320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Liiga tase areneb

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Liiga tase areneb

    Tore on näha et liiga hakkab muutuma tasavägisemaks.Eespool on rebimine päris tihe ja ega tagagi eriti midagi kindlat ei ole.Meeskondade mängutase on arenenud päris silmnähtavalt nii tehniliselt kui ka taktikaliselt.Sellist uupi tagumist enam eriti tihti ei kohta.Aga loomulikult on veel pikk tee käia.Väga tore oleks kui meeskonnad suudaksid endale kõik treenerid muretseda ja EJL võiks rohkem madalama liigade meeskondade vastu huvi tunda.Kõik kes viitsivad ja tahavad edasi mängida loovad 4liigas mõnusa ja huvitava jalgpalli elamuse.Ainuke asi mis häirib on pidav sõim ja ähvardused omavahel aga me oleme ju kõigest AMATÖÖRID Pange hästi ja pall väravasse
    www.emmaste.com

    #2
    Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

    Millest konkreetselt räägid?Ma neis liigdes pikka aega mänginud ja ega siin ikka suurt sõimu küll ei ole.Ise peab mees olema ja eks ta fakt on ,et jalgpalli mängitakse jalgadega ja kõik kõne, mis suunatud mujale kui oma mängjatele võib ainult kahjuks tulla.
    Mis puutub aga teema pealkirja, siis see on fakt: eesti liigade tase on läinud kolme-nelja aastaga ülespoole ja ennekõike stabiilsuse arvelt.Eks noortetöö hakkab ka tulemusi tooma ja uusi meeskondi tuleb kogu aeg juurde.

    Kommentaar


      #3
      Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

      Huvitav

      Ma aga olen kindel, et jalgpalli üldistes huvides tuleks kaotada madalamate liigade meeskondade suur osavõtumaks karikas ning muuta karikasüsteemid ühtseks nagu oli see kunagi. Ma usun, et paljud teist mäletavad sellest mõnda positiivset külge kui oma klubi jõudis näiteks 3 ringi. Praegu on ju aga väike-liigakarikas täiesti mõttetu asi.

      Kindlasti on tasegi kasvanud. Muidugi peaks olema osalusmaksud, aga seda klubidele kelle eelarvet saab eelarveks lugeda. Meistri- ja esiliigale kindlasti, ning 1 miinimumpalk ka II liigale näiteks. Kui tampida 3, 4 ja 5 liigade klubidele kelle aastakulud on vaid sõidukulud nii 10000 ringis veel 2000 otsa, siis see ju ei müü. Selle süsteemi järgimise ja kerge raha saamata jäämise tõttu küll EJL suurelt ei kannataks.

      Praegune poolik süsteem aga ei kannata ju maailmajalgpalli mõttes kriitikatki..

      Kommentaar


        #4
        Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

        Asi peaks kuidagi paremalt korraldatud olema nii laste kui ka just natuke nõrgemate liigade poolest, kus paljud noored mängivad.
        JALGPALL KÕIGILE VÕRDSELT JA TASUTA!

        Kommentaar


          #5
          Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

          Olen täielik vastane eelnevale postitusele. Miks EJL, kellel pidevad rahaprobleemid peaks sponsoreerima mingeid amatööre.Igale mängule tuleb saata kohtunik, tasustada tema sõit ja aeg ning siia lisada veel kaartide arvestamine ja tabelite pidamine võistluste osakonnas, siis ühe mängu kulud madalamates liigades on minimaalselt 500 eeku. Ma arvan, et see 2000 eeku on niigi viidud sümboolseks.

          Kommentaar


            #6
            Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

            Algselt tegi selle postituse pallimees


            Olen täielik vastane eelnevale postitusele. Miks EJL, kellel pidevad rahaprobleemid peaks sponsoreerima mingeid amatööre.Igale mängule tuleb saata kohtunik, tasustada tema sõit ja aeg ning siia lisada veel kaartide arvestamine ja tabelite pidamine võistluste osakonnas, siis ühe mängu kulud madalamates liigades on minimaalselt 500 eeku. Ma arvan, et see 2000 eeku on niigi viidud sümboolseks.
            Ma ei räägi sellistest "isehakanud meeskondadest" vaid nagu teisest tasemest, esiliigas peab kõik kinni maksma aga seal leidub juba palju koondislasi ja häid mängumehi.
            Aga selliste asja-armastajate vastu on hoopis teine arvamus.

            Kommentaar


              #7
              Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

              Stennuri jutt täiesti õige - väike liigakarikas ära kaotada. Karikamängud saaksid hoopis uue jume - igal koomasatsil oleks kasvõi teoreetiline shanss midagi suurt korda saata.
              ÜHISE KARIKASÜSTEEMI EEST!!!

              Kommentaar


                #8
                Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

                Algselt tegi selle postituse pastakanovic


                Stennuri jutt täiesti õige - väike liigakarikas ära kaotada. Karikamängud saaksid hoopis uue jume - igal koomasatsil oleks kasvõi teoreetiline shanss midagi suurt korda saata.
                ÜHISE KARIKASÜSTEEMI EEST!!!


                Aga kujuta ette näiteks mängu kus kohtuvad 5.liiga kirved ja meeskond meistriliigast kelle väravas seisab meie tuleviku lootus Eesti jalgpallis ja siis üks mõtetu kivipallur kellel on kõigest pohhui ja ettekujutus korralikust jalgpallist puudub sõidab lihtsalt sandiks meie tuleviku lootuse.

                Kommentaar


                  #9
                  Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

                  Õige jah. Ja 5. liiga mängijad v6ivad ju vabalt olla ka terroristid, kes end kordamööda platsil plahvatavad. Siis on lisaks tulevikulootustele ka esindusstaadionid pommikraatreid täis.

                  Kommentaar


                    #10
                    Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

                    Mina arvan, et Stennuril on õigus, et sellised kaks karika varianti tuleks ära kaotada. Jalgpalli kohalt oleks ju super, kui mõni IV või V liiga sats saaks näiteks karikavõistluste I ringis vastaseks eelmise aasta meistri vms.
                    Sun, sinu jutt seoses võimalike vigastustega on õige, samuti ei ole just kõik staadionid valmis võõrustama meistriliiga meeskondi. Arvad, sa Sun, et Meistriliigas ja I liigas on sellised nn. sandistamised olematud? Kardan, et ei ole. Samuti võiks meeskondadele andma tasuta mängimiseks karikavõistlustel juba meistrivõistluste osalustasu õigeaegne tasumine. Need satsid, kes pannakse kokku spetsiaalselt karikamängudeks nn. non-league, peaksid maksma osalustasu.

                    Kommentaar


                      #11
                      Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

                      Ma ei tea, ma nüüd suurt selle kahe karika vastu ei oleks.Ma saan Stennurist aru - ta mängib II.Liigas ja on ebaõiglaselt suurest karikast välja jäetud.Meie siin aga oleme täitsa rahul võimalusega mängida väikest karikat ja eeldades ,et kaheksa hulgas saime vastaseks FC Ajax Esteli ,siis see ongi nagu tulevase meistriliiga satsi vastu mängimine, mis kindlasti kauaks meelde jääb ja ma ei näe mingit põhjust kaotada sarnases situatsioonis nt TVMKle, kui praegu üritatadagi midagi Esteli vastu.
                      Kokkuvõtlikult -jah ,teeme ühe karika, aga sellisel juhul tõesti hästi paindliku süsteemiga, kus Meistriliiga tuleb alles viimases 16 seas, esiliiga 32 seas ja teine liiga 64 seas.Tähtis on 128 meeskonda kokku saada.Hmm, raske...aga peaks olema võimalik ,kui jalgpallifunktsionärid tegutseks operatiivselt ja astmeline osalusmaks vastavalt liiga headusele ei teeks ka paha(nõrgematel rohkem motiivi osaleda).

                      Kommentaar


                        #12
                        Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

                        Tere tegelased

                        No niii Stennur esimest korda loen, et sa ajad ikka tõsist pada suust välja.
                        Heh :P

                        Kõigepealt karikast. Väikeliiga karikas peab olema just selleks, et madalamate liigade klubid saaksid ka mingeid auhindu võita. Vaata näiteks inglise süsteemi, kus Auto Windscreen trophy mängitakse välja 2 ja 3 liiga vahel, Conferencest allapoole samuti oma karikas ja kõik nad mängivad ka suurt FA karikat. Miks ei võiks Eestis samuti olla.
                        Siis jääb alles nii väikeste võimalus auhindu võita kui ka suurtele kotte pähe tõmmata.
                        Ainuke küsimus on siin tõesti tasustamise osas, et kui palju milline karikas maksma peaks.

                        Nüüd see teine jutt - minu arust tuleks pigem tõsta EMV osalemise tasusid klubide jaoks. Esiteks on see, et mehed omast taskust midagi maksavad motivaator, et nad ka mängimas käivad ja oma tegude eest palli platsil vastutavad. Samas sunnib see noori jalgpalluri hakatisi (ja veidi vanemaid) oma klubi ka organisatoorsel tasemel arendama. Sponsorite otsimine ei tohiks olla liiast keeruline kui sellele peale natuke aega ja tahtmist pühendada. Sponsorite kaasamine aitab aga kindalsti kaasa kogu Eesti jalgpalli arengule. Me peame liikuma professionaalsuse suunas aga mitte pühapäevajalgpalli. Ka pühapäevajalgpall on tore, aga seda ei pea mängima litsenseeritud kohtunike vile saatel ja EJL egiidi all. Lisaks on EJL on tõesti rahamured ja neilt veel tulubaasi väiksemaks võtta on täiesti absurd, eriti sinu suust Stennur
                        Põhjuseid on veel aga ei viitsi enam kirjutada ja niigi juba liialt pikaks on see kiri veninud. Vähem demagoogiat ja rohkem mõttetööd mehed.
                        :P :P

                        Tervitades
                        Eestlane Finsbury Parkis

                        Kommentaar


                          #13
                          Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

                          ESITEKS, suures liigakarikas võivad ka praegu kõik meeskonnad osaleda olenemata oma tasemest. Lihtsalt enamik klubisid ei näe mingit põhjust, et maksta väga palju raha selle eest, et 18-0 ML või EL klubi käest tala saada.

                          TEISEKS, 2 aastat tagasi korraldati klubide hulgas küsitlus, millised võiksid olla muudatused eesti jalgpallimaastikul, et seda põnevamaks, tasavägisemaks jne. muuta.
                          MUUDATUSED, mis välja pakuti ja ka ära tehti, olid VÄIKE KARIKAS amatöörmeeskondadele ja madalamates liigades meeskondade arvu suurendamine 10-ni.

                          Mõlemad olid väga positiivsed muutused.
                          Jalgpallihaigla Liige

                          Kommentaar


                            #14
                            Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

                            Väidaksin, et pada ajad ka sina kallis sõber, sest räägid vastu iseendale, aga ma ei tee seda sest see on sinu jutt ja arvamus.

                            Teiseks oli minu idee vaid selles, et ühtne süsteem peaks kinldasti olema (ja tuleb).
                            Jah võiks tõesti olla ka 2 karikat, aga suures karikas kaotada võistlemist takistavad materiaalsed surutised või teha nad progresseeruvaks. Mitu tasulist karikat ei kannata rahaliselt. Mõte suurendada liigamaksu, mis tuleb maksta enne hooaja algust toetan (tõesti raha mängu panek tekitab ka kohustused-vastutuse) juhul kui see tagab osaluse üldkarikas 3-5 liiga satsidele.
                            Veel: ära kritiseeri ideid, vaid paku neid

                            Kommentaar


                              #15
                              Vastus teemale 'Liiga tase areneb'

                              Tegelikult kui oleks selline süsteem,et üks kõikidele klubidele avatud karikas+suur+väike karikas, siis vähemalt üks karikas kannataks selle all, sest üks klubi ei jõua mängida liiga+ kahte karikat. Või jõuab?
                              Ise olen ka ühe suure karika poolt....umbes nagu siis eelpool mainitud FA Cup Iglismaal. Seal oleks juba saavutus jõuda sinnamaani kus päris tugevad vastu tulevad ja see oleks juba omamoodi võit. Ka väikest karikat ei võida iga klubi.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X