PDA

View Full Version : Jalgpall ENSV-s

vaherhar
15.07.02, 19:48
Nostalgitsegem seltsimehed!

mcnamara
15.07.02, 19:56
Tohin ma küsida miks? Arvesta sellega, et väga suur hulk rahvast siin ei mäleta ENSV-st suurt midagi...mis siis veel jalgpallist kõnelda? Ise käisin küll jah koos isaga kunagi Liidu II Liiga mänge tollasel Komsomoli staadionil vaatamas. Aga nostalgitseda pole siin midagi...meie tiim reeglina kaotas ja õhkkond oli staadionil pehmelt öeldes vastik - et mitte öelda venelik.

vaherhar
15.07.02, 19:57
Kindlasti tunnevad mõned nooremad huvi kuidas siis mängiti.Tellisin 80.-ndate lõpus Spordilehte,kuid seal pole peale tulemuste midagi eriti olnud.Oleksin tänulik kui keegi oma mälestusist ka teistele kirjutaks.:ham10:

vaherhar
15.07.02, 20:13
Miks?Mnjah,on juba selliseid kellele meeldib minevikus olla,mõnikord,kellele meeldib ajalugu.Kui on tulevikunägemused,siis miks ei võiks olla minevikumeenutused.

vaherhar
15.07.02, 21:06
Saaremaal ei toimunud jalgpallis minu mäletamise algusest suurt midagi.80-ndate lõpus toimusid kull lossihoovis mängud Saaremaa vs Hiiumaa.Siis tehti nalja,et kes on kõige suuremad jalgpalliriigid:Inglismaa,Saaremaa ja Hiiumaa.80-ndate algul loodi tip-tap-turniir noortele,kus ma ka ise 4 aastat mängisin. Aasta oli 88,kui me noorema vanuseklassi ära võitsime,alles hiljem tuli välja meil olid 3 poissi vanemad kui lubatud ja meid diskvalifitseeriti.Õnneks kohalik ajaleht sellest ei kirjutanud,vaikiti maha.Kingissepas(siis kutsuti Kuressaaret nii) käisid ka Tallinna Lõvid,kohalikke poisse võideti 5:o

vaikiv mees
16.07.02, 19:30
Originally posted by mcnamara

Tohin ma küsida miks? Arvesta sellega, et väga suur hulk rahvast siin ei mäleta ENSV-st suurt midagi...mis siis veel jalgpallist kõnelda? Ise käisin küll jah koos isaga kunagi Liidu II Liiga mänge tollasel Komsomoli staadionil vaatamas. Aga nostalgitseda pole siin midagi...meie tiim reeglina kaotas ja õhkkond oli staadionil pehmelt öeldes vastik - et mitte öelda venelik.

Miks nii pessimistlikult, mcnamara? Vanemad inimesed peavad ikkagi noortele meenutama, kui hea oli Mõtsnik (Oper siiski ei ole Eesti kõigi aegade parim nagu kuskil lehenupus Pohlak väitis& keegi väitis vist ka vastupidist)
Paar korda sai Komsomoli staadionil trenni tehes jäädud olukorda, kus polnudki vaja piletiraha maksta, sest varustaadion asub ju samuti seespool aeda.
Meenuvad mingid üksikud fraasid tribüünilt a la \'pane see part pikali\' või et \'üks-null on libe seis\' (mis on muidugi tõene ka tänapäeval)
Nii et esimesel paaril a-l oli õhkkond vägagi rahvuslik, aga meeskond venestati üsna pea ära

mcnamara
16.07.02, 19:39
Originally posted by vaikiv mees

Miks nii pessimistlikult, mcnamara? Vanemad inimesed peavad ikkagi noortele meenutama, kui hea oli Mõtsnik (Oper siiski ei ole Eesti kõigi aegade parim nagu kuskil lehenupus Pohlak väitis& keegi väitis vist ka vastupidist)

Njah pole meie hulgas kahjuks inimesi, kes oskaksid öelda, kes on Eesti kõigi aegade parim mängija. Tipnerit ja Poomi on ju veel raskem võrrelda, kui Mõtsnikku ja Oper\'it. :)
Tegelikult tuleksid ajalootunnid meile kõigile kasuks, kardan vaid, et siin pole kedagi neid eriti andmas. Kui on, siis suurepärane.

Tembu
17.07.02, 16:22
Ma olen piisavlt vana,et nii mõndagi ENSV ajast mäletada...Tallinna Sport oli siis parim sats siinpool Peipsi järve...Igasugu lahedad mängud toimusid. Näiteks,Rakveres said kokku Teater ja Lihakombinaat(sel ajal seda ehitati just härrade soomlaste poolt)...
Meenub ka Lõvide turniir Taimaal,kus KÕIK AHJU pisteti! Sellest ajast ka minu esimesed, selgemad mälestused jalgpallist kui sellisest...Eredamalt mäletan MM´86,kus Belgia CCCP´i tümitas...4:3...Lahe

elukunstnik
17.07.02, 17:32
Päris asjalikku juttu ENSV aegse vuti kohta võib leida Indrek Schwede \"Väikesest jalgpallipiiblist\". Ilusti kokku võetud, iseasi kui objektiivselt. Peaks vist raamatukauplustest saada olema.

elukunstnik
17.07.02, 17:33
Päris asjalikku juttu ENSV aegse vuti kohta võib leida Indrek Schwede \"Väikesest jalgpallipiiblist\". Ilusti kokku võetud, iseasi kui objektiivselt. Peaks vist raamatukauplustest saada olema.

Alo
19.07.02, 22:19
Originally posted by elukunstnik

Pealegi on just nüüd selle raamatu hinnast pool ära hammustet - Tallinnas Viru tänava raamatupoes ja siin (http://raamat.delfi.ee/index.php?store=1&menu=10&item=0723779) näiteks.

Alo

Sun
21.07.02, 01:25
Originally posted by Alo

Originally posted by elukunstnik

Pealegi on just nüüd selle raamatu hinnast pool ära hammustet - Tallinnas Viru tänava raamatupoes ja siin (http://raamat.delfi.ee/index.php?store=1&menu=10&item=0723779) näiteks.

Alo

Siis olid Tallinna Lõvid:P

airmike
22.07.02, 00:16
Niipalju kui mul on tutvusi tolleaegsete mängijate hulgas siis peamine ,mida mäletatakse on see,et tina pandi metsikult....

gianluca
25.07.02, 03:14
kunagi poisikesena on Tallinna Sporti Kadriorus nähtud, aga täpsemalt ei mäleta küll

airmike
28.07.02, 01:23
Kunagi trükiti sellist asja nagu Noortekalender,ja mingis aastakäigus on pikemalt juttu tolleaegsest vutielust.

Epic
28.07.02, 02:09
jajaa kes ei mäletaks Valeri Karpinit Tallinas mängimas.:(

Sun
28.07.02, 14:14
Originally posted by EricCantona

Karpin on koos Poomiga üks paremaid kes Eestist lahkunud.

Epic
28.07.02, 15:42
oleks Karpin praegu eesti koondises siis oleks juba ammu MM finaalturniiril ära käidud. :lahe:

INCE
28.07.02, 16:36
Seoses ENSV-ga meenuvad Tallinna Spordi mängud II liigas, mida kohati isegi ETV üle kandis ja Gomeli Goselmaš ja Tiraspoli Tekstilštšik ja Lipetski Metallurga ja veel hulga murdjaid meeskondi , kelle käest Sport reeglina küll tappa sai. Aga väga vinge mulje jättis Spordi vorm (sinise-valge triibuline), mille kõrval teiste võistkondade särgid suisa \"maikadena\" välja paistsid.:lahe:

vandersell
29.07.02, 13:20
Originally posted by EricCantona

Mina näiteks ei mäleta. ja vaadates sinu sünniaega...:kratsti:

vaherhar
29.07.02, 13:57
Vaadates tantsupidu tulid ammused ajad meelde,tea kas ETV-l on Tallinna Spordi mängudest mingeid salvestisi,huvi pärast vaataks.:kurb3:

vaherhar
30.07.02, 21:46
Näiteks Ott Mõtsniku Kuldsed Väravad või Mart Poomi Esimesed Tõrjed.Ubakivi utles,et see (NSVL 2.) liiga oli liharaiujate liiga.:kurb7:

Jaan
20.08.02, 23:01
Originally posted by mcnamara

Njah pole meie hulgas kahjuks inimesi, kes oskaksid öelda, kes on Eesti kõigi aegade parim mängija. Tipnerit ja Poomi on ju veel raskem võrrelda, kui Mõtsnikku ja Oper\'it. :)
Tegelikult tuleksid ajalootunnid meile kõigile kasuks, kardan vaid, et siin pole kedagi neid eriti andmas. Kui on, siis suurepärane.

Kui parimat m2ngijat otsida, siis ei tohiks unustada ka Wabariigi-aegseid staare Richard Kuremaad ja Arnold Pihlakut (esimene eestlane v2lismaa profiklubis).

Artista
10.09.02, 01:25
\"Ne verim bogu, ne verim tshortu, verim Tallinskovo Sportu!!!\"

priity
12.09.02, 01:10
Originally posted by Artista
:D :D :D
See hüüdlause peaks küll eesti fänluse kuldvaramusse kuuluma. Praegustel fännidel on raske midagi nõnda andekat vastu panna... kahjuks

jansa
12.09.02, 15:31
Originally posted by priity

Originally posted by Artista
:D :D :D
See hüüdlause peaks küll eesti fänluse kuldvaramusse kuuluma. Praegustel fännidel on raske midagi nõnda andekat vastu panna... kahjuks

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

väikeste mugavdustega :

\"Eesti paneb Belgia kotti - ei ai`ta saa neid Jumal,tontki!\"

.... näiteks:)

vaherhar
10.06.06, 07:22
Eesti vuti seiklevad avalöögid (http://www.postimees.ee/100606/lisad/arter/205064.php)

Aats
01.12.09, 21:56
Kava (lk.1, 2) JK “KSMK ZVEZDA“ (Tallinn)- FC „GOMSELMASH“ (Gomel) mängust. ENSV-u teine liiga, 25.06.1983.

http://s54.radikal.ru/i146/0903/41/9a86915465c2.jpg
http://s40.radikal.ru/i090/0903/f1/57de741b0f1d.jpg

sosku
02.12.09, 06:52
Veerand sajandit hiljem suurel arvutiajastul, näevad enamiku ML klubide mängukavad välja endiselt samasugused.

marcello
02.12.09, 10:26
Kava (lk.1, 2) JK “KSMK ZVEZDA“ (Tallinn)- FC „GOMSELMASH“ (Gomel) mängust. ENSV-u teine liiga, 25.06.1983.

Ehk siis ikka NSVL-u teine liiga (ja mingi 5 tsoon?)
Ma olin küll tatikas aga kodumängudel alati kohal ja artikleid sai isegi välja lõigatud ja mulle ei meenu küll, et kuskil oleks seda Zvezda liignime kasutatud aga vot mis välja tuleb...