PDA

View Full Version : Aasta geenius ja jobu

Leheküljed : [1] 2 3

Martin
06.11.02, 01:37
Eesti jalgpallikoondise toetajaid koondav ühendus MTÜ Jalgpallihaigla teeb tänavu esmakordselt teoks oma aastate pikkuse plaani hakata sõna sekka ütlema aastalõpu parimate Eesti jalgpallitegelaste valimisel.
Hääletamise teel valivad Jalgpallihaigla liikmed EESTI JALGPALLIGEENIUSE 2002 ning EESTI JALGPALLIJOBU 2002.

Eesti Jalgpalligeeniuseks sobib inimene (jalgpallur, treener, funktsionär vm), kes on lõppeva aasta jooksul Eesti jalgpallis kõige rohkem positiivse külje pealt silma paistnud.

Eesti Jalgpallijobuks sobib inimene (jalgpallur, treener, funktsionär vm), kes on lõppeva aasta jooksul Eesti jalgpallis kõige rohkem negatiivse külje pealt silma paistnud.

Eesti Jalgpalligeenius 2002 ja Eesti jalgpallijobu 2002 kuulutatakse välja 20. novembril 2002 peale Eesti-Islandi mängu Jalgpallihaigla ametlikul after-partyl Buffalo Pubis (Liimi 3).

Martin
06.11.02, 01:47
Nii!

Ja nüüd, kuna selle teema avasin, siis ka minupoolne pakkumine ning seda Geeniuse kohale.

Selleks on ei keegi muu kui Veiko Kampura tuntud ka kui wiiner.

Miks?

Kuna auhind antakse inimesele ning mitte nt. organisatsioonile, siis Veiko on olnud projekti, mida teie teate ehk kui Soccernet.ee üks pikimaid eestvedajaid ning on seda kõike siin koos teistega üleval hoidnud juba praktiliselt selle koha sünnihetkest. Pärast minu ära langemist on Veiko kõige pikemaajaline tegutseja ning korraldaja.

Kuigi auhinna kui sellise pakuks ma välja anda Soccernet.ee\'le, siis Veiko oleks isikuks, kes selle peaks vastu võtma?

Taaskord miks?

Nimelt: minu arvates pole MITTE miski ühendanud Eesti jalgpallifänne paremini ning tugevamalt kui see foorum siin. Soccernet.ee foorum on andnud kõigile Eesti (ning ka välismaa) jalgpallisõpradele võimaluse tulla siia ning rääkida oma lemmikspordist ning ka muudest maailmaasjadest.

Seda nö. community\'t ei suuda arvatavasti mitte miski enam murda ning foorumist on välja kasvanud mitmed fantastilised sõprussuhted ja isegi jalgpallimeeskond.

Ise, selle lookese kirjutajana, pean nentima, et käin siin foorumis võimalisel mitmeid kordi päevas ning mul on tõsine rõõm mitmeid siinseid kirjutajaid tunda. Ehk siis - see foorum on ka minu elule mõju avaldanud ning seda tegelikult vaid positiivselt.

Kuna veel 2001. aasta suvel polnud ühtegi kohta, kus Eesti jalgpallifännid oleksid nii vahetult (foorum, jutukas jne...) suhelda saanud, siis see, mida Soccernet.ee on aastaga korda saatnud on IMHO fantastiline ning näitab selgelt, et seda portaali ning üritust oli vaja.

Seetõttu pakungi mina Aasta Geeniuse auhinnale välja Veiko kui praeguse ning pikaajalise Soccernet.ee\'ga seotud isiku ning juhtija.

Vot siis nii.

Just my two cents from pure heart.

jots
06.11.02, 01:53
Jalgpalligeenius 2002 - kahtlemata Maardu Levadia peatreener Pasi Rautiainen.
Pani Maardu mehed mängima ... ja kahtlemata ka peapõhjus selles, et hooaja viimane mäng oli selline publikumagnet nagu ta oli.

Jalgpallijobu kohale on kanditaate päris mitmeid .. seda just poliitikute hulgas.

Stinger
06.11.02, 13:38
jobu on Savipäts ja Co
geenius võiks olla Pohlak

aiFo
06.11.02, 13:40
tjah, ise saatsin siis seesuguse kirja h22letusele, tiivustatuna smutist:)...

EESTI JALGPALLIGEENIUS 2002

veiko kampura (soccernet.ee)

k6ige rohkem f2nne koondanud ettev6tmise mootor. tegelikult myts maha kogu selle soccernetitegijate kamba ees, kelle organiseeritusest v6iks eeskuju v6tta ka MTY JH.

EESTI JALGPALLIJOBU 2002

kogu eesti (st. tallinna) poliitiline \"eliit\", kes kiskusid JH eemale apoliitilisusest. yhtmoodi on jobud nii kesk-oravate koalitsioon, kes oma \"2ra- ja tagasitegemises\" v6tsid ysna haigeid seisukohti ja positsioone, kui ka m66duk-isamaine opositsioon (kus on nad nyyd?!), kes t2iesti syydimatult seadsid vutif2nnid tulejoonele ja seoses omapoolse l2bip6rumisega j2tsid viimased ysna t2barasse olukorda, koos lillekyla staadioni ja k6igega, mis puudutab jalgpalli, kaasa arvatud f2nlust...

kui aga mainida konkreetseid nimesid, siis ytleksin t6esti 2 nime, kes v22riksid tiitlit \"jobu\"... kui peetakse t6epoolest vajalikuks \"jobuismimi\" personaliseerida, siis oleksin v2ga r66mus, kui minupoolse pakkumisena arvestataks tegelast, kellel on suurem shanss saada tiitel...

HEIMAR LENK -- nii loll ja syydimatu jutt, et h2bi hakkab... 27. m2rtsi (valis 6ige kuup2eva jalgpalli kritiseerimiseks:)) keskn2dalas nimetab sm. lenk jalgpallif2nne vutifundamentalistideks...

http://www.kesknadal.ee/?action=uudised&nid=371

that\'s enough!

REIN LANG -- moosise ja samuti erakordselt n6meda jutuga tegelinski, kes yritas jalgpallif2nne n2idata sellistena, nagu ta tegelikult ise irl on. rumal yhes6naga siis... repliik a\'la \"keegi ei keela teil ju t2naval k2ia, ma ei saa aru, mis luba teil siin tarvis on...\", p2rast JH piketti vene-eesti m2ngu eel l2ks 6nneks m2rgist m88da, kuid n6me oli ikkagi...

ok, pRmt!

aiFo.

aiFo
06.11.02, 13:45
Originally posted by Stinger

jobu on Savipäts ja Co

ehk ei pea paljuks ka pisut p6hjendada?... sinu viimaste p2evade lahmiv stiil ausalt8elda pisut h2irib...:doh:

kojamees
06.11.02, 14:02
Martin et su hääl jõuaks ka sinna kuhu vaja -tule ja liitu meiega.
Mina ei tea kes selle Soccer taga on aga igatahes on SIGAKÕVA tööd tehtud ja minupoolne tunnustus kuulub juba eelmisest aastast Soccerile.
Aasta jobu ei tahaks politiseerida aga üks kes harja punaseks ajab on Forrest Gump.
AH ma hääletan lõpupoole ja lasen ennast mõjutada.:lahe: :oih: :lahe:

Hellik
06.11.02, 14:17
Nii, järgnevalt minu valik kangelastest ja antikangelastest.

Alguses oleks geeniusena pakkunud välja Arno, kuid Martini ja aifo jutt pani mind mõtlema. Tõepoolest, futifänluse seisukohalt on Soccerneti foorumi tähtsust lausa võimatu ülehinnata, seega toetaks minagi Soccerneti loojate kandidatuuri.
Samas poleks paha ka Pasi väljapakkumine. Paljuski tänu temale oli Eesti meistrikatel tihe konkurents kuni magusa lõpuni :)

ja nüüd lemmikteema juurde ;) ehk siis JOBUDEST. Võimalikke kandidaate on ikka oi-oi kui palju. Aifo poolt mainitutele lisaks veel Kalle Klandorfi, kes solvas meid e. futifänne ikka üsna rängalt seoses Eesti kultuuritegelaste haudade rüüstamisega.
“Ma ei usu, et meie vutifännid on nii targad, et oskavad kalmistul valikuliselt just laulu- ja tantsupidudega seotud inimeste hauakive ümber lükata,” ütles ülemkomissar Klandorf. vaata seda (http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=208866)

Toomas Vitsut kelle teod on vist küll kõigile teada. Teda võib nimetada ka Savika tühipaljaks tööriistaks, kuid tal tundub olevat ka isiklik viha jalgpalli ja selle struktuuride vastu.

aitab kah.

jansa
06.11.02, 14:59
... aasta jobuks seda sõna otseses tähenduses võiksin oma kogemustele tuginedes (rongkäigu loale allkirju kogudes) välja pakkuda ka Mati Songassepa kes mind/meid kaks korda oma kabinetist välja heitis ja VÄGA SHEFF JUMAL oli, aga Linnavalitsuse ümarlaua taga koos oma ülemustega meie vastas istudes oli ta vaid näost punane ja ei lausunud ÜHTEGI sõna...
.. aasta geenius - Wiiner ja CO sic! - tõepoolest..kui neile midagi vaid ette visata oleks siis vaid seda et Soccernet.ee oleks võinud juba olla 5... 10 aastat tagasi :õnnelik:
oleks reisudel ja mängudel 10neid kordi rohkem rahvast käinud... ehkki jah , tegijad siis alles veel multikaid vahtisid..;)
.. ka Pijpersile annaks hääle sest kui vaadata eelmise aasta Eesti koondise ja tänavuse bilanssi siis edasiminek on märgatav (mida ka FIFA edetebeli kõrgeim koht läbi asta kümne kinnirtab) - vast see on geniaalsuse märk et üks mees terve meeskonna(vanade tegijatega + erandid) uuel tasandil mängima ja võitlema on pannud..

Stinger
06.11.02, 15:26
Originally posted by aiFo

jobu on Savipäts ja Co

ehk ei pea paljuks ka pisut p6hjendada?

Savisaar sellepärast, et ta on nn Suur Vend, kes niite tõmbab. Peaaegu kõik, keda eelpool on nimetatud(Songisepp, Lenk, Vitsut jne), on Keskerakonnaga (Co) seotud.
Sellepärast ongi Savipäts ja Co.
Miks Pohlak? Kuna sellist tiitlit antakse välja esimest korda, siis tuleks see kõige esimene autasu anda isikule, kes on Eesti jalgpalli heaks kõige rohkem teinud. Ja see isik on Pohlak.

:reiv:

aiFo
06.11.02, 16:05

Savisaar sellepärast, et ta on nn Suur Vend, kes niite tõmbab. Peaaegu kõik, keda eelpool on nimetatud(Songisepp, Lenk, Vitsut jne), on Keskerakonnaga (Co) seotud.
Sellepärast ongi Savipäts ja Co.

njaa... samas on tiitlite eesm2rgiks ka see, et nende v2ljakuulutamine pressis efektne v2lja paistaks... savisaarele ei saa ju midagi konkreetset ette heita... t6mbab niite? so what! tema on linnapea ja minuarust ainus millega ta jalgpalli (6igemini staadioniehitust) blokkinud on, on v2ide, et fc flora on linna antud raha v22rkasutanud ja flora pole suutnud vastupidist t6estada... kas fcflora on need v2ited suutnud kummutada ja pannud savisaare vastupidist v2itma? minuarust mitte... et savip2tsile vesi peale t6mmata, peaks talle midagi t6eliselt suurt ette heitma, millest saaksid aru ka need tuhanded jyngrid, kes senini savisaart pimesi f2nnivad. praegusel juhul tundub JH-poolne savisaare \"nomineerimine\" ysna v2iklane ja ebaefektne... m6eldakse: \"nojah, seesama seltskond, kes kirjutas plagule, et SAVISAAR ON PEDE... ehh, on vast kiusupunnid...\" ja k6ik. aasta jalgpallijobu peaks saama oma tiitlile suhteliselt konkreetse ja k6igile arusaadava allkirja. savisaarele on seda raske leida... J2RJEKINDEL JA SIHIP2RANE EESTI JALGPALLIELU TORPEDEERIMINE VAHENDEID VALIMATA! k6lab ysna sedamoodi, nagu paljud meist arvavad, kuid asja eesti rahvale serveerida on ysna keeruline... seega pooldangi \"nomineerida\" KIUSUPUNNE ja YLBUKOTTE, kes ka ylalpool vaffasti figureerivad:) ja kellele antud tiitli selgitus on ka lihtrahvale h2sti arusaadav... vat nii... ilmselt tuleb minu teemaarendust nyyd terve hul inimesi vasaratega taguma, aga... no hetkel lihtsalt arvan mina nii...

Miks Pohlak? Kuna sellist tiitlit antakse välja esimest korda, siis tuleks see kõige esimene autasu anda isikule, kes on Eesti jalgpalli heaks kõige rohkem teinud. Ja see isik on Pohlak.

pohlak anno 2002? yritas kihutada jalgpallif2nne ristis6tta keskerakonna vastu... tegu, mis eesti jalgpallielusse just palju positiivset pole toonud... pohlakule tuleks anda elut88 eest SUUUUR-SUUR autasu, aga aastal 2002 juhtus ka palju uskumatumaid asju, kui pohlaku j2tkuv domineerimine eesti jalgpallis... tegu on siiski yksnes aasta TEGIJA tiitliga... ok.

peace,

aiFo.

p.s. ilmselt kirjutab keegi vastavast yritusest miskise artikli ka (loodetavasti?:doh:)kevadel ilmuvasse eesti jalgpalli numbrisse ja eks siis seal v6ib neidsinaseid heasid ja veasid pikemaltlaiemalt arutada...

jots
06.11.02, 21:44
Savisaar jalgpallijobuks ei sobi .. tal on õnnestunud asjast tegelikult ennast üpris kaugele distantseeruda. Premeerima peab ikka mingit mutrikest.

Välja võiks tegelikult panna veel kategooriaid.
Näiteks JALGPALLI DILETANT sinna kategooriasse võiks minna jalgpalliteemal sulaselget võhiklikkust ilmutavad inimesed, kes pole jalgpalli (fänne) ise näinudki, kuid teavad kõike väga \"täpselt\".

Auhind kätte, tsitaat ka juurde .. ja olemas ta ongi, Klandorfile sobib ideaalselt - jalgpallifännid, kes kõikides maades on suuremal või väiksemal määral rahvuslased, lähevad oma kodumaa laulikute haudasid ründama - eri koomik.

Rääkides nüüd JALGPALLIGEENIUSEST .. Veiko Kampurast, kui Soccerneti loojast, kooshoidjast jne. Ei saa jätte märkimata, et tegemist on siiski üpris kitsale seltskonnale suunatud projektiga - mille kasutajatering piirneb kusagil 300-400 inimesega.

Meie jaoks, kes seda igapäev kasutavad on see tähtis, kuid ülejäänud jalgpallisõpradele.

Ma arvan, et siin foorumis võikski välja tuua mingid 3-5 kanditaati igale auhinnale (koos põhjendusega) ja hääletamine saab siis Buffalo pubis toimuma ..

jansa
07.11.02, 11:47
... meelde tuli üks kandidaat jobuauhinnale : ajakirjanik Valeri Maksimov Poostimehest...kes oskab ja viicib (mina ei oska ja pole ka aega) see võiks tema kevadise/suvise artikli lehest jalkafännide kohta ülesse otsida ja siia riputada - siis pole põhjendamisel enam eraldi mõtet...:viha:

Hellik
07.11.02, 12:16
Originally posted by jansa

... meelde tuli üks kandidaat jobuauhinnale : ajakirjanik Valeri Maksimov Poostimehest...kes oskab ja viicib (mina ei oska ja pole ka aega) see võiks tema kevadise/suvise artikli lehest jalkafännide kohta ülesse otsida ja siia riputada - siis pole põhjendamisel enam eraldi mõtet...:viha:

mõtled seda artiklit? (http://www.postimees.ee/index.html?number=651&op=lugu&id=46708)

eriti \"hea\" on ikka artikli lõpp:Ükskord tahaks näha fänne, kes sisenevad areenile mitte korratu lärmaka karjana, vaid näiteks nii: hanereas, aeglaselt ja väärikalt ridade vahele astudes... ...krdi idikas

vandersell
07.11.02, 13:09
Originally posted by Mayhem

mõtled seda artiklit? (http://www.postimees.ee/index.html?number=651&op=lugu&id=46708)
Oh sa poiss, oh sa poiss. Lugesin praegu kommentaare, vot see on alles tase, nii Jaan kui Siim panid asja objektiivselt paika ja Kosk omakorda subjektiivselt, kuid väga mahlakalt :D Kosk, mis siis sai? Aga tegelikult ajas mul ka sta keema ja ma leian, et jansa poolt välja pakutud kandidaat on väga sobilik ning ma toetan seda. See on tõesti konkreetne asi, millele viidata.
Aga geeniuseks nimetaksin mina võrdselt Arnot ja Eesti koondist just seetõttu, et on saavutatud stabiilsus, pole mingisuguseid saunasid saadud, bilanss on ikka väga positiivne. Kaotused Poolale ja eriti Belgia vastu võib nimetada kobinateks, kahjuks meie omadeks.

jansa
07.11.02, 13:58

eriti \"hea\" on ikka artikli lõpp:Ükskord tahaks näha fänne, kes sisenevad areenile mitte korratu lärmaka karjana, vaid näiteks nii: hanereas, aeglaselt ja väärikalt ridade vahele astudes... ...krdi idikas

... just seda artlikit mõtlesin loomulikult...

rohelineKonn
07.11.02, 17:27
väike seisukohavõtt mittepatsiendilt. teie idee valida nn geenius ja jobu on igati tervitatav. on alust arvata, et teie valikut kajastab kuigivõrd meedia, sõltudes muidugi oluliselt sellest, kes saavad nimetatud isikud olema. sellega seoses on mul teile 2 ettepanekut:

1. idee valida positiivseid ja negatiivseid tegelasi saab varjutatud lapsikutest terminitest geenius(kuigivõrd veel talutav) ja jobu(lihtsalt labane ja kõik). sellised terminid distantseerivad avalikkuse ettevõtmise sisust, sest vorm on ebameeldivusttekitav.
sama efekt nagu \"savisaar on pede\". antud mõtte saab edasi anda ka stiilsemalt. ise ma ei arva, et eesti vutifänn on klassikaline harimatu töölisnoor kusagilt tööstuslinnast, kelle eesmärk on jalgpalli sildi all end sisemiselt välja elada. lihtsustatult kokku võttes: avalikkuse ette jõudvad väljendid \"pede\" ja \"jobu\" teevad kahju ainult eesti vutifännidele, mitte nimedele, mis mainitud väljendite kõrval seisavad.

2. nii nagu alluvate töövõitude eest võtavad au ja kuulsuse omale juhid, peavad nad ka vastutuse omale võtma. kui valite \"jobu\" funktsionäride hulgast, siis peab ta olema tuntud isik. sama asi \"geeniusega\". andes tiitli Veikole tunnustate te tema äärmiselt tähelepanuväärset tööd. siiski jääb valik laiema avalikkuse jaoks hõlmamatuks ja seeläbi jääb ka tiitli jagamise eesmärk osaliselt saavutamata. usun, et need sadakond inimest, kes regulaarselt soccernet.ee\'d kasutavad oskavad mainitud tegelase tööd niigi hinnata.

vandersell
07.11.02, 17:44
Respect esimese punkti suhtes.

greenday
07.11.02, 18:00
Originally posted by vandersell

Respect esimese punkti suhtes.I double that.

Jyrka
07.11.02, 22:59
I trible that ja lisan veel respecti teise punkti suhtes

troll
08.11.02, 11:58
Toredad mõtted teil siin.

Minu poolt ka midagi.

aasta geenius- Pasi Rautiainen / jumala õiuge jutt, et tema tõi tagasi põnevuse eesti meistrikatele. Võib-olla peab ka koondise hea esituse põhjuseid otsima selle tagant, et ka koduliigas pidi pidevalt pingutama ? Arnole aasta geeniuse tiitli andmine oleks lihtsalt ettearvatav pugemine. Ja tegelikult, oleks eesti siis horvaatiat või belgiat võitnud, siis oleks uba teine asi.

aasta jalgpallijobu- ma pakuks täiesti uue nime välja- Rolf Ida-Virumaalt. Ma arvan, et teate keda mõtlen. Niigi on eesti meedias pidevalt jalgpallist juttu negatiivsete teemadega seoses ja siis veel mingi vend stabiilselt märatseb ka. Normaalne inimene ei tule ju perega staadionile, kui seal sellised tegelased ringi tõmbavad.

Auhind Big Daddy- See oleks Pohlakule loomulikult, justkui elutööauhind, aasta geenius oleks ta siis, kui suudaks KeRe käest staadioni lõpetamiseks vajaliku papi hankida.

aiFo
08.11.02, 13:35
Originally posted by troll

aasta geenius- Pasi Rautiainen / jumala õiuge jutt, et tema tõi tagasi põnevuse eesti meistrikatele. Võib-olla peab ka koondise hea esituse põhjuseid otsima selle tagant, et ka koduliigas pidi pidevalt pingutama ?

mhmh. n6us... v2gagi...

Arnole aasta geeniuse tiitli andmine oleks lihtsalt ettearvatav pugemine. Ja tegelikult, oleks eesti siis horvaatiat või belgiat võitnud, siis oleks uba teine asi.

horvaatia horvaatiaks ja belgia belgiaks... isegi kui need m2ngud oleks v6idetud, j22ksid nad ikkagi yhe teise m2ngu varju, mis kah aastal 2002 peeti ja mille V6IT arnol taskus on -- eesti v6itis venemaad!!! igal juhul aasta suursyndmus -- ja seda mitte ainult jalgpallis... arvan, et kui press hakkab aasta l6pus eestisyndmuste TOP\'e koostama, siis on 27. m2rts ysna t2htsal kohal...

aasta jalgpallijobu- ma pakuks täiesti uue nime välja- Rolf Ida-Virumaalt. Ma arvan, et teate keda mõtlen. Niigi on eesti meedias pidevalt jalgpallist juttu negatiivsete teemadega seoses ja siis veel mingi vend stabiilselt märatseb ka. Normaalne inimene ei tule ju perega staadionile, kui seal sellised tegelased ringi tõmbavad.

hmm... nujaa... sel teemal on siin ja seal r22gitud ja tehtud kah, aga arvan, et sellest miskit paremaks kyll ei muutu, kui rolfile see h2bistav tiitel kaela m22rida...:( pigem m6juks selline k2itumine pugemisena... negatiivne tiitel v6iks kaasas k2ia tegelasel, kes terve aasta v2ltel on jobuna k2itunud... aga kui v6tta n2iteks seesinane venemaam2ng, siis oli rolf yks vaffamaid f2nne sel yritusel... oeh...

n6ndamoodi siis...

cheers troll ja teised ka!:)

aiFo.

Artur
08.11.02, 14:04
Rääkides nüüd JALGPALLIGEENIUSEST .. Veiko Kampurast, kui Soccerneti loojast, kooshoidjast jne. Ei saa jätte märkimata, et tegemist on siiski üpris kitsale seltskonnale suunatud projektiga - mille kasutajatering piirneb kusagil 300-400 inimesega.

Jots, kui vaatad, siis on Soccerneti foorumi liikmeks registreerinud end praeguseks hetkeks juba 1670 inimest. Tõsi, et väga paljud neist aktiivsed postitajad pole, kuid julgen väita, et oma tuhatkond külastab siiski pidevalt foorumit ja Soccerneti portaali.

Ja kuidas sa saad rääkida kitsast ringist inimestest, kui Eesti koondise mänguks on kohale oodata umbes 3000 inimest. Niimoodi vaadates tundub see 1000 üpriski muljetavaldav number, nii et Soccerneti näol on tegu üritusega, mis hõlmab siiski üpriski suurt osa Eesti jalgpallipublikust.

Ning ega need sajad tuhanded foorumikülastajad kuskilt tulema saagi, sest Eestis lihtsalt nii palju jalgpallifänne ei leidu. Toetan omapoolt igati Veiko nimetamist Eesti Jalgpalligeeniuseks.

greenday
08.11.02, 17:19
Originally posted by Artur

Jots, kui vaatad, siis on Soccerneti foorumi liikmeks registreerinud end praeguseks hetkeks juba 1670 inimest. Tõsi, et väga paljud neist aktiivsed postitajad pole, kuid julgen väita, et oma tuhatkond külastab siiski pidevalt foorumit ja Soccerneti portaali.

Ja kuidas sa saad rääkida kitsast ringist inimestest, kui Eesti koondise mänguks on kohale oodata umbes 3000 inimest. Niimoodi vaadates tundub see 1000 üpriski muljetavaldav number, nii et Soccerneti näol on tegu üritusega, mis hõlmab siiski üpriski suurt osa Eesti jalgpallipublikust.

Ning ega need sajad tuhanded foorumikülastajad kuskilt tulema saagi, sest Eestis lihtsalt niipalju jalgpallifänne leidugi. Toetan omapoolt igati Veiko nimetamist Eesti Jalgpalligeeniuseks.

Respec.

troll
08.11.02, 20:49
Nii, AiFo eelnevas sõnavõtus on iva sees. Samas tahaks nagu vältida seda, et Jalgpallijobu tiitel kellelegi jalgpalli välisele antakse. Vaieldamatult on seda Savipäts&Co. See nagu selgelt devalveeriks ka tiitli väärtust ja annaks taas põhjust negatiivseteks pealkirjadeks ajalehtedes.

Olgem nüüd tegusad inimesed ja saagem aru sellest, et järgmised kolm aastat on Savisaare käes rahakraanid, ning tema ja ta kaastvõitlejate solvamisega me kaugele ei jõua. Kui seda raha ei tule, on kolme aasta pärast Lillekülas mitte staadion, vaid mingi vare, kus noored narkarid soome penskaritel suhu võtmas käivad. Savisaare Jalgpallijobuks nimetamine seega väga väär samm.

Siin nimetati küll aga ühte huvitavat nime- Valeri Maksimov. See sobiks ideaalselt. Kui näiteks Õhtuleht kirjutab mängueelsel päeval Eesti koondise ettevalmistusest, siis Postimehes on tihtipeale lugu kas moodsast viievõistlusest või naiste võrkpallist. Samuti on Maksimov tegelikult tegija ajakirjanik, kellelt nii eluvõõrast artiklit/arvamust ei suudaks küll kuidagi oodata.

Sellega seoses tuleb meelde seik Eesti-Portugali mängult Kadriorus. Eesti üritas parasjagu rünnata , ja mina, fänn, kargasin istmelt püsti, karjusin kõva häälega ja lehvitasin lippu, kuid selja tagant kostus vihaseid hüüdeid a la istu maha, me ei näe midagi. Ei mäleta hästi, aga need võisid olla Valeri ja ta perekond. :) :)

Jalgpall on oma olemuselt kirglik mäng ja selle eitamine on raudselt Jalgpallijobu tiitli vääriline. Eriti selle eitamine Eesti suurimas päevalehes.

Stinger
08.11.02, 21:17
Originally posted by troll

Vaieldamatult on seda Savipäts&Co.
Savisaare Jalgpallijobuks nimetamine seega väga väär samm.

Nagu vasturääkiv, või kuidas? Kuid mulle on õpetatud, et asju tuleb nimetada õigete sõnadega ja suurim pidur ning jobu Eesti jalgpallile on Savisaar&Co

See oli ka minu viimane ülesastumine selle teema raames:õnnelik:

PEACE

:reiv: :reiv: :reiv:

troll
08.11.02, 21:36
Samas tahaks nagu vältida seda, et Jalgpallijobu tiitel kellelegi jalgpalli välisele antakse. Vaieldamatult on seda Savipäts&Co

Õige tsiteering oleks see.

Loe ikka kõik korralikult läbi. Sinu osavat lõiget vaadates võiks oletada, et tegu ajakirjanikuga.

gwrns
17.11.02, 16:08
See \'geeniuse/jobu\' värk tundub praegu väga kummaline olevat. Mille järgi pakutakse inimesi yhele v6i teisele tiitlile kandideerima? Kas geenius on see, kes on fännidele k6ikse rohkem head teinud ja jobu see, kes fännidele pinda käinud? Rohkem subjektiivsemaid tiinitiitleid ei saakski välja pakkudagi. :viha: Miks neid tiitleid yldse jagatakse ja mida yleyldse selle tiitliga tahetakse saavutada?

OK, Veiko on olnud t6esti tubli ja yhendanud fännid t6eliselt m6nusaks seltskonnaks ja Savisaar&Co on käitunud nagu t6eline saastahunnik, kuid minu arvates on see parim viis, kuidas luua tiitel, mis kedagi ei huvita ja tegelikult isegi naeruvääristab meie m6nusat seltskonda. Pakun siin välja miskit, millel minu arvates v6ib vähe rohkem jumet olla.

Aasta Tegija (inimene, tänu kellele on Eesti jalgpall aasta jooksul märgatavalt huvitavamaks/paremaks läinud) - Siia pakuks kyll Pasit, sest ilma Levadia konkurentsita oleks Eesti liiga ikka t6eliselt mannetu urgas (muideks, enamus jalgpallihuvilisi väljaspool Eestit ei tea yhtegi Eesti tiimi peale Flora :)).

Aasta Mängija (keegi, ilma kelleta Eesti jalgpalli oleks raske ette kujutada) - siia pistan Piiroja, esiteks muidugi personaalse sympaatia pärast, kuid eelk6ige tema hiilgava kaitsetöö eest Eesti Koondise ridades. Samas, v6ibolla sobib siia m6ni täkk meie liigast?

Elutöö (tiitel mis hindab pikemaajalist panust ja on minu arvates märksa kaalukam ja olulisem kui yksk6ik milline yheaastatiitel) - Ainus, kes minu arvates sobib siia on Pohlak (no kurat, mees, kes paneb 2000 noort yle eesti jalgpalli mängima, väärib tiitlit). Temale on vastast vaat et v6imatu leida.

Aasta Fänn (inimene, kes on k6ikse rohkem teinud Eesti jalgpallifänluse edendamiseks v6i p6him6tteliselt tiitel, mis antakse tondile, kes JH seltskonnale k6ige enam meeldib) - ilmselgelt Veiko, sest ilma Soccernetita oleks Eesti fännlus sama hädine kui aastaid tagasi

Aasta Juhmard (inimene, kes on järjekindlalt yles näidanud äärmist ebakompetentsust jalgpallivaldkonnas ja oma käitumisega on Eesti jalgpalliarengud k6vasti pidurdanud; iga selle tiitli kandidaat peaks tegelikult äärmist piinlikust tundma) - siia on raske leida sobivat isikut, sest meie poliitikamaastik lausa kubiseb nendest. Justnimelt poliitikamaastik - minu arvates ei tohi olla niiv6rd piiratud, et pyyda leida geeniuseid ja jobusid vaid otseselt jalgpalliga seotud isikute hulgast. Ise arvan, et Savisaar sobiks päris hästi meie Juhmardiks - ta on päris järjekindlalt t6elisi pärleid poetanud: alustades Lillekyla probleemidest ja l6petades sellega et ta on Keskerakonnast :)

NB! Ja ma olen ikka purjus - v6ibolla peaks jalgpallijobuks tituleerima yldse selle kuju, kes mulle eile piiritust andis, tema panus jalgpalli on ju ka meeletu - muidu ma ju siin niiv6rd olulist Eesti jalgpallimaastikku kujundavat kirja ei kirjutaks :P

GWRN

PS! Ja kuidas kurat ma oma vana accoundi tagasi saan, kui ma parooli ei mäleta ja vana accoundi emaili ka lugeda ei saa.;) :deemon:

gwrns
17.11.02, 16:11
Kuradikurat :) Nii asjalik jutt kukkus välja, et lausa ise tahaks Aasta Tegija tiitlit :)

Rainman
17.11.02, 16:23
Originally posted by gwrns

Kuradikurat :) Nii asjalik jutt kukkus välja, et lausa ise tahaks Aasta Tegija tiitlit :)
Annaks sulle küll heameelega selle tiitli, sest pole sinu sulest juba pikemat aega midagi lugenud :P Esimese korra (ja ebakaine seisundi) kohta kukkus päris kobe välja :D

PS! Millal taas Tallinnas oled? Väiksed õlled tahavad lahendamist ;)

jjriado
17.11.02, 16:41
eeee..., äkki keegi seletaks mulle, mille poolest erinevd jobu ja juhmard.:)

gwrns
17.11.02, 16:48
Originally posted by jjriado

Ma ei tea kuidas sinuga on, aga jobu on ikka äärmiselt jobu s6na (nagu siin keegi juba eelpoolgi kirjutas). Juhmard tundus mulle vähe parem :)

jjriado
17.11.02, 16:56
Originally posted by gwrns

Originally posted by jjriado

Ma ei tea kuidas sinuga on, aga jobu on ikka äärmiselt jobu s6na (nagu siin keegi juba eelpoolgi kirjutas). Juhmard tundus mulle vähe parem :)

Eks see juhmard ole vist vähese neutraalsem jah. Aga see pole vist väga oluline. Vot see aasta mängija tiitel (fännide, mitte ajakirjanike poolt) oleks küll kõva sõna.:)

ROOTSI KUNN
18.11.02, 00:20
Aasta lõpus on ikka kombeks valida teatud inimesi ja neid siis vastavalt esile tõsta.
Jalgpallifännide ringkonnas on neid mõtteid mõlgutatud nii ja naa. Kui mäletate siis oleme isegi iga kuu parima mängia tiitleid üritanud anda ,kahjuks ei saanud asja.
Äkitselt on aga maha hüütud geeniuse ja jobu tiilite määramine. Ja jällegi on kõik toimunud nagu nõiaväel .
Ei mingit arutelu liikmete vahel ,ei mingit arutelu foorumis ,isegi mitte kõik juhatuse liikmed ei teadnud säärasest uudisest enne ,kui se juba välja oli kuulutatud.
Teade oli ju sisuliselt anonüümne - olgem ausad . Mina küll ei lugenud sellest teatest välja kas se oli juhatuse otsus või lihtsalt suvalise inimese väljamõeldis ,kel meediakanalitele hea juurdepääs. OK ! See selleks.
Edasi ! Mis sõnumit tahetakse nende väga kõlavate ,kuid samas üsna lapsikute(minu arvamus) tiitlitega edasi anda ?
Jalgpallihaigla pole küll selliste tiitlite väljaandmisest pikka aega unistanud nagu oli
pressiteates öeldud.:oih:
Tore oleks ,kui aastalõpus valitakse igast kategooriast enim silmapaistnud isik .
Miks just selline väljend ,, enim silmapaistnud ,, ? Mitte aga parim !
Aga sellepärast ,et alati leidub neid ,kes arvavad et parim oli keegi teine või parim olin mina . Enim silmapaistnud on neutraalne.
Kategooriaid võiks olla mitu: fänn , fännitar, kohtunik ,ajakirjanik,ametnik,treener, noortetreener ,mängiad (mees ,naine) jne.
Ja võiks siis olla ka üks negatiivne ,jalgpallivaenulik nimetus.:õnnelik:
Kõik see tuleks panna üldisele hääletusele ja kõik oleks tulemusega üpris rahul .
Kui veel lõpetuseks mõni sõna geeniusest ja jobust rääkida siis minu meelest üsna ebaõnnestunud tiitlid . Arvan ,et oleme ka midagi paremat suutelisd välja mõtlema.

Ja lõpetuseks !! Üritagem persoone leida ikkagi jalgpalli mitte aga poliitikaringkondadest .:)

kojamees
18.11.02, 13:23
Kunn see kõlab kuidagi banaalselt,fännitar.Minu jaoks pole selles midagi imelikku et fännavad nii mehed kui naised.Pigem tekitab naisfännide rõhutamine piinlikusetunnet,justkui loeme me iseennast ka friikideks ja räuskavaks meesteparveks ning üritame nüüd esiletuua ka naisi keda pigem huvitab jalgpall kui fännitari staatus.Vabandan ise juba ette kõigi naiste ees.:õnnelik: :doh: :õnnelik:

jansa
18.11.02, 15:11
Originally posted by kojamees

Kunn see kõlab kuidagi banaalselt,fännitar.Minu jaoks pole selles midagi imelikku et fännavad nii mehed kui naised.Pigem tekitab naisfännide rõhutamine piinlikusetunnet,justkui loeme me iseennast ka friikideks ja räuskavaks meesteparveks ning üritame nüüd esiletuua ka naisi keda pigem huvitab jalgpall kui fännitari staatus.Vabandan ise juba ette kõigi naiste ees.:õnnelik: :doh: :õnnelik:

... mitte midagi ei saanud sellest postitusest aru...:oih:

ROOTSI KUNN
27.11.02, 14:30
Aasta geenius ja jobu on siis lõpuks valitud . Kas kõik on sellega rahul - vaevalt küll
ja ega kunagi saakski vist sellist tulemust . Natuke tahaks sel teemal siiski arutleda .
Õigemini esiteks tahaks rohkem statistikat. Kui palju JH -liikmeid nende tiitlite valimisel osales ? Kui arvestada ,et samal ajal Wellis toimunud üritusel osales ligi 150 inimest ( ca 100 haiglast) siis ilmselt alla poolte . Kuid see polegi kõige tähtsam.
Minu meelest on just valimist tulemused need ,millele peaks tähelepanu pöörama .
JH- on väga vaikselt läinud sellest teemast mööda. Visati välja mingi protsentide arv ,mis mitte midagi ei ütle . See on jama. Kui palju konkreetselt keegi hääli sai ?
Kui palju hääletusel osales ? Kas osalesid ainult haigla liikmed ?Kes esitas kandidaadid?
Tiitlisaajaid ma kommenteerima ei hakka ,nagu mainisisn eks igaüks teeb oma valiku. Kuid ühest isikust ,kes tähelepanu pälvis tahaksin küll rääkida.
Ja tema nimi on -ROLF.
Olen halvas mõttes üllatunud ,et jalgpallifännid omade seast märtri on leidnud. Tegelikult ütlen ausalt välja ,et kõik kes Rolf peale näppu näitasid, müüksid ilmselt ka üksteist väga odavalt maha .Ja ega ma eriti ei imestagi ,et meil puudub omavaheline solidaarsus. Olen selle kurva tõsiasja endale juba ammu selgeks saanud.
Kui kevadel Eesti -Vene mängul enamusel pask püksis oli ja isegi oma lipu lasime ära varastada siis oli Rolf (rahvuselt venelane)ainuke ,kes kartmatult oleks võitlusse läinud ja seda Eesti lipu eest. Me oleme häbiväärsed ja tänamatud argpüksid . Vähe sellest mõned meist ,kes ülbelt Rolfi hukka mõistsid on ise sitta kokku keeranud ja mitte vähe.
Jah , Rolf teeb ka väärituid tegusid ,kuid ta ei ole mingi jobu. Ta ei ole kedagi sõrmeotsagagi puutunud , ta armastab ja tunneb jalgpalli , ta armastab Eesti koondist ja on rohkem fänn ,kui paljud siin soccernetis kirjutajatest .
See väike ,kuid väga vapra iseloomuga vene mehike ei reedaks mitte kunagi keda meie seast .
Oma Jalgpallihaigla kaaslaste kohta saan vaid mõne üksiku kohta seda öelda- kahjuks.
Sellepärast ongi mees minu silmis rohkem väärt ,kui need kes ta Jalgpallijobuks tituleerisid. Jobud on nad ise ja seda igas mõttes.:(

Stinger
27.11.02, 15:24
:oih:

Hellik
27.11.02, 16:37
Mulle isiklikult tundus nende valimiste juures kõige imelikumana see, et aasta jobu kategoorias mainiti ära ka Zelinski, Poom ja Pohlak. OK, Pohlaku puhul saan ma veel kuidagi aru, et tegemist on kellegi haiglase vihaga Flora vastu aga pakkuda koondise eest kolm väravat löönud Zelinskit või esiväravavaht Poomi??? Vot sellistele \"fännidele\" tuleks minu arust staadionitele sissepääs keelata, või vähemalt tuleks nad Jalgpallihaiglast välja visata!

jansa
27.11.02, 19:24

Mulle isiklikult tundus nende valimiste juures kõige imelikumana see, et aasta jobu kategoorias mainiti ära ka Zelinski, Poom ja Pohlak. OK, Pohlaku puhul saan ma veel kuidagi aru, et tegemist on kellegi haiglase vihaga Flora vastu aga pakkuda koondise eest kolm väravat löönud Zelinskit või esiväravavaht Poomi??? Vot sellistele \"fännidele\" tuleks minu arust staadionitele sissepääs keelata, või vähemalt tuleks nad Jalgpallihaiglast välja visata!

... toetan 100% eelnevat, n.ö. \"täiuslikkusest\" puudus vaid Operi nimi nimekirjast..., aga eks ilmselt rohkem mingi naljatabeliga tegemist oligi...:oih:

kojamees
28.11.02, 15:22
Kunnile; 150 (Wellingtoni inimest) oleks ju võinud Rolfi ka geeniuseks hääleteda.Küsitletute arv ei näita midagi.Lihtsalt selline oli küsitluse tulemus ja sellega tuleb leppida ka küsitluses osalematta JPH liikmetel.
Ehk teisisõnu:valimas ei käinud,ÄRA VIRISE.
Naljatabel jah.Pold seal ju küsimustki;kes oli Brasiilia parim:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

dreyd
28.11.02, 15:55
tea, kas savikas on võitja karika kätte ka saanu?:P

duff_K
30.11.02, 23:29
Minu arust väga popp valik et Savimees sai selle tiitli ainuke jama asi on et nüüd tal viha ainult jalgpalli vastu kasvab ja keerab veel veits sitta.

kojamees
01.12.02, 20:40
Ühe suurima erakonna esimees peaks niivõrd inteligentne küll olema ,et sellest omad järeldused teha.Kui aga solvub ja hakkab käkki väänama,on tegu armetu ja väikese inimesega keda suudavad vaat \"kes iganes\" solvata.Pigem rabelegu mees,et järgmine aasta olla geenius.
\"Kes ei ole meie poolt,see on meie vastu\" arvake ära kes ütles nii....:õlu: :õlu:

PHILIPZ
03.12.02, 00:46
kahju et teema la\"bi - muidu panex oma poolt va\"lja jobu ja geeniuse............

arroww
03.12.02, 03:09
aasta jobu..... eh, hm , levada vist ! afc, anna andeks.!:ingel4:

PHILIPZ
03.12.02, 19:32
tegelt panen ikka....

Geenius - sellist pole !
Jobu - nimetada yhte konkreetset inimest on raske, nimetaxin siin ko~iki neid kes jalgpalliarengut takistavad, selliseid inimesi on palju, isegi siin foorumis....

LootusFan
03.12.02, 19:43
George forever...Ainuke ultras, aga teie - rumalad jalgpallihaiglad. ei saa sellest üldse mitte midagi aru. Teie oskate ainult \"ME USUME EESTISSE\" ja \"VÕITLE, EESTI, VÕITLE\"...
EJL - polnye suki! Geogre - forever. Ultras - dont stop!:viha:

aiFo
27.11.03, 11:38
alo!

eile siis potsatas selline kiri postkasti:

Teist aastat järjest valib ligi 300-liikmeline fänniühendus Jalgpallihaigla aasta Jalgpalligeeniuse ja Jalgpallijobu.

Eesti Jalgpalligeeniuseks sobib inimene (jalgpallur, treener, funktsionär vm), kes on lõppeva aasta jooksul Eesti jalgpallis kõige rohkem positiivse külje pealt silma paistnud, teatas Jalgpallihaigla.

Eesti Jalgpallijobuks sobib inimene (jalgpallur, treener, funktsionär vm), kes on lõppeva aasta jooksul Eesti jalgpallis kõige rohkem negatiivse külje pealt silma paistnud.

Jalgpallihaigla liikmetel on võimalus on arvamust avaldada 3. detsembrini.

Oma seisukoha edastamiseks on kolm võimalust:
1) saata e-mail aadressil jalgpallihaigla@jalgpallihaigla.ee või
jalgpallihaigla@hot.ee
2) saata SMS (mitte helistada!) numbril 052 25 896
3) saata kiri aadressil Jalgpallihaigla, Luise 15-6, Tallinn

Sõnum peab sisaldama saatja eesnime, perekonnanime, hüüdnime, Jalgpallihaigla liikmekaardi numbrit, kontakttelefoni, Jalgpalligeenius 2003 nime, Jalgpallijobu 2003 nime ja ka lühikest põhjendust.

Eesti Jalgpalligeenius 2003 ja Eesti Jalgpallijobu 2003 kuulutatakse välja Eesti jalgpallifännide aastalõpupeol (aeg ja koht täpsustamisel, info saabub e-maili teel ja meedia kaudu), kuhu kutsutakse ka Jalgpalligeenius 2003 ja Jalgpallijobu 2003.

Eelmise aasta Eesti Jalgpalligeenius oli Eesti koondise ja FC Flora peatreener Arno Pijpers, Eesti Jalgpallijobu 2002 aga Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

kuiv6rd viimane aasta syndmused (eriti varasemad) enam hästi meeles ei ole (vanainimese asi..;)), siis paluksingi ärksamatel foorumlastel alustada ASJALIKKU diskussiooni, et siis hiljem saaks oma valikud teha möödunud aasta kohta.

omalt poolt pakuksin vast ... hmmm...

geenius:

MART POOM! ysna geniaalne tegu väravavahina esimest korda endise koduklubi vastu mängides värav lyya :) samas on mart muutumas yha rohkem ja rohkem persooniks, kelle arvamust kysitakse ja hinnatakse, seda nii inglismaal, kuid eriti eestis. ja ega mart kade poiss ei ole -- tema kommentaare elule-olule alati tore lugeda:)

jobu:

hmm... jobu nimetus nagu n6uaks, et seda anda miskile tegelasele, kes sihilikult s...a keerab. seega anda mängijale kehva esitluse eest oleks väär... keegi pakkus soccerneti kommentaarides pareikot... hmm, ma arvan, et saan tast aru ja pareiko seda häbistavat tiitlit ei vääri. KONSTANTIN NAHK on juba pisut teine tera. aga selle pijpersile tyngategemisega on ka asjad nii nagu nad on...

keegi poliitikutest? sobiks p6mst...:) pakuti VITSUTIT... a värskendage minu mälu, millega see härra sel aastal hakkama sai? v6i keegi teine poliitik-mutrikeeraja?

diskussioon las alata!!! :хnnelik:

pRmt!

aiFo.

Phillips
28.11.03, 01:48
jobuks pakuks bondarenkot..kui keegi mäletab veel.

zaz
28.11.03, 07:44
Aasta jobuks pean mina Mart Siimann:viha:, kelle asi polevat olnud A. Le Coq Arena - üks Eesti silmapaistvaim spordiehitis!

Aasta geenius võiks aga olla näiteks Radiolinja:oih: või peab inimene olema? Sel juhul oleks geenius Poom või miks mitte Kannik :lahe:

yheksa
28.11.03, 09:14
Originally posted by zaz

Aasta jobuks pean mina Mart Siimann:viha:, kelle asi polevat olnud A. Le Coq Arena - üks Eesti silmapaistvaim spordiehitis!

Aga täpsusta, miks peaks EOK asi olema alekokk areena?

Narr oleks ju arvata, et köik vähegi spordiga seotud ühendused (a la sportlaste ühendus, treenerite liit jnejnejne) peaks ennast kuidagi siduma jalgpallistaadioniga. Jah, riik ja linn ehk vöibolla küll, aga EOK?

Paluks mitte tulla jälle kirjutama milline kultuur ja eluviis jalgpall on, tean seda isegi.

jyriöö
28.11.03, 09:48
Kuid erinevalt sportlaste (ja muudest taolistest) ühendusest ning liitudest omab EOK piisavalt autoriteeti. Rahalise toetuse eraldamine pole loomulikult EOK ülesanne, kuid Eesti spordi arengule kaasaaitamine on ka nende teha. Kahjuks pole kuulda olnud, et Siimann staadioni praegust seisu oleks kommenteerinud ja probleemi oma organisatsiooni kaudu teadvustanud. EOK moraalne toetus omaks kindlasti suuremat kaalu kui nii mõnigi rahaline eraldis.

zaz
28.11.03, 13:41
Vähe sellest ta ju isegi ütles, et A. Le Coq Arena pole tema asi.
Minu teada on aga EOK eesti spordi katuseorganisatsioon. Ja kas jalgpall pole sport?:kaval:

Jux
28.11.03, 14:10
Teen copy & paste\'i oma kirjast Jalgpallihaiglale:

Aasta vutigeenius - Mart Poom.
On geniaalne idee minna ja lüüa peaga kaunis värav oma endise koduklubi vastu kohtumise lõpuminutitel ning teenida enneolematut tähelepanu ja austust. Poominatori õlu, laul etc. - mees on legend oma eluajal.

Aasta vutijobu - Valeri Bondarenko.
Treenerite kursuse eksamil spikerdamisega vahele jäämiseks peab lihtsalt jobu olema. No ei ole ju võimalik, et endine tipptreener murrab \"fair play\" reegleid. Jobu. Lihtsalt jobu.

eleka
28.11.03, 15:18
Kes Spordilehe lugeja on, see kindlasti mäletab EOK avaldust Maarjamäe staadioni kaitseks septembrikuu numbris, mis on pannud nii linna kui ka riigi tasandil asjad liikuma. Linn nüüd kaalub tõsiselt maa mittemüümist elamukruntideks.
Siiski on spordibaaside majandamine ja ehitamine eelkõige munitsipaalasutuste ja riigi küsimus, mitte mittetulundusühingutest spordiorganisatsioonide.

dreyd
28.11.03, 15:23
auhind läheb...

geenius- siia läheb vaid kaks nime- Luik ja Poom, või lisada Flora koondis, kes olid kodus parimad, käisid vangidele rõõmu tegemas, jne, jne? Kannikul on võimalus ehk kandideerida tuleval aastal?

jobu-no neid tegelinskeid, kes suuremal-vähemal määral musta pleki jalgpallile on jätnud on kahjuks palju. kindlasti ei tohiks tiitlit võita keegi mängijatest, kuna vaevalt nahk soomes või pareiko venemaal üldisemas laastus maarjamaa vuti arengut pidurdab, Pancheri nimi sobiks mingil määral isegi siia. Poliitikutest ei oska midagi kosta, mind lihtsalt ei huvita see. Ilmselt saaks ka sellest pundist mõne sobiva kandidaadi.

dede
29.11.03, 16:32
aasta jobu on juveman ja aasta geenius on riba.

greenday
29.11.03, 16:55
Aasta geenius: Janno Kivisild.

Juveman
29.11.03, 21:10
Originally posted by dede

aasta jobu on juveman ja aasta geenius on riba.

:D Tänan tiitli eest!!! Eks see tihe rebimine oli,a sa jäid kahjux napilt alla!!!:P

Marduk
29.11.03, 23:06
Geenius- M.Poom, kes on teinud sel aastal v2ga ilusaid m2nge koondise eest. T.Kink v6ib j2rgmist aastat oodata, kuid egas see eriti tavap2rane ole, et 17.-aastaselt eestlane tugevasse klubisse m2ngima p22seb.

Jobu- Tallinna linn. Ikka j2tkuvalt oma apaatsusega Arena suhtes. Ok saan aru, et see pole t2ielikult linna asi, kuid natuke huvi v6iks ikka yles n2idata mitte kaikaid kodaratesse loopida.

gaskoff
01.12.03, 18:47
Ma pakun, et jobuks võiks olla keegi Tartu jalgpallifunktsionäridest või siis nad kõik. See on ju totaalne jama, et Eesti suuruselt teisel linnal pole Meistriliiga tugevusega klubi, hea kui järgmine aasta keegi Esiliigaski mängib.

Epic
01.12.03, 18:55
Aasta geenius on raudselt Mart Poom! Miks? Sest lihtsalt pead geenius olema kui väravavahina kolli lööd ;)

xxxxxx
01.12.03, 19:37
Mina valiksin geeniuseks Poomi(teadagi mille eest) või Küttise (kauaaegne president võiks selle tiitli ikkagi saada) või siis Hamre (kuigi ta pole Eesti inimene, aga Arno pole ju ka.Samas pole ta ehk andnud väga suurt panust Eesti jalgpallielu arendamisse, kuid tubli mees ikkagi).
Jobuks võiks Bodarenko minugi poolest saada.:lahe:

greenday
01.12.03, 20:47
Originally posted by gaskoff

Ma pakun, et jobuks võiks olla keegi Tartu jalgpallifunktsionäridest või siis nad kõik. See on ju totaalne jama, et Eesti suuruselt teisel linnal pole Meistriliiga tugevusega klubi, hea kui järgmine aasta keegi Esiliigaski mängib.Tartus polegi jalgpallifunktsionäre ;)

Hogarth
01.12.03, 21:11
Ma pakun kohe mitu!!Geeniused-Mart Poom,natuke vähem geeniused Ragnar Klavan ja Enar Jääger!!Jobud-Pareiko,natuke vähem jobud on Tallinna linn ja Mart Siimann.:trafck:

Cerny Petr
02.12.03, 00:31
Kui meenutada puht emotsionaalselt, siis kõige suuremat rõõmu suutis valmistada muidugi Poomi värav:r66m17: . Kõige rumalamaks ja mõttetumaks individuaalseks teoks pean minagi Bondarenko nõmetsemist(ja ärgu keegi hakakugi teda välja vabandama).

Jaan
02.12.03, 05:46
Originally posted by Hogarth

Ma pakun kohe mitu!!Geeniused-Mart Poom,natuke vähem geeniused Ragnar Klavan ja Enar Jääger!!Jobud-Pareiko,natuke vähem jobud on Tallinna linn ja Mart Siimann.:trafck:

Pareiko? Miks? Kui Lemsalu enam-vähem samadel põhjustel ei tahtnud koondisse tulla, siis küll miskit kiunumist polnud kuulda eriti.

Martin
02.12.03, 08:20
Kahju, et mina vist hääletada ei saa.

Aasta jobuks nimetaks kohe Jalgpallihaigla - aasta sama koha peal tammumise tõttu. Kuhu on kadunud alguse uljus? Mis on aasta jooksul saavutatud või tehtud või arenetud?

Geenius - sellele aastal sihukest looma Eesti jalgpallis ei olnud. Järgmisel saab ehk Kannik. Seetõttu teeks aga üldaplausi Soccernet.ee saksa foorumi postitajatele. Nagu ikka. Edit: natuke avaldaks tunnustust tegelt ka mäkpiile, kes üritab sarnast asja läbi sõimuraju Inglismaa foorumis.

ROOTSI KUNN
02.12.03, 09:27
Originally posted by Martin

Kahju, et mina vist hääletada ei saa.

Aasta jobuks nimetaks kohe Jalgpallihaigla - aasta sama koha peal tammumise tõttu. Kuhu on kadunud alguse uljus? Mis on aasta jooksul saavutatud või tehtud või arenetud?

Geenius - sellele aastal sihukest looma Eesti jalgpallis ei olnud. Järgmisel saab ehk Kannik. Seetõttu teeks aga üldaplausi Soccernet.ee saksa foorumi postitajatele. Nagu ikka. Edit: natuke avaldaks tunnustust tegelt ka mäkpiile, kes üritab sarnast asja läbi sõimuraju Inglismaa foorumis.

Martini jutus on iva sees. Jalgpallihaiglast ning tema tegevusest on sisuliselt järele jäänud vaid nimi. Omal ajal hea tahtega loodud ühendus ei ole peale juhatuse lagunemist suutnud aasta jooksul mitte millegagi hakkama saada ja väärib Jobutiitlit
õigustatult.
Geeniuseid oleks mitu,kuid ühendaksin kõik nad ühe sõnaga- Jalgpalliportaal SOCCERNET ja tema tublid töösipelgad. Nad väärivad seda tiitlit kõige rohkem ,mõelge ise natuke ja saate kõik aru.

kojamees
03.12.03, 01:04
Martini jutus on iva sees. Jalgpallihaiglast ning tema tegevusest on sisuliselt järele jäänud vaid nimi. Omal ajal hea tahtega loodud ühendus ei ole peale juhatuse lagunemist suutnud aasta jooksul mitte millegagi hakkama saada ja väärib Jobutiitlit
Kas juhatusest ühe mehe välja arvamine on juhatuse lagunemine???Sina Kallis Rootsi Kunn pole kunagi Juhatusse kuulunud,nii et ära häma.Ja miks arvati juhatusest üks liige välja-äkki värskendaksid ka teiste mälu.
Aasta aruanne aga on suhteliselt ilmekas ja teguderohke,mida ei peaks häbenema mitte ükski organisatsioon :õlu: :õlu:

Hogarth
03.12.03, 07:35
Originally posted by Jaan

Originally posted by Hogarth

Pareiko? Miks? Kui Lemsalu enam-vähem samadel põhjustel ei tahtnud koondisse tulla, siis küll miskit kiunumist polnud kuulda eriti. Justnimelt enam vähem samadel põhjustel,aga vahel ja vahel on kah vahe sees.

Jaan
03.12.03, 08:18
Oojaa... milline siis? Põhjenda, huvitab kohe täitsa.

Pareiko väitis hiljutises Molodjozh Estoniis, et Pijpers olla lubanud mängitada seda kiiperit, kes oma klubis platsil käib. Aga Andorra vastu pani ikkagi platsile Poomi, kes oma klubis tol ajal kindlalt pingil istus. Ja seejärel \"õnnestus\" Pareikol mängida debütant-kaitseliini ees. Samas jäi kõlama mõte, et suure kriisi korral tuleks Pareiko ikka koondisele appi. Lugege muid asju ka kui Flora pressiteataeid. Mitte, et emb-kumb neist sulatõsi oleks, aga vastaspoole arvamuse teadmine aitab alati natuke.

kyps
03.12.03, 08:45
Enesekriitika on küll voorus, aga siiski arvan et Jalgpallihaiglat jobuks valida on vale. Lihtsalt juba sellel põhjusel, et sellega kahandatakse geeniuse tiitli väärtust. Keda huvitab, kes mingi nn. jobu arvates geenius on?

greenday
03.12.03, 10:34
Originally posted by kyps

Enesekriitika on küll voorus, aga siiski arvan et Jalgpallihaiglat jobuks valida on vale. Lihtsalt juba sellel põhjusel, et sellega kahandatakse geeniuse tiitli väärtust. Keda huvitab, kes mingi nn. jobu arvates geenius on? heheh, hea point. jobu valib geeniust.

Jux
03.12.03, 11:39

Aasta aruanne aga on suhteliselt ilmekas ja teguderohke,mida ei peaks häbenema mitte ükski organisatsioon

Küsin niisama, mitte norimise mõttes, kas seda aruannet oleks võimalik ka kuskil kirjalikul kujul näha? Usun, et nii mõnedki kaugemad Tallinna-välised JH liikmed sooviksid teada, mida juhtkond käesoleval aastal korda on saatnud.

kojamees
03.12.03, 11:54
Aasta alguses ,ikka aasta alguses.Kuigi ei sooviks seda niisama ülesse riputada-tundub kohati liigagi Jalgpallihaigla kiitmisena :)Eesmärgid mis said püstitatud on ületatud ja tunne on tõesti MEGA :)

Martin
03.12.03, 12:11
Lihtsalt huvi pärast - kas uue aasta alguses on lõpuks põhikirja ka võimalik näha? Ning kas üldkoosolek on veel mitme aasta taga?

13
03.12.03, 16:12

Lihtsalt huvi pärast - kas uue aasta alguses on lõpuks põhikirja ka võimalik näha? Ning kas üldkoosolek on veel mitme aasta taga?

Ka minu arvates on see Jalgpallihaigla värk kuidagi ära vajunud:(Minu teada peaks sellele organisatsioonil ka juhatus olema.Sooviks juhatuse liikmete kommentaare.

jansa
04.12.03, 11:52

Kas juhatusest ühe mehe välja arvamine on juhatuse lagunemine???Sina Kallis Rootsi Kunn pole kunagi Juhatusse kuulunud,nii et ära häma.Ja miks arvati juhatusest üks liige välja-äkki värskendaksid ka teiste mälu.
Aasta aruanne aga on suhteliselt ilmekas ja teguderohke,mida ei peaks häbenema mitte ükski organisatsioon :õlu: :õlu:

... ainult armastus jalgpalli vastu ja lootus et Eesti vutifännid uute tuulte puhudes taas ühtsemalt ühe mütsi alla koonduksid ei luba mul ja seetõttu ma ka ei taha/saa seda eelpoolkõneleja postitust kommenteerida... liivakastimängude aeg peaks kord lõppema.

Geeniuse tiitli annaksin
1.SLÕhtulehele/Vaher/Põldoja ja CO. - kui kõige enam operatiivse Eesti jalgpalliinfo ja kommentaaride edastajale ja arvamuste kujundajatele massimeedias.
2. firmale American Tours - kes vaatamata sellele et EJL oli neile ca. miljon võlgu lennutas koondist ja fänne ikkagi alagrupi- ja sõprusmängudele (kes vähegi turundusega ja marketingiga kokkupuutunud on ja teadlikud meie reisibüroode raamatupidamise köögipoolest kujutavad ette mida tähendab väiksel firmal milline miinus käive) - elik siis AASTA JALGPALLISÕBRALIKUM tiitel neile
Jobu tiitel (väga ebaõnnestunud nimevalik ...sic!) - tandem TallinnaLinnaVAlitsus vs. Pohlak kes ei suuda omavahel kompromissi leida staadionikompleksi lõpuni ehitusel ja haldamisküsimustes - mistõttu kannatavad mängijad ja jalgpallifännid...:(

P.S. kindlasti eisaa JHle anda aastajobu tiitlit sest mingit tegevust on aastalõikes siiski märgata (koduleht, afterpartyd) , aga regressi tiitel kui ta olemas oleks oleks paslik...olgem ausad sellist entusiasmi ja forseeritust nagu aasta tagasi - sellest ei ole midagi kahjuks järele jäänud... aga kõik võib muutuda ..loodame parimat..PEACE

Miq
05.12.03, 08:29

P.S. kindlasti eisaa JHle anda aastajobu tiitlit sest mingit tegevust on aastalõikes siiski märgata (koduleht, afterpartyd) , aga regressi tiitel kui ta olemas oleks oleks paslik...olgem ausad sellist entusiasmi ja forseeritust nagu aasta tagasi - sellest ei ole midagi kahjuks järele jäänud... aga kõik võib muutuda ..loodame parimat..PEACE

Jobu tiitlit on jah pisut raske JH-le anda, aga oleme ausad, kodulehe valmissaamine ja üheaegselt 3 afterparty korraldamine ei ole just teab mis saavutused millega hõisata. Kuna ma olen teatud põhjustel olnud JH tegemistest pisut kaugemal ja suurt midagi pole kuulnud sellest, siis ootan igatahes huviga uut aastat ja aastaaruannet, mis peaks kõikidele liikmetele olema kättesaadav.
Aga rääkides Aasta Jobu tiitlist, siis eile juhtusin vaatama saadet Tegelik KesKus, kus Juku-Kalle Raid lahkas Noole Europarlamenti valimise teemat ja tõi paralleeli et kui Nool läheb Europarlamentim, siis võiks ju Eesti Jalgpallikoondises mängida ka ülekaaluline Mart Laar ja suitsetav Carmen Kass. Nool arvas sellepeale et sportlikust resultaadist lähtudes pole vahet, kas mängivad Laar ja Kass või praegune koondis, tulemused on ühesugused. Ausaltöeldes ajas natuke pasa keema see asi, et mees, kes on küll jah võitnud päris mitu tiitlit, aga samas sellisel alal, mida maailmas harrastab miljoneid kordi vähem inimesi, lihtsalt mõnitab teisi sportlaseid. No ma lihtsalt ei saa aru temast.

Strike11
05.12.03, 11:59
Ka mina kuulsin seda Noole juttu. Pole see mees kuangi eriti meeldinud ja teisi sportlasi halvustada ikka ei tohiks niimoodi. Ise on tippseltskondades liikunud tegelane ja peaks teadma küll, kui raske tööga midagi saavutatakse.

kaala
05.12.03, 14:00
ma ikkagi mõtlen, et jobutiitel peaks minema ikka sellele kes on jalgpalli vastu kuidagi olnud või midgi pahasti teinud vms. jalgpallihaigla on nagu jalgpalli vastu kuidagi olnud? ei usu.jobutiitlit ta kindlasti ei vääri, arvan mina

greenday
05.12.03, 14:18
Noole jutt oli suht mage jah, jättis mulje lapsikust kadedusest...

13
05.12.03, 14:40
Respecta ,jansa.Jobu tiitel võiks ikkagi küll Pohlakule minna.tema jäärapäisus on mu arvates rohkem selle staadioni mitte valmimise taga.Miks tal oli uut varuväljakut vaja???Kas vana ei kõlvanud enam.Selle raha eest mis sinna pani oleks võinud staadionit parem kõpitseda.Vana oleks sobińud küll veel.Samuti ei oska mees valida mida on ilus rääkida meedias ja mida mitte.Hea näide eilne Õhtuleht kus ta Leetma teemal sõna võttis.Isegi kui oli nii nagu ta rääkis pole ilus selliseid asju meedias kaagutada.See näitab ,et Pohlak on lihtsalt nii lapsik ,et ei suuda üle olla oma solvumistest.Saa palub täiskasvanuks hr.Pohlak.

Geeniuse tiitel võik minna Sergei Ratnikovile.Tänu temale suutis TVMK Florale just vastu hakat nii palju kui ta hakkas.karikavõit hea näide mu arust.Meistriliigas läks muidugi nagu läks,aga ilma TVMK ta oleks hoopis igavam olnud.Samuti väärib austust mehe eesti keele oskus mis suht haruldane vene rahvusest treenerit hulgas.

Lühidalt - geeniuse tiitel Ratkale:)

yheksa
05.12.03, 14:41
Kisub OffTopicuks aga noh mis seal ikka :)
Soovitan lugeda novembrikuu Sporditähe Vaapo Vaheri veergu. Noolest on seal juttu küll jah. Aga noh ega Nool ei kuulugi vist väga mötlevate sportlaste hulka, ta enne ütleb ja siis mötleb (kui mötleb!) :myts7:

ethan
05.12.03, 16:05
Sattusin ka Noolt eile kuulama, ning kuigi ma samal ajal olin mõtetega natuke eemal kirjutades referaati isadusest ;) jäi mulle mulje, et pigem oli võrdlus selline: reaalne praegune koondis ning Laar ja Kass mängivad oma tiimiga omasuguste seas, ehk siis mitte väga labaselt kompromiteeriv ütlus.

Samas, ega Nool eriti mõttega oma jutule tavaliselt järgi ei jõua küll, niiet võis ka teisiti mõelda.

Miq
08.12.03, 00:00
Originally posted by 13
Respecta ,jansa.Jobu tiitel võiks ikkagi küll Pohlakule minna.tema jäärapäisus on mu arvates rohkem selle staadioni mitte valmimise taga.Miks tal oli uut varuväljakut vaja???Kas vana ei kõlvanud enam.Selle raha eest mis sinna pani oleks võinud staadionit parem kõpitseda.Vana oleks sobińud küll veel.Samuti ei oska mees valida mida on ilus rääkida meedias ja mida mitte.Hea näide eilne Õhtuleht kus ta Leetma teemal sõna võttis.Isegi kui oli nii nagu ta rääkis pole ilus selliseid asju meedias kaagutada.See näitab ,et Pohlak on lihtsalt nii lapsik ,et ei suuda üle olla oma solvumistest.Saa palub täiskasvanuks hr.Pohlak.

Anname jah jobu tiitli mehele, kellele Eesti jalgpall võlgneb ikka masendavalt palju. Samas oleks ju lahe mängida Lätiga viiki, mille järel kuuevarbaliste peatreener ameti maha paneb, nagu San Marino tegi. Vaata kui mitu päeva saaks veel tähistada. 13, paraku oleme siiski pisut kaugemale jõudnud, minu arvates õnneks. Rääkides uuest varuväljaku ehitamisest - oled sa vanal mänginud viimasel ajal? Oled sa uuel mänginud? Üks on ikkagi veel eelmise põlvkonna kattega, ilma mingite kommunikatsioonisüsteemideta katte all, teine on ikkagi väga hea kattega (kuigi jah, Kotka staadionil kulutati korralikumalt tehes raha kindlasti paremini). Ja kui vaadata Flora trennide aegu, siis on õhtupoole mõlemal väljakul väga palju nii suuri kui väikseid pallureid. Valiks siis üldse Aasta jobuks Pijpersi, kellelpolnud just erilielt sel aastal saavutusi millega hõisata või Levada, kes oma jäärapäisuse tõttu ei ehita uut staadionit?
Üldiselt mul poleks absoluutselt midagi selle vastu kui Ratnikov kuulutada aasta geeniuseks, väga sümpaatne treener on, aga ausaltöeldes, 13, ma sult nüüd sellist lauslollust ka ei oodanud.:doh:

yheksa
08.12.03, 08:39
Originally posted by Miq
Valiks siis üldse Aasta jobuks Pijpersi, kellelpolnud just erilielt sel aastal saavutusi millega hõisata ....

Viia FC Flora meeskond läbi hooaja ilma ühegi kaotuseta. See on saavutus vöi mitte? :myts7:

jansa
08.12.03, 10:17
Originally posted by 13

Geeniuse tiitel võik minna Sergei Ratnikovile.Tänu temale suutis TVMK Florale just vastu hakat nii palju kui ta hakkas.karikavõit hea näide mu arust.Meistriliigas läks muidugi nagu läks,aga ilma TVMK ta oleks hoopis igavam olnud.Samuti väärib austust mehe eesti keele oskus mis suht haruldane vene rahvusest treenerit hulgas.

Lühidalt - geeniuse tiitel Ratkale:)

... palun mind mitte valesti tõlgendada : ma pakkusin seda jobu tiitlit n.ö. tervele situatsioonile mis on kujunenud jalgpallistatka ehitamise ümber, milles ei leita kompromisse kahe osapoole poolt FCF/Pohlak - TLV... Aivar võiks ka ise veidikene oma sirget selga kasvõi natukenegi kummardada sest kaks kõva kivi head jahu ei jahvata... mõnikord tuleb selleks et edasi minna veidi endale tuhka pähe raputada...:oih:
Ehkki Pohlaku enese- ja põhimõttekindlus ka sellises olukorras mulle meeldib...ainult et hetkel mängib selline jäärapäisus tema ja fännide kahjuks...

marabella666
08.12.03, 10:35
Pijeprs on kindlasti hea treener ja vääriks geeniuse tiitlit, kuid ometi ei makskaks unustada koondise halba aastat. No jah, tegelt ju ei olnud halb aasta. Aga kui arvestada seda, et Läti jõudis meist märksa kaugemale, siis tekivad mitmed küsimused.
Floraga tegi Pijepres fantastilise aasta .... kahjuks jäi see fantastika Eestisse.... Euroopas oli Flora siiski null ja ka koondiselt oleks natuke enamat oodanud, sest eks alati loodetakse piiri tagant tulnud meestelt rohkemat. Loogiline, et ega nad mingid ebajumalad pole, aga ikkagi.... Samamoodi tegi ka Hamre super hooaja, aga jällegi ainult Eestis.... otsustavas mängus Tiraspoliga suutis ta silma jääda ainult sellega, et jättis neli head võimalust löömata.
Seega pakuks geeniuseks Mart Poomi - pole ühtegi halba sõna tema kohta öelda.
Jobu tuleks tõenäoliselt valida linnavalitusest... kahju, et härra Pancheri juba Saapamaale naasis.... ta oleks muidu tõsine favoriit olnud... või siiski- kui reeglid lubavad, siis kloun Pancheri vääriks auhinda :lahe:

ROOTSI KUNN
08.12.03, 11:05
Miks käib jutt ainult väga tuntud inimestest? Poom sai juba niigi aasta parima tiitli ja Arnoga ei üllata me samuti kedagi.
Miks mitte valida geeniuseks keegi vähem tuntud inimene väljastpoolt Tallinna näit;
keegi Saaremaa omavalitsuse tegelane või Põlva JK Lootuse president . Seal on inimesed teinud ära väga suure töö ,Kuressaares on suurepärane kunstmuru ja valgustusega staadion ja Põlvasse tuleb samalaadne juba tuleval aastal. Minu meelest on need tegemised sama tähtsad või tähtsamadki ,kui Inglise esiliigas väravaid lüüa.:)

2mSööt3mMööda
08.12.03, 11:26
Originally posted by ROOTSI KUNN

Miks käib jutt ainult väga tuntud inimestest? Poom sai juba niigi aasta parima tiitli ja Arnoga ei üllata me samuti kedagi.
Miks mitte valida geeniuseks keegi vähem tuntud inimene väljastpoolt Tallinna näit;
keegi Saaremaa omavalitsuse tegelane või Põlva JK Lootuse president . Seal on inimesed teinud ära väga suure töö ,Kuressaares on suurepärane kunstmuru ja valgustusega staadion ja Põlvasse tuleb samalaadne juba tuleval aastal. Minu meelest on need tegemised sama tähtsad või tähtsamadki ,kui Inglise esiliigas väravaid lüüa.:)

Äkki sellepärast, et suuremal enamusel pole õrna aimugi, kes seal tegusid teevad? Päris loogiline või mis? :)

Martin
08.12.03, 11:29
Võin sulle vastata ka.

Võidavad ikka need, kes kogu aeg nähtaval on. Rahva teada-tuntud kangelased (a\'la Poom või Pijpers või Oper või Pohlak vms). Isegi kui nad midagi erilist ei tee. Ja vihatakse ikka neid, kes tunduvad pahad olema. Süüvida ei viitsi ju eriti keegi.

P.S. Ja Yheksale - Miq tegi irooniat.
P.S.S. Ja Miqule - kui ma elu aeg tubli olen ja mingil päeval ikka totaalse jamaga hakkama saan - see ikka väärib jobu tiitlit küll. Kui auhinda antakse üldisete saavutuste eest läbi aegade, siis võib postuumselt nt. Kassile või mõnele teisele vanale Eesti staarile ju ka jagada. Olid nemad tollal rahva kangelased. Nii tobe, kui see auhind ka pole, siis natuke võiks ta eelmist kalendriaastat ikka peegeldada.

ROOTSI KUNN
08.12.03, 18:24
Originally posted by daywalker

Originally posted by ROOTSI KUNN

Äkki sellepärast, et suuremal enamusel pole õrna aimugi, kes seal tegusid teevad? Päris loogiline või mis? :)

Point ongi selles ,et kelle jaoks me geeniust ja jobu valime . Kui geenius on kellegi tunnustamiseks siis pole minu meelest oluline ,kui tuntud see inimene on avalikkusele.
Geeniuse tiitliga kaasnebki tuntus ja tunnustus tema tööle.
Jobu tiitliga kaasneb samuti tuntus ainult ,et negatiivne.

Martin
09.12.03, 11:01
Nende tiitlitega ei kaasne mingi kuulsus. Enda jaoks nimetatakse.

Mätas
09.12.03, 15:05
Jobuks pakuksin oma vana kooli direktorit. Vene ajal peksti lapsed staadionit korrastama, aga see oli vähemalt korras ja külalapsed said palli taguda selle asemel et pättusi teha. Praegune pilt on lihtsalt jube, mutimullahunnikud vaatavad mulluse kõdu alt välja, väravad ära väänatud ja võrgud ribadeks. Rohujuuretasandil rahvasport ära likvideeritud.

13
11.12.03, 09:02
Originally posted by Miq

Anname jah jobu tiitli mehele, kellele Eesti jalgpall võlgneb ikka masendavalt palju. Samas oleks ju lahe mängida Lätiga viiki, mille järel kuuevarbaliste peatreener ameti maha paneb, nagu San Marino tegi. Vaata kui mitu päeva saaks veel tähistada. 13, paraku oleme siiski pisut kaugemale jõudnud, minu arvates õnneks. Rääkides uuest varuväljaku ehitamisest - oled sa vanal mänginud viimasel ajal? Oled sa uuel mänginud? Üks on ikkagi veel eelmise põlvkonna kattega, ilma mingite kommunikatsioonisüsteemideta katte all, teine on ikkagi väga hea kattega (kuigi jah, Kotka staadionil kulutati korralikumalt tehes raha kindlasti paremini). Ja kui vaadata Flora trennide aegu, siis on õhtupoole mõlemal väljakul väga palju nii suuri kui väikseid pallureid. Valiks siis üldse Aasta jobuks Pijpersi, kellelpolnud just erilielt sel aastal saavutusi millega hõisata või Levada, kes oma jäärapäisuse tõttu ei ehita uut staadionit?
Üldiselt mul poleks absoluutselt midagi selle vastu kui Ratnikov kuulutada aasta geeniuseks, väga sümpaatne treener on, aga ausaltöeldes, 13, ma sult nüüd sellist lauslollust ka ei oodanud.:doh:

Mida ta siis nii palju ikka andnud on???
Pooliku staadioni???
Sassis suhted poliitikutega???
Maksmata palgad Flora mängijatele???

Puude taga ikka metsa näed,Miq???

13
11.12.03, 09:03
Originally posted by yheksa

Originally posted by Miq
Valiks siis üldse Aasta jobuks Pijpersi, kellelpolnud just erilielt sel aastal saavutusi millega hõisata ....

Viia FC Flora meeskond läbi hooaja ilma ühegi kaotuseta. See on saavutus vöi mitte? :myts7:

Megairw....seega siis karika võitis Flora???

sicmic
11.12.03, 17:11
13: arvesta ka selle variandiga, et ilma Pohlakuta poleks võibolla pooltki staadionit...

ja yheksa, mulle isiklikult tundub, et Miqu lauses on tunda irooniat...:kaval: Kuid natuke jama oleks sama mees 2 aastat järjest võitjaks kuulutada :D

Minu kandidaadid ja arvamus lühidalt:

Jalgpalligeenius 2003: Tor Henning Hamre (teod platsil räägivad enda eest, loodetavasti võetakse temast eeskuju)
Jalgpallijobu 2003: Konstantin Nahk (suhtumise eest, kui kutsuti oma koondist esindama...)

Muuseas, millal/kus see tulemuste, mis peaksid nüüdseks selged olema, avalikustamine toimub?:doh:

Miq
12.12.03, 08:23
Originally posted by 13
Pooliku staadioni???

Mida ta siis andnud on? - Ma ei tea, kas siinkohal tuleb välja asjaolu, et sinu Eesti Jalgpall algas 2001 aasta mängust Eesti-Holland, aga uuri natukene, mis toimus 90ndate alguses, kus jalgpall oli suuresti umbvenelaste pärusmaa ja peatreeneriteks olid Piir ja Ubakivi. Ja kui palju on Eestis jalgpalliklubisid, mille noortesüsteeme annaks võrrelda Flora omaga? Umbes 0. Eriti veel silmas pidades kvantiteeti, ehk siis andes tegevust paljudele lastele nii Tallinnas kui ka väga paljudes teistes kohtades üle Eesti. Ok, Pohlaku tegevuses on olnud mõned arusaamatud ja suht egoistlikud lükked ka, aga ma arvan et ilma temata oleks me ikka väga sitad ka koondise tasemel, rääkimata klubidest.
Poolik staadion? - Kurat, näita mulle kes oleks ehitanud mitmesaja miljonilise eelarvega staadioni valmis? Me käiks vaataks ikka veel mänge Kadrioru odade ja ketastega persekeeratud kergejõustikustaadionil. Noh, eks see oli omamoodi tore enne mängu Kadrioru pargis paar päeva õlut libistada ja jaurata, aga Lilleküla staadionil on ikka mängu väga palju parem vaadata.
Sassis suhted poliitikutega? - Pohlak on vist selline inimene, kellega eriti võimalik vaielda ja kompromisse teha ei ole. Tema suur miinus. Samas ei saa ka Tallinna linnaisadele ette heita suurt jalgpalli, jalgpallifännide ja üldse spordiarmastust. Kui leitakse pool miljonit mingite kuradi \" majade jõulupakkide sarnaseks muutmisele\", siis võiks ju pikemas perspektiivis investeerida ka staadionisse. Seda enam et kui näiteks šotlastega on mäng, tõuseb Tallinna baaride käive mitmekordseks, seega ka kaudsed tulud nii Tallinna kui ka riigi eelarvesse.
Maksmata palgad mängijatele? - ega see asi ka klubile au ei tee, samas pole nagu mängijatelt eriti nurinat kuulda olnud. Ja see on nüüd küll nagu viimane asi, mille pärast Pohlak tuleks jalgpallijobuks valida.

Üldiselt ma näen puude taga metsa, aga tundub et sa ei näe või ei taha vahepeal midagi näha.

Martin
12.12.03, 11:46
Miq, auhindu annakse vastavalt aastale mitte elutööle. Ülejäänud jutuga võib osas nõustuda, kuid samas ka vaielda, kuid ei viitsi, las teised suravad, kes tahavad. Kuid kui nii edasi lasti, siis polegi varsti kellelegi anda, sest \"teened ilgelt suured\" või aint need kellele saab \"kunagi ütles halvasti\".

mcnamara
12.12.03, 14:41
Originally posted by Miq
Mida ta siis andnud on? - Ma ei tea, kas siinkohal tuleb välja asjaolu, et sinu Eesti Jalgpall algas 2001 aasta mängust Eesti-Holland, aga uuri natukene, mis toimus 90ndate alguses, kus jalgpall oli suuresti umbvenelaste pärusmaa ja peatreeneriteks olid Piir ja Ubakivi.

Ka ei viitsi eriti jaurata, aga Piiri ja Ubakivi vahele võrdusmärki panna oleks nüüd küll kurjast. Kui ise seda aega ei mäleta - tasuks vast vähemalt Olev Reimi raamat läbi lugeda. Ubakivi oli eestimeelse ja eestikeelse jalgpalli sümbol. Kahjuks tol hetkel lihtsalt mitte piisavalt tark treener. Ja eks need mängijadki olid siis pisut teist masti mehed.
Aga tegelt muidugi off-topic...

13
13.12.03, 19:15
Originally posted by Miq

Originally posted by 13
Pooliku staadioni???

Mida ta siis andnud on? - Ma ei tea, kas siinkohal tuleb välja asjaolu, et sinu Eesti Jalgpall algas 2001 aasta mängust Eesti-Holland, aga uuri natukene, mis toimus 90ndate alguses, kus jalgpall oli suuresti umbvenelaste pärusmaa ja peatreeneriteks olid Piir ja Ubakivi. Ja kui palju on Eestis jalgpalliklubisid, mille noortesüsteeme annaks võrrelda Flora omaga? Umbes 0. Eriti veel silmas pidades kvantiteeti, ehk siis andes tegevust paljudele lastele nii Tallinnas kui ka väga paljudes teistes kohtades üle Eesti. Ok, Pohlaku tegevuses on olnud mõned arusaamatud ja suht egoistlikud lükked ka, aga ma arvan et ilma temata oleks me ikka väga sitad ka koondise tasemel, rääkimata klubidest.
Poolik staadion? - Kurat, näita mulle kes oleks ehitanud mitmesaja miljonilise eelarvega staadioni valmis? Me käiks vaataks ikka veel mänge Kadrioru odade ja ketastega persekeeratud kergejõustikustaadionil. Noh, eks see oli omamoodi tore enne mängu Kadrioru pargis paar päeva õlut libistada ja jaurata, aga Lilleküla staadionil on ikka mängu väga palju parem vaadata.
Sassis suhted poliitikutega? - Pohlak on vist selline inimene, kellega eriti võimalik vaielda ja kompromisse teha ei ole. Tema suur miinus. Samas ei saa ka Tallinna linnaisadele ette heita suurt jalgpalli, jalgpallifännide ja üldse spordiarmastust. Kui leitakse pool miljonit mingite kuradi \" majade jõulupakkide sarnaseks muutmisele\", siis võiks ju pikemas perspektiivis investeerida ka staadionisse. Seda enam et kui näiteks šotlastega on mäng, tõuseb Tallinna baaride käive mitmekordseks, seega ka kaudsed tulud nii Tallinna kui ka riigi eelarvesse.
Maksmata palgad mängijatele? - ega see asi ka klubile au ei tee, samas pole nagu mängijatelt eriti nurinat kuulda olnud. Ja see on nüüd küll nagu viimane asi, mille pärast Pohlak tuleks jalgpallijobuks valida.

Üldiselt ma näen puude taga metsa, aga tundub et sa ei näe või ei taha vahepeal midagi näha.

Kammoon Miq,isiklikult tunnen nii mõndagi venda isiklikult kes Ubakivi all trenni teinud 80 ndatel ja neil pole küll midagi halba tema kohta öelda.Kiidavad ainult teda.tänapäeva treenereid ei anna Ubakiviga võrrelda.tänapäeva treenerid hoiavad poisse nagu sitta pilpa peal.Uba vähemalt julges karmi kätt tõsta ,kui vaja....üldiselt ma ei viitsi sinuga jahuda sel teemal.veendusin juba küll,et põhimõtteliselt sa nõustusid mu väidetega.sinu arvates ei vääri Pohlak jobu tiitlit vanade teenete eest.Aga kaua sa ikka vanast rasvast elad.....üldiselt on mu arust tema aeg läbi...aeg oleks teed kellegile teisele anda:)

INCE
21.12.03, 21:03
Originally posted by 13

...sinu arvates ei vääri Pohlak jobu tiitlit vanade teenete eest.Aga kaua sa ikka vanast rasvast elad.....üldiselt on mu arust tema aeg läbi...aeg oleks teed kellegile teisele anda:)

Jobud ja geeniused küll selleks korraks valitud, aga hinge jääb alati küsimus - kas said ikka need kõige õigemad ?
Aga siit siis küsimus sulle. Sinu meelest on Pohlaku aeg läbi ja oleks aeg teed kellegile teisele anda, aga KES ON SEE TEINE JA KELLELE TA PEAKS TEED ANDMA ??? :oih:
Kui sa sellele küsimusele vastaks, no seisaksin raudselt sinu kanditatuuri taga järgmise aasta jalgpalligeeniuse nimel :kaval: :kaval: :kaval:

13
22.12.03, 11:08
Originally posted by INCE

[Aga siit siis küsimus sulle. Sinu meelest on Pohlaku aeg läbi ja oleks aeg teed kellegile teisele anda, aga KES ON SEE TEINE JA KELLELE TA PEAKS TEED ANDMA ??? :oih:
Kui sa sellele küsimusele vastaks, no seisaksin raudselt sinu kanditatuuri taga järgmise aasta jalgpalligeeniuse nimel :kaval: :kaval: :kaval:

Asendamatuid inimesi pole olemas.

yheksa
22.12.03, 11:28
Originally posted by 13

[Aga siit siis küsimus sulle. Sinu meelest on Pohlaku aeg läbi ja oleks aeg teed kellegile teisele anda, aga KES ON SEE TEINE JA KELLELE TA PEAKS TEED ANDMA ??? :oih:

Asendamatuid inimesi pole olemas.

Sellele tõenäoliselt keegi vastu ei vaidlegi. Aga samas, sa ei vastand ju küsimusele.... ehk et ettepanek :segadus: :myts7:

Martin
22.12.03, 12:08
See on ju täiesti idiootne asi, mida arutada. Mõistusega inimesed peaks siin ikka kõik olema, kes kirjutanud on. Võiks öelda, et olen ebameeldivalt üllatunud. Esiteks - miks üldse kedagi alati asendama peab, miks ei võiks olla lihtne konkurents? Ja miks alati on vaja kedagi pakkuda, kui tekib, las siis tekib, ega kedagi tekitada saa. Ja teiseks - kui antakse aasta preemiaid, siis tasuks objektiivselt ikka aastat analüüsida, mitte mäletusi heietada vanadest headest aegadest, mil rohi veel rohelisem oli.

INCE
22.12.03, 13:16

See on ju täiesti idiootne asi, mida arutada. Mõistusega inimesed peaks siin ikka kõik olema, kes kirjutanud on. Võiks öelda, et olen ebameeldivalt üllatunud. Esiteks - miks üldse kedagi alati asendama peab, miks ei võiks olla lihtne konkurents? Ja miks alati on vaja kedagi pakkuda, kui tekib, las siis tekib, ega kedagi tekitada saa. Ja teiseks - kui antakse aasta preemiaid, siis tasuks objektiivselt ikka aastat analüüsida, mitte mäletusi heietada vanadest headest aegadest, mil rohi veel rohelisem oli.

Oh sind demagoogi küll :P Ehk pakud välja mudeli , kuidas siis seda konkurentsi arendada ? Ja kas siin ilmas ikka midagi niisama iseenesest tekib? Ma saan aru, et kui me sooviks kedagi teist eesti jalgpalli vedamas näha, siis see inimene peaks juba tänaseks olema ilma sündinud :kaval: ehk juba mõne teogagi silma paistnud ??? Pole see asi nii idiootne arutada midagi. Loomulikult on konstruktiivne kriitika alati olnud edasiviivaks jõuks, aga pakkuge siis ka lahendusi või mõtteid ... või kui teil neid ei ole, siis olge lihtsalt vait, jääb parem mulje.
Aastapreemiate suhtes olen 100% nõus, loeb hetk ja selle pikkus on täpselt 1 aasta.

zaz
22.12.03, 14:36
See on ju lihtne konkurent-järeltulija pohlakule on täitsa olemas - V. Levada:P

Martin
22.12.03, 14:57
Oh sind demagoogi küll :P Ehk pakud välja mudeli , kuidas siis seda konkurentsi arendada ? Ja kas siin ilmas ikka midagi niisama iseenesest tekib? Ma saan aru, et kui me sooviks kedagi teist eesti jalgpalli vedamas näha, siis see inimene peaks juba tänaseks olema ilma sündinud :kaval: ehk juba mõne teogagi silma paistnud ??? Pole see asi nii idiootne arutada midagi.

Jään endale kindlaks, et täiesti idiootne on selliseid asju arutata, sest seda pole reaalselt võimalik teha. Kui keegi tekib, siis ta tekib. Huvitav kui paljud Chelsea fännid arutasid enne Romani tulekut, et mis siis küll saaks, kuid mingi Vene giogolo tuleks ja raha lennutama hakkaks? Ei ole ju reaalne arutlusteema.

Seetõttu pole vaja siin kiunuda, et kas järgmine müütiline tegelane on Kaur Kender või Neinar Seli. Who the fuck knows. Kui kuskilt tuleb, siis tuleb.

Ainuke asi, mida arutada saaks on see, et kui kerge see tulemine oleks. Arvatavasti väga raske, sest 1) süsteem on väga kindlalt paigas (k.a. onupojad), 2) Eesti mängijate valik või pigem selle puudumine, 3) turu mõttetus.

Seega võib suht kindlalt öelda, et mitte sittagi ei muutu. Same shit, just a different year.

Ahjaaa, vankrit ei saa kunagi vedada ainult üks inimene, sest siis seisaks vanker suht paigal. Mis omakorda pole just hetkeseisu vaadates vale. Kuid see selleks.

Jux
16.12.04, 01:13
Puhume aga teemasse elu sisse!

Niisiis kutsub taas Jalgpallihaigla omi liikmeid avaldama arvamust 2004. jalgpalliaasta suhtes. Kes oli Eesti jalgpalli nõrgim lüli? Kes osutus tropiks või ingliks? Kes on jobu ja geenius?

Igal juhul oleks mõistlik oma arvamusest teada anda nii siinsamas teemas kui ka panna teele sarnased mõtted 20. detsembriks aadressil jalgpallihaigla@jalgpallihaigla.ee, et saaks teha kokkuvõtteid ning jagada geeniusele ja jobule väärilist tunnustust.

Minu valik anno 2004:

EESTI JALGPALLIGEENIUS 2004 - Tarmo Rüütli, Tallinna Levadia peatreener. Tõi itaallasest treeneri asemel lõpuks Levadia kastanid taas tulest välja ning viis Levadia UEFA karikasarja teise ringi. Kolmas ring oli nii-nii lähedal... Hoolimata sellest, et Rüütli pole just kõige säravam suhtleja, annab ta omamoodi eeskuju ka sellega, et omandab ülikooliharidust ning kasvatab oma pojast vutimeest.

EESTI JALGPALLIJOBU(D) 2004 - see suurepärane tiitel peaks kuuluma TV3 juhatusele. Ei suutnud kohe kuidagi CL hooaja alguses uskuda, et selline videosalvestuste sari kokku keeratakse. Masendav! Hoolimata negatiivsest tagasisidest ei võtnud telekanal mitte essugi ette ning jätkab sama jama. Teatavasti ongi see üks jobu tunnusi - ei adu tagasisidet ega võta midagi ette.

marcello
16.12.04, 01:47
Juxi kandidaadid saavad ka minu hääle!

Edson
16.12.04, 09:34
EESTI JALGPALLIGEENIUS 2004 - Tarmo Rüütli.
EESTI JALGPALLIJOBU 2004 - Marko Kaljuveer- kõige rumalamate kommentaaride eest. Näiteid on kogunenud juba liiga palju.

Sellest loogikast ma aru ei saa miks peaks jobu tiitli andma telekanalile kes püüab anda endast parima ja näitab vähemalt kokkuvõtteid (TV3 CL kokkuvõtted). Teised kanalid ei näita midagi ju.

Jux
16.12.04, 09:41
Algselt postitas Edson

Sellest loogikast ma aru ei saa miks peaks jobu tiitli andma telekanalile kes püüab anda endast parima ja näitab vähemalt kokkuvõtteid (TV3 CL kokkuvõtted). Teised kanalid ei näita midagi ju.

Kas see on tõesti endast parema andmine, kui CL kokkuvõte lastakse eetrisse kell 03.20 öösel? Oled sa ausalt spetsiaaselt seks tarbeks Une-Mati minema saatnud ning Lauri Pihlapi saate ZTV vaatamise üle elanud???

Point ongi see, et TV3 ei anna minu arust endast parimat, vaid lihtsalt kasutab halval moel ära CL mängude näitamise ainuõigust Eestis.

kympa10
16.12.04, 14:10
Algselt postitas Edson

EESTI JALGPALLIJOBU 2004 - Marko Kaljuveer- kõige rumalamate kommentaaride eest. Näiteid on kogunenud juba liiga palju.

olen nõus, et tema kommentaarid on \"vastupandamatud\", kuid kas teda sellepärast kohe jobuks teha:doh:, ise arvan, et ta on ikkagi ETV sporditoimetusest kõige suurema panuse andnud, et suvine EM ja EESTI koondise mängud sel aastal ilusti telekasti jõudsid, nii et mees väärib siiski pigem kiitust:kaval:

GEENIUS - Tarmo Rüütli (tundub et tuleb ülekaalukas võit hääletusel)

JOBU - TV3 (nad lausa nagu rõhutaksid oma videosalvestustes, et ega see jalgpall tegelikult ei koti ju kedagi:viha: ,kuid kes olen siin mina neid kritiseerima - suutsin ju ainult 10 min sel hooajal CL\'i nende kanalilt vahtida)

Igaljuhul oleks põnev jälgida, kas TV3 oma spordiuudistes ka selle tulemuse julgeb ära mainida:P , kui see tõesti peaks nii minema

Kebab
16.12.04, 14:47
Pole küll haigla liige ja arvan, et juba pakutud kandidaadid on head. Ise tahaks siiski juba selleks, et kandidaate rohkem välja käia, pakkuda alternatiivsed kandidaadid.

Jalgpalligeenius - Taavi Rähn. Suutis läbi lüüa tugevas Ukraina klubis ja näitas kõigile kritiseerijatele, et ta on väga hea jalgpallur. Suutis tõusta \"jobust\" geeniuseks. See ei ole lihtne, kuid mees näitas ja näitab tegudega, et on väärt mängija ja sobiv kandidaat aasta geeniuse tiitlile. Kes oleks uskunud, et Taavist nii hea mängija saab?

Jalgpallijobu (ei meeldi mulle see väljend, nõrk ja labane) - ilma mingi kahtluseta Aivar Pohlak. Mees kelle tegude tõttu on eesti jalgpalli maine see aasta kõvasti kahjustada saanud. Raskusi elemntaarsel suhtelemisel, ingorantsus, oma vigade mittetunnistamine, mille tõttu jalgpall on aastaga kõvasti vähikäiku teinud. Negatiivse aura loomine. Pijpersi tüliga lahkumine. Käärimine jalgpalliringkondades. ja veel ühtteist.

Noonik
16.12.04, 15:31
Juxiga ühel meelel Geeniuse suhtes.

Geenius 2004 - Tarmo Rüütli ... samas kui geeniuseks saaks valida meeskonda, siis võiks Geenius 2004 olla kogu Tallinna Levadia (ega\'s ainult treener ei viinud meeskonna võidule)

Jobu 2004 - Cl\'i vaatan Viasat Spordi pealt ja muudelt sati kanalitelt, seega TV3 ja kommentaatoritega pole otseseid kokkupuuteid olnud sel aastal. Jobuks pean ma sel aastal Aivar Pohlakut kõigi skandaalide pärast mis tal Pijepersiga olid jne.
Miks me ei võiks kõik rahus elada? :lahe:

ethan
16.12.04, 21:06
Ma üldiselt põhjendama ei vaevu, aga kes nomineerisid Pohlaku sellele mõnevõrra naljakale \"Jalgpallijobu\" tiitlile, väärivad ise seda tiitlit koos oma arulagedusega.

Aasta geenius: Tarmo Rüütli.
Aasta jobu, kui peaks valima: Jüri Pihel siis vist? TV3 ühesõnaga, mitte et ma TV3-lt kunagi jalgpalli vaadanud oleks...

Ahsoo, õnneks pole ma JPH liige :)

Kebab
17.12.04, 10:12
Ma juba ootasin, millal mind jobuks ristitakse. Igal inimesel on õigus oma arvamusele ning pole sinu asi mind seepärast hukka mõista. Ma tõin ka mõned põhjendused, eks!? Küsin, kas ei või esitada vää??? Olen nüüd kohe mingi jobu vää?

Toon veel kandidaate.

Jalgpalligeenius - Ethan. Seetõttu, et ta julgeb vaese Pohlaku kaitseks välja astuda.
Jalgpallijobu - Kebab. Julges Pohlaku esitada jalgpallijobu kandidaadiks.

:viha:

Matis
17.12.04, 11:04
Jalgpalligeenius - Tarmo Rüütli (eelkõige südide mängude eest euromängudes)
Jalgpallijobu - TV3 juhatus (hilised tunnid on ikkagi magamiseks, mitte kordusmängude vaatamiseks):viha:

Jorgan
17.12.04, 13:08
millal need tulemused teatavaks tehakse?

Jux
17.12.04, 13:28
Algselt postitas Jorgan

millal need tulemused teatavaks tehakse?

Eesti Jalgpalligeenius 2004 ja Eesti jalgpallijobu 2004 kuulutatakse avalikult välja Eesti jalgpallifännide peol (aeg ja koht täpsustamisel, info saabub e-mailitsi ja meedia kaudu), kuhu kutsutakse ka Jalgpalligeenius 2004 ja Jalgpallijobu 2004.

Igal juhul kuni 20. detsembrini saab veel oma panust lõpptulemusse anda.

sosku
17.12.04, 17:32
Aasta geenius: CITV. Koduse vuti tele-ekraanile toomise eest.
Aasta jobu: Eduard Võrk. Häbematu sahkerdamise (protokolli teadlikult valede nimede all meeste märkimine) eest 2. liigas.

17
17.12.04, 20:39
Ühtin Juxi arvamusega.
Aasta geenius - Tarmo Rüütli
Aasta jobu - TV3

kaala
17.12.04, 21:52
Algselt postitas 17

Ühtin Juxi arvamusega.
Aasta jobu - TV3
kogu tv3 kutsutakse seda uhket auhinda vastu võtma?:silm5:

ethan
18.12.04, 16:18
Algselt postitas Kebab
Jalgpalligeenius - Ethan. Seetõttu, et ta julgeb vaese Pohlaku kaitseks välja astuda.

Tänan & chill out!

Litmanen37
18.12.04, 16:46
Aasta jobu - Aivar Pohlak

2mSööt3mMööda
18.12.04, 18:06
Ei oska mingit uut ideed välja tuua

Aasta geenius - Tarmo Rüütli - tegi Levadiaga väga head tööd. Kusagi taga pool keegi mainis, et Rüütli on tubli sest kasvatab enda pojast jalgpallurit vms. Huvi pärast küsin, et kui vana ta poeg on, kus mängib ja vb veel midagi tema kohta kui on infot.
Aasta jobu - TV3 juhatus - Mitte et ma ise minevikus oleks kõike mänge tv3-e pealt vaadanud aga siiski on parem kui on suurem valik live mängude vahel valida. Nendele inimestele, kellel pole võimalust vaadata muid kanaleid peale eesti omade kadus võimalus nautida live tippjalgpalli.

Hellik
18.12.04, 18:24
Kui õigesti mäletan, siis on JH jobude-geeniuste valimine eelmistel aastatel uudiskünnise ületanud küll (ka TV3s), seega ootan juba põnevusega esimesi \"Seitsmeseid uudiseid\" peale tulemuste väljakuulutamist :)

ethan
18.12.04, 18:58
Algselt postitas daywalker
Huvi pärast küsin, et kui vana ta poeg on, kus mängib ja vb veel midagi tema kohta kui on infot.

aga palun (http://www.soccernet.ee/koosseisud.php?pid=1838)

marcello
19.12.04, 14:05
Jalgpallihaigla võiks lasnamäele minna tv3-e ja jobu tiitel pidulikult üle anda.Ärge unustage \"kõik ahju\" plagu kaasa võtmast:P

räim
19.12.04, 14:43
Aasta geenius - CITV
Aasta jobu - TV3

Corinthian
19.12.04, 15:38
Aasta geeniuseks pakuks - oh imet - Indrek Kanniku, kes kiibitsejate meelehärmiks suutis poliitikutelt Ale Coq Arena lõplikuks välja ehitamiseks (sorry Martin, polegi enam põhjust irinaks) vajalikud finantsid välja kaubelda. Kes lühikese aja jooksul on suutnud EJL-i töö viia täiesti uuele tasandile.

Aasta jobuks - 13 ja kaala , kes mingitel (ainult neile teada olevatel \"põhjustel\" ) jalgpalli vastast vihkamist ja antipropagandat õhutavad. Kellel vähegi tahtmist, võib ise analüüsida foorumis erinevate topicute alt teatud kindla perioodilisusega ja ilmselgelt ühese sisuga eelpoolnimetatud isikute poolt teostatud postitusi.

kaala
19.12.04, 15:39
Algselt postitas räim

Aasta geenius - CITV
Aasta jobu - TV3
aasa geeinus-tarmo rüütli
aasta jobu-CITV, kuna ainult tallinased saavad seda telekast kaeda. see on ju narrimine
:myts6:

siim089
19.12.04, 16:32
Aasta geenius - Tarmo Rüütli (eduka esinemise eest meistriliigas, karikasarjas ning üle pika aja Eesti klubiga Uefa sarjast edasi)
Aasta jobu - ma annaks kohe mitu tiitlit Viljandi Linnavalitsus(jalgpallivaenuline poliitika), Tv3 (meistri liiga mitte näitamise eest enam ostylekandena),
Aasta come-back - mingis m6ttes ju eelmine aasta olnud jalgpallijobu Bodarenko tuli venemaa 3 liigast Narva Transi esirivvi treenerite kohepealt

marcello
19.12.04, 18:13
Algselt postitas kaala

Algselt postitas räim

Aasta geenius - CITV
Aasta jobu - TV3
aasta jobu-CITV, kuna ainult tallinased saavad seda telekast kaeda. see on ju narrimine

Selle eest jobu tiitel anda,et citv ainult tallinnas nähtav on?Teadmiseks et ega ta tallinnaski kõigile nähtav ei ole.Peab olema kaabelfirma klient ja siis pole ka kindel,et seda näed.Mina olen STV klient,oli vahepeal citv,enam jälle pole.Keegi ei keela sul teha oma telekanal,leia rahalised ja tehnilised vahjendid ja transleeri oma kanalit üle eesti.

Darren
19.12.04, 18:39
Ma pole küll Jalgpallihaigla liige, kuid ütleks siiski mõne sõna TV3 kaitseks.
Ühelt poolt on kindlasti halb, et TV3 otseülekandena jalgpalli enam ei näita, kuid kindlasti on sellel mingi objektiivne seletus. Vaevalt, et TV3 üleöö Vilbat tegema hakkas, kui ikka vaatajaid piisavalt pole ja eetriaega TV3-le kasulikumalt rakendada saab, siis mis neil üle peaks jääma? Ega TV3 ole mingi kohalik ematereesa, et peaks jalgpalli, või mõnda muud spordiala tingimata heast tahtest näitama.
Kes tahab meistrite liigat otseülekandena näha, see teeb selle jaoks ka asjakohaseid kulutusi või pingutusi - läheb sõbra poole või pubisse vaatama, muretseb kaabel-tv, sat-tv või leiab mõne muu mõistliku lahenduse.

kaala
19.12.04, 18:44
Algselt postitas marcello

Algselt postitas kaala

Algselt postitas räim

Aasta geenius - CITV
Aasta jobu - TV3

Selle eest jobu tiitel anda,et citv ainult tallinnas nähtav on?Teadmiseks et ega ta tallinnaski kõigile nähtav ei ole.Peab olema kaabelfirma klient ja siis pole ka kindel,et seda näed.Mina olen STV klient,oli vahepeal citv,enam jälle pole.Keegi ei keela sul teha oma telekanal,leia rahalised ja tehnilised vahjendid ja transleeri oma kanalit üle eesti.
mille eest siis veel? mul lihtsalt pole kellegile seda jobu tiitlit anda, see oli parim ja mõistlikum lahendus miu poolt:silm1:

Martin
19.12.04, 18:51
Algselt postitas Darren

Ühelt poolt on kindlasti halb, et TV3 otseülekandena jalgpalli enam ei näita, kuid kindlasti on sellel mingi objektiivne seletus. Vaevalt, et TV3 üleöö Vilbat tegema hakkas, kui ikka vaatajaid piisavalt pole ja eetriaega TV3-le kasulikumalt rakendada saab, siis mis neil üle peaks jääma? Ega TV3 ole mingi kohalik ematereesa, et peaks jalgpalli, või mõnda muud spordiala tingimata heast tahtest näitama.
Kes tahab meistrite liigat otseülekandena näha, see teeb selle jaoks ka asjakohaseid kulutusi või pingutusi - läheb sõbra poole või pubisse vaatama, muretseb kaabel-tv, sat-tv või leiab mõne muu mõistliku lahenduse.

Word! Natuke mõistust on siin foorumis ikka säilinud :P

marcello
19.12.04, 19:03
Algselt postitas kaala

Algselt postitas kaala

Algselt postitas räim

Aasta geenius - CITV
Aasta jobu - TV3

mille eest siis veel? mul lihtsalt pole kellegile seda jobu tiitlit anda, see oli parim ja mõistlikum lahendus miu poolt:silm1:

Et siis sinu meelest on citv hirmus jobukari kuna nad pole leidnud rahalisi vahendeid,et terve Eesti neid näeks?
On sul mingigi ettekujutus mismoodi telekanali tegemine käib?minul ka ei ole aga,et see hirmsat pappi nõuab siis lahmima lambist ei hakka

marcello
19.12.04, 19:08
Algselt postitas Darren

Mõnes mõttes ok jutt.Aga,et vaatajaid vähe siis võiks tv3 ise ka vaeva näha,normaalne kommentaator (Luik näiteks) tooks kindlasti paljud vaatajad kodumaise telekanali juurde tagasi,mängude valik,räägitakse,et viasat kirjutab ette millist näidata võib aga viasat ju näitab 2 ja 3 pealt erinevaid mänge,seega peaks olema ka võimalus valida.Ja valida tuleks ikka eeldatav põnevusmäng mitte kellegi isiklik klubiline eelistus (mardisalu)

kaala
19.12.04, 19:17

Algselt postitas kaala

Algselt postitas kaala

Algselt postitas räim

Aasta geenius - CITV
Aasta jobu - TV3

Et siis sinu meelest on citv hirmus jobukari kuna nad pole leidnud rahalisi vahendeid,et terve Eesti neid näeks?
On sul mingigi ettekujutus mismoodi telekanali tegemine käib?minul ka ei ole aga,et see hirmsat pappi nõuab siis lahmima lambist ei hakka
kes meist siin lahmib? ma ütlesin, et mul pole kellegile seda jobu tiitlit anda, CITV oli ainus lahendus. see on ju sama asi, kui ma näiteks kõikidele foorumi indreku nimelistele jagan kommi, aga teised ei saa. sellel lihtsall põhjusel, et ei jätku

marcello
19.12.04, 19:23
Sama asi jah,täpselt üks ühele:D
geenius
whatever

kaala
19.12.04, 19:31

Sama asi jah,täpselt üks ühele:D
geenius
whatever
ma tahan sulle lihtsalt õelda, et rüütli sobib suurepäraselt geeniuseks, aga vot jobu kandidaati ei leidnud. CITV oli ainuke variant...miks inimesed väljaspool harjumaad vesistama peavad, kui samal ajal tallinna rahvas vutti vahib:doh:

marcello
19.12.04, 19:36
ok,arusaadav.
Asi aga nii nagu ütlesin-mitte kõik ei näe citv,ela kus tahes tallinnas.Mina eeldaks,et kui citv jätkab nii eksisteerimist kui ka vuti ülekandeid ka kolme aasta pärast ja pole levinud tallinnast kaugemale siis on ta selle tiitili ära teeninud.Praegu veel mitte,sest kanal uus ja noor ja ka vuti ülekannetes käib selline kompamine.

ethan
19.12.04, 20:06
Algselt postitas Darren

Veel jääb üle Viljandi linnavalitsusele tiitli andmine põhjusel, et nende linna esindusmeeskond (milline pallimänguala Viljandis veel Meistriliigas mängib?) peab mudamülkas mängima, ning Tallinnas treenima, sest Viljandis pole selleks piisavaid tingimusi.

Darreni jutuga muidu täiesti nõus jah :)

Edit: et ma ei tunduks JPH liikmena - ma ei ole JPH liige :oih:

Jux
20.12.04, 09:36
Algselt postitas Darren

Jah, olgem ausad, jalgpall pole veel Eestis teab mis kasumlik äri ning ega \"Pealtnägijat\" või \"Ärapanijat\" troonilt ei tõuka. Siiski olgu öeldud, et aastal 2003 teenis TV3 30 miljonit EEK kasumit, mistõttu tundub, et ahnus ajab upakile. Üks on selge, selline absurdsus nagu CL-i näitamine videosalvestusena on puhas vutisõbra narrimine!

Loomulikult on pubisse mineku ealistel TV3 teemast poogen, alati saab ju kuskilt vaadata. Aga mõeldes veel põhikooli noore peale, kes alles on valimas oma \"lemmikspordiala\", siis neile teeb küll TV3 karuteene.

13
20.12.04, 09:39
Algselt postitas Corinthian

Aasta geeniuseks pakuks - oh imet - Indrek Kanniku, kes kiibitsejate meelehärmiks suutis poliitikutelt Ale Coq Arena lõplikuks välja ehitamiseks (sorry Martin, polegi enam põhjust irinaks) vajalikud finantsid välja kaubelda. Kes lühikese aja jooksul on suutnud EJL-i töö viia täiesti uuele tasandile.

Aasta jobuks - 13 ja kaala , kes mingitel (ainult neile teada olevatel \"põhjustel\" ) jalgpalli vastast vihkamist ja antipropagandat õhutavad. Kellel vähegi tahtmist, võib ise analüüsida foorumis erinevate topicute alt teatud kindla perioodilisusega ja ilmselgelt ühese sisuga eelpoolnimetatud isikute poolt teostatud postitusi.

Irw ...milline see uus tasand seal Jalgpalliliidus on???Minu arust on seal viimased aastad koguaeg muutusteta olnud.Otsustab ainult üks mees.

Ma ei levita jalgpalli vastast antipropagandat.Lihtsalt on mul oma arvamus EJL.Kahjuks ei lähe minu arvamus enamuse omaga kokku ja seetõttu olen paljudele pinnuks silmas.Igatahes jään kindlaks oma arvamusele ,et EJL vajab suuri muudatusi.Nii nagu seal asjad käivad ei ole kohased ühelegi demokraatlikule riigile.Aga Aasat JOBU tiitli vastu pole mul midagi .Võtaksin seda kui väikest komplimenti ja tunnustust ,et mu jutt pole hüüdja hääl kõrbes :D

kaala
20.12.04, 11:57
Algselt postitas Corinthian

ei saa aru, kuhu sa sihid. sellegipoolest võtan tiitli auga vastu:reiv:

bomb
20.12.04, 13:30
TV 3 nii palju, et ülipõnevat Formeli 1 ja Schumaheri sõite :D näitab ükskõik ,mis kell aga jalgpall on tõrjutud sellisele kellaajale (kunagi näitas kanal 2 hilisöösel samal ajal lauppäeval eurootikat), et see ei ole normaalne. Kokkuvõttes, kas TV 3 üldisemalt VIASAT arvab , et jalgpall on nagu playboy show, mida peab hilisöösel näitama et alaealised ei nääks.:P

laurenzo
21.12.04, 10:42
mida peab hilisöösel näitama et alaealised ei nääks.

Sain tuju jälle heaks, selle nädala lemmiksõna on mul NÄÄKS :D. Sitaks lahe, eriti kirjapilt.

Harrastaja
01.01.05, 03:15
Ja kes on siis geenius ja jobu :D

Villem
01.01.05, 09:44
Sina näiteks?

nulgur
01.01.05, 13:03
geenius - parts
jobu - pohlak

Bianconera
01.01.05, 13:20
Aasta geenius(ed)-Väsimatud Eesti koondise toetajad, kes hoiavad koondisele pöialt ka halvematel päevadel
Aasta jobu-Pohlak, ta on lihtsalt nii ebameeldiv ja kõik ta teod pole just kaa parimate killast

siim089
02.01.05, 20:44
Aasta teoks võix kasv6i nimetada siis tuhande fänni minekut lätti :)

figo19
03.01.05, 00:29
Aasta geenius(ed)-FC Levadia juhtkond ja meeskond ja Eesti koondise fännid.
Aasta jobu-TV3

Karla
03.01.05, 05:13
aaasta geenius pohlak:D
aasta jobu tv3

marabella666
04.01.05, 20:41
geenius -Rüütli. tegi seda, mida ei suutnud ei pasi, bondarenko ega itaallane
jobu - TV 3. Las häbenevad oma tegu

nulgur
04.01.05, 23:31
ma vaatan, et siin pannakse jobuks TV3...
sorry tõesti kui ei tea, aga mis ta tegi siis?

Karla
04.01.05, 23:34
Algselt postitas nulgur

tegid seda,et ei hakkanud meistrite liiga mänge otseülekandes näitama.

-822

Bianconera
04.01.05, 23:34
Algselt postitas nulgur

Sellepärest, et ta näitab mänge väga hilja, mäng on siis tegelikult juba poole peal.Aga nüüd on asi vist muutumas?

marcello
04.01.05, 23:41
Algselt postitas Bianconera

Algselt postitas nulgur

Sellepärest, et ta näitab mänge väga hilja, mäng on siis tegelikult juba poole peal.Aga nüüd on asi vist muutumas?
mängud lausa läbi selleks ajaks kui tv3 neid näiatama hakkab

Mr. Piggy
05.01.05, 09:27
Ega siin suurt mõelda pole jah:
geenius: Rüütli - hetkel tõenäoliselt parim eesti soost treener
jobu: tv3 - teadagi mille eest, sellise võtte peale ikka peab kohe tulema

Jaak
05.01.05, 10:43
Algselt postitas Mr. Piggy

kusjuures saateke nimega Koosolek,millele parema eetriaja saamise pärast CL mängude otseülekannetest loobuti, pannakse üldse kinni,kuna ei tonud piisavalt vaatajaid!:D

Neth
06.01.05, 17:08
Geeniused - 1) Meie 1000 kes elasime kaasa koondisele Lätis:silm4: - midagi täiesti uut ja positiivset meie jalgpalli-fänluse ajaloos
2) Rüütli koos Levadia\'ga - polnud just hea vaadata Flora hävimist, kuid samas toob see loodetavasti kaasa koduse liiga tugevnemise pikemas perspektiivis

Jobu/läbikukkuja/jne - 1) Ka minusilmis läheks tiitel Pohlakule - austan teda ja ta tegusi meie jalgpalli kultuuri heaks, kuid tema \"stiil\" lahkuvate treeneritega suhteid lõhkuda ei jäta just head maiku Eesti jalgpallile, olgugi et - it takes two to tango!

2) TV3 - krt, kunagi sai sealt isegi Premier League vaadatud (kui ma ei eksi nüüd) ja enam ei näe CL\'gi otse?! Mis toimub!!??:oih: Ei taha kohe kuidagi uskuda, et rahvas mängude ajal tv ette ei satu, samuti ei usu ma, et nätieks saatel koosolek oleks suurem vaatajaskond kui CL\'i mängudel oleks/oli. Kunagi sai ka mingi uurimustöö TV3\'e kohta tehtud ja nende andmete järgi, mis minu kätte sattusid, oli küll CL\'i mängudel üpriski suur publikum.

Red Devil
06.01.05, 18:12
Algselt postitas Neth

2) TV3 - krt, kunagi sai sealt isegi Premier League vaadatud (kui ma ei eksi nüüd) ja enam ei näe CL\'gi otse?! Mis toimub!!??:oih: Ei taha kohe kuidagi uskuda, et rahvas mängude ajal tv ette ei satu, samuti ei usu ma, et nätieks saatel koosolek oleks suurem vaatajaskond kui CL\'i mängudel oleks/oli. Kunagi sai ka mingi uurimustöö TV3\'e kohta tehtud ja nende andmete järgi, mis minu kätte sattusid, oli küll CL\'i mängudel üpriski suur publikum.

Premier League mänge näitas ikkagi TV1, vähemalt minu mäletamist mööda.

jansa
06.01.05, 23:01
Algselt postitas Red Devil

Algselt postitas Neth

Premier League mänge näitas ikkagi TV1, vähemalt minu mäletamist mööda.

minu mäletamist mööda Kanal2.

Jux
06.01.05, 23:59
Mõlemad kanalid näitasid. Esmalt Kanal 2 ja seejärel TV 1 . Minu mäletamist mööda.

Mitte otse teemasse, aga seoses eestlaste tormilise minekuga Venemaa meistriliigasse võiks sealtki mõnest tippmängust laivi ju hakata tegema. Auditooriumit peaks olema, sest kohalike venelastele on ka asi vast meeltmööda.

marcello
07.01.05, 00:13
Algselt postitas Jux

Mõlemad kanalid näitasid. Esmalt Kanal 2 ja seejärel TV 1 . Minu mäletamist mööda.

Mitte otse teemasse, aga seoses eestlaste tormilise minekuga Venemaa meistriliigasse võiks sealtki mõnest tippmängust laivi ju hakata tegema. Auditooriumit peaks olema, sest kohalike venelastele on ka asi vast meeltmööda.

pervõi baltiiski kanal ja veel mõned meil läbi kaabel tv tulevate kanalite näitavad venemaa mv,seega kohalike venelaste hulgast kindlasti vaatajaid ei leiaks kui mõni eesti kanal mänge näitama hakkaks.Ja kes vene keelt jagavad need vaevalt eesti kommentaatorite leinakõnet viitsivad kuulata vaid valivad ikka kompetentsed vene kommentaatorid
hui stanga:P

Jux
07.01.05, 00:31
Pervõi Baltiskii nüüd küll ei näita, minu teada oli eelmisel aastal RTR Planeta pealt laupäeviti 1 mäng laivis. Aga sellest ju ei piisa! Šinniku ja Torpedo mänge näidatakse võrreldes Loko või CSKA omadega ikka suht harva ju.

Enivei, tegemist lihtsalt lennuka ideega.

marcello
07.01.05, 00:44
jep my mistake
planeta ikka jah
mul neid vene kanaleid terve berze täis tuleb sisse,katsu sa miskit meelde jätta.
Kusjuures päris mitu korda sattusin mingile vuti saatele peale kus näidati kõikide mängude tulemusi,väravaid,intervjuusid jne
Aga mis kanalilt seda ei tea:(

sander
07.01.05, 20:07
Kas teil kellelgi ühtegi teist kanalit kodus ei näita peale eesti omade, mina näiteks ei vaadanud tv3-st CL-i isegi siis kui nad veel mänge otse näitasid, kuna tavaliselt valiti näitamiseks mõni vooru igavamatest mängudest. Mina olen alati vaadanud seda mängu mis mulle endale kõige huvitavam tundub sõltumata kanalist. (Viasat Sport 2, 3, Sat 1, Nelonen). Õigel jalgpallihuvilisel ei ole ju kommentaari vaja, ta näeb ise mis väljakul toimub.

Geenius: Marko Kristal (oskas õigel ajal lõpetada)
Jobu: Perekond Pohlaku tüli (samas ei ole ma kindel kui palju sel on seost jalgpalliga)

Algselt postitas Mr. Piggy

runno
07.01.05, 21:38
Algselt postitas Neth

Geeniused - 1) Meie 1000
Kuigi Riias käisin, siis geeniuseks, siiski end pidada ei julge.
Nii, et äkki võtad ühe numbri vähemaks..

ehk siis üsna tobe oleks fännide poolt ennast geeniuseks hääletada.
Muus osas olen Riia jutuga nõus.

Neth
08.01.05, 01:39
Algselt postitas runno

Algselt postitas Neth

Geeniused - 1) Meie 1000
Kuigi Riias käisin, siis geeniuseks, siiski end pidada ei julge.
Nii, et äkki võtad ühe numbri vähemaks..

ehk siis üsna tobe oleks fännide poolt ennast geeniuseks hääletada.
Muus osas olen Riia jutuga nõus.

Tobe? miks? Kes see ikka paremini oskab su tegu hinnata kui mitte sina ise?
Ära nüüd asjast valesti aru saa - ei ole ma ei suur egoist ega ka enesekiitja, pigem arvan, et üheskoos loodi pretsedent Eesti jalgpalli-fänluse ajaloos ning seda tuleks tunnustada ja nagu eelpool mainitud sai, siis kes paremini oskaks seda teha kui mitte me ise!

Selline on vähemalt minu arvamus, tundke end vabalt sellele vastuvaidlemisel - mind see ei häiri ega ei muuda ka minu arvamust. Kell palju ning korra sai juba pea padjale suunatud ja kui midagi segaseks jäi, siis vabandan seda unise peaga.

Ahjaa, usun et selle eestlaste arvu kohta Riias võib korrektuure teha nii või naa, antud number sai võetud kuna tegu on ilusa ja sümboolse arvuga ning loomulikult ikka ka sellepärast, et u. niipalju meid seal ka oli.

Martin
08.01.05, 01:43
Algselt postitas Neth
pigem arvan, et üheskoos loodi pretsedent Eesti jalgpalli-fänluse ajaloos

Mis pretsedent seal siis loodi?

Neth
08.01.05, 01:50
Algselt postitas Martin

Algselt postitas Neth
pigem arvan, et üheskoos loodi pretsedent Eesti jalgpalli-fänluse ajaloos

Mis pretsedent seal siis loodi?

Minu silmis oli see esimene kord, kui Eesti koondisel oli võõrsil tõsiseltvõetav (seda siis arvu poolest) toetajaskond kaasas.

runno
08.01.05, 09:36
Algselt postitas Neth

Minu silmis oli see esimene kord, kui Eesti koondisel oli võõrsil tõsiseltvõetav (seda siis arvu poolest) toetajaskond kaasas.
Sedand küll, aga tegemist oli siiski mitmete faktorite kokkulangemise, mitte fännidepoolse suure eneseületamisega...

Stinger
08.01.05, 13:51
Hea jalgpallisõber,

oled oodatud jalgpallihooaja avalöögile laupäeval 15. jaanuaril Hiiu
Pubisse(http://www.hiiupubi.ee, Pärnu mnt. 325, 6 525 290,
hiiupubi@hot.ee)

Sissepääs TASUTA!

Mis toimub?
14.30 algusega saab telekast kaeda marulist LIVERPOOLi - MANCHESTER UNITEDi
vahelist mängu

Ca 18.00 kuulutatakse välja 2004. aasta Eesti jalgpalligeenius 2004 ja Eesti
jalgpallijobu 2004!

Eesti Jalgpalligeenius 2004 kandidaadid (tähestiku järjekorras perenime
järgi):
- Indrek Kannik
- Raio Piiroja
- Taavi Rähn
- Tarmo Rüütli
- Ingemar Teever

Eesti Jalgpallijobu 2004 kandidaadid (tähestiku järjekorras):
- Konstantin Nahk
- Arno Pijpers
- Aivar Pohlak
- Edgar Savisaar
- TV3 (juhatus)

NB! Eesti Jalgpalligeenius 2004 ja Eesti Jalgpallijobu 2004 kutsutakse
kohale.

19.10 BOLTON - ARSENAL

22.00 paiku alustab esinemist meeleolutekitaja ja Pärnu elav legend \"50 %
the Belka\" unplugged-programmiga.

Hiiu pubi on Jalgpallihaigla uus ametlik koostööpartner, mistõttu
liikmekaardiga saab kogu menüüst 15% alla! Kohapeal sõlmitakse ka vastav
leping
Hiiu Pubi ja JPH vahel.

Jalgpallihaigla
www.jalgpallihaigla.ee
jalgpallihaigla@jalgpallihaigla.ee

PS. Uutele liikmetele ja liikmekandidaatidele: kohapeal saadaval täitmiseks
ankeedid ning kätte saab liikmekaardid.

vandersell
08.01.05, 14:24
Algselt postitas Stinger

Hiiu pubi on Jalgpallihaigla uus ametlik koostööpartner, mistõttu
liikmekaardiga saab kogu menüüst 15% alla! Kohapeal sõlmitakse ka vastav
leping Hiiu Pubi ja JPH vahel.

Kas asi selles, et töötajad tulid äsja talvepuhkuselt või siis lihtsalt nii väikesed tegijad seal leti taga aga eile ütles barman, et on paar toodet, a la A. Le Coq, mille pealt alet saab.

Aga kui saab kogu menüüst ja ka edaspidi, siis on super!

Hiiu Pubi, laisa mehe spordiklubi.

Mr.Maximus
11.01.05, 13:01
Lugedes seda teadet järjekordse jobu ja geeniuse valimisest tekkis mitu küsimust. Mis tegelikult on selle ürituse mõte?
Esiteks on õige aeg juba mööda lastus ja mõjub ,kuidagi tagantjärele punnitamiseks.
Lugedes veel ka erinevate kandidaatide nimesid ei saa nagu üldse asjale pihta.
Näiteks jobu ?? Kuidas saab Arno Pijpersi esitada jobuks või mis pistmist oli Edgar Savisaarel eelmisel aastal jalpalliga? Ka Konstantin Naha kandidatuur on rumalus .lausa lollus.
Kui JH -st üldse midagi rääkida siis ainult Tartu poistest ,kes seal Inglise liiga vaatamist korraldavad. Ühendus ,kui selline ei toimi juba tegelikult ammu ja vajab kas põhjalikke muutusi või unustatakse lihtsalt ära.

Martin
11.01.05, 13:08
Täiesti geniaalse mitte-liikemna, kes kunagi ei kavatsegi selle üksusega ühineda, vastan!

Algselt postitas Mr.Maximus
Näiteks jobu ?? Kuidas saab Arno Pijpersi esitada jobuks
Sest ta vaidles Pohlakule vastu ja tekitas meedias kära ja oli seetõttu üks ilge lohe.

või mis pistmist oli Edgar Savisaarel eelmisel aastal jalpalliga?
Savisaar on alati süüdi. Eriti Lilleküla osas.

Ka Konstantin Naha kandidatuur on rumalus .lausa lollus.
Kuigi koondisest keeldumine tuli juba ammu-ammu, keeldus ta uuesti sellelgi aastal. Suht tobeda põhjendusega, kuid see on juba tema enda asi.

Kui JH -st üldse midagi rääkida siis ainult Tartu poistest ,kes seal Inglise liiga vaatamist korraldavad. Ühendus ,kui selline ei toimi juba tegelikult ammu ja vajab kas põhjalikke muutusi või unustatakse lihtsalt ära.
Täiesti nõus.

Kusjuures JPH üldine eksisteerimone on minu jaoks endiselt müstika, sest see organisatsioon eeldab mingil kujul üldkoosolekuid, sest tal on ju liikmed, kuid mitte ühtegi pole loomisest saadik toimunud. Muidugi kindel pole, sest põhikirja pole ka näinud, kuigi palveid sai esitatud siinsamas foorumis aastaid tagasi.

rauno
11.01.05, 22:48
Algselt postitas Martin

Kusjuures JPH üldine eksisteerimone on minu jaoks endiselt müstika, sest see organisatsioon eeldab mingil kujul üldkoosolekuid, sest tal on ju liikmed, kuid mitte ühtegi pole loomisest saadik toimunud. Muidugi kindel pole, sest põhikirja pole ka näinud, kuigi palveid sai esitatud siinsamas foorumis aastaid tagasi.

mitte aastaid tagasi vaid mu arust iga aasta alguses st kevadel kerkib teema ülesse jälle :doh:

Jux
12.01.05, 00:45
Tänud kiidusõnade eest Tartu suunal! Kui ka teised Eesti rakukesed oleksid pisut julgemad ning asuksid väikeste asjadega pihta, liiguks asi kindlasti edasi.

Saan täiesti aru nii Martini kui ka Mr. Maximuse skeptikast JH kui organisatsiooni suhtes. Tõepoolest, kõvade plaanidega loodud jalgpallifännide ühendus on jäänud arengus toppama. Ühelt poolt on lihtne saata süüdistusnooli juhatuse suunas, teisalt pole ka tavaliikmed suurt aktiivsust üles näitamas. Kõik, kes on hetkeseisuga JH liikmed, võiksid ju enda jaoks minuti võtta ja mõelda, miks nad ikkagi JH-ga liitusid ja mida nad organisatsioonilt ootavad.

Kahetsusväärsel kombel on geeniuse ja jobu valimised juba ses aastas, aga mis seal ikka, parem \"Hilda kui mitte keegi\". Loodan, et JH-sse kuuluvad inimesed leiavad aega kohaletulemiseks ning vutiaasta sissejuhatamiseks.

levada99
13.01.05, 14:39
Kas 13 polegi nimekirjas ???
Kas Savisaar on siis hullem kui 13 ???
Loodan ka üritust vaatama tulla, kuigi pole liige.
niiet 13 hoia alt:viha: :viha:

13
13.01.05, 16:03
Algselt postitas levada99

Ok olen kohal ja luban,et nalja hakkab sinuga saama - sitavares.

Martin
13.01.05, 16:14
Algselt postitas 13

Ajad teda suusakepiga taga?

13
13.01.05, 16:15
Algselt postitas Martin

Algselt postitas 13

Ajad teda suusakepiga taga?

Ei - teen talle ettepaneku teha koos grupiseksi.Või siiski mitte.....ahh ma ei tea kas lapsed üldse tohivad seksida.

13
13.01.05, 17:20
Istu vähem internetikohvikutes ja tegutse muude asjadega kui tatipritsimisega.

jansa
13.01.05, 17:53
... 13 ja turva...see on küll hea nali:õnnelik: siis tuleb talle väljastada JH poolt uus tiitel: aasta üllataja:lahe:

13uus
14.01.05, 14:18
mida see levaada99 kurja tegi et postitus on maha v6etud ja bann peale pandud
:doh:

13uus
14.01.05, 14:23
Algselt postitas 13uus

mida see levaada99 kurja tegi et postitus on maha v6etud ja bann peale pandud
:doh:

s6navabadust piiratakse, reeglid!!!!!:viha:

Tembu
14.01.05, 15:55
Algselt postitas Stinger

jalgpallijobu 2004!

Minu postkasti tuli kiri (kuna olen erinevalt mõnest teises ikka ja endiselt JPH liige), milles anti teada, et Jobu ja Geeniuse tiitli väljajagamine leiab aset kuskil 20,30 paiku.

14.30 - 00.00=mitu head õlut...

vandersell
14.01.05, 17:16
Algselt postitas Tembu

Algselt postitas Stinger

jalgpallijobu 2004!

Minu postkasti tuli kiri (kuna olen erinevalt mõnest teises ikka ja endiselt JPH liige), milles anti teada, et Jobu ja Geeniuse tiitli väljajagamine leiab aset kuskil 20,30 paiku.

14.30 - 00.00=mitu head õlut...
Näe, mul ka selline kiri. Tea kas nad kavatsevad siis kogu \"ürituse\" 15 minutiga, so mängu vaheajal, läbi viia?

jansa
17.01.05, 11:13
... nooohh..kes siis?

marabella666
17.01.05, 11:53
täpselt kes?
miks kuskilt ei leia infot selle kohta, kes on jobu ja geenius? see on ju jalgpalli fännide \"preemia\" ja preemia vastavalt eelmisel aastal tehtud \"töö\" ja töö eest.
Hämmastav, et seda kuskil ei kajastata. Ja jobu peaks just rambivalgusesse tooma, tsirkust ja leiba nooh.
Või ei lähe fänni arvamus kellegile korda, aga kes selles süüdi on?

Martin
17.01.05, 11:55
Algselt postitas vanRooney
see on ju jalgpalli fännide \"preemia\"
Ei ole. See on JPH liikme esitatud arvamus. Detail, norin, kuid minu arust siiski oluline.

Tembu
17.01.05, 12:04
Geenius - Tarmo Rüütli
Jobu - TV3 juhatus

Ei nemad isiklikult (ega ka nende seaduslikud esindajad) auhindu vastuvõtma ei ilmunud.

Jaan
18.01.05, 00:17
Rüütli puhul oleks see väheke imelik ka olnud... Moskvas turniiril teine.

marcello
18.01.05, 10:32
Vähemalt läksid õigetesse kätesse need auhinnad.Tavaliselt on ikka spordiuudistes ära mainitud tv3-s kes jobu kes geenius aga ju siis Kalev on suu vett täis tõmmanud.

Matis
18.01.05, 14:21
Seda oleks küll väga imelik näha ja kuulata, kuidas Kalev Kruus ütleb optimistlikult \" ... ja aasta jalgpallijobuks valiti seekord TV3 juhatus.\":naer2:

Jux
18.01.05, 14:24
Lisainfona mainiksin Jalgpallihaigla nimel seda, et kõikide laureaatide auhinnad pannakse üles Eesti Jalgpalli Liidu ruumesse, kus kõigil huvilistel on võimalik geeniusteks ja jobudeks tituleeritutega end kurssi viia.

marcello
19.01.05, 11:28
Peldikusein särab (http://www.delfi.ee/news/sport/eesti/article.php?id=9574174&com=1)

Darren
19.01.05, 22:03
Selline rumal küsimus mitteliikmelt, et kuidas siis praktikas see valimine ka välja nägi?
Seati Hiiu pubis valimiskastike üles, kus sajad JPH liikmed oma sedelikesi käisid poetamas?
Või oli see nn. JPH juhatuse või mõne muu nimetuse all figureeriva juhtorgani kollegiaalne otsus?
Või oli see pigem see variant, et mõnikümmend tegelast tuli õlleuimas kokku ja keegi tagareast kisas \"teevee kolm on jobu\" ja löödi õlleklaasid kokku ja jobu oligi valitud?

asdf
19.01.05, 22:45
Algselt postitas Darren

Selline rumal küsimus mitteliikmelt, et kuidas siis praktikas see valimine ka välja nägi?
Seati Hiiu pubis valimiskastike üles, kus sajad JPH liikmed oma sedelikesi käisid poetamas?
Või oli see nn. JPH juhatuse või mõne muu nimetuse all figureeriva juhtorgani kollegiaalne otsus?
Või oli see pigem see variant, et mõnikümmend tegelast tuli õlleuimas kokku ja keegi tagareast kisas \"teevee kolm on jobu\" ja löödi õlleklaasid kokku ja jobu oligi valitud?

Samuti mitteliikmena vastan väljavõttega JPH pressiteatest, mis väljastati 10.12.2004:

2004.aasta Jalgpalligeeniuse ja Jalgpallijobu valimine

Lp Jalgpallihaigla liige!

Sul on au olla üks ligi 400-st Eesti jalgpallifännist, kellel on õigus
taaskord öelda sõna sekka aasta parimate ja halvimate Eesti
jalgpallitegelaste valimisel.

Eesti Jalgpalligeeniuseks sobib inimene (jalgpallur, treener, funktsionär
vm), kes on lõppeva aasta jooksul Eesti jalgpallis kõige rohkem positiivse
külje pealt silma paistnud.

Eesti Jalgpallijobuks sobib inimene (jalgpallur, treener, funktsionär vm),
kes on lõppeva aasta jooksul Eesti jalgpallis kõige rohkem negatiivse külje
pealt silma paistnud.

Niisiis on sul 20. detsembrini 2004 (kaasa arvatud) aega avaldada arvamust,
kes on
sinu arvates
EESTI JALGPALLIGEENIUS 2004
ning
EESTI JALGPALLIJOBU 2004
(* mõlemasse kategooriasse võid valida ühe esindaja)

Oma seisukoha edastamiseks on kaks võimalust:
1) saata e-mail aadressil jalgpallihaigla@jalgpallihaigla.ee
2) saata kiri aadressil Jalgpallihaigla, Luise 15-6, Tallinn

Sõnum peab sisaldama
saatja Eesnime
Perekonnanime
Hüüdnime
Jalgpallihaigla liikmekaardi numbrit
kontakttelefoni
Jalgpalligeenius 2004 nime (võiks sisaldada ka lühikest põhjendust)
Jalgpallijobu 2004 nime (võiks sisaldada ka lühikest põhjendust)

Näide:
Ragnar Pluutus
Zidane
nr 463
50 65 834
Geenius: Rain Imelöök – “Lõi Eesti koondise eest maailma ilusaima värava!”
Jobu: Siim Rämeviga – “Arulagedalt stabiilselt jõhker mängija.”

Palun anna ka teistele fännidele, kellel e-maili pole, Geeniuse & Jobu
valimisest teada!

Eesti Jalgpalligeenius 2004 ja Eesti jalgpallijobu 2004 kuulutatakse
avalikult välja Eesti jalgpallifännide peol (aeg ja koht
täpsustamisel, info saabub e-mailitsi ja meedia kaudu), kuhu kutsutakse ka
Jalgpalligeenius 2004 ja Jalgpallijobu 2004.

Varasemad Eesti jalgpalligeeniused:
2003 Eesti koondise ja Sunderlandi väravaht Mart Poom
2002 Eesti jalgpallikoondise ja FC Flora peatreener Arno Pijpers

2003 FC Levadia Tallinna endine peatreener Valeri Bondarenko
2002 Tallinna linnapea Edgar Savisaar

Jalgpallihaigla
www.jalgpallihaigla.ee

See pressiteade leidis äramärkimist ka meedias, näiteks siin. (http://sport.etv.ee/index.php?047137)

Martin
19.01.05, 23:37
Ja mitu häält tuli millele?

Aff
20.01.05, 11:33
Algselt postitas Darren

Kuule mees, sa oled vist tõesti rumal või ilgud niisama. Kui natukenegi siin soccernetis surfad, siis on sellele küsimusele vastus teada.
Tegelikult oleks ka mina huvitatud sellest kui palju hääli keegi sai ning palju hääletajaid üldse kokku oli.

Jux
20.01.05, 22:40
Ajasin ennist kägu, tegelikult on asi hulka roosilisem ning hääletanuid oli ikka rohkem kui paarkümmend inimest.

Hääletanuid 80, eelmisel aastal 114.

Geenius:
Tarmo Rüütli - 48 häält
Ingemar Teever - 16
Indrek Kannik - 6
Taavi Rähn - 5
Raio Piiroja - 4
CITV - 1

Jobu:
TV3 - 24
Arno Pijpers - 16
Aivar Pohlak - 15
Konstantin Nahk - 9
Edgar Savisaar - 7
Vjatseslav Zahhovaiko - 6
Mart Mardisalu/Indrek Kannik - 2
Eduard Võrk - 1

Stinger
13.01.06, 12:57
Lp Jalgpallihaigla liige!

Sul on au olla üks enam kui 400-st Eesti jalgpallifännist, kellel on õigus taaskord öelda sõna sekka aasta parimate ja halvimate Eesti jalgpallitegelaste valimisel.

Eesti Jalgpalligeeniuseks sobib inimene (jalgpallur, treener, funktsionär vm), kes on lõppenud aasta jooksul Eesti jalgpallis kõige rohkem positiivse külje pealt silma paistnud.

Eesti Jalgpallijobuks sobib inimene (jalgpallur, treener, funktsionär vm), kes on lõppenud aasta jooksul Eesti jalgpallis kõige rohkem negatiivse külje pealt silma paistnud.

Niisiis on sul 23. jaanuarini 2006 (kaasa arvatud) aega avaldada arvamust, kes on sinu arvates
EESTI JALGPALLIGEENIUS 2005
ning
EESTI JALGPALLIJOBU 2005

Oma seisukohta saad edastada saates e-maili aadressil

Sõnum peab sisaldama
saatja Eesnime
Perekonnanime
Hüüdnime
Jalgpallihaigla liikmekaardi numbrit
kontakttelefoni
Jalgpalligeenius 2005 nime (võiks sisaldada ka lühikest põhjendust)
Jalgpallijobu 2005 nime (võiks sisaldada ka lühikest põhjendust)

Näide:
Liina Niisk
Ronaldokene
nr 487
50 65 834
Geenius: Tiia Väravarõõm – “Selline võitlusvaim teeks au ka
Kalevipojale!”
Jobu: Karl Koba – “100% mõttestamata tegevus.”

Palun anna ka teistele fännidele, kellel e-maili pole, Geeniuse & Jobu valimisest teada!

Eesti Jalgpalligeenius 2005 ja Eesti jalgpallijobu 2005 kuulutatakse avalikult välja Eesti jalgpallifännide peol 27. jaanuaril Tallinnas RockStarsis (Tatari 6, Tallinn) pärast seda, kui oleme seal ühiselt ära vaadanud 2008. aasta Euroopa meistrivõistluste alagruppide loosimise. Ülekanne ETVst algab reedel 27. jaanuaril kell 12.55. Õhtul pidu! *Jalgpallifännidel on 27. jaanuar lühendatud töö- ja koolipäev:)

Kohale kutsutakse ka Jalgpalligeenius 2005 ja Jalgpallijobu 2005.

Varasemad Eesti jalgpalligeeniused:
2004 FC Levadia peatreener Tarmo Rüütli
2003 Eesti koondise ja Sunderlandi väravaht Mart Poom
2002 Eesti jalgpallikoondise ja FC Flora peatreener Arno Pijpers

2004 telekanal TV3
2003 FC Levadia Tallinna endine peatreener Valeri Bondarenko
2002 Tallinna linnapea Edgar Savisaar

Jalgpallihaigla
www.jalgpallihaigla.ee
jalgpallihaigla@ jalgpallihaigla.ee

jansa
13.01.06, 13:50
Algselt postitas Stinger

Niisiis on sul 23. jaanuarini 2005 (kaasa arvatud) aega avaldada arvamust, kes on sinu arvates
EESTI JALGPALLIGEENIUS 2005
ning
EESTI JALGPALLIJOBU 2005

... äkki parandab apsaka kuulutuses (lootes et pressiteates seda ei esine) kuna 23. jaanuar 2005 a. on juba jäädavalt ajalugu...

Sen
27.01.06, 19:48
Ja kes on jobu ja kes geenius?

Sain kanal2-st teada
Jobu: Kanniku ja Pohlaku tüli
Geenius: Jelle Goes

aiFo
27.01.06, 20:28
Kena.

Paluksin nüüd siia JH poolt sarnast statistikat, mis eelmisel aastal (nähtav ülalpool Juxi postituses), ehk siis:

kui palju osalejaid?
kes olid teised kandidaadid, kui palju hääli?

kuivõrd oma kandidaate ma nimistust ei leidnud, siis oleks huvitav teada, mis kohale nad platseerusid.

pRmt!

aiFo. #18

Kebab
31.01.06, 13:54
Äkki soovib mõni lugupeetud hääletaja selgitada, kuidas sattus jalgapllijobu teise koha omanikuks Tarmo Neemelo?

Kui jalgpallihaigla liikmetel oleks olemas (fänni)eetika, siis ei valitaks kedagi jobuks :oih:
Jobu asemel võiks kasutada mitmeid ilusaid mõisteid nagu:
jalgpallivärdjas, jalgpalliidioot, jalgpallitaun, jalgpalliimbetsill

luutik
07.02.06, 21:43
Algselt postitas Kebab

Äkki soovib mõni lugupeetud hääletaja selgitada, kuidas sattus jalgapllijobu teise koha omanikuks Tarmo Neemelo?

Kui jalgpallihaigla liikmetel oleks olemas (fänni)eetika, siis ei valitaks kedagi jobuks :oih:

Kahju, et haigla omad ei saa aru, et jobutiitel on inetu. Kasu pole sellest ju kirbuess-i võrragi.

marcello
07.02.06, 23:24
Mis kasu geeniuse tiitlist on?

ullenn
08.02.06, 15:24
Algselt postitas Kebab

ilusad mõisted!?! WTF? jobu on jobu. eetika alla mahub ka mõiste tõde. ja kui antud tõde selgitab lõppkokkuvõttes, kes on fännide arvates geenius ja jobu, siis on see aktsepteeritav. ka see on tõde, olenemata millise või kui \"ilusa\" nimetusega me seda nimetame.

luutik
08.02.06, 19:55

Mis kasu geeniuse tiitlist on?
Kasu on samuti vähem kui kirbuessast. Jalgpallihaigla ootab vist seda, kuni mõni muu organisatsioon nad ise aastajobuks kuulutab. Kuigi ega see midagi muuda.
Vähemalt hea, et jobutiitli puhul kanniku nimi eespool oli nimetatud. Ikkagi peajobu siis? :D

vincent
08.02.06, 22:46
mis kasu on aasta parima jalgpalluri valimisest? hõbepalli auhinnast? fifa sajandi mängija konkursist?

luutik
08.02.06, 23:03
Algselt postitas vincent

mis kasu on aasta parima jalgpalluri valimisest? hõbepalli auhinnast? fifa sajandi mängija konkursist?

Kasu neist on muidugi väike. Siiski pole kuulda olnud üleilmsetest sajandi jobudest. Ju siis maailmavalimisi ei vali jobud? Lisan, et see jobutiitel pole mulle kunagi meeldinud, alati on tunne, et need, kes valivad, on ise purjus jobud. Kahju, aga valida Bondarenko jobuks, oli väga lapsik tegu. Selle taustal kaotab oma sära ka geeniuse tiitel.

Edson
09.02.06, 14:03
Ilmselt pole otsest materiaalset KASU ei geeniuse ega jobu valimisest. Küll on aga selge nende tiitlite mõte. Geeniuse tiitlit saada on kindlasti meeldiv ja prestiizikas.

Väljend \"Jalgpallijobu\" on minu arust ebaõnnestunud. Väljend \"jobu\" iseenesest jätab madala ja rumala mulje, k.a. tiitli väljaandjale endale. Kusjuures jobu tiitli välja andmine tuhmistab seetõttu ka geeniuse tiitli sära.

Miks ei võiks olla tiitlid JALGPALLIJUMAL ja JALGPALLIKURAT? Usumehed, sry.

meesmuiste
09.02.06, 14:25
Algselt postitas vincent

motivatsioon teistele (eeskuju seadmine, eesmärgi püstitus teistele) ja tunnustus võitjale tehtud töö eest!

Väljend \"Jalgpallijobu\" on minu arust ebaõnnestunud. Väljend \"jobu\" iseenesest jätab madala ja rumala mulje, k.a. tiitli väljaandjale endale. Kusjuures jobu tiitli välja andmine tuhmistab seetõttu ka geeniuse tiitli sära.

Miks ei võiks olla tiitlid JALGPALLIJUMAL ja JALGPALLIKURAT? usumehed sry

Nõus! Antud väljendid sobivad paremini ning teevad oma tööd ehk pareminigi kui geenius ja jobu. Kui olen õigesti aru saanud, siis antud auhinna eesmärk ikkagi tunnustada kedagi tehtud töö eest ja samas juhtida tähelepanu situatsioonidele/tegemistele, millised pole jalgpallile just kasulikud kui mitte öelda hävitavad ning milliseid tuleks kindlasti vältida.

Mis puudutab seda usumeeste asja, siis ma siin probleemi ei näe. Kuigi Eesti riik pole ennast otseselt sidunud ühegi usuga ning pmst kõik on siin riigis usu seisukohalt lubatud, siis tuleb ikkagi tunnistada, et elame kristlikus kultuuriruumis niing enamus (ilselt kõik) saavad aru antud kujude sümboolsest tähendusest.

Päikest!

vincent
09.02.06, 16:32
Algselt postitas vincent

Ilmselt tuleb hakata oma irooniapuhanguid edaspidi varustama siltidega a la \"NB! retooriline küsimus!\" vms. ;)

Minu point oligi see, et siin üks mees hakkas rääkima, kuidas geeniuse ja jobu tiitlitest mingit kasu ei ole ja et näe kui nõmedad asjad. Jalgpalligeenius ja jalgpallijobu on ühe suhteliselt väikese grupi (mõnisada inimest) poolt välja antavad tiitlid. Oma asi, mismoodi nad neid nimetavad. Kui ei meeldi - oma mure. Enamik õiendajaid pole selle tiitli jagamisega karvavõrdki seotud, aga nii mõnus on ju lihtsalt jälle iniseda millegi kallal. Kui teie arvates on kurat või jumal või mis iganes paremad tiitlid, siis ega keegi ei ole ju keelanud ise oma fänniühendust luua ja vastavaid nimetusi välja jagada.

Ja no sry, aga kui sõna \"jobu\" on kellegi jaoks hirmus solvav, siis get a life, tõesti. Kasvatage paksem nahk endale. Et negatiivsetele asjadele tuleb tähelepanu juhtida küll, aga samas jumala eest ei tohi kellelegi teravalt öelda, sest siis on kohe tegu labase käitumisega?! Lapse lalin.

meesmuiste
09.02.06, 18:42
vabandan, minu viga kui see oli irooniline märkus. lasin palju teksti kiiresti diagonaalis silme eest läbi, mistõttu ei omanud õiget aimu antud teksti kontekstist.

küll aga:

Jalgpalligeenius ja jalgpallijobu on ühe suhteliselt väikese grupi (mõnisada inimest) poolt välja antavad tiitlid.

siia ongi vist probleemi südamik maetud. Kui asja otsustab suhteliselt väikene grupp inimesi, siis ei tohiks see grupp oma otsust ju meedias kõlada lasta kui et see oli pmst kõigi jalgpallifännide otsus a\'la Eesti jalgpallifänne ühendav organisatsioon MTÜ Jalgpallihaigla selgitas välja, et selle aasta ... vaid peaks ju olema, et 400 jalgpallifänni ühendav MTÜ Jalgpallihaigla andis 80 hääletanud fänni häälte põhjal välja selleaasta ... jne.

Paljuski on selle auhinna väljajagamine ju antud organisatsiooni turundamine ning oleks mõistlik ehk küsida, millisena me tahame, et Jalgpallihaiglat eemalt vaaadatakse ja mis temast arvatakse?

Ometi aksepteerivad vaikimisi paljud mitte Jalgpallihaigla liikmed, et antud organisatsioon esindab ka nende kui jalgpallifännide huve. Omalt poolt püüavad nad samuti aidata kaasa organisatsiooni arengule ning leida viise kuidas erinevad nüansid paremini toimiks. Minagi pole teatud põhjustel (pole ka kunagi olnud) Jalgpallihaigla liige, kuigi samas toetan neid oma võimaluste piires, jagan mitmes punktis samasi seisukohti ja tõekspidamisi ning üritan jalgpallifänluse levikule kaasa aidata. Nii et palun seda teemat mitte tõstatada, et mitte Jalgpallihaiglaliikmed ka siin seda küsimust arutavad ja et nad ei tohiks jne. Ilmselt inimene keda jalgpall ei huvita siia foorumisse ka üldse ei satu...

Päikest!
M

P.S. Vincent. Teravalt tulebki öelda, aga sõnu tuleb ka osata valida ;) ei ole ju mõtet lahmida :lahe:

luutik
09.02.06, 22:14
Jah, oleks meedias kuulutatud, et tiitleid annab välja väike kogukond, oleks kõik norm olnud. Aga haigla esineb pigem kõigi arvukate fännide esindajana. Suurem enamus eesti rahvast ei oma ju õrna aimugi, et jalkafännidel on mitu organisatsiooni, kes nagu parteidele kohane, ei saa just alati hästi läbi omavahel.

Jasper
09.02.06, 22:21
Mina miskipärast võrdlen seda \"Pressisõbra\" ja \"Pressivaenlase\" valimisega. Kas oponeerijad peavad ka ajakirjanike antavaid tiitleid valeks või küsiks niimoodi, et kas probleem säiliks \"Jalgpallisõbra\" ja \"Jalgpallivaenlase\" nimeliste auhindade jagamisel?

Muuseas ei saa ma aru \"haigetest\", kes antud valimistel protesteerivad mittehääletamisega...on ju võimalus oma arvamust avaldada kirjutades \"Jalgpallijobuks\" ühe organisatsiooni, kes siis ei toimi õigesti nende valimiste korraldamisel. Olen veendunud, et kui 400-80=320 liiget kõik avaldaksid niiviisi oma arvamust siis paneks see ka Jalgpallihaigla tõsisemalt mõtlema, kas nad toimivad õigesti.

kympa10
09.02.06, 22:30
Algselt postitas meesmuiste

Minagi pole teatud põhjustel (pole ka kunagi olnud) Jalgpallihaigla liige, kuigi samas toetan neid oma võimaluste piires, jagan mitmes punktis samasi seisukohti ja tõekspidamisi ning üritan jalgpallifänluse levikule kaasa aidata. Nii et palun seda teemat mitte tõstatada, et mitte Jalgpallihaiglaliikmed ka siin seda küsimust arutavad ja et nad ei tohiks jne. Ilmselt inimene keda jalgpall ei huvita siia foorumisse ka üldse ei satu...

Ilmselt peitubki nendes teatud põhjustes asja tuum. Natuke kahju on kuulata, et osadel fännidel on soov, et jalgpallihaiglale tehtaks meedias veelgi vähem promo:( .
Väga loodan, et siit ei arene välja vastasseisu JPH vs ülejäänud poolehoidjad...niigi juba pohlaku/kanniku tõttu mitu leeri välja kujunenud

Tundub, et siin foorumis on üsna palju asjalikke tegelasi, kes pole liitunud, ehk võtaks mõni teie seast vaevaks avada teema \"Miks pole liitunud\", äkki saab JPH sealt ideid oma tegevuse paremaks korraldamiseks...

Ideaalis võiks JPH koondada kõiki fänne, kes soovivad sellel hääletusel \"sõna sekka öelda\"

luutik
10.02.06, 23:42
Jobusid jagades küll end eriti ei promo. See ju jobude värk. Andke andeks, aga Kojamees kuulutamas, et jobu on see ja teine. Kurbmäng Paabelis. Tõesti, ei tea vastust, aga mul ükskõik, mis auhindu jagate. Aga kaine peaga võiks intelligentsemalt väljendada. Purjus peaga on iseasi, aga ega te siis kogu aeg täis ka ei ole. :P

eestimees
11.02.06, 15:40
Algselt postitas luutik

Jobusid jagades küll end eriti ei promo. See ju jobude värk. Andke andeks, aga Kojamees kuulutamas, et jobu on see ja teine. Kurbmäng Paabelis. Tõesti, ei tea vastust, aga mul ükskõik, mis auhindu jagate. Aga kaine peaga võiks intelligentsemalt väljendada. Purjus peaga on iseasi, aga ega te siis kogu aeg täis ka ei ole. :P

eks igal oinal on oma mihklipäev..

kojamees
12.02.06, 13:12
Terekest Filoloogid.
See teema on kahjux juba ajast ja arust elik kus olite Te 4 aastat tagasi,kui arutati a´la \"Geenius,ebajumal,Paimees j.n.e.
tiitlit on antud juba 4 aastat ja ajakirjanduse jaoks on tiitel kõlav ja vastuvõetud.
Et seda mõnede foorumlaste soovile iga aasta muuta - no andke andeks mehed.
P.S. Samas pole ju paljud ka rahul ilmselt nimega a´la milleks ikkagi Jalgpallihaigla :)))
Ons kellegil ka mingi lahendus välja pakkuda,mitte ainult viriseda.
Kui keegi leiab,et ta muudaks nime ja töötaks auhinna lühikese ajaga, sama toimivaks ,siis ootame seda reaalset ettepanekut-koos toimiva meediaplaaniga.

luutik
12.02.06, 22:38
Algselt postitas kojamees

Terekest Filoloogid.
See teema on kahjux juba ajast ja arust elik kus olite Te 4 aastat tagasi,kui arutati a´la \"Geenius,ebajumal,Paimees j.n.e.
tiitlit on antud juba 4 aastat ja ajakirjanduse jaoks on tiitel kõlav ja vastuvõetud.
Et seda mõnede foorumlaste soovile iga aasta muuta - no andke andeks mehed.
P.S. Samas pole ju paljud ka rahul ilmselt nimega a´la milleks ikkagi Jalgpallihaigla :)))
Ons kellegil ka mingi lahendus välja pakkuda,mitte ainult viriseda.
Kui keegi leiab,et ta muudaks nime ja töötaks auhinna lühikese ajaga, sama toimivaks ,siis ootame seda reaalset ettepanekut-koos toimiva meediaplaaniga.

Lihtsalt niipalju, et jobu ei ole nagu soliidne nimetus. Rohkem pretensioone ei oma. Üldiselt tehke mis tahate.

kojamees
13.02.06, 11:41
Nüüd avastasid vai mõlkus see meeles juba 4 aastat tagasi :))))

luutik
13.02.06, 23:20
Saand sellest ikka varemgi mõeldud ja ka räägitud. Üldiselt ma enam pretensioone ei oma. Pange aga edasi. Asi seegi. :P

Kebab
01.03.06, 16:50
Algselt postitas kojamees

Auhind ongi juba meedias toimiv. Vahetage see nimi \"jobu\" ära ja teid võetakse hoopis tõsisemalt. Meediaplaan on lihtne. Kirjutage,et jobu tiitli asemel anatakse nüüdsest välja tiitel jalgpallipõlgur vms. Nimemuutus on toimunud sellepärast, et sõna jobu ei tabanud selle tiitli olemust ja oli liiga maakeelne. Suurema kõlapinna saamiseks võtke hääletamisel punti ka teised fänniühendused.

Sõna jobu ei saa olla ühe tõsiseltvõetava organisatsiooni ametlik sõnakasutus. Kas sellest on siis tõesti raske aru saada?

edit: Tahtsin veel öelda, et ma ei taha halvustada Jalgpallihaiglat. Organisatsioonina olete tore ja tervitatav nähtus. Kritiseerijatele ütleks, et tehke ise paremini, looge omad seisukohad, olge aktiivsed, andke uusi ideid ja teid valitakse jalgpallihaigla juhatusse. Tegusaid inimesi vajab iga organisatsioon. Ärge hädaldage siin foorumis.

luutik
05.03.06, 19:41
Eile oli siin mingi arutelu, enam põle. :(

Erko
02.06.07, 20:56
Uue valimiseni on küll kõvasti aega, aga mina tahaks näha järgmise aasta alguses geeniuse rollis ETV-d. Miks? Sellelt kanalilt on näha Eesti meistriliigat, Balti liigat, koondise mäne, EMi ja MMi mängud, on olemas oma jalgpalli saade. Lisaks sellele on üsna tihti näha ka erinevaid välismaa dokfilme jalkast. ETV spordiuudised on ainuke koht, kus näeb ka meistriliiga väravaid, mitte ei näita ainult tulemusi. Lisaks on kodulehel oma jalgpalli osa. Ma arvan küll, et keegi võiks seda tööd kiita, sest ükski teine kanal peale natukese spordiuudistes jalgpalli ei kajasta.

urmar
03.06.07, 01:48
Ärme hakka jälle selle jobu värgiga pihta. Loodetavasti oli Oper selle vääraka auhinna viimane saaja.

budu
04.06.07, 20:51
aga selle piiroja jamaga on jobu kanditaat kindlasti meie fucking jalkaliit

WeThePeople
04.06.07, 21:32
Tsau Pohlak :)

Corinthian
23.11.07, 00:22
Jalgpalli Jobu 2007 on selgunud - Andres Vaher (SL Õhtulehest)

PETSINHO
23.11.07, 00:49

jah..toetan

$$$
23.11.07, 00:58

3 häält :)

mazz
23.11.07, 01:04
Ah olge nüüd. Vaher käib rohkematel liigamängudel kui enamik teist ja kajastab kodumaist vutti Eesti suurimas väljaandes ilmselt paremini kui keegi teine.

Eks õhtulehe arvamuslood peavadki üsna teravad ja provotseerivad olema. Ja mitte et ma tema arvamusega nõus oleks olnud, aga selle ühe kirjatüki pärast jobuks tembeldada... no kuulge

urmar
23.11.07, 01:31
Kas see jobuvärk mitte lõppema ei peaks? Inetu on ju...

JanK
23.11.07, 07:54
Kes see veel on?

Mis ta tegi?

PETSINHO
23.11.07, 10:57
Ah olge nüüd. Vaher käib rohkematel liigamängudel kui enamik teist ja kajastab kodumaist vutti Eesti suurimas väljaandes ilmselt paremini kui keegi teine.

Eks õhtulehe arvamuslood peavadki üsna teravad ja provotseerivad olema. Ja mitte et ma tema arvamusega nõus oleks olnud, aga selle ühe kirjatüki pärast jobuks tembeldada... no kuulge

Võbolla tõesti, sai see "tiitel" liiga rutakalt ja emotsioonide pealt välja hõigatud aga kriitikat jagub mul küllaga, selle mehe aadressil. Nii subjektiivselt, kui see mees, ikka annab oma üllitisi kirjutada. Kas ajakirjandus ei peaks kajastama sündmusi võimalikult objektiivselt? Ja ma ei räägi selle mehe arvamuslugudest, kus ta võib kirjutada kõikke, mida sülg suhu toob, vaid niiöelda sündmuste kajastamisest.

Küll see demokraatia on tore asi, igal ühel arvamusvabadus :)

lenc
23.11.07, 11:26

Asi pole sugugi mitte ainult ühes kirjatükis. Talle võiks jalgpallijobu elutöö preemia anda lausa. Nii palju lollakaid artikleid on mees kirjutanud. Kasvõi see Zahovaiko oma tuleb eelmisest aastast meelde.

Sen
23.11.07, 12:36
Hakkab pihta jälle, võiks selle jobutiitli ära unustada aga noh eks JH juhatus otsustab seda.

mazz
23.11.07, 13:46
Võbolla tõesti, sai see "tiitel" liiga rutakalt ja emotsioonide pealt välja hõigatud aga kriitikat jagub mul küllaga, selle mehe aadressil. Nii subjektiivselt, kui see mees, ikka annab oma üllitisi kirjutada. Kas ajakirjandus ei peaks kajastama sündmusi võimalikult objektiivselt? Ja ma ei räägi selle mehe arvamuslugudest, kus ta võib kirjutada kõikke, mida sülg suhu toob, vaid niiöelda sündmuste kajastamisest.

Küll see demokraatia on tore asi, igal ühel arvamusvabadus :)
Too mõni hea näide. Mulle Vaheri kirjutised just seepärast meeldivadki, et ta kirjutab teravalt, kõõlub piiri peal, aga ei lähe kunagi üle piiri.

Asi pole sugugi mitte ainult ühes kirjatükis. Talle võiks jalgpallijobu elutöö preemia anda lausa. Nii palju lollakaid artikleid on mees kirjutanud. Kasvõi see Zahovaiko oma tuleb eelmisest aastast meelde.
Mis selles nii lolli siis oli sinu arvates? Teema? Kas ajakirjanik on loll, kui ta kirjutab teemast, mis inimesi huvitab?

PETSINHO
23.11.07, 14:30
Too mõni hea näide. Mulle Vaheri kirjutised just seepärast meeldivadki, et ta kirjutab teravalt, kõõlub piiri peal, aga ei lähe kunagi üle piiri.

Mis selles nii lolli siis oli sinu arvates? Teema? Kas ajakirjanik on loll, kui ta kirjutab teemast, mis inimesi huvitab?

sulle Vaheri kirjutised meeldivad, no tore. Mina aga jään oma seisukoha juurde. Mulle tunduvad paljud tema üllitised ebasümpaatsed. Tundub, et on veel teisigi, kes nii arvavad. Olen juba mõnda aega pidanud endale tõdema, et selle mehe kirjutised ei kannata kriitikat. Jah, on olnud ka päris tugevaid lugusid, kuid üldmulje on selline nagu ta on.
Usun, et konstruktiivne kriitika tuleb ainult kasuks ;)