PDA

View Full Version : Andreas Vaikla (Kristiansund BK, Norra)

Iceman
15.06.15, 17:39
See poiss vast väärib ka teemat. Väliseestlane, aga mitu korda Eesti noortekoondiseid esindanud ja mängib ka täna algavas U19 baltiturniiril eesti eest. Väravaht siis, kelle avastas West Bromi peaskaut 2012 aastal novembri mängust U16Iirima-Eesti mängust, mille Eesti küll kaotas 2:0, aga jäi silma West Bromi skaudile.

Enda tugevusteks peab ta ise reaktsiooni, tõrjetehnikat ja tsenderduste noppimist ning peamiseks nõrkuseks väravast väljajooksu kiirust.

Tal oleks võimalus ka hakata mängima Kanada koondise eest, huvi on tuntud, aga hetkel paistab, et tahab loodetavasti ikka Eesti värve esindama hakata.

Selle aasta mais pidi leping läbi saama, aga vist ikka jätkab West Bromis, ei õnnestunud infot leida kas pikendas lepingut, igatahes transfermarketis ta on endiselt West Bromis.

EPL tegi temast eelmise aasta lõpus pikema loo ka.
http://epl.delfi.ee/news/lp/tundmatu-eesti-jalgpallipoiss-mangib-inglismaa-tippliiga-klubis?id=70404091

HellBoy22
16.06.15, 16:03
Tulevane A-koondislane?

Iceman
16.06.15, 16:58
Loodetavasti, ega teda ns West Bromi pole võetud ma arvan, miskit ikka temas ehk on. Eilne u19 mäng oli küll vähe ebaõnnestunud, selle rumala punase kaardi korjamisega aga enne seda oli mäng küll kontrolli all.

Hubert Gruber
16.06.15, 17:02
See poiss vast väärib ka teemat. Väliseestlane, aga mitu korda Eesti noortekoondiseid esindanud ja mängib ka täna algavas U19 baltiturniiril eesti eest. Väravaht siis, kelle avastas West Bromi peaskaut 2012 aastal novembri mängust U16Iirima-Eesti mängust, mille Eesti küll kaotas 2:0, aga jäi silma West Bromi skaudile.

Enda tugevusteks peab ta ise reaktsiooni, tõrjetehnikat ja tsenderduste noppimist ning peamiseks nõrkuseks väravast väljajooksu kiirust.

Tal oleks võimalus ka hakata mängima Kanada koondise eest, huvi on tuntud, aga hetkel paistab, et tahab loodetavasti ikka Eesti värve esindama hakata.

Selle aasta mais pidi leping läbi saama, aga vist ikka jätkab West Bromis, ei õnnestunud infot leida kas pikendas lepingut, igatahes transfermarketis ta on endiselt West Bromis.

EPL tegi temast eelmise aasta lõpus pikema loo ka.
http://epl.delfi.ee/news/lp/tundmatu-eesti-jalgpallipoiss-mangib-inglismaa-tippliiga-klubis?id=70404091

Palun seleta , miks see tont väärib teemat . Kaks aastat Eesti noorte koondises , kaks mängu , kaks punast kaarti .

Palun selgita , millest ma aru ei saa , miks ta nii kõva vend on .

Ma ei ole teda näinud nii palju ,et oskaks hinnata tema mänguoskusi , aga need kaks mängu ,mis ta Eestis teinud on , TAL PUUDUB VÄRAVAVAHILE vajalik närvikava .

Markko
16.06.15, 17:15
Palun seleta , miks see tont väärib teemat . Kaks aastat Eesti noorte koondises , kaks mängu , kaks punast kaarti .

Ma ei ole teda näinud nii palju ,et oskaks hinnata tema mänguoskusi , aga need kaks mängu ,mis ta Eestis teinud on , TAL PUUDUB VÄRAVAVAHILE vajalik närvikava .

Alamfoorumiks on "Eestlased välismaal", mitte "(Potentsiaalsed) eesti koondislased välismaal"

Kurat
16.06.15, 17:39

Paistab, et sul on samuti närvikavaga kehvasti :)

chac
16.06.15, 17:49
Alamfoorumiks on "Eestlased välismaal", mitte "(Potentsiaalsed) eesti koondislased välismaal"

mis ajast väliseestlased ei olegi enam nagu eestlased? :rolleyes:
st olen ma midagi olulist maha maganud?

Tofoa
16.06.15, 20:09
mis ajast väliseestlased ei olegi enam nagu eestlased? :rolleyes:
st olen ma midagi olulist maha maganud?

Markko ilmselt pidas silmas seda, et antud alamfoorum on mõeldud kõikide välismaal mängivate eestlaste tegevuste kajastamiseks. Isegi nende, kellest ei ole tulevikus A-koondislast.

Isiklikult arvan, et sellised huvitavad tegelased võiksid siin kajastatud olla küll. Eks näis, kuhu kaugele kutt jõuab, kui jõuab.

rallikas
16.06.15, 20:55
Eesti kodanik, Eesti pass. Milles probleem, kas see, et ta on sündinud Kanadas?

Õhtulehe jalkatoimkond
18.06.15, 10:10
Lõppenud hooajal Inglismaa jalgpalli kõrgliigas 13. koha teeninud West Bromwich Albion on otsustanud loobuda Kanadas sündinud Eesti noortekoondise väravavahi Andreas Vaikla teenetest.

http://www.ohtuleht.ee/682342/inglismaa-korgliigaklubi-loobus-eesti-varavavahist

FourFourTwo
21.06.15, 12:13
Natuke huvitavat lugemist aastast 2009

http://issuu.com/jalka/docs/jalka_2009_08/3 (Kuues leht)

Felipe
24.07.15, 18:43
http://sport.postimees.ee/3272285/noor-eesti-varavavaht-solmis-rootsi-tippklubiga-profilepingu

Rootsi kõrgliiga järgmine sihtkoht siis.

Testimisele oli siirdunud siin juba mingi aeg tagasi. http://www.tribalfootball.com/articles/ifk-norrkoping-trials-for-west-brom-keeper-andreas-vaikla-4084219

Twitteris on tal olnud omapärased sõnavõtud:

Andreas Vaikla ‏@anduvaikla 27 Jul 2011
I suck dick call up if ye want someee

Andreas Vaikla ‏@anduvaikla 27 Jul 2011
Excuse me I'm sorry I'm really sexual lately

Tom K
24.07.15, 19:36
Ei maksa välja teha. Mina olen ka kunagi orkuti vahendusel kapist välja tulnud jms kui kooli ajal välja logimata jätsin.

Rumori di Spogliatoio
03.08.15, 00:43
Liivak rääkis et kuidas Itaalias õppis läbi kukkuma.
Kas Rootsis ka tegutsevad? Vaikla kapten... http://i.imgur.com/mfEnW0f.gifv

Halb ründaja
23.09.15, 21:28
Seitse mängu liigas järjest pingil istunud. 18-aastase kohta pole ju üldse paha, kui teise väravavahina temaga momendil arvestatakse.

Shparkz
02.05.16, 20:43
Kell 20.00 põhis vs Helsingborgs.
Peaks olema töötav striim - http://tovid.net/flash6.php

https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13102608_1120453197976216_3411873507678424873_n.jp g?oh=ed32b9358377c521ccec4aa5aa929478&oe=57AC77AB

kesa
12.05.16, 17:33
Andreas Vaikla värava tagune elu 8.05.16, külas kunagisel Kristen Viikmäe klubil Jönköpings Södral.

http://www.youtube.com/watch?v=EE3f4bQ23gk

-RoMaRiO-
13.05.16, 12:40
Mitmes number meie kõige kõrgemal tasemel mängiv väravavaht on? :)

Õhtulehe jalkatoimkond
18.05.16, 10:49
Kuidas trumbata üle emadepäev, kus jalgpalli väravavahist poeg teeb elu parima mängu? Ja veel nii, et teda matši järel kallistades karjub staadionitäis rahvast "And-re-as! And-rea-s!"? Just sellise kingi Eesti jalgpallur Andreas Vaikla oma emale tegi.

(€) http://www.ohtuleht.ee/733611/19aastane-varavavaht-andreas-vaikla-kogub-rootsis-vage-ja-tahab-maailma-vallutada

sp3ts
19.05.16, 10:23
Kas keegi võiks kopeerida selle uudise siia? Tõesti ei hakka seda kollast ajalehte endale ostma.

Ja kui küsida tohib, kas Õhtuleht saab Soccernetis tasuta reklaami või peab ikka natukene € ka andma meie kallile Soccernetile?

Väravavaht
19.05.16, 15:23
Olen nõus, kui uudist ennast ei lisata, võiks ta vähemalt tasuta loetav olla...

PraS
21.05.16, 02:07
Olen nõus, kui uudist ennast ei lisata, võiks ta vähemalt tasuta loetav olla...

Viimati vastas üks õhtulehe töötaja sellele nii: ega sa mingi pagulane pole,et kõike tasuta pead saama.

bubbles
21.05.16, 10:06
Viimati vastas üks õhtulehe töötaja sellele nii: ega sa mingi pagulane pole,et kõike tasuta pead saama.
Klientidega peadki ülbe ja ennasttäis olema. VSB teemas kajastub see ka hästi välja.

ericbana
14.07.16, 00:31
Väga halb kala Vaiklalt esimese värava olukorras. Kahju, et veel nii tähtsas kohas ka. 3-1 võõrsil kaotus pole veel maailma lõpp, aga väga keeruline seis kindlasti. Muidugi kummalised on sellised mängud, kus kaks eestlast vastamisi. Ei teagi, kelle poolt olla.

kesa
14.07.16, 18:13
Väga halb kala Vaiklalt esimese värava olukorras. Kahju, et veel nii tähtsas kohas ka. 3-1 võõrsil kaotus pole veel maailma lõpp, aga väga keeruline seis kindlasti. Muidugi kummalised on sellised mängud, kus kaks eestlast vastamisi. Ei teagi, kelle poolt olla.

Mitte kaks eestlast vaid eestlane ja venelane, kellel on Eesti kodakondsus.

Shparkz
14.07.16, 18:18
Äkki siis juba Eesti kodakondsusega kanadalane?

Mitte kaks eestlast vaid eestlane ja venelane, kellel on Eesti kodakondsus.

kesa
14.07.16, 18:36
Äkki siis juba Eesti kodakondsusega kanadalane?

Eestlastest vanemate laps on minu teada ikka eestlane.
Kanadalane pole rahvus vaid kindlal territooriumil elavate inimeste ühine identiteet.
Kuigi jah, väga pikaajalise erinevate rahvuste ja rasside segunemise teel võib tekkida territooriumil midagi rahvuse sarnast või suisa uus rahvus a la brasiillased ehk.
Eestlane võib end identifitseerida kanadalasena, olles samaaegselt rahvuselt eestlane.
Kodakondsus pole rahvus.
Eesti on rahvusriik ja Eestis elavad erinevad rahvused pole automaatselt eestlased.

Mask
14.07.16, 18:42
Eestlastest vanemate laps on minu teada ikka eestlane.
Kanadalane pole rahvus vaid kindlal territooriumil elavate inimeste ühine identiteet.
Kuigi jah, väga pikaajalise erinevate rahvuste segunemise teel võib tekkida territooriumil uus rahvus a la brasiillased ehk.
Eestlane võib end identifitseerida kanadalasena, olles samaaegselt rahvuselt eestlane.
Kodakondsus pole rahvus.
Eesti on rahvusriik ja Eestis elavad erinevad rahvused pole automaatselt eestlased.

Oled ta sugupuu täpselt järgi uurinud, et tead nii surmkindlalt väita, et tegemist on ikka tõupuhta eestlasega?

gd77
14.07.16, 18:43
Paljusi häirib kui venelase kohta venelane öelda, kuna nad näevad venelast kui sõimusõna. :)

PraS
14.07.16, 18:52
Päris häbiväärne,et see "russ ja sibul" on florat esindanud.

kesa
14.07.16, 19:19
Päris häbiväärne,et see "russ ja sibul" on florat esindanud.

Miks häbiväärne, mitte-eestlane Londak (Kisseljov) oli Florat esindades tubli, mälu järgi on ta nelja tõrjutud penaltiga enim Flora kahjuks määratud penalteid tõrjunud väravavaht Meistriliigas.

kesa
14.07.16, 19:21
Oled ta sugupuu täpselt järgi uurinud, et tead nii surmkindlalt väita, et tegemist on ikka tõupuhta eestlasega?

Viievõistlejast isa Ilmar Vaikla on okupeeritud Eestis sündinud ja NSVL-u meister.
Miks peaks kahtlema.

PraS
14.07.16, 19:25
Viievõistlejast isa Ilmar Vaikla pekas olema isegi ENSV-s sündinud.
Miks peaks kahtlema.

Oled tema sugupuud ka uurinud,et kas ta puhas eestlane ikka ? Äkki üks vanematest siiski polnd puhast tõugu eestlane?

krissucool
14.07.16, 19:34
Ärge kiusake Kesat. Poiss peab suurt võitlust aaria rassi ja rahvusliku puhtuse nimel.

terrorwheel
14.07.16, 22:03
Üks mu vana-vana-vanaisadest oli sakslane, ma pole vist kaa siis päris eestlane. Aga egas tegelikult sellist asja nagu "tõupuhas eestlane" ei eksisteeri.

Stok
15.07.16, 02:05
Ärge kiusake Kesat. Poiss peab suurt võitlust aaria rassi ja rahvusliku puhtuse nimel.

Poiss pole Kesa puhul õige sõna ja õnneks rahvust saab peaaegu, et valida. Mina otsustasin ka eestlaseks hakata, mitte soomlaseks (vanaisa oli soomlane).

kesa
15.07.16, 07:26
Poiss pole Kesa puhul õige sõna ja õnneks rahvust saab peaaegu, et valida. Mina otsustasin ka eestlaseks hakata, mitte soomlaseks (vanaisa oli soomlane).

Räägi oma uhkest võimalusest rahvuselt sommiks hakata mõnele soomlasele, põder saab kõhutäie naerda...:D
Kui ta just padusots pole..

Ma olen mitmele soomlasele kiitnud, et vaat kus Floras mängis omal ajal soomlane Jonatan Johansson...vastuseks aga tulnud tavaliselt...ahh jaa, see suomenruotsalainen.

Jaak
15.07.16, 11:54
kõige kummalisem on see, et kogu see vestlus siin teile nalja teeb.... häbi peaks olema.

Stok
15.07.16, 12:05
Räägi oma uhkest võimalusest rahvuselt sommiks hakata mõnele soomlasele, põder saab kõhutäie naerda...:D
Kui ta just padusots pole..

Ma olen mitmele soomlasele kiitnud, et vaat kus Floras mängis omal ajal soomlane Jonatan Johansson...vastuseks aga tulnud tavaliselt...ahh jaa, see suomenruotsalainen.

Natse on igal pool. Mulle piisab, kui eestimaalane ise end eestlaseks peab. Minu rahvuse valimine oli jah tongue-in-cheek, sest tegelikult mu isa rahvus on samuti eestlane. Ja vaevalt soomlased naeraks, kui ma oskaks mängida nagu Litmanen ja avaldaks soovi Soome koondist esindada.

eika
15.07.16, 12:34
Mina otsustasin ka eestlaseks hakata, mitte soomlaseks (vanaisa oli soomlane).
Kust otsast sa nüüd eestlane oled, ah? Oleks minu teha, siis ma sunniks sinusuguseid tänavapildis lilla murumütsiga, mis tähistab "pseudo-eestlast", käima. Võib-olla oma lapsed saad päris eestlaseks teha, kui paned neile ausad Eesti nimed nagu Lembetu ja Leiger ning paned nad koheselt noor-Odinlaste rühma. Siis võib-olla suudaksin nendega Laulupeol ühe kaare olla. Võib-olla.

Stok
15.07.16, 12:35
Tegelikult jah, segaverelised võiks koondada kuskile asustamata saarele, näiteks Saaremaale.

kesa
15.07.16, 12:57
Natse on igal pool. Mulle piisab, kui eestimaalane ise end eestlaseks peab. Minu rahvuse valimine oli jah tongue-in-cheek, sest tegelikult mu isa rahvus on samuti eestlane. Ja vaevalt soomlased naeraks, kui ma oskaks mängida nagu Litmanen ja avaldaks soovi Soome koondist esindada.

Mis mõttes natse, soomlane, kes oskab vahet teha soomlasel ja mittesoomlasel pole nats, vaid tavaline soomlane.
Kusjuures tänapäeva Eesti jalgalli üks suurimaid ohte ongi just see, et läänest meile ajju süstitava marksistliku rahvustunde hägustamise tulemusena võivad väljaspool Eestit sündinud või kasvanud eestlased valida koondist pragmaatiliselt, rahvustundest sõltumata.

peters
15.07.16, 13:31
Kas keegi, kes Londakut eestlaseks nimetab, on näiteks temalt seda küsinud? USA-s 70 aastat elavat väliseestlast ei nimeta me ameeriklaseks, vaid ikka eestlaseks.

Ega venelane olla pole ju häbiasi,isegi kui Eesti koondises mängid. Korrektne oleks nimetada Londakut Eesti koondislaseks.

peters
15.07.16, 13:33
Lisaks veel niipalju, et kõiki võõramaalasi prantslasteks pidamise kibedaid vilju nopib hetkel Prantsusmaa. :(

Stok
15.07.16, 13:52
Pärisprantslastega oleks finaal võidetud siis?

Gallacher
15.07.16, 14:35
Kas keegi, kes Londakut eestlaseks nimetab, on näiteks temalt seda küsinud? USA-s 70 aastat elavat väliseestlast ei nimeta me ameeriklaseks, vaid ikka eestlaseks.

Ega venelane olla pole ju häbiasi,isegi kui Eesti koondises mängid. Korrektne oleks nimetada Londakut Eesti koondislaseks.

Jah. Päris naljakas mõelda, et Londak peab ise ilmselt ennast venelaseks aga siis mõni multikultikloun hakkab teda ümber veenma: "Ei, Pavlik, sa saad valesti aru, sa oled tegelt venekeelne eestlane!"

Pints
15.07.16, 17:01
Tegelikult jah, segaverelised võiks koondada kuskile asustamata saarele, näiteks Saaremaale.

Käed eemale Saaremaast, sest ilma saarlasteta oleks te saamatud seal mandril paljudes lahingutes tappa saanud :D

Pints
15.07.16, 17:03
Lisaks veel niipalju, et kõiki võõramaalasi prantslasteks pidamise kibedaid vilju nopib hetkel Prantsusmaa. :(

Rumal üldistamine. Peaks ka iga kord löugama pistma ja parastama, kui mõni hetero, kristlane või mandrimees miskit lolli teeb...

Jaak
15.07.16, 21:22

eksid sõber... vastupidi, see on segu religioossest ajupesust ja sellestki, et prantslased kolooniatest sisse toodud rahvaid ka 3 põlve hiljem endaga võrdväärseks ei pea. Tulemuseks kehvemad töökohad, madalam palk ja puudulik haridus, mis omakorda lihtustab ajupesu jne.

zilde
15.07.16, 21:55
Tulin siia Vaikla tegudest lugema aga sain hoopis teada, et ma pole eestlane :) Mu vanaema on puhastverd soomlane ehk mu isa on mingisugune rahvusvaheline värdjas.
Kesa võib oma ajalooannaalidesse juba ette kirja panna, et kui mu poeg, Jaan Tamm, peaks umbes 15. aasta pärast Eesti koondises mängima siis pole tegemist eestlasega. Fakt, et keegi on Eestis sündinud ja eestipärase nimega ei tee temast eestlast nt ka see Ilmar ENSV'st.

PraS
15.07.16, 22:10
Mu vanaisa on ukrainlane. Järelikult pole ma ka eestlane :(

mjaasa
15.07.16, 22:59

Ei olegi, vaata oma perekonna nime.

Kuigi võiks nüüd teemasse tagasi minna või mujalt jätkata.

PraS
15.07.16, 23:03
Ei olegi, vaata oma perekonna nime.

Kuigi võiks nüüd teemasse tagasi minna või mujalt jätkata.

Ilus perekonnanimi ju :)

kesa
16.07.16, 00:32

Pehmelt öeldes huvitav järeldus....aga kui sa nii tunned, kahetsusväärne lugu :D

Miks zilde isa rahvusvaheline värdjas on ei saa aru ja miks ta oma poega eestlaseks ei pea, ei saa ma hoopis aru....kahelda, et ENSV-s sündinud Ilmar, kelle poeg on valinud Eesti koondise Kanada koondise asemel, on eestlane...no ma ei tea...

OK Stok, annan alla... Yana Toom on puhas eestlane, ole rahul ja õnnelik.... keegi Mašitšev oli eile venelane, täna eestlane...super. Aktsendiga eesti keelt väänav Pavel Kisseljov (Londak) on ju loomulikult puhastverd eestlane...kes muu, rahvuskaaslane.
Loksal sündinud 500 milli mees, oligarh Liskutov, oli eile venelane, üleöö sai eestlaseks ja siis otsustas, et ikka venelane...võimas.

Hülge möla ajate seltsimehed noordemagoogidest multikultiklounid . Vanaisa...vanaema....Saaremaa

Ahh, nõukaajal olime kõik läänest vaadates venelased...:D

Pints
16.07.16, 01:18
Rahvus ise on ju üsna uus termin, mis loodi selleks, et koondada ühel territooriumil elavaid inimesi peale seda, kui usulised piirid hägustusid. Rahvust me ise valida reeglina ei saa, selle valiku teevad enamasti meie vanemad sõltuvalt, mis meelsuses ja keelsuses nad meid kasvatavad. Rahvuselt pean end eestlaseks aga see pole minu põhiline sotsiaalne staatus.

zilde
17.07.16, 00:05
Pehmelt öeldes huvitav järeldus....

Eestist sai multikultimaa juba II MS ajal/järel ja tänaseid noori selles süüdistada on küll kohatu. Tänased noored on ilmselt leppinud olukorraga. Sinu mõistes oli Eesti rahvusriik enne II MS. Hetkel on see vaid sõna paberil ja lootusetult hiljaks on selle rahvuslusega jäädud. Võime vaid ennast süüdistada, et 90. alguses meil piisavalt mune ei olnud, et saata 300-400 tuhat muulast siit välja ja siis võiksime praegu rääkida rahvusriigist.

Mulle ja ka paljudele teistele, ei meeldi, kui inimestele pannakse automaatselt külge silte ning omistatakse hulk eelarvamusi. Paberi peal rehkendame inimese identiteeti ja kuuluvust mingisse gruppi. See on ikka iga inimese enda sisetunde küsimus ja ei minul ega ka sinul ei ole õigus otsustada millisesse “kasti” keegi kuulub. Kui sa räägid rahvusriigist ja samal ajal selekteerid inimesi rahvuse põhjal, siis annad ka mõista, kes siia riiki kuuluvad ja kes mitte.

Yana Toomi ja teisi armastatakse/vihatakse ikka nende tegude ja maailmavaate pärast, mitte selle pärast kuhu “kasti” nad kuuluvad. Kui ta oleks EKRE liige siis ilmselt sa tema nime välja ei tooks.

Vaatsin netist otse nii Londak/Vaikla, kui ka Pikk/Aksalu mängu ja ei tulnud kordagi pähe, et vaatan venelased vs eestlased mänge. Emotsioonid olid kõigi mängijate puhul samad ja miks ei peaks!? Foorumi alajaotus on siiski eestlased välismaal. Kas “nende” jaoks on vaja uut alajaotust? Mitte-eestlased välismaal kõlab hästi? :)

uhuu
17.07.16, 00:48
Teema pealkiri tuleks vist ära muuta... "rassiküsimustest Eesti jalgpallis".

urmar
17.07.16, 02:26
Mulle ja ka paljudele teistele, ei meeldi, kui inimestele pannakse automaatselt külge silte ning omistatakse hulk eelarvamusi. Paberi peal rehkendame inimese identiteeti ja kuuluvust mingisse gruppi. See on ikka iga inimese enda sisetunde küsimus ja ei minul ega ka sinul ei ole õigus otsustada millisesse “kasti” keegi kuulub. Kui sa räägid rahvusriigist ja samal ajal selekteerid inimesi rahvuse põhjal, siis annad ka mõista, kes siia riiki kuuluvad ja kes mitte.

Yana Toomi ja teisi armastatakse/vihatakse ikka nende tegude ja maailmavaate pärast, mitte selle pärast kuhu “kasti” nad kuuluvad. Kui ta oleks EKRE liige siis ilmselt sa tema nime välja ei tooks.

Vaatsin netist otse nii Londak/Vaikla, kui ka Pikk/Aksalu mängu ja ei tulnud kordagi pähe, et vaatan venelased vs eestlased mänge. Emotsioonid olid kõigi mängijate puhul samad ja miks ei peaks!? Foorumi alajaotus on siiski eestlased välismaal. Kas “nende” jaoks on vaja uut alajaotust? Mitte-eestlased välismaal kõlab hästi? :)

Mul on tunne, et praegune põlvkond ei saa aru mõistetest Eesti kodanik ja eestlane. Ja seda, et Eesti kodanikud võivad olla ka venelased. Kui Mashichevist sai hiljuti Vene kodanikust Eesti kodanik, siis on vale teda kohe eestlaseks lugeda, ma ei usugi, et rahvuselt venelane tahakski, et teda järsku eestlaseks loetakse. Eesti kodanik on piisavalt austav ja juriidiliselt korrektne nimetus.

HellBoy22
17.07.16, 12:15
Äkki räägiks nüüd teemasse ka vahelduseks. Norrköpingi ja Östersundi 14. vooru kohtumises tõrjus poiss vastase penalti. Mäng ise lõppes küll 3:3.

Shparkz
21.07.16, 14:41
Klubi hankis väravavahi.
http://ifknorrkoping.se/nyheter/arkiv/ifk-vaervar-michael-langer

Mattis98
21.07.16, 15:37
Vaikla vastu olevat huvi välismaalt.

lenc
21.07.16, 16:35
Vaikla vastu olevat huvi välismaalt.

Från Estland?

MNa
21.07.16, 18:40
Vaikla on tubli poiss, aga mind nii köitis see rahvusteema siin :D Pean ülema, et kesale tehti natuke liiga siin. Ei halvustanud ta kuidagi Londakut ega öelnud et peaks koondisest nahhui tõmbama vms. On eestlased ja on eestivenelased, huvitav et see mõnda siin nii hirmsasti häirib. Londakut kindlasti ei häiri!

Stok
21.07.16, 18:48
Lasin sel jutul jahtuda, aga olgu, tõmbame sae uuesti käima. :) Mina ei ole kordagi öelnud, et Londak, Yana Toom või mis näited ta veel tõi, on eestlased. Mina ütlesin, et kui nemad tunnevad end eestlastena, siis minu poolest fine. Minu seisukoht on, et rahvust saab valida, sest me kõik oleme solgitud niikuinii. Kui Pavlik tunneb end venelasena, siis minul sellest mingit probleemi ei ole.

Shparkz
21.07.16, 19:32
Mina torkisin niisama ajaviiteks :)

malagar
21.07.16, 20:58
Lasin sel jutul jahtuda, aga olgu, tõmbame sae uuesti käima. :) Mina ei ole kordagi öelnud, et Londak, Yana Toom või mis näited ta veel tõi, on eestlased. Mina ütlesin, et kui nemad tunnevad end eestlastena, siis minu poolest fine. Minu seisukoht on, et rahvust saab valida, sest me kõik oleme solgitud niikuinii. Kui Pavlik tunneb end venelasena, siis minul sellest mingit probleemi ei ole.

Ise oled solgitud siin :) Mina olen eestistamise eelse nime poolest puhas .......

Rootslane :)

Iceman
23.07.16, 18:39
Klubi hankis väravavahi.
http://ifknorrkoping.se/nyheter/arkiv/ifk-vaervar-michael-langer

Täna veel õnneks ikka Vaikla põhikoosseisus. Praegu Geflega mäng käimas.

Tundmatu
23.07.16, 19:18
Samas mulle tundub et Aksalu ega Londak täna põllule ei saanud

ericbana
23.07.16, 19:31
Samas mulle tundub et Aksalu ega Londak täna põllule ei saanud

Aksalu polnud isegi varumeeste seas. Seega põhjus mingi vigastus ilmselt. Või mingi kaartide seis äkki, pole viitsinud neid uurida.

Tundmatu
23.07.16, 19:53
Ei olnud jah, märkasin sedagi, aga miski pärast kirja ei pannud

HellBoy22
07.11.16, 14:49
Huvitav kuhu nüüd?
http://soccernet.ee/artikkel/fotouudis-vaikla-huvastijatt-norrkopinguga

Tallinn Spurs
27.01.17, 23:30
Soomlased twitteris räägivad et Vaikla võib IFK Mariehamnisse minna. Super transfer!

Tallinn Spurs
27.01.17, 23:35
http://www.alandstidningen.ax/sport/andreas-vaikla-nara-bli-ifks

Tom K
28.01.17, 00:36
Ehk siis pole võimatu, et tulevase valiktsükli koondise kolm peamist väravavahti hakkavad kõik mängima Soome liigas.

Kasper
01.02.17, 05:01
Mariehamn pole teadet välja lasknud veel, aga kolmeaastane leping ja koondise kiiprid ongi kõik Soomes nüüd.

atsetoon
01.02.17, 13:45
Algul arstid ja nüüd väravavahid :D

Karter
03.02.17, 14:48
Klubi andmetel kuulub Vaikla tänä peetavas Cup mängus TPS'i vastu meeskonda, kuid platsile pääsemist ei kommenteerita. http://www.ifkfotboll.ax/nyheter/tps-vantar-finska-cupen

VeikkausTV kannab kell 17:00 algavat mängu üle kuid nõuab registreerimist ja mingisugustki kontojääki. https://www.veikkaus.fi/fi/live-veto#!/filter/veikkaustv

Drogba
22.07.17, 18:05
Miskipärast on flashscore.com Vaiklale Kristjan Tamme pildi külge pookind. Link: http://www.flashscore.com/player/vaikla-andreas/0nKUU5oH/

Hetkel muidu Vaikla juba teist mängu järjest pingil, kui poolajal kaotatakse Hifki-le 0:1.

Kasper
28.12.17, 23:40
Hetkel juba kolmas koondislane Kristiansundis.

20-aastane puurilukk sõlmis Kristiansundiga lepingu, mis kestab 2019. aasta lõpuni.
"Andreas Vaikla on noor ja talendikas väravavaht, kes tuli siia pärast eelmise hooaja lõppu," selgitas Norra klubi spordidirektor Kenneth A. Leren klubi kodulehele. "Saime temast väga hea ülevaate. Ta on meie radaril olnud veidi üle aasta ja teades, et tema vastu on huvi tuntud ühest Itaalia tippklubist ja mujaltki, oleme väga rahul, et ta on otsustanud liituda Kristiansundiga."

fcfloraforever
28.12.17, 23:54
Hetkel juba kolmas koondislane Kristiansundis.

Tal on vist tõesti parem agent kui Raiola.
Müstika.

alvarez
29.12.17, 04:04
No t6esti...mis Itaalia tippklubi see olla kyll v6iks?

kesa
29.12.17, 06:20
Kristiansund BK (ligi 25 000 elanikku)

http://www.kristiansundbk.no/om-stadion/kristiansund-stadion

vtp
30.07.19, 22:53
Toodi täna sõprusmängus ManUtd vastu seisult 0:0 platsile viimaseks ~5 minutiks. 90+2 läks Mata jalalt palli noppima ja vilistati pennal, ehkki kordustest paistis, et El Mago pigem lasi jala ise nõrgaks.