PDA

View Full Version : MM-i kvoodid

kyps
05.09.01, 10:57
Selline küsimus, et kas teid rahuldavad praegused kvoodid, millede järgi erinevatest regioonidest meeskondi MM-ile lastakse?

Aramis
05.09.01, 11:07
Ma arva kyll ,et kvoodid on paigas.Euroopal on õnn saada suurim osa kohtadest ja ma arvan ,et Aasia-Aafrika tase on tõusnud nii kõrgele ,et meie jaox ei anna sealt midagi näpistada.Lõuna-ameerika on ka paigas - minu arust on asi balansis.

kyps
05.09.01, 11:11
Ise arvan, et Aasiaga läheb 2002 küll liiale, sest kokku võib mängida MM-il 5 selle regiooni tiimi. Paraku seni nad MM-i edust rääkida ei saa.

Nr11
05.09.01, 13:15
Olen lugenud kuskilt, et kõige parem oleks valikmänge pidada mitte regiooniti vaid kõik segamine.
Selle oht jälle on see, et ühte gruppi võivad sattuda Brasiilia, Prantsusmaa etc.
Samas on grupid ühtlasemad ja on kindel, et lõppturniirile saavad ikkagi maailma parimad meeskonnad.
Mis rahvas arvab sellisest variandist?

Maarek
05.09.01, 13:59
See ühine variant ongi minu teada ära põlatud selle pärast, et pikkade vahemaade puhul on vaja päris pikka aklimatiseerumisperioodi ning peale selle ei ole vaesematel riikidel eriti pappigi kuhugi maailma otsa mingit valikmängu minna pidama.

to eestieest

Minu teada peetakse 3-päevase vahega ainult kodumänge.

sicmic
06.09.01, 17:41
Orginally posted by Nr11

Olen lugenud kuskilt, et kõige parem oleks valikmänge pidada mitte regiooniti vaid kõik segamine.
Selle oht jälle on see, et ühte gruppi võivad sattuda Brasiilia, Prantsusmaa etc.
Samas on grupid ühtlasemad ja on kindel, et lõppturniirile saavad ikkagi maailma parimad meeskonnad.
Mis rahvas arvab sellisest variandist?

seda sama juttu kirjutas Martin eelmise foorumi kolumnis ja palus kõigil arvamusi meilida. vastasin talle, et see mõte on hea. siiski võtab selline muutus palju tööd ja aega.
kuid sellepärast ei tasu muretseda, et suured kokku satuvad, sest alagrupid loositakse kindla süsteemi järgi, nii et ühte gruppi ei sa sattuda nt 4 suurriiki või vastupidi, neli algajat.

Lauri
07.09.01, 07:41
Mina leian, et kui MMile saab 5 Aasia võistkonda, siis ei ole asi paigas. Mingeid tulemusi pole neil ette näidata, eelmisel MMil võitis Iraan ainult USA-d (sellel mängul muuseas polnud jalgpalliga midagi pistmist, pigem poliitilise tähtsusega). L-Ameerika väärib kindlalt 5 kohta, seda tõestab nende tase, samamoodi Euroopa on oma kohti väärt. See, et Austraalia pääseb ainult läbi play-offi on ainult tervitatav, sest kui meie mängiks Ameerika Samoaga (34:0, vist) ja Tongaga (22:0 Austraaliale), siis me ilmselt pääseks ka MMile.

Kosk
09.09.01, 14:13
Selline süsteem, nagu praegu on, on minu meelest normaalne. Tõesti oleks niru, kui samas valikgrupis oleks mingi iga ilmajao riikide rahvusmeeskonnad.

priity
09.09.01, 17:33
Kui vaadata Lõuna-Ameerika valikgruppi siis tundub küll, et teistele maailmajagudele tehakse ülekohut. 10-st kvalifikatsioonis osalevast meeskonnast saab tervelt 4, potensiaalselt isegi 5 meeskonda MM-le.

Samasugune lugu on Põhja-Ameerika (CONACAF) valikgrupiga, kus 6 riiki, kes mingiligi tasemel jalgpalli veeretavad võistlevad 3 MM koha pärast. Tõsi, sellesse grupi kuulub USA, kelle MM-del osalemine FIFA-le eluliselt vajalik on. Ent kui näiteks 'väike vaene' Austraalia peaks selle grupi 3-ndaga edasipääsu eest võistlema, oleks ta kindlasti juba korduvalt MM-le jõudnud.

Austraaliaga on üldse selline lugu, et märksa adekvaatsem oleks tal Aasia valikturniiril osaelda. Või siis teha lisamäng Aasia valikturniiti 4-5nda meeskonnaga, nii nagu eelmises valiktsüklis mängiti Iraaniga.

Aafrika valikturniiri alustanud 50-st meeskonnast pääseb finaalturniirile 5, ehk täpselt sama arv, mis Lõuna-Ameerikast. Seda karjuvaks ülekohtuks tembeldamast segab küll tõsiasi, et võrreldes Lõuna-Ameerikaga on tasemevahe märgatav. Suvisel ajal on ka tähelepanuta jäänud, et Aafrika valikturniir on lõppenud ning 5 finaalturniiril osalejat on selgunud: Kamerun, Nigeeria, Senegal, Tuneesia, LAV. Kusjuures Senegal võtiis valikgrupi, kuhu kuulusid 3 suurt jõudu (Põhja-) Aafrika jalgpallis: Alzheeria, Egiptus ja Maroko. :oih:

eston maravilha
09.09.01, 23:46
pole neil kvootidel häda midagi. euroopalt võiks isegi paar kohta ära võtta ja anda aafrikale sest seal on küllalt tugevaid meeskondi kes mm-delt välja jäävad seekord nt maroko ja ghaana kui ma ei eksi.

ja sellel et l-ameerikast pääsevad pooled selle kontinendi meeskondadest mmile pole ka moidagi häda sest eks nad on ka võitnud pooled mmidest.

ja aasiast nii palju et kuna mm toimub aasias siis on ju iseenesest mõistetav et neile anti rohkem kohti kui tavaliselt.

priity
10.09.01, 02:25
euroopast ka mõned tugevad meeskonnad ei saanud/ei saa--nt. holland ja kas inglismaa/saksamaa või ukraina...
arvan, et gaanale annavaks ikka ära...

eston maravilha
10.09.01, 11:37
seda küll aga kui 50 meeskonnast ainlut 5 pääsed on midagi mäda nende kvootidega. sest euroopast võtab osa ka umbes 50 riiki ja mmile pääseb neist 14-15.

priity
10.09.01, 11:44
Euroopast: 9 alagruppide võitjat, 4-5 teise koha omanikku+MM Prantsusmaa.
Kui aga võtta aluseks Ameerika mandri %, siis peaks saama nii u. 25 tiimi.
Pole Ameerika mandri tiimide MM-le saamise vastu midagi, kuid kui vaadata teisi regioone, siis on nad selgelt üleesindatud.
Samas võiks ju mõelda ka MM-l osalevate meeskondade arvu tõstmist. Ühelgi korraldajariigil ei tohiks ju selle vastu midagi olla.

eston maravilha
10.09.01, 12:05
ameerikaga ja just selle põhja poolsemaga on see probleem. neist ainult mehhikol on reaalseid shannse alagruppist edasi pääseda.

põhimõtteliselt võiks ju põhja ja lõuna ameerikas pidada ühtse kvalifikatsiooni turniiri kust edasi pääseb umbes 6 või 7 riiki.

ja riikide arvu tõstmisega on see probleem et siis tuleks välja töötada uus turniirisüsteem. ja nad ju alles tõstsid seda arvu 24lt 32le.

Edson
10.09.01, 12:15
Minu arust tuleks Euroopale 2 kohta vähemalt juurde anda. Aafrika, Lõuna-Ameerika või Aasia arvelt. Keegi siin enne võrles riikide arve ja kvoote? Rumalus, kvoodid tuleks jagada siiski meeskondade taseme järgi. Olgem ausad, MM-l on kullapretendendid Euroopa suured (Prantsusmaa, Itaalia, Saksamaa, Holland, Inglismaa jt) ja Argentiina ning Brasiilia, teised on statistid. On küll mõningaid eredaid välke, nt Kamerun, kuid sedagi ainult veerandfinaalini. Rääkides konkreetsemalt, ilmselt oleks Hollandi ja Saksamaa mängu huvitavam vaadata kui USA ja Jaapani mängu? Aga nii see võib minna, Holland juba ongi väljas ning see võib juhtuda ka sakslaste või inglastega.
Huvitav kes siis MM-i võidab? Ise loodan, et keegi suudab "suuri" üllatada. Väga meeldiv oleks näiteks kui Poola võidaks. Oleks ju naljakas? Aga mitte võimatu. See teebki jalgpallist jalgpalli. Inglased pole ka midagi peale ´66 suutnud näidata. Äkki nüüd? Peale Hollandi (ja Eesti :)) väljalangemist hoian neile pöialt. Ikkagi jalgpalli sünnimaa.

Yazid
10.09.01, 16:12
Tee MMle peaks olema igalt poolt sama raske.
Kuid praegu see nii pole.Näiteks,et Euroopast
tagada koht MMle pead tulema 5 või 6 lises alagrupis esimeseks ja teisena saad veel võimaluse.
Kuid L Ameerikas 10 lises alagrupis 4 parema hulka ja 5ndana saad veel võimaluse.
Mõelge ise milline erinevus.
Hollandil läksid paar eksimist kalliks maksma,
kuid Brasiilia rabeleb ikka välja (ma arvan),sest
suure hulga mängude peale hakkab ikka tugevama eelis maksma.
Sisult on Holland ja Brasiilia praegu sama tugeva potensiaaliga meeskonnad ja lõppmängus väga arvestatavad.
2 võimalust:
1:L Am jagada riigid 2te gruppi 5+5,neist võitjad edasi ja teised kohad omavahel
edasipääsu eest mängima.
2:või segada meeskondi mõne teise kontinendiga alagruppidesse. n.P ja kesk Am.

kyps
11.09.01, 12:59
Orginally posted by eston

pole neil kvootidel häda midagi. euroopalt võiks isegi paar kohta ära võtta ja anda aafrikale sest seal on küllalt tugevaid meeskondi kes mm-delt välja jäävad seekord nt maroko ja ghaana kui ma ei eksi.

Ei saa kuidagi nõustuda. Kui vaadata millised tugevad jalgpalliriigid euroopast viimastelt MM-idelt puudunud on N: Prantsusmaa, Tsehhi, Inglismaa. No aga mida on saavutanud Aafrika? Kamerun sai 90-ndal veerandfinaali ja see oli ka veel kõva saavutus. Aafrika lipulaev Nigeeria pandi '98 taanlaste poolt nii paika, et jube kohe.

No ja kus siis ikka on jalgpalli tase kõikse kõvem? Ma olen siin seda maininud, aga vaadake MM-e. '94 oli 8 hulgas 7 euroopa tiimi '98 oli 6 tiimi. No ja seal 8 hulgas euroopale ainukesed konkurendid ongi need Brasiilia ja Argentiina, kelle tugevuses ilmselt keegi ei kahtle.

priity
11.09.01, 15:04
põhimõtteliselt olen kypsiga nõus--Euroopa meeskondade kvoodi vähendamine oleks kindlasti karuteene. Lääne-Euroopa fännid on ju need, kes peamise tulu FIFA-le sisse toovad. Samuti on ka jalgpalli tase keskmisest tugevam. Kuigi 98MM-l pani Maroko (või oli Alzheeria) Norra taskusse ja Nigeeria tegi sama Hispaaniaga.
Võib eeldada, et FIFA-le on paras põnts, et ükski suurtest Põhja-Aafrika tiimidest (Maroko, Alzheeria, Egiptus) finaalturniirile ei saanud. Nende riikide fännid on ühed vähestest Aafrikas, kes võimelised MM-le reisimise kulud kandma Tegu on ka väheste Araabia riikidega, kes MM-le pääseksid, seega jäävad ära potensiaalsed tulud naftasheikide külastustest. Seega on täiesti võimalik, et kasvõi Hollandi eemalejäämisele viidates üritatakse peale 2002MM-i midagi ümber korraldada.

Fazz
13.09.01, 00:17
Minu visiooni järgi peaksid kvoodid maailmajagude lõikes jagunema järgmiselt:
Euroopa - 15
Lõuna-Ameerika - 4-5
Aafrika - 4-5
Aasia - 4
Põhja- ja Kesk-Ameerika (CONCACAF) - 2-3
Austraalia ja Okeaania - 0-1
Valitsev maailmameister - 1

Playoffide teel selgitavad ühe edasipääseja omavahel Lõuna-Ameerikas 5. ja CONCACAFi regioonis 3. koha saaja ning teise Aafrika 5. meeskond ja Austraalia/Okeaania tsooni võitja. Korraldajamaa(d) peaks jääma alati kvootide sisse. Tiitlikaitsja pääseks aga osalema kvootidest täiesti sõltumatult.

eston maravilha
13.09.01, 00:30
kuule see et korraldaja ma jääb kvootide sisse on täiesti absurd. sest näiteks kui ta mm-ile ei pääseks kahandaks see publikuhuvi tunduvalt

Fazz
13.09.01, 00:54
Loomulikult mõtlesin ma, et korraldajamaa osaleb automaatselt finaalturniiril. Selle arvelt siis paratamatult teiste sama regiooni meeskondade väljavaated vähenevad.

-Loom-
13.09.01, 10:04
aasiast v2hem meeskondi ja l6una ameerikast rohkem

eston maravilha
13.09.01, 18:22
Orginally posted by Fazz

Loomulikult mõtlesin ma, et korraldajamaa osaleb automaatselt finaalturniiril. Selle arvelt siis paratamatult teiste sama regiooni meeskondade väljavaated vähenevad.

sorry ma lihtsalt ei saanud täpselt aru mida sa selle kvootide sisse jäämisega mõtled. ma arvasin et sa mõtled et ka korraldajamaad peabad osalema kval. turniiril

--------------------------------------------

kuigi ma võtaks siiski euroopalt mõned kohad ära ja annaks aafrikale ja lükkaks põhja ja lõuna ameerika kval.turniiri kokku.

minu arust oleks nii parim

ilmameister 1 koht
korraldaja(d) 1-2 koht(a)
euroopa 12 kohta
ameerika 6 kohta
aasia 3-4 kohta
aafrika 7-8 kohta
okeaania 0-1 koht

aafrika ja aasia meeskondade arv sõltuks sellest kus mm toimub. näiteks kiu mm toimub aasias siis jääks aasiale 4 kohta ja aafrikale 7 aga kui kuskil mujal siis aasiale 3 kohta ja aafrikale 8. ning tegelt annab seal ka igat muud moodi kombineerida sõltuvalt sellest kus mm toimub

indrek
19.09.01, 18:17
Mulle meeldiks selline süsteem:
Euroopa 16
Ameerika 8
Aafrika 4
Aasia + Okeaania 4

Hiljem muutuks asjad järgmisel põhimõttel:
Hilisem iga grupi viimased kukuksid järgmise aasta asetusest välja ja automaatselt saaks kaks kohta järgmiseleturniirile juurde.
Ka kõige halvemal juhul säilitaks iga maailmajagu 2 kohta. Maksimaalselt saaks võita juurde korraga 2 kohta ja kaotada kuus.

Eelmise MMi põhjal:
Alagruppide viimased
Shotimaa ja Bulgaaria Euroopast
Kamerun ja Tuneesia Aafrikast
Jaapan, Saudi-Araabia ja Lõuna-Korea Aasiast
ning
USA Ameerikast

Sellisel juhul säilitaks
Euroopa oma 16 kohta
ja Aafrika on 4 kohta
Aasia-Okeaania kaotaks ühe koha (jääks 3)
Amerika saaks ühe juurde (saaks 9)

Mulle igastahes selline süsteem meeldiks.

kyps
20.09.01, 14:52
Orginally posted by indrek

Mulle igastahes selline süsteem meeldiks.

Mulle meeldiks kah selline süsteem. Ei ole mõttet ju toppida MM-ile 7-8 Aafrika riiki.

Udupasun
22.09.01, 15:31
Orginally posted by Chobram

aasiast v2hem meeskondi ja l6una ameerikast rohkem

Jajah, eks ta ole... Laseme kõik Lõuna-Ameerika mansad otse MM'ile ja Izpani ja Itali klubidel kah hea meel :)

Siim
22.09.01, 17:24
Kui MM-finaalturniirile pääseb 32 meeskonda, õigustab praegune süsteem end igati. Kõik on jalgpalli enese huvides.

Tembu
16.03.02, 10:19
uuendus!
Kui laseks MMile FIFA tabeli esimesed kümme,ja ülejäänud kohad mängiks välja tavasüsteemiga..Aga see tundub veits vale,sest need kümme jääksid pidevalt samaks,kui nad just eriti s..te mänge ei tee..Paraku on aga nii,et need kümme on MMil nagunii....

Siim
16.03.02, 10:28
Orginally posted by tremboni

uuendus!
Kui laseks MMile FIFA tabeli esimesed kümme,ja ülejäänud kohad mängiks välja tavasüsteemiga..Aga see tundub veits vale,sest need kümme jääksid pidevalt samaks,kui nad just eriti s..te mänge ei tee..Paraku on aga nii,et need kümme on MMil nagunii....

Ma ei usu, et see hea variant oleks. Esiteks annab FIFA tabel üsna ebamäärase pildi jõudude vahekorrast. Teiseks läheks siis paigast ära kohad, mis on määratud igale maailmajaole. Kolmandaks, MM 2002 ei pääsenud kaks esikümne meeskonda: Kolumbia ja Holland.

Tembu
16.03.02, 10:35
Kahju et rahvuskoondistel nii vähe head2head mänge on.Sellest ka muutused tabelis on nii harvad tulema.

P.S.On teadlik Hollandi ja Kolumbia eemalejäämisest.
Ja milleks siis MM ongi-ainult parimate jaoks.Mitte Uus-Guinea ja Sheishellide jaoks:)!!

mcnamara
18.03.02, 10:34
P.S.On teadlik Hollandi ja Kolumbia eemalejäämisest.
Ja milleks siis MM ongi-ainult parimate jaoks.Mitte Uus-Guinea ja Sheishellide jaoks:)!!

Nõmedus! MM-ile jõudmine näitab seda, kas väärid seal mängimist või mitte. Kui Sheishellid läbi pääsevad - tere tulemast! Ja kui Holland või Brasiilia ei pääse - see on nende enda väljamängitud tulemus. Jäägu igaühele võimalus MM-ile pääseda ja igaühele võimalus sealt ka kehva mänguga välja jääda.

vandersell
18.03.02, 10:44
Eks tugevamad sõelutakse MM-il peale alagrupiturniiri välja ja kui Seyshellid ka MM-ile pääseksid, siis edasi nad ikka ei saaks. ;)
PS. Olen Seishellidel käinud, mõnus koht. :lahe: Nii et kui Sey- Ger mäng oleks, siis oleksin esimese poolt. :D