320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

MM või Meistrite Liiga?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    MM või Meistrite Liiga?

    Tom Fordyce toob välja huvitava hüpoteesi, mille kohaselt Meistrite Liiga olla Euroopa suurklubide jalgpalluritele ja ka vutihuvilistele nüüd tähtsam ja pingelisem võistlus kui rahvuskoondise mängud:
    http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/internationals/2295751.stm

    Mina sellise mõttekäiguga absoluutselt nõustuda ei saa. Jalgpalli MM-finaalturniir ja Euroopa tasandil ka EM on majesteetlikud võistlused, mida ma iga kord meeletult ootan. Ootan hoopis teistmoodi, kui näiteks Meistrite Liiga finaali. See on lihtsalt üks mäng kõigi teiste seas, MM-finaalturniir aga midagi sellist, mis aastateks mällu sööbib. Seal sünnivad legendid.
    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

    #2
    Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'

    MM! Igal juhul... alati. Meistrite Liiga konkureerib minu jaoks Inglise liigaga, kuid rahvuskonndiste mängud on palju-palju enamat. Tänu MM-ile ma üldse jalgpalli enda jaoks avastasin ja see on minu jaoks kõige tipp. Meistrite Liigas ei mäleta ma 2000 aasta veerandfinaalpaaregi, kuid MM-id ja EM-id on mul siiamaani peaaegu täisulatuses meeles, need, mis ma näinud olen loomulikult.

    Ja nagu ma kuskil teemas siin juba öelnud olen, minu puhul ei saa ükski klubi vastu rahvuskoondisele.

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'

      MM igatahes, näeb palju superstaare, kes harvem kui klubijalgpallis koos mängivad, ilusat jalgpalli tagumas. MM on igate pidid parem, kindlasti!!!

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'

        See küsimus ei vääri vastustki!:P
        \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'

          UCL on muidugi parem kui nt. hispaania liiga ning ka inglise liigaga ei saa võrrelda kuid nii EM kui ka MM on ikka midagi hoopis erilist veelgi huvitamaks teeb muidugi ka see et toimub vaid kord 4 aasta jooksul e. on piisavalt aega seda taga igatseda

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'

            Ei maksa olla nii sentimentaalne ... mis siis viimasest MMist meelde jäi? Mingite keskpäraste meeskondade vahel toimunud pronksimäng ja Kahni äpardused finaalis. Aga artiklis on püstitatud täiesti õige hüpotees - kumb on mängija jaoks olulisem - kas olla vormis ja vastamisi maailma parimatega nädal nädala järel või siis toimub kogu jalgpalluri elu selle nimel, et näidata enda parimat mõned korrad aastas (inglismaa näide järgneva aasta jooksul Slovakkia, Liechtensteini, Makedoonia ja Türgi vastu mängides)? Tõepoolest võibolla tänapäeva jalgpallurile dilemma ...

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'

              Originally posted by SleepWalking
              Ei maksa olla nii sentimentaalne ... mis siis viimasest MMist meelde jäi? Mingite keskpäraste meeskondade vahel toimunud pronksimäng ja Kahni äpardused finaalis. Aga artiklis on püstitatud täiesti õige hüpotees - kumb on mängija jaoks olulisem - kas olla vormis ja vastamisi maailma parimatega nädal nädala järel või siis toimub kogu jalgpalluri elu selle nimel, et näidata enda parimat mõned korrad aastas (inglismaa näide järgneva aasta jooksul Slovakkia, Liechtensteini, Makedoonia ja Türgi vastu mängides)? Tõepoolest võibolla tänapäeva jalgpallurile dilemma ...
              Ei olegi sentimentaalne. Profijalgpallurile maksab palka klubi ja enamuse hooajast peab ta oma tööandja eest parima andma. Aga mäng koondises peab olema maiuspala - nii mängijale endale kui eelkõige pealtvaatajale.
              Väga kahju, et sulle suvisest MM-ist nii vähe meeldi jäi. Võib-olla sa lihtsalt ei viitsinud jälgida, kuidas terve maailm kuu aega hinge kinni pidas ja oma soosikutele täiega kaasa elas. Meistrite Liiga on tore kommertsvõistlus, mis aga iialgi ei paku mulle sarnast mõnu nagu Iirimaa - Kamerun varasuvise laupäeva varahommikul.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'

                Originally posted by mcnamara
                Ei olegi sentimentaalne. Profijalgpallurile maksab palka klubi ja enamuse hooajast peab ta oma tööandja eest parima andma. Aga mäng koondises peab olema maiuspala - nii mängijale endale kui eelkõige pealtvaatajale.
                Väga kahju, et sulle suvisest MM-ist nii vähe meeldi jäi. Võib-olla sa lihtsalt ei viitsinud jälgida, kuidas terve maailm kuu aega hinge kinni pidas ja oma soosikutele täiega kaasa elas. Meistrite Liiga on tore kommertsvõistlus, mis aga iialgi ei paku mulle sarnast mõnu nagu Iirimaa - Kamerun varasuvise laupäeva varahommikul.
                Oh, selle pärast võid muretu olla, veetsin suvel kõikvõimalikud oma vabad hetked MMi vaadates - aga see pole ikka enam selline MM, mis oli siis kui klubijalgpall ei omanud sellist tähtsust. Rahvuskoondiste jalgpall kui selline kaotab oma väärtuse väga kiiresti, kui mängijad sellele klubijalgpalli eelistama hakkavad, mida nad paratamatult üha rohkem ka teevad. Natuke tsiteerides presidenti, on tänapäeva kahetususväärne tõsiasi, et maailma parimad jalgpallurid mängivad maailma parimat mängu ikkagi Meistrite Liigas ...

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'

                  Originally posted by SleepWalking
                  Rahvuskoondiste jalgpall kui selline kaotab oma väärtuse väga kiiresti, kui mängijad sellele klubijalgpalli eelistama hakkavad, mida nad paratamatult üha rohkem ka teevad. Natuke tsiteerides presidenti, on tänapäeva kahetususväärne tõsiasi, et maailma parimad jalgpallurid mängivad maailma parimat mängu ikkagi Meistrite Liigas ...
                  Aaa see on siis umbes sama, et nagu Kuldne Liiga kergejõustikus tõrjub tiitlivõistlused kõrvale? Aga ütle mulle, mille põrgu pärast pean ma igal suvenädalal vaatama, kuidas Ana Guevara või Gail Devers jookseb täpselt sama 7 vastase vastu ja võidab iga kord? Oslo võistluse võin ära vaadata, aga kui asi juba Zürichi või Pariisini jõuab, on tüdimus täielik.
                  Samuti läheks jalgpallis, kui suurklubide tahtmised läbi läheks. Ja nad lähevad niikuinii. Meistrite Liiga muutub ilmselt varem või hiljem suletud superliigaks, kus ühed ja samad meeskonnad mängivad nädal nädala järel oma nö. maailma parimat mängu. Boring!
                  See ei kaalu üles võimalust jälgida Paraguai ja Lõuna-Aafrika mõõduvõttu. Neid meeskondi näen heal juhul korra 4 aasta tagant. Milles on ka väga suur võlu.
                  the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                  because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'


                    Tegelikult taandub see vanale probleemile tippmängijate koormusest. MM kaotab
                    paratamatult sellest, et paljud tipud ei saa mängida vigastuse tõttu või on alavormis.
                    Minu arvates oli viimane MM selgelt nõrgema üleüldise tasemega kui 98 a oma.See
                    pole ju ausalt öeldes normaalne, et ruulivad mingid senegalid, koread ja teised
                    \"vanad\" jalgpalliriigid.

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'

                      Siin pole midagi eriti arutada - klubijalgpalli tähtsus järjest t6useb. Tendents sai alguse 90-te alguses, kui avastati kuldvasikas nimega televisioon. Sealt saadi rohkem raha, seega sai osta paremaid mängijaid ja hakata neile rohkem raha maksma. Viimased, haistes klubide v6idujooksu, said järjest rohkem julgust juurde, mille tulemuseks on nn. Bosmani reegel ja agentide m6ju kasv. Tekkis seebimull, mis paisus ja paisus, kuni sel kevadel l6hkes. Aga see ei tähenda, et ollakse tagasi üheksakümnendate alguses. TV sissetuleku nimel tehti järjest mänge juurde - Meistrite Liiga näide. Samal ajal on rahvuskoondiste mängude arv jäänud samaks, s6pruskohtumised on jäänud üsna marginaalseks. Oht saada vigastatud valikmängus Fääri Saarte vastu v6ib tähendada, et mängija jääb rahapoti k6rvalt eemale. Rahvuskoondiste tähtsuse vähenemisel on oma osa ka mängu globaliseerumisel, mis tähendab, et kolmandajärgulistest riikidest tule järjest rohkem staare ja koondiste tase t6useb, aga rahamaade (Itaalia, Saksamaa, Prantsusmaa, UK, Hispaania) publikut need mängud ju ei huvita. Kokkuv6ttes - kes maksab, tellib muusika. Nagu igal teisel elualal.
                      “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                      The Special One

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'

                        Originally posted by dennis10
                        Tegelikult taandub see vanale probleemile tippmängijate koormusest. MM kaotab
                        paratamatult sellest, et paljud tipud ei saa mängida vigastuse tõttu või on alavormis.
                        Minu arvates oli viimane MM selgelt nõrgema üleüldise tasemega kui 98 a oma.See pole ju ausalt öeldes normaalne, et ruulivad mingid senegalid, koread ja teised
                        \"vanad\" jalgpalliriigid.
                        Sul Dennis, vist puudub igasugune kogemus jalgpalli MM-idest, kui sa sellist mõttetut juttu ajad. 1994. aastal \"ruulisid\" (st jõudsid poolfinaali) näiteks Bulgaaria ja Rootsi, 1998-l Horvaatia. Tahad näiteid veel varasemast ajast? Palun. 1982. aastal mängisid head jalgpalli ja jõudsid 4 parema sekka Belgia ja Poola. 1990 innustas meid Kamerun ja tõi Aafrika tõeliselt jalgpallikaardile.
                        Kunagi on Eesti või veel mõne teise Euroopa väikeriigi kord MM-il imesid korda saata. Siis vingud sa ka ilmselt, et kus on Argentiina ja Saksamaa, nende pärast ma ju MM-finaalturniiri vaatan? Sinule sobib Meistrite Liiga tõesti nagu rusikas silmaauku.
                        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'

                          Originally posted by mcnamara
                          See ei kaalu üles võimalust jälgida Paraguai ja Lõuna-Aafrika mõõduvõttu. Neid meeskondi näen heal juhul korra 4 aasta tagant. Milles on ka väga suur võlu.
                          Paraguai ja L-Aafrika on kaks keskpärast meeskonda, kes sellest tulenevalt mängivad ka üsna keskpärast jalgpalli. Miks peaks rahulduma keskpärasusega? Mida inimesed üldse jalgpallist otsivad? Lihtsalt palliveeretamist? Aga palun, seda PAR-RSA mäng on. Aga samas, kas ei otsi ta tegelikult parimat meelelahutust, mitte ei soovi rahulduda halli massi ehk sügava keskpärasusega? Miks peaks keskmine kodanik vaatama näit. Quinton Fortune\'i (no offence) pingutusi, kui ta saab vaadata näit. Zidane\'i geniaalsust? Või veelgi enam, miks ta peaks keskpärasust eelistama?

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'

                            minu jaoks pakuvadki asjale(siis MM-ile) vürsti, meeskonnad, keda turniiri algul ei peeta esi 16 mansaks, kuid Meistriliigas hääbub mõne üllataja minek hiljemalt veeranfinaalides, meistirte liigas on tsenaarium paraku selgem, MM-il võivad silmailu pakkuda ka sellised satsid, kelle rivistuses puuduvad kõlavad nimed. Samas ülikuulus rahvusmeeskond hääbub, näiteid pole vist vaja kaugelt tuua?

                            Nii et MM on siiski ruulivam MA, kasvõi nende samuste Sopariikide esituses, kes mängivad VANA hea euroopa vutitõdesid eirates.

                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic \'MM või Meistrite Liiga?\'

                              Originally posted by SleepWalking
                              Paraguai ja L-Aafrika on kaks keskpärast meeskonda, kes sellest tulenevalt mängivad ka üsna keskpärast jalgpalli. Miks peaks rahulduma keskpärasusega? Mida inimesed üldse jalgpallist otsivad? Lihtsalt palliveeretamist? Aga palun, seda PAR-RSA mäng on. Aga samas, kas ei otsi ta tegelikult parimat meelelahutust, mitte ei soovi rahulduda halli massi ehk sügava keskpärasusega? Miks peaks keskmine kodanik vaatama näit. Quinton Fortune\'i (no offence) pingutusi, kui ta saab vaadata näit. Zidane\'i geniaalsust? Või veelgi enam, miks ta peaks keskpärasust eelistama?
                              Ma ei teagi, kuidas sulle vastata. Me ilmselgelt vaatame jalgpalli erinevalt. MM on 32 kogu maailmast kokku tulnud rahvuskoondise jalgpallifestival. Kõik need 32 koondist ei koosne pallivõluritest. On mänge, mis sisaldavad keskpärast mängu ja palliveeretamist. Aga MM-finaalturniiril ei vaata mina ainult seda, kui suurepärane on mängutase. Hoopis põnevam on mõnikord jälgida muid asju: näiteks eri maailmajagudest kokkutulnud pallurite näoilmeid, tehnilisi oskusi, reageeringuid eri mängusituatsioonides, üleüldist mängu ülesehitust, aga ka treenerite käitumist ja fänne kogu nende värvikuses ja mitmekülgsuses. Kui see kõik sulle huvi ei paku, siis ei ole midagi parata. CL on sinu jaoks.
                              Zidane ei pidanud võimalikuks oma geniaalsust MM-il välja näidata. Mitmel põhjusel kahtlemata. Aga see ei vähendanud minu jaoks MM-finaalturniiri mõnu karvavõrdki.
                              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                              Kommentaar

                              Working...
                              X