PDA

View Full Version : Bundesliga 2014/2015

Ibanez
24.07.14, 21:52
Pole kaugel see aeg, mil pall Bundesligas taas mängu pannakse. Napi kuu pärast (reedel 22. augustil) võõrustab uue hooaja avamängus valitsev Saksamaa meister Müncheni Bayern 2009. aasta meistrit VfL Wolfsburgi. Lisaks avamängu maiuspalale leiab avavoorus aset kohe vastasseis Borussia Dortmundi ja Bayer Leverkuseni vahel. Mäng, mis võib hilisemas võidujooksus tiitli eest võtmerolli kanda. Ragnar Klavan sõidab oma Augsburgi kamraadidega külla Hoffenheimile. ericbana soositav Freiburg madistab Eintracht Frankfurtiga ja Roveri Hannover 96 omakorda võtab vastu Schalke võistkonda.

Bundesliga mänguvoor 1.
FC Bayern München - VfL Wolfsburg

TSG 1899 Hoffenheim - FC Augsburg
Hannover 96 - FC Schalke 04
Hertha Berlin - SV Werder Bremen
Eintracht Frankfurt - SC Freiburg
1. FC Köln - Hamburger SV
Borussia Dortmund - Bayer 04 Leverkusen

SC Paderborn 07 - 1. FSV Mainz 04
Borussia Mönchengladbach - VfB Stuttgart

ericbana
13.08.14, 17:36
Nonii, teen siis otsa lahti selle tänamatu ennustusega. Niikuinii läheb taas kõik lappama, aga kui mingi 6 pihta saks, võiks täitsa ahul olla. Kuna Saksa klubid paanikaoste ja müüke ei tee tavaliselt ka koosseisud on paigas, siis vaevalt enam midagi põrutavat ka üleminekuturul juhtub. Uus hooaeg alaku!

1.Bayern
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/0107206459c4de0.jpg
Noh, Bayern on Bayern ning kui nad ei peaks võitma, siis oleks tänavu tegu siiski üllatusega. Samas olen ma kindel, et vahe teise kohaga, kelleks ma pakun loogiliselt Dortmundi, ei ole nii suur kui kahel eelneval hooajal. Möödunud aasta 19 punktisesse vahesse ma tänavu ei usu. Kaitseliin ja väravavahid on korralikud ning nemad mängivad oma taseme kindlalt välja. Poolkaitse ja ründeliin tunduvad mulle aga see hooaeg haavatavad. Kroosi positsiooni täitmine võib olla keerulisem kui tundub. Samuti on juba varem olnud ohumärke, et Ribery vorm ainult langeb ning varasemat teravust temas enam ei ole. Väga palju oleneb Bayernil sellest, kas noored Rode, Höjbjerg, Green ja Weiser kannavad välja piisaval määral. Kui nad suudavad tabeli keskmikke võita noortega rotateerides, siis pole probleemi. Kui aga näiteks Schweinsteiger peaks vigastada saama, Ribery on jätkuvalt alavormis ning Thiago on ka hooaja alguses poolpidune, siis võib täitsa keeruline olla kohati. Ühesõnaga mulle tundub hetkel, et Bayerni ja Dortmundi pinkide tugevus on selle hooaja eel oluliselt ühtlustunud ning Bayernil pole seal enam nii suurt eelist kui varem. See omakorda peaks konkurentsi mõnevõrra tihendama. Ja noh, rünnak sõltub täielikult Lewandowskist. Kindlasti lööb ta korralikud 20+ väravat hooajaga, aga kui temaga peaks midagi juhtuma, siis võib Bayernil täitsa kellad olla, sest pingilt oleks võtta ainult pensionär veel. Siiski pakun, et Bayern võidab ning kui peaksid koosseisuga probleemid tekkima, siis tehakse talvel vajalik täiendus kasvõi. Ise olen aga üsna kindel, et vahe hooaja lõpus teise kohaga on kindlasti vähem kui kümme punkti.

2.Dortmund
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/0107206465df064.jpg
Dortmundi meeskond näeb paberil ikka väga korralik välja ausalt öeldes. Igasse liini on praegusel hetkel korralik asendus võtta. Kõlab igatahes paljutõotavalt. Viimane test Liverpooli vastu oli nagu oli, kaugeleulatuvaid järeldusi teha ei tasu, sest Liverpool peaks loogiliselt ka nädala jagu vormilihvimise mõttes eespool olema. Dortmundile mõjusid kindlasti ka rohkem MM-i mõjud. See selleks, igatahes duell tõotab tulla põnevam kui mullu. Loodetavasti Klopp suudab uued mehed võimalikult kiiresti meeskonda põimida. Lootus on ka, et Miki on teisel hooajal vähe enesekindlam ja hakkab oma võimalusi kindlamalt ära lööma. Samuti ootan palju Ramoselt ja Cirolt. Kui nad oma eelmsistes klubides näidatud vormi suudavad korrata, siis on Dortmund vägagi ohtlik. Aga nagu alati saab Dortmundi jaoks otsustavaks mängud mängud meeskondadega, kes antud hooajal paiknevad liigas 4-9 positsioonil. Nende vastu kiputakse sageli punkte ära andma, mida lubada ei tohi, kui sinuga samas liigas mängib ka Bayern. Igasugused reedeõhtused mängud Wolfsburgidega või Gladbachidega nt Meistrite liiga kahe vooru vahel. Need mängud on olnud kirstunaelad. Vaadates meeskonda, peaks Kloppil olema seekord võimalik rohkem tasemelt samade meestega rotateerida ja saavutada maksimaalne tulemus. Pikem pink peaks tagama ka värskuse kevadringis. Kui mingi räme vigastustelaine jälle peale ei tule, staarid vähemalt hooaja lõpuni jäävad ning suvel ei lahku, siis tõotab tulla väga-väga huvitav duell kahe suure vahel.

3.Schalke
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/010720649558870.jpg
Schalke on täpselt selline meeskond, keda praeguses seisus never esimeseks või teiseks ei pakuks. Samas on nad piisavalt kvaliteetsed, et neljandast kohast kaugemale pakkumine oleks avantüür. Seega jäävad kohad 3-4, mille ka see kord jagavad minu arvamuse kohaselt Schalke ja Leverkusen. Ühte teisele eelistada enne hooaja algust on praktiliselt võimatu ning isegi kui ma kohaga täppi panen, siis asjaolud, mis lõppkoha tegelikult määrasid, võivad olla minu poolt arvessevõetutest kardinaalselt erinevad. Seega, kui eelmisel aastal pakkusin Schalket neljandaks ja nad tulid kolmandaks, siis seekord pakun nad ise viimasele otse CL-i viivale kohale, mis võib muidugi taas mööda minna. Lootus on, et Schalke noored võrreldes eelmise hooajaga edasi arenevad ning Draxler, Meyer ja Goretzka hakkavad veelgi rohkem ruulima. Samuti on kolmanda koha pakkumine reaalne eeldusel, et Klaasmees see hooaeg rohkem kui 18 mängu kaasa teeb. Kui teeb, siis lööb kindlasti ka 15+ väravat; kui aga taas pool hooaega väljas, siis koliseb ilmselt ka minu ennustus kokku. Samas meeskond ei ole millegi poolest võrreldes eelmisega nõrgenenud. Noored on kasvanud, kaitseliin on jäänud samaks ning ründeliin isegi tugevnenud. Szalai on asendatud Leverkusenist toodud Sidney Sami ja Mainzis korralikult väravaid löönud Choupo-Motingiga. Kui sinna lisada ka Obasi ja Farfan, siis on Schalke edurivi täiesti arvestatav tänavu. Siiski eeldusel, et Huntelaar on esiründaja ja suudab näidata enam-vähem eelmiste aastate taset. Samuti tuleb Schalke puhul arvestada alati X-faktorit ehk Jens Kellerit, kes on võimeline asja perse keerama ka ainuisikuliselt. Hetkel ütleb aga loogika, et kui möödunud hooajal saadi kolmas koht ning meeskond nimede poolest nõrgenenud ei ole, siis pole põhjust, miks saavutust korrata ei võiks. Loodetavasti kimub ka Boateng veidi vähem suitsu ja jaksab selle võrra rohkem joosta.

4.Leverkusen
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/0107206483e2d48.jpg
Põhjus, miks ma Leverkusenile siiski Schalket eelistasin, oli treeneripingil. Jah, ega Schalkel seal ka mingi eriline geenius ei istu, aga vähemalt on tema võimete piir teada. Leverkuseni puhul ei ole sellest aga halli aimugi.Bundesliga kogemus Roger Schmidtil puudub ja see võib tulemust mõjutada tegelikult mõlemat pidi. Mina pakun, et vähemalt esimesel hooajal mõjutab ta natuke kehvemalt ning kolmandat kohta ei saada. Samas peaks nii meeskonnas kui ka treeneris olema nii palju kvaliteeti, et vähemalt viimane CL-i koht ära võtta. Meistrite Liiga kohata jäämiseks peaks meeskond juba korralikult läbi põlema, selleks aga otseselt põhjust ei näe, sest meeskond on lahkujate asemele palganud korralikud asendused. Seega võib teoreetiline krahh olla tingitud pigem kaks viimast hooaega RB Salzburgi juhtinud Roger Schmidtist. Kaitseliinist pole lahkunud ükski olulist rolli mänginud mees. Veel enam, juurde on toodud kaks täiendust. Wendell Brasiiliast ning väga korraliku ostuna noor kreeklane Papadopoulos Schalkest, kes paraku eelmise hooaja vigastuse tõttu pidi praktiliselt vahele jätma. Poolkaitsest on lahkunud olulistest tegijatest vaid Emre Can Liverpooli, asemele toodi aga eelmisel hooajal kohutavas HSV-s heleda tulena säranud Hakan Calhanoglu, kes võrreldes Caniga peaks olema oluliselt ründavam ja väravale orienteeritum mängija. Samuti päästeti Donetski hädaorust Vladen Jurtšenko, kelle tasemest mul küll ausalt öeldes õrna aimugi pole. Ründest lahkus ainult Sidney Sam ning asemele on toodud kaks väga korraliku tasemega mängijat. Otsese asendusena loomulikult Nürnbergis säranud Josip Drmic, lisakäiguna on aga meeskonda toodud Braunschweigi eest eelmisel aastal kolm väravat ja viis väravasöötu andnud Karim Bellarabi. Ühesõnaga pole meeskond kindlasti mõrgemaks jäänud, pigem isegi tugevnenud. Palju oleneb ka sellest, millist vormi suudab näidata tas aasta vanem Simon Rolfes. Põhiline pilk aga, nagu juba öeldud, treeneripingi suunas. Kui Schmidt saab vankri vedama, siis pole Schalke edestamine kindlasti probleem. Bayerni ja Dortmundi siseasjadesse sekkumine oleks juba aga tõeline üllatus. Nii hea Leverkusen siiski olla ei tohiks.

5.Gladbach
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/010720647157055.jpg
Kui esineliku klubid võib enne hooaja algust suht suure tõenäosusega isegi täppi panna, siis kohad 5-16 on totaalne peavalu. Tõstad neid edasi ja tagasi, aga ikka pole rahul lõppkokkuvõttes. Tänavu oli kõige keerulisemaks kohaks just viies minu jaoks. Mis meeskond võiks olla koosseisu poolest esinelikule järgnev?! Lõpuks sõelusin välja kolm klubi, kellest lõpuks valisin Gladbachi. Klubist on küll lahkunud kauglöökide spetsialist Juan Arango, kes panustas mullu meeskonna edusse 8 väravaga. Samas on juurde toodud Ibrahim Traore Stuttgartist, Andre Hahn Augsburgist. Ter Stegeni lahkumise pärast ma väga isegi ei põeks, sest Yann Sommer pole tasemelt oluliselt kehvem mees ning eks ter Stegenilgi kiilus aju vahel päris korralikult kokku. Ma ei usu, et see oleks koht, kus käriseda võiks. Natuke teeb mind ettevaatlikuks pigem ründeliin. Väga palju sõltub Raffaeli vormist minu meelest. Eelmisel hooajal mängis kõik mängud ja lõi 14 väravat, mis Gladbachis täiesti korralik näitaja. Kui ta suudab sellist vormi näidata, siis on kõik võimalik, samas saab mees kevadel juba 30-aastaseks, mis võib sooritus veidi mõjutada, eriti Brasiilia mängija puhul. Kruse ja Hahn arvatavasti mängivad oma taseme jälle välja, seega ootan esimeselt umbes 12+10 sooritus minimaalselt. Kramer tundub ka praeguse seisuga jäävat, mis lisab kindlust ka keskvälja lõhkuvasse faasi. Üldiselt Gladbachi koht joonistus välja, kui ma võrdlesin neid kahe teise meeskonnaga, keda sellele positioonile mõtlesin pakkuda. Mulle tundub, et nad võiksid Wolfsburgist või Hoffenheimist siiski veidi stabiilsemad olla. Loodetavasti ei tule neil sisse eelmise hooaja kevadringi põuda, kus palju punkte ära anti. Samas jääb Bundesligas alati variant, et nad põlevad totaalselt läbi ja heitlevad tabeli keskel. Kuuldavasti jääb esimesest mängust eemale kergelt vigastatud Kruse. Loodetavasti paus pikemaks ei veni, sest selle mehe puudumisel on Gladbachil probleem. Kruse ei aita meeskonda mitte ainult oma väravatega, vaid aitab ka meeskonnale rohkelt võimalusi tekitada.

ericbana
13.08.14, 17:38
6.Hoffenheim
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/01072064777b9af.jpg
Kuna Bundesligas juhtub üllatusi alati, siis mõnda peaks pakkuma ka siia tabelisse. Hoffenheim on üks selline minu arvates. Selle eelduseks on aga, et Hoffenheim saab lõpuks ometi kaitse lukku. Kui seda ei juhtu, siis on ennustus ka täiesti metsa. Hoffenheimil on üks liiga parimaid rünnakuid, tõeliselt tähelepanuväärsed mängijad. Veelgi tähelepanuväärsem, et Hoffenheim suutis iga viimse kui ühe pärast nii edukat hooaega endale hoida. Kui nüüd ainult kaitse lukku saaks. Või noh, lukku ei peagi, saaks kasvõi veidi ust koomale, võiks nii korraliku ründemängu tagajärjel päris kõrge koht tulla. Hoffenheim imes mullu sisse 70 väravat. Seda oli sama palju kui Nürnberg ning viis vähem kui kõige halvema näitajaga HSV-l. Kindlalt viimaseks jäänud Braunschweigist lasti kümme väravat rohkem sisse. Vahetult Hoffenheimi ees kaheksandal positsioonil olnud Augsburgist koguni 23 väravat rohkem ning kümnendal kohal lõpetanud H96-st 11 väravat rohkem. Ometi suudeti saada tabelis koguni üheksas koht, sest väravaid löödi sama ropult- 72!. Parem näitaja oli ainult Bayernil ja Dortmundil. Tegelikult ei peaksi Hoffenheim tänavu enam lööma sama palju väravaid. Piisaks ka sellest, kui lüüakse näiteks 10 tükki vähem, aga samas lastakse endale 20 tükki vähem. Väravatevahe 63:50 näiteks oli täpselt selline, mis möödunud hooajal andis Wolfsburgile isegi viienda koha. Hoffenheimi puhul oli äge see, et koguni 4 meest löid kahekohalise arvu väravaid. Firmino 16, Salihovic 11, Modeste 12 ja Volland 11. Väga ühtlaselt jaotunud. Eriti huvitav on näha, mida suudab tõelise komeedina tõusnud Firmino. Kui ta suudab oma 15 värava taset hoida, siis oleks väga korralik kapital Hoffenheimil juba olemas, sest 10 alla lööb Salihovic karistuslöökide ja penaltitega ikka ära. Volland ehk samuti suudab sarnast vormi hoida. Ja isegi kui Modeste peaks veidivähem lööma, siis korralikuma kaitsemängu puhul poleks ka sellest hullu. Kaitseliini tugevdamise jaoks oli peamine käik Hoffenheimi poolt loomulikult Baumanni ostmine, mis peaks kindlust andma ka ülejäänud kaitseliinile. Kindlasti on edasi arenenud ka üks Saksamaa tulevikulootusi Niklas Süle. Lisaks on toodud mõned täiendused, kes peaksid rohkem suutma kaitsetegevust kontrolli all hoida. Saab näha, misvälja kukub. Aga nagu juba öeldud, siis peaks piisama, kui lastud väravate arvu kahandana paarikümne võrra.

7.Wolfsburg
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/413/01072065032b7a4.jpg
Eelmise hooaja viiendat pakun koguni kaks kohta madalamale. Põhjus selles, et mulle tundub, et nende otsesed konkurendid Hoffenheim ja Gladbach on suvel pigem tugevnenud. Wolfsburgi osas ma nii kindel ei oleks. Tõsi, meeskonda on uusi mängijaid toodud, aga nende kvaliteet on minu meelest pigem küsitav. Suht tundmatud nimed ning taaskord tundub, et Wolfsburgis on kvantiteedi ja kvaliteedi suhe paigast. Umbes nagu Bundesliga Nõmme Kalju. Mingi konteineritäis mängijaid tuuakse kohale, aga kvaliteet on küsitav.Ja noh, ründeliin. Kas tõesti loodetakse, et Olic jätkuvalt lööb oma mingid 15 väravat ära. Mina ütleks, et väga kaheldava väärtusega lootus ning parema meelega sellele ei panustaks. Hooajale vastu minna, kui su põhiründaja on vananev Olic...Keskväljal justkui mingit kvaliteeti jälle oleks, aga kaitseliin paneb taas pigem õlgu kehitama. Meistrite liiga kohale ei näe ma küll neid mängimas. Hoffenheimi ja Gladbachi võivad ehk edestada, kuid ise pakun siiski, et võrreldes möödunud aastaga tuleb tabelis kaks kohta taanduda. Ma usun, et Wolfsburg annab väga palju punkte ära tabeli lõpuosa satsidele. Noh, umbes samamoodi nagu tänavu. Et Wolfsburgil on kodus mõni voor enne lõppu Freiburgiga mäng ja väga reaalne variant CL-i kohale jõuda ning siis kaotatakse 1-0 ja 2-1 eduseisust lõpuks 2-3. Samas võivad võita praktiliselt kõiki esineliku meeskondi. Väga ebastabiilne meeskond jätkuvalt, nagu nad seda juba mitu head hooaega olnud on. Kuigi hooajaeelsed sõprusmängud on üldjuhul lambised, siis midagi Wolfsburgi kaitseliini kohta näitas ka see 1-5 kaotus Atleticole.

8.Stuttgart
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/107206497089e6.jpg
Siin ma võin totaalselt puusse panna, sest Stuttgart on tegelikult viimane meeskond, kellele loota saab. Kui aga nende vahendite juures teine sarnane hooaeg teha, siis võib ka selle saamatu pundi laiali saata. Millegipärast ma usun aga, et suudetakse seekord Euroopa Liiga kohtade piirimail võistelda. Koosseisu nagu paberil vaadates oleks. Ründesse on toodud juurde Ginczek, samuti pole veel põhjust arvata, et Ibisevic ei suudaks oma tavapärast väravatearvu ära lüüa. Keskväljal peaks teoreetiliselt stabiilsust tooma Oriol. Usun, et ka Maxim võib teha veelgi parema hooaja kui mullu. Selleks, et ülemises pooles lõpetada, peab Stuttgart aga ennast kohe käima saama. Kui alguses punktisaaks vinduma hakkab, siis ei usu, et hooaja teises pooles mingit müstilist tagasitulekut enam teha suudetakse. Lootused kõrgema koha jaoks peituvad muidugi ka selles, et treeneripingilt leiab Armin Veh. Igasugused Labbadiad ja Schneiderid on pikalt saadetud ning lõpuks alustatakse hooaega suure Bundesliga kogemusega treeneri käe all. See annab lootust, et hooaeg on nende jaoks eelnevast rõõmustavam ning miks mitte ei võidaks lõpus isegi EL-i koha eest võidelda. Palju oleneb muidugi ka sellest, mis karikas juhtub, sest äkki see sama kaheksas koht ongi Euroopaks piisav.

9.HSV
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/1072064795ccfe.jpg
Ja kohe otsa teine meeskond, kelle suhtes võivad mul olla täiesti põhjendamatult kõrged lootused. Ma lihtsalt ei taha uskuda, et HSV suudab teha järjest kaks nii sitta hooaega. No tegelikult ega see üheksas koht ju pole ka nende jaoks mingi eriline saavutus, aga võrreldes eelmise hooajaga, kus pidevas väljakukkumise hirmus elati, on see siiski mõningane edasiminek. Sarnaselt Stuttgartile on lootused rajatud sellele, et treeneriks on lõpuks adekvaatne inimene, kes on saanud rahulikult meeskonna enda käe järgi üles ehitada ning saanud ka eelmise hooaja lõpus juba veidi katsetada. See lisab optimismi, et Slomka suudab HSV katastroofilise hooaja järel kõrgemale aidata. Lahkunud on küll üks kahest mehest, kes eelmisel hooajal üldse selles meeskonnas midagi jagas- Calhanoglu. Teine mees, Losogga, on kenasti alles ning temale on lisaks toodud Nicolaj Müller Mainzist, kes oma teoreetiliselt umbes 10 väravaga peaks suutma türklasest jäänud koha täita. Keskväljale on toodud ka Behrami, kes vähemalt testmängudes oli jätnud vägagi kena mulje. Meeskonnas on kaks küsimärki minu jaoks. Rudnevs ja van der Vaart. Kui lätlane suudab näidata pooltki seda mängu, mida oma esimesel hooajal HSV-s ning ei tujutse pidevalt, siis on ta päris hea partner Lasoggale. Hollandlase puhul on küsimuseks pigem vanus ja motivatsioon. Kui ta suudab vanusest tingitud puudujäägid tahtega korvata, siis on temast ka see hooaeg meeskonnale suur abi. Eks paistab, kuidas ta on paranenud vigastusest, mis ta MM-ist kõrvale jättis. Kokkuvõttes sooviksid HSV aktsionärid loomulikult oma meeskonda näha EL-is. Kaugemates unistustes ka CL-is. See ei tohiks nende võimaluste juures olla tegelikult mingisugune probleem, aga antud meeskonnaga tiivad siiski nii kõrgele veel ei kanna. Selleks oleks vaja ainuüksi väravasse osta mõni adekvaatsem mees, kui seda on Rene Adler. Võib-olla mõne aasta pärast on neil ka Euroopasse asja.

10. Eintracht
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/10720646725519.jpg
Sellele positsioonile oli minul asetada kaks võistkonda- Eintracht või Hannover. Otsustasin siiski esimese kasuks, sest mind tegi ettevaatlikuks Hannoveri kaotatud mängijate arv ja nende olulisus. Võrreldes eelmise hooajaga on neil puudu 25 värava jagu ründemängijaid. Diouf, Huszti, Rudnevs, Ya Konan. Eintracht on kaotanud seevastu ühe väga olulise mängija- Joselu ning seda just Hannoverile. Samas on ründesse hangitud Nelson Valdez ning Haris Seferovic, kes peaksid Joselu löödud 9 väravat kindlasti kompenseerima. Valdezi puhul on küsimuseks tema vorm, samas on tal hulgaliselt Bundesliga kogemust varasematest aastatest ning sulandumine meeskonda ei tohiks olla probleem. Lisaks on hangitud keskväljale mõned kvaliteetsed mängijad nagu näiteks Hasebe. Kaitseliini on tugevdatud Chandleri võrra. Hoopis huvitav mees istub aga taaskord treeneripingil ning ilmselt võib öelda, et tema ongi Eintrachti selle suve kõige olulisem täiendus. Bremeni Werderi legend Thomas Schaaf juhendab taas Bundesliga klubi. Saab olema ütlemata huvitav, mida mees mõne teise meeskonnaga teha suudab. Igatahes oluliselt nõrgemaks meeskond jäädud ei ole. Seega võrreldes eelmise hooajaga kolm kohta tõusta ning esikümnes lõpetada ei tohiks olla ületamatu eesmärk. Euroopa jääb tänavu veel liiga kaudu püüdmatuks. Kui just karikas ime ei peaks juhtuma.

11.Hannover
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/1072064730aedd.jpg
Ainuüksi paberi peal vaadtauna tundub Hannoveri lahkujate arv üsna murettekitav. Eriti Huszti ja Diouf, kes hoolitsesid kahepeal kokku siiski 18 värava eest mullu. Asemele on ründesse toodud Joselu Eintrachtist, kes on tegelikult väga terav mees. Tema on aga tipuründaja, kes peaks asendama Dioufist tühjaks jäänud positsiooni. Küsimuseks on aga see, kuidas suudetakse asendada ungarlane. Ilmselt peab seda tegema Nürnbergist hangitud Hiroshi Kiyotake, kellel eeldused on kindlasti olemas. Olukord meenutab tegelikult veidi Freiburgi möödunud hooaja alguses, kui kaotati korraga palju mängijaid. See võib rütmi uuel hooajal korralikult sassi lüüa, millest väljatulemine võib alata alles kevadringis. Saab näha. Ometi ma usun, et Hannoveril ei tohiks mingeid probleeme püsimajäämisega tekkida ning hooaja lõpus nad enam tabeli põhja närviliselt jälgima ei pea. Huvitav saab olema, kas mõni noor suudab samuti korralikult meeskonna edusse panustada.. ja miks mitte ka uued türklased.

ericbana
13.08.14, 17:39
12.Mainz
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/107206485e2cff.jpg
Eelmise hooaja seitsmes meeskond annab kindlasti tänavu kohti ära. Küsimus on ainult selles kui palju. Paljud ennustused pakuvad, et meeskond võib isegi välja kukkuda, aga mina sellesse siiski ei usu. Samas võib 12. koht olla tõepoolest ehk isegi Mainzi ülehindamine ning positsioon võib olla ka 13-15. Vaadates meeskonda, siis kaitseliini möttes pole Mainz midagi kaotanud. Klubist on lahkunud Tšehhi veteran Zdenek Pospech, aga temal oli ka vanus juba selline, et lahkumine oli loogiline käik.
Kaitseliinis on jatkuvalt näiteks MM-il suurepäraselt mänginud Costa-Rica pallur Junior Diaz, juurde on hangitud 69 mängu Tšiili koondises mänginud Gonzalo Jara ning mullu Fürthis täishooaja mängi nud Daniel Brosinski. Kerged kaod on poolkaitses ja rünnakul, kust on lahkunud Nicolaj Müller Hamburgi ning Choupo-Moting Schalkesse. Asemele on aga toodud näiteks Austraalia koondislane Niktia Rukavytsya, samuti Filip Djuricic. Ründeliinis peab põhiraskust kandma jaapanlane Okazaki. Üldiselt pole meeskonnal väga vigagi, lisaks võib kasuks tulla, et Euroopa Liiga kvalifikatsioonist suudeti juba välja langeda ning nii saab keskenduda ainult liigale. Väga otsustavaks detailiks saab aga treeneripingile istuv Kasper Hjulmand. Kõik teavad, et Thomas Tuchel oli Mainzis selline treener, kelle meeskond mängis paremini, kui üksikute mängijate tase seda võimaldama tegelikult peaks. Võtmekoht on see, kas taanlane suudab meeskonna ligilähedaseltki samamoodi mängima panna. Kui suudab, siis ollakse kindel keskmik ilma eriliste hirmudeta. Kui aga ei suuda ning näiteks hooaja keskel ka treenerivahetus peaks tulema, siis võib Mainzi ämber hooaja lõpus korralikult koliseda.

13. Bremen
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/1072064615166b.jpg
Bremeni murekoht on viimastel aastatel selgelt olnud kaitseliin. Eelmine aasta lasti endale lüüa koguni 66 väravat, mida on tabelis 12 kohal paikenenud meeskonna kohta palju. Sellel hooajal on kaitseliini tugevdatud Alejandro Galveziga, kes osteti Rayo Vallecanost. Lisaks on põhimeeskonda edutatud kaks noort- Luca Zander ja Oliver Hüsing. Ei ütleks, et just kõige meeliülendavamad täiendused, kui eesmärgiks peaks olema ca 10-13 väravat vähem sisse lasta. Samas ülejäänud meeskonnas kvaliteeti on, et tabelis vähemalt 13 kohaga lõpetada. Poolkaitsesse on lahkunud Aaron Hunti asemele toodud Fin Batels St. Paulist ning bosnia mängija Izet Hajrovic. Lisaks olen kindel, et Felix Kroos teeb tänavu kena hooaja ning Elia on ka vahepealsest tujutsemisest üle saanud. Ründeliini veab jätkuvalt Nils Petersen. Sellel hooajal on Bremenil aga veel üks tugev relv olemas. Nimelt Davie Selke, kes lõppenud U-19 EM-il tegi kohati, mida ise tahtis. Eelmisel hooajal mängis ta veel vaid kolmes mängus ja mõistagi väravat ei löönud, aga olen kindel, et tänavuse hooaja lõpus võib tal neid täiesti vabalt kümne tuuri olla. Loodetavasti suured ja rikkad talenti sellel hooajal veel ära ei osta ning mees mängib kenasti Bremeni eest lõpuni. Ühesõnaga Bremeni poolkaitse ja ründliin on päris paljutõotavad. Suuremad küsimärgid on kaitseliin ja väravavaht. Kui Robin Dutt ka need positsioonid suudab toimima saada, siis võib Bremenil vahelduseks ka päris kena hooaeg tulla ning sellisel juhul lõpetatakse ka minu pakutud positsioonist kõrgemal. Hiljutine sõprusmäng Chelseaga oli täitsa kena kohti vaadata. Jääb loota, et midagi sellist suudetakse pakkuda ka Bundesligas.

14. Freiburg
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/10720649301317.jpg
Minu jaoks oleks see minimaalne eesmärk sellel hooajal. Tegemist oleks siis sama positsiooniga, millega lõpetati mullu. Sisetunne aga ütleb, et sellel hooajal on mul siiski rohkem, mille üle rõõmustada. Minu meelest on meeskond võrreldes mullusega isegi kergelt tugevnenud. Hoolimata sellest, et lahkunud on kolm olulist lüli- Baumann, Ginter ja Fernandes. Koosseisu paksuse mõttes on aga minu meelest edasiminekut. Paljudele positsioonidele on toodud mängijaid ning konkurents on tihedam kui eelmine aasta. Lisaks ei mängi me Euroopas, mis rikkus Freiburgi jaoks terve hooaja esimese poole. See on kindlasti oluline faktor. Juurde on toodud kaks korraliku tasemega väravavahti Roman Bürki ja Sebastien Mielitz, kelle puhul pole ikka selge, kumb neist esimeses voorus mängib. Kaitseliini on täiendatud Marc-Oliver Kempfi, Stefan Mitrovici, Sascha Rietheri. Poolkaitsesse on ostetud Nürnbergis mänginud Mike Frantz ning noortemeeskonnast on edutatud Caleb Stanko ja Maximillian Philipp. Ründes valmistub oma esimeseks täishooajaks Freiburgis Zulechner, kellel eelmise aasta teises pooles jäi selgelt puudu vastupidavusest. Teravust on temas kõvasti ning koos Mehmediga võivad väga ägeda ründepaari moodustada.

15. Augsburg
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/10720645748282.jpg
Augsburgi eelmise aasta koht oli tegelikult anomaalia ning taseme poolest nad sellisel kohal tegelikult olla ei tohiks. Ma ei tahaks uskuda, et nad suudavad teha kaks järjestikust nii kõva hooaega. Muidugi minul poleks midagi selle vastu, kui nii läheks, sest omadele peab ikka kaasa elama Kaitseliinis on kaotatud HSV-le eelmisel hooajal väga olulist rolli mänginud Matthias Ostrzolek. Samuti on väga keeruline asendada Andre Hahni ja tema löödud 12 väravat. Augsburg mängis eelmisel hooajal paljuski tuhhi pealt ja sellepärast oleneb palju hooaja algusest. Kui ennast käima saadakse, siis võib ehk midagi loota. Siiski ei näe ma isiklikult varianti, et Augsburg võiks näiteks kümne hulka tulla. Mõned kohad minu pakutust kõrgemal poleks aga üllatus, sest tabeli keskel on vahed nkn ainult mõned punktid ning paar kohta võivad oleneda tõelistest pisiasjadest.

ericbana
13.08.14, 17:40
16.Hertha
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/1072064751ce3d.jpg
Väga raske on näha, kuidas võiks Hertha lõpetada kõrgemal positsioonil. Meeskonnast on lahkunud ründaja Adrian Ramos, kes lõi mullu 16 väravat. Hertha vaatenurgast oli see 40% kogu meeskonna väravatest. Ja tegelikult mingit erilist täiendust asemele toodud ei olegi. Mul puudub usk sellesse, et Valentin Stocker suudaks Bundesligas Hertha rünnakuid vajalikul määral vedada ja lüüa ligilähedasegi arvuväravaid. Teine lootus on Sami Allagui eelmise hooaja 9 väravaga. Ronny on aga juba selgelt vananev mängija ning ma ei usu, et ta eelmisest hooajast oluliselt paremini mängib. Kaitseliini on täiendatud olulistest nimedest John Heitingaga, aga kas seegi just eriline täiendus on. Hertha trump oli mullu see, et nad lasid endale võrdlemisi vähe väravaid lüüa tabeli keskmiku mõttes- 48. See saab olema nende lootus ka tänavu, sest minu hinnangul hakkab neil rünnakul resultatiivsusega probleeme tekkima. Ramose väravate hulka on väga keeruline, kui mitte võimatu praeguste mängijatega asendada. Hertha lõpetab üleminekumängudel, aga jääb lõpuks siiski püsima.

17.Köln
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/412/0107206481a241b.jpg
Nagu sageli ikka juhtub, siis lõpetavad uustulnukad tabeli põhjas. Nii ka seekord minul, sest tõesti ei osanud neid kuhugi mujale asetada. Minu hinnangul jääb neil kvaliteedist puudu, et püsima jääda. Samas võivad nad 15-16 koha saada, kui mõni tugevam peaks selgelt eest põruma. Kõrgemale kui 15 koht ma neid aga küll ei pakuks. Mängijate kvaliteet pole selline, et nad võiksid korrata Eintrachti mõne aasta tagust saavutust, kui 2.Bundesligast tulles kohe tabeli ülemisse otsa purje tati. Köln on kõrgemasse seltskonda jõudmist kaua oodanud ning nemad saadaksid mu sellise jutu peale muidugi pikalt. Bundesliga sesiukohalt oleks muidugi väga hea, kui Köln püsima jääks, sest klubi on korralik. Raha peaks jaguma, fänne on tohutult. Köln väärib seda kohta igati. Näis, kas Patrick Helmesi juhtimisel, suudetakse põhja vältida. Kui sudetakse, siis ilmselt üsna, üsna napilt ning läbi närvidemängu viimastes voorudes.

18 Paderborn
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/428/427/107213917a588f.jpg
Paderborn on äge klubi ning igal aastal PEAB mõni tõsiselt väike klubi ka Bundesligas mängima. See teeb asja tõeliselt nauditavaks. Samas ütleb loogika ja kaine mõistus, et püsimajäämine oleks neile tõeline eneseületus. Kui vaadata meeskonna treeningmänge, siis tegelikult on mängitud ülatavalt kenasti. Athletic Bilbaole kaotati minimaalselt 1-2, Evertoni koguni võideti 3-1. Liigahooaeg on aga siiski midagi muud ning tasemelt on nad siiski midagi eelmise aasta Braunschweigiga võrreldavat. Nende püsimajäämine oleks selgelt üllatus, sest ma ei näe praegu liigas kahte meeskonda, keda nad võiksid edestada, et vähemalt 16 koht saavutada. Keegi peab selleks tõsiselt läbi põlema ning Paderborn tegema ülistabiilse hooaja. Kui esimene on ehk isegi võimalik, siis kahtlen, kas mängijates on sellist kvaliteeti, et terve hooaeg stabiilselt ära mängida. Pigem tulevad Bundesligasse, lisavad värvi, võtavad paar kena võitu tugevamatelt, maadlevad tabeli tagumise otsaga ning lahkuvad kevadel taas püstipäi aste madalamale.

mazz
13.08.14, 18:38
Tänud põhjaliku ja huvitava ülevaate eest :silm4:

j6u1uv4n4
13.08.14, 18:49
Pakun välja kihlveo sümboolse 5 euro peale. Mina väidan et Köln jääb 2014/2015 hooajal Bundesliigasse püsima.

ericbana
14.08.14, 21:00
Et asi ülevaatlikum oleks, siis sellisel kujul minu ennustus.

1.Bayern
2.Dortmund
3.Schalke
-----------------
4.Leverkusen
-----------------
5.Gladbach
6.Hoffenheim
-----------------
7.Wolfsburg
8.Stuttgart
9.HSV
10.Eintracht
11.Hannover
12.Mainz
13.Bremen
14.Freiburg
15.Augsburg
16.Hertha
-----------------
17.Köln
18.Paderborn

Väravakuningas: Robert Lewandowski
Parim mängija: Marco Reus
Suve parim ost: Adrian Ramos
Suve viletsaim ost: Juan Bernat
Karika (DFB-Pokal) võidab: Dortmund
Esimese treenerina lahkub ametipostilt: Jos Luhukay (Hertha)

cobras
15.08.14, 17:46
Nagu alati on minu ennustuses rohkem emotsiooni, kui kainet analüüsi. :)

1. Borussia Dortmund
2. Bayern Munich
3. Bayer Leverkusen
4. Schalke 04
----
5. Borussia Mönchengladbach
6. VfL Wolfsburg
----
7. TSG 1899 Hoffenheim
8. VfB Stuttgart
9. Hertha BSC
10. Hamburger SV
11. FC Augsburg
12. 1. FSV Mainz 05
13. Hannover 96
14. Werder Bremen
15. Eintracht Frankfurt
----
16. SC Freiburg
----
17. 1. FC Köln
18. SC Paderborn 07

Väravakuningas: Lewandowski (Bayern)
Parim mängija: Reus (Dortmund)
Suve parim ost: Immobile (Dortmund)
Suve viletsaim ost: Schieber (Hertha)
Karika (DFB-Pokal) võidab: Wolfsburg
Esimese treenerina lahkub ametipostilt: Korkut (Hannover)

kampsun
15.08.14, 20:45
Umbes nagu Bundesliga Nõmme Kalju. Mingi konteineritäis mängijaid tuuakse kohale, aga kvaliteet on küsitav.Ja noh, ründeliin. Kas tõesti loodetakse, et Olic jätkuvalt lööb oma mingid 15 väravat ära.
Peale tänast ma pakuksin Wolfsburgile 3-5. kohta!

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10614292_1137272536312961_3421707128455028570_n.jp g

ericbana
15.08.14, 21:10
Peale tänast ma pakuksin Wolfsburgile 3-5. kohta]

Peale tänast pakun, et Olic ja Bendtner löövad kahe peale sama palju kui Olic eelmine aasta.

Malfoy
15.08.14, 22:00
1.Dortmund
2.Bayern
3.Mgladbach
10.Augsburg
11.Freiburg
12.HSV
16.Köln
17.Bremen
18.Paderborn

Väravakunn - Immobile
Parim - Hummels
Kes esimesena minema lüüakse - ei tea, aga Pep hooaega lõpuni ei juhenda

Saarlane
19.08.14, 14:01
Ma usun Herthast rohkem kui Ericbana. AZ-st tulnud Roy Beerens on päris terav ja statistika poolest uus jaapanlane samuti. Baumjohann võiks lõpuks ometi avaneda.

Rauntšik
20.08.14, 18:44
1. Dortmund
2. Bayern
3. Schalke
4. Wolfsburg
----
5. Leverkusen
6. Mönchengladbach
----
7. Mainz 05
8. Hamburger SV
9. Stuttgart
10. Herta
11. FC Augsburg
12. Hoffenheim
13. Hannover 96
14. Werder Bremen
15. Köln
----
16. SC Freiburg
----
17. Frankfurt
18. Paderborn 07

Ibanez
20.08.14, 19:49
1. Dortmund
2. Bayern
3. Gladbach
4. Schalke
5. HSV

16. Augsburg
17. Paderborn
18. Köln

Väravakunn Lewa
Signing of the season Lewa
Worst signing Immobile
Sack -

KID
23.08.14, 18:19
1. FC Bayern München
2. Borussia Dortmund
3. FC Schalke 04
-----------------
4. Bayer 04 Leverkusen
-----------------
5. VfL Wolfsburg
6. Borussia Mönchengladbach
-----------------
7. TSG 1899 Hoffenheim
8. Eintracht Frankfurt
9. Hannover 96
10. SV Werder Bremen
11. Hamburger SV
12. Hertha BSC
13. VfB Stuttgart
14. Sport-Club Freiburg
15. FC Augsburg
-----------------
16. 1. FC Köln
-----------------
17. 1. FSV Mainz 05
18. SC Paderborn 07

Parim mängija: Arjen Robben
Suve parim ost: Hakan Calhanoglu
Suve viletsaim ost: Immobile
Karika (DFB-Pokal) võidab: FC Bayern München
Esimese treenerina lahkub ametipostilt: Kasper Hjulmand

JuriM
23.08.14, 19:00
1.Dortmund
2.Bayern
3.Leverkusen
-----------------
4.Schalke
-----------------
5.Gladbach
6.Wolfsburg
-----------------
7.Hannover
8.Stuttgart
9.HSV
10.Eintracht
11.Hamburg
12.Mainz
13.Bremen
14.Freiburg
15.Augsburg
16.Hertha
-----------------
17.Köln
18.Paderborn

Suve viletsaim ost: Sidney Sam

Ibanez
24.08.14, 14:39
Teise vooru mängud
Augsburg - Borussia Dortmund
Leverkusen - Hertha Berlin
Wolfsburg - Eintracht Frankfurt
Werder Bremen - Hoffenheim
Stuttgart - Köln
HSV - Paderborn
Schalke - Bayern München
Mainz 05 - Hannover 96
SC Freiburg - Gladbach

Jeti88
25.08.14, 16:18
Keegi võiks selle vana BL hooaja teema kleepsu maha võtta ja selle teema asemele panna. Oleks veidi aktuaalsem.

Aga muidu täitsa tip-top esimene voor. Köln ja Paderborn said punkte, S04 ja BVB kaotasid :). Bayern suutis ka võidu võtta. Kahju ainult, et Augsburg kaotas.

Viskan oma ennustuse ka. Loodan, et läheb nii nagu ma talvel Freiburgi teemas kirjutasin:
...Ma olen kindel, et järgmise hooaja tiitlivõitlus saab olema hulga põnevam. Samuti loodan, et Augsburg ja Köln püsima jääks. Muus osas ei oska midagi loota ega arvata.

1. BVB
2. Leverkusen
3. Bayern
4. Schalke
----
14. Augsburg
----
16. Köln
----
17. Frankfurt
18. Paderborn

Jeti88
30.08.14, 21:59
Augsburg - Borussia Dortmund 2-3
Leverkusen - Hertha Berlin 4-2
Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2-2
Werder Bremen - Hoffenheim 1-1
Stuttgart - Köln 0-2
HSV - Paderborn 0-3
Schalke - Bayern München
Mainz 05 - Hannover 96
SC Freiburg - Gladbach

Kölnilt ja Paderbornilt ägedad võõrsilt saadud võidud!

ericbana
30.08.14, 22:06
Kölnilt ja Paderbornilt ägedad võõrsilt saadud võidud!

Miks ma üldse arvasin, et Stuttgart või HSV on vahepeal mängima õppinud... Need eelmise hooaja rööpad on vist nii sügavad, et mööda neid pannakse ka tänavu edasi. Sirge molliga lati alt läbi.

bubbles
30.08.14, 22:13
Seni on üldse päris üllatav voor olnud, palju viike ja üllatavaid tulemusi. Väga positiivne, et Bundesliga enam nii etteaimatav pole. HSV-st ma muidugi aru ei saa, mängjaid peaks ju olema kes mängida oskavad iseenesest..

EDIT! Schalke ja Bayern 1:1 viik! :)

bubbles
31.08.14, 17:33
Kas hetkel on väikeseima eelarvega meeskond Bundesligas Padeborn?

Ibanez
01.09.14, 02:23
Kolmas voor
Leverkusen - Werder Bremen
Müncheni Bayern - Vfb Stuttgart
Borussia Dortmund - SC Freiburg
Hoffenheim - Wolfsburg
Hertha Berlin - Mainz 05
Paderborn - Köln
Gladbach - Schalke 04
Eintracht Frankfurt - Augsburg
Hannover 96 - HSV

Põnevad kohtumised kindlasti Paderborn vs Köln, relegatsiooniheitlust arvestades ja Gladbach madin Schalkega.

ericbana
01.09.14, 12:31
Keegi teab ka täpselt, millal Bundesliga järgmiste voorude täpsed toimumisajad paika pannakse? Alates seitsmendast voorust siis.

Jeti88
01.09.14, 13:00
Keegi teab ka täpselt, millal Bundesliga järgmiste voorude täpsed toimumisajad paika pannakse? Alates seitsmendast voorust siis.

Kiiruga leidsin sellist infot:

"Laut DFL finden die folgenden zeitgenauen Spielansetzungen dann Anfang September 2014 statt. Dann werden wahrscheinlich die Spieltage 7, 8, 9, 10 und 11 der Saison 2014-2015 festgelegt, terminiert und bekanntgegeben."

ja

"Die nächsten Ansetzungen erfolgen voraussichtlich Ende August."

Ehk siis erinevatel andmetel augusti lõpus (ilmselgelt seda ei juhtunud) või septembri alguses.

ericbana
01.09.14, 13:11
Kiiruga leidsin sellist infot:

"Laut DFL finden die folgenden zeitgenauen Spielansetzungen dann Anfang September 2014 statt. Dann werden wahrscheinlich die Spieltage 7, 8, 9, 10 und 11 der Saison 2014-2015 festgelegt, terminiert und bekanntgegeben."

ja

"Die nächsten Ansetzungen erfolgen voraussichtlich Ende August."

Ehk siis erinevatel andmetel augusti lõpus (ilmselgelt seda ei juhtunud) või septembri alguses.

Tänud! Augusti lõpp olnuks utoopiline juba ainuüksi seetõttu, et nad pidid CL-i loosi ära ootama ning selle põhjal koostama Bundesliga kalendri. Nad pidanuks ikka üli kiiresti tegutsema. Septembri algus muidugi mõnusalt ujuv mõiste tähtaja määramiseks, mis võib tähendada ka 10.septembrit. Loodetavasti sakslased on vähe mõistlikumad siiski ja asi on mõne päeva küsimus.

Ibanez
14.09.14, 14:16
Täna pool viis võib Ragnarit mängimas näha. Augsburg külastab Eintracht Frankfurti. Eh suudetakse selle hooaja punktiarve avada! Ainus tiim liigas veel nulliga. Eintracht 4 punktiga 9. real.

Ibanez
14.09.14, 22:09
Bundesliga IV voor
SC Freiburg - Hertha Berlin

Schalke 04 - Eintracht Frankfurt
Augsburg - Werder Bremen
Vfb Stuttgart - Hoffenheim
Hamburg SV - Bayern München (grillihooaja lõpetamine)
SC Paderborn - Hannover 96
Mainz 05 - Borussia Dortmund

Vfl Wolfsburg - Bayer Leverkusen
FC Köln - Gladbach

jürks
14.09.14, 22:28
VfL Wolfsburg - Bayer Leverkusen (City-Chelsea stiilis derby kui nii midagi saaks Bundesligas väita)

Leipzig ka varsti platsis muidu.

sanderos
14.09.14, 23:52
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11325_577192179059368_8933232403197713106_n.jpg?oh =178b5cb3347b25c5c427305ce3f164ed&oe=5498DB6B

EI KURDA HEHEHE :D

ericbana
15.09.14, 00:04
Väike skandaal ka sellesse mänguvooru. Ise küll Augsburgi mängu täna Eintrachti vastu ei näinud ja seega kommenteerida ei oska. 16.minutil oli aga Eintrachtile jäetud kindel penalt andmata, kui Kadlec karistusalas särgist maha tõmmati. Ei peakohtunik Manuel Gräfe ega abikohtunik olukorda ei näinud. Küll aga neljas kohtunik, kes tahtis Gräfet teavitada. Paraku ei toiminud aga neljanda kohtuniku sidesüsteem. Tema küll teisi kuulis, kuid ülejäänud brigaad tema juttu mitte. Seega jäigi antud olukorras penalt andmata. Kuuldavasti oli Gräfe pärast mängu käinud Schaafi ja Eintrachti kapteni ees vabandamas ja selgitanud olukorda. Kuigi tänases mängus olnuks see juhtvärav sel hetkel ülivajalik, siis Schaaf väga suurt numbri ei teinud ning tunnustas Gräfet, et see olukorda selgiama tuli ja vabandas.

Jeti88
15.09.14, 00:23
Frankfurt-Augsburg hetked. (http://www.goalsaim.com/frankfurt-vs-augsburg-0-1-highlights-2014-bundesliga/) Esimene olukord on kohe see skandaalne andmata penalti situatsioon. Isegi imestasin mängu ajal, et kas tõesti mitte ükski kohtunik seda ei näinud.

Ibanez
15.09.14, 00:38
Penalti oli tõesti ilmne.

jürks
15.09.14, 01:15
4s kord ka. 100% penalti ju.

ericbana
20.09.14, 19:33
Peab meeldima see hooaja algus. Paderborn pärast nelja vooru väravatega Bayernist ees. Kuigi pole reaalne, et nende selline hoog kuigi kaua püsiks, siis juba nelja vooruga on teenitud 20% punktidest, mis kindlasti püsimajäämise tagama peaks. Lisaks on teinud Bayern nelja vooruga juba kaks viiki ehk ühe vähem kui terve eelmise hooajaga. Annab tõsiselt lootust, et Bayerniga on see aasta võimalik kenasti hakkama saada ning mingeid märtsis kindlustatud tiitleid tänavu ei tule.

Memento
21.09.14, 15:42
Vabandan, kui see artikkel kuskil ees on olnud, aga Paderborni liidristaatuse valguses sobib hästi.
http://bundesligafanatic.com/suleyman-koc-second-chance-paderborn/

Ibanez
22.09.14, 17:14
5 voor
FC Bayern München - SC Paderborn
TSG 1899 Hoffenheim - SC Freiburg
SV Werder Bremen - FC Schalke 04
Eintracht Frankfurt - 1.FSV Mainz 04

Borussia Dortmund - WfB Stuttgart
Bayer 04 Leverkusen - FC Augsburg
Gladbach - Hamburger SV
Hannover 96 - 1. FC Köln
Hertha Berlin - WfL Wolfsburg

Kindlasti pakub huvi, kas hetkel imelist algust tegev Paderborn suudab Allianz Arenal kaotuseta seeriat pikendada. Lisaks veel kohtub Ragnar Klavani Augsburg eelmises voorus korraliku sauna saanud Leverkuseniga. Keskseks kohtumiseks pean ise Eintrachti ja Mainzi oma.

Lisaks tasub märkida, et HSV hetkel ainus tiim, kellel väravatearve avamata. Peaks vaatama, on teistes suurtes liigades ka sarnase saavutusega klubisid.

Väravavaht
23.09.14, 12:15
Levante pole Hispaanias seda samuti suutnud, näiteks...

Ibanez
25.09.14, 01:39
6 voor
1. FC Mainz 05 - TSG 1899 Hoffenheim

FC Schalke 04 - Borussia Dortmund
SC Freiburg - Bayer 04 Leverkusen
VfB Stuttgart - Hannover 96
1. FC Köln - FC Bayern München
FC Paderborn 07 - Gladbach
VfL Wolfsburg - SV Werder Bremen

FC Augsburg - Hertha Berlin
Hamburger SV - Eintracht Frankfurt

Ibanez
26.09.14, 12:39
Viienda vooru tiimidest kõige väiksema läbitud jooksudistantsiga on Bayern ja Augsburg. Mõlemal 114,5km. Enim rügasid Hannoveri (126,8) ja Dortmundi (125,4) mehepojad.
Lööke värava suunas kõige rohkem (25) Dortmundil, nendest ühega maas Bayern. Vaid kolme katsega hoiab viimast kohta Hertha.
Pallipuuteid enim Bayernil 991 ja teisel kohal Dortmund 811 puutega. Söödutäpsus mõlemal vastavalt 89,8% ja 81,7%.
Suluseisudes domineerib Schalke 6 punktiga.

Ibanez
02.10.14, 20:26
7.voor 3.-5.10.2014
Hertha Berlin - VfB Stuttgart

FC Bayern München - Hannover 96
Borussia Dortmund - Hamburger SV
Bayer 04 Leverkusen - SC Paderborn 07
TSG 1899 Hoffenheim - FC Schalke 04
SV Werder Bremen - SC Freiburg
Eintracht Frankfurt - 1. FC Köln

VfL Wolfsburg - FC Augsburg
Gladbach - 1. FSV Mainz 05

Brick
07.10.14, 19:17
Fifa Fair Play vaht sai Saksamaal rohelise tule ning alates järgmisest mänguvoorust on ka see kohtunike varustuses.

Ibanez
07.10.14, 23:26
Vahepeal tuleb küll koondisepaus vahele, aga Bundesliga naaseb peagi oma mängudega ja pall pannakse mängu kaheksandas voorus. Tabeli liider Bayern võõrustab punast laternat Werder Bremenit. Kümne aasta eest meistriks kroonitud Werder peab sel aastal ellujäämisheitlust ja ei näe neid selle vooruga punktilisa teenimas.
Kindlasti on paljude huulile kerkinud küsimus, mis on hetkel toimumas Borussia Dortmundi ridades? Meistrite liigas tugevate esitustega täisedu omav BVB on koduliigas täielikus alavormis. Juhul kui nüüd Kölni võita ei suudeta, kuid Bayern kolm punkti võtab, võib vist mummude tiitlilootustele kriipsu peale tõmmata.
Samuti teeb oma treeneridebüüdi Bundesligas Roberto Di Matteo, kes võttis ohjad üle Jens Kellerilt ja juhendab nüüd Schalke võistkonda.

8. voor
FC Bayern München - SV Werder Bremen
1. FSV Mainz 05 - FC Augsburg
Hannover 96 - Gladbach
SC Freiburg - WfL Wolfsburg
WfB Stuttgart - Bayer 04 Leverkusen
1. FC Köln - Borussia Dortmund
FC Schalke 04 - Hertha Berlin

Hamburger SV - TSG 1899 Hoffenheim
SC Paderborn 07 - Eintracht Frankfurt

Voorule lähevad vastu neli kaotuseta meeskonda - Bayern München, Gladbach, Mainz 05 ja Hoffenheim. Samas leidub ka kaks võiduta satsi, kelledeks Freiburg ja Werder.

Ibanez
19.10.14, 17:23
See, mis liigas hetkel toimumas on, käib vastu igasugust loogikat. Me ei räägi enam ka meeletult varajasest faasist, kuna veerand hooaega on ju juba selja taga ja ikka veel tänase seisuga neli kaotuseta klubi. Dortmund kipub tiitliheitlusest juba välja libisema, samas Werder ja Hamburg peavad kiiremas korras vormi leidma, et mitte viimase hetke peale püsimajäämisheitlust jätta. Tegelikult on lahe, et nii segipaisatud tabel hetkel on. Näitab veelkord, kui etteaimamatu on BL.

JuriM
19.10.14, 20:58
See, mis liigas hetkel toimumas on, käib vastu igasugust loogikat. Me ei räägi enam ka meeletult varajasest faasist, kuna veerand hooaega on ju juba selja taga ja ikka veel tänase seisuga neli kaotuseta klubi. Dortmund kipub tiitliheitlusest juba välja libisema, samas Werder ja Hamburg peavad kiiremas korras vormi leidma, et mitte viimase hetke peale püsimajäämisheitlust jätta. Tegelikult on lahe, et nii segipaisatud tabel hetkel on. Näitab veelkord, kui etteaimamatu on BL.
Ainuke etteaimamatu on kas Bayern voidab 4-0 voi 6-0?

Ibanez
19.10.14, 22:04
Ainuke etteaimamatu on kas Bayern voidab 4-0 voi 6-0?

Kui sinu silmaring piirdub ainult ühe klubiga, siis palju õnne.

Ibanez
20.10.14, 21:04
9. voor
SV Werder Bremen - 1. FC Köln

Borussia Dortmund - Hannover 96
FC Augsburg - FC Freiburg
TSG 1899 Hoffenheim - SC Paderborn 07
Hertha Berlin - Hamburger SV
Eintracht Frankfurt - VfB Stuttgart
Bayer 04 Leverkusen - FC Schalke 04

VfL Wolfsburg - 1. FSV Mainz 05
Gladbach - FC Bayern München

Vooru kaks põhimängu kindlasti liidrite heitlus Gladbachi ja Bayerni vahel, kus mõlemal klubil sellel hooajal kaotusekibedust tunda pole õnnestunud, ning Leverkuseni ja Schalke vastasseis. Kerkib ka küsimus, kas kriisis vaevlev ja viis mängu võiduta seeriat veeretav Dortmund viimaks püssid paukuma saab. Kui Euroopas tehakse hea tulemus, siis selle pealt võiks tulla küll.

jürks
20.10.14, 21:38
Liidrite heitlus jah... Bayern saab homme oma mängu tehtud, Gladbach neljapäeval.

Ibanez
21.10.14, 00:06
Natuke eelist jah aga Gladbachil ka kaks päeva taastuda. Kuigi ma arvan, et oma kodus on nad võimelised Bayernit tugevalt häirima.

Ibanez
25.10.14, 00:25
Esineliku satsid enne seda vooru kaotuseta. Võimas tegelt.

bubbles
25.10.14, 14:21
Selle vooruga see tõenäoliselt lõpeb kah.

Brick
25.10.14, 19:12
E.Frankfurt - Stuttgart ---> Aasta mäng?

Ibanez
28.10.14, 01:49
10. voor, 31/10/2014 - 02/11/2014
FC Schalke 04 - FC Augsburg

1. FSV Mainz 05 - SV Werder Bremen
Hannover 96 - Eintracht Frankfurt
VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg
Hamburger SV - Bayer 04 Leverkusen
FC Bayern München - Borussia Dortmund

Gladbach - TSG 1899 Hoffenheim
1. FC Köln - SC Freiburg
SC Paderborn 07 - Hertha Berlin

Kümnes voor toob endaga kaasa keskse kohtumise, kus lähevad vastakuti tabeliliider Müncheni Bayern ja Dortmundi Borussia. Allianz Arenal peetavas kohtumises oleks igal normaalsel juhul loota kahe rivaali tulist heitlust, kuid hetkevorme arvesse võttes, kipub asi minema sinna väravasse, mida valvab Weidenfeller. Kuigi olen Bayerni fänn, loodan vastupidist ja tahaks võimalikult tulist võitlust ja alles siis omade võitu.

Lisaks veel tõsiasi, et kümnenda vooru eel püsivad Bayern, Hoffenheim ja Gladbach kaotuseta. Kas sellist asja on ennem Bundesligas nähtud?

Ibanez
31.10.14, 19:46
Just when you thought the Klassiker between FC Bayern München and Borussia Dortmund couldn't get any bigger, the fixture has upped the stakes once more.The match, which will kick off at 18:30 CET (17:30 GMT) on Saturday evening at the Allianz Arena in Munich, will be broadcast live in 208 of the 209 FIFA Member Associations, with North Korea the only nation to miss out. That total represents a new record for a Bundesliga fixture.

Päris asjalik.

Ibanez
05.11.14, 00:39
11.voor 07/11/2014 - 09/11/2014
Hertha Berlin - Hannover 96

Bayer 04 Leverkusen - 1. FSV Mainz 05
FC Augsburg - SC Paderborn 07
TSG 1899 Hoffenheim - 1. FC Köln
Eintracht Frankfurt - FC Bayern München
SC Freiburg - FC Schalke 04
SV Werder Bremen - VfB Stuttgart

VfL Wolfsburg - Hamburger SV
Borussia Dortmund - Gladbach

Vooru maiuspala leiab aset Signal Iduna Parkil, kus koduliigas katastroofilist hooaega tegev Dortmund võõrustab Favre kaotuseta püsivat Gladbachi. Kas nüüd ometi suudavad Klopp ja tema jüngrid Euroopa vormi ka kodumaale kaasa tuua?

Kurat
07.11.14, 14:22
http://i.imgur.com/RnO6hmM.png

Mask
08.11.14, 20:30
Kel on BVB ja Hertha kõrval kõige rohkem kaotusi sel hooajal? Kes vastasid Augsburg, tegid seda õigesti. Mis kohal nad liigas asuvad? Seitsmes! Ehk hea tõestus sellest, et võit maksab! (5 võitu, 0 viiki, 6 kaotust) Euroopa koht vaid kahe silma kaugusel pärast tänast võitu Padeborni vastu.

Ibanez
11.11.14, 00:20
12. voor 21/11/2014 - 23/11/2014
FC Bayern München - TSG 1899 Hoffenheim
FC Schalke 04 - VfL Wolfsburg
Gladbach - Eintracht Frankfurt
1. FSV Mainz 05 - SC Freiburg
Hannover 96 - Bayer 04 Leverkusen
SC Paderborn 07 - Borussia Dortmund
1. FC Köln - Hertha Berlin

Hamburger SV - SV Werder Bremen
WfB Stuttgart - FC Augsburg

Ibanez
27.11.14, 15:09
13. voor 28/11/2014 - 30/11/2014
SC Freiburg - VfB Stuttgart

FC Schalke 04 - 1. FSV Mainz 05
Bayer 04 Leverkusen - 1. FC Köln
FC Augsburg - Hamburger SV
Hertha Berlin - FC Bayern München
SV Werder Bremen - SC Paderborn 07
TSG 1899 Hoffenheim - Hannover 96

VfL Wolfsburg - Gladbach
Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

ericbana
30.11.14, 00:15
Kaks mängu mängida selles voorus ja juba 32 väravat kotis. Väga resultatiivne voor siiamaani. Päris anomaalsed tulemused. Bayern vedas kõige rohkem alt.

Ibanez
30.11.14, 00:29
Werder jällegi on uue treeneriga tõesti end ülespoole kergitamas. Schalke pesi hiljutise häbi maha ja ei saa mainimata jätta ka Augsburgi võitu Hamburgi üle. Positiivne voor.

Ja muidugi see äge asi, et kollased punase laternana magama lähevad.

El President
30.11.14, 03:13
kui hooaja teises voorus Augsburg ja Dortmund kokku läksid, mõlemal esimesest mängust kaotus kirjas, sai naljaviluks kuskil öeldud, et printsipiaalne tabelipõhja heitlus tulemas. poleks uskunudki, et kolm kuud ja 11 vooru hiljem on neist kahest Augsburg esinelikus ja Dortmund ikka viimane. ometigi tolle mängu Dortmund võitis. :)

Mask
30.11.14, 13:40
Änksa jah, et Bayern kolmandat hooaega jutti tiitli juba paar kuud enne hooaja lõppu kindlustab! Borussia allakäik on halb nii Bayernile endale, kui ka kogu liigale.

Ibanez
03.12.14, 14:20
14. voor 05/12/2014 - 07/12/2014
Borussia Dortmund - TSG 1899 Hoffenheim

Gladbach - Hertha Berlin
Hannover 96 - VfL Wolfsburg
VfB Stuttgart - FC Schalke 04
1. FC Köln - FC Augsburg
SC Paderborn 07 - SC Freiburg
FC Bayern München - Bayer 04 Leverkusen

Hamburger SV - 1. FSV Mainz 05
Eintracht Frankfurt - SV Werder Bremen

ericbana
04.12.14, 17:28
Olemas! Kaks kolmandikku Bundesliga klubidest on nõustunud väravajoone tehnoloogia kasutuselevõtuga. Süsteem peaks toimima hakkama parimal juhul juba järgmisest hooajast. Praegu tundub, et kaldutakse Hawk-Eye poole. Igatahes minu meelest super uudis ning lõppkokkuvõttes ei tee see 150 000 - 180 000€ hooaja kohta kedagi vaesemaks.

Põhjus, miks seekord hääletus läbi läks, oli see, et seekord osalesid ainult Bundesliga klubid. Kevadel olid kambas ka 2.Bundesligak lubid, kellest poolt hääletas ainult 3 tükki. Bundesliga meeskondade hääled jaotusid kevadel võrdselt 9:9.

Kuna 2.Bundesliga klubid seekord ei osalenud, siis oli lootus, et hääletus läheb läbi. Kommentaarina lisati, et süsteem on ennast Premieris kenasti tõestanud ning firmal on juba enam kui 500 mänguline kogemus. Mis lubab neid usaldada. Samuti on veaprotsent oluliselt väiksemaks muutunud. Varakevadel oli probleem selles, et 1,5cm oli liiga suur eksimisruum mitmete klubide jaoks. Nüüdseks on süsteem edasi areneneud ning see peaks olema juba väiksem kui 1cm. Kuigi ka Goalontrol tegi väga hea pakkumise, siis otsustati Hawk-eye kasuks.

Tofoa
04.12.14, 17:45
Olemas! Kaks kolmandikku Bundesliga klubidest on nõustunud väravajoone tehnoloogia kasutuselevõtuga.

Millised kolm klubi vastu olid?

ericbana
04.12.14, 17:52
Millised kolm klubi vastu olid?

Kuna otsus on värske siis kohe mingeid ametlikke andmeid ei leidnud. Küll aga on kindel see, et hääled jagunesid 15:3. Seega ületati nõutud 12 korralikult. Võimlik, et hääletus oli salajane, aga päris kindlasti tilguvad tulemused lõppkokkuvõttes välja. Näiteks Hertha hääletas poolt ja Bayern, Dortmund, Hoffenheim ja Leverkusen, kes olid kindlalt poolt juba eelmine kord. Eks varsti tuleb täpsem info.

Tofoa
04.12.14, 17:54
Näiteks Hertha hääletas poolt ja Bayern, Dortmund, Hoffenheim ja Leverkusen, kes olid kindlalt poolt juba eelmine kord. Eks varsti tuleb täpsem info.

Ka Wolfsburg hääletas poolt.

ericbana
04.12.14, 17:57
Ka Wolfsburg hääletas poolt.

Schalke ja Paderborn olevat olnud üsna häälekad vastased, seega võib arvata, et kaks tükki on nemad.

e: BILD-i hommikuste andmete kohasel olid vastu olnud Eintracht, HSV, Freiburg, Schalke, Paderborn.
Nendest kaks muutsid hääletuseks siis seisukohta.

ericbana
04.12.14, 21:38
Mina julgeks hetkel teha panuse, et vastu olid Schalke, Paderborn ja Eintracht.

bubbles
04.12.14, 22:35
Mis seletus oli, et miks vastu ollakse?

ericbana
04.12.14, 22:50
Mis seletus oli, et miks vastu ollakse?
Paderborni ja Schalke kommentaarid olid pärast otsuse vastuvtmist. Eintrachi oma oli mingi bossi poolt öeldud enne hääletust.

Paderborn: Kuna reaalseid olukordi on nii vähe, siis nendele on see majanduslikult liiga kallis. Nad peavad igat senti käes veeretama ja selle 150 000€ võiks mujale suunata.

Schalke: Sellel hooajal pole veel olnud ühtegi olukorda olnud ning üleüldse on neid väga harva. Samuti võib see olla alles esimene samm.

Eintracht: Üldjoontes sama. Seda juhtub korra X mängu jooksul ja siis on veel omakorda X võimalusi, et kohtunik valesti määrab selle.

bubbles
04.12.14, 23:16
Ega sellel hooajal tõesti hetkel mingit konkreetset nn "kahtlast" olukorda meelde ei tulegi. Kõige eredam mälestus on muidugi eelmise hooaja Kieslingu värav Hoffenheimi vastu. Just selliste olukordade pärast seda vaja ongi, vähemalt minu arust.

kaitz
07.12.14, 20:53
Väge kehv vile hetkel käimas olevas Frankfurt vs Bremen,kus Frankfurt veahinnaga lõi 57 min 2-1 juhtvärava.
Kuidas sellis viga vv vastu ära ei vilistatud on arusaamatu.

Ibanez
16.12.14, 01:10
15. vooru magasin maha aga siin on siis järgmine.

16. voor 16/12/2014 - 17/12/2014
FC Bayern München - SC Freiburg
Hannover 96 - FC Augsburg
Hamburger SV - VfB Stuttgart
1. FC Köln - 1. FSV Mainz 05

Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg
Gladbach - SV Werder Bremen
TSG 1899 Hoffenheim - Bayer 04 Leverkusen
Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin
SC Paderborn 07 - FC Schalke 04

ericbana
18.12.14, 00:32
Arvestades tänaseid tulemusi julgen ka mina nüüd väita, et Dortmund järgmine hooaeg CL-is ei mängi. Vähemalt mitte läbi Bundesliga. 12 punkti ja jätkuvalt sitt väravatevahe on veits liiast juba.

Ibanez
20.12.14, 22:39
Lisaks kõigele ei tee nad kevadringi ilma mõne kaotuseta läbi. Sellist imerohtu pole olemas, mis ühe laagri ja väikese pausiga niisugusest august välja toob. Muidugi võin eksida, aga kurat, ei usu. Augsburgi võit Gladbachi üle oli ilus tulemus. Lõpetati kahemänguline kaotusteseeria ja loodetavasti jätkub hea hoog ka jaanuari lõpust.

Mõnuagent 007
25.12.14, 00:47
Hau.
Kui ma tahaks piletit Leverkusen-Dortmund või Schalke-Hannover mängule, kas siis on mingeid kohti, kus neid pileteid veel olla võiks? Kodulehtede sõnul on juba välja müüdud (on fašistid).

Väravavaht
25.12.14, 01:23
viagogo-s paistab küll olema:

http://www.viagogo.de/Sport-Tickets/Fussball/1-Bundesliga/FC-Schalke-04-Karten/E-669384
http://www.viagogo.de/Sport-Tickets/Fussball/1-Bundesliga/Bayer-04-Leverkusen-Karten/E-668882

bubbles
25.12.14, 20:30
Sel juhul vist tõesti ainuke variant viagogo. Ehk ericbana oskab rohkem infot anda.

Üks variant on alati nn " must turg", ehk staadioni eest. See on ikka kõige äärmuslikum variant loomulikult.

Meintz
26.12.14, 12:53
Kalendriaasta lõpptabel
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10353001_10152507655981994_56154058747220377_n.jpg ?oh=4f01d1b3345a57e93133fd2acc09f785&oe=553BCAD0&__gda__=1426182842_2741547c27988624d1953b91f4aea4a 8

ericbana
26.12.14, 13:08
Mis tabel see on?

Tofoa
26.12.14, 13:09
Mis tabel see on?

Kalendriaasta tabel. Aastal 2014 teenitud punktid.

Väravavaht
26.12.14, 14:31
Kuigi Paderborn ja Köln on üsna kindlalt see hooaeg tabeli keskel, siis on ise ikkagi pisut kesiselt võimalusi realiseeritud, kui võrrelda eelmise hooaja teisel poolel ellujäämisega tegelenud Nürnbergi ja Braunschweigiga.

KID
05.01.15, 21:04
Traditsiooniliselt on Kicker taas valinud Bundesliga hooaja esimese poole parimad mängijad. Toon siia ära parimate kaitsjate tabeli (kahjuks ei leidnud suuremat pilti):

http://www.upload.ee/image/4447719/rangliste_auf_einen_blick-201415.png

Klavan jagab Kickeri tabelis kohti 12-21 (see kategooria on esitatud tähestiku järjekorras). Klavaniga samasse kategooriasse kuuluvad ka näiteks Dante ja Benatia.
Mainin ka ära, et pallipuudete arvult on Klavan Bundesliga mängijatest 16 kohal (1181 puudet), esimesel kohal on Alonso (1846).

Kurat
29.01.15, 18:57
Kes keelt valdab ja omab huvi, siis Sportschau.de avaldab BL klubide finantsasjade kohta artiklisarja.

http://www.sportschau.de/fussball/allgemein/fussball-und-finanzen-alle-artikel100.html

Kurat
29.01.15, 20:01
Sellist naljakat statsi kah alates 2012 aastast mängijate eest välja käidud raha edetabel:

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10408697_10152885766138880_8844518358184166649_n.j pg?oh=442e5cd80725400bb0cbb60a67cb69c4&oe=55693740&__gda__=1433249780_9718e11bac26231470d3935812f12f7 f

elx
11.02.15, 09:46
20. mängupäeva "Team of the week" koos Klavaniga.
http://www.bundesliga.com/en/bildergalerien/galerien/0000312958.php
https://pbs.twimg.com/media/B9iB72xIcAERW4w.jpg

Ibanez
16.02.15, 19:35
184m BVB 145m(?) vastu. Ja siis on suur ja kuri Bayern, kes omale liigatiitli ostab. Tuleb välja, et üks teine klubi ei suuda hetkel oma kulutusi lihtsalt tulemusteks vormistada.

Kurat
17.02.15, 12:35
Pigem nahad nopivad Dortmundist mängijaid ära ja BVB peab hakkama meeskonda kokku sulatama jälle. Ja olgem ausad kui sinna Lewandowski panna turuhinnaga sisse, siis oleks vahe märkimisväärselt suurem.

Kurat
04.03.15, 14:19
Natuke saksa keelset juttu dopingust jalgpallis.

http://www.sportschau.de/fussball/allgemein/doping-im-fussball100.html

ericbana
06.03.15, 21:37
Mitmes voor järjest Bayernit juba näidatakse Eurospordis?

bubbles
07.03.15, 17:31
Augsburg vs Wolfsburg oleks mitu korda põnevam mäng telekast vaadata..

toonetikas
16.03.15, 00:10
Teab keegi öelda, miks ei ole Bundesliga mängukalendrit alates 29. voorust paigas, mis päeval ja kellaajal mängud toimuvad? Kas see on normaalne, et kuu aega enne ei ole selliseid asju paigas neil?
Sõidan just tolleks nädalavahetuseks Saksamaale ja on võimalus ja variant Augsburg vs Stuttgart vaatama minna, aga ei saa kindlaid plaane teha, sest ei tea, mis nädalapäeval ja kellaajal mäng on. Kuna on Augsburgi kodumäng, siis loodan, et ikka tavapärasel ajal laupäeval toimub.

KID
16.03.15, 00:50
Bundesliga lehe andmetel toimub järgmine mänguaegade uuendus 12. nädalal ehk siis tuleval nädalal. Üldiselt on küll normaalne, et ajad pole veel paigas, sest vaja on arvestada CL ja EL mängudega ja neis sarjades osalevatele klubidele leida kõige optimaalsemad mänguajad ja arvestada ka hetke tabeliseisuga Bundesligas.

El President
21.03.15, 01:14
Hertha on hakanud üllatavalt efektiivselt tegutsema. jaanuaris oleks ma varasemale toetudes julgelt panustanud sellele, et nemad on kindlad väljalangejad.

bubbles
21.03.15, 10:57
Treeneri vahetus on hästi mõjunud Herthale. Mina igatahes loodan, et Hamburg ja Hertha mõlemad jäävad see aasta püsima. Eile käis ikka korralik möll Hamburgi staadionil.

bubbles
12.04.15, 21:29
6-15 kohad on kümne punkti sees, läheb põnevaks see hooaja lõpp see aasta.

Brick
05.05.15, 14:52
Üks viimase aja huvitavamaid hooaja lõppe. Ilmselt võivad väljalangejad selguda viimase vooru ajal. Ma ütleks, et kõige raskemad on mängud Padebornil ja Herthal.

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/11136092_10153109367448880_2188046104966948420_o.j pg

bubbles
23.05.15, 19:27
Paderborn ja Hannover läinud. Freiburgil üleminekumängud.

ericbana
23.05.15, 19:33
Paderborn ja Hannover läinud. Freiburgil üleminekumängud.

Oleks see vaid nii....

bubbles
23.05.15, 19:45
Oleks see vaid nii....
Anna andeks, ei tahtnud õrritada. Minu kala :)

ericbana
23.05.15, 19:47
Kõige hullem on see, et sellel sitasel HSV-l oli jälle korralikult õnne hooaja lõpus ja suudeti jälle mingit moodi rippuma jääda. Kes iganes 2.Bindesligas kolmandaks tuleb, siis loodetavasti saadetakse ka nemad hooajaks järeldusi tegema. Muidu on üsna kindel, et järgmine hooaeg tehakse taas sirge molliga samasugune hooaeg.

bubbles
23.05.15, 19:50
Schalke oli hooaja lõpus muidugi äärmiselt sitt kah. Kuid ega Hamburger midagi väga kena tõesti pakkunud pole viimase kahe hooaja jooksul Bundesligas, selles on Sul õigus.

Emv
23.05.15, 20:07
Päris ulme. Neljanda ja viienda võistkonna vahe oli sama suur, kui 5-13 koht.

ericbana
28.05.15, 22:30
1.Bayern
2.Dortmund -5 kohta
3.Schalke -3 kohta
-----------------
4.Leverkusen
-----------------
5.Gladbach -2 kohta
6.Hoffenheim -2 kohta
-----------------
7.Wolfsburg -5 kohta
8.Stuttgart -6 kohta
9.HSV -7 kohta
10.Eintracht -1 koht
11.Hannover -2 kohta
12.Mainz -1 koht
13.Bremen -3 kohta
14.Freiburg -3 kohta
15.Augsburg -10 kohta
16.Hertha -1 koht
-----------------
17.Köln -5 kohta
18.Paderborn

Suve viletsaim ost: Juan Bernat

Noh kolm ainut pihta, aga samas paljud ka üsna napilt mööda. Nagu ikka ka osad selged alahindamised ja osad ülehindamised. Äkki järgmise hooaja 2.Bundesliga ennsutus läheb rohkem täppi.

Mõmmik
28.05.15, 22:38
Relegatsiooni playoff käib ka hetkel, eurosport2 kannab üle, HSV korjas juba neljandal minutil välja :)

ericbana
28.05.15, 22:46
Relegatsiooni playoff käib ka hetkel, eurosport2 kannab üle, HSV korjas juba neljandal minutil välja :)

Loodetavasti tuuakse HSV lõplikult maapeale tagasi!

Mask
29.05.15, 00:05
Vaatad Hamburgi mängijate nimekirja ja imestad, kuidas nad ikka nii ..... on , ka terve hooaja lõikes olnud. Adler, Djourou, Westermann, Holtby, Jansen, Olic, Van der Vaart, Behrami jne. Praegused või hiljutised koondislased tugevates koondistes .

check
29.05.15, 10:30
Eks seal võib teatud paralleele tuua näiteks Milani või Newcastlega - klubi mädaneb peast ja enne kui juhtkonnas midagi ei muutu, pole lootust ka olukorra paranemisele. Mitmes treener Labbadia viimase 2 aasta jooksul on juba? kuues? seitsmes?
Mis mängijatesse puutub, siis eks sel ole ka põhjus, et need mehed on HSV-s maandunud - enamikel neist on ikkagi "parim enne" juba möödas.
Samas üllatav näha sellise mehe nagu Lewis Holtby märkimisväärset taandarengut. Oli ju see kutt mõni aasta tagasi üks Saksamaa kuumemaid talente, aga ju siis Spursi minek oli ikkagi viga. Samas mehel ainult 24 aastat vanust ja teda kindlasti veel maha ei kannaks. Erienavalt ericbana-st loodan mina just, et HSV püsima jääks. Hetkel klubis toimuv on muidugi paras komöödia, aga neil on ülikõva fännibaas ja vähemalt potentsiaal on olemas, et olla üks Saksamaa suurtest...

bubbles
29.05.15, 12:48
Mina isiklikult arvan, et nad suudavad selle võõrsilvärava ära lüüa ja siiski Bundesligasse püsima jääda.

ericbana
29.05.15, 13:11
Seal klubis ei muutu mitte sittagi, kui välja ei langeta. Mitmeid aastaid on mängitud alla enda ja oma finantsiliste võimaluste ning õppust ei võetud ka eelmisest aastast. 2.Bundesligasse langemine on juhtkonnale löök vastu lõugu, mis vb selle klubi üles ärataks. Praegu mängitakse oma nime vääriliselt ehk dinosaurustena. Loodetavasti neil kordusmängus ei joppa, sest juba eile oli neil õnne, et seda mäbngu kodus 1:3 ei kaotanud.

Mõmmik
29.05.15, 23:16
Kusjuures täiesti õige jutt, BL on üldse korralik anomaalia. Vahepeal mingi sats võidab/saab punkte järjest Dortmundi, Gladbachi jms vastu ja siis tuleb kuskilt lambist kodus mingi 0:4 Werderilt vms.
HSVs on ka minu arust kõik jumala perses, korralik treener tuleks otsida ja talle aega anda, mitte pärast 10t ringi jalaga perse lüüa ja öelda, et sust ei saa sittagi. Nimede poolest võiks olla BLiw vähemalt esikuuikus.
Samas on ka igast hädasid olnud, põhiline ründejõud Lasogga oli alles vigastatud, samuti laenul olev Holtby. Lisaks on katki lätlane Rudnevs. Westermann nagu kaitses võiks ja peaks suutma ka asjad koos hoida ning Adler oli ju paar aastat tagasi ikka väga kuum kaup. Olic hakkab ka veidi ära väsima, müstiline mees, kuid aastaid ka kogunenud juba ja ilmselgelt põhiraskust enam kanda ei suuda.
Eilse mängu juurde tulles, oh issand kui piinlik oli seda vaadata. Mängu põhjal ütleks küll nii, et HSV ei ole BLi sats. Täiesti uskumatu kui saamatud ollakse keskväljast edasi ning kaitses panevad ka enamus mehi nagu peata kanad ringi. Keskväljal umbes 5m söödud ilma surveta söödetakse auti või siis 2m mehest mööda ja mitte ühe korra ning kõik korrad oli Karlsruher kiire ära karistama. Üllataski see, et Karlsruher mängis üllatavalt hästi ning vabalt võib BLis püsima jääda kui sinna peaks õnnestuma pääseda.
Aaaa ja no halenaljakas, mis sepad seal poolikus koos on, Kacar oli eile täiesti kohutav, isegi teises BLis ei mängiks kohta välja, Diaz veidi parem, aga siiski väga kehv. Ilisevicil on potentsiaali kõvasti ning Lasoggaga ainukesed, kes vähegi midagi üritasid ja selles ka mingil määral õnnestusid. Ilisevic siis lõi 1:1 pärast ilusat one-twod Diekmaieriga ning Lasogga mängis end 2-3x korralikult löögile.

jürks
01.06.15, 20:48
Kohe-kohe siis Hamburg.

Kalp
01.06.15, 20:59
Kuskohast algavat mängu näha saaks...

bubbles
01.06.15, 22:28
Nüüdseks peaks Eurosport 2 seda üle kandma.

bubbles
01.06.15, 22:36
Tere tulemast Bundesligasse Karlsruher!!

xrip55
01.06.15, 22:48

Ahh??

Auba
01.06.15, 22:50
Lisaajal ka võõrsilvärava reegel kehtib?

bubbles
01.06.15, 22:50
Vara hõiskasin :)

cobras
01.06.15, 22:58
Lisaajal ka võõrsilvärava reegel kehtib?

Nii ebaaus, kui see ka ei ole, kehtib. :(

ericbana
01.06.15, 23:11
Kui see HSV ennast jälle Bundesligasse püsima kobistab, siis...

Tanel
01.06.15, 23:23
Nii ebaaus, kui see ka ei ole, kehtib. :(
Oodanuks, et Saksamaa treenerid on ühed vähestest, kes jagavad sellises olukorras lahti, et HSV-l on parem tõenäosus edasi minna, kui ta sellises olukorras meeletult suruda üritab ja kaitse tahaplaanile jätab.

Aga ei, isegi seal makstakse sadu tuhandeid/miljoneid inimestele, kes sellist asja mõista ei suuda.

Müstika, kuidas Labbadia mängu konservatiivseks tõmbas. Tegi 75-25 olukorrast 50-50.

Edit: teisel poolel on muidugi veidi üles ärgatud ja suudeti skoorida ka.

Brick
01.06.15, 23:24
Kui see HSV ennast jälle Bundesligasse püsima kobistab, siis...

Ma mäletan varasemast nagu oleksid sa pigem HSV-d toetanud sellistel puhkudel. Et üks väheseid rekordeid, mis Bayernil puudu.

Ja kell käib ka järgmine hooaeg edasi.

bubbles
01.06.15, 23:24
Perse raisk, sõnusingi ära! :(

j6u1uv4n4
01.06.15, 23:33
Ülikõva mäng! Jalgpall ruulib.

Epic
01.06.15, 23:33

Meisterlik jinx.

bubbles
01.06.15, 23:35
Meisterlik jinx.Ega jah..

jürks
01.06.15, 23:39
See viimane karistuslöök polnud karistuslöök ja penalt samuti mitte või mis teie arvate?

Delfino
02.06.15, 17:03
Maitse asi. Vaatan enamik pahased HSV jäämise peale. Ise olin küll nende jäämise poolt. Taneli jutuga nõustun sada pro. Kuigi jah minu meelest ärgati alles peale Karlsuhe väravat. Viimased 10 minutit tõid järjepanu värava võimalusi. Nuh kas selles karistuslöögi olukorras oli lahtine v kinnine käsi on nii ja naa.. Kohtuniku otsus. Loodan, et HSV teeb nende kahe viimase hooaja püsimajäämiste põhjal ka omad järeldused.