PDA

View Full Version : MM 2018 alagrupp A

mcnamara
18.05.18, 10:07
Venemaa, Saudi Araabia, Egiptus, Uruguai

Mitte ülemäära atraktiivne grupp ja kindlasti mitte väga atraktiivne avamäng. Aga Venemaa saatus võib kohe alguses selgeks saada kui saudide üle võitu ei tule. Egiptus pakub mulle isiklikult vast enim huvi teatud põhjustel - usun, et neil on täiesti võimalus siit isegi edasi pääseda. Uruguai aga kindlasti soosik.

Wingback
18.05.18, 15:37
Egiptus ja Uruguai edasi, Venemaa lihtsalt ei tundu kuidagi tugev.

Epic
19.05.18, 02:52
Ei ole välistatud, et Uruguay tõesti Suarezi ja Cavani väravatega jalutab siit rahulikult läbi, aga samas ei maksa ka väga üllatuda, kui asi kipub kõvaks kangutamiseks. Koondis päris vanaks jäänud ja uuema generatsiooni esindus erilist elevust ei tekita, just ründemängijate osas. Lõppude lõpuks peab ka keskväljal olema keegi, kes palli kuldsele duole ette toimetab.

Tabarez juba üle kümne aasta tüüri juures ja vaadates, kui raske kvalifikatsioonis oli, siis tundub, et El Maestro on end mingil määral ammentanud. Koondis juba päris lähedal maailma TOP20-st välja kukkumisele, ehk teatud stagnatsioon on toimunud.

Venemaal hea püss ees Smoloviga (https://www.youtube.com/watch?v=uYmYnZO-8BQ) ja teda toetamas Mirantšukid, Golovin ning Dzagoev, aga Berezutskiteta kaitset on veider vaadata ja võib arvata, et eks sealt hakkabki kärisema. Kolm mängu järjest ongi endale juba lastud kolm väravat.

Egiptusel Cuperi näol tüüri juures tõeline spetsialist, kes teinud meeskonna vastu väravate löömise väga raskeks, aga kas Salah suudab edurivi vedada, kui kaaslased võrreldes klubijalgpalliga hoopis teisest kvaliteedist? Alates eelmise aasta algusest tulnud vaid kuus väravat.

Saudidel ründavat jalgpalli armastav treener, aga ega meeskonnas pole erilist kvaliteeti, mis lubaks sel tasemel ohtlik olla. Finaalturniiril käsil kümnemänguline kaotuste jada. Neist seitsmes on jäädud nulli peale ja pooltel kordadel on lastud endale vähemalt kolm väravat. Viimati mängiti MM-il muidugi 12 aastat tagasi, ehk äkki on vahepeal mingisugune areng toimunud, aga julgeks selles kahelda.

Nasfal
19.05.18, 18:03
Uruguayle teed paraku natukene liiga. Koondis on väga väga hea, kus igas liinis on kogenud kalasid kui ka noori just äsja pildile tõusnud staare (Gimenez, Bentacur, Maxi Gomez) neil kõigil on korralik murdehooaeg seljataga ning need vanad mehed nagu sa nimetasid on kõik seal 30 juures ehk ideaalses heas. Kvalifikatsioon lõpetati teisena.

Tauri.T
20.05.18, 00:09
Üldiselt Nasfaliga nõus, aga Gimenez on juba päris mitmendat aastat Atleticos tegija ja Bentancuri jaoks päris läbimurdehooaeg käsil ei ole. Ta on saanud ikkagi 4-5 valiku mehena minuteid. Kuigi, mulle ta väga meeldib. Lisaks on Uruguail Serie A jälgijatele tuttav Torreira. Hooaja lõpus tema ja Sampdoria minek küll rauges, aga ma loodan et ta suudab MMil oma hooaja alguse vormi näidata, kus ta nii kaitse- kui ründesuunal oli üks liiga parimaid keskpoolkaitsjaid.

Epic
20.05.18, 01:31
Kvalifikatsioon lõpetati teisena.

31 punkti peal, mis vaid viis rohkem kui MM-ilt eemale jäänud Tšiilil. 12 kuud tagasi oli käsil viiemänguline kaotusteseeria, mida üks tõsiselt hea meeskond kuidagimoodi endale lubada ei tohiks.

need vanad mehed nagu sa nimetasid on kõik seal 30 juures ehk ideaalses heas.

Cavani ja Suarez mõlemad valel pool 30, ehk 31, mida ei julge küll enam heaks eaks nimetada. Taastumine klubihooajast raskem ja muud jutud. Huvitav artikkel BBC-lt 2014. aastast MM-i võitnud satside vanuse kohta (hhttp://www.bbc.com/news/magazine-28254123), mis annab keskmiseks 27.5.

Rocheteau
24.05.18, 22:40
Muideks 45-aastasest Egiptuse väravavahist Essam El-Hadary'st võib saada vanim MM'il osalenud mängija läbi aegade.

telekavaataja
25.05.18, 16:01
Vahemikus 2002-2018 on Venemaa vahele jätnud 2 MM-i. Ülejäänud MM-de alagrupid:

2002 (Jaapan/Korea)
Jaapan
Belgia
Venemaa
Tuneesia

2014 (Brasiilia)
Belgia
Alžeeria
Venemaa
Lõuna-Korea

2018 (Venemaa)
Uruguai
Venemaa
Saudi Araabia
Egiptus

Venelastel on selline eripära, et mida lihtsam on tee, seda sitemini esinetakse. Loomulikult on venelane ka äärmusest äärmusesse isiksus. Kui ikka ei võida, siis on kõik pask, kui kedagi võidetakse, siis tantsitakse ja juuakse südaööni.

Üldiselt on Venemaa jalgpalli seisu nii perse keeratud, et järelkasv on ärahellitatud, kuldne generatsioon juba liiga vana ning meedia ja publiku ootused megasuured. Selles valguses tundub kõige tõenäolisem stsenaarium napp (kas 2-1; 1-0) võit Saudide üle, siis mingisugune 0-2 põskevõtt Salahilt ning üüberkangelaslik üritus Uruguai vastu, kus isegi minnakse juhtima ja lõpuks saadakse 3-1 sisse.

Seda ka, et Venemaa mittepääsemist alagrupist võib praegu kihlveokontoritest saada koefiga 3.
Ja isegi, kui nad edasi saavad, siis järgmine vastane on Hispaania/Portugal. Ehk siis Venemaa langeb 1/8-finaalis on ka kusagil sealkandis.

telekavaataja
26.05.18, 23:14
Vahemikus 2002-2018 on Venemaa vahele jätnud 2 MM-i. Ülejäänud MM-de alagrupid:

2002 (Jaapan/Korea)
Jaapan
Belgia
Venemaa
Tuneesia

2014 (Brasiilia)
Belgia
Alžeeria
Venemaa
Lõuna-Korea

2018 (Venemaa)
Uruguai
Venemaa
Saudi Araabia
Egiptus

Venelastel on selline eripära, et mida lihtsam on tee, seda sitemini esinetakse. Loomulikult on venelane ka äärmusest äärmusesse isiksus. Kui ikka ei võida, siis on kõik pask, kui kedagi võidetakse, siis tantsitakse ja juuakse südaööni.

Üldiselt on Venemaa jalgpalli seisu nii perse keeratud, et järelkasv on ärahellitatud, kuldne generatsioon juba liiga vana ning meedia ja publiku ootused megasuured. Selles valguses tundub kõige tõenäolisem stsenaarium napp (kas 2-1; 1-0) võit Saudide üle, siis mingisugune 0-2 põskevõtt Salahilt ning üüberkangelaslik üritus Uruguai vastu, kus isegi minnakse juhtima ja lõpuks saadakse 3-1 sisse.

Seda ka, et Venemaa mittepääsemist alagrupist võib praegu kihlveokontoritest saada koefiga 3.
Ja isegi, kui nad edasi saavad, siis järgmine vastane on Hispaania/Portugal. Ehk siis Venemaa langeb 1/8-finaalis on ka kusagil sealkandis.

Ok, Salahi vigastuse valguses võib Venemaa veel edasi saada.

Wingback
30.05.18, 15:04

Russid võivad Ramosele plönni jagada veel selle tänuväärse teo eest

telekavaataja
30.05.18, 15:05
Russid võivad Ramosele plönni jagada veel selle tänuväärse teo eest

Hispaanlased ise ju lähevad kokku A alagrupiga 1/8 finaalis.

rainis007
06.06.18, 13:34

Seda alagruppi vaadates siis mul on selline kõhutunne, et edasi lähevad Uruguay ja Venemaa.
Viimane pole minu jaoks kuigi sümpaatne, ega pea ka ülemäära tugevaks, aga kurat, ma ei suuda ennustada seda et koduvõistkond grupist edasi ei saa. Kuidagi ikka punnitatakse. Tõsi - ilma Salahi probleemideta oleks seda raskema südamega teinud.

telekavaataja
10.06.18, 19:06
Egiptuse koondis resideerub MMi ajal Tšetšeenias.

Sambaz
10.06.18, 23:25

Ma ei mõista su postituse eesmärki. Et Allahi usku tegelased resideerivad ennast Kadõrovi juures või v?

telekavaataja
11.06.18, 09:59
Ma ei mõista su postituse eesmärki.

Sa ei mõista paljusid asju.

Rahvusvahelisuse mõistes on see päris harukordne, et keegi sinnamaale satub üldse.

Sambaz
11.06.18, 10:16
Sa ei mõista paljusid asju.

Rahvusvahelisuse mõistes on see päris harukordne, et keegi sinnamaale satub üldse.

Ära seleta. Pole mõtet otsida igaltpoolt vandenõuteooriad.

telekavaataja
11.06.18, 10:17
Ära seleta. Pole mõtet otsida igaltpoolt vandenõuteooriad.

No näed, sa ei saanudki poindile pihta.

Vandenõuteooria :tearsofjoy:

Sambaz
11.06.18, 10:22
No näed, sa ei saanudki poindile pihta.

Vandenõuteooria :tearsofjoy:

Absoluutselt on sul see õigus seletada lollile, mida sa oma keeratud infoga tahtsid siis öelda!?

ROOTSI KUNN
14.06.18, 18:56
Hea oleks ,kui Venemaa alagrupist edasi saaks. Nad on suure töö ära teinud ja loodan juba peatselt näha ,mis seal tegelikult toimub. Hetkeks saab poliitika ära unustada ja seda suurepärast mängu ja turniiri nautida . Õnnitlused kõigile MM turniiri alguse puhul.

LaRaBla
14.06.18, 19:52
Hea oleks ,kui Venemaa alagrupist edasi saaks. Nad on suure töö ära teinud ja loodan juba peatselt näha ,mis seal tegelikult toimub. Hetkeks saab poliitika ära unustada ja seda suurepärast mängu ja turniiri nautida . Õnnitlused kõigile MM turniiri alguse puhul.

Kui see on suurepärane mäng, siis ma olen Putin. Nagu Flora-Levadiat vaataks, tase on sama.

JuriM
14.06.18, 19:54
Kui see on suurepärane mäng, siis ma olen Putin. Nagu Flora-Levadiat vaataks, tase on sama.
Okei, Vlad.

-RoMaRiO-
14.06.18, 20:00
Hea, et selle suurepärase mängu all ei peetud jalgpalli üleüldisemalt silmas.

LaRaBla
14.06.18, 20:16
Venemaa saab ilmselt teenitud võidu, aga Uruguai lööb küll Saudi-Araabial sellise kaitse puhul puuri väga täis.

orbitaaljaam
14.06.18, 20:36
bljääää. see Saudi-Araabia. pumbaku õli edasi. Mõni veel sitem mansa on MM-il?

allars
14.06.18, 20:40
Kui venelased veel löövad, siis ilmselt arvatakse juba, et ollakse maailmameistrid.

allars
14.06.18, 20:54
5882
5 on vähe veel.

Epic
14.06.18, 21:07
Saudidel ründavat jalgpalli armastav treener, aga ega meeskonnas pole erilist kvaliteeti, mis lubaks sel tasemel ohtlik olla. Finaalturniiril käsil kümnemänguline kaotuste jada. Neist seitsmes on jäädud nulli peale ja pooltel kordadel on lastud endale vähemalt kolm väravat. Viimati mängiti MM-il muidugi 12 aastat tagasi, ehk äkki on vahepeal mingisugune areng toimunud, aga julgeks selles kahelda.

Nagu arvata võis, ei ole siiski midagi vahepeal toimunud. Väga hädine esitus. Pole ei füüsist ega piisavalt head tehnilist pagasit. Ei tea, millega seal Aasias tegeletakse, et sellised satsid MM-ile pääsevad.

Venemaale üle kümne mängu esimene puhas paber ja viis kolli nii, et Smolov ei löönud mitte ühtegi. Päris lubav, aga ootame ikka tõsised mängud ära.

wordprez
14.06.18, 21:24
Okei, Vlad.

Vova*

atleticomadrid
14.06.18, 22:27
Kas Saudidest on üldse kehvemat MM meeskonda? Nüüdne 5:0 Venemaalt, 8:0 Saksamaalt aastal 2002, 4:0 kui õigesti mäletan Hispaanialt 2006. Ja idanaaber ei ole pealekauba ka jalgpalli suurjõud, mis viitab sellele, et araablastel läheb asi pigem hullemaks, kui paremaks. Ja Uruguai mäng on veel ees...
Noh vormid olid neil vähemalt ilusad! Ja korraldajamaale oli selline võit magus ning vajalik, mis on turniirilegi ainult hea igas mõttes!

Tofoa
14.06.18, 22:59
Kas Saudidest on üldse kehvemat MM meeskonda? Nüüdne 5:0 Venemaalt, 8:0 Saksamaalt aastal 2002, 4:0 kui õigesti mäletan Hispaanialt 2006. Ja idanaaber ei ole pealekauba ka jalgpalli suurjõud, mis viitab sellele, et araablastel läheb asi pigem hullemaks, kui paremaks. Ja Uruguai mäng on veel ees...
Noh vormid olid neil vähemalt ilusad! Ja korraldajamaale oli selline võit magus ning vajalik, mis on turniirilegi ainult hea igas mõttes!

Kiire wikipedia aitab. (https://en.wikipedia.org/wiki/Saudi_Arabia_at_the_FIFA_World_Cup#List_of_matches )

2 võitu, 2 viiki, 10 kaotust. Väravatevahe 9-37 = -28

telekavaataja
14.06.18, 23:00
Ennustan Venemaa eufooriat ning põskevõttu Egiptuselt 1-0 ning kangelaslikku alistumist Uruguaile.

vaikiv mees
14.06.18, 23:55
Kas Saudidest on üldse kehvemat MM meeskonda?

1970 ja 1982 finaalturniiril mänginud Salvador (https://en.wikipedia.org/wiki/El_Salvador_national_football_team) on kaotanud kõik 6 mängu väravate vahega (https://en.wikipedia.org/wiki/All-time_table_of_the_FIFA_World_Cup#All-time_table) 1-22 (sh MMi senipüsiv rekordskoor, 1:10 kaotus Ungarilt)

Iceman
15.06.18, 00:24
Ennustan Venemaa eufooriat ning põskevõttu Egiptuselt 1-0 ning kangelaslikku alistumist Uruguaile.

Lol not gonna happen. Egiptust suudetakse võita, Uruguaile kaotatakse.

Stok
15.06.18, 02:09
Nagu arvata võis, ei ole siiski midagi vahepeal toimunud. Väga hädine esitus. Pole ei füüsist ega piisavalt head tehnilist pagasit. Ei tea, millega seal Aasias tegeletakse, et sellised satsid MM-ile pääsevad.

Venemaale üle kümne mängu esimene puhas paber ja viis kolli nii, et Smolov ei löönud mitte ühtegi. Päris lubav, aga ootame ikka tõsised mängud ära.

Oleg Salenko ei löönud kah.

mcnamara
15.06.18, 09:51
Saudid olid kibe pettumus. Jäi mulje, et pressing oli neile tundmatu kontseptsioon - niipea kui venelased vähegi survestasid, kaotati pall või anti täiesti lootusetu sööt. Hästi valitud taktika venelastelt.

telekavaataja
15.06.18, 09:53
Saudid olid kibe pettumus. Jäi mulje, et pressing oli neile tundmatu kontseptsioon - niipea kui venelased vähegi survestasid, kaotati pall või anti täiesti lootusetu sööt. Hästi valitud taktika venelastelt.

Kuidas araabia jalgpalluritel Ramadanist pidamisega muidu on, keegi teab?

mcnamara
15.06.18, 10:18
Kuidas araabia jalgpalluritel Ramadanist pidamisega muidu on, keegi teab?

Guardian (https://www.theguardian.com/football/2018/jun/13/fast-friends-world-cup-squads-dealt-with-ramadan) on seda teemat uurinud. Paistab, et saudid on enamasti paastumise edasi lükanud.

Sambaz
15.06.18, 10:44
Venelased tuuakse maapeale tagasi juba järgmine mäng. Pole mingit usku endiselt neisse.

telekavaataja
15.06.18, 11:21
Eilset mängu näidati isegi Moskva metroos.

https://s5o.ru/storage/simple/ru/edt/eb/37/41/ae/rue5599b65ab3.jpg

orbitaaljaam
15.06.18, 11:30
https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/65qgXDRZ4SA8kEoS1tQUBA--/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjtzbT0xO3c9NjAwO2g9MzM3/http://media.zenfs.com/en/homerun/feed_manager_auto_publish_494/17c26a388da3e571d1bf377f7b52ceed

rainis007
15.06.18, 11:40

Jalgpall on mänguna ilus küll jah.

Aga elus on muud ka kui jalgpall. See suur töö ja muu pullikaka Venemaa poolt - buhuu, üldse ei koti. Loodetavasti saavad kaks järgmist mängu rõskelt suhkami ja turniirilt väljas.

Tegemist on endiselt täiesti rõveda režiimiga, mille upitamiseks see turniir (altkäemaksuga toodi). Aga einuh, eks mõnda on lihtne lollitada, pane 22 meest platsil palli taga ajama ja 1936 Berliini olümpia oli ka parim asi mis spordiga juhtuda sai, ilus sport ja jutud ju...

telekavaataja
15.06.18, 12:03

Aga elus on muud ka kui jalgpall. See suur töö ja muu pullikaka Venemaa poolt - buhuu, üldse ei koti. Loodetavasti saavad kaks järgmist mängu rõskelt suhkami ja turniirilt väljas.

Tegemist on endiselt täiesti rõveda režiimiga, mille upitamiseks see turniir (altkäemaksuga toodi). Aga einuh, eks mõnda on lihtne lollitada, pane 22 meest platsil palli taga ajama ja 1936 Berliini olümpia oli ka parim asi mis spordiga juhtuda sai, ilus sport ja jutud ju...

Kas kui ma Venemaa koondist toetan olen ma Putini režiimi toetaja?

orbitaaljaam
15.06.18, 13:28

https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/65qgXDRZ4SA8kEoS1tQUBA--/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjtzbT0xO3c9NjAwO2g9MzM3/http://media.zenfs.com/en/homerun/feed_manager_auto_publish_494/17c26a388da3e571d1bf377f7b52ceed

Cerny Petr
15.06.18, 14:24

Mitte tingimata.
Aga seda võiks teadvustada, et see koondis on üks Putini režiimi aksessuaare, millega see saab enda verisuselt tähelepanu eemale juhtida. Nagu Gergijev ja Moskva patriarhaat. Ja nende edu võimaldab väga edukalt end inimnäolikustada ja samas enda võimsust demonstreerida.
Ja see on juba selline kaasavara, et ma ausalt ei kujuta ette, kuidas mõni Golovini või Smolovi atskoo võiks selle üles kaaluda.

mcnamara
15.06.18, 15:38
El-Hadary ei alustagi väravas. Minuvanused on nukrad. Salah kah pingil.

Katk
15.06.18, 15:52
See pole nagunii Egiptuse jaoks make or break mäng. Kui siit midagi saadakse on ainult boonus. Eesmärk on ikkagi Venemaast jagu saada. Saudi Araabia amatööridega ei tohiks probleeme tekkida.

vaikiv mees
15.06.18, 15:55
See pole nagunii Egiptuse jaoks make or break mäng. Kui siit midagi saadakse on ainult boonus. Eesmärk on ikkagi Venemaast jagu saada. Saudi Araabia amatööridega ei tohiks probleeme tekkida.

samas, kui siit üleplaanilisi punkte saada ja venelased sellega toime ei tule,
piisaks omavahelises grupi saatust otsustavas mängus Venemaa vastu edasipääsuks juba viigist

Epic
15.06.18, 15:57
Vaaraod peavad lihtsalt laskma Cavanil skoorida, edasine hoolitseb iseenda eest.

1007345680011034624

telekavaataja
15.06.18, 16:09
No nüüd näeme ka enam-vähem Venemaa tippliigamängu staadionitäituvust.

orbitaaljaam
15.06.18, 16:11
Üsna nukker värk see täituvus. 1,3 mil elanikuga linnas staadion pooltühi. Ma saaks aru kui mängiks Uganda ja San Marino.

Navas
15.06.18, 17:33
Suarez ajab südame pahaks..

Katk
15.06.18, 17:35
Hammustas jälle? (Ei näe mängu seega legit küsimus)

karl54
15.06.18, 18:16
Hammustas jälle? (Ei näe mängu seega legit küsimus)

Ei löönud häid väravavõimalusi ära. Muidu tavaline, veidi raiskas aega, aga hullu polnud. Cavani oli täna selgelt parem, aga Uruguay ei oska ise rünnata ja tugevat kaitset lahti murda, väga raskelt tuli see võit.

Võitu vääriti viimase 15 minta põhjal kui hakati ennast lõpuks liigutama ja Egiptus väsis ja tehti rumalaid eksimus, ka värava toonud viga.

Staadium
15.06.18, 18:45
Selle oleks pidanud ikka ära lööma

https://www.youtube.com/watch?v=LTS0LgZTbug

Ibanez
15.06.18, 21:23
Loodan samuti Venemaa rõlgeid kaotusi kahest mängust ja lahkumist juba grupifaasis. Ei ole see riik väärt ei turniiri ega seal kaugele purjetamist. Puuduks veel, et nad viimseni dopingut täis ka on. Doping = venelaste sport ju enamasti viimasel ajal.

dnb
15.06.18, 21:26
jätke poliitika jalgpallist eemale

Daz Booob
16.06.18, 11:26

http://i67.tinypic.com/10xc10h.png

SunWolf
16.06.18, 12:19

Mujal maailmas on see ehk võimalik, venemaal kus sport on riigipoliitika osa (isegi jalkafänlus on kureeritav) ei õnnestu kuidagi.

Kenny's Heroes
16.06.18, 16:25

tegelt, ärge pabistage. see 5-0 saudi-mingi asjaga petab ära ja minnakse maailmavallutajate enesekindlusega Uruguai ja Egiptuse vastu, kust tulevad seda paremad kotid

rainis007
19.06.18, 11:04

Ei. Üldse mitte.

Ma ehk ei väljendanud ennist kuigi täpselt, aga minu varasem mõte oli suunatud selle ignorantuse musternäidise pihta ("Hetkeks saab poliitika ära unustada ja seda suurepärast mängu ja turniiri nautida"), mis rääkis turniirist tervikuna. See turniir on ebademokraatliku reziimi poolt rahva taskust võetud rahaga kinni makstud spordisündmus. Midagi millega näidata "meil on siin elu jumalast ilus! Inimesed on õnnelikud! Probleeme ei ole!". Much like Berlin 1936.

Oeh, järjekordne tunnel-vision mõtlemisega inimene.

Mind sügavalt kummastab inimeste lihtsameelsus, eriti just Peking-Gruusia 2008 valguses näiteks. Kus just kasutati võimalust spordisündmuse kattevarjust tankid üle piiri veeretada. Mida hekki? Okei, vabandatav muidugi sellega kui elu muust kui jalgpallist ei koosnegi ja IQ jääb sinna kahekohaliste numbrite keskele. Kui on nii siis vabandused! Gogo jalgpall. Sport on ilus, sport on puhas! Jalgpall on parem kui seks! Ja muud lühidad loosungid mida puuduliku mentaalse kapasiteediga indiviidid hoomata suudaks.

Daz Booob
19.06.18, 11:21
Mõni inimene suudab silte kleepimata hukkamõistev olla. Teine mitte. Nii lihtne see ongi.

plastic'99
19.06.18, 13:54
Omal naine või parim sõber oleks Krimmist, siis taoks ka MM ajal "rossija-rossija" trummi ning ütleks, et "paluks spordist poliitika eemal hoida"? üldiselt paneb imestama, kuidas mõnele on "sport" tähtsam kui... ümberringi päris elus toimuv.

Mehhanisaator
19.06.18, 18:41
Omal naine või parim sõber oleks Krimmist, siis taoks ka MM ajal "rossija-rossija" trummi ning ütleks, et "paluks spordist poliitika eemal hoida"? üldiselt paneb imestama, kuidas mõnele on "sport" tähtsam kui... ümberringi päris elus toimuv.

Kuu kaks tagasi oli saade. Kus küsiti Krimmis elavatelt inimestselt, kas ja kuidas teile meeldib. Enamus olid sellepoolt, et Venemaa all olla, v.a Krimmitatarlased kes ei ole ühegi asjaga nõus. Miks meeldib ? Kuna palgad on tõusnud, tööd on rohkem jne. Seal said sõna ka Krimmis elavad eestlased, kes olid samameelt. Ehk ilmselt su naine või sõber taoks ise ka rossija trummi. Muidugi annekteerimisega ei saa niivõrd nõus olla.

MM ruulib !

Gallacher
19.06.18, 18:48
Ei. Üldse mitte.

Ma ehk ei väljendanud ennist kuigi täpselt, aga minu varasem mõte oli suunatud selle ignorantuse musternäidise pihta ("Hetkeks saab poliitika ära unustada ja seda suurepärast mängu ja turniiri nautida"), mis rääkis turniirist tervikuna. See turniir on ebademokraatliku reziimi poolt rahva taskust võetud rahaga kinni makstud spordisündmus. Midagi millega näidata "meil on siin elu jumalast ilus! Inimesed on õnnelikud! Probleeme ei ole!". Much like Berlin 1936.

Oeh, järjekordne tunnel-vision mõtlemisega inimene.

Mind sügavalt kummastab inimeste lihtsameelsus, eriti just Peking-Gruusia 2008 valguses näiteks. Kus just kasutati võimalust spordisündmuse kattevarjust tankid üle piiri veeretada. Mida hekki? Okei, vabandatav muidugi sellega kui elu muust kui jalgpallist ei koosnegi ja IQ jääb sinna kahekohaliste numbrite keskele. Kui on nii siis vabandused! Gogo jalgpall. Sport on ilus, sport on puhas! Jalgpall on parem kui seks! Ja muud lühidad loosungid mida puuduliku mentaalse kapasiteediga indiviidid hoomata suudaks.

See kõik on õige aga sellele vaatamata nõustun ka lausega "Hetkeks saab poliitika ära unustada ja seda suurepärast mängu ja turniiri nautida"- õigemini nõustun teise poolega sest lausest. Point ongi selles, et Venemaale ( nagu ka Katarile) poleks tohtinud MMi üldse andagi aga nüüd, kui parata pole enam midagi, tasub turniiri igal juhul vaadata ja nautida, olles samas ettevaatlik korraldust ülistatavate lausetega nagu Pohlak hiljuti end üsna ebaõnnestunult väljendas. Ise olin mainitud kahele riigile korraldusõiguse vastu juba siis kui vastav otsus tehti, olin juba siis kindel, mil viisil need õigused saadi ja väljendasin oma seisukohta ka siin foorumis.
Mind isiklikult natuke häirib sellistel puhkudel natuke ka see, et alati rõhutakse Berliin 1936 näitele. Ajaloost on lähemaid ja ehk paremaidki näiteid võtta - Moskva 1980 ja Peking 2008.

Gallacher
19.06.18, 18:53
Muidugi annekteerimisega ei saa niivõrd nõus olla.
Ah et niivõrd ei saa aga natuke ikka? Mine sa ka p...

Mehhanisaator
19.06.18, 19:57
Ah et niivõrd ei saa aga natuke ikka? Mine sa ka p...
Halb sõnastus. Ei poolda annekteerimisi. Elagu Rahvaste Sõprus! P... võid ise minna.

E: Olgem ausad, Krimmiga pole päris nii mustvalge ka see asi. Kui vaatad kasvõi ajaloolises plaanis. Sealt ka see halb sõnastus vast.

E2: Keegi mainis, et Pohlak ülistas üritust. Järvela mainis ka omasaates, et on tõesti hästi korraldatud ja palju panustatud sellesse.
Seda ka, et MM nüüd tehti venerahva raha eest. Iga suurüritus tehakse ju lõppkokkuvõttes maksumaksja rahaeest, või ma eksin ?

SunWolf
19.06.18, 20:52
Halb sõnastus. Ei poolda annekteerimisi. Elagu Rahvaste Sõprus! P... võid ise minna.

E: Olgem ausad, Krimmiga pole päris nii mustvalge ka see asi. Kui vaatad kasvõi ajaloolises plaanis. Sealt ka see halb sõnastus vast.

E2: Keegi mainis, et Pohlak ülistas üritust. Järvela mainis ka omasaates, et on tõesti hästi korraldatud ja palju panustatud sellesse.
Seda ka, et MM nüüd tehti venerahva raha eest. Iga suurüritus tehakse ju lõppkokkuvõttes maksumaksja rahaeest, või ma eksin ?

Krimmitatarlased ongi ainuke rahvus, mis Krimmi poolsaarel oli välja kujunenud ja on selle maa tegelik peremees. See, et venemaa krimmitatarlased oma koloniaalpoliitikaga ja massimõrvadega vähemusrahvuseks muutnud ei tekitagi neis mingit tahet venelasi sallida. Ehk mõne venemeelse krimmitatarlase onnestub sealse rahva seast heal otsimisel leida. Ilmselt laulaks Narva venelased oma vaimsele 'rodinale' samuti hosiannat, kui Ida-Virus oleks venemaa 'krimmi' teinud. Ei mäletagi viimaste EM-de ja MM-de puhul, et keegi oleks korraldamise üle nurisenud, FIFA teeb oma ettekirjutused ja kontrollib nende täitmist. Kui mongolite karatud ei oleks Prantsuse EM-le tanavakaklusi korraldama saabunud oleks samuti kõik jonksus olnud. Nagu vene fannid sealt maalt minema kadusid lahenes ka see probleem iseenesest. Venemaa on riik, kus sport on riigipoliitika osa kuni dopinguteni välja. Seega on naljaks on lugeda venelaste või venemeelsete kahepalgelist nõudmist hoida venemaa osas sport ning poliitika lahus. Üldkasutatavad spordirajatised luuakse muidugi maksumaksja kulul, samas profispordi rajatised klubide kulul. Ei usu, et Liverpooli või Reali statad oleks linnaelanike kulul püsti pandud. Ikka klubide endi asi nende ehitamiseks raha leida.

plastic'99
19.06.18, 21:03
Venemaa on riik, kus sport on riigipoliitika osa kuni dopinguteni välja. Seega on naljaks on lugeda venelaste või venemeelsete kahepalgelist nõudmist hoida venemaa osas sport ning poliitika lahus.

sellega on sellel teemal tegelikult kõik öeldud.

telekavaataja
19.06.18, 21:07
Kallis soccerneti kolleegium! Kas mul on lubatud täna rahvuskaaslaste ebatõenäolisele edule kaasa elada või on see amoraalne? Lihtsalt igaks juhuks küsin üle.

Mehhanisaator
19.06.18, 21:19
Idaviru on siiski Eestimaa osa olnud pikkaaega. Krimm seevastu on olnud pikalt erinevate valitsejate käes kui mu mälu ei peta. Okei, tõmban google lahti. Pikalt valitses Osmanite riik, siis pikalt Vene keisririik, milajal ka enamus tatarlasi sealt kadus. Siis NSVLi valitsemise all. Sealjuures, kas Ukraina ei pea seda endaomaks mitte see pärast, et Nõukogude Venemaa andis Krimmi Ukraina NSVle? Ehk ma leian, et see IdaViru pole kõige parem näide. Mis sallivusse puutub, siis nad ei pidanud Ukrainlasi ka väga seedima. Kedagi vist väga kes nende maa on vallutanud. Õige vast kah.

plastic'99
19.06.18, 21:24
Kallis soccerneti kolleegium! Kas mul on lubatud täna rahvuskaaslaste ebatõenäolisele edule kaasa elada või on see amoraalne? Lihtsalt igaks juhuks küsin üle.

Iseenesest ootasin juba, et keegi sellise lähenemisega tuleks, läkski ootamatult kaua aega. Oma rahvuskaaslastele kaasa elamine ei olegi nagu issue ja kui seotud isik seda teeb, siis täiesti fine. Küsimus (vähemalt mina sain sellest nii aru) ja murekoht (vähemalt mulle) seisnes mingis imelikus soovis sport ja muu asi eraldada olukorras, kus see on tegelikult tugevalt seotud.

telekavaataja
19.06.18, 21:29
Iseenesest ootasin juba, et keegi sellise lähenemisega tuleks, läkski ootamatult kaua aega. Oma rahvuskaaslastele kaasa elamine ei olegi nagu issue ja kui seotud isik seda teeb, siis täiesti fine. Küsimus (vähemalt mina sain sellest nii aru) ja murekoht (vähemalt mulle) seisnes mingis imelikus soovis sport ja muu asi eraldada olukorras, kus see on tegelikult tugevalt seotud.

Ok, kõik on fine plastic. See, et Venemaal on sport=poliitika on arusaamatu.

Lihtsalt, kui ma näiteks peaksin pubis Venemaale kaasa elama, siis mõtled sa minust ilmselt kui tiblast, mida ma tegelt päris ei ole.

telekavaataja
19.06.18, 21:33
Aga aitab sellest.

Mäng on poole tunni pärast ja Salah põhis.

Cherchesov otsustas Dzyuba põhisse panna Smolovi asemele + Samedov ikka saab proovida. :fpalm:

plastic'99
19.06.18, 21:40
Ok, kõik on fine plastic. See, et Venemaal on sport=poliitika on arusaamatu.

Lihtsalt, kui ma näiteks peaksin pubis Venemaale kaasa elama, siis mõtled sa minust ilmselt kui tiblast, mida ma tegelt päris ei ole.

Kui keegi pubis elab Venemaale kaasa, siis las elab. Imelik oleks oodata, et oma päritolusse kuidagi teistmoodi suhtutaks. Tegelt ka.

Küll aga ei suuda mõista inimest, kellel on reaalne positsioon "hoiame spordi ja poliitika lahus". või "hetkeks saame poliitika ära unustada"... Et... mnjah. Ja siin ei ole küsimus Venemaas või venelastes.

Aga aitab sellest.
- jea

SunWolf
19.06.18, 21:48
Idaviru on siiski Eestimaa osa olnud pikkaaega. Krimm seevastu on olnud pikalt erinevate valitsejate käes kui mu mälu ei peta. Okei, tõmban google lahti. Pikalt valitses Osmanite riik, siis pikalt Vene keisririik, milajal ka enamus tatarlasi sealt kadus. Siis NSVLi valitsemise all. Sealjuures, kas Ukraina ei pea seda endaomaks mitte see pärast, et Nõukogude Venemaa andis Krimmi Ukraina NSVle? Ehk ma leian, et see IdaViru pole kõige parem näide. Mis sallivusse puutub, siis nad ei pidanud Ukrainlasi ka väga seedima. Kedagi vist väga kes nende maa on vallutanud. Õige vast kah.

Krimmitatarlastel oli keskajal täitsa oma riik olemas Krimmi khaaniriik, mis hiljem ühines oma veresugulaste Osmani Impeeriumiga Samuti olid krimmitatarlased (mitte segamini ajada Kaasani tatarlastega) ainukesed, kes 2014. aastal üritasid venelastele kuidagimoodigi vastu hakata seejuures lisaks oma rahvuslippudele ka Ukraina lippude all: https://www.youtube.com/watch?v=8wtAVtCNPP8. Kes vene keelt oskab võib krimmitatarlaste skandeerimist 'Ukraina-Ukraina' selgelt kuulda. Võib olla pole ukrainlased neile ka lõpuni meeltmööda aga kahest halvast valiksid nad kooselu Ukrainaga. Pakun antud OT sellega lõpetada.

Gallacher
19.06.18, 21:58

Mitte ainult Ukraina ei pea vaid kogu tsiviliseeritud maailm peab ja kuni annekteerimisele pidas ka Venemaa. Saad aru, Venemaa oli ise ametlikult paberil kinnitanud, et Krimm on Ukraina osa ja punkt. Nii et mustvalget pole siin midagi. Ja Ida-Virumaa pole üldse halb ega vale näide, eriti kui mõelda, et Narva kuulus tsaariajal vist ainsa Eesti linnana üldse Peterburi kubermangu alla.

mjaasa
19.06.18, 22:16
Kas te võiksite proovida vähemalt sel MM’il jalgpalli poliitikast lahus hoida

telekavaataja
19.06.18, 22:46
Päris võitluslik ja võrdne mäng. Siit võib iga tulemus lõpuks tulla.

Nasfal
19.06.18, 22:49
Päris võitluslik ja võrdne mäng. Siit võib iga tulemus lõpuks tulla.

Mida minut edasi seda rohkem tekib tunne, et see sinu pakutud Egiptus 1:0 tundub aina reaalsem. Oleme ausad Venemaale viik siit on hullem kui Egiptusele, sest noh Uruguay vastu läheb Venemaal ikka väga raskeks ja Egiptus enda mänguga Saudid ära alistab.

telekavaataja
19.06.18, 22:50
Mida minut edasi seda rohkem tekib tunne, et see sinu pakutud Egiptus 1:0 tundub aina reaalsem. Oleme ausad Venemaale viik siit on hullem kui Egiptusele, sest noh Uruguay vastu läheb Venemaal ikka väga raskeks ja Egiptus enda mänguga Saudid ära alistab.

Viik on Venemaale palju parem, kui Egiptusele. Aga Venemaal on selline huvitav kogemus mingitmoodi lihtsalt ärasittuda.

Samas peab tõdema, et ma pole sellise häälestusega juba ammu Venemaa koondist näinud. Ju tahtmist on.

SunWolf
19.06.18, 23:03
Viik on Venemaale palju parem, kui Egiptusele. Aga Venemaal on selline huvitav kogemus mingitmoodi lihtsalt ärasittuda.

Samas peab tõdema, et ma pole sellise häälestusega juba ammu Venemaa koondist näinud. Ju tahtmist on.

Viigi puhul oleks venemaal 4 silma, egiptlastel 1. Seejärel peavad egiptlased saudidele lükkama 6 vastusetta väravat ning paluma Allahi, et Uruguai ennast venelaste vastu kehtestaks.

Shparkz
19.06.18, 23:07
Dzyuba seisis targalt. Kaitsja rapsis ümber tema ja sokutas omale.

mjaasa
19.06.18, 23:18
Venemaa tuleb vist maailmameistriks

Shparkz
19.06.18, 23:19
Jälle Dzyuba lihtsalt seisab ja kõik katavad teda 😂

telekavaataja
19.06.18, 23:19
Tunnistan oma viga. Venemaa on alagruoiks utitatud. Uruguay peab nüüd viimases voorus võitma.

SunWolf
19.06.18, 23:31

Pole kahtlustki. Mingid Portugalid-Brasiiliad ei ole neile vastased. Muide ma praegu märkasin, et ühel otsatripkal oli väga palju tühje toole ja seda omade mängul.

telekavaataja
19.06.18, 23:36
Muide ma praegu märkasin, et ühel otsatripkal oli väga palju tühje toole ja seda omade mängul.

Ahned spekulandid.

telekavaataja
19.06.18, 23:38
Stass, palun vaheta surmväsinud Golovin Ljoša Mirantšuki vastu. Nii head kontrakohad ju.

Navas
19.06.18, 23:42
Stass, palun vaheta surmväsinud Golovin Ljoša Mirantšuki vastu. Nii head kontrakohad ju.

Milleks, las see Salah lööb nüüd kübara.. :D

SunWolf
19.06.18, 23:48
Paistab, et selles alagrupis lõpebki kõik nii nagu ennustati - Uruguai ja venemaa edasi. Aga egiptlastele tuleb au anda, mängivad viimase minutini. Ilmselt jäävad kiruma Uruguailt viimasel minutil sisse lastud väravat.

Halb ründaja
19.06.18, 23:56
Imestaks kui Mario Fernandes sügisel ikka CSKA-s mängiks

Sambaz
20.06.18, 09:14

Õnneks seda ei juhtu. Muidu patsaanid hakkavad jälle lõhkuma ja märatsema siin Tallinnas nagu pronksiööl.

allars
20.06.18, 11:30
Ma eilset Venemaa ja Egiptuse vahelist mängu kahjuks ei näinud, kuid räägitakse miskist Venemaa tasemest. Saudid olid lihtsalt kehvad, ilmselt kõige kehvema esimese ringi teinud võistkond üldse, mistõttu sealt mingit Venemaa taset järeldada ei saa. Aga kuidas eile oli, kas Egiptus jooksis lati alt läbi või tõepoolest võib hakata arvama, et Venemaa võiks järgmises ringis näiteks ka Portugalile või Hispaaniale vastu saada?

Reintz
20.06.18, 12:24
Aga kuidas eile oli, kas Egiptus jooksis lati alt läbi või tõepoolest võib hakata arvama, et Venemaa võiks järgmises ringis näiteks ka Portugalile või Hispaaniale vastu saada?
Kurat teab, endiselt ma oleks skeptiline, aga samas nad tühja koha pealt ei võitnud eile, ikka mängiti. Vaataks veel Uruguaiga mängu ka ära igaksjuhuks enne, kui Hispaaniate vastu tulemusi ennustama hakkaks.

mcnamara
20.06.18, 12:25
Ma eilset Venemaa ja Egiptuse vahelist mängu kahjuks ei näinud, kuid räägitakse miskist Venemaa tasemest. Saudid olid lihtsalt kehvad, ilmselt kõige kehvema esimese ringi teinud võistkond üldse, mistõttu sealt mingit Venemaa taset järeldada ei saa. Aga kuidas eile oli, kas Egiptus jooksis lati alt läbi või tõepoolest võib hakata arvama, et Venemaa võiks järgmises ringis näiteks ka Portugalile või Hispaaniale vastu saada?

Ilmselt tuleks Uruguai vs Vene mäng ära oodata. Venemaa jättis teisel poolajal hea mulje, aga Egiptus pole kaugeltki maailmaklassi sats - eriti kaitses.

Nahkpea
20.06.18, 12:27
Ilmselt tuleks Uruguai vs Vene mäng ära oodata. Venemaa jättis teisel poolajal hea mulje, aga Egiptus pole kaugeltki maailmaklassi sats - eriti kaitses.

Noh, ega see rünnak ka nüüd mingi tase eile polnud. Salah pole ilmselgelt veel tippvormis peale vigastust ja eks teda valvati ka natuke terasemalt. Trezeguet on olnud täielik pettumus sel MM-il, temast oleks märksa paremat oodanud.

telekavaataja
20.06.18, 12:30
Egiptus oli eile pettumus just ründefaasis. Võib öelda, et see omavärav muutis ka liiga palju.

Nahkpea
20.06.18, 12:34
Egiptus oli eile pettumus just ründefaasis.

Just, rünnak jäi eile kaitsele alla. Kaitses tegelikult polnud häda midagi kuni selle õnnetu omaväravani, seisis ikka väga kindlalt.

Wingback
20.06.18, 13:12
Kahju egiptlastest - kaks sümpaatset mängupilti ja 0 punkti, karm.

JuriM
20.06.18, 13:33
Kahju egiptlastest - kaks sümpaatset mängupilti ja 0 punkti, karm.

Egiptus meenutab sel turniiril väga 2014 aasta Alžeeriat, ainult et ilma tulemusteta.

telekavaataja
20.06.18, 14:05
1009163296031854593

1009154885315645440

1009153982688841729

Wingback
20.06.18, 14:13
Mängivad hästi ja läheb hästi, suhteliselt oksele ajab. :)

Ibanez
20.06.18, 15:06
Ootame mõne päris vastase ära. Ilmselt juba Uruguai toob nad pilvedest alla.

Halb ründaja
20.06.18, 16:49
Ootame mõne päris vastase ära. Ilmselt juba Uruguai toob nad pilvedest alla.

Ei too, mõlemad lähevad nagunii reservidega peale.

Jasper
20.06.18, 16:51
1009354849983631361

orbitaaljaam
20.06.18, 17:01
NL ja Ida-Saksa nais kuulitõukajad ning kettaheitjad.

Ibanez
20.06.18, 19:00
Ei too, mõlemad lähevad nagunii reservidega peale.

Uruguai reservid on londistete omadest sitemad?

telekavaataja
20.06.18, 20:46
Kas Uruguai ei suuda paremini või on see megaläbimõeldud plaan, et 1-0st ka piisab?

Stok
20.06.18, 23:18
Lühikokkuvõte mu CL finaali lühikokkuvõttest:

Mul on kahju
Salahist
Egiptuse rahvast
Serhio Ramose vanematest, et nad on katoliiklased

telekavaataja
25.06.18, 15:09
Sahistatakse, et Golovin, Zhirkov ja M. Fernandes saavad puhkust täna. Näebki Lokomotivi mängijat Venemaa koondises vahelduseks.

karl54
25.06.18, 16:18
Kahe esimese vooru järeldus.

Uruguay mängib väga rahulikku ja konservatiivset jalgpalli, midagi ilusat ei pakuta. Eesmärk on väga jõudu säästvalt grupist edasi minna ja 16 hulgas saadakse juba mängida seda jalgpalli, mis neile sobib, kaitsvalt ja siis kiirete vasturünnakutega nõelata.

Selles ei kahtle keegi, et Godini vedamisel on nende kaitse võimas. Hispaanial ja eriti Portugalil läheb neile väravate löömine raskeks. Venemaa on hea proovikivi, kas kaitse peab ka üle keskmiste meeskondade vastu.

Kas Uruguay tahab seda grupi võitu nii väga, et minnakse suuremate jõududega rünnakule ja riskitakse rohkem kui neile omane? Tegelikult ju midagi kaotada ei ole. Portugal oleks kindlasti neile meeldivam vastane kui Hispaania ja kaotus ja viik on lõpuks sama, ma ei usu, et Venemaa liiga uljalt peale lenda ja võitmiseks on vaja riskida.

Venemaa on alustanud turniiri võimsalt, neile piisab viigist et grupp võita, seega võiks nad mängida täna Uruguay vastu kaitsvalt ja oodata oma võimalusi, seni on nad oma rünnakuid suurepäraselt lahendanud ja nüüd on neil esimene suurem proovikivi ülivõimsa kaitse vastu.

Ka Venemaa sooviks ilmselt pigem Portugaliga järgmises ringis mängida.

Egiptus on võidelnud ja respekt selle eest, Uruguay oli parem meeskond ja jõuga suruti ära, see oli valus kaotus, Venemaga läks nagu ta läks ja hetkel ongi Egiptuse tase pigem kolmandaks jääda siin grupis. Ma arvan, et täna üritatakse võita ja ilusat jalgpalli mängida.

Saudi Araabia sai esimese vooru katastroofist üle ja teine mäng oli täitsa okei, täna pole midagi kaotada ja motivatsiooni peaks jaguma.

Võidu korral võiks nende turniiri täitsa kordaläinuks lugeda, aga ega ka viik poleks halb tulemus.

telekavaataja
25.06.18, 16:21

Ma ei mõista su postituse eesmärki. Et Allahi usku tegelased resideerivad ennast Kadõrovi juures või v?

Väike selgitus. (http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/mm2018/arakasutatud-mo-salah-tahab-koondisekarjaari-lopetada?id=82756989) ​Ignoreeri seda Salahi võimalikku koondisekarjääri lõpetamist teemat ning keskendu Salahi ärakasutamise osa Kadõrovi poolt.

telekavaataja
25.06.18, 16:42
Sahistatakse, et Golovin, Zhirkov ja M. Fernandes saavad puhkust täna. Näebki Lokomotivi mängijat Venemaa koondises vahelduseks.

Jep, nii on.

mcnamara
25.06.18, 17:31
Saudid kasutavad oma kõiki kolme vahti: täna Al Mosailem. Egiptusel vastu panna 45-aastane El Hadary. Salah alustab ka, kõigele vaatamata.

Calva
25.06.18, 17:51
Turniiri esimene 0:0? 🤔

Daz Booob
25.06.18, 17:55
Coates on hakanud tänavakaklusega tegelema?

LaRaBla
25.06.18, 18:00
Coates on hakanud tänavakaklusega tegelema?

Sportingus mängides on see kohustuslik element, muidu saad ultratelt molli treeningul.

LaRaBla
25.06.18, 18:26
Ja nagu arvata oli, esimene päris vastane ja taotakse maa alla. Palju õnne Hispaaniale veerandfinaalivastase puhul.

telekavaataja
25.06.18, 18:30
Siit võib veel lisa tulla. Suarez - Cavani vs. Ignaševitš - Kutepov *facepalm*

Ibanez
25.06.18, 18:30
Vahet pole, et kaaluķausil pole selles Uruguai ja venelaste mängus midagi, ikkagi võiks uruguailased puuri triiki täis lüüa. Ja järgmises voorus peaks Portugal/Hispaania puuri täis tagumist jätkama!

telekavaataja
25.06.18, 18:32
Muidugi Samedovi kohalolek väljakul on ka huvitav.

LaRaBla
25.06.18, 18:47
Siit võib veel lisa tulla. Suarez - Cavani vs. Ignaševitš - Kutepov *facepalm*

Venemaa õnneks Uruguai vist eriti ei viitsi enam, vahepeal lükkasid Godin ja Coates omavahel üle 10 passi järjest.

rainis007
25.06.18, 18:48
Et kui enne sai küsida Venemaa kohta öelda "vaatame mis siis saab kui neile korralik vastane tuleb", siis nüüd peaks sama ütlema Uruguay kohta :D ?

Nuh et need Saudid, Egiptus ja Venemaa pole veel proovikivi nende jaoks :D ..

LaRaBla
25.06.18, 18:52
Et kui enne sai küsida Venemaa kohta öelda "vaatame mis siis saab kui neile korralik vastane tuleb", siis nüüd peaks sama ütlema Uruguay kohta :D ?

Nuh et need Saudid, Egiptus ja Venemaa pole veel proovikivi nende jaoks :D ..

Umbes nii. Ma Uruguai fännina ootan küll 1/8finaali, kui sealt sarnane nulliga taga võit tuleb, siis võib juba võitu uskuma hakata :)

Linnupoja
25.06.18, 18:52
Saudid said 2 penaltit esimene poolaeg, esimene ei ole, teine ka väga väga kaheldav, aga selle annaks andeks. wtf var?

mcnamara
25.06.18, 18:59
Ma arvan, et see oli üks selle MM-i võimsamaid hetki kui 45-aastane vaht pendla ära tõrjus.

telekavaataja
25.06.18, 19:09
Samedovi tsenderdused standardolukordadest...

https://media2.giphy.com/media/ADr35Z4TvATIc/giphy.gif

Navas
25.06.18, 19:09
Venemaa õnneks Uruguai vist eriti ei viitsi enam, vahepeal lükkasid Godin ja Coates omavahel üle 10 passi järjest.

eriti vist tõesti enam ei viitsita :D

mjaasa
25.06.18, 19:22
Kas cavani on alati diving wanker olnud?

Navas
25.06.18, 19:46

https://media2.giphy.com/media/ADr35Z4TvATIc/giphy.gif

Kas juba 3. korral ei saadud aru, et võiks keegi teine anda? :tearsofjoy:

mjaasa
25.06.18, 19:47

Kaheksandikfinaalis ta neid vist enam ei löö. Nüüd pani jälle ühe plönni üle otsajoone :D

telekavaataja
25.06.18, 19:47
Kas juba 3. korral ei saadud aru, et võiks keegi teine anda? :tearsofjoy:

Veame kihla, et ta hakkab neid ka Hispaania vastu andma? Harry Kane Euro-l nah.

Halb ründaja
25.06.18, 19:58
Huvitav, et Egiptus isegi viimases mõttetus mängus mingit antijalgpalli mängib.

feedme
25.06.18, 20:03
"Egiptuse Messi" hahahah.

2mSööt3mMööda
25.06.18, 20:04
Tähelepanek.
Hispaania pole viimased 22 mängu kaotusekibedust tunda saanud(15võitu & 7viiki). Viimati kaotati Itaaliale 2:0 EURO16 1/8 finaalis.

Samedovi tsenderduste peale tuli tõesti selline reaktsioon nagu seal gifis. BTTS bet oli sees endal kah.

Mõnuagent 007
25.06.18, 20:05
"Egiptuse Messi" hahahah.

Noh, nii halvasti ta tõesti sel turniiril ei mängi.

Navas
25.06.18, 20:06
Veame kihla, et ta hakkab neid ka Hispaania vastu andma? Harry Kane Euro-l nah.

Miks mitte Portugali või Iraani? :tearsofjoy:

Epic
25.06.18, 20:22
Vaaraod peavad lihtsalt laskma Cavanil skoorida, edasine hoolitseb iseenda eest.

1007345680011034624

Aega läks, aga asja sai.

Uruguay koos Horvaatiaga turniiril ainsad kellele veel väravat pole löödud. Kaitse võidab teadupärast tiitleid, aga järgmises ringis on tõenäoliselt vastas juba üks tõsiselt võetav pähkel.

telekavaataja
25.06.18, 20:23
Egiptus on minu jaoks üks suurimaid pettumusi.

SunWolf
25.06.18, 20:31
Kui asi läks enamaks kui 'jookse ja löö', siis nägi venemaa küll kehvake välja. Uruguai mängis küll ratsionaalselt ning targalt aga venelaste valdavalt sihitu mänga kastis ja selle ümber pani õlgu kehitama. Lõpuks võib öelda, et uruguailased olid lähemal oma neljandale (Cavani isetses), kui venelased esimesele. Egiptus mängis selgelt alla oma võimete, Salah ei tõusnudki vormi. Saudid said viimase mängu viimasel sekundil oma kolm punkti ja alagrupis kolmanda koha kätte. Ilmselt mängisid oma parima välja.

mcnamara
25.06.18, 20:32
Egiptus oli tõepoolest nõrk - keskväli sisuliselt puudus ja saudid mängisid täna palju paremini. Saude tuleb kiita - esimese mängu katastroofist saadi üle ja võeti lõpuks maksimum.
Uruguai on väga soliidne, tase sama hea kui kaheksa aastat tagasi ning Lõuna-Euroopa hiiglasega tuleb superlahing (või siis Iraaniga). Venelased hakkavad väsima ning 16 hulgast edasipääs oleks suur üllatus (kui mitte just Iraan...).

Mõnuagent 007
25.06.18, 20:39
Pigem oli probleem selles, et Egiptus tuli veidi suuremate soovidega turniirile ja kui kõik kuradile lendas, siis lasti ka viimane mäng käest ära. Saudidel ootusi polnud ja nende jaoks oli viimane mäng mingilgi määral enesetõestamine. Egiptus on üldse näidanud ennast väga ebastabiilse mansana - kui tuleb, siis pannakse täiega, kui midagi valesti, siis saadakse suvaliselt Djiboutilt sisse.

Nahkpea
25.06.18, 20:51
Venelased hakkavad väsima

No lihtne on kõike väsimuse kaela ajada. Pigem tuli Uruguai näol neile nüüd vastane, keda nad lihtsalt ei suutnud katki hammustada ja mitte väsimuse pinnalt, vaid seal on ikkagi klassivahe sees. Eelnevad suureskoorilised võidud tulid ikkagi "kõigest" Saudi Araabia ja Egiptuse üle. Viimane tõestas ka täna, et pole sel MM-il kaugeltki mitte parimate killast.

LaRaBla
25.06.18, 21:03
Muide, huvitav fakt, viimati läbisid alagrupi ilma endale väravat laskmata Uruguai ja Portugal aastal 2010. Ehk Uruguai on viimase 3 MMi peale käbinud 2 MMi alagruppi endale lüüa laskmata.

Staadium
25.06.18, 21:04
Venemaa tase sai igatahes ära nähtud. Vähegi kobedama vastase vastu pole neil miskit välja panna. Järgmine voor OUT
Uruguay kaitse on muidugist super. Godin on atleetide juures õppinud väga hästi peaga mängima ja usun, et iga tulevane nurgalöök neile on suureks hetkeks, et skoorida. Tänagi pistis pea ilusti vahele ja sealt ka Cavanile värav. Kena mansa kellele kaasa võiks isegi elada ;)