320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nutt ja hala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Nutt ja hala

    Otsustasin hakata siia teema alla panema vähe imelikke asju, mida ajakirjandust sirvides silma hakkavad. Kuna neid hakkab pidevalt silma, siis vast ei ole uue teema avamine vale.


    Sportneti MM lehekülje küsitlus:

    Kes 1/4-finalistidest on seni näidanud kõige ilmetumat jalgpalli?

    USA
    Saksamaa
    Lõuna-Korea
    Senegal
    Türgi

    ??????


    otselink: http://www.sportnet.ee/mm2002/
    On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
    I don’t care what you think of me!
    Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

    #2
    Vastus teemale 'Nutt ja hala'

    Kebab - ühekandimehed nagu me jalgpallis tundume olevat - ära võta seda nii tõsiselt. Kui küsida minu tagasihoidlikku arvamust, siis praktiliselt kõik need meeskonnad on pigem heaga sel MM-il silma paistnud (türgi ehk vähese mööndusega), mistõttu ilmetu jalgpall öelda nende kohta ---->
    Muidu selle quizi tulemus ja küsimuse püstitus näitab selgelt, et dogmasid on raske murda, sest terve veerandi arvates on Saksamaa üks ilmetuima mänguga (Türgi samas konkurentsitult 'juhib'). No offense inglise fännidele, aga kui Inglismaa mängib samasugust taktikaliselt tarka mängu, siis vast oleks see lihtsalt väga tore ja mõtestatud (sama täheldasin Taani puhul, kes sisuliselt kasutab üsnagi neid nippe, mis Saksamaad kaua toetanud - ka Taani tegi jälle hea töö etc).
    Muideks ma kahtlen, kas selle üldise meelsuse muutmine (ka kommentaarides) võimalik on, tuleb kannatada ja rõõmustada poistega, kui neil hästi läheb.
    Aga noh, mis siin vinguda, kui nüüd kasvõi poolfinaali jõutakse, siis mina olen juba väga , ehkki enne juba MM-i julgesin prognoosida isegi eelnevalt kõigi poolt vägagi mitteusutavat (ja mitte kordagi toimunud mängu) finaali Saksamaa-Brasiilia.

    Samas idee on hea, et mõningaid mõttetusi siia kokku korjata. Mul endal hetkel suurt midagi rohkem meelde ei tule kui siin ühes teises teemas viidatud Kameruni-mängu kaartidega seoses ilmse ajugeeniuse LL tähelepanek sakslaste mängulisest jõhkrusest ja neonatslusest (ise pole kuulnud, aga teiste jutu järgi olen järeldanud, et midagi sellist olla räägitud) pluss lisaks lihtsalt natuke häirib, aga seda juhtub kommentaatorite juures kogu aeg, et Thomas Linke hääldatakse muidu väga hea kommentaatori Luige poolt rootsipäraselt thuumas. Samamoodi kunagi ma ei sallinud seda kui Uba ütles Goran Ivanisevici kohta rootsipäraselt jööran.
    ¡No Pasarán!

    Kommentaar


      #3
      Vastus teemale 'Nutt ja hala'

      Probleem algabki nn. juuretasandilt. Kui juba ajakirjanikud ise üritavad seda malli peale suruda, siis mis vaesel noorel ja mõjutataval (sest eelistused kujunevad välja u. 10 miinus eluaastate paiku) üle jääb, kui seda uskuda. Lapse ülesanne selles eas ongi jäljendada täiskasvanuid. Kui suur ja tark onu ajalehes-televiisoris nii ütleb, siis järelikult nii ka on.

      Igatahes sai Sportneti toimetusse väike kirjake saadetud. Näis, kas ja mida nad vastavad. Kui pidevalt torkida, siis äkki võib midagi muutuda. Alustuseks kasvõi too küsitlus korrektsemaks muuta.
      On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
      I don’t care what you think of me!
      Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

      Kommentaar


        #4
        Vastus teemale 'Nutt ja hala'

        Nii...nagu ma aru saan, käib jutt Saksamaa jalgpalli koledusest või mittekoledusest, ja mõningad tegelased, nagu nt. Dieter ja Kebab pole sellega rahul. Sõbrad, ütlen teile, et siuke antipaatia Saksamaa kui jalgpalliriigi suhtes kestab igavesti, ühed on lihtsalt populaarseteks loodud, teised mitte. Võtame kasvõi Inglise Premiershipi ja Hispaania La Liga: kuna neid liigasid kajastatakse Eesti meedias rohkem kui Saksamaa Bundesligat või Itaalia Serie A-d, siis on arusaadav, et need liigad ei leia niisugust populaarust ja sümpaatiad nagu eepool mainitud liigad. Täpselt sama asi kehtib ka rahvuskoondiste kohta, ja loomulikult on selles asjas enamjaolt süüdi ka kommentaatorid, kes, nagu ma aru olen saanud, on Saksmaa lahterdanud siukeseks riigiks, kes ei mängi eriti ilusat jalgpalli, nii et minule kui Itaalia jalgpalli sõbrale on teie mure tuttav...

        Ciao

        Kommentaar


          #5
          Vastus teemale 'Nutt ja hala'

          Mind jätab tavaliselt võrdlemisi ükskõiksemaks, kui keegi peab Saksa jalgpalli igavaks või koledaks. Tõepoolest ei hiilga too koolkond käärlöökide või kannasöötudega, jalgpallifilosoofia on lihtsalt erinev. Mingist rahvuslikust determinismist, nagu näiteks "lõunamaa poegade eriline meisterlikkus" on minu meelest jama. Hollandlasi, kes peamiste rahvuslike tunnuste, sümboolika või kombestikku kohaselt on sakslastele kohati sarnased, peetakse ju totaalse ründava jalgpalli alustaladeks. Itaallasi omakorda, nagu Artur vast võid kinnitada, õpetatakse aga esmalt kaitsma. Veelgi enam, Hispaania klubide edu viimastel aastatel võib väga tugevalt seostada itaalia treenerite siirdumisega Ibeeria poolsaarele. Mingi "rahvuslik" jalgpall on lihtsalt välja kujunenud jalgpallitreenerite koolkondade (umbes nagu kunstivoolud), mitte aga "rahvusliku" iseloomu väljund.

          Mis puutub sümpaatiatesse, siis kordan vaid juba MMi topicu all öeldut. Need on mõjutatud üldisest suhtumisest konkreetsesse riiki või rahvusesse, vähem jalgpalli ilusse. Selline suhtumine on dünaamiline ega ole "selleks loodud" - ses suhtes ei nõustu sinuda, Artur. Suhtumist muudavad ajalugu ning kuidas seda koolis õpetatakse, liidrite-arvamusliidrite (jalgpallis kasvõi pohlakud-luiged) oskus manipuleerida tõekspidamistega jne. Ebakompententsete arvamuste suhtes, nagu LLi teooria või see sama küsitlus, võib vaid vaikselt kõhistada ega tohi neid südamesse võtta. Tähtsam, kui vihastada selliste teadmatusest tulenevate avalduste üle, on tutvustada oma lemmikuid laiemale vaatajas-kuulajaskonnale, mida me siin foorumis oleme jõudumööda üritanud. Minule teeb seegi head meelt, et dieteri-aramisega suutsime ka käputäiele forumistidele-jalgpallihuvilistele Bundesliga argielu lähemale tuua.
          http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

          Kommentaar


            #6
            Vastus teemale 'Nutt ja hala'

            Mel, loomulikult ei loonud jumal halba hinnangut Saksamaa jalgpallist, selleks on need samad sinu poolt nimetatud isakesed, olgu nad nad siis kommentaatorid või kooliõpetajad, kes edastavad toimuvat olukorda või asja, milleks on siinkohal Saksamaa (jalgpall), oma nägemuse läbi (kuradi martinsmutovlik lause tuli :P).

            Ja usun, et nendeks on ETV MM-kommentaatorid, kes oleks siis inimesed, kes on kujundanud uue-aja-inimeste, kelleks oleksime siis mina , sina ja teised, arvamuse Saksamaa jalgpallist kui igavast jalgpallist. Pean kahetsusega tunnistama, et veel siis, kui minu jalgpallialased teadmised polnud piisavad, suutsid Tiik Rääk & Co oma ebekompetentsete kommentaaride abil panna ka mind uskuma, et Saksamaa on si*t ja nad mängivad halba jalgpalli...no ütleme nii, et nüüd, kus ma olen ikka natuke vanem, (loe: kuigi ikka väga noor ja lahe ) saan ma nüüd, kui sa veel täheldanud pole, oma väärarusaamadest väga hästi aru...mingil huvitaval kombel on hakanud mulle isegi Saksamaa kui riik ja selle jalgpall sümpatiseeruma, mis ei piirdu ainult Oliver Bierhoffiga...

            Samas tahaks ma väga teada, kuidas suudaksid nt. sina või siis keegi teine muuta Saksa jalgpalli Eestis populaarsemaks, või vähemalt õpetada seda respectima
            Tahan öelda, et see ei ole niisama lihtne, seepärast väitsingi, et mõned on pop'ideks loodud, teised mitte...näide võib tunduda veits tobedana, aga kummad sulle, mel, koolis rohkem meeldisid, kas ilusad või koledad tüdrukud? Arvan, et vastus on teada, mis sest, et kole tüdruk võib sisemiselt ilus olla...umbes säärane asi kehtib ka Saksa (kui ka Itaalia...) jalgpalli kohta

            Nii...loodan, et minu ülisegases tekstis ka mingi point leidus...eksole. Aga selles on sul 100% õigus, et enamasti ei ole sümpaatsus-antipaatsus põhjustatud meeskonna-riigi mängustiilist, pigem ikka millestki muust...olgu selleks mis tahes asi.





            Kommentaar


              #7
              Vastus teemale 'Nutt ja hala'

              No nii, sain Sportnetilt vastuse....kahju.


              Tuleb nõustuda Mel21 arvamusega, et kõige mõtekam on siin soccernetisetis Mel21, dieteri ja Aramise kommentaare lugeda, ning mitte eesti spordimeediale tähelepanu pöörata. Siis on endal tuju parem ja saab teha nii:

              Sarnaseid tekste nutu ja hala alla üritan ka tulevikus panna. Kuna soccernetil on üsna suur kõlapind , siis vähemalt need kes muidu saksa jalgpallist aru ei saa, võivad siit alt saada teada, ühepoolsest ja erapoolikust suhumisest teatud jalgpallikultuuridesse.
              Üldjoontes saab tõmmata piirjooni üldse eesti spordimaastikul toimuvast. Ka teistel spordialadel toimuvast.

              Samas on mul sügavalt kahju. Ma saan aru, kui erapoolikus on poliitikaartiklites, majanduse ja äri vallas. Seal saab ajakirjanik vastavalt parteilt, firmalt hüvitist tindi määrimises neile sobivas kirjas. Selge ja arusaadav - artiklikirjutaja isiklik kasu.
              Seda kurvem on mul lugeda artikleid kus ei ole nagu mingit põhjust ühepoolne olla. See on inimeste iseloomujoon, mis mind kurvaks ja nõutuks teeb. See on nagu vaenlase otsimine kohast, kus vaenlast ei ole. Kui ei ole, siis teeme vaenlase. Kusjuures spordiartiklite juures ei oma tähtsust ju materiaalne väärtus, vaid inimese enda eetika ja sisemine kõlblus. Ja see on väga halb.


              p.s. Artur, sa ei aja ju tavaliselt nii segast
              On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
              I don’t care what you think of me!
              Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

              Kommentaar


                #8
                Vastus teemale 'Nutt ja hala'

                Algselt tegi selle postituse Artur

                Ja usun, et nendeks on ETV MM-kommentaatorid, kes oleks siis inimesed, kes on kujundanud uue-aja-inimeste, kelleks oleksime siis mina , sina ja teised, arvamuse Saksamaa jalgpallist kui igavast jalgpallist. Pean kahetsusega tunnistama, et veel siis, kui minu jalgpallialased teadmised polnud piisavad, suutsid Tiik Rääk & Co oma ebekompetentsete kommentaaride abil panna ka mind uskuma, et Saksamaa on si*t ja nad mängivad halba jalgpalli...
                Tiit Räägule teete ilmselt liiga - tema on Saksa koondise toetaja. Arvan ka, et väide nagu kujundaksid sellist suhtumist ETV kommentaatorid on natuke liiga lihtsustatud.
                See, et Saksa jalgpalli peetakse igavaks on üldine, mitte ainult Eesti teema. Inglismaal suhtutakse umbes niimoodi. Kui kuulata vene kommentaatoreid, siis jah tihtipeale nad räägivad lugupidavalt saksa distsipliinist, kuid samas eriti põnevaks seda ju ei peeta.

                Sarnane lähenemine on laialt levinud.Saksa jalgpall see on distsipliin, mitte loomingulisus; see on jõud, mitte osavus - vot nii arvatakse.
                Arno Pipjers ütles ühes intervjuus, et kui Hollandis valitakse poiste hulgast välja kõige osavamad, siis Saksamaal kõige tugevamad (või ütles ta, et kõige suuremad - täpselt ei mäleta, kuid mõte on sama).
                See ei kehti ju ainult jalgapalli kohta. Sakslasi peetakse ju üldiselt korralikeks, distsiplineerituteks, aga kus on Saksa huumor. Organisatsiooniteoorias räägitakse Ameeriia mudelist ja Saksa mudelist. Kui esimeses on organisatsioon kärjekujuline, kus ülemus ja alluvad on semud, kus armastatkse lahtise planeeringuga kontorit (ilma seinte ja usteta), siis Saksa organisatsioon on hierarhiline, selgelt subordineeritud suhtega.



                Ise ma kõike seda ei jaga ja pole mul ka Saksa jalgpalli vastu midagi - küll briti-skandinaavia järel, kuid kaugel eespool lõunamaapoegasid.

                Y R A

                Kommentaar


                  #9
                  Vastus teemale 'Nutt ja hala'

                  Algselt tegi selle postituse mikk

                  Sakslasi peetakse ju üldiselt korralikeks, distsiplineerituteks, aga kus on Saksa huumor. Organisatsiooniteoorias räägitakse Ameeriia mudelist ja Saksa mudelist. Kui esimeses on organisatsioon kärjekujuline, kus ülemus ja alluvad on semud, kus armastatkse lahtise planeeringuga kontorit (ilma seinte ja usteta), siis Saksa organisatsioon on hierarhiline, selgelt subordineeritud suhtega.
                  Parafraseerides ühte väljendit, siis sakslased pidasid kellegiga sõda tol hetkel kui jumal huumorisoont jagas.

                  Wir stehen auf Ordnung und Sauberkeit,
                  wir sind jederzeit für ’nen Krieg bereit. - Die Prinzen Deutschland
                  ¡No Pasarán!

                  Kommentaar


                    #10
                    Vastus teemale 'Nutt ja hala'

                    Algselt tegi selle postituse dieter

                    Wir stehen auf Ordnung und Sauberkeit,
                    wir sind jederzeit für ’nen Krieg bereit. - Die Prinzen Deutschland

                    just, just, see on saksa huumori musternäide.
                    http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

                    Kommentaar


                      #11
                      Vastus teemale 'Nutt ja hala'

                      Ausalt öeldes ei saa selle kurtmise põhjusest aru. Ükskõik milline endale ausaks jääv Saksamaa koondise toetaja ei saa minu arust väita, et Saksamaa mängiks nüüd vaatemänguliselt või oleks silmale sama tore kui nt. Brasiilia.

                      Selge see, et Saksamaa mäng on igav. Esmalt mõeldakse kaitsele, siis veel natuke kaitsele ning kui siis aega üle jääb hakatakse midagi rünnakul ka ehitama. Igav.

                      Samas. Mulle endale nt. Saksamaa mäng meeldib. Täpselt sama palju kui Brasiilia või Inglismaa või veel mõne teise v.a. paar riiki, keda lihtsalt vaadata ei suuda.

                      Saksamaa mängus käidabki just see, kuidas nad mängivad ehk kogu ülesehitus ning kindlus mis on põhimõtteliselt suht sarnane Itaalia mängule: "Lööme ühe ära ja siis kaitseme."

                      Paljudele on muidugi igav vaadata, sest tahetakse näha ilgelt ründavat jalgpalli nagu Inglismaa meistriliigas või siis Brasiilia mängudes ning seetõttu ei hinnata teistsugust stiili. Point osaliselt ka selles, et mida rohkem väravaid seda parem, kuid mängu tapvad riigid lõpetavad tavaliselt tulemustega 1:0, 2:0. Samas isegi MM-i keskmine on üle 2,4 vist hetkel. Ning eks ka juhtorganisatsioonidele meeldib rohkem väravaid.

                      Küsimus on puhtalt selles, mida hetkel näha tahetakse. Praegu soovib rahvas leiba ja tsirkust (kuigi nt. käärlööki tegev Jancker oleks kuu nael) ning Saksamaa seda oma mänguga eriti ei paku. Sellest ka tuletis, et nende mäng on igav. Täpselt samal päeval, kui moodi läheb teistsugune jalgpall võib ehk Saksamaa olla see maailma huvitavaim koondis ning Brasiilia igavaim.

                      Mis aga puutub Saksa jalgpalli toetajatesse, siis minu arust pole teil küll mõtet vinguda ning hädaldada, et nii öeldakse. Point jääb ikka siia: "Igav, kuid vaadake tulemust." Paarikümne aasta pärast jääb ikka meelde, et Saksamaa mängis nt. finaalis või võitis MM-i või oli siis vähemalt poolfinaalis, mitte aga see, et "Jeez, nad olid nii ilmetud."

                      Just my 2 cents...
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        #12
                        Vastus teemale 'Nutt ja hala'

                        P6him6tteliselt on jutt 6ige.Saksat ei saa Brasiiliga v6rrelda ei m2ngu yleehituse ega ka m2ngjate poolest.Ylesehitus on igav ja m2ngjate individuaalne meitrlikkus j22b kaugelt maha brassid omast.Aga tulemused ometigi v6rdsed.J2relikult on vahe selles, et yx m2ngib targalt teine mitte.Ja mina lolle lausa vihkan.Pean tunnistama ,et Saksa kaks viimast m2ngu olid peale v2ravat t6esti igavad vaadata ja loodan ,et kahes viimases m2ngus on asi vaatem2ngulisem ja see juhtub siis kui vastane l88b esimesena v2rava.Aga praeguseks pean ma saksalasi v2ga suurteks v6itjasoosikuteks.

                        Kommentaar

                        Working...
                        X