PDA

View Full Version : MM või Meistrite Liiga?

mcnamara
10.10.02, 19:10
Tom Fordyce toob välja huvitava hüpoteesi, mille kohaselt Meistrite Liiga olla Euroopa suurklubide jalgpalluritele ja ka vutihuvilistele nüüd tähtsam ja pingelisem võistlus kui rahvuskoondise mängud:
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/internationals/2295751.stm

Mina sellise mõttekäiguga absoluutselt nõustuda ei saa. Jalgpalli MM-finaalturniir ja Euroopa tasandil ka EM on majesteetlikud võistlused, mida ma iga kord meeletult ootan. Ootan hoopis teistmoodi, kui näiteks Meistrite Liiga finaali. See on lihtsalt üks mäng kõigi teiste seas, MM-finaalturniir aga midagi sellist, mis aastateks mällu sööbib. Seal sünnivad legendid.

Siim
10.10.02, 19:28
MM! Igal juhul... alati. Meistrite Liiga konkureerib minu jaoks Inglise liigaga, kuid rahvuskonndiste mängud on palju-palju enamat. Tänu MM-ile ma üldse jalgpalli enda jaoks avastasin ja see on minu jaoks kõige tipp. Meistrite Liigas ei mäleta ma 2000 aasta veerandfinaalpaaregi, kuid MM-id ja EM-id on mul siiamaani peaaegu täisulatuses meeles, need, mis ma näinud olen loomulikult.

Ja nagu ma kuskil teemas siin juba öelnud olen, minu puhul ei saa ükski klubi vastu rahvuskoondisele.

mjkk
10.10.02, 23:26
MM igatahes, näeb palju superstaare, kes harvem kui klubijalgpallis koos mängivad, ilusat jalgpalli tagumas. MM on igate pidid parem, kindlasti!!!:lahe:

greenday
11.10.02, 01:43
See küsimus ei vääri vastustki!:P

Swifty2002
11.10.02, 05:21
UCL on muidugi parem kui nt. hispaania liiga ning ka inglise liigaga ei saa võrrelda kuid nii EM kui ka MM on ikka midagi hoopis erilist veelgi huvitamaks teeb muidugi ka see et toimub vaid kord 4 aasta jooksul e. on piisavalt aega seda taga igatseda

SleepWalking
11.10.02, 16:04
Ei maksa olla nii sentimentaalne ... mis siis viimasest MMist meelde jäi? Mingite keskpäraste meeskondade vahel toimunud pronksimäng ja Kahni äpardused finaalis. Aga artiklis on püstitatud täiesti õige hüpotees - kumb on mängija jaoks olulisem - kas olla vormis ja vastamisi maailma parimatega nädal nädala järel või siis toimub kogu jalgpalluri elu selle nimel, et näidata enda parimat mõned korrad aastas (inglismaa näide järgneva aasta jooksul Slovakkia, Liechtensteini, Makedoonia ja Türgi vastu mängides)? Tõepoolest võibolla tänapäeva jalgpallurile dilemma ...

mcnamara
11.10.02, 16:14
Originally posted by SleepWalking
Ei maksa olla nii sentimentaalne ... mis siis viimasest MMist meelde jäi? Mingite keskpäraste meeskondade vahel toimunud pronksimäng ja Kahni äpardused finaalis. Aga artiklis on püstitatud täiesti õige hüpotees - kumb on mängija jaoks olulisem - kas olla vormis ja vastamisi maailma parimatega nädal nädala järel või siis toimub kogu jalgpalluri elu selle nimel, et näidata enda parimat mõned korrad aastas (inglismaa näide järgneva aasta jooksul Slovakkia, Liechtensteini, Makedoonia ja Türgi vastu mängides)? Tõepoolest võibolla tänapäeva jalgpallurile dilemma ...

Ei olegi sentimentaalne. Profijalgpallurile maksab palka klubi ja enamuse hooajast peab ta oma tööandja eest parima andma. Aga mäng koondises peab olema maiuspala - nii mängijale endale kui eelkõige pealtvaatajale.
Väga kahju, et sulle suvisest MM-ist nii vähe meeldi jäi. Võib-olla sa lihtsalt ei viitsinud jälgida, kuidas terve maailm kuu aega hinge kinni pidas ja oma soosikutele täiega kaasa elas. Meistrite Liiga on tore kommertsvõistlus, mis aga iialgi ei paku mulle sarnast mõnu nagu Iirimaa - Kamerun varasuvise laupäeva varahommikul.

SleepWalking
11.10.02, 17:51
Originally posted by mcnamara
Ei olegi sentimentaalne. Profijalgpallurile maksab palka klubi ja enamuse hooajast peab ta oma tööandja eest parima andma. Aga mäng koondises peab olema maiuspala - nii mängijale endale kui eelkõige pealtvaatajale.
Väga kahju, et sulle suvisest MM-ist nii vähe meeldi jäi. Võib-olla sa lihtsalt ei viitsinud jälgida, kuidas terve maailm kuu aega hinge kinni pidas ja oma soosikutele täiega kaasa elas. Meistrite Liiga on tore kommertsvõistlus, mis aga iialgi ei paku mulle sarnast mõnu nagu Iirimaa - Kamerun varasuvise laupäeva varahommikul.

Oh, selle pärast võid muretu olla, veetsin suvel kõikvõimalikud oma vabad hetked MMi vaadates - aga see pole ikka enam selline MM, mis oli siis kui klubijalgpall ei omanud sellist tähtsust. Rahvuskoondiste jalgpall kui selline kaotab oma väärtuse väga kiiresti, kui mängijad sellele klubijalgpalli eelistama hakkavad, mida nad paratamatult üha rohkem ka teevad. Natuke tsiteerides presidenti, on tänapäeva kahetususväärne tõsiasi, et maailma parimad jalgpallurid mängivad maailma parimat mängu ikkagi Meistrite Liigas ...

mcnamara
11.10.02, 18:00
Rahvuskoondiste jalgpall kui selline kaotab oma väärtuse väga kiiresti, kui mängijad sellele klubijalgpalli eelistama hakkavad, mida nad paratamatult üha rohkem ka teevad. Natuke tsiteerides presidenti, on tänapäeva kahetususväärne tõsiasi, et maailma parimad jalgpallurid mängivad maailma parimat mängu ikkagi Meistrite Liigas ...

Aaa see on siis umbes sama, et nagu Kuldne Liiga kergejõustikus tõrjub tiitlivõistlused kõrvale? Aga ütle mulle, mille põrgu pärast pean ma igal suvenädalal vaatama, kuidas Ana Guevara või Gail Devers jookseb täpselt sama 7 vastase vastu ja võidab iga kord? Oslo võistluse võin ära vaadata, aga kui asi juba Zürichi või Pariisini jõuab, on tüdimus täielik.
Samuti läheks jalgpallis, kui suurklubide tahtmised läbi läheks. Ja nad lähevad niikuinii. Meistrite Liiga muutub ilmselt varem või hiljem suletud superliigaks, kus ühed ja samad meeskonnad mängivad nädal nädala järel oma nö. maailma parimat mängu. Boring!
See ei kaalu üles võimalust jälgida Paraguai ja Lõuna-Aafrika mõõduvõttu. Neid meeskondi näen heal juhul korra 4 aasta tagant. Milles on ka väga suur võlu.

dennis10
11.10.02, 22:13
Tegelikult taandub see vanale probleemile tippmängijate koormusest. MM kaotab
paratamatult sellest, et paljud tipud ei saa mängida vigastuse tõttu või on alavormis.
Minu arvates oli viimane MM selgelt nõrgema üleüldise tasemega kui 98 a oma.See
pole ju ausalt öeldes normaalne, et ruulivad mingid senegalid, koread ja teised
\"vanad\" jalgpalliriigid.

Jaan
12.10.02, 00:08
Siin pole midagi eriti arutada - klubijalgpalli tähtsus järjest t6useb. Tendents sai alguse 90-te alguses, kui avastati kuldvasikas nimega televisioon. Sealt saadi rohkem raha, seega sai osta paremaid mängijaid ja hakata neile rohkem raha maksma. Viimased, haistes klubide v6idujooksu, said järjest rohkem julgust juurde, mille tulemuseks on nn. Bosmani reegel ja agentide m6ju kasv. Tekkis seebimull, mis paisus ja paisus, kuni sel kevadel l6hkes. Aga see ei tähenda, et ollakse tagasi üheksakümnendate alguses. TV sissetuleku nimel tehti järjest mänge juurde - Meistrite Liiga näide. Samal ajal on rahvuskoondiste mängude arv jäänud samaks, s6pruskohtumised on jäänud üsna marginaalseks. Oht saada vigastatud valikmängus Fääri Saarte vastu v6ib tähendada, et mängija jääb rahapoti k6rvalt eemale. Rahvuskoondiste tähtsuse vähenemisel on oma osa ka mängu globaliseerumisel, mis tähendab, et kolmandajärgulistest riikidest tule järjest rohkem staare ja koondiste tase t6useb, aga rahamaade (Itaalia, Saksamaa, Prantsusmaa, UK, Hispaania) publikut need mängud ju ei huvita. Kokkuv6ttes - kes maksab, tellib muusika. Nagu igal teisel elualal.

mcnamara
14.10.02, 16:18
Originally posted by dennis10
Tegelikult taandub see vanale probleemile tippmängijate koormusest. MM kaotab
paratamatult sellest, et paljud tipud ei saa mängida vigastuse tõttu või on alavormis.
Minu arvates oli viimane MM selgelt nõrgema üleüldise tasemega kui 98 a oma.See pole ju ausalt öeldes normaalne, et ruulivad mingid senegalid, koread ja teised
\"vanad\" jalgpalliriigid.

Sul Dennis, vist puudub igasugune kogemus jalgpalli MM-idest, kui sa sellist mõttetut juttu ajad. 1994. aastal \"ruulisid\" (st jõudsid poolfinaali) näiteks Bulgaaria ja Rootsi, 1998-l Horvaatia. Tahad näiteid veel varasemast ajast? Palun. 1982. aastal mängisid head jalgpalli ja jõudsid 4 parema sekka Belgia ja Poola. 1990 innustas meid Kamerun ja tõi Aafrika tõeliselt jalgpallikaardile.
Kunagi on Eesti või veel mõne teise Euroopa väikeriigi kord MM-il imesid korda saata. Siis vingud sa ka ilmselt, et kus on Argentiina ja Saksamaa, nende pärast ma ju MM-finaalturniiri vaatan? Sinule sobib Meistrite Liiga tõesti nagu rusikas silmaauku.

SleepWalking
14.10.02, 16:32
See ei kaalu üles võimalust jälgida Paraguai ja Lõuna-Aafrika mõõduvõttu. Neid meeskondi näen heal juhul korra 4 aasta tagant. Milles on ka väga suur võlu.

Paraguai ja L-Aafrika on kaks keskpärast meeskonda, kes sellest tulenevalt mängivad ka üsna keskpärast jalgpalli. Miks peaks rahulduma keskpärasusega? Mida inimesed üldse jalgpallist otsivad? Lihtsalt palliveeretamist? Aga palun, seda PAR-RSA mäng on. Aga samas, kas ei otsi ta tegelikult parimat meelelahutust, mitte ei soovi rahulduda halli massi ehk sügava keskpärasusega? Miks peaks keskmine kodanik vaatama näit. Quinton Fortune\'i (no offence) pingutusi, kui ta saab vaadata näit. Zidane\'i geniaalsust? Või veelgi enam, miks ta peaks keskpärasust eelistama?

dreyd
14.10.02, 16:43
minu jaoks pakuvadki asjale(siis MM-ile) vürsti, meeskonnad, keda turniiri algul ei peeta esi 16 mansaks, kuid Meistriliigas hääbub mõne üllataja minek hiljemalt veeranfinaalides, meistirte liigas on tsenaarium paraku selgem, MM-il võivad silmailu pakkuda ka sellised satsid, kelle rivistuses puuduvad kõlavad nimed. Samas ülikuulus rahvusmeeskond hääbub, näiteid pole vist vaja kaugelt tuua?

Nii et MM on siiski ruulivam MA, kasvõi nende samuste Sopariikide esituses, kes mängivad VANA hea euroopa vutitõdesid eirates.

mcnamara
14.10.02, 16:52
Paraguai ja L-Aafrika on kaks keskpärast meeskonda, kes sellest tulenevalt mängivad ka üsna keskpärast jalgpalli. Miks peaks rahulduma keskpärasusega? Mida inimesed üldse jalgpallist otsivad? Lihtsalt palliveeretamist? Aga palun, seda PAR-RSA mäng on. Aga samas, kas ei otsi ta tegelikult parimat meelelahutust, mitte ei soovi rahulduda halli massi ehk sügava keskpärasusega? Miks peaks keskmine kodanik vaatama näit. Quinton Fortune\'i (no offence) pingutusi, kui ta saab vaadata näit. Zidane\'i geniaalsust? Või veelgi enam, miks ta peaks keskpärasust eelistama?

Ma ei teagi, kuidas sulle vastata. Me ilmselgelt vaatame jalgpalli erinevalt. MM on 32 kogu maailmast kokku tulnud rahvuskoondise jalgpallifestival. Kõik need 32 koondist ei koosne pallivõluritest. On mänge, mis sisaldavad keskpärast mängu ja palliveeretamist. Aga MM-finaalturniiril ei vaata mina ainult seda, kui suurepärane on mängutase. Hoopis põnevam on mõnikord jälgida muid asju: näiteks eri maailmajagudest kokkutulnud pallurite näoilmeid, tehnilisi oskusi, reageeringuid eri mängusituatsioonides, üleüldist mängu ülesehitust, aga ka treenerite käitumist ja fänne kogu nende värvikuses ja mitmekülgsuses. Kui see kõik sulle huvi ei paku, siis ei ole midagi parata. CL on sinu jaoks.
Zidane ei pidanud võimalikuks oma geniaalsust MM-il välja näidata. Mitmel põhjusel kahtlemata. Aga see ei vähendanud minu jaoks MM-finaalturniiri mõnu karvavõrdki.

SleepWalking
14.10.02, 17:47
Hoopis põnevam on mõnikord jälgida muid asju: näiteks eri maailmajagudest kokkutulnud pallurite näoilmeid, tehnilisi oskusi, reageeringuid eri mängusituatsioonides, üleüldist mängu ülesehitust, aga ka treenerite käitumist ja fänne kogu nende värvikuses ja mitmekülgsuses. Kui see kõik sulle huvi ei paku, siis ei ole midagi parata. CL on sinu jaoks.
Zidane ei pidanud võimalikuks oma geniaalsust MM-il välja näidata. Mitmel põhjusel kahtlemata. Aga see ei vähendanud minu jaoks MM-finaalturniiri mõnu karvavõrdki.

ei, minu jaoks pole ka CL. meistrite liiga ei suuda köita, kuna on suur ja laialivalguv ( sisaldades liialt palju igasugu mänge, millel mingit mõtet pole - nii esimese kui teise alagrupiturniiri viimased mängud sageli toovad nii 80\'000sele staadionile lausa tuhatkond pealtvaatajat) jne. aga peamine küsimus on selles, et mis mängijate jaoks on prioriteetsem? ja seda just rahasajandil (21sel) - ja ma kardan, et just peamiselt klubijalgpall ning selle kõrgeim areen - CL. mängijad loobuvad koondise jalgpallist viimsel ajal üha enam klubijalgpalli kasuks - see tendents on süvenev ... hoopis eriteema on see, et kui euroopa rõhutab pidevalt suuremat konsolideerumist ja lähenemist, et mis näiteks tulevikus on rahvuskoondise väärtus keskmise belglase, prantslase või hollandlase jaoks? selge see, et rahvused ei sure - aga inimeste suurem mobiilsus on kindlasti tuleviku märksõna (no et mitte liialt maha jääda kiirelt arenevast konkurendist, USAst) ning rahvuslikud eripärad tahtest hoolimata võivad väheneda - ning mõtet jalgpalli ülekandes - klubijalgpalli tähtsus võib oluliselt suureneda.

mcnamara
14.10.02, 18:04
aga peamine küsimus on selles, et mis mängijate jaoks on prioriteetsem? ja seda just rahasajandil (21sel) - ja ma kardan, et just peamiselt klubijalgpall ning selle kõrgeim areen - CL. mängijad loobuvad koondise jalgpallist viimsel ajal üha enam klubijalgpalli kasuks - see tendents on süvenev ... hoopis eriteema on see, et kui euroopa rõhutab pidevalt suuremat konsolideerumist ja lähenemist, et mis näiteks tulevikus on rahvuskoondise väärtus keskmise belglase, prantslase või hollandlase jaoks? selge see, et rahvused ei sure - aga inimeste suurem mobiilsus on kindlasti tuleviku märksõna (no et mitte liialt maha jääda kiirelt arenevast konkurendist, USAst) ning rahvuslikud eripärad tahtest hoolimata võivad väheneda - ning mõtet jalgpalli ülekandes - klubijalgpalli tähtsus võib oluliselt suureneda.

Olen sinuga nõus, et mõne jalgpalluri jaoks rahvuskoondises mängimine enam eriliseks stiimuliks ei ole. Aga eelkõige ikkagi neile, kes juba teatud vanuses ja tunnevad, et klubis rahateenimine on olulisem, kui oma maad esindada. Minu arvates ei ole selliste mängijate koondistest eemalajäämine mingi eriline kaotus.
Mis aga puudutab rahvuskoondiste mängude tähtsuse vähenemist, siis siin ei saa ma kohe kuidagi nõustuda. Isegi Euroopas kus nagu sa ütled, EL vähendab riikide nö. iseseisvust, on sport üks väheseid võimalusi oma riigi lippu kõrgel hoida. Sellest võimalusest nii kergelt ei loobuta. Ei tee seda jalgpallurid ega jalgpallifännid.
Eurooplased on loodetavasti siiski piisavalt targad, et mitte minna võistkonnaspordi arendamisel Põhja-Ameerika teed. Seal toimuv peaks olema pigem hoiatuseks.

SleepWalking
14.10.02, 18:13
Olen sinuga nõus, et mõne jalgpalluri jaoks rahvuskoondises mängimine enam eriliseks stiimuliks ei ole. Aga eelkõige ikkagi neile, kes juba teatud vanuses ja tunnevad, et klubis rahateenimine on olulisem, kui oma maad esindada. Minu arvates ei ole selliste mängijate koondistest eemalajäämine mingi eriline kaotus.

On ka erandeid, Holland tunneb Bergkampist tohutut puudust, nagu viimane valiktsükkel näitas. Aga OK, DB10 on erijuhtum.
Aga tulevikus sündivad jalgpallurid? ma usun, et nende meeled ei erutu eriti teemale rahvuskoondis, sest pole nad ju rahvusriike näinudki ... nende õiges, külma sõja aegses ja selle eelses tähenduses.

mcnamara
14.10.02, 20:50
Aga tulevikus sündivad jalgpallurid? ma usun, et nende meeled ei erutu eriti teemale rahvuskoondis, sest pole nad ju rahvusriike näinudki ... nende õiges, külma sõja aegses ja selle eelses tähenduses.

Ma arvan, et tulevikus sündivad jalgpallurid on õnnelikud, kui nad oma rahvusriike endisel kujul ei näegi. Aga tulevik on tulevik, seda ma ette ei näe. Praegune trend ei näita huvi olulist kahanemist rahvuskoondise vastu noorte jalgpallurite hulgas. Või oled sa kuulnud mõnest noorest mängijast, kes rahvuskoondisest loobunud, põhjuseks huvipuudus? Kogu oma elu Inglismaal veetnud mängijad kaevavad välja oma vanaisade sünnitunnistusi, et Shotimaa, Walesi või Iirimaa vormis väljakule minna. Rahvuskoondises mängimine on siiski prestiizhne, isegi Euroopas.

mikk
14.10.02, 22:13
Ma arvan samuti, et jalgpallurid ise küll sellist klubi vs koondis vastasseisu ei tunne, vähemalt mitte suurvõistluse tasandil. Veteranmängijad (nagu Bergkamp või nt ka Shearer) ei ole ju põhimõtteliselt koondises mängimise vastu - mõlemal on selja taga pikk koondise karjäär. Siin tulevad meelde ka Beckham või Zidane, kes tahtsid koondise eest mängida isegi vigastatuna.

Ka rahalise külje pealt ei ole vähemalt mängija tasandil probleemi. Rahvuskoondises mängimine ei pruugi küll otseselt mängijate rahakotile mõjuda, kuid kaudne kasu on märgatav. Just suurvõistlused teevad suuri staare. Näiteks Senegali edukas mäng MM-il tõstis ilmselgelt ka nende mängijate rahalist väärtust. Ilmselt ka Beckham saab aru nende 10 000 jaapanlase (rahalisest) väärtusest, kes mitu tundi kusagil tänavanurgal ootasid, et hetkeks oma iidooli bussiaknast vilksatavat nägu näha.

M6iss
20.11.02, 19:31
MM iga kell

mcnamara
20.02.03, 17:57
UEFA boss Lennart Johansson on välja öelnud seisukoha, et rahvuskoondiste jalgpalli tuleb kaitsta ja et see on olulisem kui klubide mõõduvõtmised. Ning just eesmärgiga anda rohkem ruumi koondistele on UEFA otsustanud Meistrite Liiga mängude arvu vähendada.
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/2783545.stm

Minu meelest väga asjakohane ja õigesti ajastatud sõnavõtt.

H.M Murdock
23.02.03, 11:29
selle koondise koha peal on herr lennadril õigus,kuid mulle meeldib siiski CL rohkem,juba selle pärast et seal on rohkem mänge ja pinget jne.aga kas siis tulevikus on CL-is üks alagruppidevoor vähem:sega11: :sega11: .....??????

mcnamara
23.02.03, 12:58
Originally posted by H.M Murdock
selle koondise koha peal on herr lennadril õigus,kuid mulle meeldib siiski CL rohkem,juba selle pärast et seal on rohkem mänge ja pinget jne.aga kas siis tulevikus on CL-is üks alagruppidevoor vähem:sega11: :sega11: .....??????

Just nii see on, lapsuke, just nii see on.

fitti
23.02.03, 15:14
seda muudatust oli juba väga ammu vaja (mõtlen teise alagrupivooru kadumist).
samas ma ei jaga nii suurelt teie pessimismi CL suhtes. On tõsi, et nt praegu, kus on mängitud pooled kohtumised grupiturniiril, pole mõtet veerandfinaalideni enam eriti vaadata, kuid pole ju tõsi see, et samad klubid kogu aeg poolfinaalides maid jagavad. Erinevate klubide seas, mis CL ajaloo jooksul finaali on jõudnud või isegi võitnud, on ju nt ajax, dortmund (sorri fännid, aga mina pean seda väikseks imeks) ja isegi crvena zvezda. Teine asi mis CL põnevaks teeb on see, et kuna oma geograafilisest asukohast tulenevalt ikkagi erinevaid euroopa liigasid fänname ja jälgime, siis nende paremiku omavahelist mõõduvõttu ei saa kuidagi igavaks pidada. keski teist ytles, et eelistab cl asemel nt lav-paraguai mängu (või midagi sinnakanti), sest see on eksootiline. krt ma vaatasin eurospordist african CL finaali ja just ykspäev mingit lõuna-ameerika analoogi. no ei olnud huvitav.. kuigi oli eksootiline. aga vat MM puhul pakuvad enamik mängudest huvi just sellepärast, et koondised suurelt jaolt Euroopas mängivatest palluritest koosnevad. tuttavad näod ja nimed on need, mis kaasa elama panevad, ja siin peame ikke televisioonionusid tänama, et nad meile erinevaid pallimänge näitavad.

mcnamara
23.02.03, 17:43
Originally posted by Fitibaldi
Teine asi mis CL põnevaks teeb on see, et kuna oma geograafilisest asukohast tulenevalt ikkagi erinevaid euroopa liigasid fänname ja jälgime, siis nende paremiku omavahelist mõõduvõttu ei saa kuidagi igavaks pidada. keski teist ytles, et eelistab cl asemel nt lav-paraguai mängu (või midagi sinnakanti), sest see on eksootiline. krt ma vaatasin eurospordist african CL finaali ja just ykspäev mingit lõuna-ameerika analoogi. no ei olnud huvitav.. kuigi oli eksootiline.

LAV-Paraguaid ei eelista ma sugugi sellepärast, et see on eksootiline. Ei tea, kust sa küll seda välja lugesid. Eelistan seda sellepärast, et tegemist on MM-finaalturniiriga, mis on täiesti erakordne võistlus. Kõige olulisem jalgpalliturniir minu jaoks.

mikk
25.02.03, 21:39
Minu jaoks on CL alles kusagil kolmandal-neljandal kohal. See viimastel aastatel hoogustunud vaidlus club vs country on ikkagi eelkõige mõne suurklubi huvides ja nendes vaidluspunktides olen mina enamsti rahvuskoondise poolel olnud. Kasvõi eesti koondise ja Flora näide, kus probleem on diametraalselt teistsugune kui nt Manu ja Inglise koondise vahel.

Samas ei ole mõtet klubijalgpalli MM-le vastandada. Klubijalgpall on see kus asuvad mängu juured. Seal sünnivad ja kasvavad jalgpallurid. Juba palju-palju aastakümneid enne esimesi MM-turniire mängisid klubid oma liigades. Vähemalt Inglismaal on küll selliseid piirkondi, kus rahvuskoondise jalgpall on selgelt teisejärguline. Ja see pole kindlasti mingi viimaste aastate trend, vaid vastupidi põlvkondade pikkune traditsioon.

apunkto
27.02.03, 01:24
Originally posted by Magpie
MM igatahes, näeb palju superstaare, kes harvem kui klubijalgpallis koos mängivad, ilusat jalgpalli tagumas. MM on igate pidid parem, kindlasti!!!:lahe:

Muide samas on ka üsna suur hulk staare, kes MM-ile ei pääse, näiteks sellised mängijad, kelle kodumaa koondis pole kuigi kõval tasemel. Näiteks, kui Poom mängiks ütleme Manus või Arsenalis, siis oleks ju suurem tõenäosus kohata teda CL-is kui MM-il. Aga üldiselt ma olen sellega täiesti nõus, et koondisemängud on huvitavamad ja intrigeerivamad. Siiski peaks mainima, et viimane MM oli vähemalt minu jaoks oluliselt ebahuvitavam kui 98nda aasta üritus...

mcnamara
15.04.03, 11:11
Üks päris kõrgel kohal jalgpallihierarhias olev mees on öelnud välja selle, millest mina olen ammu mõelnud: CL asemele uuesti Meistrite Karikas (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,936649,00.html)
Rahajõmmide unistus kinnisest Euroliigast ei tohi teoks saada.

SleepWalking
15.04.03, 11:29
Üks päris kõrgel kohal jalgpallihierarhias olev mees on öelnud välja selle, millest mina olen ammu mõelnud: CL asemele uuesti Meistrite Karikas (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,936649,00.html)

see on ju iseenesest intellektuaalselt huvipakkuv idee, aga ma oma tagasihoidlikkuses ei usu, et see iial teoks saab. ja seda justnimelt finantsilistel kaalutlustel - cl on selline rahalehm, mida võib praegu tundub, et lõputult lüpsta. 256 meeskonda platini süsteemi järgi tähendaks seda, et suuremad riigid saaksid sarjas oma 10-15 kohta ning väiksemad oma 3-4 st. u. kohtla - järve keemik mängiks võibolla liverpooliga ja arsenal kohtuks ljepaja paaditööstuse meeskonnaga?

ei näe just erilist raha ja glamuuri (mida euroopast pahatihti otsitakse) - seega ei näe ka, miks peaksid tippklubid olema sellise sarjaga valmis/huvilised liituma? mu meelest ei taha klubid mängida eurosarjades mingitel romantilistel põhjustel (selleks on kodumaised karikasarjad näiteks (Arsenal - Farnborough Town jne) vaid lihtsalt raha pärast. Ning ma ei suuda näha, et \"Platini\" formaat oleks edukam finantsiliselt, kui CL.

mcnamara
15.04.03, 11:49
see on ju iseenesest intellektuaalselt huvipakkuv idee, aga ma oma tagasihoidlikkuses ei usu, et see iial teoks saab. ja seda justnimelt finantsilistel kaalutlustel - cl on selline rahalehm, mida võib praegu tundub, et lõputult lüpsta. 256 meeskonda platini süsteemi järgi tähendaks seda, et suuremad riigid saaksid sarjas oma 10-15 kohta ning väiksemad oma 3-4 st. u. kohtla - järve keemik mängiks võibolla liverpooliga ja arsenal kohtuks ljepaja paaditööstuse meeskonnaga?

Nojah mina ju ka ei usu, et see teoks saab, aga samas oleks see kõige parem viis Euroopa parima klubimeeskonna selgitamiseks.
Mida aga sellise formaadi jõuline läbisurumine kaasa tooks, on tippklubide eraldumine UEFA-st. Ja see ei ole samuti hea Euroopa jalgpallile. Siiski usun, et mingi kompromiss oleks omal kohal, ka väiksemate riikide klubide osalust oleks vaja suurendada. See praegune 3 Hispaania, 3 Itaalia + paar ülejäänut süsteem CL veerandfinaalis ei ole normaalne. Nii palju Euroopa jalgpallipotensiaalist jääb kaasamata.
Aga eks ma üks paras romantik olen muidugi.

Marduk
16.04.03, 18:16
MM on syndmus omaette mida teavad k6ik kel v2hegi huvi jalgpalli vastu. Isegi mu vanaema, kes on nii kaugel jalgpallist kui pluto p2ikesest vaatas 98 aasta MM finaali, 8eldes et ilusti m2ngivad need poisid seal.
CL on v6istlus mis on oluline Euroopa klubi tasandil. Vaevalt, et Ecuadori v6i LAV jalgpalli f2nnid hoolivad, kes v6itis CL. Mnajhh erandid v6ivad tekkida suurklubide puhul nagu R.Madrid v6in ManU, kel f2nne yle maailma.
Vaielge vastu, kuid minule tundub, et rahvuskoondises m2ngimine ei ole enam mitte auasi vaid enamusjuhtudel v6imalus ennast suurklubidele/sponsoritele n2idata/t6estada.

fitti
16.04.03, 18:59

mida sa selle kinnise euroliiga all silmas pead?
eks see praegunegi cl on ju suht kinnine, euroopa suurliigade viie, ehk kuue rahakama klubi hulgast tuleb alagrupiturniirile pääsejaid, nende sekka võib aegajalt vaid suurte halva aasta korral mõni hea vormi leidnud üllataja sattuda, kes tegijaist kohe seejärel tyhjaks ostetakse või muul põhjusel ebastabiilsusse kalduvad ja siis põhja lendavad. kolksti. viimaste aastate tegijaist nt kaiserslautern, leeds, bayer.
jah, ok, on keskmike hulka kuuluvaid klubisid, mis oma liigas enamasti esimesel-teisel positsioonil ning mänguliselt enamvähem yhel tasemel püsivad ja aegajalt end euroopas näitavad - feyenoord, porto, celtic, rosenborg, anderlecht, kuid uefa cup on ka nende jaoks lagi.

tsaka08
16.04.03, 19:08
Originally posted by Marduk

MM on syndmus omaette mida teavad k6ik kel v2hegi huvi jalgpalli vastu. Isegi mu vanaema, kes on nii kaugel jalgpallist kui pluto p2ikesest vaatas 98 aasta MM finaali, 8eldes et ilusti m2ngivad need poisid seal.
CL on v6istlus mis on oluline Euroopa klubi tasandil. Vaevalt, et Ecuadori v6i LAV jalgpalli f2nnid hoolivad, kes v6itis CL. Mnajhh erandid v6ivad tekkida suurklubide puhul nagu R.Madrid v6in ManU, kel f2nne yle maailma.
Vaielge vastu, kuid minule tundub, et rahvuskoondises m2ngimine ei ole enam mitte auasi vaid enamusjuhtudel v6imalus ennast suurklubidele/sponsoritele n2idata/t6estada.

täitsa õiget juttu ajad ,rahvuskoondise mängud on näitamisex suurtele klubidele et sa ka mängid jalgpalli.

mcnamara
17.04.03, 11:48
Originally posted by fittibaldi

mida sa selle kinnise euroliiga all silmas pead?

Olukorda, kus ManU ei pea enam kunagi Rosenborgi või Baseliga kohtuma, vaid mängib hooaeg läbi \"supermänge\" Real Madridiga. Haiiiiiiiiiiiiiigutus. :)
Mina jään alati pooldama Euroopa Karikasarja, kus algusest lõpuni mängitakse knock-out süsteemis, st paari kaotaja langeb välja. Otsus CL üks alagrupiring kaotada on ka tegelikult samm õiges suunas.

Ja tsaka08, iga vähegi endast lugupidava jalgpalluri esmane eesmärk MMil on oma kodumaad väärikalt esindada, mitte rahajõmmidele oskusi näidata. Minus on olemas tugev usk, et nii on see ka veel 21. sajandil.