Mõtus olid väga sümpaatsed. Osila üllatas eriti positiivselt. :reiv:

tervitades

Siim
02.06.02, 21:23
Margus Luik - ilma igasuguste kahtlusteta parim kommentaator Eestis. Tema puhul pole kohe mitte midagi ette heita, kui välja arvata see, et ta võiks seda ametit tihedamini pidada. Teab palju fakte ja oskab ka igavat mängu huvitavana hoida.

Marko Kaljuveer - tugev pluss on emotsionaalsus. Arvan, et põhikohaga kommenteerijatest ETV-s on ta siiski parim. Eks eksimusi tuleb temalgi, aga üldiselt võib ta tööga siiski rahule jääda.

Helar Osila - täna Hispaania-Sloveenia mängus rääkis väga hästi. Siinkohal Chazloriga nõus, et üllatas positiivselt. Teab samuti fakte ning ütleb neid õigel ajal õiges kohas. Mõnikord võiks ka rohkem emotsioone näidata, kuid see sõltub vist iseloomust.

Ivar Jurtshenko - häirib see, et tema kommenteerimise ajal tundub pilt kuidagi häälest ees olevat. Jurtshenko hääl tõuseb alles siis, kui olukord on juba ära olnud stiilis a'la "...ja see OLI väga ohtlik pealelöök..". Samas see osa, kuidas löögini jõuti, teda ei tundu kõigutavat.

Tiit Rääk - on rohkem väärt, kui räägitakse. Siiski selge see, et vanale koerale uusi trikke ei õpeta ja Rääk ei õpi ka jalka kommenteerimist kunagi ära. Aga üldiselt ei häiri tema jutt siiski niipalju, et peaks kanalit vahetama.

Üks mees aga, keda ei sooviks ETV-s näha, on Mart Mardisalu.

Artur
02.06.02, 21:30
Nagu ma aru sain, oli nende mõttetute sõnavõtjate all mõeldud ka mind. Mul ei ole Tiit Räägu kui inimese ja spordikommentaatori vastu mitte midagi, kuid tekib küsimus, kas tema on ikkagi see õige mees kommenteerima MM-i? Kas tema jalgpallialased teadmised ja kommenteerimisoskused, mida, kui tegemist ei oleks jalgpalliga, ma kahtluse alla ei seaks, on ikka piisavad? Vastus on ei. Sellega ongi kõik öeldud. Ma saan aru, et ka kommentaatorid on inimesed ja teevad vigu, kuid vähemalt minu arvates poole Tiit Räägu puhul tegemist ei kehvades prillides ega halvas nägemises, vaid lihtsalt teadmatuses.

Muuseas, Mõttus-Osila oli tõesti Hispaania - Sloveenia mängu ajal päris hea, kuid see on ka mõneti mõistetav, sest Mõttus end Hispaania liiga vaatlejaks (oi, kuidas mulle meeldib see sõna) peabki. Osila ei loopinud samuti huupi, vaid rääkis asjast, vähemalt niipalju, kui ta teadis. Igal juhul Aaro Mõttuse poolt ülihästi esitatud mäng.

Tiidus jättis tõesti natuke ebasümpaatse mulje, ei saanud ta sõna suust, kuid ärgem unustagem seda, et tegemist ei ole elukutselise spordikommentaatoriga, vaid jalgpallitreeneriga, on see ju igati loomulik, et ta ei ajanud Kanniku-stiilis juttu. Vaatas vaikselt mängu endamisi ja pärast proovis ka sõna sekka öelda, kui teadis ja sai. Ärgem teda siis liialt kritiseerigem.

Jeeg
02.06.02, 21:46
Üldiselt ei sobi kohe kindlasti jalgpalli kommenteerima Rääk. Jurtšenko on küll "teadmiste-äss" aga näe sõnad ei tule kuidagi suust välja - lihstalt ei ÜTLE lauset lõpuni, samuti on tal probleeme mängijate tuvastamisega. Kaljuvere ajab küll palju lolli loba kuid see-eest oskab värava löömisel natukenegi elavamat õhkkonda tekitada samas kui duod Rääk - Mõttus jms. ainult suure ähkimise ja puhkimise ning kokutamisega hiilata oskaksid.

Abikommentaatoritest on parimad Luik ja Mõttus (kes siis juhtkommentaatoriks ei sobiksi). Tiidus näiteks ei ole üldse kommentaatori iseloomuga nagu ka Piiroja. Ise ootan pingsalt Poomi eetrissetulekut, sest 2000. a Hispaania - Sloveenia mängu ajal tegi ta täitsa korralikku "tööd".

EESTI KOMMENTAATORID ELAVAMAKS!!!
Muidu hakkan Soome pealt vaatama. :D

Sen
02.06.02, 22:40
Originally posted by Jeeg

Muidu hakkan Soome pealt vaatama. :D

Vaadake soome pealt jah! Sealt tuleb pilt kah 1 sek varem kui eesti pealt. Niiet, eesti ei näita mänge päris otse :D

Rainman
02.06.02, 23:31
Keegi abikommentaatoritest pani hea kala maha, kui mainis Saksamaa - Saudi-Araabia mängu ajal: "..Saksamaa treener Vogts.." :D

Dws
02.06.02, 23:52
Margus Luik - päris asjalik. Tiit Rääk - ajast ja arust.:trafck: :r66m16:

sosku
03.06.02, 18:41
Originally posted by Artur
Nimekiri, mida proovisin koostada, ei ole küll konkreetselt ETV kommentaatoride edetabel, vaid proovisin lihtsalt siinkohal ära nimetada kõik Eestis jalgpalli kommenteerimisega tegelavad inimesed.

1.Margus Luik
2.Mart Tarmak
3.Marko Kaljuveer
4.Aaro Mõttus
5.Mart Mardisalu
6.Marko Kaljuveer
7.Hanno Tomberg
8.Ivar Jurtsenko
9.Helar Osila
10.Tiit Rääk

Lisaksin siia veel Indrek Petersoo. Ta pole telkas vist küll mitte ühtegi mängu kommenteerinud ent jalgpalliajakirjanikuna on ta Eestis Luige järel kindel nr. 2. Kes mäletab veel sellist kunagist lehte nagu Sõnumileht, saab ise aru millest ma mõtlen.

Jeeg
03.06.02, 20:58
Peale neljandat mängupäeva julgeksin ka juba vastata topicus esitatud küsimusele.

Siiani on parim Margus Luik :lahe:
Kehvim Tiit Rääk

Maarek
03.06.02, 21:18
Kuna NTV kommentaatorite auks eraldi teemat pole avatud ja mina ka seda teha ei viitsi, siis kirjutan siia.
Nimelt tekkis tänase brasside mängu ajal kommionul väikseid probleeme mängu käigu jälgimisega ja ta ei suutnud aru saada, kas sisse on vahetatud Vampeta või hoopis Luizao ja oh seda üllatust, kui ta matsu välja jagas, et mängus on mõlemad. ;) ;) ja salapärasel kombel on platsilt "kõrvaldatud" Ronaldo.:lahe:

mihkel
03.06.02, 21:39
1. Margus Luik
Teisi on patt kommentaatoriteks nimetada.....:(
Janno Kivisild üllatas positiivselt. Ainuke peale Luige kes veidi ka meeskondade taktikast räägib.

andres
04.06.02, 01:08
tiit prääks on ikka tegija kommentaator:D täielik jobu,ei oska ültse.las kommenteerib oma suusatamist ja kergejõustiku aga mitte jalgpalli. Iga kord kui see tont on kohal tuleb mulle uni peale,aga õnneks päästab unest mõni mahlakas lause näiteks see,et ta Chilaverti LAV-i ridadesse üritas värvata ja tänane kõigile teada tuntud Mehhiko väravaväht Jorge Campos on tema arvates selle maa kuulsaim ründaja!
Liivo leetma-hea jalgpallur,aga see ei te temast head kommentaatorit.
Parim Luik kindlasti ja ka kaljuveeril pole häda midagi.

pastakanovic
04.06.02, 01:59
Originally posted by Devil

... luik ja kaljuveer on pandavad, kannik imeb ! :)

haistan homoerootikat:D

Teemast:
Jurtshenko, Kaljuveer ja Luik on siiamaani sümpaatse mulje jätnud. Hingega asja juures ja asesõnadega ei liialda.

jyriöö
04.06.02, 02:52
Originally posted by Maarek

Kuna NTV kommentaatorite auks eraldi teemat pole avatud ja mina ka seda teha ei viitsi, siis kirjutan siia.
Nimelt tekkis tänase brasside mängu ajal kommionul väikseid probleeme mängu käigu jälgimisega ja ta ei suutnud aru saada, kas sisse on vahetatud Vampeta või hoopis Luizao ja oh seda üllatust, kui ta matsu välja jagas, et mängus on mõlemad. ;) ;) ja salapärasel kombel on platsilt "kõrvaldatud" Ronaldo.:lahe:

Mõned NTV vennad lasevad jah mängul pahatihti omasoodu kulgeda ja sisustavad aega (küll siiski jalgpalliteemalise) jutuvadaga. Live esituse kommimine on teisejärguline. Tuleb aga tunnistada, et minule isiklikult vahelduse mõttes selline stiil täiesti sobib. Mis platsil toimub, seda näed isegi ning taustaks kuulad analüüsi, uudiseid jms.

Maarek
04.06.02, 16:52
Praegu kestvas mängus Jaapan-Belgia on Pohlaku kommentaare lausa lust kuulata. Mingeid ööööö....äääääääää-sid praktiliselt pole, jutt jookseb pidevalt ja saab Jaapan jalgpallistki nii mõndagi teada.:)

Robyn
04.06.02, 16:53
Oeh, call me crazy, aga mu arust pole ETV kommentaatoritel nii väga häda midagi. Töö mida nad teevad on ju suht raske - mina küll ei suudaks poolteist tundi pingsalt mängu jälgida ja samal ajal pidevalt möliseda. Andeksantav, kui vahel mõni kala jutu sisse tuleb.
Omaette uunikum on loomulikult Kaljuveer, kelle kommentaar seisneb selles, et loeb ette kõik mängija parameetrid (pikkus, kaal, vanus, klubi) ja kui see jutt otsa saab, siis enam-vähem võtab kohaliku ilma käsile. Tema on kindlasti üks kommentaatoritest, kelle ma esimesel võimalusel eetrist kõrvaldaksin. Oijah, mis teha kui paremaid võtta pole...

Rain
04.06.02, 18:10
Ivar ja Aivar ajasid lati meeldivalt kõrgele. Kõik oli paigas.
Pohlakule oleks sama soovitus mis Luigelegi- viitsite, kutid, jätke päevatöö ja hakake kommenteerima. :P
Igaljuhul Ivar ja Aivar suutsid mu tuju heaks teha (või oli see Saku Strong?).

mihkel
05.06.02, 16:59
Helar Osila areneb jalkakommentaatorina iga mänguga:). ETVpundist pean teda praegu parimaks, kuid külalistele Pohlak:õnnelik: ja Luik jääb ikka all.

Swifty2002
05.06.02, 17:15
Portugalil on kaks Rui Costat vähemalt seda Helas Osila arvates
Minu arvetes tobedaim sündmus kui ütles et Rui Costa nr.2 (Jorge Costa tegelt) lõi palli puhtaks ja siis lendas pall nr.10 Rui Costale(õige) ja seepeale ütlesõnneks jõudis Pall Rui Costale
Ka hispaania mängus pani Luis Enriquele neli korda kõik erinevad nimed ühe rünnaku ajal .lõpuks tuli ka õige nimi välja kui aegluubis korduses pikka aega tema nime ja numbrit seljapeal nägi.

Vana nali on tal ka nimedega Figu Coutu Ronaldu Rivaldu jne.

Kõik suuremad eksimused on tulnud just temalt.

Martin
05.06.02, 18:01
Originally posted by Swifty2002

Vana nali on tal ka nimedega Figu Coutu Ronaldu Rivaldu jne.

See pole mitte nali vaid nende nimede 100% korrektne hääldus.

Jeeg
05.06.02, 19:36
Aga see, kuidas ta selle õige häälduse suust välja paiskab on jube, saaks palju loogilisemalt. Samuti kahtlen ma häälduse "AC Miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilan"-i korrektsuses ja see käib mulel tõsiselt pinda. Muidu on Mõttus peris tark.

Jansu
05.06.02, 19:49
See võib sulle pinda käia Jeeg, aga Miiiiiilan on täiesti õige ja korrektne!:)

kyps
05.06.02, 20:04
Originally posted by Jeeg

Aga see, kuidas ta selle õige häälduse suust välja paiskab on jube, saaks palju loogilisemalt. Samuti kahtlen ma häälduse "AC Miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilan"-i korrektsuses ja see käib mulel tõsiselt pinda. Muidu on Mõttus peris tark.

Arvan et jube on see selle pärast, et sa oled harjunud nende nimede teissuguse hääldusega (mida sa ka esimesena kuulsid). Seega tundub alati see variant õigem, kummaga sa harjunud oled.

Lauludega on kah sedasi, et millist varianti ühest ja samast laulust varem kuuled, see ka tavaliselt rohkem meeldima hakkab. Kuid originaal on siiski üks, mis ei pruugi alati olla just see kumba sa ennem kuulsid. N: Päris naljakas oli kuulda, kui mõned aastad tagasi ühed noored neiud arutasid, et kui jubedalt ikka see Singer Vinger tegi selle Hovery Covery "Ära jahtu" järgi. Et originaal on ikka hulka parem:D

airmike
05.06.02, 21:02
Mees number 1 stuudjos on kahtlemata Margus Luik.Teine mees on krimireporter Priit Kuusk,kohe näha ,et kunagi ka ise trennis käinud.Ka Mõttus teab mida räägib,aga pisut valesti vist hääldab tõesti,nii kui mehe nimi lõpeb S tähega on kuri karjas Roberto Carlosest saab koheselt Roberto Carloshsh,,mõelda vaid kui see mees kommenteeriks näiteks Läti koondise mängu Maris Paharshsh...,aga see häälduse viga võib tal olla ju kaasa sündinud,aga jõudu kommentaatoritele ilusti see kuu aega seal kuumas stuudios vastu pidada.:jäätis:

Fazz
05.06.02, 23:11
Kuulge ignorandid, kui üldse kellegi hääldust saab eeskujuks seada, siis on see just Aaro Mõttus. kyps just seletas, milles värk on, aga mõnele ei jõudnud ikka kohale. Enne kui siin kellegi kallal hurjutama hakkate, võtke ÕS tagant lahti ja tehke endile selgeks hispaania, portugali jt keelte hääldusreeglid. Seda võiksid muidugi teha ka mõningad meie spordikommentaatorid, nt Tiit Rääk, kes hääldas brasiillase Juniori hispaaniapäraselt 'hunior', samas kui Mõttus seda korrektselt tegi. Eriti kummastav on aga selliseid hääldusvigu ja muid keelevääratusi kuulda Kaljuveeri suust, kes hariduselt filoloog :doh: Õnneks ei kuule temalt enam selliseid stampväljendeid nagu 'praegult' ja 'tõepoolest', mida ta oma kommenteerimisaja alguses igas teises lauses pruukis. Üldiselt pole aga meie kommentaatorite hääldusel suurt häda midagi võrreldes nt inglastega.

Muidu päri mihkliga, et Luige kõrval on tõesti patt ETV spordireportereid jalkakommentaatoriteks pidada.

jyriöö
06.06.02, 02:32
Kui veel hääldamisest rääkida, siis pull on kuulata, kuidas võõramaalased venelaste nimesid välja ütlevad. Mängijatel on loomulikult ka toredad nimevariandid seljal. Näiteks Hohlov=Khokhlov jne. Ju arvatakse Venemaal, et nii on teistel parem nimesid korrektselt hääldada, kuid võta näpust - välja tulevad sellised monstrumid, et kole kuulata (loe: naera ennast ribadeks).

Rebu
06.06.02, 04:47
Kaljuveer ja Luik on veel kõrvale talutavad.
Osila ajab ka kuidagi asja ära,aga ülejäänud................no comments:deemon:

Oll
07.06.02, 06:09
Ja Luik on teistega võrreldes ikkagi inimene.Teab ,mis räägib.
Aga ülejäänud.....oih.
Tahan Uba tagasi:kurb4:

jots
07.06.02, 15:06
Osila normaalne.

Ja uskuge mind, te ei taha uba tagasi.

Tulevad meelde kuldsed ajad kus mees jalgpalli kommenteeris, stuudios istus Allar Levandi, löödi värav ja Uba arutas samal ajal kuidas "meie Allar" 1988 Calgaryst pronksmedali välja suusatas - tere hommikust.

Ehk siis jalgpallistuudio põhiline jutt oli kiku, kaku ja murdmasuusatamine.

Samas uba ja räägu suur pluss on (oli) see, et nende kommentaaride puhul saab alati meeletult naerda.

Samas ma leian, et pole midagi halba kui kutsuda mõnikord mingi koondise tõsifänn stuudiosse. Kaasaelamine äärmiselt vahva - sellepärast mulle Osila meeldibki, et tema näitab väravate puhul mingeid emmotsioone.

Vaatasin NTV Futboli pealt Venemaa-Tuneesia mängu - puhtalt kommentaatori pärast, kes terve esimese poolaja ülimürgiselt venelasi kritiseeris ja pärast väravat kisas mitu minutit järjest nagu väike laps.

Venelaste parim kommentaar läbi aegade:
Titov sabit gooooooooooooooooooooool, HUI, stanga bljad.

Silver
09.06.02, 21:32
ei noh ega see kerge pole kommenteerida 90 min järjest, aga siiski mina peaks parimaks just pohlakut, sest temal on vähemalt infot iga meeskonna kohta ja räägib ka asjalikku juttu... Aga eestis ei ole ju yhtegi väga head jalka kommnetaatorit, on palju normaalseid... Aga mardisalu ja kannik noh nemad on down mis down.... :)

Silver
09.06.02, 21:34
alati vôib ju vaadata ka soomest v6i futbolnôi kanalilt :)

airmike
10.06.02, 17:04
Algselt tegi selle postituse Fazz

Kuulge ignorandid, kui üldse kellegi hääldust saab eeskujuks seada, siis on see just Aaro Mõttus. kyps just seletas, milles värk on, aga mõnele ei jõudnud ikka kohale. Enne kui siin kellegi kallal hurjutama hakkate, võtke ÕS tagant lahti ja tehke endile selgeks hispaania, portugali jt keelte hääldusreeglid. Seda võiksid muidugi teha ka mõningad meie spordikommentaatorid, nt Tiit Rääk, kes hääldas brasiillase Juniori hispaaniapäraselt 'hunior', samas kui Mõttus seda korrektselt tegi. Eriti kummastav on aga selliseid hääldusvigu ja muid keelevääratusi kuulda Kaljuveeri suust, kes hariduselt filoloog :doh: Õnneks ei kuule temalt enam selliseid stampväljendeid nagu 'praegult' ja 'tõepoolest', mida ta oma kommenteerimisaja alguses igas teises lauses pruukis. Üldiselt pole aga meie kommentaatorite hääldusel suurt häda midagi võrreldes nt inglastega.

Muidu päri mihkliga, et Luige kõrval on tõesti patt ETV spordireportereid jalkakommentaatoriteks pidada. OK.Türgi keele kohta pole seal küll mainitud,et s tuleb hääldada shsshshsh,nii siis paneb ikkagi puusse!!!

airmike
10.06.02, 17:05
Algselt tegi selle postituse Fazz

Muidu päri mihkliga, et Luige kõrval on tõesti patt ETV spordireportereid jalkakommentaatoriteks pidada. OK.Türgi keele kohta pole seal küll mainitud,et s tuleb hääldada shsshshsh,nii siis paneb ikkagi puusse!!!

Kebab
10.06.02, 18:46
Kommentaator rääkigu kuldmune või sõnnikut, loeb see kas ta suudab kommenteerida mängu õiglaselt. Seetõttu maailma kõige halvem kommentaator on:

Marko Kaljuveer.:trafck:

Kes tahab võib selle kohta pikemalt saksa jalgpalli alt lugeda.

Swifty2002
10.06.02, 19:15
OK kui õige hääldus ongi Figu Ronaldu jne. nagu te väidate siis miks ta neid kordamööda hääldab

Üks rünnak on Coutu ja teine Couto
Ronaldu ja teine Ronaldo

??????????????????????

Silver
11.06.02, 03:16
ma arvan, et ikka ronaldo on 6ige ja couto on 6ige mix peab ytlema migni figu kui seljal on FIGO :P noh aga poh ple elame yle

Martin
11.06.02, 03:20
Algselt tegi selle postituse CMR

ma arvan, et ikka ronaldo on 6ige ja couto on 6ige mix peab ytlema migni figu kui seljal on FIGO :P noh aga poh ple elame yle

Kuidas sa hääldad nt. Michael Owen? Kirjapildi järgi? Mi-tsee-õh-ael O-kaksisvee-en? Nimede hääldus põhineb ikka keelel, mitte kirjapildil.

Swifty2002 --- kes siis ühel rünnakul ühtemoodi, teisel teistmoodi ütleb, ise pole kuulnud, kuid huviga tahaks?

priity
11.06.02, 03:26
Algselt tegi selle postituse CMR

no MCR teeb küll nalja, kuid näitlikustamiseks võiks tuua sellise juhtumi, et kui CMR pärisnimi oleks Peeter, siis ta vist väga õnnelik poleks kui inglismaalased räägiksid temaga kui "piideriga". no offense.

P.S. Nimede hääldus on selline pisiasi, mis mõnel kommentaatoril on olemas ja teisel mitte. Eesti kommentaatorite puuduseks on aga see, et tulenevalt nende kommentaaride ampluaast iluuisutamisest rallisõiduni, pole neil võimalik nõnda põhjalikku eeltööd teha nagu Lääne kolleegidel. Meeldivaks erandiks on kujunemas ehk Helar-poiss, kes mõikab faktide käisest puistamise asemel ka inimliku huvi aspekti lisada.

eston maravilha
11.06.02, 03:54
kui asi on nimede peale läind siis ma pidin end puruks naerma kui kuulsin kuidas ivar poiss cuautemoc blancot hääldas - gaudemo blanco. ma saan aru et tegi asja lihtsamaks aga no nii lihtsaks. ärgu siis üldse üritagugi eesnimega piirdugu perenimega aga ei iga natukese aja tagant aga ikka gaudemo ja gaudemo

dreyd
11.06.02, 12:04
ütlesin juba Atlantas, et Helarist on sirgumas Ubale keebipärija, nii see läheb, võimas kaadriväline töö(faktid, numbrid, jne)+ sujuv kommentaar, kuhu lisatud meeldiv ports emotsionaalsust, siin kohal Ivar on olnud minule pettumus, palju vigu:(

wal
11.06.02, 17:31
Mida te kurdate- Pardisalut ju pole veel ETVsse lastud!:) Vaat temalt saaks kuulda, kui ilusad karvased sääred Beckhamil on ja nutulaulu, et seal suur sinine plekk on.

"Tomas Klosz on eriti kõva just õhupallide löömises"

Juks
11.06.02, 19:24
Praegu kestvas mängus Jaapan-Belgia on Pohlaku kommentaare lausa lust kuulata. Mingeid ööööö....äääääääää-sid praktiliselt pole, jutt jookseb pidevalt ja saab Jaapan jalgpallistki nii mõndagi teada.

Annan ka olemasolevad plusspunktid just Pohlakule, keda on lihtsalt juba huvitav seetõttu kuulata, et ta teab asja backgroundist suhtkoht palju. Loomulikult ootan aga juba ammu Mart Poomi stuudiosse, kes kindlasti asja teistelt erinevalt vaatab. Kusjuures ta peaks juba homset esimest mängu telekapurgis kommenteerima.

Kommentaatoritel tuleks aga emotsionaalsusnuppu pisut juurde keerata, muidu võib kohati :uni: jääda.

vello99
12.06.02, 17:48
Ei hakka midagi ütlema ETV kommentaatorite osas, ühelt poolt kuna enamasti vaatan Soome pealt ning Vene mänge NTV Futboli pealt (kusjuures kellel see võimalus on, soovitan soojalt, ei ole kunagi sattunud ühelt poolt väga emotsionaalse ning teisalt niivõrd objektiivse vene kommentaatori peale).

Samas ühte asja ütlen, mis vähemalt minu jaoks on väga oluline ning mis ei vaja tõenäoliselt erilisi tehnilisi oskusi/kulutusi ETV poolt. Nimelt kas on raske teleekraani ülesse nurka panna mänguaega ning seisu. Väike asi, aga muudab vaatamise palju mugavamaks.

Rainman
13.06.02, 02:10
Algselt tegi selle postituse vello99

Nimelt kas on raske teleekraani ülesse nurka panna mänguaega ning seisu. Väike asi, aga muudab vaatamise palju mugavamaks.
Pole raske ka korra soome peale klõpsata, et seda teada saada :)

Siim
13.06.02, 02:17
Algselt tegi selle postituse Rainman

Nimelt kas on raske teleekraani ülesse nurka panna mänguaega ning seisu. Väike asi, aga muudab vaatamise palju mugavamaks.

Ausalt öeldes mind natuke see kell häiriks. Ega's jalgpall pole maratonijooks. Seda ei lõpetata niikuinii ju sekundipealt. Piisab, kui tead matshi algusaega, edasi saad juba ise arvutada.

Swifty2002
13.06.02, 02:20

Aga palju parem oleks ju ühe kanali pealt vaadata parem käsi on ju harilikult ikka õlleklaasi küljes
Ma vaatan hea meelega jalkat saksa kanali ZDF-i pealt kahjuks ei näita seal küll kõiki mänge ,kuid eriti hea on vaadata alagrupi viimaseid mänge kui on kaks alagrupi mängu korraga. Nurgas on mänguaeg + mõlema mängu tulemus hetkel
Lisaks veel peale igat väravat näitab ka alagrupi live seisu.

NTV pealt ei vaata sest ei saa vene keelest midagi aru ja samal põhjusel ka soome kanalitelt

mcnamara
13.06.02, 17:59
Algselt tegi selle postituse Siim88
Ausalt öeldes mind natuke see kell häiriks. Ega's jalgpall pole maratonijooks. Seda ei lõpetata niikuinii ju sekundipealt. Piisab, kui tead matshi algusaega, edasi saad juba ise arvutada.

Kell ja mänguseis ülanurgas on minu meelest elementaarne. Lahkud paariks minutiks ruumist ja tagasitulles saad mänguseisu kohe teada. Soomlastel on kõigi mängude juures see väike lisaasjake olemas, ainult eile-üleeile neljandas mängus miskipärast ei olnud. Võib-olla sellepärast, et näitasid neid mänge väikeste kärbetega.

Edson
13.06.02, 19:30
Mina olen ETV kommentaatorite tasemes meeldivalt üllatunud. Loomulikult mõnikord tuleb prohmakaid sisse, kuid üldiselt täiesti kuulatavad. Eriti positiivselt on üllatanud Helar Osila ja Ivar Jurtsenko, samuti on stuudiosse kutsutud külalised väga head. Ja pole Tiidul ka midagi viga, mõnikord paneb päris hea pirni. Jõudu neile. Ja meile ka, jälgimisel muidugi.

vello99
13.06.02, 21:13
Lubasin, et ei võta seisukohta ETV kommentaatorite osas, aga täna sattusin pubis vaatama Itaalia mängu, kus kommenteerisid Tiit "Emotsioonipomm" Rääk ning Aavo "Ma parema meelega loeks nekrolooge" Mõttus.

Ja jumal tänatud, et mängus mingi pinge säilis. Baaripuki peal magama jääda on suhteliselt ohtlik.;)

vaherhar
13.06.02, 21:18
... kohtunikud ei ole inimesed,ikka väikeseid apse juhtub. Ivar Jurtsenko itaalia-horvaatia mängust.

gnat
13.06.02, 23:26
erilist kriitikat ma küll kellegile ei paneks ainult see on kõige naljakam et Tiit "kaasaelaja" jaoks oli Paraguay kaitsjad ka Roque Santa Cruzid ja siis see külaline kogu aeg pidi parandama ... parima mulje on jätnud külalistest Pohlak, Mõttus ja Luik kui ma ei eksi kommentaatoritest hea mulje jätnud just Osila. Kõige õnnelikum olen ma et Kuuset va vana "naljahammast" sinna ei lastud .... tegelikult peaksime me väga õnnelikud olema sest meie Lõuna- naabrid MM üldse ei näe sest riigi TV eelarvesse see 400000$ ülekannete hind ei mahtunud. üldse olen ma väääga :veryhappy et see MM kuskil meie kella vöendist kaugel sest järgmine MM Deutschlandis ja siis õnnelik kui ühte mängu mõne venekeelse saate asemel päevas näeb ... õnn oli meie poolel et sellistel kella aegadel seee MM ikka on.

moya
13.06.02, 23:57
kõige rohkem häirib mitmete kommentaatorite komme pidevalt korrutada kui mitu korda see-ja-see meeskond selle-ja-selle meeskonnaga on mänginud ja siis kunagisi tulemusi oma arust õudsalt määravaks pidades ette lugedes. kaljuveer küsib vist iga kord, et "jah, meeskonnad kohtusid omavahel viimati 1934. aastal ja siis jäi mäng viiki..
..kui palju see tulemus võib mõjutada tänase mängu käiku?????????.... kas mängijad ka tunnetavad viimatise kohtumise kaalu?? statistika räägib N. meeskonna kasuks, huvitav kas see seab vastasmeeskonnale peale topeltpingeid" jne jne jne..... ilge spetsialist oma arust.

mcnamara
14.06.02, 13:57
Soorry, vaatasin eile Soome pealt nagu ikka - aga milline oli Eesti kommentaatorite reaktsioon Kaka mängu tulekule? :r66m14: :r66m9:

airmike
14.06.02, 17:41
No seda,et nime KAKA saab EEsti keeles ka viisakalt öelda ütles Ivar-poiss juba esimese Brasside mängu ajal,nii siis öeldigi viisakalt KAKAA:õnnelik:

Maarek
14.06.02, 18:23

ETV asjapulgad vist on foorumikülastajad, kuna tänases Belgia-Venemaa mängus tiksus ülal nurgas mingi salapärane kell:) :) ja ausalt öeldes oli tõesti palju parem tunne näha, kuidas aeg vaikselt aga kindlalt venelasi üle kuristikuserva lükkas:lahe:

ooker
15.06.02, 07:10
Huvitav kas oleks võimalik, et mingisugune Aarne Rannamäe või Treufeldt (või kes see kurat iganes ei old) ei kukuks AK uudiste alguses kirema - "Venemaa fännid ei märatsenudki tänase kaotuse puhul eriti!" Mida sa karjud, kui ei märatsenud? Ole kuss, kurat! Inimesed hoiavad ennast igasugu uudistest päev otsa eemale, topivad kõrvad närimiskummi täis, et kogemata kolleegide vutikommentaar kõrvu ei eksiks ja siis täiesti ootamatult antakse AK alguses täiega suhkamit. OLEKS SIIS OLNUD normaalne märul, siis oleks uudis, olen nõus - aga need raiped lalisesid ainult sellest, et eesti noorte sportlaste koondis jõudis täna Moskvasse SRÜ mängudele, kus (OH IMET!) - ei toimunudki pettunud vene vutifännide kakelusi! Oh hoia ja keela! Raske ju arvata, miks need fännid PETTUNUD olema pidid! Naksan kotid maha edaspidi! Endal.

Hellik
16.06.02, 15:07
Ütleks kommentaatorite kohta vaid niipalju et: JALGPALL EI OLE MALE! :) Saan aru, et mängukommentaator peab olema erapooletu aga see ei tähenda null-emotsioone(nagu oli näiteks eng-den mängus). Kõikide väravate ajal valitses stuudios surmvaikus... no-ma-ei-tea-mis :( Muidugi, sellest ma sain teada alles õhtul kordust vaadates, kuna päeval pubis otseülekande ajal polnud kaasaelamise tõttu Kaljuveeri ja Luike üldse kuulda ;)

Artur
16.06.02, 22:10
Vaatasin Hispaania - Iirimaa mängu ja Rääk pani mängu algusminutitel, kes mäletab, ikka päris hea killu maha. Hakkas seal Hispaania ja Iirimaa rahvaarve võrdlema, mis on vastavalt 40 ja 4 miljonit. Seepeale aga väitis, et nende riikide jalgpallitraditsioonid on ikka "natuke" erinevad, ei saanudki aru, kas sellega proovis lp. hr. Tiit Rääk seletada, et Hispaanial kui Euroopa ühel suurimal jalgpalliriigil traditsioonid puuduvad...
Huvitav igal juhul.

Raix
16.06.02, 22:33
paari viimase mängu ajal on tiit & co. meile uusi väljendeid tutvustanud.... "tõusis pikali" no mida hekki see veel tähendab?! :P ja siis veel selline uudisväljend eilsest rootsi vs senegal mängust: "senegal on jõudnud viigiranda" :)
eri-irw modifitseering abielurannast... :D:lahe:

gnat
17.06.02, 04:58
mõni mees lihtsalt pole loodud jalgpalli kommenteerima ... selline tunne nagu Rääk mängu kommenteerides unistab hoopis et suusatamine või sulgpall MM hoopis oleks ... arvan ikkagist et kui nad oleks Kanniku sinna saanud oleks asi veidi huvitavam olnud .... täna sai ka ise esimest korda YLE pealt vaadatud ja ikka parem kui see eestlaste jama siin. eriti naljakas oli see muidu kuidas nad neid nuppe seal plaanide platsil vangerdasid :D

sosku
17.06.02, 15:13
Algselt tegi selle postituse Martin

Kuidas sa hääldad nt. Michael Owen? Kirjapildi järgi? Mi-tsee-õh-ael O-kaksisvee-en? Nimede hääldus põhineb ikka keelel, mitte kirjapildil.

Jah, näiteks Saksamaa ründaja Oliver Neuville nime hääldatakse mitte saksapäraselt "NOIvill", vaid pransuse moodi "NÖvill". Ja seda seetõttu, et mees on sündinud Šveitsis, kus ühes riigikeeleks on ka prantsuse keel.

Udupasun
20.06.02, 16:21
Algselt tegi selle postituse Maarek

Boriss Maiorov oli see, hokitaat. Et hoki on teatavasti "kontaktirohke spordiala", siis on taadil lihtsalt nooruses pööning nii segi taotud, et vanuigi nupp enam hästi ei noki ja ka pilk pole enam just hauka oma, seega tuleb talle see andeks anda.
ETV viskas allakirjutanul üle juba avamängu ajal, kui Kaljuveer kilkas "superüllatuse" Djibril Cisse mängutuleku puhul nagu oleks just sünnitanud (vabandust kui eksin, aga kas kommentaator ei peaks nagu mingit eeltööd ka tegema?). NTVst oli ainult venelaste endi mänge võimatu vaadata, sest see hala ja vandenõuteooriad on ikka nagu OLiver Stone'i filmist. Aga näiteks Utkin on ikka väga hea kommentaator.:P

P.S. Vabandan kohmaka lauseehituse ja võimalike keeleliste vääratuste pärast. Stroh Coca- Colaga on ikka väga tore jook ja oma tööd teeb ta hingega. :mupet:

Udupasun
20.06.02, 16:29
Algselt tegi selle postituse airmike

Mees number 1 stuudjos on kahtlemata Margus Luik.Teine mees on krimireporter Priit Kuusk,kohe näha ,et kunagi ka ise trennis käinud.Ka Mõttus teab mida räägib,aga pisut valesti vist hääldab tõesti,nii kui mehe nimi lõpeb S tähega on kuri karjas Roberto Carlosest saab koheselt Roberto Carloshsh,,mõelda vaid kui see mees kommenteeriks näiteks Läti koondise mängu Maris Paharshsh...,aga see häälduse viga võib tal olla ju kaasa sündinud,aga jõudu kommentaatoritele ilusti see kuu aega seal kuumas stuudios vastu pidada.:jäätis:

Siit tuleb meelde Lehiste kuskilt kaugest minevikust, vist 95, kui ta ütles mingi CL'i mängu ajal, et ManU'l on varus veel " hollandlane Paul[paul] Šooles":D

mg
20.06.02, 18:17
Ütleme siis et eesti ülekaalukalt kehvemad kommentaatorid on palju räägitud rääk ja mardisalu. peale selle veel üksc tüüp , kes timbu-limbu shous pandi jalkat komenteerima.kaljuveer hakkab ka pikapeale suureks jalgpalli ufoks muutuma.(?)

Udupasun
27.06.02, 17:03
Suur probleem on ka selles, et ETV kommentaatorite puhul puudub täielikult selline vajalik omadus nagu teravmeelsus. Mehed, kus on eluterve mõnitamine?

pelaja
30.06.02, 23:44
brasiilia vs saksamaa.....mees lõi palli napilt väravast mööda(ei mäleta selle sakslase nime kes löi).kommentaator pani hästi..."oli võimalus ka pall väravast mööda lüüa"...(algul oli vaikus ja pärast tuli vaikus):lahe:

MLS
01.07.02, 02:58
Kõige normaalsemad on Jurtsenko ja Luik. Kui lüüakse värav, siis on nad kõige emotsionaalsemad mitte nagu Rääk ja Osila, et mis värav oli vä, oi ma ei pannudki tähele! LAV ja Paraguai mängus oli ju, et Rääk ajas seal oma lolli mula ja ei pannud tähele, kui mingi LAV sai kollase ja siis enam-vähem tunni aja pärast avastas, et tollel on kollane kaart!!!

andres
01.07.02, 07:10
rääk ei kannata ültse kriitikat.

pelaja
01.07.02, 07:14
milline rääk on?...kas see vanem või see ilus poiss:silm2: ?

Udupasun
01.07.02, 18:16
Algselt tegi selle postituse pelaja

milline rääk on?...kas see vanem või see ilus poiss:silm2: ?

Vana ja ilus mees...midagi Eesti Charlton Hestoni taolist:D :P

Maarek
01.07.02, 18:58
Iga kord kui ma telekast Ronaldinho't näed ütlen Kaljuveere lemmiklause, mida ta iga kord kui Ronaldinhot näeb, telekas ette kannab. "Ronaldinho on mängumees keda on võrreldud nii Carrincha kui Pelega";) ;)

Kohilapoiss
01.07.02, 18:58
Eesti poisid peaksid õppust võtma oma Soome kolleegidelt, kes kommenteerivad mängu stiilis "kohe tuleb värav" :D . Eesti poisid on kahjuks enne mängu iga mängija, treeneri kohta välja otsinud võimalikult palju "kollast" infot, mida nad kohe peavad oma paberitelt ette vuristama, nagu me seda tahaksime kuulata, mitte mängu vaadata.:deemon:
Parim kommentaator ETV'sse veel tuleb (loodetavasti ;) ).
Parim saatekülaline oli J. Kivisild.

Artur
02.07.02, 06:53

Iga kord kui ma telekast Ronaldinho't näed ütlen Kaljuveere lemmiklause, mida ta iga kord kui Ronaldinhot näeb, telekas ette kannab. "Ronaldinho on mängumees keda on võrreldud nii Carrincha kui Pelega";) ;)

Maarek, no ma arvasin, et ma olen ainuke, kes seda tähele pani :P Kaljuveeri lemmikväljendite hulka kuulub veel "Käib kohtumise 39. mänguminut". Mis saatekülalistesse puutub, siis Kivisild on tõesti hea, kuid samuti on väga nauditavad Aiver Pohlaku kommentaarid, mees kohe oskab midagi teravat, kuid asjalikku sekka öelda, Mart Poom on samas aga jalgpalluritest vaieldamatu number üks, Inglise liiga kohapealt oskad mees ikka päris korralikult kommenteerida :)

SleepWalking
04.07.02, 14:03
EPL: ETV ei lubanud Savisaarel jalgpalli kommenteerida (link) (http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=209224)

Keskerakonna juht ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar ei pääsenud püüdlustest hoolimata osalema ETV suve spordisündmuse, jalgpalli MMi finaali stuudiokommentaaris.

ETV sporditoimetus sai enne Saksamaa-Brasiilia põnevusmängu telefonikõne, mis pakkus Savisaart vutistuudiosse, kirjutab Eesti Ekspress.

"Helistasin paar nädalat tagasi omaenese tarkusest ETV sporditoimetuse juhile Marko Kaljuveerile, et küsida, kas ta on huvitatud. Kaljuveer keeldus järsult," ütles linnakantselei meediaosakonna juhataja Allan Alaküla, kelle sõnul konkreetsest mängust juttu polnud. "Savisaare enesega pole ma sel teemal ei enne ega pärast kõnelnud."

Finaalmängu kommenteerisid eetris siiski asjatundjad Marko Kaljuveer ja jalgpalliajakirjanik Margus Luik.

Kaljuveer ei soovinud teemat kommenteerida.

vandersell
04.07.02, 14:15
Tra, see propaganda hakkab siibrisse viskama! Aga mis parata, valimised tulekul ju- ega ilma asjata ei valmi kõik teed meil siin Tallinnas 1-ks oktoobriks:naer6: :naer6:

Tembu
04.07.02, 14:37
Mul jäi MMst meelde see, kui kodanik Kaljuveer Saksa mängu ajal tuletas spordisõpradele vähemalt 5 korda meelde, et Ballack mängis Leverkusenis ja siirdus Bayernisse ja et tema number särgil MMi ajal on endiselt 13....Tundub, et neil on iga meeskonna mänguks paber ees, kust siis enamus asju uuesti ja uuesti ette loetakse. Rääkida tuleks rohkem mängust enesest, see nagu ju põhiline...Ja tegelikult ei huvita mind üldse, mitmendal minutil keegi palli väravast mööda lõi...See jäägu puhtalt statistikute mitte meite,spordisõprade, pärusmaaks.

Juks
04.07.02, 15:38
Tahan kriitika vahele paar positiivset sõna ka poetada, sest eilne ülekanne Kuressaarest oli Eesti tingimustes täiesti OK. Pildi kvaliteet ning heli oli täiesti tasemel, tõestuseks see, et JH fännihordu jorin täitis minu kõrvad lauluga. Muidugi eriti lahe oli kuulda seda, kui mingi väike poisi hääl ka juurde laulis: "Võitle, Eesti, võitle!".

Muidugi Osila ja Lehiste nüüd küll aplausi ei saa, esimene ei tea ikkagi jalgpallist peale statistika suurt midagi ning Lehiste rääkis liiga palju pilti ning jäi ka kohati hiljaks (nt. pilt Arno Pijpersil: "Siin näete siis Indrek Zelinskit, kes jäi äsja suluseisu":P ). Ei saa aru, miks Kaljuveer enam Eesti mänge kommenteerida ei viitsi? Või on äkki tööjaotus: Venemaa: Jurtshenko, Aserid: Osila, Gruusia: Kaljuveer, Rääk, Savisaar???

Muide, ETV on vist sellest kellaprobleemist üle saanud, igatahes ka eile jooksis mänguaeg ilusti ekraani ülaservas.

dreyd
04.07.02, 16:22
Algselt tegi selle postituse Juks

Tahan kriitika vahele paar positiivset sõna ka poetada, sest eilne ülekanne Kuressaarest oli Eesti tingimustes täiesti OK. Pildi kvaliteet ning heli oli täiesti tasemel, tõestuseks see, et JH fännihordu jorin täitis minu kõrvad lauluga.

no ise ikka pildiga päris rahule ei jäänud, polnud just eriti haruldane mõni kaader, kust pall oli juba aaammu läbi läinud ning kaamersilm ei tea keda näitas, ju vist kaameramees piilus teise silmaga Saarepiigasid?:P

aga jah parem ikka see kui mitte midagi

sicmic
04.07.02, 16:47

Ei saa aru, miks Kaljuveer enam Eesti mänge kommenteerida ei viitsi? Või on äkki tööjaotus: Venemaa: Jurtshenko, Aserid: Osila, Gruusia: Kaljuveer, Rääk, Savisaar???

Kaljuveer oli eile Kuressaares mängul kohal.

Tembu
04.07.02, 18:35
Tundus et eile võeti mängu ainult ühe kaameraga. Pilt oli kuid kohati näitas miskeid imelikke asju..Tundus et kaameramehel oli vähe ruumi,sest liigutused olid tal kuidagi väega äkilised.Aga noh vähemalt ära sai nähtud!

Jyrka
05.07.02, 01:10
Algselt tegi selle postituse m1ck

Ei saa aru, miks Kaljuveer enam Eesti mänge kommenteerida ei viitsi? Või on äkki tööjaotus: Venemaa: Jurtshenko, Aserid: Osila, Gruusia: Kaljuveer, Rääk, Savisaar???

Kaljuveer oli eile Kuressaares mängul kohal.
Missa arvad siis et komentaatorid olid päälinnas vä?
mmm aga võibolla tõesti

Vitor Borba
05.07.02, 02:04
Ivar Jurtšenko.

eston maravilha
05.07.02, 20:39
Toomas Uba

Jyrka
05.07.02, 22:36
Kuninganna ema

eston maravilha
05.07.02, 23:45
Jyrka isa:)

Raix
12.07.02, 19:21
Originally posted by Artur

Iga kord kui ma telekast Ronaldinho\'t näed ütlen Kaljuveere lemmiklause, mida ta iga kord kui Ronaldinhot näeb, telekas ette kannab. \"Ronaldinho on mängumees keda on võrreldud nii Carrincha kui Pelega\";) ;)

Maarek, no ma arvasin, et ma olen ainuke, kes seda tähele pani :P Kaljuveeri lemmikväljendite hulka kuulub veel \"Käib kohtumise 39. mänguminut\".

ei tea, kas seda on siin juba mainitud, aga Kaljuveer pani paar mängu järjest sellist kildu, et igale poole sobis ettepanna \'püss\'! ;) midagi muud ei olnudki, kui püsslöök, püss-sööt, püss see ja püss teine.... eino leino ma ytlen! :P :lahe:

Tembu
12.07.02, 19:23
Pigem oli see sõna PÜST, kõlaks kah suht loogilisemana..:):):D

P.S. Tean, et olen tähenärija:)

Raix
12.07.02, 19:30
Originally posted by tembuu

Pigem oli see sõna PÜST, kõlaks kah suht loogilisemana..:):):D

ära otsi siin mingit loogikat taga!! :kaval: :)
mida hekki tähendaks veel see, kui väravale pealelööki nimetataks püstlöögiks?!? :doh: :D

Artur
14.07.02, 12:53
No-jah, Kaljuveeri neid killukesi võib vist erinevatest aegadest päris palju kokku korjata. Kuid mees hakkab alati mingisugust mõttetut ajaloojura ajama, mina näiteks isiklikult küll ei usu, et 82. aasta MM-il oleks väga palju tegemist tänapäevaga. Kaljuveer alustab aga alati: \"Viimati kohtusid meeskonnad 1965. aasta sõprusmängus, siis võitis Saksamaa tulemusega 1-0. Mis sa, Indrek, arvad, et kas see võib mängijatele anda mingi psühholoogilise eelise?\" Indrek, kes ise ka sageli mehe küsimuse peale üllatanud on, aga vastab, et vaevalt ;)

Mis kommentaatorite emotsionaalsusesse või selle puudumisse puutub, siis arvan, et see pole siinkohal kõige suurem probleem. Asjatundja, nagu seda on näiteks Margus Luik, võib asja ka ilma kõige suuremate emotsioonideta ka väga hästi teha. Kõigepealt tuleks ikka osadele meestele, näiteks Räägule ja Jurtsenkole, mingisugused jalgpallialased teadmised sisestada ja alles siis emotsioonide peale mõtlema hakata :)

Njah, Kaljuveer on ju ise selline emotsioonidemees, ja kui Eesti koondis mängib, siis polegi mingisuguseid eriteadmisi vaja, sest iga vähegi asjast taipav inimene saab ise aru, mis väljakul toimub ja kelle käes pall on. Las karjugu siis, aga tehku ta seda kõvasti ;) Loomulikult tuleb välismaiste mängude kajastamisel samuti emotsionaalsus kasuks, kuid seal peaksid maksma ikka rohkem teadmised ja oskus mängu kommenteerida.

Aga noh, samas on meil siin ju hea targutada, ei tea, mis siis juhtuks, kui peaks ise TV3-s või ETV-s kommenteerima, ega ei usu küll, et asi eriti hästi välja tuleks. Samas olen kindel, et Tiit Räägust oleks ma parem ;) See loomulikult mingine eriline näitaja pole :)

Ja muuseas, Fazz, \"tõepoolest\" on väga hea väljend. Mina isiklikult kasutan seda näiteks päris sageli, ja mina küll ei leia, et oleksin meie emakeelele sellega midagi kurja teinud.
Loomulikult ma pole ka eesti keele filoloog, seetõttu pole ma võib-olla piisavalt kompetentne seda kommenteerima. Tahaksin lihtsalt öelda, et meeste esmane ülesanne on jalgpalli kommenteerida, mitte emakeeleliselt korrektseid väljendeid kasutada :) Öelgu ta siis \"praegult\" või \"nojee\", aga kui tal jalgpalli kohapealt kõik korras, mis tal loomulikult ei ole, ei tohiks me teda ebasobivate väjendite kaustamise tõttu küll kritiseerida. Minu arust on tal lihtsalt palju suuremaid vigu.

malagar
08.08.02, 06:47
See kaldub natuke teemast välja aga ma vaatasin Tour de France´i ülekandeid Eurospordilt ja sealne kommentaator oli absoluutne tipp .
Tüüp on nimelt tohutu juustu fänn ja seega rääkis ta pea iga etapi ajal ka kohalikust juustust , kurat isegi ajavahet näitavat graafikut võrdles mees juustuviiluga .
Vat selle mehe kõrval on Kaljuveer ja kompanii mõttetu möla ajamisel veel poisikesed:D

eston maravilha
09.08.02, 23:31
tean see mees on suur juustu ja ka üldiselt toidufänn. iga etapi ajal ajab oma lob akohalikest restodest kus ta kunagi söömas on käinud

Ono
12.08.02, 04:44
Minuarus on kommentaatorite osas need teadmised suht poh. kuigi ka ilma nendeta ei saa, aga ei ole sellist meest kes teeks mängu huvitavaks põnevalt kommenteeriks, mitte ala nagu Rääk eesti lööb tippmeeskonnale ilusa värava ütleb rahulikult suu äärest Värav.

priit
21.08.02, 03:44
uba koolkond

resorte
21.08.02, 03:53
Originally posted by Ono

Minuarus on kommentaatorite osas need teadmised suht poh. kuigi ka ilma nendeta ei saa, aga ei ole sellist meest kes teeks mängu huvitavaks põnevalt kommenteeriks, mitte ala nagu Rääk eesti lööb tippmeeskonnale ilusa värava ütleb rahulikult suu äärest Värav.

Täpselt nagu Kaljuveer muliseb oma mula sel ajal kui lüüakse värav.

knvb
31.08.02, 14:17
Minu meeles Margus Luik ja Ivar Jurtsenko.On päris head kommentaatorid.:kisakõri:

Kasper
13.07.06, 00:51
Enamus nendest ei oska kommenteerida.

17
13.07.06, 01:05
Algselt postitas kape4

Enamus nendest ei oska kommenteerida.Armas, mulle meeldis ka kunagi nelja aasta vanuseid teemasid üles kookida hoolimata sellest, et samasugune uus teema on juba tekkinud:) Küll sa poiss õpid veel!:kaabu:

Matis
14.07.06, 15:36
Parim Margus Luik
Halvim. Teadagi kes

Mõnuagent 007
14.07.06, 16:20
Algselt postitas Matis

Parim Margus Luik
Halvim. Teadagi kes
maire aunaste?

yheksa
14.07.06, 16:23
Äkäää.... Reet Linna! Konkurentsitult.

Mõnuagent 007
14.07.06, 16:34
Algselt postitas yheksa

Äkäää.... Reet Linna! Konkurentsitult.
jup sama siin. ma pole siiani saanud mis on selle krdi laulge kaasa fenomen. no tule taevas appi.

snob
14.07.06, 18:01
Itaalia - Ghana mängu kommenteerisid vist Zelinski ja Jurtsenko. See oli põnev mäng ja kommentaarid andsid asjale hoogu juurde.
Kõige viletsam mulje jäi Kristalist.

Max313
15.07.06, 15:04
Algselt postitas kape4

Enamus nendest ei oska kommenteerida.

6ige!!!! :D:D

KaSpAr 2
27.08.06, 12:54
Margus Luik on jah hea ta mu naaber ka:õnnelik:

Mõnuagent 007
12.09.10, 18:08
RIP Tiit Prääks.

mcnamara
13.09.10, 12:22
Ühinen dannariga, aga pea identne teema on juba üldise jalgpalli all ja see vana siin läheb nüüd lukku.