PDA

View Full Version : Spordiaasta 2002 parimad

Hellik
27.11.02, 17:05
Varsti on siis jälle käes aasta parimate sportlaste nimetamise aeg. Otsustamises osalevad võrdsete osakaaludena spordiajakirjanikud, spordiorganisatsioonid ja rahvas.Seekord võiks siis ka jalgpall veidi rohkem tunnustust leida. Vaatakski lähemalt neid kategooriaid, kus see oleks kõige tõenäolisem.

1)aasta võistkond- selle tiitli saab endale arvatavasti epee naiskond(MM-i hõbe), teisele kohale peaksid kandideerima M.Märtini tiim ja vutikoondis, korvikoondis peaks esikolmikust küll välja jääma. Minu mäletamist mööda on seni vutikoondise kõrgeimaks kohaks kolmas ja seda 1999. aastal

2)aasta treener- küsimust pole, selleks saab Alaver, kuid vähemalt teisele-kolmandale peaks Arno küll tugev kandidaat olema.

P.S. Lähiajal peaks rahvaküsitlus välja kuulutatama, sealt ootaks siis futifännide aktiivset osavõttu :)

mjkk
27.11.02, 17:31
Originally posted by Mayhem

1)aasta võistkond- selle tiitli saab endale arvatavasti epee naiskond(MM-i hõbe), teisele kohale peaksid kandideerima M.Märtini tiim ja vutikoondis, korvikoondis peaks esikolmikust küll välja jääma. Minu mäletamist mööda on seni vutikoondise kõrgeimaks kohaks kolmas ja seda 1999. aastal

Ei tea, peale nii head hooaega ennustaks esikohta mitte epee naiskonnale, vaid vutikoondisele või Märtinile, neil palju paremini läinud...:lahe:

Hellik
27.11.02, 17:45
Originally posted by Newcastle
Ei tea, peale nii head hooaega ennustaks esikohta mitte epee naiskonnale, vaid vutikoondisele või Märtinile, neil palju paremini läinud...:lahe:

Ise toetaks ka vutikoondise esikohta kahe käega, kuid meie spordifunktsionärid arvavad vist pisut teisiti :(

mjkk
27.11.02, 18:28
Originally posted by Mayhem

Ise toetaks ka vutikoondise esikohta kahe käega, kuid meie spordifunktsionärid arvavad vist pisut teisiti :(

Eks me näe! :D

borat
27.11.02, 21:01
Kle Njuukaassl, grafomaania on tõsine haigus. Siik help!

mjkk
28.11.02, 01:50
Originally posted by borat

..ehk eestikeeli....:sega5: :sega3: :sega4: :sega2:

Undi
28.11.02, 03:05

Originally posted by borat

..ehk eestikeeli....:sega5: :sega3: :sega4: :sega2:
ava lähim sõnaraamat...või konsulteeri oma perearstiga

yheksa
02.12.02, 16:34
Nii nüüd siis on see hääletamine pihta hakanud. Andke omad hääled siin (http://www.sport.ee/?view=haaletus&type=1) :myts7:

Artista
02.12.02, 17:07
Ma ka hääletasin. Kuid eriti pull sellel leheküljel oli see, et olümpiakomitee poleks nagu justkui kuulnudki, et Veerpalu võitis olümpial 50km klassikas hõbeda mitte pronksi. Tere hommikust, Mart Siimann!

highdezto
16.12.02, 20:03
Käisin nüüd ka seal hääletasin ära... Noh hääletasin siis eesti võidusõitjale :D

mjkk
18.12.02, 21:50
Ajakirjanikke hääletusel jäi Eesti Jalgpallimeeskond 3. kohale. Arno Pijpers jäi aga Alaveri järel teiseks...hääletagem Jalgpall võidule!:D

yheksa
19.12.02, 11:56

Ajakirjanikke hääletusel jäi Eesti Jalgpallimeeskond 3. kohale. Arno Pijpers jäi aga Alaveri järel teiseks...hääletagem Jalgpall võidule!:D

Ka kogu mu jalgpalliarmastust kokku vöttes pole nagu pöhjust jalgpalli parimaks hääletada....

Alaver on möödunud aastal olnud way parem kui Pijpers. Vöi vaidled vastu?
Ning Eesti naiste epeenaiskond sai siiski MM\'l höbemedali. Sellele pole vist jalgpallil siiski mittemidagi vasu panna. Parimate hääletusel on alati körgemalt hinnatud tiitlivöistluste medalid.
Ning Oper vai keegi teine jalgpallur Eesti Aasta 2002 Sportlasena ei tule sellel aastal isegi mitte möttesse.... vist :myts7:

Kaarel
19.12.02, 13:11
Kas te olete Saaremaalt pärit, et õ-tähte ei tunne?

vandersell
19.12.02, 15:05
Originally posted by Kaarel

Pahad päevad on vöi? :kaval:

ROOTSI KUNN
19.12.02, 15:05
Issan hoidku - kui siin foorumis on kah mehi-naisi ,kes arvavad ,et epeenaiskond on Eesti üle euroopa tuntuks teinud siis mul ei ole lihtsalt rohkem sõnu.
Sellise loogika järgi saaks seesama naiskond oma hõbedaga parema koha ,kui näit: Eesti jalgpallikoondis ,kes tuleks EM-il pronksile .
Mõtelgem rohkem globaalselt ,ala populaarsuse ja kandepinna poolest .
Kuidas saab võrrelda epeed ja võittu Venemaa koondise üle. Venemaa ,keda me igivanast ajast peame oma suurimaks vaenlaseks , sai lüüa meie omas kodus ja meie poiste käest . Võitku se epeenaiskond kas või sada korda vene epeenaiskonda , ikkagi räägitakse jalgpallurite võidust veel aastategi pärast.
Muide ,kes nägi NTV- aastalõpu jalgpallikokkuvõtet siis Lillekülas toimunud mängule pühendati väga palju aega ja kommentaarid meie aadressil olid tunnustavad.:õnnelik:
Marko Märtin -poiss , no oli tubli kuid ei võitnud ju siiski mitte ühtegi etappi ja ka pool tema nn. meeskonda ei ole eestlased. Vara veel teda nii kõrgele upitada ,tal on aega ja las teeb vähe rohkem tegusid.
Igaljuhul oleks minu järjestus selline :
Jalgpallikoondis
Märtin
Naised vehlejad

indrek
19.12.02, 15:19
Minu kriteeriumiks hindamisel oli:

Kes pakkus mulle kõige rohkem emotsioone läinud spordiaastal:

Sportlased:
1. Oper (kaks väravat ja palli väravajoonelt ära toomine venemaa vastu + edukas hooaeg Taanis)
2. Veerpalu (olümpiakuld ja hõbe - suur konkurent emotsioonidele, mida Oper pakkus, aga siiski kraad lahjem)
3. Mae (tubli saavutus)

Meeskonnad:
1. Jalgpallikoondis (võit venemaa üle + 20 kohta rankingus, ainult 2 kaotust)
2. Märtin/Park (tubli hooaeg, aga siiski ainult 1 poodiumikoht)
3. Korvpallikoondis (võit pranstsusmaa üle on siiski meetilk tõrvapotis)

Treener
1. Piijpers (lisaks saavutustele ka süsteemi ülesehitaja)
2. Alaver (taktkaliselt maailmataseel treener - mees oskab oma hoolealuste vormi ajastada just kõige tähtsamateks võistlusteks).

Võib hinnata ka tulemuste järgi, aga tuleb tunnistada et epeenaiskonna suurepärastest saavutustest lugesin ainult rootsi kunni postitusest:( Tublid muidugi, aga ala pole ikka see).

Hellik
19.12.02, 15:27
Minu valik kattus peaaegu Indreku omaga, ainult korvikoondisele küll kolmandat kohta ei pakuks, vaid annaks selle siiski vehklejatele.

PS. prantslasi võideti korvis 2001. aastal.

mjkk
19.12.02, 15:35
Ma ennustaks sellist lõpu sellele Aasta sportlaste auhindadele:

Mehed:

1. Andrus Veerpalu (Olümpiavõtja ja selle mehe võidus küll mingit kahtlust pole)
2. Jaak Mae (Muidu oleks aasta sportlane, aga Veerpalu on parem)
3. Andres Oper (tegi Eesti jalgpalli aastaga tuntuks mängides hästi Taanis ja lüües kaks väravat Venemaa vastu)

Naised:

1. Kristiina Smigun (ikkagi parim Eesti naissportlane, arvesse läheb ka hetke vorm)
2. Jane Salumäe (ei meeldi, aga ütleks et LOLL HISPAANLANE)

Võistkonnad:

1. Jalgpallimeeskond (ei kommenteeri isegi...tegid lihtsalt aastaga Eesti jalgpallis hüperhüppe)
2. Eesti Epeenaiskond (MMi hõbedased)
3. Märtin/Park (jälle ühes alas Eestist maailmaklassimees)

Treenerid ei viitsigi järjestusse panna, Alaver võidab, Pijpers teine, edasi...

yheksa
19.12.02, 16:29
Originally posted by ROOTSI KUNN

Issan hoidku - kui siin foorumis on kah mehi-naisi ,kes arvavad ,et epeenaiskond on Eesti üle euroopa tuntuks teinud siis mul ei ole lihtsalt rohkem sõnu.
Kas me hääletame seda, kes kui palju Eestit tuntuks tegi vöi hääletame seda, kes oli eesti Parim (tiitlivöistluse medal)?
muide.... kui sul \"ei ole lihtsalt rohkem sõnu.\" siis oleks vöinud löpetada selle ühe lausega. Oleks ehk parem olnud :-)

Sellise loogika järgi saaks seesama naiskond oma hõbedaga parema koha ,kui näit: Eesti jalgpallikoondis ,kes tuleks EM-il pronksile .
Seniks kuni sellist asja pole juhtund ei hakka oma väikest pead vaevama.

Kuidas saab võrrelda epeed ja võittu Venemaa koondise üle. Venemaa ,keda me igivanast ajast peame oma suurimaks vaenlaseks , sai lüüa meie omas kodus ja meie poiste käest . Võitku se epeenaiskond kas või sada korda vene epeenaiskonda , ikkagi räägitakse jalgpallurite võidust veel aastategi pärast.
Vöitu kirjutatakse ühe T-tähega :-)
....\"igivanast ajast\" ?!?! - mis ajast sinu ajaarvamine hakkab??? Enne eelmist sajandit oli ka elu :-) (ning minuarvates peaks ikka poliitika ning spordi lahus hoidma)
Ning ma kordan ennast, epeenaiskond sai höbemedali MM\'l. Jalgpallimeeskond vöitis söprusmängus Venemaad. Jah, mulle ka pakkus see ühe suurima spordielamuse (Veeraplu OM\'i kulla ning Kirsipuu tuuri etapivöidu körval) sel aastal aga siiski Parem (otsustavas) vöistluses oli epeenaiskond.

Naised:
1. Heidi Rohi
2. Kristina Shmigun
3. Anu Annus - orienteeruja, kui keegi ei tea

Mehed:
1. Andrus Veerpalu
2. Aleksei Budõlin
3. Jaak Mae

Vöistkond:
1. Epeenaiskond
2. Jalgpalimeeskond
3. Orienteerumise naisjuunioride naiskond - 5. koht MM\'l

Treener:
1. Mati Alaver
2. Feliks Saakjan
3. Arni Pijpers

to Kaarel:

Ei ole :myts7:

jyriöö
19.12.02, 16:43
Naistekandmise MM-i võitsid ju ka eestlased, järelikult peaksid ka nemad top kolmes olema - tiitlivõistlus ju ;) . Kunagi hiilgasid meil ju ka allveeorinteerujad, tõid Eesti riigile sel alal au, kuulsust ja kamaluga medaleid. Kui parimate valikul arvestataks vaid tiitlivõistluste tulemusi, läheks asi farsiks kätte. Alade tähtsus ja kandepind nii Eestis kui ka mujal maailmas on samuti oluline. Minu silmis kaalub juba jalgpalli EM finaalturniirile pääsemine üles suusatamise olümpiakulla, ala kandepind ja populaarsus määravad. Tulemused tuleks panna eelnevalt mainitud faktoritega konteksti. Samas loeb palju ka stabiilsus hooaja vältel, mitte ainult üks kindel sähvakas. Minu võistkondlik paremusjärjestus:
Märtin/Park
Jalgpallimeeskond
Naisvehklejad

SleepWalking
19.12.02, 16:48
Originally posted by yheksa
Kas me hääletame seda, kes kui palju Eestit tuntuks tegi vöi hääletame seda, kes oli eesti Parim (tiitlivöistluse medal)?

Üldiselt on nagu tiitlivõistluste medal ning omal alal tippu jõudmine on küll argument, aga siinjuures peaks ikkagi rõhku panema ala marginaalsusele ning harrastajate vähesusele. Naisi-epeevehklejaid ei saa maailmas mõõta ilmselt kümnetes - vaid sadades. Aga see on ka kõik. Jalgpalli kandepind on lihtsalt niivõrd erinev, et üsna väike saavutus jalgpallimaailmas võib kaaluda üles tippsaavutused marginaalspordi aladel.

mikk
19.12.02, 18:31
Mina hääletasin täiestu subjektiivselt, selle järgi mis mulle oli oluline. Seepärast said minu hääled Oper, Märtin, Pijpers.
Arutelu kuidas arvestada, kes on parim, milline on alade kandepind, populaarsus jne - mõttetu ajudegümnastika.

Martin
19.12.02, 22:15
Kurb on sellisied kommentaare lugeda. Ammu pole nii piiratud vaateid kohanud. Seetõttu nõustun suht täielikult yheksa öelduga.

Ok, ma hääletasin ka esimeseks jalgpallikoondise ning Andres Operi ja Arni Pijpersi, kuid seda puhtalt seepärast, et nende kohta tõsta. Esikohti nad kindlasti väärt aga ei olnud.

Objektiivselt vaadates oleks minu tabel selline:
Naissportlased: Kristina SMIGUN, Heidi ROHI, Natalia HISSAMUDTINOVA. Jane Salumäed keeldun Eesti sportlaseks nimetamast. Kobi Hispaaniasse, tont. Vastasel juhul saaks tema teise koha ning lükkaks Natalia välja.

Meessportlased: Andrus VEERPALU, Aleksei BUDÕLIN, Pavel LOSKUTOV. Oper ei pääse siin isegi LIGILÄHEDALE. Edasi tuleks veel Nool, ning Oper oleks koos Padari ja Tiidemanniga mingit 5-7. kohta jagamas.

Võistkond: Epeenaisskond, Märtin ja Park, Eesti jalgpallikoondis. Repliigi korras RK-le: mõõkadega vehledi juba rüütliajastul, seega on see ala vanem. Mis puutub aga sellisesse kohtade jagamisse, siis jalgpall võib olla küll tore ja populaarne, kuid SENI kuni võitu ei võeta korralikust kvalifikatsioonimängus, ei ole mina igatahes valmis neid esimeseks valima. Märtini panin veel ka ette seetõttu, et tema hooaeg on olnud üks õnnetuste jada ning teglikult oli tal potentsiaali palju paremateks tulemusteks, kuid mootorisport on kord juba selline.

Treener: Mati ALAVER, Arno PIJPERS, Feliks SAAKJAN/Aavo PÕHJALE. Neid ei viitsi põhjendama hakata, kuid võib öelda, et Saakjan saab selle kohta siiski puhtalt Alekesi pärast, tema vanem vennake pole teab mis asi, tiitlivõistluste pudistab liialt. Põhjala on samas ülimalt tore ja hea treener. Seega ühendatud kolmas koht.

Seega minu arvamus ühib suuresti ajakirjanike omaga ning võin täie kindlusega ka öelda, et nende poolt hääletatu oli täiesti õige ning minul isiklikult pole mitte mingisugust kobisemist.

Tasuks ikka silmas pidada ka natuke teisi asju, kui ainult seda, et oli kui popp on jalgpall ning oi kus me nüüd Venemaale näitasime. Üldiselt ei viitis aga vaielda, sest midagi head ei tule sellest niikuinii.

indrek
20.12.02, 14:20
Originally posted by Martin

Kurb on sellisied kommentaare lugeda. Ammu pole nii piiratud vaateid kohanud. Seetõttu nõustun suht täielikult yheksa öelduga.

.

Seega minu arvamus ühib suuresti ajakirjanike omaga ning võin täie kindlusega ka öelda, et nende poolt hääletatu oli täiesti õige ning minul isiklikult pole mitte mingisugust kobisemist.

Tasuks ikka silmas pidada ka natuke teisi asju, kui ainult seda, et oli kui popp on jalgpall ning oi kus me nüüd Venemaale näitasime. Üldiselt ei viitis aga vaielda, sest midagi head ei tule sellest niikuinii.

Tore et üks tõemonopolimees tuli siia oma arvamust jälle avaldama. Et enamik inimesi on piiratud vaadetega ja siis see lugupeetud tarkpea näeb ainsana maailma avaralt.

Mitte et su arvamus vale oleks, aga sa ei pea kutsuma teisi sellepärast piiratud vaadetega inimesteks. Sinu elarosilalik maailmanägemus on minu aravtes ka kaunis primitiivne ja piiratud, aga ma aktsepteerin seda täielikult.

Ühele meeldib ema, teisele tütar. Ühed hindavad medaleid, teised elamusi. Sellepärast pole ju ühed piiratumad kui teised.

Martin
20.12.02, 15:41
Originally posted by indrek
Tore et üks tõemonopolimees tuli siia oma arvamust jälle avaldama. Et enamik inimesi on piiratud vaadetega ja siis see lugupeetud tarkpea näeb ainsana maailma avaralt.

Mitte et su arvamus vale oleks, aga sa ei pea kutsuma teisi sellepärast piiratud vaadetega inimesteks. Sinu elarosilalik maailmanägemus on minu aravtes ka kaunis primitiivne ja piiratud, aga ma aktsepteerin seda täielikult.

Ühele meeldib ema, teisele tütar. Ühed hindavad medaleid, teised elamusi. Sellepärast pole ju ühed piiratumad kui teised.

Ei oma tõemonopoli, vaid jagan seda täiesti rahulikult. Mis puutub väljendisse, siis kui see sind solvas, siis palju õnne. Ju oli, mida solvata. Üldisemalt tähendas see aga seda, et jalgpall pole maailma ainuke ala.

Mis puutub aga aasta parimate valimisse, siis kahjuks pole siin mitte midagi tegemist elamuste hindamisega, hinnatakse saavutusi. Loomulikult oli ka minu jaoks aasta kõrghetkedeks kõik koonsise võidud-viigid-kaotused, kuid fakt on see, et saavutuslikult pole need tulemused veel midagi väärt. Ehk - Nool võib olümpial teha 9 isiklikku rekordit ning juhtida pika puuga, kuid kui ühes alas nulli saab, siis ka kõik. Saavutust pole, midagi ei võida. Kurb aga tõsi

mikk
20.12.02, 16:21
Saavutuste hidamine on samuti subjektiivne. Kui oleks objektiivsed kriteeriumid, siis ei oleks vaja ju mingeid valimisigi korraldada. Las Siiman paneb selle tõevalemi paika, arvutavad välja kes on esimene, kes teine, andku ka laiemale publikule teada, võitjad patsutavad teineteisele õlale ja kõik on rõõmsad.

indrek
20.12.02, 17:52
Mis puutub aga aasta parimate valimisse, siis kahjuks pole siin mitte midagi tegemist elamuste hindamisega, hinnatakse saavutusi.

Kus see kirjas on? On öeldud, et vali parimad - mille järgi ta kriteeriumid seab on oma asi. Kui lisada saavutused alade lõikes, ei oleks jalgpallil seal midagi teha. Meie naistekandmistiim lõi seee aasta maailma puhtaks. (kusjuures tõenäoliselt said maailmapressis meie naistekandjad suuremat tähelepanu kui meie tublid vehklemistüdrukud).
Sestap tulebki valida kombinatsioon emotsioonidest ja saavutustest. Ühtedel on ühe osakaal suurem teisel teiste.

Loomulikult oli ka minu jaoks aasta kõrghetkedeks kõik koondsise võidud-viigid-kaotused, kuid fakt on see, et saavutuslikult pole need tulemused veel midagi väärt.

Ära nimeta oma arvamusi faktide pähe. Kõige objektiivsemaks kriteeriumiks on raha - kunstnik kelle maalide eest kõige rohkem makstakse on kõige parem kunstnik, sportlane kes teenib kõige enam on parim sportlane (hetsel vist Poom, edestamas Mürkat, Märtinit ja Kirsipuud - aga täpselt ei tea ka). Aga sellega on jälle nii - et raha varjutab nii emotsioonid, saavutused kui kõik muu.
Raske on ju võrrelda kabe maailmameistri ja ühe jalgratta profituuri võitu omavahel. Loogiline et nende vahel valitakse rohkem häid emotsioone pakkunud.

Arvan, et spordiaasta parima kriteeriumid ei peaks olema saavutuslikud medalite mõttes vaid: sportlane, meeskond kes on läinud aastal kõige rohkem oma rahvale positiivseid emotsioone pakkunud. See peaks ju olema märksa olulisem kui miskised medalid, edetabelite punktid vms.

spekter
20.12.02, 18:34
Veerpalu, Rohi, Märtin/Park ja Alaver

Kaarel
20.12.02, 19:28
Üldisemalt tähendas see aga seda, et jalgpall pole maailma ainuke ala.

Jalgpalli ei saagi võtta kui ala teiste hulgas. Ta pole kunagi olnudki tavaline spordiala, nagu kergejõustil, korvpall, vehklemine jms. Minu jaoks on olemas jalgpall ja sport (kergeraks, suustamine, korvpall jne kuni naiste vehklemiseni välja). Jalgall, oma traditsioonide ja kandepinnaga on ammu väljunud igasugustest spordi piiridest, õigemini ta pole nendes piirides kunagi olnudki. Sellepärast on ka jalgpallurite ning meeskonna saavutused, selliste valimiste raames, nagu Eesti Aasta sportlane ja võistkond, üsna raskesti hinnatavad.

Kui me hakkaks neid tiitleid jagama suurvõistluste medalite alusel, siis oleksid Eesti spordis naistekandjad, allveeujujad nign naisvehklejad tõelised megatähed, mis oleks kergelt naeruväärne...

-madis-
28.12.02, 01:20
No nii, nüüd on spordiaasta parimad siis selgunud.
Naised:
1.Kristina Šmigun
2.Jane Salumäe
3.Heidi Rohi

Mehed:
1.Andrus Veerpalu
2.Pavel Loskutov
3.Jaak Mae

Võistkond:
1.Eesti epeenaiskond
2.Markko Märtin - Michael Park
3.Eesti jalgpallikoondis

Treenerid:
1.Mati Alaver
2.Arno Pijpers
3.Feliks Saakjan

Jaan
05.01.03, 06:30
2rge nyyd halvustage naisekandjaid midagi. Nemad olid lisaks Jaan Kirsipuule ainsad, kes p22sesid pildile Ameerika ajakirjanduses. Nii Washington Postis kui ka Washington Times\'is oli lausa pildiga artikkel.

yheksa
12.12.03, 11:33
2003 spordiaasta parimate valimine. Anna oma hääl siin (http://www.sport.ee/index.php?htyyp=4&view=haaletus&type=1).

Kui Eestis oleks aplinism arvestatav sport valiks aasta sportlaseks Alar Siku :myts7:

st mina vöin ju oma häälekese anda. Paraku ei tule Alar Siku nimi paljudel meeldegi.

Muidu naistest eriti valikut pole - Kristina Shmigun. Meestest - Värnik vöi Mae vöi Aleksei Budõlin. Kahel esimesel peaks olema maailmameistrivöistlustelt ette näidata höbemedal ning Budõlinil pronks. Vöistkondadest on hulka raskem valikut teha (siinkohal saaks jälle foorumis poleemikat naiste epeenaiskonnaga :D). Treenereid ei oska arvatagi.

Ise annan naistest hääle Shmigunile vöi Eveli Sauele. Meestest Maele vöi mainitet Alar Sikule. Vöistkondadest Märtin-Park. Treeneritest Anatoli Shmigun.

Martin
12.12.03, 12:47
Alpinism ei ole sport.

yheksa
12.12.03, 16:22
Martin - miks mitte?

Martin
12.12.03, 16:37
Sest see on hobi.

Sama hästi võib homme Tartu Raekoja platsil toimuva suudlusvärgi spordiks nimetada. Kuigi see on omakorda lollus, mitte sport.

yheksa
12.12.03, 16:53
Kui sa loed spordiks seda mida harrastavad vaid profesionaalsed sportlased siis töesti!
Kuid hobikorras nii naljaviluks laupäevaöhtul ilma vastava ettevalmistuseta Everestile ronida? - mnjaaaa köva kutt peab olema :myts7:

Kuigi ega maipunni, tunnistan, et 2003 aasta parimaks sportlaseks Sikku valida töenäoliselt ei saakski... aga spordiga on tegemist ikkagi.

mcnamara
12.12.03, 16:55
Originally posted by Martin

Sest see on hobi.

Mnjah see loogika ei toimi eriti hästi. Kas sport on ainult selline sport, mida võib tööna käsitada? Ühesõnaga see, mille eest raha makstakse ja millega võib ära elada? Kas sellised kaunid olümpiaalad nagu vibulaskmine või curling (jääkeegel) on spordialad või ei ole?
Ma mõtlen Eesti mõistes. Siin minu teada harrastatakse mõlemat, aga ilmselt vaid hobikorras.

Martin
12.12.03, 18:34
Ma tõesti ei viitsi sellisel teemal vaielda, kuid alpinism on minu jaoks sama palju sport kui markide kogumine. Pärast leiab mingi kaevaja ka kuslilt müstiliselt vana kannu (maailmas ainulaadse, ooo mis kuulsus) ja nimetab selle aasta leiuks ja varsti tahab keegi teda sportlaseks nimetada, sest kaks kuud sai seda kannu ju kaevatud. Higi ja vaev.

See on puhas hobi ja minu jaoks jutul lõpp. Las ronivad, kui viitsivad ja palju õnne, kui millegi sellisega hakkama saavad, kuid, et neid kohe sportlaseks vaja on nimetada - no ma ei tea.

Jyrka
12.12.03, 18:40
Minu arvates on sport see, kus millegis võisteldakse ja see, kes paremini võisteb on tavaliselt võitja. Näiteks jalgpall, male jne aga mitte tantsimine, suusahüpped ja hoopis mitte niisama mäe otsa ronimine.

Tänan tähelepanu eest, ma rooman nüüd tagasi oma koopasse.

Devil
12.12.03, 20:56
Originally posted by Jyrka

Minu arvates on sport see, kus millegis võisteldakse ja see, kes paremini võisteb on tavaliselt võitja. Näiteks jalgpall, male jne aga mitte tantsimine, suusahüpped ja hoopis mitte niisama mäe otsa ronimine.

Tänan tähelepanu eest, ma rooman nüüd tagasi oma koopasse. Mis suusahüpetel viga on ?

fitti
12.12.03, 21:07
..kus milleski võisteldakse? ümbermaailmareis on ka pingeline võistlus. Või kui juba male on sport, siis miks pole seda samuti pikkade traditsioonidega doomino??

greenday
12.12.03, 21:11

Tänan tähelepanu eest, ma rooman nüüd tagasi oma koopasse.Tantsimises, suusahüpetes ja mägironimises ju võisteldakse. Olen ka nõus, et see on sport, kus saab võistelda, näiteks naistekandmine, mõttetu, aga siiski sport. A näiteks looduses matkamine ei ole sport, kuigi võibolla väga tervislik jne. Kui matkad aja peale teistega võisteldes, siis on sport.

Jyrka
13.12.03, 00:14
Originally posted by greenday

Tänan tähelepanu eest, ma rooman nüüd tagasi oma koopasse.Tantsimises, suusahüpetes ja mägironimises ju võisteldakse. Olen ka nõus, et see on sport, kus saab võistelda, näiteks naistekandmine, mõttetu, aga siiski sport. A näiteks looduses matkamine ei ole sport, kuigi võibolla väga tervislik jne. Kui matkad aja peale teistega võisteldes, siis on sport.

Jah seda küll aga mina isiklikult ei hinda eriti kõrgelt neid spordialasid kus valitakse võtija, tantsimine nagu ma ütlesin. Sama hästi on presidendivalimised spordiala.

greenday
13.12.03, 00:25
Et siis näiteks riistvõimlemine pole sport? Minu arvates üks retsimaid (üliinimlikke võimeid vajav) sporte üldse.

Martin
13.12.03, 02:31
Mina aga lugesin jyrka esimesest postitusest välja ka mõnusa eneseiroonia. Värskendav kohe lugeda ja üldse peab netima, Jyrka postitused on küll harvaks jäänud, kuid samas ilmumise korral ikka päris head.

yheksa
16.12.03, 12:11
Vähemalt on Postimehel jöudu ja möistust valida Alar Sikk aasta inimeseks! (http://www.postimees.ee/161203/esileht/121916_1.php)

ROOTSI KUNN
16.12.03, 23:44

Vähemalt on Postimehel jöudu ja möistust valida Alar Sikk aasta inimeseks! (http://www.postimees.ee/161203/esileht/121916_1.php)

Kiidan heaks. Aga üks asi teeb murelikuks ,kui vend täna TV-3 uudistele ütles ,et ei mäletagi kuidas tipus käis ,pilt oli taskus ja pärast filmi pealt vaatas.
Võibolla ei käinudki :kaval:

yheksa
16.12.03, 23:50
Kas kuskil on jälle mingi peidetud iroonia? :kulm:

Martin
16.12.03, 23:59

Õnneks mitte sportlaseks, nii palju PM\'is ikka inimestel oidu peas on.

eston maravilha
17.12.03, 03:10
austet ajakirjanikuhärra shmutov seda ju ei lubaksi:)