320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Sponsorlus eesti jalgpallis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Sponsorlus eesti jalgpallis

    Algselt postitas Tom K Vaata postitust
    ....
    No ei ole siin Eestis ei rahalisi ega inimressursse 10-klubilise liiga jaoks...
    Algselt postitas chac Vaata postitust
    rahalise koha pealt on raske nõustuda, kõik need swedid ja sebid ja nordead, skype, nortal playtech, tallink, merko, starman jne... kui paljud neist eesti jalgpalli investeerivad? raha eestis on aga jalgpallini see ei jõua. ja kui raha ON siis jõutaks ka puudujäävad mängijad vajalikele positsioonidele osta, liiga üldine tase tõuseks. probleem seega jah pigem inimestes kes oskaks raha õigest kohast küsida
    Algselt postitas Raimo Vaata postitust
    Peaksin ehk üldse oma suu kinni hoidma, kuna nii Tammeka kui Kalevi teemal on sõna võtnud igasugused targad ärimehed ja majandusgeeniused, kelle kõrval vist ei sobi nii tähtsaid asju kommenteerida, kuid Chaci poolt püstitatud küsimus on igati asjakohane.

    Vastus on iseenesest lihtne ja kurb: kahjuks ei ole Eesti klubijalgpall firmade jaoks tänasel päeval veel atraktiivne, ükskõik kui osav see raha küsiv inimene ka ei oleks. Täna on mõned klubid, kes tuginevad klubiga seotud jalgpallifanaatikutest firmajuhtidele (värskema näitena Infonet), kuid kui vaadata suuri sponsortehingud, kus mõni firma asuks turunduslike eesmärkidega mõnd klubi märkimisväärse summaga toetama, siis peale Maagi ei meenu ühtegi sellist.
    Korv- ja võrkpallis on klubid läinud seda teed, et pakuvad sponsorile firmanime klubi esindusvõistkonna nimes, kuid jalgpallis ei kujuta ma seda ette (Maag ongi siin "heaks" näiteks).

    Teadmata Tammeka tausta (kuid see-eest iseenesest mõistetavalt hästi Kalevi oma) ei ründaks ma Tammeka juhte. Kuskohast see klubi ülevalhoidmiseks vajalik raha peaks tulema, kui klubijalgpall ei ole sponsorluse vaatenurgast atraktiivne. Võib ju öelda, et võtku mõni ärimees punti, andku neile osalus ja probleemid lahenevad. Ütlen ausalt: ma ei kujuta ette, mis peaks saama Infonetist, kui nende president Leškini firmal läheb ühel hetkel kehvasti, peaks ta oma firma maha müüma või ta lihtsalt tüdineb jalgpallist. Ehk et kardan, et ärimehele tuginev klubi ei ehita üles süsteemi, mis aitab sellises olukorras püsima jääda.
    Jah, Kalev ja Tammeka ei suutnud probleemidesse sattumata sellist jätkusuutlikku süsteemi samuti üles ehitada, kuid olen kindel, et ka Tammeka seda üritas ning väljastpoolt vaadatuna oli Tammeka õigel teel. Mul oli kade vaadata, kuidas Tammeka oma esindusmeeskonda turundas, kuidas neil olid sellised energilised mehed nagu Veiko ja Kalle tegemas väga vinget tööd, et klubi oleks inimestele kodu ning sinna kuulumine elustiil. See kõik on aga märkimisväärne kulu ja nagu näha, siis kahjuks tänases keskkonnas polnud see piisav, et tuua sponsoreid juurde.

    Loodetavasti firmajuhtide suhtumine jalgpalli toetamisesse ühel hetkel muutub, milles on ehk oma roll ka üha kasvavatel TV-ülekannetel ja teistel EJLi tegevustel. Võib ka ju loota, et X aasta pärast juhivad Swedi, SEBi, Nordea, Skype ja teiste firmade turundusosakondi noorena jalgpalli mänginud inimesed, kes siis jõuliselt suunavad turundusraha oma lemmikalasse, kuid mina loodan, et jalgpalli tullakse toetama mõistmisest, et see annab firmale ka reaalset tulu.
    minuarust olemas koht uue teema alustamiseks
    Seisan üksi mere ääres
    jalas kollased sandaalid
    valged, merevahust sääred
    hüüan: "Elagu skandaalid!"

    #2
    Algselt postitas Raimo Vaata postitust
    Vastus on iseenesest lihtne ja kurb: kahjuks ei ole Eesti klubijalgpall firmade jaoks tänasel päeval veel atraktiivne, ükskõik kui osav see raha küsiv inimene ka ei oleks. Täna on mõned klubid, kes tuginevad klubiga seotud jalgpallifanaatikutest firmajuhtidele (värskema näitena Infonet), kuid kui vaadata suuri sponsortehingud, kus mõni firma asuks turunduslike eesmärkidega mõnd klubi märkimisväärse summaga toetama, siis peale Maagi ei meenu ühtegi sellist.
    Korv- ja võrkpallis on klubid läinud seda teed, et pakuvad sponsorile firmanime klubi esindusvõistkonna nimes, kuid jalgpallis ei kujuta ma seda ette (Maag ongi siin "heaks" näiteks).
    peale Maagi - millegipärast hästi ei usu et näiteks sillamäe omad Alexela silti rinnal päris tasuta, või nõmmekad maxima või help.ee või levadia viimsi keevituse silti kannavad
    LHV, Olerex, A le Coq ja teised toetavad otse EJL, vist ka mitte päris ilma oma kasuta?
    keegi teadjam võiks valgustada mis summadest ja mis tingimustest jutt käib, kui suure % see klubi eelarvest võiks moodustada?

    kas näiteks oleks jumet ideel et mõni fänniorganisatsioon koguks raha ja omandaks osalusprotsendi (sh hääleõiguse) oma lemmikklubis?
    Seisan üksi mere ääres
    jalas kollased sandaalid
    valged, merevahust sääred
    hüüan: "Elagu skandaalid!"

    Kommentaar


      #3
      See on nii läbi nämmutatud surnud ringi teema. Mina ütlen, et kõik algab, s.t peaks algama, meist kohalikest jalgpallihuvilistest, kes lihtsalt peavad ühel päeval regulaarselt jõudma staadionitele. Enne seda ei tule see raha kuidagi meie jalgpalli. Mõelge selle peale, kellele läheb korda siinne toimuv ning üleliia tihti just mänge vaatamas ei käi.

      Kommentaar


        #4
        Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
        See on nii läbi nämmutatud surnud ringi teema. Mina ütlen, et kõik algab, s.t peaks algama, meist kohalikest jalgpallihuvilistest, kes lihtsalt peavad ühel päeval regulaarselt jõudma staadionitele. Enne seda ei tule see raha kuidagi meie jalgpalli. Mõelge selle peale, kellele läheb korda siinne toimuv ning üleliia tihti just mänge vaatamas ei käi.
        staadion vist ei ole enam ainuke väljund, eelmine aasta tehti meistriliigast ülekandeid internetis (err, postimees, delfi jt) kus vaatajaid oli vaat et rohkemgi kui staadionil?
        Seisan üksi mere ääres
        jalas kollased sandaalid
        valged, merevahust sääred
        hüüan: "Elagu skandaalid!"

        Kommentaar


          #5
          Algselt postitas chac Vaata postitust
          staadion vist ei ole enam ainuke väljund, eelmine aasta tehti meistriliigast ülekandeid internetis (err, postimees, delfi jt) kus vaatajaid oli vaat et rohkemgi kui staadionil?
          Ükski sponsor ei näe suurt väljundit, 100 pealtvaatajaga mängul.
          FC Flora

          Kommentaar


            #6
            Algselt postitas chac Vaata postitust
            staadion vist ei ole enam ainuke väljund, eelmine aasta tehti meistriliigast ülekandeid internetis (err, postimees, delfi jt) kus vaatajaid oli vaat et rohkemgi kui staadionil?
            Jah, see aitab sponsoritel oma kaubamärki tutvustada oluliselt suuremale vaatajaskonnale, kuid kui ülekantava mängu tribüünid on nii tühjad, nagu nad hetkel on, siis kahtlen sügavalt, kui mul oleksid vastavad võimalused, kas ma potentsiaalse sponsorina jalgpalli investeeriks.

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
              Ükski sponsor ei näe suurt väljundit, 100 pealtvaatajaga mängul.
              Olgem ikka täpsemad, osadel meeskondel keskmiselt ikka 300 ringis.

              Kommentaar


                #8
                Algselt postitas chac Vaata postitust
                peale Maagi - millegipärast hästi ei usu et näiteks sillamäe omad Alexela silti rinnal päris tasuta, või nõmmekad maxima või help.ee või levadia viimsi keevituse silti kannavad
                LHV, Olerex, A le Coq ja teised toetavad otse EJL, vist ka mitte päris ilma oma kasuta?
                keegi teadjam võiks valgustada mis summadest ja mis tingimustest jutt käib, kui suure % see klubi eelarvest võiks moodustada?

                kas näiteks oleks jumet ideel et mõni fänniorganisatsioon koguks raha ja omandaks osalusprotsendi (sh hääleõiguse) oma lemmikklubis?
                Kui natuke netis uurida-puurida, siis: Sillamäe Kalevi nõukogu esimees on ühtlasi Sillamäe Sadama juhatuse esimees ja Alexela on Sillamäe Sadama üks olulisemaid partnereid.
                Jah, Maxima on üks näiteid jalgpalli turunduseks kasutavatest firmadest, kuid ta pole särgi- ehk peasponsor. Viimsi Keevituse puhul vist mängib Levadia toetamise juures mõni teine tegur rolli (mis pole paha, indeed).
                Help.ee osas ütles Kuno minu meelest, et see on koht, kus klubi toetab heategevusportaali.

                Teil mõlemal on väga õiged tähelepanekud.
                Fänniorganisatsiooni idee on väga tark. Kalevi fännklubi juht Oskar võibki rääkida, et just sarnane idee oli pool aastat tagasi käivitamisel, kus fännklubi saab klubis teatud tingimuste täitmise järel nö osaluse ja seeläbi reaalselt klubi juhtimises osaleda. Kas see ka realiseerub, ei oska tänases valguses öelda, kuid kindlasti on see pikas perspektiivis iga klubi (iseäranis Kalevi ja Tammeka suguste) jaoks olulise tähtsusega. Kui ühel hetkel on ühel fännklubil nt 2-3000 liikmemaksu maksjat, millest osa läheb klubile, siis on see juba päris kena lisatulu. Rääkimata sellest, et suur fännklubi muudab klubi toetajate jaoks atraktiivsemaks.
                2000 inimest tundub ülisuur number, eriti vaadates praeguseid publikuarve. Ent kesklinnast Kalevi staadionile kõndides olen mitmel korral mõelnud, et 5 minuti raadiuses elab tunduvalt rohkem inimesi. Kuidas läbi trepikoja raudukse inimeste südamesse jõuda, on juba omaette küsimus.

                Romario on korduvalt juhtinud staadionile tulemise olulisust. Kui igal mängul hakkab olema minimaalselt 500 inimest, siis loob see staadionil praegusest juba tunduvalt parema atmosfääri, annab mängijatele rohkem energiat (Kalevi nö suurte mängude kogemus on seda ka näidanud) ning samuti mõjub sponsorile huvipakkuvamalt. Tele kaudu saab loomulikult rohkem inimesi näha sponsori logo kas siis platsi ääres või võistlusvormil, kuid kui telerist vaadata tühje tribüüne, siis tundub see kõik mannetu. Nii et staadioni täituvus on esmatähtis. Kahjuks on klubidel võtnud palju energiat nö ellujäämisküsimustega tegelemine või siis teistel rahastamismudelitel põhinevatele klubidel ei paku see huvi, kuid publiku staadionile saamine algab klubi noor- ja amatöörmängijatest ning nende vanematest/sugulastest/sõpradest.

                Edit: tooksin publiku osas ühe enda meelest parema emotsiooni aastast 2013, kui Kalev korraldas kolme bussitäie noorte ja vanemate Kalevi toetajate sõidu Tartusse. See sai teoks tänu Tammekale ning staadionil oli minu meelest väga vinge atmosfäär. Tartu inimesed võiksid mind parandada, kui eksin (tõsi, tartlaste jaoks lõppes mäng kaotusega, nii et võibolla on neil sellest mängust teine mälestus). Kui suudaks sellest edasi minna, siis oleks seis väga optimistlik. Kahjuks on mõlema klubi jaoks läinud liiga rikastamise-mitmekesistamise soov läinud päris kalliks.

                Kommentaar


                  #9
                  swedpank, 3.kvartali tulemused - 63 miljonit eurot kasumit


                  swedpank & ühiskondlik vastutus: sport
                  Eesti suurim universaalpank, mis pakub nii era- kui ka äriklientidele laia valikut arveldamis-, hoiustamis-, rahastamis-, investeerimis- ja kindlustusvõimalusi.


                  kas te ei leia et siit oleks võimalik mõnel klubil sponsorid leida?
                  kui suur oleks näiteks kalevi v tammeka taolise klubi aasta eelarve?
                  Seisan üksi mere ääres
                  jalas kollased sandaalid
                  valged, merevahust sääred
                  hüüan: "Elagu skandaalid!"

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas chac Vaata postitust
                    swedpank, 3.kvartali tulemused - 63 miljonit eurot kasumit


                    swedpank & ühiskondlik vastutus: sport
                    Eesti suurim universaalpank, mis pakub nii era- kui ka äriklientidele laia valikut arveldamis-, hoiustamis-, rahastamis-, investeerimis- ja kindlustusvõimalusi.


                    kas te ei leia et siit oleks võimalik mõnel klubil sponsorid leida?
                    kui suur oleks näiteks kalevi v tammeka taolise klubi aasta eelarve?
                    Kui ma nüüd ei eksi siis kas mitte Swedbank Eesti ärikasum ei jõua mitte otsaga Rootsi emafirma tasku suures osas?

                    Kommentaar


                      #11
                      Sponsorluse kohapealt tuleb vaadata, et mida on ühel klubil oma sponsoritele üldse pakkuda? Mida saab sponsor oma investeeritud summa eest tagasi?

                      Kas Eesti klubid on üldse kohalike ettevõtete-firmade poole täiesti ametlikult pöördunud, teinud oma klubi olevikust ja tulevikust-visioonidest mingi kirjaliku presentatsiooni? Kuidas üldse Eestis käib sponsorite leidmine?

                      Ma võin siin nüüd eksida, aga Tallinna Kalevi näitel mindi kala püüdma natuke utoopilisi eesmärke seades. Sponsorid tahavad tõenäoliselt lisaks ilusatele sõnadele ka mingit reaalsemat katet. Potentsiaalsed sponsorid olid kärmelt alt ära hüppamas kui neile sõnadele väljakul tegusid ei järgnenud.

                      Kui siin eespool toodi näitena Swedpankid, Nordead, Skype-id jms, siis eeskätt peaks olema klubide sponsorid kohalikud, oma regiooni arengust ja tulevikust huvituvad inimesed ning ettevõtted. Ei pea olema mingid suured korporatsioonid, kelledest sõltuks sisuliselt kogu klubi finantsiline pool.

                      Selles valguses on Tallinna klubidel hästi oluline identifitseerida end mingi kindla piirkonna klubina.
                      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                      Kommentaar


                        #12
                        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                        Sponsorluse kohapealt tuleb vaadata, et mida on ühel klubil oma sponsoritele üldse pakkuda? Mida saab sponsor oma investeeritud summa eest tagasi?

                        Kas Eesti klubid on üldse kohalike ettevõtete-firmade poole täiesti ametlikult pöördunud, teinud oma klubi olevikust ja tulevikust-visioonidest mingi kirjaliku presentatsiooni? Kuidas üldse Eestis käib sponsorite leidmine?

                        Ma võin siin nüüd eksida, aga Tallinna Kalevi näitel mindi kala püüdma natuke utoopilisi eesmärke seades. Sponsorid tahavad tõenäoliselt lisaks ilusatele sõnadele ka mingit reaalsemat katet. Potentsiaalsed sponsorid olid kärmelt alt ära hüppamas kui neile sõnadele väljakul tegusid ei lisandunud.

                        Kui siin eespool toodi näitena Swedpankid, Nordead, Skype-id jms, siis eeskätt peaks olema klubide sponsorid kohalikud, oma regiooni arengust ja tulevikust huvituvad inimesed ning ettevõtted. Ei pea olema mingid suured korporatsioonid, kelledest sõltuks sisuliselt kogu klubi finantsiline pool.

                        Selles valguses on Tallinna klubidel hästi oluline identifitseerida end mingi kindla piirkonna klubina.
                        Sinu poolt palju kirutud Nõmme Kalju on oma nišši ilusti täitnud hetkel.

                        Nahkpea, kas ja kuidas suudaks Flora sinu arust paremini teenida oma sponsorite huve, mida sinu arust Flora suudaks pakkuda oma sponsoritele?

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas Felipe Vaata postitust
                          Nahkpea, kas ja kuidas suudaks Flora sinu arust paremini teenida oma sponsorite huve, mida sinu arust Flora suudaks pakkuda oma sponsoritele?
                          Selleks, et sellisele küsimusele vastata, peaksin ma teadma, kuidas antud hetkel sponsorite huve teenitakse ja mida neile pakutakse ja mida vastu saadakse. Ma olen lihtne fänn, ma ei tunne klubi köögipoolt.

                          Edit: Ja kuskohas ma seda Kaljut nii palju kirunud olen? Muidugi pole Kalju mulle sümpaatne klubi, aga seda pigem sportlikust rivaliteedist lähtuvalt.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas chac Vaata postitust
                            kui suur oleks näiteks kalevi v tammeka taolise klubi aasta eelarve?
                            Kalevi esindusmeeskonna eelarve on 2014. aastal ilmselt väiksem kui Ott Tänaku osalemine ühel MM-etapil

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas Felipe Vaata postitust
                              Sinu poolt palju kirutud Nõmme Kalju on oma nišši ilusti täitnud hetkel.

                              Nahkpea, kas ja kuidas suudaks Flora sinu arust paremini teenida oma sponsorite huve, mida sinu arust Flora suudaks pakkuda oma sponsoritele?
                              Nõmme Kalju, kes mängib kodumänge Kadriorus ja staadioni ehitab veel hoopis kolmandasse kohta?
                              FC Flora

                              Kommentaar

                              Working...
                              X