PDA

View Full Version : Cagliari Calcio

Kasepats-Pidur
17.08.18, 12:53
Hea klubi, aga fänne pole, miks? Tundub, et see mure saab lähiajal lahendatud.

https://1.bp.blogspot.com/-W5ToU1R0FgM/WBpj5rj-qsI/AAAAAAAAYX4/atmU1amwjPUNoz_lu40X_tjmsCsEe60TQCLcB/s1600/nuovo-logo-cagliarijpg.jpg

Sardiinia saare pealinnas Cagliaris asuv jalgpalliklubi.
Asutatud 1920.
Scudetto võitja 1969/1970 hooajal.
Kodustaadion: alates eelmisest hooajast 16233 inimest mahutav Sardegna Arena (https://en.wikipedia.org/wiki/Sardegna_Arena), kuna põhistaadion Stadio Sant'Elia (https://en.wikipedia.org/wiki/Stadio_Sant%27Elia) läks ümberehitusse ja peaks valmima 2020.

Viimase viie hooaja liigakohad:
2017/18 - Serie A - 16. koht (4 punkti üle relegatsioonipiiri)
2016/17 - Serie A - 11. koht
2015/16 - Serie B - 1. koht (promotsioon)
2014/15 - Serie A - 18. koht (relegatsioon)
2013/14 - Serie A - 15. koht

Nasfal
17.08.18, 15:20
Ma sisimas ootan vaikselt uudist, et ,,Barcelona tegi seda jälle ja Itaalia meeskonna fännid jäid lennujaamas pika ninaga´´

SoccerWorld
17.08.18, 15:40
Polnud ühtegi fänni, üksi ootas taksot pm

Devil
17.08.18, 15:45
Polnud ühtegi fänni, üksi ootas taksot pm

Kõik olid Barca lennujaama läinud juba.

Iceman
17.08.18, 19:26
Pilt milano lennujaamast polnud? Medical oli ka vist milanos? Mix oleks pidanud cagluari f2nnid milanos ootamas ka teda?

Jr
17.08.18, 21:16
Klavan ametlikult Itaalias! 2+1 a perega sooja pãikese all karjäärile ilusat punkti panemas, Liverpool on nagu Rummu karjäär Sardiinia kõrval. Samas Klopp hoidis Klavanit ja selle üleminekuga on kõik pooled rahul. Oluline on mängida mitte viimased aastad pinki nühkida.

Klavan top5 vastu, tulevad mõnusad eksamid!

NuFc
17.08.18, 21:19
Loodetavasti aitab Klavan kaitseliini lukku keerata ja seeläbi klubi ka esikümnesse :D Edu igatahes!! Nüüd ka juures uus liiga mida jälgida!!

orbitaaljaam
17.08.18, 21:43
Klavan toob Serie A-le rohkem vaatajaid kui Ronaldo!!!!

eestis vähemalt.

vtp
17.08.18, 21:48
Kodustaadion: alates algavast hooajast 16233 inimest mahutav Sardegna Arena (https://en.wikipedia.org/wiki/Sardegna_Arena), kuna põhistaadion Stadio Sant'Elia (https://en.wikipedia.org/wiki/Stadio_Sant%27Elia) läks ümberehitusse ja peaks valmima 2020.

Sardegna Arena oli kasutusel juba möödunud hooajalgi. Asub kohe vana Stadio Sant'Elia kõrval ning tegemist on ajutiselt rajatud murulapiga, mille ümber kolm neljast tribüünist on püsti pandud tellingute peale.

Õnnestus eelmine sügis seal ära käia ja Serie A mängugi vaadata. Cagliari on üldiselt tore unine sadamalinnake, mis päikese loojudes ärkab ellu. Sinna saada on lihtne ja seal ringi liikuda veelgi lihtsam, sest Itaalia kohta on neil üllatavalt korralik ühistransport. Oma saare, linna ja klubi üle on kohalikud uhked, klubi juhtimise suhtes paistis aga meelsus olevat kõikuvam ja ka peatreenereid on seal vahetunud pidevalt.

2mSööt3mMööda
17.08.18, 21:53
Kuidas sinna lihtne saada on? Läbi Milani vahepeatusega lennukiga? Või laevaga kusagilt?

orbitaaljaam
17.08.18, 22:03
Air Baltic lendab sardiiniasse, aga see suvine neil. Kuupäevi ei tea, kaua lendavad.

vtp
17.08.18, 22:10
Kuidas sinna lihtne saada on? Läbi Milani vahepeatusega lennukiga? Või laevaga kusagilt?

Eks lihtne on muidugi suhteline mõiste, aga minu eelistus oli jah minna Riiast läbi Milano lennukiga. Ryanairi lennud on parajalt nii, et Milanos on 1-2 tundi ümberistumiseks ning edasi-tagasi piletite hind jääb üldiselt 100-150 euro vahele.

Epic
19.08.18, 22:04
Ceppitellile avamängust jalatrauma ning keskkaitses üks auk kohe haigutamas. Kuigi vaadates esimest pooltundi Empoli vastu, siis peaks Ragnar ka niisama valikusse jalutama.

atleticomadrid
20.08.18, 12:13
Ragnar Klavani uus koduklubi on Serie A ajaloos üks neist vähestest, kes viinud scudetto koju kuuludes ise väljapoole jõukat "põhjaringi".
Nende võit, peaaegu 50 aastat tagasi, oli ehk pisut midagi sarnast nagu Leicester City vägitegu. Ja, kui Leicesteril oli Jamie Vardy, siis Cagliaril oli Luigi Riva. Paslik oleks siia jätta üks artikkel sellest sardiinia jalgpalli kõrghetkest: http://boxtoboxfootball.uk/great-reputations-cagliari-1970-thundering-scudetto/

https://static1.squarespace.com/static/509705fee4b09e893827ffa4/t/5334ab40e4b00c9ecf05d41d/1395960645824/

Iceman
20.08.18, 16:26
https://sport.err.ee/854602/ronaldo-staadion-parklas-ja-neetud-number-mis-ootab-klavanit-sardiinias

err spordiportaalis oli ka paar päeva tagasi pikem artikkel Cagliarist ja räägiti ka tollest säravamaist hooajast.

JanK
20.08.18, 18:05
https://sport.err.ee/854602/ronaldo-staadion-parklas-ja-neetud-number-mis-ootab-klavanit-sardiinias

err spordiportaalis oli ka paar päeva tagasi pikem artikkel Cagliarist ja räägiti ka tollest säravamaist hooajast.

Anders kirjutab nagu kulda. Tema käekiri on äärmiselt nauditav.

Aga hea meel, et Ragnar Serie A-sse tuli. Ehk muutub Itaalia vutt ka eestlastele atraktiivsemaks.

JuriM
08.12.18, 20:59
Milline lõpp.

Jasper
08.12.18, 21:01
~~Na na na nanna nana nanana nanana
Na na na nanna nana nanana na na

Na na na nanna nana nanana nanana
Na na na nanna nana nanana na na (https://www.youtube.com/watch?v=p3l7fgvrEKM) ~~

Iceman
09.12.18, 10:36
Maran võiks kuidagi oma poolkaitse mängijad ka kaitsesse töötama panna. Taaskord tuli värav sellest, et keskväljamees kaitses lasi jalad sirgeks ja selle pealt Cristante jäi üksi ja lõi ära segamatult. Sarnane värav löödi neile ära ka Frosinone vastu eelmises mängus..

orbitaaljaam
10.02.19, 23:12
1094247510695120896

Mask
11.02.19, 21:11
Viimasest kuuest on viis tappa saadud. Kolm sanga relakast. Vorm on kergelt öeldes muret tekitav. Mis seisus treeneri positsioon klubis on?

Tofoa
12.02.19, 10:22
Viimasest kuuest on viis tappa saadud. Kolm sanga relakast. Vorm on kergelt öeldes muret tekitav. Mis seisus treeneri positsioon klubis on?

Tool veel ei kõigu. Mängitud ongi enamasti tugevamatega viimaael ajal ja vigastustega on palju ebaõnne olnud.

Jasper
12.02.19, 10:58
Maran facing Cagliari sack? (https://www.football-italia.net/134540/maran-facing-cagliari-sack). gobbisport muidugi, aga Parma ja Sampdoriaga võib seeria veelgi pikeneda.

Halb ründaja
01.03.19, 23:07
Millal Klavan tagasi tuleb?
Kas tegu on ühe hooaja suurima transfer flopiga?

orbitaaljaam
01.03.19, 23:35
Millal Klavan tagasi tuleb?
Kas tegu on ühe hooaja suurima transfer flopiga?

http://c2.thejournal.ie/media/2018/08/djlgo0qw4aau2s9-390x285.png

Stok
16.03.19, 09:19
Mis selle maailma ilusaima mitteloetud karistuslöögiga oli? Ma vaatasin ühe silmaga ja kuulasin poole kõrvaga, nii et ei saanudki aru, mis juhtus.

ericbana
16.03.19, 09:39
Mis selle maailma ilusaima mitteloetud karistuslöögiga oli? Ma vaatasin ühe silmaga ja kuulasin poole kõrvaga, nii et ei saanudki aru, mis juhtus.

See löödi vist otse pärast Fiorentinale fikseeritud suluseisu. Ehk siis vabalöök otse ilma lahtimänguta väravasse. Kummaline, kuidas mängijad ise reegleid ei tunne.

Stok
16.03.19, 13:50
Minu arust kohtunik ei tõstnud kätt üles, aga ma võin ka eksida.. Reeglid ütlevad.

Kui kohtunik pole tõstnud vabalöögi märgiks kätt ja pall lüüakse otse väravasse, tuleb lööki korrata. Esialgne vabalöök ei kaota kohtuniku eksimuse tõttu kehtivust.

Cerny Petr
14.05.19, 21:58
Scusi!
Ma ei tea, palju siinsed härrad tribüünikultuuriga kursis on(peale nazio-Lazio ja banaani-Bakayoko), aga kas keegi oskab veidi seletada Cagliari ultrate füüsilist puudumist Lazio mängu esimeselt poolajalt ja sisulist jätku teiselt?
Ma saan aru, et tegemist oli mingisuguse Sconvoltsi sisemise ümberorganiseerumise probleemidega?

atleticomadrid
24.05.19, 23:22
Kes see laulab Klavaniga dušši all, kes see köögis kolistab?
https://app.football-italia.net/index.htm#article/footballitalia-138447&menu=news-all

ElNino9
31.08.19, 09:42
Cagliari have signed Argentine striker Giovanni Simeone from Fiorentina on a season-long and Swedish goalkeeper Robin Olsen from AS Roma on a season-long loan.
Oioi esimene on põnev.

JuriM
31.08.19, 11:49
Cagliari have signed Argentine striker Giovanni Simeone from Fiorentina on a season-long and Swedish goalkeeper Robin Olsen from AS Roma on a season-long loan.
Oioi esimene on põnev.

Pavoletti sai vigastada ju eelmine mäng ja Cerri on täis kaigas :D

ElNino9
01.09.19, 22:48
Pavoletti sai vigastada ju eelmine mäng ja Cerri on täis kaigas :D

Lootusetu kaigas. Diego poissi vaja!
Juve ostis päris halba kaitsja omale.
Nandez võiks õigel possal olla.
Kui ainus viis vastaste väravat ohustada on Radja kauglöögid, siis võiks ta juba CAM"iks lükata.

telekavaataja
25.09.19, 23:55
Haige punnimine :tearsofjoy:

vendetta
03.11.19, 16:05
Aeg oluline teema üles äratada. Pealkirja võiks klubi nime järele lisada Maran calcio masterclass. Hetkel toimib kõik õlitatult :)

eika
03.11.19, 16:18
Pole paha algus, jep. Täpsemalt siis sardiinlaste parim hooaja algus peale Scudettovõitu.
1190989068798234631

atleticomadrid
04.11.19, 08:18
Rahvusliku jalgpalliuhkust tõstab fakt, et Klavan on osake Serie A ühest tihedamast kaitseliinist.
Juventus 9 väravat sisse lasknud, Hellas(!) ka 9 ja Cagliari 10ga kolmas selles arvestuses.

JuriM
10.11.19, 16:11
Salvestame - hetkel kolmandad.

telekavaataja
10.11.19, 20:56
Cagliari meistriks!

eika
11.11.19, 10:28
Salvestame - hetkel kolmandad.
Ideaalis võiks mõne aja kolmandana meeskond püsida küll, sest järgmisena tulevad vastu:
Lecce, tabelis 16, viimases seitsmes mängus võiduta
Sampdoria, tabelis 18, viimasest kaheksast mängust üks võit (tõsi, Ranieriga on seis natuke paremaks läinud viimasel ajal)

JuriM
25.11.19, 18:17
Suht rõve mäng oli aga vähemalt pääseti punktiga. Olsseni kaotus on jama. See Lecce staadion vajaks remonti, ei saanud vihmaga hakkama ja väljaku äravool oli ka täisjama.

Jasper
26.11.19, 14:19
> 2-0 ees 10 minti enne lõppu
> pääseti punktiga

vendetta
26.11.19, 14:48
Pääsetigi ju, Leccel oli korralik duhh peal 2-2 seisul. Nende parim võimalus kukkus Cagliari õnneks väga valele jalale, kes täiesti vaba olles, viielt meetrilt orbiidile küttis.

---->
Boonuseks siis Olsenile tuuleveski eest 4 mängu bänni. Kes sellise karistuse kinni maksis nüüd?

Jasper
27.11.19, 06:59
Pääsetigi ju, Leccel oli korralik duhh peal 2-2 seisul. Nende parim võimalus kukkus Cagliari õnneks väga valele jalale, kes täiesti vaba olles, viielt meetrilt orbiidile küttis.

see oli 2-1

Sambaz
27.11.19, 12:56
Kunagi räägiti palju antijalgpallist. Cagliari on selle ehtne näide. Päris kole on nende mänge vaadata.

mazz
27.11.19, 13:03
Kohati kangastub vana hea Marani Chievo silme ette küll, aga kodumängudes pannakse ikka päris ägedalt tavaliselt.

eika
27.11.19, 13:28
Kunagi räägiti palju antijalgpallist. Cagliari on selle ehtne näide. Päris kole on nende mänge vaadata.
Üsna küüniline ja pragmaatiline see mäng on, kus mängitakse selgelt oma tugevuste peale- sirgjooneliselt palli ründesse viimine ja võimalikult vähene pallikeerutamine. Eks see maitse asi on, kas pigem vaatajana eelistaks kümmet söötu kaitsjate vahel või siis mängu, kus pall antakse kiirelt Nandezele, kes mööda äärt selle uhab. Ühest küljest on meeskond tõesti pallivaldamise poolest liigas üks viimaseid, aga teisalt on selle mänguga väravaid löödud korralikult ehk hetkel on skooritud rohkem kui Juventus, Roma või Napoli. Tegelikult on ainult kolm meeskonda suutnud rohkem lüüa. Ma pragmaatilise jalgpalli austajana liialt ei kurda.

Kohati kangastub vana hea Marani Chievo silme ette küll, aga kodumängudes pannakse ikka päris ägedalt tavaliselt.
Nõus. Teisalt pole Maran saanud vist kordagi karjääris enda valdusesse väga kõva ründearsenali. Kes tal on üldse Catania-Chievo-(eelnevate aastate) Cagliariga käes olnud? Noor Papu Gomez, Bergessio, Lodi, Paloschi, Pellisier, Birsa, Castro, Joao Pedro, Palovetti, Ionita jne seltskonnast on ikka üsna maksimumilähedased sooritused ju välja pigistatud.

Sambaz
27.11.19, 13:48
Üsna küüniline ja pragmaatiline see mäng on, kus mängitakse selgelt oma tugevuste peale- sirgjooneliselt palli ründesse viimine ja võimalikult vähene pallikeerutamine. Eks see maitse asi on, kas pigem vaatajana eelistaks kümmet söötu kaitsjate vahel või siis mängu, kus pall antakse kiirelt Nandezele, kes mööda äärt selle uhab. Ühest küljest on meeskond tõesti pallivaldamise poolest liigas üks viimaseid, aga teisalt on selle mänguga väravaid löödud korralikult ehk hetkel on skooritud rohkem kui Juventus, Roma või Napoli. Tegelikult on ainult kolm meeskonda suutnud rohkem lüüa. Ma pragmaatilise jalgpalli austajana liialt ei kurda.

Nõus. Teisalt pole Maran saanud vist kordagi karjääris enda valdusesse väga kõva ründearsenali. Kes tal on üldse Catania-Chievo-(eelnevate aastate) Cagliariga käes olnud? Noor Papu Gomez, Bergessio, Lodi, Paloschi, Pellisier, Birsa, Castro, Joao Pedro, Palovetti, Ionita jne seltskonnast on ikka üsna maksimumilähedased sooritused ju välja pigistatud.

Olen nõus sõnastama oma sõnad ümber antijalgpallist päris jalgpalliks, kui näiteks järgmine aasta ollakse UCL sellise mänguga. Mou oma kunagise Interiga kiidaks selle plaani heaks, kus tulid antivutiga UCL võitjaks.

ericbana
27.11.19, 13:59
Kui see on antijalgpall, siis antijalgpalli ma näha tahangi. Löödud väravate arvult kogu liiga 4 meeskond, eriti hullu on viimastes mängudes pandud. Nagu eika ütles, siis pigem on tegu enda tugevuste maksimaalse kasutamisega. Mingi Mourinho kõrgajaga seda küll võrrelda ei saa.

eika
27.11.19, 14:11
Olen nõus sõnastama oma sõnad ümber antijalgpallist päris jalgpalliks, kui näiteks järgmine aasta ollakse UCL sellise mänguga. Mou oma kunagise Interiga kiidaks selle plaani heaks, kus tulid antivutiga UCL võitjaks.
Okei. Su lähteülesanne on viia pall vastase kasti ja luua olukordi. Sul on võtta palliga täiesti nulloskusega äärekaistjad (Cacciatore, Lykogiannis), poolkaitsjad, kelle suurim (ainus?) oskus on rohke jooksmine ja ründajad, kes vajavad väravate löömiseks ruumi. Kuidas sa mängiksid siis? Loodaksid, et Nendez ja Cacciatore tulevad kahekesi tika-takatades palliga äärelt läbi ja annavad selle kasti, kus Simeone kahest mehest mööda pettes palli võrku lööks? Kahtlustan, et see mängupilt ja eriti tulemused oleksid veel koledamad.

See CL jutt on muidugi täiesti jabur kontekstis, et meeskonna koosseis erinevate osiste mõistes on heal juhul top10 vääriline. Samuti on mul küsimus, et mida tegi Mourinho Interiga Meistrite Liigat võites valesti? Sisuliselt suudeti kolme aasta jooksul ainsa meeskonnana ära nullida oma võimete tipus olnud Barcelona. Seal peabki pragmaatliselt mängule lähenema, sest tippvormis olevat Messi-Xavi-Iniesta-Zlatan seltskonda muud moodi polnudki võimalik põlvili panna.

Sambaz
27.11.19, 14:44
Okei. Su lähteülesanne on viia pall vastase kasti ja luua olukordi. Sul on võtta palliga täiesti nulloskusega äärekaistjad (Cacciatore, Lykogiannis), poolkaitsjad, kelle suurim (ainus?) oskus on rohke jooksmine ja ründajad, kes vajavad väravate löömiseks ruumi. Kuidas sa mängiksid siis? Loodaksid, et Nendez ja Cacciatore tulevad kahekesi tika-takatades palliga äärelt läbi ja annavad selle kasti, kus Simeone kahest mehest mööda pettes palli võrku lööks? Kahtlustan, et see mängupilt ja eriti tulemused oleksid veel koledamad.

See CL jutt on muidugi täiesti jabur kontekstis, et meeskonna koosseis erinevate osiste mõistes on heal juhul top10 vääriline. Samuti on mul küsimus, et mida tegi Mourinho Interiga Meistrite Liigat võites valesti? Sisuliselt suudeti kolme aasta jooksul ainsa meeskonnana ära nullida oma võimete tipus olnud Barcelona. Seal peabki pragmaatliselt mängule lähenema, sest tippvormis olevat Messi-Xavi-Iniesta-Zlatan seltskonda muud moodi polnudki võimalik põlvili panna.

Ma ei ole kuskil väitnud, et see oleks vale, kuidas Cagliari mängib. Kui nii saavutakse edu, siis müts maha. Jätkusuutlikkuks seda tõesti ma ei pea. Jalgpalli olemust näeb muidugi iga fänn nii, kuidas talle meeldiks ise mängida. Me võime muidugi rääkida peale 25 vooru, kui kaugele see pragmaatiline vutt on viinud neid.

atleticomadrid
27.11.19, 14:55
Ma ei ole kuskil väitnud, et see oleks vale, kuidas Cagliari mängib. Kui nii saavutakse edu, siis müts maha. Jätkusuutlikkuks seda tõesti ma ei pea. Jalgpalli olemust näeb muidugi iga fänn nii, kuidas talle meeldiks ise mängida. Me võime muidugi rääkida peale 25 vooru, kui kaugele see pragmaatiline vutt on viinud neid.

Kui hooaja lõpuks tabeliseisu pealt järeldusi, nii sportlike kui majanduslike, ei tehtaks, siis küllap mängiksid kõik hoovijalka stiili.
Mourinho Interi puhul oli ju tulemuseks triple, üks klubi ajaloo suurimaid saavutusi. Iga efektiivne stiil on jätkusuutlik, küsimus on ainult mis aja. Tiki taka oli ka omal ajal kõva sõna aga täna väga mitte.

Stok
29.11.19, 15:06

Aga kas ta suudaks seda külmal teisipäeva õhtul Stoke'is? Ehk kas Maran suudaks Eesti koondisega imet?

Noh mulle näiteks ei meeldi tiki-taka. Tunnistan: see on efektiivne, selle jaoks on vaja pallivõlureid, see on võib olla kõige positiivsem jalgpall, mis üldse olla saab. Aga mulle ei meeldinud, igav oli vaadata. Olen trennis olnud ühes tiimis kolme tikitaka vennaga ja igav oli nii nende tiimis olles, kui mulle söötu ei antud ja vastasena, kui ma koera kombel keel vestil palli järel jooksin. Mulle meeldis 2015/16 Lester - pikk ette ja Vardy järele.

Võrdluseks, et kindlasti on klassikalises muusikas mingeid vingeid meistriteoseid, mida suudavad mängida väga vähesed muusikud maailmas, aga mulle meeldib ikkagi death metal rohkem. Või siis maalikunsti näitel, et on olemas igasugu vanu ja hindamatuid maale, aga mulle meeldivad hoopis Salvador Dali, Luis Rojo ja Navitrolla.

JuriM
02.12.19, 23:44
See täis puujalg Cerri :D:D:D

Jasper
02.12.19, 23:49
https://www.youtube.com/watch?v=p3l7fgvrEKM

ElNino9
02.12.19, 23:49
Püha püss mis mäng

mjaasa
02.12.19, 23:50
See täis puujalg Cerri :D:D:D

Puujalg, mitte puupea ;)

vendetta
02.12.19, 23:50
#antijalgpall
#notsustainable

See 9gol'i puhkepaus enne lõppu oli epic, see vend jätab veel suitsetamise maha kui Cagliari CLi jõuab :tearsofjoy:

eika
03.12.19, 09:45
Viimased 5 mängu

4:3 vs Sampdoria, sealjuures 20 minutiga 1:3 seisust väljatulek & 96 minuti võiduvärav
2:2 vs Lecce, sealjuures viimase 10 minutiga 2:0 eduseisu mahamängimine & 3 punast kokku
5:2 vs Fiorentina, sealsjuures esimese tunniga 5:0 löömine
2:0 vs Atalanta, sealjuures Atalanta esmakordne nullilejätmine liigas
3:2 vs Bologna

https://i.imgflip.com/3i8uad.jpg

Sambaz
03.12.19, 09:55
Sa võtad energia, et teha mingi meme lausa, kuna sind ilgelt häiris minupoolne sõnakõlks. See juba tase, eikz!

eika
03.12.19, 09:58
Sa võtad energia, et teha mingi meme lausa, kuna sind ilgelt häiris minupoolne sõnakõlks. See juba tase, eikz!
Selle meme tegemine võttis sama palju aega nagu selle praeguse lause kirjutamine :)

atleticomadrid
03.12.19, 10:47
Kui see on antijalgpall siis...
https://online.le.ee/wp-content/uploads/2019/05/Andrus-Ansip-Haapsalus-Foto-Lemmi-Kann.jpg
Nädalavahetusel nähtud kolmele premmi ja ühele La liga kohtumisele andis igatahes silmad ette:D

Sambaz
03.12.19, 10:57
Ma isegi ei viitsi. Ootame ära siis kaua João Pedro füüsiliselt vastu peab.

eika
03.12.19, 11:54
Ma isegi ei viitsi. Ootame ära siis kaua João Pedro füüsiliselt vastu peab.
Mis see asjasse puutub? Nagu jääb arusaamatuks kogu see "vaatame, mis seis on kevadel" kontseptisoon kontekstis, et Cagliari on viimasel ajal hirmsat antijalgpalli näidanud. Kaks eri asja. Aga üldiselt vahe pole. Mu meelest on sardiinlaste mängud viimasel ajal päris ägedad olnud ja minu maitse jaoks nad antijalgpall pole. Sinu maitse jaoks on. Miks mitte. Aga on ka selge, et ega nad tikatakatama ei hakka ja sellesplaanis sinu vaates olukord paremaks ei lähe. Pigem vastupidi.

Daz Booob
03.12.19, 12:06
Mis asi on antijalgpall?

eika
03.12.19, 12:15
Mis asi on antijalgpall?
Kole mäng, noh...

...aga kui meeskond jõuab CLi, siis muutub see mäng päris jalgpalliks. Kui peaks tulema nt viies koht, siis jääb antijalgpalliks.

Daz Booob
03.12.19, 12:18
Lovely :)

ElNino9
03.12.19, 12:50
Viimased 5 mängu

4:3 vs Sampdoria, sealjuures 20 minutiga 1:3 seisust väljatulek & 96 minuti võiduvärav
2:2 vs Lecce, sealjuures viimase 10 minutiga 2:0 eduseisu mahamängimine & 3 punast kokku
5:2 vs Fiorentina, sealsjuures esimese tunniga 5:0 löömine
2:0 vs Atalanta, sealjuures Atalanta esmakordne nullilejätmine liigas
3:2 vs Bologna

https://i.imgflip.com/3i8uad.jpg

Õige, naljakas, et inimesed sellist paska üldse ajada oskavad. See on atraktiivne, see on seksikas!

saturn
03.12.19, 16:59
Mis asi on antijalgpall?

korvpall

Mõnuagent 007
03.12.19, 19:25
Kõige naljakam on asja juures see nüanss, et kuidas suutis Jose Mourinho omal ajal Real Madridiga Barcelonat võitma hakata? Õige vastus on antijalgpalliga.

keitsik
03.12.19, 19:39
Mis kuradi antijalgpallist te jahute. Kui seis jääb 4-3 siis on asi ANTIst väga kaugel.
Tulemus loeb, ilus mäng on lihtsalt boonus!

NuFc
04.12.19, 11:47
Mis kuradi antijalgpallist te jahute. Kui seis jääb 4-3 siis on asi ANTIst väga kaugel.
Tulemus loeb, ilus mäng on lihtsalt boonus!

Täitsa nõus. Jalgpallis loeb tulemus mitte mänguilu.

Silver
04.12.19, 16:16
Antijalgpall on see, kui pargitakse bussi või kui Barcelona sugune sats veeretab passi miljon korda edasi-tagasi ilma, et midagi toimuks. Lahtine, kohati robustne ja jõuline ning vigaderohke ja väravaid hõlmav mäng on kordades põnevam jälgida, kui igat teist kohtumist. Antud mäng oli minu jaoks kindlasti aasta üks parimaid. Pohlad, et enne mängus tundus vastasseis suhteliselt igav ja mingit erekat ei tekitanud. Lõpuvile kõlades aga olid emotsioonid laes ning rõõm, et antud mängu sai vaadatud algusest lõpuni. Antijalgpallist oli asi kaugel. Mängu oli iga sendi eest..

JuriM
04.12.19, 16:20
Jep, Cagliari mängus pole viga midagi. Suudavad ise võimalusi luua ja samas ega neil nii raudkindel see kaitse ei ole, et kordagi nende värava all ohtu ei tekiks. Conte teise aasta Chelsea või isegi Vincente del Bosque aegne Hispaania koondis, see oli kohati maru igav ja võimatu jälgida.

-21-
04.12.19, 16:39
Kõige naljakam on asja juures see nüanss, et kuidas suutis Jose Mourinho omal ajal Real Madridiga Barcelonat võitma hakata? Õige vastus on antijalgpalliga.

Oeh... On 13 May 2012, Real Madrid defeated Mallorca 4–1 in their last league match of the season, which set records for most games won in a La Liga season (32), most away wins (16), most points obtained in any of the top European leagues (100), improving the most goals scored record they already had set earlier (121) and finishing the season with the highest goal difference (+89).

Antijalgpall?

atleticomadrid
04.12.19, 17:28
"Anti-football" is a lethargic passing style of football that relies only on passing and an extremely defensive, aggressive, physical, robust style of play of football where one team deploys their whole team, except the striker, behind the ball. In doing so, they try their best to stop the opposition from scoring, rather than trying to win the game themselves. It is also used to criticize the playing style of teams who prevent the game from moving on with actions such as: kicking the ball forward without trying to reach any players, intentionally diving and stopping the play for several minutes or kicking the ball away when a free-kick is awarded, to waste time (usually penalized with a yellow card if too flagrant).

diver
04.12.19, 20:06
Eks ta nii ole jah, et "anti-jalgpall" kirjeldab pigem suhtumist, millega mängule peale tullakse, mitte niivõrd mängustiili. On vahe, kas "pargitakse bussi" või mängitakse kinnist, kaitsest lähtuvat ning kiiretele kontratele ehitatud mängu. Üks on suunatud puhtalt vastase nullimisele, teine pigem enda nõrkuste varjamisele ja tugevate külgede välja toomisele, seda eriti olukorras, kui mängitakse endast eeldatavalt tugevama vastasega.

Mängustiil võib küllalt palju varieeruda sõltuvalt meeskonnast, kellele parasjagu "anti-jalgpalli" mängimine vajalikuna tundub. Samas võib piir "anti-jalgpalli" ja lihtsalt pragmaatilise lähenemise vahel vägagi hägus olla ning hinnang, kumbaga tegemist on, sõltub asjadest nagu fänniprillid või üldine mängustiililine eelistus, samuti asjaolu kas mängivad omavahel võrdväärsed vastased või on olemas selge klassivahe, mis võimaldab küünilist lähenemist pigem pragmaatilisena näha.

Oma rolli mängib see, kuidas väljakul oma taktikat ellu viies käitutakse. Kõrvaltvaataja hinnangu kujunemisel on suur vahe, kas osatakse räpaseid ja kavalaid trikke (taktikalised vead, daivid ja muu taoline) teostada varjatult ja peenelt või keeratakse neymarilikult igale väikesele kontaktile kümme vinti peale.

Mõnuagent 007
04.12.19, 20:54
Oeh... On 13 May 2012, Real Madrid defeated Mallorca 4–1 in their last league match of the season, which set records for most games won in a La Liga season (32), most away wins (16), most points obtained in any of the top European leagues (100), improving the most goals scored record they already had set earlier (121) and finishing the season with the highest goal difference (+89).

Antijalgpall?

See oli toona ainus vastus tikitakale. Kaitsest lähtuv ja väga sirgjooneline kontrarünnakutega mängimine. Ja selle viis Real meeletule tasemele. Ehk sisuliselt oli tippmeeskond, mis mängis pidevalt sellele, et vastane korra ikka kaitsest välja tuleb ja ise kaitses mitte mingit auku sisse ei lase.

decrakas
06.12.19, 00:55
Järjekordne ilus võit, hakka või uskuma et tuleb midagi erilist siit

orbitaaljaam
06.12.19, 08:09
See oli siiksi kõigest kahjuks karikamäng.

decrakas
06.12.19, 12:18
Ma tean et karikas aga võit siiski ja sampdoria peaks tegelt olema samal pulgal, kuid üks klubi teeb elumänge

ElNino9
16.12.19, 23:42
täitsa munnis

vendetta
16.12.19, 23:47
Kõik tehti õigesti peale selle, et teist ära ei löödud kui Lazio riske võtma hakkas ja toores jõud karistas lõpus ära.

kaala
16.12.19, 23:58
Siia see CL koht siis kadus

Mask
17.12.19, 00:22
Pisut vara veel ei ole CL-i koha võitmisest või kaotamisest rääkida?

eika
17.12.19, 11:01
Viimased mängud:
vs Lazio. vastase 1:1 ja 1:2 väravad 93. ja 98. minutil
vs Sassuolo. 2:2 viigivärav 90. minutil
vs Sampdoria. 4:3 võiduvärav 95. minutil
vs Lecce. vastase 2:2 viigivärav 91. minutil

Päris korralik seeria. Esimeses ringis on veel mängimata Udinese, Juventuse ja Milaniga. Neli punkti võiks eesmärgiks võtta küll.

telekavaataja
17.12.19, 11:10

Ma arvan ka, et Cagliari esmane eesmärk on oma 40 punkti täis saada ja püsimajäämine kindlustada. Edasi püsida eurokarikate ulatuses nii kaua kuni võimalik ja lõpuks lihtsalt TOP10 koht saada.

Pakun, et aprill-mai tuleb üsna robustne hooaja formaalne lõpetamine.

Aga kuradima äge on praegu vaadata Cagliari mänge.

rainis007
17.12.19, 11:26
mängu lõpuks sai kinnitust vana tõde, et "kui ise ära ei löö, lüüakse sulle"

Mitmel puhul oli variant kiirrünnakust ära nõelata. Küll kukuti tagumikule, küll leiti väravavaht üles.

Also - kusagil teises teemas teise mängu kohta lubati, et siin olla olnud võimalus tippvutti näha.
Khm, kõva tippliiga küll, kui Immobile kvaliteediga vend on aastast aastasse üks liiga top scorereid. Ja mis seal 80 minuti ringis toimus, kui pall oli Lazio kastis lahti, siis said Cagliari mehed ikka viis korda palli sättida ja mõelda, enne kui keegi jõudis jala vahele panna.
Mõni ime, et Smallingu sugune kaigas seal tegusid teeb :D :D

vendetta
17.12.19, 11:54
Premmis on kõik CL kohale playoffi sisuga mängud mingi joga bonito või mis selle hala mõte on? Korralik mäng oli, draamaga nagu Cagliari mängudele sellel hooajal heaks tavaks saanud. Inzaghi Lazio vastu teist poolaega mängida ongi üliraske, panen peast, aga vist oli selline statt, et terve hooaja peale on Laziole teisel poolajal löödud vaid 3 väravat liigas.

eika
17.12.19, 12:23
Also - kusagil teises teemas teise mängu kohta lubati, et siin olla olnud võimalus tippvutti näha. Khm, kõva tippliiga küll, kui Immobile kvaliteediga vend on aastast aastasse üks liiga top scorereid.
Immobile eelmine aasta polnud skoorijate topis ehk stabiilsest paugutajast on raske rääkida. Aga kahjuks tõesti kõiki olukordi 100% lahendavad jalgpallurid mängivad Premmis. Võis tõepoolest Premmifännile harjumatu vaatepilt olla, et mängijatel kõik löögid sisse ei kukkunud.

Üllataval kombel okeilt hakkama saamine ja tegude tegemine päris sünonüümid pole. See selleks. Eks see Itaalia jalgpall peaks oma olemuselt Smallingule rohkem sobima. Liigad ja mängustiilid on natuke erinevad. Kas see teeb ühest liigast superliiga ja teisest kaigaste liiga on juba maitse asi.

JuriM
17.12.19, 12:26
mängu lõpuks sai kinnitust vana tõde, et "kui ise ära ei löö, lüüakse sulle"

Mitmel puhul oli variant kiirrünnakust ära nõelata. Küll kukuti tagumikule, küll leiti väravavaht üles.

Also - kusagil teises teemas teise mängu kohta lubati, et siin olla olnud võimalus tippvutti näha.
Khm, kõva tippliiga küll, kui Immobile kvaliteediga vend on aastast aastasse üks liiga top scorereid. Ja mis seal 80 minuti ringis toimus, kui pall oli Lazio kastis lahti, siis said Cagliari mehed ikka viis korda palli sättida ja mõelda, enne kui keegi jõudis jala vahele panna.

Okei ma päris täpselt ei saa aru hetkel kas sa üritad trollida või sa neelasid Tofoa sööda väga sügavale?

vendetta
11.01.20, 21:57
Tundub, et ei olnud. Strateegiaga, et ehk on täna Nainggolanil hea päev kaugele ei purjeta ja tundub, et ka kaitses on korralikult logisema hakanud.

Tofoa
10.02.20, 21:48
Pavolettil läks ACL uuesti samal põlvel. Väga väga väga halb.

vendetta
12.02.20, 22:05
Kui restoranist tulles kergelt komistades ACL uuesti läheb, siis on see karjäär läbi.

Pavoletti explained precisely what happened when leaving the restaurant in Cagliari.
“We started joking around, there were some lads from the team outside, they called out to me, so I turned and lost my balance. I was just playing around with Cigarini and found myself on the ground for no reason. It was just bad luck.

Sambaz
12.02.20, 22:41
Kunagi üks tuntud eesti vutifänn ütles hästi" Senimaani kuni Cagliaril läheb hästi, on ka neil eestis fänne" Tahtmata muidugi liiga teha, aga just selline tunne on tekkinud. Kus te nüüd kõik olete, kui Klavanil läheb sitasti? Postituste arv on marginaalne, võrreldes eelnevaga, kui kõik oli tore ja nunnu.

ElNino9
13.02.20, 00:42
Kunagi üks tuntud eesti vutifänn ütles hästi" Senimaani kuni Cagliaril läheb hästi, on ka neil eestis fänne" Tahtmata muidugi liiga teha, aga just selline tunne on tekkinud. Kus te nüüd kõik olete, kui Klavanil läheb sitasti? Postituste arv on marginaalne, võrreldes eelnevaga, kui kõik oli tore ja nunnu.

no ma tean, et väga paljudest Manu fännidest said CR´i Reali minekuga just viimase fännid.

telekavaataja
03.03.20, 12:24
Peatreeneril minek siis.

vendetta
03.03.20, 20:44
Entra Zenga!
Marani hoidmine oleks pikas perspektiivis kindlasti mõistlikum ja riskivabama variant olnud, isegi selles negatiivses seerias oli mängupilt tegelikult täitsa lubav. Aga noh see oleks ju liiga loogiline variant Serie A tabeli keskmiku jaoks, lootus on, et äkki seekord eelnevalt umbes kümnes klubis läbi kukkunud Zenga tõuseb tuhast ja viib klubi vastu igasugust loogikat top6 kohale.

JuriM
03.03.20, 21:41
Entra Zenga!
Marani hoidmine oleks pikas perspektiivis kindlasti mõistlikum ja riskivabama variant olnud, isegi selles negatiivses seerias oli mängupilt tegelikult täitsa lubav. Aga noh see oleks ju liiga loogiline variant Serie A tabeli keskmiku jaoks, lootus on, et äkki seekord eelnevalt umbes kümnes klubis läbi kukkunud Zenga tõuseb tuhast ja viib klubi vastu igasugust loogikat top6 kohale.

Kaitse on vaja kinni saada, need 4-3 ja 5-4 mängud on hullud vaadata, aga treeneri seisukohast äärmiliselt kehvad.

vendetta
03.03.20, 22:11
Need kaks mängu on suur erand, enamus mänge on kaitse olnud enam-vähem ok. Ok, Juvelt saadi saun võõrsil ja Parma vastu imeti eriti lollilt viigivärav lõpus sisse. Pigem sai saatuslikuks plaan A (Simeone), mis jooksis hooaja alguses korralikult üle EV ja nüüd pole ammu enam midagi kasulikku tootnud. Plaan B Joao Pedro näol on stabiilselt toiminud, aga ainult tema väravatest ei piisa eurokohtadele mängimiseks.