PDA

View Full Version : La Liga 2018/19

atleticomadrid
23.07.18, 19:43
Ennustused uueks hooajaks, üleminekud, päevakajaline ja kõik muu algava hooajaga seonduv!

Sambaz
23.07.18, 23:02
Homme selgub siis ajakavad mängudeks. VAR EI!

telekavaataja
25.07.18, 22:08
Homme selgub siis ajakavad mängudeks. VAR EI!

Esimeses voorus kohe Valencia - Atletico.

1021723862675939328

Punkt
12.08.18, 15:13
Täna peetakse maha Hispaania superkarika finaal Sevilla ja Barcelona vahel, mis senini on küll olnud üks kohutav hädaorg - kõigepealt ei suutnud osapooled omavahel kokku leppida, kas sel aastal mängitakse üks kohtumist või kaks kohtumist, seejärel vaieldi pikalt selle üle, kus see üks kohtumine siis toimuma peaks ning nüüd on jõutud sinnamaani, et vaieldakse mitu non-EU mängijat tohib kaasa lüüa.

Varasemalt on kehtinud reegel, et lubatud piirmäär on 3 non-EU passiga mängijat, kuid nüüd teatas RFEF mõned päevad enne finaali ootamatult, et sel aastal limiiti kui sellist tegelikult ei olegi. Selle peale tegi Sevilla üllatanud näo ning lubas kasutusele võtta juridiilised meetmed, kui Barcelona peaks kasutama 4 non-EU mängijat.

Igatahes, üks karikas läheb täna loosi ning juba 5 päeva pärast pannakse pall mängu ka La Ligas. Kuigi üleminekuakna sulgemiseni on veidi rohkem aega, siis julgemad hundid võivad juba vaikselt mõtlema hakata missugune nende ennustus algavaks hooajaks välja võiks näha.

Alavés
Athletic Bilbao
Atlético Madrid
FC Barcelona
Real Betis
Celta Vigo
SD Huesca
SD Eibar
RCD Espanyol
Girona
Getafe
Rayo Vallecano
Leganés
Levante
Valladolid
Real Madrid
Real Sociedad
Sevilla FC
Valencia CF
Villarreal CF

1.
2.
3.
4.
---------
5.
6.
---------
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
----------
18.
19.
20.

Väravakuningas:
Parim mängija:
Suurim pettumus:
Suve parim ost:
Suve viletsaim ost:
Parim peatreener:
Esimese treenerina saab kinga:
Copa del Rey võidab:

Devil
12.08.18, 16:58
Ma nii palju ei suuda, aga teen osa ja hästi :).

1. Atletico M (on aeg)
2. Barcelona (võidab CLi)
3. Real M (muutuste aeg)
4. BatValencia (Batman skoorib)
---------
5. Sevilla (peaaegu CLis)
6. Villareal
---------

Väravakuningas: Messias
Parim mängija: Messi
Suurim pettumus: Asensio
Suve parim ost: Lemar
Suve viletsaim ost: Arthur
Parim peatreener: Don Simeone
Esimese treenerina saab kinga: Montella, kui keegi ta palkab
Copa del Rey võidab: Valencia

La liga spets
12.08.18, 23:31
1.Barcelona
2. Atletico
3.Real
4.Valencia
---------
5.Getafe
6.Villareal
---------
7.Real Betis
8.Sevilla
9.Real Sociedad
10.Celta
11.Athletic
12.Girona
13.Eibar
14.Levante
15.Espanyol
16.Leganes
17.Huesco
----------
18.Rayo
19.Alaves
20.Real Vallanoid

Väravakuningas:Messi
Suurim pettumus:Andre Silva, Lucas Vasquez ja Asensio
Suve parim ost: Rodri
Suve viletsaim ost:Kalinic
Parim peatreener: Simeone
Esimese treenerina saab kinga: Pablo Machín
Copa del Rey võidab:Barcelona

_AI_
13.08.18, 11:58
Viimasel ajal pole siin ennustuses mul väga hästi läinud, eks siin on klassikaline dilemma, kas ennustada südamega või mõistusega või kasutada mõlemat. Seekord siis südamega, heh-heh.

1.FC Barcelona - Tegelikult ma vahetaks selle CLi finaalikoha vastu, nii ketserlik kui see mõte ka ei tundu. Aga noh. Turul tehti vajalikud lükked, kõikides liinides on olemas sügavus, kogemus ja nooruslik kiirus (va arvatud keskrünne). Meeskonnal on väga korralik pink ja Valverde on suurepärane turnatreener. On kaks nõrka kohta- keskrünne (Suarez saab vormi alles jaanuariks ning nooremaks ta enam ei muutu) ning Paco ja Munir on liiga sarnased back-upid, oleks vaja teravat jalga ja võimsust, aga mis sa teed. Teiseks, motivatsioon- eelmise aasta Rooma krahhi järel kõlas juba vastu, et äkki võiks hakata CLi liigast rohkem tähtsustama. Järgmine aasta on muidugi tipuründe otsimine prioriteet nr 1, kuid siiski tundub, et liiga jaoks võib Pacost ja/või Munirist isegi piisata.

2. Atlético Madrid - paberil pea sama võimas kui Barcelona, kuid eks nii mõningad mehed vajavad sissemängimist Simeone süsteemi ning pärast CLi pettumust vist panustatakse ka sinna päris palju ressursse, mistõttu arvan, et liiga palju punkte läheb hooaja esimeses pooles kaduma, et päris esimesena üle finišijoone tulla. Turul tegutseti targalt, vaid Gelsonisse ja loll-horvaati pole mul eriti usku.

3. Villarreal CF - A miks mitte teha üks bold ennustus ka? Minu meelest on tegutsetud suvel korralikult, oleks aeg ka üks suurüllatus vormistada pärast mõningaid pettumuseaastaid. Moreno on kuradi hea ja Mori ka korralik keskkaitsja, Rodri minek muidugi oli suht valus.

4. Real Madrid - klassi liiga palju, et südameennustuses veelgi tahapoole lükata. Minu ennustustega on nii, et pärast siin kirjapandut muidugi tehakse duhhiga selline hooaeg, et näidatakse kõigile tagatulesid:). Kui bale terve, siis vast tiitlikonkurentsis, kui traditsiooniliselt kaks-kolm kuud audis, siis 4. koht. Päris täpselt aru ma ei saa, miks oli vaja theo laenule saata, et seda contreaud eelistada, Benzemas ma ka 40 väravat ei näe, aga eks saadakse suht kohustustevabalt mängida, kui publik ja ajakirjandus seda võimaldavad.
---------
5. Real Betis - tore sats. Mõni oluline mees läks, aga toodi korralikud asendused asemele.

6. Sevilla FC - tegemistest suurt ei tea, aga superkarikas jätsid päris hea mulje. Murieliga nt olid Barca kaitsjad ikka püsti hädas. Ei saanud keegi teda kontrolli alla ja mees on oma mängu lisanud kiirusliku tehnika. Roque Mesa oli ka väga hea. Ühe mängu järeldus muidugi on täpselt see, mis ta on.
---------
7. Valencia CF - äkki alahindan neid, aga kogu nende suvine tegevus näis käivat Kondogbia ümber, Gameiro võeti küll Atleticost ära, aga ei ole mul temasse enam väga usku. Loodetavalt ei hakata tõmblema, kui hooaja algus päris ootustele ei vasta. Aga kindlasti alahindan neid.

8. Real Sociedad - eelmise aasta pettumus. Lihtsalt liiga suurte traditsioonidega klubi, et tahapoole paigutada. Eriti lisatud ei ole, va Theo Realist laenul, kellele ennustan väga head hooaega.

9. Athletic Bilbao - jällegi üks tiim, kel palju tõestada eelmise hooaja järel. Kepa saadi korralik nuts, kuid mees tassis eelmisel hooajal neid ikka päris korralikult. Äkki seda hakatakse ka targalt veel pilduma, kuid eks Aduritzil ole jälle aastake juures ja kui Inaki ei suuda oma mängu täiendada, siis järgneb jällegi üks pettumushooaeg. Eks ambitsioon ole neil kõrgemal.
10. Getafe - vastik tiim, aga jõle sitke. Teevad korraliku hooaja

11. SD Eibar - teevad kah oma ära. Iga aasta ikka vaatad neid ja imestad. Enam seda viga ei tee ja neid alahindama ei hakka, jäävad kindlalt püsima.

12. Girona - eelmise aasta üllatajana vajavad tõestamist, et tegu polnud ühe hooaja imega. Koossesi pole suurt vahetunud, aga krt teab, mis sel feederklubi esininadel pähe lööb. Koduväljakul väga kindlad, see aitab lõpetada keskmikuna.

13. Rayo Vallecano - üks südamega tehtud ennustus. Näis, mis jalkat pakutakse, aga tore neid taas liigas näha. Mõistusega ennustades pakuks muidugi relekaheitlusesse.
14. Leganés - Samuti üks neid sitkeid väikeklubisid, kes suudab aeg-ajalt üllatada ja kelle vastu pole kerge kellelgi.

15. Alavés - eelmise aasta üks üllatusmeeskondi pärast treenerivahetust. See hooaeg läheb raskemalt, aga koosseisu on täiendatud päris jõudsalt. Guidetti ja Borja on minu meelest liiga ühtemoodi rndajad, et neid korraga sisse tuua, aga ju treeneril on oma nägemus.
16. Levante - pusivad ja pusivad, kuid püsima nad jäävad.

17. Celta Vigo - hooaja suurim pettumus. Müüdi ikka päris olulised lülid ja sisse toodi odavamad. Meeskond, kellele koduväljak on äärmiselt tähtis, kui seal ei õnnestu, ongi tegemist relekaääre meeskonnaga. Sümpaatne klubi, aga mõistus ütleb, et läheb väga raskeks sel hooajal. Loodetavalt aga suudavad üles jääda.
----------
18. RCD Espanyol - neist troppidest võiks lahti saada. Plain and simple. Kardetavasti aga suudavad püsima jääda. Rubi muidugi on sümpaatne treener.
19. SD Huesca - ei ole usku. Kui juba Ruben Semedo endale palkad, siis... Küll aga võib see luuavars täitsa pauku teha, üllatavalt hästi suudavad Hispaanias viimasel ajal äsja üles tõusnud klubid oma kohad säilitada
20. Valladolid - jäid siin ennustuses nn üle ja kuhugi peab nad paigutama.

Väravakuningas: Messi
Suurim pettumus: Hispaania kohtunikud, vaatamata VARile
Suve parim ost: William Carvalho
Suve viletsaim ost: Kalinic
Parim peatreener: Setien
Esimese treenerina saab kinga: Mohamed (Celta)
Copa del Rey võidab: Atletico

Punkt
13.08.18, 13:33
1. Real
Ma ei teagi miks. Koosseisu poolelt on Ronaldo näol suur tükk ära antud, aga vahel teeb see meeskonda tervikuna paremaks ja ühtlasemaks. Ei imestaks, kui järgmise kahe nädala jooksul veel mõni jänes kübarast välja tõmmatakse edurivisse või keskväljale, aga kui mitte, siis saab põnev näha olema, kas Ceballos suudab end taas pildile mängida ja kas Asensio suudab end intensiivsemalt ja stabiilselt klubi liidrite hulka asetada. Muidugi Lopetegui on minu jaoks suur küsimärk, tema puhul näib olevat kaks võimalust - teeb enda asja ära või on bust ning jõuluks kodus.

2. Atletico
Salamisi loodaks tiitlit, sest aken on tõesti võimas olnud – igale positsioonile on nüüd kaks heal tasemel meest olemas. Eelkõige Rodri ja Lemari tulek peaks andma ka algkoosseisule kvalitatiivse tõusu ning lappima neid valupunkte, mis varasemalt silma on paistnud. Aga nagu ennustuses ikka, siis nö enda meeskonnale ei ole ilmselt kasulik panustada.

3. Barcelona
Võivad ilmselgelt vabalt ka esimesena lõpetada. Minu jaoks on suurimaks küsimärgiks tipuründaja, sest Suarez on viimase aasta-pooleteise jooksul tundunud võrdlemisi ebastabiilne. Koosseis ise on ka selliseks küpsemaks muutunud – Iniesta on läinud, Messi peaks ka loogiliselt varsti järgi andma hakkama, aga tema puhul ei saa kunagi milleski kindel olla. Põhimõtteliselt on esikolmiku järjestust keeruline ennustada – võta üht ja viska teist ning eks omajagu võib kaarte segada ka see, kes Euroopas paremini edeneb või rohkem sinna energiat suunab.

4. Valencia
Marcelino teeb head tööd ning minu jaoks on turul sümpaatsemalt tegutsetud kui Sevilla. Diakhaby ja Wass on head täiendused ning Batshuayi tulek annab ka selge kvaliteeditõusu ründes. Kui nüüd saaks veel Guedesi (või kellegi sarnase) tagasi laenule meelitada, siis on minu meelest meeskond tugevam kui eelmine aasta.
---------
5. Villarreal
Kui Rodri välja arvata, siis kedagi olulist kaotatud ei ole. Samas on meeskonda huvitavalt täiendatud ning seda eelkõige ründeliinis, kuhu soetati Prantsusmaal säranud Toko Ekambi ning eelmisel hooajal Espanyoli eest pommitanud Gerard Moreno. Täiendusi on toodud ka muudesse liinidesse (Funes Mori, Layun, Santi Caseres ning Santi Cazorla), mistõttu ei näe, miks Villarreal ei võiks kõrgete kohtade väljajagamisse sekkuda. Äkki lastakse Bruno ka haiguslehelt platsile tagasi?

6. Real Betis
Betis on samuti väga aktiivne olnud. Juurde on tulnud Takashi Inui, Sergio Canales, Pau Lopez, William Carvalho ja Sidnei. Neist kõige huvitavam oleks näha, kas Canales suudab sel hooajal jõuliselt esile kerkida ning saavutada seda taset, mida temalt enne Reali minekut ja vigastusi oodati. Lahkujatest tasub kindlasti esile tõsta Fabian Ruizi, kes minu hinnangul oli eelmisel hooajal Betisi parim mängija. Ma ei ole kindel, kas William Carvalho suudab Quique Setieni käe all sama hästi Betisi joonisesse sulanduda, aga eks näis. Tahaks loota, et akna viimastel nädalatel ei jääda Tonny Sanabriast ilma, sest minu silmis võiks ta sel hooajal Betisi liidriks tõusta.
---------
7. Celta
Minu jaoks on Celta teinud väga hea ja huvitava akna. Peatreeneriks toodi huvitava taustaga Antonio Mohamed, kes stiili poolest on pigem pragmaatiline ning kes välimuse poolest näib üsna kuri. Täienduste poolest on toodud pigem huvitavaid ja potentsiaaliga mängijaid, kellest enim tõstaks esile Fran Beltrani ning Mathias Jensenit. Ja lisaks on alles jäetud hästitoimiv ründeliin koosluses Iago Aspas-Maxi Gomez. Huvitav sats, keda jälgida.

8. Sevilla
Pablo Machin näitas eelmisel hooajal ennast taktikaliselt väga hea treenerina ning mõneti kahju on tema juhendatavat satsi nii madalale asetada, aga Sevilla aken on minu jaoks kerge pettumus olnud. Mängijaid on juurde toodud küll, aga otseselt ei teki tunnet, et koosseisu poolest oleks mingi kvaliteeditõus toimunud. Andre Silva võib heaks käiguks osutuda, sest kui teisi Sevilla ründajaid vaadata, siis neist küll mingit pauku oodata ei tasu.

9. Real Sociedad
Mikel Merino on lubav pusletükk keskväljale ning samuti on minu jaoks Asier Garitano tulek pingile plussmärgiga muudatus. Samas ma pole kindel, kuidas Odriozola ning Xabi Prieto minekud korvata suudetakse. Ilmselt võib oodata, et La Real veel lähinädalatel mõne käigu teeb. Keda jälgida? Oyarzabal võiks olla sel hooajal see, kes nüüd tugevalt esile tõuseb. Loodetavasti ei suuda Athletic teda endale meelitada.

10. Getafe
Tüüpiline Getafe, möllatakse suvel kõvasti ning sisuliselt toodi muuhulgas endale kaks Segunda suurimat väravakütti. Kuidas see virr-varr mõjub? Don’t know, aga Bordas treenerina sümpatiseerib.

11. Athletic
Händikäpi meeskond. Muidu tundub igati stabiilne ja vinks-vonks kõik (Dani Garcia, Capa, Yuri on head lisad), aga ründeliinis kiratseb. Berizzo võib küll meeskonna ilusat jalgpalli mängima panna, aga miskipärast arvan, et see saab olema sama frustreeriv kui ilus.

12. Alaves
Minu meelest on Alaves teinud võimaluste piires hea akna, sh on toodud mängijaid, kes võivad üllatada – näiteks Borja Baston või Patrick Twumasi, kes viimati pallis Astanas. Arvestades, et pingil on hea treener (Abelardo), kes suutis eelmisel hooajal oma nägemuse selgelt mängijateni viia, siis miks mitte ei võiks edulugu jätkuda?

13. Espanyol
Jäädi ilma parimast ründajast, põhiväravavahist ning parimast kaitsjast. Saab keeruline olema, aga treeneripingile toodi eelmisel hooajal Huescaga väikese ime teinud Rubi ning ründeliinis peaks Gerard Moreno saapaid täitma Segundas väga hea hooaja teinud Borja Iglesias. Minu meelest selline must hobune, keda on keeruline kuhugi tabelis paigutada. Haipi on nende ümber vähem kui eelmine aasta, aga võibolla tulebki see just kasuks?

14. Levante
Coke suudeti jätta, aga Jefferson Lerma müüdi see-eest klubi rekordsumma eest Inglismaale. Koosseisu poolest on Levante ka selles suhtes huvitav sats, et välismängijate osas on vist suund peale Bardhi õnnestumist võetud Balkani mängijatele (ning muidugi Aafrika liin ka Levantele tavapäraselt kenasti töös). Tahaks uskuda, et jäävad ka uuel aastal püsima. Eelmine aasta lõppes ju tegelikult päris kenas tempos.

15. Eibar
Eibari jaoks tuleb vast kõige keerulisem aasta, sest ilma on jäädud mitmest olulisest lülist (Capa, Dani Garcia, Inui) ning asendused just eriti suurt entusiasmi ei tekita. Kõige asisem tundub Sergio Alvarez, aga temagi toodi Segundast ning ei ole päris kindel, kas ta kõrgemal tasemel ka nii hästi tegutseda suudab kui Sportingus. Eibari trump asub nende õnneks aga jätkuvalt treeneripingil.

16.Leganes
Pellegrino on huvitav valik pingile, ilmselt loodetakse Alaves vol 2 teha tema käe all. Sisse-välja liikumine on suvel korralik olnud, kõige nimekam lisanduja on vast ründaja Guido Carrillo, kes tuli koos Pellegrinoga Southamptonist kaasa. Lahkujate nimekiri on kahjuks veidi esinduslikum – ilma jäädi oma põhivasakkaitsjast Diego Ricost, kes lahkus suure raha eest Inglismaale, ning ka Amrabatist, kes naasis samuti Inglismaale. Tõenäoliselt jäädakse veel ilma ka ühest võtmemängijast Gabriel Piresist, keda jahivad suuremad klubid nii Hispaaniast kui ka Portugalist.

17. Rayo Vallecano
Nagu polekski all käidud - Amat on tagasi, Kakuta on tagasi ning niilitakse ka Bebet. Ilmselt ongi põhifookus ründeliini täiendamisel ning lisaks Bebele on erinevaid nimesid teisigi läbi käinud – näiteks Alberto Bueno ja Raul De Tomas. Kõige rohkem on viimasel ajal siiski mainitud Eredivisies pallivat hispaanlast Fran Soli, kes kodumaal väga kõrgel tasemel tegelikult mänginud ei olegi. Tuleb raske aasta, aga jäädakse siiski püsima.

PS! Ah jaa, see jäi mainimata, et Rayo hankis tõenäoliselt ühe maailma kiireima mängija Peruu koondislase Luis Advíncula näol.
----------
18. Girona
Koosseisu poolest ollakse tugevamad kui näiteks mõnigi eespool olev meeskond, aga mitte ei meeldi mõte kellegi satelliitmeeskonnast. Ning noh, treeneripingil tehti ka ikkagi miinusmärgiga vahetus: Eusebio ei ole Machin. Loodetavasti kukuvad alla.

19. Huesca
Tore oli, et üles tuldi, aga sisetunne ütleb, et minnakse kohe liftiga alla tagasi. Leo Franco treenerina on liiga roheline, et siit midagi head sünniks ning kui kaitseliini parim mees on paadunud kriminaal Ruben Semedo, siis väga head nahka loota ei ole. Personaalne soov oleks, et Cucho Hernandez teeks ründeliinis ühe võimsa hooaja.

20. Real Valladolid
Kõrgliiga pilet teeniti kõige viimasena, aga ei näe väga seda kvaliteeditõusu, mis peaks neid kõrgliigas hoidma. Selline veidi hall meeskond, kus ühtegi kõlavamat nime otsekui pole.. seega ei imestaks, kui üllatavad ning jäävad hoopis püsima.

Parim mängija: Liidermängija satsist, kes liiga võidab
Suurim pettumus: 1. koht - VAR. 2. koht - Athletic Club. Taipasin, et igal aastal käib nende kohta sama jutt ning järjepidevalt lõpetatakse kuskil halli keskmikuna. Pangas seisavad samal ajal aga miljonid ja miljonid eurod, kuid kulutada neid ei saa, sest tulenevalt klubi poliitikast neid lihtsalt ei ole kellegi peale kulutada. Suht nüri värk.
Suve parim ost: Rodri. Kui selline mees 20 miljoni euroga kätte saada, siis see ei saagi midagi muud olla kui suve parim ost.
Suve viletsaim ost: Kalinic võiks tugev kandidaat olla, aga samas ei kaasne temaga ei suuri ootusi ega suurt hinnalipikut. Kui pole ootusi, siis ei saa väga ka pettuda. Miskipärast pakun, et Lenglet teeb Mathieu vol 2 või siis mõni Sevilla ost. Ilmselt kaebab Sevilla mind nüüd kohtusse.
Parim peatreener: Tegelik valik oleks minu jaoks obvious, aga Marcelino väärib krediiti, sest on kõige kiuste Valenciast taas asjalikku meeskonda tegemas. Mendillibar väärib ka austust, sest see, kuidas ta aastast aastasse low-budget meeskondi pinnal hoiab, on lihtsalt võimas.
Esimese treenerina saab kinga: Leo Franco (Huesca)
Copa del Rey võidab: Barcelona

Punkt
14.08.18, 13:35
https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/08/13/15341919709718.jpg

Hooajapileti ostnute arvud.

Mitmed klubid tegid sel aastal klubirekordi ning tegelikult võiks nii mõnegi klubi number nõudluse järgi ka suurem olla (näiteks Betis ja Real Valladolid on sellised klubid, Atleti näitel on näiteks ca 20k inimest tegelikult veel ootejärjekorras jne), aga lihtsalt piirid tulevad ette, sest ka vabamüüki on tarvis piisav hulk pileteid jätta.

NEY
14.08.18, 16:51
1. Atletico :)
2. Barcelona
3. Valencia
4. Real Madrid
---------
5. Real Betis
6. Villarreal
---------
7. Celta
8. Sevilla
9. Getafe
10. La Real
11. Leganes
12. Girona
13. Espanyol
14. Athletic Bilbao
15. Eibar
16. Levante
17. Valladolid
----------
18. Alaves
19. Rayo Vallecano
20. Huesca

Väravakuningas: Leo Messi
Parim mängija: Leo Messi
Suurim pettumus: Andre Silva ja VAR
Suve parim ost: Lemar
Suve viletsaim ost: Courtois
Parim peatreener: Simeone
Esimese treenerina saab kinga: Sergio Gonzalez
Copa del Rey võidab: Real Madrid

telekavaataja
17.08.18, 14:21
Mis värk nende USA pinnal peetavate mängudega on?

eika
17.08.18, 14:28

https://www.youtube.com/watch?v=cpbbuaIA3Ds

Staadium
17.08.18, 14:30

Täielik idiootsus, kui Clasico peaks toimuma kuskil Kanada või USA pinnal. Fännid ei kannataks sellist ülekohust välja. Aasta tähtsaim mäng peab ikka koduseinte vahel toimuma, kus erilise osa mängust mängib kodupublik!

Punkt
17.08.18, 14:41
https://pbs.twimg.com/media/Dktqbf3XgAAaKSY.jpg

See totaalselt nõme värk on, et tõenäoliselt mängitakse juba sel hooajal üks ametlik liigakohtumine USA pinnal.

Miks? Raha ja feim.

Kas kohalikud fännid on selle üle õnnelikud? Kaugeltki mitte.

Kes need "õnnelikud" on, kes selle mängu seal pidada saavad? Midagi täpsemalt teada ei ole, aga tõenäoliselt peab üheks osapooleks olema Real või Barcelona. Palju õnne neile. Jäi silma, et Tebas oli öelnud, et kedagi nende enda tahte vastu seal mängima ei sunnita, aga tõenäoliselt on see ilus jutt lihtsalt pressis rääkimiseks.

Minu jaoks siin mitmeid küsitavusi. Kes tahaks koduväljakueelisest ilma jääda? Mismoodi hooajapiletiomanikud asjasse suhtuvad? Kuidas reis üle Atlandi ookeani niigi tihedasse reisigraafikusse mahutatakse?

Staadium
17.08.18, 15:23
Jose Manuel Mateos, president of Aficiones Unidas, who represent the club fans, has not welcomed the agreement.

"We are in contact with La Liga but we weren't aware of this [deal]," He told Cadena Ser. "We understand that in order for clubs to be competitive, you need to generate resources but there is a limit to what you can do. We already feel hard done by the time schedule and now more so. This is not good news for the supporters. They are disrespecting the fans."

Under Tebas kinnitab, et suured mängud peetakse endiselt ikka Hispaanias, aga väiksemad? Näiteks Liga uustulnuk SD Huesca. Oletame, et nad peavad kohtuma Realiga kodus ja mäng viiakse kuskile Orlandosse. Mille eest need fännid ostavad hooaja pileteid? Et vaadata kohtumisi Rayo Vallencano või Gironaga (suvalt valitud ja ei alahinda neid).
Korraldagu neid superkarika finaale kus tahavad, aga meistrivõistlustel kodumänge ära võtta ei ole võimalik puhtalt fännide suhtes, lugupidamist välja näidates!

atleticomadrid
17.08.18, 17:48
Väike ootuste ja lootuste tabel 2018/19 ka enda poolt. Niisiis:

Muda.
Tänavune hooaeg on selline kus väga julgelt võiks pakkuda kõik 3 ülesse tõsunud meeskonda ka kohe kolinal alla kukkuma. Ükski uutest ei sisenda sellist kindlust, mille pealt võiks öelda, et vähemalt teise kümne keskpaik tuleb julgelt ära.
Seega usun, et tabeli tagumises otsas hakkavad sörkima kõik newbyd SD Huesca, Valladolid, Rayo Vallecano ja neile võivad seltsi pakkuda Leganes ning Levante. Esimesel poolaastal võivad sinna veel lisanduda mõned baski klubid ka aga üldiselt on Hispaania põhjaosas nii palju kvaliteeti küll, et kevadeks rahulikumasse tsooni tõmmata.

Väike keskklass.
Ei heas, ei halvas ehk vegeteerimistsoonis teise kümne keskpaigas leiavad end võibolla Athletic Bilbao, Alaves, Eibar, Espanyol ja Getafe. Ükski neist ei tee ulmelist hooaega ja kõige masendavam on selletõttu seis vast Athleticus. Aga püsimajäämine on enamikele neist nagunii eesmärk number 1.

Creamy middle.
Tabeli keskpaika võiksid platseeruda Girona, Real Sociedad ja Sevilla. Pakun, et Girona teeb pigem sammu tagasi, kui edasi ja Stuani väravatele 2 hooaega järjest loota ei maksa. Euroopa kohaks on meeskond paraku liiga nõrk. Sociedad on nii ja naa, Odriozola ja canales läinud, samas Theo ja Mikel Merino saabunud. Eelmise hooaja kaosest esinetakse pigem ikka stabiilsemalt. Sevilla tõmbles ennast möödunud aastal meistrite liigast välja ja see aasta pakun, et lõhutakse end üldse euroopast välja. Ah, eks ta üks imelik panus ole aga kellegil peab ju sitasti ka minema ja ma (veel) ei näe Pablo Machinis übertalenti tipptreenerina.

Euroopa liidu liiga!
Selle peale pakuks madistama nüüd Celta Vigo, Real Betisi ja Villarreali. Ja just sellises järjestuses ehk kohad 7, 6, 5.
Neist Villarreal võib paremal päeval isegi CL koha ära napsata aga tõenäoliselt ikkagi mitte.

Neli.
*Real Madrid. No fakk, ma ei saa ju armsaid linnanaabreid kottimata jätta! Täiesti laest võetud teooria on, et: Lopetegui kellel, olgem lõpuni ausad, ikkagi puudub kullast CV, on Reali jaoks pisut 50-50. Kas veab välja või ei vea üldse. Kas on uus Zidane või on uus Benitez. Ronaldo lahkumine paiskas nagunii klubi transitsiooni ja Bale, olgugi, et tegija mees, peab ära täitma kergema mootorlaeva suurused sussid. See töökoht on nagunii kõige ebakindlam töökoht maailmas seega pinged, pinged, pinged. Ja noh, hooaega karikakaotusega alustada pole ka just parim viis. Et jõuluks töökassasse Julien?

* Aga tegelikult alustab uut aastat juba uus treener, kes tuleb välja, et on räigelt keniaalne miis, päästab La Liga hooaja enamvähem ära ja ofkoors, toob 4nda CL karika järjest. :(

Kolm.
Mulle tundub, et Valencia on parem, kui varem ja see peaks tähendama, et tabeli tipu ligidal ollakse ka peale novembrit. Marcelino paneb mehed mängima, kui sulakuld ja surutakse end kolmandaks ära!

Kaks.
Barcelona eelmist hooaega jälgides avastasin end tihti ammulisui. Ootasin, et Valverde saabumine on vähekegi konarlikum aga tegelikult tehti koduliigas ikka nii puhas töö, kui veel võimalik. Ainsad tõrvatilgad olidki Levantele kaotus päris lõpusirgel ja see meistrite liiga fiasko Roma vastu. Ei maksa end veenda, et tänavune hooaeg kuidagi kergem tuleks katalaanide konkurentidele. Väga väga reaalne, et Barcelonat ei püüa keegi ka seekord.
Ometi, lootust peab olema! Andres Iniesta, meeskonna vaimne liider on lõpetanud. Luis Suarez - küsimärk. Messi? Endiselt briljantne. Uued ostud - fantastilised. Aga, kui Atletico suudab kannul püsida ja kevadel pinged peale panna võib juhtuda, et tuleb teha valik. Kas all in liigas või all in CLis. See imeväike lootus väärata Barcelona masinavärki on see mis sunnib ennustama neid teiseks!

Meistrid!
Nagu öeldud, kui on pingeline kevadperiood võivad teatud konkurendid teha alateadvuslikke otsuseid. Se on see hetk mida Atletico Madrid on valmis ära kasutama! Jah, ka see meeskond mõtleb sellest mis 2 korda nii napilt käest on libisenud. Ent miskipärast arvan, koduse liiga kopsik oleks Simeonele ja tema poistele väga, väga magus. Pealegi, 2014 jõuti liigatiitlini ja samal ajal ka CL finaali!
Kindlasti suudab kõikides sarjades tippu mängida end ka Barca aga lootust on. Ja sellise ostusuve järel on Atletico kindlasti pretendent.
Supercopa sets the tone!

Campeones 2019!!!

telekavaataja
18.08.18, 13:27
Mida ma loodan/ootan?

a) et võidaks "keegi kolmas". Ehk siis Atletico? Jah, Atletico, palun võida! Või Suudab keegi veel järsku tulla ja võiduohjad haarata? Üldiselt viimased hooajad on näidanud, et liiga kauaks nende "üllatajate" jaksu ei jätku. Atletico peab aga ennekõike ära õppima, kuidas mitte kaotada punkte endast oluliselt nõrgemate vastu. See lõpuks määrabki.

b) et ei tekitataks kunstlikku Messi vs. "keegi Ronaldo asemel Realist" duelli.

c) et keegi paarist Real/ Barcelona jääks TOP3-st välja. Miks mitte üldse TOP4-st?

d) et Sevilla võidaks jälle Euroopa Liiga. See oleks fun ja ootamatu...

e) et Betis tõuseks veelgi kõrgemale ning Sevilla derbyd oleksid veel kuumemad.

f) et Cheryshev ei oleks pool hooaega vigane ja näitaks CL-s klassi (v.a kui kohtub Lokomotiviga).

g) et keegi uustulnukatest paneks hullu. Huesca kuuendal kohal detsembri keskpaigaks... Miks mitte?

h) et Eibar näitaks jälle seda mängu, millega nad on neutraalsete pealtvaatajate südameid võitnud.

i) et klubid, kus ei ole fänne ja tribüünid megatühjad, langeksid välja. Ja üldse peaks USAs tegema Getafe kodumängu.

Mis tegelikult juhtub?

a) Atletico küll võitleb, aga tiitlit ei saa ning kaotab selle kas Barca või Realile.

b) ajakirjandus tekitab Messi vs. Bale duelli ja on jälle millest kirjutada.

c) TOP3 on kindlalt Barca, Real ja Atletico.

d) Sevilla võidab Euroopa Liiga.

e) Sevilla derbyst ei saa asja. Betis osutub suurimaks pettumuseks.

f) Cheryshev on pool hooaega vigane ja lõpuks läheb kuhugi Zeniti üle vms.

g) Eibar langeb välja ja Getafe redutab tabeli keskel.

Punkt
18.08.18, 14:36
1030754313868648448

Morales lõi kohe esimeses voorus sellise šedöövri ning Levante rullis võõrsil 3-0 üle Betisist.

Faraday
18.08.18, 22:40
real saab korralikult võtta:tearsofjoy:
tegelikult on olukord suhteliselt nõutu,
õnneks on fännid kaiffinud küll juba,
ennustan siiski RM liigavõitu

Väravakuningas: hooaja peale tuleb korralik sahmakas VAR-i penalteid
Parim mängija: asensio por favor
Suurim pettumus: näeme kolme suurt vigastust kolmes suures klubis
Suve tehing: liiga laieneb itaalia ja usa suunas
Parim peatreener: läks minema
Esimesena saab kinga: mõni LFP isemõtleja
Copa del Rey võidab: sevilla

RealFan
18.08.18, 23:54
Tunnistan ausalt üles, et ma väga palju liiga tagumise otsa tegemistega kursis ei ole. Aga mõned read paneksin siiski ehk kirja. Järjestus tuleb pigem mõistuse kui südame põhjal.

1. Barcelona - Kõvad täiendused sel suvel, midagi pole öelda. Vidal peaks Coutinho ja Busquetsi kõrvale üsna valatult sobima, ka sügavust (v.a ehk tipuründaja koht) on omajagu. Minu jaoks oleks üllatav, kui kihlveokontorites ei oleks Barca asetatud esimeseks.
2. Real Madrid - Kardan, et liigahooaja alguses kaotatakse üsna palju punkte. On näha, et Lopeteguil on tööd veel küllalt. Peamised väravalööjad peaksid olema Bale ja Benzema, kellest esimene veedab tõenäoliselt vähemalt veerandi hooajast laatsaretis ja teine suutis eelmise hooaja xG 14 pealt lüüa viis väravat (liigas). Ei ole võimatu, et Asensio ja võib-olla ka hooaja teises pooles Vinicius annavad üht-teist juurde aga praegu tundub, et sel hooajal võib 100 väravat osutuda kättesaamatuks ja kaitse logiseb ju nagunii.
3. Atletico Madrid - Pakun, et kaotatakse väiksemate vastu rohkem punkte kui esimesed kaks. Suvised üleminekud samuti asised. Tundub nagu oleksid esimesed kolm sel hooajal natuke võrdsemas seisus.
4. Valencia - Pigem ikka tugevamad kui eelmisel hooajal
5. Sevilla - Machin tundub päris asjalik, eelmisel hooajal tõi suurema vaevata "minu" meeskonna nõrgad kohad välja
6. Celta Vigo
7. Villarreal
8. Real Betis
9. Real Sociedad
10. Eibar - seda meeskonda alahinnatakse vist pea iga hooaeg
11. Athletic Bilbao
12. Getafe
13. Alaves
14. Levante
15. Espanyol
16. Leganes
17. Rayo Vallecano
18. Valladolid
19. Girona
20. Huesca

Parim mängija: Tahaks sarnaselt Punktile pakkuda aga kuna ma ennustan, et Barca võidab, siis jääb Messi.
Suurim pettumus: Lemar äkki
Suve parim ost: Hinna ja kvaliteedi suhte mõõtes on Rodri üsna tõenäoline
Suve viletsaim ost: Minu jaoks on näiteks Lenglet üsna ülehinnatud
Parim peatreener: Kui antaks valida La Liga peatreenerite hulgast Reali ette otsa üks, siis olekski see vist Lopetegui
Esimese treenerina saab kinga: Eusebio
Copa del Rey võidab: Real Madrid

RealFan
19.08.18, 00:24
Ameerika mängude osas... kindlasti on sellel ka positiivsem külg. Eeldan, et pikemas perspektiivis võiks see olla kasulik klubide rahakottide jaoks. Mingil hetkel võivad need Maailma Parima Liiga telerahad ka jõudude vahekordade osas korrektuure hakata tegema. Kui sellest on klubide konkurentsivõime parandamisel kasu, siis minu poolest andku minna. Üks mäng aastas on konkreetsete osaliste suhtes ehk ebavõrdne aga pikemas perspektiivis ei tohiks see väga palju mõjutada. Saan aru fännide "murest" aga ma ei usu, et kõik see raha Tebasi tasku jookseb.

Teine asi.. endiselt ei mõista seda negatiivset meelestatust VARi osas. Mingil põhjusel paistab El Clasicotes väljakul olevat enamasti rohkem kui 11 Barca mängijat ning eks siin oli ka teisi mänge, mille põhjal oleks Peeter Võsal materjali terveks hooajaks. Raske öelda, kuidas see VAR konkreetselt välja kukub. Vähemasti MMil oli minu jaoks näha selget edasiminekut - sellist, mille kõrval kasvõi see üks Ameerika tripp tundub sisuliselt tühine.

_AI_
20.08.18, 14:43
mis värk ikkagi nende kesköiste mänguaegadega on? debiilsus kuubis.

LaLiga>Premier
21.08.18, 04:50
Äkki peaks meelitama rohkem ameeriklasi mängu jälgima? Kuigi pigem teeb staadioni tühjemaks ja kaotab vaatajaid Euroopas.

Emv
21.08.18, 08:57
Hispaanias on meeletu leitsak ju. Ei kannata päeval mängida. Mängu ajal tehakse isegi ametlikke "cooling brake".

_AI_
21.08.18, 17:13
Hispaanias on meeletu leitsak ju. Ei kannata päeval mängida. Mängu ajal tehakse isegi ametlikke "cooling brake".
Loodame siis ilma jahenemist.

telekavaataja
21.08.18, 17:14
Loodame siis ilma jahenemist.

Suht kogu aeg on need augustivoorud sellised ju?

_AI_
21.08.18, 17:24
Suht kogu aeg on need augustivoorud sellised ju?
vbla, tõesti ei mäleta, aga no alustada kõikidel mängupäevadel viimase kohtumisega kell 23.15 meie aja järgi on ikka liiga piin tööinimesele.

telekavaataja
21.08.18, 17:30
vbla, tõesti ei mäleta, aga no alustada kõikidel mängupäevadel viimase kohtumisega kell 23.15 meie aja järgi on ikka liiga piin tööinimesele.

Hooajal 15/16 alustati 23.30 (ja isegi mõni mäng kell 00.00) ja see oli esimene hooaeg, kus neid augustimänge nii hilja peeti.

telekavaataja
21.08.18, 18:10
Madriidi klubide staadionite geograafia.

https://s5o.ru/storage/dumpster/4/b3/8837046f6a1800aca41d58f297637.JPG

telekavaataja
22.08.18, 14:42
1. voor

1. Valencia ja Atletico said esimeses voorus kohe üksteise näol väärika kingituse. Mäng oli ka igati hea. Olgugi, et Atletico kontrollis olukorda ning läks juhtima, leidis Valencia mingi x-faktori ning viigistas. Mängu lõpp oli juba kerge mõlemapoolne kiik, mis ei viinud väravani.

2. Barcelona ja Reali koduvõidud olid pigem mittemidagiütlevad. Ahjaa Messi lõi Barcelona 6000. värava liigas vms.

3. Andre Silva suutis kohe esimese voorus lüüa 3 väravat, mis on rohkem kui eelmisel hooajal Milani eest. Võib-olla ei olnud Itaalias ühtegi nii masendava kaitseliiniga tiimi nagu seda oli Rayo Vallecano pühapäeval?

4. Huesca võttis Eibari esimese 60 minuti jooksul lihtsalt tükkideks. Need kiired rünnakusse sööstud ja lihtsad pikad pallid... Igatahes lõpus oli jaks veidi otsas aga kõrgliigadebüüdi võit on tõsiasi.

5. Ka Levante šokeeris Betist, aga siin peavad sevillased iseennast süüdistama. See nüri palliveeratamine vastase värava ümber ei vii üldjuhul tulemuseni. Nii oli ka reedel. Muide Levante mängija Marti Roger lõi hooaja esimese värava.

6. Natuke šokeeriti ka Villarreali. Aga selles mängus oli Real Sociedad lihtsalt osav kodutiimi kaitseeksimusi ära kasutama. Kingitud võit külalistele.

7. Veel üks tiim Baskimaalt (Athletic Bilbao) alustas samuti 2-1 võiduga. Aga see tuli kuradi raskelt, noh nagu Athleticule ikka kombeks. Viimase minuti Muniani värav ja koduvõit on tõsiasi.

8. Sedasama ei suutnud Girona, kes oli veidi nõutu bussi parkima tulnud Valladolidi vastu.

9. Vooru kõige võrdsem mäng oli vist Vigos. Suhteliselt impotentne esitus mõlemalt ning 1-1 viik mängus Celta - Espanyol.

Värav, mis meeldis

Franco Vazquez Rayo vastu. (https://youtu.be/uO5mTLg_t0M?t=7)

Jasper
24.08.18, 13:18
Värav, mis meeldis

must watch: Morales (0-2) Real Betis vs Levante UD (https://www.youtube.com/watch?v=pj9IF2deXVU)

Iceman
28.08.18, 02:06
https://streamja.com/1mPO

Korralik screamer.

telekavaataja
29.08.18, 15:14
2. voor

1. See oli see päev, kus varajane värav polnud nii kasulik. Girona avas küll skoori, kuid see sundis Reali veidi aktiivsemalt tegutsema ja seda palju varem. Muidugi nii rumalaid vigu ei tasu kastis teha.

2. Barca mängu järel räägiti liiga palju vastaste väljakust (kohati õigustatult samas), kuid mainimata jäi masendav meistri esitus. Olgu katalaanid õnnelikud, et sealt 3 punktiga tagasi tulevad. Kodused tahtsid meeletult positiivset tulemust saada.

3. Mannetu oli ka Atletico esitus. Rayo Vallecano, kes imes nädal aega tagasi Sevillalt igast asendist, oli täiesti teist nägu ja lõpus omas paar väga head võimalust viigistamiseks.

4. Päevad pole tõesti vennad. Kohe, kui Sevilla vastu astus vähe organiseeritum kaitse, tekkisid teatud komplikatsioonid. Samas oleks Andre Silva pidanud need 90. minutil lõpetama. Lõpuks üsna üllatav, et Sevilla-Villarreal 0-0 jäi.

5. Suhteliselt valusalt toodi maa peale ka Valenciat. Espanyol sai töövõidu ja Valencia... ei näidanud mitte midagi. Kui te mäletate, siis ka Atletico vastu näidati head jalgpalli vaid siis kui värav oli ära löödud.

6. Suhteliselt üllatav, et Betis ei suuda teist mängu järjest väravat lüüa. Seekord oli neil paar korraliku võimalust ka selleks. Ehk siis mäng on muutunud oluliselt vertikaalsemaks, aga finišing on Tercera tasemel.

7. Real Sociedad oleks äärepealt 1. voorule sarnase võõrsilvõidu saanud, kuid Leganes otsustas seekord lõpuminutitel punktikaotuse asemel see hoopis päästa.

8. Kui Eibar nii jätkab, siis järgmine hooaeg me neid enam LaLiga1-s ei näe. Kohutav kaitsetöö. Nii ei tohi eksida.

9. Levante ja Celta näitasid üllatavalt lahtist jalgpalli. Celta tegi nädalataguse mänguga mõningad korrektuurid ja võttis 3 punkti.

10. Bilbao kaotas 2 punkti 2-0 eduseisust (tõelised baskid on tagasi!). Aga noh see kahur, millega Huesca viigistas oli võimas ka.

telekavaataja
04.09.18, 18:01
Saan ma õigesti aru, et mäng USA pinnal on 27. jaanuari Girona - Barcelona ja Girona kodumängu arvelt?

FoxHunter789
04.09.18, 18:04
Saan ma õigesti aru, et mäng USA pinnal on 27. jaanuari Girona - Barcelona ja Girona kodumängu arvelt?

Justament. Idiootsus kuubis. Vähemalt nii palju tullakse Girona toetajatele vastu, et saavad tasuta USAsse (peavad pandiks 500€ tasuma, mille pärast mängu tagasi saavad) ning mingisugused muud soodustused olid veel.

telekavaataja
05.09.18, 15:04
3. voor

1. Huescalt väga aus minna Camp Noule teisel poolajal lihtsalt ründama. Vähemalt said seda veidi harjutada. Noh, nagu ka väljavõtmist.

2. Asensio on viimased voorud tõeline penaltiteenimismasin. Courtois tegi debüüdi (ja lasi värava ka penaltist). Üldse kõik teised hakkasid nüüd Realis skoorima. benzema on hakanud väravale pihta saama ja nii...

3. UEFA Superkarika võit on muidugi tore asi, aga Atletico mäng on ikkagi mingisuguses erroris praegu. Ründesuunal pole kiirust, kaitses pole kindlust. Näiliselt ei pidanud Celta võiduks isegi liiga palju tegema.

4. Sevilla derby rõõmustas. Ennekõike pealtvaatajaid ja ennekõike Betise pealtvaatajaid. Loodame, et see värav nüüd aitab Betisel end vabamalt tunda.

5. Teine derby toimus Valencias. Samanimeline tiim küll ründas ja oli justkui võidule lähedal, aga jälle miski takistas. Jälle saadi vaid 1 punkt. Levante oli rünnakul oluliselt kliinilisem.

6. Võib öelda, et Alaves sai võidu Espanyoli üle puhtalt emotsioonidega. Ei näidanud nad suurt midagi, aga see 2-0 värav, mis ära jäeti, andis lisaimpulssi. 2-1 võit.

7. Villarrealil on äkki liiga palju emotsioone? Heal päeval oleks nad Gironat 3,4-0 võitnud. Selle asemel imeti mingi rumal värav ja kaotati mäng. Vaatamata võidule, peaks Girona natuke veel tööd tegema.

8. Eibar tuli nagu Alaveski üsna raskest seisust välja. Real Sociedad läks juhtima ja mäng nagu ei sujunud. Lisaks olgem ausad, teisel poolajal olid baskid võidule vähe lähemal. Siiski isiklikult hea meel Eibari punktide üle.

9. Valladolid jääb ainukeseks väravat löömata tiimiks. Samas, ega neile on suutnud siiamaani ka ainult Barcelona lüüa. Getafega võõrsil pole viik kõige halvem tulemus.

Vooru värav

Ma usun, et Eibari mängija Charles väärib seda tiitlit kas või värava tähtsuse ja ajastuse poolest. Lisaks polnud halb peaga löök (https://youtu.be/X6VzJ21L9sc?t=84).

telekavaataja
19.09.18, 15:41
4. voor

1. Sedasorti Barcelona koledad võidud viisid neid eelmine aasta tiitlivõiduni. Real Sociedad alustas taaskord vägevalt ja taaskord mängis (juba 3! korda see hooaeg) edu maha.

2. Real paistis parem, kui Barcelona, kuid punktide lisa siiski nii palju ei tulnud. Bilbao võitles hingega ning jäi lõpuks viigi peale.

3. Atletico hooaja algus on olnud korralik pidur. Eibari vastu oli tegelikult asi rohkem realiseerimise taga ning mäng hakkab tulema. Probleem on selles, et selleks ajaks on Barcelona ja Real juba lootusetult kaugel.

4. Valencia - Betis mängus oli külalistepool oluliselt elavam ja orgaanilisem. Ikkagi peab Betis hakkama olema rohkem konkreetsem ründefaasis. Valencia on igasugusest mängukvaliteedist hetkel väga kaugel.

5. Väga kaugel on kvaliteedist ka Sevilla. Pärast Rayo pommitamist esimeses voorus, pole liigas suudetud väravatki lüüa.

6. Villarreal peab seekord natuke õnne tänama, et Leganes neile ära ei löönud (realiseerimata penalti!).

7. Espanyol mängis kannatlikku boamadu, kes lõpuks oma tarkuse ja jõuga ära võttis. Levante ei olnud otseselt halb, aga halvem.

8. Mingi vahe oli võistkondade vahel ka Valladolidi ja Alavesi mängus. Alaves oli veidi küpsem, veidi kogenum ja mingis mõttes see 93. minuti võiduvärav oli üsna loogiline.

9. Huesca ajalooline kodumäng Rayo vastu lõppes kahjuks kaotusega. Ja kuigi see löödi omade võrku, peavad Huesca poolehoidjad tunnistama, et Imbula võiduvärav (https://youtu.be/WlhWZ11EhbE?t=27) oli päris kena.

10. Esmaspäeval nägi maailm tüüpilist Celtat, kes läheb hurraaga välismängule keskmikuga (nagu nad ise poleks keskmik) domineerima, kuid saab selle asemele enda värava pommitatud. Gironale 3-2 võit.

Sambaz
27.09.18, 12:02
Viimaste tulemuste valguses tuleb tõdeda, et Laligas ei eksisteeri ühtegi eeldatavat autsaiderist meeskonda. Alaves näiteks püsib siiamaani paadis tippudega. Real/Atleti/Barca on saanud sellised kaotusi, et hoia ja keela. Tabeli tagumised näitavad tõeliselt sisukat mängu- Girona näiteks. Huesca pundil pole ka miskit viga, ei ole ainult õnne olnud viimastes mängudes. Celta tegelikult mänguklassilt peaks olema esikolmikus kindlasti, kui vaid rohkem õnne oleks ja ei loodeta liiga palju Aspase tegemistele. Getafel on samuti potentsiaali koos Espanyoliga euro kohtade eest mängida. Sevilla näitas tõelist klassi eile, kuigi ma miskipärast oleks veel veidi kriitiline, sest mul on tunne, et see nende väravamislöömise hoog raugeb ja tuleb mingi mõõnaperiood. Oeh, tuleb igati põnev hooaeg.

telekavaataja
27.09.18, 16:06
5. ja 6. voor

1. Huvitavad ajad suurte jaoks. Kõigepealt tulistas Barcelona iseendale jalga ja ei suutnud Girona vastu eduseisu hoida. Sama kordus ka nädala sees Leganese vastu, kus paari minutiga pandi Kataloonia uhkus põlvili.

Samal ajal Real Madrid sai üsna koleda mänguga koduvõidu, kuid siis toimus eriline brainfart Sevillas.

2. Selle kõige tulemusel jõudis neile järgi Atletico, kes on viimasel ajal punkte noppinud üsna kindlalt. Tuleb põnev Madridi derby...

3. Eraldi tasub märkida Sevillat, kes sahistas Levante ja Reali vastu kokku 9 väravat ning Silva (yo, Milan) on nüüd parim väravakütt.

4. Välja tuua tasub Rayo Vallecano järjekordset kollapsi kodus ning kiiret paranemist San Sebastianis.

5. Tasub välja tuua, kui hooletu oli Celta kodus Valladolidi vastu. Kahe väravaga juhiti kahel korral ja lõpuks ikka kaotati punkte. Muide need 3 väravat, olid Valladolidi jaoks liigahooaja esimesed.

6. Villarreal jätab üsna nõrga mulje hetkel ja Valencial on kogu aeg midagi puudu, et esimene võit saada.

7. Eibar ei olnud Leganesi vastu kuigi veenev, kuid võideti. Sama trikki enam Espanyoli vastu teha ei suudetud.

8. Kahju on veidi Huescast, kes omal staadionil ei suuda kuidagi väravat lüüa, olgugi, et võimalusi nagu tekib.

telekavaataja
03.10.18, 16:34
7. voor

1. Hispaania Liiga karikas on nagu kuum kartul tänavu. Barcelona ja Real viskavad vaheldumisi seda üksteisele aga kumbki nagu otseselt ei taha seda. Tegelikult on mõlema hiiu mängus nähtav suur kriis, mille ravim on Kataloonias mees nimega Messi, kuid Realis on seis segasem... Madridi derby oli seekord kuidagi... igav.

2. Igavaks ei saa hetkel nimetada Sevilla hoogu. 17 väravat viimases 4 mängus? Hea vastus vahepealsele põuale.

3. Samal ajal sai Valencia hooaja esimese võidu kirja. Ikkagi on see kõik väga robustne hetkel. Real Sociedad oli viigiväravale väga lähedal ning lõpus jättis ka penalti realiseerimata.

4. Üks teine Sevilla klubi - Betis - tõuseb ka tabelis tasa ja targu. Kuigi väravad tuleb äärmiselt suure vaevaga hetkel. Ülekaal on vastaste ees tohutu (Leganese vastu pallivaldamine 83%!), kuid veidi ümaraks jääb see mäng.

5. Alavesi avavärav ei kimbutanud Levantet karvavõrdki. Eriti paistis silma Rochina, kes tegi vastaste kasti juures kõike, mis tahtis. Kokkuvõttes üüberhea 1. poolaeg võimaldas Levantel saada kätte võit.

6. Villarreal esineb kõvasti alla oma võimete ja pall ei taha kuidagi vastaste väravasse lennata. Kodus jätta Valladolidi vastu löömata on juba diagnoos.

7. Huesca suutis ajaloolise värava lüüa koduväljakul, kuid sellest viigist enamaks ei piisanud.

8. Vooru kõige atraktiivsem jalgpall näidati Rayo ja Espanyoli (kõlab veidralt) esituses. Kes oleks arvanud reedeõhtul, et see jääbki vooru põnevaimaks.

9. Oktoobrikuu esimeses mängus ei suutnud Celta kodus eduseisu hoida (miski ei muutu siin maailmas). Olgem ausad Getafe mängis paremini ja sirgjoonelisemalt.

telekavaataja
10.10.18, 16:39
8. voor

1. Liigaliidriks tõusis Sevilla, kes kohati näitab väga head vutti ja kohati vajub ikka totaalselt ära. Nagu näiteks Celta vastu 2-0 olukorras. Selles mõttes on järgmine voor Barca vastu päris heaks lakmuspaberiks.

2. Barcelona nii hull pole praegu, Valencia sai enamvähem hakkama ja suurt viga polnudki.

3. Realiga sai isegi Alaves suures pildis hakkama.

4. Atleticoga saadi ka hakkama, kuid Betise probleem oli ehk mingite rünnakute puudus ja lõpuks Atletico ühe ära koksas mängus, kus liiga palju võimalusi ei tekkinud.

5. Baskide derbys oli Bilbao õnnetum pool seekord. Ei tasu nii hajevil teisele poolajale välja tulla.

6. Villarreali nõrkust iseloomustab see, et neid jooksis Espanyol üle. Masendav.

7. Hetkekski polnud küsimust, kes on Valladolidi ja Huesca paaris tugevam. Ometi ei ütleks, et võit lõpuks liiga kindlalt tuli.

8. Micro Madriidi derbys jäi Leganes suhteliselt võrdses mängus Rayo vastu peale.

9. Girona võib olla ei olekski Eibarile kaotanud, aga võtmehetk oli 45+2 lastud värav. Ühe minuti oleks võinud ju peale eduseisu saavutamist ikka ära kannatada.

Väravad - seekord karistuslöögid

1. Ruben Alcaraz lööb värava Huescale (https://youtu.be/CHoF7vpium8?t=24)

2. Bardhi lööb värava Getafele.
(https://youtu.be/ohlc_1EP2F8?t=21)

dinero
17.10.18, 20:58
Enne koondisepausi lõppu ja korraliku klubijalka möllu algust veel kiire ülevaade LaLiga hetkeseisust:

1) Esimene klubi, kes peatreeneri vallandas, on Huesca. Argentiinlane Leo Franco suutis pukis olla vaid 8 mängu ja kuigi hooaeg algas väga hästi (avamängus võideti võõrsil Eibarit 2-1 ning siis kohe viik Bilbaoga otsa), siis praeguseks leitakse ennast 5 punktiga tabeli viimaselt realt. Franco asendajaks on vaid 40 aastane Francisco Rodriguez, kel natukene treenerikogemust Hispaania madalamatest liigadest. Tema esimeseks katsumuseks saab olema kodumäng Espanyoli vastu, mis ei tõota tulla mitte teps kerge, kuna kataloonlaste hoog on viimasel ajal olnud päris hea.
Fun fact: Uue treeneri Rodriguez'i näol on tegemist endise ründajaga, Franco oli enne treenerikarjääri väravavaht - näis, kas meeskond leiab nüüd väravavõrgu ka tihedamini üles. Üldiselt ei tule väga palju endisi väravavahte/ründajaid meelde, kes treenerina kõva karjääri oleks teinud - nendeks kipuvad tihtilugu olema ikka keskvälja maestrod.

2) Sevilla alustab koondisepausilt tagasi tulles liidritena. Olgu öeldud, et veel 4 vooru tagasi olid nad alles 12ndal kohal ja mis veel imekspandavam - andaluusia klubi oli viimati peale 8 vooru liiga liider samal hooajal, kui tuldi esimest ja viimast korda Hispaania meistriteks ehk siis väga-väga ammu aastatel 1945/46.

3) Senise hooaja staar on kindlasti Girona vanameister Stuani, kes on 8 mänguga 8 kolli löönud (sh 2 Barcelonale).

4) Olgu, kuidas on, aga siiani nähtu põhjal tõotab tulla väga põnev hooaeg ning tahaks väga loota, et Atletico Madrid kindlasti ja miks mitte ka Sevilla kahele megaklubile punkt-punkti heitlust lõpuni välja pakuvad. Seda enam, et hetkel on tõesti mulje, et Realil on peale CR'i ja Zidane'i minekut suur segadus majas ja Lopeteguil läheb aega (kui antakse), et asjad sujuvalt tööle saada ning Barcelona tundub see hooaeg eriti keskendunud olevat Meistrite Liigale, tänu millele liigas kindlasti rohkem punkte kaotsi läheb.
Samuti pakub Espanyol peatreener Rubi all hoopis teistsugust mängupilti, kui üldiselt katalaanide paremuselt teiselt klubilt oleme harjunud nägema. Väga ründava ja positiivse visiooniga mees, kelle käe all on sini-valgeid täitsa nauditav vaadata.

Sambaz
17.10.18, 23:02
Enne koondisepausi lõppu ja korraliku klubijalka möllu algust veel kiire ülevaade LaLiga hetkeseisust:

1) Esimene klubi, kes peatreeneri vallandas, on Huesca. Argentiinlane Leo Franco suutis pukis olla vaid 8 mängu ja kuigi hooaeg algas väga hästi (avamängus võideti võõrsil Eibarit 2-1 ning siis kohe viik Bilbaoga otsa), siis praeguseks leitakse ennast 5 punktiga tabeli viimaselt realt. Franco asendajaks on vaid 40 aastane Francisco Rodriguez, kel natukene treenerikogemust Hispaania madalamatest liigadest. Tema esimeseks katsumuseks saab olema kodumäng Espanyoli vastu, mis ei tõota tulla mitte teps kerge, kuna kataloonlaste hoog on viimasel ajal olnud päris hea.
Fun fact: Uue treeneri Rodriguez'i näol on tegemist endise ründajaga, Franco oli enne treenerikarjääri väravavaht - näis, kas meeskond leiab nüüd väravavõrgu ka tihedamini üles. Üldiselt ei tule väga palju endisi väravavahte/ründajaid meelde, kes treenerina kõva karjääri oleks teinud - nendeks kipuvad tihtilugu olema ikka keskvälja maestrod.

2) Sevilla alustab koondisepausilt tagasi tulles liidritena. Olgu öeldud, et veel 4 vooru tagasi olid nad alles 12ndal kohal ja mis veel imekspandavam - andaluusia klubi oli viimati peale 8 vooru liiga liider samal hooajal, kui tuldi esimest ja viimast korda Hispaania meistriteks ehk siis väga-väga ammu aastatel 1945/46.

3) Senise hooaja staar on kindlasti Girona vanameister Stuani, kes on 8 mänguga 8 kolli löönud (sh 2 Barcelonale).

4) Olgu, kuidas on, aga siiani nähtu põhjal tõotab tulla väga põnev hooaeg ning tahaks väga loota, et Atletico Madrid kindlasti ja miks mitte ka Sevilla kahele megaklubile punkt-punkti heitlust lõpuni välja pakuvad. Seda enam, et hetkel on tõesti mulje, et Realil on peale CR'i ja Zidane'i minekut suur segadus majas ja Lopeteguil läheb aega (kui antakse), et asjad sujuvalt tööle saada ning Barcelona tundub see hooaeg eriti keskendunud olevat Meistrite Liigale, tänu millele liigas kindlasti rohkem punkte kaotsi läheb.
Samuti pakub Espanyol peatreener Rubi all hoopis teistsugust mängupilti, kui üldiselt katalaanide paremuselt teiselt klubilt oleme harjunud nägema. Väga ründava ja positiivse visiooniga mees, kelle käe all on sini-valgeid täitsa nauditav vaadata.

Franco lahti laskmine oli mu jaoks äärmiselt idiootne samm, sest tegelt ei mängitud ju halvasti. Sats oli pigem väga näljane aga , et HUESCA viimasel kohal, ei ole tegelt nende tase, miks kurat ei anta aega? Eibar kannatas sitaks, miks Huesca ei või?

dinero
18.10.18, 18:47
Kui klubi ja Franco vahel mingeid pingeid ei olnud ja niisama otsustati 8 mängu tulemuse põhjal ta lahti lasta, siis tõepoolest rumal lüke, sest nii lühike aeg ei näita midagi. Isiklikult arvan samuti, et pigem tehti karuteene endale.

telekavaataja
24.10.18, 16:45
9. voor

1. Barcelona - Sevilla oli ilmselt euroweekendi parimaid mänge. Nähti nii ilusaid väravaid, ilusaid tõrjeid, emotsioone kui ka kahjuks Messi vigastust. Barcelonal ongi nüüd vaja näidata, mida nad Messita suudavad.

2. Real Madrid... noh vähemalt saadi värav või nii.

3. Uskumatu, kui raskeks kujuneb Villarreal Simeone jaoks alati. Isegi sellises seisus nagu praegu oli Kollane Allveelaev vägagi veenev.

4. Espanyol on tabelis 2. kohal! 2. faking kohal! Ja seda teenitult. Võistkond on õlitatud ja võtab mängudest oma.

5. Celta ei võta mängudest üldse midagi. Ei punkte, ei fännide südameid ei enesekindlust...

6. Betis tegi halva mängu Valladolidi vastu ja lasi viimasel Real Madridist kõrgemale tõusta.

7. Kas keegi Marcelino käest võite ka hakkab juba küsima. Kõigi viigisem TOP5 liigade tiim on küll hea olla, aga kuidagi kaugeks jääb Euroopa nii.

8. Rayo Vallecano jätkas sealt, kus eelmine voor pooleli jäädi e. kaotati jälle mingile väiksele Madriidi tiimile.

9. Eibar - Bilbao küll alustasid overi-panustajatele meelelõbuks, kuid edaspidi ei juhtunud midagi. Ja noh Eibar vähemalt üritas...

telekavaataja
31.10.18, 17:38
10. voor

1. Vooru alustasid omavahel 2 senist üllatajat - Valladolid ja Espanyol. Mäng, mis oli piisavalt võrdne, et lõppeda viigiga, lõppeski viigiga. Seda küll tänu Verde kaugelt sooritatud karistuslöögiga. Siin peaks pigem Diego Lopez veidi kriitiliselt enda tööd üle vaatama.

2. Veel üks suur üllataja - jah Alaves on teisel kohal 20 punktiga - alistas kodus samuti lisaaja väravast õnnetu Villarreali. Villarreal püsib napilt väljalangemistsoonist üleval ja seda täiesti teenitult. Välja arvatud eelmine mäng Atleticoga, on Villarreal iseenda hale vari.

3. El Classico toimus. Barcelona purustas Reali. Olgugi, et teisel poolajal tundus, et Real tuleb mängu tagasi. Ei tulnud. Ei tule ka enam Lopetegui tagasi.

4. Atletico korjab punkte ja on liidrist vaid 2 punkti kaugusel. Siiski need punktid ei tule kergelt ning rünnakul on väga palju loovusest puudu.

5. Sevilla jauras Huescaga väga kaua kuniks vajalikud 2 väravat lõi. Lõpus lasti punasel laternal ka värav lüüa.

6. Teine Sevilla sats - Betis - on Getafesuguste vastu väga haavatav. Mitte midagi ei suudetud teha ja karistuseks kindel 2-0 kaotus.

7. Porisel ja vesisel väljakul ei suutnud Leganes oma ülekaalu kuidagi väravaks vormistada. Lõpuks lasti aga endale 2 väravat lüüa ja Levantel järjekordsed kannatamise peal 3 punkti teenida.

8. Celtal hakkasid väravad tulema lõpuks. Seda on imelik öelda, aga mäng oli võrdne. Lihtsalt Eibaril ei läinud üldse midagi sisse ja Celtal läks kõik.

9. Bilbaos kohtusid Athletic ja Valencia, kellest on isegi kirjutada igav, rääkimata nende jalgpalli vaatamisest.

10. Girona katkestas oma 6-mängulise võitudeta seeria Rayo Vallecano vastu.

Mõned väravad

Aspase ületõste nr. 1

https://www.youtube.com/watch?v=3gM3stBHrno

Aspase ületõste nr. 2

793tb

Verde punktipäästmine

https://www.youtube.com/watch?v=Sx286tFIpWQ

Temp0
05.11.18, 02:12
Ainus tiim kes suutis pühapäevases voorus 5-st mängust võidu võtta oli Eibar. Kes sellist asja küll panustanud oleks :D

telekavaataja
07.11.18, 16:42
11. voor

1. Espanyol! Ja kuigi kodus Athletic Bilbaod võita polegi suuremat sorti saavutus see hooaeg, ollakse tabelis teisel kohal. Kaotatud on ainult Bernabeul ja Alavesi vastu võõrsil. Järgmise vooru vojage näitab ära, palju tiimis sisu on.

2. Barcelona on liigas nagu magav gigant. Ärkab täpselt nii palju, kui võiduks vaja on. Olenemata vastasest. Seekord ka oli Rayo üllatusele väga lähedal.

3. Real Madrid ei saanud enam punkte kaotada. See oleks matemaatiliselt vale. Kuigi see, kuidas see võit tuli... Ütleme nii, et paremal päeval oleks Valladolid sealt võidu koju toonud.

4. Atletico ei väärinud midagi enamat Leganesi vastu kui viik. Kõik ohtlikud momendid tulid standardolukordadest.

5. Real Sociedad nullis Sevilla vasturünnakute võimu ära, kuid seeläbi oli ise ka kahvatu. Tulemuseks kahvatu 0-0 viik.

6. Alaves skooris 3. minutil Eibari vastu ja ehmus ära... Mis mõttes me juhime? Saame parem punase. Ja siis kui vastane ka punase sai, siis kohkuti jälle ära ja lasti Eibaril võita. Imelik mäng.

7. 1. poolaja raiskamine ei tõotanud suureskoorilist etendust, milleks lõpuks Betise ja Celta omavaheline mäng välja kujunes. Hästi palju probleeme on tiimidel kaitses ja tundub, et neil hästi savi sellest.

8. Villarreal, Valencia ja Bilbao on õnnetud saatusekaaslased, kes esinevad alla oma võimete. Valencial on vähemalt midagi mängupildi moodi. Girona väravavaht tassis korralikult. Ülejäänud 2 on lihtsalt masendavad.

9. Kui kahju võib Huescal olla, et mängust, milles nad pidid 2;3-0 võitma, pidid lõpuks leppima viigiga.

Väravad, mis silma jäid

Pozo kena värav postist (https://www.youtube.com/watch?v=5NU2q_y9QSw)

Griezmanni karistuslöök (https://www.youtube.com/watch?v=fP7uifvPeyM)

Canalese karistuslöök (https://www.youtube.com/watch?v=r7TErdbeJmM)

ChelseaFC
08.11.18, 23:44
11. voor

1. Espanyol! Ja kuigi kodus Athletic Bilbaod võita polegi suuremat sorti saavutus see hooaeg, ollakse tabelis teisel kohal. Kaotatud on ainult Bernabeul ja Alavesi vastu võõrsil. Järgmise vooru vojage näitab ära, palju tiimis sisu on.

Muide see oli Bilbao esimene võõrsil kaotus see hooaeg. Viigid FTW! Borja on aga tulnud ja ukse jalaga lahti löönud. Kui nii jätkab, siis võib ka koondisekutse soolas olla.

Punkt
09.11.18, 09:08
Peab ütlema, et mulle tänavune hooaeg meeldib! Esimene veerand hooajast seljatatud ning Espanyol on 2. kohal, Alaves on 5. kohal, Levante 7. kohal, Valladolid 9. kohal ning tavapärased tugevad keskmikud flirdivad hetkel relekakohtadega - Valencia 15. kohal, Villarreal 16. kohal ning Athletic Bilbao 17. kohal.

Ning õnneks ei ole keegi liidritest otsustavalt eest ka seni rebinud.

Tuleb öelda, et vahed on hetkel intrigeerivalt väikesed. Real Madridil, kes on praegu viimasel Euroopa Liigasse viival kohal, on 17 punkti, samas kui näiteks 14. kohal oleval Real Betisil on 13 punkti. Ehk et paari vooruga annab väga palju kas langeda või tõusta.

telekavaataja
14.11.18, 17:07
12. voor

1. Barcelona mängib head peremeest ja ei lähe liiga pikalt eest ära. See võib neile karmilt maksma minna muidugi. Betis aga sai lõpuks korraliku karmavõla tagasi ja realiseeris momente.

2. Vaatamata kõikidele koosseisu raskustele ning vigastustele mängu sees, suutis Real Madrid päris kindlalt esineda ja alistada raske vastane nende väljakul.

3. Atletico sai võidu Bilbao üle mingil väga veidral ja uskumatul moel. See oli miskit sõja moodi.

4. Sevilla võitles ka Espanyoli vastu võidu välja, aga selleks ei pidanud midagi ohverdama. Kiitus muidugi Espanyolile, et lõpus mängu ei üritatud kuivatada, kuid seekord läks see ühe punkti maksma.

5. Getafe pole üldse lihtne vastane, keda võõrsil võita (v.a Atletico jaoks), kuid Valencia sai kauaoodatud võidu just seal. Üldiselt on see loogiline tulemus, Valencia mängib hästi.

6. Alaves teab, et esimesena skoorimine ei too midagi head. Seepärast nad lasidki Huescal seisu avada ning lõpuks tulid sellest ilusti välja.

7. Villarreal flirdib nüüdseks väljalangemistsooniga juba üsna avalikult. Probleemiks on igas mängus mingi 30-35 minutiks täielik väljalülitumine, mille tulemusel on hiljem väga raske mängu tagasi tulla.

8. Girona - Leganes ja Valladolid - Eibar olid kaks erinevat mängu, kuid mõlemad jäid 0-0. Eibarit veab realiseerimine väga alt.

9. Naljakas, kuidas esimesed 70. minutit peremehetses Levante täielikult, kuid üks hetk muutis mängu nii, et Real Sociedad tuli lõpuks 3-1 võitjana välja.

Paar väravat

Thomas lööb kaugelt (https://youtu.be/3WbBqFDAce8?t=28).

Ja Ceballos lööb veidi lähemalt (https://youtu.be/UWJN4ZVGOqY?t=72).

Kuidas tuleb rünnakut üles ehitada pärast palli lahtimängimist? Nii nagu Getafe (https://youtu.be/7RUff8QT2pY?t=43)...

telekavaataja
28.11.18, 17:32
13. voor

1. Atletico ja Barcelona andsid tõelise taktikalise ja hingelise lahingu, mis võitjat välja ei selgitanudki.

2. Selle viigi kasutas ära Sevilla, kes tõusis liidripositsioonile. Kuid tõtt öelda, polnud see Sevilla parim mäng ja Valladolidiga oli neil palju jamamist.

3. Alates Kike Garcia löögist posti oli aru saadav, et Eibaril on tõsi taga. Aga Eibaril ongi alati tõsi taga Reali vastu, lihtsalt varasemalt ei suudetud seda tulemuseks realiseerida. Laupäeval tuli kõik perfektselt välja + Real oli megamannetu.

4. Espanyol ei olnud enne seda vooru kodus punkte kaotanud, lisaks lasti viies esimeses kodumängus vaid 1 värava endale lüüa. Aga siis esimese 6 minutiga lõi Girona Espanyoli sügavasse knockouti. 0-2-st ei tulnudki Espanyol lõpuks välja. Ka mentaalselt.

5. Samas Valencia ja Villarreal said lõpuks kirja esimesed koduvõidud. Villareal mängis Betise ikka korralikult üle, kiired rünnakud jäidki rohelistel tegemata. Valencia jaoks oli pigem lihtne mäng Rayo vastu, mis näitas, et nende tase on ikkagi tabeli 1. pool.

6. Kelle tase ei ole tabeli 1. pool, on Alaves kindlasti. Need tahtejõu pealt võetud võidud on superhead, aga kui rünnakul kreatiivsust null, siis paraku peab Leganese vastu kaotama.

7. Mitte midagi ei suutnud Getafe vastu kodus Athletic Bilbao. Baskid on täiesti ilmetud ja ma ütleks, et kohati on ära teenitud see koht väljalangemistsoonis hetkel.

8. Huescast on siiralt kahju. Kas või seepärast, et nad nii väga üritavad. Aga klassi on vähe võistkonnal ja see tuleb iga voor välja.

karl54
29.11.18, 13:26
Millal viimati oli keegi teine, peale suure kolmiku, liider peale 13. vooru. Valencia sajandi alguses?

atleticomadrid
29.11.18, 13:30
Millal viimati oli keegi teine, peale suure kolmiku, liider peale 13. vooru. Valencia sajandi alguses?

Eks siin ole varemgi Sevilla välgatanud, Villarreal samuti ja ka Sociedad sajandi alguses. Pead muidugi ei anna, et nad 13. voorus liidrid olid.

telekavaataja
05.12.18, 16:14
14. voor

1. Vahetus liider, kui Barcelona teist korda jättis oma värava puhtana ning alistas Villarreali, samal ajal kui Sevilla oli hädas Alavesiga ja sai sealt vaid viigi.

2. Real võitis Valenciat, suht kindlalt. Samas jälle oma värav Madridistade kasuks?

3. Atleticol kuluks ka vist, et vastased neid aitaksid. Liiga aeglane ja etteaimatav on Simeone rünnak hetkel.

4. Bilbao on saamatu ja vahetab treenerit. Väljalangemistsoon ei ole naljaasi (Villarreal võib kinnitada).

5. Betis ei omanud seekord suurt ülekaalu ja ei loonud liiga palju võimalusi, kuid võitis.

6. Espanyol langeb vaikselt sinna, kus nad peaksidki olema.

7. Leganes marssis väga kindlalt langemistsoonist välja. Valladolid muidugi kinkis vahepeal ise endale värava.

8. 20 minutit head mängu ei ole piisav, et LaLigas püsida. Huesca on kindel autsaider.

9. 1 nädal võidad Reali, teine nädal kaotad Rayole võõrsil, kes pole oma kodustaadionil võitnud. Selline on Eibar.

telekavaataja
12.12.18, 20:31
15. voor

1. Üks haruldasi voore, kus Barcelona suutis end liigamänguks hästi häälestada. Espanyoli vastu vast teistmoodi ei saanuks. 1. poolaeg oli tõeline meistriklass ja lihtne 4-0 võit derbis.

2. Lihtsaks ei saa Reali võitu nimetada. Huesca mängus südamega ja omas tohutult palju võimalusi (pole esimene kord neil), kuid ikka jäid väravata.

3. Atletico võtab ka punkte pigem raskelt, kuigi Alavesil polnud suurt midagi teha.

4. Valencia andis Sevillale 1. poolajal tormtuld. Aga mida ei tulnud, oli värav. Ja teine poolaeg algas šokiväravaga hoopis Valencia väravasse. Lõpuks siiski Diakhaby viigistas, aga Valencia peab (jälle!) leppima vaid viigiga.

5. Betisele tuli VAR appi, muidu ausõna nad poleks ka see mäng väravat löönud. Tundub, et Betise mehed võiksid ründefaasis rohkem sööta. Liiga palju joostakse palliga ja lõpulöögiks jääb jõudu väheseks.

6. Kuidas küll andis Eibar ära selle mängu Levantega? Aga noh vähemalt liiga kõige lõbusam tiim #justnüüd.

7. Real Sociedad on kehva. Muidugi võiblõpuminutite realiseerimist kiruda, aga mängima peab 90 minutit.

8. Villarreali kehv hoog maksis peatreenerile koha. Hetkel flirditakse koos Bilbaoga avalikult väljalangemistsooniga.

9. Bilbao võitis dramaatilise lõpuminutite penaltiga Gironat.

10. 2 rõveda mängustiiliga tiimi jagasid punkte. Nii Leganes kui ka Getafe liiguvad siiski edasi.

telekavaataja
19.12.18, 17:55
16. voor

1. Barcelona häbistas Levantet nende väljakul ja näiliselt isegi ei pingutanud. Messi statistiliselt lihtsalt kosmos. 3 väravat + 2 assisti.

2. Real sai taas mitte just kõige veenvama koduvõidu Rayo vastu. 3 punkti ei haise vms.

3. Sama saab ka Atletico kohta öelda. Simeone võistkond ei suuda üldse vastast enam lukku panna. Iga vastane leiab tee Oblaki väravani liiga lihtsalt.

4. Sevilla oli samal ajal vägagi veenev kodus. Metoodiliselt, rahulikult, kannatlikult saadi Girona vastu koduvõit.

5. Huesca mängib endiselt südamega, aga koduvõitu ikka ei tule. Nende vastane Villarreal pole ka ülemäära viigi üle õnnelik. Asensio samas hoidis neid ära hullemast.

6. Betis murdis Espanyoli maha ja nähtamatult tõusis kuuendaks. Espanyol liigub aga tabelis vastassuunas.

7. Valencia mängis taas viiki (ülla-ülla).

8. Real Sociedad on ründefaasis liiga pehme ning nii ei saagi mänge võita.

9. Leganes paneb hullu ja ei lase kellelgi ennast võita viimasel ajal. Samal ajal liigutakse rahulikult väljalangemistsoonist kaugemale.

Vooru karistuslöök

Cristian Tello väga tähtis strike (https://streamja.com/E2J3)

Sambaz
25.12.18, 19:42
Mitte, et see üllatus oleks aga domineerimine on reaalsus:
https://www.uefa.com/uefachampionsleague/news/newsid=2586529.html

UEFA association club rankings (five-year coefficient)

1 Spain (Liga) 97.569
2 England (Premier League) 75.605
3 Italy (Serie A) 72.154
4 Germany (Bundesliga) 69.784
5 France (Ligue 1) 57.165
6 Russia (Premier League) 49.716
7 Portugal (Liga) 45.832
8 Belgium (First League A) 38.300
9 Ukraine (Premier League) 38.100
10 Turkey (Super League) 34.000

telekavaataja
28.12.18, 15:09
17. voor

1. Barca kasutas Messi-efekti ja võitis Celtat. Midagi erilist ei tehtud tegelikult selleks.

2. Atletico ei teinud suurt midagi, et võita. Või noh, kaitsti ja mitte liiga edukalt. Lihtsalt Iglesias on kerge puujalg. Lõpuks jälle raskelt saadud võit Simeonele. Aga hetkel raske näha Atleticot võitlemas millelegi muule, kui CL-i koht. Paus on hea.

3. Leganes ei lase endiselt end võita. Liigas kaotati viimati 27. oktoobril. Üldiselt Ben Yedderi värav, mis on raskesti järelevaadatav udu tõttu, oli pigem ebaloogiline.

4. Eibar mängis Betise võõral väljakul totaalselt üle, mis on vägagi üllatav. Seis soosib pigem Betist.

5. Real Sociedad väga väga tahab liituda Bilbao ja Villarreali väljalangemisega flirtivate tiimide klubiga. Alaves on samas püsimajäämise sisuliselt kindlustanud.

6. Valencia oskab endale elu nii keeruliseks teha. Ka mängu jooksul. Huescast jälle kahju.

7. Bilbao Athletic ei suuda tervet mängu kooski püsida. Kuidas nad liigasse tahavad jääda?

8. Rayo Vallecano sai uduses Madridis väga olulise võidu Levante vastu. Levante polnud üldse halb samas.

9. Real Madrid käis veel soojemal maal ja sai mingi karika.

Värav

Adurizi penalt (https://streamja.com/4Jjw).

atleticomadrid
06.01.19, 21:39
Seemendaja Ruben saadetakse Huescas ukse taha: https://www.football-espana.net/76208/disrespectful-ruben-semedo-leave-huesca

telekavaataja
10.01.19, 15:13
18. voor

1. Griezmann skoorib juba päris mitmendat mängu järjest, kuid Atletico ei ole endiselt välismängudel liiga veenev. Seekord oli muidugi ka kõvem pähkel pureda. Lõpuks on vist raske öelda, kas keegi Sevilla - Atletico mängust oleks pidanud võitma?

2. Realil oli seekord niipalju mängupilti küll, et Sociedad kodus nahka pista, kuid selle asemel tuli kuiv kaotus. Kriis jätkub...

3. Barcelonal oli isegi rohkem võimalusi, et punkte kaotada, aga tugeva ja jõulise Getafe vastu võeti kohustuslikud punktid ära ja triivitakse teistest eemale.

4. Valencia vist unustas ära, et Alavesi vastu ei saa lihtsalt juhtima minna. See on Babazorrose lemmikstsenaarium see hooaeg. Järjekordne võit kaotusseisust.

5. Muidugi oli Setien see, kes Huescale kaotas. Ja mänguliselt täitsa loogiline ka. Huesca lõpuks võitis.

6. Levante tuli väga keerulisest olukorrast välja, kus 15 minutit enne mängu lõppu jäädi vähemusse ja Girona läks ette. Aga mingisugune sisu selles tiimis sel hooajal on.

7. Imelik, et Leganese kaotustetaseeria lõppes Espanyoli vastu. Samas eelmises voorus oli juba näha, et Espanyol saab vahepealsest kriistist üle.

8. Dimitrievski võib enda penaltitõrjega väga rahul olla, kuna Rayo tõuseb nüüd korralikult lähemale teistele + tõmbab Valladolidi endale lähemale.

9. Eibar mängis lõbusalt ja sujuvalt, kuid mingil imelikult kombel jäi Villarrealiga 0-0, kes langes väljalangemistsooni.

10. Athletic Bilbao võitis võõrsil Celtat ja tõusis relekast välja. Mänguliselt on ikka pask. Celta on ka pask.

Väravad

Ilus Suareze õhust kastist väljas (https://streamja.com/6ojA)

espanyolilik värav (https://streamja.com/V6Bw) Iglesiast

atleticomadrid
10.01.19, 17:10
18. voor

1. Griezmann skoorib juba päris mitmendat mängu järjest, kuid Atletico ei ole endiselt välismängudel liiga veenev. Seekord oli muidugi ka kõvem pähkel pureda. Lõpuks on vist raske öelda, kas keegi Sevilla - Atletico mängust oleks pidanud võitma?

Mängus kus pealkirja varastavad mõlema meeskonna väravavahid on kolme punkti väljajagamine keeruline ja küllap ka ülekohtune. Viik oli aus tulemus. Sevilla kohta on mul kolm tähelepanekut:
1. Gnanon, noor kaitsja tundub olema päris asjalik mängumees, tegi väga hea päeva.
2. Roque Mesa - mis ajast ta kaigas on? Veits ülekohut siinkohal aga löögitäpsus oli tal tõesti väga metsas.
3. Huvitav kas tänavu on Sevilla lõpuni liidrite hulgas või kukutakse kevadeks ära? Komplekteeritusega on tehtud järjepidevat ja head tööd.

telekavaataja
10.01.19, 17:24
3. Huvitav kas tänavu on Sevilla lõpuni liidrite hulgas või kukutakse kevadeks ära? Komplekteeritusega on tehtud järjepidevat ja head tööd.

Ma arvan, et see natuke oleneb ka liidritest. Hetkel tundub, et Sevilla tase ei ole väga palju madalamal ja kohati isegi stabiilsem. Aga kui Real ja Atletico ootuspäraselt juurde panevad, siis Sevillal on raske sammu pidada.

Sambaz
10.01.19, 19:55
Ma juba mainisin seda ennist ammu et Sevilla ei pea sellise tempoga vastu lõpuni. Liigne agarus on ogarus. Sama kehtib Alavesi puhul.

atleticomadrid
10.01.19, 20:19
Ma juba mainisin seda ennist ammu et Sevilla ei pea sellise tempoga vastu lõpuni. Liigne agarus on ogarus. Sama kehtib Alavesi puhul.

Mis mõttes tempoga? Graafiku mõttes? Mänguplaani mõttes? Rotatsioon?

telekavaataja
16.01.19, 16:41
19. voor

1. Eibar läks Barca vastu mängima julgelt. Auväärt plaan, aga kui kusagil mingi kruvi logiseb... Ühesõnaga tundis end Kataloonia uhkus väga kindlalt selles mängus.

2. Vaatamata täielikule domineerimisele pallivaldamises, ei suutnud Betis 1. poolajal Reali vastu midagi. Mitte kui midagi. Teisel poolajal lisati mängu rohkem vertikaalsust ja viigivärav oli päris loogiline, kuid lõpuks Ceballose (Betisega ikka juhtub) skooris karistuslöögist võiduvärava.

3. Atletico oli küll domineerivam pool, kuid võiduks Levante üle oli ikka vaja penaltit ja Oblaki tõrjeid.

4. Sevilla oli ootamatult kahvatu Bilbaos ning lasi Inaki Williamsil särada. Võidud on hetkel Bilbaole olulise tähtsusega.

5. Olulise tähtsusega oleks olnud võit ka Villarrealile, kuid Getafe suutis kahest raamilöögist teisel poolajal välja võluda 2 väravat ning muidu hästi mängu sekkunud Ekambi virutas viimase minuti penalti üle.

6. Valencia viigid on juba folkloori tasemel. Terve mängu suruti Valladolidi, raisati kuhjaga võimalusi, mindi suure vaevaga ette ning lõpuks hädisest karistuslöögist (https://streamja.com/Ab9K) (tegelt karistuslöök oli super) kaotati punkte.

7. Celta ei saanud Rayoga üldse hakkama. Nagu vastase vasturünnaku plaan oleks eluavastus. Sisuliselt teenitud kaotus ja Celta olukord on väga kehv.

8. Huesca olukord pole ka kiita ja olgem ausad Leganes on neist palju meisterlikum ja konkreetsema mängustiiliga. See mäng näitas ära, miks Leganes jääb püsima ja Huesca mitte.

9. Alvaes on kaotusseisust punktide väljavõitlemises kindel tšempion see hooaeg. Nii juhtus ka Gironas. Väärtuslik viik ja väljalangemistsoonist ollakse väga kaugel.

10. Espanyoli mänguhoog on kiiduväärt hetkel. Kindlasti oldi mängulisemad ja paljudes kohtades ka paremad Real Sociedadist, kuid baskimaa võistkond noppis olulise koduvõidu lõpuks.

Nädala värav

Stuani kiire ja efektne tegutsemine (https://streamja.com/Z2kj) vastase karistusalas.

telekavaataja
23.01.19, 17:47
20. voor

1. Real näitas Sevilla vastu 2. poolajal mängu, mida ehk neilt terve hooaeg oodatud on. Samas ma liiga kõrgele õhku veel ei tõuseks, kuna Sevilla viimase aja hoog on olnud märkimisväärselt kehv.

2. Barcelonat ootas ees kõigile vastik vastane - Leganes. Võideti ja võideti suhteliselt väikese energiakuluga. Samas Messi pidi ikka väljakule tulema.

3. Need, kes ei saanud Huesca - Atletico mängu vaatamisest epilepsiat, nägid, et võistkonnad on erinevast kaalukategooriast.

4. Alavesil õnnestus pidada ilmselt hooaja halvim mäng. Samas Getafe juba oskab vastastel tuju ära võtta. Järgmine voor on Getafel endal üks ajalooline heitlus Atletico vastu (Atletico cleen sheet järgmises voorus).

5. Girona valmistas Betisele tohutult peavalu. Või õigemini... Betis valmistas iseendale peavalu ja tuli viimase minuti penaltist sellest välja. Napikas.

6. Rayo koduväljak on tõeliseks koopaks muutunud. Ja kui neil vaid oleks veidi rohkem meisterlikkust, saanuks ka Real Sociedad alistatud.

7. Celta on halb, väga halb. Celta oli 2. poolajal nii halb, et Valencia ei suutnud isegi viiki mängida.

8. Levante näitas, miks nemad jäävad see aasta püsima ja miks Valladolid ei pruugi. Realiseerimine sõbrad.

9. Villarreal võitis liigas viimati 25. novembril (lol Betis). See, mis pühapäeval Bilbao vastu toimus... No kõigepealt oli megaigav esimene poolaeg, kus raamilööke oli vähem kui väravaid (https://streamja.com/Kv7e) (0-1 täpsemalt). Edasi sai Villarreal kuidagi viigi kätte, aga näha oli et lõpus oli väravale oluliselt lähemal võõrsilvõistkond. On näha, mille pealt võib Bilbao püsima jääda. Seda ei saa Villarreali kohta öelda.

10. Eibar oli üllatuslikult lihtsalt üle saanud Espanyolist.

Vooru värav

Kahtlemata Casemiro pomm (https://streamja.com/dE4n).

telekavaataja
30.01.19, 16:46
21. voor

1. Reali rünnak hakkab juba ilmet võtma. Mingi hetk ehk võetakse ka kaitseliin ette?

2. See, kuidas Barcelona vastaseid võidab, on igav. Palju naljakam oli see, et algselt pidi Girona - Barcelona toimuma Miamis.

https://img.depor.com/files/article_main/uploads/2019/01/27/5c4dcdeea2ea4.jpeg

3.
20. voor

Järgmine voor on Getafel endal üks ajalooline heitlus Atletico vastu (Atletico cleen sheet järgmises voorus).

2-0...

4. Levantel ei jäänud jõudu üle teiseks poolajaks. Sevilla sangariks aga muutus Promes, kes tegi oma äärel kõike, mida tahtis.

5. Villarreali nõrkus toodi taas välja, kui Valencia neid ilma erilise vastupanuta võitis.

6. Celta langes see voor väljalangemistsooni. Taas minnakse juhtima ja taas antakse mäng ära. Aspas is needed.

7. Sealtsamast väljalangemistsoonist tõusis välja Rayo, kelle muljetavaldav seeria jätkub. Seekord võõrsilvõit Alavesi üle, kes seekord ei teinud come-backi...

8. Athletic Bilbao mängus on võimsust juurde tulnud. Betis sisuliselt ei suutnudki midagi teha ning kaotus loogiline.

9. Öelge mulle, kuidas kuradit Real Sociedad tabeli esimeses pooles asub. Võistkonnal puudub mootorikütust isegi nii palju, et vaene Huesca kodus ära suruda.

10. Eibar mängis taktikaliselt väga küpselt ja targalt esimese poolaja. Kahjuks teisele poolajale ei pidanud Mendilibari poisid vajalikuks enam pingutada ja Leganes karistab see hooaeg sellised puudujäägid ära.

telekavaataja
07.02.19, 16:03
22. voor

1. Valencia jätab järjest parema mulje. Muidu Sevilla pole üldse nii kaugel. Kahju, et seekord jäi ka viiki...
Barcelonat hakkab kevadel kindlasti kimbutama nende endi mugavustsoon ja liigne sõltuvus Messi härrast.

https://pbs.twimg.com/media/DybCudMX0AE7si5.jpg:large

2. Betis on see tiim, kes kaotab Huescale ja võidab Atleticot. Sellest mängust jääb meelde Oblaki save (https://streamable.com/967si).

3. Real Madrid on üllatavalt stabiilne. Alaves hakab vaikselt vajuma ja lõpus ilmselt napilt pääseb väljalangemistsoonist. (Betting Tip järgmiseks vooruks: Levante draw no bet)

4. Nüri mäng sobis Celtale väga hästi, kuna sellises tempos kannatab see tiim 90 minutit mängida. Äärmiselt tähtis võit Sevilla üle.

5. Bilbaol ei olnud enam tuhhi ja jõudu järel baskide derby jaoks, mis kaotati ootamatult kindlalt. Samas lõpuks tagas Real Sociedadile võidu see kenake. (https://streamja.com/qWmk)

6. Tüüpiline Getafe - sittagi ei tee, aga punktiga tuleb ikka koju.

7. Girona on kehv ja väljavaated ei ole head. Eibar on eelnevatest voorudest õppinud ning ei lasknud tempot poolajapausi järel maha ning skooris koheselt pärast palli lahtimängimist (https://streamja.com/qWOy).

8. Huesca jaoks oli see võit emotsionaalselt tähtis. Lõpuks tasus südamega mäng ka väravatelöömises ära.

9. Villarreali ootas ees väga tähtis võit, kuid hetkega pöörasid Asenjo ja Bonera kohutava flopiga (https://streamja.com/WBpG) kogu olukorra keeruliseks ja lõpuks kaotati punkte.

atleticomadrid
07.02.19, 17:02
Njah, kui mõni voor tagasi sai arutletud Sevilla ja Alavesi võimekuse üle konkurentsis püsida, siis tänaseks kukutakse üsna veenvalt allapoole. Jätke see voor meelde, väga võimalik, et just siin pandi liiga taas kataloonia poegade poolt lukku. Või noh, pigem Madridi punavalge poole käpardlikuse tõttu.
Girona on täielik müstika, sellise mängupildi pealt mida mina näinud olen ja ballbuster faktori põhjal tohiks nad olla igalpool mujal, kui releka piirimail.
Villarreali puhul hakkab kõik kohutaval kombel deja vu 2012 meenutama, Calleja taaspalkamine on ülim narrus.

telekavaataja
14.02.19, 16:24
23. voor

1. Simeone läks Reali vastu tavatult julge mängustiiliga ja sai kõrvetada. Kas see tähendab, et argentiinlane püüab võistkonda uuele tasemele viia või oli see kaval käik? Igal juhul oli Atletico liiga kergelt haavatav.

2. Barcelona mäng oli eimidagiütlev ja tänagu Ter Stegenit, et Baskimaalt punktki toodi.

3. Eibaril on sel hooajal varemgi äravajumisi juhtunud, aga seekord oli see eriti imelik. Sevilla jäi 10-kesi ning siis hakkas alles juhtuma. 5 minutiga suutis Sevilla viigistada ja oleks äärepealt isegi võitnud.

4. Valencia viimase aja hullud 2-2 mängud jätsid teatud pitseri ning värskust polnud jalgades üldse. Ja kuna Real Sociedad on ise juba kord uimane võistkond, siis tekkisidki võimalused selles mängus põhiliselt standardolukordadest. Taaskord mängib Valencia viiki...

5. Celta avas skoori Getafe vastu ja kõik tundus chill, aga siis... Ühe sõnaga Maxi Gomese punane kaart (https://www.youtube.com/watch?v=CZ5QoU0l1RY) ja Jaime Mata 2. värav (https://streamable.com/mse45) sisuliselt iseloomustavad Celta tänavust hooaega.

6. Rayo Vallecano alustas väga aktiivselt ning see tasus tõepoolest ära. Espanyol ei teadnud eriti, mida teha. Kuid teine poolaeg oli ümbersünd, mis päädis lõpuks suurepärase Sergi Darderi üleminutite võiduväravaga (https://www.youtube.com/watch?v=4zhCt9MdoB8). Muide, samasugune värav tühistati paar minutit enne.

7. Betis tuli Leganese vastu vatiste jalgadega ja see oli üllatavalt ühepoolne kohtumine. El Nesyri lõi 3 väravat!

8. Girona oli mannetu ja Huesca oli koos Realiga ainuke, kes võõrsil see voor võita suutis.

9. Ülesronimiseks oleks Villarrealil vaja vahepeal ka võita. Justkui ollakse paremad, aga ikka ja jäll 0-0.

10. Levante külastas Alavesi ja neil tasub seda voyage unustada.

Sambaz
15.02.19, 16:40
Kui vaadata hetkel tabelit, siis viimasele CL kohale läheb andmiseks arvatavasti. Kui Getafe paneb Eibarile täna ära, tõustakse kolmandaks ajutiselt. Tuleva vooru põhiandmine tuleb Betisi - Alavesi vahel. Sisetunne ütleb, et hooaja lõpuks on meil üks väike sats CL, mis on muidugi ülimalt tervitav nähtus.

telekavaataja
15.02.19, 16:46
Kui vaadata hetkel tabelit, siis viimasele CL kohale läheb andmiseks arvatavasti. Kui Getafe paneb Eibarile täna ära, tõustakse kolmandaks ajutiselt. Tuleva vooru põhiandmine tuleb Betisi - Alavesi vahel. Sisetunne ütleb, et hooaja lõpuks on meil üks väike sats CL, mis on muidugi ülimalt tervitav nähtus.

Praegu on seis tõepoolest põnev, aga lõpuks on see ikkagi Sevilla ja Valencia omavaheline asi otsustada.

Betis pole piisavalt stabiilne, Getafe ei oska ise eriti rünnata ja Alaves langeb tabeli teise poolde ilmselt.

telekavaataja
01.03.19, 21:32
Kas ma saan õigesti aru, et järgmisest hooajast jäävad esmaspäevased mängud ära?

Staadium
01.03.19, 21:52
Kas ma saan õigesti aru, et järgmisest hooajast jäävad esmaspäevased mängud ära?

Ja ka reedesed mängud jäävad vb ära!

telekavaataja
06.03.19, 18:36
26. voor

1. Kuidas maha mängida 3 tiitlit 7 päevaga? Ma tean, kelle poole tasub pöörduda... El Classico oli liiga igav seekord. Realist pole suurt vastast hetkel ja Barcelona üritab lihtsalt megaökonoomne olla.

2. Real Sociedad ei leidnud mingit antimürki Atletico vastu, kes kasutas kergelt 2 standartolukorda ja naasis koju 3 punktiga.

3. Getafe teeb imesid ja pesitseb üsna rahulikult Meistrite Liiga kohal. Sellised tiimid nagu Betis sobivad neile muidugi suurepäraselt.

4. Valencia suutis seekord pöörata viigilise mängu võiduks. Imelik võistkond on neil seal, kuid Rodrigo paneb korralikke kolle (https://streamja.com/dZNA).

5. Celta füüsiline vorm on alla igasugust arvestust. Viimased 20 minutit on piin ja seekordki Eibar jooksis nad lihtsalt üle.

6. Celtat hoiab ära langemistsooni langemisest vaid Villarreal, kes mängib liiga hooletult tiimi kohta, kes võitleb ellujäämise nimel.

7. Sevilla ei lange küll kuhugi, aga nende mäng on hullem kui Huescal, kellele seekordses voorus ka kaotati.

8. Hiinlane skooris LaLigas ja Espanyol võitis Valladolidi, kes ei realiseerinud seisul 1-1 penaltit.

9. Rayo ja Girona on oma vormikõverad ära vahetanud. Kataloonia klubi liigub nüüd üles, Rayo aga vajub järjest kindlamalt mutta.

10. Levante on võõrsil lihtsalt kohutav ja Leganese võit oli üsnagi loogiline.

telekavaataja
14.03.19, 14:15
27. voor

1. Barcelona ja Atletico mõlemad mängisid vabamal käigul ja said kohustuslikud võidupunktid. Edasi läks klubide saatus erinevalt ja Atletico jaoks on sisuliselt hooaeg nüüdseks läbi.

2. Real Madrid võitis Solari viimases mängus Valladolidi. Erinevus seisnes selles, et Valladolidil kulus 4 katset, et värav lüüa, Realil piisas väikesest võimalusest. Klassivahe...

3. Sevilla ärkas talveunest ja lammutas kodumängus Real Sociedadi vastu. Ootame edaspidised tulemused ära. Et kas oli juhuslik või ollakse 4nda koha heitluses tagasi.

4. Getafe on endiselt neljas ja endiselt võitmas. Kuigi ei saa seda Huesca alistamist kuigi veenvaks nimetada, siis 3 punkti ei haise.

5. Celtat jälle ei jätkunud mängulõppu ja nüüdseks ollakse juba ametlikult väljalangemistsoonis. Kas treenerivahetus päästab?

6. Väljalangemistsooni lükkas Celtat Villarreal, kes ise sealt lõpuks välja sai tänu kahele üleminutite väravale. Võit on kui sõõm värsket õhku.

7. Valencia sai äärmiselt keerulises mängus väga tähtsad 3 punkti ning Meistrite Liiga unistus säilib.

8. Alaves - Eibar tegid korralikult pulli ja neutraalsel pealtvaatajal oli lust vaadata. Paraku viik ei rahuldanud kumbagi osapoolt.

ChelseaFC
14.03.19, 15:27
27. voor

Celtat jälle ei jätkunud mängulõppu ja nüüdseks ollakse juba ametlikult väljalangemistsoonis. Kas treenerivahetus päästab?

Vahetati ju alles eelmine nädal.

telekavaataja
14.03.19, 15:29
Vahetati ju alles eelmine nädal.

Jah, aga kas see päästab?

ChelseaFC
14.03.19, 15:42
Jah, aga kas see päästab?

Millegi pärast lugesin paistab :) Aga paanikanuppu veel ei vajutaks. Villarrealil on Euroopa kindlasti segav faktor ja Valladolid on veel hullemas vabalanguses. Aspas on vaja terveks teha. Väravatest on väga puudu hetkel. Tundub, et taga on enam vähem korda saadud asi viimastes mängudes.

telekavaataja
14.03.19, 15:45
Millegi pärast lugesin paistab :) Aga paanikanuppu veel ei vajutaks. Villarrealil on Euroopa kindlasti segav faktor ja Valladolid on veel hullemas vabalanguses. Aspas on vaja terveks teha. Väravatest on väga puudu hetkel. Tundub, et taga on enam vähem korda saadud asi viimastes mängudes.

Celta puhul jääb see silma, et neid lihtsalt ei jätku terveks mänguks. Paljud väravad lastakse just lõpuminutitel. Samas Aspase puudumine on olnud tugev faktor.

telekavaataja
20.03.19, 17:44
28. voor

1. Barcelonale ideaalne nädal. CL-s edeneti, liigas on teised kaugel, Betise vastu oli lihtne. Lihtne oli tegelikult ühe põhjusel. Ja me kõik teame seda põhjust.

2. Atletico, kes justkui peaks olema Barcelona jälitaja on hetkel emotsioonidest ja füüsilisest jõust nii tühi, et Bilbao ise ka ei uskunud, kui kergelt see võit tuli. Koondisepaus on Atleticole kasulik. Samas, mis vahet sel enam on?

3. Zidane esimene proovikivi oli Celta. Celta kõlbabki hetkel vaid proovikivideks vastaste uutele treeneritele.

4. Valencial jäi need 2% jõust Krasnodari, et Getafe lõpus ära suruda. Pealinlastele väärt punkt, Valencial on nüüd CL-ga rasked lood.

5. Valencia vastast Euroopa Liigas ehmatas Rayo avavärav, kuid teisel poolajal ei tekkinud kahtlust selles, et Villarreal selle mängu võidab. Lisaks pole eriti kahtlust, et jäädakse ka püsima.

6. Sevilla sai väärt võidu Espnayoli vastu. Need 3 punkti on tähtsad, eriti pärast Euroopa Liiga fopaad ja viimase aja kehva vormi.

7. Valladolid kasutab Celta hetke madalseisu sellega, et kasutas ära Eibari pingevaba mängu. See on nii eibarlik minna juhtima ja ikka lõpuks kaotada üritades veel lüüa.

8. Girona oli üllatavalt ebameeldiv Leganese vastu. Leganes ei suutnud väravatki lüüa, ega mäng ka liiga optimistlik polnud.

9. Huesca löömata jäänud võimalused teise poolaja alguses jäävad neid pikaks kummitama. Ülihea võimalus oli jääda veel mängu. Nüüd on raske.

10. Real Sociedadist suht rumal punktikaotus mängus, kus tegelikult Levantet kergemat sorti loputati.

karl54
28.03.19, 15:59
Hispaanias on vähemalt üks võitlus ääretult põnev. Kes saab selle viimase Meistrite Liiga koha?

Võib öelda, et konkurentsis on veel neli klubi.

Miks see hooaeg nii põnev seis on?

Kaks Hispaania suurklubi on esinenud alla oma võimete. Valencia hooaeg algas raskelt ja alles mõned voorud tagasi jõuti üldse esineliku lähedale. Sevilla alustas võimsalt, aga neil tekkis mingi hetk suur mõõn ja kaotati kolm mängu järjest ning võiduta olid nad veel pikemalt. Sevilla on hetkel kuuendal kohal ja Valencia kohe nende seljataga.

Getafe ei ole oma lühikese ajaloo jooksul (35 aastat) kunagi Meistrite Liigasse jõudnud. Nende parim koht liigas on üldse kuues, vähemalt Euroopas mängimise kogemus on neil olemas. Eelmine hooaeg lõpetati kaheksandana.

See hooaeg tehakse midagi suurt, kümme vooru enne hooaja lõppu ollakse lausa neljandal kohal.

Getafe seljataga on teine suur üllataja Deportivo Alaves, tegu on oluliselt vanema klubiga (98) kui Getafe, kuid ka neil on Meistrite liiga kogemus puudu, Euroopas on siiski mõned mängud peetud. Parim koht liigas on olnud samuti kuues. Eelmine hooaeg lõpetati alles neljateistkümnendal kohal.

Mina hoian just neile kahele pöialt, väike vaheldus ei tee paha.

Getafe on juba seitse mängu järjest kaotuseta, nendest neli on võidetud.

Alaves on kuus mängu järjest kaotuseta ja võidetud on neist kolm.

Mõlemad klubid on suurepärases vormis ja kindlasti head konkurendid kahele suuremale. Küll, aga on mõlemal raske hooaja lõpp ja neljandal kohal lõpetamine oleks igaljuhul suur vägitegu.

Mõlema meeskonna trumbiks on tugev kaitse. Getafe on lasknud endale lüüa 24 väravat, neist vähem on endale lüüa lasknud Atletico (19) ja Valencia (23). Alavesi võrku on löödud 31 väravat, millega jagatakse 5-6. kohta Bilbaoga.

Getafe on löönud 36 väravat ja Alaves 31 väravat, mis on Hispaanias väga okeid näitajad. Getafe on pigem eesotsas, peale paari suure Hispaania keegi palju löönud ei ole ja Alaves on keskmik. Seega taktika on lihtne, hoiame taga asjad korras ja lööme ise oma võimalused ära.

Pallivaldamises on Alaves 18. ja Getafe lausa viimane. Alavesi pea pooled väravad (14) on tulnud standardolukordadest, sellega ollakse kindlalt liigas esimesed. Alavesi puhul on siis asjad selged, tugev kaitse ja karistuslöökidele ning nurgalöökidele pannakse väga suurt rõhku, mis on ka edu toonud.

Getafe on üldse huvitav tiim, pallivaldamises ollakse viimased, pealelöökides ollakse üks halvemaid, aga väravaid suudetakse lüüa ja ollakse sealjuures veel neljandal kohal. Väravate eest hoolitsevad 36. aastane Jorge Molina (10) ja Jaime Mata (13). Võib eeldada, et nende kahe mehe realiseerimisoskus on maailmaklass.

Viimased kümme vooru tulevad väga põnevad ja kuigi Barca tiitel on põhimõtteliselt kindel, siis natuke tagapool tõotab minna tuliseks.

atleticomadrid
29.03.19, 15:34
Getafe on üldse huvitav tiim, pallivaldamises ollakse viimased, pealelöökides ollakse üks halvemaid, aga väravaid suudetakse lüüa ja ollakse sealjuures veel neljandal kohal. Väravate eest hoolitsevad 36. aastane Jorge Molina (10) ja Jaime Mata (13). Võib eeldada, et nende kahe mehe realiseerimisoskus on maailmaklass.

Jaime Mata on üldse tõeline late bloomer. Kõrgliigas sai mees murule esmakordselt alles selle hooaja alguses ja laupäeval 30 aasta vanuses kirja ka koondisedebüüdi, kui tuli 89 min. platsile Norra vastu. Eelmine kevad, kui ma ei eksi, siis lõpetas segunda parima väravakütina Valladolidi ridades.
Selles mõttes ikka üks väga pull ründeduo, kõrvuti igihalja Jorge Molinaga. Viimane peab veel pingutama, et enda parim hooaeg kätte saada - 12/13 La Liga aastal tuli Real Betisi eest 13 tükki ära. Muidu pole kunagi Getafest suurt lugu pidanud aga sellist hoogu peab tunnustama ja CL alagrupiturniiril oleks neid kahtlemata ebatavaliselt tore näha.
https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2019/02/23/primera/1550932064_719846_1550932177_noticia_normal.jpg

JuriM
03.04.19, 13:18
Okei kui ma viimati La Liga tabelit vaatasin oli Athletic Bilbao releka äärel, nüüd on Villarreal seal.. Päris huvitav hooaeg vist seal tabeli keskel.

telekavaataja
03.04.19, 18:22
29. voor

1. Sevillas mängiti ülitähtsat mängu. Nimelt isiklikult olen ikka veel sellel meelel, et Sevilla ja Valencia mängivad omavahel selle 4. CL koha läbi. Valencia jäi omavahelises mängus peale. See on suur samm, kuid ei tähenda veel midagi. Sevilla ründas muidu rajult, ja ime, et Valencia seekord viiki ei mänginud.

2. Teine fundamentaalselt tähtis mäng toimus Vigos. 20. minuti paiku oli tunne, et Celta ongi alla minemas ja mingit lootust pole. Kuid siis tuldi välja. Ja kõik algas Iago Aspase karistuslöögi väravast ning lõppes penalti realiseerimisega. Villarreal võideti 3-2 ja ollakse mängus tagasi. Aspase jaoks oli see nii tähtis värav, et väljavahetamise järel purskas mees õnnepisaraid. Pinge on suur.

https://s5o.ru/storage/simple/ru/edt/ed/ff/dd/8d/rueed887d34d1.jpg

3. Barca lustis Espanyoliga, Zidane katsetas Huesca vastu, Atletico purskas kogu oma ebaõnnestumisest tingitud viha Alavesi peal välja.

4. Getafel oli favoriidikoorem ja see on asi, mis neile väga ei meeldi. Tuim 2-0 kaotus Leganesile.

5. Betis ei suuda mitte kuidagi hakkama nõrgematega ja mis mõttes Rayo ei suutnud neid võita. 1-1 on väga ebaõiglane tulemus arvestades mängukäiku.

6. Valladolidilt ootaks ikka eduseisu hoidmist, kui iga punkt kulla hinnaga on. Aga noh, ju siis pole nii tähtis.

karl54
10.04.19, 15:09
Valencia võitis lisaks Sevillale ka Real Madridi, aga siis suudeti kaotada Rayole ja Getafe sai ülitähsta 1-0 võidu Bilbao vastu.

Seega seis on sellinne, et Alaves on ilmselt väljas, aga Getafe on endiselt neljandal kohal, vahe Sevillaga on siiski vaid 1 punkt. Loodetavasti kõik kolm võidavad see voor, sest järgmises tuleb täielik maiuspala, kui vastamisi lähevad Getafe ja Sevilla, mis otsustab väga palju. Getafe järgmine vastane peale Sevillat on Real Madrid ja viimases voorus mängitakse võõrsil Barcaga, ehk kui Getafe saab Meistrite liigasse, siis on see ikka suur jõudemonstratsioon ja riskivaba oleks ennustada neid 5-6. kohale.

telekavaataja
10.04.19, 15:57
31. voor

1. Barcelona kruiisib tiitli poole, Diego Costa veab tiimi alt, Oblka teeb imepäraseid tõrjeid. Mitte midagi uut Kamp Noul.

https://cdn.tribuna.com/fetch/?url=https%3A%2F%2Fsun1-17.userapi.com%2Fc7003%2Fv7003805%2F6265d%2FdIPwx2 GDvgA.jpg

2. Mängus, kus Real Madrid ja Eibar said mõlemad suhteliselt pingevabalt esineda, oli silmapaistvaim Karim Benzema. Päris Ronaldo pole, aga Eibari alistamiseks käib kah.

3. Getafe suutis teisel poolajal tsipa juurde panna ja Bilbaod võita. Viimasest neljast mängust oligi võidurõõm puudu olnud.

4. Siiski jääb Meistrite Liiga koht jagamisele Sevilla ja Valencia vahel. Kui Sevilla sai sai üsna mugava võidu Valladolidi üle, tegi Valencia oma elu äärmiselt raskeks. Pealtnäha kindel punktisaamise koht Rayo Vallecano vastu osutus fiaskoks, mis algas Parejo kehva penaltiga.

5. Veel üks õnnetu härra, kelle realiseerimata jäänud penalt suure kaaluga, on Cazorla. 2-1 kaotus Betisele ja tagasitulek relegatsioonitsooni. Siiski hetkel näib, et Villarrealil on piisavalt seda mängulist kvaliteeti, et püsima jääda. Santi ära kurvasta.

https://www.youtube.com/watch?v=aRVAlSES3Jo

6. Veel üks võistkond, kes leiab uue hingamise on Celta. Aga ometi keeravad nad olukorra endale alati ülikeeruliseks. Siiski Sociedadi vastu tuldi kaotusseisust välja ja vaatamata ülitugevale padukale vormistati ka võit.

7. Alaves - Leganes. 2 võrdset tiimi. Üks skooris kergest penaltist, teine luhtunud tsenderdusest. Nii jäigi.

8. Darderi 2 imelööki tõid Espanyolile veidi ootamatu võidu Kataloonia naabrite juures Gironas.

dinero
10.04.19, 17:53
Iago Aspas on ikka täielik Celta ikoon. Enne, kui ta vigastada 3 kuuks sai, oldi 9ndal kohal. Järgmise 11 mängu saldo ilma Aspaseta - 1 võit, 1 viik ja 9 kaotust ning langeti 19ndale kohale. Mees lapiti kuidagi terveks Villarreali mänguks lõpuks, aga fully fit ta kindlasti polnud ning tervet 90 minutit ei plaanitud teda mängitada, aga ... oli vaja - vedas Celta üliolulises mängus 2-0 tagant 3-2 võitjaks. Pärast mängu ta lihtsalt ei poetanud paar pisarat, vaid nuttis põhimõtteliselt üle tunni aja. Pea tund peale mängu küsis ajakirjanik nuuksuvalt Iagolt, et miks ta nutab? Vastus: "For everything" (et kui raske tal on olnud kõrvalt vaadata seda perioodi ning kui tähtis see püsimajäämine nende jaoks on jne)

Järgmises mängus 2 söötu ja koll mängus, mis lõpeb 3-3 viigiga Huesca vastu ning kolmandas mängus nädala aja jooksul peale come-backi viib 2 väravaga 3-1 võiduni Sociedadi üle. Kaamerate ette jäi veel selline intsident Huescaga mängus, kus treener olla küsinud talt, et kas ta suudab lõpuni mängida - ilmaselgelt ei plaanitud teda niimoodi füüsiliselt piinata kohe peale vigastusest taastumist, aga olude sunnil siiski mindi seda teed. Mehe vastus oli loomulikult läbi valu jaatav vastus, sest armastus klubi vastu on nii palju suurem.
Ehk siis eelnevas 11 mängus ilma Aspaseta 4 punkti. Nädala jooksul koos Aspasega 3 mänguga 7 punkti. Lisaks sellele kogu Aspase ajalugu Celta de Vigoga alustades sellest, kuidas ta 8 aastaselt treeningutele ilmudes valetas oma vanuse kohta, et saada ikkagi meeskonda ning lõpetades sellega, kui palju kordi ta oma klubi relegatsioonidest (ja üks kord isegi potensiaalsest pankrotist) päästnud on. Legend suurte tähtedega - sellist sidet klubi ja mängija vahel raha eesti ei osta.

Benzema koha pealt jäi silma huvitav statistika kusagilt üks päev, et 17 liigaväravast on ta 15 löönud bottom 8 vastu. Ei tea kas vastab tõele, aga endale isiklikult on siiski mees jätnud see hooaeg väga positiivse mulje.

Sambaz
14.04.19, 17:25
Mulle Getafe meeldib. Neid vendi ei huvita, kuidas nad viigi valja pigistavad, aga nad pigistavad. Kui Valencia lutti saab tana, siis see 93 minuti penalt saab vist hooaja tahtsamaks.

atleticomadrid
14.04.19, 23:23
Kummaline situatsioon - kõik hooaega alustanud uustulnukad on langenud väljalangemistsooni.

telekavaataja
17.04.19, 15:45
32. voor

1. Barcelona B, mis oli natuke lahjendatud mõne staarmängijaga, näitas, et oleks LaLigas jumet küll. Samas mitte liiga palju. Liiga punase laterna vastu suurt ei tehtud, aga ilmselt sealt punktide saamine ei olnudki peamine.

2. Atletico jaoks oli aga Celta vastu kodus punktide kogumine tähtis. Griezmanni sooritus oli hooaja üks parimaid. Samas järgmise mängu jätab ta kollase kaardi tõttu vahele.

3. Real Madrid lõpetab vaikselt oma hooaega.

4. Betis valmistas oma naiivsusega ja kaitselekkega suurt pettumust. Samas Sevilla on oma vahepealsest mõõnast selgelt üle saanud ja kruiisib Meistrite Liiga kohale.

5. Valencia on ainuke, kes suudab Sevillat peatada ja kohustuslikud punktid Valencia derbys suudeti võtta. Olgem ausad, polnud Levante suurem asi vastane. Ime, et üldse värav kirja saadi. Lisaks on Levante kohal rippumas väljalangemisoht.

6. Väljalangemisoht on rippumas ka Valladolidi kohal. Aga nemad omakorda näitavad vähemalt mingisugust taset. Selliseid punktikaotusi ei tasu samas endale lubada ning viimastel minutitel peab hoolsam olema.

7. Villarreal astus stiilselt väljalangemistsoonist välja, kui alistati Girona. Midagi erilist ei tehtud, kuid seekord suudeti kontsentreeritult mängule läheneda. Gironal on samas 4 kaotust järjest juba ja nemadki on seal põhjaläheduses.

8. Rayo Vallecano on lõbus sats, aga püsimajäämiseks on sellest vähe. Korralik etendus toimus Bilbao staadionil, aga punkte sealt ei nopitud. Bilbao on samas juba Euroopa Liiga kohal.

9. Real Sociedad, Eibar, Espanyol ja Alaves. Neid ühendab see, et vaikselt hakkab hooaeg läbi saama ja motivatsioon kaduma. Nimetatud võistkondade mängudes puudus liigne sära.

Vooru värav

Arambarri kaugpomm (https://streamja.com/A2G6) Valladolidi vastu.

Sambaz
19.04.19, 21:07
Praegu on seis tõepoolest põnev, aga lõpuks on see ikkagi Sevilla ja Valencia omavaheline asi otsustada.

Betis pole piisavalt stabiilne, Getafe ei oska ise eriti rünnata ja Alaves langeb tabeli teise poolde ilmselt.

Alaves on langenud. Getafe ei anna endiselt alla. Pühapäevane Getafe - Sevilla otsustab ilmselt paljugi.

Sambaz
22.04.19, 10:23
Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Nautigem.
https://as00.epimg.net/futbol/imagenes/2018/09/16/primera/1537130914_979287_1537130982_noticia_normal.jpg

LeeRomeno
26.04.19, 01:56
4 vooru lõpuni, Barcelonal on vaja 1 Atletico libastumist või ühte võitu, et tiitel ära kindlustada.
Real võib teoreetiliselt Atletico kinni püüda, aga praeguse mängupildi juures pigem kaotavad ise rohkem punkte.
CLi kohtadele võitlus on endiselt ülipõnev, hetkel Getafel ja Sevillal võrdselt 55 punni, 3ga jääb maha Valencia. Autsaiderina võib mängu sekkuda veel Atletic Bilbao (49p), kelle puhul on see täiesti hämmastav fakt, arvestades seda, et vaid mõnda aega tagasi räägiti ohust, et nad kukuvad üldse välja.
Getafe peab mängima võõrsil Real Sociedadiga, kes pole midagi erilist see hooaeg, aga enam mitte ka relegatsioonivõitluses. Siis kodus Gironaga, kes küll on, aga täiesti kohutavas vormis. Eelviimases voorus võõrsil Barcelona, aga peab arvestama, et Barca võib vabalt see hetk juba meister olla ja pigem mängib B tiim. Viimases voorus kodus Villareal, kes tõenäoliselt on selleks ajaks ka juba kindlustanud edasipääsu. Täiesti tehtav.
Sevillal on peale Leganesi ja Girona mängu veel Atletico võõrsil ja Atletic kodus. Kuigi Atleticol pole tõenäoliselt see hetk ka enam millegi peale mängida ja võimalik, et ka Atletil.
Valencial on peale vaadates kõige kergem graafik. Eibar ja Alaves pole enam vormis ja neil pole millegi peale mängida. Huesca tase on lihtsalt selline nagu ta on. Real Valladolid viimases voorus võõrsil võib olla kõige kõvem pähkel, sest neil võib sõltuda relegatsioon sellest mängust.
Atletic Bilbao võimalused avanevad siis, kui teised kandidaadid otsustavad Premieri kopida ja järjest feilima hakata.
Tabeli lõppu vaadates ma lihtsalt ei näe Huesca või Rayo ellujäämist. Teoreetilised võimalused ju on, Huesca on iseenesest viisakalt mänginud, aga see eeldaks neilt suurt eneseületust. 2te võitu võiks näha neile, aga sellest ei piisa.
Loogiline lisa oleks neile Girona, viimasel ajal ainult kaotused tulevadki ja mängugraafik on ikka väga keeruline (peavad mängima nii Sevilla kui Getafega veel).

telekavaataja
26.04.19, 13:30
Voorud 33 ja 34

TOP3

Kõik veerevad kuni lõpuni välja ja enam-vähem mängivad oma senise hooaja taseme välja. Suurt muutust siin pole, suurt intriigi pole.

Meistrite Liiga koht

Kuigi Getafe pani hullu ja sai Sevillalt ja Realilt kokku 4 punkti, siis 4. koht läheb lõpuks Sevillasse. Põhjuseks Valencia kaotus Rayo Vallecanole paar nädalat tagasi ning Valencia megatihe graafik hooaja lõpus. Sevilla muidugi eile hävitas Rayot 5-0.

Muud eurokohad

No ehk Bilbao lülitub ka veel sisse? Nädalavahetusel küll kaotati Realile, kuid nädala sees alistati Leganes ja üldiselt on seis soodne. Alaves ja Espanyol on liiga maas ja liiga nõrgad. Betise viimase aja vorm on alla igasugust arvestust. Suudeti 2 korda kaotada Valecia klubidele, kusjuures kaotus Levantele oli eriti alandav.

Väljalangemine

Villarreal ei ole enam minu hinnangul ohus (joppas- olgu järgmiseks korraks õpetuseks). Celta vist pigem jääb ka, kuna Aspas lihtsalt tassib vajalikul hetkel.

Rayo ja Huesca teavad juba ise ka, et neil on minek ja siis on veel Levante, Valladolid ja Girona. Neist viimasel ei tule nagu üldse midagi välja ja kaotused on läbivaks teemaks. Valladolidid nagu midagi on, aga nad ei suuda oma üleolekut piisavalt hästi realiseerida. Samas viimases voorus saadi megatähtis võit sellesama Girona üle. Levante on ebastabiilne, kuid vajalikul hetkel võtavad end kokku.

Kõik 3 mängivad järgmises voorus TOP4 võistkondadega. Ja kui Girona tahab jääda, peavad nad Sevillat alistama. Tuleb tuline mäng.

MALAGA
28.04.19, 18:19
Jess ! Valencia ja Sevilla mõlemad kaotasid ,
Getafel võimalus vahe sisse teha .

LeeRomeno
28.04.19, 18:42
Tundub et ka La Ligas nagu premmis ikka üldse ei taha keegi sinna CLi saada. Või siis pinge all on tiimid lihtsalt nõrgad.

telekavaataja
28.04.19, 19:30
Jess ! Valencia ja Sevilla mõlemad kaotasid ,
Getafel võimalus vahe sisse teha .
Ma muidu ka rõõmustaks, aga Getafe ikka väga lamp.

telekavaataja
29.04.19, 18:15
Järgmise hooaja superkarikas mängitakse Final4 süsteemis.

Ja karikas on 1 leg kuni poolfinaalini (finally).

Sambaz
29.04.19, 18:34
Ma muidu ka rõõmustaks, aga Getafe ikka väga lamp.

Sulle see Getafe üldse ei meeldi, vist.

telekavaataja
29.04.19, 18:38
Üldiselt mulle meeldib, kui keegi üllatab. Aga Getafe mulle jah ei meeldi. Tahaks, et nad võitleksid püsimajäämise nimel.

Sambaz
29.04.19, 18:44
Üldiselt mulle meeldib, kui keegi üllatab. Aga Getafe mulle jah ei meeldi. Tahaks, et nad võitleksid püsimajäämise nimel.

Ole nii hea ja seleta oma põhjuseid seoses Getafega?

telekavaataja
29.04.19, 18:52
Ole nii hea ja seleta oma põhjuseid seoses Getafega?

Võistkond, kes harrastab jõulist, kohati vägivaldset jalgpalli. On tõeliseks nuhtluseks vastastele. Seejuures ei loo ise praktiliselt midagi, teeb kõige rohkem vigu, ei oma mingit fännibaasi, omamata mingit identiteetigi. Ebasümpaatia tuleb sealt.

Minu meelest Getafe ei rikasta LaLigat.

Mõnuagent 007
29.04.19, 19:10
Ma nüüd ei tea. Pärast 2008. aasta UEFA kapi mürgeldust on Getafe ainus klubi, kelle tabeliseisu ma veidi vaatan. Muidugi ei tea, mis nad enam on :)

Sambaz
29.04.19, 19:39
Võistkond, kes harrastab jõulist, kohati vägivaldset jalgpalli. On tõeliseks nuhtluseks vastastele. Seejuures ei loo ise praktiliselt midagi, teeb kõige rohkem vigu, ei oma mingit fännibaasi, omamata mingit identiteetigi. Ebasümpaatia tuleb sealt.

Minu meelest Getafe ei rikasta LaLigat.

Ma nüüd ei saa aru. Miks peab olema alati megadiibiline ajalugu igal klubil? Lihtne sats, kes tuli ja tegi ja näed raisk, siiamaani teeb. Mind nad just sümpatiseerivad oma lihtsusega. Jah, Getafe on räpane, täpselt sama räpane kui Simeone punt.

telekavaataja
29.04.19, 19:45
Ma nüüd ei saa aru. Miks peab olema alati megadiibiline ajalugu igal klubil? Lihtne sats, kes tuli ja tegi ja näed raisk, siiamaani teeb. Mind nad just sümpatiseerivad oma lihtsusega. Jah, Getafe on räpane, täpselt sama räpane kui Simeone punt.

Olen ma keelanud sul nende poolt olla? Hispaania jalgpallis (mitte nagu Inglise jalgpallis) on pmst iga tiim võimeline saama eurokarikatesse ja tore, et üllatusi tekib. Aga Getafe on mulle ajalooliselt vastu.

Sambaz
29.04.19, 20:09
Olen ma keelanud sul nende poolt olla? Hispaania jalgpallis (mitte nagu Inglise jalgpallis) on pmst iga tiim võimeline saama eurokarikatesse ja tore, et üllatusi tekib. Aga Getafe on mulle ajalooliselt vastu.

Sa jätad endiselt otsad lahti. Miks on Getafe sulle ajalooliselt vastu? Ma püüan mõista, aga väga raske on.

telekavaataja
29.04.19, 20:15
Sa jätad endiselt otsad lahti. Miks on Getafe sulle ajalooliselt vastu? Ma püüan mõista, aga väga raske on.

Nevermind.

dinero
29.04.19, 20:43
Järgmise hooaja superkarikas mängitakse Final4 süsteemis.

Ja karikas on 1 leg kuni poolfinaalini (finally).

Karika formaadi muutus on ikka väga positiivne uudis.

Superkarika koha pealt muutub veel see ka, et mängud mängitakse jaanuari keskel, mitte kohe hooaja alguses.

LeeRomeno
30.04.19, 12:27
See superkarika muudatus ja see, et seda kuskil Saudi Araabias mängitakse, on küll rõveduse tipp, aga tegu anyways suhteliselt mõttetu karikaga. Aga et sinna 4 tiimi mängima panna. Mis Real poleks muidu saanud osaleda ja Saudid maksaks vähem raha?

Karikasarja muudatus on sarja põnevuse mõttes muidugi tore, üldjoontes on kindlasti selliseid üllatustulemusi rohkem tulemas, samas Barcelona toetajana on see muidugi halb, kuna karikamängud on enamvähem ainuke koht, kus B tiimi noored mänguaega on saanud ja noh varuväravavaht.

LeeRomeno
30.04.19, 12:30

Getafe oli aastaid sarnane klubi Espanyoliga, vähemalt minu silmes. Mis iganes ajal mängiti Realiga, keerati pepu ilusasti ette ja määriti libesti ka valmis, et sisse võtta. Kui mäng toimus Barcelonaga, siis kasutati vastikut ja vägivaldset stiili, üritati mängijaid vigastada jms.
Tüüpiline väikeklubi mentaliteet. Ehk siis nõustun telekavaatajaga, väga ebameeldiv sats. Samas see hooaeg pole seda väga täheldanud, lihtsalt tugeva kaitsega tiim ala Atletico.

atleticomadrid
30.04.19, 15:49
Getafe oli aastaid sarnane klubi Espanyoliga, vähemalt minu silmes. Mis iganes ajal mängiti Realiga, keerati pepu ilusasti ette ja määriti libesti ka valmis, et sisse võtta. Kui mäng toimus Barcelonaga, siis kasutati vastikut ja vägivaldset stiili, üritati mängijaid vigastada jms.
Tüüpiline väikeklubi mentaliteet. Ehk siis nõustun telekavaatajaga, väga ebameeldiv sats. Samas see hooaeg pole seda väga täheldanud, lihtsalt tugeva kaitsega tiim ala Atletico.

See, et iga väikeklubi Reali vastu püksid alla laseb ja Barcelona ära üritab tappa on küll veidike blaugrana prillidega vaatevinkel jalgpallile :)
Getafe pole ka mulle kunagi sümpaatine olnud, nagu ka Mallorca(olid üksvahe 4ndad) või Osasuna näiteks aga võimalus uusi nägusi eurosarjas näha kaalub selle pisikese eelarvamuse kindlalt üle.

LeeRomeno
30.04.19, 16:41
See, et iga väikeklubi Reali vastu püksid alla laseb ja Barcelona ära üritab tappa on küll veidike blaugrana prillidega vaatevinkel jalgpallile :)
Getafe pole ka mulle kunagi sümpaatine olnud, nagu ka Mallorca(olid üksvahe 4ndad) või Osasuna näiteks aga võimalus uusi nägusi eurosarjas näha kaalub selle pisikese eelarvamuse kindlalt üle.

No see ongi igati subjektiivne arvamus, mis põhineb nähtud mängudest, ehk siis prillid on kindlasti olemas, aga see ei kehti kindlasti iga väikeklubi kohta. Need 2, keda ma mainisin, on minu arust eriti silma paistnud sellega.

jermor
30.04.19, 17:41
kuulge, kas käidi siis la liga mängu kuskil ameerikas mängimas. pidi olema barca vs. mingi klubi? täitsa putsis

vanasti oli ja seda värki, et reali vastu mindi varudega mängima, sest vahet ju pole. aga nüüd on ajad muutunud, real järgmised paar aastat madalseisus ja kõigil on võimalus punkte korjata

telekavaataja
30.04.19, 17:47
Sa mõtled seda mängu?

21. voor

2. See, kuidas Barcelona vastaseid võidab, on igav. Palju naljakam oli see, et algselt pidi Girona - Barcelona toimuma Miamis.

https://img.depor.com/files/article_main/uploads/2019/01/27/5c4dcdeea2ea4.jpeg

jermor
30.04.19, 18:01
jaaa. no jäeti ära vähemalt siis :D

telekavaataja
02.05.19, 18:08
35. voor

1. Barcelona kindlustas tiitli.

2. Atletico ei olnud üldsegi veenev ja tegelt polnud ka midagi erilist. Aga Valladolid suutis endale lüüa (https://streamja.com/1lq3) ja jääda punktideta.

3. Reali hooaja lõpp on heategevuslik turnee. Sõidetakse lahtise kotiga, kust visatakse vaestele tasuta punkte. Meelelahutus seegi.

4. Valencia oleks juba ammu kindlalt neljas, kui debiilselt mänge ei kaotaks. Teisel poolajal pandi korralik surve motivatsioonita Eibarile, aga lõpp-kokkuvõttes saadi üldse pähe.

5. Getafe näitas, et keeruline on mängida, kui neilt oodatakse mängujuhtimist ja võitu.

6. Mängu kaotas ka Sevilla, kes, olgem ausad, mängis üliüliülimotiveeritud satsiga. Girona läk sellele kui viimsele võitlusele. Seda see tegelikult oligi.

7. Villarreal kaotas punkte väga üllatavas mängus. Kodus Huescaga. Aga Huesca ongi selline - võitleb lõpuni ja naudib oma olekut kõrgliigas.

8. Celta oli ultra ettevaatlik ja otsustas 1 punkti kasuks. Tootis!

Paar väravat ka

Benati korralik karistuslöök (https://streamja.com/G1dv), mis viis baskid 1-0 juhtima.

Fornals ja tema trikid (https://streamja.com/zV5q).

Diz
03.05.19, 23:41
Sevilla, millega tegeleme? CLi koht on ikka paganama hirmus.

ericbana
04.05.19, 03:07
Sevilla, millega tegeleme? CLi koht on ikka paganama hirmus.

Tahavad lihtsalt EL-i kinni panna 2020.

Sambaz
04.05.19, 10:45
Mulle see tulemus meeldib. Sevillal kaks viimast mängu Bilbao ja Atleticoga. Getafel homme Gironaga ja siis Barca ja Villarrealiga ja ongi hooaeg läbi. Endiselt usun, et Getafe teeb midagi ajaloolist.

Mushroom Ninja
04.05.19, 16:54
Mulle see tulemus meeldib. Sevillal kaks viimast mängu Bilbao ja Atleticoga. Getafel homme Gironaga ja siis Barca ja Villarrealiga ja ongi hooaeg läbi. Endiselt usun, et Getafe teeb midagi ajaloolist.

Tulemus meeldib tegelikult mulle ka, kuna tahan, et Getafe saaks CLi. Paraku aga ma tõesti ei uskunud, et Sevilla kodus niimoodi kaotab ja nad olid mu kombopanuses sees, nii et minu 30 EURine panus läks vastu taevast :fpalm:

Staadium
04.05.19, 17:44

Täiesti reaalne on neil max punktid kätte saada Barcalt kuna viimased kulgevad juba tühikäigul la Ligas ;)

Sambaz
04.05.19, 19:45
Üsna hea lugu Getafe möllust Guardianis.
https://www.theguardian.com/football/2019/feb/25/getafe-inch-closer-to-making-the-unbelievable-dream-a-reality

Punkt
06.05.19, 10:01
Huesca ja Rayo pudenesid läinud vooruga aste madalamale. Viimase langeja selgitamisega läheb veel veidi aega, praeguse seisuga on ohus Celta (40p), Villarreal (40p), Levante (40p), Valladolid (38p) ja Girona (37p).

Uskumatut vähikäiku on tegemas ka Real Betis, kes praegu sisuliselt ohtu tunda ei tohiks (44p), kuid kes hooaja teise poole on kivina vabalangemises veetnud. Oleks hooaeg veidi pikem, siis oleks ka relegatsioon sellise tempoga päris arvestatav oht.

Ilmselt saab Quique Setien varsti kinga, mis oleks ka igati aus, sest kõik need üleolevad ja demagoogilised kommentaarid, mis peale igat mängu tema suust tulevad, on jätnud mulje, et härra elab otsekui kuskil paralleeluniversumis oma "ilusa jalgpalliga". Hetkel näitavad kõik märgid, et vaikselt aga kindlalt rihib Setien sama saatuse poole nagu teine kunagine hipstertreener Paco Jemez.. ja nende kahe sarnasused suhtumises ja olekus on ikka väga-väga sarnased.

staykool
06.05.19, 10:52
Viimases voorus omavahel Girona ja Levante, ehk siis Celta ja Villareal peaksid jääma.

Nasfal
08.05.19, 00:57
Mõttetu ülehinnatud liiga....

telekavaataja
08.05.19, 00:59

Mis värk sul selle Hispaania liiga heidiga on muidu?

Nasfal
08.05.19, 01:04
Mis värk sul selle Hispaania liiga heidiga on muidu?

Eks ikka sama mis Hispaania fännidel Inglismaa liigaga. See käib lihtsalt jalgpalli juurde.

Arsenaalium
08.05.19, 01:07

Väga madal...
Mine joo üks tass sooja piima ja poe põhku.

Nasfal
08.05.19, 01:16
Oeh jumal sa näed ja ei mürista... Poleks sul Arsenali Logo, siis küsiks, et kas sa tead, mis on tavaline trollimine/tögamine/sarkasm/iroonia ei tasu kõike südamesse võtta kohe...

telekavaataja
08.05.19, 16:50
36. voor

Tiitliheitlus või mingid pinged TOP3 sees

https://ak4.picdn.net/shutterstock/videos/7144504/thumb/11.jpg

Meistrite Liiga viimane koht

Getafe astus vastu ülimotiveeritud Girona, kes eelmises voorus alistas Sevilla. Getafe õnneks suutsid nad kohe skoori avada ja ülejäänud oli vaid vormistamise küsimus. Olgem ausad, kui Getafe läheb juhtima, siis nende vastu on väga raske. Eriti nõrgematel satsidel.

Valencia ei jätnud Huescast jälgegi ning saatis viimased suure pauguga LaLiga2-te tagasi.

Sevilla suutis kodus Leganesi vastu kaotada, kes naljalt kedagi suureskooriliselt ei võida. Täiesti mannetu esitus.

Omavahelistes mängudes on kõige parem seis Valencial, kõige kehvem Sevillal. Ehk siis Sevilla on pigem out ja Getafe peab üritama 4 punkti kätte saama (või lootma Valencia koperdustele).

Euroopa Liiga kohad

Kuigi Bilbao kaotas Valladolidile, tundub nende 7. koht päris kindel olevat.

Väljalangemine

Huesca ja Rayo Vallecano saadeti ametlikult aste madalamale. Kusjuures Levante jaoks oli võit Rayo üle eluliselt tähtis. Super häälestatus.

Villarreal küll kaotas Realile, aga neis on selgelt elu sees ja vaevalt nad kuhugi kukuvad enam.

Celta haistis noort ja süütut kataloonia liha ning võttis samuti väga tähtsa võidu. Ei saa öelda, et Celta midagi erilist näitab, aga ka pigem jäävad.

Valladolidi ja Girona seisud on veidi halvemad, kuna neil on ka punkte vähem. Girona eelmise vooru heast esitusest ei jäänud midagi järgi ja Getafe vastu ei suudetud sisuliselt mitte midagi. Samas, järgmine voor on kodus Levante vastu. Sellest tuleb kõva andmine.

Valladolid suutis seekord eduseisu hoida ning ilusast väravast (https://streamja.com/v30M) saadud võit hoiab neid veel elus. Kui järgmises voorus suudetaks Rayot edestada, siis olen kindel, et saavad päästetud.

telekavaataja
15.05.19, 17:04
37. voor

Viimane CL-i koht

Pusis Getafe, mis pusis, kuid tuli siiski ilma suurema motivatsioonita Barcelonale alla vanduda. Getafel oli võimalusi, kui 19% pallivaldamist 1. poolajal on siiski väga kurb number.

Valencia läks vist esimest korda see hooaeg TOP4 sisse. Parimat aega selleks polnud. Kuigi mängu alguses suutis Alaves külma duši sarnase olukorra luua ja värav lüüa. Kuid siiski oli Valencias piisavalt tahet, et võit koju tuua. Viimases voorus mängib Valencia võõrsil Valladolidiga ja Getafe kodus Villarrealiga. Eks näis...

Sevillal on vaja mõlema kaotust ja võitu Bilbao üle.

Väljalangemisheitlus...

...peeti ära see voor.

Celta kaotas üllatuslikult lihtsalt võõrsil Bilbaole. Bilbao 1. poolaja tahet oli lust vaadata.

Villarrealil oli ka tahtmist küllaga, kuid pall ei tahtnud üldse Eibari võrku minna. Lõpuks läks... Samas võeti ära Eibarilt ka 2 väravat VARiga, mis oli ikkagi õige otsus.

Valladolid taaskord võitis! Ja tegi seda ülikeerulises mängus juba langenud Rayo Vallecano vastu. Müts maha RV ees, et võitlesid selles mängus, kuid Valladolid on lihtsalt tugevam.

Ja kõik need meeskonnad on nüüd sisuliselt pääsenud, kuna Girona suutis kodus kaotada Levantele. Eriti valus ja kurb sündmus (neil, kes ootasid viimases voorus tõelist pinget). Girona surus terve mängu, raiskas hunniku momente, läks juhtima ja kaotas 2-1... mnjaa.

telekavaataja
17.05.19, 12:57
https://www.youtube.com/watch?v=vCYX0IraSb4

telekavaataja
22.05.19, 01:02
38. voor

Viimane Meistrite Liiga koht

Siin üllatusi ei tekkinud. Valencia oma 4. kohta enam ära ei andnud ja suhteliselt lihtsalt saadi Valladolidist jagu. Ega Valladolid väga vastu ei hakanudki.

Küll aga hakkas vastu Getafele Villarreal. Ja ei suutnud Getafe nii tähtsas mängus võita. Aga ega see enam midagi muuda. Valencia läks siis Meistrite Liigasse ja minu meelest teenitult.

Sevillal olid ka mingid šanssid, kuid võit Bilbao üle langetas baskid vaid Euroopast välja, muud midagi.

Muud Euroopa kohad

Bilbao lõi viimasel minutil nurgalöögist latti ja seejärel lasi 2-0 värava. Samal ajal mängisid Espanyol ja Real Sociedad välja selle viimase EL-i koha. Espanyol võitis ja sai negatiivse väravatevahega Euroopasse!

Ehk siis baskid jäeti topelt maha.

Väljalangemine

Eks ta selge juba oli, aga nüüd siis välistati kõik matemaatilised võimalused. Väga sümboolne, et viimase mängu Girona kaotas ja kaotas Alavesile, kes ei võitnud enne seda 9 korda.

Ja väga sümboolne, et Celta tuli 0-2 kaotusseisust välja ja seda Iago Aspase väravatest.

Muud huvitavat

Real jagas hooaja lõpuni meeleldi punkte.

De Blasise värav (https://streamja.com/VrKb).

Rodri värav. (https://streamja.com/Pr4G)

Ma tänan kõiki, kes kokkuvõtteid lugesid ja ehk jõuab ka järgmine hooaeg!

Muchas gracias!

telekavaataja
22.05.19, 01:06
Mida ma loodan/ootan?

a) et võidaks "keegi kolmas". Ehk siis Atletico? Jah, Atletico, palun võida! Või Suudab keegi veel järsku tulla ja võiduohjad haarata? Üldiselt viimased hooajad on näidanud, et liiga kauaks nende "üllatajate" jaksu ei jätku. Atletico peab aga ennekõike ära õppima, kuidas mitte kaotada punkte endast oluliselt nõrgemate vastu. See lõpuks määrabki.

b) et ei tekitataks kunstlikku Messi vs. "keegi Ronaldo asemel Realist" duelli.

c) et keegi paarist Real/ Barcelona jääks TOP3-st välja. Miks mitte üldse TOP4-st?

d) et Sevilla võidaks jälle Euroopa Liiga. See oleks fun ja ootamatu...

e) et Betis tõuseks veelgi kõrgemale ning Sevilla derbyd oleksid veel kuumemad.

f) et Cheryshev ei oleks pool hooaega vigane ja näitaks CL-s klassi (v.a kui kohtub Lokomotiviga).

g) et keegi uustulnukatest paneks hullu. Huesca kuuendal kohal detsembri keskpaigaks... Miks mitte?

h) et Eibar näitaks jälle seda mängu, millega nad on neutraalsete pealtvaatajate südameid võitnud.

i) et klubid, kus ei ole fänne ja tribüünid megatühjad, langeksid välja. Ja üldse peaks USAs tegema Getafe kodumängu.

Mis tegelikult juhtub?

a) Atletico küll võitleb, aga tiitlit ei saa ning kaotab selle kas Barca või Realile.

b) ajakirjandus tekitab Messi vs. Bale duelli ja on jälle millest kirjutada.

c) TOP3 on kindlalt Barca, Real ja Atletico.

d) Sevilla võidab Euroopa Liiga.

e) Sevilla derbyst ei saa asja. Betis osutub suurimaks pettumuseks.

f) Cheryshev on pool hooaega vigane ja lõpuks läheb kuhugi Zeniti üle vms.

g) Eibar langeb välja ja Getafe redutab tabeli keskel.

a) Barca võitis ja väga kindlalt.

b) Seda õnneks ei tulnud, aga Barca vs. Real ka polnud suurem asi see aasta

c) Ka see oli sel hooajal kaugel. Barca ja Reali koht oli (vaatamata kehvale Reali hooajale) kindlalt TOP3-s.

d) Sevilla jäi seekord võidust kaugele, Valencia see-eest jõudis poolfinaali.

e) Sevilla derbydel polnud viga, kuid Betis on kahtlemata hooaja suurim pettumus

f) Cheryshev oli ok, muidugi lõpuks läks katki. Meistrite Liigas tast kasu polnud, küll aga Euroopa Liigas paar korda sähvatas.

g) Uustulnukad tegid erakordselt sita hooaja. Valladolid vaid napilt jäi ellu.

h) Eibar vahepeal mängis okeilt, aga vähem kui eelmine aasta

i) Getafe ja Espanyol jõudsid just Euroopasse. Kurb.

telekavaataja
22.05.19, 10:58
https://foorum.soccernet.ee/attachment.php?attachmentid=6325&stc=1

atleticomadrid
26.05.19, 16:20
Viskasin pilgu hooaja alguses tehtud ennustustele ja peab ütlema, et pea kõik ülehindasid Villarreali, sest pigem pakuti meeskonda euroopasse, kui napilt ellu jääma. Ise suutsin üsna täppi ennustada Reali põrumise Lopeteguiga ning need kalad kes põhjakihis solberdasid. Aga propsi kasutajale laliga spets! Ainuke, kes ennustas täppi esiviisiku!!!

Punkt
28.05.19, 15:27
Natuke krimikroonikat:

The investigation is currently centred on a suspected betting ring, according to a report on Tuesday morning published by Spanish media outlet Servimedia.

Among those arrested were Huesca president Agustín Lasaosa, Juan Carlos Galindo Lanuza, the club’s chief of medical staff, former Real Madrid defender Raúl Bravo, recently retired Valladolid midfielder Borja Fernández, Carlos Aranda, who played for Granada, Levante and Sevilla after coming through the ranks at Madrid, and Deportivo defender Íñigo López.

Police spent Tuesday morning searching the offices of Lasaosa and Galindo Lanuza in Huesca and it was also reported that Leeds forward Samu Saíz, who spent the second half of 2018-19 on loan at Getafe, had been detained by Spanish radio station Cadena Cope later clarified that although he is under investigation he was not actually arrested.

All of those netted in the police swoop stand accused of money-laundering, bribery and corruption and of association with a criminal organization. The Spanish judiciary has ordered that the summary proceedings be placed under a secrecy order pending further investigation.

Muuhulgas on kahtluse all näiteks ka lõppenud hooaja viimase vooru kohtumine Valencia ja Valladolidi vahel, mille võiduga tagas Valencia napilt Getafe ees Meistrite Liiga koha.

Valencia needed victory to return to the Champions League and they got the job done with a 2-0 result, although both goals came from some questionable defending from Valladolid.Espejo Publico have reported that the clubs themselves are not thought to have been involved, but there are allegations that some players might have sold the game in order to win money on the betting market.

Bets on the game were more plentiful than usual. Borja Fernandez, one of those arrested on Tuesday morning, was a starter for Valladolid on the day, in what was his last game as a professional.

telekavaataja
24.06.19, 01:35
Tere tulemast Mallorca.

https://s5o.ru/storage/simple/ru/edt/6a/1b/9a/6e/rueab2e722dc5.jpg

ericbana
24.06.19, 11:46
Väga super. Väike vaheldus.