320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

\"Kõik ahju\"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    \"Kõik ahju\"

    eh
    mina kuulsin seda väljendit alles siin foorumis. a hakkasin mõtlema et kust see pärineb?

    #2
    Replying to Topic \'

    Originally posted by Mero


    eh
    mina kuulsin seda väljendit alles siin foorumis. a hakkasin mõtlema et kust see pärineb?
    Staadionilt äkki?
    Piraaja - Lõuna-Ameerika jõgede röövkala karpkalaliste seltsist. Pikkus kuni 35cm. Keha kõrge ja külgedelt lame. Osal piraajadel on rasvauim. Piraajad elavad parves. Nad on väga aplad, harilikult toituvad kaladest. Vere lõhna haistes võivad hulgakesi kallale tungida jõge läbivale haavatud imetajale ja ohustada isegi inimest. Nõelteravate hammastaega rebivad nad ohvri kehast tükke.

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'

      loodan, et ma nüüd pisut vale teema alla ei sattunud, aga pole vast hullu.

      ma üks neist, kes harva staadionil käib, ning kes üldse eesti vutifännidega suht vähe näost näkku kohtub. niisiis inspireerituna uuest teemast kohe küsiksin, et mis ajendil nähakse vaeva ja tullakse staadionile hüüdlausetega stiilis: \"kõik ahju\" või fragmentidega saksa hümnist. kas seal taga peitub teatud paremäärmuslik varjund või hoopis midagi muud. äkki keegi oskab mind valgustada. ning mida üritab öelda eesti lipuvärvides union jack. minu jaoks esindab union jack näiteks ainult imperialismi, kuigi tegemist on ühe ilusama lipuga maailmas.



      *uudishimulikult. täitsa ilma irooniata*
      «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
      «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'

        Originally posted by rohelineKonn


        loodan, et ma nüüd pisut vale teema alla ei sattunud, aga pole vast hullu.

        ma üks neist, kes harva staadionil käib, ning kes üldse eesti vutifännidega suht vähe näost näkku kohtub. niisiis inspireerituna uuest teemast kohe küsiksin, et mis ajendil nähakse vaeva ja tullakse staadionile hüüdlausetega stiilis: \"kõik ahju\" või fragmentidega saksa hümnist. kas seal taga peitub teatud paremäärmuslik varjund või hoopis midagi muud. äkki keegi oskab mind valgustada. ning mida üritab öelda eesti lipuvärvides union jack. minu jaoks esindab union jack näiteks ainult imperialismi, kuigi tegemist on ühe ilusama lipuga maailmas.

        *uudishimulikult. täitsa ilma irooniata*
        tere.

        uudishimu on igati inimlik nähe minu arusaam teemast siis on umbes selline...

        \"k6ik ahju\" loosung on minuarust suht-puht teravmeelne ja veab ilmselt paljudel näo muigele, sest isiklikult arvan, et ahjuloosungit miskiste vana aja koledustega oskab seostada ainult väääga paranoiline inimene... eestis ei ole ju holokaustiteema kuigi laialdast vastukaja omav. pigem vaatab vaikiv enamus kahjutundega pealt, kui miskiseid väliseesti vanakesi natsikyttide poolt päevavalgesse tiritakse... liialt kauge teema meie jaoks. see teema lahenes eestlaste jaoks pärast 2. maailmas6ja l6ppu, mil punarezhiim siin oma \"uurimustööd\" tegi \"rahvavaenluse\" teemal... sellest ka minu arvamus, et loosung \"k6ik ahju\" on pigem humoorikas ja pisut eneseiroonilinegi:P

        \"estland, estland über alles\" loosung annab edasi info, et eesti on yle k6ige. t6esti kurb, et vanal ajal yhe paha riigi hymnis samad s6nad sees olid. aga loosung on lihtne ja lööv!

        eesti lipuvärvides union jack on väga ilus. loomulikult on k6igile selge, kust idee saadud on, aga samas pole suurbritannia yhendatud kuningriigil miskit pretensiooni meie lipule, sest see on MEIE lipp (mille struktuur on kyll union jackilt sisse vehitud). samas on union jack ise kokku klopsitud mitmest eri lipust ja keegi ei hakka neile seda ette heitma...

        ja yleyldse -- k6ik uus on unustatud vana! minu austus kuulub pigem nendele, kes MIDAGIGI viitsivad ise teha, kasv6i näituseks omavalmistet\' loosungeid staadionile vedada, kui neile kes seisavad käed taskus ja \"kommenteerivad\"...

        pRmt!

        aiFo.
        Jalgpallihaigla liige
        Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'

          no assotsiatsioonid selle saksa teemaga kipuvad vist paljudel tekkima. aga ma mõtlesin et järsku mingi special stoori selle väljendi taga seisab. järelikult siis mitte

          ja ei ole mul ka selle kõik ahju vastu midagi, igati positiivne kui eesti keelde uusi väljendeid juurde tekib

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'

            Originally posted by Mero

            ja ei ole mul ka selle kõik ahju vastu midagi, igati positiivne kui eesti keelde uusi väljendeid juurde tekib
            tra...see on ju nagu suht vana väljend. kurat midagi sarnast oli mul kooli peldiku seinale kirjutatud 10 aastat tagasi

            ja kui mõtlesid sõna ahi siis see on veel eriti vana eestikeelne sõna pärit juba mitme sajandi tagant

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'

              Julgeksin veidi Aifole vastu vaielda:

              1. Kõik ahju loosung seostub arvatavasti pea kõigile veidi vanematele ja haritumatele inimestele ühe teise, ajaloost pärit loosungiga. Kui mina isiklikult seda plagu esmakordselt nägin, siis mul ning ka minu tuttavatel ei tekkinud raskust nende kahe loosungi vahele paralleelide tõmbamisega. Oletame, et kui sa Aifo kasvõi mõne juudi päritolu inimese käest küsid arvamust selle palgu kohta, siis vaevalt talle see plagu \"humoorikas ja eneseirooniline\" tundub.

              2. \" Estland Estland über alles\" on tõesti lihtne ja lööv, kuid, milleks on see hea?
              Esiteks, paljudele seostub see Kolmanda Riigi hümniga, teiseks ei näe ma mingit põhjust, miks peaks Eesti koondise \"ergutusloosungid\" olema mõnes võõrkeeles?
              Mõistagi on tore, kui loosungeid on erinevates keeltes ja puha aga miks just see?

              3. Union Jack on tõesti ilus ja 5+ sellele, kes mõtte ja teostusega ilmale tuli.
              Kuid tahes tahtmata on mul tekkinud samasugune küsimus, kui oli kunagi teemas \"kas JPH poeb inglismaale?\" (võite ise tutvuda, linki otsida ei viitsi)

              4. Aifo, kahtlemata on paljude asjade puhul tegevus parem kui mittetegevus, aga mõningaid idiootsusi võiks küll mitte olla, nagu see white power lipp näituseks.


              Darren - ei poolda jalgpalli ja fänluse politiseerimist ega paremäärmuslust.

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'

                Esiteks \"Kõik ahju\" kuidas see kellelegi assotseerub,siis siinkohal ei saa me lähtuda sellest mis juutidele korda läheb.Äkki keelaks ära ka filmi \"Arabella Mereröövli tütar\" kus Kanakuudi Aadut üritati ära pületada ja Endel Pärn ikka Õpetas \"ahju ahju,jalad ees ega te esimest korda inimest põleta.
                Lisaks sellele tuleks ära keelata ka Klooga Ranna lähedal tegutsevad lastelaagrid.Kuidas küll need laagrid assotseeruvad.Kas ei ole see imelik et meie elu määravad mingid inimesed,kelle assotseerumiste järgi peame me enda elu sättima.
                Teiseks:\"Estland Estland über alles\".Vanem eestirahvas teab laulusalmi.\"Deutsland deutsland über alles,pool on perses pool on alles\".Ka minu kõrvus kaikus see viis kui plagu sai tehtud.Suured tänud teile \"Assotsserujatele\".No comments
                Kolmandaks.Eesti futifännide esimene lipp oligi sini-must -valgete värvidega Union Jacket ja seda aastal 1992 Paljud peaksid teadma ise mida nad sellel ajal tegid.See on traditsioon.Ja kes astub välja traditsioonide vastu,see astub konkreetselt ka minu vastu.Kus olite te aastal 1992 aastal ja miks te ei soovitanud Andrusel mingit muud lippu teha ,et eristuda seitsmekümne inimese seast oma kaheksase gruppiga.
                Jooge õlut.
                Jalgpallihaigla liige.

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'

                  Kahtlemata on Sul Kojamees mitmes kohas õigus, eriti just assotseerumise koha pealt, igaühele assotseeruvad ahjud, laagrid ja põletamine kindlasti omamoodi, kuid paljudele inimestele ka just sedamoodi nagu mina kirjeldasin. Aga see selleks...

                  \"Estland, Estland über allesi\" koha pealt on mul niipalju öelda, et juhul kui tõesti selles salmijupikeses midagi halba ja taunitavat pole ja kõik on assotseerumise küsimus, siis noh, miks ka mitte teha üks suur haakristiga lipp. Haakrist on ju muistetest aegadest tuntud kui hea õnne sümbol ning sobib ju väga hästi jalgpalli juurde, kellele see ikka natsisaksamaaga seostuda võib, eksole?

                  Muud midagi, ma lihtsalt isiklikult leian, et \"Estland, Estland über alles\" ja \"kõik ahju\" on mõlemad omamoodi minu jaoks veidi vastuvõtmatud loosungid.

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'

                    Originally posted by kojamees


                    Esiteks \"Kõik ahju\" kuidas see kellelegi assotseerub,siis siinkohal ei saa me lähtuda sellest mis juutidele korda läheb.
                    Mullegi tulid tahes-tahtmata esimese asjana pähe ahju-jutud-lood, mida keegi tegelikult niiväga meenutada ei tahaks... Ja ma ei pea ennast liialt paranoiliseks inimeseks AiFo, ehk siiski olen... Samas... Ega ma seda enam sellega ei seosta, see oli nagu esmamulje... Mida sellest aga nö. vanem generatsioon arvab... No arvab, mis arvab, kui arvab! P.S. Kui ma oma paranoilisuses lõplikult selgusele saan ehk lõugan ka kaasa...
                    Teiseks:\"Estland Estland über alles\".Vanem eestirahvas teab laulusalmi.\"Deutsland deutsland über alles,pool on perses pool on alles\".Ka minu kõrvus kaikus see viis kui plagu sai tehtud.
                    Sellega nagu ei näe küll miskist probleemi... Isegi seda laulujupikest kunagi tihtipeale selle sama nö. vanema generatsiooni suust kuulnud... Pealegi peaks see minu vähestele sksa keele teadmistele vaatamata mu meelest ytlema, et Eesti on üle kõige!
                    Nii et- Estland Estland, über alles!!!
                    Kolmandaks.Kus olite te aastal 1992 aastal ja miks te ei soovitanud Andrusel mingit muud lippu teha ,et eristuda seitsmekümne inimese seast oma kaheksase gruppiga.
                    Jooge õlut.
                    Mina isiklikult istusin 14-aasatse tattnokana koos mõne sõbraga mingil põhjusel peatribüünil ja ei oleks ma ilmselt miskit tarka veel öelda/teha osanud... Seega- igatahes on need lipud korralik üritus ja super, et keski on võtnud ette ja midagi ära teinud!
                    Igale inimesele jääb lõpuks ikkagi oma arvamus ning jääb loota, et siinne kommenteerimine ei jää pelgalt sõnade loopimiseks, vaid sellele ka mingeid tegusid järgneb, muidu... Tunduks kogu see vaidlus mõttetuna ju...
                    Ja mida rohkem lippe ja muud-sarnast, seda SINISEM! Peace!

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'

                      Teiseks:\"Estland Estland über alles\".Vanem eestirahvas teab laulusalmi.\"Deutsland deutsland über alles,pool on perses pool on alles\".Ka minu kõrvus kaikus see viis kui plagu sai tehtud.
                      Ah, et nii sa oma tuju tõstaki, kui laulad - :\"Estland Estland über alles,pool on perses pool on alles\" Jaja....

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'

                        Isiklikult pooldan küll tulihingelist fännamist, mis aga ei tähenda, et hakkan mingit unioni-lipu paroodiat originaalseks pidama või saksakeelset natsilikku alatooniga möla suust välja ajama No tra küll, mehed - kas siis omas keeles tekstide kirjutamine teeb meid siis \"vähem nähtavamaks\"

                        Ps -mõte ei olnud vinguda, sest tehtud on ju ka midagi kihvti-muideks, jubedalt meeldib see SUUR trikoloor, mis üle rahva pea mänul liigub

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'


                          Kui need lipud ei meeldi, siis ei pea ju sinna tribüünile nende taha minema. Vähemalt nii ma arvan.
                          Võib ju endale teha teised lipud ja kolida miskitele teistele tribüünide oma lippudega näiteks \"Elagu sport\" \"Rahu, sõprus, jalgpall\" \"maha otsatribüünimehed\".
                          Kõledal ja tühjal lillekülastaadionil on selleks ruumi küll.
                          Milleks viriseda?
                          memer of Gaskoff fan club

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'

                            Mind ei häiri need loosungid karvavõrdki. Aga ma pole ka juudi rahvusest... Kui asja süveneda, siis on asi ikkagi kahtlane. Miks? Sellepärast, et kõik need ahjud ja überallesid ja whitepowerid sümboliseerivad ju ühte konkreetset ajajärku maailmaajaloos. Ja kui aus olla, siis kogu staadionil kasutatav (peale sini-must-valge) atribuutika ongi ju selline.
                            to kojamees: vaata tänast seisu fännitribüünil. Neid mehi, kes 1992.a. piisavalt vanad olid, et üksi staadionile minna, ongi võib-olla ainult 8.
                            Uhke esimene Borussia Dortmundi avatari omanik

                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic \'

                              1) \"Kõik Ahju\" - on minu arvates tore ja irooniline. Ok, juudid juutideks ja neegrid neegriteks, kuid kasvõi sedasama väljendit see palgu minu jaoks just pilabki. Ehk siis tõesti - rahvaste sõprust, et kui ahju, siis IGATAHES ja kõik korraga. Ehk tore.

                              2) \"Über alles\" - konreetselt ei meeldi. Nõme ja kole, sest see on liigselt ajalooga ikkagi seotud. Ja miks võõrkeeles, kui omas keeles saab ka. Niigi kõik ägisevad globaliseerumise osas. Pigem ma ei näeks Über Alles lippu Eesti fännide ees, selles pole midagi ilusat ja toredat.

                              3) \"Union Jack\" - what da fu*ck. Kes selle kallal vingub? Kui oskad, siis tee ise ilusam ja parem, tont. Mis vahe seal on, milline on lipu kuju. Ega Eesti trikoloor ka esimene polnud, seega kopeerima ka ju jubedalt. Loll jutt suhu tagasi. Lipp kannab sõnumit, visuaalne külg on ilu pärast.
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar

                              Working...
                              X