PDA

View Full Version : \"Kõik ahju\"

Mero
16.12.02, 05:29
eh :D
mina kuulsin seda väljendit alles siin foorumis. a hakkasin mõtlema et kust see pärineb?

Kosk
17.12.02, 15:40
Originally posted by Mero

eh :D
mina kuulsin seda väljendit alles siin foorumis. a hakkasin mõtlema et kust see pärineb?

Staadionilt äkki?

rohelineKonn
17.12.02, 20:45
loodan, et ma nüüd pisut vale teema alla ei sattunud, aga pole vast hullu.

ma üks neist, kes harva staadionil käib, ning kes üldse eesti vutifännidega suht vähe näost näkku kohtub. niisiis inspireerituna uuest teemast kohe küsiksin, et mis ajendil nähakse vaeva ja tullakse staadionile hüüdlausetega stiilis: \"kõik ahju\" või fragmentidega saksa hümnist. kas seal taga peitub teatud paremäärmuslik varjund või hoopis midagi muud. äkki keegi oskab mind valgustada. ning mida üritab öelda eesti lipuvärvides union jack. minu jaoks esindab union jack näiteks ainult imperialismi, kuigi tegemist on ühe ilusama lipuga maailmas.

*uudishimulikult. täitsa ilma irooniata*

aiFo
17.12.02, 21:41
Originally posted by rohelineKonn

loodan, et ma nüüd pisut vale teema alla ei sattunud, aga pole vast hullu.

ma üks neist, kes harva staadionil käib, ning kes üldse eesti vutifännidega suht vähe näost näkku kohtub. niisiis inspireerituna uuest teemast kohe küsiksin, et mis ajendil nähakse vaeva ja tullakse staadionile hüüdlausetega stiilis: \"kõik ahju\" või fragmentidega saksa hümnist. kas seal taga peitub teatud paremäärmuslik varjund või hoopis midagi muud. äkki keegi oskab mind valgustada. ning mida üritab öelda eesti lipuvärvides union jack. minu jaoks esindab union jack näiteks ainult imperialismi, kuigi tegemist on ühe ilusama lipuga maailmas.

*uudishimulikult. täitsa ilma irooniata*

tere.

uudishimu on igati inimlik nähe:) minu arusaam teemast siis on umbes selline...

\"k6ik ahju\" loosung on minuarust suht-puht teravmeelne ja veab ilmselt paljudel näo muigele, sest isiklikult arvan, et ahjuloosungit miskiste vana aja koledustega oskab seostada ainult väääga paranoiline inimene... eestis ei ole ju holokaustiteema kuigi laialdast vastukaja omav. pigem vaatab vaikiv enamus kahjutundega pealt, kui miskiseid väliseesti vanakesi natsikyttide poolt päevavalgesse tiritakse... liialt kauge teema meie jaoks. see teema lahenes eestlaste jaoks pärast 2. maailmas6ja l6ppu, mil punarezhiim siin oma \"uurimustööd\" tegi \"rahvavaenluse\" teemal... sellest ka minu arvamus, et loosung \"k6ik ahju\" on pigem humoorikas ja pisut eneseiroonilinegi:P

\"estland, estland über alles\" loosung annab edasi info, et eesti on yle k6ige. t6esti kurb, et vanal ajal yhe paha riigi hymnis samad s6nad sees olid. aga loosung on lihtne ja lööv!

eesti lipuvärvides union jack on väga ilus. loomulikult on k6igile selge, kust idee saadud on, aga samas pole suurbritannia yhendatud kuningriigil miskit pretensiooni meie lipule, sest see on MEIE lipp (mille struktuur on kyll union jackilt sisse vehitud:)). samas on union jack ise kokku klopsitud mitmest eri lipust ja keegi ei hakka neile seda ette heitma...

ja yleyldse -- k6ik uus on unustatud vana! minu austus kuulub pigem nendele, kes MIDAGIGI viitsivad ise teha, kasv6i näituseks omavalmistet\' loosungeid staadionile vedada, kui neile kes seisavad käed taskus ja \"kommenteerivad\"...

pRmt!

aiFo.

Mero
17.12.02, 21:48
no assotsiatsioonid selle saksa teemaga kipuvad vist paljudel tekkima. aga ma mõtlesin et järsku mingi special stoori selle väljendi taga seisab. :) järelikult siis mitte

ja ei ole mul ka selle kõik ahju vastu midagi, igati positiivne kui eesti keelde uusi väljendeid juurde tekib

eston maravilha
17.12.02, 21:59
Originally posted by Mero

ja ei ole mul ka selle kõik ahju vastu midagi, igati positiivne kui eesti keelde uusi väljendeid juurde tekib

tra...see on ju nagu suht vana väljend. kurat midagi sarnast oli mul kooli peldiku seinale kirjutatud 10 aastat tagasi

ja kui mõtlesid sõna ahi siis see on veel eriti vana eestikeelne sõna pärit juba mitme sajandi tagant

Darren
18.12.02, 00:27
Julgeksin veidi Aifole vastu vaielda:

1. Kõik ahju loosung seostub arvatavasti pea kõigile veidi vanematele ja haritumatele inimestele ühe teise, ajaloost pärit loosungiga. Kui mina isiklikult seda plagu esmakordselt nägin, siis mul ning ka minu tuttavatel ei tekkinud raskust nende kahe loosungi vahele paralleelide tõmbamisega. Oletame, et kui sa Aifo kasvõi mõne juudi päritolu inimese käest küsid arvamust selle palgu kohta, siis vaevalt talle see plagu \"humoorikas ja eneseirooniline\" tundub.

2. \" Estland Estland über alles\" on tõesti lihtne ja lööv, kuid, milleks on see hea?
Esiteks, paljudele seostub see Kolmanda Riigi hümniga, teiseks ei näe ma mingit põhjust, miks peaks Eesti koondise \"ergutusloosungid\" olema mõnes võõrkeeles?
Mõistagi on tore, kui loosungeid on erinevates keeltes ja puha aga miks just see?

3. Union Jack on tõesti ilus ja 5+ sellele, kes mõtte ja teostusega ilmale tuli.
Kuid tahes tahtmata on mul tekkinud samasugune küsimus, kui oli kunagi teemas \"kas JPH poeb inglismaale?\" (võite ise tutvuda, linki otsida ei viitsi)

4. Aifo, kahtlemata on paljude asjade puhul tegevus parem kui mittetegevus, aga mõningaid idiootsusi võiks küll mitte olla, nagu see white power lipp näituseks.

Darren - ei poolda jalgpalli ja fänluse politiseerimist ega paremäärmuslust.

kojamees
18.12.02, 02:26
Esiteks \"Kõik ahju\" kuidas see kellelegi assotseerub,siis siinkohal ei saa me lähtuda sellest mis juutidele korda läheb.Äkki keelaks ära ka filmi \"Arabella Mereröövli tütar\" kus Kanakuudi Aadut üritati ära pületada ja Endel Pärn ikka Õpetas \"ahju ahju,jalad ees ega te esimest korda inimest põleta.
Lisaks sellele tuleks ära keelata ka Klooga Ranna lähedal tegutsevad lastelaagrid.Kuidas küll need laagrid assotseeruvad.Kas ei ole see imelik et meie elu määravad mingid inimesed,kelle assotseerumiste järgi peame me enda elu sättima.
Teiseks:\"Estland Estland über alles\".Vanem eestirahvas teab laulusalmi.\"Deutsland deutsland über alles,pool on perses pool on alles\".Ka minu kõrvus kaikus see viis kui plagu sai tehtud.Suured tänud teile \"Assotsserujatele\".No comments
Kolmandaks.Eesti futifännide esimene lipp oligi sini-must -valgete värvidega Union Jacket ja seda aastal:viha: 1992:viha: Paljud peaksid teadma ise mida nad sellel ajal tegid.See on traditsioon.Ja kes astub välja traditsioonide vastu,see astub konkreetselt ka minu vastu.Kus olite te aastal 1992 aastal ja miks te ei soovitanud Andrusel mingit muud lippu teha ,et eristuda seitsmekümne inimese seast oma kaheksase gruppiga.
Jooge õlut.:õlu: :õlu:

Darren
18.12.02, 04:00
Kahtlemata on Sul Kojamees mitmes kohas õigus, eriti just assotseerumise koha pealt, igaühele assotseeruvad ahjud, laagrid ja põletamine kindlasti omamoodi, kuid paljudele inimestele ka just sedamoodi nagu mina kirjeldasin. Aga see selleks...

\"Estland, Estland über allesi\" koha pealt on mul niipalju öelda, et juhul kui tõesti selles salmijupikeses midagi halba ja taunitavat pole ja kõik on assotseerumise küsimus, siis noh, miks ka mitte teha üks suur haakristiga lipp. Haakrist on ju muistetest aegadest tuntud kui hea õnne sümbol ning sobib ju väga hästi jalgpalli juurde, kellele see ikka natsisaksamaaga seostuda võib, eksole?

Muud midagi, ma lihtsalt isiklikult leian, et \"Estland, Estland über alles\" ja \"kõik ahju\" on mõlemad omamoodi minu jaoks veidi vastuvõtmatud loosungid.

-Antz-
18.12.02, 05:18
Originally posted by kojamees

Esiteks \"Kõik ahju\" kuidas see kellelegi assotseerub,siis siinkohal ei saa me lähtuda sellest mis juutidele korda läheb.
Mullegi tulid tahes-tahtmata esimese asjana pähe ahju-jutud-lood, mida keegi tegelikult niiväga meenutada ei tahaks... Ja ma ei pea ennast liialt paranoiliseks inimeseks AiFo, ehk siiski olen... Samas... Ega ma seda enam sellega ei seosta, see oli nagu esmamulje... Mida sellest aga nö. vanem generatsioon arvab... No arvab, mis arvab, kui arvab! P.S. Kui ma oma paranoilisuses lõplikult selgusele saan ehk lõugan ka kaasa...

Teiseks:\"Estland Estland über alles\".Vanem eestirahvas teab laulusalmi.\"Deutsland deutsland über alles,pool on perses pool on alles\".Ka minu kõrvus kaikus see viis kui plagu sai tehtud.
Sellega nagu ei näe küll miskist probleemi... Isegi seda laulujupikest kunagi tihtipeale selle sama nö. vanema generatsiooni suust kuulnud... Pealegi peaks see minu vähestele sksa keele teadmistele vaatamata mu meelest ytlema, et Eesti on üle kõige!
Nii et- Estland Estland, über alles!!!

Kolmandaks.Kus olite te aastal 1992 aastal ja miks te ei soovitanud Andrusel mingit muud lippu teha ,et eristuda seitsmekümne inimese seast oma kaheksase gruppiga.
Jooge õlut.:õlu: :õlu:
Mina isiklikult istusin 14-aasatse tattnokana koos mõne sõbraga mingil põhjusel peatribüünil ja ei oleks ma ilmselt miskit tarka veel öelda/teha osanud... Seega- igatahes on need lipud korralik üritus ja super, et keski on võtnud ette ja midagi ära teinud!
Igale inimesele jääb lõpuks ikkagi oma arvamus ning jääb loota, et siinne kommenteerimine ei jää pelgalt sõnade loopimiseks, vaid sellele ka mingeid tegusid järgneb, muidu... Tunduks kogu see vaidlus mõttetuna ju...
Ja mida rohkem lippe ja muud-sarnast, seda SINISEM! Peace! :õlu::õlu:

santehnik
18.12.02, 08:45
Teiseks:\"Estland Estland über alles\".Vanem eestirahvas teab laulusalmi.\"Deutsland deutsland über alles,pool on perses pool on alles\".Ka minu kõrvus kaikus see viis kui plagu sai tehtud.
Ah, et nii sa oma tuju tõstaki, kui laulad - :\"Estland Estland über alles,pool on perses pool on alles\" Jaja....:kaval:

santehnik
18.12.02, 08:57
Isiklikult pooldan küll tulihingelist fännamist, mis aga ei tähenda, et hakkan mingit unioni-lipu paroodiat originaalseks pidama või saksakeelset natsilikku alatooniga möla suust välja ajama:viha: No tra küll, mehed - kas siis omas keeles tekstide kirjutamine teeb meid siis \"vähem nähtavamaks\"

Ps -mõte ei olnud vinguda, sest tehtud on ju ka midagi kihvti-muideks, jubedalt meeldib see SUUR trikoloor, mis üle rahva pea mänul liigub:õnnelik:

indrek
18.12.02, 12:53
Kui need lipud ei meeldi, siis ei pea ju sinna tribüünile nende taha minema. Vähemalt nii ma arvan.
Võib ju endale teha teised lipud ja kolida miskitele teistele tribüünide oma lippudega näiteks \"Elagu sport\" \"Rahu, sõprus, jalgpall\" \"maha otsatribüünimehed\".
Kõledal ja tühjal lillekülastaadionil on selleks ruumi küll.
Milleks viriseda?

silverman
18.12.02, 13:16
Mind ei häiri need loosungid karvavõrdki. Aga ma pole ka juudi rahvusest... Kui asja süveneda, siis on asi ikkagi kahtlane. Miks? Sellepärast, et kõik need ahjud ja überallesid ja whitepowerid sümboliseerivad ju ühte konkreetset ajajärku maailmaajaloos. Ja kui aus olla, siis kogu staadionil kasutatav (peale sini-must-valge) atribuutika ongi ju selline.
to kojamees: vaata tänast seisu fännitribüünil. Neid mehi, kes 1992.a. piisavalt vanad olid, et üksi staadionile minna, ongi võib-olla ainult 8.

Martin
18.12.02, 13:33
1) \"Kõik Ahju\" - on minu arvates tore ja irooniline. Ok, juudid juutideks ja neegrid neegriteks, kuid kasvõi sedasama väljendit see palgu minu jaoks just pilabki. Ehk siis tõesti - rahvaste sõprust, et kui ahju, siis IGATAHES ja kõik korraga. Ehk tore.

2) \"Über alles\" - konreetselt ei meeldi. Nõme ja kole, sest see on liigselt ajalooga ikkagi seotud. Ja miks võõrkeeles, kui omas keeles saab ka. Niigi kõik ägisevad globaliseerumise osas. Pigem ma ei näeks Über Alles lippu Eesti fännide ees, selles pole midagi ilusat ja toredat.

3) \"Union Jack\" - what da fu*ck. Kes selle kallal vingub? Kui oskad, siis tee ise ilusam ja parem, tont. Mis vahe seal on, milline on lipu kuju. Ega Eesti trikoloor ka esimene polnud, seega kopeerima ka ju jubedalt. Loll jutt suhu tagasi. Lipp kannab sõnumit, visuaalne külg on ilu pärast.

ROOTSI KUNN
18.12.02, 13:36
Kõik ahju loosungile võiks lisada,et välja saab ainult korstna kaudu.:P
Lugedes siin seda ohkimist ja hädaldamist teemal ,miks on nii ja naa kirjutatud siis tekib tunne ,et olen kuskile turule vanaeitede ja vanatüdrukute mokalaadale sattunud.:lahe:

aiFo
18.12.02, 14:40
Originally posted by Darren

Julgeksin veidi Aifole vastu vaielda:
1. Kõik ahju loosung seostub arvatavasti pea kõigile veidi vanematele ja haritumatele inimestele ühe teise, ajaloost pärit loosungiga. Kui mina isiklikult seda plagu esmakordselt nägin, siis mul ning ka minu tuttavatel ei tekkinud raskust nende kahe loosungi vahele paralleelide tõmbamisega. Oletame, et kui sa Aifo kasvõi mõne juudi päritolu inimese käest küsid arvamust selle palgu kohta, siis vaevalt talle see plagu \"humoorikas ja eneseirooniline\" tundub.

darren, kuidas see loosung k6lab, mis vanematele ja haritumatele seostub plaguga \"k6ik ahju\"? loomulikult peaks \"rahvaste s6pruse nimel\" seda plagu mitte yles riputama siis, kui eesti mängib ntx iisraeliga. aga praegu? ei. btw, ka mulle ei meeldi äärmuslus, aga loosungi \"k6ik ahju\" muudab minu jaoks humoorikaks just see, et KÕIK peavad ahju minema:õnnelik:, rahvaste s6prus seega:lahe:

4. Aifo, kahtlemata on paljude asjade puhul tegevus parem kui mittetegevus, aga mõningaid idiootsusi võiks küll mitte olla,

tegijal juhtub...

nagu see white power lipp näituseks.

odot, kas selline stuff on rippunud kah JH lippude seas?!

asist arutelu,

aiFo.

greenday
18.12.02, 15:16
Minu meelest seda küll väita ei saa, et vaid väga paranoilistel inimestel seostub \"kõik ahju\" ja \"über alles\" natsi teemaga. Olen suhteliselt veendunud, et suurel enamusel inimestest (kes midagi maailma asjadest taipavad) tekivad just säärased assotsiatsioonid. Siiamaani ei ole nende loosungite autor öelnud, mida tema nende all silmas pidas. Minule jääb mulje, et eesmärk ongi just see, et inimesi ärritada ja vastavaid assotsiatsioone tekitada, kuid samas saab ennast kaitsta, et me ei ole ju otseselt kellegi vastu viha õhutanud jne.

Ise suhtun neisse nii, et kui neid staadionilt ära korjatud ei ole, järelikult need EJLi arvates ebaseaduslikud ei ole, siis pole ka mul nende vastu midagi. Samas ma ei saa öelda, et nad mulle meeldiksid, kui valik oleks minu teha, siis ma neid staadionil näha ei tahaks. Just sellepärast, et ma ei taha, et keegi peaks ennast staadionil ebamugavalt tundma.

Ja Union Jack on minu meelest super!

aiFo
18.12.02, 15:36
\"inimesed kes maailma asjadest midagi taipavad\" v6iksid endale selgeks teha lihtsa t6siasja, et kui nad seisavad nendesinaste loosungite taga, mis \"ejl arvates on seaduslikud\", siis nad toetavad seda, mis loosungitel välja öeldud. vaikimisi kyll, aga toetavad...

Alo
18.12.02, 15:51
1. Kõik ahju loosung seostub arvatavasti pea kõigile veidi vanematele ja haritumatele inimestele ühe teise, ajaloost pärit loosungiga. Kui mina isiklikult seda plagu

Ärgem jätkem siinkohal mainimata, et veidi haritumad inimesed ei usu pimesi juutide propagandajutte holokaustist (kui see neile isiklikult just kasulik ei ole, muidugi), uurivad ka revisionistide töid ning mõtlevad natuke Nürnbergi protsessi materjalide ja otsuste üle.

Alo

greenday
18.12.02, 16:19
Originally posted by aiFo

\"inimesed kes maailma asjadest midagi taipavad\" v6iksid endale selgeks teha lihtsa t6siasja, et kui nad seisavad nendesinaste loosungite taga, mis \"ejl arvates on seaduslikud\", siis nad toetavad seda, mis loosungitel välja öeldud. vaikimisi kyll, aga toetavad... loomalikult.

greenday
18.12.02, 16:22
Originally posted by Alo

1. Kõik ahju loosung seostub arvatavasti pea kõigile veidi vanematele ja haritumatele inimestele ühe teise, ajaloost pärit loosungiga. Kui mina isiklikult seda plagu

Ärgem jätkem siinkohal mainimata, et veidi haritumad inimesed ei usu pimesi juutide propagandajutte holokaustist (kui see neile isiklikult just kasulik ei ole, muidugi), uurivad ka revisionistide töid ning mõtlevad natuke Nürnbergi protsessi materjalide ja otsuste üle.

AloKuulun ka ise nimetatud inimeste hulka, aga sellel pole vist antud teemaga pistmist?

ROOTSI KUNN
18.12.02, 16:38
Teemal loosungid ,tahaks meenutada ühte seikka selle aasta kevadest, kui käis Linnavalitsuse ja FCF-i ehk siis Pohlaku vaheline ping-pong.
Ei puudunud just palju ,et mõned tegelased oleks poliitiliste ja Savipätsi sõimavate plagudega Vabaduse väljakule jooksnud.
:lahe:

Darren
18.12.02, 17:59
Originally posted by Alo

Alo

Olen isiklikult tutvunud nii Nürnbergi protsessi puudutavate materjalide kui ka nn. revisjonistide töödega ning kokkuvõttes ei saa keegi siiski öelda, et sellist asja nagu holokaust ei eksisteerinud. Tegelikult on paljud meie hulgast unustanud ka selle, et holokaust puudutas peale juudi rahvusest elanike ka teisi, sealhulgas ka arvatavasti mõningast arvu eestlasi, seega pole mõtet teha nägu, justkui tegemist oleks mõne teise rahva probleemiga.

Vabandust off-topicu pärast.

rohelineKonn
18.12.02, 21:33
ma olen nõus, et sageli on sitasti tegemine parem, kui tegemata jätmine, aga noh arutleda ju ikka võib.

lisaks pean oluliseks mainida, et minul on perekondlike sidemete tõttu suht palju põhjust mõningate juudi rahvuse esindajate peale pahane olla, just seoses holokausti teemadega.

minu arust ei olegi antud kontekstis niiväga oluline, et inimesi on enne ja pärast holokaustigi põletatud või, et eestlased isekeskis über allest mõnitasid. idee ju siiski selles, et sellised loosungid on teadlik intrigeerimine. loosungite autorid täiesti teadlikud neid lugedes tekkivatest assotsiatsioonidest.

usun, et protest on oluline osa jalgpallikultuurist ja see peab jääma, aga ikka raisk ei saa ma teist aru.
mis kuradi valu on teil tulla staadionile natsipropagandaga. ma ei usu, et paremäärmuslus teile kellegile väga südamelähedane on. ma saan aru (kuigi ei kiida heaks) loosungitest stiilis \"savisaar on pede\". ma saaks samuti aru, kui võitleksite putkas müüdava õlle, erastatava raudtee, streikivate veokajuhtide etcetera eest. aga \"kõik ahju\" ja \"über alles\"? no vabandage, minu arust täitsa perses loosungid. ma lihtsalt ei saa aru, mida on üritatud saavutada! rõhutamaks enda kuuluvust jalgpalli kõige põlisema nautijaskonna, töölisnoorte hulka? sama seltskond on ju ka paremäärmusluse kõige tulihingelisem toetaja.

union jacki suhtes olen vähem kriitiline. tegu on ilusa kujundusega ja vähemalt kõrvaltribüünilt vaadatuna, ka korraliku teostusega. jäin lihtsalt mõtlema, et huvitav kui palju on maailmas inimesi, kes end läbi union jack\'i originaali identifitseerivad. inglanegi tahab olla ikka pigem inglane, kui britt. koloniseeritutega (kasvõi šotlased) asi ilmselt veel hullem. see on nagu mitte kellegi lipp. nagu ka üro, el etc lipud. niisiis, ei saa ma päris hästi ka sinimustvalge union jack\'i mõttest aru. miks peaks eesti lipu värve kombineerima kolonialistliku reziimi lipuga? mida mõtleb seda vastastribüünilt nähes belfasti iirlane kelle aknast paistavad relvastatud briti sõdurid.
mis ma öelda tahtsin, oli et union jack ja über alles on ju põhimõtteliselt vastandid. üks iseloomustab imperialismi, teine rahvuslust. neid ühendab reziimide vägivaldsus ja üleolev suhtumine väikerahvustesse, mille esindajad me justkui nagu oleme.

ja ärge võtke seda, kui kriitikat isikute vastu. iseenesest ei ole ju paha teada saada, mis mulje teie tegemised outsideritele jätavad.

kojamees
19.12.02, 03:59
Ka sei näe te tonti seal kus tonti pole.Kui te olete nii aatelised ja eesti keele pooldajad,siis miks te kasutate sõna nats,natsionalist aga mitte rahvuslane.Jah loen ennast rahvuslaseks ja loen ka kõiki neid kes käivad laulupidudel,Vabariigi aastapäeva paraadil,suusatamist,korvpalli ja ka JALGPALLI vaatamas ja kogu hingest EESTILE kaasa elamas ja sini-must-valgeid lippe lehvitamas.Te üritate külge kleepida silte mille tähendusi te ise ei jaga.Kasutage termineid rahvuslane marurahvuslane ja rahvusäärmuslane.Mina nende sõnade vahele küll ei söenda panna võrdusmärke.
Huvitav,et kui mingi mees sai mingi klubi aupresidendiks,avanesid paljude linnukeste silmad,keda eelmine aasta veel ei häirinud.Loen siit välja ohtliku tendentsi,mis juba ka uudistes kajastatud,kellelegi on vaja ajada fännid tülli ja mis veel parem kaklema.Kas on oodata nende silmad avanud linnukeste poolt kevadel suuremat \"silmade avamise pidu\".See on eelkõige jalgpall,mida me naudime.Tore et teie enda kodulehekülgi Venemaa serveritesse ei topi.
Võta õlut ja rahune.:õlu: :õlu: :õlu:

shepard
19.12.02, 04:39
Noh, ütleme nii et Eesti fännid veel õnneks tülis pole (välja arvatud eri klubide fännid Eesti meistrivõistlustel, aga see on loomulik ju;) ).
aga kahjuks sama ei saa öelda jalgpallihaigla juhatuse kohta :oih:
Niiet kõigepealt ajage oma asjad korda ja siis võib juba jälle üheskoos edasi liikuda, ma loodan :doh:

/piic :)

santehnik
19.12.02, 10:57
Kui te olete nii aatelised ja eesti keele pooldajad,siis miks te kasutate sõna nats,natsionalist aga mitte rahvuslane.

No see läheb küll juba koma n..simiseks.....Äkki peab ainult rahvariideid kandma hakkama, sest enamus rõivaid ja jalatseid tuuakse meile ju võõralt maalt sisse:doh:

kyps
19.12.02, 12:37
Ma ei näe siin mingit probleemi. \"Kõik ahju\" on lahe ja lõbus loosung. \"Über alles\" on kah tore loosung, stiilis Eesti piir Hiina müürini. Või see Hiinamüüri lugu oleks kah ebasünnis? Mõelge kõik mis riigid tuleks enne tümaks teha ja oh seda sõjakoledust siis. Ilmselt tuleks metsavendade ja vabadussõja aegsed laulud kah ära keelata, sest ilmselt tunneks neid laule kuuldes ennast ebamugavalt vene rahvuse esindajad. Ärme tee jah midagi sellist, mis teistele ei meeldiks. Ärgem öelge soomlasele põder ja lätlasele kiluvaras v. kuuevarbaline. Hüüame rõõmsalt kaasa staadionil ka vastase headele esitustele ja laseme rahutuvisid lendu. Ärgem laulgem enam, et Andorra või Belgia on pasa vaid hoopis, et Andorra on tubli.

Ma ei tea, kas mina olen millestki valesti aru saanud või mis, aga minust käib vastaste pilamine ja enda ülistamine jalgpalli juurde. No ja kui ma staadionil vastaseid sarjan siis on mul siiralt suva, milliseid assotsiatsioone see kellegis tekitab.

indie
19.12.02, 12:46
Originally posted by kyps

lätlasele kiluvaras

Lätlastele ei öeldagi muud. Nad ongi kiluvargad ju.

Hellik
19.12.02, 12:49
Originally posted by kyps

Ärgem öelge soomlasele põder ja lätlasele kiluvaras v. kuuevarbaline. Hüüame rõõmsalt kaasa staadionil ka vastase headele esitustele ja laseme rahutuvisid lendu. Ärgem laulgem enam, et Andorra või Belgia on pasa vaid hoopis, et Andorra on tubli.
Ma ei tea, kas mina olen millestki valesti aru saanud või mis, aga minust käib vastaste pilamine ja enda ülistamine jalgpalli juurde.

Väga õige. Kindlasti ei tohiks enam laulda ka \"Eesti suru,(näiteks) Bulgaaria vastu muru\", mis on ju rahvaste vahelist vaenu õhutav loosung :P ja \"Naised platsilt koju\" on kohutavalt seksistlik, mida meist küll Euroopas võidakse mõelda :P

SleepWalking
19.12.02, 13:13
Mitte liiga hästi õnnestuva ironiseerimise asemel võiksite ikkagi üritada vastata küsimusele, mida üritatakse saavutada ning väljendada loosungitega, mille seos rahvusluse rõhutamisega (nagu siin eelnevalt võis välja lugeda) on äärmiselt kaheldav - mitte tasemel, et \"kõik ahju\" on lõbus ja lahe? Seda pole ju liiga palju küsida?

kojamees
19.12.02, 14:15
Noh, ütleme nii et Eesti fännid veel õnneks tülis pole (välja arvatud eri klubide fännid Eesti meistrivõistlustel, aga see on loomulik ju ).
aga kahjuks sama ei saa öelda jalgpallihaigla juhatuse kohta
Niiet kõigepealt ajage oma asjad korda ja siis võib juba jälle üheskoos edasi liikuda, ma loodan

Sooviks teada keda juhatuse liikmetest silmas peatakse.Kui juttu on Jansast siis eelnevalt võiks Jaanuse käest küsida ,milline on ta hetkestaatus,sest meie ei näe põhjust avaldada JPH dokumente ei siin ega ka mõnes teises portaalis.:õlu: :õlu: :õlu:

kyps
19.12.02, 14:20
Originally posted by SleepWalking
Mitte liiga hästi õnnestuva ironiseerimise asemel võiksite ikkagi üritada vastata küsimusele, mida üritatakse saavutada ning väljendada loosungitega, mille seos rahvusluse rõhutamisega (nagu siin eelnevalt võis välja lugeda) on äärmiselt kaheldav - mitte tasemel, et \"kõik ahju\" on lõbus ja lahe? Seda pole ju liiga palju küsida?

No ma ei tea mida loosungimeister ise silmas pidas, kui ta vastavad laused sinna kirjutas, aga kui see minu tuju tõstab, siis on loosung ju oma ülesande täitnud. Kui aga jutuks olevate loosungitega tekivad inimestel erinevad assotsiatsioonid siis on ju isegi tore. Kunst ei peagi üheselt mõistetav olema:)

Ja kõigel ei peagi ilmtingimata korraliku seletust olema, et miks ja mida. Kui ma n: vihmase ilmaga porilompi hüppan või lumepalliga mõnd liiklusmärki loobin, ei kavatse ma juurdlema kukkuda, kuidas ja miks see millegile hea on.

Aramis
19.12.02, 14:24
Lugesin siin seda arutelu.Tuli põhe erinevaid mõtteid - suht keeruline on kokku võtta ,aga tundub, et kogu see asi(kõik ahju,estland,estland yber alles, ja union jack) tuleks ära kaotada.Tegemist on tõesti laenudega ja milleks meile on vaja laene?Siin võib rääkida sobimatusest või sobilikusest ja sellest mida mingid inimesed arvavad, kui nad näevad või kuulevad jalgpallifönnide loosungeid, kuid see on minu meelest nennde inimeste oma probleem, sest ükski neist kolmest ei tohiks kedagi otse solvata.Küll aga tuleb möönda ,et kindlasti osadel inimestel läheb läbi mingi assotsiooni meel pahaks.Kas see peab meile üldse korda minema?
Tõenäoliselt ikka peab, sest me tahame ,et kõik vaataksid jalgpalli ja naudiksid seda.Seega loobuge neist loosungeist ,mõelge välja midagi uut ja absoluutselt kedagi kõrvalist solvavat.Igal juhul kindlaim lahendus.
Ja minu arvamus oleks ,et lipp peaks olema normaalne trikoloor nagu meie riigilgi, aga kuna lipu tegijad arvasid teisiti ,siis jõudu neile.Mina uut ja paremat ju niikuinii tegema ei hakka.
Ning lõpuks üks kysimus ka.Kas kellegile eelkõnelejaist meeldivad juudid?
Peaks tegelt minema lemmikkoondiste lehele ja vaatama ,kus Iisrael asub seal ,aga ei viitsi seda threadi otsida.Minu kogemused ei ole meelterutavad ,aga seda kindlasti seepärast ,et ma kohtun inimestega äri tehes ja seal on juut ju müütide tasemel ebameeldiv partner.
Huvitav ,kas see provokatiivne küsimus oli mul juba fashistlik propaganda.Loodan, et mitte.

vandersell
19.12.02, 14:56
Minu kogemused ei ole meelterutavad ,aga seda kindlasti seepärast ,et ma kohtun inimestega äri tehes ja seal on juut ju müütide tasemel ebameeldiv partner.
Off topicut- kas seepärast ebameeldivad, et neil äris hästi läheb?

PS: Ise suhtun nii juutidesse, neegritesse kui omasooiharatesse neutraalselt.

rohelineKonn
19.12.02, 19:49
mind need plagud ja loosungid ei solva. olen ka sõnavabaduse tulihingeline toetaja.

aga niiväga kui mulle jalgpall ka ei meeldi, et taha ma siiski end eelpoolkäsitletud atribuutika läbi identifitseerida. ning see teeb mu ka pisut õnnetuks, sest iseenesest tunduvad otsatribüün ja palatid toredate kohtadena.

Aramis
19.12.02, 20:45
Originally posted by vandersell

Minu kogemused ei ole meelterutavad ,aga seda kindlasti seepärast ,et ma kohtun inimestega äri tehes ja seal on juut ju müütide tasemel ebameeldiv partner.
Off topicut- kas seepärast ebameeldivad, et neil äris hästi läheb?

See on kindlasti kõige tagajärg...ega neil muidu hästi ei läheks

kojamees
19.12.02, 21:26
Siit jäi kõlama mõte ,et tuleks korraldada referendum millised hüüdlaused,loosungid ,lipud ja laulud.Lähimaeg mil meil Eestis referendum korraldatakse(et see siis sellega siduda) oleks sügisene Euro referendum või märtsikuised valimised.Mis aga teha sel juhul kogu suvi.Kas kritiseerijad TÕESTI kujutavad endale ette ,et nende arvamus läheb korda ja kuni referendumini on tribüün tühi ja vait.Toksige seent Härrased ja jooge õlut.:õlu: :õlu: :õlu:

Martin
19.12.02, 21:27
Originally posted by Aramis
Ning lõpuks üks kysimus ka.Kas kellegile eelkõnelejaist meeldivad juudid?

Minu arvates peaks küsimus olema vastupidine: kellele eelkõnelejatest EI MEELDI juudid?

Minul pole ei neegrite, juutide, lätlaste, rahvuslaste ega kellegi teisega ütlemist. Lolle inimesi on igas riigis ning iga nahavärviga ja igasugustes kuuluvustes.

Ja nii palju ikkagi veel: Estland, Estland über alles EI OLE normaalne loosung. Zuroff mulle ka ei meeldi, kuid mingi sündsustunne võiks ikka olla.

ROOTSI KUNN
19.12.02, 21:56
Igaüks käigu loosungiga ,mis talle meeldib ja kui staadioniväravast sisse lastakse on kõik OK !
Isegi kavatsen järgmist vutihooaega tervitada nii mõnegi uue lipu ja loosungiga ,mis kindlasti kohe kõigile ei meeldi . Ja üldse.... Miks peaks minu loosung kõigile meeldima ? Ma ei tahagi ,et kõigile meeldib .Siis poleks mõtet tehagi .
Lühidalt öeldes on mul pohlak.:D

Darren
19.12.02, 23:02
Rootsi Kunn, sul on loosungite suhtes jällegi paljuski õigus aga siinkohal tuletaks Sulle meelde, et JPH pole enam ühe suhteliselt väikese grupi jalgpallifännide ühine nimetaja, vaid meedia ning JPH ise on teinud endist Eesti jalgpallifännide nö. ametliku organisatsiooni. Seetõttu, kõik mis teie teete, kõik avaldused millega teie esinete ei ole täna enam ainult mingi kitsa sõpruskonna tahteväljendus.

See, et JPH on muutunud üldsuse silmis nö. ametlikuks fännide ühenduseks on nähtav pea igalpool, kus Eesti jalgpallifänlusest juttu on, näiteks kasvõi nn. jalgpallihaigla tribüün jne. Seetõttu loetakse ekslikult kõiki plakateid ning lippe mis sel tribüünil lehvivad, automaatselt \"JPH lippudeks ning loosungiteks\", olgu need kas siis Union Jack, Über Alles või white power lipp.

Mina isiklikult pole küll JPH liige, kuid ma kujutan ette, et selles organisatsioonis leidub ka inimesi, kelle poliitilised vaated ning eetilised põhimõtted ei ole absoluutselt kooskõlas sellega mis on nn. ametlik JPH poliitika, ehk siis kergelt tajutav paremäärmuslus.

Seetõttu arvan mina isiklikult, et kuna laiema üldsuse silmis kiputakse kõigi Eesti koondise tulihingelisemate toetajate ning JPH vahele võrdusmärki tõmbama, siis oleks võibolla nii kõigi liikmete, kui ka teiste fännide ning ka üldsuse huvides vajalik kerge ettevaatus kõiksugu intrigeerivate loosungite osas.

Mõistagi ei saa seda ettevaatust viia äärmusteni, sõnavabadus loeb ka midagi, kuid samas eetikanormid ning jalgpallifännlus pole ka üksteist välistavad asjad.

Loosungite koha pealt tuli mulle meelde just see Venemaa mäng, kui Venemaa koondise toetajad riputasid üles plagu sõnadega \"hasjainõi vernulis\", ma arvan, et suurele osale Eesti koondise toetajatele tundus see väga suure solvanguna.

Samamoodi võib võtta nüüd selle \"Estland, Estland Über allesi\" või white power lipu, tegelikkuses ei ole need lipud päris paljude inimeste jaoks meeldiva tooniga, nagu siin näiteks on üritatud mõista anda.

On olemas ju mustmiljon muud asja mida saaks kuskile plakatile kirjutada, mis ei omaks kellegi jaoks mingit negatiivset alatooni, kuid selle asemel valitakse hoopistükkis sõnad Saksamaa hümnist.

Martin
20.12.02, 00:07
Darreni jutt.....

Fantastliselt õige! Kirjutasin umbes sama mõttega teksti ühe teise teema alla (oli siis Meistriliiga all vist), kuid praegu kirjeldas Darren olukorda 100% õigesti ning MÕNEL inimesl tasuks selle teksti peale väga kõvasti mõelda.

kojamees
20.12.02, 03:06
Veel küsiks nõu Inglsmaa ja Rootsi lipu suhtes ja oli meil ka Iirimaa lippki.Must pealuuga lipp ja \"Blue supportes\",\"on ainult ÜKD Andres Oper\" ja \"Me usume EESTISSE\".Kui paljudele meeldib eesti,Andres Oper j.n.e.
Kas saame nendele teie heakskiidu ja kas seda ka akseteerib Eesti Politsei,Eesti Jalgpalli Liit ja turvafirma Falck.:õlu: :õlu: :õlu:

shepard
20.12.02, 03:56
Isegi kavatsen järgmist vutihooaega tervitada nii mõnegi uue lipu ja loosungiga ,mis kindlasti kohe kõigile ei meeldi .

kle rootsi kunn, ega sa ometi ei mõtle tõsiselt hakata leffitama siukseid lippe nagu üks teatud inimene mulle (küll naljaga pooleks, no maloodan vähemalt :oih: ) wellis tutvustas ehk siis punane lipp ja keskel valge ring ja teatud pubi esitäht + veel L täht, sest see oleks tõesti suht haige IMHO :deemon:
Aga kui see jutt, mis eelpool kirjas, ei ole tõsi, siis ootan huviga mis toimuma hakkab ja annan ka oma two cents asja teostumisse öff koorse
:õnnelik:

PS
Darren, kes on õelnud, et see, mida rootsi kunn kribas on Jalgpallihaiglaga kuidagi seotud? See on täiesti eraldi asi, onju. Aga samas Eesti eest on loomulikult kõik nagu üks perekond :)

Alo
20.12.02, 15:52
Mina isiklikult pole küll JPH liige, kuid ma kujutan ette, et selles organisatsioonis leidub ka inimesi, kelle poliitilised vaated ning eetilised põhimõtted ei ole absoluutselt kooskõlas sellega mis on nn. ametlik JPH poliitika, ehk siis kergelt tajutav paremäärmuslus.

Mina olen JH liige ning minu vaated ning eetilised põhimõtted ei luba poliitilist vasakpoolsust, kuid siiski ei hakkaks ma ninast sinist suitsu välja ajama ega tatti pritsima, kui keegi riputaks nn. JH tribüünile üles loosungi näiteks kirjaga \'Teenin Jalgpalli Liitu\' (oh missugused assotsiatsioonid, eksole). Mina isiklikult suhtusin ka kerge muigega Vene mängul nähtud \'Hozjajeva\' loosungisse ja NSVL punalippudesse.

Ma olen foorumis juba kunagi öelnud, et mulle väga ei meeldi \'Über Alles\' ega Union Jack, kuid paljudele inimestele meeldivad, järelikult on ju kõik korras. Inimesed, ärge tekitage endale tühjast probleeme, elage ise oma elu, palun.

Alo

indie
20.12.02, 18:51
Mõelge midagi ise välja.
Muide, kas staadionile saab kanaga tulla?

indrek
20.12.02, 19:02
Originally posted by SleepWalking

Muuseas arsenali fännid laulavad kohtumise ajal Tottenhamiga (juudi taust) laule gaasikambritest jms Kuidas saab üks arsenalifänn üldse teistele nina peale sellist ahju teemat visata. Teiste silmis pindu näed aga endasugustes palki mitte.

PS. Pole ise neid laule kuulnud, aga sattusin õlut jooma ühe nö etnilise (selles suhtes et londonlase, mitte küll juudi vaid iirlasega) tottenhami fänniga kes kinnitas seda juttu, aga ütles ka et selliseid asju väga pahaks ei panda.

kojamees
20.12.02, 19:21
Tehke 19.12,2002 Eesti Ekspress lahti leheküljelt A 30 ja mis teile vastu särab 100% FAšISMI.See on juba väikese eesti jaox liig mis liig.

P.S.Jõuluajal on juudid hakkand sõna võtma aga ajalooliselt on meil eestlastel näärid.Seega oma mured olgu suunatud omadele.Näärid on puhkamise ja paganlike pidustuste püha.Pärast uut aastat tüüdake paganaid edasi.:õlu: :õlu: :õlu:

Darren
20.12.02, 19:29
Minu poolt pole siia enam midagi lisada, kõik on justkui öeldud.

http://www.hot.ee/mingidasjad/3
http://www.hot.ee/mingidasjad/2
http://www.hot.ee/mingidasjad/5

Loodan, et nende elementideni Eesti fännindus niipea ei jõua.

Jaan
05.01.03, 05:23
Originally posted by kojamees

Tehke 19.12,2002 Eesti Ekspress lahti leheküljelt A 30 ja mis teile vastu särab 100% FAšISMI.See on juba väikese eesti jaox liig mis liig.

P.S.Jõuluajal on juudid hakkand sõna võtma aga ajalooliselt on meil eestlastel näärid.Seega oma mured olgu suunatud omadele.Näärid on puhkamise ja paganlike pidustuste püha.Pärast uut aastat tüüdake paganaid edasi.:õlu: :õlu: :õlu:

No ajalooliselt t2histati ikka talvist p88rip2eva. Tolle Skandinaavia paganliku pyha nimest on tulnud ka s6na \"j6ulud\". Vt. rootsi keeles \"jul\", soome keeles \"joulua\".