320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Visiit perearsti juurde

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Visiit perearsti juurde

    Ma ei saa aru, milleks mul perearst on. See on olnud sama tegelane vist viimased 15 aastat, aga viimati nägin teda needsamad 15 aastat tagasi. (Ei, valetan, ma nägin teda telekast presidendi vastuvõtul!) Aga muidu ei ole põhimõtteliselt võimalik tema vastuvõtule saada. Telefon kas ei vasta üldse, või kui vastab, siis reg. laua õde ütleb esmaspäeval, et doktor enne reedet ei tule, sest on konverentsil. Üldse on reg-laua õde asjalik. Näiteks kui mul oli üksvahe pidev kõhuvalu, siis ta kirjutas mulle telefoni teel diagnoosi pannes ise retseptiravimid välja. Need ei aidanud kohe, aga lõpuks läks valu ikkagi üle. Üldse lähevad kõik hädad enne üle, kui ma arsti vastuvõtule pääseksin. Võibolla ta selle peale mängibki.

    Nüüd tahtsin minna röntgenisse, sest nädalavanune väike süütu trauma ei taha paraneda, ja saatekirja saamiseks esimene vaba vastuvõtt alles reedel. No röntgenisse saab siis ju ilmselt jälle uuel nädalal? Selleks ajaks on kõik luud juba kokku kasvanud, mis ma enam lähen.

    Tahtsingi teada, kas mina olen oma arstiga ainus hädaline ja kui kaua läheb SINUL aega, et doktoriproua/härra manu saada?
    31
    Samal päeval
    25,81%
    8
    Paari-kolme päeva jooksul
    48,39%
    15
    Neli-viis päeva ikka läheb ära
    12,90%
    4
    Viimati sain nädalaga
    6,45%
    2
    Ka minu perearst on fiktiivne karakter ja tema asemel diagnoosib õde telefoni teel
    0,00%
    0
    Mul ei olegi perearsti
    6,45%
    2
    We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

    #2
    Mina saan enamjaolt järgmisel päeval, kui proua doktor "võtab mu vahele" mingitel lisaaegadel. Kui minna valvelaua kaudu, siis läheb muidugi mingi nädal või midagi, aga otse arstile kirjutades/helistades saab kiiremini.

    Kommentaar


      #3
      Algselt postitas fitti Vaata postitust
      Tahtsingi teada, kas mina olen oma arstiga ainus hädaline ja kui kaua läheb SINUL aega, et doktoriproua/härra manu saada?
      Mina saan vastuvõtule küll, aga ega ma sinna väga ei kipu. Proua ei ole just eriti osavõtliku loomuga - kuulab mu muidugi ära, aga mul pole tunnet, et olen tema juurest lahkudes abi saanud. Mu retseptiravimit on ta õnneks siiski valmis iga kord telefonikõne peale pikendama.
      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

      Kommentaar


        #4
        Alati saab ju uue perearsti valida, või on see kord muutunud? Aga mul suht sama seis, et ega temakest ei kohta. Telefoni ja emaili teel olen saanud nõu ja palunud saatekirjad kirjutada.

        Mis puudutab fitti traumat, siis sellises olukorras lenda EMOsse. Pohh kui on 3 päeva või nädala tagune trauma. Valeta et just juhtus ja teevad pildi ära.

        Kommentaar


          #5
          Mina olen lihtsalt netist vaadanud, millal tal vastuvõtuaeg on ning nahaalselt talle ukse taha läinud. Seni on töötanud. Natuke toriseb küll, aga aitab hädast välja. Mul enamasti ongi ainult mingeid pabereid või saatekirju vaja läinud. Haiguse vms pärast käisin ka tema juures vist viimati eelmisel sajandil.
          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

          Kommentaar


            #6
            Algselt postitas cannuman Vaata postitust
            Alati saab ju uue perearsti valida, või on see kord muutunud?
            Ma seda nüüd plaaningi, naffisinaff. Vaatan, et elxi ja ericbana doktori juurde võiks end kirja panna näiteks. Samal päeval! Ulme!
            We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

            Kommentaar


              #7
              Kord öösel kõrvapõletikuga ärgates sain järgmine päev letti. A see oli vist nii 9 aastat tagasi, rohkem pole arstiabi vajavaid muresid olnud.
              Samas möödunud sügisel võeti ise ühendust, et "sind pole ammu näha olnud, tule millalgi kontrolli" ja siis tehti EKG-d ning mõõdeti veresuhkrut ja -rõhku jms.
              Et ei saa kurta.

              Kommentaar


                #8
                Minu perearst on mulle külma stetoskoobi vastu rindkeret asetanud ja õrna häälega "hingakje, järge hingakje" öelnud sellest ajast, kui ma olin 2,5 aastane ja paketti kuulusid tõsisemate hädade korral ka koduvisiidid. Viimased erksamad mälestused ongi umbes sellest ajast, kuna viimase paarikümne aasta jooksul olen teda trehvanud nii korra-paar. Ja nende üksikutel kordadel olen löögile saanud väga kiiresti. Ilmselt sel põhjusel, et lugupeetud Ljudmila soovib jätkuvalt veenduda, kas ma ikka reaalselt olemas olen ning esitada vanemate ja õdede eluolu puudutavaid küsimusi. Teenusele kui sellisele etteheited puuduvad. Lisaks normaalsele järjekorrale pikendatakse retsepti telefoni teel ning pereõed on särtsakad vene näitsikud, kes leiavad su veeni üles sama kiiresti kui sissepääsu ööklubisse Klondaik ning ei torgi seda auklikuks nagu väriseva käega narkomaan. Vähetähtis pole ka asjaolu, et vähemalt näiliselt reaalselt tuntakse huvi probleemi/mure/vms vastu, pakutakse lahendusi ega jäeta sellist muljet, et parema meelega veedaks aega kohvitassi taga lenta.ru-d ekraanil skrollides.
                Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                Kommentaar


                  #9
                  Minul ei ole oma perearsti ja perearstikeskuse kohta ühtegi halba sõna öelda. Kui arst ise ei saa kohe vastuvõttu pakkuda, siis alati saab samal päeval oma mure õele ära kurta, kes vajadusel konsulteerib arstiga ning teeb digiretsepti ka valmis, mille arst kinnitab.
                  Möödunud kalendriaasta jooksul põetud angiin (2x) ja tundmatud viirushaigused said igatahes ravitud ja enesetunne on enemvähem ok


                  Ahjaa, tegu on Laagri Perearstikeskusega. Join us!

                  Kommentaar


                    #10
                    Oma perearstiga küll väga rahul jah. See samal päeval oleneb veits sellest, kas on haiguste periood ja mis sul konkreetselt viga on. Ehk siis suvel on see koht täiesti läbikäiguhoov senimaani olnud jne. Kui alati samal päeval ei joppa, siis üle kahe/kolme päeva pole ma küll mitte kunagi ootama pidanud. Kui on näiteks vaja lihtsalt vereproov anda, siis saab kindlalt samal päeval. Kui perearstil parasjagu patsient vastuvõtul, siis saab paberid ka õe käset kiirelt kätte. Telefoni võetakse samuti korralikult vastu kas perearsti enda või õe poolt. Ühe korra vist on ainult nii juhtunud, et pole mitme helistamise peale kätte saanud.

                    Aga noh, eks see paratamatult oleneb kõik ka sellest, kellega tegu on. Noored saavad ilmselt kiiremini vastuvõtule igal pool. On selline mulje jäänud. Kuna ma talle ilmaasjata kunagi vastuvõtule ilmunud pole, siis eks ta teab ka, et mingi suuremat või väiksemat sorti jama peab juba olema.

                    Samas seda ma olen küll märganud, et mida rohkem su perearst igasugu "aasta perearsti" auhindu jne võidab, seda problemaatilisem asi on. Mu emal on näiteks perearst, kes koguaeg mingeid tunnustusi saab, aga sisuliselt tähendabki see, et vastuvõtuks peab ootama ca nädal, telefoni enamasti vastu ei võeta ja isegi kui võetakse, siis vastab õde, sest arst ise on kuskil konverettsil/seminaril jne. Samas arstiabi kvaliteedi suhtes ei ütleks küll, et see arst parem on, kohati isegi vastupidi.

                    Kommentaar


                      #11
                      kuskil hallist ajast mäletan et mingi ikaldus oli küll perearstiga, kes töötas üksinda kuskil karu p****s.
                      praegu selline väiksem perearstikeskus nii ca 4-5 arstiga, kuidagi nad on suutnud oma puhkuse, konverentsi ja muud ajad ära jagada, niiet pmst kui mingi kiire häda on olnud siis enamjaolt samal päeval pääseb neist kellegi juurde löögile.
                      va pühapäev muidugi, või laupä õhtupoolik, siis on keskus kinni.

                      -> teemaalgatajale - vaheta ära oma perearst, sääl pole midagi keerulist.
                      Seisan üksi mere ääres
                      jalas kollased sandaalid
                      valged, merevahust sääred
                      hüüan: "Elagu skandaalid!"

                      Kommentaar


                        #12
                        Mul proua just täna käis perearsti juures, aja pani eelmise nädala algul. Samas tal polnud ka midagi väga pakilist.

                        Enda perearsti pole aastaid külastanud, aga kui oli vaja vastuvõtule saada, siis käskis kohale tulla ja "võttis vahele". Tõsi, telefoniga on teda väga raske tabada.

                        Edit: selle perearsti vahetamine pole nii lihtne. Naisel suri mõni aasta tagasi perearst ära (jah, lugesite õigesti, ka nemad on inimesed) ja kuna eelmine oli Keilast, siis mõtles, et võtab Tallinna. Soovitasin, et võta minu oma. Mul on jumalast normaalne perearst, aga see pole nii lihtne. Kui ikka perearsti piirkonnas sissekirjutust ei oma, siis ei saa igat üht valida. Lõpuks siis võttis piirkonna oma, aga see on selline mõtetu tädike.
                        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                        Kommentaar


                          #13
                          Ma olen siiamaani Haapsallu siise kirjutatud, ei olnud probleemi ei esimese ega ka teie juurde enda sisse mollimisel.
                          Esimesest loobusin muidugi seetõttu, et see Kalamaja perearstikeskus oli küll mingi täispask suhtumisega. Korra tahtsin minna kõrvavaluga, saadeti persse ja öeldi, et tule järgmise nädala lõpus. Helistasin mingi kolmapäeval umbes. Helistasin oma vanale perearstile Haapsalus, see andis nõu ja ütles, et selline käitumine ühe perearsti kabineti juures on suhteliselt veider ning vastuvõetamatu.

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas Rein Vaata postitust
                            Edit: selle perearsti vahetamine pole nii lihtne. Naisel suri mõni aasta tagasi perearst ära (jah, lugesite õigesti, ka nemad on inimesed) ja kuna eelmine oli Keilast, siis mõtles, et võtab Tallinna. Soovitasin, et võta minu oma. Mul on jumalast normaalne perearst, aga see pole nii lihtne. Kui ikka perearsti piirkonnas sissekirjutust ei oma, siis ei saa igat üht valida. Lõpuks siis võttis piirkonna oma, aga see on selline mõtetu tädike.
                            mdea. Sõber on Pärnusse sisse kirjutatud, aga perearsti vormistas väga kiirelt ja kergelt ümber Tartusse ilma, et oleks pidanud siia ennast sisse kirjutama.
                            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                            Kommentaar


                              #15
                              ma omal ajal Tallinnas elukohta vahetades üritasin vastasmajas asuvasse perearstikeskusesse end kirja panna, aga ei võetud, sest ametlikult kuulus mu uus elukoht kaugemal asuva arsti piirkonda ja konkreetsel keskusel oli nimekiri täis. üldiselt hoiaks polikliinikutest eemale, kui järjekordi tahad vältida. ideaalne lahendus on mõni iseseisvalt tegutsev perearst, kelle vastuvõtt asub meditsiinikeskusega samas majas. saab tavaliselt kiirelt löögile ja röntgenid/analüüsid ka kohapeal tehtud.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X