320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

JPH üldkogu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    JPH üldkogu

    Et siis mõtlesin veel ühe teema tõstataga - kuigi liige pole.

    Kui kunagi JPH-d looma hakati, siis oli minu väike panus see, et kribasin kiirelt kokku põhikirja, kus oli ühe punktina minu mälu järgi ka see, et vähemalt ÜKS korda aastas toimub JPH üldkogu. Et üldkogu oleks otsustusvõimeline, siis pidi seal isegi teatud arv isikuid kohal olema.

    Ei tea küll, kas seda teksti muudeti ja kuidas, sest pole praegust ja toimivat põhikirja näinud - kas keegi üldse peale juhatuse on (ja kas ka seal kõik on) seda sirvinud -, seega ei oska ka öelda, et kas see on sinna sisse kirjutatud.

    Samas - kuna ükski JPH juhatuse liige ning esimees ja üldse asjamehed pole liikmete poolt valitud, vaid on ise loojatene need kohad saanud, siis tekibki selline küsimus, et kas liikmetele antakse ka kunagi mingisugune hääleõigus?

    Seda enam veel seetõttu, et isegi mina olen siin foorumis juba märganud JPH juhatuse liikmete omavahelist sõnelemist ja üldse mingit suht tobedat kaikamängu. Alustame Kojamehe kontserdist ja lõpetame \"tõeslise before ja afterparty\" ja muu sellise jamaga - meie sall ja teie sall kasvõi. Rääkimata \"tooli viskamisest\" ja üldse muudest sõnelustest, mis siin ja seal üha enam on toimunud.

    Ehk siis - wazzzzzzzzzz up?

    Üldiselt pakubki huvi kaks asja:
    1) Kas kinnitatud põhikiri on kuskil olemas - nt. elektrooniliselt, et kui mitte mina, siis vähemalt liikmed seda näha saaksid?
    2) (see tähtsam) Kuna ja kas üldse toimub üldkogu - mis seal toimub, mis otsustusvõime saavad liikmed jne...

    Äkki pakub kellegile teisele ka huvi peale minu. Oleks jube meeldiv, kui juhatuse liikmed või neile lähedal seisvad isikud (RK, Steve) sellele ka vastaksid.
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    #2
    Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

    Väga hea, Martin, et selle teema tõstatasid. Tõepoolest oleks vaja, et JH liikmetel hea ülevaade oleks neid koondava ühenduse põhikirjast. Tegelikult peaks see olema saadaval enne liikmeks registreerumist.

    Üldkogu tuleks kokku kutsuda juba selle aasta sees, üheks võimalikuks punktiks võiks olla ka uue juhatuse valimine (kui muidugi põhikirjas pole see sätestatud eluaegsena ). Praegu on juhatus ehk liiga väike ja koondab vaid kitsast ringi. Leian, et esindatud peaksid olema eri vanusegrupid ja piirkonad Praegusel juhul 6 liikmega pole ju isegi häälteenamus tagatud

    Jõudu!
    Jalgpallihaigla patsient #172
    Diagnoos: raskekujuline futboliit

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

      Vastan esmalt,et selle üldkogu kokkukutsumisega on aega väheke veel ja et juhatuse liikmed on valitud üldkogul.Need asjad on meil jonksus.
      Ma tahaks küsida Reinmanilt ,kui oluliseks ta peab põhikirja lugemist(mittelugemist) tema ja teiste liitumisotsuse tegemisel.Eestis on õle 7000 MTÜ.Kui paljudel neist on kodulehekülg ja kus üleval ka põhikiri.Põhikiri on neil kõigil tüüppõhikirjast välja arendatud.MTÜ loodi kahe isikupoolt ja selleks ta oleks võind jäädagi.Meid teisi nimetada lihtsalt toetajateks.Kuna läbirääkimistel politsei,Falcki ja Jalgpalliliiduga lepite kokku et me registreerime mingi osa fänne,sest \"Keda kuradit me üldse esindame.Kas igamees hakkab ise ümarlauas osalema ja iseennast esindama.Kahele mehele kes moodustasid MTÜ ei tehta selliseid soodustusi ja kokkuleppeid.Vaja oli inimhulka kelle nimel me räägime.Siiani usaldasid paljud meid ja andsid enda nime ja hääle.Kui keegi on meiepoolt tehtud töös pettunud,võib ta ju öelda,et aitab minu esindamisest.
      Samas elame me demokraatlikus riigis ja kõigil on võimalus moodustada MTÜ.
      Küll see kauaoodatud suurkogu ka tuleb,üldjuhul on poliitikas et kui keegi soovib erakorralist üldkogu kokkukutsuda,siis tema leiab ka rahalised vahendid kus see 188 liikmega üritus läbiviia.Keegi ei peida pead liivaalla aga et juhatuse protokolle avaldada Soccernetis,sorry ma ei näe seda ...
      Jalgpallihaigla liige.

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

        Koja .. keegi pole juhatuse koosoleku protokollidest rääkinud. Räägiti põhikirjast.

        Üldiselt ei panda põhikirja kodulehtedele sellepärast välja, et pole erilist mõtet, kuna liikmed nagunii seda teavad ja neil on see olemas.

        Annan kaks jalgpalliklubi linki, kus mõlemal lehel on põhikiri olemas
        Kristiine JK
        FC Olympic

        ei viitsinud rohkem otsida

        MTÜ põhikiri on muidu avalik ja seda võib iga inimene endale tutvumiseks registriosakonnast võtta ja koopia teha.

        Samas ma leian, et kui te juba valisite selle tee, et haarate masse kaasa siis tehke asja korralikult .. Jalgpallihaiglal on 188 liiget, kuid kui palju neist üldse on juhatuse toimetamistega kursis. Väheke informatsiooni võib ju anda .. võiks alustada põhikirja kättesaadavaks tegemisest. Ja kui ei soovi päris avalikustada, siis panime ju kõik oma ankeetidesse kirja ka emaili aadressid - sinna ju ometi on võimalik saata.

        Paljudel liikmetel on tõenäoliselt tunne, et nad on nagu marionetid, keda nagu sa isegi ütlesid oli vaja selleks, et panna politsei, falck ja EJL kuulama 5-6 inimest, kes moodustavad siis Jalgpallihaigla tuumiku.

        ...

        Elujõuline organisatsioon on läbipaistev organisatsioon, seda nii juhtimise, eesmärkide, tehtu kui ka raha liikumise osas. Kui midagi jääb kellegile liikmetest arusaamatuks, siis ei saagi eeldada seda, et ta vait oleks ja juhatusel toimetada laseks - ei, ta hakkab virisema, isegi hoolimata sellest, kui kõik hea ja õige asja eest väljas on.

        ...

        Teine oluline asi on see, et aeg oleks põhikiri üle vaadata ja sinna vajalikud muutused teha - kui tegemist oli lihtsalt tüüppõhikirjaga siis ma arvan, et sinna peaks päris palju asju lisama ja muutma, mis vastaksid Jalgpallihaigla vajadustele. Näiteks kasvõi see üldkoosolek - kui JH on pea 200 liiget, siis väga raske on iga-aasta üldkoosolekuid korraldada - piisab volinike koosolekust jne.
        Jalgpallihaigla Liige

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

          Otsi ikka rohkem jots, FC Reaali põhikiri on http://www.hot.ee/fcr/pohikiri.htm ja see on netis üleval olnud alates klubi loomisest ehk siis 4 aastat ja veidi peale, põhikirjal on ka mõningane hämmastav nii umbes 100% sarnasus Kristiine põhikirjaga :P Ehk siis minu point Jalgpallihaigla liikmena seisneb selles, et siiski võiks üldkogu toimuda ja seda võimalikult peagi. FC Reaalil MTÜ-na, tõele au andes, pole taolist üritust kunagi toimunud (kui ühised läbud välja jätta), aga see on ka mõistetav - meil on ju ~10x vähem liikmeid kui JH-l.
          http://www.facebook.com/TallinnaFcReaal

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

            Ausalt öeldes pakub mulle tõsist huvi: kas MTÜ Jalgpallihaigla on Eesti Jalgpalli Liidu liige või ei ole? Ja kui ei ole, siis miks? See oleks ju samm edasi meie osalusele Eesti jalgpallielus.

            Juba selle aasta novembris valib EJL endale uue presidendi ja asepresidendid, oleks ülimalt vajalik, et ka futboliitikute esindaja saaks sõna sekka öelda. Vastasel juhul tuleb leppida uue korraga aastani 2009!!

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

              väike off-topic kuid JH-s on viimastel andmetel juba 272 liiget,andmed pärinevad siit!

              sry sellise väikse asjaga segamast.
              sigpic

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

                Protseduurilisel tseremoonial ma ei osalenud aga JPH on Eesti Jalgpalli liidu liige kui teiste fännklubide katusorganisatsioon ja loomulikult on meil 1 hääl
                Jalgpallihaigla liige.

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

                  Originally posted by kojamees


                  Protseduurilisel tseremoonial ma ei osalenud aga JPH on Eesti Jalgpalli liidu liige kui teiste fännklubide katusorganisatsioon ja loomulikult on meil 1 hääl
                  Mis mõttes teiste fännklubide organisatsioon?

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

                    Originally posted by kojamees


                    Protseduurilisel tseremoonial ma ei osalenud aga JPH on Eesti Jalgpalli liidu liige kui teiste fännklubide katusorganisatsioon ja loomulikult on meil 1 hääl
                    See on küll päeva parim nali ,ise mõtlesid välja ?
                    FCF Forever

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

                      Kas tõesti Kunn Sul nii kehv mälu.Peax ju mäletama küll
                      Jalgpallihaigla liige.

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

                        Originally posted by kojamees


                        Kas tõesti Kunn Sul nii kehv mälu.Peax ju mäletama küll
                        Vene keeles on selle kohta üks väga hea väljend ,, Metzhtat ne vredno,, ehk eesti keelde tõlgituna ,, Unistada pole kahjulik,,
                        FCF Forever

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

                          täna võib lugeda siis sellisest kohtumisest.

                          tekkis küsimus nende töökohtumiste kohta.

                          kuna olen ise ka JH liige siis oleks huvitav teada 1. kes ka mind esindavad.

                          2. kas ei oleks meeldiv komme ntx sellistest kohtumistest teavitada,see näitaks esindajaid meeldivast küljest ehk siis ka pööbel saab teada mis küsimustes neid esindatakse jne.

                          3.kas nendest tingimustest milles kokku lepitud ka kuskil kuuleb ,ei pea silmas staadioni väravat kus turvamees ütleb mis lubatud mis mitte.

                          4.kas te pole tulnud mõttele teha ettepanek FCF ja EJL- panna staadionil kehtivad eeskirjad kuskile staadionile ülesse et kui tekib turvadega vaidlused mingis küsimuses oleks hea kohe kontrollida kummal õigus jne.

                          milles põhiküsimus : võiks saada natukene rohkem infot ka JH argitööst,oleks päris huvitav siiski teada asjadest milles kokkulepitakse jne.


                          jõudud tööle

                          sigpic

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

                            Originally posted by rauno

                            4.kas te pole tulnud mõttele teha ettepanek FCF ja EJL- panna staadionil kehtivad eeskirjad kuskile staadionile ülesse et kui tekib turvadega vaidlused mingis küsimuses oleks hea kohe kontrollida kummal õigus jne.
                            rauno, tegelikult on Arena sisekorra eeskirjad üleval Flora kodukal. Täpsemalt siin.

                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic \'JPH üldkogu\'

                              2. A. Le Coq Arenal ja Territooriumil on KEELATUD:
                              kanda külm- ja tulirelvi jt teistele ja endale ohtlikke esemeid, pürotehnilisi vahendeid, alkoholi, narkootilisi ja psühhotroopseid aineid, klaas- ja plekktaarat, trillervilesid ja LIPUVARDAID(v.a. turvatöötaja või Esindaja poolt ohutuks tunnistatuid).

                              ntx ma tean et lipuvardaid võib kasutada kuna JH esindajad on kokku leppinud selles punktis,kuid ntx ei tea ma millistele tingimustele peavad lipuvardad vastama et neid staadionile tuua.

                              samas on mul luba arenale kaasa võtta trummipulk millega trummi taguda,selle loa ma taotlesin florast(kuigi seda eeskirjad ei luba)
                              küsimus oli selles et on ju mõttetu eraldi taotleda asju mis ntx on juba kokku lepitud,kuid samas ma ei tea mis on kokku lepitud.
                              sigpic

                              Kommentaar

                              Working...
                              X