PDA

View Full Version : Aasta Jalgpallur 2002

-madis-
25.11.02, 23:43
Aasta 2002 Eesti parimaks jalgpalluriks valiti Raio Piiroja.
Siin pole rohkem midagi öelda, mees väärib oma tiitlit.

greenday
26.11.02, 00:31
:õnnelik: :love: :õlu: :jäätis: :baibai: :sünna: :ingel: :põnn: :ham1: :reiv: :prill6: :r66m16: :r66m15: :r66m7: :ingel2: :j2nes: :silm1:

greenday
26.11.02, 00:33
Kas keegi teab öelda, miks TV3-e spordikommentaator seda uudist ette lugedes ütles kõigepealt, et aasta jalgpallur ei ole meeskonnast FC Haiba? Mingi kihlvedu või? :)

Sun
26.11.02, 00:35
Mina tahtsin Joel Lindperet , väga hea hooaeg.Mängus viibimise % ainult tõusvas joones.

greenday
26.11.02, 00:38
Originally posted by Sun

Mina tahtsin Joel Lindperet , väga hea hooaeg.Mängus viibimise % ainult tõusvas joones. Arvan, et tema jaoks on veel vara. Aga mees on superhea tulevikulootus. Ehk 3 aastapärast on Joel aasta jalgpallur? :)

Glazza
26.11.02, 01:34
Ma arvan, et Joelile on 3 ka veel vähe...

Mõelge, enne tuleb ju veel mängida selja taha Piiroja, Poom ning Oper, kes on vaieldamtud parimad hetkel ja veel mõne aasta jooksul. Terja on ka sinna klassi, aga ta teeb rohkem musta tööd, ega saa neid plusse kontosse nii kesrgesti kui võimas vv, keskkaitsja või ründaja..

PraS
26.11.02, 01:42
aga huvitav kes noorematest mängijatest võixid lähitulevikus parimad olla?

ma pakun zahhovaiko,gussev,raudnagel....

greenday
26.11.02, 02:08
Originally posted by märt

aga huvitav kes noorematest mängijatest võixid lähitulevikus parimad olla?

ma pakun zahhovaiko,gussev,raudnagel....Ning Kink - niipalju kui tüübist lugenud olen, tundub et tal on olemas what it takes to go all the way...

Artista
26.11.02, 02:16
Kuulge sõbrad, ma olen poolteist aastat Eestist eemal olnud. Et ehk seletate ära, millega on seletatav tänavune Raio paremus Operiga võrreldes. Või on see lihtsalt nagu avanss?

PS. Huvitav, kas valijad ka hetkeks Lemsalu peale mõtlesid - mees, kes Põhjala tugevaimas liigas tänavu lihtsalt hiilgavalt tegutses - ilmselt ta senise karjääri parim hooaeg sai seljataha. Ma tean küll, et koondiseteod on suur argument valimisel, aga ikkagi. Ega see tema süü enam pole, et Arno viha peab.

clever
26.11.02, 03:06
Minule tuli küll üllatusena Piiroja valimine. Ma ise arvasin Roobat või Operit, kes tegid mõlemad väga hea hooaja ja on ikkagi oluliselt tugevama liiga tipus. Oper valiti eile selle viimase vooru parimate hulka jälle. Artista meenutas ka Lemsalut, oleks kah parem valik olnud. Eestis mängijatest on ka Reim silma paistnud mitte vähem kui Piiroja. Piirojat on üritatud müüa juba üle aasta ja pole suudetud, väga imelik valik. :doh: Piiroja on hea kaitsemängija, aga natuke vara oli veel teda valida. Oleks võinud kuhugi jõuda, midagi saavutada ja siis valida. :oih: Aga noh, eks jalgpalliliit teab, mida arvestab parima valimisel. Ega siis muud, kui palju õnne Piirojale!

aiFo
26.11.02, 13:19
tjah, lugupeetud valijad tunduvad oma eelistustes ike tiba yle pingutavat... v2gisi tundub, et piiroja turuv22rtuse t6stmiselt poogiti talle v2gisi yks tiitel kylge, nii \"igaks juhuks\"...:(

k6ik oleks ju tore ja ma arvan, et raio v22riks tiitlit, kuid kuna mul ei ole niiv6rd lyhike m2lu, siis meenub mulle aastast 2002 eesk2tt yks teine eesti jalgpallur -- andres \"purustas venemaa\" oper!!!:kaabu:

vaat niimoodi...:doh:

Alo
26.11.02, 13:27
Originally posted by clever
Piirojat on üritatud müüa juba üle aasta ja pole suudetud, väga imelik valik. :doh: Piiroja on hea kaitsemängija, aga natuke vara oli veel teda valida. Oleks võinud kuhugi jõuda, midagi

Äkki see oligi taktikaline käik - Eesti Aasta jalgpallur 2002 on ehk hea müügiargument.. :)

Igatahes mina küll ei imesta, et Piiroja selle tiitli sai, õnne talle.

Alo

Devil
26.11.02, 13:35
Originally posted by aiFo

meenub mulle aastast 2002 eesk2tt yks teine eesti jalgpallur -- andres \"purustas venemaa\" oper!!!:kaabu:

vaat niimoodi...:doh:

sama siin piiroja tore kõik super kaitse peab aga OPER on kunn :):õnnelik: :põnn:

Martin
26.11.02, 13:48
Eks see natuke ootamatu oli, kuid kui ma ei eksi, siis tegemist polnud tavapärase Eesti Päevalehe hääletusega, kus suur hulk tegelinskeid oma hääle kellelegi andis. Praegune hääletus oli viidud läbi vist EJL-i enda sees - vähemalt arvan ma nii. Seda enam on nimekirjas mõttetu näha nt. Kristalit, kuid mitte Operit või Roobat. Poomi ei maini, sest tal polnud hooaaega.

Kuid Piiroja sai suht teenitult, top viies oleks ta niikuinii ja anname seekord siis kodumaisele mängijale kah au.

Minu jaoks on aga nimekiri selline:
1) Urmas Rooba
2) Andres Oper
3) Raio Piiroja
4) Marek Lemasalu
5) Vitali Gussev (avanssina välismaal suht eduka läbilöögi eest)

Just my two cents...

Pealik
26.11.02, 13:58
Ise oleks samuti eelistanud kas siis Operit või Roobat. Aga müts maha Piiroja ees - tubli poiss!

Pealik
26.11.02, 13:59
Ise oleks samuti eelistanud kas siis Operit või Roobat. Aga müts maha Piiroja ees - tubli poiss!

ROOTSI KUNN
26.11.02, 16:00
Küsimus vähe teisest valdkonnast?
Kas keegi oskab öelda ,kuidas pääseks ligi uuele EJL -u kodulehele ,mida olevat eilsel üritusel tutvustataud. Mina ei suuda küll kusagilt leida.:(

Devil
26.11.02, 16:14
www.estonia.fifa.com

seda vist mõtled ?:doh:

jyriöö
26.11.02, 16:56
Eks see tiitel pigem väikese avansina mõeldud oli, kuid kindlasti ei saa väita, et Raio midagi teenimatult sai. Esiteks Eestis mängiva palluri arengut on kohalikel parem jälgida ning tuleb tunnistada, et Piiroja astus sel aastal kõva sammu edasi. Seda näitab ka koondise vähene sisselastud väravate arv. Lemsalu miinuseks sai kindlasti koondisesse mittekuulumine. Kuidas valida parimaks meest, kes üliharva punti valitakse. Nüüd peab Raio oma valimist õigustama kuskil välisklubis kanda kinnitades.

Glazza
26.11.02, 18:07
Valiku tegi EJL tõepoolest.

See selleks, aga minu jaoks on rabav teadmine, et ükski väljamaal palliv pallur isegi häält ei saanud!?!? Kuidas see võimalik on - kuidas Oper ja Rooba ei saa häält, kummaline.

Samas Piiroja kaitseks. Tänu temale pidas Eesti koondise ja Flora kaitse - õhus oli ta võitmatu kõigi vastu. Ja mees, kes lööb klubi eest 4 asrvu väravaid, peab seda väärima kui ta on keskkaitsja. Liigas siis Hamre 23, Kulik 11, Lindpere 10, Piiroja 9. 2 veel ja oleks 2 väravakütt. Ja seda kõigest 26-28 mängust. NB!! Koondise raudvara, vastavalt 3\'s ja 4\'s väravkütt, Reim ja Kristal lõid kahepeale samas arvus mängudes 3 väravat!!?!!!

Usun, et ajakirjanike valikuks saab ikka Oper, kuid Piiroja aktsiad nüüd sellega tõusid + sellega kui ta klubi vahetaks enne valimisi:doh:

M6iss
26.11.02, 18:13
Piiroja on terve hooaja väga tublilt mänginud. Auhind on õigustatud.

Tubli Raio!!!

vello99
26.11.02, 21:46
Stennuriga seekord ühel meelel. Mitte, et midagi oleks Piiroja vastu ja tõenäoliselt oligi ta see hooaeg parim (kuigi ise oleks samuti eelistanud Operit), kuid et just see hooaeg kus teised eestlased peale Poomi välismaal oma tõhusa jälje jätsid, nad ei saanud punktigi... Mnjah...

eston maravilha
26.11.02, 21:57
tegu on eesti liigahooaja parima mängija valimisega või on sellest raskusi arusaamisega?

priity
26.11.02, 22:13
Originally posted by eston#21
tegu on eesti liigahooaja parima mängija valimisega või on sellest raskusi arusaamisega?

ja kust otsast sa selle välja loed? pressiteates on selgelt kirjas 2002.a Eesti parim jalgpallur... ning juttu sellest kui tublilt piiroja koondise eest mänginud on... doh.

eston maravilha
26.11.02, 22:23
no muidugi mainitakse tema tegusid eesti koondise eest ka aga fakk use your brains

Martin
26.11.02, 22:37

no muidugi mainitakse tema tegusid eesti koondise eest ka aga fakk use your brains

Tsiteerides SLÕlehte:

Eesti jalgpallikoondise eduaastal valis vutiliidu juhatus parimaks mängijaks anno 2002 FC Flora kaitsja Raio Piiroja. Mõnigi kiibitseja kergitas kulmu, kui Aivar Pohlak hooaja lõpetamisel kuulutas, et välisklubides mängivad pallurid ei saanud ainsatki häält.
Andres Vaher

Piiroja jättis seljataha võrdselt hääli kogunud meeskonnakaaslased Martin Reimi ja Marko Kristali. Jahmatav, et koondises ja Aalborgis rea tähtsaid väravaid löönud Andres Oper, FC Kopenhaageniga liitunud Urmas Rooba ja Derbyst Sunderlandi kolinud Mart Poom päris tühjade pihkudega jäid...

raido
26.11.02, 22:39
Asi on tõesti kahtlane. Igatahes oleks ka mina valinud Urmas Rooba, sest temal ju hooaeg välismaal õnnestus.
Samal ajal valiti ka Meistriliiga parimad mängijad:
VV: Kaalma
K: Piiroja
PK: Reim
R: Krõlov

eston maravilha
26.11.02, 22:56
selle auhinna analoog inglismaalt on peale iga hooaja lõppu või lõpu eel valitav footballer of the year, kuid selle auhinna kandidaatideks on ainult inglse liigas mängivad pallurid. näide on sellemõttes natuke halb et enamus inglise põhitegijaid mängib inglismaal, kuid isegi kui owen hargreaves või steve macmanamanamanan paneksid terve hooaja vastavalt bayernis või realis rämedalt kunni ei saaks nad seda auhinda võita. võidab hoopis mingi konnasööja arsenalist

yheksa
27.11.02, 12:10

oot... kust sa nüüd seda vötad?

2001 aastal oli Eesti parim jalgpallur Indrek Zelinski 20.11.2001 SLÕhtuleht (http://www.sloleht.ee/sisu/uudised.asp?r=3&id=114531).

Sealtsamast Sulle kopipaste:
Eesti Jalgpalli Liit valib aasta parimat jalgpallurit alates 1992. aastast. Indrek Zelinski kanti auhinnatute nimistusse kuuenda mängijana, rekordarv võite - viis - püsib Mart Poomi nimel.

1992 Urmas Hepner (Kumu, Soome)
1993 Mart Poom (FC Flora)
1994 Mart Poom (FC Wil, Šveits)
1995 Martin Reim (FC Flora)
1996 Marek Lemsalu (FC Flora)
1997 Mart Poom (Derby County, Inglismaa)
1998 Mart Poom (Derby County)
1999 Andres Oper (FC Flora / Aalborg, Taani)
2000 Mart Poom (Derby County)
2001 Indrek Zelinski (Aalborg)

2000 - Mart Poom 17.11.2000 SLÕhtuleht (http://www.sloleht.ee/sisu/uudised.asp?r=3&id=98976), kes minuteada ei mänginud 2000 aastal eesti liigas.
1999 - Andrs Oper 16.11.1999 SLÕhtuleht (http://www.sloleht.ee/sisu/uudised.asp?r=3&id=85872).
1998 - Mart Poom 23.12.1998 EPL (http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=46258).
1997 - Mart Poom 08.12.1997 EPL (http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=28590). Seal on küll kirjas, et \"Eesti Päevaleht jätkab Eesti parima jalgpalluri selgitamist. Taas osalevad küsitlusel spordilembesed meediakanalid.\" Sel ajal vist Eesti Jalgpalliliit ise ei valinud parimat mängijat. Arvestati ajakirjanike arvamusega. Nüüd valivad need \"spordilembesed meediakanalid\" aasta väravat vms. ...parandage kui ma eksin.
1996 - Marek Lemsalu 17.12.1996 EPL (http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=13969).
1995 - Martin Reim 22.12.1995 EPL (http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=2101).

Hilisemaid aastaid netis pole :myts7:

ps huvitavat lugemist (http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=28591) ...kusjuures jube palju pönevat lugemist leiab kui otsida :-)

Glazza
27.11.02, 15:36
Ma olen nüüd ka dilemma ees:r66m14:

On 2 eraldi asja. EJL\'i poolne aasta parima mängija valimine ning Eesti Päevalehe korraldatav küsitlus ajakirjanike seas aasta mängija valimiseks.

Eelnevalt väljatoodud nimekiri on EPL ehk ajakirjanike valikud

Samas kui ma alguses tahtnuks tuliselt vastu vaielda:prill6: Estonile, siis nüüd tuleks natuke pead kratsida ja loogiliselt mõelda:silm4:

Kui Raio võitis ja teised olid Reim-Kristal, siis on kindlasti juttu Eesti liigast. Ning pommuudis, millega siis isegi vaher ja TV3 mööda panid, oli lihtsalt apsakas, kui nad imestusid miks Oper ja Rooba ühtki häält ei saanud.

Seega - need olid ilmselt jah Eesti liigajalgpalli autasud....... samas jälle - kui TV3 küsis Raiolt, mis ta arvaks kui tema saaks auhinna, siis Raio väitis et ta oleks jahmunud.

NII - päringul EJL\'st tuli välja, et tegu oli ikkagi üldse parima eestlase valimisega. Seega kandideerisid kõik. Ja seda enam võõrana ma ennast nüüd tunnen:r66m4:

arroww
27.11.02, 16:30
mis kusimus see on? kes on parrim jalgpallur ? kes seda otsustab? isiklik arvamus? kusimus peab olla niisuke: kes on sinu arvates parim jalgpallur?
iga jalgpallur mangib oma rolli ja teeb oma asja , ja uksi Piiroja ei saaks mangida . vot nii! tegelikult mul pole midagi vastu , et ta on parim....lihcalt see oli minu arvamus!:lahe:

yheksa
27.11.02, 17:21
Originally posted by Stennur

On 2 eraldi asja. EJL\'i poolne aasta parima mängija valimine ning Eesti Päevalehe korraldatav küsitlus ajakirjanike seas aasta mängija valimiseks.

Minupoolt väljatoodud linkides on alates 1999 aastast alates siiski need nimed, keda on valinud EJL. Enne seda on ajakirjanike valik.... aga nagu näha peetakse seda siiski kölblikuks, et jäädvustada arhiivi.

Pöhiline on see, et antud teemas ei olnd eston#21 õigus, et valitud on eesti liigas parim pallur. Valiti siiski Eesti parimat jalgpallurit aastal 2002!

...seda tahtsin ma öelda :myts7:

vaikiv mees
27.11.02, 20:15
Postitas Stennur

Valiku tegi EJL tõepoolest.
See selleks, aga minu jaoks on rabav teadmine, et ükski väljamaal palliv pallur isegi häält ei saanud!?!? Kuidas see võimalik on - kuidas Oper ja Rooba ei saa häält, kummaline.
Postitas eston#21

minagi teeks estoniga sama järelduse, aga.. siis võiks ju öelda, et välisklubides mängijad ei kandideeri; selle asemel aga..->

Aivar Pohlak hooaja lõpetamisel kuulutas, et välisklubides mängivad pallurid ei saanud ainsatki häält.

Samas kui ma alguses tahtnuks tuliselt vastu vaielda Estonile, siis nüüd tuleks natuke pead kratsida ja loogiliselt mõelda
Kui Raio võitis ja teised olid Reim-Kristal, siis on kindlasti juttu Eesti liigast. Ning pommuudis, millega siis isegi vaher ja TV3 mööda panid, oli lihtsalt apsakas, kui nad imestusid miks Oper ja Rooba ühtki häält ei saanud.
Seega - need olid ilmselt jah Eesti liigajalgpalli autasud....... samas jälle - kui TV3 küsis Raiolt, mis ta arvaks kui tema saaks auhinna, siis Raio väitis et ta oleks jahmunud.

Postitas yheksa

Minupoolt väljatoodud linkides on alates 1999 aastast alates siiski need nimed, keda on valinud EJL. Enne seda on ajakirjanike valik.... aga nagu näha peetakse seda siiski kölblikuks, et jäädvustada arhiivi.
Pöhiline on see, et antud teemas ei olnd eston#21 õigus, et valitud on eesti liigas parim pallur. Valiti siiski Eesti parimat jalgpallurit aastal 2002!
...seda tahtsin ma öelda
NII - päringul EJL\'st tuli välja, et tegu oli ikkagi üldse parima eestlase valimisega. Seega kandideerisid kõik

ehk lühidalt, obligatoorne myts nr7 neiu9 postituste lõpus on igati asjakohane antud teemas, sest minu jaoks läheb asi üha segasemaks

:sega7:

priity
27.11.02, 20:53

ai vant tu bii laik juu, täts vai ai dont juus mai breins

eston maravilha
27.11.02, 21:24
Originally posted by yheksa

...seda tahtsin ma öelda :myts7:

kui nii siis on ejl-s mingid valusad idikad koos. nad ei tea ise ka keda või mida valisid

ok võibolla raio vääris auhinda. aga reim ja kristal tema järel ja veel nii et rooba ja oper ei saanud ühtegi häält?? no türa küll. reim veel midagi teeb aga kristal on ju täielik tühi koht

vaikiv mees
27.11.02, 22:45
kui nii siis on ejl-s mingid valusad idikad koos. nad ei tea ise ka keda või mida valisid

ok võibolla raio vääris auhinda. aga reim ja kristal tema järel ja veel nii et rooba ja oper ei saanud ühtegi häält?? no türa küll. reim veel midagi teeb aga kristal on ju täielik tühi koht

no vot, see jutt on t6ele lähemal
ehk siis- ametlikult valis EJL k6igi hulgast, tegelikult aga (vaikimisi) kaaluti aga vaid Eesti liigas mängijaid, millest on tingitud ka Marko müstiline 3.koht enamiku ees

Martin
03.12.02, 23:08
(Sellel aastal toimub ka ajakirjanike poolne valik!)

Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi (EJAK) jätkab Eesti Päevalehe traditsiooni aasta parima jalgpalluri selgitamiseks. Traditsiooniline ja mängijate seas hinnatuim ringküsitlus katkes ajutiselt mullu erinevatel põhjustel, ent EJAK leidis, et ajakirjanike valik on seni alati olnud objektiivne ning ka jalgpallurite seast saadud tagasiside kinnitas, et meedia hinnang on neile tähtis.

Otsustasime veidi muuta valijate seltskonda ning asendada väljaanded isikutega. EJAK valis välja 11 ajakirjanikku, kellele käesolevaga edastame \"ankeedi\". Lisaks osalevad valimistel kõik seitse EJAKi liiget. Valikuprintsiibid ja -reeglid on lihtsad:
- valida tuleb Eesti 2002. aasta parim jalgpallur ja selleks peab iga osaleja reastama tema arvates kolm paremat mängijat (näiteks 1. Zidane, 2. Figo, 3. Pele);
- palume saata vastused e-meili teel aadressile mlagency@online.ee hiljemalt 20. detsembriks;
- ringküsitlusel saab valida vaid Eesti kodakondsust omavaid jalgpallureid, sõltumata klubist kus nad mängivad;
- valikus palume ära tuua kolm paremat eraldi, mitte kasutada 1.-2. või 2.-3. koha jagamisi, samuti ei tohi ühtegi kohta jätta tühjaks (põhjendusega pole väärilist kandidaati vms.);
- kahe eelmise punkti vastu eksivad \"ankeedid\" langevad automaatselt konkurentsist välja;
- hindamisel palume arvestada ainult 2002. aasta saavutusi ning mitte varasemaid teeneid Eesti jalgpalli ees;
- punkte saavad igal ankeedil esinevad pallurid vastavalt 3, 2 ja 1 ning võrdsete punktide korral saavad otsustavaks (tähtsuse järjekorras) esikohtade, teiste kohtade, EJAKi liikmete summeeritud arvamus, EJAKi liikmete esikohtade, teiste kohtade arv;

Traditsioonilise Tiiu Kirsipuu pronkskuju asemel juurutame ka uue auhinna. 2002. aasta Eesti parima jalgpalluri auhinna idee ja teostuse eest vastutavad noored kunstnikud Liina-Kai Raivet ja Eeva Käsper-Lennuk ning valmistamist toetab SL Õhtuleht. Auhinna üleandmistseremoonia toimub 2. jaanuaril 2003 koos traditsioonilise Hõbepalli auhinna kätteandmisega Nõmmel, Buldogi Pubis.

Loodame, et tulete kõik uue ringküsitlusega kaasa ning aitate oma professionaalse arvamusega edendada Eesti jalgpalli arengut läbi parima palluri premeerimise.

Vot siis selline teade.

dieter
04.12.02, 12:01
Originally posted by Martin

Traditsioonilise Tiiu Kirsipuu pronkskuju asemel juurutame ka uue auhinna. 2002. aasta Eesti parima jalgpalluri auhinna idee ja teostuse eest vastutavad noored kunstnikud Liina-Kai Raivet ja Eeva Käsper-Lennuk ning valmistamist toetab SL Õhtuleht. Auhinna üleandmistseremoonia toimub 2. jaanuaril 2003 koos traditsioonilise Hõbepalli auhinna kätteandmisega Nõmmel, Buldogi Pubis.

Mul on ülimalt hea meel, et kui skulptorit vahetati, ei valitud uueks auhinna väljatreijaks ülimegalahedatjamaalähedastsuperskulptoritjakohali kkuhomenjalikkusuperstaari Tauno Kangrot :õnnelik: Sry OT :oih:

Wingback
06.12.02, 19:08
Huvitav kas keegi sellise tiitli välja andmise peale ei ole tulnud nagu näiteks Aasta Jalgpallitibi 2002. :P :D Olgu see siis mõni mängija(parimat naismängijat valitakse ju niigi vist) või lihtsalt jalgpalliga seonduv naistegelane, kes midagi selle mängu heaks teinud või lihtsalt seda ala propageerinud.;) Miks ka mitte kõige vingemale fännile auhind anda?

Manager
10.12.02, 16:55
Originally posted by Vince

Huvitav kas keegi sellise tiitli välja andmise peale ei ole tulnud nagu näiteks Aasta Jalgpallitibi 2002. :P :D Olgu see siis mõni mängija(parimat naismängijat valitakse ju niigi vist) või lihtsalt jalgpalliga seonduv naistegelane, kes midagi selle mängu heaks teinud või lihtsalt seda ala propageerinud.;) Miks ka mitte kõige vingemale fännile auhind anda?

Kandidaat Nr.1 -Maaren