PDA

View Full Version : Rimo Hunt (FK Kõzõlorda Kaisar, Kasahstan)

meesmuiste
09.12.13, 16:53
Mees on siis testimas Poola kõrgliiga hetke 15nda klubi juures
http://sport.err.ee/jalgpall/01fb5413-c92f-465c-b173-8cf1f93092c4

budu
09.12.13, 17:47
Mida Priity oskab selle klubi kohta öelda ja mis selle klubi majanduslik seis ka on?

Tom K
09.12.13, 18:31
Õh, niikaua kui asi on veel lepingust kaugel pole nagu väga mõtet eraldi teemat teha...

Kaurr
09.12.13, 18:34
Loodame et läheb positiivselt.
Aga ootan ka juba kannatamatult priity kommentaari.

tannn
09.12.13, 19:12
Pole ta veel küll kuskil jah, aga kui peaks nii minema, et saab kuskile, siis on see levadiale ikka väga suur auk mida täita..

Marek_T
09.12.13, 19:14
Pole ta veel küll kuskil jah, aga kui peaks nii minema, et saab kuskile, siis on see levadiale ikka väga suur auk mida täita..

Ma arvasin möödunud hooaja lõpus Morozovi lahkumise järel sama... Hunt ei ole Morozoviga minu meelest võrreldav. Vabalt elavad üle.

budu
09.12.13, 19:35

Levadiale ei ole kunagi auke jäänud :). Lihtsalt on klubi kes julgeb noortele panustada ja küll sealt jälle uus täht tõuseb!

urmar
09.12.13, 19:49
Levadiale ei ole kunagi auke jäänud :). Lihtsalt on klubi kes julgeb noortele panustada ja küll sealt jälle uus täht tõuseb!

See Levadia noortele panustamine on ühest küljest õige, sest häid noori neil on, aga kui paneme nimekirja osadest viimastest täiendustest, siis ei saaks päriselt väita, et panustatakse enamasti just noortele.

Viimaste aastate mitte väga noored täiendused: Smiško, Pikker, Hunt, Jahhimovitš, Koliaev, Dmitrijev, Teever, Volchkov, Kruglov.

budu
09.12.13, 20:02
See Levadia noortele panustamine on ühest küljest õige, sest häid noori neil on, aga kui paneme nimekirja osadest viimastest täiendustest, siis ei saaks päriselt väita, et panustatakse enamasti just noortele.

Viimaste aastate mitte väga noored täiendused: Smiško, Pikker, Hunt, Jahhimovitš, Koliaev, Dmitrijev, Teever, Volchkov, Kruglov.

Osad ju kindlad vahetusmehed ju!

chac
09.12.13, 21:31
http://www.ekstraklasa.org/rozgrywki
vaatasin 20 mänguga löönud 16 väravat (mille poolest jagavad viimast kohta)

http://www.ekstraklasa.org/kluby/podbeskidzie-bielsko-biala/kadra
ja seni neil koondises 4 slovakki (millest 2 väravavahti) ja 1 gaana kaitsja jäi silma.

tundub et üks eesti ründaja sinna sobiks küll :)

magicm
09.12.13, 22:23
Olen nõus, et testimisele pääsemine ei ole küll kriteerium, mille najal uut teemat alustada.

meesmuiste
09.12.13, 22:35
ah lõpetage ära see kriteerium teema tegemisel. mees on ju hetkel välismaal juba, mis siis et testil. võimalus, et sinna läheb, on olemas. sama hästi võiks kõik ühe mehega välismaale mineku teema olla ühes kohas. mõtetu hakata siin ju tõmbama, et kas oli ikka teemat vaja või mitte. kui teema pole kestlik, siis küll vajub ka tahapoole...

spekter
10.12.13, 10:00
nõus. kui on huvilisi, kes loevad ja arvavad, siis õige koht mehe püüdluste jälgimiseks.

priity
10.12.13, 12:09
Kahjuks eriti midagi Podbeskidzie (lühendatult PB) kohta kosta ei oska. Aastal 2011 Ekstraklasasse tõusmisel ennustati neile koheselt väljalangemist. Hetkel on nad aga juba kolmandat hooaega järjest vastu pidanud. Hooajavahetusel aga lahkus eelmise hooaja meeskonna staar ning Ekstraklasa esisnaiper Robert Demjan (14 väravat) Belgia esiliigasse. Eks suurimaks probleemiks ongi neil sel hooajal olnud väravate löömine ning talvel otsitakse kindlasti ründesse täiendusi.
Nägin PB - Legia mängu teist poolaega ning stiililt liigtutakse kindlasti meeskondade hulka, kes rõhuvad platsil pigem võitlusele kui tehnilistele oskustele. See tõi neile Legia vastu ka edu kui Legia enda kasvandik ja PB-s laenul olev Aleksander Jagiello ühe nende vasturünnaku väravaga lõpetas.
Rimo võimalusi lepingu teenimiseks ei oska eriti hinnata. Kindlasti ei ole ta PB ründajatest peakõrguselt üle ning samuti on Levadia mängustiil Eesti liigas erinev sellest, mida PB Ekstraklasas harrastab. Niipalju kui Rimo mänge Eestis olen näinud ütleksin, et ta on pigem Poola esiliiga tase, kuid see on lihtsalt minu arvamus.
Päris maha ma Rimo võimalusi siiski ei teeks, põhjuseks meeskonna treener Leszek Ojrzynski. Minu arusaamist mööda on tegemist Tarmo Rüütli stiilis mehega, kes ütleb mängijale, kes vasakuga lüüa ei oska, et proovi ikka äkki ikka tuleb välja :) Oma treenerikarjääris on Ojrzynski korduvalt suutnud mängijatest rohkem välja pigistada kui neist oodatakse. Näiteks 2011/12 hooajal viinud Kielce Korona Ekstraklasas igati tublile 5. kohale (sel hooajal oli seal vist Sander Puri ka laenul). Käesolevat hooaega alustas ta ka Korona eesotsas, kuid peale 3 mängu ja 1 punkti sai ta hundipassi. PB on tema juhtimisel suutunud aga 8-st mängust 9 punkti (2 võitu ja 3 viiki) teenida.

kesa
10.12.13, 12:54
Tundub, et klubil pole plaanis Ekstraklasast välja kukkuda.
Bielsko-Biala, ca 175 000 elanikku ja liigamängudega jooksvalt on vana staadion muutumas 15 000 pv. mahutavaks moodsaks staadioniks.
http://stadiony.net/projekty/pol/stadion_miejski_w_bielsku_bialej
http://stadiony.net/w_budowie/pol/stadion_miejski_w_bielsku_bialej

priity
12.12.13, 16:44
Positiivsed uudised Hundi kohta kirjas esilehel: http://www.soccernet.ee/hunt-jattis-poolakatele-hea-mulje
Lisaks leidsin veel uudise http://www.sportslaski.pl/estonski-napastnik-opuscil-podbeskidzie-bielsko-biala,sport-slaski,49373,info.html, milles PB skaut ütleb, et Rimo oskustest saadi ülevaade ning ollakse huvitatud tema hankimisest. Samas aga tõdeb, et üleminekutekarusell alles hakkab keerlema ning Hunt ei ole seejuures ainuke võimalus.

Estoński napastnik opuścił Podbeskidzie Bielsko-Biała
Data: 12:03, 2013-12-12
Rimo Hunt, estoński wicekról strzelców, który przebywał w ostatnim czasie na testach w Podbeskidziu Bielsko-Biała, wrócił do ojczyzny. Szanse na angaż w zespole "Górali" jednak ma.
- Nie potrzebujemy go dłużej sprawdzać. Będziemy nadal rozmawiać na temat jego pozyskania, ale nie jest jedyną opcją. Karuzela zaczyna się dopiero kręcić. My nie jesteśmy Zagłębiem Lubin i nie możemy brać w ciemno zawodników, aby ich później wymieniać, bo na takie zagrania nas zwyczajnie nie stać. Wszystko ustalamy wspólnie, decydują miasto, rada nadzorcza, prezes i trener - mówi Grzegorz Więzik, skaut Podbeskidzia.

Iceman
12.12.13, 18:52
Rimo ise lükkas pakkumise hetkel tagasi, võimalike testimisi on veel kokku lepitud.

http://www.ohtuleht.ee/557075

Tanel
12.12.13, 19:48
Rimo ise lükkas pakkumise hetkel tagasi, võimalike testimisi on veel kokku lepitud.

http://www.ohtuleht.ee/557075

Soccerneti foorum... lingi Soccerneti uudisele palun, eriti kui see palju detailsem on. Ja miks üldse uuesti postitada, kui sama sisu on üelvalt läbi käinud.

budu
04.01.14, 11:31
http://www.ohtuleht.ee/559362/kus-maandub-rimo-hunt-kas-iisraelis-tsehhis-saksamaal-voi-levadias

Juutidemaa on selline kahtlane koht. Ise näeks Hunti pigem Saksamaa III liigas. Tsehhi oleks ka hea variant, aga seal võimalus kohe esiliigasse kukkuda

Mõnuagent 007
04.01.14, 11:46
http://www.ohtuleht.ee/559362/kus-maandub-rimo-hunt-kas-iisraelis-tsehhis-saksamaal-voi-levadias

Juutidemaa on selline kahtlane koht. Ise näeks Hunti pigem Saksamaa III liigas. Tsehhi oleks ka hea variant, aga seal võimalus kohe esiliigasse kukkuda

"Ei tekkinud soovi sinna minna. Kahtlane riik, kurat! Peatreener ei räägi ei inglise ega vene keelt ning asju aetakse reeglina ainult poola keeles. Sellises keskkonnas oleks keeruline tegutseda," selgitab Hunt.

Leidsime vist Hundi foorumikonto!

Andres.
04.01.14, 14:50
"Ei tekkinud soovi sinna minna. Kahtlane riik, kurat! Peatreener ei räägi ei inglise ega vene keelt ning asju aetakse reeglina ainult poola keeles. Sellises keskkonnas oleks keeruline tegutseda," selgitab Hunt.

Leidsime vist Hundi foorumikonto!

no ei tea, kahtlane, ma ütlen.

billybob
04.01.14, 15:21
http://www.youtube.com/watch?v=ONbDXfDFoJY

Koondislased ei saa uustulnukaga läbi

ericbana
04.01.14, 15:53
Elversberg SV oleks minu meelest väga hea variant. Kui testimine kenasti läheb ja nemad huvitatud on, siis võiks Hunt seda varianti küll kõige rohkem kaaluda. 3.Liga on väga korralik koht, kuhu liikuda. Ja olgem ausad, Hundi tase kuskil seal ongi. Kui suudab seal kohe silma paista, siis oleks vägagi reaalne ka kuhugi 2.Bundesliga tagumise otsa klubisse saada teoreetiliselt. Arvestades Hundi senist karjääri oleks see küll täielik lagi juba.

metssiga
04.01.14, 16:53
ükskõik kuhu välisliigasse see mees ka saama peaks, on tegemist väikese imega, olgem ausad.

Linnupoja
04.01.14, 17:46
ükskõik kuhu välisliigasse see mees ka saama peaks, on tegemist väikese imega, olgem ausad.

Poolale ütles ju ise ära?

Tom K
04.01.14, 18:00
Keel keeleks, kuid nagu teiste eesti koondislaste seiklused seal maal näitanud on, siis Poola on muidu ka suure riskiga jalgpalliriik, kus nii palga kui mänguaja saamine on alati suure küsimärgi all.

chac
04.01.14, 21:02
poola liiga mänge oleks muidu mugav eurospordist vaadata, erinevalt ungari või tšehhi liigadest ;)

ericbana
12.01.14, 18:47
SV Elversberg pidas täna pärast treeninglaagrit esimese kohtumise, kui mängiti Kaiserslauterniga. Twitteri järgi tuvastasin, et Hunt alustas põhis ja mängis täna 57. minutit. Testimisel siis alates eilsest, seega visati kohe vette. Mäng kaotati 4-0, aga andmeid selle kohta, kui hästi või halvasti Hunt hakkama sai, hetkel veel ei ole.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1005394_664051570313574_517723705_n.jpg

e: Hunt siis pildil nr 23.

Felipe
12.01.14, 18:49
Kas antud klubi mängib kõrgemal tasemel, kui Ingemar Teeveri omaaegne Saksa klubi?

ericbana
12.01.14, 18:52
Kas antud klubi mängib kõrgemal tasemel, kui Ingemar Teeveri omaaegne Saksa klubi?

Jah. Elversberg mängib 3. Ligas. Teever mängis aste madalamas Regionaalliigas, mis omakorda jagunes tsoonideks.

e: hetkel hoitakse 21 mängu järel kahekümne meeskonna seas 16-ndat kohta. Samas tabel on väga tihe, sest kohti 8-18 lahutab ainult neli punkti.

Tänane vastane Kaiserslautern on näiteks hetkel 2.Bundesliga kolmas. Seega sai Hunt täna väga korraliku mängu.

budu
12.01.14, 19:13
Hunt võiks küll Saksamaale saada ja 3 liiga tasemelt ka väga hea

metssiga
12.01.14, 19:44
mul tekib selliste lausetega stiilis "3.liiga, tase väga hea" küsimus alati, et kus see teadmine tuleb, mis tase seal on, palju neid mänge keegi näinud on üldse ise?

ericbana
12.01.14, 20:05
mul tekib selliste lausetega stiilis "3.liiga, tase väga hea" küsimus alati, et kus see teadmine tuleb, mis tase seal on, palju neid mänge keegi näinud on üldse ise?

Mina ühtteist selle liiga kohta olen siiski näinud. Peamiselt siis 3.Liga klubide mänge karikasarjas Bundesliga ja 2.Bundesliga klubide vastu. Lisaks ka mõned mängud 3.Liga tippude vahel, mida üle kantakse kohati. Ülearu paljuneid paraku siiski ei tehta. Ja selle põhjal võib juba mõningaid järeldusi teha minu arvates. Tegu on siiski täisprofessionaalne liigaga. Konkreetselt Elversbergi taseme kohta on muidugi midagi keeruline midagi öelda, sest nende mänge pole tõesti kordagi elus näinud. Selge on aga see, et kui klubi jääks 3. Liigasse püsima, siis saaks Hunt väga korralikke mänge, sest liiga üldiselt on tasemel.

Sellise võrdluse oskan ka näiteks tuua. Kui eelmisel aastal Stuttgartis sai käidud, siis sattusin juhuslikult Stuttgarter Kickersi treeningut vaatama, mis samal ajal Mercedes Benz Arena kõrval harjutusväljakul toimus. Vaatasin kogu treeningu ära ning tuleb öelda, et juba see oli täiesti teine tase. Kui võrrelda näiteks Levadia ja Kalju treeningutega, mida olen sattunud suviti ikka kohati nägema. Stuttgarter Kickers on aga hetkel 3.Ligas 15.kohal ehk ainult koht kõrgemal Elversbergist. Ühesõnaga selge on see, et taseme poolest oleks see Hundi jaoks siiski edasiminek. Saaks ennast heas konkurentsis ja keskkonnas proovile panna. Minu meelest igatahes parem variant, kui mingi Tšehhi liiga viimane sats.

budu
12.01.14, 20:20

Aga mille järgi see 3 liiga tase siis sitt on?? Ise olen nende liiga tasemetega nati teisel teemal kokku puutunud ja ütlen,et paljude suurte jalgpalliriikide 2,3,4 liigad, teevad oma profesionaalsuselt päris paljudele teistele kõrg ja esiliigadele silmad ette ja nendel klubidel on olemas ka korralik publiku toetus! Ja Hunt saaks korralike ja põnevaid vastasseise nii liigas kui ka karikasarjades + muidugi heal tasemel infrastruktuur ja klubiline tegevus

metssiga
12.01.14, 20:31
ma ei olegi öeld, et sitt on, mul tekkis lihtsalt küsimus, et mille pealt neid heaks peetakse.

Nahkpea
12.01.14, 22:08

Kohapeal olen paari-kolme mängu sellel tasemel näinud ja ega selle järgi polegi nii lihtne öelda kui hea see tase seal täpselt on. Millega me üldse võrdleme?

Natuke täpsema pildi tasemest annab Teeveri intervjuu ajast kui ta korrus allpool mängis.

Rumori di Spogliatoio
12.01.14, 22:44
Info about Rimo's performance in the constantly updated transfer window article:
http://www.rumodispo.com/transfersnews/2014/1/21/estonian-internationals-transfer-window-winter-2013-14

budu
15.01.14, 15:58
Hunt siis suutis testimisel omale vigastuse hankida!

lorenzo
15.01.14, 22:07
vaatan siin teie debatti 3. ja 4. liiga võrdluse teemal, ja noh ma ei tea....

kui ma oleks jalgpallur ja mul oleks ambitsioon areneda, tõusta ja saavutada midagi, siis alla esiliiga klubi, mis peab ka reaalset plaani kõrgliigasse tõusmiseks, ma ei vaatakski. Kõrgliiga puhul ootaks et mängija ootus oleks vähemalt Euroopa Top 30 liiga ja esiliiga puhul räägiks umbes Euroopa Top 20 liiga. Ülejäänud madalamad tasemed peaksid olema välistatud, ükskõik kui tugev see tase on.

Kui nüüd mängija eesmärk on tõesti ainult ära elatamine, siis no tõesti mängigu minu pärast ükskõik millises liigas kus talle selle eest ka makstakse.

tartanjan96
16.01.14, 02:08
vaatan siin teie debatti 3. ja 4. liiga võrdluse teemal, ja noh ma ei tea....

kui ma oleks jalgpallur ja mul oleks ambitsioon areneda, tõusta ja saavutada midagi, siis alla esiliiga klubi, mis peab ka reaalset plaani kõrgliigasse tõusmiseks, ma ei vaatakski. Kõrgliiga puhul ootaks et mängija ootus oleks vähemalt Euroopa Top 30 liiga ja esiliiga puhul räägiks umbes Euroopa Top 20 liiga. Ülejäänud madalamad tasemed peaksid olema välistatud, ükskõik kui tugev see tase on.

Kui nüüd mängija eesmärk on tõesti ainult ära elatamine, siis no tõesti mängigu minu pärast ükskõik millises liigas kus talle selle eest ka makstakse.
nii et pigem oleks eesti meistriliigas, kui näiteks inglismaal league one'is? väga huvitav lähenemine iseenesest. äkki põhjendad?

chac
16.01.14, 06:48
nii et pigem oleks eesti meistriliigas, kui näiteks inglismaal league one'is? väga huvitav lähenemine iseenesest. äkki põhjendad?

võibolla alustaksid põhjendamiste vooru ise?

ainuke eelis seal on minuarust - nii nagu üldse mistahes alal rikkas lääne-euroopas töötades - palgad on mitu korda suuremad.

miinuseid on samas piisavalt, konkurents on meeletu, positiivselt silma paista oluliselt raskem, kuna sa oled seal niiehknaa võõras, ja pead selleks teistest PALJU parem olema. iga kell mõni väiksema riigi liiga - šoti v tšehhi v belgia heaks näiteks - palju paremad.
imho kui oled 20ne siis eelistaks iga kell näiteks nõmme kaljut või levadiat, kui oled karjääri lõpusirgel, kuskil 30ne, siis võiks olla league one rahateenimiseks parem variant.

mcnamara
16.01.14, 11:15
miinuseid on samas piisavalt, konkurents on meeletu, positiivselt silma paista oluliselt raskem, kuna sa oled seal niiehknaa võõras, ja pead selleks teistest PALJU parem olema. iga kell mõni väiksema riigi liiga - šoti v tšehhi v belgia heaks näiteks - palju paremad.
imho kui oled 20ne siis eelistaks iga kell näiteks nõmme kaljut või levadiat, kui oled karjääri lõpusirgel, kuskil 30ne, siis võiks olla league one rahateenimiseks parem variant.

Oleneb inimesest ja eesmärkidest. Mõnes pika ja vägeva ajalooga Liiga 1 klubis võiks olla päris uhke raha teenida: Sheffield Unitedis, Wolvesis või Prestonis, jalkaajaloo esimese liigavõitja ridades. On mida pinsipõlves meenutada.

tartanjan96
16.01.14, 12:05
võibolla alustaksid põhjendamiste vooru ise?

ainuke eelis seal on minuarust - nii nagu üldse mistahes alal rikkas lääne-euroopas töötades - palgad on mitu korda suuremad.

võin põhjendada. esiteks, võrreldes meistriliigaga on league one'is märgatavalt tugevam tase. tugevam tase aga tähendab suuremat arengut. see, et välismaallane peab olema parem kui kohalik, on tavaline igas liigas, mitte ainult league one'is. see on samamoodi šotimaal, tšehhis ja belgias. lisaks võiks ära mainida, et šoti premiership on umbes sama tasemega kui inglismaa league one. ainult celtic on teisest klassist. konkurents on meeletu? kus poleks konkurents meeletu? teiseks, league one'is käiakse pidevalt mänge vaatamas ja see tähendab , et just seal on suurem tõenäosus tippklubidele silma jääda. meistriliigas on selline võimalus väga väga väike, kui mitte olematu.
kokkuvõtteks, nagu ma ütlesin, siis ma võrdlesin league one'i hetkel meistriliigaga, mitte muude maade kõrgliigadega. kui mängija on 20 aastane ja tal oleks võimalus minna kas brentfordi või jääda kaljusse/levadiasse, siis igal juhul oleks mõttekam minna brentfordi. täpselt nende eelnevalt mainitud põhjuste pärast. no ja ilmselt oleks palk ka umbes 10 korda suurem.

lorenzo
16.01.14, 15:05
seda League One-i jälgitavuse juttu ma eriti uskuda ei tahaks. Aga küsida võiks ju näiteks meie meistriliigas mängivatelt välismaalastelt miks nad siia tulid. Pakuks et vastuseks tuleb võimalus end näidata Euroopa karikasarjades. Ehk ma julgeks küll öelda, et Meistriliiga esikolmiku klubi on kindlamaks hüppelauaks kui League One klubi. Ses suhtes on huvitav näha mis näiteks Sander Purist edasi saab.

Teiseks- ambitsioonikat mängijat huvitavad tiitlid. See ilustab CV-d. Millisest tiitlivõidust saab rääkida League One puhul? Usu mind see on mingi meie, eestlaste, kirjeldamatu joovastus briti vutist, kus jah võib olla tõesti on kõvaks sõnaks see, et oi-mängisin-kunagi-inglise-liigasüsteemis.

Stok
16.01.14, 15:42
no ja ilmselt oleks palk ka umbes 10 korda suurem.

Google esimene vaste (http://www.sportingintelligence.com/2011/10/30/revealed-official-english-football-wage-figures-for-the-past-25-years-301002/): According to the PFA document, the average annual basic salary in the Championship in 2009-10 was £211,068, in League One it was £73,320 and in League Two it was £38,844.

Kuus teeb see vastavalt 21101€, 7330€ ja 3883€. Miinus maksud. Elamiskulud katab vast klubi.

atleticomadrid
16.01.14, 16:01
OffTopic jätkub aga silmajäämis küsimuses tuleb eelkõige küsida : Kellele silma tahetakse jääda ?
League one klubisid tõenäoliselt premieri tipud ja isegi keskmikud ei skaudi väga hoolega, küll aga teevad seda kindlasti agaramalt Championshipi klubid. Oled hea, jääd silma, pallid järgmine hooaeg juba aste kõrgemal. Ja nii edasi, karjäär käib ju ikka trepiastmeid pidi. Mis puutub inglise liigapüramiidi ja eestlase ebaterve ja fanaatilise huvi suhtesse, siis maitse asi. Mina näiteks näeks hea meelega eesti pallureid alustamas ka 2.Bundesligas, Serie B või C, Ligue 2 - s ja teiste suurliigade madalamatel astmetel.
Eesti liiga eestlasest palluril on reeglina ikkagi 2 võimalust pilku püüda - 1.) Koondis 2.) euromängud.
Viimased neist kestavad kahjuks vahel harva enam, kui 2 mängu ja arvake nüüd ise, kes seal nii väga silma saab jääda, kui meeskond välja koliseb.

ericbana
16.01.14, 16:10
Tasub väheke teema nime meelde tuletada. Nagu keegi varem juba mainis, oleks Rimo Hundi jaoks igasugune välismaale pääsemine kordaminek. Arvestades tema senist profikarjääri, mida sisuliselt ei eksisteerigi. Paari aastaga M.C Tallinnast Saksamaa 3.Liiga klubisse testimisele ei ole paha. Tegelikult on isegi väikest viisi ime. Hundi jaoks võib see olla üks viimaseid võimalusi enda proovile panemiseks ning Saksamaa kolmas liiga oleks selle jaoks suurepärane. Võrreldes Levadiaga kindlasti nii rahalises kui ka sportlikus mõttes edasiminek.

e: muidugi see saadud vigastus rikkus selle variandi ilmselt ära.

lorenzo
16.01.14, 16:34
Eesti liiga eestlasest palluril on reeglina ikkagi 2 võimalust pilku püüda - 1.) Koondis 2.) euromängud.
Viimased neist kestavad kahjuks vahel harva enam, kui 2 mängu ja arvake nüüd ise, kes seal nii väga silma saab jääda, kui meeskond välja koliseb.

Ma pakuks et suurem tõenäosus on isegi punkt 3.) Meistriliigas üle 40 kolli löömine. Neid näiteid on meie liigas piisavalt juba. Alustame näiteks Zahovaikost.

tartanjan96
16.01.14, 16:56
seda League One-i jälgitavuse juttu ma eriti uskuda ei tahaks. Aga küsida võiks ju näiteks meie meistriliigas mängivatelt välismaalastelt miks nad siia tulid. Pakuks et vastuseks tuleb võimalus end näidata Euroopa karikasarjades. Ehk ma julgeks küll öelda, et Meistriliiga esikolmiku klubi on kindlamaks hüppelauaks kui League One klubi. Ses suhtes on huvitav näha mis näiteks Sander Purist edasi saab.

Teiseks- ambitsioonikat mängijat huvitavad tiitlid. See ilustab CV-d. Millisest tiitlivõidust saab rääkida League One puhul? Usu mind see on mingi meie, eestlaste, kirjeldamatu joovastus briti vutist, kus jah võib olla tõesti on kõvaks sõnaks see, et oi-mängisin-kunagi-inglise-liigasüsteemis.
offtopic endiselt, aga nagu siin juba varem mainitud, siis pahatihti piirdub eesti klubide euroteekond kahe mänguga. selle ajaga on märgatavalt väiksem tõenäosus silma jääda, kui terve hooaeg tugevas league one'is mängides. lisaks sellele pole siinsed välismaallased ka väga erilise tasemega. usu mind, tasemega mees siia ei tuleks. eesti liigas super mees kimbaloula tuli näiteks lille'i duublist, mis mängib prantsuse neljandas liigas. eestis pole mehel aga vastast. joovastusest rääkides, siis ma pigem just arvan, et nii inglise, saksa, prantsuse ja hispaania madalamad liigad on eestis alahinnatud. mis sa arvad, et seal league one'is mängivad mingid kirved? seal mängivad premieri tippklubidel laenul olevad noored, kelle kõrges tasemes ei tohiks kahtlust olla. seda kõike on raske selgeks teha, kui pole ise oma silmaga mängu näinud. seega ma soovitan- minge kõik league one'i vaatama!

lorenzo
16.01.14, 17:22
offtopic endiselt, aga nagu siin juba varem mainitud, siis pahatihti piirdub eesti klubide euroteekond kahe mänguga. selle ajaga on märgatavalt väiksem tõenäosus silma jääda, kui terve hooaeg tugevas league one'is mängides. lisaks sellele pole siinsed välismaallased ka väga erilise tasemega. usu mind, tasemega mees siia ei tuleks. eesti liigas super mees kimbaloula tuli näiteks lille'i duublist, mis mängib prantsuse neljandas liigas. eestis pole mehel aga vastast. joovastusest rääkides, siis ma pigem just arvan, et nii inglise, saksa, prantsuse ja hispaania madalamad liigad on eestis alahinnatud. mis sa arvad, et seal league one'is mängivad mingid kirved? seal mängivad premieri tippklubidel laenul olevad noored, kelle kõrges tasemes ei tohiks kahtlust olla. seda kõike on raske selgeks teha, kui pole ise oma silmaga mängu näinud. seega ma soovitan- minge kõik league one'i vaatama!

vabandan ka offtopicu eest siin teemas, aga...
nõus, noor, ütleme kuni 18 aastane mängija, peaks tõesti alustama League One/Two tasemel, kuid mitte 25 või 28 aastane mängija. Kui sellisele tasemele üle aasta-kahe mängima jääda, siis on selge, et tegelikku arengut ei toimu. Või on sul mingeid vastupidiseid näiteid tuua?
Sa tood näite, et Prantsusmaa 4.liigast tuldi siia mängima. Äkki sellepärast, et mängija näeb meie Meistriliigas suuremat potentsiaali silma paistmiseks ja oma karjääris edasi liikumiseks kui Prantsusmaa 4. liiga? Sa mainid, et League One-s mängivad Premieri noored. Tore on ju et nad mängivad. Nad on juba oma oskustega Premieri klubidele silma jäänud ja ka lepingu teeninud. Nüüd on nende endi kätes kõik- lammutavad League One-s aasta-kaks ja on edasi Premieris. Vastasel juhul jäävadki oma League One-i mängima ja areng peatub.

urmar
16.01.14, 17:49
Ma pakuks et suurem tõenäosus on isegi punkt 3.) Meistriliigas üle 40 kolli löömine. Neid näiteid on meie liigas piisavalt juba. Alustame näiteks Zahovaikost.

ja temaga tuleb ka lõpetada, meil pole ju neidki, kes 30 löövad.

Felipe
16.01.14, 17:51
vabandan ka offtopicu eest siin teemas, aga...
nõus, noor, ütleme kuni 18 aastane mängija, peaks tõesti alustama League One/Two tasemel, kuid mitte 25 või 28 aastane mängija. Kui sellisele tasemele üle aasta-kahe mängima jääda, siis on selge, et tegelikku arengut ei toimu. Või on sul mingeid vastupidiseid näiteid tuua?

Kui sa oled Eesti meistriliiga 25-28 aastane mängija kes pole varem välismaal profina mänginud, siis palju sul üldse on variante mängida edaspidi välismaal mingis jalgpalliriigis ja tugevas liigas ja areneda edasi paremaks mängijaks?

Mõned näited meie koondislaste minekutest välisliigasse kes olid 25+ vanuses:

Vunk oli 26 kui siirdus Rootsi esiliigasse.
Kams 27 kui siirdus Soome esiliigasse
Aleksandr Dmitrijev 26 kui siirdus Norra esiliigasse
Kotenko 27 kui siirdus Norra esiliigasse
Ahjupera 25 kui Ungari kõrgliigasse

Kui siia lisada veel Eino Puri siis temal hetkel tunduvailt tugevaim üleminek.

Sellises vanuses Eestist lahkudes on hea kui üldse mingi klubi saad, niiet pole sellel Saksa 3 Bundesligal häda midagi. League One oleks lausa õnnistus vist võrreldes skandinaavia esiliigadega, aga noo paraku see meie meeste tase on hetkel, kui isegi mitte meie meeste, siis nende agentide.

chac
16.01.14, 18:37
tõe kriteerium on praktika.

minu meelest suur enamus eesti tippe on ikkagi läinud nii
eesti meistriliiga => (mõne väikese riigi kõrgliiga) => suurema riigi kõrgliiga.

klavan => holland => bundesliga
vassiljev => slovenia =>venemaa
ojamaa => šoti => poola
zenjov => eesti => ukraina
pareiko => eesti => venemaa

samas nagu ei meenu esimese hooga eestlastest kedagi kes oleks kuskil suure riigi 3.-4. taseme liigast tõusnud üles?

rimo oma vanusega, ja suht eripärase karjääri kuluga, ei oska arvata mis talle kõige parem oleks.
kuid seniste trendide järgi saksamaa 3ndasse minnes sinna ta ka jääb.

lorenzo
16.01.14, 18:50
Kui sa oled Eesti meistriliiga 25-28 aastane mängija kes pole varem välismaal profina mänginud, siis palju sul üldse on variante mängida edaspidi välismaal mingis jalgpalliriigis ja tugevas liigas ja areneda edasi paremaks mängijaks?

Mõned näited meie koondislaste minekutest välisliigasse kes olid 25+ vanuses:

Vunk oli 26 kui siirdus Rootsi esiliigasse.
Kams 27 kui siirdus Soome esiliigasse
Aleksandr Dmitrijev 26 kui siirdus Norra esiliigasse
Kotenko 27 kui siirdus Norra esiliigasse
Ahjupera 25 kui Ungari kõrgliigasse

Kui siia lisada veel Eino Puri siis temal hetkel tunduvailt tugevaim üleminek.

Sellises vanuses Eestist lahkudes on hea kui üldse mingi klubi saad, niiet pole sellel Saksa 3 Bundesligal häda midagi. League One oleks lausa õnnistus vist võrreldes skandinaavia esiliigadega, aga noo paraku see meie meeste tase on hetkel, kui isegi mitte meie meeste, siis nende agentide.

jutt on ju kõik tore ja mõistetav, kuid antud juhul kas tal mitte polnud variant ka Poola ja Iisraeli kõrgliiga? Tshehhi? muidugi ise ta vist nullis need variandid ära

Felipe
16.01.14, 20:02
samas nagu ei meenu esimese hooga eestlastest kedagi kes oleks kuskil suure riigi 3.-4. taseme liigast tõusnud üles?

Palju eestlaseid üldse suure riigi 3-4 liiga tasemel mänginud on? :D

Puri Yorgis,
Aksalu Mansfieldis laenul
Teever kuskil mudaliigas Fritsude juures.

tõe kriteerium on praktika.

minu meelest suur enamus eesti tippe on ikkagi läinud nii
eesti meistriliiga => (mõne väikese riigi kõrgliiga) => suurema riigi kõrgliiga.

klavan => holland => bundesliga
vassiljev => slovenia =>venemaa
ojamaa => šoti => poola
zenjov => eesti => ukraina
pareiko => eesti => venemaa

Jääme nüüd ausaks siis see on ka enamasti kõik... + lindpere, stepanov ja veel mõni mängija. Arvestatavat edu või pikaajalist karjääri välismaa nn tippliigades eestlastel on ainult üksikutel.

martn26
17.01.14, 11:45
Kõik teooriad on ilusad ja toredad, kuid tuletame meelde, kellest me ikkagi räägime.
Rimo Hunt ei ole enam lootustandev noor, vaid tegemist on keskmisel tasemel välja arenenud jalgpalluriga, kes naudib praegu oma mõnda aastat parimas vormis. Jäädes praegu eestimaale jääbki karjääri lõpuni siia.

Põhjuseid valida, mis iganes 2. või 3. astme liiga eesti meistriliiga asemel on palju. Parem palk, hea kogemus terveks eluks, paremad treenimisvõimalused, parem kllima.

Jääme realistlikuks, tegemist ei ole maailma mastaabis kõrgelt hinnatud areneva ründajaga, kes peaks mõtlema, kuidas 5 aastaga aste-astmelt kõrgemale jõuda... vaid mehega, kes peab praegu kinni võtma parimatest pakkumistest!

Lillezoni
21.01.14, 11:08
No kui ei taha ikka minna välismaale, siis ei taha minna. Pakutakse 1,5 aastast lepingut, aga ei.

http://http://sport.postimees.ee/2668440/hunt-loobus-esialgu-uutest-pakkumistest

Nahkpea
21.01.14, 11:24
Ma ei teadnudki, et Hunt ka FC Levadias laenuga oli.

Gallacher
21.01.14, 13:13
Lisaks Banikile tundis ründaja vastu elavat huvi ka Saksamaa 3. Bundesligas mängiv SV Elversberg. «Sakslastel ei ole päris neid vahendeid, nad ehitavad praegu ka staadioni. Siin (Eestis) saan laias laastus kätte sama palga, laias laastus,» täpsustas ta.

Päris üllatav minu jaoks.

optiums
21.01.14, 14:42
Päris üllatav minu jaoks.

Eks asi on selles, et avalikkuses on pimesi usutud seda muinasjuttu meie kohalike tippklubide viletsatest palkadest, mis aga ei olegi nii tillud.

Tom K
21.01.14, 14:57
Eks asi on selles, et avalikkuses on pimesi usutud seda muinasjuttu meie kohalike tippklubide viletsatest palkadest, mis aga ei olegi nii tillud.
Ongi suhteliselt tillud. Lihtsalt klubides, kus meie mehed end proovile panemas käivad a la Tšehhi liiga alumise otsa klubid on nad nõndasama pisid. Ja hea kui sellegi kätte saab.

lorenzo
21.01.14, 15:25
enda jaoks see saksamaa 3. liiga palga jutt küll eriti ei imestanud. olgem ausad ega palgad nüüd saksamaal polegi mitte kusagil nii suured nagu pahatihti meil arvatakse ja jalgpalliklubidel niipalju kui ise olen aru saanud siis suht sama teema. keegi rohkem teadja võib muidugi täpsemalt rääkida.
aga see jutt et tuleb pere ja vaja maja ehitada....inimlikust seisust arusaadav, professionaalsest vaatest lähtuvalt aga mitte. eks siis see asi nii ei põlegi tal. pärast hea lastele rääkida, et näe olid huvilised ka välismaalt.

atsetoon
21.01.14, 19:20
Ongi suhteliselt tillud. Lihtsalt klubides, kus meie mehed end proovile panemas käivad a la Tšehhi liiga alumise otsa klubid on nad nõndasama pisid. Ja hea kui sellegi kätte saab.

Sul ka majaehitus käsil?

Ilmselgelt ootas Wolf mujalt suuremat rahanumbrit kui talle praegu valmis maksma ollakse. Võtaksin suisa nõnda julge sammu ning spekuleeriksin, et ta soovis sellepärast ka seda laenulepingut(võib-olla oleks hiljem suurema numbri saanud küsida)

PraS
21.01.14, 21:32
Selline jutt nagu Rimo selles intekas avaldab on ilmselge nägemus tänapäeva noorte nägemus. Mängin seal kus kohe saan palju raha. Ses suhtes on väga positiivne Ojamaa liikumised viimastel aastatel, et suutis natuke pikemalt ette mõelda :)

magicm
21.01.14, 21:53
Ojamaa läks Motherwelli võileivaraha eest mängima 20aastaselt, Rimo Hunt on 28. Järeldused saab ise teha.

Silver
21.01.14, 22:08
Minu meelest on see elementaarne, et raha on jalgpalli juures number üks, kui vanust on juba piisavalt ja "lagi" on suhteliselt lähedal. 28-aastase mängumehe puhul mingist tohutust arengust pole mõtet enam rääkida. Jah, Eesti tasemel väga-väga hea mees, aga kuhugi Tšehhi esiliigasse pallima minna natukene suurema palga eest on ka pointless.

Minu meelest sümpaatne, et mees oskab hinnata oma võimalusi ja saab aru, et jalgpalli kõrval on ka elu. Siin on ikkagi pere, kodu ja sõbrad. Ok, võib-olla punnitaks lõpuks natukene paremale tasemele, aga kas see on ainus eesmärk? Ta on niigi juba suhteliselt maksimumi välja võtnud siin paari aastaga - meistriliigas korralikult väravaid, Euroopas kõmmutas kolle ja sai kirja koondise mänge. Mees tuli metsast ja tegi - respekt! :)

ČSOB
22.01.14, 21:57
Tšehhi esiliigast kindlas kõneviisis rääkimine on ilmselge liialdus. Banik Ostrava näol on tegemist arvestatava klubiga tšehhimaa jalgpallis, kus mänginud sellised nimed nagu M. Baroš, T. Galasek, M. Jankulovski jt (Millal B. Ostrava viimati esiliigas pallis?). Asjaolu, et klubil viimasel kolmel hooajal kõige paremini pole läinud on eelkõige võimalus R. Hundi jaoks ning ei olegi reaalne, et teda avasüli Plzenisse või S. Prahasse oodataks. Tšehhi meistriliiga pakub oluliselt tugevamaid mänge kui Eesti ML. See on fakt.

Kasper
26.01.14, 23:36
Banik soovib jätkuvalt meest endale ja juhatus saab lähipäevil kokku, et arutada, kas on võimalik Hundi agendi nõudmisi kuidagi täita.

spekter
27.01.14, 00:17
et keda saata Hundi maja Eestis ehitama :)

budu
27.01.14, 00:41
Banik soovib jätkuvalt meest endale ja juhatus saab lähipäevil kokku, et arutada, kas on võimalik Hundi agendi nõudmisi kuidagi täita.

Usun,et see Lindpere liitumine, paneb ka Hundi ümber mõtlema

budu
06.02.14, 23:39
Palju õnne Rimo ja edu edaspidiseks! Eks siis tõesti kui väga tahta,saab ka Eesti madalamatest liigadest, Eesti mõistes tippu ronida ja nüüd ka veel välja!

spekter
07.02.14, 00:40
väga hea uudis. edu talle!

kesa
07.02.14, 12:56
Selge, miks just Kaisar.
Hunt leidis karja kuhu kuuluda. Klubi, mille hüüdnimeks hundid ja fännirühmitus, mis kutsub end stepihuntideks.

http://sports.kz/news/kaysar-vyibral-logotip
http://wolves.kz/index.php

Kasper
15.03.14, 16:50
Särgil 28, esimeses voorus 90 minti ja 1:0 võit!
http://www.soccernet.ee/hunt-aitas-hundid-voidule

Kasper
23.04.14, 21:07
Oma viiendas mängus tuli esimene värav ära. Vahepeal seganud traumast on üle saanud ning tänase 2:0 võiduga (http://www.soccernet.ee/hundi-esimene-aitas-kaisari-edasi) esiliigaklubi vastu pääsesid karikasarjas 1/8-finaali.

Rumori di Spogliatoio
27.04.14, 12:28
Picture of Rimo with FC Kaysar shirt before the cup game
http://www.rumodispo.com/picture-of-the-day/hunt-kaysar-cup-game

atsetoon
27.04.14, 16:44
Lasnamäe Ajax.

Rumori di Spogliatoio
07.05.14, 17:12
Video of Rimo Hunt's winning goal.
http://www.rumodispo.com/news/rimo-hunt-video-first-goal

billy t
08.05.14, 10:23
Et siis põnnid ja kollid tasa.
http://fclevadia.ee/news/4518
Loodetavasti järgmine värav tuleb varem kui järjekordne jõnglane :)

Rumori di Spogliatoio
24.09.14, 15:19
Mis toimub Kasahstanis? Kaysar võitleb tiitli eest ja lugejad hindavad Rimo 'Parem Võõr Ründaja' KPL'is. Tubli!
http://www.rumodispo.com/news/rimo-hunt-best-foreign-striker-kaz

Rumori di Spogliatoio
14.01.15, 01:30
Rimo jätkab Kaysaris! (http://www.rumodispo.com/transfersnews/rimo-kaysar)
(kui ei taha meie postitusi naha, klikki meie kasutaja nimi peale ja vali 'Add to ignore list' menüült. Oma valikut kinnitamiseks, vajuta siis 'jah')

Rumori di Spogliatoio
26.02.15, 19:43
Hattrick! (http://www.rumodispo.com/news/hunt-hattrick)

Felipe
27.05.15, 20:19
Pole vist veel kuskilt läbi käinud aga Rimo on 3 päeva tagasi oma hooaja esimese löönud Kasahstanis. Kaotati 4:2 Pavlodari Irtyshile.

Rumori di Spogliatoio
30.05.15, 17:47
Hunt võib lahkuda Kaysar'ist (http://www.rumodispo.com/transfersnews/hunt-leaving)