PDA

View Full Version : Lahedad väljakud

duff_K
11.06.02, 01:47
Kuna siin juba on teema tublide kohtunike kohta, siis võiks olla ka üks lahedate väljakute kohta. Muidugi Eestis väljakuid kritiseerida on küll patt aaa mul pohh, sest mulle käib ikka tõsiselt see Kehra väljak närvidele vähemalt seal, kus ma mängisin. Ega ma eriti usu et seal ka neid rohkem oleks, aga igatahes on seal väljak umbes kolmveerand päris väljakust nii pikkuselt kui ka laiuselt. Väljak on kõva kui asfalt kiituseks võib öelda et muru seal ikka kasvab ja väga heal päeval on muru niidetud ka.
Ere näide väljaku mõjuvusest mängule. Mängisime eelmine aasta noortes nendega seal ja kaotasime seal väljakul 4:1. Ja tõesti me ei saanud neile sealt üldse vastu. Me olime terve mängu seal surve all kuna oli näha et nemad olid selle väikse väljakuga harjunud. Korduskohtumises võitsime tallinnas neid Wismari st 1:0 terve mängu me surusime neil oli mänug jooksul 1 pealelöök. Ja nende parim mängija oli igatahes kohal kes meile 1 mängus 3 väravat lõi. Ma saan aru kui väljakul pole eriti muru või on muru mättad, aga siiski on väljak õige suurusega ja kõigil on vähe võrdsemad võimalused

Black_Magic
11.06.02, 01:53
üks parimaid väljakuid on FC Valga väljak..aga ikka kõige etem väljak on ikka Paldiski väljak, kus on ilus liiv ja ilusad kivid:D

Jeeg
11.06.02, 02:31
Täie tõsidusega võib öelda, et üks parimaid amatöörsatside kasutada olevaid muruväljakuid on Rannavärava, üks jubedamaid aga TTÜ...

Devil
11.06.02, 10:58
Algselt tegi selle postituse Jeeg

üks jubedamaid aga TTÜ...
ui ui ui ... jeeg aga Laagna ... see on ikke kõvasti hullem kui ttü... ja seal me kunagi varsti mängime kahjuks:( ja ma usun et see ka pelgulinna kaotuse yks põhjuseid, arvestades et fcp jutu point on vägagi õige

Aramis
11.06.02, 13:21
Algselt tegi selle postituse fcp

see Kehra väljak närvidele vähemalt seal, kus ma mängisin. Ega ma eriti usu et seal ka neid rohkem oleks, aga igatahes on seal väljak umbes kolmveerand päris väljakust nii pikkuselt kui ka laiuselt. Väljak on kõva kui asfalt kiituseks võib öelda et muru seal ikka kasvab ja väga heal päeval on muru niidetud ka.

Hmmm, kas sama väljak kus ma eelmine aasta mängisin Tempori vastu - see ,kus mingi jõgi või veekogu kõrval on.MEil seal küll polnud mingit kuiva platsi - väga märg oli ja isegi kerge soine moment - ju oli eelmine aasta sadanud, sest ma ei usu, et seal kaks väljakut on.Igatahes väljak oli jah 6tavalisest väiksem ja see ei seganud meid 2-1 võitmast ;)

duff_K
11.06.02, 16:41
Jah aramis see on see väljak. :õnnelik:
Ma olen JEEGIGA nõus Rannavärava on tõesti hetkel madalamate liigade eelkõige V liiga parimatest väljakutest kuid kuna seda just seal põhja ja ida võistkonnad peaaegu kõik kasutavad võib arvata et hooaja lõpupoole on ka tema tase langenud

Maarek
11.06.02, 19:27
Algselt tegi selle postituse fcp

Jah aramis see on see väljak. :õnnelik:
Ma olen JEEGIGA nõus Rannavärava on tõesti hetkel madalamate liigade eelkõige V liiga parimatest väljakutest kuid kuna seda just seal põhja ja ida võistkonnad peaaegu kõik kasutavad võib arvata et hooaja lõpupoole on ka tema tase langenud

Lisaks V-ndale liigale peavad ka väga paljud IV liiga satsid seal oma mänge ja pidasid ka eelmisel aastal. Siis oli muru isegi sügisel veel normaalne, aga ei sa mainimata jätta, et eelmisel aastal sadas ka sutsu rohkem vihma, mis tegi ka hooldamise tunduvalt lihtsamaks.

nwa
11.06.02, 23:43
mustamäel on veel üks karvane väljak kus mängib(s) Spartak ja Spiritas.

savi
14.06.02, 13:12
Üks parimaid väljakuid on ka Kernu uus staadion, kus me veel kahjuks mängida pole saanud (sel nädalavahetusel saame). Seal tegi ka Iiri koondis trenni.

ertz
14.06.02, 14:52
kõiki pole näind aga neh Rannvärava on 1 parimaid...:kisakõri:

rohelineKonn
14.06.02, 18:28
4 liiga põhjas on paremad Wismari ja Rannavärava. Kõige sitem oli meie eelmise aasta kodustaadion kadrioru lõbustuspargi kõrval. Seal nimelt pole eriti tähelepanu pooratud vihmavee ärajuhtimisele ja niimoodi tekib ca 15 cm päksune plägakiht. Vastastel oli sellega suht raske kohaneda.

priity
14.06.02, 20:32
see on jah see etk spordiklubi staadion. ei tea kuidas see aasta olukord on, kuid eelmine aasta oli ühe värava põikpuu umbes 20 cm tagapool nii väravajoonest kui ka postide maasse sisenemise paigast.

Jaan
14.06.02, 22:55
Tallinna-kesksust natuke hajutades tuleb öelda, et üks sitemaid väljakuid oli Valga nn. tuletõrjestaadion, mis aga nüüd kuuldavasti korda tehti. Lõuna-Eesti parim väljak on aga minu meelest Karksis.

Chazlor
15.06.02, 02:01
:viha:

Karksis oli hea staadion ja väljak!
See aga suudeti eelmine aasta meistri ja esiliiga mängudega ära sittuda.
Nimelt ei lastud ju kusagil meistriliigat platsile ja siis kallati Karksi staadion liivaga üle ja öeldi "Palun mängige siin". Kui hooaeg nii kaugele jõudis, et muru oleks pidanud kusagilt tulema oli see kõik liiva alla ära närbunud. See aasta pole küll veel ise sinna sattunud. Järsku on asi parem. Loodan küll vähemalt.

Tervitades

pastakanovic
17.06.02, 01:06
Rannavärava st. on täitsa normaali, aga arvatavasti ei pea megakoormusele vastu (pidi olema ligi 20 erineva satsi koduplats).

TTÜ on rets. Liivane küll, aga oleks siis vähemalt normaalne liiv - mingi must tolmuollus redutab üle väljaku. Kuuma ilmaga keelaks inimõiguslased selle kasutamise kindlasti ära.;)

Positiivseid mudaliiga-elamusi on pakkunud ka teada-tuntud Wismari ja Lasnamäe nõlval asetsev (uue shefi ööklubi "Klondaik" kõrval :D ) Ajaxi kunstkattega staadion.

Fc Kuristiku praegune homeground Maardus on aga klass omaette. Isegi varumeesteboksid on olemas. Tabloo ka.

tanel26
18.06.02, 12:50
Koeru staadion on halvas mõttes supper, mõned näited - silma järgi plats laiem kui pikkus on, ühes ääres on peedipõld, ühe värava taga on viljapõld, kohe pärast äärejooni on raud vaiad maa sees j.n.e. Igal juhul panen meie jalgpalliliidu meestele südamele, SEAL EI TOHIKS MÄNGIDA.

moiva
18.06.02, 21:17
Algselt tegi selle postituse tanel26

Koeru staadion on halvas mõttes supper, mõned näited - silma järgi plats laiem kui pikkus on, ühes ääres on peedipõld, ühe värava taga on viljapõld, kohe pärast äärejooni on raud vaiad maa sees j.n.e. Igal juhul panen meie jalgpalliliidu meestele südamele, SEAL EI TOHIKS MÄNGIDA.

Ma ei saa aru, miks hädaldad? Suht talutav staadion ju teglt. Peedipõld ja viljapõld - kah asi nüüd, mängimist ta nüüd küll ei sega. Ja ega silma järgi ei tasu veel oletusi tegema hakata.

van der Sarjas
19.06.02, 02:37
Täiesti nõus sinuga moiva. Koeru staadionil ei ole häda mitte midagi. Väga korralik plats. Kus on kirjas, et staadioni kõrval ei tohi olla peedi- või viljapõld? Kehras on näiteks platsi kolmes ääres jõgi ja ka mängitakse. Kus seal vaiad on, mõtled sa neid väravavõrgu kinnitamiseks vajalike poste? Kui kõik staadionid oleks nii korras kui see oleks lausa lust mängida. Kuule Tanel sa panid ikka selle asjaga väga puussse.......

Stimpi
19.06.02, 17:39
väike ääremärkus:
tõsi jah TTÜ ja teisedki platsid on halvad või jubedad, siiski neil mängitakse ja suht tihedalt

Põhjus?
paremaid ei ole eriti kuskilt võtta ja need ka maksavad rohkem.
sest meie kallid riigiisad ei taha sporti investeerida

vsjo

Sass (45)
20.06.02, 12:47
TTüd pole see aasta näinud, kuid eelmisel oli selle tase 0. Rännavärava muru hakkab selgelt ära vajuma :(

Sass (45)
20.06.02, 13:12
Algselt tegi selle postituse pastakanovic

Rannavärava st. on täitsa normaali, aga arvatavasti ei pea megakoormusele vastu (pidi olema ligi 20 erineva satsi koduplats).

TTÜ on rets. Liivane küll, aga oleks siis vähemalt normaalne liiv - mingi must tolmuollus redutab üle väljaku. Kuuma ilmaga keelaks inimõiguslased selle kasutamise kindlasti ära.;)

Positiivseid mudaliiga-elamusi on pakkunud ka teada-tuntud Wismari ja Lasnamäe nõlval asetsev (uue shefi ööklubi "Klondaik" kõrval :D ) Ajaxi kunstkattega staadion.

Fc Kuristiku praegune homeground Maardus on aga klass omaette. Isegi varumeesteboksid on olemas. Tabloo ka.

See on väga korralik, peaksid vist ka dushiruumid ja värgid olema. Sinna kõrvale tehakse vist veel üks päris korralik väljak.

eugen
20.06.02, 19:36
Parim väljak on Emmastes Hiiumaal!!!
Seal on mänginud Eesti koondis, Indoneesia koondis, Narva Trans, FC Valga jpt.
Samuti mängivad seal II liiga ja IV liiga.

Glazza
20.06.02, 22:16
Muidugi on tase kiita Emmastet, kuna sa ilmselt Emmaste inimene oled.

Aga arvan, et ei ole ühti hea. Esiteks ei kasva seal muru, vaid mingi hein. Teiseks on seal muru jutt vaheldumas pisut madalama mullaribaga. Kolmandaks on seal suviti alati põhjust joosta, kuna muidu söövad su kohalikud sitikad. Neljandaks on päike alati otse mööda piiri näkku. Aga see oli eelmine aasta. Äkki on sinna see aasat muru pandud, Raidi kasutatud ning päike ära keelatud.

pastakanovic
20.06.02, 22:53
See on väga korralik, peaksid vist ka dushiruumid ja värgid olema. Sinna kõrvale tehakse vist veel üks päris korralik väljak.

Sisehall vist.

vaherhar
28.06.02, 19:23
Tana avatakse Salmel uus jalgpallivaljak,see on rajatud endise Salme tuletorje staadionile.Muru nagu asjatundjad raagivad on ule Eesti keskmise.Valjak on koduks 2. liiga klubile Jk Sorve.

mg
28.06.02, 19:40
ma tean kahte tüüpi salmest, aga see pole oluline, sest üks sitemaid väljakuid on sillamäel.

mg
28.06.02, 19:41
jõhvis on ka kahtlane staadion

andres
29.06.02, 00:16
kui te näeksite Keila oma:viha: ....

pelaja
29.06.02, 00:32
kui te näeksite mis ilus kapsamaa SOS-i taga on..irw:D

MLS
30.06.02, 00:47
Ega ka Tartus pole teab mis Eurostaadionid(v.a Ülikooli oma). Tamme- ja Sepa tn. staadionid on lihtsalt üle mõistuse s...s olukorras. Oma osa mängib selles ka Tartu linnavalitsus, kes toetab täiega seda fcking põrgatamist. Nojah, ega Tartu ongi Eesti põrgatamise pealinn ja jalgpalli arendmisele pole siin mõttet loota.:deemon: :deemon: :deemon:

moiva
01.07.02, 00:04
Algselt tegi selle postituse mls

Ega ka Tartus pole teab mis Eurostaadionid(v.a Ülikooli oma). Tamme- ja Sepa tn. staadionid on lihtsalt üle mõistuse s...s olukorras. Oma osa mängib selles ka Tartu linnavalitsus, kes toetab täiega seda fcking põrgatamist. Nojah, ega Tartu ongi Eesti põrgatamise pealinn ja jalgpalli arendmisele pole siin mõttet loota.:deemon: :deemon: :deemon:

Kui piisavalt pinda käia, hakkab ka juhtuma:kop:

MLS
01.07.02, 01:31
Eriti loota küll pole, ehkki Tammale vist paigaldatakse kunstmuru kattega treeningväljak. Aga Merkuur ei saa linnalt arvatavasti ka seekord mitte kui midagi.:viha: :viha: :viha:

Sass (45)
03.07.02, 14:36
Praeguseks on päris mitu väljakut Tallinnas kunstmuruga kaetud (Nõmmel ja kesklinnas kah, eeskätt igasugu koolide juures). Ei tea kas oli selline aktsioon, et Haridusministeerium eraldas selleks otstarbeks pappi?:õnnelik:

pastakanovic
03.07.02, 15:30
Kristiine staadionit pole vist veel keegi maininud. Arvestades finantstingimusi on see väljak täiesti tasemel. Rannavärava omast ehk tsipa paremgi. Ainult et Kristiines on muru kuidagi terav.:kratsti: Spaaget pole mõtet lasta.

Black_Magic
03.07.02, 17:29
Valgas on väga on hea staadion Valga LINNASTAADION!!!

Silver
04.07.02, 01:37
Tallinnasse Hiiule pandi kunstmuru maha , tundub v2ga hea olevat, aga pole mänginud, loodan, et j2rgmine aasta m6ni meeskkond endale selle kodustaadioniks kah saaks n mingi 5 liiga sats oleks lahe ma arvan :)

Silver
04.07.02, 01:38
Muidu Tallinna Linn plaanib veel panna kunstmuru maha paarile kooli staadionile see suvi, hetkel asjast eriti ei tea äkki keegi teab rohkem?

Vitor Borba
05.07.02, 01:17
KÕIGE lahedam väljak oli Paldiski oma.Kivid ja tolm.Karisusala joon vastu audi joont.
Põld, mis põld....:D

thierry
14.07.02, 14:46
Ilusad ja siledad on need kunstmuruväljakud küll........ aga tervisele midagi kahjulikumat on raske välja mõelda - kuna need on, erinevalt muruväljakutest, väga kõvad, siis hakkavad väga paljudel mängijatel selg ja põlved valutama. Võibolla kui 1x nädalas trenni teha, siis pole asi nii hull, aga kui teha kunstmurul trenni pidevalt, siis riskitakse hindamatu TERVISEGA

ha2
15.07.02, 01:17
Viimsi staadion on super on ka Levadia kodustaadion, kuid võib olla igaühe oma kes tahab 1,5 tundi maksab seal vaid 500-600 eeki ning STAADION ON KAETUD OTSAST LÕPUNI MURUGA !!!!! NING STAADION ON ENAMUS AJAST VABA KUNA VIIMSI ASUB LINNAST NII KAUGEL SIIS SEDA ERITI EI RENDITA.... SELLEST SAAB KUNAGI EHK MEIE KODUSTAADION... OLEN VASTAVA MEHEGA RÄÄKINUD JA TA LAUSA ENAM VÄHEM LUNIS ET TULGE...

SEAL PEETAKSE KA MEISTRITE LIIGA MÄNGE..

zilde
15.07.02, 02:38
Originally posted by ha2

Ega see staadion nii hea ka pole :D :D

ha2
16.07.02, 03:17
Originally posted by zilde

Originally posted by ha2

Ega see staadion nii hea ka pole :D :D

eesti meistrite liiga mängudeks täiesti hea...:D :D :D

drago
16.07.02, 05:21
pla pla pla, Eesti kaks parmat stdionit(kus ise ka trenni olen aastaid teinud) on Maarjam2e ja M2nniku....murukate kindlalt parem kui lillekylas...ja mitte kunstmuru

Chazlor
16.07.02, 15:11
Tere tegelased

See teema on küll madalamate liigade all, kuid parimad staadionid on ikka meistriliiga satsidel.
Väike kommentaar, siis mõnede kohta, mis siit läbi on jooksnud.

Kõigepealt Eesti top 3 on kindlalt Kadriorg, Lilleküla (mis on viimase kuuga uskumatult heasse korda tõusnud) ja Kernu.
Pärnu Levadia (Pärnu Kalevi) staadion muutub ka pidevalt aina paremaks, varsti koputab parimate uksele.

Viljandi, Narva ning Kohtla-Järve on korralikud ja Viimsi on enamvähem, kuid meistriliiga nõrgim kindlasti. Samas on seal väga head väljaku välised tingimused... (maja)

Esiliigas on parim Valga ja ka Kuressaare on täitsa korralik see aasta. Tartu omad on kehvimad, aga ega ka Elva ja Sillamäe väga ei hiilga.

Kunstkattega väljakul ei tohiks üldse kõrgemates liigades mängida, sest jalgpall on ikka murupeal mängimiseks ja nagu eelpool mainitud on kunstkate suht ohtlik, eriti veel sellise taseme juures.

Olgu aitab targutamisest :)

Tervitades

simmo
17.07.02, 00:32
Esiliigas on parim kindlalt Maardu staadion, siis alles Kuressaare ja Valga.

Top 8 esiliiga kodustaadionid:

1. Maardu - parim muru + hea suur väljak, eestis on ainukesena parem väljak Kadriorus.
2. Kuressaare - muru norm, siiski keskelt mättaline + norm suurusega väljak
3. Valga - keskel mättaline, eelmine hooaeg oli parem
4. Sillamäe, norm muru, kohati liiga palju võililli, mättaid ei ole eriti palju
5. Elva - kõva pinnas, keskel mättad, väike väljak
6. TJK - keskväljal isegi hullem kui Tamme staadion, ääred on norm
7. Tammeka - ei kannata kriitikat, kõva pinnas, murukate peaaegu puudub, mättad, ääred enam-vähem normis
8. Merkuur - ei kannata kriitikat, mullaväljak, liiga pehme äärtest, mättad.

MLS
17.07.02, 01:17
Merkuuri Staadion on Tammest vähemalt 5 korda parem!!!:D :D :D

simmo
17.07.02, 01:29
yeah right,

mängijad väidavad küll, et viletsam on!

MLS
17.07.02, 01:32
Mis sinu Tammeka PD-d või?

simmo
17.07.02, 01:44
Muide ka merkuuri treenerid

MLS
17.07.02, 01:50
Ära valeta! Ise sa nagunii Merkuuris ei mängi!

Chazlor
17.07.02, 03:16
PArandus

Simmol jutt jumala õige, kuidas kurat ma Maardu stata ära unustasin. See on tõesti parim, kuid infrastruktuur on ikkagi Valgas üle. Aga olen ka selle kohapealt Simmoga nõus, et Tammekal on pisut parem plats kui Merkuuril. Muru on üks asi, aga kõik ümbritsev on igaljuhul Tammel etem.

Edu mõlemale igaljuhul

Tervitades

smith
17.07.02, 14:36
simmo kirjutas: 5. Elva - kõva pinnas, keskel mättad, väike väljak

kust ostast väljak väike on??? väljaku mõõtmed on 96*70m ja see kyll väike pole. kokkuvõttes jääb ruutmeetridelt vaid veidi tammeka põhiväljakule alla.

100*68 = 6800 ruutmeetrit (Tammeka)
96*70 = 6720 ruutmeetrit (Elva)

Ono
18.07.02, 00:14
Originally posted by mls

Ära valeta! Ise sa nagunii Merkuuris ei mängi!
Uroot simmo mängib ju tammekas.

nwa
18.07.02, 12:49
Saarel on ülihea stata Salmes, kus mängisid JK Sörve-Aserid U-21:D :D :D :D :D

Kaarel
18.07.02, 14:16
2. liiga parim plats on minu arvates Raeküla staadion Pärnus.

Ono
18.07.02, 14:28
Originally posted by smith

simmo kirjutas: 5. Elva - kõva pinnas, keskel mättad, väike väljak

kust ostast väljak väike on??? väljaku mõõtmed on 96*70m ja see kyll väike pole. kokkuvõttes jääb ruutmeetridelt vaid veidi tammeka põhiväljakule alla.

100*68 = 6800 ruutmeetrit (Tammeka)
96*70 = 6720 ruutmeetrit (Elva)
Kurat, ongi väike, tammekal on ka liiga väike tegelt, hea oleks ikka 110x90 nagu sillamäel.

smith
19.07.02, 15:00
110*90m sillamäel. see ei meenuta enam staadionit vaid pigem golfiväljakut. see on minu arvamus. muru ainult ei ole nii hea.

Janek
19.07.02, 18:34
Eelistaksin pigem iglise väikeseid kui hispaania suuri väljakuid. Maratoni jookstakse minuteada asfaldil. Taunin kunstväljakute kasvu, kuna pikas perspektiivis kukuvad hambad suust välja

Aramis
21.07.02, 02:54
Minu kiitused Reaküla suunas ja minu arust teeb ta näiteks Männikule pika puuga ära.Jut äsja sai Esteli LAsnaka kunstmurult tuldud ja eelpool räägitud jutt vastab tõele - tihedalt seal trenni teha on üsna tervistkahjustava iseloomuga.Mängida oli enamvähem.
Meie Kernu plats(uus) oli paljutõotav ,aga selleks hooajaks sai muru mingit moodi kihva keeratud.Aga üle keskmise peaks ta ikka olema.

pastakanovic
21.07.02, 15:15
Aga kas keegi Tallinna Dvigateli staadioni kohta teab midagi? Töökorras?

-Loom-
23.07.02, 17:07
no dvigateli stata oli vähemalt eelmisel aastal jube liivakast...äkki sellel aastal on tõesti kõlbulik, aga kõvasti muru olex sellel juhul juurde vaja :)

-Loom-
23.07.02, 17:08
no dvigateli stata oli vähemalt eelmisel aastal jube liivakast...äkki sellel aastal on tõesti kõlbulik, aga kõvasti muru olex sellel juhul juurde vaja :)

INCE
24.07.02, 18:58
Kui tahate näha tõeliselt viletsat muru , siis käige ära Põlva Linnastaadionile.Muidu on tegemist Eesti ilusaima staadioniga üldse, aga väljak ei kannata mingit kriitikat.See eest hea kate on näiteks Räpinas ja Tarvastu staadion on ka hea muruga, kuigi väga pisike.:lahe:

eugen
25.07.02, 22:49
No minu top6 oleks selline:

1.Valga
2.Kadriorg
3.ALeCoq
4.Kehtna
5.Pärnu Raeküla
6.Kalev

Ma neid idapoolseid ei tea. Pole seal käinud.
Aga kõige kehvemate top6 on järgmine:

1.Kehra
2.Kernu PK st.
3.Keava
4.Tabasalu
5.Turba
6.TTÜ

See on muidugi ainult minu arvamus. Kui soovite avaldage oma TOP.

Glazza
04.08.02, 23:33
Ei tea kaua see uus Kernu staadion juba avatud on olnud, aga eile sai seal käidud ja peab nentima, et üks korralikemaid Eestis. Räägiti, et oli enne veel parem, aga mingid noored käisid paar päeva peal. Seal mängib hetkel MC Tallinn, ehk keegi veel?

Black_Magic
05.08.02, 00:51

110*90m sillamäel. see ei meenuta enam staadionit vaid pigem golfiväljakut. see on minu arvamus. muru ainult ei ole nii hea.sa mine mängi oma väiksesel elva tite staadionil, kui sulle nii suur väljak ei meeldi. Igatahes nii väiksel väljakul, kui seda on Elva väljak on ebamugav mängida, mees mehe küles kinni, liikumisruumi pole!

Spin
04.01.03, 23:25
Igal juhul kiitus Tammekale, kelle kunstmuruväljak on väga hea. Äsja käisin mängimas. Isegi lund lükatakse regulaarselt ära. Ainuke puudus on valgustus, sest pimedal või hämaras on ikka jube kehv mängida. Aga igati hea väljak.

Silver
04.01.03, 23:44
Sama häid sônu saan ka öelda Tallinna Wismari tänava staadioni kohta. Väljas on külm ja ega erilist mônu mängida väljas pole, aga plats on korras ning regulaarselt pühitakse lund. Täitsa hea peaks mainima. Ja ega ka pimedus ei sega. Korralik valgustus pealekauba.

greenday
05.01.03, 07:33
Originally posted by Janek

Eelistaksin pigem iglise väikeseid kui hispaania suuri väljakuid. Maratoni jookstakse minuteada asfaldil. Taunin kunstväljakute kasvu, kuna pikas perspektiivis kukuvad hambad suust välja Taunid Eesti kliimas kunstväljakute kasvu??? Soovid, et eestis saaks jalgpalli harrastada maksimaalselt 6 kuud aastas? Sellist juttu tule võibolla 10 aasta pärast rääkima... Pealegi on olemas kustmurusid, mis kuidagi ei jää alla päris muru pehmusele (eestisse selliseid jõudnud vist ei ole veel).

daK
05.01.03, 14:49
Originally posted by greenday

Originally posted by Janek

Eelistaksin pigem iglise väikeseid kui hispaania suuri väljakuid. Maratoni jookstakse minuteada asfaldil. Taunin kunstväljakute kasvu, kuna pikas perspektiivis kukuvad hambad suust välja Taunid Eesti kliimas kunstväljakute kasvu??? Soovid, et eestis saaks jalgpalli harrastada maksimaalselt 6 kuud aastas? Sellist juttu tule võibolla 10 aasta pärast rääkima... Pealegi on olemas kustmurusid, mis kuidagi ei jää alla päris muru pehmusele (eestisse selliseid jõudnud vist ei ole veel).

kotka staadioni kunstmurukate mustamäel (linnu teel) on küll kõrgem tase. \"pehme nagu beebinahk\"

Darren
05.01.03, 15:11
Minu ÜBER ja UNTER väljakutest, kus mängida olen saanud oleks järgmine:

ÜBER

Kadriorg - pole midagi halba öelda
Kuressaare linnastaadion
Kernu - viimati oli väga ilus, aga see oli ammu ka
Kalev - kahjuks kasutatakse seda platsi ka odaviskajate ja muude asjameeste poolt, niiet löögikraatreid on päris palju
Tabasalu - oleneb ilmast ja muudest teguritest

UNTER

Pakri SK Paldiski kodustaadion - pigem 5-a-side mängimiseks mõeldud, väravad viltu, muruvaba
Keila linnastaadion (vist) - põlvini murul mängimine ei ole kõige meeldivam
TTÜ - liivane, kohati künklik jne
Kalevi varustaadion - liivane kuumaastik
Rannavärav - kui seda staadioni vähem kasutataks ja umbrohu asemel muru kasvaks, siis oleks päris hea.

Samas, mul tekkis küsimus nende kunstmuruväljakute kohta. Nimelt, kas peale esialgset investeeringut kooliväljakutesse, on ette nähtud ka mingid hilisemad investeeringud väljakute hoolduseks ? Kui on siis, kas selle eest on vastutav linnaosavalitsus või kool, või mõlemad?

jjriado
05.01.03, 15:41
Kõige jubedam staadion, kus mina kunagi mänginud olen, on Tallinna Reaalkooli oma. Sellist õudust pole ma mujal näinud. Mitu päeva hiljem ka veel põlved/hüppeliigesed/selg/jne valutasid. Iseenesest on muidugi tore, et koolidel kunstmuru staadionid on, aga iseasi on see, kas seda muru asfaldi peale peab panema.

ek
05.01.03, 17:16
Originally posted by jjriado

Kõige jubedam staadion, kus mina kunagi mänginud olen, on Tallinna Reaalkooli oma. Sellist õudust pole ma mujal näinud. Mitu päeva hiljem ka veel põlved/hüppeliigesed/selg/jne valutasid. Iseenesest on muidugi tore, et koolidel kunstmuru staadionid on, aga iseasi on see, kas seda muru asfaldi peale peab panema.

aga vahest on su \"põlved/hüppeliigesed/selg\" nõrgad ja pole harjunud kõvema katte peal mängimisega.
Reaali staadion on tehtud selle punase n.ö. tenniseväljaku kruusa peale ja pigem pehme kui kõva väljak. suvel sai seal mängitud mõnikord isegi 3 korda nädalas ja probleeme polnud

jjriado
05.01.03, 18:07
Originally posted by ek

aga vahest on su \"põlved/hüppeliigesed/selg\" nõrgad ja pole harjunud kõvema katte peal mängimisega.
Reaali staadion on tehtud selle punase n.ö. tenniseväljaku kruusa peale ja pigem pehme kui kõva väljak. suvel sai seal mängitud mõnikord isegi 3 korda nädalas ja probleeme polnud

Kõval platsil mängimisega pole mu liikmed tõepoolest harjunud. Tõin lihtsalt välja selle väljaku mis mulle kõige ebameeldivam tundus. Tõe huvides tuleb lisada, et kunstmuruga on mul väga vähe kogemusi. Peale Reaalkooli oma ole mängimud vaid Tammeka kunstmurul ja sellega võrreldes on Tallinnas kogetu tõepoolest üsna jube. Võib-olla on teised kunstmurud veel hullemad, ega ma ei tea.

Devil
06.01.03, 00:14

Kõige jubedam staadion, kus mina kunagi mänginud olen, on Tallinna Reaalkooli oma. Sellist õudust pole ma mujal näinud. Mitu päeva hiljem ka veel põlved/hüppeliigesed/selg/jne valutasid. Iseenesest on muidugi tore, et koolidel kunstmuru staadionid on, aga iseasi on see, kas seda muru asfaldi peale peab panema. eino ma ei tea, kas sa oled miskine väga õrn inimene(arsti juurde võid ka pöörduda selle kysimusega :)) või sa oled parajalt loll, et mängisid kunstmurul vähe valede jalanõudega ntx 6 metallist korgiga :P
igastahes ... staadion oluliseim kylg minu jaoks on see, et tasanae maapind oleks ... väljakukate suht pohhui ... peenike kruus või kõva kunstmuru ... väiksest peale pirita kooli kruusa peal mängind ja siuksed pisiasjad nagu veritsev põlv või kyynarnukk eriti ei morjenda ... harjund :) ... aga eks ilusal murul ikka parem mängida :)

parim staadion, kus mänginud ... elva kooli staadion
kehvim staadion, kus mänginud ... tondiraba gymnaasiumi staadion (konkreetne pommiauk)

smith
06.01.03, 00:54
elva kooli staadion? kumba staadionit mõtled? kas linna keskel olevat täismõõtmetega staadionit või kooli juures olevat kunstmuru väljakut, kus veel kunstmuru peal ei ole. ja mis meeskonna koosseisus mängisid devil?

Devil
06.01.03, 10:07

elva kooli staadion? kumba staadionit mõtled? kas linna keskel olevat täismõõtmetega staadionit või kooli juures olevat kunstmuru väljakut, kus veel kunstmuru peal ei ole. ja mis meeskonna koosseisus mängisid devil? tähendab seda, mis seal linna keskel kooli juures on, täismõõtmetega.(see on ka ainuke mida ma tean)
pmst ei mänginud ma mingi meeskonna eest ... lihtsalt toksisime vaikselt sõpradega

jyriöö
06.01.03, 15:47
Originally posted by Devil

kehvim staadion, kus mänginud ... tondiraba gymnaasiumi staadion (konkreetne pommiauk)

:D Aga tänu sellele pommiaugule võitis Tondiraba Gümnaasium 1993. aastal 7. kl. Eesti koolinoorte meistrikad, mis on siiani nende suurim saavutus pallimängudes. Tollal oli plats veel hullem kui praegu. Keskel ühegi murulibleta põld, äärtes ebatasane kuumaastik, mida kattis ühtlaselt põlvekõrguste kõrte meri, mille sekka aeg-ajalt mõned mutiaugu suurused kraatrid olid ära eksinud. Südantsoojendav oli vaadata, kuidas mängijad spurtides ühtaegu ninali käisid ja rohu seest palli otsisid. Meie sats oli teistest finaalturniirile jõudnutest tunduvalt nõrgem, ent tänu tuttavale platsile oli meil ülisuur eelis. Nii et võitsime tänu koduväljakule ;) .
Niipalju siis nostalgilisi meenutusi selle staadioni kohta.

peapall
06.01.03, 17:55
Eelmise hooaja lõpus oli Kernu uus st. juba nii heas korras, et sellest parem oli võibolla mõni üksik(Kadriorg). Ma arvan, et see oli tingitud suures osas sellest, et väljaku kasutamiskoormus oli suhteliselt madal võrreldes mõne muuga(mänge pidasid Fc Haiba, MC Tallinn, Kernu Kadakas).
P.S. Seal on treeninud ka mõned väliskoondised(amatöörk-d.+Island) :)

Janek
06.01.03, 20:47
Ehee, vähemalt Devil peaks olema mänginud ka sõjatandril nimega Laagna staadion, muidugi kui talle staadioni nimi julgetakse anda. Tore koht, kust enne mängu algust sai nii õllepudeleid kui kondoome kokku korjatud. Kuuldavasti pidi sinnagi kunstmuru peale saama :D :D

greenday
06.01.03, 22:30

Kõige jubedam staadion, kus mina kunagi mänginud olen, on Tallinna Reaalkooli oma. Sellist õudust pole ma mujal näinud. Mitu päeva hiljem ka veel põlved/hüppeliigesed/selg/jne valutasid. Iseenesest on muidugi tore, et koolidel kunstmuru staadionid on, aga iseasi on see, kas seda muru asfaldi peale peab panema. eino ma ei tea, kas sa oled miskine väga õrn inimene(arsti juurde võid ka pöörduda selle kysimusega :)) või sa oled parajalt loll, et mängisid kunstmurul vähe valede jalanõudega ntx 6 metallist korgiga :P
igastahes ... staadion oluliseim kylg minu jaoks on see, et tasanae maapind oleks ... väljakukate suht pohhui ... peenike kruus või kõva kunstmuru ... väiksest peale pirita kooli kruusa peal mängind ja siuksed pisiasjad nagu veritsev põlv või kyynarnukk eriti ei morjenda ... harjund :) ... aga eks ilusal murul ikka parem mängida :)

kehvim staadion, kus mänginud ... tondiraba gymnaasiumi staadion (konkreetne pommiauk)Olen samal arvamusel, et kõige tähtsam väljaku puhul on siledus mitte pehmus. Ma pigem mängiks betoonil kui pehme muruga konarlikul väljakul. See pole ju jalgpall, kui palli liikumistrajektor ei sõltu sellest, mida sinu jalad teevad. Suvel, kui sai Saaremaal Astes miiniväljal mängitud, tuli küll nutt peale. Selline jalgpall ei paku mulle mingit rõõmu.

Silver
06.01.03, 22:49
Samas jah, ega Laagna ja kurikuulus Rannavärav, kus enamus 5 liiga Pôhja piirkonnas olevatest satsidest endale just selle statka kodustaadioniks vôttis. Lihtsalt ôudne... Ei tea, kas Rannaväravas üldse muru ka kasvab. Pole sellele eriti pihta saanud. parajalt maltsa täis. Kuid laagna on ka paras pommiauk. Eriti lahe on siis, kui on soe suvepäev ja plats on rämedalt tolmupilveid täis. See suvi oli veel eriti lahe, kui ühe värava taga toimus hullem ehitamine ja pall üle ehitust piirava aia lendas. :doh:

Nüüd on rajatud palju uusi väljakuid ning ma usun, et enamus tuleva hooaja satsidest valivad endale kunstmuru väljakud. Rannavärav pole siiski koht, kus ôlleliiga jalgpalli mängida. :D

willane
07.01.03, 12:02

kehvim staadion, kus mänginud ... tondiraba gymnaasiumi staadion (konkreetne pommiauk)Olen samal arvamusel, et kõige tähtsam väljaku puhul on siledus mitte pehmus. Ma pigem mängiks betoonil kui pehme muruga konarlikul väljakul. See pole ju jalgpall, kui palli liikumistrajektor ei sõltu sellest, mida sinu jalad teevad. Suvel, kui sai Saaremaal Astes miiniväljal mängitud, tuli küll nutt peale. Selline jalgpall ei paku mulle mingit rõõmu.

kuidas öelda, see on lühinägelik. kõva katte peal lõhute te lihtsalt oma tervist, eelkõige jalgu. FC TVMK treenis talvekuudel iga päev Wismari kunstmurul ning pooltel meestel olid põlvevalud. käisid dr. Madis Rahu, ühe parima spordiarsti juures ning põhjus lihtne- kõva kate põrutab ja väsitab liigeseid, tekib liigeste ülekoormus. Seega, kui vähegi võimalik, tuleks siiski eelistada muru või pehmemaid kunstmuru väljakuid ... et 40-50 samuti normaalselt käia saaksid.

Devil
07.01.03, 12:17
Originally posted by willane

kuidas öelda, see on lühinägelik. kõva katte peal lõhute te lihtsalt oma tervist, eelkõige jalgu. FC TVMK treenis talvekuudel iga päev Wismari kunstmurul ning pooltel meestel olid põlvevalud. käisid dr. Madis Rahu, ühe parima spordiarsti juures ning põhjus lihtne- kõva kate põrutab ja väsitab liigeseid, tekib liigeste ülekoormus. Seega, kui vähegi võimalik, tuleks siiski eelistada muru või pehmemaid kunstmuru väljakuid ... et 40-50 samuti normaalselt käia saaksid.
tähendab ... see polnud minu ja greenday jutu point
pmst ... mul põlved on juba perses :)

willane
07.01.03, 12:45
ok, mul samuti! ühele põlvele juba 4.operatsiooni tehtud. võib olla seepärast liigne tähelepanu jalgadele :)

Lapeteus
07.01.03, 13:13
Originally posted by eugen

Ma neid idapoolseid ei tea. Pole seal käinud.
Aga kõige kehvemate top6 on järgmine:

1.Kehra
2.Kernu PK st.
3.Keava
4.Tabasalu
5.Turba
6.TTÜ

See on muidugi ainult minu arvamus. Kui soovite avaldage oma TOP.

Keava stata on lahe jah! 10 aastat tagasi meetutas see heinamaad ja üks kodanik lambakasvataja käis sealt vahel isegi heina tegemas. Praegu läheb plats iga aastaga paremaks, ainuke viga on see, et keset platsi läheb läbi jalgrada, mida penskarid kasutavad poe ja kodu vahet käimiseks. Ükskord oli koomiline lugu, kus keset FC Toompea ja vist Emmaste satsi mängu ajal üks vanamutt jalgrattaga üle staadioni veeres. Mäng jätkus muidugi sellele vaatamata ja mingeid trahve selle eest ei rakendatud:P

yheksa
07.01.03, 14:27

ok, mul samuti! ühele põlvele juba 4.operatsiooni tehtud. võib olla seepärast liigne tähelepanu jalgadele :)

4 oppi? Oi peab sul alles raudne tervis olema vöi väga suur tahtmine ikka veel jalgpalli mängida... :kratsti:

aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida... Huvitav on see, et eestis on mingi täielik maania ehitada tohutult kunstmuruväljakuid. Iseenesest on muidugi tore, aga samas viib see selleni, et nii umbes 10-15 aasta prst on noori poisse hulkade kaupa, kellel on pölved ning hüppeliigesed läbi mis läbi. Kurb tegelt...

yheksa@(siiani)1.pölveoperatsiooniga

duff_K
07.01.03, 17:24
....ja tervist need kunstmuruväljakud lõhuvad kuid kahjuks ei jää meil muud midagi üle sest kliima on kord juba siukke ja nii palju riigil raha pole et rajada sisemuruväljakuid........

ROOTSI KUNN
07.01.03, 18:00
Seda juttu ,et kunstmuru jalgu rikub ,olen väga palju kuulnud . Aga tegelikult pole ma veel üheltki tunnustatud jalgpallispordi arstilt kuulnud vastavat väidet . Kust te kõik selle võtate ,et jalgu rikub. Kas olete lugenud ,arstid räägivad või on se lihtsalt järjekordne müüt. Lisaks ,kui lugeda maailmas tuntud jalgpalliajakirju siis seal pole kordagi mainitud ,et kunstmuru kuidagi kahjulik oleks.
Aga palun , küsime näiteks Eesti koondise arsti Gunnar Männiku käest!! See mees teab niimõndagi.:)

Janek
07.01.03, 20:46
varsti jääb vist jahh valikuteks kas Lilleküla, kunstmuru või pommiauk :(

duff_K
07.01.03, 21:30
kusjuures olen kuulnud et kunagi planeeriti Amsterdam Arenale panna kunstmuru aga see siiski jäi pidama reeglite taha..........tegelt õige pehmendusega kunstmuru väljak ei kahjusta liigeseid üldse ..

Kaarel
07.01.03, 23:33
Originally posted by duff_K

....ja tervist need kunstmuruväljakud lõhuvad kuid kahjuks ei jää meil muud midagi üle sest kliima on kord juba siukke ja nii palju riigil raha pole et rajada sisemuruväljakuid........

Sisemuruväljak oleks jube midagi erakordset. Ei teagi, kus hetkel Euroopas sellised leida võiks. Moskva ja Riia täismõõtmtega jalgpallihallides on kunstkate.

Asi selles, et looduslik muru lihtsalt on väga visa kasvama sisehallis. Mõndadel juhtudes on tõsi looduslikul murul ka sisetingimustes jalgpalli mängitud. Näiteks 1994. aasta MMil Detroidis ning 2002 aastal Sapporos. Mõlemal juhul aga kasvatati muru mujal valmis ning toodi siis halli. Sapporos oli vist isegi selline tehnoloogia, et väljakut oli võimalik õue teiseldada ning siis sai muru seal kasvada. Siis kui vaja, teisaldati väljak halli tagasi.

Kuid Eesti tingimustes võib sellise luksuse ära unustada. Esiteks oleks see tohtutult mõttetu rahamatmine ning teiseks poleks meil talvisel ajal sisehalli jaoks jalgpallimuru kuskil kasvatata. Loomulikult saaks seda spetsiaalsetes kasvuhoonetes toota või Euroopast tuua. Kuid selline idee kuuluks antud olukorras pigem ulmevaldkonda.

yheksa
08.01.03, 11:06
Originally posted by ROOTSI KUNN

Aga tegelikult pole ma veel üheltki tunnustatud jalgpallispordi arstilt kuulnud vastavat väidet . Kust te kõik selle võtate ,et jalgu rikub. Kas olete lugenud ,arstid räägivad või on se lihtsalt järjekordne müüt.
1. Loe willase poolt 07.01.03 kell 10:02:45 kirjutatud messi. Seal on kirjas arsti arvamus asjast (mitte, et willane oleks arst). Mitme tunnustatud arstiga sa könelenud oled?
2. Mine hüppa tund aega asfaldil ning siis tule ja räägi mida su jalakesed teevad? Okei, asfalt on tunduvalt kövem kui kunstmuruväljak aga arvesta, et jalgpallurid teevad trenni mitmeid kordi nädalas ning tunduvalt rohkem kui tund aega. Pörutab ikka mehiselt! Ning arvestades, et jutt käis noortetrennidest, siis noored teevad aastaid kunsmurul trenni ja väga suur osa lausa läbi terve aasta (st ei saagi päris murule mängima).
3. Kogemused Kunn, kogemused on need mis teavad kirjutada :)

Aga palun , küsime näiteks Eesti koondise arsti Gunnar Männiku käest!! See mees teab niimõndagi.:)
Ma vötan seda smiley\'t kui sinu naljategemist.

Lapeteus
08.01.03, 13:13
Sisemuruväljak oleks jube midagi erakordset. Ei teagi, kus hetkel Euroopas sellised leida võiks. Moskva ja Riia täismõõtmtega jalgpallihallides on kunstkate.

Asi selles, et looduslik muru lihtsalt on väga visa kasvama sisehallis.

Looduslik cannabis indiaca -t kasvatatakse küll väga edukalt sisetingimustes(garaažis ja riidekapis) ning muru peaks ka kasvama. Tülikaks võib muutuda asjaolu, et muru tahab saada sellises koguses kunstvalgust, et nende lampide all oleks võimatu palli mängida.

willane
08.01.03, 13:50

Seda juttu ,et kunstmuru jalgu rikub ,olen väga palju kuulnud . Aga tegelikult pole ma veel üheltki tunnustatud jalgpallispordi arstilt kuulnud vastavat väidet . Kust te kõik selle võtate ,et jalgu rikub. Kas olete lugenud ,arstid räägivad või on se lihtsalt järjekordne müüt. Lisaks ,kui lugeda maailmas tuntud jalgpalliajakirju siis seal pole kordagi mainitud ,et kunstmuru kuidagi kahjulik oleks.
Stop! oleme täpsed, mitte KUNSTMURU ei riku jalgu, vaid KÕVA väljak. kui kunstmuru on pandud otse asfaltile või muule kõvale pinnasele.
Siinkohal julgen täie veendumusega äelda, et uus Kotka Staadion on igati ohutu nii noorte kui täiskasvanute jalgadele. seda on mulle kinnitanud nii spetsialistid, EJL asjamehed, Soome treenerid, kes siin mänginud on kui ka Eesti treenerid eeseotsas ML omadega. see pole pandud asfaltile, vaid tihendatud killustikpadjale, kunstmuru on 35mm kõrge, mis on alumises osas täidetud liivaga ning pealpool üle 2 cm kummipuru (kokku kogu väljakule laotati 80 tonni kummipuru).
Levadia teeb juba trenni. FC TVMK nii mängijad kui treener (Ratnikoviga eesotsas) tahaksid ka trenni teha, aga neile vist liiga kallis rahaliselt.
See jutt pole reklaamiks. tahan öelda, et tehtud on küll kallis, aga väga korralik ja kvaliteetne staadion. minge ja vaadake ning veendute ise!

duff_K
08.01.03, 15:27

Stop! oleme täpsed, mitte KUNSTMURU ei riku jalgu, vaid KÕVA väljak. kui kunstmuru on pandud otse asfaltile või muule kõvale pinnasele.
Siinkohal julgen täie veendumusega äelda, et uus Kotka Staadion on igati ohutu nii noorte kui täiskasvanute jalgadele. seda on mulle kinnitanud nii spetsialistid, EJL asjamehed, Soome treenerid, kes siin mänginud on kui ka Eesti treenerid eeseotsas ML omadega. see pole pandud asfaltile, vaid tihendatud killustikpadjale, kunstmuru on 35mm kõrge, mis on alumises osas täidetud liivaga ning pealpool üle 2 cm kummipuru (kokku kogu väljakule laotati 80 tonni kummipuru).
Levadia teeb juba trenni. FC TVMK nii mängijad kui treener (Ratnikoviga eesotsas) tahaksid ka trenni teha, aga neile vist liiga kallis rahaliselt.
See jutt pole reklaamiks. tahan öelda, et tehtud on küll kallis, aga väga korralik ja kvaliteetne staadion. minge ja vaadake ning veendute ise!

Väge õige kõik sõltubki just kunstmuru väljaku ehitusest!
Kuigi muuseas pean mainima, et olen Wismari st. teinud 3aastat järjest trenni ja ei ole mu seljal ega põlvedel veel häda midagi(ei taha mudugi ära sõnuda) mudugi seal on ka olemas mingit sorti pehmendus.

greenday
08.01.03, 23:25
Peale selle aitavad pörutust vähendada tänapäeva spordijalatsite tehnoloogia. Kõikidel väärikatel firmadel on talla sees vastavad põrutust vähendavad tehnoloogiad. Ja kunstmurul tuleb kasutada kunstmuru puutsat mitte mingit muud, see vähendab kindlasti vigastuse ohtu.

willane
09.01.03, 14:42

Peale selle aitavad pörutust vähendada tänapäeva spordijalatsite tehnoloogia. Kõikidel väärikatel firmadel on talla sees vastavad põrutust vähendavad tehnoloogiad. Ja kunstmurul tuleb kasutada kunstmuru puutsat mitte mingit muud, see vähendab kindlasti vigastuse ohtu.
Õige! usu mind, kõigil FC TVMK mängijatel on olemas korralikud KUNSTMURU jalgpalli jalatsid!

Hunt
13.01.03, 21:36
Paistab, et paljudele ei meeldi kuidagi kunstmuruga väljakud. Kahjux pean kurvastama neid kes mängivad sellel aastal FUTUga 5ndas liigas kuna meil on koduväljakus just Õismäe Hummi kooli staadion! ja seal on kunstmuruga väljak! Ainuke asi mis kunstmuruga väljakul endale ei meeldi et seal vihmaga suht libe.

peapall
24.01.03, 12:33
16. jaanuaril 2003.a toimus EJL staadionide komisjoni koosolek, kus otsustati 2003. hooajaks litsentside väljastamine staadionidele, millel hakatakse mängima UEFA klubisarjade ning Eesti meistrivõistluste Meistri- ja Esiliiga mänge.

Vastavalt Eesti Jalgpalli Liidu juhatuse 20. novembri 2002.a. otsusele on staadionile võimalik taotleda nelja kategooriat litsentsi. A-litsentsi saamiseks peab staadion vastama kõikidele UEFA poolt kehtestatud rahvusvahelise klubimängu pidamiseks nõutavatele kriteeriumidele. Meistriliiga mängu läbiviimiseks peab staadionil olema vähemalt B-litsents, Esi- ja Teise liiga mänguks vähemalt C-litsents ja alates Kolmandast liigast D-litsents.

Komisjon otsustas 2003.a. hooajaks väljastada litsentsid alljärgnevalt:

A- litsentsi ehk loa rahvusvaheliste klubimängude pidamiseks said kaks staadioni:
A . Le Coq Arena ja
Kadrioru staadion.

B-litsents väljastati tingimuslikult järgmistele staadionidele:
Kuressaare Linnastaadion,
Maardu Linnastaadion,
Narva Kreenholmi staadion,
Valga Linnastaadion,
Viljandi Linnastaadion.
Nimetatud staadionidel tohib pidada 2003.a Meistriliiga mänge tingimusel, et staadionid täidavad komisjoni poolt esitatud tingimused etteantud kuupäevadeks.

C-litsents anti samuti tingimuslikult alljärgnevatele staadionidele, millel on lubatud mängida Eesti meistrivõistluste Esiliiga mänge:
Elva Linnastaadion,
KERNU STAADION,
Kohtla-Järve Linnastaadion,
Kotka staadion,
Pärnu Kalevi staadion,
Pärnu Raeküla staadion,
Tartu Tamme staadion,
Viimsi staadion.

Ülaltoodud nimekiri ei ole lõplik, sest staadionide komisjon jätkab tööd ning järgmisena võetakse vaatluse alla Teise liiga klubide koduväljakud, millel mängimiseks on vajalik samuti C-litsentsi olemasolu.

greenday
24.01.03, 13:34
Ei tea, mis Merkuurist vaesekesest küll saab? Neil pole hetkel esiliigakõlblikku väljakutki! Kas teeb EJL mööndusi (neid tehakse niigi litsenseerimisel) või hakkab Merkuur äkki Tammeka staadionit kasutama?

ROOTSI KUNN
27.01.03, 19:20
Ükskord ometigi võiks keegi Tartusse korraliku vutistaadioni ehitada.
Aga noh ,kui omavaltsusel huvi pole siis ilmselt ei tehta midagi. Hea küll , toetavad kossu aga seegi ei jõua mudaliigast edasi. Võiksid ka eesti populaarsemale pallimängule-jalgpallile natuke tähelepanu pöörata.:)

jjriado
27.01.03, 20:38

Ükskord ometigi võiks keegi Tartusse korraliku vutistaadioni ehitada.
Aga noh ,kui omavaltsusel huvi pole siis ilmselt ei tehta midagi. Hea küll , toetavad kossu aga seegi ei jõua mudaliigast edasi. Võiksid ka eesti populaarsemale pallimängule-jalgpallile natuke tähelepanu pöörata.:)

Tegelikult hakkab asi vaikselt liikuma. Väikest üllitist Tartu Postimehest sellel teemal näed siin (http://www.postimees.ee/index.html?number=715&op=lugu&id=81091). Ilmus küll juba kaks kuud tagasi, aga parem hilja jui mitte kunagi.

Jaak
11.05.03, 14:11
Sattusin täna pool juhuslikult Viimsi Staadioni lähedusse ja mida ma näen - kunagisest staadioni peatribüünist on saanud tänaseks hotell;)
Astusin sisse. Sees on ka päris kobe pubi ning hotelli terrassilt päris hea vaade staadionile.
Tekkis ainult küsimus, et kas kõik see tähendab, et Viimsi staadion on tippjalgpalli jaoks kadunud koht?
Staadioni pinnast oli silma järgi hinnates küll hooldatud ning mälu järgi peaks sel aastal seal oma kodumänge pidama FCA Estel, kuid kas keegi teab midagi täpsemalt?
Oleks paganama kahju kui selle staadioni saatuseks jääks sanatoorsele ravile saabunud põhjanaabrite jalutusväljaku roll....:(

asdf
11.05.03, 23:07
Originally posted by Jaak

Staadioni pinnast oli silma järgi hinnates küll hooldatud ning mälu järgi peaks sel aastal seal oma kodumänge pidama FCA Estel, kuid kas keegi teab midagi täpsemalt?
Oleks paganama kahju kui selle staadioni saatuseks jääks sanatoorsele ravile saabunud põhjanaabrite jalutusväljaku roll....:(

Jah, FCA Estel peab oma kodumängud Viimsis. Üldiselt tahetakse sinna aga hirmsasti Marko Asmerile mõeldes tipptasemel autospordirada ehitada nagu kirjutatud on viimasel ajal. Loodetavasti ei hakka see segama vutistaadioni tööd :)

z3ro
14.05.03, 15:35
Väga kena staadion on SK Dniprol (5 liiga ida) paldiski maanteel meremeeste haigla vastas! siuke mõnus pisike kunstmuru väljak, trahvikasti ja küljejoone vahele mahub kobedalt 2 meetrit :D siis veel see kunstmuru tase ise on suht vilets, kohati tekib tunne et mängid rannal!

Hunt
14.05.03, 20:22
aga ikkagi kõige jubedam väljak on Tiigritel Jüris! Ei midagi paha aga põllul pole ka tore mängida!:kaval:

sprinter
14.05.03, 20:57
Originally posted by Hunt

aga ikkagi kõige jubedam väljak on Tiigritel Jüris! Ei midagi paha aga põllul pole ka tore mängida!:kaval:

õigus see on kõige jubedam väljaka,kus veel mänge pidada võib ,meil on treening väljak sellegi poolest hullem.ise loodan et järgmise mängu saax juba rannaväravas teha

sosku
15.05.03, 14:19
Originally posted by lookas
ise loodan et järgmise mängu saax juba rannaväravas teha

Kauaks see Rannavärava veel eksisteerima jääb? Kui ma nüüd õieti mäletan, siis oli mingis Tallinna teede arengukavas ette nähtud sinna rajada Põhjaväila pikendus kusagile Balti jaama taha Koplisse ... Aga ma võin ka eksida.

Swifty2002
15.05.03, 20:59
viimsi staadionil jah paks kivikiht murul peal...sõber täna libises ja kohe põlv purux....aga jah seal olid täna ka esteli mängijad treenimas......aga jah väravaid oli värvitud ja ka uus võrk pandi täna....siis veel traktrorist käis seal muru silumas....nii et ikka arvan et tehaxe korda

val
15.05.03, 22:09
Kahjuks Eestis viimasel ajal pole kuulda et kusagil on rajatud korralik jalgpalli plats.Peaks korralik väljak tulema Kambjas 75x104. :)

bambino
13.06.03, 13:12
Hula!

Ma mängisin eile Kernu staadionil ja oli ikka väga hea muru.
Kuigi praegused vihmad olid ta natuke pehmeks teinud, ei
olnud muidu mingeid probleeme.
Samas on hind soolane - 1500 eeq on päris tõsine laks.

Kõige hullem stata, kus mina olen mänginud,
on peale Lastestaadioni veel Mereväebaasi territooriumil.
Muidugi on sinna mängima saamisega see asi, et selleks peab
mereväkke teenima minema.
Saabastega on seal siiski üsna tore mängida.

Silver
13.06.03, 15:15
Väga hea staadion on ka Pärnus. Kindlat nime ei tea, aga suhteliselt ranna lähedal. Minu teada on see ka Vapruse koduplats. Igaljuhul muru on seal vapustav. Ülimalt tegija plats. Miinuseks riietusruumid ning kogu ehitistepool staadionil. Väga hullus seisukorras, aga selle eest on plats tegija ;)

marabella666
13.06.03, 23:15
see väljak toob silam jah nii rõõmu kui ka mitterõõmupisaraid... see kannab Kalevi staadioni nime

Litmanen37
15.06.03, 23:52
aga minu arvates miljonid kroonid liiguvad rannav2rva staadionil....eriti riietusruumides:D ;)

dimikis
21.06.03, 13:34
Ei tea kas eespool juba on mainitud, aga Tartu ja Tartumaa üks paremaid väljakuid asub Kaagveres. Käisin tänagi sealt läbi - samal ajal kui Tartu statad on poolenisti või üleni vee all siis Kaagveres on vaid tühised lombid värava ees. Ja kusjuures saab seal vist isegi täiesti tasuta mängida - tuleb vaid ajad kokku leppida. Ainuke asi, et ise peab lipud ja jooned platsile sebima ;) Kes räägib, et Rannavärava st on hea räägib seda vaid Tln siseselt ja pole Kaagveres käind:õnnelik:

p3p3
23.07.03, 22:46
Pärnus on ea staadiun ega lillekyla kuntsmurul kah midgi viga ple :P aga nagu Wismari on täielik asfalt:( ma olen sinna oma jalgu ja käsi poolex kukkund

17
23.07.03, 22:56
Ega Kuressaare linnastaadionil ka just kõige parem muru pole:( Meite Mart on selle kallal soigunud nii mis kole.Aga selleest Kuressaare kunstmuruväljakul küll midagi viga pole.

H.M Murdock
23.07.03, 23:04
kõige sitem pinnas on vajeldamatult fc ajax\'il.....betoonplokkide peale on tõmmatud mingi roheline vaipa meentav ca 2 cm kate....seal murdsin ma kukkudes käeluu,niiet kui vähegi võimalik,hoidke sellest kohast eemale...

p3p3
24.07.03, 16:40
Originally posted by H.M Murdock

kõige sitem pinnas on vajeldamatult fc ajax\'il.....betoonplokkide peale on tõmmatud mingi roheline vaipa meentav ca 2 cm kate....seal murdsin ma kukkudes käeluu,niiet kui vähegi võimalik,hoidke sellest kohast eemale...Kas sa mõtled seda Võidujooxu staadionit we see ei ole jah suurem asi

H.M Murdock
24.07.03, 17:52
Originally posted by p3p3

Originally posted by H.M Murdock

kõige sitem pinnas on vajeldamatult fc ajax\'il.....betoonplokkide peale on tõmmatud mingi roheline vaipa meentav ca 2 cm kate....seal murdsin ma kukkudes käeluu,niiet kui vähegi võimalik,hoidke sellest kohast eemale...Kas sa mõtled seda Võidujooxu staadionit we see ei ole jah suurem asi

just!ja \"ei ole suurem asi\" on ikka kuradi hästi öeldud

hugen
14.08.03, 22:59
Kosel on normaalne solgiauguluuk keset staadioni, Orissaares kasvas vanasti suur puu keskväljal.

PraS
14.08.03, 23:27
Originally posted by hugen

Kosel on normaalne solgiauguluuk keset staadioni, Orissaares kasvas vanasti suur puu keskväljal.

orissaares peaks see puu ikka keset väljakut olema, kuna see looduskaitse all vms........

Glazza
04.04.04, 15:14
Mul oleks vaja Orissaare staadioni pilti. See on see staadion kus puu keset väljakut kasvab. Mäletan, et keegi siin foorumis andis kunagi lingu. Otsisin, aga ei leidnud üles!

On kellegil abi pakkuda?:lahe:

asdf
04.04.04, 17:49
Originally posted by Glazza

Mul oleks vaja Orissaare staadioni pilti. See on see staadion kus puu keset väljakut kasvab. Mäletan, et keegi siin foorumis andis kunagi lingu. Otsisin, aga ei leidnud üles!

On kellegil abi pakkuda?:lahe:

Kurat, mul oli suvel sellest statast paar head pilti, aga arvutis oli mingi viirus ja siis kadus kõik :( Aga see on tõesti lahe stata, olen Orissaares suvel tavaliselt :)

Glazza
05.04.04, 17:10
Kahju. Aga ometi minu arust oli siin foorumis sellest staadionist pilt üleval, mitte ei leia.

Kas kellegil meenub, kus see olla võis.

yheksa
06.04.04, 09:10
neti.ee (http://www.neti.ee) ja otsing \"orissaare staadion\":

see (http://oris.edu.ee/index.php/id/29) :myts7:

U2
06.04.04, 11:17
samuti võiks siia üles tuua sellise nime nagu Järveotsa gümnaasiumi staadion...
Lihtsalt liiga jube