PDA

View Full Version : Khl

shefield
01.02.15, 11:28
Vaatan et, maailma tugevuselt teise hoki liiga kohta polegi midagi.
Hetkel siis käimas 7. hooaeg.

shefield
01.02.15, 11:34
Väga hea pühapäeva hommikune meelelahutus. Otseülekanne juba kell 9 hommikul :) Just lõppes Admiral(Vladivostok) Sibir (Novosibirsk Region) mäng.
Mille Admiral 2-1 võitis. Kindlustades kohta PO s.
Admiral jäi küll 4 minutit enne lõppu vähemusse aga suudeti hoida oma värav kinni. Ja ei aidanud lõpus ka sibir väravavahi ära võtmine. Pealelöökide arv oli ikka päris suur lõpus .

Kurat
01.02.15, 15:36
KHL puhul on ikka selline kerge **tamaitse küljes sellel ettevõtmisel, kuna kõik klubid, kes seal osalevad on sisuliselt üht või teistpidi vene taustaga raha küljes ja elavad üle jõu st. see pankrottide laine on üsna korralik. Eks ainsad kellele seal pöialt üldse hoida saaks on Jokerit ja Riia Dünamo. Jokerit on hetkel üsna OK seisus aga kuuvarbalised on play-off joone all ja täna kell 20.00 võib näha nende ponnistust Slovan Bratislava vastu VSB pealt, kel huvi.

budu
01.02.15, 15:53
Oleks võinud siis teema pealkirja ikka õigesti kirjutada! Ametlikult kasutatakse KHL ,mitte mingi Khl. Nii palju võiks ikka vaeva näha!

Felipe
01.02.15, 18:52
Ja hetkel käimas mäng Jokerit Atlant.

Pekki, pidin seda vaatama minema...

budu
01.02.15, 21:15
Samas ju on olemas üks teine teema,kus KHL on ka juttu tehtud.
http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?3019-HOKI/page65

shefield
03.02.15, 18:54

KHL siis ei vääri oma teemat?

shefield
05.02.15, 19:41
Riia Dinamo mängib just avtomobilist iga.
Kuigi kodus aga .. kuidagi nõrk.
Loodan et ikka võidab ja siis on veel lootust PO pääseda.

Felipe
07.02.15, 11:48

Siis võiks kõik jalka jutud suures osas ühte potti pista siin foorumis juba näiteks, sest kõigis on jalkast juttu tehtud. Ma pole küll vaadanud, aga kindlasti on ka NBA ja mingid muud korvpalli asjad siin eraldi, miks siis HOKi ja KHL ei või olla? Seda enam et nii Helsingis, kui Riias satsid mängivad.

Igatahes, ülehomme lähen Moskva Dünni ja Jokerite mängule, kõva :)

shefield
11.02.15, 18:18
Krt Metallurg Magnitogorsk tegi ikka täna päris hullu lõpu. Pm terve mängu juhtinud HC Neftekhimik. Ja siis viimase 20 sekundiga 2 väravat. Päris hull lõpp.
Praegu kindlalt 3 me hulgas ida konverentsis. Üks gagarini karika nõudlejaid.
Ja nii palju kui vene keelest aru sain oli kaotajate peatreeneri ikka nii pettunud et..
HC Neftekhimik pm nüüd mängis kõik maha PO se jõuda.

Felipe
13.02.15, 17:11
Krt Metallurg Magnitogorsk tegi ikka täna päris hullu lõpu. Pm terve mängu juhtinud HC Neftekhimik. Ja siis viimase 20 sekundiga 2 väravat. Päris hull lõpp.
Praegu kindlalt 3 me hulgas ida konverentsis. Üks gagarini karika nõudlejaid.
Ja nii palju kui vene keelest aru sain oli kaotajate peatreeneri ikka nii pettunud et..
HC Neftekhimik pm nüüd mängis kõik maha PO se jõuda.

Niipalju kui ma jälginud olen, pole neil seal PO-s midagi väga peale ka hakata. Oleneb kes esimese ringi vastaseks loomulikult tuleks.

shefield
14.02.15, 17:57
Atlant hetkel Dinamo Mn vastu jutimas 4 -3. Isegi kui võidab siis on PO se pääsemine ikkagi väikene võimalus. Torpedol 5 punkti rohkem ja 1 mäng vähem peetud.
Iseenesest mäng väga huvitav ja edu värav loodi viimase veerandi keskel. Minskil veist vähem muide kaotada neil edasi pääs kindel ja kohta ka pm kindel kukkuda tõusta väga pole.
Aga homme hommikul jälle mõnus hommikueine juba kella 9 sast Admiral vs avangard.
Admiral püüdmas Po kohta. Avtomobilist ainult 4 punkti kaugusel.
Kahjuks dinamo riga rong läinud.

Felipe
14.02.15, 18:08
Atlant hetkel Dinamo Mn vastu jutimas 4 -3. Isegi kui võidab siis on PO se pääsemine ikkagi väikene võimalus. Torpedol 5 punkti rohkem ja 1 mäng vähem peetud.
Iseenesest mäng väga huvitav ja edu värav loodi viimase veerandi keskel. Minskil veist vähem muide kaotada neil edasi pääs kindel ja kohta ka pm kindel kukkuda tõusta väga pole.
Aga homme hommikul jälle mõnus hommikueine juba kella 9 sast Admiral vs avangard.
Admiral püüdmas Po kohta. Avtomobilist ainult 4 punkti kaugusel.
Kahjuks dinamo riga rong läinud.

Kas sa vaatad netist otse mänge?

Felipe
14.02.15, 19:37
Televiisorist ikka.:) Ja ikka otse.

Seda võimalust mul pole..

Mina pakun et Moskva CSKA selle hooaja võidab. Samas loodan, et Jokerit vähemalt poolfinaali jõuaks.

Kurat
16.02.15, 11:19
Eile öösel sattusin CSKA vs Dinamo mängu vaatama VSB pealt. Ilusasti said Dinamo käest pähe. Kusjuures mõlemad väravad viskasid lätlased Karsums ja Daugavins.

Riiaga on põhimõtteliselt ühelpool, seega nüüd pöidlad ainult Jokerite eest pihku.

shefield
04.04.15, 01:36
SKA otsustas lääne konverentsi finaali ikka põnevaks ajada. Sai 3 esimest mängu pähe. Ja nüüd siis võimsa võõrsil 6-2 võiduga viinud seeria 6 enda mänguni. Koju "Ice Palace" täismaja ette.
Moskva ja St. Petersburg`i klassikaline vastaseis.
Täna päeval siis on näha kas sibir suudab äkki samaga vastata... Ja ei lase "ida finaalil" veel lõppeda. KHL tv kannab üle ja meie aja järgi hakkab kell 16.00.

-RoMaRiO-
07.04.15, 23:36
Lääne finaal oli ikka tõeline maiuspala tõepoolest. Seerias 0:3 taha jäänud SKA suutis täna veel 2:0 eduseisu maha mängida, kuid vaatamata sellele võeti 3:2 võit ära.

shefield
15.04.15, 21:57
Mida mängu. Ak bars näitas täna sisu viimasel kolmandikul. Kuigi kohati oli õnne ka. Seeria siis ei lõpe St. Petersburg is. 2-1.

shefield
24.08.15, 21:47
Algas siis hooaeg uus ka KHL is. Numbriks on 8.
Esimene mäng siis hetkel käimas. SKA Saint Petersburg vs CSKA Moscow. CSKA l nii mõndagi meenutada eelmise hooaja lääne konverentsi finaalist..

shefield
01.09.15, 22:41
KHL Medveščak Zagreb`i koduareenil olevad toetajad kõlavad nagu jalgpallistaadionil.
Ju siis on valdav osa toetajatest ka paraleelselt mõne kohaliku vuti satis fännid. Melu on üldiselt teisitsugune kui teistel KHL i mängudel.

Kodupublikult tervitatakse värava puhul ehtsa "turbo folk" muusikaga.:D

Kurat
29.09.15, 21:43
Riia Dünamo sai päris hea mänguga, kus kotti pisteti ei keegi muu kui SKA ise 4-1 tervelt.

shefield
25.10.15, 16:04
Vähemasti minu meelest ilus tava KHL is on see et, mängitakse ka Venemaa föderatsiooni kuuluvate vabariikide hümne.
N tänasel mängul Ak Bars ns Neftekhimik mängiti kodumeeskonnale Tatarstan`i hümni.

Felipe
25.10.15, 17:26
See hooaeg polegi käinud veel areenil ühtegi mängu vaatamas, peaks varsti vea parandama :)

Felipe
25.10.15, 17:35
Kas riia või helsingi?

Helsingi. Aga riias pole ka kaks aastat käinud, tahaks sealgi tegelikult mängul käia ja atmosfääri näha.

shefield
31.10.15, 23:59
Mida hullu. Kuradit lätlased..:D

Felipe
01.11.15, 09:48
Mida hullu. Kuradit lätlased..:D

Kas see mitte nüüd KHL-i rekord ei olnud? Ja ma olin kurat tööl veel eile...

olll
19.11.15, 19:24
loen vene saidilit et Tallinna luuakse hokiklubi Ilves, kes hakkab KHL liigat mängima ehk juba 2016 sügisel
???
asjaga seotud vist Heino Enden

Gallacher
19.11.15, 20:38
loen vene saidilit et Tallinna luuakse hokiklubi Ilves, kes hakkab KHL liigat mängima ehk juba 2016 sügisel
???
asjaga seotud vist Heino Enden
Miskipärast arvan, et see on mingi jama. Kust võtta raha, kust leida mängijaid?

vincent
19.11.15, 22:34
Miskipärast arvan, et see on mingi jama. Kust võtta raha, kust leida mängijaid?

Kui leitakse raha, küll siis leitakse ka mängijad. Mis see oma riigist olevate norm KHLis ongi, viis tükki minimaalselt? Need kohad täidab ilmselt kas või mingite noorte poistega ära. Aga noh, näis.

http://sport.postimees.ee/3406057/eesti-jaahokiklubi-plaanib-juba-jargmisel-aastal-liituda-khliga

Gallacher
19.11.15, 22:50
No kui formaalselt viis kohalikku poissi pingil, siis ehk küll. Iseasi mis mõte sel asjal siis Eesti hoki seisukohast oleks.
Aga juba selle järgi, et asjaga on seotud Enden, pole kahtlust, et tegu kas juraga või äärmisel juhul mingi üheaastase projektiga.

chac
20.11.15, 00:55
hm.
eesti jäähoki meistriliiga
http://www.icehockey.ee/meistriliiga/

3 klubi ja noortekoondis = 4 võistkonda. üldse. kokku.
:confused:

Rudy
20.11.15, 07:32
Seda küll vaja ei oleks, siis VSB pealt ei näeks üldse jalgpalli enam.

-RoMaRiO-
20.11.15, 08:59
Seda küll vaja ei oleks, siis VSB pealt ei näeks üldse jalgpalli enam.

Soovitan tellimuse varakult lõpetada.

shefield
02.03.16, 20:27
Play offid täitsa põnevalt alanud.
Ja tänane 6 mäng Torpedo ja Jokerit seerias vägagi action.
Viimasel 3 mandikul 4 väravat 5 est visatud ja korralikult mölligi sõidetud..

telekavaataja
01.09.16, 15:09
Just avastasin, et selles liigas mängib ka Hiina klubi (tõsi küll koosseisus oli kokku 2 hiinlast). Said täna oma esimese võidu kätte.

Iceman
27.09.16, 01:57
Üks mäng tuleb veel vist.

https://twitter.com/hcslovanba/status/779380881693827072

Kasepats-Pidur
27.09.16, 09:22
3.-11. detsember toimub Dinamo tavapärasel koduväljakul (Riga Arena) saalihoki MM. Ilmselt mingi planeerimisvea tõttu on neil KHL-i kalendris sel perioodil 4 kodumängu (esimene 2. detsembril, viimane 10-dal). Natuke naljakas, sest novembri lõpus on 3 võõrsilmängu järjest ja peale seda saalihoki turnat detsembri lõpus 5 tükki.

shefield
30.10.16, 13:12
http://cn.khl.ru/
Keelevalikusse on lisandunud uus keel.:)

Täna otse.
14.20 Salavat Yulaev Ufa vs Sibir Novosibirsk
16.50 Vityaz Moscow Oblast vs Dinamo Minsk

maamesilane
13.11.16, 11:21
Esimese hooga jäi silma,et selles Kunluni punatähtedes mängib vaid kaks hiinlast,küll aga pinu muid tegelasi ,soomlasi tundus vaata,et veel kõige rohkem olevat!

Kurat
16.11.16, 07:44
Esimese hooga jäi silma,et selles Kunluni punatähtedes mängib vaid kaks hiinlast,küll aga pinu muid tegelasi ,soomlasi tundus vaata,et veel kõige rohkem olevat!

KHL roster guidelines require that Red Star have any combination of at least 10 Russian and Chinese players.[5]

Nii ütleb punatähe kohta wikipedia.

ROOTSI KUNN
04.12.16, 23:07
Mis te arvate ,kus me elame ? Õige, iseseisvas Eesti Vabariigis . Aga täna Tondriaba jäähallis Dinamo ja Traktori mängu vaadates jäi mulle küll mulje ,et ma sattusin kaheks tunniks kusagile tiblastani linna nimega Lasnagorsk. Võibolla kedagi huvitab , ma räägin natuke lahti seda , mida ma seal nägin ja kogesin . Hoki on tõeline meeste mäng ,mis on jalgpalli järel minu teine lemmikmäng. Kogu nõukaaeg sai mõlemaid alasid telekast vaadatud .Kui muud moodi ei saanud venelastele oma meelsust näidata siis hokis olime ikka ,kas Kanada või ükstapuha kelle poolt peaasi ,et vandid tappa saaksid. Me ei saanud siis karjuda ,et me ei salli teid , tahame vabad olla aga me saime teistele kaasa elada ja sellega näitasime ühtlasi seda ,et vihkame vene korda .
Ja täna seal hallis tuli kõik see mulle korraga meelde ,kui kogu saalitäis rahvast karjus venelaste poolt. See ei olnud niisma kaasaelamine hokile ,kui ilusale mängule see oli oma meelsuses, viha demonstratsioon. Mis sest ,et mängis Läti klubi aga mul oli selline tunne ,et karjutakse KA meie vastu . Piinlik oli olla eestlane aga ma loodan ,et lätlased said aru ,kus nad viibivad ja ,kes on saalis enamuses . Vähemasti sain ma ühele läti fännile öelda ,et eestlased on siiski nende poolt ja ärgu pikka viha pidagu . Ma loodan ,et selliseid vene sovinismi õhutavaid hokimänge ,kus viies kolonn omale vaimsust ja jõudu saab koguda enam kunagi Eestis ei toimu . Mõelge ,kui piinlik oleks meil soomlaste ees ,kui näiteks Jokerit mängiks siin mingi vene satsiga ja terve saal karjuks shaibu ja lehvitaks tiblastani lippe . Muide mind jahmatas täna see ,et seal hallis müüdi täiesti vabalt vene riigi sümboolikat , lippe , mingeid helkivaid vene värvides vidinaid jne . Kogu selle rämpsuga vehiti kaks tundi mu nina all ,põhimõtteliselt sülitati Eesti riigile näkku ja ma pidin seda oma kodumaal seedima . Ma saan aru ,et müüakse klubide nänni nagu oli Dinamo asjad seal müügil ja mida ma ka ise ostsin ,mitte ,et mul seda vaja oleks aga põhimõtteliselt ,et raisk neile näidata ,et kõik siin saalis ei ole vandi kari . Ja mul ei oleks ka Traktori nänni vastu midagi olnud aga vene lipud oli liig ,mis liig . Kes üldse vastutab-otsustab seal hallis ,mida müüakse mida mitte ? Ja siis loen ,kuidas mingi pool elu Moskvas redutanud Enden unistab uutest mängudest .
Mõelgem natuke selle üle ,kas meil sellist hokit siia vaja ? Me räägime ,et Venemaa teeb piiri taga propagandat aga ei näe seda , mis toimub oma õuel.

El President
04.12.16, 23:43
Mis te arvate ,kus me elame ? Õige, iseseisvas Eesti Vabariigis . Aga täna Tondriaba jäähallis Dinamo ja Traktori mängu vaadates jäi mulle küll mulje ,et ma sattusin kaheks tunniks kusagile tiblastani linna nimega Lasnagorsk. Võibolla kedagi huvitab , ma räägin natuke lahti seda , mida ma seal nägin ja kogesin . Hoki on tõeline meeste mäng ,mis on jalgpalli järel minu teine lemmikmäng. Kogu nõukaaeg sai mõlemaid alasid telekast vaadatud .Kui muud moodi ei saanud venelastele oma meelsust näidata siis hokis olime ikka ,kas Kanada või ükstapuha kelle poolt peaasi ,et vandid tappa saaksid. Me ei saanud siis karjuda ,et me ei salli teid , tahame vabad olla aga me saime teistele kaasa elada ja sellega näitasime ühtlasi seda ,et vihkame vene korda .
Ja täna seal hallis tuli kõik see mulle korraga meelde ,kui kogu saalitäis rahvast karjus venelaste poolt. See ei olnud niisma kaasaelamine hokile ,kui ilusale mängule see oli oma meelsuses, viha demonstratsioon. Mis sest ,et mängis Läti klubi aga mul oli selline tunne ,et karjutakse KA meie vastu . Piinlik oli olla eestlane aga ma loodan ,et lätlased said aru ,kus nad viibivad ja ,kes on saalis enamuses . Vähemasti sain ma ühele läti fännile öelda ,et eestlased on siiski nende poolt ja ärgu pikka viha pidagu . Ma loodan ,et selliseid vene sovinismi õhutavaid hokimänge ,kus viies kolonn omale vaimsust ja jõudu saab koguda enam kunagi Eestis ei toimu . Mõelge ,kui piinlik oleks meil soomlaste ees ,kui näiteks Jokerit mängiks siin mingi vene satsiga ja terve saal karjuks shaibu ja lehvitaks tiblastani lippe . Muide mind jahmatas täna see ,et seal hallis müüdi täiesti vabalt vene riigi sümboolikat , lippe , mingeid helkivaid vene värvides vidinaid jne . Kogu selle rämpsuga vehiti kaks tundi mu nina all ,põhimõtteliselt sülitati Eesti riigile näkku ja ma pidin seda oma kodumaal seedima . Ma saan aru ,et müüakse klubide nänni nagu oli Dinamo asjad seal müügil ja mida ma ka ise ostsin ,mitte ,et mul seda vaja oleks aga põhimõtteliselt ,et raisk neile näidata ,et kõik siin saalis ei ole vandi kari . Ja mul ei oleks ka Traktori nänni vastu midagi olnud aga vene lipud oli liig ,mis liig . Kes üldse vastutab-otsustab seal hallis ,mida müüakse mida mitte ? Ja siis loen ,kuidas mingi pool elu Moskvas redutanud Enden unistab uutest mängudest .
Mõelgem natuke selle üle ,kas meil sellist hokit siia vaja ? Me räägime ,et Venemaa teeb piiri taga propagandat aga ei näe seda , mis toimub oma õuel.

kes eestikeelne teadustaja üldse oli? ma vahetasin enne kanalit, kui selleni jõuti...

lorenzo
04.12.16, 23:43

kuskil mainiti, et enne mängu peaks mängitama ka Eesti hümni. oli see reaalsus?

ja palju lätlasi ka kohal oli?

-RoMaRiO-
04.12.16, 23:46
Täna hallis küll ei käinud, aga reedel olin kohal. Kui ühelt poolt oli äärmiselt hea meel kodukamaral tipptasemel hokit vaadata, siis teisalt on ikka kurb ja hirmuäratav tõdeda kui edutud me suures plaanis oleme olnud venelaste integreerimisega Eesti ühiskonda isegi Tallinnas, rääkimata Ida-Virumaast. Kui reedel võis sellest venemeelsest kaasaelamisest ehk isegi aru saada, sest Magnitka on ikkagi tippsats ja neil ilmselt ongi Eestis palju toetajaid, siis Traktoril vaevalt siinmail väga palju toetajaid on. Ja ehk ongi raske loota, et venelased lätlastele pöialt peaksid hoidma, siis olin eelmine aasta saalis kui Kalev mängis Tondirabas CSKA-ga ja ega see pilt erinev ei olnud. Suurem osa saalist hoidis ka tollel mängul CSKA-le pöialt ning väljendas igal võimalikul moel oma venemeelsust ka meie enda klubi vastu. Tondirabas spordi vaatamine on sattumine olümpiakülasse, kus kõik räägivad võõrkeelt ning kannavad dresse.

El President
05.12.16, 00:03
Täna hallis küll ei käinud, aga reedel olin kohal. Kui ühelt poolt oli äärmiselt hea meel kodukamaral tipptasemel hokit vaadata, siis teisalt on ikka kurb ja hirmuäratav tõdeda kui edutud me suures plaanis oleme olnud venelaste integreerimisega Eesti ühiskonda isegi Tallinnas, rääkimata Ida-Virumaast. Kui reedel võis sellest venemeelsest kaasaelamisest ehk isegi aru saada, sest Magnitka on ikkagi tippsats ja neil ilmselt ongi Eestis palju toetajaid, siis Traktoril vaevalt siinmail väga palju toetajaid on. Ja ehk ongi raske loota, et venelased lätlastele pöialt peaksid hoidma, siis olin eelmine aasta saalis kui Kalev mängis Tondirabas CSKA-ga ja ega see pilt erinev ei olnud. Suurem osa saalist hoidis ka tollel mängul CSKA-le pöialt ning väljendas igal võimalikul moel oma venemeelsust ka meie enda klubi vastu. Tondirabas spordi vaatamine on sattumine olümpiakülasse, kus kõik räägivad võõrkeelt ning kannavad dresse.

#kasvatahuntipaljutahad

baller
05.12.16, 07:04
Tõele au andes oli seal üks tribüün, kes mitte millestki aru ei saanud, nagu tiblad ikka ja need huilgasid ka siis kui Riia värava viskas.

Tondiraba muidu üsna hea hall, sest ükskõik kus istud, ikka näed suht hästi.

qrat
05.12.16, 08:52
Täiesti masendav üritus publiku mõistes küll. Eestikeelne teadustaja oli Peeter Soo. Läti fänne oli ühe sektori jagu. Ülejäänud saal aga kindlalt vandistani poolt. Krt, esimest korda elus tuli mõte poole ürituse pealt ära minna, nii vastik tunne oli selle publiku seas olla. Osad olid ennast isegi vene lippudesse mässinud. Peale Traktori kolmandat väravat karjuti veel "molotsõ, molotsõ..."
Need vene värvidega helkivate vidinate müüjad võiks ka ikka tõsiselt uttivisse minna

telekavaataja
05.12.16, 09:15
Muidu hoki fänn ei ole ja üldse täiesti külmaks jätab see spordiala. Küll aga mingil imekombel võitsin loosiga piletid ja otsustasin minna. Võtsin kaasa ka naise.

Eelkõige räägin mängust endast. Kuna ise hokist liiga suurt midagi ei jaga, siis mu kommentaarid ilmselt liiga palju ei päde, aga tundus, et Traktor on kaitsva taktikaga võistkond, mängijate keskmine tase on oluliselt kõrgem kui Riia Dinamo mängijate oma. Samas oli näha, et lätlased üritasid palju rohkem ja tegelikult tegi Traktori väravavaht palju paremat tööd lõpp-kokkuvõttes. Mängu otsustas tegelikult teise kolmandiku keskpaik, kus Dinamo vajus järsku ära ning Traktor surus enda tahtmise peale.

Nüüd natuke publikust. Olles ise vene rahvusest inimene, siis venelaste suur hulk ümberringi mind ei heiduta. Vastupidiselt ballerile arvan ma, et need on just ägedad inimesed, kes lihtsalt iga värava peale rõõmustasid. Pmst pole mul ka erilist seost Riia Dinamoga, aga enne mängu ma lihtsalt valisin, et olen siis kodumeeskonna poolt ja üldse on nad nõrgemad, et nii on põnevam. Aga ilmselgelt oli 90% inimestest seal esimest korda hokimängul ja laske neil üritusest rõõmu tunda (jutt nendest, kes lihtsalt nautisid mängu).

Küll aga isegi mind vapustas see Rossija Rossija teema. Tõeline wtf. Mina venelasena ei saa sellest zombi-efektist ausalt öeldes aru. Inimesed ei saa ise ka aru, kui jabur on lehvitada vene lippudega mingi suvalise Traktori meeleheaks. Jabur. See on hea lõimumise mittetoimimise lakmusepaber.

Aga kui rääkida showst, organisatsioonist, siis on jalgpallil ikka tükk maad minna. Ja isegi arvestades kõige sellega, mis tribüünidel toimus, siis mu abikaasa väljendas selgelt, et pigem ta läheks järgmine kord vaatama KHL hokimängu, kui Eesti Meistriliigat. Mingis mõttes täiesti võrreldamatud suurused ja see on iseenesestmõistetav, aga teiselt kurb jällegi...

Kurat
05.12.16, 11:47
Jah, peab nõustuma kõige eelnevaga, mis kirja pandud. Show mõttes peaajagu kõikidest meeskonnamängudest üle, mida mina olen kodukamaral näinud. Kuna olen ka üsna kõva NHL jälgija, siis hoki võõras pole, küll aga oli teõsti päris veider vaadata neid üle joonud tegelasi, kes Rossija, Rossija skandeerisid. Samas vastukaaluks pean ütlema, et oli nooremaid inimesi, kes küll Metallurgile kaasa elasid aga muus osas täitsa viisakad olid. Eesti keelt kuulis seal mängul küll ikka väga vähe :) Minujaoks on hoopis see kurb, et Riia ei too meile kunagi enam enda "kodumängu", kui sisusliselt publiku toetus kuulub 85% ulatuses vastastele.

Muide Metallurgil oli kaasas ka päris oma fännklubi, keda ka politsei valvas, ses suhtes muidugi ilmselt andis ka see tooni juurde. Pühapäeval mängul ei käinud seega Traktoristide fännide kohta info puudub.

Ahjaa, kõik see tsirkus pani igatsema ühe korraliku Eesti klubi järgi tipptasemel hokis.

telekavaataja
05.12.16, 11:54
KHL asepresidendi sõnul võidakse Tallinna mängud järgmise aasta kalendrisse uuesti lisada. (http://www.sports.ru/hockey/1046308215.html) Eksperiment tunnistati edukaks. Ainuke, kes seda ei tahaks, on Dinamo Riga ise.

ROOTSI KUNN
05.12.16, 12:15
Jah, peab nõustuma kõige eelnevaga, mis kirja pandud. Show mõttes peaajagu kõikidest meeskonnamängudest üle, mida mina olen kodukamaral näinud. Kuna olen ka üsna kõva NHL jälgija, siis hoki võõras pole, küll aga oli teõsti päris veider vaadata neid üle joonud tegelasi, kes Rossija, Rossija skandeerisid. Samas vastukaaluks pean ütlema, et oli nooremaid inimesi, kes küll Metallurgile kaasa elasid aga muus osas täitsa viisakad olid. Eesti keelt kuulis seal mängul küll ikka väga vähe :) Minujaoks on hoopis see kurb, et Riia ei too meile kunagi enam enda "kodumängu", kui sisusliselt publiku toetus kuulub 85% ulatuses vastastele.

Muide Metallurgil oli kaasas ka päris oma fännklubi, keda ka politsei valvas, ses suhtes muidugi ilmselt andis ka see tooni juurde. Pühapäeval mängul ei käinud seega Traktoristide fännide kohta info puudub.

Ahjaa, kõik see tsirkus pani igatsema ühe korraliku Eesti klubi järgi tipptasemel hokis.

Traktoril ma mingeid kaasasõitnud fänne ei näinud aga ,mis puutub oma eesti klubisse siis on sul uut tsirkust vaja ,et enamus saalist röögib meile vastu või oled sa nii naiivne ja usud ,et siis karjub kogu see kamp Eesti klubi poolt.

lenc
05.12.16, 12:23
Traktoril ma mingeid kaasasõitnud fänne ei näinud aga ,mis puutub oma eesti klubisse siis on sul uut tsirkust vaja ,et enamus saalist röögib meile vastu või oled sa nii naiivne ja usud ,et siis karjub kogu see kamp Eesti klubi poolt.
Sõltub vast klubi nimest ja olemusest. Mingi Tallinna Ilvese poolt ei hakka Lasnamäe põhiosa ilmselt kunagi olema, aga kui panna klubi nimeks Lasnamjäe Krasnaja Zvezda, koos vastava sümboolikaga, siis oleks "fänne" kui murdu...

Kurat
05.12.16, 13:08

Ma arvan, et siis saaks ka rohkem Eestlasi oma tagumiku khale veetud, ega neid pileteid ju Lasnamäe elanikele tasuta jagatud, küsimus on pigem eestlaste leiges hoki huvis, mida ilmselt oma klubi olemasolu aitaks kõvasti tõsta. Samas, mis siin ikka unistada, seni kuni meie kohalikud hokiklubid koos hokiliiduga on sellised naljanumbrid nagu nad on, ei ole ilmselt mingit lootust, et ala meil pead tõstaks.

El President
05.12.16, 16:03
ei tea, kräämu seiklused poliitliigas jätavad ju ka rahva täiesti külmaks. ainult PP naudib täiel rinnal.

keegi ei taha seda vene värki tagasi peale vanade spordipeerude. enne tooks eesti klubi soome liigas eestlased saali.

Jasper
05.12.16, 20:44
kuidas Riias nende rossija-rossija skandeerimiste ja sellise tsirkusega on? on kellelgi kogemusi.

ööö
05.12.16, 22:20
Olles ka eilsel mängul seal jäähallis ütlesin sõbrale ka,et ei ole kaugel aeg,kui siin linnaosas ripuvad varsti vene lipud ülerõduäärte nagu katalanide omad Barcelonas.Ainult,et taust on sitaks erinev.Terras võiks oma välkõppuseid lasnamäel korraldada,ja näidata,et me oleme olemas,mitte toompeal ja lennujaamas luurekat mängida

Stok
19.09.18, 10:36
Mõelge ,kui piinlik oleks meil soomlaste ees ,kui näiteks Jokerit mängiks siin mingi vene satsiga ja terve saal karjuks shaibu ja lehvitaks tiblastani lippe .

Wish granted. On keegi siinsetest ka minemas? https://www.piletilevi.ee/est/piletid/khl-helsinki-jokerit-kodumangud-jaahoki-hockey-weekend-in-tallinn-hokkej-spartak-severstal-58084/

Nurmekas
19.09.18, 12:26
Me lähme 4-se pundiga sellele reedesele mängule. Tea, kas saab kolakat ka, kui sommide poolt olla.

telekavaataja
19.09.18, 13:05
Me lähme 4-se pundiga sellele reedesele mängule. Tea, kas saab kolakat ka, kui sommide poolt olla.

Kuna Spartakil on vene rahvusest kodanikel päris palju fänne, siis ma ütleks seda potentsiaalselt ohtlikuks ürituseks küll.

Stok
20.09.18, 13:08
Aga kui ma panen oma Läti hokisärgi selga, siis on ka lootust saada? Kere peale?

Stok
13.11.19, 12:51
Lähen järgmisel kolmapäeval Dinamo Rīga - Dynamo Moskva mängu vaatama. Pilet täiskasvanule maksis 13.50€. Kõige odavam Jokerite mängu pilet Tondirabas on 36.10€.

Stok
18.11.19, 21:14
Loodetavasti jõuab videona ka kuskile üles, on väärt imetlemist.

1196489204806627328

E: otselink selle tviidi videole https://video.twimg.com/tweet_video/EJrIh7_XYAA2-S4.mp4

Stok
21.11.19, 08:37
Lähen järgmisel kolmapäeval Dinamo Rīga - Dynamo Moskva mängu vaatama. Pilet täiskasvanule maksis 13.50€. Kõige odavam Jokerite mängu pilet Tondirabas on 36.10€.

Arēna Rīgal olid Tondirabaga võrreldes mõned erinevused veel:
* suur tasuline parkla, kus palju ruumi. parkimine maksis 7€, nii et kaugelttulnu jaoks ideaalne lahendus. Kuna mäng oli kolmapäeval kell 1930, siis kohalikel ei olnudki mõtet Riia tipptunnis sitsida, vaid tulid ühistranspordiga. Eks autodega tulijaid oli ka muidugi.
* mitu sissepääsu, iga sissepääsu juures mitu ust ja iga ukse juures eraldi turva + piletikontroll. Turva kompas taskud kiirelt läbi ja korras. Piletikontroll tahtis teada, mis koolis laps käib, ma ei teagi, kas siis kohalikele lastele on vapsee tasuta?
* fänninänni müüdi ainult ühes, The Official letis. Tunglemist ei olnud
* sööki-jooki müüdi oeh, mingis neljas-viies punktis? Kus oli mitu müüjat. Pluss mõned eraldi joogipunktid täiskasvanud poistele.
* WC-sid oli palju ja poolajal tekkinud järjekord oli mobiilne, mitte kahel jalal keksiv

Võrreldes mõne vananenud jalkastaadioniga oli 2006 MMiks valminud Arēna väga mugav, ruumi piisavalt ja vaade väga hea. Mäng oli mõnus võrdsete võitlus, kõigepealt Dinamo 1-0 ette, siis Dynamo pp abil 1-2 ette, siis Dinamo 3-2 ette, aga Dynamo viskas ka kolmanda värava ülekaalust (jääb nii, ei viitsi järele kontrollida) ja tuli lisaaeg. Lisaajal Dynamo mängija kukutas reeglite vastaselt kodustatud lätlase (reeglitevastane oli kukutamine, mitte kodustamine) ja kui kõik olid suht kindlad, et 4 vs 3 on ainult vormistamise küsimus, siis külalised Moskvast kannatasid need 2 minutit ära ja sudisid ise kuidagi viimasel sekundil litri väravasse. Istusin selle värava lähedal ja mina küll väravat ei näinud, samuti mitte ka lae all olnud suurelt ekraanilt. Aga kohtunik viskas käe välja ja no loomulikult otsus vaidlustati ja VAR jättis otsuse jõusse. :(

Külalistel oli vbl 3-40 fänni, kes ei pruukinud isegi Moskvast tulnud olla, vbl mingid lätivenelased või siis moskvitšid, kes elavad/töötavad Lätis. Kodul oli palju fänne, kes tegid lärmi (ainult chantid, laule ei olnud), tagusid trummi, keerutasid salle ja üldse oli atmosfäär väga vinge. Kui paljud eestlased käivad tippmängu kaifi nuusutamas Kaunases, siis ma ütleks, et Riia on tunduvalt lähemal, saab ühe päevaga ära käia. Ja hoki on kordades lahedam kui pedekoss ;)

telekavaataja
21.11.19, 09:22
See värav oli telekaekraanilt selgemast selgem.

telekavaataja
28.11.19, 13:13
Natuke on seotud.

Balaball nr. 27

-Riia Dünamo, kui lätlaste uhkus.
-Mis seal jää kõrval toimub nii mängu ajal kui ka enne mängu.

https://www.youtube.com/watch?v=Aw3ZOYIdN_k

Stok
29.11.19, 01:28
Väga lahe! Ja väga äge särk Sul! Vaatasin supakatega ja auto-translate inglise keelde, midagi sain aru ka. :D Aga ma ei tea, kas Dinamo on ikka lätlaste uhkus, sest nad on konkurentsitult KHLi kõige nõrgem sats. Lätlaste uhkus on ikka rahvuskoondis. Vähemalt sellise mulje sain tuttavate lätlaste käest.

telekavaataja
29.11.19, 08:17
Väga lahe! Ja väga äge särk Sul! Vaatasin supakatega ja auto-translate inglise keelde, midagi sain aru ka. :D Aga ma ei tea, kas Dinamo on ikka lätlaste uhkus, sest nad on konkurentsitult KHLi kõige nõrgem sats. Lätlaste uhkus on ikka rahvuskoondis. Vähemalt sellise mulje sain tuttavate lätlaste käest.

Siis, kui võidab, siis Dinamo on ka uhkus. Baltlaste värk, tead küll.

Kaarel
29.11.19, 10:30
Liigatabelis on nad küll viimaste hulgas, aga konkurentsitult kõige nõrgemaks nimetamine on ülekohtune. KHL-i häda on selles, et rikkamate ja vaesamate tiimide vahel on päris suur majanduslik ebavõrdsus ning see kajastub suurel määral ka liigatabelis. Näiteks mingid andmed näitavad (üldiselt neid ei avaldata, erinevalt Põhja-Ameerika liigadest), et 2018. aastal oli SKA palgafond ca 40 mln USD, kuid Riia Dünamol 5 mln USD (liiga väikseim). Isegi näiteks suuruselt neljanda palgafondiga Magnitogorski palgafond oli juba ca kaks korda SKA-st väiksem.

Näiteks NHL-is on kõige väiksema palgalimiidiga tiimi kogunumber ca 70 mln USD ning kõige suuremal ca 83 mln USD (maksimumi lähedal). Loomulikult tuleb siin arvestada erinevate nüanssidega, eelkõige üldse palgalimiidi olemasoluga (samas palgalimiidi number ei pruugi näidata täpset tegelikku kulutust, reeglid sätestavad miinimum palgalimiidi määra jne), aga see üldine pilt on siiski sootuks erinev. See kajastub ka liigatabelis. Isegi nõrgemad tiimid suudavad üldjuhul üle 30% enda mängudest võita.

Stok
10.12.19, 10:01
Vaatasin eile Jokerit-Spartak mängu ja lõpu eel imestasin, et ohhoo, ma saan ka lõpuks midagi soome keelest aru. Aga siis taipasin, et eesti keeles reklaamiti Tondiraba mänge. :D See tuletas meelde, et peaks piletid ära ostma.

Stok
18.12.19, 14:28
Pealtvaataja püüdis litri kinni, videos 1:10 peal. Sellise tüübi võtaks ilma pikema jututa väravavahiks. :D

https://www.youtube.com/watch?v=Xs2QLscghQA

Stok
27.12.19, 09:59
Kuna oli Riiga (ja Riia taha) asja, siis ühendasin vajaliku meeldivaga ja käisin vaatamas, kuidas Magnitka kohalikke häbistas. Teine jõulupüha tõi kohale peaaegu täismaja, 8530 pealtvaatajat. Wiki andmeil mahutab Arēna Rīga 10300, silmaga ringi vaadates olid vabad tühjad kohad vaid päris katuse all. Pealtvaatajate arv kajastus ka parkimiskohtades, näiteks mina parkisin kohalike eeskujul lihtsalt sinna, kuhu mu väike auto mahtus ilma ülejäänud kohaotsijate sebimist segamata. Seekord tuli sisse pääsemiseks natuke sabas ka seista, aga see liikus kordades kiiremini kui meie massiüritustel. Kord juba sees olles ei saanud arugi, et rahvast poole rohkem oli kui eelmisel korral, eks sigimist-sagimist ju oli ja õlle- ning WC-järjekorrad olid pikemad, aga need liikusid ka kiiresti ja pealegi ei ole ju vaja kõige pikema järtsi sappa seista, kui "nurga" taga on poole lühem. Lihtsalt imeline, kuidas läbimõeldud infrastruktuur suudab rahvamassiga toime tulla ja kuidas meie omad (Tondiraba ja Alecoq) kohe üldse ei suuda.

Võibolla just täismaja tõttu oli fänlus seekord tagasihoidlikum, sest noh, fännigrupp ikka sama suur kui alati ju, aga tennisepublikut oli 2x rohkem. Teisalt, kodumeeskond ei pakkunud ka mitte midagi, peale mõnede Salaki tõrjete. Mitte ühegi arvulise ülekaalu ajal midagi ehitada ei suudetud ja nii see jama 0:2 kaotusega lõppeski.

Stok
04.01.20, 18:57
Vallot Pukk vist kommenteerib? Öelge talle edasi, et Dinamo Rīga pika habemega varuväravavaht Liepiņš ei ole mitte kask, vaid pärn (liepa), veelgi täpsemalt - Pärnake. Kask on ikkagi bērzs, nii et parim kandidaat oleks Bērziņš ehk kaseke.

Ühtlasi võiks juba ära parandada skoori juurde tekkiva infokastikese FULL STRENGHT. Õige on strength. Mõnnar, tee korda.

Stok
11.01.20, 22:02
Jokerit nähtud ja muljed lühidalt siis:
1. ma tean, et tsaari-Venemaa võttis omale CCCP hümni meloodia, aga sõnad sovetski sajuz ei ole ju ometi enam alles?
2. siiski respekt muukeelsetele, et rossija-rossija chanti ei tehtud mitte kordagi!
3. aga ikkagi tegid Severstali ultrad rohkem häält kui Jokerite omad. Võimalik, et soomlased tegid endale eilse võidu tähistamisega natuke liiga, võibolla nad olid lihtsalt võrdlemisi suvaline punt hokifänne, kes ultrate vastu muidugi ei saa.
4. respekt ka Petersoole, et kordagi Bayernit ei maininud.
5. mäng oli väga äge, võrdsete lahing, kiire tempoga parajalt jõuline, lihtsalt soomlaste kaitse oli natuke uimane ja karistusminuteid said nad ka rohkem. mis publikule eriti ei meeldinud, nii et kui kohtunikud tulid kolmandaks kolmandikuks esimestena jääle, said meeletu vilekoori kaela. Mu 8-aastane poeg küsis ka vahepeal, et kas kohtunikud on Severstali poolt. :D

Kui alguses tundus, et tund aega varem kohale tulla oli jube hea mõte, sain lahedasti parkida ja ilma järjekorrata uksest sisse, siis tegelikult pidanuks kuskile majade vahele parkima. See on täielik absurd, et suurel parklal on täpselt üks väljapääs (vabandan, kui neid on tegelikult rohkem). 20 minutit väljusin parklast. Seejuures pealtvaatajaid oli 4600 kanti ja soomlased tulid bussidega, aga lahkusid taksodega, see võis ka ummikut süvendada.

E: saan aru, et nišiala jne, aga ikkagi KHL ju.
ERRis 1 eelreklaam, 1 artikkel eilse, 1 tänase mängu kohta
PMis 0/1/0
Delfi - ei jõua kokku lugedagi
Õhtuleht 0/1/1

Daz Booob
12.01.20, 10:35
See oli paras koomusk, kui Petersoo kutsus fänne oma satsi poolt häält tegema. Sevestrali fännid jäid kuidagi vaikseks - ei saanud vist eesti keelest aru.

Koguaeg mõtlesin, et mis tolle tüübi nimi on seal ekraanil ja täielikult jooksis kuul kinni, sest silme ees oli ju Tuckelberry
https://hobbydb-production.s3.amazonaws.com/processed_uploads/subject_photo/subject_photo/image/33957/1511924944-14108-0094/Eugene_20Tackleberry_medium.jpg
Jep, pea ja keha olid imelikud. Kuid mäng aitas. Vägev oli.

Stok
03.02.20, 21:01
Kui jalka-VARi teemas oli vahepeal mõte, et clear and obvious puhul võiks kasutada ajakriteeriumit, s.t. kui ettenähtud ajalimiidiga otsusele ei jõua, siis ei ole ei clear ega obvious ja jääb kohtuniku otsus jõusse, siis KHLis vaadati ligi 10 minutit videot ja lätlaste õnneks jäeti värav jõusse.

Stok
16.02.20, 15:18
Suht VAR-moment oli eile Riias, kui kohalik Dinamo kohtus Moskva nimekaimuga. Moskvitšid läksid 11 sekundiga juhtima, avakolmandiku võitis Riia 5-2, kolmas kolmandik algas 5-5 seisul. Moskvitšid läksid uuesti ette ja viimasel minutil Riia rünnakul läksid tuleshow käima. Mina istusin Riia rünnatavast väravast kaugel ega teadnud midagi, mis toimub, kargasin lihtsalt püsti ja röökisin koos ülejäänud kodupublikuga. Mäng pandi seisma, võeti timeout ja mul läks tükk aega, et aru saada, et ekraanil seis 5-6 ei muutu sellepärast, et pole vaja. Noh ja siis kui mäng uuesti käima pandi, viskasid riialased, kes tavaliselt viskavad mängu jooksul 0 või 1, sel hooajal enne eilset mängu on üldse ainult 4 korda suutnud 4 visata ning mitte kordagi rohkem, ka viigivärava. Kargasin jälle püsti, aga rohkem tähistada ei julenud - see oligi see VAR-moment. Nii ma siis seisin seal, käed laiali, kuni ekraanile kinnitus jõudis ja selleks ajaks oli kogu emotsioon juba lahtunud. Istusin maha tagasi ja vaatasin, kuidas külalised lisaajal kahe punktiga minema sõitsid.

Publikut laupäevale kohaselt veidi üle 8000, õlu 4.50€, sissepääs käis kiiresti ja läbi patsutati ainult püksi-, jope- ja rinnataskud.

Stok
17.02.20, 22:48
Ma tean, et kirjutan iseendale, aga vahet pole. Käis vile ja Miķelis Redlihs, kelle valduses parajasti litter oli, hakkas kohtuniku ees litriga driblama ja trikitama. See ei olnud mingi paar puudet, vaid pigem paarkümmend, ajaliselt 5 sekundit kindlasti kui mitte kauem. Mida iganes ja kellele ta tõestada tahtis, jääb selgusetuks, nagu ka see, millest ta järgnevad 10 minutit kartsas mõtles. Kujutage nüüd sellist asja ette, et jalkas käib vile ja siis mingi vend hakkab kohtuniku nina all freestyle'i tegema? Õnneks mänguvälise jama eest ei jäänud meeskond vähemusse.

Kahjuks videot ei leidnud, aga äkki homme ilmub.

Stok
15.03.20, 19:09
KHL tegi avalduse, et jälgivad olukorda ning konsulteerivad klubide ja võimudega. Oligi kogu avaldus. Ülehomme on kavas konferentside poolfinaalid. Loodan, et Venemaale kohaselt on sport au sees ja mängud toimuvad.

marcello
15.03.20, 19:17
KHL tegi avalduse, et jälgivad olukorda ning konsulteerivad klubide ja võimudega. Oligi kogu avaldus. Ülehomme on kavas konferentside poolfinaalid. Loodan, et Venemaale kohaselt on sport au sees ja mängud toimuvad.
Peterburi SKA on juba konferentsi finaalis, sest Jokerit kahjuks edasi ei mängi.

https://www.jokerit.com/jokerit-vetaytyy-khln-pudotuspeleista

Stok
15.03.20, 19:18
Ma seda keelt ei oska, aga KHLi kodukale pole see veel jõudnud.

marcello
15.03.20, 19:20
Ma seda keelt ei oska, aga KHLi kodukale pole see veel jõudnud.

Artikli teine pool on "in english"

telekavaataja
15.03.20, 20:06
Kasahstani klubiga on ka nagu kehvasti mu meelest, sest Kasahstani riik on kinni.

Pmst on mängida veel 2 veerandfinaali.

Pakun, et jäetakse ka see sari mängimata.

telekavaataja
16.03.20, 23:04
See KHL-i teadaanne😂.

Homme täpsustan, moblast ei viitsi trükkida.

Stok
16.03.20, 23:07
KHL pauses 2020 #GagarinCup Playoffs for 1 week in order to create new format and game schedule for 6 remaining Russian teams (CSKA, Ak Bars, SKA, Dynamo Moscow, Sibir, Salavat Yulaev).

Jokerit ja Nur-Sultan Barys tõmbusid eemale.

telekavaataja
17.03.20, 09:16
«Континентальная хоккейная лига приняла решение о приостановке розыгрыша Кубка Гагарина сроком на одну неделю для организации и согласования с государственными органами нового формата проведения второго этапа чемпионата с участием шести российских клубов».

Lisaks Stoki poolt välja toodud infole ja kes vene keelt ei jaga. KHL peab Venemaa võimuga üle rääkima. Ehk Putin pole veel jõudnud otsusele, kas liigaga jätkatakse või mitte. Masendav.

Lõkake edasi, pealegi Barys ja Jokerit ei mängi ka. Naljanumber...

Stok
18.03.20, 09:26
In accordance with the recommendations of the Ministry of Sport, the Kontinental Hockey League, the Russian Premier Football League, and the VTB United Basketball League are suspended until April 10 in the hope of slowing the spread of COVID-19.

telekavaataja
25.03.20, 12:25
Siin ka ei toimu ikka sittagi. Lõpetati ilma võitjat kuulutamata.