PDA

View Full Version : Eesti koondis FIFA edetabelis

Leheküljed : [1] 2 3

asdf
18.09.02, 14:22
FIFA maailma jalgpallikoondiste edetabelis tõusis Eesti võrreldes eelmise kuuga 10 kohta kõrgemale ning asub aprilli pingereas 119. kohal.

Edetabelit juhib endiselt Argentina, kellele järgnevad Brasiilia, Itaalia, Hispaania, Saksamaa, Tšehhi Vabariik, Prantsusmaa, Kreeka, Portugal ja Holland.

Eesti koondise 2010. aasta MM-valikturniiri alagrupikaaslastest asub Hispaania 4., Türgi 23., Belgia 48., Bosnia ja Hertsegoviina 62. ja Armeenia 78. kohal. Balti riikidest hoiab Leedu 48. ja Läti 73. positsiooni. Kanada, keda Eesti märtsis koduväljakul 2:0 võitis, asub FIFA pingereas 63. kohal. Eesti järgmine vastane Gruusia on aga 81. real.

Järgmine FIFA edetabel avalikustatakse 7. mail.

-Loom-
18.09.02, 14:23
niinii...ja mis on kõrgeim koht kus eesti olnud?? 67 ongi we?

asdf
18.09.02, 14:28
Veel meile tuttavatest riikidest uues edetabelis:
11. Portugal
12. Holland
13. Taani
14. Iirimaa
19. Belgia
22. Rootsi
24. Venemaa
29. Horvaatia (langes 3 kohta võrreldes eelmise kuuga)
37. Saudi Araabia
44. Soome
82. Küpros
97. Läti (tõusis 5 kohta)
101. Leedu (langes 3 kohta)
107. Moldova
109. Azerid
119. Fääri Saared
140. Andorra

vandersell
18.09.02, 14:35
Ehk on nii (http://www.fifa.com/rank/index_E.html) lihtsam ja ülevaatlikum.

asdf
18.09.02, 14:35
Minu andmete järgi on Eesti olnud Fifa edetabelis korra 64. (2001. aasta Aprillis) nii, et ei ole tegemist kõrgeima kohaga, aga märkimisväärse tõusuga siiski :õnnelik:

Martin
18.09.02, 14:41
Kohe soe tunne tuneb südamesse: Leedu on taas ületanud maagilise saja piiri :P

Jaak
18.09.02, 19:31
Originally posted by Martin

Kohe soe tunne tuneb südamesse: Leedu on taas ületanud maagilise saja piiri :P

Eks korvpalluritele on see 100 punni piir ju väga oluline :D :P
Aga jahm kui Eesti tuleb kahest Oktoobri mängust välja sama balansiga nagu Moldova & Horvaatia vastu, siis oleme ilmselt esmakordselt ajaloos TOP 60 hulgas kohtadel nii 57-60.

Jaan
18.09.02, 19:55
S6prade shotlasteni on ainult 4 kohta. Taeistest Briti satsidest on P6hja-Iiri ja Wales juba ammu seljataha j2etud. Viimane kyll teeb ise praegu hirmsat t6usu.

priity
18.09.02, 20:07
Kõikvõimalike koondiste rankinguid alates saab saab omavahel võrrelda aadressil:
http://www.fifa2.com/scripts/runisa.dll?s7:gp::67173+rank/charts
Igasugu põnevaid graafikuid tuleb välja. Balti ja SRÜ riikide hulgast on Eesti jälle 3-ndaks tõusnud :)

Meelis M
18.09.02, 21:13
nojah... eesti tõusis jälle... aga ei saa aru kuidas mingi saudi araabia ja sellised on tabeli tipu pool???

Oll
18.09.02, 23:23
Way to go Arno!
Ülikõva saavtus, kuidagi ootamatult suur hüpe aga siiski:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:
:õlu: :arm3:

Silver
19.09.02, 00:19
Lugesin ka artikleid ja arvan, et hüpe on suur! ;) üli lahe. Vaadates lôuna naabreid, siis neil see seis eriti hea ei ole riputakse seal 100 piiri l2heduses. Aga jah 10 kohta on märkimisväärne saavutus...

-madis-
19.09.02, 00:46
Estonia KEEP GOING ! ! ! :r66m7:

Rainman
19.09.02, 00:53
Kusjuures, kui nüüd võrrelda Balti riike sellel priity antud lingil, siis ikka üllatavalt masendav tagasiminek on Leedu jalgpallil. 1995 - 1999 oldi stabiilselt 50 piirimail, viimase kolme aastaga on langetud nüüd siis sinna, kus meie olime viimati 1998. aastal. Palju selles tabelis tõtt on, ei oska öelda, kuid järgmist Balti matši ootan küll pikisilmi, sest siis peaksime slaavlased küll rahulikult ahju panema :D Võtaks selle karika lõpuks ka oma valdusesse :lahe:

Jaan
19.09.02, 04:00
Jah, viimane. Varsti juba 70 aastat uut v6itu oodatud.

SDK
20.09.02, 00:16
Uvitav oleks teada mida, et mida lätlased ja leedukad ise asjast arvavad? On keegi nende Telfisid vms portaale jälginud? Kujutan ette tglt, et ega neile eriti rahu sei anna, et me neist niipalju eespool oleme...:D

Glazza
20.09.02, 01:31
Ilmselt toob tõusu viimase aja heade tulemuste kõrval nende endise Eesti koondise valumängude väljalangemine arvestusest, mis vasrti peakski hakkama suhteliselt uude ajajärku jõudma.

Loodame aga et Balti turniiri sama tõsiselt ei võeta kui eelmine aasta - miskipärast arvan et Pijpers sai aru, mida tähendab see turniir eestlastele..

Jaan
20.09.02, 03:49
Originally posted by SundanceKid

Uvitav oleks teada mida, et mida lätlased ja leedukad ise asjast arvavad? On keegi nende Telfisid vms portaale jälginud? Kujutan ette tglt, et ega neile eriti rahu sei anna, et me neist niipalju eespool oleme...:D

No vaatasin kuue varbaga inimeste delfit ja ainuke, millest enam-v2hem aru sain oli see - Arprats!
Tridinada un Tobago - 42;
Kotdivuara 49
Zambija -65
Mali, Igaunija,Omana , Togo, Burkina Faso virs Latvijas!!!!!!!!!!!

Tundub, et vend ei olnud rahul, et Cote d\'Ivoire, Omaan ja Eesti L2tist eespool on. Lisaks imestati, et Eesti viik Horvaatiaga t6stis meid 10 kohta, aga nende viik Rootsiga ainult 5 kohta. Lisaks on mul tunne, et yhes kommentaaris 2hvardati Eesti Tallinnas kotti panna. Leedulaste jutust ei saanud ma sittagi aru.

Jaan
20.09.02, 03:51
Originally posted by Stennur

Ilmselt toob tõusu viimase aja heade tulemuste kõrval nende endise Eesti koondise valumängude väljalangemine arvestusest, mis vasrti peakski hakkama suhteliselt uude ajajärku jõudma.

J2rgmine kuu peaks tabelist \"v2lja kukkuma\" Soome saun, seega on igal juhul t6usu oodata. No peaaegu igal juhul.

argo
20.09.02, 22:45
SUPPER!
No eks ikka endiselt: VÕITLE, EESTI, VÕITLE!
Ikka edasi ja edasi mitte sammukestki tagasi.:jump1:

SDK
20.09.02, 23:14
Originally posted by Jaan

Originally posted by Stennur

J2rgmine kuu peaks tabelist \"v2lja kukkuma\" Soome saun, seega on igal juhul t6usu oodata. No peaaegu igal juhul.

Välja kukub Soome saun ja lisandub magus 1:0 võit Belgia üle ;)

Meelis M
21.09.02, 00:14
yerr m8ie.... keep goin\' estonia! :jump1:

Poborsky
21.09.02, 16:29
Keegi eespool küsis, et mida lätlased ja leedukad arvavad: rääkisin kahe tuttavaga (üks Zhaligirise, teine Inkarase fänn), ütlesid, et Leedu jalgpalliliidul on rasked ajad ehk luik-haug-vähk-teema.

Soovitan seda Caca-Coala tabelit siiski mitte väga tõsiselt võtta, sest õnneks on jalgpall selline spordiala, kus paremusjärjestustel pole suurt kaalu ning pisike võib suurt (või väikest tugevat) valusasti pureda.

Kui Balti riikide juurde tagasi tulla, siis 2001. aasta Balti turniiri aegu ehk juulis (3.-4.07) 2001 olime selles tabelis 80. kohal, Leedu 94. ja Läti 95. Aga kõik me mäletame väga hästi, mis Riias juhtus: kaotasime Lätile 1:3 ja Leedule 2:5.

Kuigi ma olen fännina optimist, olen mõtlejana realist ning arvan, et Läti ja Leeduga on meil endiselt raske. Samas arvan, et praegu on Eestil parim (stabiilseim) pärastsõjaaegne koondis ning seetõttu ootan huviga ka 2003. aasta Balti turniiri.

jazzjansa
27.09.02, 13:17
Super.Nüüd veel võidud Uus-;Meremaa ja belgia üle ning olemegi 60 parema hulgas.
HOIATUS BELGIALE: OPER&Co. is coming.EURO 2004 :´WE ARE COMING,SEEING AND
WIN,WIN,WIN,WIN ONE GAME.:jump2: :jump2:

greenday
27.09.02, 20:06
Originally posted by Poborsky

Keegi eespool küsis, et mida lätlased ja leedukad arvavad: rääkisin kahe tuttavaga (üks Zhaligirise, teine Inkarase fänn), ütlesid, et Leedu jalgpalliliidul on rasked ajad ehk luik-haug-vähk-teema.

Soovitan seda Caca-Coala tabelit siiski mitte väga tõsiselt võtta, sest õnneks on jalgpall selline spordiala, kus paremusjärjestustel pole suurt kaalu ning pisike võib suurt (või väikest tugevat) valusasti pureda.

Kui Balti riikide juurde tagasi tulla, siis 2001. aasta Balti turniiri aegu ehk juulis (3.-4.07) 2001 olime selles tabelis 80. kohal, Leedu 94. ja Läti 95. Aga kõik me mäletame väga hästi, mis Riias juhtus: kaotasime Lätile 1:3 ja Leedule 2:5.

Kuigi ma olen fännina optimist, olen mõtlejana realist ning arvan, et Läti ja Leeduga on meil endiselt raske. Samas arvan, et praegu on Eestil parim (stabiilseim) pärastsõjaaegne koondis ning seetõttu ootan huviga ka 2003. aasta Balti turniiri.Kui tulemused sõltuksid alati täpselt edetabelist, kaotaks meie armas jalgpall mõtte, ja matemaatikud peaksid ka tõenäosusteooria peatükid õpikutes ümber kirjutama.

Urmo75
06.10.02, 02:10
Jah vaatan, et Euroopa koondistest paremuselt 3. tõus (meist rohkem tõusid vaid Šveits ja Wales). Super!:D

kotkas
23.10.02, 15:57
Eesti uues tabelis 63!!!

Stinger
23.10.02, 16:01
:reiv:

SDK
23.10.02, 17:11
:reiv: :reiv: :reiv:

greenday
23.10.02, 17:11
Ilus! Eesti ajaloo parim koht!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tembu
23.10.02, 17:29
See ju alles algus...:) Pikk tee veel käia...Poola pole enam kaugel!:)

Meelis M
23.10.02, 17:57
c00l... varsti on eesti esi kuuekümnes, kuid kas keegi oskab öelda, et kui kaua mingi mäng on seal tabelis arvel...nagu et kaua need portugali ja hollandi null-viied sees on?

Poborsky
23.10.02, 18:25
Äkki 7 aastat? FIFA kodukal on punktide arvutamise süsteem, aga see on nii keeruline, et ma ei viitsi sellest end läbi närida. 0:7-d hakkavad vaikselt välja kukkuma.

26.10.1994 Eesti-Soome 0:7
06.02.1995 Eesti-Norra 0:7
20.05.1995 Eesti-Leedu 0:7

ning 1:7-d
03.09.1995 Horvaatia-Eesti 1:7

greenday
23.10.02, 18:44
See süsteem ei ole tegelt üldse väga keeruline, soovitan soojalt läbi lugeda. http://www.fifa.com/rank/index_E.html

Loevad 8 viimase aasta tulemused järgmise valemiga:

Viimased 12 kuud (2002) : 8/8 väärtusest
+ eelmine aasta (2001) : 7/8 väärtusest
+ eelmine aasta (2000) : 6/8 väärtusest
+ eelmine aasta (1999) : 5/8 väärtusest
+ eelmine aasta (1998) : 4/8 väärtusest
+ eelmine aasta (1997) : 3/8 väärtusest
+ eelmine aasta (1996) : 2/8 väärtusest
+ eelmine aasta (1995) : 1/8 väärtusest

Nii et praegu mõjutavad veel tulemused alates 1994 oktoobrist eksole.

daK
23.10.02, 19:54
tänud greendayle. lõpuks sai mu väike mõistus selles vallas ka targemaks.

igal juhul - 63!!!! :juuksed: tase

ROOTSI KUNN
23.10.02, 20:21
Väga huvitav, endal polnud asjast aimugi !!!!;)

Poborsky
23.10.02, 20:23
Greenday, kas 1995. aasta tulemused jagatakse kaheksaga?

Lisaks peaks minu arvates seal olema ka asjaolu, et tugevamat võites saab rohkem punkte ja nõrgema puhul vähem. Kuidas sellega lood on? (vabandan, et pole aega allikat tudeerida)

silverman
23.10.02, 20:47

Lisaks peaks minu arvates seal olema ka asjaolu, et tugevamat võites saab rohkem punkte ja nõrgema puhul vähem. Kuidas sellega lood on? (vabandan, et pole aega allikat tudeerida)

1994 oktoober - 1995 oktoober jagatakse kaheksaga.

Ja see teine loogika on ka tõene, lisaks võib nõrk meeskond tugevale kaotades ka punkte teenida (olenevalt kaotuse suurusest ja vahest edetabelis). Ja veel üks tähtis asi on löödud väravad ja sisse lastud väravad, ikka mida rohkem seda parem. Loeb ka see, kui tähtsa mänguga tegu.
Aga jah, täpset süsteemi vist ei ole kuskilt võimalik lugeda (kõigi koefitsientide ja muuga).

Lisaks veel: arvesse võetakse iga aasta 7 parimat mängu, muidu tekiks erineva mängude arvu tõttu käärid sisse. Sellele lisatakse kõikide mängude keskmine korrutatud seitsmega.

Glazza
23.10.02, 22:29
---Ja veel üks tähtis asi on löödud väravad ja sisse lastud väravad, ikka mida rohkem seda parem.---

Tähte on ka huvitav norida - seega peaks meie 0-7d müüma :)

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Tahaks hoopis näha seda pässi, kes sihukese tohuvapohu välja mõtles ning seda haldab. Kindlasti mingi friik, kes elab koopas, sööb friikaid ja istub päev läbi arvuti taga oma kodulehte www.statistics.com tehes.

greenday
24.10.02, 00:05

Lisaks peaks minu arvates seal olema ka asjaolu, et tugevamat võites saab rohkem punkte ja nõrgema puhul vähem. Kuidas sellega lood on? (vabandan, et pole aega allikat tudeerida)Just nii nagu silverman ütles...

priity
24.10.02, 00:21
Nonii, ühest MM-l käinud tiimist (nimelt Hiinast) oleme juba möödunud.
Euroopa riikidest oleme aga 33.-ndad
Tabeli teatavat ajuvabadust näitab Inglismaa koondise tõus kahe koha võrra 9.-ndaks hoolimata koduväljakul tehtud viigist 85.-ndal kohal asuva Makedooniaga...

greenday
24.10.02, 00:23
Originally posted by silverman

1994 oktoober - 1995 oktoober jagatakse kaheksaga.

Ja see teine loogika on ka tõene, lisaks võib nõrk meeskond tugevale kaotades ka punkte teenida (olenevalt kaotuse suurusest ja vahest edetabelis). Ja veel üks tähtis asi on löödud väravad ja sisse lastud väravad, ikka mida rohkem seda parem. Loeb ka see, kui tähtsa mänguga tegu.
Aga jah, täpset süsteemi vist ei ole kuskilt võimalik lugeda (kõigi koefitsientide ja muuga).

Lisaks veel: arvesse võetakse iga aasta 7 parimat mängu, muidu tekiks erineva mängude arvu tõttu käärid sisse. Sellele lisatakse kõikide mängude keskmine korrutatud seitsmega.Kas mõtled kõikide koefitsentide all erinevate kontinentide, mängude tähsuse ja vastase tugevuse koefitsente? Need on küll olemas.

Rainman
24.10.02, 00:26
Kas tugevusgruppidesse jagamine käib selle sama FIFA tabeli järgi? Sel juhul on meil päris reaalne leida ennast järgmisel loosimisel kolmandast urnist :lahe:

greenday
24.10.02, 00:27
Originally posted by priity

Tabeli teatavat ajuvabadust näitab Inglismaa koondise tõus kahe koha võrra 9.-ndaks hoolimata koduväljakul tehtud viigist 85.-ndal kohal asuva Makedooniaga...
Miks see ajuvabadust on? Teatavasti tabel hõlmab viimase 8 aasta tulemusi, mitte vaid viimast tulemust. Pealegi tõus tabelis ei sõltu vaid endast, vaid ka sellest kui hästi või halvasti tabelis sinu kõrval asetsevad riigid panevad. On võimalik, et sa kaotasid punkt, sust eespool olevad kaotasid kõvasti rohkem, järelikult sa tõused...

greenday
24.10.02, 00:29
Originally posted by Rainman

Kas tugevusgruppidesse jagamine käib selle sama FIFA tabeli järgi? Sel juhul on meil päris reaalne leida ennast järgmisel loosimisel kolmandast urnist :lahe: Ei, see käib ainult eelneva valikturiiri tabeli koha järgi minu teada. Edetabeli järgi kindlasti mitte.

priity
24.10.02, 00:52
Originally posted by greenday

Miks see ajuvabadust on? Teatavasti tabel hõlmab viimase 8 aasta tulemusi, mitte vaid viimast tulemust.

Sellepärast on ajuvabadus, et tabel näitab nagu oleks Inglise koondis tugevamaks muutunud, kuid mäng makedooniaga näitas, et reaalsuses on asjad teistpidi.
Loomulikult ei suuda ükski süsteem reaalsust 100% peegeldada, seda ei püüagi väita. Imelik on lihtsalt see, et Inglismaa kes oktoobri kuu jooksul võitis võõrsil Sloveeniat ja kodus tegi viigi madalal asuva Makedooniaga sai tabelisse rohkem punkte lisaks (+13) kui nt. Türgi, kes võitis võõrsil sedasama Makedooniat ja võitis kodus Lichtensteini (+6). Eks põhjendus on kusagil 8 aasta tagustes mängudes, kuid vaevalt et nood eelajaloolised sündmused kedagi peale statistikute huvitavad.

silverman
24.10.02, 03:38
Kas mõtled kõikide koefitsentide all erinevate kontinentide, mängude tähsuse ja vastase tugevuse koefitsente? Need on küll olemas.

Ei, mõtlen seda, et mille järgi jagatakse neid punkte, kui maailma 100. meeskond võidab näiteks 2-1 maailma 70-ndat ja samamoodi 2-1 maailma 60-ndat. Punktiliselt on vahe sees, aga kus on selle arvutamise valem?

rauno
24.10.02, 14:10
samas arvata on et oktoobrikuu seis on arvutatud kuni 30sept.2002 sest nagu teada oktoober alles kestab ja st.mänge toimub veel kellelgi ja statistikat tavaliselt nagu poole kuu pealt vist ei tehta, nii et okt mängu tulemuset novembri tabelis kajastuvad ,ma arvan nii;) a ega päris kindel ka pole:P

jansa
24.10.02, 15:07
.. minu arust arvestatakse selles edetabelis ka klubide esinemisi erinevates rahvusvahelistes meistrisarjades, vähemalt olen kuulnud kuskilt et mingeid koefitsendi punkte klubide esitlused pidavat andma....võibolla eksin(loe - olen valesti kuulnud)

mcnamara
24.10.02, 15:38
Kui viitsite sellele greenday ülalantud lingile vaadata ja punktide andmise süsteemi läbi lugeda, saab selgeks, et arvestatakse ainult nö. A-koondise mänge. Millegipärast on reeglid 1999. aasta seisuga, aga ilmselt siis mingeid muudatusi tehtud pole.

greenday
24.10.02, 19:42

Miks see ajuvabadust on? Teatavasti tabel hõlmab viimase 8 aasta tulemusi, mitte vaid viimast tulemust.

Sellepärast on ajuvabadus, et tabel näitab nagu oleks Inglise koondis tugevamaks muutunud, kuid mäng makedooniaga näitas, et reaalsuses on asjad teistpidi.
Loomulikult ei suuda ükski süsteem reaalsust 100% peegeldada, seda ei püüagi väita. Imelik on lihtsalt see, et Inglismaa kes oktoobri kuu jooksul võitis võõrsil Sloveeniat ja kodus tegi viigi madalal asuva Makedooniaga sai tabelisse rohkem punkte lisaks (+13) kui nt. Türgi, kes võitis võõrsil sedasama Makedooniat ja võitis kodus Lichtensteini (+6). Eks põhjendus on kusagil 8 aasta tagustes mängudes, kuid vaevalt et nood eelajaloolised sündmused kedagi peale statistikute huvitavad.Ei nõustu sinuga. Minu meelest on tabeli süsteem tipp-topp.

priity
24.10.02, 19:55
Originally posted by rauno
samas arvata on et oktoobrikuu seis on arvutatud kuni 30sept.2002 sest nagu teada oktoober alles kestab ja st.mänge toimub veel kellelgi ja statistikat tavaliselt nagu poole kuu pealt vist ei tehta, nii et okt mängu tulemuset novembri tabelis kajastuvad ,ma arvan nii;) a ega päris kindel ka pole:P

fifa lehelt saad lugeda, et arvestatakse mänge mis on peetud kuni tabeli avaldamisele eelnenud neljapäevani. seega kõik viimased em valikmängud on tabelis arvestatud.

Jaan
24.10.02, 21:47
Originally posted by jansa

.. minu arust arvestatakse selles edetabelis ka klubide esinemisi erinevates rahvusvahelistes meistrisarjades, vähemalt olen kuulnud kuskilt et mingeid koefitsendi punkte klubide esitlused pidavat andma....võibolla eksin(loe - olen valesti kuulnud)

Klubide esinemise eest jagab punne UEFA ja selle koefitsendi p6hjal määratakse kohtade arv eurosarjades.

jansa
25.10.02, 12:45
.... jah nii ta vist tõepoolest oligi, see on ka loogiline...

jazzjansa
25.10.02, 23:14
Originally posted by jansa

Kui antaks ka punkte eurosarjades osalemise eest,siiis tõuseksid kohemaid nende riikide võimalused,kellel on rohkem tipptasemel meeskondi.Eesti nende hulka kahjuks ei kuulu.

jazzjansa
20.11.02, 16:17
Täna avaldatud edetabelist leiame Eesti koondise 62 kohalt.Seega koht kõrgemalt kui eelmise kuu tabelist .Tabelit juhib endiselt Brasiilia.Talle järgnevad Prantsusmaa ning Hispaania.Tänane vastane Island paikneb tabelis 56 real.
Seega tabel:
1. (1) Brasiilia 857 punkti
2. (2) Prantsusmaa 787 punkti
3. (3) Hispaania 779 punkti
4. (4) Saksamaa 763 punkti
5. (5) Argentina 741 punkti
6. (6) Inglismaa 734 punkti
7. (6) Mehhiko 731 punkti
8. (8) Türgi 728 punkti
9. (10) Ameerika Ühendriigid 720 punkti
10. (9) Holland 719 punkti
11. (11) Itaalia 710 punkti
12. (11) Portugal 709 punkti
13. (13) Taani 705 punkti
14. (14) Iirimaa 699 punkti
15. (15) Tšehhimaa 694 punkti
16. (15) Jugoslaavia 687 punkti
17. (19) Kamerun 685 punkti
18. (17) Belgia 682 punkti
19. (18) Paraguay 681 punkti
20. (20) Lõuna-Korea 671 punkti
.................................................. .................
42. (43) Soome 582 punkti
62. (63) EESTI 512 punkti
87. (92) Läti 460 punkti
98. (99) Leedu 424 punkti

Lapeteus
21.11.02, 12:11
Tubli on meie koondis, jätkab tõusvas joones. Võit Islandi üle peaks meid veel ülespoole upitama. Fakt on muidugi, et coca-cola tabeli arvutamis süsteemide järgi annavad frendly-d vähem punkti lisa, kui kvalifikatsiooni mängud. Tuleviku plaan võiks muidugi olla Soome kinni püüdmine :D

SleepWalking
17.12.02, 20:41
Detsembri edetabelis on Eesti tõusnud 60. kohale, kogu tabeli leiab aga Fifa kodulehelt (http://www.fifa.com/rank/index_E.html)

Devil
17.12.02, 21:19
lähiaja jaoks on vist lagi ees ja soome pyydmiseks +17 kohta läheks kiiresti paar imet vaja või ntx soome tugev langus, mis pole ka just kõige normaalsem, eks näeme mis saab ... tulevaseks aastaks võiks seada eesmärgi ntx top50 pääsemine

-madis-
17.12.02, 22:12
Eesti on siis aastaga tõusnud 23 kohta. Igati soliidne edasiminek. Nii et täiskäik edasi!
Samas on aasta jooksul teinud suurima tõusu Wales- tervelt +48 kohta.
Aasta suurima luuseri tiitel peaks siis olema Tšiili meestel -45 kohta.
Tuleva aasta eesmärgiks võiks tõesti seada top 50-ne.

Glazza
15.01.03, 19:11
Eesti koondis on võrreldes detsembriga langenud tabelis kahe koha võrra ning asub 62. positsioonil.

EM-valikmängude alagrupikaaslaste reiting: Belgia 16., Horvaatia 32., Bulgaaria 42. ja Andorra 137.

Endiste Nõukogude Liidu vabariikide reiting FIFA edetabelis on järgmine:
Venemaa 22., Ukraina 45., Valgevene 75., Gruusia 92., Usbekistan 103., Armeenia 110., Moldova 114., Aserbaidzhaan 116., Kasahstan 120., Turkmenistan 135., Tadzhikistan 170. ja Kõrgõzstan 173.

Jaan
15.01.03, 20:51
Mind hakkavad juba 2ra kottima v6rdlused Turkmenistani ja Tadzhikistaniga. Vanglas6brad pole s6brad. Kus on v6rdlus, n2iteks, Rootsiga?

ROOTSI KUNN
16.01.03, 12:23

Mind hakkavad juba 2ra kottima v6rdlused Turkmenistani ja Tadzhikistaniga. Vanglas6brad pole s6brad. Kus on v6rdlus, n2iteks, Rootsiga?

Jaan ,jutt jumala õige ,mis on meil pistmist mingite kesk-aasia sultaniriikidega.
Tahame hirmsasti euroopasse kuuluda ,kuid võrdleme end mingite aasia diktatuuridega.
Mis aga reitingusse puutub siis uus tõus peaks algama ,kusagil veebruaris -märtsis.:õnnelik:

Lapeteus
16.01.03, 12:46
Kevade poole tuleb analoogne tabel ka naiste vuti kohta Huvitav mis kauni kohad meie jalkaneiud hõivavad. Kui arvestada, et tabelisse pidi esialgu tulema ca 130 naiskonda, siis võib naiste koht isegi parem olla kui meeste 62-ne:P

Glazza
17.01.03, 02:51
Originally posted by Arse

Kevade poole tuleb analoogne tabel ka naiste vuti kohta Huvitav mis kauni kohad meie jalkaneiud hõivavad. Kui arvestada, et tabelisse pidi esialgu tulema ca 130 naiskonda, siis võib naiste koht isegi parem olla kui meeste 62-ne:P

Millest sa seda küll järeldad? Tabelit ei tehta selle järgi, et sa oled euroopast, seega eespool, vaid tulemuste järgi. Ning ma arvan, et kui sa siia ette laoks Eesti naiskonna viimased 50 kohtumist, siis oleks statistika kahjuks vist umbes 2-4-44. Numbrid numbriteks, aga fakt on see, et naiskond on ikka suht pidevalt kaotusekibedust tunnistama pidanud:oih:

murri
26.03.03, 14:25
FIFA poolt avaldatud värskes maailma jalgpalli edetabelis on Eesti koondis võrreldes eelmise kuuga langenud kolm kohta 65-daks.

http://www.sportnet.ee/uudis.php3?id=42486

jalgpallu20
26.03.03, 16:31
nu kui Kanadale märtsi lõpus puur täis lüüakse ja aprilli algul Bulgaaraiaga kah mingit moodi mingi norm tulmeus kobistatakse, siis ehk ootab juba TOP 60:D

Leivo-Tigu Vimb
03.04.03, 15:39
Kui FIFA tabelit vaadata, siis pärast viimast kahte mängu peaks Eesti mööduma Shotimaast ja Islandist :)

Ja kuskil 58 koht on ehk reaalne

Jaak
03.04.03, 16:35
Originally posted by Leivo-Tigu Vimb

Kui FIFA tabelit vaadata, siis pärast viimast kahte mängu peaks Eesti mööduma Shotimaast ja Islandist :)

Ja kuskil 58 koht on ehk reaalne

Võimalik, aga on varemgi juhtunud et analoogsete tulemuste pealt on hoopis kukutud mõned kohad. See FIFA tabel on lihtsalt niipaljude erinevate mõttetute ja pikaajaliste seostega, et loogika kaob lihtsalt ära. ;)

aiku
03.04.03, 19:38
Ausalt õeldes kes mitmendal kohal asub ei oma mingit tähtsust.Jalgpall on tänapäeval nii kiiresti arenenud ,et 70 kohal asuv meeskond võib võrdselt mängida 20 kohal oleva meeskonnaga ja pisiasjade kokku langemisel isegi võita.Ma arvan ,et EESTI läheb igast mängu maksimum punkte korjamaja ja see kas EESTI asub 65 või eespool on tähtsusetu.

Puhtalt minu arvamus.

eston maravilha
04.04.03, 01:27
bulgaaria vastu eesti küll maks piunkte koguma ei läinud. arno ise ütles

priity
04.04.03, 20:13
Originally posted by aiku
Ausalt õeldes kes mitmendal kohal asub ei oma mingit tähtsust.Jalgpall on tänapäeval nii kiiresti arenenud ,et 70 kohal asuv meeskond võib võrdselt mängida 20 kohal oleva meeskonnaga ja pisiasjade kokku langemisel isegi võita.Ma arvan ,et EESTI läheb igast mängu maksimum punkte korjamaja ja see kas EESTI asub 65 või eespool on tähtsusetu.
Puhtalt minu arvamus.

Kuigi olen ise korduvalt FIFA-tabelit kritiseerinud, tuleb siiski tunnistada, et mingi iva selles ikkagi sees on. Nt. kui riik esimese 50 hulgas pole, siis MM-le pääsu ei tasu loota (samas on see mõneti ringargument--MM-le pääsemiseks vajalike võitude hulk tõstab tabeli punktide hulga nõnda kõrgeks, et leiad riigi tabeli eesotsast)

tsaka08
04.04.03, 20:36
no see tabel tegelt ee anna riigi tugevusest nii palju teada näitex prantsusmaa oli enne mm esimesel kohal kud seal ee võitnud aindsatki mängu ee saand isegi väravat lüüa
,olex hia kui olex veel oma tabel euroopa meeskondadega ja seal võix olla punkti arvestus teist moodi

vaikiv mees
06.04.03, 14:49
Originally posted by ROOTSI KUNN

Jaan ,jutt jumala õige ,mis on meil pistmist mingite kesk-aasia sultaniriikidega.
Tahame hirmsasti euroopasse kuuluda ,kuid võrdleme end mingite aasia diktatuuridega.
Mis aga reitingusse puutub siis uus tõus peaks algama ,kusagil veebruaris -märtsis.:õnnelik:

seda jah, me ei pea enam sinna kaugele seljataha piiluma koguaeg,aeg on edasi l2inud, aga samas ei maksa unustada (ja see on ka must-valgel t6estus Eesti jalgpalli arengule), et olime veel aastat 15 tagasi konkurentsitult kehvim liiduvabariik, nyyd aga 3. venelaste&ukrainlaste j2rel

mcnamara
07.04.03, 10:00
Originally posted by tsaka08
no see tabel tegelt ee anna riigi tugevusest nii palju teada näitex prantsusmaa oli enne mm esimesel kohal kud seal ee võitnud aindsatki mängu ee saand isegi väravat lüüa
,olex hia kui olex veel oma tabel euroopa meeskondadega ja seal võix olla punkti arvestus teist moodi

Jah eks siin foorumis võib igasuguseid veidrusi lugeda, aga oi, oi, oi, oi, praegu on mul valus.:oih:
Et tegemist on ilmselt sellises vanuses inimesega, kes 2000. aasta EM-i näinud ei ole, siis on paljugi andeksantav. Lihtsalt info mõttes teatan siiski noorele vutisõbrale, et Prantsusmaa on 1998. aasta maailmameister ja 2000. aasta Euroopa meister. Milline meeskond pidanuks tema meelest enne 2002. aasta MMi FIFA edetabelit juhtima?

greenday
07.04.03, 13:06
Originally posted by mcnamara

Originally posted by tsaka08

Jah eks siin foorumis võib igasuguseid veidrusi lugeda, aga oi, oi, oi, oi, praegu on mul valus.:oih:
Et tegemist on ilmselt sellises vanuses inimesega, kes 2000. aasta EM-i näinud ei ole, siis on paljugi andeksantav. Lihtsalt info mõttes teatan siiski noorele vutisõbrale, et Prantsusmaa on 1998. aasta maailmameister ja 2000. aasta Euroopa meister. Milline meeskond pidanuks tema meelest enne 2002. aasta MMi FIFA edetabelit juhtima?True True. Nagu ma juba maninud olen, kaotaks jalgpall igasuguse mõtte, kui alati oleks kindel et, tabeli esimene võidab kõiki ja tabeli viimane kaotab kõigile.

Henri19
23.04.03, 16:01
ma usun, et eesti suudab enam-vähem mängida kõikide tippriikide meeskondadega. seda nad on juba tõestanud. koht peaks olema kindlasti kõrgemal.

Pätu
21.05.03, 18:32
kämoon.. see edetabel ei muuda midagi :) see pole üldse objektiivne ja ei näita hetkeseisu maailma jalgpallis.. tabeli kalkuleerimisel arvestatakse viimase 6 aasta tulemusi :D

greenday
21.05.03, 21:11
Originally posted by Pätu

kämoon.. see edetabel ei muuda midagi :) see pole üldse objektiivne ja ei näita hetkeseisu maailma jalgpallis.. tabeli kalkuleerimisel arvestatakse viimase 6 aasta tulemusi :DGet your facts straight.

Pätu
22.05.03, 00:29
ok sorri-sorri.. viimase 8 aasta tulemused lähevad arvesse

vaikiv mees
22.05.03, 00:39
Loe varasemaid postitusi sellest teemast- 7a tagustest l2heb arvesse 1/7 tulemustest vms, jne,
(edit: ikka viimased 8a jah, panin mälu järgi valesti, vt Poborsky&greenday postitused sama teema lk.2, 7-8a tagused 0:7 kaotused hakkavad ära kukkuma, uusi pakke pole juurde tulnud, sellest ka tõus tabelis)
p2ris viimase poole aasta heade tulemustega tippu ei roni jah,
aga see on natuke 6ige, et tabel pole p2ris obj (sellist polegi), n2iteks Eesti ei ole L2tist &Leedust parem meeskond, ehkki edetabelikoht seda n2itab..

ma usun, et eesti suudab enam-vähem mängida kõikide tippriikide meeskondadega. seda nad on juba tõestanud. koht peaks olema kindlasti kõrgemal
ei, Henry19, ma ei usu n2iteks, et Eesti suudaks Brasiiliaga nagu v6rdne v6rdsega m2ngida, maailma esimese paarikymne vastu eriti mitte, Shotiga jah, seda on n2idatud&Shoti on meist tabelis tagapool kah...

Pätu
22.05.03, 01:11
ütleme nii et kui 5 aastat tagasi said sa enamus mägnud tugevatega 5-0 sisse siis kuhugile ei roni :D

b0xter
25.05.03, 12:49
nyyd vastupidi :) kaitstaxe ja võidetaxe ;) ja seega tõustaxe!

magicm
04.06.03, 11:15
varsti läheb selle tabeli koostamine eriti raskeks, sest tundub, et enam ei saa ükski mängu tulemus üllatada, uued ja väiksed riigid tulevad peale ja teevad oma koondistega suuri tegusi. Ka Aafrika jalgpall hakkab tõusma ja seal on elanikke ka metsikult, kui need mängu ära õpivad siis hoitke alt, neil võhma on ning koondiseid tuleks palju... kuigi jah raha on ka mingi mees. Aga see muidugi võimas, et me juba 61 kohale oleme oma järjega tõusnud, ainult 1.5 miljonit meid ja tegusi teeme suuri :)

SleepWalking
04.06.03, 11:19
Originally posted by magicm
Ka Aafrika jalgpall hakkab tõusma ja seal on elanikke ka metsikult, kui need mängu ära õpivad siis hoitke alt, neil võhma on ning koondiseid tuleks palju... kuigi jah raha on ka mingi mees.

you\'re the man! :r66m9:

magicm
04.06.03, 14:11
mis sulle ei meeldinud, nii see minema hakkab... vähemalt viimasel MM sai seda juba kogetud... Senegal tegi juba seal ilma ja varsti tulevad teised ka järgi, kui süsteemi tööle saavad :doh:

greenday
04.06.03, 14:31

mis sulle ei meeldinud, nii see minema hakkab... vähemalt viimasel MM sai seda juba kogetud... Senegal tegi juba seal ilma ja varsti tulevad teised ka järgi, kui süsteemi tööle saavad :doh: Newsflash! Aafrikas on juba mitu aastat jalgpalli mängitud. Usu või ära usu!

Epic
04.06.03, 14:40

mis sulle ei meeldinud, nii see minema hakkab... vähemalt viimasel MM sai seda juba kogetud... Senegal tegi juba seal ilma ja varsti tulevad teised ka järgi, kui süsteemi tööle saavad :doh: Newsflash! Aafrikas on juba mitu aastat jalgpalli mängitud. Usu või ära usu!

Jah tõsi ta, et aafriklased on juba kaua jalgpalli mänginud ja kui poleks olnud ühte aastakümmnete tagust lennuõnnetust Kongo koondise jalgpalluritega(väga andekatega):( siis oleks juba ammu mõni Aafrika riik jalgpalli maailmameister:lahe:

lujk
04.06.03, 17:50
Olid need ikka kongolased? Ega sa ei pea silmas 18 Sambia koondislase hukkumist lennuõnnetuses 1993. aastal?

Originally posted by Epic

Jah tõsi ta, et aafriklased on juba kaua jalgpalli mänginud ja kui poleks olnud ühte aastakümmnete tagust lennuõnnetust Kongo koondise jalgpalluritega(väga andekatega):( siis oleks juba ammu mõni Aafrika riik jalgpalli maailmameister:lahe:

priity
04.06.03, 21:50
varsti läheb selle tabeli koostamine eriti raskeks, sest tundub, et enam ei saa ükski mängu tulemus üllatada, uued ja väiksed riigid tulevad peale ja teevad oma koondistega suuri tegusi. Ka Aafrika jalgpall hakkab tõusma ja seal on elanikke ka metsikult, kui need mängu ära õpivad siis hoitke alt, neil võhma on ning koondiseid tuleks palju... kuigi jah raha on ka mingi mees. Aga see muidugi võimas, et me juba 61 kohale oleme oma järjega tõusnud, ainult 1.5 miljonit meid ja tegusi teeme suuri :)
Kõigepealt poiss, mis su emakeele hinne on? Ei tahaks küll su õpetaja nahas olla...
Teiseks, kui me vaatame rahvaarvu maailmajagude kaupa, siis saame koostada järgneva pingerea: Aasia 3342 miljonit, Euroopa 863 m, Ameerika 786 m, Aafrika 598 m. Nii et pole seal rahvast midagi nii palju. Vastavalt sinu teooriale peaks hoopis aasialased kõige kõvemad jalgpallurid olema.

teoreetik
05.06.03, 14:12
Minu arust on tähelepanuväärne kas USA 10.koht,USa on ikkagist õige jalgpalliga varjus olnud,neil ju seal oma jalgpall ja pesapall...ja nüd on ju neil veel uus 13.aastane Ghana päritoluga mängija,kellest tulevikus väga suur täht võib saada.Minule isiklikult meeldib USa jalgpall,neil on noored andekad talendid,kes oskavad hästi mängida ning kes kunagi USa kõrgele maailma tippu võivad tõsta!;) :) :õnnelik:

Vürst
07.06.03, 15:12
Tähelepanuväärne on kindlasti see,et 15 esimese hulgas on koguni 11 Euroopa riiki.Ülejäänud on Ameerikast(3 lõunast ja 1 põhjast)pärit riigid.Nii et muu mandrite tõusu annab veel ikka päris kaua oodata.Kuigi viimane MM turniir näitas ,et see aeg on tulemas kus FIFA edetabelis on kõrgel ka Aafrika ja Aasia riigid.

Eesti 61 koht on kindlasti Eesti taset arvestades liiga madal, kuid eks see ka aja möödudes paraneb ja kui see tabel oleks tehtud 1 või 2 aasta tulemustega ei oleks sellel ilmselt mingit mõtet.

Black_Magic
10.08.03, 02:12
no loodame, et kui Pijpers siit Eestist lahkub, siis ei tule asemele mingi johman, kes kukutab Eesti FIFA edetabelis mõnele kehvale kohale

Glazza
10.08.03, 10:49
Originally posted by Black_Magic

no loodame, et kui Pijpers siit Eestist lahkub, siis ei tule asemele mingi johman, kes kukutab Eesti FIFA edetabelis mõnele kehvale kohale

Just!!

Sinu jutus peitub see tõsine tõde!

Peku
10.08.03, 12:54
kui juba tähelepanuväärsusest rääkida, siis on tähelepanuväärne, et Prantsusmaa ja Brasiilia on juba päris kaua olnud 2-kesti seal kõikse tipus.
ma loodan ja arvan, et peale järgmist mmi tuleb seal muutus ja tippu tõuseb näiteks saksamaa või inglismaa või midagi muud huvitavat. ja siis veel ma loodan, et usa langeb viimaseks:õnnelik:

SleepWalking
10.08.03, 22:55
Originally posted by Peku
ja siis veel ma loodan, et usa langeb viimaseks:õnnelik:

you are the man, peku! aga mistõttu selline lootus?

Peku
11.08.03, 13:18
Originally posted by SleepWalking

oehh, lihtsalt ei salli neid

teoreetik
15.08.03, 22:23

Originally posted by SleepWalking

oehh, lihtsalt ei salli neid

Sae pekki peku,ole siis mingi taani ja mis iganes euroopa riigi poolt,mina aga tahaks ja loodaks et jalgpall areneks ning peale euroopa riikide mängiksid paljud riigid omavahel võrdset ning ilusat jalgpalli mida oleks ka kõigil teistel ilus vaadata.AAfrika riigid on tõusu teel ,kuid samas on jälle vahel mingid langused kah.Selge see et euroopa ja lõuna ameerika on praegu enim arenenud maailmajaod kus mängitakse head jalgpalli,kuid kui toimuks suur areng ka tesites maailma osades(nagu näiteks aasia p-ameerika ja aafrika) oleksid kõik suurturniirid alati senisest palju huvitavamad ning iga mäng võiks lõppeda mistahes seisuga mistahes riigi poolt vaadates.:doh: :oih:

Peku
16.08.03, 13:10
maha võrdne ja ilus jalgpall:D

K1ly
16.08.03, 16:20
Et kõik riigid oleksid võrdsed seda ei juhtu küll eales :D
On tugevad, keskmised (kuhu kuulub Eesti) ja nõrgad et kõik oleksid võrdsed seda külle ei juhtu:oih:

clever
16.08.03, 22:09
USA jalgpallili pole midagi viga ja seal see areneb tõusvas trendis tänu sisserändajatele, kes tahavad, et lapsed jalgat mängiks kohalike pallimängude asemel.

Loodaks kah, et Eestis ikka keskmike tasemesse kuulub, kuigi ausalt kardan, et meie FIFA tabeli koht ei kajasta tegelikku taset. See on lihtsalt ehe joppamine, et me nii kõrgel oleme tabelis. Tegelikku taset näitab kasvõi Balti Turniir. Kui poleks nii nutikat koondise treenerit nagu Pijpers, siis oleks meie koht endiselt allpool kohta 80. Peaaegu iga meeskond võib padukaitses viigipunkte saada.

Pätu
17.08.03, 00:19
ei tahaks siin pijpersi laita aga peaksin ikkagi ütlema, clevr, et eesti suht kaitsele orienteeritud meeskond.. kaitseme terve meeskonnaga enamasti

Ono
17.08.03, 00:23
Originally posted by clever

USA jalgpallili pole midagi viga ja seal see areneb tõusvas trendis tänu sisserändajatele, kes tahavad, et lapsed jalgat mängiks kohalike pallimängude asemel.

Loodaks kah, et Eestis ikka keskmike tasemesse kuulub, kuigi ausalt kardan, et meie FIFA tabeli koht ei kajasta tegelikku taset. See on lihtsalt ehe joppamine, et me nii kõrgel oleme tabelis. Tegelikku taset näitab kasvõi Balti Turniir. Kui poleks nii nutikat koondise treenerit nagu Pijpers, siis oleks meie koht endiselt allpool kohta 80. Peaaegu iga meeskond võib padukaitses viigipunkte saada.

Jah ma tahaks sama lisada, mis saaks siis kui kõik nii umbkaitset mängiksid?
Siis saaks mingi Kongo vennad ka ehk viikidega finaali.
Suure loomad, need jõuavad kaitses rabada, mingi välkkiire kutt ette ja lööb ehk mõne kolli ka... mulle see umbkaitse kahjuks ei istu.. kuigi jah, tulemus loeb ehk vutis rohkem.

eston maravilha
17.08.03, 01:48
Originally posted by Ono

Suure loomad, need jõuavad kaitses rabada, mingi välkkiire kutt ette ja lööb ehk mõne kolli ka... mulle see umbkaitse kahjuks ei istu.. kuigi jah, tulemus loeb ehk vutis rohkem.

oled näinud mõnda kongo või mõne muu non-mainstream aafrika meeskonna mängu.. aafrika kaitsijad pole just suurem asi mängijad. isegi kui istuks terve mängu kaitses ei suudaks nad brasiili, prantsusmaa vms vastu puhast võrku hoida.. isegi musta kontinendi tugevamate meeskondade kaitse on suht läbikäigu hoov

kaala
17.08.03, 12:41
Originally posted by eston#21

Originally posted by Ono

oled näinud mõnda kongo või mõne muu non-mainstream aafrika meeskonna mängu.. aafrika kaitsijad pole just suurem asi mängijad. isegi kui istuks terve mängu kaitses ei suudaks nad brasiili, prantsusmaa vms vastu puhast võrku hoida.. isegi musta kontinendi tugevamate meeskondade kaitse on suht läbikäigu hoov nüüd ma küsin et kas sina oled mõnda kongo mängu näinud?
ti

ei tahaks siin pijpersi laita aga peaksin ikkagi ütlema, clevr, et eesti suht kaitsele orienteeritud meeskond.. kaitseme terve meeskonnaga enamasti
nagu pjipers ikka ütleb algab rünne kaitsest

eston maravilha
17.08.03, 13:04
olen küll jah..

Jaan
18.08.03, 03:37
Originally posted by clever

Olenevalt statistikast on jalgpall USAs noortesport nr. 1 v6i 2. Ja seda ei saavuta ainult immigrantide abiga.

jyriöö
18.08.03, 12:06
OT, aga milline on see USA-s jalgpalliga konkureeriv spordiala. Lihtsalt huvitav teada...

eston maravilha
18.08.03, 13:02
pesapall ilmselt

Jaan
18.08.03, 14:15
Noortespordis oli korvpall, aga too statistika arvestas ilmselt ka mingeid t2navail m2ngijaid, mitte koole-klubisid. Ainult viimaseid arvestades peaks jalgpall olema nr. 1.

priity
18.08.03, 16:09

Noortespordis oli korvpall, aga too statistika arvestas ilmselt ka mingeid t2navail m2ngijaid, mitte koole-klubisid. Ainult viimaseid arvestades peaks jalgpall olema nr. 1.

Jaani viidatud statistikat pole näinud, kuid eeldatavalt on jalgpall USA-s noortesport nr.1 tänu suurele tüdrukute osakaalule jalgpallitrennides. Kui naisterahvas soovib mingit võistkonnamängu profina harrastada, siis USA-s peale korvpalli ja jalgpalli muud valida polegi.
MLS kohta ainult niipalju, et kes soovib igavusest imelikuks minna, siis neile soovitan selle liiga mänge jälgida (tõsi kui Stoichkov mängib, siis niii igav pole). Kui võrrelda omavahel USA meeste ja naiste jalgpalliliigade mängude huvitavust, siis minu eelistus kaldub kindlalt viimase poole.

teoreetik
18.08.03, 22:16
Minule USA jalgpalliareng meeldib just selle pärast et nad suudavad jalkat arendada endil ka Korvpalli,pesapalli ning nende endi jalgpalli kõrvalt.Ning nad on teinud seda väga edukalt.See teebgi asja toredaks et paljude,väga paljude ameerika laste kõrvalt kes valivad enda spordiharrastuseks kas pesapalli või korvpalli leiavad endale sobivaks harrastuseks õige jalgpalli ehk siis nende keeles soccer´i.Ja nagu ennist siin öeldi on see suurelt tänu ameerika naisjalgpalluritele.:doh: :)

Artista
29.08.03, 14:51
Düsgraafia on siin foorumis endiselt hinnas. Aga see selleks. Priity, milles see igavus seisneb. Mis nad sääl teistmoodi teevad? Lihtsalt huvitav teada.

kaupo
29.08.03, 21:27
Pange tähele - kas 2010 või 2014 mängib USA MM-i poolfinaalis vähemalt. Viimasel, 2002 aasta MM-il tegi USA paar väga head mängu. USA mängud olid kiired, lahtised, võitluslikud ja efektsed. Igal juhul jätsid sümpaatse mulje ja arvestades tohutut potentsiaali, siis varem või hiljem tuleb see riik maailmameistriks. Ja ei saa märkimata jätta ka Aasia jalgpalli tõusvat joont. Aafrika imemeeskondadest on räägitud juba sellest ajast, kui Kamerun eesotsas Roger Milla`ga mehetükke tegi.
Samas ei ole tabeliseis alati just mitte ülearu õiglane. Prantsusmaa koht enne 2002 MM-i oli jutuks ka sel ajal. Ja nagu öeldud - Eesti ei ole Lätist või Leedust nii palju parem ja Türgist nii palju halvem. Või kui õiglane tundub seis, kui 7. on Türgi, 15. Taani ja 19. Rumeenia aga nendega igal juhul võrdsed Venemaa, Ukraina ja Austria vastavalt 38., 46. ja 50. Või kas Austraalia 63., Peruu 71. ja Tšiili 73. koht on õiglased? Aga parema puudumisel tuleb sellega rahul olla.

Jaan
30.08.03, 07:01
Originally posted by hullpaks

Pange tähele - kas 2010 või 2014 mängib USA MM-i poolfinaalis vähemalt. Viimasel, 2002 aasta MM-il tegi USA paar väga head mängu. USA mängud olid kiired, lahtised, võitluslikud ja efektsed. Igal juhul jätsid sümpaatse mulje ja arvestades tohutut potentsiaali, siis varem või hiljem tuleb see riik maailmameistriks. Ja ei saa märkimata jätta ka Aasia jalgpalli tõusvat joont. Aafrika imemeeskondadest on räägitud juba sellest ajast, kui Kamerun eesotsas Roger Milla`ga mehetükke tegi.

Just nimelt! R22gitud...

Litmanen37
30.08.03, 08:32
Muideks USA esiliigas pelab ka yks eestlane

Vürst
30.08.03, 09:47
Originally posted by Litmanen37

Hm vot see oli küll üllatus, kuid kas sa soostud ka nime avaldama?Või sa ei tea seda?Igatahes oleks tore teada.

17
09.09.03, 17:55
Ei hakanud uut teemat tegema, aga leidsin kuskilt vanast ajalehest (vist oli Äripäev) mingi vana FIFA edetabeli ja see oli nüüd üpris võõras.Igatahes selline nägi ta välja:

1.Brasiilia
2.Norra
3.Hispaania
4.Saksamaa
5.Argentiina
6.Itaalia
7.Taani
8.Venemaa
9.Portugal
10.Mehhiko
11.Šveits
12.Bulgaaria
13.Kolumbia
14.Rumeenia
15.Rootsi
16.Iirimaa
17.Holland
18.Prantsusmaa
19.USA
20.Uruguai
21.Egiptus
22.Inglismaa
23.Šotimaa
24.Gaana
25.Tuneesia
26.Zambia
27.Tšehhimaa
28.Poola
29.Belgia
30.Kreeka
31.Türgi
32.Cote d\'Ivore
33.Jaapan
34.Nigeeria
35.Maroko
36.Saudi Araabia
37.SOOME
38.Kamerun
39.Tšiili
40.Slovakkia

49.LEEDU

65.LÄTI

123.EESTI

kaala
09.09.03, 22:32
Originally posted by Roberto Carlos

Ei hakanud uut teemat tegema, aga leidsin kuskilt vanast ajalehest (vist oli Äripäev) mingi vana FIFA edetabeli ja see oli nüüd üpris võõras.Igatahes selline nägi ta välja:

1.Brasiilia
2.Norra
3.Hispaania
4.Saksamaa
5.Argentiina
6.Itaalia
7.Taani
8.Venemaa
9.Portugal
10.Mehhiko
11.?veits
12.Bulgaaria
13.Kolumbia
14.Rumeenia
15.Rootsi
16.Iirimaa
17.Holland
18.Prantsusmaa
19.USA
20.Uruguai
21.Egiptus
22.Inglismaa
23.?otimaa
24.Gaana(!)
25.Tuneesia(!)
26.Zambia(!)
27.T?ehhimaa
28.Poola
29.Belgia
30.Kreeka
31.Türgi
32.Cote d\'Ivore(!)
33.Jaapan
34.Nigeeria
35.Maroko
36.Saudi Araabia
37.SOOME
38.Kamerun
39.T?iili
40.Slovakkia

49.LEEDU

65.LÄTI

123.EESTI
gaana? äkki mõtled guinead? või ghana kui sellist olemas on:P

17
10.09.03, 16:02
Originally posted by kaala

1.Brasiilia
2.Norra
3.Hispaania
4.Saksamaa
5.Argentiina
6.Itaalia
7.Taani
8.Venemaa
9.Portugal
10.Mehhiko
11.?veits
12.Bulgaaria
13.Kolumbia
14.Rumeenia
15.Rootsi
16.Iirimaa
17.Holland
18.Prantsusmaa
19.USA
20.Uruguai
21.Egiptus
22.Inglismaa
23.?otimaa
24.Gaana(!)
25.Tuneesia(!)
26.Zambia(!)
27.T?ehhimaa
28.Poola
29.Belgia
30.Kreeka
31.Türgi
32.Cote d\'Ivore(!)
33.Jaapan
34.Nigeeria
35.Maroko
36.Saudi Araabia
37.SOOME
38.Kamerun
39.T?iili
40.Slovakkia

49.LEEDU

65.LÄTI

123.EESTI

GHANATmõtlesin

mcnamara
10.09.03, 17:18
24.Gaana(!)
25.Tuneesia(!)
32.Cote d\'Ivore(!)

Mida põrgut need hüüumärgid peaksid tähendama? Ghana on läbi aastakümnete olnud Aafrika tugevamaid koondisi (ARK võitja 1963, 1965, 1978, 1982), sama tuleb märkida korduvalt MM-finaalturniiridel käinud Tuneesia kohta, ning Cote d\'Ivoire oli ka mitte väga palju aega tagasi Aafrika Rahvuste Karika võitja (1992).

17
10.09.03, 17:52
Originally posted by mcnamara

24.Gaana(!)
25.Tuneesia(!)
32.Cote d\'Ivore(!)

Mida põrgut need hüüumärgid peaksid tähendama? Ghana on läbi aastakümnete olnud Aafrika tugevamaid koondisi (ARK võitja 1963, 1965, 1978, 1982), sama tuleb märkida korduvalt MM-finaalturniiridel käinud Tuneesia kohta, ning Cote d\'Ivoire oli ka mitte väga palju aega tagasi Aafrika Rahvuste Karika võitja (1992).
Relääx ma ei ole ajaloos tuhninud minu arvates olid need üllatused.Tundub et sulle ei meeldi siis oota ma koristan need kohe ära:deemon:

Jaan
10.09.03, 18:03
10 aastat tagasi on nyyd tohutu ajalugu kyll. Mis j2rgmiseks? Yllatus, et Eesti koondisel oli tollal eestlasest treener? Kunagi oli olemas s22rane monstrum kui N6ukogude Liit?

Glazza
12.09.03, 13:01

10 aastat tagasi on nyyd tohutu ajalugu kyll. Mis j2rgmiseks? Yllatus, et Eesti koondisel oli tollal eestlasest treener? Kunagi oli olemas s22rane monstrum kui N6ukogude Liit?

Oli või?

vaikiv mees
12.09.03, 13:14
Originally posted by kaala

no tegelikult on ju tegu 1 & sama riigiga, ma ei näe erilist vahet,
kusagil 80te keskel läks jah moodi kirjutada \'Kopenhaagen\' asemel \'Kobenhavn\' või mis iganes (eestlased ütlevad ikka \'Riia\' mitte \'Riga\'

priity
17.09.03, 20:20
Originally posted by Litmanen37

Mis liigat sa täpsemalt silmas pead? Minu teada pole USA-s esiliigat olemas, on terve ports igasugu kohalike liigasid, kuid neis osalevad meeskonnad on Euroopa mõttes profimeeskondadest üsna kaugel. Kui mõtled esiliiga all USA ülikoolide liigat, siis poleks sugugi üllatunud kui seal mõni eestlane mängib.

Jaan
18.09.03, 00:29
Siiski, USAs on lisaks MLS-le veel A-League ning sealt allpool Division2 ja Division3 (täpsed nimetused on ilmselt teistsugused).

Glazza
07.10.03, 15:04
Ei osanud seda mujale postitada.

Huvitav vaadata palju on 2 pikaajalist treenerit 4 aasta jooksul saanud koondisega kohtumisi pidada. Arno käe all on koondis pidanud 2 korda vähem mänge. Päris tugev suunamuutus on toimunud!

Teitur Thordarson Island 1996-1999 57 13 17 27
Arno Pijpers Holland 2000-2003 28 8 9 11

marabella666
07.10.03, 17:02
Väga hea tähelepanek, Glazza. Eks Teituri aegadest on kasu lõiganud ka hiigelinternatsionaalid Reim ja Kristal- mis on igati positiivne. Teituri perioodil oli Eesti oma sõprusmängude aktiivsusega vist number 1, kui ma ei eksi:oih:

Glazza
07.10.03, 18:15
Originally posted by FCOperBK

Väga hea tähelepanek, Glazza. Eks Teituri aegadest on kasu lõiganud ka hiigelinternatsionaalid Reim ja Kristal- mis on igati positiivne. Teituri perioodil oli Eesti oma sõprusmängude aktiivsusega vist number 1, kui ma ei eksi:oih:

Vaatasin natuke meie praeguseid internatsionaale, kellel veel võimalus cap\'e koguda.
Vanuse poolest võiksid kõik head mitmed aastad jätkata, iseasi kui kaua Kristal ja Reim veel noortega konkureerida suudavad.
Poomil peaks ikka väga head võimalused olema ses tabelis tõusta, kui teda just vigastused ei söö.
Lisaks on selgelt näha, et palju aastaid pole suurt konkurentsi olnud ründeliinis. Praktiliselt vahetusteta on seal tegutsenud Zelinski, Oper ja Viikmäe. Arvestades, et koondis on Arno käe all pidanud aastas keskmiselt 10 mängu, siis võiks Andres konkurentsis püsides liikuda 5-6 aastaga Kristali saavutuseni.

133 30 Kristal
119 32 Reim
95 28 Zelinski
94 31 Poom
81 30 Lemsalu
81 25 Oper
70 24 Viikmäe
61 28 Terehhov
53 25 Rooba
52 25 Saviauk
43 26 Allas
40 24 Stepanov
37 24 Piiroja

Epic
21.10.03, 13:11
Vaatasin eile spordiuudised ja mis ma kuulen, 2004. aasta veebruaris toimub Maltal mingi turniir kuhu on kutsutud ka Eesti koondis ja lisaks Maltale peaks seal veel 2 koondist osalema :lahe:

Cerny Petr
22.10.03, 16:42
põhimõtteliselt peaks USA ülikooliliigas mängima ju Antti Arst

Jaan
22.10.03, 18:48
Vaata teemat Eestlased välismaal!

skint
22.10.03, 20:40
See on suht loogiline, et me langesime ja et Läti meist mööda läks, aga sellest ma ei ole siiamaani üle saanud, kuidas sai Eesti tabelis langeda siis, kui me võitsime Saudi Araabiat ja Venemaad!!! Minu arvates on need seletused ikka kuidagi naljakad
:D :D :D

sicmic
22.10.03, 21:19
Originally posted by efafan

See on suht loogiline, et me langesime ja et Läti meist mööda läks, aga sellest ma ei ole siiamaani üle saanud, kuidas sai Eesti tabelis langeda siis, kui me võitsime Saudi Araabiat ja Venemaad!!! Minu arvates on need seletused ikka kuidagi naljakad
:D :D :D

Ega kõigest peagi aru saama, ent uuri sellesama teema alt, arvan, et keegi on seda seletanud (lühidalt nii, et tabelis arvestatakse tulemusi tunduvalt pikemast ajast kui viimased paar mängu, olgu nende tulemus milline iganes).

Mul on hoopis suurem müsteerium lahendada - kuidas on see võimalik, et sa, efafan, kui uustulnuk oled ühe päevaga suutnud teha veerandsada postitust. Tuletan meelde, et kvantiteedist on olulisem kvaliteet, aga kui sa turbo-olekut maha ei võta, pean ma seda sinu eest tegema :kaval: Niisiis ära võta endale eesmärgiks iga teema alla postitada, vali lemmikud ja kirjuta rohkem (postituse kohta!). Peace :ingel2:

Epic
19.11.03, 18:41
Täna avaldatud uues tabelis on Läti ikka väga võimsa hüppe teinud 69 -> 56 :sega11:
Samal ajal Meie (Eesti) 73. kohal, Leedu 100. ja Soome 42. kohal. Venemaa on 29. kohal.

Ungari kotti!!! ;)

kaupo
30.11.03, 01:06
Kõige hämmastavam lugu on muidugi see, et Türgi on 2 kohta tõusnud - 9-st 7-ndaks.. Lahe :D

murri
12.05.04, 21:20
Eesti tõusmine :D selles edetabelis pole enam üldse kajastamist leidnud.

ennu
25.06.04, 23:58
see on normaalne, et eesti langes kaotati ju Põhja-Iitimaale, šotimaale, tšehhile aga taaniga tuli siiski kobinaga viik;)

Hughes
07.07.04, 16:20
Eesti langes taas, 7 kohta. Nüüd ollakse siis 82.kohal.

14. kohale on tõusnud Kreece, väga põnev! ;)

link (http://www.sportnet.ee/uudis.php3?id=58747)

budu
07.07.04, 17:53
kreeka on selle ikka ausalt ära teeninud ja mingi ime ei oleks kui nd ennast esikümnesse murraks.muinasjutt jätkub(otto rehagel):r66m7: :r66m7: :r66m9:

Chazlor
22.12.04, 09:04
Allo

See teema tul küll sügavalt üles kaevata :)

Igaljuhul vaatamata meie koondise langusele viimasel ajal, läheb mõnel veel halvemini :D. Siit teile väike katkend ühest Guardiani artiklist.

Scotland\'s assistant manager Tommy Burns, meanwhile, has admitted that it hurts to see the national team ranked lower than sides such as Burkina Faso.

The Scots are rated by Fifa as only the 86th best team in the world, below the African nation as well as the United Arab Emirates, Thailand and Estonia.

Under the leadership of Berti Vogts, who resigned after a 1-1 draw with Moldova in October, Scotland dropped 32 places in a year.

:P Kahjurõõm on ikka kõige suurem rõõm

Parimatega

marcello
20.01.05, 01:52
Närime tähti:

FIFA poolt kolmapäeval avaldatud värskes maailma rahvuskoondiste edetabelis on Eesti tõusnud ühe koha võrra - 80.-ks.
Soome paikneb endiselt 43. ja Leedu 100. positsioonil.

Ülejäänud endise Nõukogude Liidu vabariikide reiting: Usbekistan 47., Ukraina 57., Valgevene 68., Türkmenistan 99., Gruusia 106., Aserbaidžaan 115., Moldova 116., Armeenia 120., Tadžikistan 135., Kasahstan 149. ja Kõrgõzstan 152.
Meie toredad naabrid Läti,Leedu ja Soome NSV-d:D

Seenior
20.01.05, 10:43
Kuu aja pärast peakse eesti langema kahe koha võrra.

luutik
02.01.06, 23:35
FIFA edetabeli koostamisel ootab ees muutus, senise 8 aasta asemel hakatakse ilmselt vaid 4 viimast aastat arvestama. Esialgse arvestuse järgi ei tõuse Eesti liidriks, Brasiilia edestab meid endiselt. :( Seega pole sel reformil suuremat mõtet. :D

Sillu
17.05.06, 14:32
Võrreldes aprilliga oleme 2 kohta tõusnud.
Täna avaldatud edetabeli järgi oleme nüüd 77. kohal.
Aprillis jagasime Kuubaga kohti 79 ja 80.

http://www.fifa.com/en/mens/statistics/index/0,2548,All-May-2006,00.html

lenc
17.05.06, 20:40
Algselt postitas Sillu

Ümbruskond on küll suhteliselt üllatav: Austria alles 79., Ungari otse meie ees 76., Wales kõigest koht kõrgemal ja Sloveenia 71.

No5
21.05.06, 15:40
Algselt postitas lenc

Algselt postitas Sillu

Ümbruskond on küll suhteliselt üllatav: Austria alles 79., Ungari otse meie ees 76., Wales kõigest koht kõrgemal ja Sloveenia 71.See tabel on naeruväärne. Mehhiko 4. ja USA 5.? Samas kui Inglismaa 10. , Itaalia 13. ja Saksamaa (kes viimati USAd 4-1 purustasid) 19.

Serbia ja Montenegro on 44. samas kui Hispaania kellest neile alagrupis vastast ei olnud on 5.

See tabel ei tähenda sittagi.

midfielder
21.05.06, 16:56
Arvan, et meie koht on päris realistlik, aga paljud euroopa keskmikud on küll liiga taga ja seda just tänu neile Kesk-Ameerika ja Aafrika ning Aasia koondistele, kes saavad palju koefitsendipunkte, kuna konkurents on lahja (va Aafrika tsoon).;)

taku*
21.05.06, 18:31
ma ei saa aru, miks tshehhi on teisel kohal. müstika

lenc
21.05.06, 21:39
Algselt postitas taku*

ma ei saa aru, miks tshehhi on teisel kohal. müstika
No kes siis sinu arvates Tsehhi asemel teisel kohal peaks olema?

taku*
21.05.06, 22:34
fc soccernet:oih: einojah. ma lihtsalt ei saa aru.. nad pole päris ammu mingit karikat võitnud ju.. minumeelest.

sicmic
21.05.06, 22:36
Algselt postitas taku*

ma lihtsalt ei saa aru.. nad pole päris ammu mingit karikat võitnud ju.. minumeelest.

tähtis pole mitte võit vaid osavõtt:prill4:

taku*
22.05.06, 00:25
ei ma usun.. nad vist nopivad neid punkte nende valikmängude või asjadega....

lihtsalt minule tundub müstikana see.

lenc
22.05.06, 00:30
Algselt postitas taku*

ei ma usun.. nad vist nopivad neid punkte nende valikmängude või asjadega....

lihtsalt minule tundub müstikana see.
Vaata, see FIFA ranking on ikka väga jäigalt tulemuste põhine ja punktide põhjal kokku pandud, mitte kellegi suva järgi kokku pandud. Seega kui Tsehhi on 2. kohal, siis on neil ka vastavad tulemused olemas.

Sillu
22.05.06, 10:40
Lisaks veel juurde, et punktid arvestatakse 8 viimase aasta tulemuste järgi.
Seega on tabelis sees tervelt 2 MM\'i ja ka 2 EM\'i.

No5
22.05.06, 21:15
Algselt postitas Sillu

Lisaks veel juurde, et punktid arvestatakse 8 viimase aasta tulemuste järgi.
Seega on tabelis sees tervelt 2 MM\'i ja ka 2 EM\'i.
Huvitav palju praegustest Saksamaale minevatest koondislastest 8 aastat tagasi koondise eest mängisid, nii Tsehhidel kui ülejäänutel?

Viimati tõmbasid hollandlased neile valikmängudes mõlemas mängus koti pähe. Muidugi oskasid hollandlased jälle eelmiselt MMilt koju jääda, aga siiski: Argentiina, Itaalia. Inglismaa ja Holland nühiksid kõik tsehhidega põrandat.

lenc
22.05.06, 21:30
Algselt postitas No5

Viimati tõmbasid hollandlased neile valikmängudes mõlemas mängus koti pähe. Muidugi oskasid hollandlased jälle eelmiselt MMilt koju jääda, aga siiski: Argentiina, Itaalia. Inglismaa ja Holland nühiksid kõik tsehhidega põrandat.
Argentiina - arvatavasti oleks mängus Tsehhiga favoriit, aga mingist põranda nühkimisest küll juttu ei tule.
Inglismaa - ha ha ha, hea kui penaltiteni ei lähe.
Holland - Täiesti võrdsete mäng tuleks.

gianluca
07.07.06, 13:11
FIFA teatas, et muudab oma liikmesriikide edetabeli arvutamise põhimõtteid. Põhiline uuendas on, et edaspidi lähevad arvesse viimase nelja mitte kaheksa aasta tulemused. Samuti ei oma enam tähtsust löödud väravate arv ja see, kas kohtumine toimus kodus, võõrsil või neutraalsel väljakul. Esimene uus tabel avalikustatakse 12. juulil.

sportnet (http://www.sportnet.ee/index.php?id=29411)

gianluca
12.07.06, 13:44
Uus tabel väljas siis:

1 Brazil 1630 0 803
2 Italy 1550 11 822
3 Argentina 1 472 6 726
4 France 1462 4 713
5 England 1434 5 693
6 Netherlands 1322 -3 554
7 Spain 1309 -2 553
8 Portugal 1301 -1 551
9 Germany 1229 10 533
10 Czech Republic 1223 -8 451

81 Saudi Arabi399 -47 -252
82 Latvia 386 -12 -155
82 Estonia 386 -5 -148
84 Hungary 383 -8 -152

fifa (http://www.fifa.com/en/mens/statistics/index/0,2548,All-Jul-2006,00.html)

elx
12.07.06, 16:24
Saudidel on kõva kukkumine olnud.. -47

AlwaysRed
12.07.06, 17:23
Hea, et Mehhikot ja USAd enam nii kõrgel ei ole. Inglismaa tõus viiendale kohale on kah õiglane, sest MM-il jäädi ju kaotuseta. Imelik on see, et Aafrika satsid Nigeeria ja Kamerun 11. ja 12. kohal on. Nad ei mänginud ju finaalturniirilgi.
Aga muidu on uuendused kasuks tulnud.

lenc
12.07.06, 22:53
Eri pull on see, et Leedu on nüüd Soomest ühe korra võrra ees, kuigi kuu aega tagasi oli vahe 44 kohta. Leedu tõus on üldse hämmastav. Balti riikide+Soome+Valgene võrdluses viimaselt kohalt esimeseks.

Martin
13.09.06, 15:35
Eesti vutikoondis langes FIFA reitingus 102. kohale

http://www.postimees.ee/130906/esileht/sport/217923.php?r

kertz12
13.09.06, 16:20
Eesti vutikoondis langes FIFA reitingus 102. kohale

http://www.postimees.ee/130906/esileht/sport/217923.php?r

nonii
Balti riikidest oleme me ju viimased. Puhas pask see FIFA edetabel

sibierski
13.09.06, 16:24
krt..me ikka viimased 4-5 aastat ikka kindlalt top 80-nes (k.a 83, 85 jne) olnud minuarust..aga 102?! on ikka liiga nadi positsioon.. aga sams on tore leida läti 94.ndalt realt

eston maravilha
13.09.06, 16:49
järelikult kukkusid eest ära mõned head tulemused 4 aasta tagusest ajast, mis asnedusid viimase aja sitareaga

ALEKOK
13.09.06, 16:51
Ainult 2 meeskonda on Eestist rohkem punkte kaotanud(Bosnia ja Burkina Faso) ja ainult üks meeskond on Iisraelist rohkem punne saanud(Kuuba).

SunWolf
13.09.06, 17:15
FIFA on hakanud kasutama tabeli koostamisel uut metoodikat. Siit on ka need järsud muudataused. Siiski on tabel nüüd tunduvalt objekttivsem, no kui objektiivne saan üks edetabel olla on muidugi iseasi.

Ch1ller666
13.09.06, 17:49
102. olla on ikka kuidagi ebameeldiv oleks kasvõi 99...

midfielder
13.09.06, 18:50
Need on nüüd magusad viljad kahe häbiväärse kaotuse eest. Terve see aasta on ikka koondisele masendav. kaotus põhja-iirlastele, viik türgiga(ainus kiiduväärt saavutus sel aastal, kuigi poolkuu mehed mängisid enne mm-i terve hunniku sõprusmänge mõnepäevase vahega) ja siis täielik fopaa-viik Uus-Meremaagaga ning juba tuttavaks saanud kaotused euro 2008 tsüklist. Oeh nii vilets saldo oli koondisel vist viimati enne Teituri tulekut. Ja kuna novembriks pole jalgpalliliit suutnud organiseerida ühtki mängu, samuti nagu ei suudetud enne mm-i orgunnida ühtki mängu finaalturniiril osaleva satsiga. Kas siin pole ka üks põhjuseid, miks meie ettevalmistus enne väga tähtsaid mänge Makedooniaga ja Iisraeliga oli selline äbarik.

nimh
13.09.06, 20:24
Kui mõelda, et me riik on rahvaarvult viimaste seas ja kliima ning sellest tingituna ka jalgpalli populaarsusega pole kiita, siis on praegune koht normaalne.

midfielder
13.09.06, 20:37
Kui mõelda, et me riik on rahvaarvult viimaste seas ja kliima ning sellest tingituna ka jalgpalli populaarsusega pole kiita, siis on praegune koht normaalne.

Põhja-Iirimaa, kes küll pole iseseisev riik, kuid rahvaarvult suht lähedane 1,7 miljonit ning ka geograafiliselt on nad suht lähedasel laiuskraadil Eestiga, seega ei saa selle taha pugeda. Ikka see väga subjektiivne valik koondise moodustamisel, treeneri eksperimenteerimine koosseisuga tähtsatel valikmängudel ja jalgpalliliidu suutmatus organiseerida korraliku tasemega sõprusmänge (mis on eriti nõrk just sel aastal-ju see kaklemine oli tähtsam, kui koondise ettevalmistus em-valikturniiriks), mis peaks olema võimalus testida uusi mehi ja mängujoonise sobivust. Kui Venemaa mängust peaks ka suur pakk tulema, siis tervikuna võib selle aasta lugeda nii koondise tulemuste, kui ka treeneri soorituse koha pealt küll väga nõrgaks, kui mitte läbikukkunuks.

gianluca
14.09.06, 09:44
Sportnet:

Ära langesid tulemused 2002. aasta augustist ja septembri algusest, kui kodus võideti sõprusmängus Moldovat 1:0 ja võõrsil tehti EM-valikmängus üliväärtuslik 0:0 viik Horvaatiaga.

nimh
14.09.06, 20:39
Põhja-Iirimaa, kes küll pole iseseisev riik, kuid rahvaarvult suht lähedane 1,7 miljonit ning ka geograafiliselt on nad suht lähedasel laiuskraadil Eestiga, seega ei saa selle taha pugeda. Ikka see väga subjektiivne valik koondise moodustamisel, treeneri eksperimenteerimine koosseisuga tähtsatel valikmängudel ja jalgpalliliidu suutmatus organiseerida korraliku tasemega sõprusmänge (mis on eriti nõrk just sel aastal-ju see kaklemine oli tähtsam, kui koondise ettevalmistus em-valikturniiriks), mis peaks olema võimalus testida uusi mehi ja mängujoonise sobivust. Kui Venemaa mängust peaks ka suur pakk tulema, siis tervikuna võib selle aasta lugeda nii koondise tulemuste, kui ka treeneri soorituse koha pealt küll väga nõrgaks, kui mitte läbikukkunuks.

Aga samas on P-Iirimaa tugevamate jalgpallitraditsioonidega ning neil on võimalik terve aasta läbi väljas mängida.
Pealegi ei tundu mulle ka, nagu oleks Eesti ainus riik, kus leidub probleeme treeneri otsuste ja jalgpalliliiduga.

midfielder
14.09.06, 20:51
Aga samas on P-Iirimaa tugevamate jalgpallitraditsioonidega ning neil on võimalik terve aasta läbi väljas mängida.
Pealegi ei tundu mulle ka, nagu oleks Eesti ainus riik, kus leidub probleeme treeneri otsuste ja jalgpalliliiduga.

Ka Island ei hiilga just sobiva kliimaga vuti jaoks, nende hooaeg on suisa 5 kuud aastas, kuigi koondisemehed tulevad pea 100 % liselt välisliigadest. Ja nemad loputasid ulsteri mehi, kasutades oma võimalused hiilgavalt ära. Võib olla tuleks eeskuju võtta nende süsteemist, kuna koduliiga on neil sisuliselt poolprofessionaalne ja reeglina alla 20 aastased mehed lahkuvad kodumaalt, et endale tugev klubi leida. Meil on selliseid näiteid sisuliselt 1 Klavan, kes nii noorelt juba väljas mängib ja seda põhisatsis. Teatud mööndustega ka Jääger ja Kruglov on suht varakult välja saanud. Mängija enda arengus on suur vahe, kas saad tugevaid mänge 18 aastaselt või 23-24 aastaselt. Vaid Meistriliigas toksides enamuse hooajast ja 6 mängu vahele euromänge saada on ikka midagi muud kui regulaarselt 9 kuud nädalast nädalasse seda mängutunnetust omandada euroopa tugevates liigades. Ainult nii saavad tervikuna ka koondise tulemused paraneda, mida rohkem mehi saavad regulaarselt kõrgtasemel mänge.

budu
18.04.07, 13:19
nüüd siis koondis langenud 96a tasemele.hetkel siis 110koht.kas suudame oma languse peatada või ongi käsil langemine

alvarez
18.04.07, 19:33
juhheii vallleraaa

lennat
18.04.07, 19:58
Jäämees Jelle Goes: "Karjumine ei päästa." http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=225594
Käes on Ubakivi-aeg. Karjumine ei päästa, palumine ka ei päästa. Mis päästab?
Harakiri!?

alvarez
18.04.07, 21:08
Jäämees Jelle Goes: "Karjumine ei päästa." http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=225594
Käes on Ubakivi-aeg. Karjumine ei päästa, palumine ka ei päästa. Mis päästab?
Harakiri!?

ausalt öeldes üsna tobe jutt jelle poolt. "17 punkti on veel reaalne."
TULE TAEVAS APPI!

Mina arvan hetkel küll, et vajame ikka natuke keevaverelisemat tüüpi etteotsa.

urmar
18.04.07, 21:31
Aga, ega Lätigi ei jäta, tuleb mühinal järgi. ;)

vaherhar
18.04.07, 22:39
Suurt allakäiku enam toimuma ei saa, vbl veel 10 kohta siis on jalad kindlalt maas. Eelmisest aastast alates on tulemused alla käinud kusjuures otsustavates mängudes ei suudeta isegi väravat lüüa. Sõprusmängudega on ka kummaline lugu: enne otsustavaid valikmänge kui teised teevad proovi meie mehed ei mängi. Aasta lõpus on kaks mängu Usbekistaniga, et hooaega pikendada ja mine tea võibolla jälle mõni pakk vastu võtta nt: nagu lähiminevikus Hungari 0:5 ja Poola 0:4 vastu noori katsetades. Flora sai ka niimoodi Skontolt 0:4 ja ajaloost paljud mäletavad üht balti turniiri kus eesti leedult 0:7 tappa sai. Jah Balti turniir soikus kahjuks ära. Siin foorumis on enne ka mainitud, et võiks olla hooaega ettevalmistav laager aasta alguses.
Meeskond kasutagu rahvusvahelised sõprusmängupäevad ära ja vastased võiksid ka tugevamad olla. Osad meie parimad vutimehed saavad klubides liiga vähe mänguaega- see on üks languse põhjuseid.
Meie selle aasta vastaste reiting maailmas(kokku 207) ja euroopas (52)
Inglismaa(8, 6)
Horvaatia(12, 10)
Makedoonia(54, 29)
Usbekistan(60)
Andorra(161, 49)

jansa
18.04.07, 22:56
ausalt öeldes üsna tobe jutt jelle poolt. "17 punkti on veel reaalne."
TULE TAEVAS APPI!

Mina arvan hetkel küll, et vajame ikka natuke keevaverelisemat tüüpi etteotsa.

...loe ennem tekst korralikult läbi kui vinguma hakkad .... Jelle ütles et 17 punni OLI reaalne ( siis enne valikturniiri alustamist), mitte et see tänasel päeval veel realne oleks.

alvarez
18.04.07, 23:03
...loe ennem tekst korralikult läbi kui vinguma hakkad .... Jelle ütles et 17 punni OLI reaalne ( siis enne valikturniiri alustamist), mitte et see tänasel päeval veel realne oleks.

ma ei vingu ega ma sul mingi wenger pole! ma palvetan, et tuleks muutused.

pigem kivi siiski kvaliteet ajakirjanduse kapsaaeda

kesa
19.04.07, 06:56
17 punkti praeguses valiktsüklis oleks olnud paras utoopia. Eelmises tsüklis tulid 12 punkti Liechtensteini ja Luksemburgi võitmistest. Ülejäänute vastu niisiis 5 punkti.
Praeguseks valiktsükliks oleks olnud reaalne lubada maksimaalselt 12 punkti, sest ainuke kindlalt võidetav on Andorra ja sellest tulenevalt oleks 12 punkti isegi suhteliselt edukam tulemus kui eelmise tsükli 17 punkti.

Edetabelis aga langeme veel, sest järgmisena kukuvad ära 2003.a. aprilli viik Bulgaariaga ja võit Andorra üle.

eston maravilha
19.04.07, 12:32
põhi on lähemal kui pind.. fakjee

Raivo19
20.04.07, 20:32
noh-jah..,praegu on 0 punkti ja 0 väravat.väga pessimist ei tahaks olla,aga kust see punktisaak võiks üldse tulla?

Levadia III
21.04.07, 13:38
noh-jah..,praegu on 0 punkti ja 0 väravat.väga pessimist ei tahaks olla,aga kust see punktisaak võiks üldse tulla?

Ma arvan et palju punkte ei tulegi..
Andorralt võtame 6 ja äkki saame mõnelt veel.

jaamu
21.04.07, 21:18
Ma arvan et palju punkte ei tulegi..
Andorralt võtame 6 ja äkki saame mõnelt veel.

Et Andorralt 6 võtta tuleb ju väravaid lüüa :D

JalgPallOnElu
21.04.07, 22:30
Kui selline mäng koondise poolt jätkub , siis võime saada andorralt ka pähe :)
Loodame et mäng paraneb ;)

Maekas
22.04.07, 15:14
Et Andorralt 6 võtta tuleb ju väravaid lüüa :D

Andorra lööb kummaski mängus ühe omavärava.

Levadia III
22.04.07, 15:44
Andorra lööb kummaski mängus ühe omavärava.

Sellepeale ei saa lootma jääda.
Kuid usun, et lõpuks suudame ise ka väravad ära lüüa.

HABE
22.04.07, 16:58
Koondise järgmiste mängudeni on veel aega õnneks, äkki tekib selle ajaga meestel veel mingeid positiivseid oskusi. Tuleb hakata võidujumalannat Niket ära ostma, et Eesti koondis võidaks.

kala2
22.04.07, 18:37
mängivad ju nike vormis,mis veel vaja:)

eston maravilha
17.05.07, 00:45
hoogne paigaljooks

Hogweed
18.05.07, 00:03
enam ju pole seda brasiiliat seal ees tänane tabel siin
1 Italy 1606
2 Brazil 1538
3 Argentina 1520
4 France 1507
5 Germany 1390
6 Netherlands 1309
7 Portugal 1300
8 England 1278
9 Spain 1238
10 Czech Republic 1170

Hogweed
20.06.07, 11:12
eesti koondis langes veel 11 kohta!
1 Italy Italy 1653
2 France France 1585
3 Brazil Brazil 1484
4 Germany Germany 1467
5 Argentina Argentina 1373
6 Portugal Portugal 1323
7 Spain Spain 1273
8 England England 1240
9 Netherlands Netherlands 1220
10 Czech Republic Czech Republic 1096
....
79.Lithuania
...
107.Latvia
...
121.Estonia!!!!

Mr Self Destruct
20.06.07, 13:01
Eesti võibolla 121.kohal,aga kui siukesed riigid nagu Morocco on 35.kohal,Republic of Guinea 50.kohal,Burkina Faso 59.kohal ja siis Botswana,Burundi ja Surinam:S:S:S:S.Müstika

eston maravilha
20.06.07, 13:05
maroko käest imeb eesti olenemata asendist.

millest see hala? 2 aastat tagasi oli leedu seal, kus meie praegu ja meie seal, kus leedu praegu

Mr Self Destruct
20.06.07, 13:14
Kuulge aga tahaks tegelt teada,kuidas see tabel koostatakse?Ma arvan,et Eesti võidaks mingit Burundit;)

eston maravilha
20.06.07, 13:29
rahvaarv/10*sepp blatteri muutuv koefitsent*pii

sepp blatteri muutuv koefitsent=alaliidult laekuv altkäemaks*staarmängijate arv

Mr Self Destruct
20.06.07, 13:31
Okei.Tänks:)

...Jumal...
20.06.07, 20:33
Ja burundi neegrid arvavad, et nemad võidavad Eestit igast asendist ;(

Kellele aasta ilusaima värava tiitel anda??

Mr Self Destruct
20.06.07, 20:44
Joe Cole'ile.Kuna keegi ei löö meil väravat,siis peaks autasustama mängijat,kes lõin Eesti vastu ilusaima värava;)

urmar
21.06.07, 00:05
millest see hala? 2 aastat tagasi oli leedu seal, kus meie praegu ja meie seal, kus leedu praegu

Tõesti, hea mõttevälgatus. Nii hea, et see minu oma võiks olla. :D
Aga ei ole. :(

vaherhar
21.07.07, 10:35
Juulitabelis veel 3 kohta allapoole nüüd 124. eritrea ja suriname vahel. Euroopas tagantpoolt 7., tagapool liechtenstein ja luxemburg keda eelmises valiktsüklis kahel korral alistatud sai ja Andorra keda üleeelmises valiktsüklis kahel korral 2:0 alistati. Viimases võidukas valikmängus 12.10 2005 Eesti- Luxemburg 2:0 ja sõprusmängus 15.11 2006 Eesti- Valgevene on mõlemad meie väravad löönud Andres Oper.
maailmas 208 meeskonda ja euroopas 53

1. brasiilia
7.5 Horvaatia +4
12.9 Inglismaa -4
23.17 Venemaa +1
41.27 Soome +1
54. Usbekistan +4
60.29 Makedoonia +1
78.35 Leedu +1
111.44 Läti -4
124.47 Eesti -3
157.49 Andorra 0

Max313
21.07.07, 13:09
Juulitabelis veel 3 kohta allapoole nüüd 124. eritrea ja suriname vahel. Euroopas tagantpoolt 7., tagapool liechtenstein ja luxemburg keda eelmises valiktsüklis kahel korral alistatud sai ja Andorra keda üleeelmises valiktsüklis kahel korral 2:0 alistati. Viimases võidukas valikmängus 12.10 2005 Eesti- Luxemburg 2:0 ja sõprusmängus 15.11 2006 Eesti- Valgevene on mõlemad meie väravad löönud Andres Oper.
maailmas 208 meeskonda ja euroopas 53

1. brasiilia
7.5 Horvaatia +4
12.9 Inglismaa -4
23.17 Venemaa +1
41.27 Soome +1
54. Usbekistan +4
60.29 Makedoonia +1
78.35 Leedu +1
111.44 Läti -4
124.47 Eesti -3
157.49 Andorra 0

Ma olen ka seda tabelit jälginud ja mulle tundub imelik,et Leedu on Lätis nii palju ees pool.

kesa
21.07.07, 17:48
Ma olen ka seda tabelit jälginud ja mulle tundub imelik,et Leedu on Lätis nii palju ees pool.

Läti on viimasel ajal niipalju järjest lutti saanud, et Starkov kutsuti tagasi.

Ch1ller666
21.07.07, 20:41
Hähh vähe kotib see tabel. Oleks mingid rahalised toetused seotud selle tabeli kohaga siis veel...

budu
23.11.07, 12:41
hiilgav tõus tabelis.aga leedukad ikka väga kõrgel
Rahvusvahelise Jalgpalliliidu täna avaldatud uues maailma jalgpallikoondiste edetabelis on Eesti kerkinud kaks kohta. Eesti kohaks on uues tabelis 128.

Eesti lähinaabritest tõusis Soome kaheksa kohta ja asub 36. real.

Leedu tõus oli veelgi muljetavaldavam. 61. kohal asuvad leedukad tõusid 29 kohta.

Läti langes kaks kohta ja nende koht edetabelis on 88.

Esikolmik on jätkuvalt Argentina, Brasiilia ja Itaalia

JanK
23.11.07, 12:45
Kas sõprusmängud lähevad ka sinna alla?

gianluca
23.11.07, 12:48
Ikka lähevad, viimaste mängude punkti saldo:

21/11 UZB 0:0 EST Friendly 126.73
17/11 AND 0:2 (0:1) EST Continental Qualifier 375.00
09/11 KSA 2:0 (2:0) EST Friendly 0.00

jethro
17.12.07, 16:05
Oli abi. 124. Peaasi, et kiire tõus jalust nõrgaks ei võtaks.

Mõnuagent 007
17.12.07, 17:41
Oli abi. 124. Peaasi, et kiire tõus jalust nõrgaks ei võtaks.

Ma kardan, et juba on võtnud. EJL peakontoris avati šampused ja toodi tordid. Kõikidele mängijatele maksti lõpuks palgad välja ning jõuluvana tuleb ka vaesemate jalgpallurite peredesse.

Martin
21.03.08, 10:29
Lugesin viimast FourFourTwo'd, kus oli lugu riikidest ja rahvuskoondistest, mille UEFA ja FIFA on kõrvale tõrjunud.

Üheks tegelaseks olid seal saamid ja loos väideti, et nende rahvuskoondis on mänginud Eestiga ja võitnud.

Sellest tulenevalt: kas keegi oskab öelda, millal mänd toimus, mis koosseisuga oli Eesti ja mis oli tulemus?

lenc
21.03.08, 10:33
Lugesin viimast FourFourTwo'd, kus oli lugu riikidest ja rahvuskoondistest, mille UEFA ja FIFA on kõrvale tõrjunud.

Üheks tegelaseks olid seal saamid ja loos väideti, et nende rahvuskoondis on mänginud Eestiga ja võitnud.

Sellest tulenevalt: kas keegi oskab öelda, millal mänd toimus, mis koosseisuga oli Eesti ja mis oli tulemus?

Aga sa oled ju uuriv ajakirjanik ja võiksid selle ise välja selgitada....ahjaa, sa ei oska ju enam muust kirjutada kui Paris Hiltonist ja Britney Spearsist, my bad.

Hellik
21.03.08, 10:48

Leidsin siitsamast foorumist:

1990 aastal mängis selline Eesti koondis :
Eesti - Saami 2-0
väravad: Liivamaa(47) Kirs(50)
koosseis : Poom (Vanakesa 67, Alar Roosipuu 80);Lemsalu,Lindmaa(Kraam 76),Prins, Reiska, Liivamaa(Kaldma 76)Kirsipuu, D.Klavan,Kirs, Hepner, Krõm
1991 aastal niisugune koosseis:
saami-Eesti 1-1 ? - Bragin
Koosseis : Vanakesa, Prins,Urjupin,Veensalu, Lemsalu, Batšurko, Bragin, Lebret, V.Karin, Reim, Kirs

Nojah fofotuu spetsialistid :P

Martin
21.03.08, 11:29
Aga sa oled ju uuriv ajakirjanik ja võiksid selle ise välja selgitada....ahjaa, sa ei oska ju enam muust kirjutada kui Paris Hiltonist ja Britney Spearsist, my bad.

Nagu onu ehk tähele pani, oli jutt Saami võidumängust. Aga võibolla ei oska Sirbi ja Muusa tellija lugeda ning mögiseb niisama, my bad.

Mina Saami võitu ei leidnud.

urmar
21.03.08, 13:17
Leidsin siitsamast foorumist:

1990 aastal mängis selline Eesti koondis :
Eesti - Saami 2-0
väravad: Liivamaa(47) Kirs(50)
koosseis : Poom (Vanakesa 67, Alar Roosipuu 80);Lemsalu,Lindmaa(Kraam 76),Prins, Reiska, Liivamaa(Kaldma 76)Kirsipuu, D.Klavan,Kirs, Hepner, Krõm
1991 aastal niisugune koosseis:
saami-Eesti 1-1 ? - Bragin
Koosseis : Vanakesa, Prins,Urjupin,Veensalu, Lemsalu, Batšurko, Bragin, Lebret, V.Karin, Reim, Kirs

Nojah fofotuu spetsialistid :P

Minul on andmed, et see 1991 mäng lõppes siiski Saami 2:1 võiduga. Eesti algkoosseis oli sama.

Hellik
09.04.08, 11:29
FIFA maailma jalgpallikoondiste edetabelis tõusis Eesti võrreldes eelmise kuuga 10 kohta kõrgemale ning asub aprilli pingereas 119. kohal.

Edetabelit juhib endiselt Argentina, kellele järgnevad Brasiilia, Itaalia, Hispaania, Saksamaa, Tšehhi Vabariik, Prantsusmaa, Kreeka, Portugal ja Holland.

Eesti koondise 2010. aasta MM-valikturniiri alagrupikaaslastest asub Hispaania 4., Türgi 23., Belgia 48., Bosnia ja Hertsegoviina 62. ja Armeenia 78. kohal. Balti riikidest hoiab Leedu 48. ja Läti 73. positsiooni. Kanada, keda Eesti märtsis koduväljakul 2:0 võitis, asub FIFA pingereas 63. kohal. Eesti järgmine vastane Gruusia on aga 81. real.

-------------------------------

Nonii, juba parem, kahjuks lähiajal lumejalgpalli enam mängida ei saa :D

Jaak
09.04.08, 12:46

-------------------------------

Nonii, juba parem, kahjuks lähiajal lumejalgpalli enam mängida ei saa :D

peaks ikka selle 1.aprillil välja lubatud maavõistluse Gröönimaage tegema. Ja võõrsil :)

jansa
09.04.08, 14:58
... ja algaski peadpööritav tõus...

NIRK
09.04.08, 17:59
Üle pika aja mõni koht ka ülesse poole :)

Kasper
09.04.08, 18:51
Üle pika aja mõni koht ka ülesse poole :)
Aastapärast oleme esimese saja sees.;)

Ivarios
09.04.08, 19:03
Aastapärast oleme esimese saja sees.;)

viska viis:D :D :D

NIRK
07.05.08, 16:05
Täna avaldatud FIFA maailma koondiste edetabelis asub Eesti 115. tabelireal ehk võrreldes aprilliga neli kohta kõrgemal.:)

NIRK
07.05.08, 16:06
Nüüd võidame veel Gruusiat ja fääri saari ning võime olla esimese saja sees . ;)

jansa
07.05.08, 22:24
Nüüd võidame veel Gruusiat ja fääri saari ning võime olla esimese saja sees . ;)

...huhhh, see meeletu perspektiiv ajab mind hulluks ja ei lase öösel rahulikult magadagi enamp .... :(

elx
08.05.08, 10:27
...huhhh, see meeletu perspektiiv ajab mind hulluks ja ei lase öösel rahulikult magadagi enamp .... :(

kahjuks on muidugi vahel ka balti mängud..

ttaavi-
13.05.08, 21:47
No väga hea! Eesti on ehk lõpuks tõusuteel:)!

rallikas
13.05.08, 22:09
FIFA kodulehekülg märgib hetkel Eesti positsiooniks 115 :)

Mask
05.06.08, 18:28
Nüüd oleme 121 kohal.
Juhib Argentiina, Brasiilia ja Itaalia ees.

Hogweed
07.06.08, 11:30
esisajani on veel pikk tee!!
vist :(

NIRK
02.07.08, 12:38
Eesti koondise juuni 121. edetabelikoht on paranenud ühe koha võrra 120-ndaks.

Mask
02.07.08, 15:43
Loogline ,et tabelit juhib Hispaania, aga kuidas kurat see Itaalia teine on?

Tofoa
02.07.08, 15:45
Sest Itaalia on parem, kui Prantsusmaa.

Mask
02.07.08, 15:48
Sest Itaalia on parem, kui Prantsusmaa.

Kle mine perse õige. Mida sa seda Prantsusmaad igale poole topid?

Jeti88
02.07.08, 16:08

Maailmameister?

cannuman
02.07.08, 17:03

eelmine tabel:

1 Argentina 1559
2 Brazil 1513
3 Italy 1424
4 Spain 1303
5 Germany 1274

Brasiilia ja Argentiina o saanud hullu paugu miinuspunkte...Suured tõusjad on Venemaa Türgi ja Horvaatia, lisaks Hispaaniale

Mask
02.07.08, 19:26
eelmine tabel:

1 Argentina 1559
2 Brazil 1513
3 Italy 1424
4 Spain 1303
5 Germany 1274

Brasiilia ja Argentiina o saanud hullu paugu miinuspunkte...Suured tõusjad on Venemaa Türgi ja Horvaatia, lisaks Hispaaniale

Njah aga oleks oodanud näiteks Saksamaa eespool olekut Itaaliast.
Samas Argentiina ja Brasiilia olid eespool Itaaliat ennem EM-i

cannuman
02.07.08, 20:47
mille alusel saksamaa Itaaliast ees? Enne oldi 250 punkti maas...

Mask
02.07.08, 21:00
Võttes EM-i arvese ,siis selle alusel.
Aga ma ei tea kuidas neid punkte seal jagatakse.
Edit: Lihtsalt algul vaadates tundus imelik ,et Itaalia teisel kohal asub, kuigi EM läks neil suht aia taha.

elx
03.07.08, 10:13
eespool olijad kaotasid lihtsalt rohkem, muud midagi.

willane
03.07.08, 12:36
see edetabel arvestab minu teada 7 viimase aasta tulemusi. igal aastal erinev osakaal. 7 aasta tagused tulemused väikseima koefitsendiga, edasi 6.aasta jne.

Mask
06.08.08, 19:38
Eesti langes FIFA tabelis koha võrra (http://www.soccernet.ee/news.php?id=21034)
Top 3:
1. Hispaania 2. Saksamaa 3. Itaalia

vaikiv mees
07.08.08, 19:23
see edetabel arvestab minu teada 7 viimase aasta tulemusi. igal aastal erinev osakaal. 7 aasta tagused tulemused väikseima koefitsendiga, edasi 6.aasta jne.

sirvi paar aastat vanu (foorum.soccernet.ee/showthread.php?p=693001#post693001) postitusi- arvesse ei v6eta enam mitte just viimased 7-8a,
(aga muidugi mitte ka ainult paar viimast mängu)

The most important change to the calculation of the ranking is that it will no longer take into account the last eight years of results but only four (http://www.fifa.com/worldfootball/ranking/procedure/men.html). At the same time, all of the other factors previously taking into account (result, importance of match, strength of opponents, regional strength, number of matches considered) were tested, analysed and, in some cases, totally revised.

midfielder
03.09.08, 12:17
Langus jätkub endise hooga. Võrreldes augustiga oleme veel seitse pügalat langenud 128-ks. Oma grupikaaslastega võrreldes oleme ülekaalukalt viimased. Hispaania 1, Türgi 10, Belgia 55, Bosnia 75 ja Armeenia 98. Seega eelviimasest grupikaaslasest 30 koha võrra taga. Kas midagi nii kurjakuulutavat ongi kunagi valikmängude ajal FIFA tabel meile öelnud. Selle põhjal on see viimane asetus vägagi põhjendatud, millest ka eile juttu oli. Nüüd oleks aeg näidata, kas me olemegi sellised kehvakesed ja suudame vaid Malta ja Fääri saari võita või lubavad oskused veidi enamat.

http://www.fifa.com/worldfootball/ranking/lastranking/gender=m/fullranking.html#confederation=0&rank=173

Hellik
03.09.08, 12:59
Selle põhjal on see viimane asetus vägagi põhjendatud, millest ka eile juttu oli.

Minu mäletamist mööda tehtigi asetused esmakordselt selle FIFA tabeli alusel. Nüüd tuleb tõesti hakata näitama, et meie reaalne koht on ikka mõnevõrra kõrgemal.

willane
03.09.08, 13:00
nüüd on küll mulje, et edasi saab AINULT tõusta. loodetavasti see ka õnnestub :)
Euroopas on meist tagapool ainult pudinad.

urmar
03.09.08, 14:12
Tegelikult on see ikka hämmastav, et hoolimata sellest, et meil on viimasel ajal suht head tulemused, langus aina jätkub.
Väidetavalt arvestab tabel suure koefitsendiga viimase aasta tulemusi, siis need ei ole ju Eestil halvad:
302. 22.08.2007 Eesti - Andorra 2 : 1 EM
303. 08.09.2007 Horvaatia - Eesti 2 : 0 EM
304. 12.09.2007 Makedoonia - Eesti 1 : 1 EM
305. 13.10.2007 Inglismaa - Eesti 3:0 EM
306. 17.10.2007 Eesti - Montenegro 0:1
307. 09.11.2007 Saudi Araabia - Eesti 2:0
308. 17.11.2007 Andorra - Eesti 0:2 EM
309. 21.11.2007 Usbekistan - Eesti 0:0
2008
310. 27.02.2008 Poola - Eesti 2:0
311. 26.03.2008 Eesti - Kanada 2:0
312. 27.05.2008 Eesti - Gruusia 1:1
313. 30.05.2008 Läti - Eesti 1:0 BT
314. 31.05.2008 Leedu - Eesti 1:0 BT
315. 04.06.2008 Eesti - Fääri saared 4:3
316. 20.08.2008 Eesti - Malta 2:1

5 võitu, 3 viiki ja 7 kaotust. Kas tõesti on 127 riiki kõik paremini mänginud? :doh: