320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Bundesliga 2013/14

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Bundesliga 2013/14

    Oleks vast aeg tegeleda uue hooaja juttude kirja panemisega. Avavoor on ju juba ukse ees ja ehk jõuame mingeid prognoose ja ennustusigi siin ennem läbi hekseldada, kui mängudega pihta hakatakse. Valitsev Saksamaa ja Euroopa meister Bayern läheb kindlasti tiitlit kaitsma, kuid Dortmund ei anna kindlasti midagi kergelt. Lisame siia loetellu veel Schalke, Leverkuseni ja mõne potentsiaalse üllataja ja saamegi rusikaga vastu rinda tagudes tõdeda, et maailma tugevaimas liigas (meie jaoks vähemalt, loodan) on ees ootamas põnev hooaeg!

    Avavooru vastasseisud
    Reede 09.08.13
    FC Bayern München - M'gladbach

    Laupäev 10.08.13
    Bayer 04 Leverkusen - SC Freiburg
    Hannover 96 - Wolfsburg
    Hoffenheim - 1. FC Nuremberg
    FC Augsburg - Borussia Dortmund
    Hertha BSC Berlin - Eintracht Frankfurt
    Eintracht Braunschweig - SV Werder Bremen

    Pühapäev 11.08.13
    1. FSV Mainz 05 - VfB Stuttgart
    FC Schalke 04 - Hamburger SV
    Maailmameistrid!!

    #2
    Guten Tag. Uue hooaja avapauguni on jäänud veel vaevu nädal. Bundesliga sõbrad võiks ikka kõik oma ennustused ka üles riputada. Pärast ikkagi huvitav hooaja lõpus analüüsida.
    P.S Kuivi tabeleid on igav lugeda, võiks mõne sõnaga ikka ära ka põhjendada oma valikud.

    1.
    2.
    3.
    4.
    ----
    5.
    6.
    ----
    7.
    8.
    9.
    10.
    11.
    12.
    13.
    14.
    15.
    ----
    16.
    ----
    17.
    18.


    Väravakuningas:
    Parim mängija:
    Suve parim ost:
    Suve viletsaim ost:
    Karika (DFB-Pokal) võidab:
    Esimese treenerina lahkub ametipostilt:

    Kommentaar


      #3
      Nonii! Teen siis algust sellega. Kuna hooaja alguseni on loetud päevad, siis midagi erilist enam klubide juures ei juhtu tõenäoliselt. Üksnes mõne staari tõsine ja mitme kuu pikkune vigastus võiks kaarte segi lüüa. Koosseisud on paigas ja klubidel ettevalmistused kuidas kellelgi tehtud. Kui joppab ja arvutisse pääsen, siis vb veel midagi veidi muudan enne hooaja algust selles ennustuses. Maal mobiiliga on kole ebamugav nii pikki postitusi kirjutada. Aga eks paistab, see selleks. Minu "ennustamatu Bundesliga" hooaja ennustus on selline:

      1. Bayern München- Kuidas ma ka ei tahaks siia mõnda teist klubi kirjutada, siis väga ei näe varianti selleks. Koosseis on kvaliteeti juurde saanud ja pink on vähemalt sama peadpööritav kui möödunud aastal. Ise suutsin kaks asja välja mõelda, mis Bayerni tiitlivõitu võiksid klubi siseselt takistada. Esmalt Guardiola. Heynckes mängis sirgjoonelist ja konkreetset jalgpalli, mis oli ülimalt tulemuslik. Pole Bayerni mängupildiga hooaja eelsetes mängudes kursis (va SuperCup), aga kui Guardiola hakkab ees mingit ümmargust jama korraldama, siis on teistel meeskondadel võimalus. Ühesõnaga, loeb see, kuidas Guardiola vankri käima saab. Teine takistus võib olla Gomeze kvaliteediga asenduse puudumine ründesse. Claudio on küll hea mängija ja tunneb ennast Bundesligas koduselt, kuid on juba üpris vana ning ei usu, et ta terve hooaja kestab. Möödunud hooajal oli Heynckesel valida kahe Mario vahel, kes mõlemad on maailma ühed parimad ründajad. Ükskõik kumb mängis, asi toimis. Lisaks mängud, kus oli vaja neile puhkust anda ja võimause sai Claudio. Ehk siis kuidas tulevad suurema koormusega toime Mandžukic ja Pizarro. Selles olen aga kindel, et mingeid rekordeid Bayern sellel aastal ei purusta. Löövad nad vähem väravaid, endale lasevad rohkem ning sellist võidult võidule sammumist ei tule. Tööõnnetusi tuleb rohkem sisse. Ja olgu teisel kohal kes iganes, 25 punktiga neid kindlasti ei võideta. See vahe on väiksem.
      2. Dortmundi Borussia- Süda tahaks esimeseks paigutada, kuid püüan ennustust teha ikka mõistusega. Täiendused on head. Kogu austuse juures Santana vastu, siis kaitsefaasi simas pidades saadi asenduseks isegi vast kõrgema kvaliteediga mängija. Lisaks Aubameyang, Mkhitaryan. Huviga ootan kuidas nad kohanevad ja lammutama hakkavad. Ka Dortmundi puhul võivad küsitavaks saada kaks asja. Esmalt võrreldes Bayerniga lühem pink. Eelmisel hooajal andis see liigas korralikult tunda. Sisuliselt pingi pikkuse pealt see vahe ju nii suureks veniski. Nüüd on Dortmund taast korraga kolmes sarjas ning mingil momendil võibsee mõjuma hakata. Ma poleks sugugi üllatunud, kui Dortmund isegi mõlemad mängud Bayerni vastu sellel hooajal võidaks. Otsustavaks saavad mängud, mis tuleb neil jõuga ära võtta, ehk a´la mingi reedeõhtune mäng detsembri alguses Nürnbergiga võõrsil vms. Mängud, millega otsustatakse tiitli saatus. Kes need kindlamalt ära võtab, saab ka tiitli. Kahjuks tulebki siin mängu pink. Muidugi väga oleneb ka teistest sarjadest ja sealsest käekäigust. Aga usun, et Dortmund jõuab ka tänavu niiCL-is kuika DFB-s kaugele. Teine küsimus on loomulikult Lewandowski personaalteem. Kas ta suudab hooajaed enedes siiski profesionaalsuse säilitada ja enda taseme välja mängida. Kui suudab, on kõik võimalik. Mu sisetunne ütleb, et suudab ja ta lööb ka sellel hooajal päris palju väravaid.
      3.Schalke 04- Minu hinnangul on üsna kindlalt kaks klubi, mis jagavad lõpuks 3-4 koha. Schalket eelistan just paremate täienduste poolest ning asjaolu tõttu, et lahkunud ei ole väga olulised lülid. Samas on täiendustega hangitud puhast kvaliteeti juurde. Santana, Clemens, Szalai, Goretzka on kõik super nimed ning ründefaas peaks olema päris korralik. Huntelaar-Szalai paar ees on päris jõhker, kui püssi paukuma saavad. Lisaks siia juurde Draxleri puhas geniaalsus. Schalkel on vaja mängida lihtsalt veidi stabiilsem hooaeg, kui mullu ning kolmas koht ei tohiks olla probleem. Veidi tekitab minus kõhklusi peatreener Jens Kelleri kompetents. Ma pole päris kindel, kas ta ikka on õige mees Schalke suguse klubi etteotsa. Ühesõnaga täiendused on head, üliolulisi lahkujaid ei ole. Vaja on mängida stabiilsemalt ja vältida suuri ärakukkumisi nagu mulluse sügisringi lõpus.
      4.Bayer Levekrusen- Leverkusen on võrreldes Schalkega jäänud ilma kahest konkreetsest põhimehest- Schürrlest ja Carvajalist. Mõlemad mullu üliolulised lülid. Hoolimata sellest ei näe ma väga klubi, kes suudaks nii stabiilse hooaja mängida, et ise neljandaks tõusta. Võib-olla ehk ainult Eintracht, aga see oleks siiski pigem üllatus, kui nemad suudaks CL-i kohale pääseda. Eks oluline on ka see, mis jälje jätab CL meeskonnale. Füüsiliselt ei tohiks väga probleeme olla ilmselt, sest Euroopa Liigas ei mängitud mitte vähem kohtumisi. Küsimus pigemjust selles, et mängud on kindlasti raskemad ja nõuavad meeskonnalt rohkem kui EL-i omad, Siiski, väravamasin Kiessling jäi meeskonda,samuti toodi täiendusena Heung-Min Son HSV-st, kes minu meelest väga super tüüp. Usun, et mängivad oma taseme ilma suuremate äravajumisteta välja ning tasuks CL-i koht.
      ----
      5.Eintracht Frankfurt- Tabeli tipp saab kuradi sarnane mulluse hooajaga, aga puhtalt paberite järgi vaadates peaks Eintracht olema päris korralik nõudleja sellele positsioonile. Aga noh, tegu Bundesligaga ja ei tasu ilmselt väga südamesse võtta, kui totaalselt mööda läheb. Ega Freiburgi ei osanud ka keegi siia paigutada. Sama hästi võib Eintrachti asemel siin lõpetada ka Bremen, Gladbach või Wolfsburg. Eintrachti paigutasin siia eelkõige sellepärast, et kaotatud pole kedagi olulist,aga juurde on saadud kaks väga head nime-Johannes Flum ja Jan Rosenthal Freiburgist. Ma ei usu, et eelmise hooaja koht oli üksnes tuhhi pealt saavutatud. Meeskonnas oli kvaliteeti ning nüüd uute mängijate lisandudes peaks seda olema veelgi enam. Ainuke küsimus on suurem koormus, sest mullu keskenduti vaid liigale ja karikale. Nüüd kamaluga EL-i mänge juures.
      6.Gladbach- Ohjah. Olen jõudnud selle ennustamatu tabeliosa juurde. Siit käis mingi 5 klubi läbi, keda võiks pakkuda. Aga iga juures oli mõni suur põhjus, miks mitte siiski nii otsustada. Gladbachi paigutasin siia peamiselt seetõttu, et meeskond on püsinud suhteliselt muutumatuna ning hangitud on mõni päris hea mängijad. Kruse ja Kramer on tegijad. Kui Kruse suudab ründefaasis olla sama tõhus kui Freiburgis, siis mullusega võrreldes pole kaks kohta tõusta eriti keeruline. Njah, põhilisteks argumentideks saidki suht muutumatu koosseis, paar väga head täiendust ning kerge üllatusmoment. Ja ehk hakkab see de Jong ka ükskord lööma...
      ----
      7.HSV- Jääb samale positsioonile, millele eelmisel hooajal. See võib olla koht, millega ma panen totaalselt mööda, totaalselt. HSV võib vabalt kukkuda niisügavale mutta, et võitlevad lõpuks püsimajäämise eest. Küsimus on selles, kuidas suudetakse Soni lahkumine korvata. Tema 12 väravat olid ikka tabeli keskosas üliolulise tähtsusega. Üks võit või langetus võib tabelikohta mitme võrra tõsta või langetada. Samas peale Soni erilisi lahkujaid ei ole. Täiendatudon meeskonda Djourou ja Sobiechi näol, nemad vast tuntuimad nimed. See hiljutine 4-0 pakk Dynamo Dresdenilt ei süsti muidugi üldse enesekindlust, et HSV-d sellele positsioonile jätta, kuid võtan selle riski. Ilmselt tuleb jälle mingi selline variant, et tehakse ülisitt hooaja algus ja siishakatakse tasapisiüles rühkima. Eks paistab, kuidas Van der Vaart tassib.
      8.Wolfsburg-Usun, et mängivad veidi parema hooaja, kui mullu. Kaadri voolavuson jõhker sellemeeskonna puhul ja ei jõua üles lugedagi neid lahkujaid ja liitujaid. Miskipärast usun, et lõpuks on kord majas ja nüüd, kui mingid Kjaeri ja Bogatetzi sugused klounid on ära saadetud, tõustakse ka vähe kõrgemale. Kuna on kindel, et tabeli keskosa muutub ülitihedaks, siis võib see lõplik positisoon mõne pügala võrra siia-sinna kõikuda. Väga huviga ootan, mida Caligiuri Wolfsburgis suudab näidata, samuti Nürnbergist hangitud talendikas Timm Klose. Eelkõige otsustasin Wolfsburgi kasuks, kuna tundub, et juhatus on lõpuks loobunud mõtteviisist "ostab kõik mängijad, kes pallile pihta saavad". Sellel suvelon ostetud just need, keda vaja ja mingit liigset rahapõletamist toimunud pole. Eks paistab, kas nendest Luiz Gustavo kuulujuttudest asja saab. Aga kui peaks tõsi olema ja mees liitubki, siis see tabelikoht muutub ainult tõenäolisemaks.
      9.VfB Stuttgart-Paberi peal on meeskondapäris korralikult täiendatud. Hannoveri duo Rausch-Abdellaoue, Daniel Schwaab Leverkusenist, Moritz Leitner Dortmundist. Kõik väga korralikud mängijad. Muidugi suur küsimus, kuidas need kõik ka reaalsuses mängima panna, sest peatreener Labbadia võimekuse suhtes on mul tõsised kahtlused. Vabalt võidakse samasuguse heleda peeruga liigas läbi põleda nagu möödunud hooajal. Aga neid meeskondi kaaludes, keda siia paigutada plaanisin (Hannover, Bremen), tundub Stuttgart kõige reaalsem variant.

      Kommentaar


        #4
        10.Freiburg- See veidi optimistlik. Põhjus, on selles, et polnud ühtki sobivat meeskonda, mida siia paigutada. Meeskonnas oli hooaja lõpus lahkujaid meeletult. Eriti keeruliseks teeb asja see, et kõik olid põhimehed. Samas juurde pole hangitud mitte vähem kvaliteetseid tüüpe. Nüüd on küsimus vaid selles, kuidas Streich nad mängima paneb. Reaalselt hinnates, on reaalsem koht tabelis muidugi mõni koht allpool. Arvestades suuremat koormust EL-i näol ning uut koosseisu. Palju oleneb sellest, millisek süldiselt liiga kujuneb, sest ma olen veendunud, et klubil on võimekus koguda näiteks 44 punkti, mis möödunud hooajal Nürnbergile sama koha andis. Nemad ei näidanud tegelikult midagi hiilgavad ja müstilist. Võtsid lihtsalt need punktid ära, mis ripakil olid ja kokkuvõttes päris soliidne koht. Rõhutan veel, et see oleks ideaalne positsioon ning väga rahul oleksin ka siis, kui klubi lõpetaks positsioonil 11-13. Kõige olulisem on võimalikult kiiresti koguda püsimajäämiseks vajalikud 40 punkti. Samuti soliidselt esineda Euroopa Liigas. Otseselt klubi kohta saab lugeda Freiburgi teemas.
        11.Hannover- Minu silmis on klubi kaotanud kaks äärmiselt olulist lüli Stuttgartile ja see peab mingi jälje jätma. Mõned head täiendused on hangitud näiteks Leonardo Bittencourti näol, aga tundub, et sellest jääb kõrgemate kohtade jaoks väheks. Mulle tundub, et meeskonnas pole enam seda sära, mis mõni hooaeg tagasi, kui Euroopa kohtade eest võideldi. Mõne koha võib ehk tõusta, kuid üldpilti see ei mõjuta- Euroopa kohtade eest ei hakka kindlasti võitlema.
        12.Bremeni Werder- Peamiselt usust Robin Dutti vastu. Meeskond ei tekita väga kindlust, sest eelmisel hooajal probleemiks olnud kaitseliini on täiendatud sisuliselt ainult Makiadiga. Samas lahkunud Sokratis, ründest ka de Bruyne. Aga jah, usun, et Dutt lööb korra majja, toob Schaafi asemel veidike värsket hingamist juurde ning suudab tegelikult perspektiivika meeskonna uuesti mängima panna. Erinevalt eelmisest aastast väljalangemine ei ohusta terve hooaja vältel. Samas kõrgemale ei lennata ja lõpetatakse tabeli keskosas. Ja nagu ikka Bundesligas- mingi +/- paar kohta.
        13.Nürnberg- Tegelikult on ju päris olulisi lahkujaid. Simons, Klose, Polter kõik 30+ mängu eelmisel hooajal. Nende asendamine saab olema kindlasti raske, kuid arvan, et Nürnbergil on piisavalt kogemusi sarnaste olukordadega. Pealegi on ju nt ründesse toodud mullu St.Paulis meeletultväravaid tulistanud Dortmundi mängumees Daniel Ginczek.Usun, et Nürnberg on juba piisavalt vana kala, et suudaks taas suhteliselt vaevata positsiooni tabeli keskosas nihverdada.
        14.Augsburg- Usun, et lõpuks saadakse ka hooaja algusest peale hästi minema ja punktida jaotuvad ühtlasemalt hooaja peale ära. Igasugused testmängud on jätnud mulje, et meeskond on heas vormis ning mingit möödunud hooajale sarnast katastroofi hooaja alguses ei tohiks tekkida. Usun, et väljalangemisega nii pingelist võitlust kindlasti enam pidama ei pea, kui kevadel. Klavan on jätkuvalt raudne põhimees. Meeskond mängib tervikuna hästi ning vastutasuks saadakse 14. koht, millega klubi kindlasti rahul oleks, sest eks ole Augsburgi esimene eesmärk ikka püsimajäämise kinldustamine.
        15.Hoffenheim- Hea meelega kukutaks nad muidugi välja, kuid tunne ütleb, et jäävad püsima taas.Minu meelest on nadkahe hooaja vahel pigem kvaliteeti kaotanud. Ei viitsi kirjutada neist.
        ----
        16. Hertha- Selles suhtes, nad võivad teha vabalt midagi Eintrachti sarnast ja lüüa jalaga ukse lahti. Kvaliteeti tundub olevat. Lisaks on toodud näiteks Baumjohann. Nenede tugevust on väga raske hinnata. 2.Bundesligas olid nad väga võimasad,aga kuidas nad suudavad selle üle tuua Bundesligasse. See saab olema päris huvitav järgida. Ma usun, et on kaks võimalust:kas jalaga uks lahti ja üle ootuste tabelikoht või siis uuesti väljalangemine. Väljalangemise vältimiseks annan Berliini uhkusele siiski ühe õlekõrre üleminekumängude näol. Mul poleks nende püsimajäämise vastu midagi, aga minu tabel tuli lõpuks selline, et ega neid mujale väga paigutada ei olnudki.
        ----
        17. Mainz- Eelmisel hooajal suudeti Freiburgiga pool hooaega sisuliselt paarisrakendina liikuda ja näidati väga kena mängu. Kohutav hooaja teine pool aga kukutas nad lõpuks koguni 14.kohale. Vaadates nimesid, kes klubist on lahkunud, on ülimalt keeruline neid kuhugi kõrgemale paigutada. Kvaliteedis on kaotatud ikka konkreetselt. Szalai, Kirchoff, Caligiuri, Ivanschitz, Risse, Zabavnik. Kõik mängijad, kes meeskonda viimastel aastatel tassinud on. Eriti Szalai, kelle 13 väravat on eriti raske korvata. Ma pole nende täienduste suhtes väga positiivselt meelestatud. Mõni normaalne nimi on nagu näiteks Polter, aga siiski leian, et lahkunud mängijad on paremad, kui uued saabujad. Eks paistab, mida Tuchel välja suudab mõelda, aga raskeks neil läheb minu hinnangul.
        18.Eintracht Braunschweig-Ma ei tea sellest meeskonnast suurt midagi, kuid ma ei näe, et tal võiks olla mingi muu saatus, kui Fürthil sellel hooajal. Meeskonnas pole piisavalt kvaliteeti, et Bundesligas terve hooaeg vastu pidada. Siiski ma usun, et saavad rohkem punkte kui Fürth sellel aastal.


        Väravakuningas: Robert Lewandowski
        Parim mängija: Bastian Schweinsteriger
        Suve parim ost: Henrikh Mkhitaryan
        Suve viletsaim ost: Thiago Alcantara
        Karika (DFB-Pokal) võidab: Dortmundi Borussia
        Esimese treenerina lahkub ametipostilt: Jos Luhukay (Hertha)

        Kommentaar


          #5
          1.Bayern - Pikk varumeeste pink ja suured kogemused peaks seekord tiitli ära tooma. Samas kui Mario peaks mingi pikema vigastuse saama siis võib olukord muutuda.
          2. Neverkusen - Tasa ja targu aga kooseis on ühtlane ja arvatavasti suudetakse seekord hooaja lõpuni pingutada ilma, et suuremaid äravajumisi tuleks.
          3. Dortmund - Lühike varumeeste pink ja kui Lewa ka ebastabiilsust näitama hakkab siis vaevalt, et keskväli piisavalt väravaid toota suudab.
          4. Wolfsburg - Paberil on kõva meeskond ja ma arvan, et Hecking pigistab sellest maksimumi välja.
          ----
          5. Schalke - Minuarust puudub keskväljal mängujuht. Nimekiri on küll korralik aga ma arvan, et tuleb tõsisem ameerika mägedel sõit.
          6. Gladbach - Vaikselt aetakse oma asi ära.
          ----
          7. - 15. Vali suvaline klubi järgijäävast nimekirjast.
          ----
          16. Augsburg - Ründeliin on endiselt ühe mehe õlul. Ja seegi ei ole teab - mis supervend. Eks talvel näeb, kas tuuakse kedagi laenule või läheb sitasti.
          ----
          17. Herta
          18. Braunschweig


          Väravakuningas: Stefan Kießling
          Parim mängija: Marco Reus
          Suve parim ost: Henrikh Mkhitaryan
          Suve viletsaim ost: Thiago Alcantara
          Karika (DFB-Pokal) võidab: Bayern
          Esimese treenerina lahkub ametipostilt: Torsten Lieberknecht
          Hello! I´m mentaly ill.

          Kommentaar


            #6
            1.FC Bayern München
            Pakun valitsevat meistrit just selle tõttu, et lõviosa eelmise hooaja kolmiku toonud koosseisust on ikka alles ja lisaks veel liitunud Jan Kirchoff, Thiago Alcantara ja Mario Götze. Lahkujate seast jääb enim meelehärmi põhjustama Mario Gomez'e liitumine Fiorentinaga, kuna Mario Mandzukic omab vaid üht reaalset vahetust 34aastase Claudio Pizarro näol, kelle parimad päevad selgelt möödanik. Pikim pink liigas sellegi poolest ja palju kriitikat saanud Josep Guardiola suudab kogu koosseisu kindlasti ka tulemust tootma panna. Kindlasti tuleb hooaja algus mõnevõrra raske, kuid fänne alt ei veeta.
            2.FC Schalke 04
            Tegelikult mulle juba eelmisel hooajal sümpatiseerinud klubi, kes omab väga head mängijatepagasit. Paari hooaja tagune meistrite liiga kordaminek veel meeles ja ka eelmine aasta pakuti seal kui ka koduliigas häid esitusi. Ükskord on aeg oma potentsiaal ka liigatasandil maksma panna.
            3.Borussia Dortmund
            Ehk on naljakas, et mesilasi esimese või teise rea peale ei paiguta, kuid sisetunne ütleb, et maapealne paradiis saab sel aastal otsa. Robert Lewandowski pidev vingumine, et klubi teda väärkohtleb ja Mario Götze kaotamine suurrivaalile Münchenist, mõjutab hooaja kestel tiimi sisekliimat ja Jürgen Klopp ei suuda kogu hooaja vältel võistkonna moraali üleval hoida. Soetati küll väärilisi mängijaid, kuid pink ei ole ikka nii pikk kui Bayernil ja sinistel rivaalidel peaks olema rohkem kui küll motivatsiooni oma haavatud kaaslane kevadeks selja taha jätta. Liiati ei särata enam Euroopa väljakutel nii imeliselt kui mullu ja noorhärrad ei neela seda kergelt alla.
            4.Bayer Leverkusen
            Ainus tiim saksamaal, kes eelmine aasta Bayernit võita suutis. Üks mäng ei maksa aga midagi ja kindlustavad omale napilt aga kindlalt Meistrite Liiga pääsme.
            ----
            5.
            6.
            ----
            7.
            8.
            9.
            10.
            11.
            12.
            13.
            14.
            15.
            ----
            16.Augsburg
            Kindel ei ole, et nii all lõpetavad, kuid õrn lootus püsib hinges, et mõni tugev tabeli keskmik meie Ragnari väljalangemise korral üles korjab.
            ----
            17.Hertha BSC
            "Kunagi" jalgpallis suurt ei maksa. Palju antud hetkel selle tiimi kohta ei tea ja pole viitsinud uuridagi, kuid kõrgseltskonna jaoks jäävad tiba lahjaks.
            18.Eintracht Braunschweig
            Siin pole midagi suurt öeldagi. Lahkuvad sama kiiresti, kui tulid.


            Väravakuningas: Klaas-Jan Huntelaar
            Parim mängija: Thomas Müller
            Suve parim ost: Pierre-Emerick Aubameyang
            Suve viletsaim ost: Felipe Santana
            Karika (DFB-Pokal) võidab: FC Schalke 04
            Esimese treenerina lahkub ametipostilt: Markus Gisdol
            Maailmameistrid!!

            Kommentaar


              #7
              1. Borussia Dortmund
              Toetajana loodan ja usun! Suvi möödus oodatust paremini ja võib öelda, et transfer window kasutati tõsiselt hästi ära. Sokratis on hea asendus Santanale, loodetavasti ka stabiilsem. Mikist ootan palju, rohkem kui Götze suutis meil korda saata. Kuigi nende stiil ei vasta üks-ühele, siis Miki on kindlasti suur abi rünnakul ning vajadusel rabab tagasi ka kaitsesse ning visiooni Armeenia poisil on! Aubemeyang jääb arvatavasti mängima äärele, kuhu ta ka sobib. Tundub, et Klopp näeb teda kui väga head pingilt sekkujat, mängu lõpus on tema kiirus igat kopikat väärt! Vajadusel sobib ka tippu, eks näha mis Lewa-draamast saab.
              Läbimurde hooaeg ootaks Hofmannilt... hooajaeelsete kohtumiste valguses võib suhtuda temasse optimismiga. Tahtmist, teravust ning oskusi tundub olevat piisavalt, et tipptasemel edukalt läbi lüüa. Marvin Ducksch, Marian Sarr ning Erik Durm on noortest poistest silma jäänud ning loodaks näha neid see aasta rohkem mänguaega saamas ka Bundesligas.
              Meeskonna plussideks märgiks eelkõige Jürgen Kloppi - atmosfäär ja kokkumäng, mille ta on suutnud meeskonnas tekitada, on tänapäeva tippklubides suhteliselt haruldane! Teiseks põhiliseks tugevuseks tooks potentsiaali - nooremapoolne kooseis, kes sai eelmise aastaga kõvasti kogemusi CLi tasemel ning meeskonna tuumik, kellest suuremal osal on võimalus ainult paremaks saada. Märgiks ära ka Roman Weidenfelleri - probably best goalkeeper in the world right now
              Murekohad on need samad probleemid, mis juba välja toodud. Lühike pink, mis võib hooaja lõpupoole ja vigastuste korral saatuslikuks osutuda ning Lewandowski käitumine, motivatsioon. Kui nüüd Lukasz Piszczek ka kenasti terveks saab ja suudab vormi taastada, siis kõik on võimalik ja Bayern värisegu!
              2. Bayern München
              Pepi liitumine muudab siinpool nüüd asjad huvitavaks. Mõningad ebakõlad on tulnud juba enne hooaeg välja ja annavad lootust, et Borussial on tugev võimalus see ära kasutada. Meeskonna komplekteeritus on reeglipäraselt väga tugev, kuid taktika, mis toimis Barcelonas võib Saksamaal läbi kukkuda. Eks hooaeg näitab, mis tegelikult juhtuma hakkab, kuid pingelist heitlust esikohale on kindlasti oodata!
              3. FC Schalke 04
              Eelmise hooaja lõpus oleks siia paigutanud veel Leverkuseni, kuid Schalke on suutnud erinevalt neist säilitada tuumiku ning uued täiendused on ka täitsa eeskujulikud. Meeskond mängib ilusat ja nauditavat jalgpalli, ründejõudu on korralikult ja Julian Draxler hakkab lammutama!
              4. Bayer Levekrusen
              Kuigi paar põhimeest on suvega lahkunud, siis meeskonnas on jätkuvalt klassi, et jõuda taaskord CLi kohale. Tugev löögirusikas Lars Benderi juhtimisel, aga esi kolme asja pole.
              ----
              5. Borussia Mönchengladbach
              Usun, et Krusega eesotsas üllatavad ning teevad ühe ilusa hooaja. Kvaliteeti neil jagub ning võimelised vägagi stabiilselt mängima! Loodetavasti suudavad ka tugevat esinelikut ohustada...
              6. Eintracht Frankfurt
              Meeskond on suutnud säilitada oma tuumiku ning paar huvitavat liitumist samuti. Arvatavasti koos Gladbachiga ainuksed, kes suudavad mingil määral esimesi meeskondi ohustada. 4.-6. koht tabelis jäävad hooaja lõpus tihedalt 5 punkti sisse!
              ----
              Nüüd tuleb natuke raskem tabeliosa, pikemaid kommentaare ei hakka kirjutama, kuid üritan pingejärjekorda meeskonnad seada.
              7. VfL Wolfsburg
              8. Hamburger SV
              9. VfB Stuttgart
              10. Hertha Berlin
              Veidi optimistlik, kuid mine tea... üllatused on Bundesligas igapäevased ja Hertha võib vabalt lõpetada nii 8. kui 15. positsioonil.
              11. SV Werder Bremen
              12. Hannover 96
              13. FC Augsburg
              Raku juhtimisel näeme Augsburgilt see hooaeg väga ilusaid mänge!
              14. SC Freiburg
              15. 1. FC Nuremberg
              ----
              16. 1. FSV Mainz 05
              ----
              17. 1899 Hoffenheim
              18. Eintracht Braunschweig


              Väravakuningas: Stefan Kießling
              Parim mängija: Marco Reus
              Suve parim ost: Henrikh Mkhitaryan
              Suve viletsaim ost: Mario Götze
              Karika (DFB-Pokal) võidab: Borussia Dortmund
              Esimese treenerina lahkub ametipostilt: Christian Streich (SC Freiburg)
              Londoni Arsenal, Borussia Dortmund

              Kommentaar


                #8
                Härrad on hea kirjutisega maha saanud.
                Saksamaa jalgpallimeistrivõistlused on oma aktsiate väärtust viimastel aastatel märkimisväärselt tõstnud. Edu vundamendiks võib pidada klubide tugevat majanduslikku olukorda ja liiga usaldusväärsust. Järgnenud on mänguline tasemetõus ning kõige krooniks ka kommertsliku atraktiivsuse kasv.
                Maailmameistrid!!

                Kommentaar


                  #9
                  Algselt postitas Ibanez Vaata postitust
                  Härrad on hea kirjutisega maha saanud.
                  http://www.soccernet.ee/bundesliga-2...ooaja-eelvaade
                  Loen ma seda VfB Stuttgarti osakest ja see on ikka konnkreetne pullikaka
                  Holzhauser mängis viimati põhikoosseisus koos Gentneriga 25. voorus ehk 10. märtsil. Peale antud daatumeid oli keskväljal peaasjalikult Gentner koos Bokaga ja nende ees Maxim.

                  Kindlasti olen aga nõus kirjutajaga, et Bruno pole ikka teps mitte terav pliiats pinalis, veel.

                  Aga muidu tore lugu enne algavat hooaega

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas PraS Vaata postitust
                    Loen ma seda VfB Stuttgarti osakest ja see on ikka konnkreetne pullikaka
                    Holzhauser mängis viimati põhikoosseisus koos Gentneriga 25. voorus ehk 10. märtsil. Peale antud daatumeid oli keskväljal peaasjalikult Gentner koos Bokaga ja nende ees Maxim.

                    Kindlasti olen aga nõus kirjutajaga, et Bruno pole ikka teps mitte terav pliiats pinalis, veel.

                    Aga muidu tore lugu enne algavat hooaega
                    Dortmundi lõigus saaks ka nokkida, aga pole mõtet, ikkagi tubli tööd on tehtud, kiitus!

                    Tõenäoliselt saab seoses Sebastian Kehli kõrgenenud vanuse ja jätkuvate vigastustega keskväljal suurema võimaluse Sven Bender

                    Tõi muige suule, Bender ongi ammu juba põhikoosseisus, hoopis kas Kehl mõne minuti uuel hooajal saab, oleks küsimus. Kuid teades, kui vigastustealdis Bender on, siis kindlasti saab.

                    Kommentaar


                      #11
                      1. Bayern München - Suht dream team on kokku pandud ja mitte ka päris lampi, selles suhtes ei näe, miks see töötama ei peaks. Huvitav on näha, kuidas mänguajad jagunema hakkavad. Kõik platsile ei mahu ja on vist vaid ajaküsimus, kui selle asjaga võib tülisid tekkida. Loodan, et mu lemmikbayernlane Kroos väga sügavale pingile ei satu peale neid täiendusi. Marionett võiks failida, aga vaevalt see juhtub. Ennustaks, et Bayern võidab kuskil 10-15 punktise eduga Dortmundi ees, aga omavahelises mängudes jagatakse puntkid võrdselt ära. Kas siis 3 ja 3 või 2 ja 2.


                      2. Borussia Dortmund - Kui Bayerni võit on päris kindel, siis Dortmundi teiseks tulek nii kindel pole, aga see oleks loogiline. Eks Dortmundi teemas on pikemalt erinevatest probleemidest ja asjadest räägitud, aga minu jaoks ehk üks huvitavamaid küsimusi oleks, kas Gündoganile ja Reusile jääb see hooaeg viimaseks BVB-s? Loodetavasti vähemalt ühega suudetakse leping pikendada. Tean, et Reusil on leping aastani 2017, aga tal on lepingus sees väljaostuklausel, mis teeb asja seetõttu ohtlikuks ja valmistuda tuleb halvimaks.

                      3.Schalke 04 - Tahaks väga, et nad ikkagi CLi kohale ei jõua ja selle üle oleks ma kindlasti rõõmus. Täiendused on olnud enam-vähem. Goretzka endale meelitamine Dortmundi nina alt oli päris hästi mängitud. Täitsa ausalt kohe, ilma naljata. Santanasse usku pole, aga võib isegi hakkama saada.

                      4.Bayer Levekrusen - Nukker suvi oli neil, de Bruynet ei saadud, kaotati Schürrle ja Carvajal. Asemel saadi päris andekas ja osav Son, keda ka Dortmund juttude järgi tahtis. Ma loodan, et nad suudavad oma eelmise hooaja kolmandat kohta hoida, aga erilist usku millegipärast pole. Schalke tundub tugevam.

                      5. Gladbach - Võimalik, et ülehindan neid, sest eelmine hooaeg polnud neil just selline, nagu nad ehk ise ka oleks tahtnud. Palju ebaõnne, De Jongi täielik failimine jne. Ometigi on tegu väga sümpaatse meeskonnaga ja seetõttu eelistaks neid sellel 5ndal kohal. Nico Brandenburger võiks natuke mänguaega saada.

                      6. Stuttgart

                      ----
                      7. Eintracht
                      8. Wolfsburg
                      9. HSV
                      10. Werder
                      11. Hannover

                      12. Freiburg
                      13. Mainz
                      14. Augsburg
                      15. Hoffenheim
                      ----
                      16. Hertha
                      ----
                      17. Nürnberg
                      18. Eintracht Braunschweig


                      Väravakuningas: Robert Lewandowski
                      Parim mängija: Thomas Müller
                      Suve parim ost: Henrikh Mkhitaryan
                      Suve viletsaim ost: Mario Götze aka Marionett
                      Karika (DFB-Pokal) võidab: Borussia Dortmund
                      Esimese treenerina lahkub ametipostilt: Nürnbergi peatreener

                      Kommentaar


                        #12
                        Avavoorus 18 meeskonna peale 37 väravat, lahe

                        Kommentaar


                          #13
                          Ärge näkku lööge, minu tagasihoidlik hilinenud ennustus.

                          1. Dortmund - Götze ja Lewa saaga ei riku hooaega, pigem vastupidi! Uued mehed kohanevad kiirelt ja Bayern lükatakse troonilt.
                          2. Bayern - Nii tugeva koosseisuga ei saa madalamale kukkuda, otsustavaks saavad omavahelised mängud BVB-ga.
                          3. Leverkusen - Betoonkaitse ja Kiessling/Son duo garanteerivad Aspiriiniklubile pronksi.
                          4. Schalke - Draxler ja Huntelaar ei jaksa nii palju lüüa, kui selga taha lastakse. Siiski näidatakse võimsaid esitusi.
                          ----
                          5. Gladbach - Olulised tegijad on klubisse püsima jäänud ja kokkumängu käima saanud, preemiaks koht Euroopas.
                          6. HSV - Eelmise hooaja võimas lõpp vormitakse veel edukama uueks alguseks.
                          ----
                          7. Stuttgart - Uued mehed toovad stabiilsuse, millest eelmisel hooajal vajaka jäi.
                          8. Wolfsburg - Hecking'i töö hakkab lõpuks vilja kandma.
                          9. Frankfurt - Euroliigasse kvalifitseerutakse ja kahel rindel rügamine hakkab lõivu nõudma.
                          10. Werder - Muutused kooseisus tõmbavad tiimi mudast, millesse eelmise hooaja lõpus langeti.
                          11. Hertha - Vankumatu meeskonnavaim veab nad kindlalt tabeli turvalisse keskossa.
                          12. Hannover - Ebaõnn.
                          13. Freiburg - Tuumik jooksis küll laiali, ent Eurorahadega tuuakse hooaja keskel olulisi täiendusi ja hoidutakse relegatsioonist..
                          14. Augsburg - Visadus viib sihile, neljas hooaeg järjest kõrgeimas Bundesligas on tõsiasi.
                          15. Mainz - Oluliste tegijate lahkumine viib nad väljalangemise äärele.
                          ----
                          16. Hoffenheim - See meeskond ei idane ega mädane.
                          ----
                          17. Nürnberg - Ebaõnn.
                          18. Braunschweig - Greuther Fürth sündroom.


                          Väravakuningas: Aubameyang (Dortmund)
                          Parim mängija: Reus (Dortmund)
                          Suve parim ost: Leitner (laenulepinguga Stuttgart'is)
                          Suve viletsaim ost: Hanke (Freiburg)
                          Karika (DFB-Pokal) võidab: Bayern
                          Esimese treenerina lahkub ametipostilt: Gisdol (Hoffenheim)
                          Magava kauboi suhu viski ei jookse.

                          Kommentaar


                            #14
                            Kahe vooru valguses Schalket veidi üle hinnanud :-)
                            Aga vaid kaks vooru.
                            Maailmameistrid!!

                            Kommentaar


                              #15
                              Ja Mainzi alahinnatud. Pagan, ei saa aru veel täpselt, kas Mainz on ise veel kõvem kui varem või on senised vastased Stuttgart ja Freiburg selges alavormis. Müstika, kuidas nii oluliste meeste kaotusest hoolimata kenasti hakkama saadakse. Samuti on üllatuseks Hoffenheimi väga korralik mäng. Hertha samuti hästi alustanud, aga viimati suudeti Nürnbergi vastu võit viimasel minutil ära käkkida. Bremen tundub, et on ka muutunud päris efektiivseks. Mängupilt on veel vääääääga rabe ja kohati kole, aga kahest kaks on tõsiasi ja hetkel ollakse ainuke meeskond, kes väravat pole endale lasknud. Kena seis klubilt, kes imes neid eelmisel hooajal rohkem sisse, kui välja kukkunud Fürth. HSV kesine algus pole üllatus ja seda mainisin ka ennustuses, et ilmselt ei saa naad vedama. Nii on juba mitu hooaega olnud. Enamasti on aga sellele järgnenud tugev teine pool ja soliidne koht tabelis.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X