320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

KÜSITLUS 2: Eesti spordisündmus (alates 1990. aastast), Alagrupid A ja B

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    KÜSITLUS 2: Eesti spordisündmus (alates 1990. aastast), Alagrupid A ja B

    Kui polnud veel selge, et parima jalgpalluri valimine nii suure järelekaja saab, siis hakkasime futboliidiga mõtlema uusi lahendusi. Ja jõudsime ilmselt veelgi enam vaidlusi tekitava teemani - mis on taasiseseisvunud Eesti kõige vingem-meeldejäävam spordisündmus. Võtsime lähtepunktiks esiteks muidugi suured võistlused, suured võidud, aga siis ka hetked, mida sa lihtsalt mäletad kuni selle üksikasjani, et kus sa parasjagu olid. Lisaks siis veel ka mõningad äpardused, mis on siiamaani jäänud spordifolkloori. Aga kahjuks ka surmad, mis kõige rohkem spordimaailma vapustasid.

    Valikuskeem nägi välja nii, et panime kirja kõikmõeldavad võistlejad, mis meile endale on meelde jäänud. Kuna nimekiri sai pikem, kui 32 kohta alagruppides, siis sorteerisime välja neid nii, et:
    M007 valib nimekirjast 8
    Paul järgmised 8
    M007 4
    Paul 4
    ja siis kahekaupa edasi.

    Pean tunnistama, et mõni väljajäämine oli üllatav, aga samas üritasime veidi laiemalt sporti vaadata, mistõttu jäi vähemalt kaks ülimeenutusväärset sündmust jalkast välja. Aga see selleks.

    Kutsume üles arutlema, vaidlema. Ärge varikontosid tehke või kui tõesti muudmoodi ei saa, siis tehke need ette ära.

    Igas grupis valige välja 2 paremat ja andke hääl

    Alagrupp A

    2000. aasta olümpia - Erki Nool astub äärele, aga ikka võidab - kõige dramaatilisem Eesti olümpiavõit. Öötundidel sai seda kas raadiost või telest vaadata ja mustast masendusest jõudis spordisõber totaalsesse nirvaanasse. Erki Nool sai lõpuks enda kõigekõigema võidu.

    2017. Mart Poom saab Premier League'i ja kohe võidab Derbyga võõrsil ManUt. Ilmselt kõige ootamatum spordiareng, kuna toona premieri oli raske saada, Eesti jalka oli toona ka, noh, Eesti jalka. Kuna Poominaator ja Arsenali minek 32 seas pole, siis võib siin kogu Poomi karjääri hinnata.

    2005. Michael Park hukkub Walesi rallil, sellega lõppeb ka Markko Märtini karjäär - tõeliselt must päev Eesti rallis. Enamvähem tiitli pärast heidelnud Märtin eksib lauges kurvis, auto lendab puu pihta. Kaardilugeja Michael Park sureb silmapilkselt. Ilmselt mäletavad kõik, kus nad sellest kuulsid.

    2017 naised võidavad epee MMil kulla - veidi rohkem hipstervaibi. Vehklemine on alati selline kerge rõõmustaja paar korda aastas. See oli justkui jackpot, aga ma ise täpselt ei mäleta, kus ma siis sel hetkel olin.

    Alagrupp B
    2002. Kristiina Šmigunist leitakse esimest korda kahtlasi molekule - 2002 pidi olema Šmiguni olümpia, aga vahetult enne seda leiti tema proovist halbu näite. Järgnes pikemad analüüsid Smiguni menstruaaltsüklist ja kõigest muust, mis ei peaks päris avalikkus teadma, aga see oli esimene šokk, et miskit kuskilt haiseb. Õnneks veel kõik uskusid! Olümpia läks muidugi totaalselt mokka.

    Eesti jalkakoondise 2012. EMi tsükkel - kindlalt jalgpallimaailma suurim šokk ja rõõm, kui Eesti koondis oli viimase vastase alistamise taga EMist. Kahjuks tuli Iirimaa, Kassaist sai Eesti legend ja Sloveenia-Serbia, Kinki ja Vassiljevi väravad ja kõik muu kaasnev jäi lihtsalt magushapuks mälestuseks.

    2014 Rasmus Mägi saab EMil hõbeda - eestlased polnud kunagi suurvõistlustel jooksumehed. Aga siis tuli Rasmus Mägi, pani hullu ja jõudis EMil isegi hõbedale. Kõik olid rõõmsad!

    2019. Ott Tänak võidab MM-tiitli - lõpuks see tuli! Pikalt oodatud MM-tiitel, kuna kõige värskem entry, siis selle üksikasju mäletama ei pea. Ma ise tulin just maha Paldiski rongist, kui teade tuli.
    177
    2000. Erki Nool ja Sydney
    25,99%
    46
    1997 Mart Poom liitub Derbyga
    12,43%
    22
    2005 Michael Parki surm
    9,60%
    17
    2017 Naiste epee MM-kuld
    2,26%
    4
    2002 Kristiina Šmiguni esimene dopingujama
    3,95%
    7
    2012 Em valiktsükkel Eesti vutikoondisel
    22,60%
    40
    2014 Rasmus Mägi EM-hõbe
    4,52%
    8
    2019 Ott Tänak MM-tiitel
    18,64%
    33

    The poll is expired.


    #2
    Loog, et Nool ja Sydney aga kus on Värnik ja Helsinki???

    Mäletan kui Nool viimast ala alustas, ma olin just parasjagu kehalise kasvatuse tunnis ja kui raadiost tuli teade, et Nool on olümpiavõitja läks kogu ülikooli staadioni HULLUKS. Inimesed võtsid maast suvalised kettad ja odad ja viskasid need tuulde. Tüübid võtsid maast teiba ja hüppasid liivakasti.Täielik joovastus. Vägev moment!

    Kommentaar


      #3
      Veerpalu 02 ja 06 olümpiavõidud? Neid pole vist veel ära võetud.

      Kommentaar


        #4
        Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
        Loog, et Nool ja Sydney aga kus on Värnik ja Helsinki???

        Mäletan kui Nool viimast ala alustas, ma olin just parasjagu kehalise kasvatuse tunnis ja kui raadiost tuli teade, et Nool on olümpiavõitja läks kogu ülikooli staadioni HULLUKS. Inimesed võtsid maast suvalised kettad ja odad ja viskasid need tuulde. Tüübid võtsid maast teiba ja hüppasid liivakasti.Täielik joovastus. Vägev moment!
        Värnik veel tuleb.

        Ma valisin enda asju selle järgi, et kas ma reaalselt mäletasin, kus ma siis olin. 28. september kuulsin poole kõrvaga ööseks mängima jäänud raadiost, et on ilge jama ja null. Panin raadio kinni ja kõik tundus nukker. Hommikul tuli uus teade, et kõik on o-koo. Koolis vaadati võistlust suurest saalist. Samal päeval võitis Kenteris vms kreeka jooksja 200 meetrit ja õhtul läksin esimesele legit-deidile, kus mul oli lill kaasas.

        Parki surm oli NV-l, kui jõin õlut ja vaatasin jalkat.

        Jalkakoondise edumängude parimad hetked olid need, kus me Epicuga mingit mängu kommenteerisime, samal ajal jooksis kõrvaltelekal Eesti mäng, kus siis vahepeal kolle löödi, mille peale sai hüpata, kui samal ajal analüüsisime, et miks Rooney jälle punase sai.

        Kommentaar


          #5
          Algselt postitas zelee Vaata postitust
          Veerpalu 02 ja 06 olümpiavõidud? Neid pole vist veel ära võetud.
          Alagrupp A ja B on veel. Kokku on neid H.

          Kommentaar


            #6
            sa küsid "aasta spordisündmust" ja siis paned valikuks mitu aastat kestva valiktsükli? boikoteerima ei hakka, aga lamp oleks mingit tsüklit küll siin valida.

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              sa küsid "aasta spordisündmust" ja siis paned valikuks mitu aastat kestva valiktsükli? boikoteerima ei hakka, aga lamp oleks mingit tsüklit küll siin valida.
              Kus sa selle aasta spordisündmuse välja loed?

              Kommentaar


                #8
                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Kus sa selle aasta spordisündmuse välja loed?
                ma ise küsin ka praegu seda . ilmselt katsid oma jäljed osavalt nüüd või ma liiga pohmas. eniveis, jään selle juurde, et täiesti lamp valida mingit perioodi või kasvõi Poomi puhul see "siin võib hinnata tema karjääri".

                Kommentaar


                  #9
                  Plastic, mõned asjad on pikema vinnaga niikuinii. Palju asju ei saa ühe sündmuse taha panna, kui ei ole eellugu.

                  Minu valikud.
                  Erki Nool. Erki Nool oli ikka tegija sellel ajal. Kõik elasid igale liigutusele kaasa. Igal poole lausa ahmiti info järgi. Legendaarne: "I didn't feel it!"

                  Naiste epee. Oh kui palju juttu ja tegevust käib nasikonna ümber. Kes palju mida valida saab, kes vastutab. Kas saavad ja leiavad end. Ja siis tuleb oodatud võit.

                  Suusakiku sai määritud. Tsiteerides A-rühma: Kogu Eesti au ja uhkus! Eesti oli tema taga, kõik teadsid kõike. Oodati suurt olümpiat ja siis enne olümpiat selline pauk. Paljud süüdistasid konkurente selle ära rikkumises ja mida kõik veel. See oli väga pikelt teemaks ka veel olümpia ajal ja ka pärast seda.

                  Eesti jooksja sai EMl medali. See oli ootamatu ja tore. Muidugi saab see mu hääle.

                  PS! I do not give a flying fuck about Ott. Seega, tema edu või ebaedu ei ole minu jaoks sündmust väärt. Mis ei tee tema saavutusi pisemaks. Aga ma ei tunne, et mind see nii mõjutaks, kui teised sündmused seda tegid.
                  Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                  My spell checking is second to nine!

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    ma ise küsin ka praegu seda . ilmselt katsid oma jäljed osavalt nüüd või ma liiga pohmas. eniveis, jään selle juurde, et täiesti lamp valida mingit perioodi või kasvõi Poomi puhul see "siin võib hinnata tema karjääri".
                    Poomi puhul sai välja võetud kõige märgilisem hetk. Mina näiteks lugesin selle kohta hommikul enne kooli. Ma käisin alati leheputkas, laenasin sama päeva lehed, lugesin spordiosa läbi ja vaatasin, et midafakki, Mart Poom mängis SELLE Manchesteri vastu, mida vahepeal kolmapäeviti tv3 näitas. Poominaatori konkreetset hetke ei mäleta, spordiuudistest näitas vist. Arsenali mineku üle pole ka päris kindel.

                    Kommentaar


                      #11
                      Mis oleks kõige vanem spordihetk kogu turnal?

                      EDIT: aaok, loen nüüd alates 1990a. Ilmselt Salumäe mahub sisse.

                      Kommentaar


                        #12
                        Algselt postitas Peeter I Vaata postitust
                        Mis oleks kõige vanem spordihetk kogu turnal?

                        EDIT: aaok, loen nüüd alates 1990a. Ilmselt Salumäe mahub sisse.
                        Kõige vanem on Kalevi tiitel.

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Poomi puhul sai välja võetud kõige märgilisem hetk. Mina näiteks lugesin selle kohta hommikul enne kooli. Ma käisin alati leheputkas, laenasin sama päeva lehed, lugesin spordiosa läbi ja vaatasin, et midafakki, Mart Poom mängis SELLE Manchesteri vastu, mida vahepeal kolmapäeviti tv3 näitas. Poominaatori konkreetset hetke ei mäleta, spordiuudistest näitas vist. Arsenali mineku üle pole ka päris kindel.
                          No vt, ma ei oska valijana vastata lihtsalt. Kui me valime spordisündmust, siis absull ei kõneta mind see valiktsükkel. Selgelt on aga pilt ees, kuidas kostja pani ristakasse ja kuidas kuked jooksid küljekohtuniku juurde jne.

                          Või siis Eesti võit venemaa üle jalgpallis. Või siis see, kuidas hollandi vastu ära scamiti viimasel hetkel. Väga selgelt meeles need emotsioonid. Või see, kuidas Kakalt pall ära võeti. Aga mingi 2aastane tsükkel? Mul ausalt öeldes ei oleks olnud meeles mis aasta tsükliga tegemistki oli kui sa ei oleks kirja pannud seda.

                          Et see võib siin olla, aga veidi nagu erineva kategooria asjad on "Michael Parki surm" ja "2012. a valiktsükkel", et ühe "sündmuse" kategooria all hinnata.


                          Et võtke teatavaks, et ma teis väga-väga pettunud järjekordselt

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            No vt, ma ei oska valijana vastata lihtsalt. Kui me valime spordisündmust, siis absull ei kõneta mind see valiktsükkel. Selgelt on aga pilt ees, kuidas kostja pani ristakasse ja kuidas kuked jooksid küljekohtuniku juurde jne.

                            Või siis Eesti võit venemaa üle jalgpallis. Või siis see, kuidas hollandi vastu ära scamiti viimasel hetkel. Väga selgelt meeles need emotsioonid. Või see, kuidas Kakalt pall ära võeti. Aga mingi 2aastane tsükkel? Mul ausalt öeldes ei oleks olnud meeles mis aasta tsükliga tegemistki oli kui sa ei oleks kirja pannud seda.

                            Et see võib siin olla, aga veidi nagu erineva kategooria asjad on "Michael Parki surm" ja "2012. a valiktsükkel", et ühe "sündmuse" kategooria all hinnata.


                            Et võtke teatavaks, et ma teis väga-väga pettunud järjekordselt
                            Ära nüüd sina meltdownima hakka.

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              No vt, ma ei oska valijana vastata lihtsalt. Kui me valime spordisündmust, siis absull ei kõneta mind see valiktsükkel. Selgelt on aga pilt ees, kuidas kostja pani ristakasse ja kuidas kuked jooksid küljekohtuniku juurde jne.

                              Või siis Eesti võit venemaa üle jalgpallis. Või siis see, kuidas hollandi vastu ära scamiti viimasel hetkel. Väga selgelt meeles need emotsioonid. Või see, kuidas Kakalt pall ära võeti. Aga mingi 2aastane tsükkel? Mul ausalt öeldes ei oleks olnud meeles mis aasta tsükliga tegemistki oli kui sa ei oleks kirja pannud seda.

                              Et see võib siin olla, aga veidi nagu erineva kategooria asjad on "Michael Parki surm" ja "2012. a valiktsükkel", et ühe "sündmuse" kategooria all hinnata.


                              Et võtke teatavaks, et ma teis väga-väga pettunud järjekordselt
                              Peab pattu tunnistama, et olnud jälle otseselt sulle suunatud. Kriitika on asjalik, aga võtame ntx selle tsükli. Üks värav selles tsüklis ei oma sündmusena tähtsust. Ei loe kui hästi sa seda mäletad. Selle tsükli krooniks oli korraks tekkinud lootus. Kui panna lootus sündmusena, siis omandab ta negatiivseid toone rohkem, kui kogu kaasas käinud vaib.
                              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                              My spell checking is second to nine!

                              Kommentaar

                              Working...
                              X