320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Vastasseisud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vastasseisud

    Vanas foorumis sellesugune teema oli. Mõtlesin, et võiks seda teemat veel veidi käsitleda.

    Kirjeldan siin lühidalt erinevaid rivaalitsemisi Inglise erinevates liigades, vahest teised siis lisavad omalt poolt midagi.


    Newcastle United vs Sunderland Kahe Kirde-Inglismaa klubi vastasseise ehk siis Tyne vs. Wear on üks suuremaid sellesuguseid Inglismaal. Ka Middlesbrough peab end Kirde-Inglismaa klubiks, kuid Newcastle ja Sunderlandi fännidele ei lähe mängud Borogo pooltki niipalju korda, kui Tyne-Wear derbyd.

    Arsenal vs Tottenham Hotspur Kaks Põhja-Londoni suurklubi.

    Liverpool vs Everton Merseyside\'i klubidel on alati \"hea\" läbisaamine olnud. Mõlema klubi staadionid asuvad üsna lähestikku. Geograafiliselt fännid Liverpooli linnas vist jagunenud pole, mõlemad on linnas üsna segamini. Kunagi 19. sajandi lõpus oli Anfield mõlema koduplats, kuid hiljem kolis Everton sealt minema.

    Manchester Utd vs Manchester City Kahel Manchesteri klubil on viimastel aegadel üsna erinevalt läinud, seega rivaliteet on natuka soiku jäänud, samuti ei ole neil seal see vist eriti terav, sest enamus valdav osa linnast in City fännid, ManU omad aga teatavasti long way from London... Ka Leedsil on Manuga kerge hõõrumine, kuid nii tõsine see ei ole. Leedsi enda lähim rivaal on aga Bradford City, kes tõsi Leedsist divisjoni võrra madalamal. Samuti on läbi aegade olnud rivaliteet ManU ja Liverpooli vahel.

    Aston Villa vs Birmingham City Second City rivaliteet oli tükkaega madalseisus, sest Birmingam City maadles madalamas divisjonis, kuid pärast 16 aastast vaheaega tulid sinised tagasi ning panid Villale 3-0. Siia lisaks veel kolm Midlandsi klubi - West Bromwich Albion, Wolverhampton Wanderers ja Coventry City, kes oma vahel suurt viha peavad, samuti on neil rivaliteet Birminghami duoga.


    Fulham vs Chelsea Kaks Lääne-Londoni klubi, kuigi Chelsea klassifitseeriks ma pigem kesklinnaklubiks. Fulhami lähim rivaal on siiski Queens Park Rangers, kes on tõsi hetkel 2. divisjonis. Fulham mängib sel ning järgneval hooajal aga QPRi staadionil, mis viimase fännidele just rõõmu ei tee... Samas võib aga QPRi lähimaks rivaaliks kindlasti lugeda Brentford Cityt. Chelsea rivaaliks võib lugeda ka näiteks West Hami, kellel aga lähim rivaliteet ilmselt siiski Millwalli ja Charltoniga. Viimase kahe rivaaliks peab ennast aga ka Crystal Palace.Üsna segane, võib olla oskab keegi täpsemalt rääkida?

    Southampton vs. Portsmouth Kaks Lõuna-Inglismaa klubi. Pompeyl on lootus järgmiseks hooajaks kõrgliigasse tõusta, loodetavasti ei kukku So\'ton samal ajal välja. Nende kahe klubi fännid ootavad kindlasti pikisilmi, et lõpuks saaks naabrile koha kätte näidata. Samuti loeb nende kahe rivaaliks ennast Bournemouth, kes aga viimastel aegadel teise ja kolmanda divisjoni vahel on pendeldanud.

    Ipswich Town vs Norwich City Suffolk derby ehk siis kahe Ida-Inglismaal Suffolki piirkonnas asuva klubi vastasseis.

    Sheffield Wednesday vs Sheffield United Kaks teraselinna klubi, mõlemal on hetkel madalseis, eriti Wednesdayl, sellest annab tunnistust ka nende paiknemine 1. divisjonis. Siia võib lisada veel kaks Lõuna-Yorkshire\'i klubi - Barnsley, Rotherham United[/i]. Põhja-Yorkshires on rivaalid Leeds United, Bradford City ja Huddersfield Town. Yorkshire\'i klubide liigitamisega võin ka eksida, vahest oskab keegi täpsustada?

    Blackburn Rovers vs Burnley Kaks Loode-Inglismaa klubi. Derby oli viimati 2000-01 hoojal, kui mõlemad 1. divisjonis olid. Ka Preston North End\'i loetakse nende rivaaliks, kuid Prestoni enda lähim rivaal on siiski Blackpool.

    Nottingham Forest vs Notts County Kaks Nottinghami klubi on lähimad naabrid Inglise jalgpallis nendestaadionid asuvad üle jõe (Foresti oma see parempoolne). Samuti on Foresti rivaalid Derby County ja Leicester City.

    Watford vs Luton Town Loode-Londoni äärelinnade klubid.

    Stoke City vs Port Vale Kaks Stoke-on-Trent linna klubi.

    Bristol City vs Bristol Rovers Nagu klubi nimedestki järeldada võib kaks Bristoli klubi. Roversi poolt peaks olema protestandid, City poolt katoliiklased. Siingi kohal oleks vaja täpustust.

    Peterborugh United vs Cambridge United Kaks Kagu-Inglismaa piirkonna klubi.

    Plymouth Argyle vs Exeter City Nendega samas piirkonnas, Edala-Inglismaal, paikneb ka Torquay United. Kõik kolm on pikkaaega madalamates divisjonides mänginud, Plymouth tõsi on hetkel 2. divisjonis.

    Darlington vs Hartlepool United Kaks Kirde-Inglismaa väikeklubi.

    #2
    Replying to Topic \'Vastasseisud\'

    Plymouth, Torquay ja Exeter peaksid ikka vist Edela-Inglismaal olema.
    “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
    The Special One

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'Vastasseisud\'

      Õige jah, mul läksid ilmakaared segamini.

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'Vastasseisud\'

        Vastasseisudest Inglismaal võib ju rääkida, aga pisut tobe on minu meelest neid siin Eestis üles tõsta. Siin foorumiski on seda piisavalt tehtud. Pean tunnistama, et mulle see ei sobi.
        Olen olnud Liverpooli toetaja paarkümmend aastat, aga pole Evertoni suhtes kunagi mingit vastumeelsust tundnud. Pigem vastupidi - nad tundusid sümpaatsed isegi siis, kui 80-l \'pooliga meistritiitlite ja karikate pärast nagu võrdne võrdsega konkureerisid.
        Inglismaa kultuurikontekst ning traditsioonid on teised. Eestis eri klubide pooldajate vahel mingit kunstlikku vihavaenu tekitada pole minu meelest õige.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'Vastasseisud\'

          Olen mcnamaraga nõus- mul on sama asi Arsenali ja Tottenhamiga- olen gunnersite fänn aga samas spurs sümpatiseerib samuti.
          Supplies!

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'Vastasseisud\'



            Ole nõus ja ei ole ka. Mind jätab Evertoni käekäik lihtsalt külmaks. Loomulikult ma tean kui tähtis on kohalikele fännidele võita just Evertoni ja sellise teadmisega ma vastavat mängu vaatangi. \"Tõsine probleem\" oleks vist ainult ManU- Everton mängu puhul. Siis vist ikka pigem Everton..

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'Vastasseisud\'

              Rivaliteedid on üks osa fännikultuurist. Isegi kui olete sellised poolkõvadfännid et teeks paha teada, keda teie klubi fännid vihkavad ja kes teid vihkavad. Kasvõi selleks et mitte ronida Newcastle pubidesse Sunderlandi särgiga või vastupidi. Või siis uhkustada Glasgow katoliiklaste linnajaos Rangersi särgiga. Lihtsalt ebatervislik võib olla.
              Tõenäoliselt on paljud vastasseisud teravad ja väga vanad (Sunderlandi-Newcastle vastasseis põhimõtteliselt inglise kodusõjast - (Sunderland oli Cromwelli ja Newcastle kuninga poolel), nüüd on see lihtsalt kandunud üle jalgpalli.
              Kui te olete klubi poolehoidjad (ei tea miks, aga mulle ei meeldi sõna fänn), siis rivaliteet on üks esimesi asju mida peate aktsepteerima. Mängijad-treenerid-taktikad tulevad ja lähevad. Rivaliteet jääb.
              Aga mis te glory-hunterid sellest teate.
              memer of Gaskoff fan club

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'Vastasseisud\'

                Üks parandus:
                Ipswich - Suffolk
                Norwich - Norfolk
                vist East-Anglia derbyks kutsutakse.
                memer of Gaskoff fan club

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'Vastasseisud\'

                  Originally posted by indrek
                  Kui te olete klubi poolehoidjad (ei tea miks, aga mulle ei meeldi sõna fänn), siis rivaliteet on üks esimesi asju mida peate aktsepteerima. Mängijad-treenerid-taktikad tulevad ja lähevad. Rivaliteet jääb.
                  Aga mis te glory-hunterid sellest teate.
                  Ja sina oled siis see ainus superkõva poolehoidja siin? Mõtle ikka ka enne, kui kirjutad.
                  Igal klubil on ka rahulikke poolehoidjaid, kes ei käi pubides karjumas ja vastasmeeskonna pooldajaid peksmas. Siin Eestis ei pea ma mingeid rivaliteete aktsepteerima.
                  the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                  because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'Vastasseisud\'

                    Isegi kui olete sellised poolkõvadfännid et teeks paha teada, keda teie klubi fännid vihkavad ja kes teid vihkavad.
                    Ei tahtnudki öelda, et see topic Eesti oludes mõttetu on. Olen nõus indrekuga, et oma lemmikklubi tausta peaks teadma. Kuna ajalugu on mind väikestviisi ikka huvitanud, siis pole mul midagi selle vastu, et ka erinevate klubide tausta tundma õpin.
                    Siinkohal pean tunnistama, et mõni aeg tagasi veel ei teadnud Arsenali-Tottenhami rivaliteedist. järelikult olen poolkõva..
                    Aga mis te glory-hunterid sellest teate.
                    mida sa siin täpsemalt mõtlesid- kas seda poolkõvaks olemist või mõne suurklubi poolehoidjaks olemist?
                    Supplies!

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'Vastasseisud\'

                      mcnamara - loomulikult oled sa poolkõva fänn, kui ei aktsepteeri seda, et jalgpalliklubi on üks osa (kusjuures tähtis osa) sealsest community-st mille hulka kuulub rivaliteet mõne teise klubiga. Kui sinu jaoks on klubi lihtsalt meeskond kes mängib teiste meeskondade vastu st minu meelest näed sa jäämäe veepealset osa ja arvad et sellest maailm koosnebki. edu edaspidisel teleka vahtimisel.
                      rivaliteet ei tähenda ju tingimata kaklemist - näiteks bergiga me ju ei kakle sellepärast, et me erinevat satsi toetame, aga me aksepteerime seda, et meie lemmikklubi olulisemad mängud on omavahel.
                      Kui ma mõne klubi pooldaja olen, siis mul oleks justkui kohustus aktsepteerida klubi muutumatuid (loe: aeglaselt muutuvaid) väärtusi, võin küll kritiseerid meeskonda, treenerit, taktikat - aga ma ei saa ütelda et rivaliteet ei tähenda mulle midagi.


                      Vandersell - glory hunteriteks pean inimesi, kes on mõne klubi poolehoidja ainult sellepärast et nad mängivad hästi (Tavaliselt on nendel klubidel lihtsalt rohkem raha, et osta endale paremaid mängijaid). Kui klubi hakkab kalvasti mängima, või lemmikmängija läheb teise klubisse, siis vahetavad nad tavaliselt meeskonda. Tavaliselt aitab see, kui oled piisavalt pikka aega klubi poolehoidja olnud ja toetanud neid ka halbadel päevadel.


                      memer of Gaskoff fan club

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'Vastasseisud\'



                        Indrek, ma EI PEA mitte midagi. Gloryhunterite teema aga on siin üks läbivamaid.
                        Ja see teema on kohutavalt sarnane religiooniga kus väiksemate kirikute ja sektide liikmed väidavad et just nemad on õiged usklikud ja suurematel konfessioonidel pole tõelise usuga midagi pistmist.

                        Ja veel, millal Sina Sunderlandi fännama hakkasid.Mis positsioonil ja millises liigas nad olid tol hetkel ? Äkki oli üks viimaste aastate parimaid hooaegu ?
                        .... kõik on suhteline

                        Eestis ei ole paremat põhjust ühe meeskonna vihkamiseks kui ainult see millist juttu ajavad kohalikud fännid.

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'Vastasseisud\'

                          Originally posted by indrek
                          mcnamara - loomulikult oled sa poolkõva fänn, kui ei aktsepteeri seda, et jalgpalliklubi on üks osa (kusjuures tähtis osa) sealsest community-st mille hulka kuulub rivaliteet mõne teise klubiga. Kui sinu jaoks on klubi lihtsalt meeskond kes mängib teiste meeskondade vastu st minu meelest näed sa jäämäe veepealset osa ja arvad et sellest maailm koosnebki. edu edaspidisel teleka vahtimisel.
                          rivaliteet ei tähenda ju tingimata kaklemist - näiteks bergiga me ju ei kakle sellepärast, et me erinevat satsi toetame, aga me aksepteerime seda, et meie lemmikklubi olulisemad mängud on omavahel.
                          Kui ma mõne klubi pooldaja olen, siis mul oleks justkui kohustus aktsepteerida klubi muutumatuid (loe: aeglaselt muutuvaid) väärtusi, võin küll kritiseerid meeskonda, treenerit, taktikat - aga ma ei saa ütelda et rivaliteet ei tähenda mulle midagi.
                          See, et meil sinuga on erinevad arusaamad sellest, milline peaks klubi poolehoidja olema ei tähenda seda, et sul oleks alust mind sõimama hakata.
                          Kui sinule meeldib kellegagi rivaalitseda - be my guest. Aga minul on ometi ka õigus oma arvamus välja öelda. Mulle tõepoolest on võrdselt oluline minu klubi IGA mäng. Võib-olla on sinul raha ja võimalusi oma lemmikklubi Inglismaal toetamas käia. Minul seda olnud ei ole. Nii et telekavahtija olen tõesti. Aga sellest hoolimata pean ma ennast oma lemmikklubi tõeliseks poolehoidjaks.
                          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'Vastasseisud\'

                            Kõik asjad on suhtelised. Ja nii ka see, millist klubi toetame ja millistel põhjustel ning millises vormis see väljendub. Ja siin pole keegi õige inimene väitma, et mina teeksin midagi valesti, kuna ei näe probleemi Tottenhamiga...Suht kobe sats...

                            Kõva ja poolkõva? Pange endale hinne 10ses skaalas, kui \"kõva\" fänn oled...Mina ei riski ennast hinnata ja ei tahagi. Keda see huvitaks ja mis kasu sellest olekski?

                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic \'Vastasseisud\'

                              Armin - loomulikult ei pea sa midagi. Eesti hümni EI PEA ka oskama - aga ilus ju oleks.

                              Mis puudutab klubide suurusesse, siis Sunderlandi pealtvaatajate arv oli liiga kolmas (Liverpoolil neljas), ei saa su sektijutust päris täpselt aru.
                              Muuseas see klubi poolehoidjaks hakkamine ei käinud nii järsku. Aga niipalju, et Sunderland kõrgemas seltskonnas sel ajal ei mänginud.

                              Mcnamara - omast arust pole kedagi sõimanud. Kui tõelised Liverpooli fännid ongi sellised keda ajalugu, traditsioonid, rivaliteet, community ei huvita, siis ole pealegi tõeline Liverpooli fänn.
                              Mis mul sellest.

                              memer of Gaskoff fan club

                              Kommentaar

                              Working...
                              X