PDA

View Full Version : Välismaalased Eestis

xxxxxx
02.09.02, 23:30
Minumeelest pöörab Soccernet vähe tähelepanu välismaalastest mängijatele Eestimaa
meistri-ja esiliigas,näitex Ray Frankel,Tor Hamre jne.Mida arvate,kas on kohalikest paremad või halvemad?Kuidas kohanenud on,kas erinevad mängustiililt,kas neil olex kunagi lootust ka oma koondist esindada või mõni juba teeb seda ja kui edukalt?
Kas EJL-i piirang kasutada kolme välismängijat on põhjendatud?
Milline on suhtumine neisse jne?

Ootama jäädes XXXXXX:lahe:

Sun
03.09.02, 02:52
Originally posted by xxxxxx

Minumeelest pöörab Soccernet vähe tähelepanu välismaalastest mängijatele Eestimaa
meistri-ja esiliigas,näitex Ray Frankel,Tor Hamre jne.Mida arvate,kas on kohalikest paremad või halvemad?Kuidas kohanenud on,kas erinevad mängustiililt,kas neil olex kunagi lootust ka oma koondist esindada või mõni juba teeb seda ja kui edukalt?
Kas EJL-i piirang kasutada kolme välismängijat on põhjendatud?
Milline on suhtumine neisse jne?

Ootama jäädes XXXXXX:lahe:

Eks igalühel oma arvamus aga mina ütlen, et Ray Frankel,Tor Hamre kaotavad oma parimad ajad Eestis.

See ei ole nende viga.

Glazza
05.09.02, 21:58
Eesti liigas mängib ka teile ilmselt teadmata tegelane - nimelt M.C. Tallinn on endale suure raha eest ostnud kvaliteetmängija :) välismaalt, inglase Barnwell\'i nimelt.

Sama (ehk siis II) liiga meeskonda TÜ Fauna oli lähedal oma meeskonda üleeelmisel aastal Portugali U-17 eest Itaalia vastu mänginud vahetusüliõpilasest portugallase toomisel, aga asjaajamise käigus selgus, et tehing jääb katki, kuna mängija omas profilepingut Portugali 1. divisionis 4 kohal paiknenud meeskonnaga.

Vot nii

raido
05.09.02, 23:39
Minu arust on hetkel kõige parem leegionär TVMK-l - venelane Dmitri Skiperski. Aga floralane Hamre on viimasel ajal heas vormis.
Kui keegi leegionäridest peaks saama oma rahvusmeeskonda esindada, siis oleks selleks Surinami mängija Frankel.

Jaan
06.09.02, 01:37
Ma ei tea kas ta enam m2ngib, aga v2hemalt aasta-paari eest pallis FC Toompea ridades uruguailane Mario. Tont teab, mis ta perekonna nimi on...

Glazza
06.09.02, 08:13
Tegelikult peaks üldse hetkel Eesti liigas nii 10 rahvust esindatud olema: Eesti, Läti, Leedu, Venemaa, Soome, Valgevene, GBR, Norra, Ukraina... hetkel on auk, aga kindlasti on ka mõned tadzikid ja udmurdid..

Anni
06.09.02, 13:26
Originally posted by Stennur

Tegelikult peaks üldse hetkel Eesti liigas nii 10 rahvust esindatud olema: Eesti, Läti, Leedu, Venemaa, Soome, Valgevene, GBR, Norra, Ukraina... hetkel on auk, aga kindlasti on ka mõned tadzikid ja udmurdid..
--------------------------------------------------------------------------------------
Unustasid armeenlased. International (4. W) neist ju põhiliselt koosnebki.

Jaak
06.09.02, 14:14

Ärge unustage välismaalasi nagu - Gruznov, Leitan, Tshelnokov.....:õnnelik:

Trans & Lootus koosnevadki välismaalastest e. Eesti kodakondsust mitte omavatest mängijatest. ;)

raido
07.09.02, 00:20

... Meistriliigas mängib veel Levadia eest Poola väravavaht Jarozewski.

gnat
08.09.02, 04:51
kahju et eesti jalgpallis nii väiksed rahad liiguvad. tegija oleks ku iga meistriliiga klubi saaks endale ka mõne eksootilise odava lõuna ameeriklase kes oskaks midagi väljakul teha kaaa. siis ehk käiks ka rohkem rahvast jalpalli vaatamas. ja huvi selle vastu tõuseks.

Glazza
09.09.02, 02:50
Originally posted by gnat

kahju et eesti jalgpallis nii väiksed rahad liiguvad. tegija oleks ku iga meistriliiga klubi saaks endale ka mõne eksootilise odava lõuna ameeriklase kes oskaks midagi väljakul teha kaaa. siis ehk käiks ka rohkem rahvast jalpalli vaatamas. ja huvi selle vastu tõuseks.

Täiesti mõttetu on siia tuua lõuna verega mängijaid, kellel puuduks motivatsioon. Kes vaid virisevad, longivad ja suurt raha söövad. Ilmselt sa ei tea, aga neid on siin nii 10, julgeksin väita, end näitamas käinud. Ametlikult on isegi kunagi registreeritud olnud 2-3 brasiillast, kes tegid just seda, mida eelpool mainisin. Ja hiljuti ka Levadias käisid täiesti tühjad kohad end välja puhkamas.

gnat
10.09.02, 00:07
selge sain ka veidi targemaks :) ..... ega see loomulik et nad virisevad aga lihtsalt kui oleks mõni noorem korralik( ehk siis motiveeritud) mängija siis usun et see pakuks ikkagi ka siinsele põhjamaisele jalgpallile ka teistsugusemat tooni .... aga jah selle virisemise koha pealt õigus ja ega nende rahadega ka vist nii et kui palka ei maksa siis teda ei koti kui ilusat jalgpalli sa näha tahad .... kurb :(

Be[er]wolf
11.09.02, 20:34
Aga Herr Pohlak ytles kunagi et m6tetu on osta mingeid l6una ameeriklasi kes puhkuselt tagasi tulles on tavaliselt ylekaalus jne:viha:

xxxxxx
15.09.02, 18:52
Nooremad välismaalased saavad sii mängida ja areneda.Oma kodumaal on konkurents nii tihe,et nad lihtsalt ei mahuks meistri -ega esiliigagi koosseisu.Paar meil mänginut on praegu näitex Premiere leagues...
Kuigi Hamre on Eesti jaoks võibolla tõesti liiga vana.Aga siin paistab ta talent ka rohkem silma ja usun,et ta siia enam kauax ei jää...
Peale selle,meil on ju Arno!!!:õnnelik:

Wingback
15.09.02, 22:41
Kui pikaks ajaks Hamrel leping Floraga on?

raido
15.09.02, 23:13
Originally posted by xxxxxx

Nooremad välismaalased saavad sii mängida ja areneda.Oma kodumaal on konkurents nii tihe,et nad lihtsalt ei mahuks meistri -ega esiliigagi koosseisu.Paar meil mänginut on praegu näitex Premiere leagues...
Kuigi Hamre on Eesti jaoks võibolla tõesti liiga vana.Aga siin paistab ta talent ka rohkem silma ja usun,et ta siia enam kauax ei jää...
Peale selle,meil on ju Arno!!!:õnnelik:
Jah, ja endine Soome koondislane Rautiainen:D

-madis-
17.09.02, 15:03
Praegu on hea küll. Pole neid välismaalasi siia palju vajagi. Meie oma mehed tahavad ka mängupraktikat saada. Tahame ju ka tulevasi Poome, Opereid, Piirojasid näha.

PraS
18.09.02, 14:49
välismängijate siiatulekul on ka ju oma + siis tõiseb emv tase?

-madis-
20.09.02, 02:50
Ma ei arvagi, et EMV ei tohiks välismängijad olla. Loomulikult tõstavad nad meie liiga taset ning äratavad inimeste seas huvi Eesti jalgpalli vastu. Samuti kui tahame klubi tasandil kuhugi jõuda on meil vaja võõrsilt abi mängijate näol. Aga see poleks ka hää, kui näiteks kõik klubid ostaksid nüüd kümnete kaupa välismängijaid.

a le coq
20.09.02, 14:18
Originally posted by madman666

Ma ei arvagi, et EMV ei tohiks välismängijad olla. Loomulikult tõstavad nad meie liiga taset ning äratavad inimeste seas huvi Eesti jalgpalli vastu. Samuti kui tahame klubi tasandil kuhugi jõuda on meil vaja võõrsilt abi mängijate näol. Aga see poleks ka hää, kui näiteks kõik klubid ostaksid nüüd kümnete kaupa välismängijaid.

Kümnete kaupa ei osta endale välismaalasi ükski klubi, sest kellelgi pole selleks nii palju raha.

Jaak
20.09.02, 16:14
Originally posted by a le coq

Kümnete kaupa ei osta endale välismaalasi ükski klubi, sest kellelgi pole selleks nii palju raha.

Kümnete kaupa pole mõtet osta, sest üle 3-e ei või korraga väljakule neid nagunii saata.

raido
20.09.02, 23:21
Originally posted by Jaak

Originally posted by a le coq

Kümnete kaupa pole mõtet osta, sest üle 3-e ei või korraga väljakule neid nagunii saata.
Üle 2 ei või väljakule saata. 3 võib nimekirjas olla.

-madis-
23.09.02, 01:18
Üle 2 ei või väljakule saata. 3 võib nimekirjas olla.
Nii on hää küll!

xxxxxx
02.10.02, 00:16
Hamrel on leping 3 aastat,kui ma ei eksi

ROOTSI KUNN
02.10.02, 01:59
Kui FCF ka järgmisel aastal midagi korda tahab saata siis tuleks Hamrest kümne küünega kinni hoida. Läheb aina paremaks nagu hea viinamarjavein.:D

Kaarel
02.10.02, 05:54
Originally posted by xxxxxxPaar meil mänginut on praegu näitex Premiere leagues...

Charlton Athleticu Jonatan Johansson ja Mart Poom on need mehed, kes EML\'st Premiershipi on suutnud murda. Johansson tõsi, tegi ennem vahepeatuse Shotimaal, Glasgow Rangersis. :kaval:

Jaan
02.10.02, 07:40
Siinkohal meenutan veel selliseid mehi nagu Tomas Razanauskas, Trond Inge Haugland ja Pal Christian Alsaker, kes samuti päris heal tasemel mängisid. Mulle oli eriti sümpaatne Alsakeri terav ja resultatiivne mäng äärel.

xxxxxx
06.10.02, 18:10
Mul endal on Solbergist kahju.Kuna nimekirjas võib olla kolm,siis peab poiss Valgas mängima.Tema vist küll siit eriti kuhugi ei jõua tänu sellele jalaluumurrule.Ma pole teda kordagi mängimas näinud,niiet ei oska karjäärivõimaluste kohta seisukohta võtta...

Artista
09.10.02, 02:39
Tänane uudis oli, et Frankel läheb Feyenoordi tagasi. Et ei kohanenud siin. Nooh, mina kohtasin teda tihti kodukandi kaubanduskeskuses ja seal oli ta küll täitsa kenasti kohanenud:doh: . Kuid sellega lõppeb paraku ka arutelu, et kuidas oleks kui Frankel tahaks Eesti eest mängida. Reaalsuse poolt kätte toodud vastust sedalaadi probleemiasetusele tuleb ilmselt veel mõnda aega oodata.

xxxxxx
22.11.02, 21:52
Frankeli tõenäoline lahkumine tähendab,et 3 norrakat saavad nüüd kõik Floras mängida,kui uusi välismaalasi juurde ei tooda?
Mis te olete kuulnud,kas kellelgi on siukseid plaane?

yheksa
27.03.03, 14:30
Oehh... küll ma otsisin kaua seda teemat :keel3:

Et siis selline artikkel Hamrest (http://www.planetfootball.com/article.asp?id=139132&Title=Dutch+sides+eye+Hamre) .

Repserto LuaLua
27.03.03, 14:53
Originally posted by Artista

Tänane uudis oli, et Frankel läheb Feyenoordi tagasi. Et ei kohanenud siin. Nooh, mina kohtasin teda tihti kodukandi kaubanduskeskuses ja seal oli ta küll täitsa kenasti kohanenud:doh: . Kuid sellega lõppeb paraku ka arutelu, et kuidas oleks kui Frankel tahaks Eesti eest mängida. Reaalsuse poolt kätte toodud vastust sedalaadi probleemiasetusele tuleb ilmselt veel mõnda aega oodata.

Mingi periood kui ma tihti hollywoodi külastasin, nägin Frankelit ka seal iga nädal paar korda, kenasti kohanenud eesti blondiinidega.

Jaan
27.03.03, 19:35
Frankel integreerus.

raido
27.03.03, 20:17
Hamrel ja Larsenil on ka oma ametlikud saidid: http://homepage.mac.com/torhenninghamre/
http://www.zone.ee/Larsen/

Kaarel
15.04.03, 02:12
Keegi norra keele oskaja võiks neid Tor Henningu mänguraporte eesti keelde tõlkida. Päris huvitav oleks mängija enda vaatenurgast kohtumise kohta lugeda.

Marduk
15.04.03, 10:25
Originally posted by Vince

Kui pikaks ajaks Hamrel leping Floraga on?
Kusagilt kuulsin k6lakat, et Hamre pidavat peale seda hooaega Eestist lahkuma. Ei tea kui t6si see on. Kuid kahtlematta on ta yks parimaid Eestis m2ngivaid v2lismaalasi.
V2lismaalastega on ju alati nii, et kui neid osta siis peavad nad kohalikest yle olema. Sest ei ole ju m6tet keskp2rast, kuid kallist selli, niisama varumeeste pinki nyhkima tuua.

17
27.04.03, 01:07
emmm.... hamre on tõesti tuuz aga jah solberg... ei oskagi kohe midad õelda kuid siiski mees tahab mängida ja mängib(kui loomulikult väljakule lastakse) frankel veix ju kyll eestisse edasi jääda ja yldse norrakad kh sest nemad on eesti jalgpalli nagu elama pannud fännid saavad rohkem oma häälepaelu rikkuda sest hamre ju ikke igas mängus paneb vähemalt yhe värava ära ja kui teda ple siis flora tase ju ikke langeb kuigi ma ei taha sellega seda õelda et flora ilma välismängjateta nõrk olex aga siiski hamre on floral põhitegija

kaala
27.04.03, 02:01
p6hitegija...emm....reim on tema k6rval *****Ä****

Jaan
27.04.03, 04:22
Originally posted by mixer

emmm.... hamre on tõesti tuuz aga jah solberg... ei oskagi kohe midad õelda kuid siiski mees tahab mängida ja mängib(kui loomulikult väljakule lastakse) frankel veix ju kyll eestisse edasi jääda ja yldse norrakad kh sest nemad on eesti jalgpalli nagu elama pannud fännid saavad rohkem oma häälepaelu rikkuda sest hamre ju ikke igas mängus paneb vähemalt yhe värava ära ja kui teda ple siis flora tase ju ikke langeb kuigi ma ei taha sellega seda õelda et flora ilma välismängjateta nõrk olex aga siiski hamre on floral põhitegija

Tere tulemast reaalsusesse! Frankelit pole ju enam ammu Eestis. Solberg on kah Maarjamaa tolmu jalgadelt pyhkinud.

U2
29.05.03, 14:42
Parim välismaalane on kindlalt hamre,hamre ja veelkord hamre

U2
29.05.03, 14:43
gruznov ka

Glazza
29.05.03, 15:53
Originally posted by karmo17

gruznov ka

Tubli laps oled! Juba 28 postitust koos.

Minul võttis see üle nädala, sina jõudsid tunniga:lahe:

xxxxxx
15.06.03, 17:48
Hey!
Siis on olemas veel site www.zone.ee/Tor

Heitke pilk peale - just seda ma praegu teen.
Muidex, loodax varsti jälle äkki uut satsi välismaalasi. Minu meelest on Tori müümine vägagi tõenäoline. Ma tean sellest vast ka veidi rohkem kui ülejäänud.

Regards!

xxxxxx
15.06.03, 17:49
Aadress on siiski

www.zone.ee/tor

Black_Magic
15.06.03, 18:16
Selles MC Tallinnas on üks normaalne vend Gorge Barnwell vist või midagi sellist, see on päris normaalne mängija!

ethan
11.07.03, 22:39
Kui kedagi selle mängija käekäik huvitab, siis olgu mainitud, et endine Feyenoordi palgaline Ray Frankel sõlmis ligi nädal tagasi kahe-aastase lepingu teise Hollandi Eredivisie klubiga FC Gröningen.

raido
20.07.03, 14:58
Muideks endine TVMK\'lane Egidius Jushka on ka kuhugi Kasahstani kolinud.

Hogarth
20.07.03, 20:13
Aga mulle meeldib kõige rohkem TVMK-Dmitri Skiperski,vend tuli,nägi,tegi mehetegusid ja õppis Eesti keelt nii,et tal see paremini suus kui mõnel kohalikul Eestlasel.

Jux
20.07.03, 20:32
Naised on saunas sosistanud (linki pole anda ;) ), et Skiperski Dima on siirdumas võimaluse korral mõnda Austria klubisse. Ausalt öeldes vääriks see mees küll Eesti kodakondsust, ta on sooritanud eesti keele kõrgtaseme eksami hiilgavalt.

Hogarth
20.07.03, 20:40
Originally posted by Jux

Naised on saunas sosistanud (linki pole anda ;) ), et Skiperski Dima on siirdumas võimaluse korral mõnda Austria klubisse. Ausalt öeldes vääriks see mees küll Eesti kodakondsust, ta on sooritanud eesti keele kõrgtaseme hiilgavalt.Kahju küll kui nii sümpaatne mängija lahkub siit.Kõik välismaised mängijad võiks nii toredad olla.

xxxxxx
01.09.03, 16:43
Värskeimad uudised siiani: Flora lõpetas Glenn Larseniga lepingu poolte vahelisel kokkuleppel. Ikka sama mis Frankeliga...Huvitav mis neile välismaalastele siin ei istu? Glenn oli ju vahepeal täitsa hea, lõi kohe esimeses mängus värava ja...:sega1:

raviaa
18.12.03, 10:39
Midagi susiseb VIFi ja Flora vahel.Kas keegi närib norra keele läbi?
http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=206324

raviaa
18.12.03, 10:39

mcnamara
18.12.03, 10:46
Originally posted by raviaa

Ma võin pisut tõlkida, kui keegi ette ei jõua. :) Valerenga Kjetil Rekdaliga eesotsas on Hamrest huvitatud. Samas on selge, et Flora tahab norralase eest 2-3 miljonit ja sellist raha Norra klubil välja käia pole.
Samas on Valerengal kehtiv leping Kristen Viikmäega, nii et kõne alla võib tulla vahetuskaup.
Valerenga tahaks igatahes tublisti uusi mängijaid hankida. Kõik selgub siis, kui Rekdal on eri huvipooltega asju arutanud. See peaks juhtuma juba täna.

ugla
19.12.03, 20:08
Ja ongi tehing toimunud. Soccernet. (http://www.soccernet.ee/news.php?id=5486) Huvitav kas selline diil oli ikka kasulik ? Suht võileiva raha ju. Ja Viikmäe pole ka teab mis vormis viimastel aegadel olnud....Aga teisest küljest on Floral nähtavasti iga kroon vajalik.

bomb
12.01.04, 22:07
Noh kui te ei tea siis tulevast aastast hakkab mängima hollandlane esiliigas Pärnu tervise eest ja nimeks Jeff Pjiepers ja ma ei hakka küsima kelle poeg ta on.

-Antz-
12.01.04, 23:42
Aga kelle poeg ta siis on? :(

yheksa
13.01.04, 00:07
Kui loogikat kasutada, eksju, siis ma ütleks, et vana Pijpersi poeg :)

Martin
13.01.04, 00:08
Kui loogikat kasutada, eksju, siis ma ütleks, et tegemist oli naljaga ;)

skint
13.01.04, 00:13
Kui loogikat kasutada, eksju, siis ma ütleks, et vist ikka Arnjo Pjeipierse poeg:kaval:

malagar
13.01.04, 02:04
Siin pole isegi loogikat vaja - muidugi on Jeff Arno poeg ja tegemist ei ole naljaga :kaval:
Kui klubide koosseisud avaldati pidasin seda igastahes heaks märgiks et Arno pikendab lepingut - tal pere ju Jeffi Pärnus mängimise järgi otsustades väga hästi sisse seadnud .
Ka küsiti vist mingis õhtulehes Arnolt kas Jeffi peagi ka Flora koosseisus võib näha , selle peale vastas uhke isa siis , et vara veel - Jeff olevat hilise arenguga ja Meistriliiga taseme jaoks läheb veel pisut aega .

xxxxxx
13.01.04, 22:08
Originally posted by malagar

Siin pole isegi loogikat vaja - muidugi on Jeff Arno poeg ja tegemist ei ole naljaga :kaval:
Kui klubide koosseisud avaldati pidasin seda igastahes heaks märgiks et Arno pikendab lepingut - tal pere ju Jeffi Pärnus mängimise järgi otsustades väga hästi sisse seadnud .
Ka küsiti vist mingis õhtulehes Arnolt kas Jeffi peagi ka Flora koosseisus võib näha , selle peale vastas uhke isa siis , et vara veel - Jeff olevat hilise arenguga ja Meistriliiga taseme jaoks läheb veel pisut aega .

Huvitav kas J.P. on ka õnnelik, et isssi ta kohta hilise arenguga ütles?:) Muidex, neist kes on teda mängimas näinud - mis arvate? On ta oma kohta väärt?
Ah jaa, ta ei näe muide üldse paha välja:) naiselik kommentaar

siim212
27.01.04, 12:25
Viljandis on olnud ntx dovydenas tema on hea mängija::õnnelik:

zaz
27.01.04, 14:54
Originally posted by siim212
Viljandis on olnud ntx dovydenas tema on hea mängija::õnnelik:

Ongi nii, väää?

Amadeus
11.02.04, 11:51
Jeffi teine nimigi issi järgi ju Arnould :)

ethan
11.02.04, 17:37
Originally posted by Amadeus

oh üllatust:)

Amadeus
11.02.04, 17:58
Originally posted by ethan

Originally posted by Amadeus

oh üllatust:)

Tegelikult on ju Pijpersi näol tegemist sedav6rd levinud nimega Eestis , et t6esti tekitab segadust.

Keano
11.02.04, 21:56
Välismaalased Eesti liigades on väga tere tulnud nähtus.Parim välismaalane on kindlasti Tor Henning Hamre (tegelt meeldis Glen Atle Larsen ka).Tema 39 väravat see hooaeg on küll midagi ebamaiset.
Frankel on muidu ka hea mängija aga talle vist ei sobinud Eesti külm kliima ja jõuline mäng.

xxxxxx
11.02.04, 22:56
Kas kellelgi on ka mingit infi, on uuel hooajal jälle uusi leegionäre tulemas? Igatahes levaadiakatel käis üks leedukas siin talvel testimas, kuigi rohkem pole miskit eriti kuulnud sest (ei ole ekstra huvi tundnud ka tegelt!)

zaz
11.02.04, 23:10
Levadia leedukad:

Vitoldas Cepauskas - kaitsja, kes tegi Levadia eest kaasa ka Aastalõpu turniiril

Marius Dovydenas - aastaid Eestis mänginud poolkaitsja, pidavat hakkama Levadias etendama paremkaitsja rolli

Kuidas leedukad ja ülejäänud Levadia meeskond mängima hakkab, saab näha juba 14. Märtsil, kui A. Le Coq MiniArenal kohtutakse Flora meeskonnaga:lahe:

PraS
12.02.04, 00:15
Originally posted by Keano

Parim välismaalane on kindlasti Tor Henning Hamre (tegelt meeldis Glen Atle Larsen ka).Tema 39 väravat see hooaeg on küll midagi ebamaiset.

Pal Alskaer(võin ka väga vabalt kirjapildiga eksida) oli ka omal ajal väga tasemel.Teatavasti liikus tema kreekasse. Kuid üleüldse tulemusi ka mujal maailmas vaadata siis on vist parim ikkagi Jonatan Johansson, kes on ilma teind nii sotimaal kui ka inglismaal!!!

Amadeus
12.02.04, 11:39
TVMK ju kah sai endale leeduka Arunas Pukelevicius aga too sai kohe vigastada kontrollmängus. Ja Egidjus Jushka on tagasi.
Merkuuril käis testimas vähemalt kolm Lätlast. Yks neist on ka viimastes mängudes kaasa löönud. Renar Zartshenko. Aastal6pu turniiril oli veel väravavaht (väga vinge) Ingus Kursis ja teine ryndaja/poolkaitsja Savalniiks
Levadia Leedukad olid juba eespool mainitud
Ja loomulikult on ju veel trve hulk Vene kodakondseid Narvas ja TVMKs ja Lootuses

Amadeus
12.02.04, 13:20
Uudisi Lootuse rindelt. Nad muretsesid endale just Simferooploi Tauriast ryndaja nimega Ifran Ametov.

http://www.fclootus.ee/rus/modules.php?name=News&file=article&sid=136

ethan
12.02.04, 15:41

Tegelikult on ju Pijpersi näol tegemist sedav6rd levinud nimega Eestis , et t6esti tekitab segadust.

Annan vihje: Jeff ArnouldPijpers ning Arnould Dick Pijpers.

Uudisi Lootuse rindelt. Nad muretsesid endale just Simferooploi Tauriast ryndaja nimega Ifran Ametov.

Tänasel päeval ma vene keelt ei valda, aga kas see artikkel ütleb ka et Pomazan liikus Alutagusele ning Bazjukin ja Starovoitov Merkuuri?

Amadeus
12.02.04, 15:47

Annan vihje: Jeff ArnouldPijpers ning Arnould Dick Pijpers.

Tänasel päeval ma vene keelt ei valda, aga kas see artikkel ütleb ka et Pomazan liikus Alutagusele ning Bazjukin ja Starovoitov Merkuuri?

Seda ta ytleb jah. Ja Toshtshevi liikumine pole veel päris kindel aga ilmselt kah Merkuuri.

sosku
12.02.04, 18:13

kas see artikkel ütleb ka et Pomazan liikus Alutagusele ning Bazjukin ja Starovoitov Merkuuri?
Sellest kirjutas \"ME\" juba möödunud nädalal. Sõbrad - lugege vahest ka meie venekeelset pressi. Duo Saveljev-Mihhailov kirjutavad tihti asjadest, mis SSÕl-s iialgi ära trükitud ei saa.

Amadeus
12.02.04, 18:47
Originally posted by Tshurka

kas see artikkel ütleb ka et Pomazan liikus Alutagusele ning Bazjukin ja Starovoitov Merkuuri?
Sellest kirjutas \"ME\" juba möödunud nädalal. Sõbrad - lugege vahest ka meie venekeelset pressi. Duo Saveljev-Mihhailov kirjutavad tihti asjadest, mis SSÕl-s iialgi ära trükitud ei saa.

Huvitav Lootuse kodukas ei teadnud veel eelmine nädal kyll midagi kindlat. Alles täna tuli kindel teade, et liikumised ikka aset leiavad. Mainiti kyll eelnevalt, et vist on midagi tulemas nende meestega , aga väga uduselt.

Ja Pomazani liikumisest ei olnud midagi kuulda. Väideti hoopis millaski, et ta nyyd pysivalt Narva jääb. Kahjuks allikat ei mäleta.

Jaan
13.02.04, 00:57
Originally posted by PraS

Pal Alskaer(võin ka väga vabalt kirjapildiga eksida) oli ka omal ajal väga tasemel.Teatavasti liikus tema kreekasse. Kuid üleüldse tulemusi ka mujal maailmas vaadata siis on vist parim ikkagi Jonatan Johansson, kes on ilma teind nii sotimaal kui ka inglismaal!!!

Alsaker oli see mees.

Patriot (BYL)
06.03.04, 11:42
Bazjukin, Tošev ja Starovoitov olid meeskondaliidrid. Pomazan ja Ametov ning veel paar noori ei saa neid asendada. Kuigi Ametov on väga tugev mängija. Kohtla-Järve Alko korraldatud traditsioonilisel taliturniiril lõi ta 3 või 4 tähtsaid väravaid.
:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

tkkt
17.01.05, 01:30
Niuke küsimus, et kui vaadates siia (http://soccernet.ee/news.php?id=8015) torkab silma niisugune mees
Kim Solberg JK Kalevi ridades!

Kas ex-florakast norralane, kellel niideti \"ukraina vikati\" poolt jalaluud, on Kalevi ridades platsil? või on tegemist mingi nimekaimuga?

:oih:

PraS
17.01.05, 08:08
Algselt postitas Roosaelevant

Niuke küsimus, et kui vaadates siia (http://soccernet.ee/news.php?id=8015) torkab silma niisugune mees
Kim Solberg JK Kalevi ridades!

Kas ex-florakast norralane, kellel niideti \"ukraina vikati\" poolt jalaluud, on Kalevi ridades platsil? või on tegemist mingi nimekaimuga?

:oih:

Tõesti on see endine Flora poiss. Kim osales ka eelmisel aastal Valga treeningutel mõnel üksikul korral. Oma jutu järgi on ta rohkem ärikas kui jalgpalllur.

tkkt
18.01.05, 00:40
Ja kutt ongi otsustanud Eestisse jääda ja ÄRI teha?:D

PraS
19.01.05, 14:58
Algselt postitas Roosaelevant

Ja kutt ongi otsustanud Eestisse jääda ja ÄRI teha?:D

seda küsi temalt ise. ahjaa minu teada õppis ta kuskil siin või siis veel õpib.

duff_K
19.01.05, 15:00
minu allikad räägivad et ta õppib ärindust eestis mis koolis ei mäleta EBS oli vist........ ja arvatavasti hakkab ka Kalevi eest liigat mängima

13
19.01.05, 15:22
Ei tea kuidas Hamre poisil läheb kuhu iganes ta ka Florast müüdi.

Karla
19.01.05, 15:23
Hamre on Valerengas pingipoiss.

Jaak
19.01.05, 15:37
Algselt postitas Karla

Hamre on Valerengas pingipoiss.

Hamre laenati selleks hooajaks 1.divisioni Mandalskameratene meeskonda e. sinna kust ta Florasse tuli.

budu
09.03.05, 15:19
palju selle hooajal algul meeskondades välismaalasi on???

raido
09.03.05, 18:05
Meistriliigas:
Levadia: 3 (Dovydenas, Cepauskas, Karalius)
TVMK: 4 (Skipersky, Shirmelis, Jushka, Rimas)
Flora: 1 (Sirevicius)
Trans: 4 (Ametov, Dobrovolsky, Lipartov, Yagudin)
Merkuur: 4 (Zarcenko, Grishin, Mitin, Bazjukin)
Dünamo: 5 (Carvalho, Tomaily, Rukshenas, Andrejev, Spiridonov)
Tulevik, Valga, Kuressaare, Tammeka: 0

Kokku: 21

marcello
09.03.05, 18:09
Riigid keda nad esindavad?

Off topic:kes oskaks öelda millal tulevad hooaega tutvustavad ajakirjad välja või vähemalt üks nendest

Bobik
09.03.05, 18:11
TÜ Fauna eest mängib algaval hooajal tõenäoliselt portugallane.

raido
09.03.05, 18:14
Algselt postitas marcello

Ma arvasin, et ML huvitatu peaks seda teadma, aga olgu siis.

Leedu(8): Dovydenas, Cepauskas, Karalius, Shirmelis, Jushka, Rimas, Sirevicius, Rukshenas
Läti(1): Zarcenko
Venemaa(7): Skipersky, Lipartov, Yagudin, Bazjukin, Tomaily, Andrejev, Spiridonov
Ukraina(3): Ametov, Dobrovolsky, Mitin
Valgevene(1): Grishin
Portugal(1): Carvalho

asdf
09.03.05, 18:59
Algselt postitas marcello

Off topic:kes oskaks öelda millal tulevad hooaega tutvustavad ajakirjad välja või vähemalt üks nendest

Liigajalgpall 2005 ilmus 1. märtsil. See tuleb minu teada kõigile Sporditähe tellijatele koju ning tuleb (kui mitte juba on tulnud) ka vabamüüki.

marcello
09.03.05, 23:17
Peab teadma?
Tavaliselt on ikka nime taga ka riik olemas kohe aga see selleks.Ajakirja kohta sain ka spordilehest vastuse.

budu
22.03.05, 17:36
palju madalamates liigades võõramaalasi on.enda teada tü/faunas pidi neid kaks olema

Kaspy
22.03.05, 20:03
Algselt postitas budulojus

palju madalamates liigades võõramaalasi on.enda teada tü/faunas pidi neid kaks olema

Ja nad on siia tänu õpingutele sattunud?

bomb
22.03.05, 21:33
Merkuuril mängib hea Läti leegionär pidi isegi Läti noortekoondisel käinud nimelt Renars Zartsenko

Martin
12.04.05, 15:12
Algselt postitas raido
Ma arvasin, et ML huvitatu peaks seda teadma, aga olgu siis.
Leedu(8): Dovydenas, Cepauskas, Karalius, Shirmelis, Jushka, Rimas, Sirevicius, Rukshenas
Läti(1): Zarcenko
Venemaa(7): Skipersky, Lipartov, Yagudin, Bazjukin, Tomaily, Andrejev, Spiridonov
Ukraina(3): Ametov, Dobrovolsky, Mitin
Valgevene(1): Grishin
Portugal(1): Carvalho

Mina sain sellise nimekirja, meistriliiga kohta.

Leedu: Tomas Rimas (TVMK), Egidijus Juška (TVMK), Gintas Širmelis (TVMK), Arvidas Rukšenas (Dünamo), Tomas Sirevicius (Flora), Martynas Karalius (Levadia), Marius Dovydenas (Levadia), Vitoldas Cepauskas (Levadia)
Läti: Renars Zarcenko (Merkuur)
Venemaa: Dmitri Skiperski (TVMK), Jevgeni Spiridonov (Dünamo), Mihhail Andrejev (Dünamo), Sergei Tomailõ (Dünamo), Nikolai Grišin (Merkuur), Maksim Bazjukin (Merkuur)
Portugal: Nikolas Gomes de Korvalho (Dünamo)
Ukraina: Sergei Mitin (Merkuur), Dmitro Dobrovolski (Trans)

Grišinil teine kodakondsus, Jagudin, Ametov ja Lipartov eestlasteks saanud. Soccernet.ee andmetel.

Kas kellelgi on vastuväiteid-lisandusi?

asdf
12.04.05, 17:03
Algselt postitas Martin

Jagudin, Ametov ja Lipartov eestlasteks saanud. Soccernet.ee andmetel.

Jagudinil ja Lipartovil on endiselt Venemaa kodakondsus ning Ametovil Ukraina oma.

Jaak
12.04.05, 17:04
Algselt postitas asdf

Algselt postitas Martin

Jagudin, Ametov ja Lipartov eestlasteks saanud. Soccernet.ee andmetel.

Jagudinil ja Lipartovil on endiselt Venemaa kodakondsus ning Ametovil Ukraina oma.

siin tõestus kah:

http://www.fctrans.ee/content.php?content.67

holland
26.07.05, 12:10
mis saanud neist välimaalastest kes siin mänginud aga nyyd kuskile kadunud

budu
10.01.09, 22:07
see teema peaks vastama romario küsimusele

...Jumal...
18.08.09, 19:36
Läbi aegade FC Flora eest mänginud välismaalased:
Tomas Sirevičius........(LIT)103 (17)
Juha Hakola..............(FIN)65 (25)
Tor Henning Hamre.....(NOR)50 (62)
Ričardas Zdančius......(LIT)36 (16)
Algimantas Briaunys....(LIT)36
Tomas Ražanauskas....(LIT)29 (8)
Pal-Christian Alsaker...(NOR) 25 (12)
Darius Magdišauskas...(LIT) 20 (1)
Trond Inge Haugland...(NOR) 20
Viktoras Olšanskis.......(LIT) 19 (2)
Ray Frankel...............(HOL) 14 1
Glen Atle Larsen.........(NOR) 13 (6)
Vahe Jagmurjan..........(ARM) 11 (6)
Janne Erik Oinas..........(FIN) 11 (1)
Raimondas Vainoras.....(LIT) 10 (1)
Jonatan Johansson......(FIN) 9 (9)
Jesper Johansson........(FIN) 9 (3)
Otar Korgalidze...........(GEO)8 (3)
Jasse Jalonen.............(FIN) 5
Zaur Tagi-Zade..........(ASB) 5
Kim Solberg...............(NOR) 2
Remigius Mikocionis.....(LIT) 2
Marius Dovydenas.......(LIT) 1
Nimi, riik, mängitud mängud, löödud väravad
Võrdluseks eestlastest enim mänge. Martin Reim 385 (69)
Enim väravaid Vjatšeslav Zahovaiko 117 (108)

xrip55
19.08.09, 01:28
TASE !

Tor Henning Hamre.....(NOR)50 (62)

rallikas
08.10.17, 19:08
Väärt teema väärt kergitamist.

Viimasest postitusest on omajagu aega möödunud, kuid samal ajal on meie liigas väga huvitavaid pallureid olnud näha. Mõni neist on kadunud ajaloo kroonikatesse, mõni teeb juba korralikku karjääri.

Alustaks sellise uudisega: Levadias 2016 aastal säranud Anton Mirantšuk tegi Venemaa koondises debüüdi (http://soccernet.ee/artikkel/levadias-saranud-poolkaitsja-tegi-venemaa-koondises-debuudi).
-----------------
Lisaks.

Noorena Kaljus alustanud ja Infonetis särama löönud Fabrice Elysée Kouadio Kouakou, alias Manucho, liikus Infonetist 2015 aastal Alžeeriasse USM Alger'i ridadesse. Manucho tegi USMA eest 9 mängu ja 2 väravat. Järgneval kahel hooajal oli kahes erinevas klubis laenul. 2015-16 aastal RC Relizane'i eest 28 mängu ja 12 väravat, 16-17 hooajal CS Constantine'i 24 mängu ja 6 väravat.
Sellest suvest alates jätkub karjäär Egiptuses Al Ittihadi võistkonnas. Senimaani 3 mängu ja 3 väravat, mis kokku toonud 6 punkti.

-RoMaRiO-
08.10.17, 19:55
Suurema lennuga mängijatest on Sander van de Streek (2013 Floras laenul) jõudnud välja Utrechti. Pärast Florat kaks aastat Hollandi kõrgliigas Cambuuris vastavalt 7 ja 4 väravat ning eelmisel hooajal tugevuselt teises liigas nende eest koguni 22 väravat. Poolkaitsja kohta väga ilusad numbrid. Floras näidatu põhjal ei oleks sellist tulevikku osanud ennustada, erinevalt näiteks Mirantšukist.

-RoMaRiO-
12.10.17, 15:43
Kassim Aidara on liitunud sama India klubiga, kus on varasemalt end juba sisse seadunud Asiedu ja Kovb.

Marek_T
12.10.17, 15:52
Suurema lennuga mängijatest on Sander van de Streek (2013 Floras laenul) jõudnud välja Utrechti. Pärast Florat kaks aastat Hollandi kõrgliigas Cambuuris vastavalt 7 ja 4 väravat ning eelmisel hooajal tugevuselt teises liigas nende eest koguni 22 väravat. Poolkaitsja kohta väga ilusad numbrid. Floras näidatu põhjal ei oleks sellist tulevikku osanud ennustada, erinevalt näiteks Mirantšukist.

Utrechtis sealjuures samuti väga ilusad numbrid: kõigis seitsmes voorus mänginud, neist vaid ühes vahetusest sekkunud ja korra välja vahetatud, kõik ülejäänud mängud full 90'. Ja kaks väravat, ADO Den Haagile ja Roda JC-le, mõlemad võidumängudes. Vägev.

Drogba
12.10.17, 16:38
Kassim Aidara on liitunud sama India klubiga, kus on varasemalt end juba sisse seadunud Asiedu ja Kovb.

Huvitav, kas samuti agent Alen Stepanjani välismaale aidatu ?

-RoMaRiO-
12.10.17, 16:53
Huvitav, kas samuti agent Alen Stepanjani välismaale aidatu ?

"Kolmanda poolaja" põhjal võiks seda eeldada jah.

kesa
13.10.17, 17:58
2013 a-l Tallinna Kalevis mänginud Ekvatoriaal Ginea koondislane Dani Evuy mängis 2015 a-l legendaarse Pele kunagises koduklubis New York Cosmoses oma ainukese mängu, viibides platsil 90' koos kuulsa klubikaaslasega, kelleks Madridi Reali legend Raul.
NASL (USA/Can 2. level) Carolina RailHawks - New York Cosmos 1:3 WakeMed Soccer Park, Cary, pv 5129

dareth
13.10.17, 18:55
Varasematest kalevlastest on täitsa asjalikud mängumehed Aladin Šišić ja Stefan Tripkovic.

kesa
13.10.17, 19:02
Mõlemad kodumaal tagasi

Tripkovic - Serbia kõrgliigas FK Javor Ivanjica
Šišic - Bosnia kõrgliigas FK Mladost Doboj Kakanj

Shparkz
13.10.17, 19:10
Rakvere Yao on Armeenias tagasi.

telekavaataja
19.11.17, 11:21
S erinevalt näiteks Mirantšukist.

Lugu Anton Mirantšukist (https://www.sports.ru/tribuna/blogs/odukhevremeni/1478348.html) vene keeles, kus on tähtsale kohale seatud ka laenuperiood Levadias. Üldiselt on tore sell ja kaksikvennaga lammutavad Venemaa liidervõistkonna poolkaitses.

Drogba
03.12.18, 15:41
Täitsa huvitav. Levadias mänginud Cem Felek, tegi lepingu Ats Purje endise tööandja Kupsiga. Seega Levadiast liigub Kupsi suunal mängija juba teist aastat järjest. Peale eelmise hooaja lõppu liikus sinna Tabi Manga.

Kasper
03.12.18, 18:15
Täitsa huvitav. Levadias mänginud Cem Felek, tegi lepingu Ats Purje endise tööandja Kupsiga. Seega Levadiast liigub Kupsi suunal mängija juba teist aastat järjest. Peale eelmise hooaja lõppu liikus sinna Tabi Manga.
Huvitavamaks teeb veel asjaolu, et kumbki polnud Levadias võtmemängija.

Myrgel
05.12.18, 18:25
Millised võiks olla läbi aegade top 5 välismaalaste üleminekud Eestist välismaale? Võttes arvesse uue liiga/klubi/publikuhuvi taset.

Tofoa
05.12.18, 18:54
Millised võiks olla läbi aegade top 5 välismaalaste üleminekud Eestist välismaale? Võttes arvesse uue liiga/klubi/publikuhuvi taset.

1. Jonatan Johansson 1997 Flora-Rangers £0,5m
2. Juha Hakola 2009 Flora-Heracles

Rohkem pole aega hetkel mõelda :)

Halb ründaja
05.12.18, 19:58

Manucho Infonet - USM Alger. Vist oli kuuekoaline summa.

Mattis98
05.12.18, 22:27
1070394927241150465

sibierski
06.12.18, 21:13

Kas Sa mõtled rahalises mõttes üleminekut või tasuta üleminekut?

Myrgel
09.12.18, 21:12
Kas Sa mõtled rahalises mõttes üleminekut või tasuta üleminekut?
Vahet pole. Pea asi, et eelmine klubi oli eestis ja järgmine oli selge samm edasi.

Tofoa
09.12.18, 21:20
Mirantšuk ja Loko loeb?

-RoMaRiO-
01.04.19, 17:49
Viskame pilgu peale, mis on saanud eelmisel hooajal Eesti liigas mänginud leegionäridest

Sergei Tumasjan - Usbekistani kõrgliiga
Marko Brtan - Bosnia kõrgliiga

Cem Felek - Soome kõrgliiga
Muamer Svraka - Sloveenia kõrgliiga
Roman Debelko - tagasi Ukraina kõrgliigas Lvivi Karpatõ

Dmitri Barkov - Venemaa esiliiga
Dante Leverock - Iirimaa kõrgliiga
Betim Halimi - Ukraina kõrgliiga
Mattheus Troche - Portugali kolmas liiga

Dejan Djermanovic - Omaani kõrgliiga
Boliguibia Ouattara - Saudi Araabia esiliiga
Samson Iyede - Taani esiliiga
Oleksander Suhharov - Ukraina esiliiga

Takuya Matsunaga - Fääri saarte kõrgliiga
Sandro Embalo - Portugali kõrgliiga U23
Karim Conte - nüüdseks juba Austria kõrgliigas debüüt tehtud
Steve Kingue - USA esiliiga
Hidetoshi Wakui - Soome kolmas liiga

ehk siis kokkuvõtteks võib öelda, et need ajad on möödas, kus siia ainult rämpsu sattus, kelle jalgpalluriteekond siit lahkumisega ka lõpu sai. nagu kalendrijuttudestki selgunud, siis siit on võimalik siirduda kõrgemale tasemele ja nii mõnigi leegionär on teinud palju säravama sammu kui kohalikud poisid.

Nasfal
01.04.19, 18:04
Viskame pilgu peale, mis on saanud eelmisel hooajal Eesti liigas mänginud leegionäridest

Sergei Tumasjan - Usbekistani kõrgliiga
Marko Brtan - Bosnia kõrgliiga

Cem Felek - Soome kõrgliiga
Muamer Svraka - Sloveenia kõrgliiga
Roman Debelko - tagasi Ukraina kõrgliigas Lvivi Karpatõ

Dmitri Barkov - Venemaa esiliiga
Dante Leverock - Iirimaa kõrgliiga
Betim Halimi - Ukraina kõrgliiga
Mattheus Troche - Portugali kolmas liiga

Dejan Djermanovic - Omaani kõrgliiga
Boliguibia Ouattara - Saudi Araabia esiliiga
Samson Iyede - Taani esiliiga
Oleksander Suhharov - Ukraina esiliiga

Takuya Matsunaga - Fääri saarte kõrgliiga
Sandro Embalo - Portugali kõrgliiga U23
Karim Conte - nüüdseks juba Austria kõrgliigas debüüt tehtud
Steve Kingue - USA esiliiga
Hidetoshi Wakui - Soome kolmas liiga

ehk siis kokkuvõtteks võib öelda, et need ajad on möödas, kus siia ainult rämpsu sattus, kelle jalgpalluriteekond siit lahkumisega ka lõpu sai. nagu kalendrijuttudestki selgunud, siis siit on võimalik siirduda kõrgemale tasemele ja nii mõnigi leegionär on teinud palju säravama sammu kui kohalikud poisid.

Loodetavasti sellised üleminekud ehk julgustavad aina rohkem ka tulevikus mõnes klubis pingile vajunud kvaliteetseid mehi siia tulema ühte head hooaega tegema, et selle põhjal edasi liikuda.

Anton Mirantschuk oli ehk see teemant, kes ukse jalaga lahti lõi.