PDA

View Full Version : Tüdrukud jalgpalli taguma.

Sun
20.07.02, 01:10
FC KOTKAS JUUNIOR laieneb.

Alates 02.08. ootame treeningutele tüdrukuid vanuses 10-14 aastat, kus augustist hakkab tööle eraldi tüdrukute jalgpalli treeningrühm. Treeningud 2 X nädalas. Kolmapäeval kell 17.00 ja reedel kell 17.00 Hiiu Staadionil.

Huvitav kes seal treeneri ametit pidama hakkab?

Kas see jalgpall sobib ikka naistele?:segadus:

pelaja
20.07.02, 03:17
...kuuldavasti võetakse ka kuskil mujal tydrukud käsile!esimesed tydrukud pidavat olevat juba liitunud...ega eriti muud teagi sest asjast. edu neile...edu neile:)

junks
20.07.02, 04:11
Igati teretulnud ettevõtmine.
Isegi koos tydrukutega trennis käind.
Eesti jalgpall peab olema igas vallas esindatud.
:lehm: kaasa arvatud.

yheksa
22.07.02, 13:16
Originally posted by Sun

Kas on olemas veel mingi teine jalgpall? :)

emme
22.07.02, 14:05
Originally posted by Sun

Iluvõimlemine rikub vahest rohkemgi naisterahva tervist. Think positive - las plikad müravad. Paneb ehk poisidki innukamalt pallitehnikat harjutama, kui tidrikud kõrval osavamalt kõksivad.
Suurest peast kodus ka õhkkond parem, kui naine ka aru saab, miks need mehed seda ühte palli karjakaupa taga ajavad või mis veel hullem - seda õllepudel pihus alailma lösakil pealt vahivad.

kk
30.07.02, 04:53
http://www.peipsicup.ee/girls/ - Tammeka tüdrukute võistkond

Börf
30.07.02, 13:52
Originally posted by kk

http://www.peipsicup.ee/girls/ - Tammeka tüdrukute võistkond

Jalgpall sobib ka vanaemadele.

willane
02.08.02, 22:24
Eesti noorte MV-l osaleb sel aastal 6 tüdrukute võistkonda!

yheksa
06.08.02, 13:52
Naiste jalgpallist väheke....

http://www.news.ee.everyday.com/index.phtml/article/1017281

Eestis käivad naiste jalgpallimeistrivõistlused seitsme klubi osavõtul, kuid sellest pole kuulda kippu ega kõppu. Suured lehed ei kirjuta naiste mängudest üldse, mõni väiksem natuke teavitab. Kuid mingi info on asjahuvilisel võimalik kätte saada.

Paljukest seda naiste jalgpalli on

Natuke on. Oli natuke juba mitukümmend aastat tagasi, kui esimese tõsise naiskonnana läks ajalukku Nõmme Chickens. Suusatreenerite Mati ja Meelis Alberti ümber koondusid siis suusatüdrukud, kes otsisid vaheldust. Eesti taasiseseisvumise järel kulus siiski mõni aeg, enne kui 1994. aastal selgus esimene Eesti meister.

Pisitasa nikerdati edasi, ja kuigi ajakirjandus jäi naiste püüdluste kajastajana külmaks, jätkasid nad jalgpalli imeriiki kippumist.

Mullu mängis Eesti meistrimedalite pärast viis naiskonda (1. Tallinna KSK Visa, 2. Eesti Näitused, 3. Pärnu Jalgpalli Klubi), tänavu alustasid seitse klubi. On põhjust nad üles lugeda: Tallinna KSK Visa (treener Aleksander Nesterov), FC Ajax Estel (endine Eesti Näitused), Pärnu Jalgpalli Klubi (Jüri Saar), Pärnu Bussipark (endine JK Vapper, Tormi Raid), FC Flora (Priit Tomingas), JK Viljandi Tulevik (Tarmo Palmiste) ja Kehtna EVL/Olee (Gunnar Kure).

Kehtnas mängitakse jalgpalli hoolega, et sündis ka naiskond, on asjade loomulik käik. Ilmekas on naiskonna teke Viljandis - tüdrukud tulid ise kokku ja otsisid endale juhendaja. Kuid medaliheitlus, pisike sõda, käib ikka tallinlannade ja pärnakate vahel. Millist klubi tänavu pärjatakse, on raske ennustada. Pärnu JK treener Jüri Saar teab, et tublilt alustas hooaega Pärnu Bussipark, kuid varupallurite pingid on kõigil lühikesed ja põhiheitlus näib tulevat ikka TKSK Visa ja Pärnu JK vahel.

Need seitse naiskonda pole Eestis ainukesed. Mitmel pool harjutavad päris noored tüdrukud, mõned neist jäävad jalgpalli juurde kindlasti kauemaks kui paar aastat.

Miks nad sekkuvad meeste mängu

Tahavad, millegi muuga seda põhjendada ei saa. Mõned on juba perekonnainimesed, teised mängivad hariduse hankimise kõrvalt. Moodustunud on Eesti koondis, kes EMi valikgrupis kaasa teinud. Võite tahta on vara, kuid kogemusi koguneb.

Äsja lõppenud MMi 7. valikgrupis ei saanud Eesti kaheksa kaotuse kõrvale küll ainsatki viiki ega võitu (viimati jäädi võõrsil alla Iisraelile 0:3 ja kodus ... Rumeeniale), kuid erinevalt lätlannadest-leedulannadest võeti osa. Vähemalt kogemuste kandi pealt on Eesti Lätist ja Leedust sammukese ees. Koondisesse kuulub mängijaid Visast, Ajax Estelist, Pärnu Jalgpalli Klubist ja FC Florast. Koondist on juhendanud erinevad treenerid, viimastes kohtumistes Jüri Saar.

USAs on olnud nii, et mehed pole klassikalisest Euroopa jalgpallist eriti hoolinud, suurem osa on läinud ameerika jalgpalli või pesapalli suurt raha teenima, sealsed naised on aga just jalgpalli omaks võtnud, vilumusi lihvinud ning maailma eliiti kerkinud. Kes neid mängimas näinud, teab, et tegu pole meheliku mängumaneeriga, kuid vaadatavad ja naiselikult omalaadsed on nad küll.

Kuhu nad liiguvad, mis saab edasi

Maailma parimatelgi naiskondadel USA-l ja Norral on tohutu arenguvaru, seda suurem on varu Eesti klubidel, kes alles alustanud.

Pärnakate ja koondise treeneri Jüri Saare arvates on meie naiste jalgpallis toimunud mitu head nihet, eriti tähtis olevat, et hakati pidama ka noorte meistrivõistlusi. Ka olevat kuulda, et rõhku hakatakse panema noortekoondisele. Saare teada tuleb vanade koondis mängudeks lihtsalt kokku, noorte pinnal saaks midagi tõsisemat tekitada.

Saar on naisi treeninud aastaid, kuid pole ära tüdinenud. Mõnikord, eriti oma klubis, ajab töö närvi, kui naised ei taha või ei viitsi. \"Kuid oleme hakkama saanud, kuigi vahel tuleb ka kõva häält teha,\" ütleb ta. Naised harjutavad töö või õppimise kõrvalt kolm korda nädalas. Kui koolid läbi, on lootust, et jääb aega veidi rohkemaks.

Hiljutine 0:3 mäng võõrsil Iisraeliga lisas indu. Avapoolaeg lõppes 0:0, kuid üle oma varju ei hüppa. Saare hinnangul võit veel võimalik polnud, kuid Eesti koondis näitas head vastumängu.

Saar on veendunud, et Eestis on naistel mõtet jalgpalli mängida. \"Kõik ei saa minna tantsima,\" resümeerib ta.

ROOTSI KUNN
14.08.02, 17:43
Õige jutt!! Ja noortega tuleb alustada nii nagu TVMK,Kotkas ,FCF ,Tammeka jne.
Olen naistejalgpalli suurvõistlusi vaadanud, kohati täitsa kaasakiskuv. Eestil on arenguruumi kuhjaga. Jõudu neile!!;)

Oll
16.08.02, 09:14
Kas on tõsi, et Eesti naistekoondis hoiab enda käes kõigiaegade suurima kaotuse rekordit (ei mäleta enam kas Shoti või Iirimaa vastu).
Küsimusega ei püüa üldse kedagi naeruvääristada, vaid tahan jõuda selgusele(kunagi nagu kuskilt kuulsin midagi sellist).

23
18.08.02, 01:56
Naised jalgpalli väljakul on tõeliselt lahe asi- me pole küll veel tegijad aga fännidena :õnnelik: on naistel entusiasmi vaata, et isegi rohkem kui sugupoolelel! Vaadates kas või naisfänni rahvuskoondise värvides artibuutikat (tihti enam kui korralikul meesfännil) ja rõõmsameelset temperamenti (mehed!- õppige meilt!). Nii et naised on täiesti vastupandamatud nii platsil kui ka selle ääres.

INCE
22.09.02, 19:30
Sügisringi mängude tulemused B2 vanuseklassi tüdrukutel

JK Tammeka - FCL Allegro 0 : 0
TKSK Visa - TVMK 8 : 0
FCL Allegro - EVL Kehtna 1 : 1
JK Tammeka - FC TVMK 5 : 0
TKSK Visa - EVL Kehtna 8 : 0
FC TVMK - FCL Allegro 0 : 2
EVL Kehtna - JK Tammeka 1 : 0
FCL Allegro - TKSK Visa 0 : 4
EVL Kehtna - FC TVMK 8 : 1
JK Tammeka - TKSK Visa 0 : 4

Meistrivõistluste lõplik tabel

I TKSK VISA Tallinn 9 9 0 0 58 : 0 27p.
II EVL Kehtna 9 6 1 2 24 : 17 19p.
III FC Lootos/Allegro Põlva 9 3 3 3 9 : 13 12p.
4.JK Tammeka Tartu 9 3 2 4 12 : 14 11p.
5.FC TVMK Tallinn 9 1 0 8 4 : 47 3p.
6.LSG NOVA Jõgeva - loobus peale kevadringi

Sun
22.09.02, 21:07
Väga silmatorkav väravate vahe.

Kas seal eesti ja vene tüdrukud segamini?:(

INCE
23.09.02, 00:41
Visal olid kõik vene tütrikud, teistel jälle kõik eestlased.Kehtnal oli vist ka paar vene nime. Kui arvestada , et teised võistkonnad alustasid trennidega kes aasta, kes kaks tagasi, siis Visa mängijatest üle poolte olid koos pallind juba 8 (!) aastat.Nii et tulemus oli igati loogiline.
Mis väravate vahesse puutub , siis Jõgeval nulliti kõik löödud väravad, küll aga läksid arvesse kõik Nova vastulöödud kollid.

Artista
25.10.02, 04:09
Inglismaal on naiste liiga päris kõva - mängudel käib 20 000 vaatajat. Tekkinud on esimene päris profinaiskond - Fulham. Lisaks näitab ka telekas juba naistemänge. Ka siin Norras on trend sarnane - telekas näitab jne. Päris pull on vaadata, eriti vahvad on naisfännid - heleda häälega aga hirmus agarad ja väsimatud oma chantide hüüdmisel. Norra naiskond on muidugi maailma tipp ja ilma põhjuseta - päris tihti jalutavad tänaval vastu väiksed tüdrukud, putsad jalas - trennist tulevad, kust mujalt. ;)

ROOTSI KUNN
18.02.03, 17:07
Eesti naiste Meistriliigas siis sel aastal juba 8 naiskonda. Väga tore ,ala areneb stabiilselt.
Vähesed spordialad Eestis saavad naistealadel 8 võistkonda välja panna. Vist ainult kossus ,võrgus on minu teda 6-7 naiskonda. Ega ma kossuski ei tea ,kas on seal ikka 8 .Pohhui sellest . Elagu jalgpall!!:D

Raix
18.02.03, 18:07
Originally posted by ROOTSI KUNN
Vähesed spordialad Eestis saavad naistealadel 8 võistkonda välja panna. Vist ainult kossus ,võrgus on minu teda 6-7 naiskonda. Ega ma kossuski ei tea ,kas on seal ikka 8.

kui ma ei eksi, siis võrkpallis on 7 ning kossus peaks 5 olema.. nii et jalka on kohe selgelt yle.. ;)

kk
18.02.03, 18:50
Originally posted by Raix

Originally posted by ROOTSI KUNN
Vähesed spordialad Eestis saavad naistealadel 8 võistkonda välja panna. Vist ainult kossus ,võrgus on minu teda 6-7 naiskonda. Ega ma kossuski ei tea ,kas on seal ikka 8.

kui ma ei eksi, siis võrkpallis on 7 ning kossus peaks 5 olema.. nii et jalka on kohe selgelt yle.. ;)

Päris nii see asi ka ei ole, kahjuks. Kossus on tõesti jäänud vaid 5 naiskonda aga võrgus on muide 2 liigat!!! ja mõlemas 7 naiskonda, vist oli 7 (ei mäleta täpselt)!!! VOT NII. Naiste jalgpallil on kuhu jõuda ;)

yheksa
19.02.03, 12:49
Vaatasin just nii sportlikust huvist asja üle.

Vörkpallis on jah kaks liigat, kummaski 7 naiskonda. Noorte kohta infot ei leidnud.
Korvpallis on meistriliigas 5 naiskonda + veel noored: A klass 7 naiskonda, B klass 12 (!!!) naiskonda, C1 ja C2 klass 9 naiskonda. Seega järelkasvu on.
Jalgpallis on meistriliigas jah 8 naiskonda + peaks olema veel noored. Palju seal täpselt on kirjutab ehk kk, sest mina seda ei tea 5 vai 6 peaks ikka olema.

Sellest tuleb siiski välja, et korvpall on edukaim... vöistkondade arvu poolest.
Lisaks on vörkpallil ja korvpallil see eelis, et nende meistriliiga tulemusi märgitakse ka uudistes aegajalt ära. Jalgpalli liigamängude kohta ei ole mina veel uudist tähele pannud.

kk
19.02.03, 13:02
Võrkpallis on samuti noorte MV-d, kahjuks ei oska täpseid numbreid öelda, millises vanuses kui palju võistkondi on aga noortega tegeletakse kindalsti rohkem kui jalgpallis. Võrkpalliliidu lehel pole noortest jah miskit kirjas.

Jalgpallis peaks sel hooajal tütarlaste B-klassis olema 6-7 võistkonda (täpselt hetkel ei oska öelda:( ). Jalgpallis on kuhu jõuda!!!

tsaka08
09.03.03, 20:24
kas keegi tiab kas kuskil tallinnas on tüdrukute jalka trenni

willane
10.03.03, 00:18
mis teha, lisan ka www.fckotkas.ee
eelmisest sügisest. otsustasime, et MV-l ei osale, aga trenni tehakse :)

yheksa
10.03.03, 10:28
Tallinnas on 3 klubi, mis osalevad naiste meistrivöistlustel.
FC Flora (www.fcflora.ee), F.C.A. Estel ja TKSK Visa Tallinn (http://www.hot.ee/tkskvisa/). Köigis neis saab trenni ka teha :myts7:

-Eemeez-*
15.03.03, 12:38
Tundub, et ideaalne asi on see naiste jalgpall.
Jalgpall ja veel naised kaa .. :D
Edu igatahes !

tsaka08
06.04.03, 12:15
Originally posted by yheksa

Tallinnas on 3 klubi, mis osalevad naiste meistrivöistlustel.
FC Flora (www.fcflora.ee), F.C.A. Estel ja TKSK Visa Tallinn (http://www.hot.ee/tkskvisa/). Köigis neis saab trenni ka teha :myts7:
aga kas neil seal ka vanuse piirang pial on

mukiii
06.04.03, 12:36
Originally posted by tsaka08
aga kas neil seal ka vanuse piirang pial on

ei ole vanusepiirangut põhimõtteliselt.ma arvan,et kedagi minema ei saadeta vanuse pärast.

tsaka08
07.04.03, 20:10
tänan ,mudu on päris tore tüdrukutega koos trenni teha kuid jah ...

frain
09.04.03, 13:22
heh.....ainuke probleem on see et meie preilid ju mängivad jalgapalli maksimum 19 eluaastani, sis tekivad neil ju muud huvid:D
Yhesõnaga naiste jalgpall ei arene mitte kuhugi sellise suhtumisega

yheksa
09.04.03, 17:22
Ahsoo...
Tead vöi arvad?

yheksa@18aaastat7kuud

Juunior
26.04.03, 23:54
Originally posted by frain

heh.....ainuke probleem on see et meie preilid ju mängivad jalgapalli maksimum 19 eluaastani, sis tekivad neil ju muud huvid:D

Suhtumist tuleb jah muuta .

Vat kui need peikad ka vutimehed oleks siis vist jääksid jalgpalli juurde püsima.

Aga mine tea äkki kaovad siis mõlemad ?;)

mukiii
29.04.03, 11:59
Originally posted by Juunior

Originally posted by frain

Suhtumist tuleb jah muuta .

Vat kui need peikad ka vutimehed oleks siis vist jääksid jalgpalli juurde püsima.

Aga mine tea äkki kaovad siis mõlemad ?;)

Nu ma arvan siiski,et normaalne on,kui muud huvid ka tekivad,aga siiski,kui inimene armastab jalgpalli ja on pühendunud sellele,siis muud huvid seda ei sega:) Kui inimest asi tegelikult ei huvita,ei päästa seal ei vutimees,ega ka miski muu;)

Christina
29.04.03, 23:34
hmm...ma arvan, et mingil määral meeldib tydrukutele/naistele ikke jalgpall , ka peale seda kui ta nt 19 saab, või noh, enam trennis ei käi, vms. Ja see ikka muudab ka asja kui mees on jalgpallur, huvi vast ikka jääb alles, iseasi on see kas naine/tydruk enam jalkat mängib. Minul on igastahes see huvi 4 aastat kestnud, loodetavasti kestab edasigi veel.:)

Juunior
30.04.03, 10:54
Originally posted by Christina

hmm...ma arvan, et mingil määral meeldib tydrukutele/naistele ikke jalgpall , ka peale seda kui ta nt 19 saab, või noh, enam trennis ei käi, vms. Ja see ikka muudab ka asja kui mees on jalgpallur, huvi vast ikka jääb alles, iseasi on see kas naine/tydruk enam jalkat mängib. Minul on igastahes see huvi 4 aastat kestnud, loodetavasti kestab edasigi veel.:)

Edu sulle ja püüa kaasata sellesse mängu ka teisi naisi !!!!:)

sirle
08.05.03, 18:08
kui on ikka peika ka jalgpallur, siis mina isiklikult arvan, et siis ei ole v]imalik vutist eemal olla.kui ikka mees kodust lahkudes sulle naerusui vastab, et , Kallis, ma l\'hen trenni, ja peale treeningut oma trenniriided sulle pesumasinasse pistab, siis ei saa ju rahulikult porised sokid masinasse panna ja masinat k\'ima panna.kohe meeletult tahaks ise ka siis sokid ja putsad jalga panna ning vuti m\'ngima minna.:P

sosku
08.05.03, 18:32
Originally posted by sirle

kui on ikka peika ka jalgpallur, siis mina isiklikult arvan, et siis ei ole v]imalik vutist eemal olla.kui ikka mees kodust lahkudes sulle naerusui vastab, et , Kallis, ma l\'hen trenni, ja peale treeningut oma trenniriided sulle pesumasinasse pistab, siis ei saa ju rahulikult porised sokid masinasse panna ja masinat k\'ima panna.

Kas räägid omadest kogemustest või? :kaval:

sirle
09.05.03, 14:22
ma ei räägi mitte ainult omadest kogemustest.;)

lizette
28.05.03, 21:00
Olen 25 aastane ja ikka veel mängin jalgpalli, sügisel saab 13 aastat täis. Nii, et vale jutt puha, et huvi kestab 19-nda eluaastani. Meie võistkonnas on enamus tüdrukuid üle 23 eluaasta...

mukiii
03.06.03, 23:58
Ei hakanud selle väikese asja pärast uut teemat avama, aga nüüd on ka soccernet. ee pööranud pilgud naistejalgpalli kirevasse maailma. Üldise ülevaate peaks saama ja kuna on tegemist naiste tegemiste kajastamise algusega, täieneb teema kindlasti veel.:)

tahan999
15.06.10, 22:15
kas on võimalik kuidagi täpsemat infot miskell kuhu?Tänan

tahan999
16.06.10, 22:10
kas saaks kuskilt täpsemalt selle tüdrukute jalgpalli kohta teada?Aitäh

ErKa12
25.06.10, 01:05
Mm siit samast foorumist saad kui Klikid Foorumi alguses "Naiste" peale , ja siis peaks veel kerget ülevaadet Liiga tabeli kohta saama EJL lehekülje pealt . :)