PDA

View Full Version : Vastasseisud

Kaarel
25.09.02, 02:40
Vanas foorumis (http://www.soccernet.ee/forum/viewthread.php?FID=4&TID=464) sellesugune teema oli. Mõtlesin, et võiks seda teemat veel veidi käsitleda.

Kirjeldan siin lühidalt erinevaid rivaalitsemisi Inglise erinevates liigades, vahest teised siis lisavad omalt poolt midagi.

Newcastle United vs Sunderland Kahe Kirde-Inglismaa klubi vastasseise ehk siis Tyne vs. Wear on üks suuremaid sellesuguseid Inglismaal. Ka Middlesbrough peab end Kirde-Inglismaa klubiks, kuid Newcastle ja Sunderlandi fännidele ei lähe mängud Borogo pooltki niipalju korda, kui Tyne-Wear derbyd.

Arsenal vs Tottenham Hotspur Kaks Põhja-Londoni suurklubi.

Liverpool vs Everton Merseyside\'i klubidel on alati \"hea\" läbisaamine olnud. Mõlema klubi staadionid asuvad üsna lähestikku. Geograafiliselt fännid Liverpooli linnas vist jagunenud pole, mõlemad on linnas üsna segamini. Kunagi 19. sajandi lõpus oli Anfield mõlema koduplats, kuid hiljem kolis Everton sealt minema.

Manchester Utd vs Manchester City Kahel Manchesteri klubil on viimastel aegadel üsna erinevalt läinud, seega rivaliteet on natuka soiku jäänud, samuti ei ole neil seal see vist eriti terav, sest enamus valdav osa linnast in City fännid, ManU omad aga teatavasti long way from London... Ka Leedsil on Manuga kerge hõõrumine, kuid nii tõsine see ei ole. Leedsi enda lähim rivaal on aga Bradford City, kes tõsi Leedsist divisjoni võrra madalamal. Samuti on läbi aegade olnud rivaliteet ManU ja Liverpooli vahel.

Aston Villa vs Birmingham City Second City rivaliteet oli tükkaega madalseisus, sest Birmingam City maadles madalamas divisjonis, kuid pärast 16 aastast vaheaega tulid sinised tagasi ning panid Villale 3-0. Siia lisaks veel kolm Midlandsi klubi - West Bromwich Albion, Wolverhampton Wanderers ja Coventry City, kes oma vahel suurt viha peavad, samuti on neil rivaliteet Birminghami duoga.

Fulham vs Chelsea Kaks Lääne-Londoni klubi, kuigi Chelsea klassifitseeriks ma pigem kesklinnaklubiks. Fulhami lähim rivaal on siiski Queens Park Rangers, kes on tõsi hetkel 2. divisjonis. Fulham mängib sel ning järgneval hooajal aga QPRi staadionil, mis viimase fännidele just rõõmu ei tee... Samas võib aga QPRi lähimaks rivaaliks kindlasti lugeda Brentford Cityt. Chelsea rivaaliks võib lugeda ka näiteks West Hami, kellel aga lähim rivaliteet ilmselt siiski Millwalli ja Charltoniga. Viimase kahe rivaaliks peab ennast aga ka Crystal Palace.Üsna segane, võib olla oskab keegi täpsemalt rääkida?

Southampton vs. Portsmouth Kaks Lõuna-Inglismaa klubi. Pompeyl on lootus järgmiseks hooajaks kõrgliigasse tõusta, loodetavasti ei kukku So\'ton samal ajal välja. Nende kahe klubi fännid ootavad kindlasti pikisilmi, et lõpuks saaks naabrile koha kätte näidata. Samuti loeb nende kahe rivaaliks ennast Bournemouth, kes aga viimastel aegadel teise ja kolmanda divisjoni vahel on pendeldanud.

Ipswich Town vs Norwich City Suffolk derby ehk siis kahe Ida-Inglismaal Suffolki piirkonnas asuva klubi vastasseis.

Sheffield Wednesday vs Sheffield United Kaks teraselinna klubi, mõlemal on hetkel madalseis, eriti Wednesdayl, sellest annab tunnistust ka nende paiknemine 1. divisjonis. Siia võib lisada veel kaks Lõuna-Yorkshire\'i klubi - Barnsley, Rotherham United[/i]. Põhja-Yorkshires on rivaalid Leeds United, Bradford City ja Huddersfield Town. Yorkshire\'i klubide liigitamisega võin ka eksida, vahest oskab keegi täpsustada?

Blackburn Rovers vs Burnley Kaks Loode-Inglismaa klubi. Derby oli viimati 2000-01 hoojal, kui mõlemad 1. divisjonis olid. Ka Preston North End\'i loetakse nende rivaaliks, kuid Prestoni enda lähim rivaal on siiski Blackpool.

Nottingham Forest vs Notts County Kaks Nottinghami klubi on lähimad naabrid Inglise jalgpallis nendestaadionid (http://www.multimap.com/bx793/gmp/458/338/X458500Y338500S10000W700H410.jpg) asuvad üle jõe (Foresti oma see parempoolne). Samuti on Foresti rivaalid Derby County ja Leicester City.

Watford vs Luton Town Loode-Londoni äärelinnade klubid.

Stoke City vs Port Vale Kaks Stoke-on-Trent linna klubi.

Bristol City vs Bristol Rovers Nagu klubi nimedestki järeldada võib kaks Bristoli klubi. Roversi poolt peaks olema protestandid, City poolt katoliiklased. Siingi kohal oleks vaja täpustust.

Peterborugh United vs Cambridge United Kaks Kagu-Inglismaa piirkonna klubi.

Plymouth Argyle vs Exeter City Nendega samas piirkonnas, Edala-Inglismaal, paikneb ka Torquay United. Kõik kolm on pikkaaega madalamates divisjonides mänginud, Plymouth tõsi on hetkel 2. divisjonis.

Darlington vs Hartlepool United Kaks Kirde-Inglismaa väikeklubi.

Jaan
25.09.02, 04:54
Plymouth, Torquay ja Exeter peaksid ikka vist Edela-Inglismaal olema.

Kaarel
25.09.02, 04:55
Õige jah, mul läksid ilmakaared segamini.:doh:

mcnamara
25.09.02, 13:33
Vastasseisudest Inglismaal võib ju rääkida, aga pisut tobe on minu meelest neid siin Eestis üles tõsta. Siin foorumiski on seda piisavalt tehtud. Pean tunnistama, et mulle see ei sobi.
Olen olnud Liverpooli toetaja paarkümmend aastat, aga pole Evertoni suhtes kunagi mingit vastumeelsust tundnud. Pigem vastupidi - nad tundusid sümpaatsed isegi siis, kui 80-l \'pooliga meistritiitlite ja karikate pärast nagu võrdne võrdsega konkureerisid.
Inglismaa kultuurikontekst ning traditsioonid on teised. Eestis eri klubide pooldajate vahel mingit kunstlikku vihavaenu tekitada pole minu meelest õige.

vandersell
25.09.02, 14:25
Olen mcnamaraga nõus- mul on sama asi Arsenali ja Tottenhamiga- olen gunnersite fänn aga samas spurs sümpatiseerib samuti.

armin
25.09.02, 14:44
Ole nõus ja ei ole ka. Mind jätab Evertoni käekäik lihtsalt külmaks. Loomulikult ma tean kui tähtis on kohalikele fännidele võita just Evertoni ja sellise teadmisega ma vastavat mängu vaatangi. \"Tõsine probleem\" oleks vist ainult ManU- Everton mängu puhul. Siis vist ikka pigem Everton..

indrek
25.09.02, 15:01
Rivaliteedid on üks osa fännikultuurist. Isegi kui olete sellised poolkõvadfännid et teeks paha teada, keda teie klubi fännid vihkavad ja kes teid vihkavad. Kasvõi selleks et mitte ronida Newcastle pubidesse Sunderlandi särgiga või vastupidi. Või siis uhkustada Glasgow katoliiklaste linnajaos Rangersi särgiga. Lihtsalt ebatervislik võib olla.
Tõenäoliselt on paljud vastasseisud teravad ja väga vanad (Sunderlandi-Newcastle vastasseis põhimõtteliselt inglise kodusõjast - (Sunderland oli Cromwelli ja Newcastle kuninga poolel), nüüd on see lihtsalt kandunud üle jalgpalli.
Kui te olete klubi poolehoidjad (ei tea miks, aga mulle ei meeldi sõna fänn), siis rivaliteet on üks esimesi asju mida peate aktsepteerima. Mängijad-treenerid-taktikad tulevad ja lähevad. Rivaliteet jääb.
Aga mis te glory-hunterid sellest teate.

indrek
25.09.02, 15:02
Üks parandus:
Ipswich - Suffolk
Norwich - Norfolk
vist East-Anglia derbyks kutsutakse.

mcnamara
25.09.02, 15:09
Originally posted by indrek
Kui te olete klubi poolehoidjad (ei tea miks, aga mulle ei meeldi sõna fänn), siis rivaliteet on üks esimesi asju mida peate aktsepteerima. Mängijad-treenerid-taktikad tulevad ja lähevad. Rivaliteet jääb.

Ja sina oled siis see ainus superkõva poolehoidja siin? Mõtle ikka ka enne, kui kirjutad.
Igal klubil on ka rahulikke poolehoidjaid, kes ei käi pubides karjumas ja vastasmeeskonna pooldajaid peksmas. Siin Eestis ei pea ma mingeid rivaliteete aktsepteerima.

vandersell
25.09.02, 15:13
Isegi kui olete sellised poolkõvadfännid et teeks paha teada, keda teie klubi fännid vihkavad ja kes teid vihkavad.
Ei tahtnudki öelda, et see topic Eesti oludes mõttetu on. Olen nõus indrekuga, et oma lemmikklubi tausta peaks teadma. Kuna ajalugu on mind väikestviisi ikka huvitanud, siis pole mul midagi selle vastu, et ka erinevate klubide tausta tundma õpin.
Siinkohal pean tunnistama, et mõni aeg tagasi veel ei teadnud Arsenali-Tottenhami rivaliteedist. järelikult olen poolkõva.. :D

mida sa siin täpsemalt mõtlesid- kas seda poolkõvaks olemist või mõne suurklubi poolehoidjaks olemist?

indrek
25.09.02, 15:40
mcnamara - loomulikult oled sa poolkõva fänn, kui ei aktsepteeri seda, et jalgpalliklubi on üks osa (kusjuures tähtis osa) sealsest community-st mille hulka kuulub rivaliteet mõne teise klubiga. Kui sinu jaoks on klubi lihtsalt meeskond kes mängib teiste meeskondade vastu st minu meelest näed sa jäämäe veepealset osa ja arvad et sellest maailm koosnebki. edu edaspidisel teleka vahtimisel.
rivaliteet ei tähenda ju tingimata kaklemist - näiteks bergiga me ju ei kakle sellepärast, et me erinevat satsi toetame, aga me aksepteerime seda, et meie lemmikklubi olulisemad mängud on omavahel.
Kui ma mõne klubi pooldaja olen, siis mul oleks justkui kohustus aktsepteerida klubi muutumatuid (loe: aeglaselt muutuvaid) väärtusi, võin küll kritiseerid meeskonda, treenerit, taktikat - aga ma ei saa ütelda et rivaliteet ei tähenda mulle midagi.

Vandersell - glory hunteriteks pean inimesi, kes on mõne klubi poolehoidja ainult sellepärast et nad mängivad hästi (Tavaliselt on nendel klubidel lihtsalt rohkem raha, et osta endale paremaid mängijaid). Kui klubi hakkab kalvasti mängima, või lemmikmängija läheb teise klubisse, siis vahetavad nad tavaliselt meeskonda. Tavaliselt aitab see, kui oled piisavalt pikka aega klubi poolehoidja olnud ja toetanud neid ka halbadel päevadel.

armin
25.09.02, 15:41
Indrek, ma EI PEA mitte midagi. Gloryhunterite teema aga on siin üks läbivamaid.
Ja see teema on kohutavalt sarnane religiooniga kus väiksemate kirikute ja sektide liikmed väidavad et just nemad on õiged usklikud ja suurematel konfessioonidel pole tõelise usuga midagi pistmist.

Ja veel, millal Sina Sunderlandi fännama hakkasid.Mis positsioonil ja millises liigas nad olid tol hetkel ? Äkki oli üks viimaste aastate parimaid hooaegu ?
.... kõik on suhteline

Eestis ei ole paremat põhjust ühe meeskonna vihkamiseks kui ainult see millist juttu ajavad kohalikud fännid.

mcnamara
25.09.02, 15:48
Originally posted by indrek
mcnamara - loomulikult oled sa poolkõva fänn, kui ei aktsepteeri seda, et jalgpalliklubi on üks osa (kusjuures tähtis osa) sealsest community-st mille hulka kuulub rivaliteet mõne teise klubiga. Kui sinu jaoks on klubi lihtsalt meeskond kes mängib teiste meeskondade vastu st minu meelest näed sa jäämäe veepealset osa ja arvad et sellest maailm koosnebki. edu edaspidisel teleka vahtimisel.
rivaliteet ei tähenda ju tingimata kaklemist - näiteks bergiga me ju ei kakle sellepärast, et me erinevat satsi toetame, aga me aksepteerime seda, et meie lemmikklubi olulisemad mängud on omavahel.
Kui ma mõne klubi pooldaja olen, siis mul oleks justkui kohustus aktsepteerida klubi muutumatuid (loe: aeglaselt muutuvaid) väärtusi, võin küll kritiseerid meeskonda, treenerit, taktikat - aga ma ei saa ütelda et rivaliteet ei tähenda mulle midagi.

See, et meil sinuga on erinevad arusaamad sellest, milline peaks klubi poolehoidja olema ei tähenda seda, et sul oleks alust mind sõimama hakata.
Kui sinule meeldib kellegagi rivaalitseda - be my guest. Aga minul on ometi ka õigus oma arvamus välja öelda. Mulle tõepoolest on võrdselt oluline minu klubi IGA mäng. Võib-olla on sinul raha ja võimalusi oma lemmikklubi Inglismaal toetamas käia. Minul seda olnud ei ole. Nii et telekavahtija olen tõesti. Aga sellest hoolimata pean ma ennast oma lemmikklubi tõeliseks poolehoidjaks.

Tembu
25.09.02, 15:55
Kõik asjad on suhtelised. Ja nii ka see, millist klubi toetame ja millistel põhjustel ning millises vormis see väljendub. Ja siin pole keegi õige inimene väitma, et mina teeksin midagi valesti, kuna ei näe probleemi Tottenhamiga...Suht kobe sats...

Kõva ja poolkõva? Pange endale hinne 10ses skaalas, kui \"kõva\" fänn oled...Mina ei riski ennast hinnata ja ei tahagi. Keda see huvitaks ja mis kasu sellest olekski?:)

indrek
25.09.02, 16:03
Armin - loomulikult ei pea sa midagi. Eesti hümni EI PEA ka oskama - aga ilus ju oleks.

Mis puudutab klubide suurusesse, siis Sunderlandi pealtvaatajate arv oli liiga kolmas (Liverpoolil neljas), ei saa su sektijutust päris täpselt aru.
Muuseas see klubi poolehoidjaks hakkamine ei käinud nii järsku. Aga niipalju, et Sunderland kõrgemas seltskonnas sel ajal ei mänginud.

Mcnamara - omast arust pole kedagi sõimanud. Kui tõelised Liverpooli fännid ongi sellised keda ajalugu, traditsioonid, rivaliteet, community ei huvita, siis ole pealegi tõeline Liverpooli fänn.
Mis mul sellest.

Melwood
25.09.02, 16:06
Tulge mõistusele! Keegi ei eita siin seda, et jalgpall ning selle klubikultuur omavad UK-s suurt tähtsust. Loomulikult on klubidel nö lähimad rivaalid, kuid tänapäeval ei tähenda see ilmtingimata mingit vihavaenu või teineteisele vastu molli andmist.
Selge see, et ühe meeskonna fännidel on kergem ennast identifitseerida läbi TEISE st kui leitakse vaenlane, siis MEIE identiteet vormub selgemini välja. Meie õiged, nemad valed!!!
Selle kohta on üks hea näide. Oli vist 2000/01 hooaja lõpp, kus Man U ja Tottenham mängisid teineteise vastu viimase liigamängu, millest sõltus, kas Man U tuleb meistriks või mitte ning väidetavalt oli terve staadion üüranud laulda ?We hate Arsenal!? Läbi TEISE defineerimise, muutus tol hetkel staadionil ka MEIE.
Seega enda vastandamine on oluline fännikultuuri osa ja ma olen täiesti kindel, et klubide Eestis elavad poolehoidjad teavad väga hästi, kes on nende klubide nö vastased.
Ja kommentaariks veel niipalju, et näit Liverpooli puhul on nö vaenlase võrdkuju 90ndatel oluliselt teisenenud. Nii mängijad kui ka poolehoidja (ja need ?õiged? st Liverpoolis elavad punased, mitte sellised isehakanud nagu meie) on öelnud, et vastuseis Man U-ga on viimastel aastatel olulisem kui Evertoniga.
Ja ses suhtes olen mcnamaraga ühel meelel, et ka minu jaoks on oluline klubi iga mäng, sest meie võitleme tiitlite ja trofeede eest, mitte Evertoni ja Man U vastu.

indrek
25.09.02, 16:09
Kui selleks fänni jutuks juba läks, siis ma ei pea ennast mitte millegi fänniks - ei Eesti koondise, ei Sunderland AFC ega ka mõne ansambli omaks. Ise defineerin seda nii, et fänn on see kes on mõnele asjale ennast täielikult pühendanud. Kelle aja, eelarve ja muud prioriteedid on lähtuvalt sellest asjast mille fännid nad on.
Vajadusel hoiavad nad kasvõi oma töötuabirahast nii palju kokku, et sõita lemmikmeeskonda toetama, bändi kontserdile või osta bändi plaat.

eston maravilha
25.09.02, 18:28
west midlands derbydest niipalju et villa põhirivaal on kohalik bluescum. ilmselt on tegu ühe vanima vaenuga sest klubid on asutatud 1874 ja 1875. vastavalt villa ja scum. kuigi 20 sajandi algul oli selline aeg kus kohalikud hoidsid pöialt mõlemale meeskonnale

wolves ja wba on ka nenede rivaalid, kuid põhiline kitkumine käib nende endi vahel sest pärit on mõlemad meeskonnad black county maakonnast

coventry jääb juba natuke kaugemale ja päris õigeks derbyks seda ei loeta. kuigi kui veel paar aastat tagasi villa ja coventry olid ainsad klubid west midlandsist premieris siis käis see kah. eriti coventry fännidele

SleepWalking
25.09.02, 19:16
Originally posted by Melwood
Selge see, et ühe meeskonna fännidel on kergem ennast identifitseerida läbi TEISE st kui leitakse vaenlane, siis MEIE identiteet vormub selgemini välja. Meie õiged, nemad valed!!!
Selle kohta on üks hea näide. Oli vist 2000/01 hooaja lõpp, kus Man U ja Tottenham mängisid teineteise vastu viimase liigamängu, millest sõltus, kas Man U tuleb meistriks või mitte ning väidetavalt oli terve staadion üüranud laulda ?We hate Arsenal!? Läbi TEISE defineerimise, muutus tol hetkel staadionil ka MEIE.

Hmm, 2000/2001 hooaeg lõppes tõesti ManUle mänguga Totten*ami vastu ja viimatimainitu võitis ManUt 3-1 kuid see ei otsustanud midagi, sest ManU juhtis liigat enne seda mängu 10 punktiga. Tõenäoliselt mõtled Sa 98/99 hooaega, kus ManU lõpetas hooaja sama vastasega mängides, võites 2-1 ja viies liigavõidu ühepunktise eduga Manchesteri. Viik oleks andnud liigavõidu Totten*ami kallile naabrile - ilmselt saadi sellest isegi aru ja võeti kaotus auga vastu.

Kaarel
25.09.02, 19:16
Inglismaa kultuurikontekst ning traditsioonid on teised. Eestis eri klubide pooldajate vahel mingit kunstlikku vihavaenu tekitada pole minu meelest õige.

Ma arvan, et sa McNamara oled selle teema mõttest veidi valesti aru saanud ning ka teised kaasa kiskunud. Ma ei tahtnudki mingit vaenu õhutada, pigem tahtsin selgust mõnes asjas. Näiteks vahest oskad sa öelda, kuid jagunevad Liverpoolis Evertoni ja Pooli fännid? Kas geograafiliselt või mingil muul moel?

Samuti oleks tore, kui keegi seletaks minu jaoks segast olukorda Kesk ning Lääne-Londonis.

Teema avamise mõte ei olnud mitte mingil juhul mingi vaenu õhutamine.

eston maravilha
25.09.02, 19:23
muidugi on villal kana kitkuda ka selliste meeskondadega nagu west scum ununited, burnley ja scunthrope pühade värvide varastamise pärast.

Melwood
25.09.02, 19:57
Originally posted by Kaarel

Näiteks vahest oskad sa öelda, kuid jagunevad Liverpoolis Evertoni ja Pooli fännid? Kas geograafiliselt või mingil muul moel?

Ma ise olen üritanud ka sellele küsimusele vastust leida, aga paraku kindlalt ma siiski midagi väita ei oska.
Aga pakun välja 2 võimalikku põhjust:
1. regligioossed põhjused. Loodi kunagi Evertoni mingi metodistide pundi poolt ning kandis see ka koguduse nime. Liverpool on huvitav Inglise linn ses suhtes, et seal elavatest on 45% katoliiklased (suur iiri kogukond). Ja pole ju harvad juhused, kus klubisid lahutab usk. (siingi toodud Glasgow näide)
2. geograafiline, sest enne kui nad Anfieldil tegutsema hakkasid tegutsesid nad linnajaos, mille algupärane nimi oli midagi Evertoni sarnast ning see asus kohe selle metodistikiriku juures.

Need on ajaloolised faktid, aga kuidas see täna on, seda ma kahjuks tõesti ei tea.

mcnamara
25.09.02, 20:19
Näiteks vahest oskad sa öelda, kuid jagunevad Liverpoolis Evertoni ja Pooli fännid? Kas geograafiliselt või mingil muul moel?

Kaarel ega ma sind teema avajana ei süüdistagi milleski - avaldasin lihtsalt oma arvamust eri klubide fännide rivaalitsemise koht1 Eestis. Ilmselt sain siis tõesti valesti aru.
Aga püüan siis ka Liverpooli-Evertoni kohta midagi uut lisada. Teatavasti alustas Inglise liiga 1888. aastal. Üks avalöögi tegijaist oli meeskond nimega Everton, Liverpooli õllekuningas John Houlding\'ile kuulunud meeskond. Houlding\'i omanduses oli ka Evertoni kodustaadion Anfield Road. 1892.aastal aga läksid Everton Football Club ja Houlding tülli - küsimus oli rendimaksmises väljaku kasutamise eest. Everton lahkus Anfieldilt, aga Houlding otsustas luua uue meeskonna Liverpool Football Club. Liverpooli mängijad tulid alguses peaaegu kõik Shotimaalt - seega on LFC alati olnud väga tihedate Shotimaa-sidemetega. Liverpooli kutsutigi mac-ide meeskonnaks. Alguses mängis meeskonnas vaid üks inglane, väravavaht nimega...Bill McOwen! ;)
Niisiis on Everton ja Liverpool algusest peale väga tihedalt seotud olnud. Kindlasti ei jagune nende kahe fännid linnas geograafiliselt (kahe meeskonna kodustaadionite vaheline kaugus pole suur), küll aga võib-olla mingil määral religioossel pinnal. Oma tugevate Shoti-sidemete tõttu oli Liverpool alguses katoliiklaste meeskond. Sellele viitavad traditsiooniline punane mänguvorm ja ka seotus Glasgow\' katoliikliku klubi Celtic\'uga. Celtic\'ust on tulnud ajaloo juooksul mitmed Liverpooli suurmängijad, mh näiteks Kenny Dalglish. Everton oma sinise vormiga oli siis pigem protestantliku Liverpooli meeskond.
Nüüd on need rajajooned muidugi ammu ähmastunud. Mulle ongi aastate jooksul tundunud, et vihavaenu on pigem õhutanud Evertoni fännid. On see siis tingitud kadedusest või millestki muust. Goodison Park\'i derbyd ongi alati kraadi võrra kangemad kui Anfield\'i omad.
Aga kordan, mulle on Everton üsnagi sümpaatne meeskond ja olen juba aastaid neile kaasa elanud, et Premier\'is ikka oleks ka edaspidi kaks Liverpooli meeskonda.

vello99
25.09.02, 20:20
Originally posted by SleepWalking

Originally posted by Melwood

Tõenäoliselt mõtled Sa 98/99 hooaega, kus ManU lõpetas hooaja sama vastasega mängides, võites 2-1 ja viies liigavõidu ühepunktise eduga Manchesteri. Viik oleks andnud liigavõidu Totten*ami kallile naabrile - ilmselt saadi sellest isegi aru ja võeti kaotus auga vastu.

Mis oli huvitav siis enne seda mängu tehti küsitlus Spursi fännide vahel ja valik \"Kaotame, et kurjus ei võidaks\" sai tunduvalt vähem hääli kui võiduvariant. Ja arvestades kuidas Spurs mängis selle mängu, minnes ka Ferdinandi väravast ette, siis sinu väide kaotuse auga vastuvõtmisest on otse persest.

SleepWalking
25.09.02, 20:38
Originally posted by vello99
Mis oli huvitav siis enne seda mängu tehti küsitlus Spursi fännide vahel ja valik \"Kaotame, et kurjus ei võidaks\" sai tunduvalt vähem hääli kui võiduvariant. Ja arvestades kuidas Spurs mängis selle mängu, minnes ka Ferdinandi väravast ette, siis sinu väide kaotuse auga vastuvõtmisest on otse persest.

otse loomulikult oleks ma pidanud kohe mõistma ... spuds kaotas ju ainult 1-2! müts maha, kõva tulemus - üheväravaline kaotus ON totten*ami jaoks väga kõva tulemus ja näitab ilmekalt, et mindi mängu võitma.

vello99
25.09.02, 20:46

otse loomulikult oleks ma pidanud kohe mõistma ... spuds kaotas ju ainult 1-2! müts maha, kõva tulemus - üheväravaline kaotus ON totten*ami jaoks väga kõva tulemus ja näitab ilmekalt, et mindi mängu võitma.

Oh juma küll...Kus ma seda olen öelnud, et kaotas \"ainult\" 1-2 ja see näitab ilmekalt, et mindi mängu võitma?????? Mulle hakkas vastu sinu vihje, et meelega kaotati. Ja teisiti ei saa tõlgendada lauset \"ilmselt saadi sellest isegi aru ja võeti kaotus auga vastu.\" Ja nagu ma enne ütlesin, enamus Spursi fänne tahtis võita seda mängu, seega oli kaotus nende jaoks ka teataval määral pettumus.

SleepWalking
25.09.02, 21:07
Ja nagu ma enne ütlesin, enamus Spursi fänne tahtis võita seda mängu, seega oli kaotus nende jaoks ka teataval määral pettumus.

Nojah, ilmselt nõustud (või usud) kui ütlen, et enamus Arsenali fänne usub siiralt senini, et Sp*rs ei olnud selle kaotuse järel \"mitte just kuigi pettunud\" ... aga see selleks.

vello99
25.09.02, 21:14

Ja nagu ma enne ütlesin, enamus Spursi fänne tahtis võita seda mängu, seega oli kaotus nende jaoks ka teataval määral pettumus.

Nojah, ilmselt nõustud (või usud) kui ütlen, et enamus Arsenali fänne usub siiralt senini, et Sp*rs ei olnud selle kaotuse järel \"mitte just kuigi pettunud\" ... aga see selleks.

Selles osas sinuga nõus, et enamusel (ka minul) vähendas pettumust tunduvalt see, et kaotuse tagajärjel Arse*** ei tulnud meistriks, aga see ei tähenda, et mindi kaotama. Miks ma selle teema puhul \"põlema\" läksin oli, et lugesin välja sinu kirjast vihjet, et mindi meelega kaotama, et jumalapärast Arse****le ära teha... Kusjuures paljud Arse***** fännid, keda ma sellel teemal olen näinud sõna võtmas on siiamaani arvamusel, et 98/99 ei tuldud meistriks ainult seepärast, et Spurs kaotas meelega viimase mängu. Ja see on otse persest...

-Loom-
26.09.02, 01:06
...mina ei saa seda vana foorumit vaadata:P
mul tekib masendus, sest näen nüüd ise ka, et enne ajasin VEEL hullemat möla kui praegu:D (ei saa aru kuida see võimalik:P)

mikk
26.09.02, 16:20

Manchester Utd vs Manchester City Kahel Manchesteri klubil on viimastel aegadel üsna erinevalt läinud, seega rivaliteet on natuka soiku jäänud, samuti ei ole neil seal see vist eriti terav, sest enamus valdav osa linnast in City fännid, ManU omad aga teatavasti long way from London... Ka Leedsil on Manuga kerge hõõrumine, kuid nii tõsine see ei ole.

Leeds vs Manu kohta niipalju, et seda nähakse vastaseisuna eelkõige Leedsi fännide poolt. Selles pole küll sellist sügavust nagu paljudes teistes Inglise liiga rivaliteetides, kuid praegu Premiershipis olevatest klubidest on Manu ainuke, keda Leeds oma põlisrivaaliks nimetab (kui mitte muidu, siis vähemalt omavaheliste mängude eel).
Ja Leedsi fännid loevad parimaks aastaks klubi ajaloos ikka 1974-t, sest esiteks võideti siis meistritiitel ja teiseks Scum united kukkus välja.

Jaan
26.09.02, 22:18
Millest see Leedsi ja ManUtd rivaliteet tuleb yldse? Cantona ja Ferdinandi myygist tekkinud kibestumus?

eston maravilha
27.09.02, 01:07
see on juba varasem. leeds on ennegi oma parimaid ja fännide poolt armastatumaid mängjaid man skumille müünud

jazzjansa
27.09.02, 12:56
Mingit vastas seisu klubide vahel ju ei ole.Mõtlen siinjuures juhtkonda,kes omavahel hästi läbi saab.(mida on Rio tehingu pealt näha).Ma ei saa Leeds-i klubist aru.Miks nad müüvad häid ja mitte eriti vanu mängijaid,kelle turu hind võib veel kasvada(mõtlen siin Ferdinandi ja Keane müüki).Ferdinand on hetkel minu arust maailma üks parimaid kaitsjaid.Kas nad müüsid Rio selle pärast maha et Woodgate põhisse saaks.(Ikkagi omakasvandik).:jump2: :jump2:

Jaan
27.09.02, 13:15
Vastus peitub Leedsi hiljutiavaldatud majandustulemustes. Eelmise aasta kahjum oli peale Rio ja Keane\'i myygist saadud raha 34 miljonit naela...

SleepWalking
27.09.02, 13:26
Originally posted by Jaan
Vastus peitub Leedsi hiljutiavaldatud majandustulemustes. Eelmise aasta kahjum oli peale Rio ja Keane\'i myygist saadud raha 34 miljonit naela...

Rio ja Robbie müügist saadud raha ei olnud kasumiaruandesse lisatud, seega see kahjum oli Leedsil ENNE müüki.

http://www.teamtalk.com/teamtalk/Team_News/0,1562,23,00.html#532032

\"The Elland Road outfit revealed on Thursday that they finished the year ending June 2002 with record losses of £28.2m. The figure compares with a £4m loss in the previous 12 months. But the figures do not take into account the £30m British record transfer of defender Rio Ferdinand to rivals Manchester United and striker Robbie Keane\'s £7m move to Tottenham.\"

Jaan
27.09.02, 13:40
Kontrollisin andmeid ja sul on 6igus. Soccernet.com pani hea kala, ajades sassi kahjumi ja kohustused.

rohelineKonn
27.09.02, 15:23
Originally posted by jazzjansa

Mingit vastas seisu klubide vahel ju ei ole.Mõtlen siinjuures juhtkonda,kes omavahel hästi läbi saab.(mida on Rio tehingu pealt näha).Ma ei saa Leeds-i klubist aru.Miks nad müüvad häid ja mitte eriti vanu mängijaid,kelle turu hind võib veel kasvada(mõtlen siin Ferdinandi ja Keane müüki).Ferdinand on hetkel minu arust maailma üks parimaid kaitsjaid.Kas nad müüsid Rio selle pärast maha et Woodgate põhisse saaks.(Ikkagi omakasvandik).:jump2: :jump2:

mis siin arusaamatut on? rio tahtis ise minna ja keane polnud piisavalt hea. elementaarne.

müstika oleks minu jaoks olnud dacourti müük, kuid ilmselt oli seal taga samuti surve mehe enda poolt.

moochie
28.09.02, 23:06
Kuigi tegelikult minuteada Arsenali ja Leeds Utd. Fännide vahel mingit erilist vihavaenu pole, on see, mis jalgpallimurul toimub, siiski kummaline. Alati on sealt oodata eriti toorest ja vigade-, ning kaartiderohket mängu...51 kaarti, 4 punast, 6 distsiplinaarülevaatust - kõike seda viimase kaheksa omavahelise mängu jooksul...Tänagi jaotati 6 kaarti, kummaliselt kombel punast kaarti ei tulnud, kuigi mõnele mehele oleks see ära kulunud küll!
Huvitav, kas olen Arsenali ja Leeds Utd. vahelistest suhetest midagi kahe silma vahele jätnud, sest ma ei mõista, mis on selle (väidan tahtliku) toorutsemise põhjuseks?

Jaan
29.09.02, 10:29
Enne David O Leary\'t oli Leedsi treener George Graham, kes teatavasti ju vana Arsenali treener. Ehk sealt siis rivaliteet hüüdlausele \"Boring-boring Leeds/Arsenal\" v6i \"It\'s 1-0 to Arsenal/Leeds\"?

dennis10
30.09.02, 17:13
kas David O Leary polnud mitte kunagi Arsenali mängija

Jaan
30.09.02, 18:27
Oli, Arsenal ja Iirimaa koondis. Lisaks sellele oli ta ka George Grahami assistent.

mikk
30.09.02, 19:50
Originally posted by Jaan

Oli, Arsenal ja Iirimaa koondis. Lisaks sellele oli ta ka George Grahami assistent.
Enamgi veel, O\'Leary on üldse kõigi aegade enim mänge Arsenali särgis pidanud mängija.

Epic
06.10.02, 01:04
kas mitte Tony Adams ei ole Arsenali eest kõige rohkem mänge pidanud ?