320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Virtuaalsus vs. reaalsus.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Virtuaalsus vs. reaalsus.

    Tere väiksed sipelgad. Sooviksin püstitada teema, mis mind on viimasel ajal kummitama hakanud. Mis on reaalsus?
    Sellel teemal on võimalik ennast päkapikuks ka mõelda muidugi. Kui soovid, siis jää siia maailma, tee oma valikud ja naudi elu.
    Kui ei soovi siia jääda, siis universumeid on mitmeid kuhu minna, vali endale sobivaim välja.
    Hetkel on planeedil maa väga palju huvitavaid teooriaid mille vahel valida. Kui soovid hakka kristlaseks, new age koputab ukse taga, araablased surevad selle eest mida nad usuvad, globaalne eliit ajab oma liini. Kõigil on omad kasud mängus. Milleks?
    Nüüd tulebki see küsimus, et mida sina usud, ja kas sa suurt pilti ikka näed.
    Kui ikka telekast tuleb üks reklaam teise reklaami taga (ja siinkohal ma ei pea ma silmas reklaame, if you know what I mean), siis kuidas sa suudad otsustada mis on tegelikult vajalik. Kas sa elad enda jaoks või siblid nagu konn ja tahad olla meele järgi kõrgemal kohal olevale konnale.
    Mis on hetkel Teie mõtted? Kas sa vaatad Reporterit ja näed uudist, et vanamammi kasutab ka nüüd facebooki, siis mis on sinu peas. Kas need ongi need "uudised"? Naljanumber
    Elame mingis maailmas, kus on välja mõeldud mingid reeglid. Ja alati käib mingi hindamine kuskil, et kes on kui hea.
    Lisan siia lõppu paar linki ja filmi mida Te võiksite vaadata ja hiljem siis oma mõtted üles visata.

    Tom Campbell http://www.youtube.com/watch?v=BjDQzCq6FdM

    "I awoke, only to see the rest of the World was still asleep" - Leonardo Da Vinci

    Ning filmidest soovitaks Adams Apples (jutt sellest kui tugev on siis sinu usk ja mida sa siis ikkagi usud) ja Holy Mountain (Klassika, mida peaks igaüks nägema)

    Mina usun ümbritsevatsese energiatesse ja et ma olen võimeline erinevate maailmade vahel liikuma. Aga ma naudin oma hetkelist elu nii palju, et ma ei taha siit veel ära minna. Shokolaadi maitse on liiga hea
    Слава Україні! Героям слава!

    #2
    Võib-olla oleks aeg hakata redigeerima tarvitatavaid kanepikoguseid.

    Kommentaar


      #3
      reporter ei ole uudistesaade
      ja ingrid peek on ka kõik siiani väljamõeldud suunad vist ära kajastand
      mina ise olen mormoon
      tell your mother, we are hooligans!

      Kommentaar


        #4
        Reaalsus on minu meeles whatever you think it is. Ma usun vabadusse uskuda mida iganes keegi soovib uskuda, ning iga usk on hea seni, kuni see paneb uskujat ennast hästi tundma.
        Ma saan suurepäraselt aru, mida Sa silmas pead, EgoTrip, ning see on kindlasti hea teema. Vaata, sundis mindki üle pika päriselt tahtma midagi kirjutada. Aga miski ei ole oma olemuselt kindlasti halb. Kõik on olemas läbi kellegi soovi. Kui keegi soovib olla kristlane, araablane või vaadata telekat, siis järelikult on vajadus ilmas nende asjade järgi olemas. Kedagi ei sunnita mitte millekski. Igal inimesel on olemas enda pea ja süda, et otsustada, mida ta oma eluga ette soovib võtta ja millesse uskuda.

        Jällegi, toonitan, et mõistan, kust Sa selle jutuga tuled ning kuhu tüürid, kuid fact of the matter on see, et ka Sina ei usu hetkel oma vabadusse. Sa usud, et olemas jõud, mis on võimelised kellegi üle valitsema- nagu seesama eliit või telekas, mida mainisid. See on nüüd puhtalt minu tõde, mis ei kuulu kuidagi teistele preachimise kategooriasse, sest mul on jumala hea meel kõigi üle, millesse iganes nad uskuda soovivad. Aga ma usun, et Sa oled veel vabam, kui Sa arvad. Kõik, mida Sa oma elus koged on Sinu enda soov antud kogemusi saada, ning Sa võid läbi oma uskumussüsteemi ja käimumismustrite muutmise jõuda reaalsusesse, milles Sul ei ole tarvis muretseda eliidi, teleka, reeglite, konnade ega millegi muu pärast.

        Ma arvan, et üks asju, mida siinkohal oleks kasulik (I knows it takes shit loads of time but still) on Sinu enda mõttekäigu praktiseerimine: "Ja alati käib mingi hindamine kuskil, et kes on kui hea." Alustagi sellest- ära hinda, mis ja kes on kui hea või vajalik. Ümbritsevad energiad (millesse uskumist Sa mainisid) on neutraalsed potentsiaalid. Pole head ega halvad, vajalikud on nad kõik ainuüksi selle tõttu, et nad on olemas. Kui nad poleks vajalikud, poleks neid olemas, Simple! Ja üsna põnevaks läheb asi sel hetkel, kui suudad end murda lahti hindamissüsteemist ja järgida vaid seda, mis Sulle endale suurimat rõõmu pakub.

        Tra ma jälle nii diibiks läksin. Võiks juba vahelduseks normaalseks hakata... Naah, I'm just kidding

        Igal juhul minu meeletu respekt ja aplaus selle teema üles võtmise eest! Namaste, motherfucker!
        “I don’t know whose brilliant idea that was, but it wasn’t mine, that’s for sure.” ― Ozzy Osbourne

        Kommentaar


          #5
          Algselt postitas Montag Vaata postitust
          Võib-olla oleks aeg hakata redigeerima tarvitatavaid kanepikoguseid.
          võibolla oleks aeg rongilt maha tulla? Ja muna heegeldada tikutopsis
          Ma olen vägagi ärkvel, aga ma tean, et pikk tee on veel minna.
          Слава Україні! Героям слава!

          Kommentaar


            #6
            Lood omale facebooki sellise konto, mida vaadates sa tahaksidki uskuda, et selline sa oled. Räägitakse, et inimeseda arenevad, kui kas ikka on nii? Me pigem arendame tehnikat enda ümber..varsti, et käi me üldse jala ja ei suhtle inimestega näost-näkku, sest see on võibolla ebamugav ja piinlik. Sellest on kahju, et me lähme kaugemale sellest, mis on päris.
            Hetkel olen Austraalias ja kuna olen viibinud ka USA-s on nad natuke sarnased oma süsteemi poolest. Tehakse nii, et inimesed ei peaks oma peaga mõtlema ja teemad suhtlustasandil on suht pinnapealsed. Näen, et tahetakse ka Eestit muuta selliseks, sest me tahame olla ju moodsad ja läänelikud.
            Rääkidest reklaamidest siis tegelikult inimesed ei aimagi, kui suurt mõju see nendele avaldab, aju salvestab palju asju ja need reklaamid on kõik meeles...vist psühholoogiline värk aga ju siis toimib
            Miks me tarbime aga alkoholi ja muid aineid ja kasutame igasug tehnikaid teadvuseseisundi muutmiseks? Meile ei meeldi see reaalsus, kus me elame ja siis tahame siit põgeneda või midagi muud. Üks reaalsus võib olla ka see, mida me unenäoks nimetame.

            Me räägime palju sellistest asjadest nagu on normid, tema ja see vastab normidele. Kes on see, kes võtab õiguse neid norme määrata? Tahetaks teha inimestest nagu mingit ühtset massi, mis neid norme järgiks. Järelikult peab see kellelegi kasulik olema.

            Üks asi puudutab ka veel meie õppesüsteemi, millese ma enam niiväga ei usu enam. Me võime palju õppida ja raamatutes oleva teadmisega väga-väga kaugele jõuda aga lõppude-lõpuks me ei tea ikka, kes me ise oleme. Kahju, et meile koolis sellist asja ei ole, kus näiteks poisid istuvad ringis ja arutavad õpetajaga maailma ja meeste asju, austalt ja avameelselt. On aga terviseõpetuse tund, kus on naljakas ja piinlik.

            Igatahes väga hea teema tehtud

            Kommentaar


              #7
              Iga laps on sündides geenius. Aga keskkond muudab teda.
              Ja oleneb millises keskkonnas sa oled, selliseks sa ka muutud. Praegune keskkond on muidugi käest ära
              Meie lapsed ei saa tunda sellist elementaarset asja nagu on privaatsus

              Samuti on vaja aega iseenesele. Kui sa töötad konnade (samahästi võivad nad olla pesukarud) heaks ja sulle öeldakse, et see on vaja viia ühest kohast teise, siis sa seda ka teed. Sa ei küsi miks, või kellele jne. Sa teed seda, sest see konn maksab sulle ju raha (mida prinditakse juurde kui wc paberit) ja sa ei saa ometi toitvat kätt hamustada. Või äkki siiski saad?

              Aega on vaja iseenda jaoks. Süübida endasse ja kõik probleemid "ära lüpsta". Lõpp punkt on tabula rasa ja sealt hakkab õige mäng pihta. Aga praeguses keskkonnas on see raske, kui mitte võimatu.
              Kastetakse igasuguse pasaga üle, "reality" showd, seesama reporter, no mida. Siis sa oledki zombi ja ei mõtle üldse enda peaga.

              Samas peab ka veel ütlema, et väga paljud ei tahagi hetkel siit maailmast välja tulla. Kui ikka inimene jookseb peaga vastu seina, no las ta siis jookseb. Ega sa kõiki ka ju päästa ei saa.
              Слава Україні! Героям слава!

              Kommentaar


                #8
                Paberraha veel vaja kuidagi ära koristada käibelt ja maailmavõim ongi pankade käes.
                SAF- “I am not kidding. This isn’t just a job to me. It’s a mission. I am deadly serious about it – some people would reckon too serious…we will get there. Believe me. And when it happens life will change for Liverpool and everybody else – dramatically.”

                Kommentaar


                  #9
                  Algselt postitas EgoTrip Vaata postitust
                  Iga laps on sündides geenius. Aga keskkond muudab teda.
                  Olen nõus. Räägitakse, et laps tuleb siia vanemaid õpetama aga kahjuks on vastupidi, et vanemad hakkavad teda voolima kellekski, kes ta võibolla olla ei taha, tehes seda tihti ka läbi keelamiste. Ja kui laps midagi küsib siis tihtipeale vastatakse: "Ah, ära päri selliseid tobedaid asju." Seletamata talle, miks see või teine asi nii on.


                  Üks asi, mis mida ma veel tahtsin öelda on see, et inimesed on palju kinni ka traditsioonides ja nii-ju-on-alati-olnud/tehtud teooriates.
                  Meenub üks tore lugu sellekohta, mis kõlas umbes nii:


                  Kord oli tütar emaga köögis ja ema hakkas praadima kala, lõigates ära kalal pea ja saba. Tütar seepeale küsinud, miks ema kalal pea ja saba ära lõikas, ei saanud ema kohe küsimusest aru ning öelnud tütrele, et mis tobe küsimus see on ning öelnud, et ta on ju alati kalal pea saba enne praadimist ära lõiganud. Tütar aga ei jätnud jonni ja tahtnud teada, et miks. Ema sellepeale nähvanud: "Ah, ära küsi tobedusi, mine küsi parem vanaemalt, tema teab selliseid asju."
                  Tütar läinud siis vanaema juurde sama küsimusega: "Vanaema, miks ema kalal enne praadimist pea ja saba otsast lõikab?"
                  Vanaema vastanud sellepeale, et me oleme ju alati niimodi kala praadinud ning praalinud, et tüdruk nukkudega ei mängi vaid selliste tobedate küsimustega tüütab. Viimane ei jätnud aga jonni ja vanaema nähvanud siis: "Ah mina, ei tea selliseid asju, mine küsi vanavanaemalt."
                  Läinud siis tütar vanavanaema juurde ja küsinud, miks ema enne kala praadimist sellel pea ja saba otsat ära lõikab, millepeale too vastanud: "Vaata lapsuke, kaua aega tagasi, kui ma veel noor olin, olid asjalood sedamoodi, et meie peres oli ainult üks pann ja see oli nii väike, et kala ei mahtunud muudmoodi sinna peale ära, kui pidid pea ja saba otsast ära lõikama."

                  läks nüüd vist natuke jälle peateemast kõrvale aga loodetavasti saite aimu, kuhu selle looga nüüd sihtisin

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas jooseps Vaata postitust


                    Kord oli tütar emaga köögis ja ema hakkas praadima kala, lõigates ära kalal pea ja saba. Tütar seepeale küsinud, miks ema kalal pea ja saba ära lõikas, ei saanud ema kohe küsimusest aru ning öelnud tütrele, et mis tobe küsimus see on ning öelnud, et ta on ju alati kalal pea saba enne praadimist ära lõiganud. Tütar aga ei jätnud jonni ja tahtnud teada, et miks. Ema sellepeale nähvanud: "Ah, ära küsi tobedusi, mine küsi parem vanaemalt, tema teab selliseid asju."
                    Tütar läinud siis vanaema juurde sama küsimusega: "Vanaema, miks ema kalal enne praadimist pea ja saba otsast lõikab?"
                    Vanaema vastanud sellepeale, et me oleme ju alati niimodi kala praadinud ning praalinud, et tüdruk nukkudega ei mängi vaid selliste tobedate küsimustega tüütab. Viimane ei jätnud aga jonni ja vanaema nähvanud siis: "Ah mina, ei tea selliseid asju, mine küsi vanavanaemalt."
                    Läinud siis tütar vanavanaema juurde ja küsinud, miks ema enne kala praadimist sellel pea ja saba otsat ära lõikab, millepeale too vastanud: "Vaata lapsuke, kaua aega tagasi, kui ma veel noor olin, olid asjalood sedamoodi, et meie peres oli ainult üks pann ja see oli nii väike, et kala ei mahtunud muudmoodi sinna peale ära, kui pidid pea ja saba otsast ära lõikama."
                    Selle looga läheb ühte patta ka see jutt:

                    Puuris istus viis ahvi. Puuri lae alla riputati banaan, mille alla seati redel. Peagi läks üks ahv redeli juurde ja hakkas banaani poole ronima. Otsekohe pritsiti kõiki teisi ahve külma veega. Tekkis paanika ja ettevõtmine jäi katki. Mõne aja pärast üritas teine ahv banaani poole ronida, kuid tagajärg oli sama – teised uhuti külma veega üle. Varsti läks nii, et kohe, kui mõni ahv hakkas üles ronima, püüdsid teised teda takistada. Külma vett polnud enam vaja. Eksperimendi teises faasis võeti puurist üks "õpetatud" ahv välja ja tema asemele pandi uus, mujalt toodud ja "õpetuseta" ahv. Uus ahv nägi banaani, tahtis mööda redelit üles ronida, aga teised ahvid andsid talle lihtsalt tappa. Pärast järgmist katset ja keretäit ta juba teadis, et ronimisega kaasneb keretäis. Nüüd vahetati viiest ahvist järgmine taas uue vastu välja. Temagi läks redeli juurde ja temagi sai peksa. Ka esimene uustulnuk võttis tema karistamisest vaimustusega osa! Nii vahetati esialgu puuris olnud ahvidest välja ka kolmas, siis neljas ja viimaks viimane viieski. Iga kord kui uus ahv redeli juurde läks, ründasid teda teised. Suuremal osal ahvidest, kes teda kolkisid, polnud õrna aimugi, miks ei tohi redelist üles ronida või miks nad redelist ronijat kolgivad. Meenutame, et pärast kõigi esialgu puuris olnud ahvide väljavahetamist pole ainsatki puuris olevat looma külma veega pritsitud. Sellegipoolest ei lähe enam ükski neist isegi redeli ligi, et banaani järele ronida.
                    Miks siis? Sest nad teavad, et selline on tava. Aga mida teevad “kogemusega” ahvid mujal, seda võime üksnes oletada.
                    sigpic

                    Kommentaar


                      #11
                      Ja sellised jutud sobivad kõige põhjendamiseks. Alates sellest, et nõidu ei pea põletama, kuni selleni välja, et kusagil on reptiilid. Ehk see on igasuguste ogaruste ja newage juttude puhul alatine põhjendus, et miks on neil õigus, aga teised on piiratud ja ahvid altpoolt.

                      Kommentaar


                        #12
                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Ja sellised jutud sobivad kõige põhjendamiseks. Alates sellest, et nõidu ei pea põletama, kuni selleni välja, et kusagil on reptiilid. Ehk see on igasuguste ogaruste ja newage juttude puhul alatine põhjendus, et miks on neil õigus, aga teised on piiratud ja ahvid altpoolt.
                        Ma pole küll New age filosoofia teadlane, aga minu teadmist mööda toetab new age liikumine ikkagi universaalset armastust ja ühtsust, mis ei jaga ühtesid õigustatuks ja teisi piiratud ahvideks.. See toetab ideed sellest, et absoluutselt kõik on ühel ja samal moel olulised, väärtuslikud ja võrdsed.
                        “I don’t know whose brilliant idea that was, but it wasn’t mine, that’s for sure.” ― Ozzy Osbourne

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas AnnaS Vaata postitust
                          Ma pole küll New age filosoofia teadlane, aga minu teadmist mööda toetab new age liikumine ikkagi universaalset armastust ja ühtsust, mis ei jaga ühtesid õigustatuks ja teisi piiratud ahvideks.. See toetab ideed sellest, et absoluutselt kõik on ühel ja samal moel olulised, väärtuslikud ja võrdsed.
                          Ahvid tulid eelnevast postitusest. Aga näiteks tantristid õpetavad samamoodi enda filosoofiat, et need, kes meiega vaidlevad, on lihtsalt valgustamata. Kõik. Punkt. Rohkemat nad ei peagi selgitama. Lihtsalt, et need, kes ei ole meie moodi, need on lihtsalt ajupestud ja meie, kes me saame ühe kulmuga "gurult" õpetussõnu, et avada enda kolmas silm, oleme kõigest õigesti aru saanud.

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Ahvid tulid eelnevast postitusest. Aga näiteks tantristid õpetavad samamoodi enda filosoofiat, et need, kes meiega vaidlevad, on lihtsalt valgustamata. Kõik. Punkt. Rohkemat nad ei peagi selgitama. Lihtsalt, et need, kes ei ole meie moodi, need on lihtsalt ajupestud ja meie, kes me saame ühe kulmuga "gurult" õpetussõnu, et avada enda kolmas silm, oleme kõigest õigesti aru saanud.
                            Kui keegi midagi sellist väidab, siis tekib küsimus, kui valgustatud ta siis ikka on. Sest, kui me räägime ka valgustatuse kontseptsioonist, siis seal puudub arrogants "teiste" vastu. Üks parimaid spirituaalseid õpetusi nö spirituaalse inimese jaoks on minu arvates see, et kõik on spirituaalne! Ja punkt! Kuna kui me lähtume universaalse armastuse ja ühtsuse ideest, siis ei saa seal olla kohta liigitamiseks.

                            Seda, mida Sa kirjeldasid nimetatakse "spirituaalseks egoks", mis on jälle juba palju pikem teema, mida kahe sõnaga kokku ei võta. Aga nii nagu laps sünnib pisikese ja võimetuna enda eest hoolt kanda, kasvades siis põnniks, kes küll kõnnib omal jalal aga ei oska rahaga arveldada, kuni läheb kooli ja õpib esimesed tähed selgeks aga ei oska veel kõrgemat matemaatikat jne jne jne... toimub pidev areng. Niisamuti toimub ka inimese vaimne areng tasapisi, ning paljud sarnased etapid tuleb läbi käia, mille hulka kuulub ka nö spirituaalse ego etapp. Aga sellele pole vaja hinnangut anda, see on normaalne etapp nagu ka kõik teised.

                            Elu on tegelikult ropult lihtne.
                            “I don’t know whose brilliant idea that was, but it wasn’t mine, that’s for sure.” ― Ozzy Osbourne

                            Kommentaar


                              #15
                              ★★★★★★

                              Kommentaar

                              Working...
                              X