PDA

View Full Version : Enneolematu jalgsimatk

Jaan
05.10.02, 08:10
Kujutagem ennast hetkeks tagasi laupäeva 7. septembrisse, kui Eesti koondis pidas EM-valikmängu Horvaatiaga ning viigistas 0-0. Ameerikamaal oli seda mängu küll v6imalik otseülekandes jälgida, ent nagu pahatithti ette tuleb, veereb meie eluteele k6rvalelükkamatuid takistusi ning nii ma ei saanudki meeldivas seltskonnas meie poiste head mängu jälgida. Samas v6ite isegi ette kujutada minu üllatust ja r66mu, kui interneti rüppe naasnuna avastasin, et mäng l6ppes viigiga. Eelmise aasta Portugali ja Hollandi \"hiilgetulemuste\" k6rval oli see ju vägagi ootamatu. Loomulikult oli vaja tulemust ka kohe tähistama minna ja peale mitmendat-setmendat 6lut sai siis antud üks lubadus.

See on siis järgmine - kui Eesti meeste jalgpallikoondis (kirjutasin v6imalikult täpselt, et juristid norima ei hakkaks) j6uab EM- v6i MM-finaalturniirile, sooritan mina jalgsimatka Tartust Tallinnasse. Umbes pool tundi tagasi mainisin seda ka Aifile ning temast sai projekti teine osaline. Et asi kurvalt ei l6ppeks, siis peame kahetsusega teatama, et meie lubaduse l6pptähtaeg on aastal 2030. Ega te ju ei taha, et kaks vanakest kuskil Mäo metsas hinge heidaksid? Loodame siis, et varsti saab v6tta ette ühe pikema jalutuskäigu!

aiFo
05.10.02, 08:18
tjah, nii ta kipub t6esti olema-tulema... s6brad-tuttavad, ehk lööte kampa?

Glazza
05.10.02, 08:25
Mina olen Operatsioon Õ\'ga päri ning võtan sappa või täpsemalt hakkan ees tempot tegema nüüd juba 3se kambaga.

Aga sellel käigul võiks mingi konkreetne eesmärk ka olla - et umbes mingile sõpruskohtumisele minek..

Jaan
05.10.02, 08:35
Eks praegu on ju hea plärada, aga mul m6lkus m6ttes minna Tartu esimeselt vutiplatsilt Tallinna esimesele jalgpalliväljakule. Mul pole praegu päris täpselt meeles, aga Tartus l6id palli mingid üli6pilased vist praeguse ülikooli staadioni kohal (see oleks küll irooniline!). Tallinna koha pealt pole ma kindel, aga sisetunne ütleb, et seal kuskil Estonia mälestusmärgi läheduses nn. Tornide väljakul togisid Inglise madrused nahkkera. Eks kellegil ole vana koguteos Jalgpall käepärast ja sealt saab järgi vaadata. Tallinna puhul oleks teine variant esimese rahvusvahelise mängu pidamise koht, mis asus kuskil praeguse bussijaama läheduses vist. Igatahes Härjapea oja oli lähedal. Aga selle asjaga on ju niiehknaa aega.

Hoopis teine küsimus oleks selle asja toimumise aeg. Nimelt l6ppevad valikmängud ju praegusel ajal oktoobris, play-offid kogunisti novembris. Aif arvab, et tuleks kohe astuma hakata, mina pakuks välja kontimööda ilma ehk siis vahetult enne finaalturniiri hiliskevadel v6i varasuvel.

Aga see selleks - praegu on hmmm... .pall vutimeeste väljakupoolel.

Rainman
05.10.02, 14:49
Äkki hakkaks mingi seltskonnaga Tallinnast vastu kõmpima? :D

ROOTSI KUNN
05.10.02, 16:16
Kardan ,et seda matkapäeva ei tulegi enam väga kaua oodata .
Mina lööks kampa igal juhul. Sellest tuleks vist paras meediamull ja jalgpallipropaganda üritus . Kas kaasalööjate arv on piiratud või osavõtt on vaba ?
Kujutan ette ,et sellisele üritusele leiaks ka sponsoreid.:P

Jaan
05.10.02, 20:20
Jumala eest, mis saaks mul selle vastu olla kui seltskond suurem ja segasem!! Ja mida kiiremini see päev tuleb, seda parem - saab noorest peast kaelast ära.

-madis-
05.10.02, 21:18
Originally posted by Jaan

See on siis järgmine - kui Eesti meeste jalgpallikoondis (kirjutasin v6imalikult täpselt, et juristid norima ei hakkaks) j6uab EM- v6i MM-finaalturniirile, sooritan mina jalgsimatka Tartust Tallinnasse.
Sellise suurepärast saavutuse puhul hakkaksin kasvõi homne päev marssima.:D

oku
05.10.02, 21:31
Mina oleksin tulija. Kahtluseta. Isegi siis kui matkates ölut ei tohiks juua :)
Ja olgu see mis kuu iganes, finaalturniirile saamise puhul vïn kasvï läbi lumevallide marssida :p

Tundmatu
06.10.02, 01:08
No jah:)
Minu hing on antud.
Kui see matk teoks saab olen ka mina osaline, ei loe ei tuul, külm, ega päike ja palavus, kui kaasa võib võtta jalgpalli, magamiskoti ja õlut, on ideaalne, kui ei või saab ka hakkama, kuid see asi saab tehtud.

Tundmatu

Poborsky
06.10.02, 15:28
Ülihea mõte! Mina olen tulija, kui mu põlv, mis hiljuti operatsiooni üle elas, vastu peab. Rattaga lubab arst igal juhul sõita. Tallinnast vastu marssimise mõte tuli ka mulle pähe, aga üheskoos on minu arvates parem ehk Tartust, kus idee autor asja käima lasi.

Pakun, et jalutuskäigu võtaks ette suvel, julgestuseks oleks buss või auto, kus igas mõttes väsinud mõne tunnikese puhata võiksid.

Samas arvan, et jalutuskäigu plaan tuleks varem paika panna ning iga valiktsükli ajal varakult aeg kinnitada, millal koondise õnnestumise korral kõmpima hakata. Ei oleks tõmblemist ning kõik oleksid pikalt ette informeeritud.

Ja mis ka oluline: kui asi on ilusasti läbi mõeldud ja nüansid paika pandud, teeme sellest korraliku meediasündmuse, kus ka sponsorid taga.

Jaan, kas sulle sobib seda teha Jalgpallihaigla egiidi all? Loomulikult ei jää sinu autorlus tähelepanuta!

Kui selles tsüklis peaks joppama, siis millal 2004. aastal marsime? Või 2003. lõpus? Väga napilt enne EMi ei tahaks, sest EMi ajaks tuleks niikuinii Portugali sõita ja pikk puhkus võtta.

Jalgsimatka kuupäev peaks minu arvates olema tähenduslik: kas 17. oktoober, mil Eesti pidas 1920. aastal oma esimese kohtumise (Soomega) või 3. juuni, mil kohtuti 1992. aastal Sloveeniaga. Palun veel mõtteid!

Jaan
07.10.02, 05:24
Julgestusauto on hea môte. ühtlasi saaks seal ka kraami hoida, sest k6ik s6javäes rännakut teinud teavad kui tüütu v6ib olla raske seljakott.

Aja varasem paikapanemine on ka hea idee. Siinkohal kalduks toetama seda suvist varianti, mis v6iks ju ühtlasi olla nt. koondise teelesaatmisüritus vms. Ma ei näe siin probleemi Portugali s6itmisega, kuna see väsimus kaob paari päevaga ja soojal maal hea puhata niikuinii.

Loomulikult pole mul midagi selle vastu kui asi Jalgpallihaigla egiidi all toimub. V6ib-olla olen selleks ajaks juba sie kah liikmeks astunud...

vandersell
07.10.02, 12:08
Olen käsi... vabandust, jalg :P Enne Tallinnast näiteks häälega Tartusse ja siis tagasi. Kas kegi siinolijatest on enne pikemat sorti matkamist teinud, et võiks ennustada kui pikaks võiks retk kujuneda, mitu kilti päevas jne. Ise pole eriti üle paarikümne kildi korraga kõmpinud.

Jaan
07.10.02, 12:28
P6him6tteliselt on vahemaa marsruudist s6ltuvalt 185-220 km ehk 3-5 p2eva. 50 km p2evas ei tohiks kyll yle j6u k2ia. Ehk isegi 60 km.

AnZ Antzon
07.10.02, 12:44
njaa, geoloogide au tuleb üleval hoida ja egas siis aifo üksi seda rasket koormat suuda kanda.
nii et panen siis ka mina oma õla, mis küll aifo omast tunduvalt madalamal asetseb, sellele koormale alla

stiff
07.10.02, 12:51
olen ka jalg, ehk annab matka käigus maanteeäärsetes suuremates asulates teha ka jalgpalli propageerivaid üritusi...mõned pallimängud kohalike võiskondadega jne...ja siis jätkaks matka

yheksa
07.10.02, 12:56
Käisin kunagi 2000 aastal jala Pärnu.... Meil oli niuke kirju seltskond. Suutsime käia umbes 50 kilomeetrit päevas. Sealjuures kolmandat päeva suurem enamus meist ei köndinud (mina kaasaarvatud). Villid jalgadel olid ikka enneolematud....

Kusjuures 1999 aastal kaks tegelast juba käisid tee Tallinnast Tartusse... 08.06.1999 SLÕhtuleht (http://www.sloleht.ee/sisu/uudised.asp?r=2&id=77990) kirjutab ka sellest.

Pmst on idee lahe, aga kerge ei saa see olema.

Poborsky
07.10.02, 17:36
Natukene teisel teemal:
Mats lubas kunagi purjuspäi, et kui Eestil on peale kaht mängu (CRO, BEL) vähemalt neli punkti, asub ta kohe jalgsi Portugali poole teele:)

daK
07.10.02, 18:27
olen ka aktiivne pooldaja!!!

mis plaanis :

kas massiivne yritus, kus sadu ja tuhandeid pyhapäevafänne ja muiduinimesi, kes kõnnivad 10 km maha ja sinna nad ka jäävad.

või tõsisem yritus nendele, kes asja hingega võtavad ja kel plaanis ikka asi lõpule viia.

nb! omast kogemusest võin öelda, et yle 40 km päevas oleks sellise kambaga võimatu.

Tembu
07.10.02, 18:35
Põhimõtteliselt võiks oma pikad koivad kah liikuma panna...Ainult siis tuleb see puhkusega kokku sobitada...muidu ei ole kahjuks võimalik. Aga optimistlikud olete ikke: 50 km ja jalkamatsid vahepeal...Kas olete :õlu: unustanud? See võtab päevast vast suurema osa ära...

Valem: joodud õlle kogus on pöördvõrdeline läbitud teepikkusega.

Raix
07.10.02, 18:51
/me oleks ka siis käpp selle yrituse juures!! :õlu: igati hea idee, mille peaks raudpolt kordasaatma!! :lahe:
arvan, et yle 40ne kilomeetri pole mõtet planeerida päevas, kuhugile ju kiiret pole, if juu nõu uat ai miin! :kaval: :õlu:

Jansu
07.10.02, 19:21
Kas neidudel ka on lubatud kaasa tulla? :) :oih:

tafka
07.10.02, 19:39
Originally posted by Jansu

ei:kaval:

p.s. tjah, peab muidugi mainima, et eitekuimitmendatkorda v6ttis tafka nime alt s6na ei keegi muu kui aiFo:P

Artista
07.10.02, 19:48
Eesti kunstilugu kaunistab lugu sellest, kuidas Laikmaa jalgsi Düsseldorfi õppima läks. Arvan, et Eesti jalgpallilugu teeks uhkemaks ka lugu sellest, kuidas fännid jala Saksamaale MMile läksid. Distants ju suuresti sama. Kuivõrd Laikmaa oli rahvusliku kunstielu esimene suurkuju, siis oleks ka jalgpalli puhul vinge kui suursaavutused just sellise vahva pauguga lahti läheksid. Seega ma peaaegu et loodan, et selles tsüklis veel vaid \"kasulikke kogemusi omandatakse\" ;-)

Mis puudutab päevateekonna pikkust, siis keskajal loeti selleks 44 km ehk 4x11 km - sest vahepeal peab ju sööma ja puhkama. Ehk teie puhul siis pigem nahkkera taguma. Jõudu!

Jansu
07.10.02, 20:02
Originally posted by tafka

Et siis nagu miks mitte? :õnnelik:

aiFo
07.10.02, 20:12

Originally posted by tafka

Et siis nagu miks mitte? :õnnelik:

lollile kysimusele loll vastus...:õnnelik:

Rainman
07.10.02, 21:37
Originally posted by yheksa

Pmst on idee lahe, aga kerge ei saa see olema.
Nagu ei saa kerge olema ka koondise tee suurturniirile, kallis yheksake :) Aga solidaarsusest nende vastu teeme selle ju ära :lahe:

Poborsky
07.10.02, 21:53
JA nimetame Tartu-Tallinna Jalgpallinädalaks...

Jansu
07.10.02, 22:04
heh...kullakallis aifoke:) kust otsast see loll kysimus oli??????????:kaval: :P

Rainman
07.10.02, 22:18
Loe nüüd oma küsimärgid kokku ja siis küsi uuesti :D

Jansu
07.10.02, 22:48
ee....10 sain kokku:P

Jaan
08.10.02, 01:45
Originally posted by Artista

Eesti kunstilugu kaunistab lugu sellest, kuidas Laikmaa jalgsi Düsseldorfi õppima läks. Arvan, et Eesti jalgpallilugu teeks uhkemaks ka lugu sellest, kuidas fännid jala Saksamaale MMile läksid. Distants ju suuresti sama. Kuivõrd Laikmaa oli rahvusliku kunstielu esimene suurkuju, siis oleks ka jalgpalli puhul vinge kui suursaavutused just sellise vahva pauguga lahti läheksid. Seega ma peaaegu et loodan, et selles tsüklis veel vaid \"kasulikke kogemusi omandatakse\" ;-)

Mis puudutab päevateekonna pikkust, siis keskajal loeti selleks 44 km ehk 4x11 km - sest vahepeal peab ju sööma ja puhkama. Ehk teie puhul siis pigem nahkkera taguma. Jõudu!

Saksamaa veel, aga kui peab Portugali minema... V6i antakse 2008.a. EM Iirimaale? Veel hullem on, et suure t6enäosusega saab 2010.a. MM-i endale L6una-Aafrika...

Jaan
08.10.02, 02:33
Astuda tuleb ikka suhteliselt kiiresti. Kui asi rohkema kui 4 päeva peale jätta, muutub ju asi tüütuks. Pealegi tuleb väsimus peale niikuinii - pole vahet, kas käid päevas 40 v6i 50 km. Samas v6ib ju mitte-nii-k6vadele meestele pakkuda varianti käia ainult teatud etappe. Nagu Lennuki v6i Rolling Estoniansi puhul siis...

andres
08.10.02, 16:09
kui eesti saab MM\'le või EM\'le läheksin jalgsi kohapeale!Loodetavasti juhtub see 2006 siis e pea lausa teisele poole maailma minema:D

jansa
09.10.02, 12:51
... mjahh - on tore siin neid lubadusi lugeda - teades \"eestiasja\" mil alul on tohutu patriotism ja ühtekuuluvustunne mis aga iga tunniga haihtub siis tahaks näha kui asjast tõepoolest asja saab - palju siis siin lubajatest TEGELIKULT kohale tuleb. Tean tundvat siinkirjutajatest 3-4 inimest kes tõepoolest 100% kohal on, ülejäänud pakuksid meeldiva üllatuse, kui aga siis kuskile maa alla ei poeta..:)
Tore on ju välja hõigata et ma hakkan jalgsi Portugali (või siis lähemale - Saksamaale) astuma, reaalsuses..nojah...

andres
10.10.02, 03:35
jah kui reaalsusest rääkida-siis Eesti ei saa kunagi MM või EM.
Vot see on reaalsus,aga unistada võib ja kui see juhtub on see elu parim hetk .Aga kui tõesti peaks eestlased sellise super eneseületamisega hakkama saama,siis see ongi võrdne jalgsimatkaga Saksamaale või Portugali.:lahe:

vandersell
10.10.02, 11:48
Originally posted by andres

Vot see on reaalsus,aga unistada võib ja kui see juhtub on see elu parim hetk .
:kratsti: vot Newcastle ei saa kunagi EMile või MMile ja see on reaalsus. Eesti saab kunagi sinna.

andres
10.10.02, 18:35
Originally posted by vandersell

:kratsti: vot Newcastle ei saa kunagi EMile või MMile ja see on reaalsus. Eesti saab kunagi sinna.

Kaldute teemast kõrvale,iga asi ikka oma topicu alla.Ma võiksin kirjutada arutluse miks Eesti ei saa suurturniirile,aga lihtsalt üks väike vihje-vaata põhja poole,kas mitte Soome pole üritanud pea 50 aastat seda.Ja suur Hiina rahvavabariik ootas oma MM piletit 44 aastat.:kaval:

Kaarel
10.10.02, 18:43
Originally posted by vandersell

Vot kus tegid alles avastuse...:r66m7: :silm4:

vandersell
10.10.02, 19:00
Vaadake, ei saa öelda, et eesti ei saa kunagi finaalturniirile, lihtsalt ei saa. Newcastle näidu tõin lihtsalt seepärast, et see on klubi, tema sinna pääsemine on lihtsalt võimatu.. Point selles, et mulle ei istu inimesed, kes ütlevad, et eesti jalkamansa ei saa kuhugi jne..
ok, sry, praegu kiire ja jutt ei tulnud ehk kõige selgem, kunagi hiljem arutab edasi.

Alo
10.10.02, 22:29
Kaldute teemast kõrvale,iga asi ikka oma topicu alla.Ma võiksin kirjutada arutluse miks Eesti ei saa suurturniirile,aga lihtsalt üks väike vihje-vaata põhja poole,kas mitte Soome pole üritanud pea 50 aastat seda.Ja suur Hiina rahvavabariik ootas oma MM piletit 44 aastat.:kaval:

Aga palun kirjuta siis see arutlus. Su Soome ja \'suure Hiina Rahvavabariigi\' näide ei veennud mind miskipärast.

Alo