PDA

View Full Version : MM 2018 alagrupp C

mcnamara
18.05.18, 10:12
Prantsusmaa, Austraalia, Peruu, Taani

Minu kui vana ruligaani jaoks kindlasti üks huvitavamaid gruppe. Taani edasipääs oleks ilmselt siiski mõningane üllatus, sest Peruu tundub tervikuna päris tugev koondis üle hulga-hulga aja. Aga loodame parimat. Prantslased ei saa siin ka liiga lõdvaks lasta, aga kuna nad avamängu tõenäoliselt võidavad, siis küllap purjetavad kindlalt edasi.

EgoTrip
19.05.18, 00:00
Prantsusmaa koondis MM-iks

Väravavahid:
Hugo Lloris (Tottenham Hotspur)
Steve Mandanda (Marseille)
Alphonse Areola (Paris Saint-Germain)

Kaitsjad:
Lucas Hernandez (Atletico Madrid)
Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain)
Benjamin Mendy (Manchester City)
Benjamin Pavard (Stuttgart)
Adil Rami (Marseille)
Djibril Sidibe (Monaco)
Samuel Umtiti (Barcelona)
Raphael Varane (Real Madrid)

Poolkaitsjaid:
N'Golo Kante (Chelsea)
Blaise Matuidi (Juventus)
Steven N'Zonzi (Sevilla)
Paul Pogba (Manchester United)
Corentin Tolisso (Bayern Munich)

Ründajad:
Ousmane Dembele (Barcelona)
Nabil Fekir (Lyon)
Olivier Giroud (Chelsea)
Antoine Griezmann (Atletico Madrid)
Thomas Lemar (Monaco)
Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain)
Florian Thauvin (Marseille)

Epic
22.05.18, 03:51
Kas Paolo Guerrero saab siiski mängida Peruu eest (http://worldsoccertalk.com/2018/05/21/guerrero-gets-fifpros-support-in-doping-ban/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter)? Sümpaatne teguviis alagrupikaaslaste kaptenitelt.

Prantsusmaa järel üsna keeruline teist edasipääsejat ennustada. Peruu on hästi silma jäänud (http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?6866-Mm-2018-amp-2022&p=1878482&viewfull=1#post1878482), aga Taanil on Christian Eriksen, kes oli kvalifikatsioonis täiesti teiselt planeedilt mees - alagrupis kümne mänguga 11 väravat ja siis loomulikult playoffide otsustavas mängus kübaratrikk (https://www.youtube.com/watch?v=D4acjRjt8LM).

Austraalial ehk kõige väiksemad võimalused, kuna kuldajastu on möödas, aga aasta tagasi Maailmajagude karikavõistlustel otseselt hätta ei jäänud. Mat Ryan tegi Premier League'is oivalise debüüthooaja (https://www.youtube.com/watch?v=aOcd_m5DiVE) ja kui sul on tasemel vaht puuris, siis peaksid olema võimalused korjata igast kohtumisest punkte.

mcnamara
06.06.18, 15:10
Peab ütlema, et väga huvitav oli Taani koondise mängijate kohta lähemalt lugeda. Mõnus punt. Suurendas minu huvi ruligaanide tänase põlvkonna vastu. Alagrupist edasipääsemine teeks mulle suurt rõõmu.

jonman25
11.06.18, 13:52
Aastast 2000 olen Taani koondise toetaja olnud ja tore on näha, et pärast Tomassoni, Graveseni, Sandi, Gronkjaeri, Sorenseni, Jörgenseni, Helvegi, Laurseni jpt põlvkonda on tulnud taas uus suhteliselt tugev kooslus. Päris Laudrupide ja Schmeichelite (pun intended) põlvkonnaga võrrelda ei saa, aga mänge on igaljuhul ilus ja meelelahutuslik vaadata.

Epic
16.06.18, 13:33
MM-i kolmanda päeva maiuspalaks võiks olla C-grupi teine matš Peruu ja Taani vahel. Omavahel lähevad kokku kaks väga pikka kaotusteta seeriat. Milline täna püsima jääb? Kas äkki mõlemad?

1007253824862474240

Peruu viimane kaotus pärineb novembrist 2016, kui kodus jäädi alla Brasiiliale (https://www.youtube.com/watch?v=cYRSM9DiMg8&t) ning Taani sai viimati pähe sama aasta oktoobris, kui Montenegro läks Kopenhaagenist ära 1-0 võiduga (https://www.youtube.com/watch?v=9sedw1B0oKY). Arvestusest väljas jaanuari imelikud D-koondisega mängud.

Mõnuagent 007
16.06.18, 15:34
Et neegrid, moslemid, tänavalapsed ja lugeda oskavad mehed läksid jälle tülli?

RealFan
16.06.18, 20:06
Guerrero jandi mastaabi põhjal oleks eeldanud, et antud härra on oma koondise jaoks umbes sama tähtis kui näiteks Ronaldo Portugali jaoks.

telekavaataja
16.06.18, 22:01
Päris Cuevo värk Peruul nüüd. Suht võrdsed tiimid muidu.

mcnamara
16.06.18, 22:25
Taani tegi päris kena mängu. Kartsin, et kvaliteedist jääb Erikssoni kõrval keskväljal ja ründes puudu, aga Sisto ja Poulsen on head mehed ning Jörgensen tegi ees suure töö ära. Ja Schmeichel muidugi super. Suur samm edasipääsu poole.

mjaasa
16.06.18, 22:33
Ma ei tea kas Dagger omal ajal, kuid taanlaste vastu on mul sümpaatia. Loodan et jõuavad kaugele.

Wikat
16.06.18, 22:40
Peruust on ikka päris kahju. Täpselt selline tunne, et tee mida tahad aga see pall väravasse ei lähe. Schmeichel meenutas ka mingit tabelipõhja tiimi väravavahti, kes üheks mänguks muutub De Geaks ja võtab kõik ära.
Taanil ikka kõvasti vedas tänane mäng.

Epic
16.06.18, 22:51
Guerrero jandi mastaabi põhjal oleks eeldanud, et antud härra on oma koondise jaoks umbes sama tähtis kui näiteks Ronaldo Portugali jaoks.

Eks siin võis asi olla selles, et Guerrerota tehti tegelikult aasta alguses väga head mängud. Tuli paari väravaga hästi meeskonda tagasi, aga valik läks Gareca poolt teiste kasuks. Väikene ülemõtlemine ehk.

Mängu lõpus imelikud kaadrid, kuidas Cueva oli järjepidevalt omal äärel vabas ruumis, aga pall temani ei liikunud ja jäi ise selle nõudmisega ka passiivseks. See enesekindluse asi on ikka üks karm asi. Nagu ka Peruu kalender. Juba järgmise ringiga võib suur lootus olla täielikult kustunud.

Stok
21.06.18, 17:02
Müstiline, kuidas on võimalik leida VAR-is midagi halba, kui ometigi tehakse õige otsus ju? Voolaidi arvates on harjumatu (nii ta ütles), et mäng käib tükk aega edasi ja siis järsku vaadatakse videost järgi ja otsustatakse penalti kasuks. Nii saavad öelda ainult need, kellel pole oma lemmikut või veel hullem, seda lemmikut tassitakse. Olles korduvalt näinud, kuidas kohtuniku eksimus maksab mängutulemuse nii Liverpooli kui Eesti koondise kahjuks, ei ole mul mitte mingisugust huvi sedasorti romantika jätkumise vastu.

El President
21.06.18, 17:32
Müstiline, kuidas on võimalik leida VAR-is midagi halba, kui ometigi tehakse õige otsus ju? Voolaidi arvates on harjumatu (nii ta ütles), et mäng käib tükk aega edasi ja siis järsku vaadatakse videost järgi ja otsustatakse penalti kasuks. Nii saavad öelda ainult need, kellel pole oma lemmikut või veel hullem, seda lemmikut tassitakse. Olles korduvalt näinud, kuidas kohtuniku eksimus maksab mängutulemuse nii Liverpooli kui Eesti koondise kahjuks, ei ole mul mitte mingisugust huvi sedasorti romantika jätkumise vastu.

küsimusi tekitab see, millal VARi kasutatakse ja millal mitte. selgeid vigu kastis või selle lähedal ei võeta pahatihti ikka ära, aga iga juhusliku käe puhul on jama majas.

Stok
21.06.18, 17:46
Nõus, sellest pole ma ka aru saanud veel.

Linnupoja
21.06.18, 17:55
küsimusi tekitab see, millal VARi kasutatakse ja millal mitte. selgeid vigu kastis või selle lähedal ei võeta pahatihti ikka ära, aga iga juhusliku käe puhul on jama majas.

VARi kasutatakse kui on suurem prohmakas tehtud. Ainukene kõneainet tekitav "mitte vilistamine" on olnud vast Tuneesia-Inglismaa mängus kus Kane judo võttega maha võeti. Vaatasin seda kordust veel mitu korda pärast ja tegelikult on näha kuidas seal samas kõrval teeb Stones samasuguse vea Tuneesia kaitsja vastu ehk oli loomulik, et ära ei vilistatud.

mjaasa
21.06.18, 17:57
Peab vist tunnistama, et taanlased peaksid punktiga rahul olema. Austraalia ikka domineeris teist poolaega. Põhimõtteliselt trumbid nüüd austraallaste käes, kuna ei näe neid punkte kaotamas Peruule.
Tõele au andes, ei saanud ma kollasest aru ega ka penaltist. Käsi polnud tahtlik ning meetri pealt ja samas poleks sealt ohtliku olukorda sündinud.

mcnamara
21.06.18, 17:57
Taani teine poolaeg paras pettumus. Austraallaste lihtsakoelise jõulise mängu vastu rohtu ei leitud. Eriksenist jäid pärast iluväravat peamiselt valesöödud meelde. Neist kahest punktist võib veel väga kahju olla.

El President
21.06.18, 18:04
VARi kasutatakse kui on suurem prohmakas tehtud. Ainukene kõneainet tekitav "mitte vilistamine" on olnud vast Tuneesia-Inglismaa mängus kus Kane judo võttega maha võeti. Vaatasin seda kordust veel mitu korda pärast ja tegelikult on näha kuidas seal samas kõrval teeb Stones samasuguse vea Tuneesia kaitsja vastu ehk oli loomulik, et ära ei vilistatud.

eks igaüks näeb oma prillidega, aga täna jäi meelde kaks viga taanlaste vastu trahvikasti joonel: esimesel puhul pani Jedinak kossi Poulsenile, hiljem kisti teine ründaja särgist maha. kumbki olukord ei läinud läbivaatamisele. penaltiolukorras ma ei saanud ka kollase kaardi vajalikkusest aru: pall löödi meetri pealt käe pihta nii, et mängija seda ei saanud näha.

sherf
21.06.18, 19:42
Ilmselt kollane tuli selle tõttu, et pall oli värava poole minemas ja kohtunik ehk tõlgendas, et võimalik oli ka selle väravasse mineks. Lubav rünnak või midagi sellist.

mjaasa
21.06.18, 19:48
Ma küll pead ei anna, kuid korduse järgi vaadates läks pall väravast mööda ning seal polnud ühtegi austraallast ka.

Nasfal
21.06.18, 20:27
Pogba on ikka jube lohakas ja isetseja.... Vägisi hoitakse teda seal väljakul.

Nasfal
21.06.18, 20:54
Ülirõve taas ei mingit korraliku ründamist ja peale 1:0 kõik suured vajuvad kaitsesse ja veeretatakse lõpuni.

-21-
21.06.18, 20:54
Et siis kui Austraalia võidab kasvõi 1 väravaga Peruud ja Taani kaotab, on Austraalia edasi?

Edit: Taani peab nulliga kaotama

Mõmmik
21.06.18, 20:57
Ülirõve taas ei mingit korraliku ründamist ja peale 1:0 kõik suured vajuvad kaitsesse ja veeretatakse lõpuni.

Kõige igavam suurturniir, mida ma siiani vist vaadanud olen. Isegi mingid EuroU19 turnad on põnevamad olnud. Suured ei viitsi pärast värava löömist ja väiksemad ei suuda/oska.

// ma saan aru, et tegemist on alagrupiturniiriga ja säästurežiimil on optimaalne mängida, aga noh.

Nasfal
21.06.18, 20:58
Kõige igavam suurturniir, mida ma siiani vist vaadanud olen. Isegi mingid EuroU19 turnad on põnevamad olnud. Suured ei viitsi pärast värava löömist ja väiksemad ei suuda/oska.

// ma saan aru, et tegemist on alagrupiturniiriga ja säästurežiimil on optimaalne mängida, aga noh.

See on tõesti ikka üks kõige igavamaid suurturniire siin viimase 20 aasta jooksul.

telekavaataja
21.06.18, 21:06
Mida te Euro2016 ajal tegite muidu?

Mõnuagent 007
21.06.18, 21:18
Euro 2016 oli megapõnev võistlus, mille kohta kurtis ainult Mõnuagent, kes vingub lihtsalt iga asja peale.

telekavaataja
21.06.18, 21:19
Euro 2016 oli megapõnev võistlus, mille kohta kurtis ainult Mõnuagent, kes vingub lihtsalt iga asja peale.

Aasta on 2048. Kiilanev mõnu kiigub kiiktooli peal. Kõrval istuvad lapselapsed, kes mängivad ultramega High virtual realityt PS portable mängu, ja ta ikka pomiseb: "2016-st eurost algast allakäik. Ma ju rääkisin. Ei, aga siis olin mina vingats."

Mõnuagent 007
21.06.18, 21:27
Aasta on 2048. Kiilanev mõnu kiigub kiiktooli peal. Kõrval istuvad lapselapsed, kes mängivad ultramega High virtual realityt PS portable mängu, ja ta ikka pomiseb: "2016-st eurost algast allakäik. Ma ju rääkisin. Ei, aga siis olin mina vingats."

No võrreldes 2016. on see ikka priima turniir. Tuleb ootamatusi ja ei ole mingit "ah, saame kolmandana edasi, poogen, mis praegu toimub". Iraan oleks saanud eile jummala tuima panna näiteks. Kolmas ju ikka!

Nasfal
21.06.18, 21:48
Ah olge nüüd 2016 oli alagrupis suurte mängudes ikka kõvasti rohkem mängu ja asi elavam kui siiani see MM olnud.

Mõnuagent 007
21.06.18, 21:53
Ah olge nüüd 2016 oli alagrupis suurte mängudes ikka kõvasti rohkem mängu ja asi elavam kui siiani see MM olnud.

Unusta ära. Mitte keegi välja ei sadanud ju. Ei olnud ohtugi.

telekavaataja
21.06.18, 21:54

Mis mängud sa välja tooksid siis?

Mehhanisaator
22.06.18, 00:13
Mis jutt see nüüd on 😀 Pigem just üpris põnev turniir.

Vask
22.06.18, 00:35
Kindlasti palju põnevam turniir, kui 2010. aasta MM. Mõned üksikud mängud, nagu Uruguai - Saudi-Araabia on igavad olnud.

Nahkpea
22.06.18, 00:53
Minuarust on ka turniir seni ikka väga põnev olnud. Päris oma lemmiku 1994. aasta MM-i vastu ei saa, aga otseselt igavaid mänge on väga vähe. Eespool mainitud Uruguai ja Saudi Araabia vaheline on tõesti vist seni ainus, kus üks ei tahtnud ja teine ei osanud.

Linnupoja
22.06.18, 01:04
megaturniir, mulle ei mahu p2he kuidas just MMi ajal suudetakse selliseid maasikaid koguaeg sisse suruda. Sellised m2ngud, Islandi homne voimalus ja t2nane argentiina krahh. SUPER

rainis007
22.06.18, 01:52
Mis jutt see nüüd on �� Pigem just üpris põnev turniir.

Ma ei tea mis maailmas mõned elavad.
Mängud on jumala okeid olnud... mulle näiteks meeldisid väga ka Maroko-Iraan ja Taani-Peruu mängud.

Kas need olid kahe suursoosiku vahelised kohtumised? Ei.
Kas need pakatasid kogu 90 minuti jooksul tehniliselt ahhetamapanevatest lahendustest? Ei.

Aga pinget oli, andmine käis. Mõlemad pooled üritasid ja väikesed asjad aitasid otsustada.

Muidugi jah, tänane Argentiina-Horvaatia oli kõrgtasemel andmine, ei vaidle ka selle vastu. Aga kõik mängud nii teravad ka olla ei saa :D .

Halb ründaja
22.06.18, 02:19
Liiga palju metoodilist jalgpalli minu maitsele seni. Ei ole eriti põnev turniir olnud, v.a paar valitud mängu. Enne Argentiinat pole korralikku meltdown'i veel isegi olnud.

Stok
22.06.18, 10:27
Kuigi mul turniiri algus jäi vahele, siis tasapisi olen sisse elanud ja juba ootan järgmisi mänge. Aga kas mulle ainult tundub või ongi MMil mängijad rohkem kätt- ja kossipidi üksteisel kallal ja pool aega murul pikali? Mänguseisakuid on justkui väga palju ja ma ei pea siin üldsegi VARi silmas, vaid kogu aeg kohtunik peab midagi lahendama ja mehi laiali saatma. Minu arust klubijalgpall küll selline polnud, aga noh, viimasest klubijalgpalli mängust on kaua aega möödas ka juba ja võibolla ma ei vaadanud neid päris kainelt.

Mehhanisaator
22.06.18, 10:36
Ma ei tea mis maailmas mõned elavad.
Mängud on jumala okeid olnud... mulle näiteks meeldisid väga ka Maroko-Iraan ja Taani-Peruu mängud.

Kas need olid kahe suursoosiku vahelised kohtumised? Ei.
Kas need pakatasid kogu 90 minuti jooksul tehniliselt ahhetamapanevatest lahendustest? Ei.

Aga pinget oli, andmine käis. Mõlemad pooled üritasid ja väikesed asjad aitasid otsustada.

Muidugi jah, tänane Argentiina-Horvaatia oli kõrgtasemel andmine, ei vaidle ka selle vastu. Aga kõik mängud nii teravad ka olla ei saa :D .
Täpselt, täpselt. Lisada siia veel Mex-Ger ja Por-His, Rus-Egy, Ing-Tun, Bra-Swi jne. Ei saa öelda, et igav turniir.

RealFan
22.06.18, 11:21
Kuigi mul turniiri algus jäi vahele, siis tasapisi olen sisse elanud ja juba ootan järgmisi mänge. Aga kas mulle ainult tundub või ongi MMil mängijad rohkem kätt- ja kossipidi üksteisel kallal ja pool aega murul pikali? Mänguseisakuid on justkui väga palju ja ma ei pea siin üldsegi VARi silmas, vaid kogu aeg kohtunik peab midagi lahendama ja mehi laiali saatma. Minu arust klubijalgpall küll selline polnud, aga noh, viimasest klubijalgpalli mängust on kaua aega möödas ka juba ja võibolla ma ei vaadanud neid päris kainelt.

Ma ei ütleks, et mingisuguste kukepokside või ajaviitmiste sagedus oleks oluliselt tõusnud.

Tofoa
22.06.18, 12:07
Ainult marsielanike arvates on see turniir igav ja mõttetu olnud.

Stok
22.06.18, 12:21
A alagrupp: "suured" ehk eeldatavad favoriidid on võtnud oma, kaotanud 0p. Uruguay mõlemad võidud on 1-0
B alagrupp: Portugal ja Hispaania viigistasid, nii et ma ütleks, et ikkagi kumbki suur punkte kaotanud ei ole. Ehkki teises voorus said nad vaevaga 1-0 võidud
C alagrupp: Taani kaotas Ozile 2p, ülejäänud mängudes napid üheväravalised võidud
D alagrupp: Argentiina põleb, -5p.

Teistes on vaid üks voor peetud, misjuures Brasiilia viigistas Šveitsiga, Saksa kaotas Mehhikole, Rootsi võitis Koread pendlast (seal oli vist midagi imelikku ka? ma ei ole mängu näinud), Inglismaa võitis Tuneesiat üleajal, Kolumbia kaotas Jaapanile, Poola Senegalile. Ütleks, et on juhtunud küll ja veel ning üldsegi pole võimatu, et Argentiina langebki välja.

karl54
25.06.18, 16:33
Prantsusmaa on, sarnaselt nii mõnelegi teisele suurele, väga rahulikult alustanud, aga seejuures on võidud ära võetud. Ka Taani vastu piisab viigist ja midagi ilusat vast oodata ei ole. Sellegipoolest nii mitmedki meeskonna liidrid on aeglaselt alustanud, aga ma usun, et playoffis on Prantsusmaa juba hoopis teisest puust tiim.

Taani ei olnud kummaski mängus parem tiim väljakul, ometi on neil 4 punkti, ka neile piisab viigist, sest edasipääs on juba hea ja suuri riske võitmiseks ilmselt ei võeta.

Austraalia - Peruu on hea paar, Peruu on mänginud hästi, aga ollakse nulli peal, kindlasti tahetakse veel üks hea mäng teha ja ka punkte teenida. Austraalia vajab võitu, kui Peruu mängib sama hästi kui eelmises kahes kohtumises, siis on raske näha, et siint kindel võit võetakse, küll aga on Austraalial veel midagi mängus ja ma usun, et see kohtumine tuleb tuline ja me näeme palju draamat, sõltumata teise mängu seisust.

mcnamara
26.06.18, 13:42
Prantsusmaa vs Taani mänguga seoses meenub muidugi 2002. aasta kui valitsevad meistrid imeilusal moel uppi löödi. See oli tore päev. Aga kordust on vist palju loota: Jörgensen pole päris Tomassoni tasemel ründaja ning igiliikur Rommedahli masti meest taanlastel täna pole. Poulsen veel kaartidega väljas ka. Prantslased on noored ja vastupidavad - taanlased on kippunud oma mängudes lõpupoole ära vajuma. Punkt oleks paras ime täna: pigem peab Peruu abile lootma.

mcnamara
26.06.18, 17:14
Prantslastel palju muudatusi, taanlastel Cornelius tipus ja Braithwaite Poulseni asemel. Põnev.

Huvituja
26.06.18, 17:21
Prantslastel palju muudatusi, taanlastel Cornelius tipus ja Braithwaite Poulseni asemel. Põnev.

Prantslaste vahetused annavad Taanile väga head võimalused viigiks. Pakun, et nii ka läheb.

Nasfal
26.06.18, 17:28
Prantslaste vahetused annavad Taanile väga head võimalused viigiks. Pakun, et nii ka läheb.

Pigem tundub täna just Prantsusmaa ilma Pogbata ja palju meeskondlikum ja tugevam seega eeldaks siit pigem Prantsusmaa suurimat ja kindlamat võitu.

Huvituja
26.06.18, 17:35
Pigem tundub täna just Prantsusmaa ilma Pogbata ja palju meeskondlikum ja tugevam seega eeldaks siit pigem Prantsusmaa suurimat ja kindlamat võitu.

Ma Pogbast päris nii sillas ei ole kui Pohlak, kuid eelmises kohtumised tekitasid just tema key passid kõige ohtlikumad olukorrad.

žurnalist
26.06.18, 17:55
Ma Pogbast päris nii sillas ei ole kui Pohlak, kuid eelmises kohtumised tekitasid just tema key passid kõige ohtlikumad olukorrad.

*Kohendab punaseid prille*

Minu meelest on Pogba olnud siiani üks Prantsusmaa parimatest (Kante seljataga).

Aga Prantsusmaal on kindlasti klassi mängida väga hästi ka "B"-meeskonnaga.

mcnamara
26.06.18, 20:31
Oh jah, polnud ta põnev ühti. Taani võttis asja ehk liigagi pragmaatiliselt ja prantslased ilmselt muutsid meeskonda liiga palju. Õhtul on näha, kumb siis pikema kõrre tõmbas ja kas üldse. Prantslaste esitused on seni kõik väga laisad olnud, kas saavadki oma mootori käima?