PDA

View Full Version : Raamatud, lugemine

Leheküljed : [1] 2 3 4 5

nodisco
07.12.02, 11:34
niisiis,
paljud soccernetlased siis s22rase ajaviitega tegelevad?

Devil
07.12.02, 11:42
tähendab ... viimasel ajal selles modernses yhiskonnas tahab see tegevus vägisi taha plaanile jääda, kuid kindlasti on plaanis mõni raamat läbi lugeda eksamisessiooni eelsel vaheajal :) arvatavasti saab selleks olema Kaur Kenderi \"Pangapettus\"

:õnnelik:

greenday
07.12.02, 12:41
Hetkel loen Kurt Vonneguti bukki \"Titaani sireenid\".

mjkk
07.12.02, 12:51
Tutvun hetkel Kupja-Pritsuga - \"Mahtra Sõda\" :doh:

Darren
07.12.02, 14:07
Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter \"Rikas isa, vaene isa\" ehk siis sellest mida rikkad õpetavad oma lastele raha kohta, mida vaesed ja keskklass aga ei tee.

D - rahajõmmistumas

Siim
07.12.02, 14:48
Franz Kafka \"Protsess\" - kohustuslik kirjandus hetkel.:kaval: Järge ootavad Hesse \"Stepihunt\" ja Bulgakovi \"Meister ja Margarita\". Kõigega peal ühel pool olema kahekümnendaks kuupäevaks.:oih:

CapitalLooser
07.12.02, 14:55
Omalt poolt soovitan rahvale selliseid teoseid:
- Dougls Adams \"Pöidlaküüdi reisijuht galaktikas\". Absurdihuumori tippteos.
- Jonathan Lynn, Anthony Jay \"Jah, härra minister\" ning \"Jah, härra peaminister\". Samanimelised teleseriaalid kaante vahele panduna. Parodeerib inglise võimukoridore. Peale teose lugemist avastad, et väga palju sarnast toimub ka kohalikus banaanivabariigis.
- Viktor Suvorovi teosed \"Enesetapp\", \"Jäälõhkuja\",\"Vabastaja\", \"Akvaarium\". Vene sõjaväeluurest läände põgenenud ohvitseri raamatud II maailmasõja algusest, Tshehhi 1968 vabastamisest ja GRU-st, ja seda natuke teise nurga alt, kui tavaliselt.

Üldiselt soovitan rahval rohkem lugeda. Igati tore ja arendav tegevus.

netu
07.12.02, 15:34
hmm...minu vaieldamatu lemmik on Bram Stokeri \"Dracula\" :kaval: ...olen seda juba oma 3 korda lugenud ja sellest on võimatu tüdineda...raamatu põhjal vändatud film pole pooltki nii hea, kui teos ise...soovitan väga soojalt :lahe:

greenday
07.12.02, 17:13
Originally posted by netukas

hmm...minu vaieldamatu lemmik on Bram Stokeri \"Dracula\" :kaval: ...olen seda juba oma 3 korda lugenud ja sellest on võimatu tüdineda...raamatu põhjal vändatud film pole pooltki nii hea, kui teos ise...soovitan väga soojalt :lahe: Kuulasin seda raamatut helifailina - tõeliselt eerie!

Artista
07.12.02, 17:35
Noh, kuivõrd mul tuleb siin poole aasta pärast üks kraad kaitsta, siis on iga minut arvel ja loen vaid erialakirjandust - praegu lõpetan näiteks raamatut nimega \'Interface Culture\' härra Steven Johnsonilt. Kuid mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, mõtlesin hoopis et soovitan jalkafännidele raamatut, milles üks mees on oma vutitõve erakordselt mõistlikul ja lahedal moel lahti kirjutanud. Tegu on Nick Hornby debüütteosega \"Fever Pitch\". Hornby nimi ei peaks olema enam võõras ka eestlastest lugejatele - tema \"About a boy\" ja \"High Fidelity\" on tõlgitud ka eesti keelde, samuti on mõlemast nimetatust tehtud ka filmid, mis samuti Eesti kinodes ringelnud. \"About a boy\" oli ju lausa hitt Hugh Grant\'iga peaosas. Aga jah, antud kirjamehe edulugu sai alguse autobiograafilisest kirjeldusest, kuidas temast poisikesena Arsenali fänn sai ja mis siis kõik kogu sellest elust hiljem sai. Lugesin seda kevadel ja mõtlen muide ka Arsenalist nüüd palju paremini (Arsenali fännidele võiks see lausa kohustuslik lugemisvara olla).

Vat nõnda, soovitan! :lahe:

Mero
07.12.02, 23:36
Originally posted by Artista

Noh, kuivõrd mul tuleb siin poole aasta pärast üks kraad kaitsta, siis on iga minut arvel ja loen vaid erialakirjandust - praegu lõpetan näiteks raamatut nimega \'Interface Culture\' härra Steven Johnsonilt. Kuid mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, mõtlesin hoopis et soovitan jalkafännidele raamatut, milles üks mees on oma vutitõve erakordselt mõistlikul ja lahedal moel lahti kirjutanud. Tegu on Nick Hornby debüütteosega \"Fever Pitch\". Hornby nimi ei peaks olema enam võõras ka eestlastest lugejatele - tema \"About a boy\" ja \"High Fidelity\" on tõlgitud ka eesti keelde, samuti on mõlemast nimetatust tehtud ka filmid, mis samuti Eesti kinodes ringelnud. \"About a boy\" oli ju lausa hitt Hugh Grant\'iga peaosas. Aga jah, antud kirjamehe edulugu sai alguse autobiograafilisest kirjeldusest, kuidas temast poisikesena Arsenali fänn sai ja mis siis kõik kogu sellest elust hiljem sai. Lugesin seda kevadel ja mõtlen muide ka Arsenalist nüüd palju paremini (Arsenali fännidele võiks see lausa kohustuslik lugemisvara olla).

Vat nõnda, soovitan! :lahe:

fever pitchist film oli kah hea. soome tv-st kunagi näidati.

greenday
08.12.02, 02:01
Originally posted by Artista

Vat nõnda, soovitan! :lahe: Olen ammu tahtnud oma käppasid selle raamatu peale saada, aga kust seda leida? Olen seda juba kunagi küsinud, aga äkki on kellelgi Tartus seda laenata?

Undi
08.12.02, 02:09
Originally posted by CapitalLooser
- Viktor Suvorovi teosed \"Enesetapp\", \"Jäälõhkuja\",\"Vabastaja\", \"Akvaarium\". Vene
olen vabastajat lugenud...tõeliselt koomiline raamat, mis annab hea ettekujutuse, kuidas asjad nõukogude armees käisid...

lemmikautoriks on tom clancy. hetkel kodus olemas Kremli kardinal ning Jaht punasele oktoobrile. seoses suhteliselt hiljuti ilmunud filmiga on selline tunne, et peaks vastava raamatu ka soetama :õnnelik:

priit
08.12.02, 03:09
\" Gulagi arhipelaag \" :idee:

Artista
08.12.02, 03:45
Olen ammu tahtnud oma käppasid selle raamatu peale saada, aga kust seda leida? Olen seda juba kunagi küsinud, aga äkki on kellelgi Tartus seda laenata?

Kui keegi sulle seda laenama siiski ei juhtu, siis soovitan järgmist. Et kui lähed välismaale või läheb mõni sõber, siis palu tal läbi minna ka mõnest raamatupoest ning tõenäosus, et ta selle sulle kohe esimesest poest ja suht odavalt osta saab, on suht suur. Nimelt on Hornby praegu ju üsna populaarne ning selle on ära tabanud odavate paperbackide kirjastaja Penguin - just selle kirjastuse poolt anti sel aastal välja ühtses sarjas kõik Hornby raamatud ning nende hind on tõesti üsna odav. Ja tänu Hornby populaarsusele on need enamasti raamatupoodides ka tõesti olemas (näiteks ka neis rongi- ja lennujaamade lettides, kus reisu peale igasugu odavaid bestsellereid müüakse).

vaikiv mees
08.12.02, 17:29
autoreid-pidi:
Milan Kundera, Graham Greene, Kingsley Amis, Ch Bukowski, Ingmar Bergman
Mati Unt, Mihkel Mutt, Peeter Sauter, Kivirähk, Helga N6u

Vürst
08.12.02, 17:46
Ei tea kas raamat Roy Keane`ist on jõudnud ka Eestisse või kas üldse kunagi jõuab. Seni on saanud jalgpalli raamatuid saand tellida vaid Inglismaalt (enamasti).See on aga liiga kallis.:doh:

rohelineKonn
09.12.02, 00:51
ma loen hetkel I.Welsh\'i \"Trainspottingut\". raamat noortest šoti heroiinisõltlastest ja seonduvast. selle filmiversioon on ehk tuntumgi. muuseas on teose kangelased Hibsi ja Heartsi toetajad. õnnetuseks kaotavad need Edinburghi võistkonnad alati Glasgow omadele, mis on loomulikult masendustekitav. eestlastele omane hetkeedul põhinev sage lemmiklubi vahetus on sealses ühiskonnas muidugi välistatud.
algatuseks on seda raamatut suht raske lugeda, kuna on šoti aksendis kirjutet. ära harjudes siiski ülimeeltlahutav. et siis kui inglise keelt loete, siis soovitan.

Rainman
09.12.02, 02:01
Viimane raamat oli vist Kenderi \"Ebanormaalne\", peakski rohkem lugema hakkama :lahe:

mihkel
09.12.02, 10:51
Originally posted by rohelineKonn

ma loen hetkel I.Welsh\'i \"Trainspottingut\". raamat noortest šoti heroiinisõltlastest ja seonduvast. selle filmiversioon on ehk tuntumgi. muuseas on teose kangelased Hibsi ja Heartsi toetajad. õnnetuseks kaotavad need Edinburghi võistkonnad alati Glasgow omadele, mis on loomulikult masendustekitav. eestlastele omane hetkeedul põhinev sage lemmiklubi vahetus on sealses ühiskonnas muidugi välistatud.
algatuseks on seda raamatut suht raske lugeda, kuna on šoti aksendis kirjutet. ära harjudes siiski ülimeeltlahutav. et siis kui inglise keelt loete, siis soovitan.Yes, raamatus on kohe eraldi peatükk jalkast, \"Victory on New Year\'s Day\"(Hibs vs Hearts:)).
Peale \"fitba\" on veel raamatus tohutul hulgal vihjeid popkultuurile, James Bondist alustades ja The Smithsiga lõpetades. Kohustuslik kirjandus !

greenday
09.12.02, 11:06
Originally posted by suskar

Ei tea kas raamat Roy Keane`ist on jõudnud ka Eestisse või kas üldse kunagi jõuab. Seni on saanud jalgpalli raamatuid saand tellida vaid Inglismaalt (enamasti).See on aga liiga kallis.:doh: On sul 400-500 krooni letti panna? Kui jah, oled õnnelik võitja. Sirvisin seda raamatut Tallinnas seal Hesburgeri lähedal raamatupoes (Apollo vist). Ja hind oli just sinna kanti. Selle poe jalgpalliraamatute valik üllatas mind ikka karmilt! Väljamaa omasid ka. Ei tea, kas see Keane\'i raamat raamatukogudesse ka kunagi jõuab? (Not bloody likely!). Muuses seal raamatupeos viibides mõtlesin, et äkki on ka mõni raamat pungist, siis läksin musa osakonna juurde ja seal oli pool meetrit korda pool meetrit raamat \"PUNK\". Aga jälle räigelt kallis. :(

Jaan
09.12.02, 12:19
Vanameister Kross tuleb kindlasti 2ra mainida, Bernard Kangro Tartu-sari sai ka hiljuti l2bi... Lemmikuks ikka vist Meister ja Margarita.

mjkk
09.12.02, 12:34
Ära peaks mainima veel vana-hea \"Kolm Musketäri\" ja \"Krahv Monte Cristo\". Viimasest muideks on tehtud ka mitu üsna head ekraniseeringut.:P

vello99
09.12.02, 12:46
Originally posted by Undi

lemmikautoriks on tom clancy. hetkel kodus olemas Kremli kardinal ning Jaht punasele oktoobrile. seoses suhteliselt hiljuti ilmunud filmiga on selline tunne, et peaks vastava raamatu ka soetama :õnnelik:

On õnnestunud Sum of All Fears läbi lugeda. Enam-vähem O.K Clancy, kuigi ega ta Jahi või Red Storm Risingu mõõtu välja ei anna. Samas mis puutub filmi, siis SAF on tõenäoliselt kõigi aegade kõige vähem raamatul põhinev linateos üldse. Tipp oli loomulikult filmi lõpus plahvatuse tagajärjel kangelaslikult hukkunud Cabot\'i tegelaskuju, keda mängis M.Freeman. Raamatus oli tegemist valge mehega, kes abielurikkumisega vahele jäänuna kohe alguses infarkti suri...

dieter
09.12.02, 12:46
No kui alustada nö üsna algusest, mil lugemishuvi tõsisem tekkis, siis kõigepealt nii 85-90% ulatuses kodus leidunud mingi 30-raamatuline Seiklusjutte Maalt ja Merelt sari (kõiki raamatuid siiski polnud), Lindgreni raamatud, nn Mirabilia sarja krimijutud ning muidugi ka kohustuslik koolikirjandus.
Kui rääkida tänapäeva lugemisvarast, siis I.Welshi eelpoolmainitud Trainspottingule lisaks lühilugude sari Acid House (jah sealt kolmele loole tuginedes on olemas ka film), N. Hornby High Fidelity, H. Kissinger Diplomaatia, D.Volkogonov The Rise and Fall of Soviet Empire, Lonely Planeti reisiraamatud, P.Calvocoressi World Politics Since 1945 & igasugune muu 20. sajandi ajalugu + palju-palju-palju veel, mis langeb samadesse raamidesse ning millealastest teostest olen ilmselt lugenud vaid murdosa ning sooviks lugeda vähemalt paar protsenti.

silverman
09.12.02, 13:24
Originally posted by dieter
No kui alustada nö üsna algusest, mil lugemishuvi tõsisem tekkis, siis kõigepealt nii 85-90% ulatuses kodus leidunud mingi 30-raamatuline Seiklusjutte Maalt ja Merelt sari (kõiki raamatuid siiski polnud),

Seal sarjas peaks olema vist 54 raamatut, pole 100% kindel, aga igatahes on kõik mul kodus reas. Julgeks arvata, et samuti mingi 85-90% neist on ka loetud :)

mihkel
09.12.02, 13:39
Lemmikud: Paul Austeri teosed(eriti \"Juhuse muusika\"), Chuck Palahniuk\'i \"Choke\", Ennise/Dilloni koomiks \"Preacher\", Olimar kallase koomiksid (\"Proovisõit\" jne), Anthony Burgessi teosed, vendade Strugatskite\"Hukkunud Alpinisti Hotell\", A Camus, Ray Bradbury.

greenday
09.12.02, 15:43
Originally posted by Jaan

Vanameister Kross tuleb kindlasti 2ra mainida, Bernard Kangro Tartu-sari sai ka hiljuti l2bi... Lemmikuks ikka vist Meister ja Margarita.Minu suur lemmik samuti Meister ja Margarita. Selle raamatu fännidele soovitan lehekülge http://cr.middlebury.edu/public/russian/bulgakov/public_html/index.html - see on lihtsalt haige kui sheffi infot sellel lehel on!!! Millegi pärast ei usu ma, et keegi võiks kunagi geniaalsema raamatuga maha saada - natuke liiga pika puuga teistele ära pandud. :õnnelik:

Lapeteus
09.12.02, 17:45
Üks tore britihuumori esindaja on Jerome Jerome raamat \" Kolm meest paadis, koerast rääkimatta\" Täitsa herneks võib ennast hirnuda. Tegevus toimus vist eelmise sajandi algul.:naer5:

jyriöö
10.12.02, 15:40
Soovitan soojalt biitnike kirjandust. Sinna kuulusid Teise maailmasõja järgsesse ühiskonda sobimatud heidikud, kelle elu iseloomustasid sõprus, sexdrugsalcoandjazz. Tuntuim neist kindlasti Jack Kerouac, kelle romaan \'On the Road\' on liikumise silmapaistvaim ja menukaim. See on Peeter Sauteri poolt tõlgitud ka eesti keelde. Teised tuntumad nimed on Allen Ginsberg, William S. Burroughs, Herbert Huncke ja Gary Snyder.

vandersell
10.12.02, 16:09
Originally posted by jyrioo

Soovitan soojalt biitnike kirjandust. Sinna kuulusid Teise maailmasõja järgsesse ühiskonda sobimatud heidikud, kelle elu iseloomustasid sõprus, sexdrugsalcoandjazz. Tuntuim neist kindlasti Jack Kerouac, kelle romaan \'On the Road\' on liikumise silmapaistvaim ja menukaim. See on Peeter Sauteri poolt tõlgitud ka eesti keelde.
*vandersell “il on see raamat veebruarikuust alates pooleli... :sega5:

Nii palju kui mäletan, oli päris hea. Peaks taas kätte võtma. Kui ainult mäletaks kuskohas pooleli jäi...
Viimastel aastatel üldse vähe lugenud aga meelde jäänud selliste klassikute nimed nagu Hemingway ja Remarque, ka Dumas Sr. Eesti kirjanikke häbematult vähe lugenud.

dreyd
10.12.02, 16:26
teos, mis pani mind mõtlema oli Jack Londoni \"Martin Eden\"

yheksa
10.12.02, 17:03

Ei tea kas raamat Roy Keane`ist on jõudnud ka Eestisse või kas üldse kunagi jõuab. Seni on saanud jalgpalli raamatuid saand tellida vaid Inglismaalt (enamasti).See on aga liiga kallis.:doh:

Kui Sa seda (http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/0718145542/ref=ase_foxesorgukleices/026-3416168-4998053) raamatut mötled, siis see on Apollo raamatupoes müügil. Maksab nii umbes 500-600 EEK\'u vahel. Tee endale (vöi lase teha) JõuluKink!

mg
10.12.02, 18:05
parimaid raamatuid on \"vahva sõdur sveigi seiklused\"
peale selle \"rehepapp\" ja \"nimed marmortahvlil\"
naljakas raamat on ka narva legendid!!!!
:D

greenday
10.12.02, 18:59
Originally posted by yheksa

Kui Sa seda (http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/0718145542/ref=ase_foxesorgukleices/026-3416168-4998053) raamatut mötled, siis see on Apollo raamatupoes müügil. Maksab nii umbes 500-600 EEK\'u vahel. Tee endale (vöi lase teha) JõuluKink!Sai see info juba edastatud...

sicmic
29.11.03, 18:47
Kultuurituhinas mõtlesin selle vana teema üles sulatada. :P

Kuigi endal seoses suht tiheda graafiku, netisõltuvuse ja kooli kohustusliku kirjandusega midagi eriliselt huvitavat viimasel ajal lugeda ei ole õnnestunud, ei saa seda loodetavasti öelda kõigi teiste kohta:doh:.

Niisiis, avaldagem kaaskannatajatele, millised teosed, miks käsil on, soovitused/keelud ja nii edasi...

Ahjaa. Raamatute kõrvalt ärge unustage ostmast ka kalendreid - näiteks jalgpallikalendreid!:kaval:

mihkel
30.11.03, 08:22
Soovutus: Neil Gaiman \"Ameerika jumalad\".http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?15237. Endal on praegu pooleli ja jube hea tundub.

fitti
30.11.03, 12:06
seoses oma tööga on mu käest läbi käinud kaks väga hääd raamatut:
woody alleni \"arveteklaarimine\" (eriti hea lugeda pohmellis peaga:P) ja stephen kingi novellikogu \"Kõik on mõeldav\". see viimane pole muide veel ilmunud, aga see juhtub kohekohe ja ärge siis kõhelge seda ostmast-lugemast - ligi 500 lk vanameistri enda valitud parimaid hirmulugusid.

dreyd
30.11.03, 22:20
ostsin just ühe jutiga 5 Pottery raamatut, täitsa lahe lugemine.

vandersell
03.12.03, 21:28
Poolteist aastat(!!) oli mul pooleli Jack Kerouack“i \"Teel\", nüüd hiljuti sai lõpuni loetud, kohe jutti võtsin Kivirähu \"Rehepapi\". Peaksin vist piinlikkust tundma, et alles nüüd, korralikul eestlasel peaks see juba ammu loetud olema :P
Ja praegu ootab järjekorda Aleksandr Solzenitsõni \"Gulagi arhipelaag\" oma kolme raamatu ja 1500 leheküljega. Eks ma siis annan teada kas jõudsin lõppu ja kuidas oli :)

wiiner
03.12.03, 22:17
paluks arvamust neilt, kes on lugenud Dostojevski \"Kuritööd ja karistust\".. endale väga meeldis.. hoopis teistmoodi paneb mõtlema :)
Üldse Dostojevski on hea.. soovitage, mida talt järgmisena lugeda.

Martin
03.12.03, 22:42
Idioot.

Raamat siis, mitte sina :)

Ja \"Kuritööd ja karistust\" ei meeldinud eriti. Loe Bulgakovit.

Cerny Petr
03.12.03, 22:46
Näiteks \"Idiooti\", mitte küll nii hea kui \"Kuritöö ja karistus\", aga siiski eelistan seda Coelho`dele ja Grisham`idele. Niipalju kui ma üldse juturaamatuid loen.

zaz
03.12.03, 23:07
Vilde \"Mäeküla Piimamees\"-t küll lugeda ei soovita;), endal see pooleli ja ei kujuta ette, kuidas selle läbi lugeda suudan:(

Kuid lugeda kõlbavad sellised kirjanikud nagu Erle Stanley Gardner või Kender :lahe:

Mätas
04.12.03, 13:54
Nädalavahetusele oli kaks raamatut käes, Pratceti Härrasrahvas sai läbi, pole ehk nii hea kui eelmine raamat jumalatest, aga täitsa loetav. Teine on Maailm ja Mõnda sarjast muumiate ajaloost ja tehnikast, üllatavalt asjalik, mitte mõni plääplää, muumiad olid Egiptuses. Alati kõlbavad lugeda Christie raamatud, milline keel.
*Ebatüüpiline eestlane, kes ei viitsi lugeda ei Kenderit, Rakket, Kõusaart ega isegi mitte Kivirähki*

vello99
04.12.03, 14:14
Raamatute maitse on mul ikka mõne aastaga väga oluliselt muutunud. Dostojevskit ja Kafkat ei puudutaks enam kümne meetrise kaikagagi. Mida kergem ja lõbusam (loe: iroonilisem) seda parem. Sarnase maitsega inimestele soovitaks Dave Barry\'t, keda Eestis küll peaks raske saada olema. Aga kellel huvi võib lugeda ka tema kolumneid Miami Heraldis. (http://www.miami.com/mld/miamiherald/living/columnists/dave_barry/)

Cerny Petr
18.12.03, 23:52
paar aastat tagasi sattus mu kätte raamat nimega Tereaskiiver või Terashaamer või midagi sellist, autorit ka kahjuks ei mäleta. Kunstielamust ei pakkunud, huvi äratas aga küll. Vägagi omapärane teos... Igatahes, kui keegi tunneb ära siis andke teda, oleks vaja uuesti tutvuda, kes lugenud, peaks ära tundma.
Aitäh

realmadridfan
28.12.03, 17:29
Originally posted by dreyd

ostsin just ühe jutiga 5 Pottery raamatut, täitsa lahe lugemine.

Mul 4 osa läbi loetud, 5.-ndast 260 lehekülge...edasi nagu ei viitsi eriti.
Üks mu lemmikuid raamatuid on aga A.Hailey \"Lennujaam\". Ei ole aega praegu sisust jutustada, sest CM-i mängimine pooleli:D , aga mulle see igatahes väga meeldis.:silm4:

greenday
28.12.03, 17:57
Praegu loen Mihhail Bulgakov ja Jelena Bulgakova \"Meistri ja Margarita päevik\". See sisaldab Bulgakovi ja ta naise päevikuid ning kirje (näiteks kurikuulus kiri Stalinile). Järgmisena võtan ette samuti äsja väljaantud Vaapo Vaheri poolt koostatud Bulgakovi jutustuste kogumiku. Jõuludel lugesin ka Jüri Lina \"Varjatud tervisevalem\" - kas teadsite, et sigaretis on 8850 erinevat mürki!

Kaarel
28.12.03, 21:05
Hetkel käsil David Icke \"Matrixi lapsed\". Päris hea lugemisvara, soovitan soojalt.

Markko
28.12.03, 21:25
Ma loen hetkel \"Sõrmuste isandat\" inglise keeles. Metsikult teine tunne kohe kui eesti keeles

Hogarth
28.12.03, 21:50
Originally posted by vandersell

Ja praegu ootab järjekorda Aleksandr Solzenitsõni \"Gulagi arhipelaag\" oma kolme raamatu ja 1500 leheküljega. Eks ma siis annan teada kas jõudsin lõppu ja kuidas oli :)Ma parasjagu teise raamatu lõpus,aegajalt muutub liiga segasex,muidu norm.:doh:

margunn
29.12.03, 09:22
pakuks välja robert sabbag-i raamatu \"snowblind\"
endal hetkel juba kolmandat või neljandat korda lugemisel. kes on lugenud, see teab, miks.

ehk siis...
kindlasti teavad kõik filmi \"blow\" ja et see jutustab george jung-i karjäärist narkodiilerina 70ndate alguse usa-s.

\"snowblind\" on mehe nimega zachary swan biograafia. george jung oli tema kõrval poisike.

-m-

mcnamara
29.12.03, 09:22
Julgen soovitada uut \"Olümpiamängude ajalugu 1896-1916\". Ma ei tea, kuidas teistega, aga olin lapsepõlves suur spordiajaloo fänn. Ja nagu selgub, olen veel tänagi. Too olümpia algusaeg oli tõeline spordikangelaste ajastu - Spyros Louis, Jim Thorpe, meie oma Martin Klein oma 11 tundi ja 40 minutit kestnud maadlusmatshiga Stockholmis ja paljud teised-
Raamat on asja tundev ja ladusalt kirjutatud, mitte lihtsalt tulemuste rida, vaid ka võistluste kirjeldused ja medalivõitjate elulood. Vapustav jõululugemine oli minu jaoks. Vat. Juba ootan nelja järgmist osa samast sarjast ja muidugi (aina rohkem ja rohkem) Ateena olümpiat! :)

Even
29.12.03, 13:20
Endal on praegu käsil Inglise ajakirja Match poolt väljaantud raamat The Complete Book Of Football. Raamat on inglisekeelne ja sees on 352 lehekülge. Ise loen praegu riikide osa, kus on sees ka Eesti ja Mart Poomi pilt. Raamat on väljaantud 2003.a. augustis. Sees on palju pilte.Beckham Realis jne. Mõnusad 40 eurot maksis.:D

Siim
29.12.03, 13:53
Originally posted by mcnamara
Julgen soovitada uut \"Olümpiamängude ajalugu 1896-1916\".

Nõustun täiel määral McNamara jutuga. Tegemist on millegi enamaga, kui pelgalt teatmeteosega. Kuigi ei saa siin täiel määral kaasa rääkida, sest lugemisega olen alles alguses (põhjuseks segavad kirjandusteosed, mis on kohustuslikud koolitöös). Kuid juba selle vähese põhjalgi võib öelda, et tegemist on tippteosega. Igatahes olen südamest tänulik Jõuluvanale ja jään ootama aega, kus saab selle raamatu rahulikult läbi lugeda.

vandersell
30.12.03, 21:39
Originally posted by Hogarth

Originally posted by vandersell

Ja praegu ootab järjekorda Aleksandr Solzenitsõni \"Gulagi arhipelaag\" oma kolme raamatu ja 1500 leheküljega. Eks ma siis annan teada kas jõudsin lõppu ja kuidas oli :)Ma parasjagu teise raamatu lõpus,aegajalt muutub liiga segasex,muidu norm.:doh:
Paganas, sellega läks nii nagu karta oli- nädalakese ja 2/3 esimesest raamatust sain loetud, nüüd pikem paus sees. Aga muidu nagu ajalooraamatut loe, vägagi õpetlik ja hariv.

Peku
31.12.03, 01:57
lugesin viimati läbi federico fellini \"amarcord\" päris vaimukas oli. kes filmi on näinud, see teab. film on kah hea.

Lünk
06.01.04, 11:32
Nietzsche, Friedrich Nietzsche.
Kõik ta raamatud on pärlid kirjandustaevas, ise olen läbi lugenud \"Antikirstuse\" ja \"Ecce homo\" ning pooleli on \"Tragöödia sünd\", lihtsalt suurepärased teosed.

Tihane
06.01.04, 12:29
ei leidnud paremat kohta küsimaks, et vaja trenni anda amatöörnaistele .. selleks tahaks pisut lugeda miskit treeneri ABC\'d vms .. milliseid raamatuid/internetiväljaandeid vms soovitate?

Kas eesti poodides ja eesti keeles ka midagi leidub?

Raix
06.01.04, 12:41
Originally posted by Tihane

ei leidnud paremat kohta küsimaks, et vaja trenni anda amatöörnaistele .. selleks tahaks pisut lugeda miskit treeneri ABC\'d vms .. milliseid raamatuid/internetiväljaandeid vms soovitate?

Kas eesti poodides ja eesti keeles ka midagi leidub?

Pöördu yheksa poole, ta on lahke neiu ja kindlasti jagab sulle oma suurepäraseid teadmisi selles valdkonnas!! ;)

või siis otsi netist, saite on küllaga:
http://www.soccer-software.com/
http://www.soccercoachingcourses.com/
http://www.decatursports.com/soccerdrills.htm
http://users.erols.com/soccertip/

jne

Tihane
06.01.04, 14:48
ise leidsin Jalgpalliõpik nimelise raamatu, mis on väljamaa raamat tõlgitud eesti keelde, tundub mulle kõikse paremini sobivat.

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?7939

euro_boss
06.01.04, 19:39
Kui see päris teema alla ei käi(paremat kohta ei leidnud) siis ei ole vaja hakata sõimama- ma ise lihtsalt kustutan selle siis, ok.
LUGEGE SEDA RASKET ELU MIS OLI:

\"Kui ma olin laps, viisid mu vanemad mind tihti pisarateni oma tüütute mälestustega sellest, kui raske oli nende lapsepõlv, kuidas nad pidid jalgsi koolis käima, igal hommikul 15 kilomeetrit ülesmäkke, aga talv kestis siis aastaringselt ning lisaks pidid nad seljas kandma oma 3 alaealist õde.

Nende kooliks oli üks külm tuba, tualett asus õuesning sinna pidi jooksma kilomeetri ülesmäge. Selles toas õppis korraga 10 klassi, kusjuures kõik said ainult ümmargusi viisi, kuigi neil polnud paberit ega sulepäid, seepärast kirjutasid nad pliiatsitega ajalehtede äärtele, olles enne kõvasti ette lugenud artikleid ajalehest, kuna neil polnud ka raamatuid, hiljem kasutasid neid lehti tolles kaugelasuvas tualetis, kui nad üldse jõudsid selleni joosta. Sest neil polnud ka tualettpaberit.
Kõige selle juures jõudisd nad aidata oma vanemaid kommunaalkorteri koristamisel ning puhastasid tualette iga päev! Lisaks sellele raiusid nad veel puid, kütsid ahje, koorisid 5 ämbrit kartuleid päevas, sest peale kartulite polnud neil muud sööki ja toiduaineid ei antud, sest kõik saadeti kohe rindele. Vabal ajal jõudsid nad veel tühjendada kartulivaguneid 25 kopika eest tund ning toitsid selle rahaga kogu oma perekonda, kus elas vähemalt 5-6 muldvana vanaema. Kuidas nad seda kõike jõudsid, sellest ei saa ma aru.

Siis andsin endale lubaduse:
kui mina suureks kasvan, ei hakka ma mingi hinna eest piinama omi lapsi selliste juttudega! Ma ei hakka neile rääkima kui hea neil praegu on elada ja kui raske minul omal ajal oli!

Kuigi, ...nüüd olen täiskasvanu ja saanud targemaks ... enda ümber ringi vaadates tuleb kõhedus peale nähes praegust noorsugu.!

Te saate kõik liiga kergelt kätte, kurat teid võtaks!

Ma tahan öelda, et võrreldes minu noorusega elate te lihtsalt Utoopias!

Kuigi mul on ebamugav seda öelda, kuid ma pean:
teie, tänapäeva lapsed, ei hinda üldse seda,mis teil on!

Kui mina olin laps, polnud mul ei internetti ega ka televiisorit. Kui ma tahtsin midagi teada saada, pidin ma jalgsi keset talve ja tuisku minema 5 kilomeetri kaugusele neetud raamatukokku ning tuhlama seal kataloogides ja raamaturiiulitel!
Isegi e-maili polnud tuhkagi! Kui ma tahtsin kellelegi kirjutada, tegin ma seda pastapliiatsiga ja paberil! Siis pidin ma kooberdama 5 kilomeetrit läbi linna keset talve ja tuisku mäkke üles postkontorisse ja läks veel nädal aega või isegi rohkem, kui minu kiri jõudis adressaadini!
Ma parem ei räägigi MP3-dest või Kazaast! Kui ma tahtsin saada muusikat, pidin ma jalgsi keset talve ja tuisku minema 5 kilomeetri kaugusele mäkke üles muusikapoodi ja varastades musti grammofoniplaate riskima otse vastikute müüate silme all. Või siis ootama terve päev, et saaks kassettmakile lindistada muusikat raadiojaamadest \"Ameerika hääl\" või siis BBC-st, kusjuures seda kõike segati nimelt KGB poolt! Ja saatejuht võis igal momendil keset lugu hakata lobisema ning see oli neetud KGB-st veel hullem!

Tahate veel kuulda raskustest?
Mina ei saanud niisama lihtsalt, nagu teie, võtta ja vaadata pornot!
Pidin jalgsi keset talve ja tuisku minema 5 kilomeetri kaugusele mäkke üles mingi vana, 25-aastase lõnguse juurde, kelle oli üks poolakeelne väljalõigatud piltidega Playboy ajakiri 1955. aastast. Lehed olid kokku kleepunud terve põlvkonna poola ja eesti onanistide ja piirivalvurite spermast. Või siis mingi 29 aastane litsist vanamutt kutsus endale õhtul külla, riputas endale kaela mingi luigesuled, jõi end täis odavast portveinist ning näitas trofeena saadud saksakeelset Naiste Pesu Kataloogi 1935. aastast Hitleri pldiga kaanel.
Ja kõik!
Mingit muud pornot mul ei olnud! Ei olnud seksitelefone! Polnud kõneposte, automaatvastajat! Kui ma kuskile helistasin ja seal oli kinni, pidin jälle ja uuesti helistama, kuni kellegi kätte sain. Ja ma ei kurtnud! Minu telefonil polnud numbrinäitu. Kui keegi meile helistas, siis polnud meil õrna aimugi, kes see võiks olla! Ja see võis olla ükskõik kes! Vanemad mingi idiootse ülesandega, klassijuhataja, kes tahtis rääkida mu isaga popitegemise pärast või isegi miilits, kes tahtis teemat arendada minu käitumise üle!

Ma ei teadnud kunagi seda ette!!!
Pidin võtma toru ja riskeerima, mu daamid ja härrad!

Polnu mul ka kalleid videomänge nagu näiteks teie Playstation, polnud 3D graafikakaarte! Ma mängisin oma esimese arvutimängu 25. aastaselt töö juures oleval superarvutil EC-1040 ja see mäng oli must-valge pingpong! 5x5 sentimeetrisel monitoril. Ja arvuti jooksis viletsa protsessori pärast iga 3 minuti tagant kokku.
Kuid ma ei kurtnud ja mängisin niimoodi kogu tööaja, 8 tundi!
Sel oli veel \"Laevade pommitamine\" ja \"Asteroidide tulistamine\". Kõik must-valged mängud. Neid mänge polnud võimalik võita, sest mängude tase oli \"Suurmeister\" ja taset muuta ei saanud. Tuli mängida nii kiiresti ja senikaua kui murdusid sõrmed või said infarkti! Kõik see oli nagu tõelises elus!

Kinodes ei olnud tõusvaid põrandaid, kõik istusid ühel tasapinnal! Kui sinu ette istus keegi pikem inimene - perses! Kino ei näinud üldse.
Kaabel TV-st ei rääkinud keegi midagi! Meil oli ainult kolm kanalit, mis kõik näitasid kogu aeg üht pudikeelset vanameest. Teil on 100 kanalit, on porno, 2 kanalit ainult golfi, 5 - teisi spordialasid, 2 - ainult multifilmid! 24 tundi ööpäevas!
Mina pidin multifilmide nägemiseks jalgsi keset talve ja tuisku minema 5 kilomeetri kaugusele mäkke üles. Ja kui ilmus TV, näidati multifilme ainult üks kord nädalas! 1 kord! Laupäeva hommikul!

Kas te, raisad, kuulete mis ma teile räägin?!

Ma pidin ootama TERVE NÄDALA, et näha ühte viletsat multifilmi!
Just nii!
Ma räägin sellest juba terve tund! Te saate kõik liiga kergelt kätte!

Olen kindel, et te olete jalataldadest juusteni rikutud! Te poleks 1970. aastal 5. minutitki vastu pidanud!\"

TUBLID KES LÕPUNI LUGESID:P

U2
06.01.04, 22:44
Viimane raamat,mille läbi lugesin oli R.Ludlumi Chanchellori käsikiri.Hästi põnev!Soovitaks teistelegi:silm4:

p3p3
07.01.04, 00:13
ainuke raamat mille ulen tõsiselt läbi lugenud on Olev Reimi \"Rahvuskoondise 10 aastat\"

greenday
25.02.04, 17:04
Oma hämmastuseks avastasin, et Tartu Keskraamatukogus on saadaval David Beckhami autobiograafia \"My Side\". Praegu loen seda mõnuga. Nii et võtke sappa tartlased.

ethan
25.02.04, 17:41
Originally posted by euro_boss

Lugesin, super!:)

Kust see pärit btw?

dimaggio
25.02.04, 18:31
Originally posted by euro_boss
Kui see päris teema alla ei käi(paremat kohta ei leidnud) siis ei ole vaja hakata sõimama- ma ise lihtsalt kustutan selle siis, ok.
Päris intrigeeriv jutuke.

Artur
27.02.04, 00:36
Originally posted by greenday

Oma hämmastuseks avastasin, et Tartu Keskraamatukogus on saadaval David Beckhami autobiograafia \"My Side\". Praegu loen seda mõnuga. Nii et võtke sappa tartlased.

See Beckhami raamat on võrdlemisi saamatu, imho. \"And then we played some football. Manchester United is a wonderful football club\" stiilis.

Ise loen hetkel Dostojevski \"Idiooti\". Selline hea seebiooper :)

Mikusiku
27.02.04, 14:17
kas keegi loeb harry potteri viiendat osa ka:õnnelik:
täna nägin seda raamatut esta õpsi laua peal...nagu piibel:r66m9:

greenday
27.02.04, 16:32
Originally posted by Artur

Originally posted by greenday

See Beckhami raamat on võrdlemisi saamatu, imho. \"And then we played some football. Manchester United is a wonderful football club\" stiilis.

Ise loen hetkel Dostojevski \"Idiooti\". Selline hea seebiooper :)Well Becks aint no Dostojevski! ;)

dreyd
27.02.04, 16:51
Originally posted by zidane_5

ostsin ära küll, aga lugeda pole jõudnud, ramm lõppes otsa kuskil 4-nda osa keskel.

realmadridfan
27.02.04, 18:11

Mul 706 lk-d loetud, algus läks raskelt, aga kuna nüüd suht põnev siis varsti peaks läbi ka saama.:r66m9:

Artur
07.03.04, 15:07
Hetkel käsil Aleksei Tolstoi \"Insener Garini Hüperboloid\" :)

Cerny Petr
30.03.04, 22:16
Originally posted by Artur

Hetkel käsil Aleksei Tolstoi \"Insener Garini Hüperboloid\" :)

Hmm...sama siin.

Mikusiku
03.06.04, 13:10

Niih. Lugesin selle ise ka nüüd läbi ja päris põnev raamat oli. Väga sündmusterohke igaljuhul:)

aiFo
03.06.04, 17:12
Trahh! Ise loen praegu Richard Hakini Blinded by the Light: 2001- A Sunderland Football Odyssey, tõeliselt vinge raamat, seda muidugi eelkõige SAFC\'i fännile ;)

Raamat on kirjutatud mahlakalt humoorikas võtmes ja jälgib kirjutaja teed ühe hooaja jooksul mängult mängule. Samas pöördub kirjutaja tihtipeale ajas tagasi ja meenutab juhtumisi omaenese elust ja jalgpalliajaloost üldiselt. Arvan, et ehkki raamat keskendub Sunderlandi tegemistele, on seda huvitav lugeda nii Liverpooli, ManU või Newcastle\'i fännidel. Kuigi tjah... viimastel peaks üks peatükk tiba vastuoksa olema... ;)

Hääd lugemist!:)

P.S. proua Thatcheri fännidele see raamat siiski vist eriti ei meeldi...;)

Martin
05.06.04, 00:33
Asusin lugema Gunnar Hololei iidset raamatut \"Kuldne jumalanna tagasi Euroopasse\", mille mu vanaisa kuskilt oma sahtlitest üles leidis. Hetkel olen meeskondade tutvustuste juures, täpsemalt loen just Ungari kohta.

Päris lahe teos on.

malagar
05.06.04, 01:33
Hetkel käsil Umberto Eco \"Baudolino\"

Üldiselt alati igasugune ulme , fantaasia , ajalooline ilukirjandus.
Samuti õppematerjalid , erialakirjandus ja jalkamanagemendi käsiraamatud.

IndrekL
05.06.04, 11:17
Originally posted by Martin

Asusin lugema Gunnar Hololei iidset raamatut \"Kuldne jumalanna tagasi Euroopasse\", mille mu vanaisa kuskilt oma sahtlitest üles leidis. Hetkel olen meeskondade tutvustuste juures, täpsemalt loen just Ungari kohta.

Päris lahe teos on.
Ise olen ka seda raamtut lugenud. Vägagi huvitav peaks mainima.:)

Lincoln
05.06.04, 12:26
Eelistan lugeda kahte raamatut paralleelselt: juhul kui üks muutub pisut igavaks, saab kohe teise kallale asuda. Hetkel on käsil ajaloolase Clive Ponting“i \"Maailma roheline ajalugu\" ja William Manchester“i \"Kruppi relvad\". Esimene on provokatiivne teos tsivilisatsioonide kokkuvarisemistest loodusressurside liigse ekspluateerimise kaudu ja teine räägib kurikuulsast Kruppi dünastia ajaloost. \"Maailma rohelist ajalugu\" soovitan küll soojalt. Näiteks saate teada, et kalakasvatustes kasvanud forellide liha ei olegi roosa, kuna nad ei saa looduslikke toitaineid. Roosa värvi saamiseks süstitakse neile värvaineid:oih: . Ja näiteks veel ka seda, et margariin oli kunstlikult traanist (ehk rääs) tekitatud ollus. Igastahes: head lugemist;)
Parimat kõigile,
Jürgen

Darren
06.07.04, 23:40
Samaaegselt Indrek Zelinski autobiograafilise teose \"Pool Elu Suluseisus\" ilmumisega, jõuavad poelettidele ka teise eesti jalgpalli suurkuju Raimo Nõu meemuaarid kogutuna raamatusse \"Pool Elu Seksita.\"

Nõu autobiograafiline teos on peatselt saadaval üle Eesti, noored vutisõbrad, raamatud on teie sõbrad!

Martin
06.07.04, 23:49
Originally posted by Darren

Samaaegselt Indrek Zelinski autobiograafilise teose \"Pool Elu Suluseisus\" ilmumisega, jõuavad poelettidele ka teise eesti jalgpalli suurkuju Raimo Nõu meemuaarid kogutuna raamatusse \"Pool Elu Seksita.\"

Nõu autobiograafiline teos on peatselt saadaval üle Eesti, noored vutisõbrad, raamatud on teie sõbrad!

Raimo puhul - ainult pool elu? :P :oih:

:õnnelik: :õnnelik:

2mSööt3mMööda
08.07.04, 11:02
Hiljuti lugesin läbi Olev Reimi raamatu Rahvuskoondise kümme aastat 1992-2002.
Võib öelda, et oli päris huvitav lugemine nii et soovitaks ka teistele ;)

Epic
12.07.04, 13:57
/me lõpetas \"David Beckham: Minu Lugu\" lugemise

Täitsa asjalik raamat ;) Igasugu huvitavaid asju saab teada...

sicmic
12.07.04, 15:29
Originally posted by Epic

/me lõpetas \"David Beckham: Minu Lugu\" lugemise

Täitsa asjalik raamat ;) Igasugu huvitavaid asju saab teada...

Sama \"asjalik ja huvitav\" nagu ingliskeelne variant?:D Becks võiks sellest legendaarsest saapasõjast Alexiga ning muust intrigeerivast rääkida, siis oleks huvitav. Intrigeeriva alla ei käi kindlasti tema huvitavad afäärid ja perekonnaelu.

Isiklikus lugemises on praegu põud ning mu peas laiutav laiskustsüklon ei näita ka nõrgenemismärke...:(

lennu
12.07.04, 17:48
Gabriel Garcia Marquez - \"Sada aastat üksildust\"

vello99
13.07.04, 14:17
Paul Gascoigne \"My Story\"... Valus-valus raamat

runno
17.03.05, 07:53
Eksepressi kultuuurilisa.
10.03.2005.a. Andres Maimiku essee \"talupojatarkus\"
Päris tõsiselt soovitan..

eika
17.03.05, 19:02
Ma lugesin läbi kurikuulsa \"Da Vinci koodi\". Kuigi seda on mitmel pool kritiseeritud, siis mina julgeks seda raamatut soovitada. Raamat on väga loetavalt kirjutatud ning minusugune noormees sai igatahes päris palju uusi fakte teada...

Tegelt ootan pikisilmi sellest raamatust ehtavat filmi kah

Jyrka
17.03.05, 19:06
Algselt postitas eika
minusugune noormees sai igatahes päris palju uusi fakte teada...

Ilukirjandus on kindlasti kõige õigem koht \'faktide\' teada saamiseks.

laurenzo
17.03.05, 19:26
Päris hea ja mitte eriti keeruline lugemismaterjal on näiteks, Robert McLiam Wilsoni \"Eureka Street\". Huumor ja Põhja-Iiri tegelikkus omavahel põimunud, julgen soovitada küll.

mukiii
17.03.05, 19:55
Orlando Figes- Nataša tants.

Tõeliselt huvitavalt kirjutatud raamat. Pakub tõelist lugemisnaudingut slavofiilidele,aga ka neile,kellel sügavam huvi pole veel välja arenenud.700 lehekülge kirjeldavat analüüsi alates Peterburi loomisest kuni Nõukogude Venemaani.Huvitavaks teeb selle ehk kõrvalseisja vaatenurk.Hea lisa Lotmani \"Vestlusi vene kultuuriloost\" sarja omanikele.

päkapikk
17.03.05, 20:33
Kas keegi teab kust saab vanemaid jalgpalliteemalisi raamatuid osta??tahaks,aga ei leia kuskilt.

tkkt
17.03.05, 21:27
Hetkel, siis käsil 1976 aasta Nobeli preemia laureaadi Saul Bellow raamat \" Vihmakuningas Henderson\"
Väga pro on! Soojalt soovitan, kes vähegi uuema aja väärtkirjandusest on huvitatud.

vaikiv mees
17.03.05, 21:48
Algselt postitas runno

Eksepressi kultuuurilisa.
10.03.2005.a. Andres Maimiku essee \"talupojatarkus\"
Päris tõsiselt soovitan..

siin (http://www.ekspress.ee/viewdoc/08EB44BD2FE45494C2256FB90052B70D) ,
tuleb meelde, oli hea jutt,
ka meie peame talupojatarkusest lugu;)

mcnamara
18.03.05, 09:16
Algselt postitas laurenzo

Päris hea ja mitte eriti keeruline lugemismaterjal on näiteks, Robert McLiam Wilsoni \"Eureka Street\". Huumor ja Põhja-Iiri tegelikkus omavahel põimunud, julgen soovitada küll.

Just lõpetasin tollega. Väga mõnus ja ladusalt kirjutatud - ainult viimased mõnikümmend lehekülge hakkasid häirima. Jäi mulje, et kirjanik tõmbab liiga pikaks veniva romaani otsi kiirkorras kokku.
Samas on see raamat päris sobiv lugemismaterjal neile, kes kunagi Põhja-Iirimaa vastu sügavamat huvi tundnud.

PS Mis aga \"talupojatarkusse\" puutub, siis seda pole minul õnneks iialgi olnud. Maimiku lugu on aga tõemeeli andekas.

Raix
18.03.05, 10:09
Algselt postitas mcnamara

Just lõpetasin tollega. Väga mõnus ja ladusalt kirjutatud - ainult viimased mõnikümmend lehekülge hakkasid häirima. Jäi mulje, et kirjanik tõmbab liiga pikaks veniva romaani otsi kiirkorras kokku.
Samas on see raamat päris sobiv lugemismaterjal neile, kes kunagi Põhja-Iirimaa vastu sügavamat huvi tundnud.

Praegu küll raamat alles poole peal, aga härradega ühel meelel, igati hea lugemine!

nodisco
19.03.05, 14:36
aleksander mülleri luuleraamat \"vilus on jahe\" on degusteerimisel. maitseb hää.

mazz
19.03.05, 14:59
Jean Paul Sartre - Iiveldus

Parim raamat, mida kunagi lugenud. Kommenteerida on suht raske - kes eksistentsialismist midagi teavad, nood ehk aimavad. Peategelane on isegi veidi rohkem segi kui mina, aga mitte kuigi palju. ;)

Diana
19.03.05, 17:26
E.M Remarque-i raamatud on kõik tohutult head! Lugemist väärivad kindlasti sellised teosed nagu \"Taeval ei ole soosikuid\", \"Triumfikaar\" ja \"Läänerindel muutuseta\". Üks mu lemmikkirjanikest.

*viga parandatud ;)

taku*
19.03.05, 19:49
ma ei taha suurt ja paha poissi mängida, kuid teose nimi on siiski \"Läänerindel muutuseta\":)

mcnamara
31.03.05, 20:22
Julgen soojalt soovitada Erika Auliku raamatut \"Viru tänav ja teised\". Ma ei tea küll kui palju ajaloo ja eelkõige just vana Eesti Wabariigi fänne siin on, aga kõigile meile peaks see teos kohustuslik olema. Ja muidugi ka Tallinna/Nõmme elust huvitatuile.
Raamatu esimene pool on tõesti põnev lugemine, aastast 1940 keerab elu jubedaks. Aga noh, täpselt nii see ju oligi. Siiski on huvitav, kuidas peategelane töötab sisuliselt ühel töökohal aastast 1940 kuni aastani 1947. Seega esimese Vene okupatsiooni, Saksa okupatsiooni ja venelaste tagasi saabudes aina edasi. Kusjuures vahele mahub veel ebaõnnestunud katse Rootsi põgeneda. Skisofreeniline elu.
Mingid osad raamatust haakuvad huvitavalt Elo Tuglase päevikuist loetuga.
Võime olla rõõmsad, et selline harukordne dokument Eesti elust 20. sajandil on säilinud ja avaldatud.

Bianconera
31.03.05, 20:50
Mina soovitan kõigil palavalt lugeda A.Kivirähi \"Vargamäe vansid ja noori.\"Riigikogu tegemised Kivirähi traditsioonilises headuses.

terav äär
31.03.05, 21:09
raamatud mis ei kao minu jaoks kunagi
puzo \"ristiisa\"
dostojevski \"kuritöö ja karistust\"

marcello
31.03.05, 22:06
Noor naturalist nagu ma olen-Gerald Durrell
Veel ka Remarque teosed,Kaugver

norsk
02.04.05, 00:16
Ma ei tea küll kui palju ajaloo ja eelkõige just vana Eesti Wabariigi fänne siin on.
Üks päris tore Wabariigi aegsest elust-olust pajatav raamat on Silver Anniko \"Rusikad\". Mõnusalt kirjutatud Pelgulinna päti rabelemine rikkaks saamise nimel, segatuna üsna põhjaliku ülevaatega tollasest maaelust. Raamatul on küll veidi punane maik man, aga vastasel juhul poleks see vene ajal ilmavalgust näinudki. Soovitan.

realmadridfan
27.07.05, 16:59
A. Hailey \"Ülekoormus\".:silm4: :(

Oll
27.07.05, 17:10
Charles Bukovski on mees, kelle teemasid on vaja lugeda.

laurenzo
27.07.05, 17:32
Charles Bukovski on mees, kelle teemasid on vaja lugeda.

Charles BukoWski, aga muidu kärab ta lugeda küll.

eestimees
27.07.05, 21:40
lugesin läbi just väga hea raamtu Kamikazedest, selle kohta parim raamat mis on ja meeldis ja soovitan

eston maravilha
28.07.05, 01:12
mis raamat see siis on?

vello99
28.07.05, 01:48
Algselt postitas eestimees

lugesin läbi just väga hea raamtu Kamikazedest, selle kohta parim raamat mis on ja meeldis ja soovitan

Kas seal selgitati küsimust mis mind alati huvitanud on: Miks panid missioonile minevad kamikadzed pea kaitseks lendurikiivri pähe? Jubedalt tahaks teada...

SleepWalking
28.07.05, 08:44
Algselt postitas vello99
Kas seal selgitati küsimust mis mind alati huvitanud on: Miks panid missioonile minevad kamikadzed pea kaitseks lendurikiivri pähe? Jubedalt tahaks teada...

mäletan, et ka jerry seinfeld arutas sarnasel teemal ühes oma shows. ta mõistis küll seda, et miks kiivrile on langevarjurit vaja kuid see, miks langevarjurile on kiivrit vaja, jääb küll mõistmatuks.

laurenzo
28.07.05, 09:38
Soojalt soovitan lugeda Emil Tode \"Raadio\", mu arust üks parimaid eesti kirjaniku poolt kirjutatud teoseid üldse, mida ma lugenud olen. Sass \"Salasuhe\" Henno romaanivõistluse võidulugu \"Mina olin siin\" on ka täitsa ok, parem ikka, kui Kaur Kender.

uvv
28.07.05, 10:13
Kui keegi tunneb puudust väga heast ajalookäsitlusest siis on mõistlik haarata Seppo Zetterbergi järele. Raamatutena on kaks täiesti olema - Viis lasku senatis (Soome uljaspeast, kes möödunud sajandi alguses lasi maha põhjanaabreid rõhunud Bobrikovi) ja Jüri Vilmsi surm (siis Helsingis Töölös mahalastud eesti ministrist, keda valged soomlased punaste sabarakuks pidasid ja nii noor poliitik kuuli teenis)
Lisaks võib leida veebist ka tema mõningad essee vormis uiud eesti-soome ajaloolistest ühisosadest.
tõesti nämmad tükid kõik.

realmadridfan
28.07.05, 12:49

Sass \"Salasuhe\" Henno romaanivõistluse võidulugu \"Mina olin siin\" on ka täitsa ok

On see parem kui \"Elu algab täna\"?

telekavaataja
28.07.05, 13:03
2 väga head raamatut, mis lugenud olen: \"Dorian Gray portree\" ja \"Läänerindel muutuseta\"

laurenzo
28.07.05, 13:37
On see parem kui \"Elu algab tana\"?

Ei oska täpselt kommenteerida, kuna \"Elu algab täna\" netiversiooni olen siiani mingi 50 lk. jõudnud lugeda.

realmadridfan
28.07.05, 13:45

Ei oska täpselt kommenteerida, kuna \"Elu algab täna\" netiversiooni olen siiani mingi 50 lk. jõudnud lugeda.

Ahsoo. Ise lugesin ka seda netist ja peab mainima, et meeldis. Eks peab siis millalgi selle \"Mina olin siin\" ka kätte võtma.:)

Markko
28.07.05, 14:12
Ma alustasin Stendhali \"Parma kloostriga\" uuesti. Sigahea asi ikkagist

uvv
28.07.05, 14:21
Algselt postitas realmadridfan

Ahsoo. Ise lugesin ka seda netist ja peab mainima, et meeldis. Eks peab siis millalgi selle \"Mina olin siin\" ka kätte võtma.:)

elu algab täna tuleb mürinal ja kiiresti läbi lugeda, väga mõelda ei tohi.
nagu sass ise ütles on ta seda mitu korda ümber kirjutanud ja eks see üks selline noores raamat on ka. paras netis olema.
mina olin siin on raamat.

eika
28.07.05, 15:31
Aga mina loen Sõrmute Isanda triloogiat. Poleks uskunud, et see raamat nii lahe võib olla (kunagi 10 aastasena sai Kääbik läbi loetud, see nii hääd muljet ei jätnud). Olen ka Sõrmuse Isanda esimest filmi vaadanud, aga selle põhjal võib öelda, et raamat on hullult parem kui film...vähemalt minu arvates.

vandersell
28.07.05, 15:46
Sai ka üle pika aja raamat kätte võetud. Kuna polnud enne Jaan Krossi lugenud (häbenen), võtsin esimese ettejuhtuva. Sattus Vastutuulelaev. Iseenesest polnud paha raamat aga minu jaoks raske lugeda, sest seal muud polnud kui pikad kirjeldused, mulle meeldib kui natuke dialoogi ka on.

EgoTrip
28.07.05, 22:31
nothing beats godfather

H.M Murdock
29.07.05, 01:02
\"Elamisele raisatud aeg\"
Engo Väljaots

lihtsalt loed ja naerad

inzu
29.07.05, 01:07
minu lemmikraamat on \"Pippi Pikksukk\"
mis mul ka praegu käsil on:õnnelik:

laurenzo
29.07.05, 11:40
Sai ka ule pika aja raamat katte voetud. Kuna polnud enne Jaan Krossi lugenud (habenen), votsin esimese ettejuhtuva. Sattus Vastutuulelaev. Iseenesest polnud paha raamat aga minu jaoks raske lugeda, sest seal muud polnud kui pikad kirjeldused, mulle meeldib kui natuke dialoogi ka on.

Kui kavatsed veel kunagi Krossi lugeda, siis sõbralik soovitus, jumala eest hoidu sellisest teosest nagu \"Tahtamaa\", isegi relvaga ähvardamine ei ole piisav argument.

mcnamara
29.07.05, 12:13
Kui kavatsed veel kunagi Krossi lugeda, siis sõbralik soovitus, jumala eest hoidu sellisest teosest nagu \"Tahtamaa\", isegi relvaga ähvardamine ei ole piisav argument.

Jaan Krossi tippteos on minu jaoks ikkagi \"Kolme katku vahel\". Algusest lõpuni vaimustav, raske on eesti kirjandusest midagi kõrvale seada.
Ja Krossi hiljuti ilmunud mälestuste esimene osa oli ääretult huvitav, ootan suure põnevusega teise osa ilmumist, mis peaks siis kõnelema viimase 40 aasta sündmustest suure mehe elus.

orbitaaljaam
29.07.05, 12:59
Kurt Vonnegut on üle prahi kirjanik

uvv
29.07.05, 15:11

Sai ka ule pika aja raamat katte voetud. Kuna polnud enne Jaan Krossi lugenud (habenen), votsin esimese ettejuhtuva. Sattus Vastutuulelaev. Iseenesest polnud paha raamat aga minu jaoks raske lugeda, sest seal muud polnud kui pikad kirjeldused, mulle meeldib kui natuke dialoogi ka on.

Amen!
see oli piinlik.
aga samas teekaaslaste lugu, mis tegelikult kirjutatud vist enamuses hiljem, ei ole halb. seega ei saa tahtamaad ka vanuse nähtuseks pidada.

EgoTrip
31.07.05, 13:45
kus kohast ma saan netis raamatuid lugeda?
et siis kus teie vaatate

vaikiv mees
31.07.05, 13:49
< kui tahad alustada millestki lihtsamast, siis
romeo ja julia ing.k n2it.->
bibliomania.com (http://www.bibliomania.com/0/6/3/1085/frameset.html)

J.Verne \"15a kapten\"

literature.org (http://www.literature.org/authors/verne-jules/dick-sand-a-captain-at-fifteen/)

eesti autoreid

bahamapress.org (http://www.bahamapress.org/index.php?section=teosed&file=kirjandus)

eestimees
31.07.05, 14:07
Algselt postitas eston maravilha

mis raamat see siis on?

hmmm ütlen kohe kui leian selle, seal seletab kõik lahti ostsast alates, ja peatakse absoluutselt parimaks raamatuks mis on neist kirjutatud

nii see on siis link - http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?keywords=12828&ost=12829

fitti
31.07.05, 14:18
kui kõik foorumiskasutajad FFT loevad, siis ma teen praegu tühja tööd, aga nende viimases numbris on üles loetud 50 (nende arvates) parimat jalgpalliraamatut ja kuna ma justkui nende veebilehel seda listi ei näe, siis tooksin esimesed kümme äkitsi siinkohal ära.

1. football against enemy - simon kuper
2. fever pitch - nick hornby
3. all played out: the story of italia 90 - pete davies
4. brilliant orange: the neurotic genius os dutch football - david winner
5. a strange kind of glory - eamon dunphy
6. keeper of dreams - ronald leng
7. full time - tony cascarino & paul kimmage
8. tor! - uli hesse-lichtenberger
9. football in sun and shadow - eduardo galeano
10. puskas on puskas: the life and times of a footballing legend - rogan taylor & klara jamrich

ja nüüd minge amazoni.

Mitte-vutiraamatutest julgen isiklikult soovitada DBC Pierre - Väike jumal Texasest.

Melwood
03.08.05, 09:08
Et mulle meeldis Viktor Pelevini viimane eesti keelde tõlgitud romaan \"Arvud\". Ka need, kes \"Tšapajevit ja Pustotad\" ei suutnud läbi lugeda on \"Arvusid\" väga kiitnud. Mulle meeldivad mõlemad. :)

Jyrka
03.08.05, 09:31
Pean tunnistama, et peaaegu ainukesed raamatud, mis ma peale kohustusliku kirjanduse see aasta lugenud olen, on kas Dan Brownid või Harry Potterid. Isegi Grishamit mitte. Lemmik on Vonnegut muidu.

zaz
05.10.05, 20:53
Tere lugemiskunnid! Ehk oskate aidata! :prill4: Mul vedelevad laua peal 2 Karl Ristikivi teost: Rohtaed ja Hingede öö. Ja üks neist oleks vaja kiiremas korras läbi lugeda. Et ehk soovitate siis, kumb on parem ja vingem. Tahaks ju ikka põnevama teose peale sattuda jne:)

zaz
05.10.05, 21:42
keegi siis raamatuid ka vahest loeb siin ? :oih:

sicmic
05.10.05, 21:44
Ütleks, et loe \"Hingede öö\" läbi...Keskas sai mõlemat käsitletud ning see tundus huvitavam (sügavmõttelisem jne).

Oht on see, et pead rohkem mõtlema võibolla.:oih:

Markko
06.10.05, 00:08
Isegi omal ajal \"Hingede öö\" läbi lugenud. Minu arvates päris hea raamat ja kurat mõtlema võib ajada jah

tkkt
06.10.05, 00:28
Rohtaed - mulle ei meeldinud

Refieus
06.10.05, 08:27
Dan Browni on keegi lugenud? Soovitan.

Samamoodi Dan Simmonsit, üks parimaid ulmespetse. Hyperion (http://www.jump-cut.de/hyperion.html), Hyperioni langus (http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?4345), Endymion (http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?10082) ja viimane Endymioni tõus, mida tõlgitakse veel ja sügisel peaks juba saadaval olema ka siinsetel poelettidel:) 4-osaline 4-loogia:)

Lisaks loen kord aastas läbi Krahv Monte Cristo mõlemad raamatud. Lihtsalt. Meeldib.

Ma ei tea kas mul on kiiks või mis, kuid reeglina loen ma kuus 1-2 raamatut läbi. Alati on mingigi raamat lahti. Need kes mind tunnevad teavad seda häda - on see kiiks või ei, mul pohhui :D

Malfoy
06.10.05, 08:41
Kas raamatut Eragon on keegi lugenud? Kas tasub osta-lugeda? Pidi usas väga popp olema.

Kebab
06.10.05, 09:17
Lõpetasin just Dostojevski \"Idioodi\". Kohustuslik materjal tõelisele lugemisgurmaanile.

Lemmikraamat nagu paljudel teistelgi on \"Meister ja Margarita\", sellele järgneb kohe Tolstoi \"Sõda ja Rahu\". Dostojevski \"Kuritöö ja Karistus\" on kah raamat mis lausa kohustuslik.

Andunud vene kirjanduse fänn.

mcnamara
06.10.05, 09:27
Algselt postitas amority
Samamoodi Dan Simmonsit, üks parimaid ulmespetse. Hyperion (http://www.jump-cut.de/hyperion.html), Hyperioni langus (http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?4345), Endymion (http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?10082) ja viimane Endymioni tõus, mida tõlgitakse veel ja sügisel peaks juba saadaval olema ka siinsetel poelettidel:) 4-osaline 4-loogia:)

Vägagi nõus. Sellest ajast, kui oma nooriku soovitusel ulmet rohkem lugema hakkasin, on just Dan Simmons jätnud parima mulje. Ja see veel eesti keeles olemata neljas osa: see on pärlite pärl. Eepiline, filosoofiline, aga ka meeletult põnev raamat.
Kartsin juba tõemeeli, et nad just selle, minu meelest niigi supersarja parima osa, Eestis välja andmata jätavad. Aga õnneks vist siis mitte.
Oodata on küll telliskivisuurust raamatulohvakat. :)

Mõnuagent 007
06.10.05, 09:30
Mina sain sõbralt sünnipäevaks kingituseks Kurt Vonneguti raamatu Thank You, Dr. Kevorkian. Mis räägib mehest, kes käib surmamõistetute kambris saamas elu piirile viivaid süste, mis võimaldavad tal kohtuda teispoolsuse piiril kuulsate inimestega. Nagu Einstein, Hitler jms. Hitler palus muide ÜRO peahoone ette panna ristikujulise samba, kus oleks tema ütlus Entchuligen Mich vms., sest teispoolsuses tunneb ta oma tegude pärast kahetsust.

fitti
06.10.05, 09:43
Algselt postitas dannar

Entchuligen Mich

entschuldigen sie mich - vabandage mind :)

Eragoni olen töö juures sirvinud, tundub ponks, aga lugeda pole aega.

Vinci kood hetkel käsil, tänu meeletule haibile muidugi, inglise keeles, et tõlkija ei saaks elamust ära rikkuda. Päris haarav. Minu viga on muidugi see, et kipun kõiki kirjanduslikke väljamõeldisi tõe pähe võtma.

Markko
06.10.05, 09:43
Simmons on jaa tore. Muidu ma ulmet ei seedi, aga tema tetraloogia kolm esimest raamatut on jube hea mulje jätnud

mis puutub Dostojevskisse, siis temalt olen ma ainult suutnud lugeda ainult \"Vendasi Karamazoveid\". Muu tekitas vaikselt õõva

Vinci kood hetkel käsil, tänu meeletule haibile muidugi, inglise keeles, et tõlkija ei saaks elamust ära rikkuda. Päris haarav. Minu viga on muidugi see, et kipun kõiki kirjanduslikke väljamõeldisi tõe pähe võtma.

\"Da Vinci koodi\" suutsin ma päevaga läbi lugeda. Eesti keeles loomulikult ja sõjaväes kui terve laupäevane päev polnud midagi teha. Aga parema mulje jättis mulle üks internetimäng mis oli \"Da Vinci koodiga\" seotud. Pidid eri saitidel käima ja samamoodi igasuguseid vihjeid ja muud põnevat otsima. Alates pildi sisse peidetud tekstidest, lõpetades mingisuguse imeliku sigrimigriga, mille lahenduseks pidid kuskilt karupersest \'translatori\' välja võluma. Paar päeva läks aega kuniks lahenduseni jõudsin

uvv
06.10.05, 09:52
Algselt postitas Kebab

Lõpetasin just Dostojevski \"Idioodi\". Kohustuslik materjal tõelisele lugemisgurmaanile.

Lemmikraamat nagu paljudel teistelgi on \"Meister ja Margarita\", sellele järgneb kohe Tolstoi \"Sõda ja Rahu\". Dostojevski \"Kuritöö ja Karistus\" on kah raamat mis lausa kohustuslik.

Andunud vene kirjanduse fänn.

Turgenevit oled proovinud?
Isad ja pojad, Suits?

Kebab
06.10.05, 10:02

Algselt postitas amority

Vägagi nõus. Sellest ajast, kui oma nooriku soovitusel ulmet rohkem lugema hakkasin, on just Dan Simmons jätnud parima mulje. Ja see veel eesti keeles olemata neljas osa: see on pärlite pärl. Eepiline, filosoofiline, aga ka meeletult põnev raamat.
Kartsin juba tõemeeli, et nad just selle, minu meelest niigi supersarja parima osa, Eestis välja andmata jätavad. Aga õnneks vist siis mitte.

Huvitav, omal ajal sai kõvasti ulmet lugeda ja Simmons ei suutnud üldsegi parimate hulka ennast semmida. Tooks siin ära mõned: Strugatskid, Lem, Wyndham( trifiidide päev), Bradbury, Herbert (Düün), Asimov, Le Guin, Huxley (hea uus ilm), Cricton(Andromeda), Adams (pöidlaküüt), Pratchett, Verne. kõik ei tule meelde kah. Simmons jääb neile alla. Jaa ... maitsed on erinevad.

Kebab
06.10.05, 10:09
Link ulmekirjanduse fännidele. Võite sealt ükskõik millise kirjaniku võtta, kõik peaks ulmesõbrale loetav olema. Vajuta siia (http://et.wikipedia.org/wiki/Ulmekirjandus)

Kebab
06.10.05, 10:12
Algselt postitas uvv

Turgenevit oled proovinud?
Isad ja pojad, Suits?

Ei ole, aga võtan kavva. Tänud soovitamast.

Refieus
06.10.05, 10:28
Teen peale inventuuri nimekirja väärt ulmekatest mida soovitan lugeda.

mcnamara
06.10.05, 10:29
Algselt postitas Kebab
Huvitav, omal ajal sai kõvasti ulmet lugeda ja Simmons ei suutnud üldsegi parimate hulka ennast semmida. Tooks siin ära mõned: Strugatskid, Lem, Wyndham( trifiidide päev), Bradbury, Herbert (Düün), Asimov, Le Guin, Huxley (hea uus ilm), Cricton(Andromeda), Adams (pöidlaküüt), Pratchett, Verne. kõik ei tule meelde kah. Simmons jääb neile alla. Jaa ... maitsed on erinevad.

Seda seltskonda mingisse paremusjärjetusse panna küll ei oska. Simmonsi maailmadel ei ole Adamsi, Pratchetti või Verne\'iga (näiteks) küll vähimatki pistmist.
Mulle meeldivad Simmonsi grandioossed mastaabid ja filosoofiline alltekst.

Refieus
06.10.05, 10:40
Algselt postitas Kebab

Algselt postitas amority

Pratchett.. urr.. need raamatud põletaksin kõik ära, arusaamatu mida ta kirjutab.
Herbert koos Düüniga on loetav, kuid ainult esimene teos. Järgnevad on langeva kvaliteediga. Düün väärib äramärkimist juba seetõttu, et tänu sellele teosele tekkis arvutimängudes uus suund - strateegilised mängud.
Kui Trifiidide päev Mirabelia sarjas ilmus oli see pikalt parimaid teoseid mu loetelus, kuid siis olin noor ja roheline ning uuema ulme kättesaadavus oli piiratud.
Asimovi Asumite teosed samuti vinged, viimane osa läks liialt käest ära, eks ta ise oli juba piisavalt seniilne tol ajal.

Preagu meenuvad heades teostest veel Enderi mäng, Relvade kasutus ja Mängur.

Üldjoontes on kasutusele võetud erinevaid teoseid ka kirjanike läbivaid sümboleid, lahe. Üks mis viitab inimestele, on Kultuur ja seda mitmes heas ja halvas kontekstis. Kes teavad need teavad, ei viici pikalt seletada :P

dreyd
06.10.05, 10:54
ei tohi Trifiidide päevale liiga teha;) , oli tükk aega parim ulmekas minu jaoks...isiklikult istuvad sellised realsitlikumad tulevikupildid, kus mingi suurema õnnetuse tõttu hakab asi halva ilme võtma. Praegu olen näinud poelettidel raamatut a“la valge sumu?, keegi seda lugenud ka on? Ja vana hea Seiklusjutte maalt ja merelt vastu ei saa ikka mingi jõud eg avägi, isegi mitte LoTR sari ega ka prillipapa sari

norsk
06.10.05, 16:10
Ulmekatest julgen soovitada veel Clifford D. Simak\'i loomingut.
Isiklik lemmik on \"Highway of eternity\".

17
07.10.05, 16:41
Hunter Davies \"Dwight Yorke elulugu\"! Suurepärane raamat!

eston maravilha
07.10.05, 16:52
Algselt postitas 17

Hunter Davies \"Dwight Yorke elulugu\"! Suurepärane raamat!

olin noor jorss trindidadil, kui doug ellis mu leidis ja lapsendas ning käärlööki lööma õpetas. tema kodus kohtusin mark bosnichiga, kellega koos sai väntatud nii mõnigi kunstiline film. hilisemaid mälestusi varjutab rõve sitahais

nodisco
08.10.05, 17:38
Viimati sai Jan Kausi \"Üle ja ümber\" loetud. Täitsa hää kraam, ainult liiga palju kordab end herr Kirjanike Liit.

vaikiv mees
11.10.05, 16:06
Algselt postitas nodisco

Viimati sai Jan Kausi \"Üle ja ümber\" loetud. Täitsa hää kraam, ainult liiga palju kordab end herr Kirjanike Liit.

Kõrgharidus, rakenduslik. Hinnete keskmine: 3,8. \"Ta oli hall kuju, aga atraktiive\" - Anna Peska, grupiõde tehnikumipäevilt. /.../ \"Me kodumaa taevas on madal, seetõttu arvataksegi, et teda on võimalik puudutada,\" (Arvo, 42, Kodumaa Kultuurikeskuse pressisekretär).
Johani naine Liilia (lindistus, kaunis, sügispaev):
\"Ta hoolitses mu eest hästi.. Aga ta võttis südamesse tõsiasja, et meil polnud autot ja ta ei saanud osta kinke, mida ma temalt nõudsin. (Nuuksatab.) Ütlesin talle vist sageli: \"Sa värdjalik tossike!\"\"

(\"Johani ümbersünd\". - J.Kaus \"Üle ja ümber\")

jah, tal on selline oma väljakujunenud stiil, aga väga lahe,
ühe hittloo<- kandis ta elavas esituses mingil üle-eelmisel Sotsia-nädalal Peda kohvikus,
sellepeale ostsin kohe tema järgmise ilukirjandusliku teose kah

mcnamara
11.10.05, 16:11
Indrek Hargla \"French ja Koulu\"

Maavald, dirizhaablid, tossutavad mobiilid, Räval, Tarbatu, pühad mugulapõllud, hiiemäed, kama, libahundid, lümpjarammumised.

Uskumatult positiivne ja elurõõmus raamat. Võrratult kirjutatud.

eika
31.10.05, 15:05
Ega kellelgi Hamsuni \"Maa õnnistuse\" kokkuvõtet pole? Homme on koolis töö ja mul sada muud asja teha, kui seda raamatut lugeda.

Ch1ller666
31.10.05, 17:20
Potteri raamatud, Berti vanemad osad ja \"Sõrmuste Isand\" koos \"Kääbikuga\" on parimad raamatud mis ma lugenud olen. Tasuja oli ka väga hea tegelikult :)

Jyrka
31.10.05, 17:22
Algselt postitas Ch1ller666

Potteri raamatud, Berti vanemad osad ja \"Sõrmuste Isand\" koos \"Kääbikuga\" on parimad raamatud mis ma lugenud olen. Tasuja oli ka väga hea tegelikult :)

Kõige igavam raamat, mida mina jällegi lugenud olen, on \"Sõrmuste Isand\". Kuigi riiulil istuvad EE DVD-d.

Ch1ller666
31.10.05, 17:25
Algselt postitas Jyrka

Algselt postitas Ch1ller666

Kõige igavam raamat, mida mina jällegi lugenud olen, on \"Sõrmuste Isand\". Kuigi riiulil istuvad EE DVD-d. Kas sa nägid filmi ennem kui lugesid raamatut?

Melwood
31.10.05, 17:35
Algselt postitas Jyrka

Kõige igavam raamat, mida mina jällegi lugenud olen, on \"Sõrmuste Isand\". Kuigi riiulil istuvad EE DVD-d.

Oo, Jyrka on minu kangelane!

Tegelt isegi mina lugesin selle läbi, aga peamiselt seetõttu, et tegin seda lennujaama transiittsoonides, kus teised raamatud kättesaamatud. Tõesti - tapvalt igav.

Ja ei, ma ei ole filmi (või filme) näinud. Ma jään üldiselt ka ilma selleta magama. :)

Malfoy
02.11.05, 15:09
Juha Vuorinen \"Joomahullu päevaraamat\".
Kirjutatud on ta küllalt naljakalt, kuigi mingit ilukirjanduslikku väärtust ei maksa otsida. Soomes on ta üsna edukas olnud. Järg peaks tal olema Seksihullu päevaraamat, aga seda ei ole eesti keelde tõlgitud.

dreyd
02.11.05, 16:02
joodikutele soovitan \"Allakäigu spiraali\", tegija teos!

k0x
04.11.05, 12:31
Soovitan Londistet ;)

Jasper
04.11.05, 12:51
Algselt postitas dreyd

joodikutele soovitan \"Allakäigu spiraali\", tegija teos!
loetud j kuu aega sai eale seda pausi peetud. joodikuks ennast ei pea aga huvitav teos. kahju aint et kohe lõpu ära lugesin(ise ka ei tea miks) ja püändist ilma jäin.

Premium
04.11.05, 13:22
Kas keegi on lugenud Daniel Quin\'i Ishmael\'i? Vot see on tõsiselt hull raamat. See on esimene raamat, mida ma lugesin nii huviga, et lõpetasin hommkkul kell 5. Kuigi see on kuskil 200 lk pikk, pidin tegema mõneminutilisi pause kerge suitsu jaoks ja kohvi tegemiseks. Raamat muudab 95% tõenäosusega inimese mõtlemist, see on midagi hullu. :õnnelik:

PS. Muidu ma pole eriline raamatu sõber.

eestimees
04.11.05, 14:38
irwin shaw -ÖÖTÖÖ“d loen:lahe: :lahe: :lahe:

Mõm17
12.11.05, 13:11
Ishmael oli huvitav jah. Kuigi ma ei ütleks et ta mu mõttemaailma nii väga muutis, aga paneb justkui mõtlema meie(inimeste) rollist siin maailmas. Suht roheline raamat, vähemalt minu jaoks. (Ma ise ka roheline.) Kuigi ma nüüdseks täpselt ei mäleta ka millest seal täpselt kirjutas. Oli vist midagi inimese muutumisest läbi aegade, ja kuidas me nüüdseks endale toitu kogume/kuhjame ise soodsalt paljunedes, teisi hävitades, ja kuhu me nii jõuame?

Jeti88
14.11.05, 13:01
Huh, peab vist Meie aja kangelast lugema hakkama.

svennson
14.11.05, 15:53
Väga huvitavad olid Michael Jordani ja Pele autobiograafiad

vaikiv mees
16.11.05, 15:11
Algselt postitas Malfoy

Juha Vuorinen \"Joomahullu päevaraamat\".
..kuigi mingit ilukirjanduslikku väärtust ei maksa otsida.

vaidlen vastu, tegu on siiski täieliku shedöövriga:)

- On juhtunud midagi kohutavat!
\"Kus??\" tormasin akna juurde
- Norras, kolm aastat tagasi

fitti
20.11.05, 16:24
Algselt postitas rohelineKonn
ma loen hetkel I.Welsh\'i \"Trainspottingut\". raamat noortest šoti heroiinisõltlastest ja seonduvast.
/.../
algatuseks on seda raamatut suht raske lugeda, kuna on šoti aksendis kirjutet. ära harjudes siiski ülimeeltlahutav. et siis kui inglise keelt loete, siis soovitan.

Whin yir oan junk, aw ye worry aboot loads ay things. Nae money, cannae git pished. Goat money, drinkin too much. Cannae git a burd, nae chance ay a ride. Git a burd, too much hassle, cannae breathe withoot her gittin oan yir case. Either that, or ye blow it, and feel aw guilty. Ye worry aboot bills, food, bailiffs, these jambo nazi scum beatin us, aw the things ye coulnae gie a fuck aboot whin yuv goat a real junk habit. Yuv just goat one thing tae worry aboot. The simplicity ay it all. Ken whit ah mean?

Sai ka see piinlik lünk oma kasutatud kirjanduse nimestikus täidetud. Kahtlemata üks haaravamaid asju, mida lugenud, \'shoti keel\' sai ka suht ruttu selgeks. Ühinen soovitajatega teema esimestel, kolme aasta tagustel lehekülgedel.

Jyrka
20.11.05, 16:27
Algselt postitas fitti

these jambo nazi scum beatin us

:D :D :D

Melwood
21.11.05, 17:02
Algselt postitas fitti

Sai ka see piinlik lünk oma kasutatud kirjanduse nimestikus täidetud. Kahtlemata üks haaravamaid asju, mida lugenud, \'shoti keel\' sai ka suht ruttu selgeks. Ühinen soovitajatega teema esimestel, kolme aasta tagustel lehekülgedel.

Kuna ma ei viitsinud seda raamatut pärast filmi vaatamist enam lugeda, siis ei oska midagi ka kosta, aga lugesin selle raamatu nö ideelist järge ehk teost nimega \"Porno\", kus samad tegelased edasi tegutsevad ja ... väga tore raamat on. Niiet soovitan ka seda lugeda. Korralikele inimestele võin isegi laenutada.

:õnnelik:

golo
20.12.05, 20:55
viimanet oli selline näidendi vormis lühike Eesmaa raamat...sisu et aind joodi ja tülitseti:)

Malfoy
22.12.05, 10:09
Kinos hakkas linastuma film nimega Narnia.... . See on tehtud raamatu põhjal, aga kas on seda raamatut võimalik ka Emakeeles lugeda?
Mind huvitab alati lugeda enne raamat ja siis vaadata ekraniseering ära.

Teab keegi midagi selle eesti keelsest raamatust midagi?

fitti
22.12.05, 10:18
Kristlik Kirjastusselts Logos andis need lood juba 2000. aastal välja, kui ma ei eksi (http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/index?valik=otsing&paring=C.+S.+Lewis&otsi.x=0&ots i.y=0). Aga kui tõlkinud pole just Georg Meri, siis milleks üldse eestikeelne tõlge?

Malfoy
22.12.05, 10:25
tänud.

egas Georg ka kõike jõua ju...

vincent
04.01.06, 01:08
Algselt postitas Malfoy

tänud.

egas Georg ka kõike jõua ju...

Kui veel arvesse võtta, et Georg Meri juba üle 20 aasta surnud on, siis läheb raskeks tõesti. :doh:

Mikusiku
04.01.06, 21:25
Algselt postitas jan

Harry Potteri kuues aasta sai läbi, suht huvitav, paljupalju pöördeid tegevuses pidevalt ja värki, aga siiski, midagi jäi puudu. Loodame et järgmine osa tuleb juba varsti välja:õnnelik:
Sama siin, täna öösel lõpetasin.
Lõpp jäi selliseks, et jäin kohe ootama viimast osa.

waluswend
04.01.06, 22:16
Algselt postitas zidane_5

Algselt postitas jan

Harry Potteri kuues aasta sai läbi, suht huvitav, paljupalju pöördeid tegevuses pidevalt ja värki, aga siiski, midagi jäi puudu. Loodame et järgmine osa tuleb juba varsti välja:õnnelik:

Sama siin, järgmine osa peaks tulema selline, kus kogu aeg action käib, sest see ju viimane raamat, ning nii palju on veel asju lahendamata.

IndrekL
04.01.06, 22:27
Algselt postitas waluswend

Algselt postitas zidane_5

Algselt postitas jan

Sama siin, järgmine osa peaks tulema selline, kus kogu aeg action käib, sest see ju viimane raamat, ning nii palju on veel asju lahendamata.
Hahah, ma lugesin selle ka ühe ööga läbi. Minu meelest ikka sitakse huvitav raamat, kindlalt ootan 7.-ndat :)

gamer
04.01.06, 22:41
Ma sain D.Browni \"Inglid ja deemonid\" läbi, igaljuhul soovitan kõigile, kapinurgal juba \"Digitaalne kindlus\" ootamas, vahepeal võtsin Ristikivi \"Hingede öö\" ette.

Malfoy
05.01.06, 09:36
Digitaalne kindlus on küll põnev, kui vinci koodi ja deemonite/inglitega võrreldes veits lahjem. see oli vist dan brownil üldse esimene raamat, kui ma ei eksi.

Refieus
05.01.06, 10:23

Algselt postitas amority

Sai siis asja uuritud ka nüüd, et kaugel raamat on. Pidi olema tõlgitud ja ladumisel, ehk saab juba kuu-kahe pärast kätte..

realmadridfan
05.01.06, 10:35
Algselt postitas Hmf

Huh, peab vist Meie aja kangelast lugema hakkama.

Ma eila alustasin.:oih:

eestimees
05.01.06, 10:37
kui rõvedam ja sitem raamat on TÕDE JA ÕIGUS, kas leiab veel mõttetumat raamatut?!?!??!

gamer
05.01.06, 10:38

kui rõvedam ja sitem raamat on TÕDE JA ÕIGUS

Ei ole ta midagi nii rõve, eesti kirjanduse tippteos, loe kõik osad läbi ja saad poindile kah pihta;)

Refieus
05.01.06, 10:58
Algselt postitas gamer

kui rõvedam ja sitem raamat on TÕDE JA ÕIGUS

Ei ole ta midagi nii rõve, eesti kirjanduse tippteos, loe kõik osad läbi ja saad poindile kah pihta;)

Täpselt. Iga raamatu algus on vähe raske;)

Mitmeid kordi lugenud seda ja loen veelgi.

Malfoy
05.01.06, 17:22

kui rõvedam ja sitem raamat on TÕDE JA ÕIGUS, kas leiab veel mõttetumat raamatut?!?!??!

Tühi ja rumal jutt. Loe läbi, ela 5 aastat ja siis loe uuesti.

Refieus
02.02.06, 13:26
Algselt postitas amority

Algselt postitas amority

Sai siis asja uuritud ka nüüd, et kaugel raamat on. Pidi olema tõlgitud ja ladumisel, ehk saab juba kuu-kahe pärast kätte..

Uhhuuu.. uhuuuu.... eile sai avastatud et raamat on lõpuks lettidel olemas! :) Kimasin linna jõudes Apollost läbi ning rabasin ka omale ühe. Öeldi, et väga palju ostetud.. laupäevast on müügis.. pea 750 lehte, võrreldes teistega tunduvalt paksem. Esimesed sadakond lehte seljataga juba :P

PAX sucks :S
Aenea rules :)

Dan Simmonsi saaga viimane raamat algab Paavst Julius XV surma ja ülestõusmisega ning uue messia Aenea täisikka jõudmisega. Koos oma kaitsja Endymioniga alustab Aenea oma viimast missiooni, mille eesmärgiks on leida universumi aluseks olev kude ja seda mõista. Raul, Aenea ja A. Bettik põgenevad ikka veel nii Paxi kui ka Tehno Tasandi agentide eest. Aenea aga on kasvamas tõeliseks Lunastajaks, kes purustab ühel päeval kiriku mässu. Maailmas, milles ta tegutseb, on klassikaline inimkond valitseva katoliku kiriku võimu all ning just temast oodatakse selle hävitajat. Hoolimata Aenea erakordsetest annetest on ta noor ja haavatav naine ning ühel tasandil võib \"Endymioni tõusu\" lugeda ka armastusloona.

Kui läbi - kommenteerin

EDIT: Link samuti: http://www.apollo.ee/product.php/0300926

MihkelPallak
02.02.06, 21:09
Viimati lugesin sellist asja nagu \"Muhu Monoloogid\" väga raske raamat, mida lugeda, sest see on kirjutatud selles Muhu murrakus ja kohati ei saa mitte mõhkugi aru....Lugemiskontrolli sain 3, sest lugesin ainult ühe jutu sealt seest, mis oli 3 lk pikk .

TrevoR
03.02.06, 13:56
Mulle ei meeldi väga raamatud.
Viimati lugesin Tom Sawyer. (kohustuslik kirjandus) :P

Malfoy
03.02.06, 14:04
Algselt postitas TrevoR

Normaalne.
Rate.ee meeldib?

TrevoR
03.02.06, 14:48
Algselt postitas Malfoy

Algselt postitas TrevoR

Normaalne.
Rate.ee meeldib?
ikka.:P

Jaan
03.02.06, 15:37
Püüdke nüüd olla. Malfoy, mida sa 12-aastselt lugesid? Balzaci või Gogolit?

Jyrka
03.02.06, 15:57
Ahaahahahahahahahaahha ta on teistest noorem ahahahahahahahahaahahahahahahahahahaahahahha!!!

Tom Sawyer on üks vingemaid raamatuid. Milles proble?

Refieus
09.02.06, 10:50
Algselt postitas amority

Algselt postitas amority

Algselt postitas amority

Uhhuuu.. uhuuuu.... eile sai avastatud et raamat on lõpuks lettidel olemas! :) Kimasin linna jõudes Apollost läbi ning rabasin ka omale ühe. Öeldi, et väga palju ostetud.. laupäevast on müügis.. pea 750 lehte, võrreldes teistega tunduvalt paksem. Esimesed sadakond lehte seljataga juba :P

PAX sucks :S
Aenea rules :)

Dan Simmonsi saaga viimane raamat algab Paavst Julius XV surma ja ülestõusmisega ning uue messia Aenea täisikka jõudmisega. Koos oma kaitsja Endymioniga alustab Aenea oma viimast missiooni, mille eesmärgiks on leida universumi aluseks olev kude ja seda mõista. Raul, Aenea ja A. Bettik põgenevad ikka veel nii Paxi kui ka Tehno Tasandi agentide eest. Aenea aga on kasvamas tõeliseks Lunastajaks, kes purustab ühel päeval kiriku mässu. Maailmas, milles ta tegutseb, on klassikaline inimkond valitseva katoliku kiriku võimu all ning just temast oodatakse selle hävitajat. Hoolimata Aenea erakordsetest annetest on ta noor ja haavatav naine ning ühel tasandil võib \"Endymioni tõusu\" lugeda ka armastusloona.

Kui läbi - kommenteerin

EDIT: Link samuti: http://www.apollo.ee/product.php/0300926

Preagu kulub raamatu lugemisele enamus päevast. Teeb varasematele silmad ette ja kogu tegevus käib väga suures mastaabis.

zaz
09.02.06, 11:10
Algselt postitas amority

Preagu kulub raamatu lugemisele enamus päevast. Teeb varasematele silmad ette ja kogu tegevus käib väga suures mastaabis.

Näha jah! Foorumis kohe rahulikum ja vaiksem:)

Endal siis käsil Da Vinci Kood ;)

Malfoy
09.02.06, 11:18
Algselt postitas Jaan

OK, minu viga, poisil sünniaasta 93. ei viitsi ausalt öeldes, kontrollida kui vana mõni postitaja on. kui mõni 20 aastane teavitab, et viimane raamat on tom sawyer, siis on kurb.
ise vist lugesin meelist, roostevaba mõõka jne...

Jasper
09.02.06, 11:25
Algselt postitas Malfoy

Algselt postitas Jaan

OK, minu viga, poisil sünniaasta 93. ei viitsi ausalt öeldes, kontrollida kui vana mõni postitaja on. kui mõni 20 aastane teavitab, et viimane raamat on tom sawyer, siis on kurb.
ise vist lugesin meelist, roostevaba mõõka jne...
Kuidas kõlab \"Peer Gynt\"? :D

Refieus
09.02.06, 14:40
Algselt postitas zaz

Algselt postitas amority

Näha jah! Foorumis kohe rahulikum ja vaiksem:)

Endal siis käsil Da Vinci Kood ;)

Kood läbi, sitem kui Inglid ja Deemonid muideks.

Hiilisin vahepeal töölt koju ja lugesin veel tunnikese raamatut :)

Markko
09.02.06, 16:43
Ma sain lõpuks \"Endymioni tõusu\" näppude vahele. Kaks päeva raamatu ees istunud

sprinter
09.02.06, 18:36
kes tahab vaheduseks raamatut lugeda siis soovitan Sass Henno raamatut Elu algab täna päris hea raamat oli ning seda saab ka netist arvutisse tõmmata
http://www.bahamapress.org/download.php?section=kirjandus&file=elu.pdf

Jaan
09.02.06, 21:43
Algselt postitas Malfoy

ise vist lugesin ... roostevaba mõõka jne...

WORD!

Oll
10.02.06, 09:05
DI \"raamat\" Arnold Oksmaa valitud pressiteateid:juuksed: :keel3: :keel4:

Refieus
10.02.06, 11:35
Algselt postitas Markko

Ma sain lõpuks \"Endymioni tõusu\" näppude vahele. Kaks päeva raamatu ees istunud

Ma jõudsin II osani eile. Ja tõelt kergitatakse järk-järgult saladuseloori..

Võtsin pärastlõuna vabaks, saab rahulikult raamatut lugeda.

Refieus
13.02.06, 10:26
Krt-krt-krt.. \"Endymioni tõus\" see on midagi teistsugust, pigem eepos.. ma ei teagi kuidas seda nimetada..

Kui nüüd nende raamatute põhjal film teha siis olen kindel, et see müüks väga hästi kui stsenaarium ja lavastaja tasemel vaid oleksid.

Saarlane
10.03.06, 18:31
Ateena olümpiaraamat oli päris mõnus. Kuidagi liiga kahtlaselt kiirestu sai Torino oma valmis:S

Warren
04.04.06, 13:56
Lugesin teismelisena vabast tahtest Duumafüüsika põhialused:)
4 korda lugesin enne kui midagi hakkas selguma:D

laurenzo
04.04.06, 14:09
Duumafuusika

Mis asi see veel on? Riigiduuma ja füüsika?

fitti
04.04.06, 14:10
http://www.mediumi.net/moskova/kuvapankki/henkilot/zhiri_tappelu_2.jpg

duumafüüsika

Warren
04.04.06, 14:53

Duumafuusika

Mis asi see veel on? Riigiduuma ja füüsika?

ok.Panin veits pange jah.:)

Warren
04.04.06, 14:56
Kogun sarja Seiklusjutte maalt ja merelt (vanas trükis).Puudu veel Oikumeeni äärel.On kellelgi?

nodisco
08.04.06, 14:15
Viimati sai Olavi Ruitlase \"Kroonut\" loetud. Vaimukas ja hästi loetav tükk.

Malfoy
12.05.06, 15:24
Anne Applebaum - Gulag
Huvitav ja kurb.

silverman
12.05.06, 15:28
Algselt postitas Warren

Kogun sarja Seiklusjutte maalt ja merelt (vanas trükis).Puudu veel Oikumeeni äärel.On kellelgi?

On.
Aga ära ei anna, kuna päris pikka aega ka ei olnud. Just viimasena sellest sarjast. Põhjuseks see, et raamat oli sarjas üks esimesi ja kõige väiksema tiraazhiga.

uvv
12.05.06, 18:29
Stalin, punase tsaari õukond.
Simon Sebag Montefiore.
Hämmastavalt hea.
Pole muidugi lootust, et nii mahukat teost loeksid need, kes siit paar foorumit edasi pronkssõduri ja kommude üle räuskavad.

Saarlane
12.05.06, 20:46
OIOIOIOI. Miss Marple“i lühijutud on täiesti mõnnad:õnnelik:

uvv
15.05.06, 10:21
Muide, kas keegi on lugenud Simon Sebag Montefiore ka Potjomkinit?
Kas on samasugune meepüss nagu Stalin?

fitti
30.05.06, 15:07
Pankrotis kirjastus Kupar müüb võileivahinnaga lattu jäänud raamatuid. Vaadake lisatud faili, kui kotib, vahest leiate midagi.

uvv
02.06.06, 11:01
Algselt postitas fitti

Pankrotis kirjastus Kupar müüb võileivahinnaga lattu jäänud raamatuid. Vaadake lisatud faili, kui kotib, vahest leiate midagi.

ma käisin selles pankrotipesas ostmas täpselt aasta tagasi.
:)

Daniel
02.06.06, 12:35
ma ei tea kuidas teiega on poisid aga mina loen õhtuti päris mitu lehekylge ja vahest ka päeval:)
I Love you Mary Jane:Ƶnnelik:

Warren
03.06.06, 20:59
Algselt postitas silverman

Algselt postitas Warren

On.
Aga ära ei anna, kuna päris pikka aega ka ei olnud. Just viimasena sellest sarjast. Põhjuseks see, et raamat oli sarjas üks esimesi ja kõige väiksema tiraazhiga.

Kust sa said?
Oh-tean ,et raske saada aga kyll ma saan ta ükskord:)

smörgåsbord
05.06.06, 16:32
mul on paha komme paralleelselt ühe raamatu lugemisega aina järgmise ja järgmise ja järgmise ja järgmise kallale asuda ja nii jäävad ahela esimesed lülid tihtipeale hoopis soiku.

hetkel on konkreetsemalt käsil Nick Hornby \"A Long Way Down\",
pooleli veel G. Orwell \"1984\", mingisugune John Lennon\'i ja Yoko Ono biograafia-laadne üllitis, F. Dostojevski \"Idioot\", O. Wilde \"The Picture of Dorian Gray\" .. ja ilmselt oli midagi veel.

Warren
17.06.06, 20:19
Lõpuks ometi olen :õnnelik: Oikumeeni Äärel omanik:õnnelik:

varix
18.06.06, 17:09
\"Kellavärgiga apelsin\" peaks mainima, et väga jõhker raamat, kuid samas väga huvitav lugeda ja see keelekasutus on väga omapärane:)

Saarlane
18.06.06, 17:24
Kusjuures, plaanisin just ka vaatama hakata filmi \"The clockwork orange\":õnnelik:

uvv
18.06.06, 21:13
Saarlane, mis see siia puutub?
:oih:
Filmist rääkimine raamatu kontekstis on minu meelest kohatu muudes kategooriates, kui, et nentimine: selle teose järgi on tehtud film. Muud sarnasused, võrdlused on enamasti mõttetud.

Minu meelest ei ole see raamat sugugi jõhker. Vaatad tunnikese Suvereporterit ja siis saad aru, mis on jõhker.
Muide, selle Burgessi tõlge on suurepärane.
Udo Uibo.
Kasvõi tõlgete pärast võiks uuesti lugeda Truman Capotei Hommikueine Tiffany juures ja Isaac Bashevis Singeri Eksinud Ameerikasse.

gamer
18.06.06, 21:29
Oskab keegi soovitada mõnd head kriminaalteost, millel huvitav ja pidevalt vahelduv tegevusliin. Üle pika aja tahaks jälle midagi lugeda.

2mSööt3mMööda
18.06.06, 21:32
Sherlock Holmesi Etüüd punases ;)
A noh, normaalsel inimesel peaks see juba ammu läbi loetud olema :)

uvv
18.06.06, 21:42
Algselt postitas gamer

Oskab keegi soovitada mõnd head kriminaalteost, millel huvitav ja pidevalt vahelduv tegevusliin. Üle pika aja tahaks jälle midagi lugeda.

Boriss Akunin, Tatjana Ustinova näiteks väga heade vene autoritena.

Siit leiad pinuga nutikaid vihjeid. Muidu ka huvitav lugemine (http://www.sirp.ee/Arhiiv/30.10.98/Kirjand/kirjand1-3.html)

Neth
18.06.06, 22:40
Algselt postitas daywalker

Sherlock Holmesi Etüüd punases ;)
A noh, normaalsel inimesel peaks see juba ammu läbi loetud olema :)

Tip-top raamat, tegelikult peaksid kõik Sherlock Holmes\'i paksemad raamatud (\"Hirmu org\", \"Nelja märk\", \"Baskervillide koer\" ja eelpool nimetatu) ühele õigele kriminullide fännile igati meeltmööda olema.

Ise loen hetkel raamatut \"Kolm musketääri\", lõpuni on veel paras maa minna, aga siiani on täitsa ok.

Lugeda soovitan veel ka sellist raamatut nagu \"Ülestõusmispäev\", Brendan DuBois\' poolt. Raamatu tegevus toimub 1972. aastas, kus 62\'l aastal toimunud Kuuba raketikriis oli lahvatanud kogu maailmat haaranud tuumasõjaks. Nõukogude Liitu enam ei eksisteeri, USA on langenud kolmanda maailma riigi staatusse, kes sõltub täielikult teiste abist. Maailmat juhtivaks riigiks on saanud Suurbritannia.
Igaljuhul on antud raamatus pakutud huvitav alternatiiv sellele, mismoodi oleks võinud Kuuba raketikriis laheneda ning millised olnuks selle tagajärjed.

tkkt
21.06.06, 19:00
Esku loeb raamatuid. Midagi uut:P

varix
03.07.06, 22:20
Franz Kafka \"Protsess\"
Ütleks, et väga huvitav ja hea raamat, kuigi oleks lootnud mõnede kohtade juures natuke rohkem seletamist. Kuigi lugesin pärast, et Kafka põletas oma teoseid ning olen tänulik sellele, et vähemalt sellised teosed on jäid alles:)

Jaan
04.07.06, 08:20
Algselt postitas varix

Kuigi lugesin pärast, et Kafka põletas oma teoseid ning olen tänulik sellele, et vähemalt sellised teosed on jäid alles:)

No sellisel juhul mitte ainult tema...

Saarlane
05.07.06, 20:03
Sain läbi Agatha Christie teose \"Miks nad ei kutsunud Evansit?\", mis oli huvitav, kuid täiesti vastupidine detektiivikate kirjutamise reeglile:) Nimelt oli mõrvariks see tegelane, keda alguses oli kahtlustatud:P Lisaks lisandus raamatute hulka \"Collina - minu mängureeglid\" ning \"Da Vinci kood\". Viimasest on mingi 200 lehekülge läbi ning ausõna, täiega ruulib:lahe:

Loca
25.07.06, 11:42
David Owen \"Politseilabor\" on hea, kui teid huvitab kriminallistika.

Saarlane
25.07.06, 11:59
Collina raamat on jama. Täiega.

fitti
25.07.06, 12:05
Kas keegi on lugenud nii Palahniuki \'Fight Clubi\' originaali kui Tiina Randuse eestindust? Jäi mulle see viimane poeletil ette ja ahmisin koos õllega rannas vedeledes sisse, tundus söödav, kuigi üldiselt eelistan ärrituse vältimiseks tõlkeid viimasel ajal mitte näppida. \'The ball is in your court\' vs \'Ball on sinu õukonnas\' on viimane lapsus, mille peale ma hetkega raamatulugemise katkestasin.

Praegu loen Robert McLiam Wilsoni \'Eureka Streeti\' (http://www.amazon.com/gp/product/0345427130/104-6934772-0577551?v=glance&n=283155), lugu elust Belfastist ja selle võimalikkusest üldse. Lootsin sealt leida sügavamaid selgitusi usuliste vastuolude põhjuste ja tagajärgede kohta, seda nö. insider\'i pilgu läbi, eriti kuna kohapeal käies ei julgenud seda teemat kellegagi rääkides puudutada, aga üldiselt ajab see teos mind veel enam segadusse. Kasutades raamatu retoorikat, siis I\'m fucked if I understand why Irish are killing other Irish just to keep the British away from Irish matters. Ilmselt peab selleks ikka ise iirlane olema. Muidu igati muhe lugemine.

IndrekL
25.07.06, 12:05
Ma ka ostsin selle Collina raamatu, eks vaatab kuidas on, lugema pole veel hakanud. Vahepeal Rootsis olles said aga läbi loetud \"Da Vinci kood\" ja \"Inglid ja deemonid\". Mõlemad siis Dan Browni kirjutatud. Kusjuures viimane neist meeldis isegi rohkem.

nodisco
27.07.06, 20:01
Kui vaid aega oleks!
Lugemist ootab Orwelli \"1984\" ja \"Loomade farm\".

IndrekL
29.07.06, 22:01
Algselt postitas IndrekL

Ma ka ostsin selle Collina raamatu, eks vaatab kuidas on, lugema pole veel hakanud. Vahepeal Rootsis olles said aga läbi loetud \"Da Vinci kood\" ja \"Inglid ja deemonid\". Mõlemad siis Dan Browni kirjutatud. Kusjuures viimane neist meeldis isegi rohkem.
Hankisin ka omale Dan Browni ülejäänud kaks raamatut. \"Digitaalne kindlus\" ja \"Pettepunkt\". Viimane neist siis hetkel lugemisel.