PDA

View Full Version : Rio suveolümpia

Leheküljed : [1] 2

mcnamara
13.07.16, 14:57
Üldine lümpjateema on küll olemas, aga ehk oleks mugavam kui konkreetse suursündmuse jaoks oleks foorumis eraldi teema.
Hetkel ajab mind tõsiselt vihale asjaolu, et juba 20 tippmeesgolfarit on Riosse minekust loobunud. Seesamune viirus on tore ettekääne, ühegi teise spordiala osalejad seda aga millegipärast ei kasuta. Golfi koht pole ilmselgelt olümpial.

lenc
13.07.16, 17:23
Seesamune viirus on tore ettekääne, ühegi teise spordiala osalejad seda aga millegipärast ei kasuta.

Sama hästi võiks küsida miks sa Tartu kaarsillalt alla hüpata ei taha? Paljud teised seda ju teevad...

Sest teiste alade sportlastel on olümpial osalemine elulise tähtsusega. Mis tähendab, et võib kasvõi tervisega riskida. Näiteks sõudjad peavad oma võistlusi sõna otseses mõttes reovees pidama. Triatleedid ujuvad fekaalide ja kasutatud kondoomide vahel jms. Aga mis sa teed kui muidu leiba lauale ei tule. Golfaritel pole seda jama vaja. Ja on ka terve rivi tennisiste, kes on loobunud. Jalgpalluritest rääkimata (Zlatan, Messi jne).

Seda mis Rios osalenud sportlaste (ja nende partnerite) tervisega juhtub saame lõplikult hinnata aga alles mõne aasta pärast.

Gallacher
13.07.16, 23:23
No kui triatleedid ujuvad lausa pasameres, siis golfaritel ei tohiks olla midagi halada. Aga ega golfarid polegi õiged spordimehed nagu ka golf pole õige spordiala.

j6u1uv4n4
13.07.16, 23:43
Ja on ka terve rivi tennisiste, kes on loobunud.

Täpsustad äkki? Olümpiamängud on tennisemaailmas väga prestiižikas, ning mingi vähetõenäoline viirus küll kedagi ei hirmuta.

Golfaritest on küll täiesti savi. Samahästi võiks CS:GO või LoL'i olümpialadeks teha - nendes on rohkem füüsilist tegevust klaviatuuri peal klõbistades kui golfis ringi jalutades.

LeeRomeno
13.07.16, 23:58
Pole küll golfar aga tegu on ikka väga raske spordialaga, mitte füüsiliselt vaid osavuselt. Neid alasid on ju ka teisi.

j6u1uv4n4
14.07.16, 00:01
Pole küll golfar aga tegu on ikka väga raske spordialaga, mitte füüsiliselt vaid osavuselt. Neid alasid on ju ka teisi.

League of Legends on samuti osavuselt väga raske spordiala.

LeeRomeno
14.07.16, 00:10
League of Legends on samuti osavuselt väga raske spordiala.

Ja e-spordi olümpia täitsa toimub ju. Tegu on ju ikka virtuaalses keskkonnas toimuva asjaga. http://www.bbc.com/news/technology-35987839

Sinu analoogi tuues võiks pigem olla mingi osavustippimine vms.

lenc
14.07.16, 10:44
Golfaritest on küll täiesti savi. Samahästi võiks CS:GO või LoL'i olümpialadeks teha - nendes on rohkem füüsilist tegevust klaviatuuri peal klõbistades kui golfis ringi jalutades.
Oled sa ise kunagi 18-rajalise golfiringi läbi teinud? Ja selle jooksul 70-75 golfilööki (enamus täie jõuga) teinud? Ilmselt mitte, muidu sa sellist iba siin ei ajaks.

lenc
14.07.16, 10:52
No kui triatleedid ujuvad lausa pasameres, siis golfaritel ei tohiks olla midagi halada. Aga ega golfarid polegi õiged spordimehed nagu ka golf pole õige spordiala.

See, et keegi teine otsustab pasameres ujuda ei tähenda, et minul on kohe moraalne kohustus ka ennast haigeks teha. See on ikka päris lollakas mõtlemine sul.

j6u1uv4n4
14.07.16, 10:53
Oled sa ise kunagi 18-rajalise golfiringi läbi teinud? Ja selle jooksul 70-75 golfilööki (enamus täie jõuga) teinud? Ilmselt mitte, muidu sa sellist iba siin ei ajaks.

Näita mulle parem neid tennisemängijaid kes Riosse ei sõida.

lenc
14.07.16, 10:54
Näita mulle parem neid tennisemängijaid kes Riosse ei sõida.

Golfi osas tunnistad oma lollust?

j6u1uv4n4
14.07.16, 11:01
Golfi osas tunnistad oma lollust?

Eeldusel, et palav ilm on ja sa pead kõik rajad koos varustusega läbi kõndima, siis võib päris väsitav olla küll, kuid olümpia meestel on asi veidi lihtsam:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQmuWG9XKZwli20pgTAE7v2hqThq06lc zB9hH8BOfkARoQwSN9i

lenc
14.07.16, 11:03
Eeldusel, et palav ilm on ja sa pead kõik rajad koos varustusega läbi kõndima, siis võib päris väsitav olla küll, kuid olümpia meestel on asi veidi lihtsam:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQmuWG9XKZwli20pgTAE7v2hqThq06lc zB9hH8BOfkARoQwSN9i

Jällegi demonstreerid oma lollust antud küsimuses. Golfi profivõistluste ajal ei sõida keegi käruga mööda rada. Kogu rada läbitakse siiski omal jalal. Ja lööke peab ka ise sooritama.

plastic'99
14.07.16, 11:05
yolovana, ma võin ilmselt suure eksimuseta nimetada viimase 3-4 aasta GS võitjad turniiride kaupa. ATP-s lihtsam, WTA-s veidi keerulisem. Tennise OM-l ma ei tea, kes viimasel kolmel korral finaaliski mänginud.

Ma arvan, et kui mängijatelt küsida, siis kõigepealt tulevad GS-d, Davis/Fed Cup ja siis tükk tühja maad ja vb olümpia. Ilmselt mõni nata nõrgem vend valiks rahade pärast mõne suurema turniiri hoopis. Olümpia pigem meeldivaks vahelduseks ja näeb aftekal uusi nägusid.

mcnamara
14.07.16, 12:12
Ma arvan, et kui mängijatelt küsida, siis kõigepealt tulevad GS-d, Davis/Fed Cup ja siis tükk tühja maad ja vb olümpia. Ilmselt mõni nata nõrgem vend valiks rahade pärast mõne suurema turniiri hoopis. Olümpia pigem meeldivaks vahelduseks ja näeb aftekal uusi nägusid.

Kui Andy Londonis kulla võitis, ei paistnud see talle küll meeldiva vaheldusena. Tennises on olümpiaturniir 30 aastaga päris kenasti paika loksunud - keegi ei esita enam lolle küsimusi nagu üheksakümnendatel ning enamik mängijaid osaleb rõõmuga.
Golfil puuduvad olümpiatraditsioonid - sajanditagused asjad ei loe. Ja tippgolfarid teevad kõik selleks, et see ala peagi programmist välja visataks.

plastic'99
14.07.16, 12:27
Kui Andy Londonis kulla võitis, ei paistnud see talle küll meeldiva vaheldusena. Tennises on olümpiaturniir 30 aastaga päris kenasti paika loksunud - keegi ei esita enam lolle küsimusi nagu üheksakümnendatel ning enamik mängijaid osaleb rõõmuga.
Golfil puuduvad olümpiatraditsioonid - sajanditagused asjad ei loe. Ja tippgolfarid teevad kõik selleks, et see ala peagi programmist välja visataks.

mis su point on? kas sinu arvates tennisistile on OM võit sama tähtis kui nt üks slämmikas? et andy mõtleb praegu kodus "tuleb, mis tulgu, aga ühe OM tiitli võiks elus veel ära võita?" või del potro nutab patja ja peab fedjale kaotust karjääri valusaimaks?

Kui enamus spordialadel on OM võit suurimaks võimalikuks saavutuseks, siis tennises mitte.

mcnamara
14.07.16, 12:40
mis su point on? kas sinu arvates tennisistile on OM võit sama tähtis kui nt üks slämmikas? et andy mõtleb praegu kodus "tuleb, mis tulgu, aga ühe OM tiitli võiks elus veel ära võita?" või del potro nutab patja ja peab fedjale kaotust karjääri valusaimaks?

Kui enamus spordialadel on OM võit suurimaks võimalikuks saavutuseks, siis tennises mitte.

Mis siis, et ei ole kõige tähtsam. Lähevad ja esindavad uhkelt oma riiki ning võit on üks karjääri tipphetki ikka. Golfis mõeldakse ka paarikümne aasta pärast nii - juhul kui ala programmis püsib.

j6u1uv4n4
14.07.16, 16:55
yolovana, ma võin ilmselt suure eksimuseta nimetada viimase 3-4 aasta GS võitjad turniiride kaupa. ATP-s lihtsam, WTA-s veidi keerulisem. Tennise OM-l ma ei tea, kes viimasel kolmel korral finaaliski mänginud.

Enne Wimbledoni oli ju kõvasti juttu kuidas Novakil on võimalus ajalugu teha, ning olla esimene mees kes Kuldse Slämmiga(sama aastanumbri sees 4GS ja Olümpiavõit) hakkama saab. Kuldne slämm on midagi mida ainult Steffi Graf on suutnud saavutada, ning mis on Serenale ja Venusele siiani püüdmatuks jäänud, Suurest Slämmist rääkimata.

lenc
14.07.16, 22:22
Enne Wimbledoni oli ju kõvasti juttu kuidas Novakil on võimalus ajalugu teha, ning olla esimene mees kes Kuldse Slämmiga(sama aastanumbri sees 4GS ja Olümpiavõit) hakkama saab. Kuldne slämm on midagi mida ainult Steffi Graf on suutnud saavutada, ning mis on Serenale ja Venusele siiani püüdmatuks jäänud, Suurest Slämmist rääkimata.

Nicolas Massu vs Novak Djokovic. Esimene on kahekordne olümpiavõitja, teisel on üks hädine pronks. Kumb aga tennise ajalikku suuremate tähtedega kirjutatakse isegi siis kui sellele pronksile lisa ei tuleks?

See kuldne slämm on selline tore sõnakõlksuke, aga mingit reaalset suurt väärtust tal ei ole.

j6u1uv4n4
14.07.16, 22:24
Nicolas Massu vs Novak Djokovic. Esimene on kahekordne olümpiavõitja, teisel on üks hädine pronks. Kumb aga tennise ajalikku suuremate tähtedega kirjutatakse isegi siis kui sellele pronksile lisa ei tuleks?

See kuldne slämm on selline tore sõnakõlksuke, aga mingit reaalset suurt väärtust tal ei ole.

Mine mängi golfi parem.

lenc
15.07.16, 17:59
Mine mängi golfi parem.

Sisukad argumendid said otsa sul?

j6u1uv4n4
15.07.16, 18:07
Sisukad argumendid said otsa sul?

Ma võin ka otsida kõige kobama GS tiitli võitja(Ivanovic, Schiavone, Cilic) ja siis hakata neid S.Williamsi või R.Federeriga võrdlema. Ei ole ju päris sama.

Golf sakib btw :)

j6u1uv4n4
15.07.16, 18:20
Üldiselt, mine loe mida ntx Nadal, Djokovic, Murray, Federer ja Williamsi õed olümpiast arvavad. Federer ja Hingis mängivad mixed doubles koos. Williamsi õed mängivad üle nelja aasta koos paarismängu. Djokovic ütles, et olümpiast eemale jäämine oleks "unthinkable". Kõik suured tipud on esindatud, seega olümpia on suurte slämmidega samaväärne tiitel. Loomulikult olümpiavõit ei ole rahaliselt samaväärne kui mõni GS tiitel või premier mandatory, kuid glory on sama või ehk suuremgi, kuna kulla saavad vähesed.

lenc
15.07.16, 19:15
Ma võin ka otsida kõige kobama GS tiitli võitja(Ivanovic, Schiavone, Cilic) ja siis hakata neid S.Williamsi või R.Federeriga võrdlema. Ei ole ju päris sama.

S.Williamsil on 22 GS tiitlit, Federeril 17. Mingi ühe slämmi võitjaga ei saagi neid võrrelda. Aga olümpiavõitude arvestuses on Nicolas Massu neist kõigist üle. Selles oli minu point.

Kõik suured tipud on esindatud, seega olümpia on suurte slämmidega samaväärne tiitel.
Kõik suured tipud on esindatud ka ATP Masters 1000/WTA Premier Mandatory turniiridel. Kas siis Cincinnatti Mastersi tšempion on sama kõva saavutus kui Wimbledoni tiitel?

j6u1uv4n4
15.07.16, 19:24
S.Williamsil on 22 GS tiitlit, Federeril 17. Mingi ühe slämmi võitjaga ei saagi neid võrrelda. Aga olümpiavõitude arvestuses on Nicolas Massu neist kõigist üle. Selles oli minu point.

Väga nigel point seljuhul. Kui oletada, et olümpiavõit on GS-iga samaväärne, siis kuidas saab ühe GSi tiitliga sportlane olla 22 GSi tiitliga sportlasest parem? Flawed logic.

Kõik suured tipud on esindatud ka ATP Masters 1000/WTA Premier Mandatory turniiridel. Kas siis Cincinnatti Mastersi tšempion on sama kõva saavutus kui Wimbledoni tiitel?

Kas sa reaalselt võrdlesid Cincinnatti Mastersit olümpiaga? Olümpia on maailma suurim spordisündmus mis toimub iga nelja aasta tagant.

lenc
15.07.16, 19:28
Väga nigel point seljuhul. Kui oletada, et olümpiavõit on GS-iga samaväärne, siis kuidas saab ühe GSi tiitliga sportlane olla 22 GSi tiitliga sportlasest parem? Flawed logic.
Sina oled siin üritanud mitu lehekülge väita, et olümpiavõit on SUUREM saavutus kui GS-i võit.

Kas sa reaalselt võrdlesid Cincinnatti Mastersit olümpiaga? Olümpia on maailma suurim spordisündmus mis toimub iga nelja aasta tagant.
Sinu väide oli, et "Kõik suured tipud on esindatud, seega olümpia on suurte slämmidega samaväärne tiitel." Mingist nelja aasta tagant toimumisest polnud ju juttu. Üldse on sul nii nõrgad argumendid, et iga minu vastuse peale hakkad lihtsalt uusi välja mõtlema. Ükski neist ei püsi.

j6u1uv4n4
15.07.16, 19:34
Sina oled siin üritanud mitu lehekülge väita, et olümpiavõit on SUUREM saavutus kui GS-i võit.

Sinu väide oli, et "Kõik suured tipud on esindatud, seega olümpia on suurte slämmidega samaväärne tiitel." Mingist nelja aasta tagant toimumisest polnud ju juttu. Üldse on sul nii nõrgad argumendid, et iga minu vastuse peale hakkad lihtsalt uusi välja mõtlema. Ükski neist ei püsi.

Ei ole väitnud seda. Ütlesin, et olümpiavõit on väga prestiižikas ja küsisin sult nende tippmängijate nimesid kes sinna ei sõida.

lenc
15.07.16, 19:37
Ei ole väitnud seda. Ütlesin, et olümpiavõit on väga prestiižikas ja küsisin sult nende tippmängijate nimesid kes sinna ei sõida.

Dominic Thiem, John Isner, Feliciano Lopez, Nick Kyrgios, Bernard Tomic, Aleksander Dolgopolov, Fernando Verdasco ja osad veel on ise loobunud. Kevin Anderson, Benoit Paire, Ivo Karlovic, Jeremy Chardy ja paljud teised pole aga viitsinud olümpiale kvalifitseerumiseks vajalikke Davis Cupi osalemisigi kirja saada.

Palun näita mulle nüüd mõnda suure slämmi turniiri, kus nii palju loobimisi oleks (mitte keegi neist pole vigastatud).

j6u1uv4n4
15.07.16, 19:55
Kyrgios on ainuke kelle mitteosalemisest mul kahju on. Teised sinu listis oleks olümpiale kohale sõitnud, kui sarnaseslt GSi turniiriga saaks osalemise eest raha või ränking punne, kuid osalemise eest olümpial ei maksta ja ränking punne ka ei saa. Ühesõnaga kõik need muud peale Kyrgiose on kas mentaliteedilt luuserid või savipinnase mängijad kes Rios oma edusse ei usu. Nende mängijate eemalolek ei tee olümpiavõitu kuidagi vähem prestiižikamaks.
Naistest ei ole minuteada keegi eemale jäänud. Propsi neile!

Nick Kyrgios has pulled out of Rio 2016, accusing the Australian Olympic Committee (AOC) of "unfair and unjust treatment" and "unwarranted attacks".

"Nick Kyrgios said he was a "proud Australian" and hoped to represent his country at the 2020 Olympics"

krissucool
15.07.16, 20:25
Kõik suured tipud on esindatud, seega olümpia on suurte slämmidega samaväärne tiitel.

Ahhahaaa. Tõsi, tase on seal pea sarnane suure slämmiga, aga teda samaväärseks tiitliks pidamine on ikka üks suur nali. Nicolas Massu saadab õhumusisid sulle.

j6u1uv4n4
15.07.16, 20:27
Ahhahaaa. Tõsi, tase on seal pea sarnane suure slämmiga, aga teda samaväärseks tiitliks pidamine on ikka üks suur nali. Nicolas Massu saadab õhumusisid sulle.

Cilic ja Ivanovic saadavad vastu.

lenc
15.07.16, 20:40
Cilic ja Ivanovic saadavad vastu.

Cilic ja Ivanovic on mõlemad umbes 10x kuulsamad kui Massu.

j6u1uv4n4
15.07.16, 20:42
Cilic ja Ivanovic on mõlemad umbes 10x kuulsamad kui Massu.

Ongi nii vä? Krt, olümpia on jura siis!

lenc
15.07.16, 20:43
Ongi nii vä? Krt, olümpia on jura siis!

Tore, et lõpuks aru said.

plastic'99
15.07.16, 22:00
yolovana, tänks. ma ei ole tükk aega nii rumalat argumentatsiooni lugenud. oligi muidu sitt päev olnud kuni seniseni.

Mõnuagent 007
15.07.16, 23:44
Wow, see oli võimas...

lenc
15.07.16, 23:50
Kyrgios on ainuke kelle mitteosalemisest mul kahju on. Teised sinu listis oleks olümpiale kohale sõitnud, kui sarnaseslt GSi turniiriga saaks osalemise eest raha või ränking punne, kuid osalemise eest olümpial ei maksta ja ränking punne ka ei saa. Ühesõnaga kõik need muud peale Kyrgiose on kas mentaliteedilt luuserid või savipinnase mängijad kes Rios oma edusse ei usu. Nende mängijate eemalolek ei tee olümpiavõitu kuidagi vähem prestiižikamaks.
Naistest ei ole minuteada keegi eemale jäänud. Propsi neile!

Kuidas sulle Simona Halep ja Milos Raonic meeldivad?

Simona Halep and Milos Raonic withdraw from Olympics over Zika virus (http://www.bbc.com/sport/tennis/36811127)

j6u1uv4n4
15.07.16, 23:53
yolovana, tänks. ma ei ole tükk aega nii rumalat argumentatsiooni lugenud. oligi muidu sitt päev olnud kuni seniseni.

Tore abiks olla!

Okei. See, et 2004 a Mardy Fish ja Nico Massu finaalis olid tegi selle finaali äärmiselt nõrgaks, ning ekvivalentset finaali lähiajaloost ma ei mäletagi. Ivanovic - Safina, Cilic - Nishikori olid loomulikult tugevamad finaalid, võrreldes.
Kuid 2004 aasta olümpia tennise asetatud mängijad olid ju päris tugevad ka? Kõik omaaegsed tipud.
https://i.gyazo.com/8823911169854be1286b2871904834df.png

ATP osas ma võin lahmida kuna ei jälgi seda niivõrd palju, kuid WTA mängijate seas on olümpia tennis selle taasavamisest saadik prestiižikas olnud ja tippmängijad on sellest alati osa võtnud. Steffi 88nda aasta Grand Slam USO finaalis ja Golden Slam sama vastase vastu olümpia finaalis aitas olümpia naisüksikmängu populaarsuele kõvasti kaasa.
OK, mehed mängivad ainult 3 setti ja osad ei ilmu kohale, seega ei anna mõne GSiga päris üks ühele võrrelda, kuid naiste üksikmängus on olümpial sama suur bracket ja sama palju mänge kui GS turniiridel.

järeldus: naiste tennis olümpial on prestiižikam kui meeste oma!

lenc
15.07.16, 23:54
Kuid 2004 aasta olümpia tennise asetatud mängijad olid ju päris tugevad ka? Kõik omaaegsed tipud.
Ja enamik neist oli hiljemalt kolmanda ringi järel mängust väljas. Mis näitab täpselt kui tõsiselt nad seda olümpiat võtsid.

...kuid naiste üksikmängus on olümpial sama suur bracket ja sama palju mänge kui GS turniiridel.

Ega ikka ei ole küll...

j6u1uv4n4
15.07.16, 23:58
Ega ikka ei ole küll...

ok üks raund on vähem, no biggie

lenc
16.07.16, 00:00
Üks raund vähem = poole vähem võistlejaid.

plastic'99
16.07.16, 00:03
yolovana, sa räägid erinevat asja. OK, rohkem tennisiste läheb sinna kohale, aga turniiri tähtsust mängijate jaoks võrrelda slämmeritega või panna isegi samale tasandile, on täielik nonsenss.

Ma olen tennises suuremal ja vähemal moel olnud 20 aastat, pole mitte kunagi kuulnud ühtegi noortennisisti rääkimas või unistamas olümpiamängudest. punkt.

j6u1uv4n4
16.07.16, 00:06
Üks raund vähem = poole vähem võistlejaid.

tõsi. samas olümpial ei ole neid tegelasi kes lähevad jultunult esimese raundi osalemisraha korjama ja mängivad läbi vigastuse jms. Olümpia on puhas - no money, just glory!

lenc
16.07.16, 00:09
tõsi. samas olümpial ei ole neid tegelasi kes lähevad jultunult esimese raundi osalemisraha korjama ja mängivad läbi vigastuse jms. Olümpia on puhas - no money, just glory!

Aga mida sa ikkagi Halepist ja Raonicist arvad?

risto
16.07.16, 00:10
mo arusaam on, et OM on selline au ja kuulsus ning patriotismist vastu rinda tagumine, et saan oma riiki esindada.
Igasugused gs'id, muude alade teemantliigad jms on selline normaalne papi kokku ajamine ja nö igapäevatöö

j6u1uv4n4
16.07.16, 00:10
yolovana, sa räägid erinevat asja. OK, rohkem tennisiste läheb sinna kohale, aga turniiri tähtsust mängijate jaoks võrrelda slämmeritega või panna isegi samale tasandile, on täielik nonsenss.

Ma olen tennises suuremal ja vähemal moel olnud 20 aastat, pole mitte kunagi kuulnud ühtegi noortennisisti rääkimas või unistamas olümpiamängudest. punkt.

Ei kahtlegi selles. Samas, ühe olümpia kohta on 16 GSi. Kuid jah, eks olümpia jääb tähtsuselt sinna kuhugi GSi ja Premier Mandatory vahepeale - oleneb kas inimene mängib raha või glory peale.

plastic'99
16.07.16, 00:13
mo arusaam on, et OM on selline au ja kuulsus ning patriotismist vastu rinda tagumine, et saan oma riiki esindada.
Igasugused gs'id, muude alade teemantliigad jms on selline normaalne papi kokku ajamine ja nö igapäevatöö

tennises on selleks davis cup

teemantliig on hea võrdlus - Mikk Pahapill ei kasva ülesse unistades teemantliiga võidust. Jürgen Zopp kasvas ülesse unistades wimbli võidust.

j6u1uv4n4
16.07.16, 00:15
Aga mida sa ikkagi Halepist ja Raonicist arvad?

Kurb. Oleks võinud vabalt medali saada.

I regret to announce that I have decided I will not compete in the Olympic Games taking place this summer in Rio. The reason for my decision is the concern regarding the danger posed by the Zika virus.
After several talks with doctors and my family, i concluded that the risks are too high for my career and for my health, especially as a woman. Family is much too important for me and I can’t risk not being able to have one of my own after my career in tennis is over.
I know the Olympics are a very important event and I truly regret these circumstances. I hope the Romanian Olympic and Sports Committee and all Romanians will respect my decision. I wish all the participants, especially our delegation, the best of luck!
I will continue to play, to proudly represent Romania in as many tournaments as possible, as I am doing right now at the BRD Bucharest Open.

lenc
16.07.16, 00:17
Jaa, ega Grand Slami võit ei too üldse au ja kuulsust, rääkimata oma riigi esindamisest. Ega keegi ju Roger Federeri ei oskakski Šveitsiga seostada muidu kui ta poleks seal Pekingi olümpial paarismängus kulda saanud.....

Tegelikult on ikka niimoodi, et Grand Slami võitjad saavad kordades rohkem tähelepanu ja tuntust kui olümpial tenniseturniiri võitjad. Olümpia on lihtsalt nii laialivalguv sündmus, et see tenniseturniir hajub teiste alade vahele ära. Samas kui Wimbledoni tšempion on järgmisel päeval iga ajalehe esiküljel.

vincent
16.07.16, 00:20
Aina paremaks läheb. Grand Slami võitjad on siis ennekõike raha peal väljas, selline tuim töö ja vaimu närimine peamiselt, et saaks pensionärina miljonikuhja otsas vedeleda?

risto
16.07.16, 00:23
eks igaüks loeb välja nii nagu ise tahab ja aru saab

jutt ei ole ainult abs tippudest ega ainult tennisistidest vaid üleüldse. teatud alade esindajate jaoks ongi kõiksugused sarjad\cupid igapäeva tuim töö ja vaimu närimine, et üldse lõpuks selle au ja kuulsuseni (om) jõuda

vincent
16.07.16, 00:31

Sellest on küll suhteliselt raske midagi muud välja lugeda, kui seda, mis öeldud on, aga no las ta jääb siis.

j6u1uv4n4
16.07.16, 00:33
Aina paremaks läheb. Grand Slami võitjad on siis ennekõike raha peal väljas, selline tuim töö ja vaimu närimine peamiselt, et saaks pensionärina miljonikuhja otsas vedeleda?

Grand Slam on glory, Cincy masters mitte. See oli pigem Premier Manadatory ja olümpia võrdlus. Nende tennisemängijate jaoks kes tahavad rohkem raha teenida on PM võit olulisem kui olümpia võit.

lenc
16.07.16, 00:34
teatud alade esindajate jaoks ongi kõiksugused sarjad\cupid igapäeva tuim töö ja vaimu närimine, et üldse lõpuks selle au ja kuulsuseni (om) jõuda

Tennis nende alade hulka kindlasti ei kuulu.

plastic'99
16.07.16, 00:39
Grand Slam on glory, Cincy masters mitte. See oli pigem Premier Manadatory ja olümpia võrdlus. Nende tennisemängijate jaoks kes tahavad rohkem raha teenida on PM võit olulisem kui olümpia võit.

kle... kuidas võrdlus üldse PM-deni jõudis?

tennises tahad glory - step 1) GS step 2) Davis/Fed 3) OM.

mingeid ATP1000/500 turniire ei ole mõtet siia võrdlusesse toppida. Läheb nagu algsest teemast mööda veidi.

j6u1uv4n4
16.07.16, 00:40
Grand Slam - igavene glory ja suur summa raha
Olümpia - igavene glory
Premier Mandatory - suur summa raha

Davis/Fed ka glory, kuid ma pole kindel kui palju seal makstakse.

plastic'99
16.07.16, 00:44
Grand Slam - igavene glory ja suur summa raha
Olümpia - igavene glory
Premier Mandatory - suur summa raha

Grand Slam - igavene glory (vt ka Goran Ivanisevic).
Olümpia - hea keset rasket hooaega iga 4 aasta tagant korra mid-season aeg maha võtta, vähe teises atmosfääris olla, Martinaga paari mängida ja ka gloryt saada.
Premier Mandatory - suur summa raha.

p.s. see "Martinaga paari mängimise" fakorit ei tasu üldse alahinnata. Tennis on ala, kus pmst aastaringselt ollaks tuuril/liikumises ja top 50 teenid juba piisavalt, et tahad elu ka nautida. Sealjuures olümpia olustik ja mixed doublesit mängimine on asi, millest lihtsalt tahetakse osa saada rohkem kui mingist a la ATP 500 turniirist., mida 20 tk aastas.

j6u1uv4n4
16.07.16, 00:47
kle... kuidas võrdlus üldse PM-deni jõudis?

tennises tahad glory - step 1) GS step 2) Davis/Fed 3) OM.

mingeid ATP1000/500 turniire ei ole mõtet siia võrdlusesse toppida. Läheb nagu algsest teemast mööda veidi.

Samas Fed ja Davis Cup on team effort kus domineerivad ainult teatud riigid. Üksikmängu tennisistile Valgevenest või Hiinast on eeldatavasti olümpia olulisem.

plastic'99
16.07.16, 00:51
Samas Fed ja Davis Cup on team effort kus domineerivad ainult teatud riigid. Üksikmängu tennisistile Valgevenest või Hiinast on eeldatavasti olümpia olulisem.

krt, mõtlesin selle peale korra ka enne. Aga siiski ei, sest see ei tähenda, et seda (davis cup) rohkem ei väärtustaks või see valdkonnas tähtsam ei oleks.

j6u1uv4n4
16.07.16, 01:02
Kui Serena Williams praegu tennisega lõpparve teeks, kas ta jääks ajalukku kui 22-kordne GS tiitlivõitja, neljakordne olümpiavõitja ja Fed Cup võitja? Või oleks Fed Cup olulisem? Kuhu mahuksid olulisuse pjedestaalil 14 paarismängu ja 2 segapaarismängu GS tiitlit?

plastic'99
16.07.16, 01:07
Kui Serena Williams praegu tennisega lõpparve teeks, kas ta jääks ajalukku kui 22-kordne GS tiitlivõitja, neljakordne olümpiavõitja ja Fed Cup võitja? Või oleks Fed Cup olulisem? Kuhu mahuksid olulisuse pjedestaalil 14 paarismängu ja 2 segapaarismängu GS tiitlit?

Serena jääb ajalukku ühe GOAT-ina ning tal ple mõtet seda analüüsi teha.

Aga ma saan aru sellest, kuidas tennisekauged inimesed võivad OM-i üllehinnata. praeguseks case closed.

j6u1uv4n4
16.07.16, 01:43
Fair enough. Sa oled ilmselt vanem ja oled näinud rohkem olümpiatennist kui mina. Minu arvamus põhineb vaid viimase paari olümpia põhjal. Peamiselt nende emotsioonide põhjal mida Murray, Serena ja Azarenka/Mirnyi näitasid kui nad Londonis kulla võitsid. Taolist tiitlitvõidu joovastust olen ma näinud vaid GS ja Fed Cup finaalides. Eks see oleneb mängija enda ambitsioonidest/karjäärist, ning nelja mängija põhjal ei saa ma suuri järeldusi teha, kuid vaadates mida olümpiavõit tähendas naise jaoks kes on juba kõik võimalikud tiitlid eelnevalt võitnud, ei tahaks väita, et olümpiavõit oleks kuidagi väheolulisem tiitel kui Fed Cup.
Enne olümpiavõitu ei olnud Murray ühtegi suurt tiitlit võitnud, kuid pärast kulla saamist võitis ta 3 GSi ja Davis Cup'i.

https://www.youtube.com/watch?v=8uIZH1qC-Rc

https://www.youtube.com/watch?v=8ZKliLyWBV4

https://www.youtube.com/watch?v=osVIRIw-c74

plastic'99
16.07.16, 01:56
ma kahekümnendate keskel ja ei ole elus ühtegi OM tennisemängu näinud eelmainitud põhjustel. Aga nagu ma ütlesin, siis see on lihtsalt alaspetsiifiline asi. Sama nagu golfarid ütlesid, et ryder cup tähtsam kui OM jne. Ehk siis, ma saan täiesti aru, et miks OM tähtsust võib tennises või mujal just teise alade kontekstis üle tähtsustada, kuid eks igal alal on oma spetsiifika.

Kossus ka OM vähemähtis kui mingid muud võistlused, hokis ehk ka mõngingate mööndustega ehk unistatakse stanley cupist rohkem (kuigi siin võin puusse panna) kui OM-st (kuigi eks hokis OM ka ajaloolistel põhjustel/vastasseisudel tähtis). Poks üldse teistmoodi ülesse ehitatud jne, rääkimata jalgpallist.

Aga kui hakata kokkuvõtvalt igasuguseid muutujaid arvestama, siis see printsiip, kus OM võit on life changer (mitte ainult rahaliselt) kergeraksujatele, ei kehti paljudel spordialadel.

j6u1uv4n4
16.07.16, 02:34
Võtan oma sõnad GSi ja olümpia samaväärsusest tagasi, kuid jään selle juurde, et vähemalt WTA kontekstis on olümpia väga prestiižikas võistlus, ning olümpiafinaal on tähtsuselt GSi finaalide järel teine. Fed Cupiga ma seda ei võrdleks, kuna see on täiesti teise formaadiga turniir. Olümpial on kõik maailma parimad naised esindatud(peale Halepi), ning mängitakse olümpiavõidu - ehk maailma parima tennisemängija tiitli peale.
Sama teemaarendus on Halepi loobumise tõttu ka tennisforum.com'is, ning üsikuid olümpiavastaseid leidub seal ka, kuid valdav enamus näeb olümpiavõitu kui väga auväärset tiitlit (naiste)tennises.

Meeste turiir koos kolme seti ja loobunud mängijatega on jah veidi teine asi.

lorenzo
16.07.16, 08:59
eks jalgratas ole suht sama. rohkem on väärtustatud TdF kui OM. Oma osa ka suuresti trassi sobilikusel. nagu ka tennises- kas muruväljak või liivaväljak

JuriM
16.07.16, 09:19
Olümpia ei ole ainult Tennis, lampala123..

Jasper
16.07.16, 13:33

OM on kolme seti turna. ükski GS seda ei ole.

j6u1uv4n4
18.07.16, 01:37
KaroPliskova ja Tomas Berdych jätavad Zika viiruse hirmu tõttu olümpiale minemata. Eeldatavasti tuleb järgmise paari nädala jooksul sama põhjusega loobujaid veelgi.

Leidsin paar RG-aegset artiklit kahest tšempionist kes olümpiat ülehindavad:

Olympic gold is more meaningful to Venus Williams than Grand Slam silverware.

The four-time Olympic gold medal champion values the Games more than Grand Slams because of the pride she feels competing as an Olympian.

"For me, personally, yes (Olympics are above Grand Slams)," Venus told the media at Roland Garros today. "The proudest moment for me when they do the on-court announcements, are the Olympic results. For me, that feels legitimate." (http://www.tennisnow.com/News/2016/May/Venus-Olympics-More-Meaningful-Than-Majors.aspx)

“The Olympics is the most important event in the world of sport,” nine-time French Open winner Rafael Nadal told reporters.
“If you don’t want to be in the most important event in the world of sport, then is difficult to understand what’s the motivation for the rest of the things, no?,” said the Spaniard, who won singles gold in Beijing but had to pull out of London 2012 with an injury.
“So my feeling is everybody free to do what’s better for everyone, but I know how tough was for me when I had to lose the 2012 Olympics in London,” said Nadal, who will be the flagbearer for Spain in Rio. “I cannot understand people who don’t want to go to Olympics. Is something that is not every year. Is an event that you can compete only once, twice, or three in your career maybe, if you are lucky. So you don’t want to miss that.” (http://www.forbes.com/sites/daniellerossingh/2016/05/26/venus-williams-says-olympic-gold-beats-wimbledon-us-open-titles/#585e11c0535e)

plastic'99
18.07.16, 04:18
yolovana, sa võtad liiga out of context asju ja üritad seda üldpopulatsioonile omistada.

Tennis on selline ala, kus reeglina (kui sa ei ole just täielik tropp) öeldaks ikka kaamera ees pigem positiivsemaid asju. McNroe ja Agassi tantrumid jäävad minevikku. Kui keegi küsib olümpia kohta, siis vastadki ainult positiivses noodis (eriti kui sa oled sellise iseloomuga nagu on Nadal).

Kui sa nüüd loed Nadali vastust, siis minu jaoks on see lihtne nii tl:dr communication act. Ja küsimustele vastatakse reeglina ikkagi nii nagu on ka expected. Mis sa siis arvad, et nadal vastab olümpia tähtsust ja olulisest puudutavale küsimusele, et "nah would take another wimbl any time?".

Mis puudutab Venust, siis siin jah fine, üsna "hard on" selgitus, kuid eks erandeid igalpool.

Oma treeneriajast mäletan, et lastelt küsides, et "mis teie unistus on?", ei ole mitte kunagi tulnud vastuseks, et "olümpiavõitjaks tahan saada" :)

Et jah, sa võistled paraku lainete vastu siin selles olukorras. Teisalt jällegi on tore, et kedagi tennis nii huvitab :).

j6u1uv4n4
18.07.16, 07:44
Tean, et tennisemängijad valivad hoolega mida nad räägivad, ning teevad turniiridele palju promo kiites neid taeva lõpuni, kuid nendes kiidulauludes on alati ka kübeke tõtt.

“You know, we have the best players in the world participating in arguably the fifth Grand Slam. It's of that importance for all of us, even more, because it happens every four years,” said world no.1 Novak Djokovic (https://www.rio2016.com/en/news/olympic-tennis-tournament-is-fifth-grand-slam-says-novak-djokovic-Rio-2016-Games)

Kuigi olen nõus, et meeste olümpiatennis ei ole nii paljude puudujate ja kolme seti tõttu ikka päris sama, seega unustame Djokovicid ja Nadalid, ning keskendume naiste tennisele:

Ma jään selle juurde mida väitsin paar postitust tagasi, et GS on tennisemaailma tipp, kuid olümpia tähtust GSiga võib prestiiži poolest võrrelda küll ja meil on selleks hea näide olemas Venuse näol kes on võitnud lisaks olümpiamedalitele ka GS tiitleid ja asetas olümpiavõidud slämmivõitudega samale tasemele või isegi kõrgemale.

See, et lapsed ei unista olümpiavõidust ei ole väga imekspandav.
* olümpia on vaid korra iga nelja aasta tagant, kuid suuri slämme on aastas neli
* tennist ei olnud aastatel 1928-1984 olümpiaprogrammis. Mitut tennise olümpiavõitjat lapsed üldse teavad?
* tennis(v.a medalimängud) jäävad olümpial suuresti muude spordialade varju, keskendutakse rohkem traditsioonilistele olümpiaaladele

Olümpia naisüksikmängu tugevust arvetades on mängijate limiit ehk ainuke miinus olümpial, kuna igast riigist pääseb olümpiale ainult neli parimat, seega absoluutne tipp ei ole pea kunagi esindatud, ning võib juhtuda, et ntx top viies(ekstreemne näide) on 5 venelannat, ning maailma 5. mängija ei pääse olümpiale. Sucks for those kes ei kuulu oma riigis top4 hulka, kuid see ei ole ju olümpial mitte midagi uut, et teatud sporti domineerivatel riikidel on olümpialt eemale jäänud sportlased tugevamad kui mõnda nõrgemat riiki esindama saadetud sportlased.

See, et osad ATP mängijad punktide ja auhinnaraha puudmise tõttu olümpia vahele jätavad on arusaadav, kuna tennis on nende mängijate jaoks töö, ning ränking ja auhinnaraha on neile vitaalsed. Ränkingu ja raha pärast mittemuretsevatele tippmängijatele nagu Serena on see otsus kindlasti lihtsam..

“Who needs ranking points if you’re playing for a gold medal?,” Serena asked. “Gotta get your life in perspective. I’m trying to get a gold. I don’t need any points.”

Ma ei üritanud Venuse arvamust üldpopulatsioonile omistada, vaid pigem nendele sportlastele kes olümpial osalevad, kuna lõppudelõpuks peaksid olümpiasportlased olema need kes selles probleemis meie arvamust kujundavad ja tiitlite olulisust määravad. Kui võrrelda gofliga kus top30nest ei tulnud pooled kohale, siis on tennis väga heas seisus, vähemalt naiste tennis. Olümpia on mängijate seas populaarne, ning kullast unistavad paljud muudki kui Novak ja Serena.

Minu meelest see ei ole lainete vastu võitlemine, kuna vähemalt naiste tennis on viimase seitsme olümpia jooksul väga tugevalt esindatud, ning tugev lineup koos olümpia globaalse tähtsusega teeb naiste tennise olümpial sama eriliseks kui mis tahes muu olümpiala. 2012 Londoni pjedestaalil olid S.Williams, M.Sharapova ja V.Azarenka - kolm maailma parimat naistennisisti.

Tundub, et sinu arvamus tennise+olümpia teemal ühtib Rory McIlroy omaga,
when asked which events at Rio he would watch, said: “Probably events like track and field, swimming, diving, the stuff that matters.”
(https://www.theguardian.com/sport/2016/jul/12/rory-mcilroy-i-will-not-watch-olympic-golf-because-it-does-not-matter-jordan-spieth-rio-games)
ning mina lõpetan Venuse tsiteerimisega ja augustis olümpiatennise vaatamisega :)

"Everybody's got priorities. Mine are at the Olympics," Williams said. "Others are, I don't know. It's just life choices. No big deal, you know."

lenc
18.07.16, 11:57
Me võime iga suvalise ATP 500 turniiri kohta leida uudiseid kus mingi top 10 mängija ütleb, et "See turniir on minu jaoks väga tähtis ja see tiitel tähendab mulle väga palju...."

LeeRomeno
18.07.16, 12:16
omfg, äkki mõne tennisisti jaoks on olümpia olulisem ja mõne teise jaoks mingi muu? wtf nagu oleks mingi reegel, et kui sa mängid tennis, siis sinu jaoks on kindlasti kõige olulisem turniir see ja kui sa teisiti mõtled, siis sa tegelikult ei tohi tennist mängida.

plastic'99
18.07.16, 12:56
omfg, äkki mõne tennisisti jaoks on olümpia olulisem ja mõne teise jaoks mingi muu? wtf nagu oleks mingi reegel, et kui sa mängid tennis, siis sinu jaoks on kindlasti kõige olulisem turniir see ja kui sa teisiti mõtled, siis sa tegelikult ei tohi tennist mängida.

kle mine ona busqetsi peale edasi.

yolovanal algus küll lappas, aga lõpus väga huvitavad argumendid. Kuna valdkonda tean, siis avaldasin ka oma infot. Üldplaanis väga huvitav dialoog.

mcnamara
18.07.16, 16:47
Mida siis Eesti medalivõimalustest seekord arvate? Minule meeldiks kõige rohkem kui selle medali võidaksid vehklejadaamid - individuaalselt või võistkonnana. Arvestades kõiki aastate jooksul võidetud MM-ide ja EM-ide medaleid ning stabiilseid aastaid tipus vääriksid nad ka olümpialt autasu.
Kusagilt mujalt võetud medal oleks ilmselt vähemalt väike üllatus. Kettaheites peaks konkurents varasemast ägedam ja kõrgetasemelisem olema. Maadlusest ei jaga suurt midagi, aga paistab, et seal oleneb palju sellest, kes konkreetsel päeval end paremini tunneb.

LeeRomeno
18.07.16, 17:15
kle mine ona busqetsi peale edasi.

yolovanal algus küll lappas, aga lõpus väga huvitavad argumendid. Kuna valdkonda tean, siis avaldasin ka oma infot. Üldplaanis väga huvitav dialoog.

Sorry, mul pole kalduvusi meessportlastele mõeldes masturbeerida, aga 4 lehekülge jauramist kas tennis olümpial on ikka õige tennis on jaburdus kuubis.

risto
18.07.16, 17:29
Mida siis Eesti medalivõimalustest seekord arvate?
Kusagilt mujalt võetud medal oleks ilmselt vähemalt väike üllatus.

Kui üldse kellelegi panustada, siis ma panustaks sõudjatele. Vehklejad oleksid järgmised, kellelt võiks realiseerimist oodata.
Tõstmine on nii ja naa..lootus medalile püsib. Ketas ja oda - esimeses top 5, teises vast esikaheksas (hope so).

plastic'99
18.07.16, 18:05
Sorry, mul pole kalduvusi meessportlastele mõeldes masturbeerida, aga 4 lehekülge jauramist kas tennis olümpial on ikka õige tennis on jaburdus kuubis.

olümpia teemas ühe ala populaarsuse arvutamine just olümpia kontekstis on jääb millekski muuks kui rumaluseks. Kui ei meeldi, siis... (mul oli kunagi üks lahe video, mis sisaldas ühte pulti, perset ja veidikene ärritunud poisslast)

p.s Ühe hispaania maksupetturite, kriminaalide ja muude gaypoiste pundi peale on lausa 641 lehekülge täis jauratud.

LeeRomeno
19.07.16, 10:47
p.s Ühe hispaania maksupetturite, kriminaalide ja muude gaypoiste pundi peale on lausa 641 lehekülge täis jauratud.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/8b/2c/60/8b2c60cbb6331f47f09e5320ec70e3c0.jpg

plastic'99
19.07.16, 10:51
Aa mis sa siis üldse seletad? Need "palju ütlevad" pildid võid mõnele kindlale rooma fännile jätta.

mcnamara
20.07.16, 10:31
Mulle tundub, et ROK püüab kõigest väest siiski venelased Rios võistlema lasta. Mis võib-olla ongi pikemas perspektiivis õige. Tulus oleks muidugi mõned sealt pärit medalivõitjad seekordki dopinguga vahele võtta.

SleepWalking
24.07.16, 18:41
Mulle tundub, et ROK püüab kõigest väest siiski venelased Rios võistlema lasta.

Kiiduväärt prognoos. Viimastel nädalatel tekkis mul küll juba kujutelm, et vaikselt võib rahvusvaheline korraldus spordis olla tegemast väikest sammu õiges suunas. ROK otsustas muidugi täna jälle küünla ära puhuda.

Delegeerimine alaliitudele 12 päeva enne avamist tähendab uskumatut segadust. Otsus, et karistuse kandnud vene sportlased ei tohi osaleda, teiste riikide omad aga tohivad - tähendab ilmselgelt kohtuasju. Otsus, et Julia Stepanova ei saa osaleda, aga võib tulla Riosse ROKi külalisena, samal ajal kui need, kelle kohta vile kõlas, võistlevad - võtab sõnatuks.

mcnamara
24.07.16, 23:33
Jah, see on ilmselt kõige kummalisem. Stepanova võistelda ei tohi, aga sellised tegelased nagu Igor Tihhon või Justin Gatlin - palun. Ja mitte üksnes võistelda, suure tõenäosusega ka medaleid võita on sellistel igati lubatud.
Aga eks see otsus oli aimatav. ROK on alati olnud ülimalt alalhoidlik ja suurte riikide poole koogutav organisatsioon: kõige olulisem on alati olnud oma taskute täitmine.

lenc
25.07.16, 12:37
Tagantjärele paneb kergelt kulmu kergitama meite oma andruse hõbemedali saamine..

Eks ka mustas mängus annab asju "mõistlikkuse piires" ajada. Saksa-Hispaania turbodiisel ilmselgelt doseeris üle ja 30km ühisstardis Norra astmaatikutele 2 minutiga ära panna oli selline steitment, et mees võeti kohe luubi alla.

See, kuidas nood Norra astmaatikud kaks aastat hiljem pärast Mühleggilt kõikide kuldade ära võtmist kaamera ees jahusid õigluse võidust, on muidugi silmakirjalikkuse tipp, aga mis neil muud öelda oli...

Tofoa
25.07.16, 17:11
WADA Final Report on Sochi (https://wada-main-prod.s3.amazonaws.com/resources/files/20160718_ip_report_final3.pdf)

Mustang
25.07.16, 22:33
Tee lühikokkuvõtte palun kui läbi lugesid. Ise ei jõua seda läbi lugeda, mitu patustajat oli lõpuks? Kas mõni norrakas ka vahele jäi?

Tofoa
26.07.16, 01:41
Tee lühikokkuvõtte palun kui läbi lugesid. Ise ei jõua seda läbi lugeda, mitu patustajat oli lõpuks? Kas mõni norrakas ka vahele jäi?

Ei ole kõike läbi lugenud. Paber keskendus peamiselt sellele, kuidas Kremli käsul positiivseid proove hävitati ja negatiivsetega asendati.

Fun fact: FSB ametnikud riietasid ennast kanalisatsioonitöötajateks ja transportisid uriini laboritesse Spordiministeeriumi nõudel.

karl54
30.07.16, 16:10
Ma mäletan, et Londoni olümpiat sai mingi saidi pealt vaadata igal ajal, ehk ma eeldan, et seekord sellist võimalust pole, et saan ise valida mida vaatan ja millal?

mcnamara
03.08.16, 17:38
EBU-l enam õigusi pole jah. Parim valikuvariant - kui piraati ei taha - on ilmselt need Viasati kuus lisakanalit pluss VSB pluss ETV pluss TV3 pluss YLE2. Kõike ei näe, aga valikut on.

lorenzo
03.08.16, 21:47
just mõtlesin et kus nad need jalkamängud kõik jõuavad ära pidada, aga paistab et nagu MM-gi- Amazonasest Sao Pauloni

Aílton
03.08.16, 22:03
Kel huvi, siis naiste jalka hetkel käib. Kanada-Austraalia, Viasati kanal 163.

Mõnuagent 007
03.08.16, 22:31
Alles lõppenud Rootsi Lav mängus oli väljakul kaitsja Noko Matlou, kes näeb välja sääne:
http://www.kickoff.com/chops/images/resized/main//9df3c2e1ecd6b628433d1bcc3915a1ce_412x367.jpg
Tema kohta leiab Wikipedias:
In September 2007 Matlou was subjected to a gender "inspection" by a referee in the presence of the opposition captain, before South Africa's match against Ghana at Caledonian Stadium, Pretoria. She was allowed to play in the match after being confirmed as female.[

Ma ei taha ette kujutada, kuidas seda kontrolliti.

Daz Booob
04.08.16, 10:17
Imelik, et veel vastupidist olukorda pole olnud.

lenc
04.08.16, 10:30
Imelik, et veel vastupidist olukorda pole olnud.

Et mängijad teevad kohtunikule sookontrolli?

Daz Booob
04.08.16, 10:42
siin peaks olema ju noku

Mõnuagent 007
04.08.16, 10:44
siin peaks olema ju noku

No kui inimese nimi on Noko, siis on täiesti loogiline arvamus, et tal on ka Noku.

Kurat, nali nagu kolmandas klassis...

Daz Booob
04.08.16, 11:26
teinekord neid karjatusi, käte taevasse surumisi ja pisaraid vaadates...

j6u1uv4n4
04.08.16, 17:30
20:16
#BLM

https://www.youtube.com/watch?v=SRuuPQojWIs

Mõnuagent 007
04.08.16, 17:58
20:16
#BLM

https://www.youtube.com/watch?v=SRuuPQojWIs

Ses suhtes üsna kummaline keiss, et vist tegelikult on olümpial igasugu poliitilised steitmendid minu teada keelatud. Ehk Williamsid poleks saanud sellisele küsimusele suurt midagi vastata.

Aílton
04.08.16, 22:08
Mitu karistuslööki Adnan lõi? Klõpsisin aeg-ajalt Nõmme Kalju mängu ja VSB vahel ning pea alati oli Adnan karistuslööki löömas. Ja ohtlikult lõi...

Mõnuagent 007
04.08.16, 22:15
Mitu karistuslööki Adnan lõi? Klõpsisin aeg-ajalt Nõmme Kalju mängu ja VSB vahel ning pea alati oli Adnan karistuslööki löömas. Ja ohtlikult lõi...

4-5. Kolm meenuvad kohe - need lati alla, mille Hojbjerg üle lükkas. Siis see üks kesine vasakuga, mis läks keset väravat. Ja vist oli ka üks posti kõrvale kohe mängu alguses, aga see võis ka mingi mängust kauglöök olla.

j6u1uv4n4
05.08.16, 01:41
Telepildist tulid ainult 0:0 mängud täna, ning taolised masterpeace'id jäid nägemata:

2:19

https://www.youtube.com/watch?v=uUCx-tw6Wlw

lorenzo
05.08.16, 08:28
see on lahe et olümpia käib ja samal ajal veel peetakse Brasiilia liigas kohtumisi

mcnamara
06.08.16, 19:35
ETV ülekanded taas oma tuntud headuses. Jalgrattas näidatakse võistluse esimest poolt, mis midagi ei otsusta, siis lõpetatakse ära. Teine kanal näitab jutupuhumist olümpialeegi taustal - nagu mitte midagi kusagil ei toimuks.

ericbana
06.08.16, 20:24
ETV võib küll perse käia. Mingit loodusdokki näidata. Mis mõte sellel ratta esimesel kahel tunnil oli? Sõudmist pole suudetud siiani näidata.

cbulls13
06.08.16, 21:03
Kas midagi olulist jäi nägemata? Ei.

vaikiv mees
06.08.16, 21:15
mingilt kanalilt ma siiski neljapaadi eelsõidu võitu nägin

El President
06.08.16, 21:19
Kas midagi olulist jäi nägemata? Ei.

Taaramäe grupi äraminek?

ericbana
06.08.16, 21:28
mingilt kanalilt ma siiski neljapaadi eelsõidu võitu nägin

Lõpuks jah. Jumal teab, mis viivitusega. Taaramäe mineku hetkel sai huvitavat dokki Brasiilia kaladest vaadata.

SleepWalking
06.08.16, 22:20
ETV ülekanded taas oma tuntud headuses. Jalgrattas näidatakse võistluse esimest poolt, mis midagi ei otsusta, siis lõpetatakse ära.

VSB trumpas siiski vägevalt üle. Võimalik, et üks kõigi aegade vahetusi oli pärast kõiki neid tunde viimase 20 kilomeetri asemel siirdumine eelujumisi vaatama!

El President
06.08.16, 22:31
VSB trumpas siiski vägevalt üle. Võimalik, et üks kõigi aegade vahetusi oli pärast kõiki neid tunde viimase 20 kilomeetri asemel siirdumine eelujumisi vaatama!

õige olümpiavaim ju. keda need võitjad kotivad? :rolleyes:

Väravavaht
06.08.16, 22:36
Ausalt öeldes ma ei tea (naiste) vehklemisest mitte muffigi(ei reeglitest ei sportlastest endist), aga kas ikkagi ei oleks pidanud(rõhutan) vähemalt ükski meie naine kaheksa parema hulka minema?

cbulls13
06.08.16, 22:46
Beljajeva kaotas maailma reitingu seitsmendale.
Kirpu kaotas maailma reitingu teisele
Embrich kaotas maailma reitingu üheksandale.

Kõik kaotasid nö favoriidile, kuigi Embrichi reiting on kümnes. Paanikat pole vaja teha ja põrumiseks nimetada ei saa.

El President
06.08.16, 22:46
Ausalt öeldes ma ei tea (naiste) vehklemisest mitte muffigi(ei reeglitest ei sportlastest endist), aga kas ikkagi ei oleks pidanud(rõhutan) vähemalt ükski meie naine kaheksa parema hulka minema?

vehklemises on meil alati ootusi kõrgele kruvitud, aga olümpia ei ole mingi maailmakarikas ega isegi MM mitte. varasematest altminekutest teab juba pettumuseks valmistuda. konkurents tihe ja tulemuste ennustamine paras loterii. vehklemisliidu tagatubade intriigid ka kindlust ei lisanud, kui rankingu järgi (http://fie.org/results-statistic/ranking?result_models_Ranks%5BFencCatId%5D=S&result_models_Ranks%5BWeaponId%5D=E&result_models_Ranks%5BGenderId%5D=F&result_models_Ranks%5BCompTypeId%5D=I&result_models_Ranks%5BCPYear%5D=2016&result_models_Ranks%5BNationality%5D=EST&result_models_Ranks%5BLastName%5D=) üks paremaid koondisest välja jäeti (avaringi loosimisel anti sellega vist edetabelikohaeelis ära).

Mask
06.08.16, 23:04
Kangertilt super üheksas koht. Värske Touri võitja selja taga näiteks.

El President
06.08.16, 23:15
kuna nii etv2 kui ka vsb duubeldavad naiste vehklemise finaale, siis soovitan pilgud pöörata yle2 peale, kus tuleb naiste ragbi :cool:

...

õhtu küsimus on, kas vaadata korvpalli kombos HD+Kalkun või SD+Paju

lorenzo
07.08.16, 22:27
Brasiillastel on olümpia jaoks koguni 16 kanalit. päris hea kvaliteediga striim ka kõigist neist kanalitest-

http://tvonlinegratis1.com/assistir-jogos-olimpicos-rio-2016-ao-vivo/

All on kanalite kavad ka

Redman
07.08.16, 22:59
Korralik mäng. copy paste euroliiga finaalist. etv2

Delfino
07.08.16, 23:31
Kas Rebeka Kohal on mingi seos Eestiga?

lorenzo
08.08.16, 00:00
Hollandlanna crash oli küll päris kole. õnneks pidavat suht ok olema.
ameeriklanna suhtes täielik deja vu. nagu eile Majka

Redman
08.08.16, 00:14
762362346866106372

Sama koht kus eile uelslane välja pani. Täna ka liputajat sinna ei pandud.

dontastik
08.08.16, 02:47
Kui Mara Abbott umbes 15 sekundit hiljem teisena sealt kurvist läbi sõitis ja kaamerapildis oli näha, et Annemiek Van Vleuten lebab endiselt pärast ränka kukkumist maas samas asendis, siis kartsin küll halvimat. Nüüd lugedes, et tema vigastused pole eluohtlikud, siis võib küll öelda, et see kukkumine ei saanud Van Vleuteni jaoks enam õnnelikumalt lõppeda.

_AI_
08.08.16, 10:03
Kas kuskilt netist või kanalist on võimalik näha ka rahvusvahelist päeva kokkuvõtet? Kunagi oli selline komentaarita tunnipikkune saade, kus anti ülevaade päeva jooksul toimunud aladest. Oleks tänulik.

Väravavaht
08.08.16, 12:57
Pühendasin siin 15-20 minti selle peale ja tundub, et sellist korralikku "go for" varianti ei ole, probleem ilmselt õigustega. Samas, olen suht kindel, et vaja oleks leida mingi selline ülimeinstriim-kanal, nagu BT või nii ja siis sealt pealt tuleb iga päev raudselt midagi taolist(striimima peab). Ideeliselt ka Eurosport News ja miks mitte ka Sky Sports News HQ peaksid midagi näitama, aga muidugi liiglühidalt...

Samas ma pean tunnistama, et mulle jättis selle kiire guugeldamisega suhteliselt viisaka ja mugava mulje NBC http://www.nbcolympics.com/news/watch-top-highlights-day-2-rio-olympics

Viimase puhul siis VPN-i või teist Proxyt vaja, muidugi...

lorenzo
08.08.16, 14:21
otsisin siin ka näiteks meeste sõidust kokkuvõtet ja krt kõik georestrictiga.

ja no see meedia sihilik krimi otsimine Brasiilias.... krt kel jube isu on sellist infot saada, siis otsigu netist Tv Globo( saade Cidade Alerta) või Band-i(Brasil Urgente) kanali striim üles ja alates Eesti aja järgi kell 23 näidatakse 3 tundi nn. politsei saadet- telekanalitel on omad helikopterid politseioperatsioone jälgimas ja ülejäänud aeg näidatakse mis viimase 24h jooksul on juhtunud. ja seda igapäevaselt

_AI_
08.08.16, 14:25
Pühendasin siin 15-20 minti selle peale ja tundub, et sellist korralikku "go for" varianti ei ole, probleem ilmselt õigustega. Samas, olen suht kindel, et vaja oleks leida mingi selline ülimeinstriim-kanal, nagu BT või nii ja siis sealt pealt tuleb iga päev raudselt midagi taolist(striimima peab). Ideeliselt ka Eurosport News ja miks mitte ka Sky Sports News HQ peaksid midagi näitama, aga muidugi liiglühidalt...

Samas ma pean tunnistama, et mulle jättis selle kiire guugeldamisega suhteliselt viisaka ja mugava mulje NBC http://www.nbcolympics.com/news/watch-top-highlights-day-2-rio-olympics

Viimase puhul siis VPN-i või teist Proxyt vaja, muidugi...

Hola vist siin ei aita?

LeeRomeno
08.08.16, 15:10
No vähemalt Djokovici jaoks (http://rio2016.postimees.ee/v2/3791915/pisarais-djokovic-see-on-mu-karjaeaeri-ueks-valusamaid-kaotusi?_ga=1.115439750.1873157937.1438669299) on olümpia küll eriline võistlus.

plastic'99
08.08.16, 15:14
No vähemalt Djokovici jaoks (http://rio2016.postimees.ee/v2/3791915/pisarais-djokovic-see-on-mu-karjaeaeri-ueks-valusamaid-kaotusi?_ga=1.115439750.1873157937.1438669299) on olümpia küll eriline võistlus.

ma ei mäleta, et see talle enne esimeste slämmerite saamist nii eriline oleks olnud. ja parafraseerides klassikuid, siis "nahhui on sellisel teemal vaja üldse arutada".

LeeRomeno
08.08.16, 15:25
ma ei mäleta, et see talle enne esimeste slämmerite saamist nii eriline oleks olnud. ja parafraseerides klassikuid, siis "nahhui on sellisel teemal vaja üldse arutada".

keegi ei arutagi, tegu on faktiga.

plastic'99
08.08.16, 15:26
keegi ei arutagi, tegu on faktiga.

:D sul endal ei ole piinlik nii rumal olla vahest?

LeeRomeno
08.08.16, 15:30
:D sul endal ei ole piinlik nii rumal olla vahest?

Rumal? Tipptennisist ütles, et see oli tema karjääri üks valusamaid kaotusi. Postimees tegi sellest uudise, mina postitasin selle olümpiateemasse, kus enne oli antud teemal jauratud lehtede kaupa. Punkt.

plastic'99
08.08.16, 15:41
Rumal? Tipptennisist ütles, et see oli tema karjääri üks valusamaid kaotusi. Postimees tegi sellest uudise, mina postitasin selle olümpiateemasse, kus enne oli antud teemal jauratud lehtede kaupa. Punkt.

vt postitust #130

dontastik
08.08.16, 17:54
// moded liigutage see post siia teemasse http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?5244-Liiga-hea/page140

762608196297031680

j6u1uv4n4
08.08.16, 17:58
see sitt ei ole isegi Rios ju.

2mSööt3mMööda
08.08.16, 18:15
Auts, see rattacrash oli päris rõve!
Ise vaatasin seda taustaks ja YLE kommentaator rääkis seal, et nad tulevad mäest alla liiga aeglaselt ja peaks ikka hoogu kiiremaks ajama. Peale seda väljasõitu jäi vist vennal küll suu kinni selle koha pealt.

lorenzo
08.08.16, 22:02
see on muidugi müstika et ETV ja VSB dubleerivad võistlusi. tõesti ei suuda kokku leppida kes mida näitab, selle asemel tundub et hoopis käib siin niigi väikses konnatiigis mõnus konkureerimine HD vs ehk parem kommentaar

ericbana
08.08.16, 23:56
Olümpia on ikka tuus. Saab mingeid täiesti random spordialasid vaadata, millest järgmised neli aastat jälle kottigi ei tea.

marv3llous
09.08.16, 00:15
Jah, vaatasin tuumapohmelli ja deliiriumivärinate taustaks naiste meeskondlikku vibulaskmist, judot, rattasõitu, ujumist, sünkroonvettehüppeid ja tõstmist. Rets.

LeeRomeno
09.08.16, 01:18
see on muidugi müstika et ETV ja VSB dubleerivad võistlusi. tõesti ei suuda kokku leppida kes mida näitab, selle asemel tundub et hoopis käib siin niigi väikses konnatiigis mõnus konkureerimine HD vs ehk parem kommentaar

Siin ei ole dubleerimist, eks mõlemad üritavad näidata asju mis võiks teoreetiliselt kõige lahedamad olla vaatajatele (ja no tihti on tegu kohalike sportlaste aladega), oodake kui TV3 ka lisandub :)

plastic'99
09.08.16, 21:11
see karpaki 5. koht, mida nüüd tähendab? kas nagu tõstmises, et kahe osa tulemused kokku või mingi lambi poolfinaal lihtsalt, kus koht ei ole väga tähtis?

Epic
09.08.16, 21:42
see karpaki 5. koht, mida nüüd tähendab? kas nagu tõstmises, et kahe osa tulemused kokku või mingi lambi poolfinaal lihtsalt, kus koht ei ole väga tähtis?

Peaks olema kokku kümme sõitu + medalisõit. Võitja selgub punktidega. Mida vähem punkte seda parem. Sõidu esikoht toob ühe punkti, teine kaks punkti jne. Medalisõidus on topeltpunktid.

lorenzo
09.08.16, 22:07
teine sõit tundub läheb täiega metsa Karpakil. esimese sõidu võitjal samuti

Daz Booob
09.08.16, 23:03
Peaks olema kokku kümme sõitu + medalisõit. Võitja selgub punktidega. Mida vähem punkte seda parem. Sõidu esikoht toob ühe punkti, teine kaks punkti jne. Medalisõidus on topeltpunktid.

Taavi exceli panid tuuri?

J.R.I.M
10.08.16, 03:05
mida perset see serena seal väljakul tegi. Tõelisele sunnitööle oli saabunud.

Kurat
10.08.16, 10:19
Eile öösel sai rugby mänge vaadatud ja päris mõnus meelelahutus oli. Eriti äge oli GBR vs JPN mäng. Arvestades, et Jaapan oli All Blackid juba eelnevalt kotti pistnud. Mängupildi järgi ma pakuks võitja favoriidiks Springboksi, kes oli ülifüüsiline ja samas ka väga kiire.

Täna hakkab rugby pihta kell 17:00 ja paar korralikku trillerit on.

Sevens on paras vaatamine kah, kuna matš kestab ca 14 minutit ja see 14 minutit on sisustatud korraliku kiire andmisega.

_AI_
10.08.16, 10:42
Kuna ETV näitab olümpiapäeva kokkuvõtet nii vara, siis ei olegi nagu võimalust öistest võistlustest kokkuvõtvat saadet (mitte eestlaste esinemisest muidugi) vms vaadata päeval, sest ERRil pole õigusi neid näidata?

2mSööt3mMööda
10.08.16, 19:13
hihihii :rolleyes:
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/08/08/11/36FFAC7C00000578-0-image-m-37_1470653932364.jpg

Shparkz
10.08.16, 19:54
Argentina - Honduras. Ropult pealtvaatajaid ikka.

http://i.imgur.com/5G0q0BT.png

lorenzo
10.08.16, 20:10
Argentina - Honduras. Ropult pealtvaatajaid ikka.

http://i.imgur.com/5G0q0BT.png

veidi imelik et naabreid argentiinlasi nii vähe mängul on. võib olla on asi selles, et mäng pealinnas Brasilias

Karpakil läheb ikka järjest keerulisemaks. 3. sõit 17. koht

Shparkz
10.08.16, 21:32
Üks on ikka kindel. Olümpial mängitakse väga vinget jalgpalli!

lorenzo
10.08.16, 21:39
tundub et argentiinlased tahavad vägisi välja kukkuda.

Shparkz
10.08.16, 21:42
Kindel plaan nagu oleks juba esimesest mängust saadik.

lorenzo
10.08.16, 21:51
see ei ole ju võimalik. Argentina kaitse teeb selliseid vigu et kui oleks seal mingi Leedu või Läti klubi, siis oleks kindlasti mingi radar punases

Shparkz
10.08.16, 21:58
Aplaus Hondurasele.

Argentina ründajad raiskavad ka päris korralikult.

dontastik
11.08.16, 17:24
Londoni olümpiamängude vigadeparandus sai täna Rios kenasti tehtud ja vastutasuks pronksmedal. Hea töö Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä!

Aílton
11.08.16, 18:14
Tubli töö meestelt!

Minaškinilt seevastu väga lahja sooritus.

E: Õudne, kui üks kommenteerib Riost ja teine Eestist @loitsäärits

rainis007
11.08.16, 18:25
Käi p***e Aju Käärits... selle kriiskamise peale tahaks endal trummikiled läbi torgata.

Ma saan aru, et inimestel on erinev hääletoon aga no ei ole vaja ju seda kriiskamist veelgi võimendada...

P.S hea töö, Embrich !

Mõnuagent 007
11.08.16, 18:53
Käi p***e Aju Käärits... selle kriiskamise peale tahaks endal trummikiled läbi torgata.

Ma saan aru, et inimestel on erinev hääletoon aga no ei ole vaja ju seda kriiskamist veelgi võimendada...

P.S hea töö, Embrich !

Kurat, mina hüppasin mööda tuba ringi ja sina lased end mingist hääletoonist häirida. Kämoon.

El President
11.08.16, 19:01
ma ei teagi, kumb oli hirmsam, kas Beljajeva vehklemine või Sääritsa kommentaar, aga viimast oli igatahes palju raskem taluda. kui ei kriiska, siis jaurab lihtsalt eetrit täis, et teine kommentaator midagi öelda ei saaks. ühtlane täiesti sisutu jutumula.

cbulls13
11.08.16, 20:07
Tavaliselt Anu häirib ka mind, aga ma olin liiga hype, et teda tähele panna. Anu kasuks räägib ka see, et Kalkun on veel kohutavam.

lorenzo
11.08.16, 20:34
nali naljaks aga Rio2016.com leht on telepildist ees tulemuse kajastamisel

plastic'99
11.08.16, 20:35
krt julia pumpa ülesse nüüd ffs

futbolidipaul
11.08.16, 20:51
Isegi Delfis on skoor ees. Ilmselt kommentaatorite pärast. Nagu jalgpallis

lorenzo
11.08.16, 20:59
pronksile siis venelastega

rainis007
11.08.16, 21:08
Oskab keegi teadjam öelda, miks ei oleks võinud viimases / viimases 2s ringis Kuusk võinud vehelda ? Kirpu sai 2. raundis 5:1 ja 3. raundis 0:3 ju ? Oleks Kuusk hullem olnud ? vähemalt ju puhanud ja ehk vastastele üllatus ?

Aílton
11.08.16, 21:11
nali naljaks aga Rio2016.com leht on telepildist ees tulemuse kajastamisel

Kummast telepildist? Kas mõlemast? ETV pilt on VSB-st jupikese maas.

plastic'99
11.08.16, 21:15
Oskab keegi teadjam öelda, miks ei oleks võinud viimases / viimases 2s ringis Kuusk võinud vehelda ? Kirpu sai 2. raundis 5:1 ja 3. raundis 0:3 ju ? Oleks Kuusk hullem olnud ? vähemalt ju puhanud ja ehk vastastele üllatus ?

esmalt võiks lahendada katrin lehise küsimuse, siis võiks selliste detailideni minna...

lorenzo
11.08.16, 21:26
Kummast telepildist? Kas mõlemast? ETV pilt on VSB-st jupikese maas.

ETV. VSB ei näidanud minu arust vehklemist tol hetkel

plastic'99
11.08.16, 21:30
Lehis Lehiseks, varuna oli kaasas Kuusk! Küsimus varunaise kasutamise kohta ju igati õigustatud. Beljajeva ja Kirpu olid ju kohutavad. Eriti Beljajeva. Miks ei kasutatud Kuuske?
Korea tegi keset matši vahetuse ja ilma Embrichi suurepärase vehklemiseta oleks võistlus eesti jaoks läbi juba

ma üritasin vihjata sellele, et kui kaabermaa ei suuda juba Lehise osas adekvaatseid otsuseid vastu võtta, siis mingid väiksed detailid nagu varumängijad ja nende kasutamine, on täitsa raketiteadus.

marcello
11.08.16, 21:35
Äpiga sõnumit muutes kustutab sõnumi ära hoopis?

orbitaaljaam
11.08.16, 23:05
Äpiga sõnumit muutes kustutab sõnumi ära hoopis?

Jah..

ericbana
12.08.16, 00:11
Beljajeva ja Kirpu on küll hunnik õnnetust olnud terve päev.

marcello
12.08.16, 00:19
ma üritasin vihjata sellele, et kui kaabermaa ei suuda juba Lehise osas adekvaatseid otsuseid vastu võtta, siis mingid väiksed detailid nagu varumängijad ja nende kasutamine, on täitsa raketiteadus.

Tundub, et kaaberma tõesti ei otsustagi midagi koondise juures

telekavaataja
12.08.16, 00:55
Sügav kummardus Embrich Irina ees. Ainuke, kes reaalselt vääris seda tiimimedalit. Teised (kaasa arvatud treener) peavad peeglisse vaatama.

El President
12.08.16, 00:56
Embrichist kahju lausa, Beljajeva küll üritas, aga tase ei vea praegu välja, Kirpu oli täiesti liimist lahti. Kuuselt oli juba raske murrangut loota, kui alles viimases hädas peale lastakse. nii juhtub, kui kodune konkurents likvideeritakse enneaegselt.

dontastik
12.08.16, 00:56
Kahjuks ei vehelnud Beljajeva ja Kirpu oma taset sel turniiril välja. Embrichi ees sügav kummardus. Võistkonna 31 torkest jäi koguni 20 Embrichi nimele.

allars
12.08.16, 00:57
Nii kahju, eriti Irast. Ta vääris seda medalit.

futbolidipaul
12.08.16, 01:04

Kui oleks võetud ja poleks medalile saanud, oleks saanud jälle öelda, et lõhuti toimiv tiim ära.

rainis007
12.08.16, 01:12
Kui oleks võetud ja poleks medalile saanud, oleks saanud jälle öelda, et lõhuti toimiv tiim ära.

Millal see tiim Sul toimis ? Täna terve päeva kogu raskus Embrichi õlgadel olnud. Loodetavasti ei saanud siit mingit seljavigastust.

Kui pead silmas varasemaid turniire, siis noh... päevad pole vennad. Varem toimis - hästi. Täna uus päev ning ei toiminud, oleks võinud varem midagi muuta. Aga noh mis teha.

Sügav kummardus Embrichi ees. Kirpust ja Beljajevast kahju ausaltöeldes. Ei kujuta ette kui halvasti nad ennast tunnevad pärast niimoodi kulgenud võistlust.

plastic'99
12.08.16, 01:16

Punasele kaasvõitlejale anname ühe korra andeks, aga katsume edaspidi vähe paremini

j6u1uv4n4
12.08.16, 01:34
http://blacksportsonline.com/home/wp-content/uploads/2015/07/Aly-Raisman.jpg

futbolidipaul
12.08.16, 01:38
Punasele kaasvõitlejale anname ühe korra andeks, aga katsume edaspidi vähe paremini

Sa ei tea ju kunagi ette! Iga kord on keegi, kes võinuks olla ja paremini teha jne. Need kõik on oleksid. Ennemgi on olnud neid meeskondi ja proovimisi. Tunnistan, et pole vehklemise sees ja ei tea täpselt, et äkki seal on mingi muu põhjus, miks ei võetud. Minu info on Pahvilt, kes oli veendunud, et see on parim koosseis.

Ma tahaks loota, et seal ei olnud põhjus selles, et ei tahetud tiimis kellegile ära öelda. Samas koosseisus ju võideti ju Euroopakad. Tagantjärele on kõik aga täpisteadlased.

rainis007
12.08.16, 01:41
Ma tahaks loota, et seal ei olnud põhjus selles, et ei tahetud tiimis kellegile ära öelda. Samas koosseisus ju võideti ju Euroopakad. Tagantjärele on kõik aga täpisteadlased.

mis tagantjärele ? Vaatasid täna üldse vehklemist ? Kirpu ja Beljajeva olid "täitsa mööda" juba Korea vastu. Õnneks läbi viimase torke tuli võit. Hiina vastu nende kahe poolt täielik ebaõnnestumine. See oli ju kolmas vastasseis täna. Enne viimast oli juba siingi küsimusi varuvõistleja kasutamise kohta. Oli näha kahes esimeses, et ei tööta.

Aga nagu ma ütlesin, ei ole hullult kuri. Naised ise tunnevad ennast ilmselt päris sandisti :(

plastic'99
12.08.16, 01:54
Sa ei tea ju kunagi ette! Iga kord on keegi, kes võinuks olla ja paremini teha jne. Need kõik on oleksid. Ennemgi on olnud neid meeskondi ja proovimisi. Tunnistan, et pole vehklemise sees ja ei tea täpselt, et äkki seal on mingi muu põhjus, miks ei võetud. Minu info on Pahvilt, kes oli veendunud, et see on parim koosseis.

kõik on arusaadav. ma mõtlesin pigem seda, et individuaalsest sooritusest kokku pandud meeskondlikud tulemused ei ole päris võrreldavad meeskondliku spordialaga. Ergo see "lõhuti toimiv tiimi lõhkumine" jm ei ole nüüd nii tugev argument.

Tõsi, Lehis ei ole nüüd teistest ka nii peajagu üle, et see oleks ainuke argument, kuid tabeli lukkupaneku ajaks eestlastest 2. mõõga kõrvale jätmine on otsus, mis lihtsalt vajab head resultaati. Vastasel juhul oledki tola.

Kui sa treenerina selle vastutuse võtad, siis seda sitta pead sa ka helpima. Ja praegu võib tagantjärgi väga õiglaselt öelda, et Kaabermaa keeras 1) perse eesti noorima ja lootustandvama vehkleja Riosse pääsu ning 2) tema avantüür ei toonud loodetud edu.

lenc
12.08.16, 02:00
mis tagantjärele ? Vaatasid täna üldse vehklemist ? Kirpu ja Beljajeva olid "täitsa mööda" juba Korea vastu.
Katrina Lehist ei oleks saanud kuidagi nende matšide vahepeal Riosse lennutada ja naiskonda panna.

El President
12.08.16, 02:15
meenutuseks (http://sport.delfi.ee/news/varia/vehklemine/epeenaistel-seisab-ees-kodusoda?id=73691135)

tagantjärele võib öelda, et Riosse ei saadetud tugevaimat koondist, kuna peatreener surus oma suva juba enne hooaja algust peale. puhtalt tänu edetabelikohale viimasel kahel aastal pidanuks Lehis saama võimaluse vähemalt individuaalvõistluses. loosimisel oleks ta saanud ka palju jõukohasema vastase alguses, sest on piisavalt hea rankinguga. naiskonna ühtesulatamine on peatreeneri töö, aga Kaaberma valis lihtsama tee (mitte õigema). kuna ta Kuuske ka eriti kasutada ei tahtnud, siis tundub, et too võeti rohkem turistiks kaasa, ehkki edetabelis on temagi Beljajevast ees. aga mis seal ikka, neljas koht on Kaaberma needus (http://www.ohtuleht.ee/216410/kaido-kaaberma-kuulus-lause-neljas-koht-on-jama-tuleks-patenteerida).

futbolidipaul
12.08.16, 08:10
mis tagantjärele ? Vaatasid täna üldse vehklemist ? Kirpu ja Beljajeva olid "täitsa mööda" juba Korea vastu. Õnneks läbi viimase torke tuli võit. Hiina vastu nende kahe poolt täielik ebaõnnestumine. See oli ju kolmas vastasseis täna. Enne viimast oli juba siingi küsimusi varuvõistleja kasutamise kohta. Oli näha kahes esimeses, et ei tööta.

Aga nagu ma ütlesin, ei ole hullult kuri. Naised ise tunnevad ennast ilmselt päris sandisti :(

Vaatasin küll jah. Mul oli ka kahju. Kirpu oli ikka täiesti tühi koht. Ja Beljajeva oli ainult natukene parem. Ilmselt põlesid mõlemad läbi. Mul on ka Embrichist väga kahju. Kõigist. Ma ootasin neist kõige rohkem medalit. Aga kas sa teadsid juba viis kuud tagasi, et nad nii põruvad?

Seda öeldes pean ka endale tuhka pähe raputama, sest vaatasin ka Euroopakaid ja minu meelest juba seal oli Kirpu nõrk.

Aga jah, Plastic, selle kohapealt ma nõustun, et valik ei toonud oodatavat resultaati.

vaikiv mees
12.08.16, 11:20
Minu info on Pahvilt, kes oli veendunud, et see on parim koosseis.

noh, mitte niivõrd Pahv või isegi mitte treener Kaabermaa, vaid praegune naiskond ise oli sisemise konkurentsi ja muudatuste suhtes negatiivselt meelestatud

Irina Embrich: ärge külvake negatiivsust (http://www.uudisnet.com/link/463757_ol%C3%BCmpiam%C3%A4ngude-peaproov-t%C3%B5i-epeenaiskonnale-kindla-em-kulla)
Embrich loodab, et nüüd, kui võideti Euroopa meistritiitel, mõistavad kõik, miks veheldakse just selles koosseisus.
Kuu tagasi puhkes väike torm, kui hakati arutama, kas Katrina Lehis, kes on Eesti edetabelis Erika Kirpuga võrdselt punkte kogunud, kuid kolmandal kohal, peaks EM-il individuaalturniiril kaasa tegema. Arutati sedagi, et äkki tuleks lülitada Lehis ka naiskonda.
„Tulemused peaksid näitama, et naiskonnas on need, kes peavad seal olema,” sõnas Embrich. „Pole vaja tõmmelda ja kirjutada süüdistavaid artikleid. Ebameeldiv, kui külvatakse negatiivsust. Peatreener otsustab, kes koondisse kuulub. Meie asi on vehelda ja medaleid tuua.”
Eesti epeenaiskonna peatreener Kaido Kaaberma, kelle otsusel Lehis EM-ilt eemale jäi, tunnistas, et õnneks on naiskonna sisekliima hea. „Aga ega see möll, mis meie ümber käis, kasuks ei tule,” arvas Kaaberma. „Olen tüdrukutega palju rääkinud sellest, kuidas end kaitsta. Soovitasin vastavaid artikleid ja kommentaare mitte lugeda.”

plastic'99
12.08.16, 12:48
noh, sellist retoorikat kasutades võib ju öelda, et LVG ja Moyes olid täitsa mehed. Kes oleks võinud teada, et taktika ei toimi, komplekteeritus on vale jne...

Nüüd rooney ka kommenteerib, et varasemalt tulime ju meistriks ja ei ole mõtet negatiivsuga pressida.

Ja fännid, meie kiidame takka, et jup, nii on!

plastic'99
12.08.16, 12:50
et ühesõnaga, meeskonnaalal, kus mõni liige veab alt ning neile oleks olnud olemas alternatiivid, vastutab altmineku eest treener. Siin ei ole väga mõtet heietama ja kaitsma hakata. Lihtsalt fakti konstanteering ning ega keeegi nüüd Kaabermaal pead maha taha võtta. Sitt otsus ja kõik.

Daz Booob
12.08.16, 13:51
üks asi on vaadata olukorda läbi akna, teine seista keset tuba ja olukorda hallata. et ses suhtes paar tooni alla ja argumente on.

plastic'99
12.08.16, 14:33
üks asi on vaadata olukorda läbi akna, teine seista keset tuba ja olukorda hallata. et ses suhtes paar tooni alla ja argumente on.

sellise hoiakuga ei tohiks nagu ühegi teema kohta midagi öelda olla kellelgi, kes toas ei seisa. Iseenesest see loogika on okei ja seda võiks kindlasti erinevates teemades rohkem evida. See on aga selline "teoreetiliselt võimalik, praktikas võimatu" olukord kahjuks.

Aga lisaks juurde, et "läks perse" stiilis arutelu ei olegi argumentide analüüs vaid fakti konstanteering. Või sul on selles osas mingeid erilisi vastuväiteid?

Daz Booob
12.08.16, 15:28
kas ikka läks perse? võib olla tahetakse seda arvata, sest sats on euroopas suutnud asju võita? kui vehklejate hetkevormi arvestada, siis pidanuks juba esimeses ringis välja langema. ehk tugev indiviid, ei pruugi olla kasulik võistkondlikult.

aga kuna ma vehklemisest tean nii palju kui olen musketäride esitluses näinud, siis ma ennast pädevaks ei pea. küll aga, mis puudutab võistkondliku esinemist, ma julgen väita, et parimate numbrite liitmine ei täheda edu. tähtis on sünergia.

aga jah, uudiste pealkirju lugedes võib öelda, et läks perse. sinu lemmiklaste töö.

plastic'99
12.08.16, 15:49
kas ikka läks perse? võib olla tahetakse seda arvata, sest sats on euroopas suutnud asju võita? kui vehklejate hetkevormi arvestada, siis pidanuks juba esimeses ringis välja langema. ehk tugev indiviid, ei pruugi olla kasulik võistkondlikult.

aga kuna ma vehklemisest tean nii palju kui olen musketäride esitluses näinud, siis ma ennast pädevaks ei pea. küll aga, mis puudutab võistkondliku esinemist, ma julgen väita, et parimate numbrite liitmine ei täheda edu. tähtis on sünergia.

aga jah, uudiste pealkirju lugedes võib öelda, et läks perse. sinu lemmiklaste töö.

veelkord, kui nt

kossus on 1 + 1 + 1 + 1 + 1 = MEESKOND

siis nt vehklemises

1 + 1 + 1 + 1 = MEESKOND peamiselt selles kontekstis, et iga indiviidi üksiktulemus liidetakse kokku. Hästi, mingi emotsionaalne sünergia peab õhtusöökidel olema, kuid platsil ollakse individuaalselt.

---------------------------------------------------------------------

Mis puudutab nüüd "perse minemist", siis Lõuna Koread on mäletamistmööda viimasel ca 10 korral võidetud üsna kindlate tulemustega . Nüüd jeeli - jeeli saadi edasi ning seda mitte heale tiimitööle. Edasistes ringides saadi ikka üsna kiired kotid ja kõige rohkem kärises nende pealt, kellele oleks olnud asendusvariante.

Ja üleüldse. Ma ei saa aru, mis ilgem soov on iga kord mingeid kuramuse õigustusi leida või "teise nurga argumente" otsida? Kurat, olete sporti teinud ise või ei ole? Selline tunne on, et need, kes sellises kohas emotsema hakkavad, ei ole, või on Grete Kaimiga sugulussidemes.

Kui olete, siis olete peale sitasti esinemist ilmselt treenerilt või teistelt kuulnud ka, et "olidki sitt täna"?

Ei ole? Siis tunnen tõesti kaasa. Ja alati ei kanna negatiivne tõdemus või tulemuse konstanteering mingit ilgemat DELFI kommentaariumilikku ärapanemist ja mõnitamist. Kahju on ainult sellest, et Kaabermaa saab (loodetavasti) vigade parandused teha 8 aasta pärast.

Aílton
12.08.16, 15:51
Minu arust ei läinud persse. Tulemused olid justkui kooskõlas ränkinguga.

Daz Booob
12.08.16, 15:59
koreakad ju esineseid individuaalselt edukamalt sel turniiril 1+1+1+1 ja pidanuks meie tüdrukuid võitma? hiinlannad on maailmameistrid ning neid nähes tuligi end täis lasta ja venelasi (kui nad polegi edukamad, paremad jne) tuleb lihtsalt karta/kaotada? nii vist, eks?

mina ei otsi õigustusi. küll aga küsimusi. kui kaovad küsimused ja mõtted, siis on olukord kaheldava väärtusega lihtsalt.

plastic'99
12.08.16, 16:14
praegu ütled:

mina ei otsi õigustusi. küll aga küsimusi. kui kaovad küsimused ja mõtted, siis on olukord kaheldava väärtusega lihtsalt.

enne ütlesid

does not compute. Ehk siis, minu vastus oli su eelnevale retoorikale. Küsimusi võib muidugi esitada jah.

Mis puudutab seda "1 + 1 + 1 + 1", siis sul on osaliselt õigus, aga Lehis oli nt edetabelis beljatsist (kes sakkis täiega iga kord kui platsil käis) ees. Samuti ei saanud Lehis osaleda enam euroopakatel see aasta ning ka olümpial just sellepärast, et teda ei võetud tiimi. Sealt jäid edetabelipunktid saamata, mis oleks teda nt Shutovast (venelaste tiimis) kindlasti ette viinud.

Aga las jääda. Minul kõige rohkem kahju Irinast, kes tõesti tegi imelist tööd. Ja Lehisest ka, sest talle ei antud ühe kiilaka pärast isegi võimalust koha eest võidelda.

futbolidipaul
12.08.16, 16:20

Mis puudutab nüüd "perse minemist", siis Lõuna Koread on mäletamistmööda viimasel ca 10 korral võidetud üsna kindlate tulemustega . Nüüd jeeli - jeeli saadi edasi ning seda mitte heale tiimitööle. Edasistes ringides saadi ikka üsna kiired kotid ja kõige rohkem kärises nende pealt, kellele oleks olnud asendusvariante.

Ja üleüldse. Ma ei saa aru, mis ilgem soov on iga kord mingeid kuramuse õigustusi leida või "teise nurga argumente" otsida? Kurat, olete sporti teinud ise või ei ole? Selline tunne on, et need, kes sellises kohas emotsema hakkavad, ei ole, või on Grete Kaimiga sugulussidemes.

Ju siis Lõuna Korea sobib meile, aga tegu oli siiski olümpia hõbedaga. Tahad või ei taha.

Ja ma ei saa aru milles su probleem. Arvamuse mitmekesisusest oled kuulnud? Ma ei ole kunagi õigustanud ega ka emotsema hakkanud. Ma tahtsin seda öelda, et ta tegi otsuse mitte naiskonda muuta ja ma austan seda otsust. Otsus osutus valeks, tough luck, selle eest tuleb ka temal vastutada. Igal juhul oleks ta saanud ju vastu pead, kui poleks kulda olnud. Ja isegi siis oleks saanud mõni skeptik öelda, et võttis ühelt noorelt võimaluse saada mängude kogemust. Ma ju mainisin ka seda, et nemad olid minu jaoks kõige suurem medali lootus.

Ahjaa. Ma ei taha siin kohal öelda seda, et ma ütleks, et kriitika on lubamatu. Ei, absoluutselt mitte. Kaks liiget põlesid läbi ja olid alla oma võimete (me kõik tahame seda arvata). Ma lihtsalt väljendasin arvamust, et igal juhul on palju olekseid nüüd mängus.

El President
12.08.16, 16:31
Ju siis Lõuna Korea sobib meile, aga tegu oli siiski olümpia hõbedaga. Tahad või ei taha.

Ja ma ei saa aru milles su probleem. Arvamuse mitmekesisusest oled kuulnud? Ma ei ole kunagi õigustanud ega ka emotsema hakkanud. Ma tahtsin seda öelda, et ta tegi otsuse mitte naiskonda muuta ja ma austan seda otsust. Otsus osutus valeks, tough luck, selle eest tuleb ka temal vastutada. Igal juhul oleks ta saanud ju vastu pead, kui poleks kulda olnud. Ja isegi siis oleks saanud mõni skeptik öelda, et võttis ühelt noorelt võimaluse saada mängude kogemust. Ma ju mainisin ka seda, et nemad olid minu jaoks kõige suurem medali lootus.

Ahjaa. Ma ei taha siin kohal öelda seda, et ma ütleks, et kriitika on lubamatu. Ei, absoluutselt mitte. Kaks liiget põlesid läbi ja olid alla oma võimete (me kõik tahame seda arvata). Ma lihtsalt väljendasin arvamust, et igal juhul on palju olekseid nüüd mängus.

see üks noor ei ole lihtsalt tulevikulootus, kellelt olümpiakogemus ära võeti. ta ongi reaalselt sel hooajal olnud teine number, ehkki ei saanud euroopakatele peale. ka Kirpu jäi kuni olümpiani temast edetabelis tahapoole. seevastu Beljajeva on alles viies number ja pole juba ammu midagi suutnud. ta mitte ei vehelnud taset välja, vaid ta tase ongi selline.

http://www.vehklemisliit.ee/naised-2016/

kui otsustati aasta alguses, et olümpiakoondis pannakse lukku, siis tundus see mulle juba siis väga-väga vale.

Martin
12.08.16, 16:33
Keegi võiks mulle selgitada, et mis vehklemises see tiimitöö on?

See pole ju päris nagu jalgpall, pigem nagu kahevõistlus või suusahüpped, et iga individuaalne esitus on tähtis, jalkas-kossus võib keegi välja ka natuke ansamblist kukkuda ja seal on mingi taktika, et tugevama vastu paneme nii ja nõrgema vastu naa. Samas suusahüppes pead ikka hüppama ja vehklemises ikka torkama või torget vältima.

ericbana
12.08.16, 16:43
Tra. Need erakanalite ülekanded on ikka huinjaa. Pool jooksu läbi juba, aga peab mingi pesupulbri ja raseerija reklaamid ära näitama.

ericbana
12.08.16, 16:47
Grit Šadeiko ftw. #olümpiaturist

El President
12.08.16, 16:52
meie ajakirjanikel mingit infot polnudki Šadeiko vigastuse kohta?

Tra. Need erakanalite ülekanded on ikka huinjaa. Pool jooksu läbi juba, aga peab mingi pesupulbri ja raseerija reklaamid ära näitama.

positiivne on see, et ei pea kettaheite ja odaviske ajal suurte meeste munade sügamist vahtima, vaid saab teisi alasid ka näha. või on finaalideks erikanalid?

telekavaataja
12.08.16, 17:01
positiivne on see, et ei pea kettaheite ja odaviske ajal suurte meeste munade sügamist vahtima, vaid saab teisi alasid ka näha. või on finaalideks erikanalid?

Kusjuures olles ise harjunud Vene telepildiga, siis üle minnes Eesti ETV ülekannetele jäi alati pool võistlusest nägemata, kui omad võistlesid. Mis häirib on reklaam.

El President
12.08.16, 17:07
Tolmoffilt positiivne üllatus. edasi küll ei pääse, aga võidu sai kirja.

lorenzo
12.08.16, 17:09
noh, mitte niivõrd Pahv või isegi mitte treener Kaabermaa, vaid praegune naiskond ise oli sisemise konkurentsi ja muudatuste suhtes negatiivselt meelestatud

Irina Embrich: ärge külvake negatiivsust (http://www.uudisnet.com/link/463757_ol%C3%BCmpiam%C3%A4ngude-peaproov-t%C3%B5i-epeenaiskonnale-kindla-em-kulla)
Embrich loodab, et nüüd, kui võideti Euroopa meistritiitel, mõistavad kõik, miks veheldakse just selles koosseisus.
Kuu tagasi puhkes väike torm, kui hakati arutama, kas Katrina Lehis, kes on Eesti edetabelis Erika Kirpuga võrdselt punkte kogunud, kuid kolmandal kohal, peaks EM-il individuaalturniiril kaasa tegema. Arutati sedagi, et äkki tuleks lülitada Lehis ka naiskonda.
„Tulemused peaksid näitama, et naiskonnas on need, kes peavad seal olema,” sõnas Embrich. „Pole vaja tõmmelda ja kirjutada süüdistavaid artikleid. Ebameeldiv, kui külvatakse negatiivsust. Peatreener otsustab, kes koondisse kuulub. Meie asi on vehelda ja medaleid tuua.”
Eesti epeenaiskonna peatreener Kaido Kaaberma, kelle otsusel Lehis EM-ilt eemale jäi, tunnistas, et õnneks on naiskonna sisekliima hea. „Aga ega see möll, mis meie ümber käis, kasuks ei tule,” arvas Kaaberma. „Olen tüdrukutega palju rääkinud sellest, kuidas end kaitsta. Soovitasin vastavaid artikleid ja kommentaare mitte lugeda.”

see lõhnab kuidagi tüüpilisele naistetiimi õhkkonnale. lisaks veel rahvuse teema. venelannad tavaliselt hoiavad ikka omavahel kokku.

cbulls13
12.08.16, 17:17
Grit Šadeiko ftw. #olümpiaturist

mine p**** !

plastic'99
12.08.16, 17:23
käed eemale Grit Šadeikost!

ericbana
12.08.16, 17:26
mine p**** !

Kui ta katkestad kaheksast viimasest tiitlivõistlusest viis tükki, siis just see ta ongi. Šadeiko on üks mõttetumalt haibituid kergejõustiklasi Eestis. Isegi kui on terve, siis psühholoogiliselt on ta täielik häda. Kuna ma olen nendes ringkondades veidi ka sees, siis see pole laest võetud.

Šadeiko on kena tüdruk, aga sportlast temas ei ole.

plastic'99
12.08.16, 17:27
Kui sa katkestad kaheksast viimasest tiitlivõistlusest viis tükki, siis just see ta ongi. Šadeiko on üks mõttetumalt haibituid kergejõustiklasi Eestis. Isegi kui on terve, siis psühholoogiliselt on ta täielik häda. Kuna ma olen nendes ringkondades veidi ka sees, siis see pole laest võetud.

ma selle spordiala ringkondades ei ole, aga Grit oli kooli ilusaim tšikk. Seega käed eemale!

ericbana
12.08.16, 17:28
ma selle spordiala ringkondades ei ole, aga Grit oli kooli ilusaim tšikk. Seega käed eemale!

Mõtle peaga, mitte riistaga.

Shaq
12.08.16, 18:08
Mõtle peaga, mitte riistaga.
http://g2.nh.ee/images/pix/728x404/BWV4_aGC4MM/grit-sadeiko-mitmevoistlus-sport-72938967.jpg

Väravavaht
12.08.16, 18:43
Meeletult kõva! Äsja joosti naiste 10km 23a vana hiinlaste "Ma-army" megadopingurekord lõpuks üle!!!

Eelmine aasta siis Dibaba jooksis selle sama värdja 1500m rekordi üle, hiinlased oma koodimisega nüüd ajalooanaalides!

El President
12.08.16, 18:46
joosti üks ring vähem või kell kuskil seisis? :eek:

dontastik
12.08.16, 18:50
Parandada 23 aasta vanust maailmarekordit koguni 14,33 sekundiga. Ulme.

El President
12.08.16, 18:50
väga kahtlane. tavaliselt maailmarekordijooksudes ikka pannakse vaheaegu ka tähele. isegi Osila magas selle maha. kõik said kahtlaselt head ajad.

Väravavaht
12.08.16, 18:54
Pani kohe alguses ajama ning kuigi teine pool oli natukene aeglasem, siis 6. km lasti kommentaatorite jutu järgi eriti hullu + kõik teise poole kilomeetrid olid ca. 2:55

väga kahtlane. tavaliselt maailmarekordijooksudes ikka pannakse vaheaegu ka tähele. isegi Osila magas selle maha. kõik said kahtlaselt head ajad.

Tingimused olidki täna ideaalsed, see oli enne starti teada...

plastic'99
12.08.16, 18:59

üldse ei imesta, et osila midagi maha magas. aga Margus viasatist ütles 10 ringi enne lõppu juba, et siit on rekord ohus

Staadium
12.08.16, 19:04
http://g2.nh.ee/images/pix/728x404/BWV4_aGC4MM/grit-sadeiko-mitmevoistlus-sport-72938967.jpg

Pihkaritel ongi poogen, kas medal või mitte. Peamine et oleks kelle peale onada!

plastic'99
12.08.16, 19:11
Pihkaritel ongi poogen, kas medal või mitte. Peamine et oleks kelle peale onada!

krt, kas sul ei löö ennast nii väljendades mingi tuluke põlema?

cbulls13
12.08.16, 20:49
Seitsmevõistuse kõrgushüpe oli vinge. Thiam ja Johnson Thompson tegid uue seitsmevõistluse sees tehtud kõrgushüppe rekordi.

Martin
12.08.16, 22:34
http://www.ohtuleht.ee/753207/indrek-schwede-olumpiamangudel-kattuvad-diktaatorite-ja-vaikerahvaste-huvid

Indrek Schwede | Olümpiamängudel kattuvad diktaatorite ja väikerahvaste huvid
1993. aastal avaldas California ülikooli professor Robert Edelman raamatu „Tõsine lõbu. Spordi publikualade ajalugu NSV Liidus“. Aastaid NSVLis elanud Edelman kirjutab, kuidas läänes usuti siiralt, et nõukogude sportlaste suur olümpiaedu ja medalisadu väikestel ja publikuvaestel aladel peegeldab nende spordialade suurt populaarsust ja massilisust punaimpeeriumis.

dontastik
12.08.16, 23:10
Viimasel kolmel suveolümpial kulla võitnud USA jalgpallinaiskonna teekond lõppes Rios juba veerandfinaalis, kui jäädi penaltiseerias alla Rootsile.

Daz Booob
13.08.16, 01:30
praegu ütled:

enne ütlesid

does not compute. Ehk siis, minu vastus oli su eelnevale retoorikale. Küsimusi võib muidugi esitada jah.

Mis puudutab seda "1 + 1 + 1 + 1", siis sul on osaliselt õigus, aga Lehis oli nt edetabelis beljatsist (kes sakkis täiega iga kord kui platsil käis) ees. Samuti ei saanud Lehis osaleda enam euroopakatel see aasta ning ka olümpial just sellepärast, et teda ei võetud tiimi. Sealt jäid edetabelipunktid saamata, mis oleks teda nt Shutovast (venelaste tiimis) kindlasti ette viinud.

Aga las jääda. Minul kõige rohkem kahju Irinast, kes tõesti tegi imelist tööd. Ja Lehisest ka, sest talle ei antud ühe kiilaka pärast isegi võimalust koha eest võidelda.

Õigustamine on sinu pärusmaa. Mina viitasin, vihjasin, selgitasin, et resoluutselt väljendades on Manu sitt.

j6u1uv4n4
13.08.16, 02:00
https://giant.gfycat.com/WelcomeSourAdder.gif

plastic'99
13.08.16, 02:08
Õigustamine on sinu pärusmaa. Mina viitasin, vihjasin, selgitasin, et resoluutselt väljendades on Manu sitt.

Kui tungiv vajadus napsusena kirjutada, siis võiks midagi vähe humoorikamat tulla. Praegu valdab ainult piinlikkus sinu enda ja su hallolluse kapasiteedi pärast.

vincent
13.08.16, 02:21
krt, kas sul ei löö ennast nii väljendades mingi tuluke põlema?

selle kuplis on pirn juba ammu välja keeratud.

uhuu
13.08.16, 02:25
Meeletult kõva! Äsja joosti naiste 10km 23a vana hiinlaste "Ma-army" megadopingurekord lõpuks üle!!!

Eelmine aasta siis Dibaba jooksis selle sama värdja 1500m rekordi üle, hiinlased oma koodimisega nüüd ajalooanaalides!

Purustas dopingukahtlase maailmarekordi 14 sekundiga - Hiinlase rekord oli 1993. aastal 42 sekundit kiirem kui eelnenud maailmarekord. Teine kord elus üldse 10 000 meetri distantsi läbi jooksnud on, siin ei ole mitte midagi kahtlast...

4872
Almaz, 24 aastat

j6u1uv4n4
13.08.16, 02:32
Oleks võinud siis normaalse kvaliteediga pildi uppida :D pole ime, et ta selle sita pildi peal nagu narkar välja näeb. Hea kvaliteediga pilt on täiesti normaalne:

https://media.aws.iaaf.org/media/LargeL/520338d4-70d5-4e5f-b72c-78b51a653c57.jpg?v=-623975475

El President
13.08.16, 02:52
naiste 10 000 m neli paremat Rios said kõigi aegade top 5 sisse (https://www.iaaf.org/records/toplists/middlelong/10000-metres/outdoor/women/senior).

rahvusrekordeid ja isiklikke tuli kamulaga, kusjuures vanad rekordid langesid kohati päris pika puuga (hõbemedalinaine parandas isiklikku minutiga ja tema ei jooksnud teist korda).

mingi imeline tartaan siis jälle, kui kõik muu korrektne? saab näha, kas teised jooksualad ka sama toodavad. naiste 10 000 m on muidugi piisavalt noor ala, et äkki pole veel lagi saavutatud.

JuriM
13.08.16, 10:52
Tegelikult pole see nii kohutav üllatus, kuna paljud kes teevad lühemaid 1500 - 5000 distantse lihtsalt pole olnud kohutavalt huvitatud sellest 10km vudimisest. Nüüd võeti ette ja tehti ära lihtsalt, ilm ja konkurents oli piisavalt hea ka.

dontastik
13.08.16, 18:56
Oi kui valus...

ericbana
13.08.16, 18:56
Täitsa perses.

vendetta
13.08.16, 19:05
Täitsa perses.

#absurd
#rigged kettad

Mask
13.08.16, 19:21
Paat oleks võinud ka neljas olla. Siis oleks super Olümpia olnud.

lenc
13.08.16, 20:09
Paat oleks võinud ka neljas olla. Siis oleks super Olümpia olnud.
Küll jõuavad Seim, Nabi ja Mäe ka oma neljandad kohad veel võtta.

El President
13.08.16, 20:12
Küll jõuavad Seim, Nabi ja Mäe ka oma neljandad kohad veel võtta.

kas maadluses mitte ei anta kaks pronksi välja?

lenc
13.08.16, 20:54
kas maadluses mitte ei anta kaks pronksi välja?

Sry, kaks pronksi tõesti, aga ka kaks viiendat kohta pronksimatšide kaotajatele. Seega, maadlejad viiendaks!

Väravavaht
13.08.16, 21:03
Mägi ei jõua finaaligi, kahjuks. Neljas koht oleks küll väga super Tema poolt.

plastic'99
13.08.16, 21:04
Mägi ei jõua finaaligi, kahjuks. Neljas koht oleks küll väga super Tema poolt.

Epp Mäe...

plastic'99
14.08.16, 00:26
Del Potro üle küll ikka südamest õnnelik! Loodame, et jätkub jõudu ka finaaliks.

marcello
14.08.16, 03:37
Kui Hartingu vahmiilis olid arvatavasti rohud sassi läinud siis kas leedukaid tabas zika viirus? Täiesti arusaamatu

El President
14.08.16, 03:45
leedukatel oli tulemusest suht savi, kaotus jättis vist isegi rohkem võimalusi playoffiks vastast valida. küllap lihtsalt tangiti, aga asi läks pisut käest ära. hispaanlased oleks kaotuse korral sisuliselt audis olnud ja eks nad tavaliselt koguvadki turniiri käigus vormi.

Mõnuagent 007
14.08.16, 03:49
Samal ajal sai Leedu tõstmises mädali.

j6u1uv4n4
14.08.16, 04:08
Selle sajandi tenniseime: Puerto Rico tennisist Monica Puig on värske olümpiavõitja! 51 winnerit nii kvaliteetse kaitsemängija vastu kui Kerber on väga muljetavaldav. Eelmistes ringides alistas Puig GS'i võitjad Muguruza ja Kvitova.

https://i.gyazo.com/83444d62d4b47ad20e3fb7f25f88e8a6.png
https://pbs.twimg.com/media/CpxfaINWAAA1zhl.jpg
https://pbs.twimg.com/media/Cpxro7NWYAAp2i6.jpg
764599588040900608
764599918866595840
764601203657506816

lenc
14.08.16, 05:30
Kas on vaja üles kaevata selle teema esimesed leheküljed, kus sai paika pandud olümpiaturniiri tähtsus tennises?

plastic'99
14.08.16, 05:32
Selle sajandi tenniseime

yolovana, kle...

jätame selle tiitli ikka ühele wild cardile aastal 2001.

Aga suht nunnu neiu oli ja 3,45 kordselt premeeris trio ka öise ülevaloleku eest.

plastic'99
14.08.16, 05:36
Kas on vaja üles kaevata selle teema esimesed leheküljed, kus sai paika pandud olümpiaturniiri tähtsus tennises?

Kas on vaja üles kaevata 2015. a US Openi ja selle tähtsuse tennises?

j6u1uv4n4
14.08.16, 05:58
yolovana, kle...

jätame selle tiitli ikka ühele wild cardile aastal 2001.

Aga suht nunnu neiu oli ja 3,45 kordselt premeeris trio ka öise ülevaloleku eest.

Puig'i outright koefitsient oli vast midagi 200-300 kanti, seega võib "ime" hulka liigitada küll. Isegi pärast Muguruza võitmist, ehk vaid sinisilmsemad fännid uskusid, et Puig võib siit kulla võtta. Jaanuaris mängis ta viimati WTA finaalis, ning kaotas Kuznetsovale 0:6 2:6. Enne seda oli ta kahes junior GS finaalis kaotanud.

ah krt, ma mõtlesin, decade mitte century. Igaljuhul võimas saavutus neiu poolt. Puerto Rico esimene kuldmedal jääb rahva südamesse igaveseks.

plastic'99
14.08.16, 06:03
Puig'i outright koefitsient oli vast midagi 200-300 kanti, seega võib "ime" hulka liigitada küll. Isegi pärast Muguruza võitmist, ehk vaid sinisilmsemad fännid uskusid, et Puig võib siit kulla võtta. Jaanuaris mängis ta viimati WTA finaalis, ning kaotas Kuznetsovale 0:6 2:6. Enne seda oli ta kahes junior GS finaalis kaotanud.

ah krt, ma mõtlesin, decade mitte century. Igaljuhul võimas saavutus neiu poolt. Puerto Rico esimene kuldmedal jääb rahva südamesse igaveseks.

usu mind, minu jaoks see sama suur ime. Lihtsalt norisin veidi selle "sajandi" ime asjaga veidi ning sügavamat mõtet ei ole mõtet otsida. Sest see, mida Goran toona tegi, mäletatakse ilmselt ajastukaaslaste poolt surmani :)

j6u1uv4n4
14.08.16, 06:11
Emotsioone Puerto Rico pealinnast
764596709611737090