PDA

View Full Version : Kohaliku omavalitsuse volikogude valimine

Leheküljed : [1] 2

Rainman
13.09.02, 20:24
Kuna pisut rohkem kui kuu aja pärast - 20. oktoobril - astuvad täisealised Eesti Vabariigi kodanikud valimiskastide ette ja teevad oma otsuse, kes peaks nende kodupaigas järgmised 3 aastat eluolu juhtimisega tegelema, siis on ilmselt õige ka siin vastav teema avada, ning igasugune poliitiline diskussioon siia koondada. Seega saame poliitilise kemplemise muude oluliste teemade alt minema, sest kõiki ju ei huvita see vägikaikavedu :)

Niiet, kui soovite oma eelistusi tuua või midagi asjakohast ütelda, siis võiks seda selle teema all teha. Oleks tore kui kõik seisukohad oleks ka põhjendatud, mitte ei algaks poriloopimine. :lahe:

Lisan siinkohal ka viite valimiste ametlikule leheküljele: http://www.vvk.ee/k02/index.html

greenday
13.09.02, 20:47
Kust ma teada saan, keda ma valida saan? (Tartus)

*sorry, juba leidsin.

greenday
13.09.02, 21:05
Mina valin Peeter Tulviste - esiteks ta on isamaliidust ja tänu neile on meil Lilleküla ja teiseks vana on sitaks tark ja sheff vend!

Devil
18.09.02, 22:59
ma vist valin mõõdukate - indrek tarandi .... mõõdukad tahavad tudengitele oleks yhistransport tasuta ntx :reiv: ... ja tarand ise kah yks lahe säga ;) aga eks see pole veel lõplik ... aga savisaarele tuli otsa :D

Tembu
19.09.02, 14:43
Loomulikult tuleb valimas käia. Siis ei ole pärast ütlemist, et valiti nn valed inimesed etteotsa. Kui ei vali, siis ei täida sa oma kohust riigi ees!
Kunagi oli mul kurikaval plaan, et hakkan koguma valimissedeleid. lihtsalt valimiste päeval ei täida ma seda ära vaid poetan tasku ja koostan sellest kollektsiooni,mille sarnast on väga raske Leida. Aga paraku loobusin sellest ideest pärast esimest korda, südametunnistus ei lubanud mitte valida.

Valin pigem Mõõdukaid, kuigi seda üliõpilaste soodustuste asja ma ei toeta. Iga mats, kes üle 18ne maksku enda eest ise!! Toetagem vanu ja väeteid! Põrmu Keskerakond ja tema plakat Vabaduse väljakul!!!!!! Ja rääkige veel, et Savisaar on aus poiss...:) Kui tahan muudan seadust, et endal oleks hea....sick, but a nice idea!!

Fazz
19.09.02, 18:16
Soovitaks samuti kõigil vutist lugu pidavatel kodanikel kindlalt valima minna ning hääletada kas Isamaaliidu, Res Publica või Mõõdukate poolt. Isamaaliidu linnapeakandidaat on teatavasti Jüri Mõis (vt artikkel (http://www.postimees.ee/index.html?op=lugu&id=71621)), kes kandideerib Lasnamäel (http://www.vvk.ee/k02/kandideerimine/124040000.html). Valimisealised Tallinna Kristiine ringkonna elanikud saavad toetada Kojameest (http://www.vvk.ee/k02/kandideerimine/124030000.html), kes kandideerib seal Isamaaliidu nimekirjas nr 910 all. Mustamäe ringkonnas Mõõdukate nimekirjas kandideerib aga Aivar Pohlak (http://www.vvk.ee/k02/kandideerimine/124050000.html). Põhja-Tallinnas on Mõõdukate esinumber tuntud vutifänn Eiki Nestor (http://www.vvk.ee/k02/kandideerimine/124080000.html) jne.

Ise hääletan ilmselt enda poolt :) Kandideerin sõltumatu kandidaadina Valgas (http://www.vvk.ee/k02/kandideerimine/1313000000.html) Res Publica nimekirjas nr 239 all. Üldiselt mingeid erilisi poliitilisi ambitsioone pole, kuid rohkem sportlikust huvist vaatan, palju siis hääli koguneb :oih:
Olen olnud küll rohkem Isamaaliidu toetaja, kuid neil kahjuks siin oma nimekirja pole. Seega sobib ka Res Publica, kelle kohalikus valimisprogrammis on spordi all muuhulgas järgmine punkt:
* Lõpetame jalgpalli ahistamise ja alarahastamise. Ühtlasi muudame spordielu mitmekesisemaks ja laiapõhjalisemaks. Valga linnas ei ole olemas tähtsaid ja vähemtähtsaid spordialasid. Spordiühingute finantseerimise aluseks peab olema tema kandepind ja populaarsus, mitte läbisaamine linnavalitsuse ja volikoguliikmetega.

Paistab, et see jalgpalli-lause jäi siiski lõplikust programmist välja, sest tänu FC Valgale on jalgpall siiski kohati üsna hästi esil, kuid väiksemate klubidega on asi muidugi segasem.

gianluca
24.09.02, 02:54
Isamaa igatahes. Eelmistel andsin Jürkale hääle- pool staadionit valmis. Saaks nüüd teise hääle eest teise poole ka:õnnelik:

Jaan
24.09.02, 03:48
No kuulge, staadion v6i mitte, aga kivipallur jääb kivipalluriks. Kui M6isa ribgkonnas hääl Isamaale anda, siis pigem juba m6nele toredale tegelasele nagu seda on Dajan Ahmet, Aap Tänav v6i siis Mart Nutt. Mina soovitaksin viimast. Samas ringkonnas ja nimekirjas kandiderib muuseas ka TVMK omanik Pjotr Sedin.

sosku
24.09.02, 15:52
Originally posted by gianluca

Eelmistel andsin Jürkale hääle- pool staadionit valmis.

Mõisa Jürka ainsad positiivsed teod ongi ainult Lilleküla stataga seotud. Tema muud teod (a´la politseinike massikoondamine ja hämarad seosed Meelis Lao nimelise bandiidiga) ning ütlused ei pane mind küll kuidagi tema poolt hääletama.

Devil
24.09.02, 18:25
Originally posted by Tshurka

Originally posted by gianluca

Eelmistel andsin Jürkale hääle- pool staadionit valmis.

Mõisa Jürka ainsad positiivsed teod ongi ainult Lilleküla stataga seotud. Tema muud teod (a´la politseinike massikoondamine ja hämarad seosed Meelis Lao nimelise bandiidiga) ning ütlused ei pane mind küll kuidagi tema poolt hääletama.

meh meh suhelgu selle laoga mis siis ... allilma peab kah tundma ... kas savisaar on siis puhas poiss ? mina nii ei arva ... eks neil kõigil ole siukseid suhteid peavad olema ... mudu on raske ... aga nuh see on IMHO

greenday
24.09.02, 22:16
Minu arvamust mööda ei ole siin maailmas mitte midagi üdini puhast ja ideaalset, seda vähem poliitikas ja poliitikutes. Möelge korra, mis juhtuks, kui kõik kõigi saladused teada saaks - praegune ühiskonnakord kukuks kolinal kokku ja tunduks, et kõik inimesed on saatana sigitised. Sellepärast ei olegi mõtet arvata, et üks poliitik erineb teistest selle poolest, et ta pole ühtegi moraalitut ega ebaeetilist asja teinud. Inimkond siiski püsib üleval ühel suurel sambal ja selleks on egoism...

jjriado
25.09.02, 00:32
Seekordsete valimiste eel olen täheldanud, et erakonnad ei reklaami omi vaateid, vaid keskenduvad teistele parteidele pähe sittumisele (vabandage väljenduse pärast, ma püüan üldiselt viisakas olla). Eelmistest kordadest sihukest mälestust ei ole, vähemalt mitte eriti selget.:oih:

jyriöö
25.09.02, 15:52
Originally posted by jjriado

Seekordsete valimiste eel olen täheldanud, et erakonnad ei reklaami omi vaateid, vaid keskenduvad teistele parteidele pähe sittumisele (vabandage väljenduse pärast, ma püüan üldiselt viisakas olla).

Täpselt sama asi on toimunud kõigi valimiste eel, ainult viimasel ajal on see kõik veidi karmimaks läinud. Kipub kohati juba mõistuse piiridest väljuma (Pakosta case). Eesti kampaaniates rõhutaksegi just vastaste mustamisele, mitte oma programmi seisukohtade tutvustamisele ja argumenteerimisele.

jazzjansa
27.09.02, 14:34
Isiklikult ei tahaks et Savisaar Tallinnas jälle võimule pääseks,aga seda ta vist ikkagi teeb.Väga tahaks et kuhugi jõuaks ka Mõõdukad sest nad on tänavu näinud suurt vaeva reklaamikampaaniaga.Muidu pole mul selles vallas eelistusi.PEAASI ET SEE SAVISAAR SEAL KÕRGEL MINGIT LOLLUST EI TEE.:jump2: :jump2:

Martin
27.09.02, 14:41
Originally posted by jazzjansa

Väga tahaks et kuhugi jõuaks ka Mõõdukad sest nad on tänavu näinud suurt vaeva reklaamikampaaniaga.

Mõtleid neid totraid pooliku õuna reklaame? Hähhhh, suur vaev...

jazzjansa
27.09.02, 14:44
Mõtlen seda et nad on ju nii palju raha sinna investeerinud,et nüüd peaks seda ka natuke tagasi teenima.

RAHA ON JU MUIDUGI MEIE,MAKSUMAKSJATE TEENITUSD:sega10:

Melwood
27.09.02, 15:04
Originally posted by jazzjansa

Mõtlen seda et nad on ju nii palju raha sinna investeerinud,et nüüd peaks seda ka natuke tagasi teenima.

RAHA ON JU MUIDUGI MEIE,MAKSUMAKSJATE TEENITUSD:sega10:

Kas see raha on ikka maksrumaksjate oma? Erakondadel on ju ka toetajad. Riigieelarvest saavad erakonnad toetust vastavalt liikmete arvule Riigikogus. Seega, kui kogusumma on 20 mln kr, siis Mõõdukad saavad ca 3,4 mln kr (17 liiget). Ma ei ole sugugi kindel, et selle summa eest saab nii suure reklaamikampaania osta. See 3,4 mln kr on rohkem nö tegevuskulude katteks.

Ja veel: mis ajast üliõpilased (nii Sa jazzjansa ennast tituleerid) makse maksvad?

armin
27.09.02, 15:13
Juhin tähelepanu sellele et üliõpilased maksavad käibemaksu ja suht palju aktsiisi:D

Melwood
27.09.02, 15:16
Originally posted by armin

Juhin tähelepanu sellele et üliõpilased maksavad käibemaksu ja suht palju aktsiisi:D

Seda küll, kui nad just ise kodus võid ei tee või õlut ei aja. Vabandan!

Rainman
30.09.02, 15:14
Huvitav nimekaimlus :D

Ühendus Vabariigi Eest - Res Publica

Kandidaat nr 1232 - ARNOLD RÜÜTEL

Sünniaeg: 17.03.1952
Sünnikoht: Tapa
Haridus: kõrgem
Õppeasutus: EPMÜ
Eriala: insener-mehaanik
Töökoht: AS Spordi Agent
Amet: majandusjuhataja

Tembu
30.09.02, 15:23
Te küsite, et mida te võidate kui valite Keskerakonna? Mitte midagi! Kui küsite,et mida kaotate kui valite ta siiski? Eneseväärikuse...(minu puhul kehtib see vähemalt)

Kas mulle tundub või on tõesti Heimar Lenkil Keskerakonna reklaamis vannil istudes näha vasakul jalal nn värdjavarvast(vabandan,kui see peaks kedagi solvama.tegin seda tahtmatult ja mõtlemata)?

greenday
30.09.02, 17:46
Te küsite, et mida te võidate kui valite Keskerakonna? Te võidate romantilise õhtusöögi kahele koos Edgar Savisaarega!

Hellik
30.09.02, 18:05
Pärnust ka veidi. Ise olen RP liige ning kavatsen nende poolt ka hääletada, sümpaatne on ka Isamaaliit, kuid mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Huvitav asjaolu on nende valimiste juures see, et kõik Pärnu volikokku pürgivad erakonnad nimetavad oma tähtsamate prioriteetide hulgas ära ka Kalevi staadioni omandiküsimuse lahendamise ja stata rekonstrueerimise . Seega, kui asi nüüd ka arenema ei hakka, võivad kõik poliitikud end tõsiselt põlema pista ;)

bomb
30.09.02, 19:50
Ma hääleletan mõõdukate poolt, sest Pohlak ja Nestor on jalgpalli liidu juhatuses. Kui toetate jalgpalli toetage mõõdukaid.

asdf
30.09.02, 20:45
Huvitav, miks ükski erakond pole Oksmaad enda nimekirja pannud :D Oleks olnud hea võimalus häälte kogumiseks :D

-madis-
01.10.02, 13:50
See, et Keskerakond oma telereklaamis Isamaaliitu maha teeb, ei ole ka päris korrektne. Keskerakond käige kus kurat!:viha:

Rainman
05.10.02, 14:45
See on tõepoolest väga mäda.. Eila muide nägin ilmselt Keskerakonna algatusel ilmunud raamatut, \"Mõisavalitsus Tallinna linnas\", kus siis põhjalikult Jüri Mõisa ja Isalaaliitu sarjati.. Eks igalühel ole omad vahendid, aga Keskerakonna omad on lausa mõistusevastased. Mina ilmselt valin taaskord Toivo Jürgensoni.. teine võimalus oleks Mõõdukad ja Toomas-Hendrik Ilves.

ROOTSI KUNN
06.10.02, 22:32
Pikalt ei viitsi plärada. Mõõdukad või Isamaaliit.
Savisaar - ahju ja jutul lõpp.:P

jyriöö
07.10.02, 16:39
Originally posted by Rainman

Mina ilmselt valin taaskord Toivo Jürgensoni.. teine võimalus oleks Mõõdukad ja Toomas-Hendrik Ilves.

Raudtee-Jürgensoni? :oih: . Ega see mees ilmaasjata esikaantel olnud ;) . Kohe näha, et sõidad trolliga :P .

Tembu
07.10.02, 17:05
Eelmistel valimistel sai mitte just eriti kaines olekus valitud Tunne Kelam. Kainenedes ei pidanud ma oma valikut kahetsema..Ristiinimene ta on ja selliseid oleks rohkem vaja.

P.S. Hetkel ei tea mitte kedagi,kes minu ringkonnas kandideerib. Ja isegi ringkonnas pole 100% kindel.Ohsedameieasjaküll!!!!

Hellik
07.10.02, 17:07
Nüüd siis uus Keski reklaam, mis jälle otseselt Isamaaliidu vastu suunatud-oksele ajab!!!:viha:

Heimar Lenk küsib: \"Mida on Keskerakord teinud pensionäride heaks?\" ja Savi vastab sellele mingi mögaga. Pakuks Keski kusikutele välja hoopis sellise reklaami-Intervjueerija küsib:\"Mida on Keskerakord teinud Eesti spordi heaks?\" ja siis Savi vastaks:\"Esimene prioriteet on Lilleküla staadion ära lammutada või äärmisel juhul seal koertenäitusi korraldama hakata\":D

Rainman
07.10.02, 22:08
Originally posted by jyrioo

Mina ilmselt valin taaskord Toivo Jürgensoni.. teine võimalus oleks Mõõdukad ja Toomas-Hendrik Ilves.

Raudtee-Jürgensoni? :oih: . Ega see mees ilmaasjata esikaantel olnud ;) . Kohe näha, et sõidad trolliga :P .
Ainuisikuliselt Toitsi selles süüdistada ei ole õige. Seal ikka oli neid niiditõmbajaid piisavalt palju.

Rasmus
07.10.02, 22:23
Originally posted by greenday

Minu arvamust mööda ei ole siin maailmas mitte midagi üdini puhast ja ideaalset, seda vähem poliitikas ja poliitikutes. Möelge korra, mis juhtuks, kui kõik kõigi saladused teada saaks - praegune ühiskonnakord kukuks kolinal kokku ja tunduks, et kõik inimesed on saatana sigitised. Sellepärast ei olegi mõtet arvata, et üks poliitik erineb teistest selle poolest, et ta pole ühtegi moraalitut ega ebaeetilist asja teinud. Inimkond siiski püsib üleval ühel suurel sambal ja selleks on egoism...

Ega ta kukubki, igasugu Ojulandid jne, oma maksupettuste ja varjamistega, aga kõik kes need viimased pettused on välja toonud on erakond Res Publica, niipalju kui ma mina olen aru saanud. :)

kyps
08.10.02, 22:44

Palju kära ei millestki. Ka praegune teede ja sideminister Liina Tõnisson jõudis lõpuks järeldusele, et reisijatevedu rongiga ei tasu ennast ära.

Tehtud uuringute andmel elab ainult 400 eestimaalast piirkonnas, kuhu bussiliiklust ei ole otstarbekas vedada. Samas makstakse aastas reisijateveoks rongiga dotatsioone mitusada miljonit krooni. Parandage mind, kui ma eksin!

Selle raha eest saaks neile uhked mersud osta ja ilmselt keegi neist ei pahandaks, et rongid enam ei käi.

priity
08.10.02, 23:29
Originally posted by kyps
Tehtud uuringute andmel elab ainult 400 eestimaalast piirkonnas, kuhu bussiliiklust ei ole otstarbekas vedada. Samas makstakse aastas reisijateveoks rongiga dotatsioone mitusada miljonit krooni. Parandage mind, kui ma eksin!

Kõige enam on reisijateveoks dotatsioone makstud 60 miljoni krooni ümber. Ka selle raha eest saaks mitu kena merstu :)
Samas eelistan alati kui võimalik rongisõitu bussis kükitamisele.

kyps
09.10.02, 00:35
Njah, arvasin ise kah, et see 300 miljonit oli pisut pikema aja pihta (mingi viisaastak?:)). Tänan et parandasid.

-madis-
10.10.02, 01:23
Eks ole igas erakonnas mingi must lammas, või kuidas?

Raix
11.10.02, 16:51
mnjah... päris \'ägedad\' kampaaniad käsil, a\'la teiste mustamine ning enda kiitmine - \'mõnele\' erakonnale täica normaalne tegevus! ;)
eila õnnestus näha midagi täica uut...:kaval: Szolnoki poe juures Mustamäel oli selline koom, et hirnu ennast herneks: mingi ront bemm oli aetud poe juurde, pagass lahti, kust tuli lasti suva vene täta muusikat... kõrval oli kaks ca 13 aastast noorikut, reklaamsärgid seljas (mille peal oli selle vene võlli nimi keda nad reklaamisid seal) ning tegid ägedaid liigutusi muusika saatel... :) asja pärliks oli muidugi yks fätso nende keskel, kellele oli mikker kätteantud ning üritas loo järgi lauda ning pealekauba saatis rahvale õhusuudlusi! :P ainukesed, kes sellele kaasaelasid olid kohalikud pummid, kõik teised nägid tõsist vaeva, et naeru tagasihoida!! :D
võimas stuff!! :D :D

dieter
11.10.02, 17:01
Raix, a mis erakonnaga tegu oli või see siinjuures mingit tähtsust ei omanud :D

Tembu
11.10.02, 17:04
Homme(12.10.2002a) korraldab Mõõdukate partei(või misiganestaongi) Tammsaare pargis koristustalgud...Huvitav,kas selle toimumise aeg on valitud juhuslikult Eesti rahvusmeeskonna sõpruskohtumisega ühele samale ajale?Või on kellegi karvane käsi mängus? Kardan,et meie abist jäävad nad seekord ilma,kuna Wellingtonis toimub hoopis midagi paremat:):õlu:

Raix
11.10.02, 17:21
Originally posted by dieter

Raix, a mis erakonnaga tegu oli või see siinjuures mingit tähtsust ei omanud :D

no kui härra soovib teada saada, siis minu mäletamistmööda oli tegu võlliga nr. 378! (http://www.vvk.ee/k02/kandideerimine/124050000.html)
selge see, et minule see \'tähtsust ei oma\', kuna see erakond mind eriti ei eruta! :kaval:

yheksa
11.10.02, 17:33
Valimised on lahedad :-) Ja see s*taga loopimine on oopistükkis muigamapanev....

Ntks tänane Päevaleht (http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=217267) kirjutab, kuidas keegi on Keskerakond mustanud. Sealjuures on humoorikas Evelyn Sepa lause \"Peame selliseid võtteid ebaeetiliseks, alatuks ning lubamatuks antikampaaniaks.\" .... mötlemapanev on see, et ka Keskerakonna jaoks on midagi ebaeetilist (vihje nende telereklaamidele).

Veel kirjutab seesama tänane Päevaleht (http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=217250) kuidas Tartus löhutakse just teatud erakondade plakateid, teiste omad aga jäävad puutumatuks.

ah tahate veel lehti... ntks Postimees (http://www.postimees.ee/index.html?op=lugu&rubriik=49&id=74925&number=628) kirjutab Keskerakonnast ja tikkudest.... Seda nägin ise ka ükspäev kuidas kaks noort inimest inimestele tikke jagasid. Tekkis möte, et läheks ja jagaks neile endale bensiini - \"Palun pange ennast pölema!\"

Köige rohkem pönevust pakub see, et sellel aastal on alle skohalikud valimised. Järmisel aastal hakatakse Riigikogu valima - vat siis läheb pönevaks :-)

Rainman
12.10.02, 04:21
Aga sina, yheksa, oled üks pönev tüdruk! ;)

Martin
12.10.02, 13:27
Samas,palju põnevam oli minu jaoks tänane Arter, kus neutraalsed reklaamitudengid analüüsisid valimsreklaame. Tulemus iseenesest polnud aga üllatav, sest sama asi kordub iga aasta.

Viie parima reklaami seas oli 3 Keskerakonna reklaami ning samuti hõivasid selle erakonna reklaamid ka esimese ja teise koha! Ehk siis taas seljavõit teiste üle.

Kusjuures esikoha sai minu enda ülekaalukas lemmik malereklaam ning seda päris korraliku eduga.

Vali Keskerakond :)

Artista
12.10.02, 18:30
Reklaame ei tee mitte erakonnad vaid reklaamiagentuurid. Taandada valimisvõitlus reklaamide vaheliseks \'iludusvõistluseks\' on väga kehv tase ning tegu on just sellise mängurliku vaatega poliitikale nagu seda Keskerakonna kohta kirjutas mõne päeva eest Anvar Samost. Häbene! :viha:

PS. Kurat kui kahju on, et hetkel välismaal elutsemise tõttu kohalikel valimistel osaleda ei saa.:viha:

vaikiv mees
12.10.02, 19:55
ANvar Samost. Aga muidu on jutt jumala 6ige. Erakondadel endil mingit poliitikat ega vaateid polegi, kampaaniat teevad agentuurid, kes reklaamivad erakondi nagu vorsti

Epic
12.10.02, 23:49
isamaaliidul on hää reklaam:õnnelik:

Artista
13.10.02, 01:50
Kehv lugu, Anvar muidugi. Ma olen ennegi märganud, et arvutis kiiresti klõbistades tulevad sõnad tihti justkui miskist kuulmisinertsist. Nagu ka antud juhul.:doh:

kojamees
13.10.02, 20:59
Martin aru ma ei saa kas sinu postitus oli nali või mõtled ka sa sedasi nagu kirjutad.Ega ei imesta jah ,miks sa ei ole käinud koos meiega endale õigusi nõudmas ja võitlemas.Sa ju istud \"võitjate\" rongis ja Tribüünil.See selleks.
Ütlen ühte ,kui poleks Savisaar linnapea oleks me elu olnd meelakkumine.Demonstratsiooniluba taskus ja staadion korras.Kes ei ole MEIE poolt,see on meie vastu.

gnat
14.10.02, 01:04
Originally posted by kojamees

Martin aru ma ei saa kas sinu postitus oli nali või mõtled ka sa sedasi nagu kirjutad.Ega ei imesta jah ,miks sa ei ole käinud koos meiega endale õigusi nõudmas ja võitlemas.Sa ju istud \"võitjate\" rongis ja Tribüünil.See selleks.
Ütlen ühte ,kui poleks Savisaar linnapea oleks me elu olnd meelakkumine.Demonstratsiooniluba taskus ja staadion korras.Kes ei ole MEIE poolt,see on meie vastu.

see viimane lause mulle meeldib .... kuigi ta meenutab midagi, mis mulle ei meeldi. :)

Martin
14.10.02, 02:27
Originally posted by kojamees

Ah et siis kohe vastu, et nagu midagi ei või Keskerakonna kohta hästi öelda? Ei no tõesti, jube kurb, pisarad aint voolavad mu palgeilt, oh seda häda ja õnnetuseorgu.

Esiteks, mõtlesin kirjutatud vägagi tõsiselt (nagu seal midagi jube arusaamatut oli) ning ei leia, et kirjutatus midagi nii imelikku või tõesti täiesti uudset oleks olnud.

Teiseks - mis puutub \"õiguste nõudmisse\", siis tuletaks sulle meelde, et ainus kord, mil ise käisid neid \"õigusi\" nõudmas (see tore jalutuskäiguüritus), siis sai kokkuvõttes selgeks vaid see, et polnudki midagi nõuda, sest kõik oli niigi lubatud ja korras.

Ja kolmandaks ning lõpetuseks - rongide ja tribüünide jutust ei saanud eriti aru, kuid see selleks. Poliitilisse debatti ei viitsiks laskuma hakatagi, kuid naljaviluks võiks küsida, et kas Isamaa polnud mitte üks neist kolmest parteist, kes Eestis raudteed jube hästi erastas (et kui ma just nagu rongiga peaks sõitma või nii)? Vastust pole loomulikult vaja.

Rainman
14.10.02, 05:01
Mitte kohe ei saa aru, kuidas neid Keskerakonna reklaame ja värke saab heaks pidada?? Pigem on need ikka väga halenaljakad.. Kõige parema hinnangu Keskerakonna valmiskampaaniale annab minu meelest Isamaaliidu kodulehel Aili Kogerman (http://www.isamaaliit.ee/sisu/ilminfo_artikkel.php?aasta=2002&artikkel=10.10_01) Eesti Pensionäride Liidust. Isamaaliidu telereklaam aga ruulib ju täiega - ninasarvik ja orav :P Muide, ka kodulehekülg on Isamaaliidul üle prahi :silm4:

Parema elu nimel! Igatahes :prill6:

Martin
14.10.02, 12:25
On ka väga hea põhjus, miks selline jutt just seal ilmus :P

Mis puutub aga reklaami, mis on vaieldamatult üks mu lemmikteemasid, siis Isamaaliidu see orava ja ninasarvikuga reklaam on visuaalses osas SUPER. Raudselt parim (nagu kunagine - taas Keski - orav rattas reklaam) sümbolireklaam, kuigi Mõõdukate teeäärsed liiklusmärgid on ka päris mõnnad selles osas. Kaklevad koduloomad, kinni seotus vanamemm (pensionär), jube äss :) Samas kukub reklaam läbi tänu sõnalisele osale. Eriti haige on vastus küsimusele: \"Miks sul nii suur suu on?\". Vastus siis umbes, et: \"Seepärast, et ma tahan hääletada mõistuse ning arukate otsuste poolt.\" Suur suu? WTF! Darrenil oli muidugi oma teooria selle suure suu osas, kuid seda ärme siin aruta, foorumit loevad ka noored :doh:

Mis puutub halenaljakusse, siis sellega ma ei saa nõustuda ning tegelikult ka soovitan selle nädalal Arteri (http://www.postimees.ee/index.html?op=list&rubriik=191&number=630), mis samas pole küll veel Interneti üles riputatud. Seal on reklaamide tugevused ja nõrkused suht hästi kokku võetud, kuigi päris kõigega ise ei nõustu - samas ju on seal ka kõigi hindajate arvamus lihtsalt miksitud.

SleepWalking
14.10.02, 14:19
Originally posted by Martin
Mis puutub aga reklaami, mis on vaieldamatult üks mu lemmikteemasid, siis Isamaaliidu see orava ja ninasarvikuga reklaam on visuaalses osas SUPER. Raudselt parim (nagu kunagine - taas Keski - orav rattas reklaam) sümbolireklaam, kuigi Mõõdukate teeäärsed liiklusmärgid on ka päris mõnnad selles osas. Kaklevad koduloomad, kinni seotus vanamemm (pensionär), jube äss :) Samas kukub reklaam läbi tänu sõnalisele osale. Eriti haige on vastus küsimusele: \"Miks sul nii suur suu on?\". Vastus siis umbes, et: \"Seepärast, et ma tahan hääletada mõistuse ning arukate otsuste poolt.\"

minus tekitas see IL\'u reklaam küsimusi, et kas IL jääbki lootma laste häältele, kes mõistuse ja mille iganes poolt hääletavad ... peaks vist ikka arvestama, et nood alla 18sed oma sedelit kastitama ei pääsegi, aga see selleks. poliitilises reklaaminduses ei ole viimaste valimistega võrreldes midagi muutunud, silma jääb (ja keskmisele inimesele mõjub mu meelest) peamiselt vaid 1 erakond - mind üllatab ausalt öeldes, et keegi ei ole suutnud midagi välja mõelda, et konkurentsi pakkuda - ei kontseptsiooni, ei teostuse, ei millegi suhtes. ja ei muutugi midagi peale valimisi, praegused võimujagajad saavad vaid suurema toetuse ning kindlama pinnase tegeleda jagamisega edasi.

gnat
14.10.02, 23:53
ei maksa öelda et see reklaam lastele, minumeelest on püütud tuua veidike ka huumorit siia valimisvõitlusse ... kui me vaatame kuidas cabucaap telekas mingist suvalisest debatist on välja koorinud mingi muuseas öeldud lause .... siis ma ei tea kumb nüüd parem on!!!??? samas kui keegi pole tähele pannud siis ka tallinnas on välja toodud isamaaliidu poolt välja toodud huumori vabad reklaamid kui kellegile meeldib vaadata ainult mahategemist ja enda kiitmist :doh:
minumeelest on kõik erakonnad oma valimisreklaamidega midagi saavutanud ja just selles ringkonnas, kus see neil see plaanis oli.... igatahes arvan et see reklaam just lollide püüdmiseks ja enamus siiski teeb oma valiku erakonna vaadete järgi ....

-madis-
15.10.02, 00:39
Minu silmis tõstavad Mõõdukate hinda, nende allkirjakorjamise kampaania Lilleküla staadioni tribüünide lõpuniehitamiseks. Igati positiivne üritus.:silm4:

Rainman
15.10.02, 01:34
Originally posted by SleepWalking

minus tekitas see IL\'u reklaam küsimusi, et kas IL jääbki lootma laste häältele, kes mõistuse ja mille iganes poolt hääletavad ...
Sa võib-olla unustad, et igal lapsel on vanemad ja vanavanemad. Iga vähegi arukam inimene mõtleb ennekõike oma lastele ja minu arust ka kampaania \"igale lapsele 1000 krooni\" täidab siinkohal oma eesmärki. Aga Savika viie soti kampaania on täielik populism nagu kogu keskerakonna poliitika.

Ja veel - täiesti uus komöödia on see Res Publica telereklaam, kus Leinatamm ja Palts nagu kaks klouni kutsuvad valima.. a la kreisiraadio. Esimest korda nägin, siis olin küll nii :naer5:

Martin
15.10.02, 02:34

minus tekitas see IL\'u reklaam küsimusi, et kas IL jääbki lootma laste häältele, kes mõistuse ja mille iganes poolt hääletavad ...
Sa võib-olla unustad, et igal lapsel on vanemad ja vanavanemad. Iga vähegi arukam inimene mõtleb ennekõike oma lastele ja minu arust ka kampaania \"igale lapsele 1000 krooni\" täidab siinkohal oma eesmärki. Aga Savika viie soti kampaania on täielik populism nagu kogu keskerakonna poliitika.

Populismi teemat jätkates, siis paku, mis erakond see oli, kes võimul olles väitis, et 1000 krooni igale lapsele on täiesti võimatu ettevõtmine (tuletame seda toreda vanamemme kampaaniat meelde)...populism my ass :lahe:

Soovitatav on lugeda muidugi ka SEDA (http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=217349) lookest pealkirjaga \"Lapsele 1 kroon ja 3 palli\". Päris toredalt kampaaniatest räägitud.

SleepWalking
15.10.02, 12:19
Originally posted by gnat
minumeelest on kõik erakonnad oma valimisreklaamidega midagi saavutanud ja just selles ringkonnas, kus see neil see plaanis oli.... igatahes arvan et see reklaam just lollide püüdmiseks ja enamus siiski teeb oma valiku erakonna vaadete järgi ....

Oot, mis on valimisreklaami mõte? Kas mitte panna kahtlejad otsustama enda kasuks? Hmm, kas on mõni erakond seda suutmas teha ... ma kardan, et kahtlejad otsustavad selle s***loopimise peale hoopis koju jääda ning nö. jalgadega hääletanute osakaal muutub veelgi suuremaks. Mis paneks valima minema sellised, kes pole varem käinud või ei kavatsenud seekord minna? Tõenäoliselt mingi positiivne sõnum tema enda jaoks (mitte vastaseid lahmiv) mida aga ükski reklaam mu meelest kindlalt väljendada ei suuda. Et siis vali keda tahad või ära mine üldse valima, ikka saad savisaare ... (lhv foorumist). Sad but true.

mcnamara
15.10.02, 12:34
Et siis vali keda tahad või ära mine üldse valima, ikka saad savisaare ... (lhv foorumist). Sad but true.

Sad but not true. Sinul on üks hääl, Lasnamäe penskaril on üks hääl. Sina ei lähe valima, Lasnamäe penskar valib Savisaare. Kes võidab? Mõtle!
Minul juba valimas käidud ja soovitan sama teistelegi.

Darren
15.10.02, 12:54
Originally posted by Martin

Darrenil oli muidugi oma teooria selle suure suu osas, kuid seda ärme siin aruta, foorumit loevad ka noored :doh:

Mhmh, ma kavatsen oma bakalaureusetöö ka kirjutada teemal \"Suured suud Eesti poliitikamaastikul - perspektiiv und retrospektiiv\"

Muideks, Smutov, miks sul nii suur suu on? :)

SleepWalking
15.10.02, 12:57
Originally posted by mcnamara
Sad but not true. Sinul on üks hääl, Lasnamäe penskaril on üks hääl. Sina ei lähe valima, Lasnamäe penskar valib Savisaare. Kes võidab? Mõtle!
Minul juba valimas käidud ja soovitan sama teistelegi.

Ei ole iial jätnud valimata ja ei jäta ka seekord, aga see ei aita. \"neid\" on alati rohkem ...

jyriöö
15.10.02, 16:19
Mul üks sõber mõtles, et peaks valimistel kandideerima loosungi \"Penskaritele null krooni\" all ;) . Huvitav palju hääli koguneks. Idee häälte kogumiseks iseenesest laitmisväärt, kuid huvitav siiski.

gnat
15.10.02, 23:45

Originally posted by gnat

Oot, mis on valimisreklaami mõte? Kas mitte panna kahtlejad otsustama enda kasuks? Hmm, kas on mõni erakond seda suutmas teha ... ma kardan, et kahtlejad otsustavad selle s***loopimise peale hoopis koju jääda ning nö. jalgadega hääletanute osakaal muutub veelgi suuremaks. Mis paneks valima minema sellised, kes pole varem käinud või ei kavatsenud seekord minna? Tõenäoliselt mingi positiivne sõnum tema enda jaoks (mitte vastaseid lahmiv) mida aga ükski reklaam mu meelest kindlalt väljendada ei suuda. Et siis vali keda tahad või ära mine üldse valima, ikka saad savisaare ... (lhv foorumist). Sad but true.

põhimõtteliseelt jah ... sest ausalt öeldes minu jaoks on need kahtlejad lollid :( .... ja muide kas keegi on näinud res publica uut reklaami \"Valid reformi, saad Savisaare\" .... jälle üks täppi pandud ütlemine .....

Tembu
16.10.02, 17:49
Paari tunni pärast võin öelda,et MINA olen oma kohuse riigi ees täitnud ja valimas käinud...Kuid hetkel ei suuda lõpliku valikut langetada...Igatahes f***ing Keskerakond see pole ja Põllumeeste Maarahva Valimisliitude Erakond(või mis ta ka oli) kah mitte...

SleepWalking
17.10.02, 15:19
Võiks ju ka ennustada (tallinna) valimistulemusi (volikogu 64 kohta), nii off-topicu korras 3 päeva enne valimisi:

Kesk 24
ResPublica 14
Reform 11
Venelased 8
Isamaa 6
Mõõdukad 1

Res Publica teeb hea tulemuse, nende \"uus poliitika\" tundub miskipärast inimestele mõjuvat. Kesk + Reform saavad linnavalitsuses jätkata ka ilma venelasteta, ehk ma usun (kardan) neid saavat enamuse.

mcnamara
17.10.02, 15:42
Kesk 23
ResPublica 14
Reform 11
Venelased 8
Isamaa 6
Mõõdukad 1

Sa ikka loodad, et venelastelt jagub hääli ka omadele, mitte ainult Keskile? Vist asjatu lootus. Täna avaldatud arvamusuuringute tulemused on ikka tõesti masendavad. Võtavad igasuguse isu pühapäeva õhtul tulemusi jälgida.
Mõtlen ainult mõnikord, et kas neid uuringuid saab ikka päris tõsiselt võtta? 10 aasta jooksul on neid uuringuid korraldatud vist sadu, aga minu käest ei ole veel kordagi midagi küsitud. Mitte ühtegi korda! Ma tean, et need uuringud on range teadusliku põhjaga, aga ikkagi pisut solvab see, et minu eelistuste kohta kunagi huvi ei tunta. :oih:

Tembu
17.10.02, 16:29

Kesk 23
ResPublica 14
Reform 11
Venelased 8
Isamaa 6
Mõõdukad 1

Sa ikka loodad, et venelastelt jagub hääli ka omadele, mitte ainult Keskile? Vist asjatu lootus. Täna avaldatud arvamusuuringute tulemused on ikka tõesti masendavad. Võtavad igasuguse isu pühapäeva õhtul tulemusi jälgida.
Mõtlen ainult mõnikord, et kas neid uuringuid saab ikka päris tõsiselt võtta? 10 aasta jooksul on neid uuringuid korraldatud vist sadu, aga minu käest ei ole veel kordagi midagi küsitud. Mitte ühtegi korda! Ma tean, et need uuringud on range teadusliku põhjaga, aga ikkagi pisut solvab see, et minu eelistuste kohta kunagi huvi ei tunta. :oih:

Sama siin...Küsitlevad ja uurivad, kuid mind jäetakse kah alati sellest välja..Kus kohas täpselt ma pean liikuma,et saaksin kah oma häälega nn rahvaküsitlust mõjutada? Kummaline,et nn venelased pole end reklaaminud. Loodavad rahvuskaaslaste ühtsustundele? Ju vist. Kesk ja reform saavad enam-vähem sama palju kohti...Isamaaliit kõrbeb,Republica(ready to go!!) üllatab...
Põrgu,aga mina sain oma häälest lahti ja loodan,et sellest on ka abi. Valisin kedagi,keda tean isiklikult...

Aga Heimar Lenk seebiks! Igatahes..

SleepWalking
17.10.02, 16:52
Sa ikka loodad, et venelastelt jagub hääli ka omadele, mitte ainult Keskile?

Näeme, aga kohalikel valimistel saavad valida mu mäletamise kohaselt ka need, kes alalise elamisloaga siin elavad ja kes on oma esindajad alati linnavolikokku saanud. Eelmisel korral ei peetud neid samuti just kuigi ohtlikeks, kuid vene nimekirjad võtsid Rahva Valik 9 kohta ja Rahva Usaldus 4 kohta. Ei usu, et nüüd üldse kohe mitte midagi ei saa - venelaste eelistused ei ole niipalju muutunud.

vandersell
17.10.02, 18:25
Mõõdukad 1
hea näha, et mu hääl asjata pole :)

jjriado
18.10.02, 00:53
Kui veel natuke valimisreklaamist rääkida, siis konkurentsitult parim on KesKus\'i oktoobri numbri eikaanel hiilgav Reformikate reklaam. Tõeline tipptase.

vaikiv mees
20.10.02, 03:15
<-- aa,see keskmise s6rmega? Nojah, noortep2rane l2henemine...silmapaistev igatahes, ei vaidle vastu. Ainult et, millist parteid peaks syydistama, kui mul \'k6igest siiber\' on? Reformarid on ju kogu aeg ise v6imul olnud, eks tehku siis selle vastu midagi
Muide, pyhap-l on ametlikult valimised& siis ei sobi enam kellegi kasuks reklaami teha..

Devil
20.10.02, 16:12
Kojamehele kahjuks häält anda ei saanud aga nuh ehk saab ilma minutagi linnapeaks :D ... ok ok aga selle eest valisin Indrek Tarandi ja mõõdukad siis ... loodame et siis meie kallile staadionile eraldatakse piisavalt raha et see jälle areneda saaks ... aga seniks lund teile ja pikka liugu palli platsil :)

mcnamara
20.10.02, 16:57
Hmm siin Tartus tuleb paksu lund ja on meeletult libe. Inimesi langeb nagu loogu. Mitte just meeldiv ilm valimaminekuks. Samas Tallinnast on kuulda, et seal särab päike. Eks siis on näha, kuivõrd see ilmavärk valimisaktiivsust mõjutab.

ROOTSI KUNN
20.10.02, 17:05
Hommikul mõtlesin ,et ei viitsi valima minna ,kuid lõunaks on tuju parem ja lähen vaatan kas IL või Mõõdukad, sobib ka Res Publica- Parts ikkagi suur vutisõber.:)

jjriado
20.10.02, 17:49
Vähemalt seaduse järgi ei tohiks täna enam valimisreklaami teha, aga vaatan mina aknast välja IL ja Keskerakond, vaatan postkasti ERL ja Res Publica, vaatan linna peal ringi Reform. Ainult Mõõdukaid pole tähele pand.

Devil
20.10.02, 18:43
Originally posted by jjriado

Vähemalt seaduse järgi ei tohiks täna enam valimisreklaami teha, aga vaatan mina aknast välja IL ja Keskerakond, vaatan postkasti ERL ja Res Publica, vaatan linna peal ringi Reform. Ainult Mõõdukaid pole tähele pand.
nii nagu mina aru sain käis see asi video ja raadio materjali kohta ... mitte aga plakatite jms kohta ! ...:doh:

Rainman
20.10.02, 20:00
Mina ja vennas (kes minu poliitikateadlikkust usaldas :D) valisime Anna-Greta Gutmani Isamaaliidu nimekirjast. Noorus, tudengid ja sport on mõningad võtmesõnad ;)

PS! Ilm oli tõesti ilus meil siin :prill6:

Devil
20.10.02, 20:11

Mina ja vennas (kes minu poliitikateadlikkust usaldas :D) valisime Anna-Greta Gutmani Isamaaliidu nimekirjast. Noorus, tudengid ja sport on mõningad võtmesõnad ;)

PS! Ilm oli tõesti ilus meil siin :prill6: et nii nagu noortele täkkudele kohane yks ilus bimbo :)

vaikiv mees
21.10.02, 03:38
Nonii, juba loendatakse- keski ylekaal Tln-s on ikka masendav (ilmselt venelaste m6jul, aga kes neid eestlasigi teab). Edgarist pole vist taas p22su. Kurb

Devil
21.10.02, 04:11
oh jah hetke seis on vägagi masendav ... keskerakond on tallinnas yksikvõimul hetkel ... 32 mandaati 63st ... savipätsil ylle 11kilo hääli ... tema naisukesel teisena yle 5tuhande ... perekonna asi ja väga masendav ... yks pandi alsnamäele venelaste juurde teine pandi ... põhja tallinnassse yle jäänd pa ruski pensokate juurde ... enamus savisaare valijaid on pensionärid kes ei saa enam tegelikkusest sittagi aru ... usuvad et 500kr aastas midagi muudab 500 krooni aastas ?! see on ~ 40kr kuus ... väga masendav ... mnjah tore et igale syndind lapsele 5000kr kuid seda vaid vist ma ei tea mitmenda lapse puhul ... seda syndind lapsele lubatava asjaoluga saab hakkama ka iga teine erakond .... blah ...

TALLINNA LINN - 00:56
Hääletamisest osavõtt 54%
Nimekiri Hääli % Mandaate
63
Kesk 53583 37.7% (99 - 23.7%) 32 (+15)
Res Publica 30218 21.3% 17
Reform 22212 15.6% (99 - 12.7%) 11 (+2)
EÜRP 11414 8.0% 3
Isamaaliit 9914 7.0% (99 - 17.2%) (-12)
Mõõdukad 7141 5.0% (99 - 8.3%) (-4)
Rahvaliit 4807 3.4%
VBEE 1588 1.1%
Sots. Dem. Tallinn 603 0.4%
Pens. Erakond 392 0.3%
Üksikkand. 205 0.1%

Hääli kokku: 142077 5% künnis: 7103.85
Andmed edastanud: 124 jaoskonda 132-st

Top6 volikgu liikmed
Nimekiri Kandidaat Hääli
1 . Kesk Edgar Savisaar 11713 :(
2 . Kesk Vilja Savisaar 5597 :(:(
3 . Reform Urmas Paet 5300
4 . Kesk Vladimir Velman 3172
5 . Res Publica Tõnis Palts 2936
6 . Res Publica Juhan Parts 2758

tegelt pole see tyhi loba olnud siin yldse selle poindiga ... aga klge kallid tallinna vutifännid ... koliks õige tartusse ehitame seal yhe Saku arena ja ... veedame aega ilusate naiste seltsis mida seal teatavasti jagub :) õlle pidi kah seal odavam olema :) ... nii et kõik teed viivad tartu :D

Martin
21.10.02, 04:23
Nende valimiste suurim võitja on siis Res Publica ning tegelikult ka Keskerakond ning suurim kaotaja ülekaalukalt Isamaaliit.

Kusjuures Isamaaliidu hävin on täiesti kohutav:
Tallinnas - 0 kohta, eelmise aastaga -12 kohta ja toetusprotsent -10%
Tartus - 9 kohta, eelmise aastaga -5 kohta ja toetus siis -6%
Pärnus - 5 kohta, eelmise aastaga -4 ja toetus -11%
Kuressaares - sai 2 kohta, kaotas ühe, protsent mõttetu.

Selles osas oli no NIIVÕRD koomiline, kui ETV valimisstuudios küsiti Mart Laarilt, et kuidas ta ka rahul on ja vastus oli selline: \"Positiivne üllatus oli valimisvõit Türil.\" Einoh, täiesti Wremja koom juba :) Kõige valusam on muidugi Tallinnas täielik häving, kus isegi EÜRP sai rohkem hääli. Samut on statistiliselt huvitav, et siis perekond Savisaar sai kokku rohkem hääli, kui Mõõdukate ja Isamaaliidu parteid kahepeale kokku! :sega5: Või siis enamvähem nii.

Res Publica menu tuli mulle täieliku üllatusena :kratsti:, kuid eks näis, mis neist edasi saab. Riigikogu valimistele saavad nad igatahes väga hea platvormi kust edasi liikuda. Omapärane siis ka see, et Res Publica võttis hääled ära just Isamaaliidult ja Mõõdukatelt.

Reform võttis, mis talle kuulus, sama võib öelda Rahvaliidu osas.

Ongi siis tänaseks kõik, eks näis, mis edasi juhtub, Riigikogu valimistel läheb jälle andmiseks. :juuksed:

gnat
21.10.02, 04:37
jah eks ta parajalt kurb ole :( :( :( :( ..... aga mis seal ikka staadioni jaoks me nüüd linnalt küll kahjuks raha ei saa.... ainus tore asi minu jaoks oli see et Vitsut sai suht vähe hääli nimelt 258 häält .... aga muud head polegi öelda ..... suht halenaljakas oli kuulda kuidas enne valimisi isamaa lootis ja arvas 6-12 kohta tlns ..... nii palju siis sellest.

Jaan
21.10.02, 08:17
No Res Publica tuli ja v6ttis IML ja M66dukate hääled ära, kesikud korjasid endale aga \"soo\" hääled. Täielik müstika on minu jaoks aga miks oli vaja lihtne ja läbipaistev nimekirjamandaatide jagamise süsteem asendada miski riukaliku koefitsendisüsteemiga, mist6ttu Isamaa jäi Tallinnas üldse volikogust välja. Nutune on ka olukord Tartus, kus Neinar Seli ustav kannupoiss, 1988.a. eestlaste vastu verekoerte tänavale toomise eest (osaliselt) vastutav sm. Ansip korjas ligi veerandi häältest.

mcnamara
21.10.02, 14:49
Isamaaliidu ja Mõõdukate krahh on täielik. Aga kõige hullem on see, et Keskerakond saab Tallinnas üksi absoluutse enamuse. Vaadates ette Riigikogu valimistele, siis kõige kurvem stsenaarium võib vabalt täituda - Kesk ja Rahvaliit saavad kahekesi vähemalt 51 kohta.

SleepWalking
21.10.02, 14:56
Vaadates ette Riigikogu valimistele, siis kõige kurvem stsenaarium võib vabalt täituda - Kesk ja Rahvaliit saavad kahekesi vähemalt 51 kohta.

ma kardan ka, et siin ei anna enam midagi teha, et see ei juhtuks. eriti arvestades, et nüüd on kõvad 5 kuud aega KE-l linna (aga tallinn jagab omavalitsuste rahadest 60%) valitsedes pappi korjata ning kampaaniat teha. :( :( :(

Hellik
21.10.02, 16:00

Vaadates ette Riigikogu valimistele, siis kõige kurvem stsenaarium võib vabalt täituda - Kesk ja Rahvaliit saavad kahekesi vähemalt 51 kohta.

Ma ei oleks nii pessimistlik. Riigikogu valimistel ei saa igasugused vandid hääletada, mistõttu Keski edu nii suur kindlasti ei tule.

Pärnust.Mandaadid: Kesk-9, Res Publica-9, Reform-8, Isamaaliit-5, Vene partei-2
Seega, põnevaks läheb ja seda nii koalitsiooni moodustamisel kui ka linnapea valimisel

jyriöö
21.10.02, 17:05
Originally posted by Jaan

Täielik müstika on minu jaoks aga miks oli vaja lihtne ja läbipaistev nimekirjamandaatide jagamise süsteem asendada miski riukaliku koefitsendisüsteemiga, mist6ttu Isamaa jäi Tallinnas üldse volikogust välja.

Milline see mandaatide arvutamise algoritm siis välja näeb? Kui keegi teab ja seletada oskab, oleks väga tänulik.

mcnamara
21.10.02, 17:12
Originally posted by Mayhem

Ei näe, kuidas mädanemist peatada. Res Publica peale ei loodaks ma üldse, nende \"uus poliitika\" on lihtsalt sõnakõlks, millega vana kolmikliidu hääli püüda. Väga õnnestunult, aga mida nad edasi pihta hakkavad?
Mart Laar räägib midagi paremjõudude ühendamisest, aga pole nagu kedagi enam ühendada. Isamaaliit ei saa nähtavasti kümmet protsentigi Riigikogu valimistel. Laaril on aeg taas tagasi tõmbuda - mitte et alternatiivi oleks. Mõisa rikaste-partei ka kuidagi ei toimi. Vahest on IL aeg midagi radikaalset ette võtta, näiteks naisparteijuhti pole Eestis ammu katsetatud.
Mõõdukad on täiesti põhjas. Pole neil sihtgruppi, ühtset ideestikku, midagi. Toomas Hendrik on tark intellektuaal, aga lihtrahvas ei ole selliseid mehi kunagi usaldanud. Mõned popid näod (Ilves, Tarand) vahest aitavad nad kevadel üle valimiskünnise, aga see on ka kõik.
Ja tegelikult pole Reformil ka midagi eriti hõisata. Kevadel samasugune Keski triumf ja nad ei vaja Reformi enam, ei Tallinnas ega Toompeal. Vahest peavad nad siis Tartus ja Pärnus võimu ohverdama, aga see pole Savisaarele üldse oluline.
Savisaare vastane Eesti poliitikas on praegu väga kehv olla.

jyriöö
21.10.02, 17:19
No vaatame. Ma nii pessimistlik ei oleks. Res Publical on piisavalt aega end \"tõestada\" ja oma \"uut poliitikat\" ellu viia. Kui see osutub lihtsalt tühikargamiseks, on paljud praegused Res Publica valijad piisavalt targad, et sama reha otsa teist korda mitte astuda. See võib osa hääli IL\'le ja Mõõdukatele tagasi tuua. Keski toetus% jääb umbes samaks, nagu see Riigikogu valimistel ikka on olnud. Kuigi on väga tõenäoline, et ka Toompeal jätkab peale kevadisi valimisi praegune koalitsioon.

vello99
21.10.02, 18:03
Ühe sõnaga võtaks kokku need valimised omalt poolt - perse...

Hääletasin nagu kogu oma täisea jooksul Isamaa poolt. Traditsioonid jne. Samas isegi kuigi olin oma otsuses algusest peale kindel, siis kui linnas vaatasin seda Mõisa \"julgen olla sõber\" plakatit, käis kõhklus läbi...

Aga keda muud ikka sa valid - Reformi (Ojuland, Kirsipuu, Fjuk, Ninnas jne), Res Publica (kus küll Parts kompenseerib mõnda muud kontingnti, kellega ka ülikooli ajal sai kokkupuudet) ja Mõõdukad... ei hakka ju nende peale oma häält raiskama. Perse.

Hirmuga hakkan juba parlamendivalimisi ootama.

vaikiv mees
21.10.02, 18:44
Tõsi ta on, et I-liidu& Mõõdukate hääled võttis Res P. lihtsalt endale (iseasi,kas nad ise selles kõikvõimalike raudteejamadega natuke süüdi polnud) S.o nagu päevalehtedega, et parteisid mahub turule ainult teatud hulk, valijaid kuskilt juurde ei tule
Ja nagu öeldakse- 2x pole keegi veel suutnud tagasi tulla. Vähi oli \'rahareformipeaminister\' 1992 ja tuli tagasi 1995, aga see oli ka kõik, paar a-t tagasi koonderakond lihtsalt jooksis laiali, kui valimistel %-d täias ei tulnud. Laar oli peaminister 1992 ja tuli uuesti eelmistel valimistel. Kuid nüüd- kui kevadeks midagi ei parane, on kahjuks kööga.
Ainus hea asi selle juures on, et Savisaare kaasajooksikud reformarid on sisuliselt Keski pantvangid; polegi enam kuhugi minna kui jälle Edgariga kaasa(kuigi sellel on neid juba ainult igaksjuhuks vaja); mingist oma poliitika teostamisest ei saa juttugi olla

Tembu
21.10.02, 18:44

Täielik müstika on minu jaoks aga miks oli vaja lihtne ja läbipaistev nimekirjamandaatide jagamise süsteem asendada miski riukaliku koefitsendisüsteemiga, mist6ttu Isamaa jäi Tallinnas üldse volikogust välja.

Milline see mandaatide arvutamise algoritm siis välja näeb? Kui keegi teab ja seletada oskab, oleks väga tänulik.

Uurisin natuke asja,kuid lõplik tõde peitub siin (https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=197067)...Alguses tuleb jagada valinute arv mandaatide arvuga (seega tlns 63)..Saame numbri..2428. Need kes isikud said sellest künnisest üle on automaatselt koha saanud...Ühesõnaga,mõelge ise edasi..:)

Artista
21.10.02, 18:47
Riigikogu valimistel Keskil siiski nii hästi enam ei lähe - mittekodanikud ei saa seal valida ning lisaks pole siis ka sellist tobedat proportsionaalset süsteemi, mis sel korral Isamaaliidu hoolimata 7% häältest ukse taha jättis. Ehk siis kui praegu tõmbas perekond Savisaar (Eesti Putini-fenomen - tiblad on ikka kõikjal ühesugused) oma 20 000 häälega paarkümmend omasugust veel järgi, siis sellised trikid märtsis enam nii lihtsad pole. Samas on karta, et ResPublica fenomen jätkub - Tallinnas nad võimule ei saa, kuid saavad seal ainukese tõsiseltvõetava oponendi rolli - saavad muudkui puutumatult kritiseerida nind võidavad sellega ka tallinlaste kaastunde ja toetuse. Ja pealinnas toimuv on see, mis meediasse läheb - mujal Eestis on nad esimesed pool aastat lihtsalt värsked valitsejad ning läbi kõrbeda ei jõua. Samas ei ole karta, et Isamaaliidul sama kehvasti läheks märtsis kui eile Tallinnas - sel erakonnal on üks kindlamaid elektoraate - kui nad neile just otse näkku ei sülita mingitel segastel asjaoludel on see 5-6% neil alati olemas (oli eile ka Tallinnas). Nii et Riigikokku jäävad nad edasi - nii nagu ka 95. aastal. Lisaks on muidugi oodata, et kevadeks hakkavad tänased võimurid juba ka libastuma ning nende esimesed jamad hakkavad välja tulema. See annab opositsioonile vahetult enne valimisi ka mõningasi võimalusi. Eriti hea teema tundub hetkel muiduigi kõik ravikindlustusse puutuv - seni on olnud viga, et see teema on kuratlikult keeruline - nii et tuleks läbi mõelda, kuidas sealsed jamad lihtsale inimesele selgeks teha. See teema oleks eriti hea Mõõdukatele, kuid nende olukord on eilsete tulemuste valguses aga üle kogu Eesti päris nadi. Päris kahju - üks korralik sotsiaaldemokraatlik erakond on Eestis ikka puudu. Just selle viimatnimetatud ideoloogia seljas jõulisemat ratsutamist tuleks neile enne märtsit ka soovitada. Ehk siis: kriitika kriitikaks aga ka veenev positiivne programm tuleks kokku panna. Selleks jõudu!

Mätas
21.10.02, 19:21
Tagantjärele tuli välja, et ma valisin Res Publica poolt. Maal tegelikult suht ükskõik, kes kus erakonnas on, valisin lihtsalt inimese, kellest arvasin, et ta võiks kõva häälega küla eest võidelda. Paraku maal naesterahvaid eriti ei valita,paar uut noort meest võib-olla sai sisse, ülejäänud needsamad vanad kolhoosiesimehed...

Jaan
22.10.02, 03:13
Originally posted by tembuu

Uurisin natuke asja,kuid lõplik tõde peitub siin (https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=197067)...Alguses tuleb jagada valinute arv mandaatide arvuga (seega tlns 63)..Saame numbri..2428. Need kes isikud said sellest künnisest üle on automaatselt koha saanud...Ühesõnaga,mõelge ise edasi..:)

Ei-ei, see jagamine käib ikka ringkonnati. Siis vaadatakse, kes said üle 5% künnise ning v6etakse nende hääled kokku. Seejärel tuuakse sisse v6rdlusarvud 1^0.9, 2^0.9, n^0.9 ning hakatakse iga nimekirja saadud häälte arvu koefitsetidega läbi jagama. Nii mitu kandidaati on nimekirjas, nii mitmenda astendatud koefitsendini minnakse. Siis v6etakse igalt erakonnalt eesotsast maha niimitu l6plikku suhtarvu, kui nad isiku- ja ringkonnamandaate said ja pannakse erinevate erakondade suhtarvud ritta ja jaotatakse järgi jäänud mandaadid ära.

Taidur
22.10.02, 13:02
Kusjuures ära ei maksa unustada ka Rahvaliitu. Nad jäid küll nii Tallinnas kui ka Tartus (üsna napilt) volikogust välja, aga neil on maapiirkondades suur toetus. Riigikogu valimistel saavad nad kindlasti hulga mandaate.

Ja Keskerakonna puhul tuleb, nagu siin juba öeldi, tähele panna seda, et mittekodanikud ei saa riigikogu valida.

jyriöö
22.10.02, 18:48

Ei-ei, see jagamine käib ikka ringkonnati. Siis vaadatakse, kes said üle 5% künnise ning v6etakse nende hääled kokku. Seejärel tuuakse sisse v6rdlusarvud 1^0.9, 2^0.9, n^0.9 ning hakatakse iga nimekirja saadud häälte arvu koefitsetidega läbi jagama. Nii mitu kandidaati on nimekirjas, nii mitmenda astendatud koefitsendini minnakse. Siis v6etakse igalt erakonnalt eesotsast maha niimitu l6plikku suhtarvu, kui nad isiku- ja ringkonnamandaate said ja pannakse erinevate erakondade suhtarvud ritta ja jaotatakse järgi jäänud mandaadid ära.

Jah, kogu selles ebaproportsionaalses süsteemis tuleb süüdistada kedagi härra (või proua) d\'Hondti, kelle meetod on siin aluseks võetud.
Juba agiteeritakse paremerakondi ühinema, muidu võib killustatus kevadeks veelgi suureneda ja mõned erakonnad üldse kaduda. Leida koos ühiseid jooni ja vastandada end jõuliselt vasakpoolsusele, see võiks olla üheks lahenduseks.

vandersell
22.10.02, 20:07
Originally posted by vello99

Ühe sõnaga võtaks kokku need valimised omalt poolt - perse...

Hääletasin nagu kogu oma täisea jooksul Isamaa poolt. Traditsioonid jne.
on jah see mainitud koht...
Mul samamoodi traditsioonid, mõõdukad, mõõdukad.. ja mis nüüd- valid mõõdukad, saad savipätsi, valid isamaaliidu, saad vanapaksu, valid reformi.. ehh... kahju kohe.. aga eks kevadel näeb.

vaikiv mees
23.10.02, 01:45

Jah, kogu selles ebaproportsionaalses süsteemis tuleb süüdistada kedagi härra (või proua) d\'Hondti, kelle meetod on siin aluseks võetud.
Juba agiteeritakse paremerakondi ühinema, muidu võib killustatus kevadeks veelgi suureneda ja mõned erakonnad üldse kaduda. Leida koos ühiseid jooni ja vastandada end jõuliselt vasakpoolsusele, see võiks olla üheks lahenduseks.

Jah, d\'Hondt v6tku! valimiste v6itja saab kokkuv6ttes veelgi rohkem kohti kui ta on 2ra teeninud nagu koonukad koos maameestega said \'95 riigikogus 32% h22lte eest koguni 41 kohta vms. Systeem, mida kesk-lane Alatalu siis k6vasti kritiseeris kui teised v6imul olid. Sest kui 3 parteid saab igayx 3% (j22vad 5% kynnise taha ja sisse ei saa, on arusaadavalt vaja 9%, mis neist j22b yle, ka kuidagi 2ra jaotada
Kuigi Res Publica v6ttis selgelt 2ra Isamaa& m66dukate h22led, vaadatakse asjale ka teisest kyljest-
Lisaks paranoikudele, kes leiavad, et Res P loodi kagebeelaste poolt, sest muud kanalid polnud enam efektiivsed, on k2ibel ka leebem versioon, et poliitikud viskavad I/liidu& M66dukad 2ra kui kantud s2rgi& riburada minnakse uude parteisse, mille maine pole rikutud. Noh nagu lagunend Koonderak-st on Rajud&Eenmaad keski&reformi jooksnud

Devil
23.10.02, 02:12
kuuldavasti tehakse ikka reform ja kesk koalitsioon .... nagu herr savipäts rääkis ... aga see ei muuda eriti midagi ... lihtsalt tehakse respublica mittemõjuvõimeliseks ... thats my opinion

kyps
24.10.02, 20:00
Maailma lõpp ei ole enam kaugel! Eestlased on ikka rumalad küll, kui mingi tühise 500 eegi eest end ära lastakse osta. Ülevoolav populism ja puust ning punaseks, see jõuab valijale kõikse paremini kohale.

Ise valisin Tõnis poiss Lukase. Selles osas tunnen ennast vähemasti hästi, et oma kodanikukohuse täitsin jälle ära.

Hetkel on minu hääled jagunenud 1 Reform ja siis 4 Isamaale. Reformi valides oli see erakond just loodud ja ootused olid mul suured:) Nüüd on paraku orava erakond end savipätsule maha müünud ja ....... Vaatame mis märtsikuu toob.

vandersell
25.10.02, 12:12
Originally posted by kyps

Eestlased on ikka rumalad küll, kui mingi tühise 500 eegi eest end ära lastakse osta. Ülevoolav populism ja puust ning punaseks, see jõuab valijale kõikse paremini kohale.

Arvad, et suuremas osas olid eestlased? Seda näeb tõesti märtsis. Ah jaa.. kui inimesed (pensiokad) selle 500 krooni õnge läksid, siis on nad lollid küll, eriti lollid on need väljaspool Tallinna elavad, kes arvasid, et saavad ka 500-, sest see papp läheb ainult Tallinna pensiokatele.

wal
29.10.02, 14:20
Minu kohalikus vallas olid Rahvaliit (kelle võit oli ette teada), Res Publika ja Isamaaliit ning üks üksikkandidaat. Valisin naabrimehe, kes kandideeris Isamaas ning kes sai ainsana oma nimekirjast ka sisse. Res Publicat lihtsalt ei usalda, nad meenutavad Miina Hindi mingit parteid anno 95, kes ka röökis vaid mingeid loosungeid a la endised välja. RP-l on vaid \"me oleme uus jõud\" ja muud ei midagi. Nüüd paistab, et nad jäävad kõikjal kõrvalt passima nagu omal ajal Reform tegi. Täna hommikul teatati raadios, et uus jõud kasutas häälte juurdesaamiseks vana poliitika nippe (fiktiivsed sissekirjutused Tallinnas). Rahvaliidu poolt ei hääletanud just sellepärast, et et nende võit oli ette kindel ning mulle üks pidev domineerija lihtsalt ei istu (nagu ka jalgpallis suurte ja edukate vastane)

Tembu
02.03.05, 18:04
Nüüd kui ResPublica ja Keskerakond teineteise rüppe on langenud on mul paar küsimust huulil: Kas maailmalõpp on tulemas? Kas lubadusi anda, ja neid mitte täita, on tõesti normiks saanud? Millised on poliitiliste vaadete erinevused Res Publical, Refomierakonnal, Keskerakonnal?
Üks vaid kindel - võimu ihkavad kõik. Ja kahjuks peame sellises maailmas edasi elama.

Ärge tulge mulle väitma,et olukord on vahepeal nii palju muutunud...

Wingback
02.03.05, 18:51
Justkui kõik varasemad sõnad söödi nüüd ära. Võimukriisid ju need igapäevased asjad.

Milleks üldse valimised... :sega5: :sega5: :sega5:

Martin
02.03.05, 19:01
Algselt postitas -Marko-
Justkui kõik varasemad sõnad söödi nüüd ära.

Mul on ka nendega kana kitkuda. Võtsid mult (loe: toredalt tudengilt) sissetuleku ära ja nii pidingi tööle minema. Kuradi jama.

SleepWalking
02.03.05, 21:17
teemast toredaid linke (http://www.respublica.ee/?id=5880)

Tembu
02.03.05, 21:31
Algselt postitas SleepWalking

teemast toredaid linke (http://www.respublica.ee/?id=5880)

Tõsiselt hea kraam...

mcnamara
03.03.05, 09:27
Algselt postitas Tembu
Ärge tulge mulle väitma,et olukord on vahepeal nii palju muutunud...

Vaesed respublikaanide valijad on vahest kohkunud, aga minu meelest on üksnes tore, et kõik kombinatsioonid ikka ära proovitakse ja läbikukkunuks tunnistatakse. Nii on järgmistel valimistel osalusprotsent veelgi väiksem ja keskerakond saab juba kaks kolmandikku volikogu kohtadest. Vaat siis on juba raske puhast enamust niimoodi maha mängida, nagu neil seekord õnnestus.
Aga mina valin jälle erakonda, kes volikokku ei saa ja siis on pärast lõbus nende kemplemist seal vaadata. :)

jyriöö
04.03.05, 13:57
Algselt postitas mcnamara

Aga mina valin jälle erakonda, kes volikokku ei saa ja siis on pärast lõbus nende kemplemist seal vaadata. :)

Mul tuli millegipärast esimesena Tööpartei silme ette, kuigi nad eelmine kord vist ei kandideerinudki. Vabandust. Vasakpoolsete erakondade esindatus tundub volikogus paratamatult tõusvat nagunii

vaikiv mees
04.03.05, 14:50
Algselt postitas jyriöö

Mul tuli millegipärast esimesena Tööpartei silme ette

on Riigikogus tuntud erakondi, kellest osa (kas siis ootamatult või siiski üsnagi ettearvatult) Tln linnavolikogust välja jäid (valijaskondki oluliselt erinev riigikogu valimistest),
aga eks toredad assotsiatsioonid võivad tekkida küll katkendliku info põhjal

vandersell
04.03.05, 15:32
Ma valin arvatavasti sama mcnamara poolt mainitud erakonda kuid siiski lootuses, et seekord on rohkem minuga kaasatulijaid. Sest vastasel juhul saavad tõesti teatud erakonnad liig palju kohti volikokku.

vello99
04.03.05, 16:11
See kõik on ikka päris naljakas. Eriti kui mõelda nende õnnetute peale, kes reformist sirge seljag bez rublikasse läksid, kuna reform keskiga punkti lõid. Vana nali: Politics - \"poli\" meaning many in Latin and \"tics\" bloodsucking animals...

SleepWalking
14.03.05, 14:39
Uhh ....

TALLINN, 14. märts, BNS - Res Publica Tallinna piirkonna juhatus otsustas esmaspäeval pealinnas koalitsioonist Reformierakonnaga loobuda ja alustab taas kõnelusi Keskerakonnaga.

\"Koos töötada pole lihtsalt võimalik,\" ütles Tallinna linnavolikogu Res Publica fraktsiooni esimees Andres Kork BNS-ile.

Piirkonna juhatuse otsus oli tema sõnul üksmeelne. Arutelul osalesid ka linnapea Tõnis Palts ja Res Publica linnavolikogu saadikud.

Kork lisas, et koalitsioonist loobumise ametlik teade saadetakse Reformierakonnale. Kork ütles, et kui ei õnnestu Keskerakonnaga uut võimuliitu moodustada, siirdub Res Publica Tallinnas opositsiooni.

Kork teatas esmaspäeval reformierakondlasest Tallinna linnavolikogu esimehele Maret Maripuule saadetud kirjas, et Res Publica kaalub koostöö lõpetamist. Kork väitis, et Reformierakond pole Res Publica nõudmisi arvestanud.

Martin
14.03.05, 15:40
Naljakas linn see Tallinn :)

RP enda pressikas oli selline:
RP Tallinn: Usaldus koalitsioonis oli kadunud

Res Publica Tallinna piirkonna juhatus otsustas tänasel erakorralisel koosolekul lõpetada senise koalitsiooni Reformierakonnaga ning avada uuesti läbirääkimised Keskerakonnaga uue koalitsiooni moodustamiseks.

RP Tallinna fraktsiooni esimehe Andres Korgi sõnul oli usaldus senises koalitsioonis kadunud. \"Kui partner meid tõsiselt ei võta ja meile olulisi küsimusi nimetab tsirkuseks, siis ei ole mõtet edasi minna,\" ütles Kork. \"Me lootsime, et nüüd saame asuda konstruktiivsele koostööle. Paraku lõppes esimene ühine koosolek sellega, et hakkas taas vana tuntud onupojapoliitika. Leidsime, et nii pole mõtet edasi venitada, piirkonna juhatuse tänane otsus oli ühehäälne,\" kommenteeris Kork.

Res Publica poolt määrati läbirääkimistoimkonna liikmeteks linna pea Tõnis Palts, fraktsiooni esimees Andres Kork ning piirkonna juhatuse esimees Sven Sester. Piirkonna juhatus tegi ka volikogu fraktsioonile ülesandeks kutsuda reedeks kokku volikogu erakorraline istung.

mcnamara
14.03.05, 16:06
Usaldus ju lihtsalt pidi kaduma. Mõeldamatu, et see reformi nägu ja tegu koalitsioon oleks valimisteni vastu pidanud. Sellega kirjutanuks ju RP omaenda surmaotsusele alla siin Tallinnas.
Ei saa nad muidu - peavad selle va Kesk+RP ikka ära proovima kah. Jõudu tööle! :)

Tembu
14.03.05, 16:11
Mu allkiri on ikka andekas ja ajakohane, või mis?

mazz
14.03.05, 16:29
Kas ma olen ainuke, kellele selle uue võimaliku koalitsiooniga seoses ilmub kohe silme ette Res Publica valimiste eelne reklaam, kus mängis taustaks tuntud meloodia filmist Viimne Reliikvia ning hääl kaadri tagant ütles Reformile viidates, et Res Publica ei astuks kunagi ninasarvikuga koalitsiooni?

Tore ja selge lauseehitus mul ikka küll, aga selline lubadus Res Publica poolt ju ometi oli, et Keskerakonnaga no way?

budu
14.03.05, 17:23
loodame et uued linna valitseijad ei lähe jälle lilleküla staadioni raha kallale,savisaarele ju ei meeldi vist jalka.

SleepWalking
14.03.05, 17:25
Algselt postitas budulojus

loodame et uued linna valitseijad ei lähe jälle lilleküla staadioni raha kallale,savisaarele ju ei meeldi vist jalka.

ma ei usu, et linn valitsuse aktsiaostu takistada saab.

budu
14.03.05, 18:26
aga ega selle savisaare jonni tea,kui see oinas on omale midagi pähe võtt siis kergelt ta alla ei anna.loodame et ta kunagi enam peaministriks ei saa.

mcnamara
14.03.05, 19:43
Algselt postitas mazz
Tore ja selge lauseehitus mul ikka küll, aga selline lubadus Res Publica poolt ju ometi oli, et Keskerakonnaga no way?

Mitte ühelgi tingimusel ja mitte iialgi ei tohi selliseid lubadusi uskuda. Ükski normaalne pollitik ei pea sellisest lubadusest kinni. Muidugi veel targem on see poliitik, kes sellist nõmedat lubadust ei annagi.

SleepWalking
14.03.05, 20:08
Ükski normaalne pollitik ei pea sellisest lubadusest kinni.

Vastupidi. Iga normaalne poliitik, kui on sellise lubaduse andnud, peaks sellest kinni pidama. Sellest, et reaalsuses niisuguseid poliitikuid ei eksisteeri, on kahju.

Tembu
14.03.05, 20:11

Ükski normaalne pollitik ei pea sellisest lubadusest kinni.

Vastupidi. Iga normaalne poliitik, kui on sellise lubaduse andnud, peaks sellest kinni pidama. Sellest, et reaalsuses niisuguseid poliitikuid ei eksisteeri, on kahju.
Just, iga INIMENE peab oma lubadustest kinni. Amet ei ole vabandus.

marcello
14.03.05, 21:02
Et keski kangutada tegeleti poliitilise prostitutsiooniga nüüd aga käib lihtsalt tavaline orgia ja üksteisele ära panemine.Kui toompeal oravad koos teiste erakondadega Vaheri suhtes kiunu lahti lasid siis all linnas vastati sellega,et oravad koalitsioonist kuradile saadeti.Meil pole ei huumorisaateid ega Pikrit vajagi,tsirkus käib laial rindel....

rohelineKonn
14.03.05, 21:23
ikka ja jälle meenub mulle Kissingeri surematu õigustus: indiviidide vahelistes suhetes kehtivaid eetikanormid ei kohaldu riikidevahelistele suhetele.

sosku
04.10.05, 16:58
Teab keegi, kas neid Etkari kohukesi kusagil müüakse ka või on tegu vaid osava väljamõeldisega?

Martin
04.10.05, 16:59
Algselt postitas sosku

Teab keegi, kas neid Etkari kohukesi kusagil müüakse ka või on tegu vaid osava väljamõeldisega?

Pakun, et pea igas poes. Ja kuulu hjärgi lähevad nagu soojad saiad.

Minu arust Kohukeste poolt ilgelt hea reklaamitrikk, olgu siis kas koos Keskerakonnaga või ilma nende teadmata. Kaks päeva Postimehe esikülge, EPLis arvatavasti kah kuskil. Kogu televisioon ja raadio. Sellist kampaaniat ikka oma rahadega ei tee. Leidlikkus aitab aga alati.

Refieus
04.10.05, 17:01
Aasta parim äriidee?

Daz Booob
04.10.05, 17:09
tegelt võiks nendesse kohukestesse panna ka veel heroiini

sosku
04.10.05, 17:13
Algselt postitas Martin
Pakun, et pea igas poes. Ja kuulu hjärgi lähevad nagu soojad saiad.
A..., siis peaks ka minema otsima ja asja ära proovima.
Teemast kõrvale. Ons nad ka siis maitselt head? Minu lemmikuks on poelettidet olevast rohkest valikust kujunenud Jänksi küpsisekohuke. Tootjaks Jõhvi firma Hea Meier.

ek
04.10.05, 21:56
teemasse rohkem tagasi tulles - kas kunagi pannakse hr. Savisaar ka vastutama riigi ja Tallinna raha raiskamise ja korruptiivse suunamise pärast?
kummaline on et kõik käib nii avalikult aga pole isegi korralikul tasemel süüdistust kokku suudetud panna. Kruuda ja Savisaare vahel ei ole ju raske seoseid leida ja neid ka tõestada.

Devil
04.10.05, 23:38
Valige Kaarel Kosk, kesklinn vist

sosku
05.10.05, 15:48
Savikas rääkis eilses Reporteris Ken Saanile, milles peitub selle osavalt väljamõeldud K-reklaami point.
1) Palts käskis reklaamid Tallinna tänavatelt maha võtta.
2) Plakatite tellija AS Kohuke (loe: Kruuda) kaebab linna selle peale kohtusse.
3) Kohtuveskid jahvatavad aeglaselt ja selleks ajaks, kui lahendini jõutakse on eTkar juba uus linnapea.
4) Kohus mõistab linnalt AS Kohukese kasuks välja nii ~2 milli.
5) Raha ei maksa ei Palts ega Savikas, vaid see taotakse kinni LINNA kassast.
6) Ajakirjandus saab jälle pasundada: \"Savisaar andis Kruudale 2 miljonit.\"
...
Edasine on juba minu fantaasia. Kruuda annab pool rahast Savikale tagasi. Kõik on rahul. Kesk võimul, kohukese bisnes õitseb, Kruuda ja Savikas said jälle suure summa maksumaksja raha oma taskutesse topitud. Geniaalne!

indrek
05.10.05, 15:53
Kohukestele järgneb uus ja hullem skandaal.
Kotleti oma.

(millegipärast läks pilt allkirja juurde - vaadake sinna)-

eston maravilha
05.10.05, 15:56
Algselt postitas sosku

Kesk võimul, kohukese bisnes õitseb

2 nädalat peale valmisiste lõppu lõpetatakse ka k-kohukeste tootmine. olen enam kui kindel

Martin
06.10.05, 16:06
http://www.postimees.ee/valimised/

norsk
06.10.05, 16:50
Algselt postitas Martin

http://www.postimees.ee/valimised/
Tänks! Täitsa huvitav asjandus.

Bobik
07.10.05, 16:17
Kohukesi ei müüda ju suurtes kaubanduskeskustes. ei maksa savisaare juttu igasuguse edukuse ja asjade kohta uskuda. Mailis Reps pidavat ka ilgelt hea haridusminister olema...

Martin
09.10.05, 10:36
Kas ma nägin valesti või on üks Keskerakonna reklaamikangelasi sellegi foorumi ja Eesti jalgpallifänluse tuntud isik?

Edit: Vastata võib ka privas.

salmer
09.10.05, 20:56
teadup2rast kutsutakse kohukeseks inimenest, kellel on tumedad juuksed, ent blondiini m6istus...
kui h2rra savisaar leiab, et ta peab enne valimisi rahvale kuulutama oma blondiinilikust, siis lasku k2ia....
minuarust n2eb see mehike seal kohukese paberil kohutavalt edgari moodi v2lja.

ja plakatid on paigutatud kah t2pselt 6igesse kohta, prygikastidele.... kui linnakodanikele ei meeldi, siis saab nad ilusti maha rebida ja 2ra visata!!!:D

Jaan
10.10.05, 08:23
Algselt postitas salmer

ja plakatid on paigutatud kah t2pselt 6igesse kohta, prygikastidele.... kui linnakodanikele ei meeldi, siis saab nad ilusti maha rebida ja 2ra visata!!!:D

Ei prooviks. Nädala algusepoole oli uudis, kus politsei pidas kinni kaks tegelast, kes kuskil Mustamäel öösel purjuspäi neid plakateid maha rebisid. Ilmselt said mingi laksu a la huligaansus või avaliku korra rikkumine...

Jyrka
10.10.05, 12:38
Kas ma olen ainuke, kellele Palts koju helistas ja ütles, et ma pean Kaupo Reede poolt valima?

kyps
10.10.05, 12:41
Algselt postitas Martin
Kas ma nägin valesti või on üks Keskerakonna reklaamikangelasi sellegi foorumi ja Eesti jalgpallifänluse tuntud isik?

Sattusin ka ise vilksamisi nägema. Pikast puust rääkis:) Kuhu me niimoodi jõuame?

Tembu
10.10.05, 13:59
Ma olen enam kui kindel, et tegu on tolle tuntud isiku teisikuga. Või samas...olen juba paar aastat mõtelnud, et kas kunagisel reklaamitegemise üritusel lipsu ja ülikonda kandnud ning harjumatult kaine olnud härra pole mitte too sama kodanik nimega S.....

zaz
10.10.05, 14:17
Algselt postitas Jyrka

Kas ma olen ainuke, kellele Palts koju helistas ja ütles, et ma pean Kaupo Reede poolt valima?

KAs Jyrka elab siis Haaberstis??? :sega2: :õnnelik: :r66m15:

fitti
10.10.05, 14:44
Algselt postitas Tembu
Ma olen enam kui kindel, et tegu on tolle tuntud isiku teisikuga. Või samas..

Kõnealuse ärra nick msn-s mõned ajad tagasi lubab arvata, et ta on tõesti oma hinge etkarile müünud. :P

realmadridfan
10.10.05, 14:55
Kes see on? Valgustage meid!!!

rohelineKonn
10.10.05, 15:37
toetamaks uute ja seksikate lahenduste loomist, käisin just nüüdsama e-hääletamas. väga popp ja mitte põrmugi pidulik.

SleepWalking
10.10.05, 21:00
Algselt postitas rohelineKonn
toetamaks uute ja seksikate lahenduste loomist, käisin just nüüdsama e-hääletamas. väga popp ja mitte põrmugi pidulik.

klikkasin ka ära.
pärast võtsin pidulikkuse tekitamiseks kerge hennessy.

Jyrka
10.10.05, 21:07
Algselt postitas zaz

KAs Jyrka elab siis Haaberstis??? :sega2: :õnnelik: :r66m15:

Õismäe niggas represent! http://img410.imageshack.us/img410/4615/emotwhatup1oa.gif

vaikiv mees
10.10.05, 22:54
oh hoidku, kuidas ma naersin, kui uudistest Ansipi avalikku/salajast e-haaletusest klipp oli,
kiivalt klaviatuuri varjates nagu kartes, et tema pealt spikerdatakse, sisestas pin-e,

Etkari-sugune kasutab seda enda huvides veel k6ige rohkem, arvan, mutikestele id-kaardi lugeri teenust pakkudes (s6nades on vastu muidugi, kardab, et h22l \"kaob kuhugi\")

Algselt postitas rohelineKonn

klikkasin ka ära.
pärast võtsin pidulikkuse tekitamiseks kerge hennessy.

shepard
10.10.05, 22:59
Algselt postitas Martin

Ei näinud valesti. On küll jah. Aga ainult kaine peaga. Muidu on suht normaalne.

Stinger
11.10.05, 11:42
Algselt postitas shepard

Algselt postitas Martin

Ei näinud valesti. On küll jah. Aga ainult kaine peaga. Muidu on suht normaalne.

Kas tõesti Sen on etkarjuugend?

zaz
11.10.05, 21:34
Aga Kaupo Reede tundub tõesti vahva kuju! :P Täna leidisn postkastist tema signatuuriga garantiikirja ja puha :doh:

Maarek
11.10.05, 21:39
Algselt postitas Stinger

Algselt postitas shepard

Algselt postitas Martin

Kas tõesti Sen on etkarjuugend?

Ütleme nii, et suu jäi ikka väga ammuli seda reklaami vaadates:oih: :oih:

fitti
13.10.05, 14:40
Stuudisse saabudes hakkas Savisaar aga kohe hädaldama. „Tõmba koomale,” nähvas ta Tõnis Lukasele. Too tõmbabki tooli sõnakuulelikult eest ära.

Saatejuht Aarne Rannamäe uurib Savisaarelt, miks viimane ainsana ei kanna erakonna märki revääril. „Tal on kohuke!” piiksatab Veskimägi. Savisaar naljaga kaasa ei lähe.

Oleks teadnud, et Andrus Kivirähk on ka Valimisstuudio stsenaariumi autor, oleks vahest ka telku ette end sättinud.. Koomikud.

Rein
13.10.05, 14:45
Algselt postitas fittibaldi

Stuudisse saabudes hakkas Savisaar aga kohe hädaldama. „Tõmba koomale,” nähvas ta Tõnis Lukasele. Too tõmbabki tooli sõnakuulelikult eest ära.

Saatejuht Aarne Rannamäe uurib Savisaarelt, miks viimane ainsana ei kanna erakonna märki revääril. „Tal on kohuke!” piiksatab Veskimägi. Savisaar naljaga kaasa ei lähe.

Oleks teadnud, et Andrus Kivirähk on ka Valimisstuudio stsenaariumi autor, oleks vahest ka telku ette end sättinud.. Koomikud.

Ma natukene vaatasin seda saadet.Päris lahe oli vaadata kuidas kõik Savisaart materdasid ja ega Savipäts midagi asjalikku ei rääkinud.Küsimustele vastas enamasti küsimusega või siis a la meie tegime nii,aga vaadake mis teie teete.

Bla bla bla ...

Martin
13.10.05, 14:48
Et vaatasin Eesti mängu satilt otse, võtsin stuudio linti. Peab kunagi vaatama, kui aega leian. Retoorikakool.

mcnamara
13.10.05, 14:53
Algselt postitas Martin

Et vaatasin Eesti mängu satilt otse, võtsin stuudio linti. Peab kunagi vaatama, kui aega leian. Retoorikakool.

Ära näe vaeva. Savisaar sai muidugi kenasti hakkama nagu alati, aga Ansip ja Reiljan tekitavad küll üksnes piinlikkust. Veskimägi ja Padar vähemalt üritasid midagi, aga kunni nendesugused muidugi ka ei kõiguta.
Selle poole tunnikese jooksul mida mina vaatasin ei räägitud kohaliku tasandi poliitikast sõnagi.

zaz
16.10.05, 13:09
Tere. Tuletan siis meelde, et täna on valimised!;) Kõik valima!

Mina lähen valima. Aga sina? :prill4:

Sen
16.10.05, 13:42
Jõudsin siis eile ka lõpuks tagasi ja võtaks sõna sel teemal.
Ise seda reklaami pole näinud ja ei tahagi näha ning ilmselt ei näegi sest enam seda paska ei näidata. Filmistuudio tegi mulle pakkumise ja võtsin selle vastu sest rahast ei ütle ma kunagi ära olgu siis tegu keskerakonna või kellega iganes. Arvan et 15 min eest 4000 on normaalne summa. Vaielge vastu kui soovite.
Selle rahaga sain käia Bratislavas koondist toetamas, mis pole ju paha.
Valimas käisin juba enne Bratislavasse sõitu ja valik oli loomulikult mu õemees kes kandideerib reformis. Riigikogu valimistel valisin respublika ja tänu sellele sain kaasa aidata meie staadioni valmimisel.
Nüüd on siis antud põhjalik aruanne sel teemal.

Ja kõik valima kes pole veel käinud!

Jyrka
16.10.05, 13:56
NELISADA KOLKEND KAHEKSA!

eika
16.10.05, 14:12
Hää meelega läheks valima, aga Keilas tundub see liiga mõttetu. Reformierakond on siin võimul olnud 10 aastat ja see, et nad uuesti võimule saavad on peaaegu 100% kindel. Ja ise valiks kah Reformierakonna, kuna nende eestvedamisel on Keilasse tulnud ujula ja teed on korras ja lauluväljak on korras ja teed on kah enam-vähem ning võimule tulles lubasid uue kooli ehitada ja Keila staadioni korda teha... vot sellised lood.

Ch1ller666
16.10.05, 14:22
Ma läheks ka valima kui saaks :( kuradi nõme vanuse piirang :viha:

Silver
16.10.05, 14:56
Reform. ;)

taku*
16.10.05, 15:06
kui ma oleks läinud valima siis oleks valind kas sotsiaaldemokraadid või reformi.. ilmselt sotsiaaldemokraadid.. aga ei läind valima..

Jeti88
16.10.05, 15:36
Kui mind valima lastaks siis valiks reformi kuna nad lubavad Kuressaare Linnastaadioni renoveerimist ja nende eestvedamisel ehitati ka Kuressaare Spordihall.

Martin
16.10.05, 18:31
Palju õnne Tallinnale. Teil asjad selged. Väidetavalt 41 kohta 63st. Päris hea.

Huvitav, kuidas Tartus on.

mcnamara
16.10.05, 18:35
Algselt postitas Martin

Palju õnne Tallinnale. Teil asjad selged. Väidetavalt 41 kohta 63st. Päris hea.

Huvitav, kuidas Tartus on.

Eks seal ole nagu alati.

Tallinna valimisaktiivsus näitab, et valimas käivad nüüd siin ainult kohukesed. Järgmiste Riigikogu valimiste järel saab Savisaar lõpuks vabad käed ja Jumal aidaku siis Eesti riiki.

zaz
16.10.05, 18:55
Algselt postitas Jyrka

NELISADA KOLKEND KAHEKSA!

no ei olnud sellise nummeriga kandidaati:oih:

mõtlesid et oled vaimukas? :D

Agaise...

Reform ;)

Jyrka
16.10.05, 19:01
Algselt postitas zaz

no ei olnud sellise nummeriga kandidaati:oih:

mõtlesid et oled vaimukas? :D

Agaise...

Reform ;)

Ok NELISADA KAHEKSAKEND KOL sobib? Huvitav, kas ma kirjutasin sedelile ka valesti?

EgoTrip
16.10.05, 20:18
rahvaliit

Raivo19
16.10.05, 20:21
isamaaliit (alatine reform jäi seekord kõrvale)

Scooter
16.10.05, 21:19
Opaa, mai jõudnudki kuhugi! :oih:

SleepWalking
17.10.05, 00:04
kas me sellist eestit tahtsimegi?

vaikiv mees
17.10.05, 01:24

kas me sellist eestit tahtsimegi?

<<

Tallinna valimisaktiivsus näitab, et valimas käivad nüüd siin ainult kohukesed. Järgmiste Riigikogu valimiste järel saab Savisaar lõpuks vabad käed ja Jumal aidaku siis Eesti riiki.

eks ka eelmiste kohalike valimiste j2rel oli analoogne seis, aga siis v6ttis kesk endale algul reformi ja siis rp seltsiks (vahepeal pani trekirattur rahvaliitu putku muidugi, r2nkade pingutuste hinnaga v2hemalt abs enamus toona l6huti) ,
t2na stuudios aga v6is ansipist nii aru saada, et kesk on nad \"2ra kurnanud\" vms ja teist korda samasse auku nad astuda ei taha, vist..

vaikiv mees
17.10.05, 01:37
Algselt postitas Devil

PS! Ilm oli tõesti ilus meil siin :prill6: et nii nagu noortele täkkudele kohane yks ilus bimbo :)

terve tsykkel on umber saanud, aga neiu gutman figureerib endiselt-
ekspressi (http://www.ekspress.ee/viewdoc/419E55CE48EBAA38C225709800262BBE) mahukas galeriis

pdf (http://www.ekspress.ee/ITF/EE/EEFOTO.nsf/0/46FB862E16F7034FC2257099003E9CF2/%24file/galerii.pdf)

Neiu Gutman on, muuseas, juba mõnda aega mitte ainult neiu, vaid ka noor ema.
Kartul maha/kotid taha/Nagunii ...//
Iga asi/kindlalt paigas/Täidetud/kõik tühjad augud/Igas augus/kindel kaigas/Kinni peetud/valed paugud (genialistid)

talle on oma rubriigis siiski atraktiivsem konkurent siginenud-
viljandi rahvaliidu noortekogust -monika kuzmina
http://www.sakala.ajaleht.ee/290905/gfx/4428433ab682a7337_2.jpg
auch

Stinger
17.10.05, 08:27
Kohukese kõrval vähemal 1 meeldiv uudis - Kojamees sai volikokku:õnnelik:

eestimees
17.10.05, 09:21
keilas kandideeris mees, koos oma valimisliiduga, kes varastas keilalt mitu mitu miljonit!! reform tahab staadionit ehita aga tema selle vastu, ise on veel KAPO valve all ja kohtu all. aga õnneks reform sai ainuvõimu ja keilasse kerkib kena ja suur staadion nagu nägin projekti pealt:õnnelik: :õnnelik:

mcnamara
17.10.05, 10:48
Algselt postitas vaikiv mees
eks ka eelmiste kohalike valimiste j2rel oli analoogne seis, aga siis v6ttis kesk endale algul reformi ja siis rp seltsiks (vahepeal pani trekirattur rahvaliitu putku muidugi, r2nkade pingutuste hinnaga v2hemalt abs enamus toona l6huti) ,

Eks sai mõnevõrra hullematki tulemust kardetud, kui lõpuks välja kukkus. Kohukese jõud on üle-eestiliselt muidugi piiratud ja riigikogu enamusest või isegi Koonderakonna 95. aasta imetulemuse kordamisest nad vast unistada ei saa.
Samas - Tallinna koondub aina rohkem inimesi ja aina rohkem siinseid eestlasi jääb valimispäeval koju.

Kohukese ainus alternatiiv on nüüd seoses RP varajase surmaga jälle äärmusparempoolse majanduspoliitikaga rahapartei, mis samuti tavalisele inimesele midagi ei paku. Minusugune saab nüüd üksnes marginaalseid jõude valida. Hõisata pole midagi.

Jaan
17.10.05, 12:15
Algselt postitas vaikiv mees

terve tsykkel on umber saanud, aga neiu gutman figureerib endiselt-
ekspressi (http://www.ekspress.ee/viewdoc/419E55CE48EBAA38C225709800262BBE) mahukas galeriis

pdf (http://www.ekspress.ee/ITF/EE/EEFOTO.nsf/0/46FB862E16F7034FC2257099003E9CF2/%24file/galerii.pdf)

talle on oma rubriigis siiski atraktiivsem konkurent siginenud-
viljandi rahvaliidu noortekogust -monika kuzmina

Neiu Gutman on, muuseas, juba mõnda aega mitte ainult neiu, vaid ka noor ema.

sosku
17.10.05, 15:49
Lugejakiri EPL-s
Teen ettepaneku alustada Savisaare suure sõbra ja sponsori härra Kruuda firmade toodete boikotti. Hakatuseks jätta riiulitele kuivama Tallinna Piimatööstuse, AS-i Kohuke ja AS-i Kalev tooted. Miks ma pean oma rahaga toetama vassimist, onupojapoliitikat, maksumaksja raha kantimist erafirmale ja sealt teatud erakonnale, susserdamist ja sullerdamist? Tarbijana hääletan iga päev oma rahakotist välja antava rahaga! Meelis Mettus
Just minu mõte! Toetan kahe käega.

mcnamara
17.10.05, 16:09
Algselt postitas sosku

Lugejakiri EPL-s
Teen ettepaneku alustada Savisaare suure sõbra ja sponsori härra Kruuda firmade toodete boikotti. Hakatuseks jätta riiulitele kuivama Tallinna Piimatööstuse, AS-i Kohuke ja AS-i Kalev tooted. Miks ma pean oma rahaga toetama vassimist, onupojapoliitikat, maksumaksja raha kantimist erafirmale ja sealt teatud erakonnale, susserdamist ja sullerdamist? Tarbijana hääletan iga päev oma rahakotist välja antava rahaga! Meelis Mettus

Siis kuuluta parem boikott kõigile Eesti firmadele, kes siin riigis poliitikute ja poliitika mõjutamisega tegelevad. Ainus probleem on vist selles, et \"ausat\" firmat on sel juhul pea võimatu leida.
Eestis on kohaliku tasandi poliitikud alati otseselt seotud kohalike ärimeestega. Tallinnas võib-olla veel vähemgi kui väikestes valdades, kus see on absoluutne reegel.

Martin
17.10.05, 16:32
Algselt postitas sosku

Lugejakiri EPL-s

Vaene Kalev. Ma juba kujutan ette, kuidas nende kasumid kahanevad. Mhmh, tundub loogiline. Kõik need 10 inimest, kes tooteid väldivad, metsik jõud.

Refieus
17.10.05, 16:35
Oinakari:)

Mida rohkem vingutakse ja kraaksutakse Keskerakonna ja Savisaare kallal seda rohkem hääli nad saavad :) Huvitav küll miks?

eestimees
17.10.05, 16:37
Algselt postitas amority

Mida rohkem vingutakse ja kraaksutakse Keskerakonna ja Savisaare kallal seda rohkem hääli nad saavad :) Huvitav küll miks?

savisaar ruulib:lahe:

realmadridfan
17.10.05, 16:37
Algselt postitas amority

Ei tea, aga sa võiksid kuidagi nii teha, et see monkey lehekülg tööle ka hakkaks.:)

Siim
17.10.05, 16:47
Oma hääle juba ennelõunal andnud Vaarika Thomberg ütles, et tema ei saanud valides pikalt mõelda. Ta hääletas oma ülemuse, kohaliku veefirma juhi poolt, kes juhtumisi on reformierakondlane.

«Kelle heaks töötad, nende seltsis peab ulguma,» rääkis ta. «Kuigi ma ise olen rohkem Isamaaliidu pooldaja.»

http://www.postimees.ee/171005/esileht/valimised/180308.php

mcnamara
17.10.05, 16:56
Algselt postitas Siim

Oma hääle juba ennelõunal andnud Vaarika Thomberg ütles, et tema ei saanud valides pikalt mõelda. Ta hääletas oma ülemuse, kohaliku veefirma juhi poolt, kes juhtumisi on reformierakondlane.

«Kelle heaks töötad, nende seltsis peab ulguma,» rääkis ta. «Kuigi ma ise olen rohkem Isamaaliidu pooldaja.»

http://www.postimees.ee/171005/esileht/valimised/180308.php

Igati loogiline ju. Boss võrdleb saadud häälte arvu alluvate arvuga ja kui numbrid ei klapi...

Muidugi - kui proua nüüd juhtumisi oma õige nime välja ütles, siis on kuri karjas.

Aga ma kujutan ette, et just nii need asjad siin Eestis käivadki.

Refieus
17.10.05, 17:07
Algselt postitas realmadridfan

Algselt postitas amority

Ei tea, aga sa võiksid kuidagi nii teha, et see monkey lehekülg tööle ka hakkaks.:)

Kle ta töötab aga preagu on teenusepakkuja servu maas. Lõuna paiku avastasin selle laheda asja:)

Siim
17.10.05, 17:10
Jätkates samal teemal...

Kuulsin täna hommikul Radio Maniast (vist), et mingi ülemus kuskil lubas alluva vallandada, kui too tema parteisse ei astu.

Huvitav, kas see häälteostmine ja muud korruptsiooniilmingud, mida nende valimiste aegu kuuleb igast endast lugupidavist ja vähem lugupidavast meediakanalist on mingi uus asi või varem lihtsalt ei jõudnud teema meediasse.

Ei teagi nüüd, kas olla selle üle õnnelik, et asjad avalikuks kistakse või masendunud meie poliitilise kultuuri üle.

Daz Booob
17.10.05, 19:18
\"poliitiline kultuur\"

vello99
17.10.05, 21:26
Tehakse seda mida lubatakse teha... Ja iga korraga astutakse samm edasi. Eelmine kord oli see jama kus Kesk vist ilmutas reklaami, et Kallas on **** ja Reform, et Savi**** on ****. Kuigi seadus ütleb seni, et isiku kasutamiseks reklaamis peab tolle kirjalik nõusolek olema. Ja tarbijakaitseamet ütles, et poliitiline reklaam tegelikult ei olega reklaam...

Ja nii me vaikselt sammume edasi, järgisteni veel 1,5 aastat aega, jõuab asju nuputada küll

Peeter I
07.09.09, 15:28
Kuidas Pärnus olukord on? Kas Viisitamm jääb võimule?

budu
07.09.09, 15:49
Kuidas Pärnus olukord on? Kas Viisitamm jääb võimule?

Viisitamm pannakse kinni hoopis

Malfoy
07.09.09, 15:53
Pärnus on põnev. Hr Kivimägi tundub, et on rahvaküsitlustes oma valimisliiduga eesotsas roolimas. Reformi kandidaat on nõrguke, IRL samuti suhteliselt nõrk. Martin Helme üritab midagi, kuid kas tal jaksu ka on, kardan et mitte. Viisitamm sai riigikogu valimistel 500+ midagi häält, poiss saab ema juurde minna peale valimisi,et siis ühiseid lapsi kasvatada

...Jumal...
07.09.09, 17:12
Aga kus Oper kandideerib?

allars
07.09.09, 17:17
Vaevalt, et ta üldse kandideerib.

Peeter I
08.09.09, 15:04
Vaadates Tartu linnapea kanditaate, siis ikkagi arvan, et Reformi kanditaat saab linnapeaks.

stark
08.09.09, 15:21
mina tellisin juba riigiportaalist www.eesti.ee e-valijakaardi.. ühesõnaga hoian kokku paberit ja valijakaart tuleb hoopis e-mailile.
:)

Rein
09.09.09, 10:09
Netis IDkaardiga ka hääletada saab?

Tundmatu
09.09.09, 12:42
Saab saab saab

Rein
09.09.09, 13:35
Tore, siis ma valin ka.

mcnamara
09.09.09, 13:47
Vaadates Tartu linnapea kanditaate, siis ikkagi arvan, et Reformi kanditaat saab linnapeaks.

Igal kandil oma taat. Igal taadil oma kant.

vaikiv mees
12.09.09, 12:00
Me Paide Tartut? (http://paber.ekspress.ee/viewdoc/BBFC2082776ADC7EC225762A0036953C)
Verbaalne kommunikatsioon ongi juba liiga… eelmine esmaspäev. Postkasti laekunud kaardike kirjaga “Me süda Tartut” peaks rääkima rohkem kui tuhat sõna. Väike oht muidugi on. Nagu iga Tartu-Tallinna maan*tee püsielanik teab, on Eestimaa süda Paide. Me Paide Tartut?

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:96skKHNW71ZOgM:http://www.jarva.ee/public/files/small_h283/xpaaa_syda_Copy%2520of%2520Copy%2520of%2520Paide_e estimaa_syda.jpg
http://www.reform.ee/UserFiles/Image/Vapid/165xX_3.jpg?5174

Peeter I
12.09.09, 12:21
Ega jah valimised.

freestyle01
12.09.09, 13:01
viisitamm rsk kandideerib uuesti

Peeter I
12.09.09, 13:04
viisitamm rsk kandideerib uuesti

Noo jah. Keegi valib ka teda?:)

Valimisdebatis võite näha Hillar Kohvi.

Peeter I
09.10.09, 13:28
Küsin lihtsalt huvi pärast. Kas keegi e-hääletanud on? Või veel teeb seda?

kyps
09.10.09, 13:49
Tehtud! Eks veidike valimised oma erilisust sellega kaotavad, aga lõpuks ikkagi mugavus maksab.

mcnamara
09.10.09, 14:13
Nojah, eile enne poolt kümmet hommikul oli juba minulgi valitud.

Rein
09.10.09, 15:01
Lähipäevil kavatsen ka mina ära hääletada. Vaja sõbramees lihtsalt linnast üles leida, sest enda arvutil pole IDkaardilugejat.

eston maravilha
09.10.09, 15:07
valisin klenski partei.

Rein
09.10.09, 15:16
valisin klenski partei.

Väga hea valik.
Ma valisin Eurokatel samuti Klenski.
Kahjuks minu piirkonnas pole ühtegi Klenski venda. On ainult Kesikud, IRL ja üksikkandidaadid. Proovin oma hääle anda Putinile. Eks näis kas ka õnnestub.

PS! Vana Tallinn vaheldumisi õllega on väga maitsev märjuke.

Shermann
09.10.09, 15:39
Tallinna valimismasin! (http://poliitika.postimees.ee/?r=692)

Täname vastamast! Võrdlesime Teie seisukohta kõigi kandideerivate erakondade platvormidega ja arvutasime välja seisukohtade ühisosa.

Tuginedes Teie vastustele leidsime kõige suurema kattuvuse nimekirjaga:

Erakond Isamaa ja Res Publica Liit

Seisukohad kattuvad 40% ulatuses

Võrdle minu vastuseid Erakond Isamaa ja Res Publica Liit omaga

Kattuvuselt teisele ja kolmandale kohale jäid vastavalt:

* Eesti Keskerakond Kattuvus 40%
* Spisok Klenskogo - Russkij Tsentr Kattuvus 35%

Kõige vähem ühtisid teie vastused järgnevate erakondadega:

* Erakond Eestimaa Rohelised Kattuvus 20%
* Eesti Reformierakond Kattuvus 25%
* Sotsiaaldemokraatlik Erakond Kattuvus 30%

mcnamara
09.10.09, 15:48
Tallinna valimismasin! (http://poliitika.postimees.ee/?r=692)

See on täielik saast. Vastamise järel ei eristu need erakonnad üksteisest üldse - kõik kattuvad 35-40%-liselt.
Või siis on kõigi platvormid üldjoontes sarnased. Mispuhul vahet ei ole, keda valid.

Rein
09.10.09, 15:54
Halenaljakas on vaadata kuidas kõik keerleb ümber Tallinna ainult.

zaz
09.10.09, 16:17
Tuginedes Teie vastustele leidsime kõige suurema kattuvuse nimekirjaga:

Spisok Klenskogo - Russkij Tsentr

selge siis...

eika
09.10.09, 16:49
Kusjuures tänavused televalimisreklaamid on päris naljakad. Näiteks reformi omad, kus lasteaialastele antakse toidu asemel Kesknädalad või inimene minestab küttearve saades. Viis pluss värk reklaamitootjatelt. Ja ka näiteks Keski reklaam, kus mingi Ansipi venekeelne intervjuu on täiesti kontekstist välja rebitud, on oma lahmimiselt päris humoorikas.

Peeter I
09.10.09, 17:04
See tehtud ja teeme veel on kah suht vaimukas.

Wingback
15.10.09, 00:42
Interneti vahendusel rohkem kui 100 000 valijat.
Koos eelhääletusel antud häältega on hääletanute arvuks nüüd 236 386, mis moodustab 21,6 protsenti kogu valijaskonnast.
Not bad. :)

stark
17.10.09, 03:04
Pole küll ilus küsida, aga kelle poolt keegi hääletab/hääletas?

Igaljuhul Pühapäeval KÕIK HÄÄLETMA!

17.10.09, 17:39
hääletasin allan allmeret kristiine linnaosas!

Mõnuagent 007
17.10.09, 18:21
mina hääletasin mingi hambaarsti poolt Rahvaliidu erakonnast

cannuman
17.10.09, 18:32
Megan Foxi poolt saab ka hääletada?

Mõnuagent 007
17.10.09, 18:38
Megan Foxi poolt saab ka hääletada?

hobuste poolt hääleta hipodroomil - erki kõlu.

Peeter I
17.10.09, 20:01
Ega keegi homsetest valijatest ei unustanud õppevideot vaadata?

orbitaaljaam
17.10.09, 21:31
juhtusin täna kuulma Russkoje Radiost Keskerakonna venekeelset lugu, loo nimi ilmselt oli midagi sellist nagu Mõ za tsentristõ. sisuks kuidas ansip on kõik persse keeranud ja tahab nyyd ka tallinnas võimu haarata ja kuidas keskerakond kõiki kaitseb ja lõpupoole on veel savisaare monoloog, mis oleks võinud olla vähe hoogsam ning oleks saanud selle savisaare räpiks nimetada. kiire otsing youtubes tulemust ei andnud kahjuks.
sattus mu kätte ka selle klenski-klouni partei flaier, kus üheks valimislubaduseks oli tõgituna umbes nii, et "meie lapsed on asjalikud, mitte ei kasva neist narkomaane ega prostituute

sziczinche
17.10.09, 23:29
keskerakond, kes siis veel!

cannuman
18.10.09, 01:33
gei-partei kes siis veel!

rainer44
18.10.09, 01:50
Minu hääl läheb nendel valmimisetel ilma mitte mingisugusegi kahtlseta keskerakonnale.

stark
18.10.09, 02:19
Kõik kes keskerakonda valivad võivad putsi minna.. ja seda kindlalt.

Värdpartei ei tohi lihtsalt võita. (vähemalt mitte Tallinnas).

Lööme sita oma linnast välja !!!

Aitab sellest

mjaasa
18.10.09, 02:42
Oravad, Kesk ja IRL on kõik parajad tondid. Ennem valin Sotsid või Rahvaliidu.

zaz
18.10.09, 03:16
juhtusin täna kuulma Russkoje Radiost Keskerakonna venekeelset lugu, loo nimi ilmselt oli midagi sellist nagu Mõ za tsentristõ. sisuks kuidas ansip on kõik persse keeranud ja tahab nyyd ka tallinnas võimu haarata ja kuidas keskerakond kõiki kaitseb ja lõpupoole on veel savisaare monoloog, mis oleks võinud olla vähe hoogsam ning oleks saanud selle savisaare räpiks nimetada. kiire otsing youtubes tulemust ei andnud kahjuks.

enjoy!
http://www.youtube.com/watch/v/IC_376_9tz8

stark
18.10.09, 03:17
No rahvaliit on vapsjee surnud erakond tegelt.. aga mine vali.

peaasi et keskerakonna poolt ei hääleta!

818
18.10.09, 04:04
http://www.iseseisvuspartei.ee <<<--- Lihtne ja loogiline valik!;)

Kasper
18.10.09, 04:09
gei-partei kes siis veel!
Ma nägin ka täna seda videot! :p

stark
18.10.09, 05:52
http://www.iseseisvuspartei.ee <<<--- Lihtne ja loogiline valik!;)

vaatasin kodulehte .. ei saanud aru mis on nende valimislubadused.. ?!?
Pilusid,neegreid ja muid muidu sööjaid riiki mitte lasta..?
jäi asi nagu arusaamatuks.

Tore et selline partei on aga see on ka kõik.
sama on ka selle vast loodud piraadiparteiga.

ega neil poliitikas asja väga pole.. rohkem ajavad lihtsalt oma asja.

Tuleb vaadata ikka sellised inimesed pukki kes midagi teeks ka.

Tegelt mul suva keda keegi valib , peaasi et mitte keskpärast keskerakonda !

Peeter I
18.10.09, 12:07
Keda Tartus kah valitakse?

Varikonto
18.10.09, 12:53
Tartus on valimisaktiivsus 26 % praegu seega valitakse keskerakond arvatavasti ja tartus tuleb võimuvahetus.

Delfino
18.10.09, 13:42
vaatasin kodulehte .. ei saanud aru mis on nende valimislubadused.. ?!?
inimestel elada mitte lasta..?
jäi asi nagu arusaamatuks.

Tore et selline partei on aga see on ka kõik.
sama oli ka selle kunagi loodud kommunisliku parteiga.

ega neil poliitikas asja väga pole.. rohkem ajavad lihtsalt oma asja.

Tuleb vaadata ikka sellised inimesed pukki kes midagi teeks ka.

Eriti mõttetu huumor sinupoolt!

mazz
18.10.09, 14:40
Avastasin muidugi alles valimisputkas, et rohelised polegi Haapsalus oma nimekirja üles seadnud. Seega ainult vastumeelsed ja veel vastumeelsemad valikud. Mõtlesin pikalt, kas kirjutada numbri asemele A-täht ja tõmmata ring läbi, aga lõpuks otsustasin siiski kõige sitema valiku vastu hääletada. Kahjuks tähendas see reformierakonna poolt hääletamist. Masendav.

stark
18.10.09, 21:58
http://g.delfi.ee/images/pix/file26342269_d56344adb5f9f65bc4.jpg

Haha.. Juku-Kalle Raid visati Keskerakonna peolt välja (http://www.delfi.ee/news/valimised2009/uudised/article.php?id=26342167&pictureID=26342249)

Meeldis selle tüübi tsitaat: Kadri Must on loll kui öö.

Peeter I
18.10.09, 22:01
Linnar Priimäel juba keel pehme. Kuigi ta võib ka niisama jobu juttu ajada.

fcfloraforever
18.10.09, 22:01
Linnar Priimägi etv-s. Jumala juua täis ju:D:D

Daz Booob
18.10.09, 22:11
vahepeal vaatasin, kui jutt läks kaklemise peale, et priimägi on vastu tatti saanud... aga krt, raibe oli lihtsalt veinivaati kukkunud.

Even
18.10.09, 22:53
tartu on ainuke normaalne, keskid on seal kusikud.

Peeter I
18.10.09, 22:59
Tallinnas ongi keskil ainuvõim käes. Savisaar lammutab. Õudne!