PDA

View Full Version : Tilk tõrva meepotis

Kosk
18.10.02, 13:09
Mäletan, et kunagi algatasin teema: Fännid ja \"fännid\". Tunnen äärmist vajadust terav üles tõmmata seoses meie toreda koondise viimase mänguga, mis leidis aset kolmapäeval, 16. oktoobril. Mäng ise ei lõppenud just oodatud resultaadiga, aga see selleks - Belgia on siiski maailmaklassi kuuluv rahvusmeeskond, kes ei esinenud halvasti ka suvel toimunud MM-il. Aga nagu üks meiel tuttavaks saanud inimene on korduvalt öelnud - mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.
Kurvaks intsidentiks osutus ühe huligaani \"õudsalt vinge\" plaan tõmmata staadionil signaalrakett põlema. No tere hommikust, selline asi ei kõlba mitte kuhugi. Taolised tegevused fännide poolt, mis võivad tekitada vabalt rahvusvahelist skandaali, peaks fännide vahel hääletusele panema, sest plekk jääb ju külge meile - Eesti vutifännidele, mitte konkreetsele persoonile, kes mingi intsidendi põhjustas. Meie ju võime teada, et meil on maailma rahulikumad fännid, kellele lihtsalt meeldib ennast mängudeks veidi napsiseks juua, et meie karges põhjamaakliimas parem lauluhääl oleks, aga kui ametlikul fännitribüünil miskit tulevärki tehakse, siis seda teeme ju meie, mitte keegi teine. Selliseid asju peame muidugi ka ise kontrollima ja vaatame, et ei juhtuks. Paraku aga antud olukorras oli see suhteliselt raske, kuna esiteks keegi ei osanud seda ette arvatagi, et keegi nii siga võiks olla. Pealegi pole rakett nagu sigarett, et võtad lapselt keelatud asja ära, sülitad peale ja ongi kustunud. See võib vabalt panna põlema nii üht kui teist ja kui me ise hakkame põletama oma staadionit ning samal ajal võitleme selle nimel, et pooleliolev staadion valmis ehitakse, siis on tegemist veel kehvema huumoriga, kui seda on Benny Hilli show. Ja mis te arvate, et linnale väga meeldib raha käia sellise ürituse jaoks välja, kus mõni mees otsustab sigatsed? Nüüd jälle hea põhjus, miks rahakraane mitte avada.
Kodumnängud kodumängudeks, aga kui siiani on välismängudel saanud käia nii, et võõrustajad suhtuvad meisse kui vägagi toredatesse ja lahedatasse fännidesse ja ei löö risti ette, et koos pidu panna mõned päevad. Loodan, et nii saab ka edaspidi olema, sest siiani on välismängudest ainult ülipositiivsed elamused olnud, ei tahaks, et asjad muutuvad mõne võlli \"õudsalt vingete\" tegude pärast, millele teised fännid vaatavad nagu miskile terroriaktile. Aga kui nii peab olema, siis mina küll ei taha olla mesi potis, kuhu on ka tilk tõrva pandud, et maitseomadused paremini esile tuua, kui huligaanitsemises peitub fänninduse tõeline jõud. Ausaltöeldes on isegi häbi olla samal tribüünil, kus huligaanitsetakse. Siinkohal meenus, et taoline imeline võimalus oli mul ka Kuressaares, kus sama kodanik lenutas miski suitsupommi väljakule.
Kokkuvõtteks ütleks nii palju, et oma käitumised võiks ikka läbi mõelda, enne kui tegu juba tehtud, sest siis on hilja.

Raimo
18.10.02, 13:18
Kosk, arvan, et paljud fännid, nende seas ka mina, nõusuvad sinuga.
Juba pärast Kuressaare jama sai sellel teemal räägitud, et igasuguste põlevate asjadega jändamine on lollus, õnneks asus nüüd EJL ise tegutsema. Selliseid huligaane pole tõesti meie sekka vaja.

Hellik
18.10.02, 13:32
Kuid meie turvakontrolli \"tõhusust\" arvestades ei usu, et see aktsioon jäi selle isiku poolt viimaseks. Seega tuleks just meil, fännidel võtta konkreetsem seisukoht, et selline pürojama fännitribüünil ära lõppeks.

Kosk
18.10.02, 13:49
Ei tahtnud eelnevat postitust liiga pikaks ajada ning seetõttu jätsin midagi ka varuks.
Lisaks eelnevale mainin ära ka selle, et afterparty lõpus, mis leidis aset Wellingoi kõrtsus (äärmiselt fännisõbralik koht), leidis aset tore kakelung. Millest asi alguse sai, seda ma täpselt ei tea. Igatahes üks moment oli üks sinisärklane kõrtsu ees pikali maas ja mitmed äsasid jalaga. Läksin vahele või õigmini üritasin vahele minna ja pull ära lõpetada, aga eriti hästi ei tulnud see välja. Sest kõik olid kirelõõmades ja ei saanud pidama. Vastutasuks sain hoopis ise molli. Ainsa toetaja leidsin omale Jansa näol. Hiljem selgus, et fänn oli sellepärast saanud omakohut, et ta ütles välja oma arvamuse venelaste kohta. Ja kuna raketisüütaja oli ka pundis, siis on siiliegi selge, miks tüüp ütles, et venelased talle ei meeldi. Ja kuna nnarvetklaarijaid oli fännide näol väga mitu, siis tekib juba mulje, et Eesti vutifännid pole jalgpalli nautimise, vaid kakelungide peal väljas - väga tore.
Mu viimast arvamust toetab ka see, et vahetult peale mängu tundsin äärmist vajadust millegipärast ronida veel kahte kaklust lahutama. Nendes õnneks molli ei saanud. Asi mida maailmas sallin kõige vähem on fännide omavahelist kaklemist. Kui on vaja klaarida midagi, siis tee seda nii, et kõik ei näeks. Ei ole vaja. Tahad tüübile kümpi panna, siis kutsu ta kuhugi nurga taha ja anna, pole probleemi. Aga staadioni kõrval ei ole mingit kaklemist. Selline asi ei kõlba kuhugi.
Siinkohal võiks oma seisukoha ka JH võtta. Ning miskeid sanktsioone mõelda välja. Näiteks fännitribüünikeeld vms.

Stinger
18.10.02, 15:17
Originally posted by Mayhem

Kuid meie turvakontrolli \"tõhusust\" arvestades ei usu, et see aktsioon jäi selle isiku poolt viimaseks.
Õige, kui meie ise neid aktsioone ära ei hoia, siis turvad veel vähem. Turva alati ei näe, mis sinu naaber teeb aga sina võiks näha ning saad talle öelda, et aktsiooni tegemata jätaks. Kui ikka keegi käitub fännile mittekohaselt, siis tuleb ta võimalikult kiiresti kaasfännide poolt paika panna.

Stinger
18.10.02, 15:21
Originally posted by Kosk

Siinkohal võiks oma seisukoha ka JH võtta. Ning miskeid sanktsioone mõelda välja. Näiteks fännitribüünikeeld vms.
Sellest ei tule midagi välja, mina kui lihtsalt pealtvaataja ei tohi keelata teisel minu kõrval seismist(fännitribüünil), keelata saavad turvad sissepääsu staadionile aga sellist asja pole võimalik teostada, et sina(pätt) seisa teises sektoris kui mina.

Hellik
18.10.02, 15:43
100 prossa nõus Koskiga. Olen küll igati integratsiooni poolt (selles kontekstis siis eesti ja vene päritolu fännide vahel) aga on lubamatu, et ühe vaimselt tasakaalutu isiku(ikka seesama Rolf) pärast peaksid rahumeelsed fännid end ebaturvaliselt tundma. Oli \"rõõm\" sõita selle tüübiga koos suvel Aseri-mängu vaatama ja peab ütlema, et tema pidevast ülbitsevast ja väljakutsuvast käitumisest sai täiesti villand. Minu teada on ta ka JH liige, seega oleksid ka JH-poolsed sanktsioonid täiesti kohased.

Kosk
18.10.02, 16:00
Originally posted by Mayhem

100 prossa nõus Koskiga. Olen küll igati integratsiooni poolt (selles kontekstis siis eesti ja vene päritolu fännide vahel) aga on lubamatu, et ühe vaimselt tasakaalutu isiku(ikka seesama Rolf) pärast peaksid rahumeelsed fännid end ebaturvaliselt tundma. Oli \"rõõm\" sõita selle tüübiga koos suvel Aseri-mängu vaatama ja peab ütlema, et tema pidevast ülbitsevast ja väljakutsuvast käitumisest sai täiesti villand. Minu teada on ta ka JH liige, seega oleksid ka JH-poolsed sanktsioonid täiesti kohased.

Rolf on JH liige? Kui see tõesti nii on, siis tekib üks kahest küsimusest:
1. Kuidas võtab JH, kui ülirahulik organisatsioon selliseid liikmeid omale?
2. Kas ma olen ikka õieti talitanud, astudes liikmeks?

Samas teine küsimus kukub kohe ära, sest võin noku pakul panna, kui ütlen, et mina olin päris kindlasti enne liige kui tema.

silverman
18.10.02, 16:21
Peale Saaremaa-mängu oli siin foorumis päris palju neid, kes sellise käitumise heaks kiitsid. Kahjuks on neid jätkuvalt. Staadionil oli ka seekord tüüpe, kes seda patuoinast Rolfi tegudele õhutasid. Ise nad arvatavasti midagi sellist teha ei julgeks, niisiis oli ju vaja selline loll leida, kes millegi ees risti ette ei löö.
Kõige kurvem on see, et sellistest ei saa kuidagi lahti.

aiFo
18.10.02, 17:05
mis veel siinse teema alla v6iks k2ia... rongk2ik, mis l2bi linna liigub... k6ik on ju tore ja puha ning isegi faierid sobisid asja juurde p2ris ilusti viimati, aga... mulle p6hjusm6tteliselt ei meeldi tegelased, kes...

*jooksevad keset teed ja h2irivad ilma p6hjuseta liiklust
*taovad busse ja autosid jalaga
*mölisevad vastutulevate inimestega ja blokeerivad nende liikumist
*loobivad neidsinaseid suitsevaid pulkasid teedele ja mujale kus mitte nende koht ei ole...
*on kogu selle möllu juures veel hirmk6vad mehed ning arvavad et nii peabki...

sellises seltskonnas tunnen ma ennast pisut imelikult... ja taandun... ja tunnen h2bi... see oli nyid siuke moraalijutt vms, aga kogu see tramburai on l2inud niikaugele, et muud ei j22 yle lihtsalt. alkohol teeb inimesega imep2raseid asju kyll, aga korraks v6iks m6elda ka sellele, mis muljet me tahame endast j2tta kaasmaalastele, kulla jalkaf2nnid. praegu me kujundame oma mainet, mitte ei taha, et eestlased ise arvaks, et eesti jalkaf2nnid on destruktiivsed joodikud, kes arvavad, et EESTI-EESTI karjudes on neile k6ik lubatud...

b0xter
18.10.02, 17:40
njah omad võixid rohkem kokku hoida aga mitte yxteist klobida...sest me ikkagi koos toetame eesti jalkat :)

Maarek
18.10.02, 17:47
Originally posted by Kosk

Rolf on JH liige? Kui see tõesti nii on, siis tekib üks kahest küsimusest:
1. Kuidas võtab JH, kui ülirahulik organisatsioon selliseid liikmeid omale?

Vaata Aserite mängujärgset \"raketitopicut\", siis näed, et nii mõnigi JH juhatuse liige oli selle ürituse ja Rolfi suhtes väga positiivselt meelestatud.

Artur
18.10.02, 17:48
njah, peab samuti koskiga nõustuma, kes vaatamata oma suurele alkoholiarmastusele vahel isegi väga õiget juttu ajab :) mäletan, et paar päeva tagasi sai ka soccerneti jutukas sellel teemal vesteldud, õigupoolest tõi üks tegelane välja, et meie, eestlased, võiksime sarnaneda türgi jalgpallifännidele.. kasutada sealjuures suitsupomme ja rakette ja muid selliseid värke, mis eestlastele palju pahandust võivad põhjustada..;)

aga samas, nagu silverman juba mainis, et see tegu ei olnud niivõrd ju ühe inimese omaettevõtmine - kindlasti leidus ka teisi signaalraketi pooldajaid, kes alguses asja käigule kaasa õhutasid.. pärast aga rääkisid, et nemad ei tea midagi ja ajasid kogu töö vaid ühe inimese kaela.. ja niipalju, kosk, kui mina olen kuulnud, siis rolfi näol ei ole tegu jalgpallihaigla liikmega, kuigi minu arvates pole see siin antud hetkel üldse oluline.

ärgem kujundagem eesti jalgpallifännidest muljet kui joodikutest, kes loobivad rakette :)

b0xter
18.10.02, 17:52
njah omad võixid rohkem kokku hoida aga mitte yxteist klobida...sest me ikkagi koos toetame eesti jalkat :)

b0xter
18.10.02, 17:52

Jaan
18.10.02, 20:05
Ma ei ütle, et Rolfi tegevus 6ige oleks, aga päris kindlasti on vale väita justkui kaasneks sellega Eesti fännide maine langus välismaal. Viimast lugesin ma välja teema pealkirjast. Mujal, eriti l6unamaades, on ju asi hoopis teistes m66tmetes ja niikaua kui kedagi ei peksta-tapeta-tulistata, ei ole probleemi. Loll on aga see vend, kes läks oma arvamust Rolfist öeldes üldistusteni. Ma arvan, et keretäis oli üsna etteaimatav.

Rainman
18.10.02, 20:42
Originally posted by aiFo

mis veel siinse teema alla v6iks k2ia... rongk2ik, mis l2bi linna liigub... k6ik on ju tore ja puha ning isegi faierid sobisid asja juurde p2ris ilusti viimati, aga... mulle p6hjusm6tteliselt ei meeldi tegelased, kes...

*jooksevad keset teed ja h2irivad ilma p6hjuseta liiklust
*taovad busse ja autosid jalaga
*mölisevad vastutulevate inimestega ja blokeerivad nende liikumist
*loobivad neidsinaseid suitsevaid pulkasid teedele ja mujale kus mitte nende koht ei ole...
*on kogu selle möllu juures veel hirmk6vad mehed ning arvavad et nii peabki...

sellises seltskonnas tunnen ma ennast pisut imelikult... ja taandun... ja tunnen h2bi... see oli nyid siuke moraalijutt vms, aga kogu see tramburai on l2inud niikaugele, et muud ei j22 yle lihtsalt. alkohol teeb inimesega imep2raseid asju kyll, aga korraks v6iks m6elda ka sellele, mis muljet me tahame endast j2tta kaasmaalastele, kulla jalkaf2nnid. praegu me kujundame oma mainet, mitte ei taha, et eestlased ise arvaks, et eesti jalkaf2nnid on destruktiivsed joodikud, kes arvavad, et EESTI-EESTI karjudes on neile k6ik lubatud...

Selles osas olen aiFoga täiesti ühel nõul. Keset teed jooksmine ja liikluse segamine võib järgmine kord kaasa tuua rongkäigu keelamise. See oleks väga rumal, sest mäletatavasti nägid Kojamees ja teised väga suurt vaeva, enne Venemaa mängu rongkäigu organiseerimisega. Samuti punase tule all MASSIGA üle tee minemine on väga nõme ja jätab meist jõhkardite mulje. Kui läheksime organiseeritult ja teisi mitte häirides, siis võiksime loota, et ka meie soovidega arvestatakse. Praegu teeme ainult endale s***a sellega ju. Viimane aeg oleks sellest aru saada :viha:

Artur
18.10.02, 20:58
Originally posted by Jaan

Ma ei ütle, et Rolfi tegevus 6ige oleks, aga päris kindlasti on vale väita justkui kaasneks sellega Eesti fännide maine langus välismaal. Viimast lugesin ma välja teema pealkirjast. Mujal, eriti l6unamaades, on ju asi hoopis teistes m66tmetes ja niikaua kui kedagi ei peksta-tapeta-tulistata, ei ole probleemi.

jah, jaan, seda küll..:) aga samas on tüüpilise eestlase temperament ikkagi hoopis teine kui türklase või itaallase oma, näitlikult ei ole mõtet sellise stiili peale välja minna, et \"näe, seal tehakse nii, nii lahe, teeks ise ka..\"..aga loomulikult tuleb ka sellest aru saada, et koondise fännide seas on väga erineva temperamendiga inimesi,
kelle arusaamad jalgpallifänlusest varieeruvad äämusest-äärmuseni, aga jah, siinkohal pole tegu mitte temperamendiküsimusega, vaid puhtalt lollusega --- nii arvan vähemalt mina :)

Jyrka
18.10.02, 21:08
Jyrka arvab, et Artur on ikka üks kõva mees ja ta toob eesti fännidele ainut au.

Martin
18.10.02, 22:34
Originally posted by Rainman
Selles osas olen aiFoga täiesti ühel nõul. Keset teed jooksmine ja liikluse segamine võib järgmine kord kaasa tuua rongkäigu keelamise. See oleks väga rumal, sest mäletatavasti nägid Kojamees ja teised väga suurt vaeva, enne Venemaa mängu rongkäigu organiseerimisega.

Rainman, tegemist muide ei ole rongkäiguga kui sellisega, sest kõndides jalakäiatele mõeldud tänaval oled sa lihtsalt tavaline liikleja ning seal kõndimine on sulle põhimõtteliselt põhiseadusega lubabatud, kui just avalikku korda ei riku jne...

Nagu ütles ka Lang TV3-ele (kui ma ei eksi), kui see rongkäigu teema Venemaa mängu puhul üles tuli. Rongkäik kui selline oleks siiski ka autoteedel, praegu on tegemist jalutuskäiguga vms...

Vot selline väike vahe siis.

------------------------------------------------------------------------------

Mis aga puutub autode tagumisesse ning liikluse häirimisse, siis on see ülinõme ning mitte mingis mõttes parem kui selle värgi süütamine. Eriti veel seetõttu, et autoomanik (kelle masina vastu jalahoop lendab) pole kindlasti mitte kuidagi oma saatuses süüdi ning on lollus,et tema peab seda varalist kahju kannatama.

Üldiselt kui mu mälu mind ei peta, siis on aga suituspommi teema all minu enda arvamus kah kirjas. Nõme, nõme ja veelkord nõme, igat lollust ei pea kah ikka suu ammuli järele ahvima, aitab sellest, mis juba on.

Poborsky
18.10.02, 23:14
Maarek,

palun täpsusta, kes Jalgpallihaigla juhatuse liikmetest oli Rolfi Eesti-Aserbaidzhaani mängu aegse tegevuse suhtes positiivselt meelestatud?

jots
19.10.02, 02:23
Maarek, palun täpsusta, kes Jalgpallihaigla juhatuse liikmetest oli Rolfi Eesti-Aserbaidzhaani mängu aegse tegevuse suhtes positiivselt meelestatud?
Ma arvan, et Maarek pidas silmas Rootsi Kunni, kes ka aktiivselt JH asju ajab .. ekslikult arvates, et temagi kuulub JK juhatuse koosseisu.

Kõik nõustuvad minuga kui ütlen, et jalgpallikultuur kui selline on Eestis arenemisjärgus. Iga arenguga kaasneb nii negatiivseid kui ka positiivseid aspekte. Ultrad, kes kaklemise ja muu jalgpallivälise aktsiooni peale väljas, on paratamatu nähtus. Oluline on asi õigel hetkel kontrolli alla saada.

Ei ole kaugel seegi aeg, kui \"kõvemaid\" tegijaid ei lasta lihtsalt mängudele ja ongi kõik. Kuulduste kohaselt (ei julge 100% väita, et järgnev jutt tõele vastab) on Maardu Levadial \"mänguvaatamiskeeluga\" tegelaste nimekiri olemas. Ja ka sõber raketi mees peaks seal sees olema. Mis ka võimalikke üks põhjuseid, et ta pidi uue \"väljaelamiskoha\" otsima ja käib nüüd koondise mänge vaatamas.

Olgu selle raketiga staadionil kuidas on. Kuid minu meelest peaks lahendama hoopis selle asja ära, et miks peavad fännid fänniüritusel (afterpartyt pean silmas) omavahel kaklema hakkama. Okei saan aru, joome viina lähme tülli ja ronime õue mõõtu võtma - nagu vanad eestlased on ikka teinud - ülejäänud seltskonna ülesandeks on riiukuked ära lahutada või lasta neil rahulikult maadelda.
Kuid olukorda, kus üks fänn lamab maas ja kaheksa ümberringi jalgadega lammutavad ... ei taha meist keegi läbi elada (maaslamaja rollis).

Kosk
19.10.02, 02:41
Originally posted by Jaan

Ma ei ütle, et Rolfi tegevus 6ige oleks, aga päris kindlasti on vale väita justkui kaasneks sellega Eesti fännide maine langus välismaal. Viimast lugesin ma välja teema pealkirjast. Mujal, eriti l6unamaades, on ju asi hoopis teistes m66tmetes ja niikaua kui kedagi ei peksta-tapeta-tulistata, ei ole probleemi. Loll on aga see vend, kes läks oma arvamust Rolfist öeldes üldistusteni. Ma arvan, et keretäis oli üsna etteaimatav.

Ma ütleks selle peale nii palju, et meil on fännikultuur titesamme tegemas ja kui juba eos hakkavad miskid suitsupommid ja raketid ja muu sitt lendama, mille tulemusena väänatakse korralikke trahve UEFA poolt, siis viie või kuue aasta pärast on asi nii kaugel, et ei taha ette kujutadagi. Võib tekkida isegi probeeme piiripunktides, kui kuhugi välisreisile minna. Nii hulluks muidugi ei maksaks asja veel puhuda, aga siiski-siiski, mina sellist fännikultuuri küll ei taha. Ja noorematele fännidele pole eriti nagu vaja anda rumalat eeskuju vandaalitsemisega, sest nii võivad tekkida arusaamad, et nii ongi tore ja õige ja vahva....30 000.- palun väga, järgmine kord saame rohkem. Meil ongi ju staadion valmis ehitatud ja ümbrus korrastatud - rahaga pole midagi peale hakata.

Martin
19.10.02, 02:47
Minu üks lemmikpilte - näoilmed ütlevad nii mõndagi :) (http://www.hot.ee/treix/pomm.jpg)

Glazza
19.10.02, 03:21
Ütleme, et need näod on sellised pigem imestusest ja milegi äreva esmakordest nägemisest, mitte selle toetamisest.

AGA näiteks Uus-Meremaa mängul oli näha fännitribüünil mehi suitsetamas (ning vähemalt mulle tundus üks neist tuttava JH mehe näoga, aga ei tea ka..), suitsetamine ju aga keelatud ja isegi JH võitles selles vastu suisa teleris. Mis toimub siis?

jots
19.10.02, 05:15
Asi selline, et fännitribüünil + paaris kohas veel on suitsetamine nüüd lubatud. Ju leiti, et pidevalt fännimassi sisse trügimine ja suitsu ära tirimine on suht-koht tüütu tegevus.

Selle PILDI kohta niipalju, et mina naersin veits. Rolf vaene mees seismas süüdlasliku näoga tühjas augus. Kuid nüüd aga vaadata veidi ülevalpoololevaid tegelasi siis neil nii lõbus ei ole.

Flareide kohta veel, et nad võivad ju ohutud olla, kuid ma arvan, et paljudele ei meeldiks, kui nende kõrval olev tegelinski asja põlema süütaks ja vehkima hakkaks. Rahvas jookseks laiali (nagu pildilgi oli näha) ja kui tribüün täis siis võib edasi mõelda igasuguseid erinevaid stenaariume.

Meelis M
19.10.02, 14:53
keelax tal tribüünidele pääsemise natukesex ära

ROOTSI KUNN
19.10.02, 18:59
Kuna olin Wellingtoni ürituse korraldamisega väheke seotud siis mõtlesin võtan ka sõna ja avaldan arvamust kogu selle nädala kohta ,mis oli täis jalgpalli ja sellega seonduvat.
Kõigepealt siis Wellingtoni üritustest.
Sellest ,mis algselt sai planeeritud suutsime läbi viia umbes 70% . Hea seegi , edaspidi tuleb lihtsalt rohkem inimesi kaasa haarata- mõtlen orgunnimisse. Ja tegelikult pole üritusi väga keeruliseks ka mõtet ajada ,sest nagu näha mingid nemoturniirid rahvast ei huvita põhiliselt lauldakse ja tantsitakse või istutakse niisama tina pannes. Ja see tundub ,et ongi paljude eesti fännide lemmiktegevus enne mängu. Sellest saavad alguse probleemid. Juba rogikäiguks oli palju rahvast väga täis ja ei suutnud ennast absoluutselt kontrollida. Tõrvikud ja fairid olid toredad ja öises linnas mõnus vaadata ning korrektse kasutamise korral igati teretulnud ka edaspidi. Loopida neid aga auto alla ,paha. Me kasutame ju aastas mitu korda igasugust pürotehnikat (uus aasta, jaanipäev ,võidupüha) ja seda ei nimeta keegi huligaansuseks ,kui asjadega korralikult ümber käiakse. Liiklust oli õhtul õnneks vähe ja ka juhid enamuses olid arusaajad ,kuigi esines ka pealesõitmist. Tore oleks ju foorituledest kinni pidada ,samas võiks ka suurele kolonnile teed anda. Mina küll ärritunud signaale ja vihaseid nägusid roolitaga ei näinud . Inimesed suhtusid mõistvalt fännidesse.
Minule käis närvidele pigem ühe ja sama loosungi räuskamine ning pudelite puruks loopimine ja paar suitsupommi ,mis visati otse teele.
Kui nad oleks kas või haljasalale visatud poleks se mind häirinud ,seda enam et tossasid nad umbes minuti.
Kosk sinu mälestused ja tegemised Wellingtonis väärivad eraldi peatükki. Alustan mainitud kaklusest, mida väga hästi mäletan.
Nimelt ei olnud see maaslamaja sugugi sinisärklane vaid paras provokaator . Olin tol õhtul kindlalt üks kainemaid ning saatsin selle venna vähemalt 5-6 korda viisakalt välja.
Sest mees sõna otseses mõttes mõnitas jalgpalli ja fänne .
Lõpuks tundus ,et kutt oli läinud. Kuid ronis mingi aja pärast tagasi ja sai teenitult.
Seda ütles isegi kogu baari personal ja turvamehed ,kes kohale tulid.
Et sa Kosk seal kellegi käest juhusliku kolaka said ,kirjuta juba enda lolluste registrisse.
Mina kinnitan igal juhul ,et see polnud mingi fännide omavaheline kaklus vaid võll ,kes lihtsalt meid põlgas sai selle ,mida küsis. (iseasi kas lamajat pidi nii palju kolkima) . Kuid ,kui ta sealt ära läks polnd tal viga midagi ,nägu oli terve ja liikus omal jalal.
Ja kuna sa sõber Kosk selle teema ise avasid siis siit ka jätkan. Vaata , mina olen väga paksu nahaga vend ja võtan kõrtsilollusi huumoriga . Paljudele aga ei meeldinud
ei sinu palja ,karvase tagumendi vahtimine Wellingtoni pubis ega ka Anti- Anti kara imetlemine Horvaatiaas tribüünil. Kui sa fännide mainest jne. sõna võtad siis kipud kuidagi ainult välismaale vaatama.
Nüüd Rolfist:
Küll on tore ikka ,et seekord on patuoinas leitud . Mitte nagu eelmine kord ,kus tribüünilt tooli alla lajatanud vennike jäigi paljastamata ja ruulib lausa VIP- na ringi.
Kusjuurest tänu talle sai kannatada täiesti süütu inimene (rahaline trahv ,maine jne).
Rolf vähemalt julgeb teha ja julgeb ka tunnistada ,et tegi. Enamik meie seast ei julge esimest , ammugi teist.
Mille poolest on Rolfi teod halvemad tribüünil viina kuukavatest alaealistest või siis värvilisi ja Savisaart mõnitavatest loosungitest. Arvan ,et ei üks ega teine ei näita taset ega erilist ajumahtu.
See ,et turvamehed korjasid pääslates üle 60 pudeli alkoholi ja paarkümmend taskunuga jääb just kui tavaliseks, igapäevaseks nähtuseks. Kuigi on samuti keelatud
nagu ka pürotehnika ,rassistlikud loosungid jne.
Jalgpallihaigla ei ole suutnud ega ilmselt ei suuda niipea korralikku organisatsiooni ja mingitki distsipliini liikmete seas luua.
Kõigele lisaks ei ole ka juhtkond enam üksmeelne ja sõbralik.

Olen otsustanud tõsiselt kaaluda ,kas üldse edaspidi jätkata Jalgpallihaigla liikmena.

:deemon:

Jaan
20.10.02, 05:33
Rootsi Kunn - väga hea ja m6tlema panev postitus. Mina olen Sinuga n6us. Kuigi ma ise Jalgpallihaigla liige pole (veel!), soovitaksin Sul siiski mitte loobuda m6ne kehvasti välja kukkunud asja pärast ning olla haiglas ikkagi edasi, sest see on ainus v6imalus asjade paremuse poole pööramiseks.

gnat
20.10.02, 21:53
ka mõneti nõustun sellega mis Rootsi Kunn rääkis ja kõrvalt vaatajana (seetõttu et pole JH liige) on mul ka oma arvamus kogu sellest sündmusest ...
ma arvan et JH -st lahkuda seetõttu et osa inimesi ei oska käituda ei ole mõtet, pigem tuleks üritada nendele lollikestele selgeks teha, et mida võib ja mida mitte, see näide et välismaal on parem ei ole minumeelest üldse halb näide .... sest ka meie saame rahulikumalt kaasa elada neile keda me toetame, eestlased on ju tegelikult rahulik rahvas. see et enne mängu soojenduseks mõned pitsid võetakse pole ka halb aga kui ma näen staadionil kuidas üks tüüp kes vaevalt kõndida saab kuidagi edasi liigub siis paneb veidike mõtlema et miks inimesed sinna staadionile sellises seisus üldse tulevad .... me siiski tahame ju jalgpalli näha.... või vähemalt mina tahan, sest laaberdada ja pidutseda saab ka peale mängu kuskil pubis, baaris või oopis kuskil mujal. ma siiski loodan et Rolf jääb ainsaks kelle pärast meie maine veidi kannatama teiste silmis pidi .... seda polnud ju hea vaadata kuidas venelased märtsis oma tribüünil mäslesid .... loodan et belglastele ei jäänud meist sama muljet, mis meile venelastest jäi .... Rolf tegi vea ja saab loodetavasti karistada aga me peaks lihtsalt paremini edasi minema ... ja ka kunagi jõuda musterfännide hulka, keda võib staadionil olla 10000 kuid, kes suudavad käituda vastavalt eetikale ... kui keegi Hollandi fänne mäletab siis teab mida ma mõtlen ....

Stinger
21.10.02, 16:17
Originally posted by ROOTSI KUNN

Jalgpallihaigla ei ole suutnud ega ilmselt ei suuda niipea korralikku organisatsiooni ja mingitki distsipliini liikmete seas luua.
Kõigele lisaks ei ole ka juhtkond enam üksmeelne ja sõbralik.

Olen otsustanud tõsiselt kaaluda ,kas üldse edaspidi jätkata Jalgpallihaigla liikmena.

:deemon:

Kuigi see eriti hästi selle teema alla ei sobi, pean vajalikuks seda siiski siin teha.

Oleks vaja teha haigla liikmete üldkoosolek, kus valitakse juhatus ning igaüks saab avaldada oma mõtteid. Panna kirja mingi tulevikuplaan ja teha korda raamatupidamisega seonduv, kuna olen kuulnud, et seal valitseb paras korralagedus.
seega oleks vaja saali umbes 175-le inimesele ja pool vaba päeva. mis arvate?:idee:

Poborsky
21.10.02, 19:31
Ma arvan, et Maarek pidas silmas Rootsi Kunni, kes ka aktiivselt JH asju ajab .. ekslikult arvates, et temagi kuulub JK juhatuse koosseisu.

AItäh, Jots! Vaatasin suviseid postitusi ja nii see tõepoolest on.

Poborsky
21.10.02, 20:11
Palun rääkige täpsemalt, mis probleem seal Wellingtonis oli? Kes keda tagusid? Mulle üldse ei meeldi, et keegi Koskile kallale läheb.

jansa
21.10.02, 20:22
Originally posted by Poborsky

.................................................. .......................................

...shitt lugu või mis, ei olnudki seal seda inimest keda lootsid olevat jah...

Poborsky
21.10.02, 20:31
Kartsin jah, et Papa, kes vahetevahel on äkiline ja ettearvamatugi, äkki pommitamist pooldanuks. Aga nii see õnneks ei olnud:) Eks see oleks omajagu üllatuski, kui ta üks päev ajaks üht, teisel teist juttu ajaks: Papa Jalgpallihaigla juhatuse esimehena mõistis ka kolmapäevase raketitamise ju hukka.

jansa
22.10.02, 13:26

Kartsin jah, et Papa, kes vahetevahel on äkiline ja ettearvamatugi, äkki pommitamist pooldanuks. Aga nii see õnneks ei olnud:) Eks see oleks omajagu üllatuski, kui ta üks päev ajaks üht, teisel teist juttu ajaks: Papa Jalgpallihaigla juhatuse esimehena mõistis ka kolmapäevase raketitamise ju hukka.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

... yeah-sure.. nii sa mõtlesidki ju...aga see selleks

Maarek
22.10.02, 13:43

On jah vist ekslikult jäänud mulje, et Rootsi Kunn JH juhatuse liige on.

ROOTSI KUNN
22.10.02, 14:50

Issand jumal ,kas Papa tõesti mõistis hukka, vaese Rolfi , kes juba lapsest saati tahab kosmonaudiks saada.
See oleks tõesti suur üllatus, kui meie suur juht ja isake Papa hakkaks ühel päeval teist juttu ajama ja mõistaks raketitamise asemel näiteks tribüünilt tooliviskamised hukka .
Aga noh ,eks selle tooli võib ju tema äkilisuse ja ettearvamatu käitumise arvele kirjutada , ikkagi juhatuse esimees.:lahe:

santehnik
23.10.02, 03:17
Eheheheheee!!!! Hästi paned, Rootsi kunn!
Sinus tundub olevat tugev annus ULTRAt!
Isiklikult kardan, et JH saab(on) selline teejoojate-klubi,kus ühe(või paari) oina juhtimisel lauldakse oma idiootlikku Notsu-laulu ja tuntakse end tegijatena!
JH ammendab minu silmis küll ennast, kui keeratakse selg oma äärmuslikematele fännidele!!!
Omasid tuleb hoida, mitte Habe ees roomata ja andestust paluda!!!

ROOTSI KUNN
23.10.02, 13:37
Just nimelt ,omasid tuleb hoida ja kõik peaks olema võrdsed.
Kuid mulle tundub ,et see ,,omade ,, seltskond ,kes siin ainult Rolfi materdavad on võrdsematest veel võrdsemad .
Minu jaoks seisab praegu küsimus põhimõttes ja ma lähen lõpuni välja , kui siin jätkub ainult Rolfi peksmine.
Igatahes igasuguste hukkamõistude autorid ja heakskiitjad võiksid enne natuke mõelda ja aru pidada sest kes teab ,äkki tuleb bumerangina tagasi.
:oih:

Sen
24.10.02, 15:36
Seoses Rolfiga tekkis mul 1 küsimus. Kes pani politseile kitse, et Rolf Saaremaal suitsupommi viskas. Teatavasti rääkis politsei pressiseff, et kolmel järjestikusel mängul on Rolf silma paistnud. Mängus Uus-Meremaaga oli selleks Kojamees kes kitse pani, näidates näpuga Rolfile kui ta näritud õunaga viskas. Ma ei saa aru mida te Rolfi siin materdate, pealegi ta süütas ainult tule ja hoidis seda käes. Ei taha kohe mõeldagi mis oleks saanud mängus Kasahhiga, kui jalgpallihaigla kuulus tegelane tooli kellelegi vastu pead oleks lennutanud.
Kas Sina, kes sa oled \"Jalgpallihaigla nime autor\" oskaksid mulle vastata.
Kurat, me kõik (no peaaegu kõik) oleme lollusi teinud ja vastutanud selle eest.

Huvitav, kas Jalgpallihaigla juhatus kiidab ka selle heaks kui juhatuse liige lööb kahele tüdrukule enne Belgia mängu vastu pead kuna nad on tribüünil valesse kohta seisnud, nimelt \"isade\" kohale. Igaljuhul minul, kes ma olen ka igasugu lollusi teinud oli väga-väga häbi nende tüdrukute ees aga kui JH juhatus kiidab naistepeksu heaks siis on mul küll aeg lahkuda JH ridadest.

silverman
24.10.02, 15:50
Originally posted by Sen
Kurat, me kõik (no peaaegu kõik) oleme lollusi teinud ja vastutanud selle eest.

Üks asi on kord lolli peaga lollust teha (ja pärast selle pärast põdeda), teine asi sellise mõttega staadionile minna (ja pealegi veel iga kord).

Igaljuhul minul, kes ma olen ka igasugu lollusi teinud oli väga-väga häbi nende tüdrukute ees aga kui JH juhatus kiidab naistepeksu heaks siis on mul küll aeg lahkuda JH ridadest.

Selle koha pealt oled küll õige mees kommenteerima...

Hellik
24.10.02, 16:27
22. mai SL Õhtuleht: (http://www.sloleht.ee/sisu/uudised.asp?p=22.05.2002&r=3&id=122976)

Eesti jalgpallifännid on rahul, et neil on õnnestunud tekitada üksmeelne seltskond. Ühendus nimega Jalgpallihaigla loodigi huviliste koondamiseks

Kahjuks tundub, et praegu see enam nii vist enam pole. Kui asi sedasi edasi läheb, tekib Eestis vist kaks, kolm või maeiteamitu Jalgpallihaiglat. Mehed, võtke end veidi kokku!

ROOTSI KUNN
24.10.02, 16:32
Silverman ,sul on päris omapärane teooria . Nii,et ükskord võib mingi sigaduse korraldada, pärast ütled ,plaanis polnud ning põed paar päeva .
Mis sa arvad ,kui rakendaks õige Eesti Vabariigi Õiguskaitsesüsteemis ja Politseis seda sinu teooriat .
Loll pea on ainult hulludele kergendav asjaolu ning milliste mõtetega inimene staadionile läheb ,seda ei tea keegi.:lahe:

Stinger
24.10.02, 16:45
See foorum pole musta pesu pesemise koht!!!:viha:

Lõpetage see lapsikus.

silverman
24.10.02, 16:45
Silverman ,sul on päris omapärane teooria . Nii,et ükskord võib mingi sigaduse korraldada, pärast ütled ,plaanis polnud ning põed paar päeva .
Mis sa arvad ,kui rakendaks õige Eesti Vabariigi Õiguskaitsesüsteemis ja Politseis seda sinu teooriat .
Loll pea on ainult hulludele kergendav asjaolu ning milliste mõtetega inimene staadionile läheb ,seda ei tea keegi.:lahe:

Mulle tundub, et sinu pärast võikski sellist asja rakendada õiguskaitsesüsteemis. Olen aru saanud (vabandan, kui valesti), et toetad Rolfi või kelle iganes taolist käitumist. Seega igasuguste reeglite rikkumist ja karistamatust. Ise pidasin lolluse all pigem ikka eetiliste piiride ületamist, mitte kriminaalseid või suurt rahalist kahju tekitavaid tegusid.

Mõni mees võib-olla mõtleb jah suitsupommi ja tõrvikuga staadionile ronides, et läheb lehma lüpsma näiteks. Tahaks loota, et Eesti jalgpallifännide hulgas selliseid pole. Pigem ikka täie mõistuse juures inimesed.

indrek
24.10.02, 16:51
Mayhemiga nõus sellessuhtes, et tundub et Jalgpallihaiglat sellisel kujul ei jätku kauaks.
Iseenesest ma arvan, et see polegi halb - mida rohkem jalkafännide rühmitusi seda parem - vastavalt lemmikklubile, käitumistavadele, maailmavaadetele, rahakoti paksusele, elukohale jne-le leiaks iga jalgpallisõber enamvähem sobiva.
Praegu on nii, et jalgpallihaigla isakesed ei saa omavahelgi häst läbi ja ei tea kuhu neid järgiv kari juhtida. Luik-haug-vähk taktika. Kõik mõistavad kedagi teist hukka ja siis jälle kaitsevad. Iseenesest normaalne lahendus, kui tekivad tänu sisemistele vastuoludele kas uued sektsioonid jalgpallihaigla sees (jalgpallihaigla ultrate sektsioon vms), või siis eraldi fännklubid.

Selline lihtsalt tavalise kõrvaltvaataja-foorumilugeja seisukoht, kellel pole jalgpallihaiglaga mingit pistmist.

aiFo
24.10.02, 16:58
Originally posted by silverman

Üks asi on kord lolli peaga lollust teha (ja pärast selle pärast põdeda), teine asi sellise mõttega staadionile minna (ja pealegi veel iga kord).

kunn, silverman m6tles seda nii, et M6NIKORD IKKA JUHTUB (tavaliselt liialt purjus p2i (mida kah vahel juhtub, kuid mis pole hoopiskimitte kergendav asjaolu... aga juhtub, noh...) ja hilisema suure masenduse ja kahetsusega) pean seda inimlikuks, sest eksimine on inimlik...

kui aga teha miskit sihikindlalt ja j2rjepidevalt, mis kahjustab kaasf2nnide mainet, siis on asi taunimist v22rt. ma olen omal tagasihoidlikul moel yritanud rolfile ka selgitada, et rongk2igu ajal liinibussi jalagatagumine ja suitsupommide viskamine valimata suunas kahjustab K6IGI eesti jalgpallif2nnide mainet ja ei ole ilus, kuid... tjah. ma yritan saada selgust kogu selles kriisis, mis JH\'t ymbritseb ja pean nentima, et rolf ei ole mitte meie ainus ja suurim mure... ja seda tead ilmselt v2ga h2sti nii sina, kunn, nii silverman, kui ka k6ik teised...

Devil
24.10.02, 17:00
To silverman: keegi ei toeta ju rolfi käitumist ... see asi ei jõua kohale ?! ... kõrgemate poiste teod maetakse maha ... tavalisemad tuuakse avalikkusele materdamiseks ...

Blaah yldse selle haigla jama kohta et nagu jah peaksite omavahel rääkima ... aga keegi vist ei viitsi miskist aega ja kohta määrasta ja kokku saada ... mõelge asjad läbi mida tahate jätke meelde kirjutage yles mida iganes ... aga kutsuge igaks juhuks turvamehed kah :D ... pole mõtet vaeva näha siin foorumis yksteise sõimamisega ...
Saab mis saab ... elatakse yle aga yhte asja võin lubada ... KOONDIST EI JÄTA MA IIAL :õnnelik:

mel21
24.10.02, 17:14
Originally posted by indrek
Mayhemiga nõus sellessuhtes, et tundub et Jalgpallihaiglat sellisel kujul ei jätku kauaks.
Iseenesest ma arvan, et see polegi halb - mida rohkem jalkafännide rühmitusi seda parem - vastavalt lemmikklubile, käitumistavadele, maailmavaadetele, rahakoti paksusele, elukohale jne-le leiaks iga jalgpallisõber enamvähem sobiva.

Just-just. JPH tänuväärne roll on olnud viimastel aastatel jõudsalt kasvava fännikultuuri organiseerimine ja edendamine - nö \"korjati kokku\" erinevad sõpruskonnad, et arvukamalt ühiste väärtuste ja huvide eest seista. MTÜ kasvades pole enam aga sugugi tegemist fänniklubiga, vaid katuseorganisatsiooniga. Ligi 200 inimese juures tekib paratamatult lahkarvamusi käitumistavade suhtes (arvan, et muidu igati asjalik fännieetika koodeks ei mängi inimese vutimaailma nägemise vormimisel erilist rolli).

JPH tulevik võiks seetõttu olla orgina, mis seisab sinisärklaste üldisemate huvide eest(näiteks EJL-is) ning koondada erinevaid sõpruskondi (loe fännigruppe), kelle sisemised tõekspidamised (või lihtsalt geograafiline asukoht) on tunduvalt ühtlasemad.

Sen
24.10.02, 17:15

tjah. ma yritan saada selgust kogu selles kriisis, mis JH\'t ymbritseb ja pean nentima, et rolf ei ole mitte meie ainus ja suurim mure... ja seda tead ilmselt v2ga h2sti nii sina, kunn, nii silverman, kui ka k6ik teised...

Rolf ei olegi JH mure, sest ta sinna ei kuulu. Selle asemel et Rolfi kallal tõmmelda võiks JH praegune juhatus ja nn JH nime autor mõtlema kuidas edasi minna.
Eeespool mainiti, et oh kui toreda kontserti ikka Kojamees, Mõõdukad ja Isamaliit korraldasid aga jäeti märkimata kui tore üritus Wellingtonis oli ja saab ka edaspidi olema. Ja üks mees organiseeris selle praktiliselt üksinda, kui tsiteerida\"nime autori\" sõnu.
Oleks ammu aeg valida uus juhatus ja kuidagi edasi minna aga samas pole ka halb idee asutada uued ühendused nagu siin Indrek mainis.

jansa
24.10.02, 18:07
Originally posted by Sen

tjah. ma yritan saada selgust kogu selles kriisis, mis JH\'t ymbritseb ja pean nentima, et rolf ei ole mitte meie ainus ja suurim mure... ja seda tead ilmselt v2ga h2sti nii sina, kunn, nii silverman, kui ka k6ik teised...

Rolf ei olegi JH mure, sest ta sinna ei kuulu. Selle asemel et Rolfi kallal tõmmelda võiks JH praegune juhatus ja nn JH nime autor mõtlema kuidas edasi minna.
Eeespool mainiti, et oh kui toreda kontserti ikka Kojamees, Mõõdukad ja Isamaliit korraldasid aga jäeti märkimata kui tore üritus Wellingtonis oli ja saab ka edaspidi olema. Ja üks mees organiseeris selle praktiliselt üksinda, kui tsiteerida\"nime autori\" sõnu.

//////////////////////////////////////////

..oleks vaid kah keegi erakondadest või kes iganes selle orgunni ja sellega kaasnenud kulutused kinni maksnud...:(

/////////////////////////////////////////
Oleks ammu aeg valida uus juhatus ja kuidagi edasi minna aga samas pole ka halb idee asutada uued ühendused nagu siin Indrek mainis.

////////////////////////////////////////

by the way - juhatust polegi ju keegi valinud, aga seoses käesoleva olukorraga olen esimesena nõus loobuma oma juhatuse liikme staatusest, sest tundub et ma pole mulle pandud lootusi õigustanud ja kõik mis tehtud on HALB, vähemalt saan ma nii aru juhatuse siseselt...

indrek
24.10.02, 19:46
Jansa, sa pead aru saama et ainult tegijal annab midagi valesti teha. Kui midagi ei tee, siis ei saa ka eksida. :õnnelik:

ROOTSI KUNN
25.10.02, 00:50
Silverman, ilmselt pole sa hoolikalt lugenud minu eelmisi postitusi ning tundub ,et ei saa päris täpselt minu mõttest aru.
Devil on lugenud ja tegi õige tähelepaneku .
Proovin veel korra ennast selgeks teha: Ma ei kiida Rolfi tegu heaks ,kuid kaitsen teda
praegu ,sest ta pole mitte ainuke patuoinas .
Hukkamõistu ja avalikustamise on kõik ära teeninud ,kel vutipatud hingel .
Ma ei pea siin silmas teps mitte sooja pead ja roppu sõna.

Kamikaze
25.10.02, 06:40
Appi!!!!!

Alustasin teema lugemist päris algusest ja hetkel olen staadiumis kus nii mõnigi kodanik on peaga seina jooksnud. Tahes tahtmata tekib tunne, et kellegi jaoks oli Rolf poiss ( mitte hea ) lihtsalt kena koht kust kinni hakata ja oma \"mured\" avalikkusele teatavaks teha. Selline käitumine ei ole kiita väärt ja - kas siis sellist eestit me tahtsimegi? Olen JPH liige ja olen seda ka edaspidi ega kavatse sellisel mõtetul seebiooperil enda ajus küll kohta leida. Kasvame parem suureks ja organiseeritud ühinguks.

PS! Niipalju siiski veel. Annaksin soovituse ( mida te kindlasti olete juba kaalnud, kuid ei ole miski pärast käima saanud) mitte jagada JPH liikmeankeete nii heldekäeliselt. Uskuge, seda saab kontrollida, kes on sinna kuulumist väärt ja kes mitte.

Rõõmu ja õlut.

jansa
25.10.02, 12:29
to Kamikaze .... väitsid küll lugevat kogu alateema läbi aga ilmselt jäi sul siisiki kahesilma vahele et Rolf EI OLE JalgpalliHaigla liige.... või kellele sa arvad heldekäeliselt JH liikme staatust antud olevat ... RootsiKunnile?Papale? etc.

silverman
25.10.02, 12:58
Silverman, ilmselt pole sa hoolikalt lugenud minu eelmisi postitusi ning tundub ,et ei saa päris täpselt minu mõttest aru.
Devil on lugenud ja tegi õige tähelepaneku .
Proovin veel korra ennast selgeks teha: Ma ei kiida Rolfi tegu heaks ,kuid kaitsen teda
praegu ,sest ta pole mitte ainuke patuoinas .
Hukkamõistu ja avalikustamise on kõik ära teeninud ,kel vutipatud hingel .
Ma ei pea siin silmas teps mitte sooja pead ja roppu sõna.

Sorry.
Sel juhul oleme üldjoontes samas paadis.
Erinevus on ainult selles, et ma mitte ei kaitseks Rolfi, vaid tümitaks ka neid teisi prominentidest patuoinaid. Oleks õiglasem. Kahjuks ma nende paturegistrit pole näinud, JH liige veel pole ja organisatsiooni siseintriigidega pole ka 100% kursis.

Kamikaze
25.10.02, 15:42
Originally posted by jansa

to Kamikaze .... väitsid küll lugevat kogu alateema läbi aga ilmselt jäi sul siisiki kahesilma vahele et Rolf EI OLE JalgpalliHaigla liige.... või kellele sa arvad heldekäeliselt JH liikme staatust antud olevat ... RootsiKunnile?Papale? etc.

Ei Jansa, rolf ei ole mitte see mees. Sain teilt jupp aega tagasi ka vastavasisulise maili. Ma ei viita ühelegi isikule, pigem pean silmas et kindlasti ei ole te teadlikud kõigi liikmestaatust omavate noormeeste/neiude tegemistest ja toimetamistest. Kas osasid neist üldse huvitab jalgpall või on lihtsalt tore pildiga dokumenti kaasas vedada. Üheotsapilet ehk palju lõbusam on atraktiivse mängu ajal olla fännisektoris sinisärkide vahel kui kõrvaltribüünil naabriga puusasid vastakuti hõõruda. Jutu iva, milleni tahtsin juba eelmise postitusega jõuda on järgmine; Pealiskaudseid ja kiiresti mööduvaid probleeme ei ole olemas, kõik saab kuskilt alguse ja tavaliselt jupp aega ennem kui kätte jõuab. Mulle lihtsalt tundub et ei ole mõtet nüüd rolfist foorumistaari teha kui tegelikult oli tema lihtsalt see viimane piisk sinna va karikasse.
Jätkuvalt väidan ,et ei ole mõtet verest välja lüüa ja õigem oleks asja üle korralikult järgi mõelda ja siis vajalikud korrektuurid teha.

Aitähh ja budem zhit drušno

jots
25.10.02, 22:38
Igatahes mina tunnen rolfile nüüd kaasa ....
... Lähtudes eelpooltoodust otsustas Eesti Jalgpalli Liidu distsiplinaarkomisjon keelata Rolf Jershovil sissepääs
kõikidele Eesti Jalgpalli Liidu poolt korraldatavatele või Eesti Jalgpalli Liidu egiidi all korraldatavatele jalgpallivõistlustele kuni 31.12.2004. Nimetatud
otsus hõlmab kõiki Eesti koondvõistkonna mänge, kõiki klubide UEFA karikasarja mänge ning Eesti meistri- ja esiliiga mänge.
Iseasi muidugi kuidas seda kontrollima hakatakse.

Tegelikult on siin meepoti topicus väga palju asjalikke kirju olnud.
Mina suhtusin algusest peale veidi kahtlevalt sellese süsteemi, et kõik kes tahavad saavad kohe liikmeks. Eino kes tõesti tahab liikmeks saada palun, aga nii mõnigi tegelane värvati alkoholilaua taga .. täitis ankeedi ära jne.

Ma arvan, et kojal on veel siiani väga suur hunnik ankeete kus pole ühtegi pilti peal.

Mina pakuks välja sellist süsteemi. Liikmed (sõna- ja hääleõiguslikud tegelased, kõiki JH puudutavates küsimustes) ja toetajaliikmed.

Liikmeks niisama purjus peaga ankeeti täites ei saa .. toetajaliikmeks küll. Ja siis toetajaliikme võib mingi aja möödudes liikmeks vastu võtta.

Point selles, et tekiks selline tugev tuumik inimesi, kes üksteist vähemalt nägupidi tunnevad .. genereerivad ideid ja tahavad aidata eesti jalgpallifänluse arengule kaasa.

Keegi mainis seda katusorganisatsiooni värki .. sõpruskonnast üks mees on JH täisliige, ülejäänud toetajaliikmed .. sõpruskonna kõik ideed ja ettepanekud on JH esindatud ja ongi olemas.

Muidugi üritused, soodustused ja muud sellised asjad kehtivad kõigile.

Minu meelest oli väga hea see, et praegusele avaldusele JH liikmeks astumisel, pidi oma signatuuri panema ka mõned juba JH liikmed - kes siis lubasid uue liikme eest vastuta vms. Esialgu võikski sellest peale hakata (mõni mees teeb sigaduse .. kutsuda ta kohvile .. koos soovitajatega), sest see liikmete, toetajaliikmete süsteem vajab üldkoosoleku kokkukutsumist ja JH põhikirja muutmist.

PS. Jansa - juhatuse liikmeks olemine MTÜ on äärmiselt ebatänuväärne amet .. tundub, et kõik ülejäänud muud ei oskagi teha kui ainult viriseda. Võta asja selliselt, et sa võid oma koha juhatuses suure kisa ja käraga nurka visata .. ütelda veel, et paras proovige ise hakkama saada .. ja tunda ennast 1 päeva rahulolevana. Kuid kokkuvõttes ei võida asjast mitte keegi. Ilkujad jäävad ilkuma .. ja JH kaotab lihtsalt ühe teotahtelise ja organiseerimisvõimelise inimes.

PSS. Mina igatahes võtan mütsi maha nende meeste ees, kes suuremal või vähemal määral JH üritusi ja tegemisi korraldanud (väljasõite, fännireise, kontserte, pressiteateid jne). Sest asi ju siiski toimib - kokkuvõttes. Inimesed juba teavad JH, fänne jne. Mingi kakluse, raketi või mõne muu asja pärast ei tasu kohe välja astuda .. vaid natuke mõelda, järeldused teha, halvad asjad tulevikuks välistada, head asjad traditsiooniks muuta ja edasi liikuda.

Ükskord me võidame niikuinii!

Gomez
26.10.02, 00:50
Küll paljud eelpoolkirjutanud on üksteise peale kurjad. Laske aur välja, saage omavahel kokku ja pidage aru.;)

rohelineKonn
31.05.04, 11:43
Kuna omaette teemat mu asi ei vääri siis kasutan seda väljasurnut. Tilk tõrva meepotis sobib pealkirjaks oivaliselt.

Nimelt toimus staadionilt lahkuvate autojuhtide kallal vägivald lauspuhumise kampaania näol. Üritusest õhkus seisukohta, et üks tüüpiline jalgpallihuviline on paadunud roolijoodik. Kas äkki keegi oskab toimunud kampaaniat kuidagi täpsemalt kommenteerida? Kas see oli politsei enda, või jalgpallifunktsionäride initsiatiiv?

Igatahes oli tütarlaps imestunud, kui teatasin pärast kainust fikseerinud puhumist, et kaks õlle ikka jõin. Või äkki oli õlu lahjendatud? Järjekordne konspiratsioon? Mind igatahes häiris.

-------------
PS: mulle meeldib möliseda kõige kallal, mida eluteel kohtan

Martin
31.05.04, 11:46
Originally posted by rohelineKonn
Nimelt toimus staadionilt lahkuvate autojuhtide kallal vägivald lauspuhumise kampaania näol.
Miks vägivald? Kui jood, ära juhi. Normaalne kampaania, viimane aeg selliseid asju tegema hakata. Suurürituste juures võiks rohkemgi olla.

Edit: lahjendatud õlle võib närvi ajada küll.

13
31.05.04, 11:58
Ka minu arvates väga normaalne aktsioon.Ei tea kohe mda konn oma postitusega taotles :oih: .

rohelineKonn
31.05.04, 13:27
mis seal normaalset on, kui täidesaatva võimu esindajad sind oma toruga pühapäeva õhtul ahistavad? eriti kohas, kus see rõveda liikluskaose tekitab.

lubatud alkoholi sisaldus veres iseloomustab meil samuti seadusandja võimetust adekvaatseid regulatsioone luua.

Silver
31.05.04, 13:37

mis seal normaalset on, kui täidesaatva võimu esindajad sind oma toruga pühapäeva õhtul ahistavad? eriti kohas, kus see rõveda liikluskaose tekitab.

lubatud alkoholi sisaldus veres iseloomustab meil samuti seadusandja võimetust adekvaatseid regulatsioone luua. Ehk siis said trahvi ja nüüd kirud riigijuhte? Loll on see, kes vabandust ei leia.

Jyrka
31.05.04, 13:38
eitea, mind ajaks ka närvi kui mingid taunid oma toruga juurde tuleks, mis õigusega?

SleepWalking
31.05.04, 13:47
Originally posted by treze
Ehk siis said trahvi ja nüüd kirud riigijuhte? Loll on see, kes vabandust ei leia.

Igatahes oli tütarlaps imestunud, kui teatasin pärast kainust fikseerinud puhumist, et kaks õlle ikka jõin. Või äkki oli õlu lahjendatud? Järjekordne konspiratsioon? Mind igatahes häiris.

rohelineKonn
31.05.04, 13:52
Originally posted by treze

lubatud alkoholi sisaldus veres iseloomustab meil samuti seadusandja võimetust adekvaatseid regulatsioone luua. Ehk siis said trahvi ja nüüd kirud riigijuhte? Loll on see, kes vabandust ei leia.

trahvi olen saanud korra elus, aastal \'97 pärast Operatsioon B\'d ERKI\'s. olin täis nagu sitikas ja karistus oli rikkumise vääriline.

aga 0 promillise piirangu nõue põhineb populistlikel , mitte meditsiinilistel põhjendustel.

(muideks, mis õigusaktist see tuleneb? äkki keegi mäletab. ma hetkel isegi ei leidnud. äkki on reeglit lõdvemaks lastud. noored kindasti teavad.)

Undi
31.05.04, 13:58
aga 0 promillise piirangu nõue põhineb populistlikel , mitte meditsiinilistel põhjendustel.

(muideks, mis õigusaktist see tuleneb? äkki keegi mäletab. ma hetkel isegi ei leidnud. äkki on reeglit lõdvemaks lastud. noored kindasti teavad.)

praeguse seadusandluse järgi ei tohi juht olla \"seisundis, mille puhul alkoholisisaldus ühes liitris juhi väljahingatavas õhus on 0,1 milligrammi või rohkem või mille on põhjustanud alkoholisisaldus juhi veres 0,2 promilli või rohkem\". sõltuvalt inimesest siis umbes pudel õlle...

pastor
31.05.04, 14:47
http://pitsu.klaabu.pri.ee/dontdrink

rohelineKonn
31.05.04, 15:15
oeh, teid ja teie shokiteraapiat.

teen lühidalt:
1. saan aru, et roolijoodilkus on iseenesest halb
2. leian siiski, et teatud väike kogus alkoholi ei kahanda olulisel määral juhi adekvaatsust
3. piirang peab olema põhjendatud ja võimalikult liberaalne
4. saan aru et juhtidel tuleb lasta puhuda
5. olen siiski häiritud, kui pean seetõttu mingis tohutus järjekorras seisma.
6. häirib liikluspolitsei karistamisele suunatud käitumine üldiselt, mistõttu ehk kritiseerisin seda tänuväärt tegevust põhjendamatult palju. näiteks vabakal Järve Selveri ees kallaku peal kiiruse mõõtmine ei teeni mitte liiklusohutuse huve vaid on põhjustatud karistamise lihtsusest.

13
31.05.04, 15:23

2. leian siiski, et teatud väike kogus alkoholi ei kahanda olulisel määral juhi adekvaatsust

Ja väike keretäis inimesele ei tee kunagi paha ja natuke varastamist ei ole paha jne jne.

SleepWalking
31.05.04, 15:25
Originally posted by 13
Ja väike keretäis inimesele ei tee kunagi paha ja natuke varastamist ei ole paha jne jne.

vabandust, aga need ei ole normaalsed võrdlused.

rohelineKonn
31.05.04, 15:26
Originally posted by 13

soovitan reageerida kuulutustele stiilis: \"Võtan tööle demagoogi\"

2mSööt3mMööda
31.05.04, 15:26

Sa ütled seda kindlasti ainult enda arvamuse/kogemuse põhjal. A kas sa ei leia, et selline asi on igal inimesel erinev?

13
31.05.04, 15:27
Vabandust väga ,aga mu arust pole normaalne selline suhtumine,et väike kogus alkoholi ei tee halba.

rohelineKonn
31.05.04, 15:45
võibolla on meil raskusi mõiste \"väike kogus alkoholi\" määratlemisega. mina näiteks mõistan selle all kas ühele õllele järgnevat hetke, või nt kahte õlle pallimängu (u 2 tunni) jooksul.

sellisele tegevusele järgnevas konditsioonis olen ma võimeline asju mitte ümber ajama, võtme lukuauku asetama, internetist pornot alla laadima, ütlema kiiresti \"katosiko näkökyky\" ja muid keerulisi tegevusi sooritama. muuhulgas suudan autoga koju sõita naabri koera alla ajamata.

kolme õlle kohta see jutt enam täielikult ei kehti.

Stinger
31.05.04, 19:28

Viimase kümne aasta statistika järgi saab iga viie päeva tagant surma inimene tänu roolijoodikule:viha:

rohelineKonn
31.05.04, 19:35
Originally posted by Stinger

Viimase kümne aasta statistika järgi saab iga viie päeva tagant surma inimene tänu roolijoodikule:viha:

äkki nood tarbivad teatud suure koguse alkoholi?

13
01.06.04, 09:15
Sinu mõtlemist konn muudab mu arust ainult see kui mõni purjus jõmm su mõne tuttava vigaseks sõidab või veel hullem ,surnuks hoopis.

tanielo
01.06.04, 09:17
Originally posted by 13

Sinu mõtlemist konn muudab mu arust ainult see kui mõni purjus jõmm su mõne tuttava vigaseks sõidab või veel hullem ,surnuks hoopis.

Oi, sa oled pahatahtlik!!!

rohelineKonn
01.06.04, 09:46
ma vaatan, et suurt osa foorumlasi iseloomustab ilus ja selge kahevalentne loogika. elu nagu Excelis. TRUE ja FALSE.

Martin
01.06.04, 10:25
ma vaatan, et suurt osa foorumlasi iseloomustab ilus ja selge kahevalentne loogika. elu nagu Excelis. TRUE ja FALSE.

No kuule, siin on küsimus ju puhtalt oma enda käitumishinnagutes. Sinu arust sinule kaks pudelit õllet ei mõju ning madala promilli all võid isegi veel täiesti vabalt sõita. Sellist hinnangut iseloomustab kenasti \"äkki nood tarbivad teatud suure koguse alkoholi?\" ja muud taolised väited. Kahjuks on juba elu tõestanud, et sellised \"kahe klaasi vennad\" võivad mingil hetkel natuke suurema kogusega liikuma asuda, sest \"varem ju midagi ei juhtunud\". Aga kui see laks siis ära tuleb... Lisaks sellele - kas sa oled näiteks simulaatoris oma regeerimiskiirusi võrrelnud enne neid kahte putlit ja pärast seda mingi vahega?

Lisaks sellele on täiesti absurdne väide, et \"3. piirang peab olema põhjendatud ja võimalikult liberaalne\". Kas see peaks nii välja nägema, et iga inimene on nagu erand, et kellele kui palju mõjuma hakkab? Et kui jään 1,5 promilliga vahele, siis suva, tuleb võmmile vaid öelda, et olen varemgi niimoodi sõitnud ja siis oli kõik ok ning saan vaid hoiatuse? Piir peaks siiski võimalikult kindel olema. Kui see on 0, siis peab see ka juhil 0 olema, mingi vabandus, et võtsin vaid ühe õlle pole sellises olukorras enam mingiks vabanduseks. Häirigu see nii palju, kui kulub. Lisaks sellele veel viide esimesele lõigule - see 0 piirang on sinu arvates absurdne, kuid arvatavasti pole sa selle mõjusid siiski veel enda peal testinud.

Rootis ma sind rooli ei lase, olen ise kasvõi kaine. :)

rohelineKonn
01.06.04, 10:53
0 promilli nõue on (oli) minu arust siiski põhjendamatu. ühe õlle mõju organismile on selgelt väiksem kui näiteks närvilise koosoleku, magamata eksamieelse öö või järjekordse Leedsi kaotuse oma. ühesõnaga reaktsiooniaeg võib minu arust kõikuda, kuid peab mõistlikuse piiresse jääma. üks õlle võimaldab seda, pudel viina vist jällegi mitte.

Pealegi peaks bioloogiliselt olema suhteliselt võimatu saavutada vere alkoholisisalduse absoluutset nulli.

Kui hakkame piinlikult detailseks minema, siis võiks näiteks lagedale tuua statistika, kui palju on liiklusõnnetsustes viga saamises süüdi kasutatav liiklusvahend. ilmselt suht olulisel määral. esimese asjana peaksime keelustama, lamellrehvid, kängururauad, seejärel maastikuautod, Opel Asconad ning lõpuks kõik mittevolvod/-mersud jne. aga no päris jala ju ka käia ei tahaks. kainusega on põhimõtteliselt samamoodi.

muideks, ma olen väga korralik liikleja ja pole kunagi elus avariid põhjustanud (va ringrada, aga see ei loe). lasen jalakäiad üle tee, reavahetusekl kasutan suunatuld ja kiirust ületan alla 20 km/h (va välisreisidel, kuid see vist jällegi ei loe). aga peale üht õlle või pokaali veini sõitma minek on minu eetiliste standardite kohaselt aktsepteeritav küll.

pekske mind

Martin
01.06.04, 11:13
0 promilli nõue on (oli) minu arust siiski põhjendamatu. ühe õlle mõju organismile on selgelt väiksem kui näiteks närvilise koosoleku, magamata eksamieelse öö või järjekordse Leedsi kaotuse oma. ühesõnaga reaktsiooniaeg võib minu arust kõikuda, kuid peab mõistlikuse piiresse jääma. üks õlle võimaldab seda, pudel viina vist jällegi mitte.

Tegelikult on 95% liiklusõnnetustest põhjustatud naisjuhtide tõttu. Kas siis otseselt või kaudselt, suva see.

rohelineKonn
01.06.04, 11:34
Originally posted by Martin
Tegelikult on 95% liiklusõnnetustest põhjustatud naisjuhtide tõttu. Kas siis otseselt või kaudselt, suva see.

sageli ilmselt just nende puudumise tõttu :_)

aga heaküll, teie võit.
konn muudab seisukohta: alkohol ja auto juhtimine ei käi kokku
samas võtan vastu su ettepaneku hakata kaineks autojuhiks. olen nõus oma õlle libistama isegi juhi selja taga, et see sind võimalikult vähe häiriks. pudelit hoian paberkotis, et joomise ajal tahavaatepeeglist ei paistaks.

Martin
01.06.04, 11:42

Originally posted by Martin

sageli ilmselt just nende puudumise tõttu :_)

aga heaküll, teie võit.
konn muudab seisukohta: alkohol ja auto juhtimine ei käi kokku
samas võtan vastu su ettepaneku hakata kaineks autojuhiks. olen nõus oma õlle libistama isegi juhi selja taga, et see sind võimalikult vähe häiriks. pudelit hoian paberkotis, et joomise ajal tahavaatepeeglist ei paistaks.

Ma ei joo üldiselt õlle, jõle jook. Seega võib vabalt pudelist libistada ja isegi endale peale ajada. Ei tule limpsima. Auka! :)

Siidri, viina ja veiniga on juba teine lugu ja käiku läheks jõuvõtted!

ek
01.06.04, 11:55

Alkohol kahandab reageerimiskiirust mis on eduka liiklemise üks alustalasi. Ära unusta et auto liigub linnakiirusel sõites ligi 20 meetrit sekundis. altpoolt selgub et peale klaasi õlle pikeneb reaktsiooniaeg sekundi või enama võrra.
Inimene kes on joonud ka 6 õlut arvab üleüldiselt samuti et ta suudab otse ja ohutult liigelda.
Sellest et sa enda arvates kaine tundud on vähe kasu, targem on peale ühe õlle joomise lõpetamist oodata minimaalselt tunnike ennem kui rooli istud (kui jood rohkem siis ootad vastavalt ka kauem).

JOOBE TUNNUSED (alkoholi sisaldus veres promillides)

0.0 - 0.29: Alkoholijoove kliiniliselt ei avaldu. Vere alkoholisisaldus alla 0,1 promilli on füsioloogilise normi piires. Kõrgema närvitalituse häired võivad ilmneda juba küllaltki väikesest alkoholikogusest, kuigi isik loetakse praktiliselt kaineks. Tähelepanekud kinnitavad, et sõidukijuhi normaalne reaktsiooniaeg võib pikeneda isegi pärast ühe klaasi õlle joomist 1,5 sekundini ja kahe klaasi puhul juba 2 sekundini. Sellepärast on mõistetav, et juba alates 0,2 promillisest alkoholisisaldusest veres võidakse täheldada sõiduvigu. Inimese liigutustes ega kõnes mingeid kõrvalekaldeid ei täheldata.

0,3 - 0,49: Alkoholijoove kliiniliselt ei avaldu. Kahaneb kuulmis- ja nägemisteravus, nõrgeneb tähelepanu, otsustus- ja kontsentratsioonivõime, eksitakse kauguste hindamisel. Raskeneb värvide eristamine, häiritud on liigutuste täpsus. Pikeneb normaalne reaktsiooniaeg. 0,4 promillise alkoholisisalduse puhul veres on juhtimismeisterlikkus langenud juba 18-32%. Inimene muutub seltsivamaks, jutukamaks, lõbusamaks. Pudeli õlut või pitsi viina joonud juht ohustab liiklust veel seetõttu, et ta ka ise ei tunneta oma purjusolekut ega pea vajalikuks sõita ettevaatlikumalt. Pigem on tal petlik tunne, nagu oleksid tema meeled teravnenud. Juht muutub uljaks ja liigselt enesekindlaks, kusjuures kriitikavõime käitumise üle langeb.

0,5 - 1,49: Kerge alkoholijoove. Vähenevad veelgi tähelepanu ja kontsentratsioonivõime, kahaneb haistmisvõime. Silmade adaptsioon on häiritud. Neuroloogiliselt ilmneb silmamunade pendeldav liikumine üles või külgsuundades vaatamisel. Ilmnevad koordinatsiooni- ja tasakaaluhäired. Eufooriahood vahelduvad uimasuse ja unisusega. Inimene muutub kergelt ärrituvaks. 80 kilogrammi kaaluval inimesel piisab 0,5 promillise kontsentratsiooni saavutamiseks 100 grammi viina joomisest. Liiklusõnnetuse toimumise tõenäosus võib kasvada kuni 30 korda.

1,5 - 2,49: Keskmine alkoholijoove. Juhi reageerimisaeg pikeneb 2-4 sekundini. Koordinatsioonihäired, kõnnak ebakindel ja taaruv, uimasus ja loidus, peapööritus, kõnehäired. Oma võimete märkimisväärne ülehindamine. Võib esineda liigset emotsionaalsust. Raskused kauguste hindamisel, värvide, suuruse ja vormi määramisel. Eksitakse liiklusmärgi sisu ja tähenduse määratlemisel. Suurenenud valulävi. Liiklusõnnetuse toimumise tõenäosus võib kasvada kuni 130 korda.

http://www.liiklus.ee/1111 - igasugu infi veel joobe ja liiklemise kohta.

rohelineKonn
01.06.04, 12:11
linnakiiruseks loetakse siiski 50km/h mis on alla 15m/s. suurem lubatud sõidukiirus väljendab ka teelõigu suhtelist ohutust. aga see selleks, käisin kunagi lihtsalt füüsika eriklassis.

need kuni arvud on statistika vägistamine. keskmiselt ei suurene kindlasti peale ühte õlle reaksiooniaeg 1,5 sekundini. ilus oleks olnud ka see arv esitada. pealegi ei iseloomusta reakstsiooni absoluutne kestus alkoholi mõju kuigi hästi, pigeb on oluline reaktsiooni kestuse muut.

aga ega ma enam sel teema eriti jaurata ei viitsi. muidu hakkavad veel foorumlased arvama, et olen vabariigi suurim roolijoodiklusele õhutaja. olge kained ja elage rõõmsalt!

vasak
02.06.04, 00:01
Need arvud ei ole teps mitte statistika vägistamine, vaid siin on lihtsalt võetud keskmine, kuhu mahub laias laastus 90% katsealustest. Ainult Sinu suurepärase isiku näite või kogemuse põhjal ei ole vaja hakata midagi muutma.
Alkohol, ka väike kogus, ja juhtimine ei käi kokku mingi valemiga. Ongi kõik.

oku
02.06.04, 09:46
Üldiselt olen ka mina purukaine liiklemise toetaja - seega Konn, rootsis sõidab Smutt ja meie joome kolmekesti õlut ;)

tegija12
03.06.04, 22:47
tuleb juua mõistuse piires, et janu kustuks ja meel reibas ja rõõmus oleks.Siis tuleb ka tribüünil vastasmeeskonna fännidele lahing anda