PDA

View Full Version : eesti liikluskultuur

mg
08.09.02, 17:34
ühesõnaga, seisin sõpradega reede õhtul poe ees tee peal ja siis otsustas üks vana meid alla ajada. käivitas oma vana siksi ja sõitis külmalt meie kambast läbi.:viha:
pääsesin vigastustest ainult tänu auto väiksele kiirusele.

Undi
08.09.02, 18:58
pole midagi uut siin ilmas (riigis). tropid jääavd troppideks ja neid enam ümber ei õpeta. Hakkasin ka sõbraga nõmmel üle tänava minema (teatavasti peab pööret lõpetav sõiduk alati jalakäijale teed andma) kui mingi pede sõitis samamoodi külmalt praktiliselt üle varvaste meil. Eriti nõme on see, et me olime juba poole tee peal, aga see ilmselt teda ei huvitanud. ehh...selliseid olukordi on kindlasti sadu ja tuhandeid olnud...mina ei tea, kuidas sellised debiilikud liiklusest välja rookida...

jantz
08.09.02, 19:31
juhtub:(

gratos
09.09.02, 11:39
tänase udu korral kah .
sõidan järvevanal u.75-80 km/h ja äkki pöörab keset tihedat iiklust igiliikur yle kahe rea. peatades sellega kogu järvevana liikluse. õnneks seal kyll õnnetust ei juhtunud. Aga täna hommikul vist päris palju õnnetusi , sest udu oli ikka võimas:kaval:

Tembu
09.09.02, 13:07
Tegelikult peaks olema nii,et mida kehvemad ilmaolud,seda tähelepanelikumad autojuhid on...Ise mõtlesin 5 korda kas minna punasega üle sõidutee,kuna nähtavust piiras nn londoni udu..Eks ta patt ole foori eirata,aga kui sõiduaparaate ei ole silmapiiril siis ei tee ma sellega ju kellegil elu raskemaks.

tegelikult tuleb seadust austada ja täita. Seega,minge valima ja lõpetage see Edgari ülemvõim Eesti Vabariigis!!!!

Ono
09.09.02, 13:15
Originally posted by tembuu

Tegelikult peaks olema nii,et mida kehvemad ilmaolud,seda tähelepanelikumad autojuhid on...Ise mõtlesin 5 korda kas minna punasega üle sõidutee,kuna nähtavust piiras nn londoni udu..Eks ta patt ole foori eirata,aga kui sõiduaparaate ei ole silmapiiril siis ei tee ma sellega ju kellegil elu raskemaks.

tegelikult tuleb seadust austada ja täita. Seega,minge valima ja lõpetage see Edgari ülemvõim Eesti Vabariigis!!!!

Edgar tuleks jah maha lasta.

sosku
09.09.02, 19:25
Olen ise ka paar korda sattunud adrenaliini ja vererõhku tõstvatesse olukordadesse.
Viimati tahtis üks jobu minust Vabaduse pst.-Männiku tee ristis sebral lihsalt üle sõita :viha: Kuigi mul oli roheline ja tal PUNANE tuli. Õnneks sain viimasel hetkel sammu tagasi astuda muidu ...

yheksa
09.09.02, 19:52
Originally posted by mg

ühesõnaga, seisin poe ees tee peal

Söidutee peal seisid vöi könniteel seisid?
Milles probleem?

:)

gratos
09.09.02, 21:07
\"ühesõnaga, seisin sõpradega reede õhtul poe ees tee peal\"

pole siis ime kui geegi sind alla tahab ajada kui sa tee peal seisad ja juttu räägid:viha:

vello99
09.09.02, 21:33
Minu parim liiklusolukord oli tallinnas draamateatri vastas ülekäigu juures, kus läksime rahulikult grupis üle tee (draamateatri poole). Peatus põhimõtteliselt kogu liiklus (nii kaks rida raamatupoe poolses osas, kui ka vastassuunas sõitev tramm (!!! - tõenäoliselt sellepärast, et grupis oli ka naine lapsega).

Ja jumal tänatud, et see naine ei olnud kuskilt maalt (nt. Tartust ;) ) vaid oli kursis Tallinna liiklusega ning ei hakanud teed lõplikult ületama, kuna trammi tagant lendas välja selline klassikaline autopederasti tuunitud bee-em-vee.

Järgnev oli samuti klassika. Ju siis bee-em-vee juht ehmatas ka ära, et oleks sülelapse ajudega oma tuuningu ära rikkunud, peatus siis viisakalt.... ja näitas sõrme. Ja andis kummivilinal tuld kui tema poole sammuti, et pisult \"diskuteerida\" tema liikluskäitumise osas.

Samas selliste asjadega õpib palju tegelikke \"liikluseeskirju\" nt. kui seisad ülekäigu juures ja liiklus peatub, siis ära jumala pärast teele astu...

gratos
09.09.02, 22:25
On inimesi kes vaatavad ülekäigurajal teed ületades ka vasakule paremale, kuid kahjuks on palju neid kes arvavad et nemad on niivõrd kõvad mehed, et autojuht vaadaku ise kuda ta pidama saab.
Olin ise pealtnägija kuda üks onu tipptunnil 70 alas hakkas teed ületama. Ei vaadanud ta ei vasakule ei paremale, vaid otse teele. Esimene auto suutis mööda põigata, kuid teine mitte ja nii niidetigi onul jalaluud puruks.

Robyn
09.09.02, 22:40
No ma ei tea... Tallinnas, Sõpruse puiesteel Magistrali kaubanduskeskuse juures on üks sebra, kust mitte kunagi mitte kedagi üle ei lasta. Kui sa ei taha just kilomeetrist ringi foorideni teha, oled sunnitud veidi eluga riskides siiski teele hüppama ja lootma, et keegi hea inime vaevub peatuma :sega9: :sega1:

Oll
10.09.02, 03:03
Laupäeva õhtul juhtus insident(õnnetuseks ei saa seda kuidagi lugeda) Läänemaal Haapsalu lähedal Uuemõisas, kus ka mina juhtun elama.Osad Teist on ka Õhtulehest juttu lugenud, osad mitte.Nimelt laupäeval paraleelselt Horvaatia mängu lõpuga jäid kaks 14aastast tüdrukut purjus(4 promilli)ja vastassuunas sõitvale mehehakatisele silma ja ta otsustas nad alla ajada.Üks tüdrukutest-mu sõbra õde-Diana pääses täna õhtul haiglast koju.Teine-Luise-kes elas minu kõrvaltrepikojas ja keda on võimalik ainult hea sõnaga mäletada, suri saadud vigastustesse.Aparaadid lülitati välja täna kell 14:05.
Kogu Uuemõisa ning Haapsalu on pisarais ja sügavas sügavas leinas(mina sealhulgas-silm lihtsalt ei seisa kuiv).Avariikohal on sadu küünlaid ja lilli.Pole vist olnud hetke, kus ta ajutine mälestuspaik oleks üksi jäänud.Teeäär Haapsalu ja Uuemõisa vahel on paksult leinajaid täis.
Siinkohal tahan veelkord avaldada sügavat kaastunnet Luise vanematele, vennale ja kõigile ta sõpradele, tuttavatele ning ka neile, kellele mu jutt peaks korda minema.
Hetk tagasi kuulsin, et pääsenud tüdruk Diana on küll kodus, kuid parima- ja lahutamatu sõbranna Luise õnnetust surmast ei tea Ta veel midagi... .
Pakkusin ka SL Õhtulehe portaalis välja võimaluse, et Luise matusepäeval võiksime me Teda viimast korda austada langetades lipud poolde masti.
Miks pidi see juhtuma just noorte süütute tüdrukutega, kellel elu oli veel ees???
Luisest veel niipalju, et tegu oli targa, väga ilusa ja rõõmsameelse tütarlapsega, keda mina polnud kordagi nukras tujus näinud ja kes tõesti sarnanes ingliga..nii seest kui väljast.
Niipalju siis Eesti liikluskultuurist.
:kurb8: :kurb8: :kurb8:

Aramis
10.09.02, 17:27
See mis Oll rääkis on kohutav.Ma ei oskagi muud sõna asja kirjeldamiseks leida.JA ma olen enda peale suht pahane ,et ma midagi ette ei võtnud, kui üleeile Sõpruse pst Nestes tankides enda kõrval purupurjus taksojuhti tankimas märkasin.Sead..ega muud ei oskagi öelda...selliseid õnnetusi juhtub ka kainete inimestega - ka mul on olnud nähtavuse tõttu tõsiseid momente , aga kui juhtus ja inimene oli purjus ,siis ... ma küll pole kohtumõistja ,aga selline inimene tuleks eraldada ühiskonnast igaveseks.

Puhka rahus , Luise!

Rainman
10.09.02, 17:30
Võttis mulgi pisara silma, kui su postitust lugesin. Null-tolerants roolijoodikute suhtes :viha:

vandersell
10.09.02, 17:35
Originally posted by Rainman

Võttis mulgi pisara silma, kui su postitust lugesin. Null-tolerants roolijoodikute suhtes :viha:
Mul sama lugu. Mõtlesin, mis siis kui selline asi oleks juhtunud kellegi minu lähedasega...

Hmm, minu allkiri pole küll selle postitusega sobiv- eemaldan selle mõneks ajaks...

Oll
10.09.02, 18:09
Suur tänu Aramisile, Rainmanile ja Vandersellile- teie hoolimise eest.
Nüüdseks on Diana kodus ja ka teab oma parima sõbranna lahkumsest... .
Täna toimus Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumis Luise ärasaatmine...tõepoolest kogu (ja mõtlen tõsiselt kõiki) kool oli pisarais.
Kuid enamik pole veel mõistnud olukorda- me ei näe Luiset enam kunagi...mitte kunagi ehk siis rasked päevad on veel ees.
Nägin pühapäeva õhtul Luise vanemaid ja venda ning uskuge mind, see oli minu elu kohutavaim vaatepilt.Ei suuda ette kujutada, mida Nemad tundma peavad kui juba Luisele võhivõõrad tulevad tänaval pisar silmis vastu.
Pole enne Haapsalut sellisena näinud, see on korraga kohutav ja samas jõuduandev...
Sügavalt nördima panev oli/on Õhtulehe püüe teha sellest tragöödiast järjekordne tiraazi rekord.
Luise eluküünla kustutanud Svennist veel niipalju, et peale 18tunnist kainenemist(!)
lasti ta allkirja vastu vabadusse...kuigi Sven on juba teinud ühe avarii varem kus ka hukkus inimene... ja lisaks on jäänud värdjas sellel aastal ka kaks korda varem autoroolis vahele-loomulikult olles promilline. ta paturegistrisse mahub ka kohtust kõrvalehoidmine-mõelge siis ise-allkirja vastu välja.
Ma loodan, et minu viimased read ei vallanda siin debatti teemal: Eesti ja selle seadused- nagu see juhtus Õhtulehe portaalis,kuid ma palun, proovigem ise seda nn. \"liikluskultuuri\" muuta turvalisemaks, kui seda ei tee need kelle me oleme valinud otsusi ja suunamisi tegema.
Tänan veelkord neid, kes oma kaastunnet avaldasid, vähemalt minule oli see südantsoojendav ning jõuduandev.

gnat
10.09.02, 21:26
tõeesti tunnen ka kaasa .... sellist ragöödiat endale küll ei tahaks ja lugedes EPL-i ja siinseid postitusi ... siis mõistan et see liikluskultuur on jube ja vajab muudatusi .... haiglane on see elu meie maal :( :( puhaku ta siis tõesti rahus.

Oll
11.09.02, 18:31
Luise matused toimuvad reedel 13. septembril.
Lihtsalt kui keegi viitsiks lipu heisata poolde masti ja \"ehtima\" selle musta lipuga.

priity
11.09.02, 23:00
Olen küll suht veendunud surmanuhtluse vastane, kuid purjus juhid kes autoga inimesi surnuks sõidavad võiksid saada küll oma tegudega analoogse karistuse. või vähemalt eluaegse.

priity
25.09.02, 20:15
Kuulsin kusagilt, et Kanadas pidavat peale mitmekordset purjus peaga juhtimist karistuseks auto konfiskeeritama. Oleks ka Eestis üsna hea karistus. Minu meelest.

indrek
25.09.02, 20:40
Lugesin teie kirju mõned väga kurvad, mõned kurbnaljakad. Huvi pärast küsin: mis on teie meelest suurim probleem eesti liikluses?
Purjus juhid?
Rullnoklus, teistega mittearvestamine?
Jalakäiate lohakus?

Kiiruseületamisest, purjus jalakäiatest/ratturitest ei ole siiani juttu tehtud, omamoodi probleem on ilmselt needki.
Mis puutub purjus taksojuhti, siis see tundub tõesti kohutav. Oletame, et oled purjus ja selle asemel et võtta auto, võtad takso (et kodagi mitte alla ajada), istud taksosse ja selgub et juht on umbjoobes, Et oled ise ka pisut sopsus, ei pane seda tähelegi ja hakkate liikuma...

vandersell
16.01.03, 12:38
What the f***k!!! (http://postimees.ee/index.html?op=lugu&rubriik=2&id=86417&number=&onli ne=) Paistab, et just sellist eestit me tahtsimegi...

Lapeteus
16.01.03, 18:33
Lugesin siin inimeste muret vöötraja ületamisel ja sellega seoses meenus üks Priit Hõbemäe kirjutis Eesti Päevalehes.[url=http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=210378]

Yourself
16.01.03, 22:50
Priit Hõbemäe juttu on väga õige ja hästi kirjutatud. Kui aga lugeda artikli kommentaare jääb selline mulje, et autodel on eestis eesõigus ja jalakäiad ärgu üldse õiendagu:viha: . Kahju, et eesti inimesed sellised on. Jääb mulje nagu oleks kõigepealt auto loodud ja seejärel inimene.

Stinger
17.01.03, 01:10
Keegi sellist nalja on proovind, et üle tee sebra juures saada?
Võta kätte peotäis kive niimoodi, et juht näeks neid ja viska tema nähes kivid enda ette sebra kohal õhku, kui te peatub siis kivid ta massinale viga ei tee, kui ei peatu siis ou shitt:kaval:

greenday
17.01.03, 09:08
Originally posted by Stinger

Keegi sellist nalja on proovind, et üle tee sebra juures saada?
Võta kätte peotäis kive niimoodi, et juht näeks neid ja viska tema nähes kivid enda ette sebra kohal õhku, kui te peatub siis kivid ta massinale viga ei tee, kui ei peatu siis ou shitt:kaval: Heh, hea idee!

-madis-
17.01.03, 20:32
Seoses sebraga meenub üks paari aasta tagune sündmus. Mingi vend oma Audiga sooritas Pirital parempööret, kuid ei pannud algul tähele ülekäigurajal olevat jalakäijat. Pannud piduri põhja, sai õnneks siiski mehe jalgade ees pidama. Mees läks juhiakna juurde ja sõimas Audi juhi läbi. Oma sõna oli vist ka autojuhil sekka öelda, sest noor vene mees vihastas nii, et \"kinkis\" oma jalaga Audi juhiuksele ühe mõnusa mölgi.:D Siis oli autojuhi suu lukus ning ta oli kummidevilina saatel sündmuspaigalt kadunud.
Kurat, ajab ikka vihale küll, kui ülekäigurajal mõni jobu sind allaajada tahab. :viha: