320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Bundesliga 2014/2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Bundesliga 2014/2015

    Pole kaugel see aeg, mil pall Bundesligas taas mängu pannakse. Napi kuu pärast (reedel 22. augustil) võõrustab uue hooaja avamängus valitsev Saksamaa meister Müncheni Bayern 2009. aasta meistrit VfL Wolfsburgi. Lisaks avamängu maiuspalale leiab avavoorus aset kohe vastasseis Borussia Dortmundi ja Bayer Leverkuseni vahel. Mäng, mis võib hilisemas võidujooksus tiitli eest võtmerolli kanda. Ragnar Klavan sõidab oma Augsburgi kamraadidega külla Hoffenheimile. ericbana soositav Freiburg madistab Eintracht Frankfurtiga ja Roveri Hannover 96 omakorda võtab vastu Schalke võistkonda.

    Bundesliga mänguvoor 1.
    FC Bayern München - VfL Wolfsburg

    TSG 1899 Hoffenheim - FC Augsburg
    Hannover 96 - FC Schalke 04
    Hertha Berlin - SV Werder Bremen
    Eintracht Frankfurt - SC Freiburg
    1. FC Köln - Hamburger SV
    Borussia Dortmund - Bayer 04 Leverkusen

    SC Paderborn 07 - 1. FSV Mainz 04
    Borussia Mönchengladbach - VfB Stuttgart
    Maailmameistrid!!

    #2
    Nonii, teen siis otsa lahti selle tänamatu ennustusega. Niikuinii läheb taas kõik lappama, aga kui mingi 6 pihta saks, võiks täitsa ahul olla. Kuna Saksa klubid paanikaoste ja müüke ei tee tavaliselt ka koosseisud on paigas, siis vaevalt enam midagi põrutavat ka üleminekuturul juhtub. Uus hooaeg alaku!

    1.Bayern

    Noh, Bayern on Bayern ning kui nad ei peaks võitma, siis oleks tänavu tegu siiski üllatusega. Samas olen ma kindel, et vahe teise kohaga, kelleks ma pakun loogiliselt Dortmundi, ei ole nii suur kui kahel eelneval hooajal. Möödunud aasta 19 punktisesse vahesse ma tänavu ei usu. Kaitseliin ja väravavahid on korralikud ning nemad mängivad oma taseme kindlalt välja. Poolkaitse ja ründeliin tunduvad mulle aga see hooaeg haavatavad. Kroosi positsiooni täitmine võib olla keerulisem kui tundub. Samuti on juba varem olnud ohumärke, et Ribery vorm ainult langeb ning varasemat teravust temas enam ei ole. Väga palju oleneb Bayernil sellest, kas noored Rode, Höjbjerg, Green ja Weiser kannavad välja piisaval määral. Kui nad suudavad tabeli keskmikke võita noortega rotateerides, siis pole probleemi. Kui aga näiteks Schweinsteiger peaks vigastada saama, Ribery on jätkuvalt alavormis ning Thiago on ka hooaja alguses poolpidune, siis võib täitsa keeruline olla kohati. Ühesõnaga mulle tundub hetkel, et Bayerni ja Dortmundi pinkide tugevus on selle hooaja eel oluliselt ühtlustunud ning Bayernil pole seal enam nii suurt eelist kui varem. See omakorda peaks konkurentsi mõnevõrra tihendama. Ja noh, rünnak sõltub täielikult Lewandowskist. Kindlasti lööb ta korralikud 20+ väravat hooajaga, aga kui temaga peaks midagi juhtuma, siis võib Bayernil täitsa kellad olla, sest pingilt oleks võtta ainult pensionär veel. Siiski pakun, et Bayern võidab ning kui peaksid koosseisuga probleemid tekkima, siis tehakse talvel vajalik täiendus kasvõi. Ise olen aga üsna kindel, et vahe hooaja lõpus teise kohaga on kindlasti vähem kui kümme punkti.

    2.Dortmund

    Dortmundi meeskond näeb paberil ikka väga korralik välja ausalt öeldes. Igasse liini on praegusel hetkel korralik asendus võtta. Kõlab igatahes paljutõotavalt. Viimane test Liverpooli vastu oli nagu oli, kaugeleulatuvaid järeldusi teha ei tasu, sest Liverpool peaks loogiliselt ka nädala jagu vormilihvimise mõttes eespool olema. Dortmundile mõjusid kindlasti ka rohkem MM-i mõjud. See selleks, igatahes duell tõotab tulla põnevam kui mullu. Loodetavasti Klopp suudab uued mehed võimalikult kiiresti meeskonda põimida. Lootus on ka, et Miki on teisel hooajal vähe enesekindlam ja hakkab oma võimalusi kindlamalt ära lööma. Samuti ootan palju Ramoselt ja Cirolt. Kui nad oma eelmsistes klubides näidatud vormi suudavad korrata, siis on Dortmund vägagi ohtlik. Aga nagu alati saab Dortmundi jaoks otsustavaks mängud mängud meeskondadega, kes antud hooajal paiknevad liigas 4-9 positsioonil. Nende vastu kiputakse sageli punkte ära andma, mida lubada ei tohi, kui sinuga samas liigas mängib ka Bayern. Igasugused reedeõhtused mängud Wolfsburgidega või Gladbachidega nt Meistrite liiga kahe vooru vahel. Need mängud on olnud kirstunaelad. Vaadates meeskonda, peaks Kloppil olema seekord võimalik rohkem tasemelt samade meestega rotateerida ja saavutada maksimaalne tulemus. Pikem pink peaks tagama ka värskuse kevadringis. Kui mingi räme vigastustelaine jälle peale ei tule, staarid vähemalt hooaja lõpuni jäävad ning suvel ei lahku, siis tõotab tulla väga-väga huvitav duell kahe suure vahel.

    3.Schalke

    Schalke on täpselt selline meeskond, keda praeguses seisus never esimeseks või teiseks ei pakuks. Samas on nad piisavalt kvaliteetsed, et neljandast kohast kaugemale pakkumine oleks avantüür. Seega jäävad kohad 3-4, mille ka see kord jagavad minu arvamuse kohaselt Schalke ja Leverkusen. Ühte teisele eelistada enne hooaja algust on praktiliselt võimatu ning isegi kui ma kohaga täppi panen, siis asjaolud, mis lõppkoha tegelikult määrasid, võivad olla minu poolt arvessevõetutest kardinaalselt erinevad. Seega, kui eelmisel aastal pakkusin Schalket neljandaks ja nad tulid kolmandaks, siis seekord pakun nad ise viimasele otse CL-i viivale kohale, mis võib muidugi taas mööda minna. Lootus on, et Schalke noored võrreldes eelmise hooajaga edasi arenevad ning Draxler, Meyer ja Goretzka hakkavad veelgi rohkem ruulima. Samuti on kolmanda koha pakkumine reaalne eeldusel, et Klaasmees see hooaeg rohkem kui 18 mängu kaasa teeb. Kui teeb, siis lööb kindlasti ka 15+ väravat; kui aga taas pool hooaega väljas, siis koliseb ilmselt ka minu ennustus kokku. Samas meeskond ei ole millegi poolest võrreldes eelmisega nõrgenenud. Noored on kasvanud, kaitseliin on jäänud samaks ning ründeliin isegi tugevnenud. Szalai on asendatud Leverkusenist toodud Sidney Sami ja Mainzis korralikult väravaid löönud Choupo-Motingiga. Kui sinna lisada ka Obasi ja Farfan, siis on Schalke edurivi täiesti arvestatav tänavu. Siiski eeldusel, et Huntelaar on esiründaja ja suudab näidata enam-vähem eelmiste aastate taset. Samuti tuleb Schalke puhul arvestada alati X-faktorit ehk Jens Kellerit, kes on võimeline asja perse keerama ka ainuisikuliselt. Hetkel ütleb aga loogika, et kui möödunud hooajal saadi kolmas koht ning meeskond nimede poolest nõrgenenud ei ole, siis pole põhjust, miks saavutust korrata ei võiks. Loodetavasti kimub ka Boateng veidi vähem suitsu ja jaksab selle võrra rohkem joosta.

    4.Leverkusen

    Põhjus, miks ma Leverkusenile siiski Schalket eelistasin, oli treeneripingil. Jah, ega Schalkel seal ka mingi eriline geenius ei istu, aga vähemalt on tema võimete piir teada. Leverkuseni puhul ei ole sellest aga halli aimugi.Bundesliga kogemus Roger Schmidtil puudub ja see võib tulemust mõjutada tegelikult mõlemat pidi. Mina pakun, et vähemalt esimesel hooajal mõjutab ta natuke kehvemalt ning kolmandat kohta ei saada. Samas peaks nii meeskonnas kui ka treeneris olema nii palju kvaliteeti, et vähemalt viimane CL-i koht ära võtta. Meistrite Liiga kohata jäämiseks peaks meeskond juba korralikult läbi põlema, selleks aga otseselt põhjust ei näe, sest meeskond on lahkujate asemele palganud korralikud asendused. Seega võib teoreetiline krahh olla tingitud pigem kaks viimast hooaega RB Salzburgi juhtinud Roger Schmidtist. Kaitseliinist pole lahkunud ükski olulist rolli mänginud mees. Veel enam, juurde on toodud kaks täiendust. Wendell Brasiiliast ning väga korraliku ostuna noor kreeklane Papadopoulos Schalkest, kes paraku eelmise hooaja vigastuse tõttu pidi praktiliselt vahele jätma. Poolkaitsest on lahkunud olulistest tegijatest vaid Emre Can Liverpooli, asemele toodi aga eelmisel hooajal kohutavas HSV-s heleda tulena säranud Hakan Calhanoglu, kes võrreldes Caniga peaks olema oluliselt ründavam ja väravale orienteeritum mängija. Samuti päästeti Donetski hädaorust Vladen Jurtšenko, kelle tasemest mul küll ausalt öeldes õrna aimugi pole. Ründest lahkus ainult Sidney Sam ning asemele on toodud kaks väga korraliku tasemega mängijat. Otsese asendusena loomulikult Nürnbergis säranud Josip Drmic, lisakäiguna on aga meeskonda toodud Braunschweigi eest eelmisel aastal kolm väravat ja viis väravasöötu andnud Karim Bellarabi. Ühesõnaga pole meeskond kindlasti mõrgemaks jäänud, pigem isegi tugevnenud. Palju oleneb ka sellest, millist vormi suudab näidata tas aasta vanem Simon Rolfes. Põhiline pilk aga, nagu juba öeldud, treeneripingi suunas. Kui Schmidt saab vankri vedama, siis pole Schalke edestamine kindlasti probleem. Bayerni ja Dortmundi siseasjadesse sekkumine oleks juba aga tõeline üllatus. Nii hea Leverkusen siiski olla ei tohiks.

    5.Gladbach

    Kui esineliku klubid võib enne hooaja algust suht suure tõenäosusega isegi täppi panna, siis kohad 5-16 on totaalne peavalu. Tõstad neid edasi ja tagasi, aga ikka pole rahul lõppkokkuvõttes. Tänavu oli kõige keerulisemaks kohaks just viies minu jaoks. Mis meeskond võiks olla koosseisu poolest esinelikule järgnev?! Lõpuks sõelusin välja kolm klubi, kellest lõpuks valisin Gladbachi. Klubist on küll lahkunud kauglöökide spetsialist Juan Arango, kes panustas mullu meeskonna edusse 8 väravaga. Samas on juurde toodud Ibrahim Traore Stuttgartist, Andre Hahn Augsburgist. Ter Stegeni lahkumise pärast ma väga isegi ei põeks, sest Yann Sommer pole tasemelt oluliselt kehvem mees ning eks ter Stegenilgi kiilus aju vahel päris korralikult kokku. Ma ei usu, et see oleks koht, kus käriseda võiks. Natuke teeb mind ettevaatlikuks pigem ründeliin. Väga palju sõltub Raffaeli vormist minu meelest. Eelmisel hooajal mängis kõik mängud ja lõi 14 väravat, mis Gladbachis täiesti korralik näitaja. Kui ta suudab sellist vormi näidata, siis on kõik võimalik, samas saab mees kevadel juba 30-aastaseks, mis võib sooritus veidi mõjutada, eriti Brasiilia mängija puhul. Kruse ja Hahn arvatavasti mängivad oma taseme jälle välja, seega ootan esimeselt umbes 12+10 sooritus minimaalselt. Kramer tundub ka praeguse seisuga jäävat, mis lisab kindlust ka keskvälja lõhkuvasse faasi. Üldiselt Gladbachi koht joonistus välja, kui ma võrdlesin neid kahe teise meeskonnaga, keda sellele positioonile mõtlesin pakkuda. Mulle tundub, et nad võiksid Wolfsburgist või Hoffenheimist siiski veidi stabiilsemad olla. Loodetavasti ei tule neil sisse eelmise hooaja kevadringi põuda, kus palju punkte ära anti. Samas jääb Bundesligas alati variant, et nad põlevad totaalselt läbi ja heitlevad tabeli keskel. Kuuldavasti jääb esimesest mängust eemale kergelt vigastatud Kruse. Loodetavasti paus pikemaks ei veni, sest selle mehe puudumisel on Gladbachil probleem. Kruse ei aita meeskonda mitte ainult oma väravatega, vaid aitab ka meeskonnale rohkelt võimalusi tekitada.

    Kommentaar


      #3
      6.Hoffenheim

      Kuna Bundesligas juhtub üllatusi alati, siis mõnda peaks pakkuma ka siia tabelisse. Hoffenheim on üks selline minu arvates. Selle eelduseks on aga, et Hoffenheim saab lõpuks ometi kaitse lukku. Kui seda ei juhtu, siis on ennustus ka täiesti metsa. Hoffenheimil on üks liiga parimaid rünnakuid, tõeliselt tähelepanuväärsed mängijad. Veelgi tähelepanuväärsem, et Hoffenheim suutis iga viimse kui ühe pärast nii edukat hooaega endale hoida. Kui nüüd ainult kaitse lukku saaks. Või noh, lukku ei peagi, saaks kasvõi veidi ust koomale, võiks nii korraliku ründemängu tagajärjel päris kõrge koht tulla. Hoffenheim imes mullu sisse 70 väravat. Seda oli sama palju kui Nürnberg ning viis vähem kui kõige halvema näitajaga HSV-l. Kindlalt viimaseks jäänud Braunschweigist lasti kümme väravat rohkem sisse. Vahetult Hoffenheimi ees kaheksandal positsioonil olnud Augsburgist koguni 23 väravat rohkem ning kümnendal kohal lõpetanud H96-st 11 väravat rohkem. Ometi suudeti saada tabelis koguni üheksas koht, sest väravaid löödi sama ropult- 72!. Parem näitaja oli ainult Bayernil ja Dortmundil. Tegelikult ei peaksi Hoffenheim tänavu enam lööma sama palju väravaid. Piisaks ka sellest, kui lüüakse näiteks 10 tükki vähem, aga samas lastakse endale 20 tükki vähem. Väravatevahe 63:50 näiteks oli täpselt selline, mis möödunud hooajal andis Wolfsburgile isegi viienda koha. Hoffenheimi puhul oli äge see, et koguni 4 meest löid kahekohalise arvu väravaid. Firmino 16, Salihovic 11, Modeste 12 ja Volland 11. Väga ühtlaselt jaotunud. Eriti huvitav on näha, mida suudab tõelise komeedina tõusnud Firmino. Kui ta suudab oma 15 värava taset hoida, siis oleks väga korralik kapital Hoffenheimil juba olemas, sest 10 alla lööb Salihovic karistuslöökide ja penaltitega ikka ära. Volland ehk samuti suudab sarnast vormi hoida. Ja isegi kui Modeste peaks veidivähem lööma, siis korralikuma kaitsemängu puhul poleks ka sellest hullu. Kaitseliini tugevdamise jaoks oli peamine käik Hoffenheimi poolt loomulikult Baumanni ostmine, mis peaks kindlust andma ka ülejäänud kaitseliinile. Kindlasti on edasi arenenud ka üks Saksamaa tulevikulootusi Niklas Süle. Lisaks on toodud mõned täiendused, kes peaksid rohkem suutma kaitsetegevust kontrolli all hoida. Saab näha, misvälja kukub. Aga nagu juba öeldud, siis peaks piisama, kui lastud väravate arvu kahandana paarikümne võrra.


      7.Wolfsburg

      Eelmise hooaja viiendat pakun koguni kaks kohta madalamale. Põhjus selles, et mulle tundub, et nende otsesed konkurendid Hoffenheim ja Gladbach on suvel pigem tugevnenud. Wolfsburgi osas ma nii kindel ei oleks. Tõsi, meeskonda on uusi mängijaid toodud, aga nende kvaliteet on minu meelest pigem küsitav. Suht tundmatud nimed ning taaskord tundub, et Wolfsburgis on kvantiteedi ja kvaliteedi suhe paigast. Umbes nagu Bundesliga Nõmme Kalju. Mingi konteineritäis mängijaid tuuakse kohale, aga kvaliteet on küsitav.Ja noh, ründeliin. Kas tõesti loodetakse, et Olic jätkuvalt lööb oma mingid 15 väravat ära. Mina ütleks, et väga kaheldava väärtusega lootus ning parema meelega sellele ei panustaks. Hooajale vastu minna, kui su põhiründaja on vananev Olic...Keskväljal justkui mingit kvaliteeti jälle oleks, aga kaitseliin paneb taas pigem õlgu kehitama. Meistrite liiga kohale ei näe ma küll neid mängimas. Hoffenheimi ja Gladbachi võivad ehk edestada, kuid ise pakun siiski, et võrreldes möödunud aastaga tuleb tabelis kaks kohta taanduda. Ma usun, et Wolfsburg annab väga palju punkte ära tabeli lõpuosa satsidele. Noh, umbes samamoodi nagu tänavu. Et Wolfsburgil on kodus mõni voor enne lõppu Freiburgiga mäng ja väga reaalne variant CL-i kohale jõuda ning siis kaotatakse 1-0 ja 2-1 eduseisust lõpuks 2-3. Samas võivad võita praktiliselt kõiki esineliku meeskondi. Väga ebastabiilne meeskond jätkuvalt, nagu nad seda juba mitu head hooaega olnud on. Kuigi hooajaeelsed sõprusmängud on üldjuhul lambised, siis midagi Wolfsburgi kaitseliini kohta näitas ka see 1-5 kaotus Atleticole.

      8.Stuttgart

      Siin ma võin totaalselt puusse panna, sest Stuttgart on tegelikult viimane meeskond, kellele loota saab. Kui aga nende vahendite juures teine sarnane hooaeg teha, siis võib ka selle saamatu pundi laiali saata. Millegipärast ma usun aga, et suudetakse seekord Euroopa Liiga kohtade piirimail võistelda. Koosseisu nagu paberil vaadates oleks. Ründesse on toodud juurde Ginczek, samuti pole veel põhjust arvata, et Ibisevic ei suudaks oma tavapärast väravatearvu ära lüüa. Keskväljal peaks teoreetiliselt stabiilsust tooma Oriol. Usun, et ka Maxim võib teha veelgi parema hooaja kui mullu. Selleks, et ülemises pooles lõpetada, peab Stuttgart aga ennast kohe käima saama. Kui alguses punktisaaks vinduma hakkab, siis ei usu, et hooaja teises pooles mingit müstilist tagasitulekut enam teha suudetakse. Lootused kõrgema koha jaoks peituvad muidugi ka selles, et treeneripingilt leiab Armin Veh. Igasugused Labbadiad ja Schneiderid on pikalt saadetud ning lõpuks alustatakse hooaega suure Bundesliga kogemusega treeneri käe all. See annab lootust, et hooaeg on nende jaoks eelnevast rõõmustavam ning miks mitte ei võidaks lõpus isegi EL-i koha eest võidelda. Palju oleneb muidugi ka sellest, mis karikas juhtub, sest äkki see sama kaheksas koht ongi Euroopaks piisav.

      9.HSV

      Ja kohe otsa teine meeskond, kelle suhtes võivad mul olla täiesti põhjendamatult kõrged lootused. Ma lihtsalt ei taha uskuda, et HSV suudab teha järjest kaks nii sitta hooaega. No tegelikult ega see üheksas koht ju pole ka nende jaoks mingi eriline saavutus, aga võrreldes eelmise hooajaga, kus pidevas väljakukkumise hirmus elati, on see siiski mõningane edasiminek. Sarnaselt Stuttgartile on lootused rajatud sellele, et treeneriks on lõpuks adekvaatne inimene, kes on saanud rahulikult meeskonna enda käe järgi üles ehitada ning saanud ka eelmise hooaja lõpus juba veidi katsetada. See lisab optimismi, et Slomka suudab HSV katastroofilise hooaja järel kõrgemale aidata. Lahkunud on küll üks kahest mehest, kes eelmisel hooajal üldse selles meeskonnas midagi jagas- Calhanoglu. Teine mees, Losogga, on kenasti alles ning temale on lisaks toodud Nicolaj Müller Mainzist, kes oma teoreetiliselt umbes 10 väravaga peaks suutma türklasest jäänud koha täita. Keskväljale on toodud ka Behrami, kes vähemalt testmängudes oli jätnud vägagi kena mulje. Meeskonnas on kaks küsimärki minu jaoks. Rudnevs ja van der Vaart. Kui lätlane suudab näidata pooltki seda mängu, mida oma esimesel hooajal HSV-s ning ei tujutse pidevalt, siis on ta päris hea partner Lasoggale. Hollandlase puhul on küsimuseks pigem vanus ja motivatsioon. Kui ta suudab vanusest tingitud puudujäägid tahtega korvata, siis on temast ka see hooaeg meeskonnale suur abi. Eks paistab, kuidas ta on paranenud vigastusest, mis ta MM-ist kõrvale jättis. Kokkuvõttes sooviksid HSV aktsionärid loomulikult oma meeskonda näha EL-is. Kaugemates unistustes ka CL-is. See ei tohiks nende võimaluste juures olla tegelikult mingisugune probleem, aga antud meeskonnaga tiivad siiski nii kõrgele veel ei kanna. Selleks oleks vaja ainuüksi väravasse osta mõni adekvaatsem mees, kui seda on Rene Adler. Võib-olla mõne aasta pärast on neil ka Euroopasse asja.

      10. Eintracht

      Sellele positsioonile oli minul asetada kaks võistkonda- Eintracht või Hannover. Otsustasin siiski esimese kasuks, sest mind tegi ettevaatlikuks Hannoveri kaotatud mängijate arv ja nende olulisus. Võrreldes eelmise hooajaga on neil puudu 25 värava jagu ründemängijaid. Diouf, Huszti, Rudnevs, Ya Konan. Eintracht on kaotanud seevastu ühe väga olulise mängija- Joselu ning seda just Hannoverile. Samas on ründesse hangitud Nelson Valdez ning Haris Seferovic, kes peaksid Joselu löödud 9 väravat kindlasti kompenseerima. Valdezi puhul on küsimuseks tema vorm, samas on tal hulgaliselt Bundesliga kogemust varasematest aastatest ning sulandumine meeskonda ei tohiks olla probleem. Lisaks on hangitud keskväljale mõned kvaliteetsed mängijad nagu näiteks Hasebe. Kaitseliini on tugevdatud Chandleri võrra. Hoopis huvitav mees istub aga taaskord treeneripingil ning ilmselt võib öelda, et tema ongi Eintrachti selle suve kõige olulisem täiendus. Bremeni Werderi legend Thomas Schaaf juhendab taas Bundesliga klubi. Saab olema ütlemata huvitav, mida mees mõne teise meeskonnaga teha suudab. Igatahes oluliselt nõrgemaks meeskond jäädud ei ole. Seega võrreldes eelmise hooajaga kolm kohta tõusta ning esikümnes lõpetada ei tohiks olla ületamatu eesmärk. Euroopa jääb tänavu veel liiga kaudu püüdmatuks. Kui just karikas ime ei peaks juhtuma.

      11.Hannover

      Ainuüksi paberi peal vaadtauna tundub Hannoveri lahkujate arv üsna murettekitav. Eriti Huszti ja Diouf, kes hoolitsesid kahepeal kokku siiski 18 värava eest mullu. Asemele on ründesse toodud Joselu Eintrachtist, kes on tegelikult väga terav mees. Tema on aga tipuründaja, kes peaks asendama Dioufist tühjaks jäänud positsiooni. Küsimuseks on aga see, kuidas suudetakse asendada ungarlane. Ilmselt peab seda tegema Nürnbergist hangitud Hiroshi Kiyotake, kellel eeldused on kindlasti olemas. Olukord meenutab tegelikult veidi Freiburgi möödunud hooaja alguses, kui kaotati korraga palju mängijaid. See võib rütmi uuel hooajal korralikult sassi lüüa, millest väljatulemine võib alata alles kevadringis. Saab näha. Ometi ma usun, et Hannoveril ei tohiks mingeid probleeme püsimajäämisega tekkida ning hooaja lõpus nad enam tabeli põhja närviliselt jälgima ei pea. Huvitav saab olema, kas mõni noor suudab samuti korralikult meeskonna edusse panustada.. ja miks mitte ka uued türklased.

      Kommentaar


        #4
        12.Mainz

        Eelmise hooaja seitsmes meeskond annab kindlasti tänavu kohti ära. Küsimus on ainult selles kui palju. Paljud ennustused pakuvad, et meeskond võib isegi välja kukkuda, aga mina sellesse siiski ei usu. Samas võib 12. koht olla tõepoolest ehk isegi Mainzi ülehindamine ning positsioon võib olla ka 13-15. Vaadates meeskonda, siis kaitseliini möttes pole Mainz midagi kaotanud. Klubist on lahkunud Tšehhi veteran Zdenek Pospech, aga temal oli ka vanus juba selline, et lahkumine oli loogiline käik.
        Kaitseliinis on jatkuvalt näiteks MM-il suurepäraselt mänginud Costa-Rica pallur Junior Diaz, juurde on hangitud 69 mängu Tšiili koondises mänginud Gonzalo Jara ning mullu Fürthis täishooaja mängi nud Daniel Brosinski. Kerged kaod on poolkaitses ja rünnakul, kust on lahkunud Nicolaj Müller Hamburgi ning Choupo-Moting Schalkesse. Asemele on aga toodud näiteks Austraalia koondislane Niktia Rukavytsya, samuti Filip Djuricic. Ründeliinis peab põhiraskust kandma jaapanlane Okazaki. Üldiselt pole meeskonnal väga vigagi, lisaks võib kasuks tulla, et Euroopa Liiga kvalifikatsioonist suudeti juba välja langeda ning nii saab keskenduda ainult liigale. Väga otsustavaks detailiks saab aga treeneripingile istuv Kasper Hjulmand. Kõik teavad, et Thomas Tuchel oli Mainzis selline treener, kelle meeskond mängis paremini, kui üksikute mängijate tase seda võimaldama tegelikult peaks. Võtmekoht on see, kas taanlane suudab meeskonna ligilähedaseltki samamoodi mängima panna. Kui suudab, siis ollakse kindel keskmik ilma eriliste hirmudeta. Kui aga ei suuda ning näiteks hooaja keskel ka treenerivahetus peaks tulema, siis võib Mainzi ämber hooaja lõpus korralikult koliseda.

        13. Bremen

        Bremeni murekoht on viimastel aastatel selgelt olnud kaitseliin. Eelmine aasta lasti endale lüüa koguni 66 väravat, mida on tabelis 12 kohal paikenenud meeskonna kohta palju. Sellel hooajal on kaitseliini tugevdatud Alejandro Galveziga, kes osteti Rayo Vallecanost. Lisaks on põhimeeskonda edutatud kaks noort- Luca Zander ja Oliver Hüsing. Ei ütleks, et just kõige meeliülendavamad täiendused, kui eesmärgiks peaks olema ca 10-13 väravat vähem sisse lasta. Samas ülejäänud meeskonnas kvaliteeti on, et tabelis vähemalt 13 kohaga lõpetada. Poolkaitsesse on lahkunud Aaron Hunti asemele toodud Fin Batels St. Paulist ning bosnia mängija Izet Hajrovic. Lisaks olen kindel, et Felix Kroos teeb tänavu kena hooaja ning Elia on ka vahepealsest tujutsemisest üle saanud. Ründeliini veab jätkuvalt Nils Petersen. Sellel hooajal on Bremenil aga veel üks tugev relv olemas. Nimelt Davie Selke, kes lõppenud U-19 EM-il tegi kohati, mida ise tahtis. Eelmisel hooajal mängis ta veel vaid kolmes mängus ja mõistagi väravat ei löönud, aga olen kindel, et tänavuse hooaja lõpus võib tal neid täiesti vabalt kümne tuuri olla. Loodetavasti suured ja rikkad talenti sellel hooajal veel ära ei osta ning mees mängib kenasti Bremeni eest lõpuni. Ühesõnaga Bremeni poolkaitse ja ründliin on päris paljutõotavad. Suuremad küsimärgid on kaitseliin ja väravavaht. Kui Robin Dutt ka need positsioonid suudab toimima saada, siis võib Bremenil vahelduseks ka päris kena hooaeg tulla ning sellisel juhul lõpetatakse ka minu pakutud positsioonist kõrgemal. Hiljutine sõprusmäng Chelseaga oli täitsa kena kohti vaadata. Jääb loota, et midagi sellist suudetakse pakkuda ka Bundesligas.

        14. Freiburg

        Minu jaoks oleks see minimaalne eesmärk sellel hooajal. Tegemist oleks siis sama positsiooniga, millega lõpetati mullu. Sisetunne aga ütleb, et sellel hooajal on mul siiski rohkem, mille üle rõõmustada. Minu meelest on meeskond võrreldes mullusega isegi kergelt tugevnenud. Hoolimata sellest, et lahkunud on kolm olulist lüli- Baumann, Ginter ja Fernandes. Koosseisu paksuse mõttes on aga minu meelest edasiminekut. Paljudele positsioonidele on toodud mängijaid ning konkurents on tihedam kui eelmine aasta. Lisaks ei mängi me Euroopas, mis rikkus Freiburgi jaoks terve hooaja esimese poole. See on kindlasti oluline faktor. Juurde on toodud kaks korraliku tasemega väravavahti Roman Bürki ja Sebastien Mielitz, kelle puhul pole ikka selge, kumb neist esimeses voorus mängib. Kaitseliini on täiendatud Marc-Oliver Kempfi, Stefan Mitrovici, Sascha Rietheri. Poolkaitsesse on ostetud Nürnbergis mänginud Mike Frantz ning noortemeeskonnast on edutatud Caleb Stanko ja Maximillian Philipp. Ründes valmistub oma esimeseks täishooajaks Freiburgis Zulechner, kellel eelmise aasta teises pooles jäi selgelt puudu vastupidavusest. Teravust on temas kõvasti ning koos Mehmediga võivad väga ägeda ründepaari moodustada.

        15. Augsburg

        Augsburgi eelmise aasta koht oli tegelikult anomaalia ning taseme poolest nad sellisel kohal tegelikult olla ei tohiks. Ma ei tahaks uskuda, et nad suudavad teha kaks järjestikust nii kõva hooaega. Muidugi minul poleks midagi selle vastu, kui nii läheks, sest omadele peab ikka kaasa elama Kaitseliinis on kaotatud HSV-le eelmisel hooajal väga olulist rolli mänginud Matthias Ostrzolek. Samuti on väga keeruline asendada Andre Hahni ja tema löödud 12 väravat. Augsburg mängis eelmisel hooajal paljuski tuhhi pealt ja sellepärast oleneb palju hooaja algusest. Kui ennast käima saadakse, siis võib ehk midagi loota. Siiski ei näe ma isiklikult varianti, et Augsburg võiks näiteks kümne hulka tulla. Mõned kohad minu pakutust kõrgemal poleks aga üllatus, sest tabeli keskel on vahed nkn ainult mõned punktid ning paar kohta võivad oleneda tõelistest pisiasjadest.

        Kommentaar


          #5
          16.Hertha

          Väga raske on näha, kuidas võiks Hertha lõpetada kõrgemal positsioonil. Meeskonnast on lahkunud ründaja Adrian Ramos, kes lõi mullu 16 väravat. Hertha vaatenurgast oli see 40% kogu meeskonna väravatest. Ja tegelikult mingit erilist täiendust asemele toodud ei olegi. Mul puudub usk sellesse, et Valentin Stocker suudaks Bundesligas Hertha rünnakuid vajalikul määral vedada ja lüüa ligilähedasegi arvuväravaid. Teine lootus on Sami Allagui eelmise hooaja 9 väravaga. Ronny on aga juba selgelt vananev mängija ning ma ei usu, et ta eelmisest hooajast oluliselt paremini mängib. Kaitseliini on täiendatud olulistest nimedest John Heitingaga, aga kas seegi just eriline täiendus on. Hertha trump oli mullu see, et nad lasid endale võrdlemisi vähe väravaid lüüa tabeli keskmiku mõttes- 48. See saab olema nende lootus ka tänavu, sest minu hinnangul hakkab neil rünnakul resultatiivsusega probleeme tekkima. Ramose väravate hulka on väga keeruline, kui mitte võimatu praeguste mängijatega asendada. Hertha lõpetab üleminekumängudel, aga jääb lõpuks siiski püsima.

          17.Köln

          Nagu sageli ikka juhtub, siis lõpetavad uustulnukad tabeli põhjas. Nii ka seekord minul, sest tõesti ei osanud neid kuhugi mujale asetada. Minu hinnangul jääb neil kvaliteedist puudu, et püsima jääda. Samas võivad nad 15-16 koha saada, kui mõni tugevam peaks selgelt eest põruma. Kõrgemale kui 15 koht ma neid aga küll ei pakuks. Mängijate kvaliteet pole selline, et nad võiksid korrata Eintrachti mõne aasta tagust saavutust, kui 2.Bundesligast tulles kohe tabeli ülemisse otsa purje tati. Köln on kõrgemasse seltskonda jõudmist kaua oodanud ning nemad saadaksid mu sellise jutu peale muidugi pikalt. Bundesliga sesiukohalt oleks muidugi väga hea, kui Köln püsima jääks, sest klubi on korralik. Raha peaks jaguma, fänne on tohutult. Köln väärib seda kohta igati. Näis, kas Patrick Helmesi juhtimisel, suudetakse põhja vältida. Kui sudetakse, siis ilmselt üsna, üsna napilt ning läbi närvidemängu viimastes voorudes.

          18 Paderborn

          Paderborn on äge klubi ning igal aastal PEAB mõni tõsiselt väike klubi ka Bundesligas mängima. See teeb asja tõeliselt nauditavaks. Samas ütleb loogika ja kaine mõistus, et püsimajäämine oleks neile tõeline eneseületus. Kui vaadata meeskonna treeningmänge, siis tegelikult on mängitud ülatavalt kenasti. Athletic Bilbaole kaotati minimaalselt 1-2, Evertoni koguni võideti 3-1. Liigahooaeg on aga siiski midagi muud ning tasemelt on nad siiski midagi eelmise aasta Braunschweigiga võrreldavat. Nende püsimajäämine oleks selgelt üllatus, sest ma ei näe praegu liigas kahte meeskonda, keda nad võiksid edestada, et vähemalt 16 koht saavutada. Keegi peab selleks tõsiselt läbi põlema ning Paderborn tegema ülistabiilse hooaja. Kui esimene on ehk isegi võimalik, siis kahtlen, kas mängijates on sellist kvaliteeti, et terve hooaeg stabiilselt ära mängida. Pigem tulevad Bundesligasse, lisavad värvi, võtavad paar kena võitu tugevamatelt, maadlevad tabeli tagumise otsaga ning lahkuvad kevadel taas püstipäi aste madalamale.

          Kommentaar


            #6
            Tänud põhjaliku ja huvitava ülevaate eest

            Kommentaar


              #7
              Pakun välja kihlveo sümboolse 5 euro peale. Mina väidan et Köln jääb 2014/2015 hooajal Bundesliigasse püsima.

              Kommentaar


                #8
                Et asi ülevaatlikum oleks, siis sellisel kujul minu ennustus.

                1.Bayern
                2.Dortmund
                3.Schalke
                -----------------
                4.Leverkusen
                -----------------
                5.Gladbach
                6.Hoffenheim
                -----------------
                7.Wolfsburg
                8.Stuttgart
                9.HSV
                10.Eintracht
                11.Hannover
                12.Mainz
                13.Bremen
                14.Freiburg
                15.Augsburg
                16.Hertha
                -----------------
                17.Köln
                18.Paderborn

                Väravakuningas: Robert Lewandowski
                Parim mängija: Marco Reus
                Suve parim ost: Adrian Ramos
                Suve viletsaim ost: Juan Bernat
                Karika (DFB-Pokal) võidab: Dortmund
                Esimese treenerina lahkub ametipostilt: Jos Luhukay (Hertha)

                Kommentaar


                  #9
                  Nagu alati on minu ennustuses rohkem emotsiooni, kui kainet analüüsi.

                  1. Borussia Dortmund
                  2. Bayern Munich
                  3. Bayer Leverkusen
                  4. Schalke 04
                  ----
                  5. Borussia Mönchengladbach
                  6. VfL Wolfsburg
                  ----
                  7. TSG 1899 Hoffenheim
                  8. VfB Stuttgart
                  9. Hertha BSC
                  10. Hamburger SV
                  11. FC Augsburg
                  12. 1. FSV Mainz 05
                  13. Hannover 96
                  14. Werder Bremen
                  15. Eintracht Frankfurt
                  ----
                  16. SC Freiburg
                  ----
                  17. 1. FC Köln
                  18. SC Paderborn 07


                  Väravakuningas: Lewandowski (Bayern)
                  Parim mängija: Reus (Dortmund)
                  Suve parim ost: Immobile (Dortmund)
                  Suve viletsaim ost: Schieber (Hertha)
                  Karika (DFB-Pokal) võidab: Wolfsburg
                  Esimese treenerina lahkub ametipostilt: Korkut (Hannover)
                  Magava kauboi suhu viski ei jookse.

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                    Umbes nagu Bundesliga Nõmme Kalju. Mingi konteineritäis mängijaid tuuakse kohale, aga kvaliteet on küsitav.Ja noh, ründeliin. Kas tõesti loodetakse, et Olic jätkuvalt lööb oma mingid 15 väravat ära.
                    Peale tänast ma pakuksin Wolfsburgile 3-5. kohta!

                    Lisatud failid

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas kampsun Vaata postitust
                      Peale tänast ma pakuksin Wolfsburgile 3-5. kohta]
                      Peale tänast pakun, et Olic ja Bendtner löövad kahe peale sama palju kui Olic eelmine aasta.

                      Kommentaar


                        #12
                        1.Dortmund
                        2.Bayern
                        3.Mgladbach
                        10.Augsburg
                        11.Freiburg
                        12.HSV
                        16.Köln
                        17.Bremen
                        18.Paderborn

                        Väravakunn - Immobile
                        Parim - Hummels
                        Kes esimesena minema lüüakse - ei tea, aga Pep hooaega lõpuni ei juhenda
                        Homo homini lupus est - pede on pedele hunt

                        Kommentaar


                          #13
                          Ma usun Herthast rohkem kui Ericbana. AZ-st tulnud Roy Beerens on päris terav ja statistika poolest uus jaapanlane samuti. Baumjohann võiks lõpuks ometi avaneda.

                          Kommentaar


                            #14
                            1. Dortmund
                            2. Bayern
                            3. Schalke
                            4. Wolfsburg
                            ----
                            5. Leverkusen
                            6. Mönchengladbach
                            ----
                            7. Mainz 05
                            8. Hamburger SV
                            9. Stuttgart
                            10. Herta
                            11. FC Augsburg
                            12. Hoffenheim
                            13. Hannover 96
                            14. Werder Bremen
                            15. Köln
                            ----
                            16. SC Freiburg
                            ----
                            17. Frankfurt
                            18. Paderborn 07

                            Kommentaar


                              #15
                              1. Dortmund
                              2. Bayern
                              3. Gladbach
                              4. Schalke
                              5. HSV

                              16. Augsburg
                              17. Paderborn
                              18. Köln

                              Väravakunn Lewa
                              Signing of the season Lewa
                              Worst signing Immobile
                              Sack -
                              Maailmameistrid!!

                              Kommentaar

                              Working...
                              X