PDA

View Full Version : Miks vihkate?

guitz
19.09.02, 23:54
Miks vihkate mõnda klubi?Tean,et siin foorumis on palju ManU ja Reali \"armastajaid\".Tahakski teada,mis teie viha taga on.Ise ei vihka ühtegi klubi.

greenday
19.09.02, 23:59
See on hea küsimus. Ise ma ka ei vihka ühtki meeskonda. Ma pole ka veel näinud, et keegi oma viha arukalt põhjendaks. Näiteks - Zidane on päris väike värdjas ju! Põhjendatud!

Aramis
20.09.02, 02:15
Ma ei vihka ka kedagi.Tuleb mõista, et inimesi on erinevaid ja eelpool toodud kraanikausi näide on üsna ere - ma ei kuseks kellegi kraanikausi ;)
On ebasümpaatseid meeskondi ,kes on selle mingil põõjusel ära teeninud.Tänasest on selline nt Besiktas...aga see ei tähenda, et ma nende kohta kõva häälega midagi roppu ütlen.
Rohkem sallivust....ja Manu&Reali \"vihkajad\" vihkavad rullnoklust, mis paratamatult edukate klubidega kaasas käib.Muidugi käib selline asi närvidele, kui mingi pubekas delfis kirjutab, et manu või Real ruulib ja et keegi kolmas on pask...aga üldiselt ,eks lollid saavd ka kirikus peksa...nii, et küll nad suureks kasvavad ja ära paranevad.

vandersell
20.09.02, 12:01
Paistab, et üks Aramise poolt mainitud rullnokkadest on lisandunud meie armsasse foorumisse :P Vähemalt lugenud teatud inimese esimest kolme postitust jääb küll selline mulje. ma näpuga näitama ei hakka, küll saavad kõik aru, kellest jutt.

rohelineKonn
20.09.02, 14:09
vaevalt, et siin euroopa päraperses nüüd ohtralt tulihingelisi ühe või teise suurvõistkonna vihkajaid on. ma ei kujuta küll ette kuidas eesti arsenali ja tottenhami toetajate vaheline lööma välja näeks. aga väike verbaalne agresiivsus foorumis ei tee minu arust ka halba - inimesed sattuvad õhinasse ja materdavad hingestatult. suht igav ju kui kõik oleks täiesti neutraalsed.
omad sümpaatiad-antipaatiad tekivad ju ka kahe enda jaoks eelnevalt täiesti neutraalse võistkonna mängu vaadates.

manu ja reali vihkamine on vist ka natuke nagu usa ja MS vihkamine - neil raipeil läheb lihtsalt liiga hästi ning nad on seetõttu ülbed. hea lihtne vihata.

greenday
20.09.02, 16:35
Originally posted by rohelineKonn

vaevalt, et siin euroopa päraperses nüüd ohtralt tulihingelisi ühe või teise suurvõistkonna vihkajaid on. ma ei kujuta küll ette kuidas eesti arsenali ja tottenhami toetajate vaheline lööma välja näeks. aga väike verbaalne agresiivsus foorumis ei tee minu arust ka halba - inimesed sattuvad õhinasse ja materdavad hingestatult. suht igav ju kui kõik oleks täiesti neutraalsed.
omad sümpaatiad-antipaatiad tekivad ju ka kahe enda jaoks eelnevalt täiesti neutraalse võistkonna mängu vaadates.

manu ja reali vihkamine on vist ka natuke nagu usa ja MS vihkamine - neil raipeil läheb lihtsalt liiga hästi ning nad on seetõttu ülbed. hea lihtne vihata.Mis asi on MS?

dieter
20.09.02, 16:42
Originally posted by greenday

Mis asi on MS?

ööö, äkki Michael Schumacher ;) :reiv:
mina teda ei vihka, aga paljud küll

vandersell
20.09.02, 17:20
Originally posted by dieter

ööö, äkki Michael Schumacher ;) :reiv:
mina teda ei vihka, aga paljud küll
heheee, dieter, nüüd ütlesid küll hästi- mina teda ei vihka :D
Mina ka Eesti koondist ei vihka :P

asdf
20.09.02, 17:59
MS-i ma kindlasti ei vihka, lihtsalt igav on kui üks mees võidab kogu aeg. Manu ei meeldi, sest seal mängivad mehed on väga vastumeelsed ja ülbed :deemon: Realist meeldib mulle kõige rohkem kaitseliin :) Muidu olen saksa jalgpalli huviline ;)

Taidur
20.09.02, 18:20

Mis asi on MS?

Ma arvan, et siin MS=M$

Oll
20.09.02, 19:50
Originally posted by Taidur

Mis asi on MS?

Ma arvan, et siin MS=M$

Aga äkki Meessugu? :D :D :D
Ise ka ei leia erilist mõtet kedagi \"vihata\" ebasümpaatseid aga jagub näiteks Prantsusmaa koondis-nende ülbuse ja väheste prantslaste pärast..(eip ei ole rassist, aga kui euroopa rahvuskoondises on rohkem neegreid kui valgeid siis minu jaoks pole see sümpaatne ega ka euro. rahvuskoondis)
Ja ManUt oskuse viimasel minutil väravaid sahistada pärast (kadedus vist).

greenday
20.09.02, 19:56
Originally posted by Oll

Originally posted by Taidur

Mis asi on MS?

Ma arvan, et siin MS=M$

Aga äkki Meessugu? :D :D :D
Ise ka ei leia erilist mõtet kedagi \"vihata\" ebasümpaatseid aga jagub näiteks Prantsusmaa koondis-nende ülbuse ja väheste prantslaste pärast..(eip ei ole rassist, aga kui euroopa rahvuskoondises on rohkem neegreid kui valgeid siis minu jaoks pole see sümpaatne ega ka euro. rahvuskoondis)
Ja ManUt oskuse viimasel minutil väravaid sahistada pärast (kadedus vist).Prantsuse koondislaste ülbus? Seleta lähemalt. Kes ütles, et Euroopa riigi kodanik peab olema valge? Mis tähtsust sellel on? Inimesed teatavasti rändavad. Kui nad seda ei teeks, poleks praegu näiteks USA-d.

Juks
20.09.02, 22:06
Viha on mõttetu energia raiskamine, foorumlased! Olgem ausad, see aeg, mida kulutate vihaste sõnumite kirjutamiseks, on ju maha visatud. Minu arust pole vihal eesmärki, selle abil ei saa ju muuta ManU fänni FC Bayerni toetajaks. Pigem juba ausalt esile tõsta oma lemmikklubi head-vead ning samas näha ka vahel teiste mängus head.

Mille eest sai meie armastatud koondise väravavaht Mart Poom sümboolse auhinna Eesti-Moldova mängu alguses? Just nimelt selles, et ta oskab teha ausat kriitikat enda mängu suhtes ning samas omab respekti teiste vastu. Ideaalne tunnustus!

resorte
20.09.02, 23:03
Mina vihkan ManU\'t, Inglise ja Prantsuse koondist, sest nad on lihtsalt m**nid.:P

greenday
20.09.02, 23:08
Originally posted by Totti

Mina vihkan ManU\'t, Inglise ja Prantsuse koondist, sest nad on lihtsalt m**nid.:P kenasti läheb jah?

Silver
20.09.02, 23:09
Jah ega ma ka kedagi ei vihka, aga lihtsalt ma ei salli Reali. Pôhjuseks see, et meeskond on staare täis ning enamus noori vutti fänne hoiavad just sinna poole, sest oh mis see ikka, kui iga 6 kuutagant uus staar klubisse tuleb. Kaob nagu jalgpalli môte ära, aga jah mis ma siin ikka kritiseerin pea asi et nauditav mäng jätkuks.

Jalgpall eelkôige!! ;)

wiiner
20.09.02, 23:19
/me ei vihka ühtki klubi/koondist... mõned ehk on kergelt ebasümpaatsed lihtsalt...
ja MS\'ga mõeldi ehk MLS\'i, ehk siis Major League Soccer...

greenday
21.09.02, 00:38
Originally posted by treze

Jah ega ma ka kedagi ei vihka, aga lihtsalt ma ei salli Reali. Pôhjuseks see, et meeskond on staare täis ning enamus noori vutti fänne hoiavad just sinna poole, sest oh mis see ikka, kui iga 6 kuutagant uus staar klubisse tuleb. Kaob nagu jalgpalli môte ära, aga jah mis ma siin ikka kritiseerin pea asi et nauditav mäng jätkuks.

Jalgpall eelkôige!! ;) Ise praegu nullisid oma sallimatuse põhjuse ära.

Epic
21.09.02, 11:42
Mina vihkan täiega Prantsusmaa koondist, sest nad kobisdasid selle EM-i võidu Itaalia üle :trafck: :viha:

Siim
21.09.02, 15:24
Mina võin ennast pidada Reali antifänniks. Väga popp on seda muidugi olla, aga nii lihtsalt on ja ma ei saa sinna midagi teha. Kindlasti on üks põhjus kadedus, kuid see ei ole ainus. 90ndate keskel hakkasin tähelepanelikumalt jälgima Euroopa klubijalgpalli. Hispaanias oli (on) muidugi suureks vastasseisuks Barcelona - Real. Algusest peale tõmbas mind miski rohkem Barca poole. Hiljem Barca vajus veidi ära, Real jäi. See tekitaski veic kadedust, et ühel klubil aastast-aastasse läheb hästi. See, et Realiga on viimastel aastatel ühinenud suur osa Euroopa aasta jalgpallureid, ei ole mulle ka sümpaatne. Alateadlikult hakkan pöialt hoidma eeldatavalt nõrgematele. Võib-olla see kõik kunagi muutub, eks näis.

Oll
21.09.02, 18:47
Originally posted by EricCantona

Mina vihkan täiega Prantsusmaa koondist, sest nad kobisdasid selle EM-i võidu Itaalia üle :trafck: :viha:

Nii see oli, Greenday, kuigi ma väljendaksin end teisiti, aga mõte jääb siiski samaks.Siinkohal tsiteerin oma postitust teemast \"Armastatuim/vihatuim mängija:
Kõige ebasümpaatsem mängija on üks Prantsusmaa koondislane, keda kahjuks või õnneks ei mäleta enam.Mäletan, et ta ütles peale Euro 2000 finaali kui prantslased lõid viigivärava 50 sekki enne lõpuvilet ütles see jobu, et nad tahtsid mängu põnevaks teha ja lasid Itaalial juhtima minna (mis on peaaegu sama haige jutt, mida räägiti peale nende kaotust avamängus Senegalile, et Prantsusmaa kaotas meelega) ja siis arvas oma väärastunud ajuga, et õige finaal oleks pidanud olema
Prantsusmaa A tiim Vs Prantsusmaa B tiim (duubel)

Kui see pole ülbus, Greenday, siis mis? Sarnaste avalduste esinesid ka teised \"prantslased\".Ja loomulikult viimane MM, mäletate, greenday, \"prantslaste\" naeruseid nägusid peale kaotust Senegalile, kas neist ei õhanud ülbust(üleoleku tunnet-me võidame kokkuvõttes ikkagi) ja ebaprofesionaalsust?
Rahvusterändamise kohta niipalju, et tõepoolest see on toimunud, aga minu jaoks kaotab \"rahvuskoondis\" mõiste tähenduse väljakule jooksevad 6 neegrit, 5 valget ja 1 alzeerlane.
Greenday, kui suur Eesti rahvuskoondise fänn Sa oleksid kui sinisärkides jookseksid platsile kolm pilusilma, kolm neegrit, kolm grusiini ja kaks venelast(ning vahetusse jääx veel viis iniaanlast ja kolm eskimot), kes kõik omaksid Eesti kondakondsust?
Ma mõistan, et rändamiste tulemusena võib olla koondises mõned muulased nagu seda on näteks Inglismaal, aga enamus peax ikkagi olema omadel.Ja keegi ei saa ka nõuda, et sellist koondist, kus muulasi rohkem on tulen respekteerida, austada ja süpaatseks pidada.Asi on hakkanud meenutama klubijalgpalli juba.

greenday
21.09.02, 19:16
Originally posted by Oll

Nii see oli, Greenday, kuigi ma väljendaksin end teisiti, aga mõte jääb siiski samaks.Siinkohal tsiteerin oma postitust teemast \"Armastatuim/vihatuim mängija:
Kõige ebasümpaatsem mängija on üks Prantsusmaa koondislane, keda kahjuks või õnneks ei mäleta enam.Mäletan, et ta ütles peale Euro 2000 finaali kui prantslased lõid viigivärava 50 sekki enne lõpuvilet ütles see jobu, et nad tahtsid mängu põnevaks teha ja lasid Itaalial juhtima minna (mis on peaaegu sama haige jutt, mida räägiti peale nende kaotust avamängus Senegalile, et Prantsusmaa kaotas meelega) ja siis arvas oma väärastunud ajuga, et õige finaal oleks pidanud olema

Kui see pole ülbus, Greenday, siis mis? Sarnaste avalduste esinesid ka teised \"prantslased\".Ja loomulikult viimane MM, mäletate, greenday, \"prantslaste\" naeruseid nägusid peale kaotust Senegalile, kas neist ei õhanud ülbust(üleoleku tunnet-me võidame kokkuvõttes ikkagi) ja ebaprofesionaalsust?
Rahvusterändamise kohta niipalju, et tõepoolest see on toimunud, aga minu jaoks kaotab \"rahvuskoondis\" mõiste tähenduse väljakule jooksevad 6 neegrit, 5 valget ja 1 alzeerlane.
Greenday, kui suur Eesti rahvuskoondise fänn Sa oleksid kui sinisärkides jookseksid platsile kolm pilusilma, kolm neegrit, kolm grusiini ja kaks venelast(ning vahetusse jääx veel viis iniaanlast ja kolm eskimot), kes kõik omaksid Eesti kondakondsust?
Ma mõistan, et rändamiste tulemusena võib olla koondises mõned muulased nagu seda on näteks Inglismaal, aga enamus peax ikkagi olema omadel.Ja keegi ei saa ka nõuda, et sellist koondist, kus muulasi rohkem on tulen respekteerida, austada ja süpaatseks pidada.Asi on hakkanud meenutama klubijalgpalli juba.Kui sellised asjad on toimunud, on vastavad isikud küll väga ülbed ja ebaprofessionaalsed.

Jaan
21.09.02, 20:17
Ka mina m2letan seda. Arvata v6ib, et selleks ytlejaks oli yks kaitsjatest - Desailly v6i Lebeouf. Sarnase avaldusega esines enne MM-i ka Roberto Carlos,et Tyrgi vastu peame pingutama vaid 40%. Noh, m2ngu tuli igatahes panna ka parimad teatraalsed oskused... Ja p2rast neid 6igustada.

priit
23.09.02, 02:15
ma ei vihka kedagi.... :) aga tegelikult on väga nõme real madridi juhtkonna käitumine: nende moto on umbes see et iga aasta peab antud maailma parima jalgpalluri ära ostma.... NÕMEEEEEEEEEE :viha:

valdano
23.09.02, 13:05
soovitan kõigil vaadelda jalgpalliklubisid veidi avaramalt kui ainult jalgpalliklubi, sest tegu on ka äriettevõtetega ja ma pole sugugi kindel, kas see on teisel kohal ehk siis raha teenimine versus jalgpall ise.
sellest tulenevalt esinevad ka \"särgimüüjate\" ostud, kes samas, tuleb tunnistada, kipuvad kasulikud olema nii \"jalgpalli klubile\" kui \"raha tegemise klubile\".

rohelineKonn
23.09.02, 15:48
kuna minu MS siin elevust tekitas siis tunnistan, et tulnud ise ühegi muu variandi peale kui M$. asi ilmselt selles, et aktiivse vormelijälgimise lõpetasin ma umbes siis, kui selle spordiala taga toimuvad raha ja kokkumängud liiga ilmseks muutusid. seevastu billgeitsi jüngrite looming ärritab mind jätkuvalt päevast-päeva.

stardust
28.09.02, 01:49
Prantsusmaa ja Saksamaa koondised võivad minu pärast põrgu sõita.:deemon:

greenday
28.09.02, 05:21
Originally posted by stardust

Prantsusmaa ja Saksamaa koondised võivad minu pärast põrgu sõita.:deemon: No jumal küll! Kas sa ise ka aru saad kui lolliks sa ennast siin teed?

Aramis
28.09.02, 12:00
Äh, ma ei võta neid viie loginniga mehi kunagi tõsiselt.

priity
29.09.02, 02:01
mõnikord need 5 sõnumiga vennad ajavad märksa asjalikumat juttu kui üle 900 sõnumiga tüübid...

Aramis
29.09.02, 12:25
Priity, ma mõtlesingi seda, et kui viie loginniga vend peksab segast või ajab imelikku teooriat, siis ma ei võta teda tõsiselt.Kuna pole põhjust, Tõenäoliselt on mingi nutcase.Samal ajal ,kui sama juttu ajab üle 100 postituse mees, kes raudselt on varem näidanud, et ta asja jagab, siis ma jään juurdlema, et mis ta huvitav öelda tahtis.Loomulikult oleks tore kui kõik newcomerid end püüaks tõestada kohe ja ei peksaks delfi komme suust.

Ertai
29.09.02, 18:45
Fänluses lihtsalt tekib sihukesi soosikuid ja mitte-soosikuid:)
ise miskit klubi eriti ei vihka nagu..
ainult mõned tsellod ajavad küll vihale...
viimane \"armastus\"-Ronaldo....:viha:
eheh:)
suurt eriti ei pea:kaval:

greenday
30.09.02, 02:50
Originally posted by Silver

Fänluses lihtsalt tekib sihukesi soosikuid ja mitte-soosikuid:)
ise miskit klubi eriti ei vihka nagu..
ainult mõned tsellod ajavad küll vihale...
viimane \"armastus\"-Ronaldo....:viha:
eheh:)
suurt eriti ei pea:kaval: Mis sulle Ronaldo puhul vastu hakkab?

ROOTSI KUNN
30.09.02, 15:07
Sageli teevad klubile karuteene ka juhtkond ja muud funktsionärid ,kes oma ülbuse ja üleolevusega veavad meeskonna ja klubi autoriteeti alla.:deemon:

Tembu
30.09.02, 15:31
Küsin selle teema all järgneva küsimuse. Nimelt, miks on nii, et ei sallita neid, kes erinevad meist (st tüüpilisest eestlasest) nahavärvi poolest? Kas oskus palli mängida ei ole siis põhiline?

Alo
30.09.02, 15:41
Originally posted by tembuu
Küsin selle teema all järgneva küsimuse. Nimelt, miks on nii, et ei sallita neid, kes erinevad meist (st tüüpilisest eestlasest) nahavärvi poolest? Kas oskus palli mängida ei ole siis põhiline?

Ma ei tea, kui üldiselt sa seda küsimust mõtlesid, kuid näiteks - kui riigi koondist millegipärast rahvuskoondiseks nimetatakse, siis võiks seal mängijad ka enamasti ühest rahvusest olla.

Alo

Darren
30.09.02, 15:50
Tembu, minu arvates ei saagi rassismi mõistusega võtta, eriti veel Eestis.
Samas, kui Arsenali :) koosseisu vaadata, siis tekib küll küsimus, et kas klubi nimi ei võiks olla FC Africa :)

Siiski, rassism on paha, m\'kay?

Lisaks veel see, et kesiganes on selle haakristlippu meenutava asjanduse eest fännitribüünil vastutav, võiks seda sinna enam mitte vedada. Arvatavasti on see minu enda probleem kui ma ei suuda kuskil haakristlipu kõrval eriti hästi ennast tunda.

Tembu
30.09.02, 17:01
Üldiselt on ju nii et mida vähem sa kedagi-midagi vihkad seda parem ja lihtsam on sul olla.Olen seda siin vist ka varem öelnud....Rääkida mingist valgest rassist ja tema ülemvõimust on käesoleval ajal suht mõttetu...Aeg on edasi läinud,kui te(sallimatud) pole märganud...
Ei mina vihka ega armasta Arsenali vähem ega rohkem sellepärast,et seal ka mitte valged mängivad...Aga pean tunnistama,et kuradi hästi panevad:)

rohelineKonn
30.09.02, 21:39
traktaat rassistide õigusest läbi sõnavabaduse prisma.

kirjutatud motiveerituna rassismivastastest üleskutsetest siin foorumis.

/selgitan. tuima tooniga/
olen täiesti teadlik, et neegrid on samasugused inimesed nagu meie, ei paremad ega halvemad. nende hulgas on igasuguseid inimesi - häid ja halbu. nagu valgete ja kollastegi seas. lisaks pole nad oma nahavärvi ise valinud ja on meie hulgas sageli tänu sajanditetagusele väärkohtlemisele. mis polnud meist muidugi ilus, ning seetõttu (muidugi mitte ainult seetõttu) oleks viisakas neegreid ilusti kohelda.

/emotsionaalselt/
aga mind neegrid häirivad! mõnikord isegi väga! ja siis tulevad erinevad onud ja tädid ning ütlevad, et neegrid ei tohi häirida, kuna nad on väga meeldivad inimesed. ja lisavad, et iga inimest tuleb hinnata kõiksugu muude omaduste põhjal. näiteks pallimänguoskus. aga mulle jätkuvalt ei meeldi neegrid.

/toon sisse jalgpalli/
mulle tundub odavate prantsuse neegrite kasutamine inglise jalgpallis cheatimisena: kasutatakse mingit seltskonda, kellel on paremad refleksid ja koordinatsioon (olgem ausad. nii see on.) ja võidetakse. aga see seltskond ei ole minu moodi, sest nad on pärilt mujalt ja näevad teistsugused välja. mis, nagu öeldud, lihtsalt ei meeldi mulle. ilma igasuguse põhjenduseta. ei meeldi ja kõik. kes ei saanud aru see mõtisklegu miks armastatakse. lihtsalt armastatakse. ja kõik.

/kurjalt/
ning mina ei saa aru, miks puudub mul õigus sallimatusele. mina ei tee neegritele haiget, ei takista sisenemist bikers pubi, ega ei vähenda nende palka. minult pole ilmselt (päris kindel pole) isegi ühtegi rassistlikku kommentaari. aga KURAT mina ei saa aru miks puudub minul õigus neegritest sitasti arvata. antirassism on hullem inimeste piiramine kui rassism, nimelt keelatekse oma arvamus või selle avaldamine. ja vat see on inimeste tõeline ahistamine. aga mina tahan, et minul oleks õigus neegritest kirjutada nii head kui ka halba. ja kui mind selle juures piiratakse , siis ma kirjutangi sellise mõtiskluse soccernet.ee foorumisse.

aitäh.
/*andke andeks kohati esinev mõttekäikude nõrk seotus*/

jjriado
30.09.02, 22:41
Lugesin seda eelmist postitust ja seoses sellega tekkis paar küsimust. Miks on (osavamate) võõrmängijate kasutamine petmine? Kas Real on siis puhtalt pettuse peal väljas? Äkki mõni targem inimene oskab vastata.:

rohelineKonn
30.09.02, 22:55
Originally posted by jjriado

Lugesin seda eelmist postitust ja seoses sellega tekkis paar küsimust. Miks on (osavamate) võõrmängijate kasutamine petmine? Kas Real on siis puhtalt pettuse peal väljas? Äkki mõni targem inimene oskab vastata.:

selles lauses sisaldus konstruktsioon \'mulle tundub\' mitte \'on\'. seejuures juhin su tähelepanu asjaolule, et mainitud tegevusel on ka otsesed kaotajad olemas. näiteks inglise (ka hispaania) rahvuskoondised. mõnele läheb isegi see korda.

mikk
30.09.02, 23:03
Üheltpoolt on see, et nt Arsenalis-Liverpoolis ühe rohkem neegreid kohtab, väga liberaalne, salliv, internatsionaalne. Teisalt kumab sellest läbi ka mingi pahupidipööratud rassism.

Eks ostetakse ju neegreid mitte ainult sellepärast, et nad hästi mängivad, vaid ka sellepärast, et nad on suhteliselt odavad.
Võin vabalt ette kujutada kuidas mõnes suurklubi kontoris istuvad hästilõhnastatud-lipsustatud härrasmehed (valged) ja koostavad järgmise aasta plaane: \"Noh kuhu me selle 5 milli paneks, ehitaks äkki noortemeeskonnale uue staadioni.\" \"Ära ole loll, ostame parem mõne odava neegri.\" Mingil määral arendab see küll mõtteviisi, et mustade koht ongi trummi, tantsu või palli lüüa.

Darren
01.10.02, 00:50
Rohelisekonna suurepärast postitust lugedes tuli mulle meelde miks ma enam ei vaevu rassistidega vaidlema:

1) rassism lähtub emotsionaalselt pinnalt ning seega on seda pea võimatu mõistuspärastada

2) on oht peksa saada kui oponendil argumendid puuduvad :)

Samas, rohelisekonna postituses torkas silma üks väike \"aga\".

Nimelt, kui inimene teadvustab endale ehk on teadlik sellest, et teise nahavärviga inimesed on \"sisult\" samasugused nagu tema ise siis kuidas sellelt pinnalt tekib vastasus teise nahavärviga inimeste suhtes?

Loogiliselt järeldades võiks siis ju jõuda konstruktsioonini:

1) Ma tean, et tartlased on üldiselt samasugused nagu mina ja sina, oma väikeste vigade ja puudustega

2) Martin Smutov on Tartust

3) Ma tean, et Martin Smutov on Tartust ning kuna tartlased on üldiselt samasugused nagu mina ja sina siis ma järelikult tean, et ka Martin Smutov, olles tartlane, on samasugune nagu mina ja sina (Täiesti perses võrdlus aga noh, misteha :) )

4) Mis nüüd selgub? Mulle ei meeldi Martin Smutov, kuna ta on tartlane.

See jäigi mulle selgusetuks aga noh, tavaliselt on rumal see, kes aru ei saa :)

vello99
01.10.02, 01:32
Originally posted by Darren

Rohelisekonna suurepärast postitust lugedes tuli mulle meelde miks ma enam ei vaevu rassistidega vaidlema:

1) rassism lähtub emotsionaalselt pinnalt ning seega on seda pea võimatu mõistuspärastada

2) on oht peksa saada kui oponendil argumendid puuduvad :)

Samas, rohelisekonna postituses torkas silma üks väike \"aga\".

Nimelt, kui inimene teadvustab endale ehk on teadlik sellest, et teise nahavärviga inimesed on \"sisult\" samasugused nagu tema ise siis kuidas sellelt pinnalt tekib vastasus teise nahavärviga inimeste suhtes?

Loogiliselt järeldades võiks siis ju jõuda konstruktsioonini:

1) Ma tean, et tartlased on üldiselt samasugused nagu mina ja sina, oma väikeste vigade ja puudustega

2) Martin Smutov on Tartust

3) Ma tean, et Martin Smutov on Tartust ning kuna tartlased on üldiselt samasugused nagu mina ja sina siis ma järelikult tean, et ka Martin Smutov, olles tartlane, on samasugune nagu mina ja sina (Täiesti perses võrdlus aga noh, misteha :) )

4) Mis nüüd selgub? Mulle ei meeldi Martin Smutov, kuna ta on tartlane.

See jäigi mulle selgusetuks aga noh, tavaliselt on rumal see, kes aru ei saa :)

Niisiis on jalgpallifännide foorumis asutud üksteist pommitama formaal-loogikaga läbi rassismi/tolerantsuse prisma. Lahe ;)

Kui ma õieti veel ülikooliloenguid mäletan, siis peaks Darreni mõttekäik ilusti formaal-loogikasse ära mahtuma kui teine punkt asendada \"Martin Smutov on neeger\" ;) ;) ;) ;)

Aramis
01.10.02, 01:33
Rassism on ilming, mida seletada võib nii või naa.Tegemist pole mitte ainult nahavärviliste vaid ka ajalooliste põhjustega.Kuid kindlasti on tegemist eelarvamusega, mida me ei tohiks endal olla lasta.Kahjuks on lugu nii, et enams rassismiilmingust tekitavad selle näilised ohvrid ehk siis mustad ise.Jalgpallis muidugi kõik võimendub ja siin on kindlasti seda päris räiget ultrarassismi(Itaalia), aga ma arvan ,et meie siin ei tohiks küll muretseda ,mida meist keegi arvab, sest halvastiarvaja intelligents ei ole lihtsalt küllaldlane,et salliv olla.Aga ma arvan ,et rohkem kui meie peame valgeid mustadest erinevateks ,rohkem peavad mustad valgeid endist erinevaiks.
Ja konkreetne personaalne arvamus jalgpallist - klubijalgpallis pole minu jaoks vahet, aga koondiste seas ma eeldaks ,et Euroopa meeskonnad ei oleks täiesti tumedad nagu prantslastega on juhtunud.Näiteks Asamoahi Saksa koondisse saamist ma täitsa tervitasin.Imelik oli vaadata ,aga kui ma kuulsin teda interviuud andmas, siis oli selgelt näha, et ta on asja nimel sama valmis kui iga teine koondislane.

Kaarel
01.10.02, 03:00
Darreni süllogism peaks jah formaalloogika reeglite järgi tõele vastama, õnneks selline viis kõige õigem tõe selgitamiseks.

RohelineKonn - sa tõid välja, et paljud klubid kasutavad odavaid neegried ning see on Sinu arvates \"cheatimine\". Teine Leedsi fänn mikk täiendas Sind ning vihjas konkreetselt Arsenalile ja Liverpoolile, et just need klubid kasutavad odavaid neegreid.

Mul oleks selline küsimus, et keda te nende klubide tumedanahalistest mängijatest odavateks peate? Henry, Wiltord, Campbell, Vieira, Diouf ega Heskey need olla ei saaks, sest odavad mängijad nad just pole.

Samuti jääb teie mõttekäigust selgusetuks see, et kas paljude odavate valgete/kollaste (or whatever) mängijate kasutamine on kah \"cheatimine\"?

Artur
01.10.02, 03:17
Jalgpallis muidugi kõik võimendub ja siin on kindlasti seda päris räiget ultrarassismi(Itaalia)

Aramis, kust on pärit sinu arvamus, et Itaalias suhtutatakse mitte valge nahavärviga mängijatesse halvemini kui näiteks Hispaanias, Inglismaal või Saksamaal? Rassistlikke fänne on igalpool, selliseid üldistusi ei saa teha.

greenday
01.10.02, 03:22
Originally posted by rohelineKonn

/toon sisse jalgpalli/
mulle tundub odavate prantsuse neegrite kasutamine inglise jalgpallis cheatimisena: kasutatakse mingit seltskonda, kellel on paremad refleksid ja koordinatsioon (olgem ausad. nii see on.) ja võidetakse. aga see seltskond ei ole minu moodi, sest nad on pärilt mujalt ja näevad teistsugused välja. mis, nagu öeldud, lihtsalt ei meeldi mulle. ilma igasuguse põhjenduseta. ei meeldi ja kõik. kes ei saanud aru see mõtisklegu miks armastatakse. lihtsalt armastatakse. ja kõik.

Kui sina ei tea miks armastatakse, ei tähenda see, et sellel mingit põhjust pole. Sellel on väga lihtne bioloogiline põhjus, mida siinkohal ei hakka pikemalt seletama. Sama on ka mitte meeldimise ja vihkamisega - ilma põhjuseta ei ole siin maailmas ühtegi asja. Lihtsalt sa ei kontrolli iseenda aju piisavalt, et sa nendest põhjustest aru saaksid.

Aramis
01.10.02, 03:40
Originally posted by Artur

Jalgpallis muidugi kõik võimendub ja siin on kindlasti seda päris räiget ultrarassismi(Itaalia)

Aramis, kust on pärit sinu arvamus, et Itaalias suhtutatakse mitte valge nahavärviga mängijatesse halvemini kui näiteks Hispaanias, Inglismaal või Saksamaal? Rassistlikke fänne on igalpool, selliseid üldistusi ei saa teha.

Saab...ma pole otsinud selliseid meediamulle, mis rassismist räägiks ,aga need mis on läbi meedia loomulikul teel minuni jõudnud on 90% juhtumitest seotud Itaaliaga.Sorry ,Artur...ainuke võimalus ,et ma olen olnud kuskil mujal just sel hetkel ,kui räägitakse rassismiilminguist Saksamaa,Inglismaa ja Hispaania jalgpallis, aga see on vähetõenäoline.

Juks
02.10.02, 15:01
Tekitaks siin sellise huvitava hüpoteesi, et mis siis juhtub, kui Ray Frankel kohe väga hästi mängima hakkab, eesti keele selgeks õpib ning lõpuks ka Eesti kodakondsuse saab? Kas pool sinisärkide pundist hakkab pöialt hoidma Lätile? :doh:

Kui inimene oskab selle maa keelt, austab selle riigi väärtusi, seadusi ja muid olulisi nähtusi, siis ma ei näe põhjust talle kätt ega jalga ette panna. Peale Saksamaa koondise on ju näide tuua ka Poolast, kus Olisadebe on ilusti sisse sulanud. Ma ei tea küll seda, kas ta poola keelt oskab, aga tundub, et Poola fännid on ta omaks võtnud.

Selle lõigu point ei ole see, et rohkem rasse koondistesse, vaid see, et ei inimest ega jalgpallurit ei tule hinnata tema välimuse, vaid just oskuste, mõttelaadi, iseloomu ning suhtumise järgi. Saan aru eestlastest, kes pole harjunud neegritega tänavapildis ning veel vähem nendega suhelnud jne. ning on seetõttu pisut tõrjuva suhtumisega, kuid ei mõista argumente, mis selle nimel tuuakse. See, et osasid eestlastest sõjavendi piinati NSVL-Afganistani sõja ajal Afganistani mustade poolt, ei tohiks anda põhjust rünnata ning solvata kõiki mittevalgeid inimesi. Mina ei lähe venelasi mööda Annelinna taga ajama...

mcnamara
02.10.02, 15:29
Originally posted by mikk
Eks ostetakse ju neegreid mitte ainult sellepärast, et nad hästi mängivad, vaid ka sellepärast, et nad on suhteliselt odavad.
Võin vabalt ette kujutada kuidas mõnes suurklubi kontoris istuvad hästilõhnastatud-lipsustatud härrasmehed (valged) ja koostavad järgmise aasta plaane: \"Noh kuhu me selle 5 milli paneks, ehitaks äkki noortemeeskonnale uue staadioni.\" \"Ära ole loll, ostame parem mõne odava neegri.\" Mingil määral arendab see küll mõtteviisi, et mustade koht ongi trummi, tantsu või palli lüüa.

Ülalkõneleja mõtteviis on jäänud samale tasemele 30-te Välis-Eesti misjonäri K. A. Paulusega, kes avaldas arvamust, et mustanahalise aafriklase mõistust võiks võrrelda 14-aastase valge nooruki omaga. Tolle aja eestlasele oli sellist idiootsust hirmus lihtne sisendada, sest siinmail polnud keegi mustanahalist inimest näinud, temaga kooselamisest rääkimata. Mikk & co on oma mõistusega endiselt selles ajas, aga maailm pole enam endine.
Rassistidega ei ole mõtet vaielda. Eesti tulevik hakkab neile veel pagana palju tuska tegema. Tore on.

Alo
02.10.02, 16:17
Originally posted by Juks
Tekitaks siin sellise huvitava hüpoteesi, et mis siis juhtub, kui Ray Frankel kohe väga hästi mängima hakkab, eesti keele selgeks õpib ning lõpuks ka Eesti kodakondsuse saab? Kas pool sinisärkide pundist hakkab pöialt hoidma Lätile? :doh:

Juhtub see, et minu ja kindlasti mõnegi teise jaoks muutub väljend Eesti rahvuskoondis sõnakõlksuks. Jah, on praegugi koondises venelasi, kuid nood on vähemalt siin sündinud ning Eestiga on neil rohkem pistmist, kui Franklil. Ja ma loodan väga, et seoses jalgpalli populaarsuse kasvuga eesti noorte hulgas väheneb ka venelaste hulk koondises. Koondise kunstlik tugevdamine võõra mängija sisseostmisega teisest riigist on enese võõraste sulgedega ehtimine.

Ja kordan, et ülaltoodud jutt käib ainult rahvuskoondise, mitte klubide kohta.

Rahvustunne on üldse üks imelik ja loogilise mõtlemisega raskestimõistetav asi. No mille kuradi pärast läheb väliselt terve inimene oma kodumaa eest sõtta, kus ta võib surma saada, selle asemel et kolida mõnele kaugele rahulikule palmisaarele, kus oma elu rahulikult edasi elada? Niikaua, kui tekib mõistlik põhjendus jälle kuskile ära kolida.

Alo

Undi
02.10.02, 19:16
Originally posted by Alo

Juhtub see, et minu ja kindlasti mõnegi teise jaoks muutub väljend Eesti rahvuskoondis sõnakõlksuks. Jah, on praegugi koondises venelasi, kuid nood on vähemalt siin sündinud ning Eestiga on neil rohkem pistmist, kui Franklil. Ja ma loodan väga, et seoses jalgpalli populaarsuse kasvuga eesti noorte hulgas väheneb ka venelaste hulk koondises. Koondise kunstlik tugevdamine võõra mängija sisseostmisega teisest riigist on enese võõraste sulgedega ehtimine.

Ja kordan, et ülaltoodud jutt käib ainult rahvuskoondise, mitte klubide kohta.

Alo
aga mis siis, kui näiteks kunagi frankeli lapsed (kes näiteks sünnivad eestis) kõlbavad sinu jaoks koondisesse? või nende lapsed, ükskõik mis värvi nad on?

nagu juks juba ütles, kui kodakondsus on olemas (ja ma ei mõtle mingit sellist värki, kus n.ö. teenete eest selle saab) ning inimene tahab olla eesti kodanik, siis on ta teretulnud ka rahvuskoondisesse

edit: tähendab, point nagu selles, et kõik on ühte või teise riiki tegelikult kusagilt tulnud. su jutu järgi vasja, kes on venemaal sündinud, kuid eestisse kolinud, ei kõlba koondisse, kuid tema lapsed, kes sünnivad näiteks pelgulinna sünnitusmajas, on täiesti kõlbulikud :)

Jaan
02.10.02, 19:24
Originally posted by mcnamara

Ülalkõneleja mõtteviis on jäänud samale tasemele 30-te Välis-Eesti misjonäri K. A. Paulusega, kes avaldas arvamust, et mustanahalise aafriklase mõistust võiks võrrelda 14-aastase valge nooruki omaga. Tolle aja eestlasele oli sellist idiootsust hirmus lihtne sisendada, sest siinmail polnud keegi mustanahalist inimest näinud, temaga kooselamisest rääkimata. Mikk & co on oma mõistusega endiselt selles ajas, aga maailm pole enam endine.
Rassistidega ei ole mõtet vaielda. Eesti tulevik hakkab neile veel pagana palju tuska tegema. Tore on.

Mis seal salata - Aafrikast ostetakse mängijaid sellepärast, et saab neid odavalt. Mis te arvate, miks Jaapani v6i Kores mängijaid Euroopas nii vähe on, aga aafriklasi m6nedes riikides meeskonnad täis?

Alo
02.10.02, 19:42
Originally posted by Undi
edit: tähendab, point nagu selles, et kõik on ühte või teise riiki tegelikult kusagilt tulnud. su jutu järgi vasja, kes on venemaal sündinud, kuid eestisse kolinud, ei kõlba koondisse, kuid tema lapsed, kes sünnivad näiteks pelgulinna sünnitusmajas, on täiesti kõlbulikud :)

Nagu ma ütlesin, on rahvustunne suuresti tunnetuslik asi. See, et venelased siin on, on ajalooline paratamatus. Ühegi neegri või minu pärast inglase jaoks ei ole siia elama asumine paratamatus, selle ajendiks saab olla ainult saamahimu. Kui inimene juba rändab, siis ei ole ta järelikult patrioot, millest omakorda järeldub, et temast ei saa kunagi Eesti patriooti. Ja tõenäoliselt ka tema lastest mitte.

Kui nüüd jälle jalgpallist tiba eemale minna, Undi, kas sina läheksid Eesti eest sõtta? Ilmselt mitte, eks? Või kui läheksid, kas siis oleksid nõus sõdima ka näiteks Paapua Uus-Ginea eest, kui sa oled seal 2 aastat elanud nimg omad selle riigi kodakondsust?

Alo

Väike märkus lõppu: millisest minu postitusest sa välja lugesid, nagu mulle meeldiks, et koondises venelased on?

mcnamara
02.10.02, 19:55
Originally posted by Alo
Nagu ma ütlesin, on rahvustunne suuresti tunnetuslik asi. See, et venelased siin on, on ajalooline paratamatus. Ühegi neegri või minu pärast inglase jaoks ei ole siia elama asumine paratamatus, selle ajendiks saab olla ainult saamahimu. Kui inimene juba rändab, siis ei ole ta järelikult patrioot, millest omakorda järeldub, et temast ei saa kunagi Eesti patriooti. Ja tõenäoliselt ka tema lastest mitte.

Jumal hoidku Eestit sinusuguste \"patriootide\" eest. On see tõesti võimalik, et ma 2002. aastal pean (tõenäoliselt) noore inimese sulest sellist juttu lugema. Äkki mu silmad petavad mind.
Nojah, lubasin ju rassistidega mitte vaielda.

mikk
02.10.02, 22:43

Originally posted by mikk

Mida sa seletad? Okei, valisin ise sellise kõneviisi, millest võis jääda mulje, et need ülaltoodud väited on minu seiukohad või et ma jagan neid seisukohti. Ei. Kuna siin oli juttu võõrmängijate üha kasvavast arvust, siis tahtsin ainult kirjeldada ühte mõtteviisi selles küsimuses. Ise ma taunin seda. Tegelikult ei ole küsimus mitte lihtsalt jalgpallis, Inglismaas või isegi mitte spordis. Mis sa arvad kui palju on viimasel kümnendil nt USAs kritiseeritud (ja see kriitika on tulnud ka mustanahalistelt endilt) seda, et mustad suudavad läbi lüüa ainult spordis või meelelahutuses. See odav-kallis teema kehtib ka Eesti kohta, kus Eesti asub loomulikult seal, kus on odav tööjõud

Sellist mõtteviisi toetab aga ka lihtsalt reaalsus. Fakt on see, et sama mängutasemega briti jalgpallur maksab rohkem kui samatasemega brasiillane või senegaallane. Ka premiershipis on treenerid, kes küll erinevaid nahavärve vastandamata, on seda tõsiasja maininud.

Edson
04.10.02, 18:33

Originally posted by Alo

Jumal hoidku Eestit sinusuguste \"patriootide\" eest. On see tõesti võimalik, et ma 2002. aastal pean (tõenäoliselt) noore inimese sulest sellist juttu lugema. Äkki mu silmad petavad mind.

Olen Aloga nõus- rahvustunne on suuresti tunnetuslik. Kust mcnamara võtab õiguse oma rahvuse patrioote rassistideks kutsuda? Rassism ja natsionalism on siiski väga erinevad mõisted.
Ise eelistan näha Eesti koondises mängimas siiski eestlasi, mitte senegallasi, hiinlasi, venelasi, jt olgu neil kasvõi taskus sinine pass. Ja igaljuhul eelistan elutervet natsionalismi juurteta kosmopoliitide plämale.

Peku
04.10.02, 22:08
eh, ma vihkan igast idamaade jalkakoondiseid (eriti lõuna-koread) ja Usa jalkakoondist.. lihtsalt ei salli, ma ei saa sinna midagi parata

greenday
04.10.02, 23:29
Originally posted by Edson

Originally posted by Alo

Olen Aloga nõus- rahvustunne on suuresti tunnetuslik. Kust mcnamara võtab õiguse oma rahvuse patrioote rassistideks kutsuda? Rassism ja natsionalism on siiski väga erinevad mõisted.
Ise eelistan näha Eesti koondises mängimas siiski eestlasi, mitte senegallasi, hiinlasi, venelasi, jt olgu neil kasvõi taskus sinine pass. Ja igaljuhul eelistan elutervet natsionalismi juurteta kosmopoliitide plämale.Hale oled mees. \"eluterve natsionalism\" ja \"juurteta kosmopoliitide pläma\". Täpselt samamoodi saaks öelda \"eluterve tolerantsus\" ja \"haiglane natsionalism\".

Jaan
05.10.02, 04:54
Ega siis natsionalism ole veel rassism. Proovige siin ikka globaliseerumistuhinas ka eestlaseks jääda. Mulle natsionalism meeldib. Natuke meeldib ka sotsialism...

Darren
06.10.02, 17:44
Originally posted by Peku

eh, ma vihkan igast idamaade jalkakoondiseid (eriti lõuna-koread) ja Usa jalkakoondist.. lihtsalt ei salli, ma ei saa sinna midagi parata

Jamalugu, mina vihkan kõiki Kivimäe elanikke (eriti Pekut) ja Rapla maakonna spordiseltsi \"Tuljak\" riistvõimlemis-võistkonda. Lihtsalt ei salli, ma ei saa sinna midagi parata :(

Artista
06.10.02, 19:18
Ja mina vihkan tomatimahla ja ma ei saa sinna midagi parata..

Aga tegelikult armasad jalkasõbrad, valige jõukohasem teema. Ehk soovite moodsa rahvusluse üle diskuteerida asuge ülikoolides õppima näiteks etnoloogiat, sotsioloogiat, kultuurisemiootikat, antropoogiat või kasvõi politoloogiat. Ja siis tulistage, sest praegune tase kukkus välja kui lihtsalt väga erilaadsete mütoloogiate käes vaevlemine.

Minu arusaam imelühidalt kokku võttes on järgmine: igasugune ksenofoobia on lihtsalt teisenenud hirm võõra ja tundmatu ees. See kaob, kui võõrast tundma õpitakse. Mul on mitu neegrist sõpra ja parimagi tahtmise juures ei oskaks ma neisse nende nahavärvi pärast kuidagi halvemini suhtuda. Aga mäletan, et aastate eest kui esimest korda pikemaks ajaks välismaale sattusin, et hoolimata kogutud tarkusest, tundsin ikkagi nendega kokkupuutudes teatud ebamugavust. Tänaseks on see ajalugu.

Mis puutub Eesti koondise eest mängimist, siis ka valmidus selleks on teatud patriotist ja seda võiks kujundina võrrelda ka sõttaminekuga. Sest seda viimast pole Frankelil ega tema tulevastel poegadel loodetavasti vaja kunagi teha.

greenday
07.10.02, 05:07
Originally posted by Artista

Ja mina vihkan tomatimahla ja ma ei saa sinna midagi parata..

Aga tegelikult armasad jalkasõbrad, valige jõukohasem teema. Ehk soovite moodsa rahvusluse üle diskuteerida asuge ülikoolides õppima näiteks etnoloogiat, sotsioloogiat, kultuurisemiootikat, antropoogiat või kasvõi politoloogiat. Ja siis tulistage, sest praegune tase kukkus välja kui lihtsalt väga erilaadsete mütoloogiate käes vaevlemine.

Minu arusaam imelühidalt kokku võttes on järgmine: igasugune ksenofoobia on lihtsalt teisenenud hirm võõra ja tundmatu ees. See kaob, kui võõrast tundma õpitakse. Mul on mitu neegrist sõpra ja parimagi tahtmise juures ei oskaks ma neisse nende nahavärvi pärast kuidagi halvemini suhtuda. Aga mäletan, et aastate eest kui esimest korda pikemaks ajaks välismaale sattusin, et hoolimata kogutud tarkusest, tundsin ikkagi nendega kokkupuutudes teatud ebamugavust. Tänaseks on see ajalugu.

Mis puutub Eesti koondise eest mängimist, siis ka valmidus selleks on teatud patriotist ja seda võiks kujundina võrrelda ka sõttaminekuga. Sest seda viimast pole Frankelil ega tema tulevastel poegadel loodetavasti vaja kunagi teha. Olen suga 100 prossa nõus

kyps
07.10.02, 15:55
Fakt on see et natsionalismis pole midagi halba, kuni kedagi füüsiliselt tümitama ei hakata. Kosmopoliitse ilmavaate esindajad rõhuvad tolerantsile, aga samas mõistavad hukka natsionalismi. Kas tolerantsi tuleb siis rakendada ainult eri rasside ja rahvuste suhtes? Erinevate tõekspidamiste suhtes me aga kompromisse ei rakenda?

Ise pean ennast kindlasti natsionalistiks ja koduma patrioodiks ja tunnistan ausalt, et ilma juurteta inimesed tekivad minus kerget ärritust. Kuidas sa ikka räägid, et saaks siit eestist minema, et n: Iirimaal kõrget palka saada?

Riik, tema sümboolika, rahvus ja traditsioonid on minu jaoks püha. See on loomulik, et kui keegi minu tõekspidamisi naeruvääristab ei meeldi see mulle.

Rahvuskoondisest niipalju, et nimi rahvuskoondis ütleb ära millega tegu, rahvustekoondis on aga hoopis teine asi. Sellel ei ole vahet, kas Eesti koondisesse tahab pääseda mõni neeger, poolakas, juut või oma koondise ukse taha jäänud itaalane. Ilma rahvuseta pole ka rahvuskoondist.

>Aga tegelikult armasad jalkasõbrad, valige jõukohasem teema. Ehk soovite moodsa >rahvusluse üle diskuteerida asuge ülikoolides õppima näiteks etnoloogiat, >sotsioloogiat, kultuurisemiootikat, antropoogiat või kasvõi politoloogiat. Ja siis >tulistage, sest praegune tase kukkus välja kui lihtsalt väga erilaadsete mütoloogiate >käes vaevlemine.

Et sul oma maailmapilt ja põhimõtted tekiks, ei pea ilmtingimata ülikoolis etnoloogiat ja semiootikat õppima. Koolist saad sa raamatutarkust ja õppejõudude arusaamu. Mis õige ja vale ning mis hea ja paha, pead aga välja mõtlema iseseisvalt. Ei saa võtta kõike loetut ja õpitut tõe puhta kärjemeena. Jaapanis on üks ütlus, et kui sa usud kõike mida sa raamatutest loed siis parem ära loe üldse.

>Minu arusaam imelühidalt kokku võttes on järgmine: igasugune ksenofoobia on >lihtsalt teisenenud hirm võõra ja tundmatu ees.

Aga miks sa arvad, et natsionalism on üldse foobia? See on ju loogiline, et seistakse oma tõekspidamiste eest ja astutakse selle kaitseks välja, mis sulle püha on. Kui ma pakuks välja, et ma tulen ja värvin su toad kärtspunaseks ja riputan seintele mcdonaldsi reklaamid. Kui sa keeldud ilma, et sa näeksid, missugune su elamine sedasi välja näeks, kas see on kah hirm võõra ja tundmatu ees?

Rasmus
07.10.02, 22:08

Sinu õnnetuseks mängisid Aasia MMil oma taseme koht kõige paremat jalgpalli ja USA oli ikka täielikuks üllatuseks, alates Portugali 3:2 alistamisest kuni veeranfinaalinii välja mängiti küll väga ilusat jalgpalli. ( jätame siis Poola mängu välja ;) )

greenday
08.10.02, 16:06
Minu jaoks on asi lihtne: rahvuslus ja patriotism on hea, teiste vihkamine ja liiga tegemine on mõttetu ja halb. Ma ei kujuta ette, et ma läheks Eesti-Vene mängu vaatama sellise mõttega, et raisk, tiblad, et te kõik ära kärvaksite. Ma austan vastaseid ja kõiki inimesi, kes austust väärivad. (Lapsetapjad ja naisepeksjad ei vääri, lihtsalt teist värvi või teisest rahvusest inimesed muidugi väärivad).

Alo
08.10.02, 18:51
Minu jaoks on asi lihtne: rahvuslus ja patriotism on hea, teiste vihkamine ja liiga tegemine on mõttetu ja halb.

Su eelnevate kommentaaride põhjal siin teemas poleks arvanudki, et tegelikult on meil 100% sama ilmavaade! :)

P.S. Kui võõrriigi kodanik taotleb kodakondsust selleks, et ta saaks Eesti koondises mängida, ning seda talle ei anta, ei ole kindlasti kellegile liiga tehtud. Kodakondsuse taotlemisel peaks olema palju sügavamad põhjused.

Alo

Artur
09.10.02, 02:35
nii.. vähemalt niipalju, kui mina tean, siis eestis ei valitse multirassilist ühiskonda ehk meie suurepärases riigis elavad inimesed on rohkem kui enamjaolt valged, eestlased ka veel. praegu räägivad härrased mcnamara ja juks küll, et nende jaoks ei oma rass mingisugust tähtsust, võib-olla sellepärast, et nad on sellest probleemist lihtsalt niivõrd kaugel.

tegelikult usun, et asi läheks tõsiseks, nt. eestisse tekiks rohkearvuline hulk sisserändureid senegalist, nigeeriast või kus iganest, poleks nad üldsegi enam nii tolerantsed. paraku arvan, et sel teemal, et mis juhtuks siis, kui eestisse suur mass välismaalasi ja võõrast kultuuri kaasa toovaid inimesi tuleks, pole mõtet diskuteerida, ja seda sellel lihtsal põhjusel, et seda ei juhtu eales.

ja mis puutub neegrite mängimisse eesti koondises, siis mina küll ei sooviks, et eesti koondis muutuks hollandi- või prantsusmaa-taoliseks jalgpalliriigiks, kus pooled põhikoosseisumehed poleks kohalikud.. kas me soovime Eesti koondist, või koondist, koondist, mis saavutaks edu aafrikast toodud mustanahaliste abil?

venelaste, muulaste või vene rahvusest eesti kodanikega on minu arvates lugu siiski teine.. eeldan, et nende esivanemad on siin elanud, nende teod ja eestlus ei huvita mind üks raas, kuid see venelane, (või eestlane?) kes sooviks eesti rahvuskoondise au kõrgel hoida, peaks valdama eesti keelt ja aktsepteerima eesti kultuuri..sellist kurioosset asja, et mängija oleks nt. eesti-venemaa mängus oma suure kodumaa poolt, ma küll näha ei tahaks..

tegelikult läheb see juba teemast mööda, kuid nt. kohalikest eesti venemaa fännidest saan ma täiesti aru, et nad just omad nn. kodumaad toetavad. kuulavad nad ju tegelikult oma südamehäält. kas te arvate, et eestil läheks vaja selliseid fänne, kes karjuvad eesti eest lihtsalt sellepärast, et võimalikult eestilikud olla..niisiis on minu arvamus, et fänn võib toetada, keda tahab.. loomulikult ilma nende nõukogude-aegsete lippude-särkide-värkideta, mida kahjuks eelmises venemaa-mängus märgata oli..

loodan, et väga keeruliseks asja ei ajanud..peace! igal eesti koondise toetajal on õigus oma arvamusele..ma ei usu, et võiks meist rassistiks nimetada. ei tähenda ju oma kodumaa armastamine teiste vihkamist, egas?

mcnamara
09.10.02, 17:46
nii.. vähemalt niipalju, kui mina tean, siis eestis ei valitse multirassilist ühiskonda ehk meie suurepärases riigis elavad inimesed on rohkem kui enamjaolt valged, eestlased ka veel. praegu räägivad härrased mcnamara ja juks küll, et nende jaoks ei oma rass mingisugust tähtsust, võib-olla sellepärast, et nad on sellest probleemist lihtsalt niivõrd kaugel.

Artur, minu teada oled sa väga noor, palju noorem kui mina. Ma kardan, et kui sa tahad Eestis elada kõrge vanuseni, siis tuleb sul leppida multietnilise ja multirassilise ühiskonnaga. See protsess saab olema kiirem, kui sa iial arvata oskad.
Raske saab see areng olema eestlastele tõesti. Väga paljud mõtlevad nagu sina. Aga tegelikult erinevate kultuuride tulek Eestisse ainult rikastab ühiskonda. Selle asemel, et rääkida sellest, kui tähtis su rahvus sulle on, tuleks ainult pisut oma mõtteviisi muuta.
Eesti rahva tulevik on tihedalt seotud Euroopa ja kogu maailma tulevikuga. Eestlane võidab multietnilisest ühiskonnast, mitte ei kao´ta.

Ja mis muud see on kui rassism, kui sa räägid, et sa ei taha, et Eesti rahvuskoondises mängiks mustanahalisi pallureid Aafrikast. Küll oled sa valmis seal leppima nö. eestis sündinud venelastega. See on sulaselge rassism. Mis tähtsust on nahavärvusel, kui tegemist on Eesti kodakondsusega jalgpalluriga, kes valmis mängima Eesti koondises. Järelikult on ta Eesti riigile lojaalne kodanik. Sünnikoht või vanemate päritolu ei mängi siin mingit rolli.

greenday
09.10.02, 17:58

Artur, minu teada oled sa väga noor, palju noorem kui mina. Ma kardan, et kui sa tahad Eestis elada kõrge vanuseni, siis tuleb sul leppida multietnilise ja multirassilise ühiskonnaga. See protsess saab olema kiirem, kui sa iial arvata oskad.
Raske saab see areng olema eestlastele tõesti. Väga paljud mõtlevad nagu sina. Aga tegelikult erinevate kultuuride tulek Eestisse ainult rikastab ühiskonda. Selle asemel, et rääkida sellest, kui tähtis su rahvus sulle on, tuleks ainult pisut oma mõtteviisi muuta.
Eesti rahva tulevik on tihedalt seotud Euroopa ja kogu maailma tulevikuga. Eestlane võidab multietnilisest ühiskonnast, mitte ei kao´ta.

Ja mis muud see on kui rassism, kui sa räägid, et sa ei taha, et Eesti rahvuskoondises mängiks mustanahalisi pallureid Aafrikast. Küll oled sa valmis seal leppima nö. eestis sündinud venelastega. See on sulaselge rassism. Mis tähtsust on nahavärvusel, kui tegemist on Eesti kodakondsusega jalgpalluriga, kes valmis mängima Eesti koondises. Järelikult on ta Eesti riigile lojaalne kodanik. Sünnikoht või vanemate päritolu ei mängi siin mingit rolli. Jällegi 100% nõus.

Artur
09.10.02, 18:40
Mcnamara, mõttekäik on sul mingis mõttes õige. Venelastega on lugu selline, et ega ma sellega polekski nõus, et mingine suvaline venelane, kes mingil moel Eesti passi kätte on saanud, asuks koondist esindama. Nõueteks esitaks kindlasti riigikeele oskamise, meie kultuuri täieliku aktsepteerimise, põhiseaduse tundmise ja selle, et inimene tunneks end eestlasena.

Minu arvates on aafriklaste kasutamine siiski natuke teine teema. Ma ei vaidle vastu, et senegaallased ei võiks olla head jalgpallurid, usun ka seda, et meie koondis võiks tegelikult lõunamaalaste näol kindlasti tugevneda, kuid kas sa ei leia, et see ole kuidagimoodi koondise kunstlik tugevdamine?

Pole ju Eesti jalgpallitreenerid neid Nigeeria ässasid üleskasvatanud ega viinud nad sellele tasemel, kus nad sellel hetkel oleks. Seda on teinud teised. Seepärast poleski tegu ikkagi nn. Eesti jalgpalluriga. Paljud vene keelt kõnelevad noored on aga läbinud Eesti jalgpallikoolid ja saanud õpetust Eesti jalgpallitreeneritelt.

No-jah, Mcnamara, olen noor ja loll, mis teha.

Tembu
09.10.02, 18:42
Originally posted by tembuu

Näed siis mis juhtus...
Asi tundub nii aktuaalne olevat,et pea iga mees(või female) on oma seisukohta väljendanud. Ja nii peabki. Äkki selgub nii ka lõplik tõde.

mcnamara
09.10.02, 18:56
Minu arvates on aafriklaste kasutamine siiski natuke teine teema. Ma ei vaidle vastu, et senegaallased ei võiks olla head jalgpallurid, usun ka seda, et meie koondis võiks tegelikult lõunamaalaste näol kindlasti tugevneda, kuid kas sa ei leia, et see ole kuidagimoodi koondise kunstlik tugevdamine?

Hmm seda ei kiida minagi heaks, kui koondisse hakatakse mängijaid kusagilt nö. sisse ostma. Ma arvan, et pigem saab stsenaarium olema selline, et siin elama asuvate välismaalaste lapsed ja lapselapsed hakkavad (näiteks) jalgpalli mängima ja väga võimalik, et teevad oma esimesed jalgpallitreeningud Eestis. Juba palju aastaid on näiteks Rootsis selline trend väga selgelt nähtav, et sisserändajate järeltulijad on spordis väga andekad.
Seega minu nägemuses saab olema tegemist peamiselt Eestis üles kasvanud inimestega, olgu nende nahavärvus või etniline kuuluvus milline tahes.

Artista
10.10.02, 22:51
Viimaste uudiste järgi tõmbab Frankel peatselt uttu, kuid intrigeeriks siiski edasi. Hiljuti käis läbi väike uudis, et Pijpersi poeg lõi kuskil noorteturniiril oma meeskonna (Flora) eest värava. Kuuldavasti räägib ta ka eesti keelt juba. Kujutlegem, et mõne aasta pärast on ta töesti juba päris köva mängumees, nii kõva, et mängida ka näiteks meie noortekoondise eest (kuid Hollandi koondise eest mitte). Ja noormees ise tahaks seda, teeks kodakondsuseksami ja muu vajaliku. Mida te, rahvuspuhtuse valvekoerad, nüüd arvate - tuleks tal lubada sinisärgis palli puskida või mitte?

Swifty2002
11.10.02, 04:41
Originally posted by Rasmus

Sinu õnnetuseks mängisid Aasia MMil oma taseme koht kõige paremat jalgpalli ja USA oli ikka täielikuks üllatuseks, alates Portugali 3:2 alistamisest kuni veeranfinaalinii välja mängiti küll väga ilusat jalgpalli. ( jätame siis Poola mängu välja )

Ega mulle ka just Lõuna korea ja Jaapan ei istu aga ma ei pea end rassistiks sest näitex Nakata ja Ono on täiesti normaalsed.Aga USA on ju täiesti norm OK Reyna mulle just ei meeldi aga ülejäänud küll

Ja mis USA veerandfinaalmängul viga just oli ?

mängiti ju teise koha vastu ja saadi põhimõtteliselt viik (see mida kohtunik ei näinud-oli siiski käega värava tõrje kaitsemängija poolt)

Mul poleks midagi selle vastu kui mõni mitte-Eestlane Eesti koondises mängiks peaasi et parim mängija oleks ikka puhta eesti nimega.
Mis tähtsust on sel et räägite et neegrid on odavamad ega rahvuskoondisse kuulumises lepingut pole.

Alo
11.10.02, 16:55
Originally posted by Artista
ta töesti juba päris köva mängumees, nii kõva, et mängida ka näiteks meie noortekoondise eest (kuid Hollandi koondise eest mitte). Ja noormees ise tahaks seda, teeks kodakondsuseksami ja muu vajaliku. Mida te, rahvuspuhtuse valvekoerad, nüüd arvate - tuleks tal lubada sinisärgis palli puskida või mitte?

Ehehh, *rahvuspuhtuse valvekoerad*... :)

Ma kordan oma mõtet, mida sa ilmselt ei lugenud: kodakondsuse taotlemine, et saaks koondises mängida - ei! Kodakondsuse taotlemine mingitel muudel põhjustel - olenevalt olukorrast.

Kas sulle ei tundu odav mõte inimesest, kes vahetab kodumaad, kuna oma kodumaal ei pääse koondisse, uues aga küll? Mulle tundub odav nii see inimene, kui riik, kes sellisele poliitikale läheks.

Alo

priity
11.10.02, 22:20
Originally posted by Swifty2002
Mul poleks midagi selle vastu kui mõni mitte-Eestlane Eesti koondises mängiks peaasi et parim mängija oleks ikka puhta eesti nimega.

Lubage lihtsalt repliigik siin üks mõte lisada: oper, zelinski, reim, terehhov pole kusagilt otsast puhtad eesti nimed.
rähn seevastu aga küll ;)

Swifty2002
12.10.02, 02:33
Originally posted by priity

Lubage lihtsalt repliigik siin üks mõte lisada: oper, zelinski, reim, terehhov pole kusagilt otsast puhtad eesti nimed.

Andres Oper täiesti tavaline eesti nimi Martin Reim samuti nagu ka Mart Poom ja Raio Piiroja.Zelinski räägib täiesti puhast eesti keelt ja ka eesnimi Indrek on ju vana eesti nimi

Vaata näiteks rootslasi Zlatan Ibrahimovic ? kas see on puhas rootsi nimi või on Oper puhas eesti nimi Ma arvan et enamus ütleks et Oper on puhas Eesti nimi.

priity
12.10.02, 03:23

Originally posted by priity

Andres Oper täiesti tavaline eesti nimi Martin Reim samuti nagu ka Mart Poom ja Raio Piiroja.Zelinski räägib täiesti puhast eesti keelt ja ka eesnimi Indrek on ju vana eesti nimi
Vaata näiteks rootslasi Zlatan Ibrahimovic ? kas see on puhas rootsi nimi või on Oper puhas eesti nimi Ma arvan et enamus ütleks et Oper on puhas Eesti nimi.

Tähenärija olen. Ei kahtle selles, et kõik eelpoolnimetatud puhastverd eestlased on, kuid nimede päritoluga on pisut teised lood.
Otsi pisut internetist nime Oper. See perekonnanime variant esines juba enne kui eestlastele nimesid panema hakati. Sajandi alguses esines seda hulgemalt näiteks Poola juutidel. Samas ei välista, et nagu paljudel eesti nimedel võib ka andrese perekonnanimel omapärane saamislugu olla.
Reim on aga tõenäoliselt saksa päritolu nimi, ennekõike levinud preisimaal. zelinski perenimi aga pärineb ehk näiteks poolast.
kahjuks ühtegi netis olevat perekonnanimede sõnastiku ei leidnud, midagi võid aga leida aadressilt: rootsweb.com

vaikiv mees
12.10.02, 20:29

Minu jaoks on asi lihtne: rahvuslus ja patriotism on hea, teiste vihkamine ja liiga tegemine on mõttetu ja halb.
sellega v6iks teema kokku v6tta. Ei viitsi ise korrata, mida tarka teised on juba kirja pannud.

Lubage lihtsalt repliigik siin üks mõte lisada: oper, zelinski, reim, terehhov pole kusagilt otsast puhtad eesti nimed
Rähn seevastu aga küll .

priityl kah 6igus. Muidugi anti eestlastele 150a tagasi kui perek-nimesid jagati ka saksalaadseid, mis 30-ail muudeti, aga - niisugusi veresegajaid nagu eestlased teisi polegi, selleks olemegi nii targad ja ilusad (eriti naised!) Ja- kui 1000 inimest ainult omavahel paarituvad, v6iks seda verepilastuseks nimetada.
Baskin on puhastverd juut, aga sellegipoolest eesti lavastaja. Teise lavastaja Elmo N-i isa aga ingerisoomlane. Eesti keel on nende 1.keel& kannavad meie kultuuri edasi&selles pole midagi halba
Seda et M-J Perec Prantsusmaa eest jooksis, ei saa talle pahaks panna, sest Guadeloupe ja martinique (Kariibi mere saared) on vist praegugi Prantsusmaa ametlik osa. Ise need pr-lased sajandeid tagasi sinna ronisid (&inglased Indiasse jne)& praegu toimuv on juba tagurpidi kolonialism
Aga mis mullegi ei meeldi- kui riigi koondisse ostetakse keegi nagu klubisse, kes senimaani m6ne teise maa eest juba pealegi v6istelnud on. ja siis avastad, et- ohhoo! ta on juba otsapidi kusagil mujal

M6iss
21.11.02, 19:53
Üldiselt vihkan vihkamist. Seetõttu ei salli ma näiteks Sinisa Mihajlovic\'i.
Samuti ei saa ma aru Reali klubijuhtkonnast. Meeskonna kehv majandusseis oli paar aastat tagasi üldteada, kuid siiski leiti väike summa (nii üle 50 miljoni $) et osta ZZ.
See ei ole minu arust eriti normaalne.

:viha: :viha: :viha:

Jaan
21.11.02, 23:42
Sellest on isegi siin foorumis paaris kohas kirjutatud, et FC Raha Madriidi juhtkonna osava finantsskeemi abil vabaneti v6lgadest. Myydi maha treeningkompleks Madriidi kesklinna kandis ja renditi midagi kuskil mujal asemele. Kas ei olnud isegi nii, et maa ostjaks oli Madriidi linnavalitsus... Igatahes midagi sarnast oli.

Martin
22.11.02, 01:05
Originally posted by Jaan

Sellest on isegi siin foorumis paaris kohas kirjutatud, et FC Raha Madriidi juhtkonna osava finantsskeemi abil vabaneti v6lgadest. Myydi maha treeningkompleks Madriidi kesklinna kandis ja renditi midagi kuskil mujal asemele. Kas ei olnud isegi nii, et maa ostjaks oli Madriidi linnavalitsus... Igatahes midagi sarnast oli.

Linn ostis ära ja siis andis uue täiesti tasuta. Nii oli see skeem, kui ma ei eksi.

vello99
22.11.02, 13:00
See on naljakas kuidas ühelt poolt räägitakse kuidas jalgpall on äri ja et jalgpalliklubi tuleks eelkõige juhtida nagu äriühingut, samas osad reeglid on täiesti erinevad. Juhul kui Hispaania riik oleks andnud riigiabi mõnele Hispaania ettevõttele, kes konkureerib teiste Euroopa riikide ettevõtetega oleks selline **** ventilaatorisse sattunud. EL-i Konkurentsiamet peale lennanud, miljonilised trahvid jne jne jne.

allenive
21.12.02, 13:22
:viha: Ma vihkan Reali,sest nad ostavad üleliia tähtmängijaid ja ise on võlgades.Ei tea kuna Interile antakse see mängija,kelle nad pidid andma interile juba kuu aega pärast Ronaldo ostmist?:kisakõri: :jump2:

allenive
21.12.02, 13:37
Originally posted by Oll

Ma mõistan, et rändamiste tulemusena võib olla koondises mõned muulased nagu seda on näteks Inglismaal, aga enamus peax ikkagi olema omadel.Ja keegi ei saa ka nõuda, et sellist koondist, kus muulasi rohkem on tulen respekteerida, austada ja süpaatseks pidada.Asi on hakkanud meenutama klubijalgpalli juba.
Kuule Oll sa tahad õelda,et prantsusmaa koondises on mingid grusiinid?Vaata nenede perekonnanimesid neil on prantsusmaa pärased nimed(Barthez,Desailly,Thuram,LeBoeuf,Christanaval ,Pires,Zidane,Vieira,Trezeguet,Henry,Wiltord),kas need ei meenuta sulle prantsusmaiseid perekonnanimesid?Ja kurat mida sa Inglismaad õigustad siin?Prantsusmaa ja Arsenal ruulivad:viha:

Revolucion
21.12.02, 21:19
Kuule Oll sa tahad õelda,et prantsusmaa koondises on mingid grusiinid?Vaata nenede perekonnanimesid neil on prantsusmaa pärased nimed(Barthez,Desailly,Thuram,LeBoeuf,Christanaval ,Pires,Zid
ane,Vieira,Trezeguet,Henry,Wiltord),kas need ei meenuta sulle prantsusmaiseid perekonnanimesid?Ja kurat mida sa Inglismaad õigustad siin?Prantsusmaa ja Arsenal ruulivad

Prantsuse nimed küll aga enamus neist on kurat teab kust kohast pärit. Zidane on ju tegelikult poolenisti alžeerlane.

Robinho
23.12.02, 14:42
Originally posted by allenive

:viha: Ma vihkan Reali,sest nad ostavad üleliia tähtmängijaid ja ise on võlgades.Ei tea kuna Interile antakse see mängija,kelle nad pidid andma interile juba kuu aega pärast Ronaldo ostmist?:kisakõri: :jump2:
Kus kurat sa võtad, et Real võlgades on?:viha: Ja kuidas nad kuu aega peale Ronaldo ostu saakski Interile mängija vastu anda, kui järgmine transfer periood on alles jaanuaris. Ja Inter vist võtab raha, mitte mängija.;)

erne
07.01.03, 16:36
Kõigile mu sõpradele kes ei tea jalkast midagi meeldib Real.Mulle meeldib juventus ja sellepärast nad võtavadki mu kallal ja sellepärast ma vihkangi Reali. :kulm:

eston maravilha
08.01.03, 06:44
Originally posted by erne

Kõigile mu sõpradele kes ei tea jalkast midagi meeldib Real.Mulle meeldib juventus ja sellepärast nad võtavadki mu kallal ja sellepärast ma vihkangi Reali. :kulm:

ahsoo....

greenday
08.01.03, 23:31

Kõigile mu sõpradele kes ei tea jalkast midagi meeldib Real.Mulle meeldib juventus ja sellepärast nad võtavadki mu kallal ja sellepärast ma vihkangi Reali. :kulm: Minu kassil on suured käpad ja kui ta nendega vehib siis ma kardan teda ja siis ma poen ta ees ja teen talle sooja piima.

Yourself
18.01.03, 02:24
Originally posted by Revolucion

Kuule Oll sa tahad õelda,et prantsusmaa koondises on mingid grusiinid?Vaata nenede perekonnanimesid neil on prantsusmaa pärased nimed(Barthez,Desailly,Thuram,LeBoeuf,Christanaval ,Pires,Zid
ane,Vieira,Trezeguet,Henry,Wiltord),kas need ei meenuta sulle prantsusmaiseid perekonnanimesid?Ja kurat mida sa Inglismaad õigustad siin?Prantsusmaa ja Arsenal ruulivad

Prantsuse nimed küll aga enamus neist on kurat teab kust kohast pärit. Zidane on ju tegelikult poolenisti alžeerlane.

Aga arvatavasti nad ei läinud Prantsusmaale selleks, et saada Prantsuse rahvuskoondisse vaid sellepärast, et neile meeldib see maa. Selles pole ju midagi halba kui nemad(või nende vanemad) on läinud sinna ja seal endas talendi leidnud

Loca
22.01.03, 23:56
.

Tore, et ma su sõber ei ole!:D
Ma olen ka Real Madridi fänn, aga Juve on mu teine lemmikklubi.

überalles
23.01.03, 19:40
Originally posted by Yourself

Originally posted by Revolucion

Aga arvatavasti nad ei läinud Prantsusmaale selleks, et saada Prantsuse rahvuskoondisse vaid sellepärast, et neile meeldib see maa. Selles pole ju midagi halba kui nemad(või nende vanemad) on läinud sinna ja seal endas talendi leidnud

Kas see on siis õigustus kodumaa reetmisele? Enamus neist küll sõjapõgenikud pole! Ja ma olen kindel, et nad oleksid läinud sama hea meelega Inglismaale või Saksamaale, kui sealne immigratsiooni poliitika karmim poleks. Need immigrandid on küll prantsuse nimedega, kuid seda sellepärast, et nende õige kodumaa keel ongi prantsuse ja omakultuur on mitmes aspektis asumaa aegadel hävinud. Võiksin loengut jätkata, aga pole eriti kindel kas sa millestki aru saad:P