320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Amose bettimisnurk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Amose bettimisnurk

    Nonii, nagu lubatud nii ka teen.
    Hakkan siin teemas avaldama oma picke (mille peale ka ise iga kord betin) ning vahepeal kirjutan ka pikemalt miks ma just teatud beti teen, kuid seda harva. Eks vaatame kuidas läheb, kui esimesed betid kisuvad untsu, ärge kohe vett peale laske!
    Teen selle teema ennekõike sellejaoks, et ise oma bettidel silma peal hoida ning, et teeksin bette natukene "kainema" peaga: kui postitan siia oma betid siis proovin äkki natukene rohkem võitvaid bette pickida ning ei tee igavusest a la Egiptuse Premier League peale panuseid...
    Olen üsna algaja (jõuluvana ja telekavaatajaga ei anna võrreldagi) ning betin põhimõtteliselt kõike mis on mainstream.
    NBA, NHL ja Premier League ning CL

    Alustan sellise summaga nagu €243,25 (hetkel triobetis) ning alguses bankroll managementist väga kinni ei hoia (soovitatav on tegelikult 2-5% MAX per bet, kuid teen 40-50€ bette).

    11. jaanuar 2015:

    1) Philadelphia 76ers - Indiana Pacers H(6.5 - 0) = Pacers @1.91

    2) Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs H(10 - 0) = Spurs @1.91

    3) Toronto Raptors - Boston Celtics H(0 - 12) = Celtics @1.91

    4) Houston Rockets - Utah Jazz H(0 - 11.5) = Jazz @1.91

    5) Chicago Bulls - Milwaukee Bucks = Bucks @3.25 (value/riskipanus)

    6) San Jose Sharks - New York Rangers = Rangers normaalajal @2.60

    Kivi kotti ning konstruktiivne kriitika ja nõuanded on alati oodatud!

    #2
    Nii väikese bankrolliga võid kiirelt bustosse joosta mõne halva vooru järel, aga kivi kotti, loodame et saad kiirelt end üles.

    Kommentaar


      #3
      Sulatõsi!
      Aga siis läheb käiku plaan B ehk kannan sisse summa millega saab edukat bankroll managementi teha ja seda nii, et panus oleks vähemalt 25-50€, see unititega bettimine on idiootsus minu meelest
      Tänud!

      Kommentaar


        #4
        Rangersi ja Indiga oleme samas paadis.

        Nädalavahetustel on 6 picki päevas üsnagi normaalne võtta kuna offer on suur, aga päevadel mil pakkumine on hõre (ntx esmaspäeval) võid piirduda paari panusega või üldse skippidy skippida.

        Edu!

        Kommentaar


          #5
          Tänud nõuande eest! Panen kindlasti kõrva taha

          Raptors - Celtics läks siis ühe punktiga pekki, James Johnson ning Raptorsi kolmesed! Tabavausprotsent oli veidikene alla 45% kui ma ei eksi + hooaja ilusaim dunk sündis ka kindlalt just selles mängus.

          Muid mänge ei oskagi hetkel kuidagi kommenteerida. Pacers on ikka üsna nigel (või õigemini 76ers laseb hästi), Bucksil on veel kõik võimalik, Jazzi panuse võib ka maha kriipsutada (kui neljandal imet ei juhtu) ning Spurs võiks nüüd oma edu hoida (hetkel 16p).
          P.S. Ilma Gasolita oleks Bucksi bett kotis, see mees laseb HULLU!

          edit: uskumatult si** kossupäev täna, ei saa aru Pacers pekkis, Celtics pekkis, Bucks sai ka 8ga (mitte väga suur üllatus), Jazz pekkis, Spurs hoidis põnevust ikka viimaste sekunditeni. Minut enne lõppu juhtisid 9ga.

          LET'S GO RANGERS! Päästke mu öö!

          Kommentaar


            #6
            Kuna soccerneti foorumit lugevate inimeste hulk on küllaltki suur, siis ütlen igaks juhuks siia kohe teema alguses ära, et antud isiku picke ega muud analüütikat ei tasu just kõige tõsisemalt võtta. Hoiate sellega kokku nii oma aega kui raha.

            Põhjus - iga inimene, kes ütleb, et spordiennustuse bankroll managemendi järgi peaks ühe ennustuse osakaal olema 2-5% kogu bankrollist on antud valdkonnas täielik idioot.

            Kommentaar


              #7
              Hmm. Okei.
              2-5% on täiesti standard professionaalide seas ning need kellel on juba sadades tuhandetes või miljonites teevad 0.5-1%. Olen üsna palju uurinud seda valdkonda ning täitsa veendunud selles. Panuse suurus peaks koguaeg olema tegelikult sama protsent (2-5% all mõtlesin, et valid a la 2.5% ja hakkad bettima iga kord 2.5%).
              Pole enda bettide järgi veel soovitanud kellelgi bettida ning teen seda esmalt enda ning seejärel teiste jaoks.
              Kui sa oled 52%iline bettor siis ei ole 2-5% võib-olla tõesti sinu jaoks. Aga kuna sa oled spetsialist siis ole hea ja valgusta mind ning lugejaid kuidas asi käib

              P.S. Kui sa betid 500 eurise bankrolliga viie euriseid bette siis oled sina see idioot Good luck grinding 100€ per year.

              Kommentaar


                #8
                Ma ei viitsi kell pool seitse hommikul matemaatika loengut andma hakata standard variatsiooni ning yieldi teemaadel. Ütlen ühe korra veel, et Amose jutt on lehmakaka.

                Üks Roma poiss (vist cannunman?) on statistikas päris tugev, tema võib selgitada ehk paremini, milline on variatsiooni mõju 5% edge, 10% edge või 50% edge puhul bette tehes. Lähtuvalt edgest on aga sõltuv variatsioon tulemuste puhul. Kui Amose edge on a la 250%, siis tõesti, bettigu kasvõi nii, et 10% rollist on koguaeg mängus.

                kahjuks on parimate bettorite edge ehk max 10%.

                Ehk siis, lihtsalt panduna, mida suurem on edge statistiliselt, seda vähem mõjutab tulemusi variatsioon.

                Amos ütles esimeses lauses, et "2-5% on täiest tavaline proffide seas ning need, kellel on tuhandetes või miljonites bankroll, neil 0,5-1,0%"

                newslfash sulle, panustatav protsent bankrollist ei sõltu professionaalsete mängurite puhul bankrolli suurusest vaid edge suurusest. Selle mõistmiseks on aga vaja veidikene teada matemaatikad kõrgemal tasemel kui isa raamatus õpetatu.

                Kommentaar


                  #9
                  Vabandan siis inimeste ees ette ära, et jagasin eksitavat informatsiooni.
                  Ma ei ole professionaalne spordiennustaja (nagu pickidest ja mu jutust näha) ning ei ole tõesti edge'i kohta nii palju uurinud.
                  Kuid siiski, täielikuks idioodiks ma ennast päris ei pea, oleneb muidugi keda võrdluseks võtta. Plasticuga võrreldes olen ma vist tõesti neandertaal. Kuid olen jätkuvalt kindel, et on olemas professionaalseid spordiennustajaid (ja päris palju) kes ei kasuta ülaltoodud süsteemi.

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    Põhjus - iga inimene, kes ütleb, et spordiennustuse bankroll managemendi järgi peaks ühe ennustuse osakaal olema 2-5% kogu bankrollist on antud valdkonnas täielik idioot.
                    Miks nii? Bankroll management on ju täiesti subjektiivne asi. Ei ole olemas ühte ja kindlat süsteemi, mida kõik universaalselt kasutama peaksid. Bankroll management sõltub mängija finantsseisust, panustamise taktikast, panuste arvust, panuse suurusest jne.

                    Amose praegune bankroll management ei ole ratsionaalne, ning risk of ruin tõenäosus on väga suur, seetõttu teistele ma tema süsteemi ei soovitaks. Nähtavasti üritab ta võimalikult kiiresti oma panka kasvatada, panustades üle 15% oma bankrollist ühe mängu peale. Panustamis maailmas on Amose poolt propageeritava süsteemi nimi glory hunt, ning see ei ole ratsionaalne viis panustamisega pikemas perspektiivis raha teenimiseks.

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                      Miks nii? Bankroll management on ju täiesti subjektiivne asi. Ei ole olemas ühte ja kindlat süsteemi, mida kõik universaalselt kasutama peaksid. Bankroll management sõltub mängija finantsseisust, panustamise taktikast, panuste arvust, panuse suurusest jne.

                      Amose praegune bankroll management ei ole ratsionaalne, ning risk of ruin tõenäosus on väga suur, seetõttu teistele ma tema süsteemi ei soovitaks. Nähtavasti üritab ta võimalikult kiiresti oma panka kasvatada, panustades üle 15% oma bankrollist ühe mängu peale. Panustamis maailmas on Amose poolt propageeritava süsteemi nimi glory hunt, ning see ei ole ratsionaalne viis panustamisega pikemas perspektiivis raha teenimiseks.
                      raske on vastata, sest ei saa täpselt mulle suunatud küsmusest aru, aga:

                      "Miks nii? Bankroll management on ju täiesti subjektiivne asi. Ei ole olemas ühte ja kindlat süsteemi, mida kõik universaalselt kasutama peaksid. " - kõige lihtsam vastus on see, et: on küll kindel süsteem!

                      Eeldus: mul on raha 10 000€

                      Oletame, et Manu võidab 55% juhtudest Southamtponi ning viik ei ole võimalik (või siis saad raha tagasi). Nüüd Amos paneb kogu raha (10 000) ManU peale. Southamtpon võidab, on perses, eksole? Raha läinud ja gg.

                      Ja... statistiliselt võib olla nii, et 10 000 mänguseeria peale Southampton võidab nt 50 mängulise perioodi puhul 40 korda. Sellises olukorras on Amos putsis. Mina ei ole, sest mul ainult 1% sees per bet, Amosel aga a la x%.

                      Ja siin tulebki mängu edge. Ehk see, kui tõenäoline on, et ManU kaotab nii palju mänge järjest, mitte see, kui suur on mu bankroll.

                      Oletame, et ma tean, et manu võidab 90% ajast, siis statisiliselt ma võin mängida palju julgemalt, sest ma ei eelda ju, et 45% ajast manu kaotab nagu varasemalt.

                      Näide:

                      Võtame nt Chelsea. Ma ei julge ju panna kogu oma raha või isegi 25% oma rahast manu peale, sest ma tean, et ManU võidab selle mänguainult 55% ajast. Ma tean, et vastase võidu osakaal on liiga ebapropitsionaalne minu sissepandud summaga. On ju tõenäoline, et Manu vs Chelsea võidab Chelsea 4 korda järjest (isegi kui tema tõenäosus on võidule 45%). Aga kui ma mul on 10 000 eurot ja ma panen 10 euro kaupa, siis on loogiline, et lõpukus Manu võidab rohkem Chelseat (55% vs 45%) long term ja mina jään 500 eurot plussi. Amos samal ajal pani statilisiliselt perses olukorras ManU peale iga kord 25% kogu oma raha ja Chelsea võitiski 4 korda järjest.

                      mingi 25 edit: raske on järgneva päeva hommikul rüütli tänavalt tulles seda selgitada, kuid loodan, et mõte oli arusaadav.

                      Kommentaar


                        #12
                        Tõenäosus, et ManU kaotab 1.90 koefitsendise favoriidina Southamptonile 50 mängu jooksul 40 korda järjest on 0%. Üldpildis olen sinuga nõus küll, panuse suuruse ja bankrolli suhe peaks olema selline et bad streak'i ajal pankrotti ei läheks.

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                          Tõenäosus, et ManU kaotab 1.90 koefitsendise favoriidina Southamptonile 50 mängu jooksul 40 korda järjest on 0%. Üldpildis olen sinuga nõus küll, panuse suuruse ja bankrolli suhe peaks olema selline et bad streak'i ajal pankrotti ei läheks.
                          Antud olukroras ei pea Manu kaotama 40x järjest, et Sinu raha oleks nullis, piisaksa ka muust. ei viitsi ja taha selliseid statistilisi näitajaid välja tuua,kuid nagu sa mõtlesid, et bad streaqk puhul oleks bnkrl kaetud, siis. See ongi sõltuv sinu potensiaalsest eelisest.

                          Pane raha Rock vs Pärnu. Ei taha ju 1% kaupa panna. bnkrl Võid ka 25% panna, sest Rocki tõenäosus on niivõrd suur.

                          Aga Rock vs tlna cramo pehmod ei taha ju 25% oma rahast mängu panna.

                          Miks sa ei taha? Sellepärast, et kaotuse võimalus on subjektiivsellt liiga suur.

                          Sbjektiivsus antud hetkel võrdub aga beti väärtus.

                          Kui paned 25% vs Pärnu või paned 1% vs Cramo, siis ega erilist vahet ei ole. Kõik sõltub sinu hinnangulisest edgest ning sellest, kui palju oled valmis riskima sinu edge vs triobet edgega nt.


                          Näide:
                          oletame, et cramo vs rock on seis triobetis 10/90 rocki kasuks. Sinu hinnangul aga peaks olema seis 80/20 rocki kasuks long term antud olukorras (ehk hetkel kus doronin ütles, et parimas seisus). Sest 80/20 olukorda sa kaotad 100 korda järjest tunduvalt ebaõenäolisemalt kui 10/90 olukorda.

                          Kommentaar


                            #14
                            Minu point oli selles, et bankrolli süsteeme on mitmeid ja ei ole seda üht ja ainsat undisputed truth süsteemi, aga see selleks. Sinu näited Amose põhjal bankroll managementist ja väärtusest on head ja informatiivsed, ning demonstreerivad ilusti mida Amos oma algses postis valesti tegi. Lisan veel omalt poolt ühe kirjaniku poolt kirjutatud lõigu, mis seletab sinu tekstist juba läbi käinud termineid "väärtus" ja "eelis".

                            Joseph Buchdahl:

                            "The odds you see at a bookmaker are a reflection of the opinions of the people who have risked money predicting one or other outcome. If every person who bet was fully rational then those odds would reflect the true chances of outcomes perfectly over the long run, and one couldn't make any money over the long run. The fact that a few people do consistently make money over the long run which probably isn't just down to luck suggests that the odds cannot be fully efficient (rational). This means that those making the money over the long run are taking it off those making the systematic errors that create the inefficient odds. It takes a lot of hard work and diligence to try to remain rational because human beings can easily become irrational, since that is hard-wired in the genes. That's why so few sports bettors are winners, in addition to the fact that the house takes their cut. Even without the cut, the ratio of winners to losers would probably be about 20:80 at best (Pareto Principle). The relationship between skill and profitability will not be linear, but be described by a power law. A little bit of extra skill has a very big outcome. Some of this is probably because of leverage. Winners are recycling money already won, so can bet larger and effectively play against many losers at once. Unfortunately it takes a lot of extra hard work (and talent) to find that extra little bit of skill (again Pareto).

                            Hence, sports betting is like poker in that some players are better at reading competitor psychology than others. Both sports bettors and poker players are not really betting on outcomes, they are betting on (or against) opinions, and opinions are routed in psychology.

                            Essentially all this is another way of looking at value betting. The value is created by less rational (inferior) sports bettors and exploited by more rational (superior) sports bettors.

                            It's exactly the same in the financial markets too. Only a few beat the market because they know how to exploit the inefficiencies of market sentiment rather than fall victim to it."

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas Amos Vaata postitust
                              Alustan sellise summaga nagu €243,25 (hetkel triobetis) ning alguses bankroll managementist väga kinni ei hoia (soovitatav on tegelikult 2-5% MAX per bet, kuid teen 40-50€ bette).
                              Kui selline bankroll, ja max ber bet 40-50, siis kas boonustega ei taha võimelda? ala 100% first deposit max 200..?

                              Kommentaar

                              Working...
                              X