PDA

View Full Version : Maavõistlused

Leheküljed : 1 [2] 3 4

jansa
06.04.04, 12:33
Originally posted by vertex

27.05 Tallinnas Šotimaa? (http://sport.scotsman.com/football.cfm?id=389592004)

krt. kui see info ka ametlikult kinnitust leiab siis on küll SUPER duubelnädal selle aasta mai lõpus juuni alguses sest mis vutifännidel selle vastu olla saab kui 2 nädala jooksul mängitakse Taani, Tshehhi, Shoti, Makedooniaga + võimalik 02.06. koondise mäng(mis küll ilmselt sel juhul ära langeb sest ma ei usu et sellisele mahvile noor Eesti koondis vastu peaks..:) )
(v.a. need kes jälle vinguma hakkavad et piletid on kallid:deemon: )...

igatahse TULD!!!!!!!!!!!!!!

fitti
06.04.04, 12:47
ohsakurat see on selle nädala parim uudis...selle aasta parim uudis!!!
oleks see aint tõsi oleks see aint tõsi.....(X <- fingers crossed :D)
mcfadden ja pearson aalekokile, hei hei hei hei!

jyriöö
06.04.04, 14:27
Asi on kindel:

Eesti Jalgpalli Liit ja Shoti Jalgpalliliit leppisid täna kokku, et 27. mail 2004. a. peetakse Tallinnas Eesti - Shotimaa maavõistlus jalgpallis. Mäng algab A. Le Coq Arenal kell 21.30. Eesti ja Shotimaa on mänginud varem MM- ja EM-valikmängude raames koguni kuuel korral: 1993. a. mais (0:3) ja juunis (1:3), 1997. a. veebruaris (0:0) ja märtsis (0:2), 1998. a. oktoobris (2:3) ning 1999. a. septembris (0:0).

Ühtlasi teatab Eesti Jalgpalli Liit, et muutunud on 28. aprillil toimuva Eesti - Albaania maavõistluse algusaeg, pall lüüakse A. Le Coq Arenal lahti kell 21.00 (eelnevalt oli kell 19.00). Eesti - Taani maavõistluse algusaeg 30. mail on endine, mäng algab kell 20.00.

Väga tihe programm koondisele igatahes...

vandersell
06.04.04, 14:33
Tihe aga lahe :)
28. mai peab vist töölt vabaks võtma...

Martin
06.04.04, 14:36
Huvitav, kas Sotile ja Taanile keeratakse mõlemine ikka korralik 200 - 250 kronsane pilet ära...

jyriöö
06.04.04, 14:40
Taani mängule piletite eelmüük juba käib: Eesti - Taani: 250.-; 200.-; 150.-. Eks sama tuleb ilmselt ka šotlaste vastu.

ROOTSI KUNN
06.04.04, 15:04
Ah sa mait,see aasta tuleb ikka head jalgpalli nii uksest ,kui aknast.
Shotimaa on meile ju nagu lihane vend ,vanem muidugi :D ,kes tuleb ükskord ära võita.
Aga Jansal oli õigus ,et mõni hakkab seda uudist kuuldes kõigepealt piletihindade üle vinguma ja alles siis tuleb jalgpall meelde.:P

kräka
06.04.04, 15:28
pole see pileti hind nii hull midagi....peaks ikka kõigile tasku kohane olema...

Stinger
06.04.04, 15:32
Maikuus on siis seelik jälle IN :D

rauno
06.04.04, 15:52
oh sa poiss,krt kananahk tuleb erutusest kui mõtled mailõpule lugedes neid uudiseid:)
:D :D :D :D

Jorgan
06.04.04, 17:32
Originally posted by kräka

pole see pileti hind nii hull midagi....peaks ikka kõigile tasku kohane olema...

kõigile pole see pileti hind kindlasti taskukohane, näiteks ma arvan, et lastel on suht raske küsida vanemate käest 400 EEKi praktiliselt üheks nädalavahetuseks, et jalkat vaatama minna.

Muidu aga ülikõva uudis, suve algus on küll täielikult jalka päralt (koondise mängud+EM). :lahe: (kuhugi sinna vahele peab eksamisessi ka toppima vist :P )

millal need šotimaa mängu piletid müüki tulevad (või on juba müügis)?

PAPA
06.04.04, 17:40
Ma ei saa aru miks vingutakse pileti hinna üle :
CC PLAZA - 110 EEK
LINNATEATER - 225 EEK
ja kõik on rahul:P
Ma küll ei arva et eesti näitlejate teater on millegi poolest parem kui eesti jalgpallurite etendused :D :D

pastor
06.04.04, 17:46
njah väga tore kella aeg jälle pantud, lihtsalt suurepärane, no krt võiks ju mõistliku aja panna bussid ju ei sõida nii hilja enam kui mänglõppeb:viha:

mjkk
06.04.04, 22:14
Originally posted by pastor
njah väga tore kella aeg jälle pantud, lihtsalt suurepärane, no krt võiks ju mõistliku aja panna bussid ju ei sõida nii hilja enam kui mänglõppeb:viha:

Täpselt minu mõte. Neljapäeva õhtul kell 22:00 läheb üks korralik koolijüts maga, selle asemel et vaadata Eesti koondise mängu teist poolaega mitte-supermeeskonna vastu, kas pole? Rääkimata isaga staadionile tulemisest...

absurdsed kellaajad minu arvates. tõstku paar-kaks-kolm tundi varemaks, ja inimesi oleks rohkem. taani mäng hakkab pühapäeval kell 20:00. minu isiklikult selle vastu suurt midagi polegi, aga ühel tavalisel televiisorijälgijal küll...

Martin
06.04.04, 22:41
Originally posted by PAPA
CC PLAZA - 110 EEK
LINNATEATER - 225 EEK
Ma küll ei arva et eesti näitlejate teater on millegi poolest parem kui eesti jalgpallurite etendused :D :D

CC Plaza pilet võib ka 50 krooni olla nt. Sama ka teatrites. Peale selle ei saa selliseid asju võrrelda, täiesti erinevad asjad.

Ja ega sa täna Tartus polnud?

murri
07.04.04, 00:20
Ega nende mängude aegade paika panemisel polegi ilmselt eestlastega arvestatud.

Šotlastel ju paras aeg pool kümme pärast mängu lõppu pubides võitu tähistada.:kaval:

fitti
07.04.04, 00:31
selle-eest on meil pubid kauem lahti, kui ma ei eksi..:D

Sull
08.04.04, 07:16
tõlt seda raha nii palju läheb.
Ma kardan, et mõlemale mängule minna küll ei saa, muidu elab järgmise kuu väga nigelalt.
Aga, mis parata, jalgpall on kallis lõbu. Tuleb säästma hakata. Teatrisse ei lähe.

Eks neile kellele see niiväga parajalt taskukohane on võivad mulle ka piletid osta;)

jansa
08.04.04, 12:53
Originally posted by Sull

tõlt seda raha nii palju läheb.
Ma kardan, et mõlemale mängule minna küll ei saa, muidu elab järgmise kuu väga nigelalt.
Aga, mis parata, jalgpall on kallis lõbu. Tuleb säästma hakata. Teatrisse ei lähe.

......eks ütle ju vanasõnagi et rikas on see kes mõistlikult säästab , mitte mõttetult kulutab! ................;)

Ono
08.04.04, 16:08
Originally posted by PAPA

CC PLAZA - 110 EEK
LINNATEATER - 225 EEK

Neid asju on raske võrrelda, aga kui väga tahta, siis võib järeldada, et vahe on öö ja päev.

rauno
08.04.04, 16:42
nii tuli postkasti teade et võimalik osta.ee (http://65.54.186.250/cgi-bin/linkrd?_lang=EN&lah=901bf0eb7d24c2f665c326d8956154 9f&lat=1081431553&hm___action=http%3a%2f%2fwww%2eo sta%2eee%2f134402)

enampakkumisel reis 3.06-8.06 tšehhi jalkat vaatama ntx:) oksjoni alghind 1.-;)

sry selle oleks pidand teise teema alla panema a ei hakka ümber kirjutama

fitti
08.04.04, 18:20
seoses oma magistritöö tegemisega pean lappama läbi suurema jao 40.-te alguses eestis ilmunud perioodikast.
silma jäi selline väike kuulutus ajalehe nurgas (1942a Teataja):

http://www.hot.ee/fitti/estlat.jpg

ja sellele järgenud päeval võis lugeda, milline inimhulk ennast staadionile viitsis vedada:

http://www.hot.ee/fitti/estlat2.jpg

nii et on olnud ka selline aeg, kus pisike riba kuulutusteküljel massid kokku tõi. tea millal taas selline aeg saabub, kus lätakate mängu pool linna kaema viitsib minna?

ajaloolise tõe huvides olgu ka öeldud, et Riia linna meeskond (Läti koondisena) võitis Tallinna omi (ehk Eesti koondist) 8-1.:)

Cerny Petr
08.04.04, 20:27
Eks tol ajal oli seesugustel üritustel suurem tähtsus kah kui lihtsalt vuti ilu nautimine. 1940.a. oli samasugune mäng ühe suurima massimeeleavalduse soojenduseks. Lõpuvile kõlades tõmbas mängu jälginud tohutu rahvahulk põuest sini-must-valged välja ja sammus ühiselt Toompeale.

pastor
08.04.04, 21:02
kas keegi võikks kõikide eesti mänguude tulemused fälja tuua mis olid enne sõda

ugla
08.04.04, 22:55
Vaata näiteks siia. (http://www.sportnet.ee/juur.php3?id=237)

pastor
08.04.04, 23:02
ma ksukilt kuulsin et eesti olevat ka Olümpial esinenud? KUi nii siis kuidas neil seal läks?

skint
08.04.04, 23:23
Originally posted by pastor

ma ksukilt kuulsin et eesti olevat ka Olümpial esinenud? KUi nii siis kuidas neil seal läks?

Teisalt võiks siiski öelda meil...

VIII suveolümpiamängud, Pariis • 04.05. - 27.07.1924

Jalgpall, eelring: Eesti - USA 0:1

August Lass, Eduard Ellman, Ernst Joll, Harald Kaarman, Elmar Kaljot, Arnold Pihlak, Voldemar Rõks, Hugo Väli, Ralf Liivar, Evald Tipner, Heinrich Paal, Bernhard Rein, Oskar Üpraus, Alfei Jürgenson, Otto Silber.

Jaan
09.04.04, 07:51
Originally posted by Cerny Petr

Eks tol ajal oli seesugustel üritustel suurem tähtsus kah kui lihtsalt vuti ilu nautimine. 1940.a. oli samasugune mäng ühe suurima massimeeleavalduse soojenduseks. Lõpuvile kõlades tõmbas mängu jälginud tohutu rahvahulk põuest sini-must-valged välja ja sammus ühiselt Toompeale.

Kadrioru lossi juurde ikka. Hea lähedal minna ju.

kympa10
09.04.04, 13:22
Kas kellelgi on juba aimu Tšehhi mängu pileti hinna kohta? (ise otsisin aga ei leidnud midagi)
Äkki oskab keegi ka u öelda, kui kalliks see Tšehhimaa reis kokku võiks minna...(bona reisid+piletid+jook+söök+...)

kojamees
14.04.04, 15:45
Söök & Jook on kohapeal ikka SikaOdev ja sealt kannatb ka tagasiteex varusid täita aga minnes vaevalt et keegi sööb :):õnnelik: ;) Pigem ikka:õlu: :reiv: :sega10:

Tembu
15.04.04, 09:54
Originally posted by kojamees

Söök & Jook on kohapeal ikka SikaOdev ja sealt kannatb ka tagasiteex varusid täita aga minnes vaevalt et keegi sööb :):õnnelik: ;) Pigem ikka:õlu: :reiv: :sega10:

Seda enam, et selleks ajaks oleme õnnelikus(:)) Euroliidus ja vedelat sööki võib lausa hunnikutes kodumaale tuua.....Minek oleks justkui paastuaeg, tulek aga \"püha söömaaeg\":)

Stinger
15.04.04, 14:25
Šoti Jalgpalliliidu andmetel on 27. mai maavõistlusele Eesti ja Šotimaa vahel oodata 1500 kuni 2000 Šoti koondise poolehoidjat.

Tartan Armyks kutsutud fännklubi istekohad asuvad valdavalt Lilleküla staadioni põhjatribüünil, osa neist ka läänetribüünil, teatas Eesti Jalgpalli Liit.

Šoti koondis saabub Tallinnasse esialgsete plaanide kohaselt 26. mail ning lahkub kohe peale mängu 27. mail tšarterlennuga.
:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

Amadeus
15.04.04, 17:11
Loodetavasti ei jää kodupublik arvukuselt shotlastele alla. See oleks ikka kyll häbi tipp kui kodumängul on kohalikku publikut vähem kui kylaliste fänne.

rauno
15.04.04, 21:00
Originally posted by Stinger

Šoti Jalgpalliliidu andmetel on 27. mai maavõistlusele Eesti ja Šotimaa vahel oodata 1500 kuni 2000 Šoti koondise poolehoidjat.

Tartan Armyks kutsutud fännklubi istekohad asuvad valdavalt Lilleküla staadioni põhjatribüünil, osa neist ka läänetribüünil, teatas Eesti Jalgpalli Liit.

Šoti koondis saabub Tallinnasse esialgsete plaanide kohaselt 26. mail ning lahkub kohe peale mängu 27. mail tšarterlennuga.

võrreldes kahe maa fännide laulu oskust julgen väita et selles on juba ette määratud kes paremini oma meeskonda toetab st kõvemini jne.
meil pole mingit lootustki.šotlased mängivad kui kodus

sicmic
15.04.04, 23:46
Originally posted by rauno

võrreldes kahe maa fännide laulu oskust julgen väita et selles on juba ette määratud kes paremini oma meeskonda toetab st kõvemini jne.
meil pole mingit lootustki.?otlased mängivad kui kodus

Nii positiivne lausa!? :D

Kui tõesti, siis on viimane aeg käima lükata JPH teema all alguse saanud laulukooliprojekt. Lootus sureb viimasena ja mitte siin.:doh:

Albaania mängul on võimalus proovi teha, et Tartan Armyle saaks uhkelt vastu astuda, kasutagem seda! :)

Tihane
16.04.04, 00:24
Originally posted by m1kk

Kui tõesti, siis on viimane aeg käima lükata JPH teema all alguse saanud laulukooliprojekt. Lootus sureb viimasena ja mitte siin.:doh:

Albaania mängul on võimalus proovi teha, et Tartan Armyle saaks uhkelt vastu astuda, kasutagem seda! :)

meil võib kyll publikut tulla 2-4 korda rohkem kui shotlasi .. aga põhierinevuse seab see, et müra teevad kõik shotlased ning eesti poolelt vaid fännitribüün (ülejäänud eestlased plaksutavad vaid värava peale, kui seda juhtub tulema)

hyttynen
16.04.04, 01:54
Postitas: Amadeus
Loodetavasti ei jää kodupublik arvukuselt shotlastele alla. See oleks ikka kyll häbi tipp kui kodumängul on kohalikku publikut vähem kui kylaliste fänne.

Nagu oli see näiteks eelmine aasta Andorras kui kodumeeskonda oli vaatama tulnud... hähh polnudki teisi seal eriti :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

tank
16.04.04, 10:44
Kui seelikukandjad (vabandan;) viimati Kadriorus käsisid, siis jätkus neil laulu ja tralli vaid mängu esimeseks pooleks. Kui mängupilt ikka sitt on, siis pole miskit hõisata.

malagar
16.04.04, 12:04
Originally posted by Tihane

Originally posted by m1kk

meil võib kyll publikut tulla 2-4 korda rohkem kui shotlasi .. aga põhierinevuse seab see, et müra teevad kõik shotlased ning eesti poolelt vaid fännitribüün (ülejäänud eestlased plaksutavad vaid värava peale, kui seda juhtub tulema)

ära nüüd muid tribüüne kah nii alahinda. Krt fännitribüünilt on sitt vaade ja et mängu nautida poen ikka keskjoone manu. Aga ega ma seal siis laulmata ja röökimata jäta.

tõsi üleskutse neile pintsakutes toladele ke käed süles istuvad ja varvastki ei liiguta.
JALKASÄRK SELGA ! HÄBELIKKUS KOJU !!! JA ELAGE KAASA TÄIEL RINNAL !!!

ROOTSI KUNN
20.04.04, 14:33
Täna avaldatud koondise nimekirjas ,mänguks Albaania vastu on jällegi Ott Reinumäe nimi. Krt. ma ei saa aru ,milliste teenete eest ,kui ta isegi meistrivõistlustel pole suurt mänginud.
Samas on Albaania peaaegu oma parimas rivistuses (Murati jne.)

Jaak
20.04.04, 14:51
Originally posted by ROOTSI KUNN

Täna avaldatud koondise nimekirjas ,mänguks Albaania vastu on jällegi Ott Reinumäe nimi. Krt. ma ei saa aru ,milliste teenete eest ,kui ta isegi meistrivõistlustel pole suurt mänginud.

Mnjh.. Flora pingipoisiks saanud Saviauk kah. Tema asemel võiks ju vaskul proovida Kruglovi, kes Levadias näitab järjest kindlamat mängu. Lisaks on ta kiire, jõuline ja hea löögiga.
Anohh - see kõik on mõttetu jutt, sest lõpuks läheb asi ikka nii nagu alati. Mängida saab Reinumäe, mitte Dmitrijev. Ründesse saab vahetusest (kui mitte põhis!) Zelinski, mitte Kink ( või Teever).
Muuseas, kes eile ei näinud, siis nii Dmitrijev kui Teever tegid hea mängu.
Ka juba mainitud Kruglov. Omal tasemel oli ka Vassilijev ( veel üks mees, kellest Arno arvates Reinumäe parem poolik on...), kuigi väheke kippus isetsema.

malagar
20.04.04, 16:02
Ühesõnaga saadab Piipar jälle vana Gängi platsile, mis on ennast juba tõestanud edukates mängudes Malta ja Põhja-Iiriga. selgelt näha et minnakse jälle võidu peale mängima

Amadeus
21.04.04, 16:04
See on kyll kurb jah, et Pijpers ei proovi rohkem Levadia noori. Vähemalt Eesti liigas on nad ennast kyll juba piisavalt nende samade koondislaste vastu t6estanud. Seda enam et nii Dmitrjev, Vassiljev kui Kruglov on noored auahned tyybid kes kindlasti himustaks m6ned vanamehed jäädavalt koondisepingilt välja syya.

Ono
21.04.04, 16:30

Oskab \'hästi\' oma kasti mängida, seepärast.
Ja enamjaolt teiste klubide mängijad ei oskagi koondise eest mängida, seast seal on igal mängijal ma tsoon ja lubatud asjad on väga piiratud, muidugi vene stiili mängivad mehed ei tunnista seda ja florakad mängivad seda iga hooaeg.
Koondise ja Flora mängudes on ta igatahes väga mannetu olnud.

Ono
21.04.04, 16:31
Originally posted by malagar

Ühesõnaga saadab Piipar jälle vana Gängi platsile, mis on ennast juba tõestanud edukates mängudes Malta ja Põhja-Iiriga. selgelt näha et minnakse jälle võidu peale mängima

Ma arvan, et Pijpersil on üsna väike sõnaõigus meeste valiku ja formatsiooni kohta, võibolla ma eksin kah.

ugla
21.04.04, 18:31
Ma arvan , et sa eksid. Milleks Pohlakul siis Arnot vaja on kui ta ise teab kes mängib ja kuidas.

Ono
22.04.04, 12:07
Originally posted by ugla

Ma arvan , et sa eksid. Milleks Pohlakul siis Arnot vaja on kui ta ise teab kes mängib ja kuidas.

See süsteem on Hollandi oma, ala igaüks mängib oma tsooni, aga mängijate valiku osas julgeks küll kahelda.
Ja kui Pijpersil on vabad käed otsustada, keda kasutada, on ta lihtsalt rumal.

rauno
22.04.04, 20:56

eile õhtul Hellas Hundis olles sai räägitud teada tuntud baarman Paul\'ga ütles ta üpris veendunult et 2tuhandet fänni ei tule tallinna.kuskil 500 on neid tulemas (need siis kindlad tulijad) alati võib muidugi neid rohke, saabuda ja ega nad siis ka vähem häälekad ole

Stinger
26.04.04, 11:58
Teab keegi, kas peale Albaania mängu kuskil väike afterparty ka on?

Karla
26.04.04, 17:24
eesti teebalbaaniale 2-1 ära.väravad lööb oper ja kink.

ROOTSI KUNN
26.04.04, 21:51
Huvitaval kombel mängivad meie järgmised maavõistlusvastased Taani ja Shotimaa ülehomme Kopenhagenis omavahel ja seda mängu peaks ka telekast nägema ,kuigi mängitakse samal meiega samal ajal. Lätlased pusivad samal ajal Islandi vastu.
Kõik lätlased olevad praegu Prahas ,hoki MM-il ,kes siis Skonto staadionil neile kaasa hakkab elama:D

kyps
28.04.04, 09:31
Kas leidub julge, kes täna selle (http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=156242&r=3) kena traditsiooni aastapäeva väärikalt tähistaks?;)

lume
28.04.04, 10:03
Kust saaks teada, mis koosseisuga Albaania Tallinna tuli?

simmo
28.04.04, 10:17
http://www.fcflora.ee/index.php?idb=uudised&selected=e533e81ead6fcd98907 206694754da82

Tihane
28.04.04, 10:17
Originally posted by kyps

Kas leidub julge, kes täna selle (http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=156242&r=3) kena traditsiooni aastapäeva väärikalt tähistaks?;)

sõna \"julge\" ei ole siinkohal eriti õige .. mis seal ikka karta .. jooksed üle väljaku ja turvameeste lähenedes (nad kusjuures ei tohi ilma suurema ohuta platsile joosta) tõstad käed ning lased end lihtsalt vahistada.

Julgust pole seal eriti vaja, küll aga pühendumust.

lume
28.04.04, 10:19
Tänud Simmo,

aga see nimekiri on nädal aega vana.
Kas samad vennad kohale ka tulid?

Raix
28.04.04, 10:55

Kui nüüd meenutada seda (http://www.soccernet.ee/news.php?id=3850) mängu, siis meil oleks paar potentsiaalset jooksjat olemas Joosepi ja Senaatori näol! :r66m9:

Stinger
28.04.04, 10:56
Originally posted by Raix

Kui nüüd meenutada seda (http://www.soccernet.ee/news.php?id=3850) mängu, siis meil oleks paar potentsiaalset jooksjat olemas Joosepi ja Senaatori näol! :r66m9:

Seega tänase mängu 64 minutil peatribüüni juures läheb mõnel jooksuks:õnnelik:

murri
28.04.04, 19:38
Eesti algrivistus:
Poom, Jääger, Stepanov, Piiroja, Klavan, Rähn, M. Rooba, Reim, Viikmäe, Oper, Lindpere.

Jälle tavapärane koosseis koos ja ei ühtegi tulevikku suunatud vahetust.

pastor
28.04.04, 19:42
njah kui keegi pileti välja teeks ja tagasi pärnu ka viiks teeks ma staadoionil kergé jooksu küll paljalt

sicmic
29.04.04, 00:20
Originally posted by murri

Eesti algrivistus:
Poom, Jääger, Stepanov, Piiroja, Klavan, Rähn, M. Rooba, Reim, Viikmäe, Oper, Lindpere.

Jälle tavapärane koosseis koos ja ei ühtegi tulevikku suunatud vahetust.

Tavapärane koosseis? Ei ühtegi tulevikku suunatud vahetust? Ehk oleksid kogu kaitseliini, Rähni, M.Rooba ja Lindpere asemel oodanud veel vanemaid tegelasi? Ja vahetusmängijatest näiteks Dmitrijev, Kink ja Reinumäe just kõige eakamad pole. Üks, ehk kõige lootustandvam neist ,lasti ka platsile (ning pool minutit hiljem oli seis 1:1), rohkem polnud vajadust, sest liigse eksperimenteerimise asemel lasti mängida suhteliselt noorel koosseisul, mis tegi minu hinnangul igati hea etteaste ja väärinuks võitu.

Isegi Kristal ega Zelinski ei saanud linnukest kirja oma mängude arvu tõstmiseks :D

Elagu Eesti! Shotimaa põrmuks! Ja kõik teised ka!:lahe:

realmadridfan
29.04.04, 00:22
Nii et julgeid siiski ei leidunud täna.:D

Aga mäng iseenesest oli minu arvates eelmisega võrreldes väga hea. Kõik mehed said oma tööga hakkama, kuigi Jääger, nagu ka Põhja- Iirimaaga mängus, eksis korra, oli ta siiski kokkuvõttes tubli. Ja kui paari hea võimaluse realiseerimata jätmist mitte arvestada, oli isegi Viikmäe(!) hea. Klavanist üldse ei räägigi, tema oli minu arvates üks eestlaste parimaid. Vastastel oli kogu aeg tema peatamisega raskusi, nii et tihti tehti seda vea hinnaga. Hea, et ta vigastada ei saanud. Oper oleks võind ka oma esimese võimaluse ära lüüa, aga anname andeks, sest ikkagi mees värskelt vigastusest paranenud. M. Rooba oli suht mõttetu, oleks võind Smirnovi kohe algul sisse tuua. Ja tegelt, kui kõik mehed terved on, võiks koosseis välja näha üldse selline:

-------------oper-----------

terehhov---kink---smirnov

-------rähn------reim--------

rooba-piiroja-stepanov-allas
(klavan)
-----------poom-------------

Aga jah, jääme ootama mängu Shotimaaga.

:prill6:

woodoo
29.04.04, 00:31
Rähn oli väga tubli.Kristalist täna küll puudust ei tundnud.Kas on lootust,et \'tangist\' saab Eesti koondise keskvälja staar?Huvitav,miks teda Flooras poolikuna ei kasutatud?

Jorgan
29.04.04, 00:35
mäguga jäin väga rahule, hästi!

ise tahaks platsil näha sellist koosseisu

Teever
Lindpere Oper Kink
Rähn Reim
Klavan Piiroja Stepanov Allas
Poom

vahetusest näiteks Terja, Reinumäe, U. Rooba
samas, ega ei teagi, kas Kink üldse saab paremal äärel mängida

malagar
29.04.04, 00:42
NO tore kui rahul ollaks - ma ei hakka muud õiendama kui et Klavan ja Kink nend enormaalsetele kohtadele . Klavanil on kõik eeldused et olla hea poolkaitsja - tema hoidmine vasakkaitses on talendi raiskamine . Ja Kink Ei ole äär - pange ta number 10 kohale ja kõik on ok .

kaupo
29.04.04, 00:45
Oijah!

Millal ükskord Eesti mänguga täiesti rahule saab jääda?

Mäng iseenesest oli üsna hea ja võitluslik, võrdsed vastased olid platsil ja 1:1 on õige tulemus. Eesti surus küll päris jõhkralt vahepeal, kuid i`le jäi täpp panemata - kaks latti, Operi 3 möödalööki, M.Rooba lajatus otse õhust küljevõrku jne. Hea, et viik lõpuks tuli. Kaotus oleks olnud ebaõiglane.

Aga nüüd irisen - millal eestlased üldse keskväljal peapalle võidavad kui isegi peajagu lühemate albaanlaste käest suudeti neid endale saada mõned üksikud?
Või milline eesmärk on söödu saanud vastasele täiega peale...ja siis sama hooga mööda jooksmisel?
Kas eestlaste tehnika ja platsinägemine on tõesti nii nõrk, et valesööte koguneb mängu lõpuks ikka üle mõistuse palju?
Veel tehnikast - miks tundub, vaadates Saksamaa, Itaalia, Brasiilia või kasvõi Ukraina ja Läti mänge, et meestel on pall nagu jala külge liimitud, palli peatamisel jääb see sinna, kuhu vaja, mitte ei põrka-veere 3-5 meetrit eemale? Ma ei taha küll uskuda, et mainitud oskus geenidega kaasa sünnib.
Miks tippjalgpalli vaadates esmapilgul silmad-kinni tehtud pommlöögid pidevalt sihile jõuavad, eestlaste puhul aga enamjaolt vastaseid tabavad?
Tra, ma ütlen küll :viha:

Mängijad - mängu parimad Poom, (üllatuslikult) Viikmäe (millal see mees ükskord kõik olukorrad lõpuni võitleb), Stepanov, Klavan. Teatud reservatsiooniga ka Jääger.
Keskmikud - Oper, Lindpere, Piiroja, (jälle üllatuslikult) Rähn, Reim.
Nõrgad - M.Rooba.
Smirnov ja Kink mängisid nii lühikest aega, et midagi tarka nende kohta öelda ei oska. Kinki kohta siiski - järjekordselt veendusin, et noor Kink ületab juba praegu mitmes mänguelemendis vanu tegijaid ja temast võib tulla Eesti kõigi aegade parim mängija. VÕIB tulla.

zaz
29.04.04, 00:51
Staadionil viibinud 1700 pealtvaataja seas oli ka kuulus saksa treener Klaus Toppmöller. 2002. aastal Leverkuseni Bayeri Bundesliga meistriks viinud Toppmöller töötab alates mullu 23. oktoobrist Hamburgi Sportvereinis.

Kas siis keegi toda kuulsat härrat ka kuskil märkas?

:P

woodoo
29.04.04, 00:57
Originally posted by zaz

Staadionil viibinud 1700 pealtvaataja seas oli ka kuulus saksa treener Klaus Toppmöller. 2002. aastal Leverkuseni Bayeri Bundesliga meistriks viinud Toppmöller töötab alates mullu 23. oktoobrist Hamburgi Sportvereinis.

Kas siis keegi toda kuulsat härrat ka kuskil märkas?

Hamburgi ajalehe andmetel on Toppmüller \'heiss\' albaanlaste mänguluhi Ervin Skela järgi.

PraS
29.04.04, 01:01
Kuulan ja kuulan, et Kink nr. 10 peal mängima panna. Mehed kas olete näinud mis kaitsetööd ta meeskonna heaks teeb? Las ma ütlen, see on 10 pallisüstemis heal juhul 2. Minu silmis oleks tema ainuke koht ainult 9 peal, kuigi sealgi tuleb kaitsetööd teha. Nagu me teame teeb Barcelonas head tööd samal positsioonil väga lühike Saviola ja miks ei võiks Eesti koondises Kink seda tööd ilusti teha? Ühesõnaga nägite mis eelmises mängus vasaku äärega juhtus kui tema(Kink) seal asetses ja veel peaaegu terve mängu.

Palun seletage miks jätab Arno kõik vahetused viimasele 15 minutile ja isegi seda sõprusmängus?

kaupo
29.04.04, 01:02
Aga peale tänast mängu sattus hr. saksa treener suurde vaimustusse noorest Klavanist ja teeb mehega 5-aastase lepingu :D

P.S. Tegemist on väljamõeldisega.

zaz
29.04.04, 01:05
Originally posted by hullpaks

Aga peale tänast mängu sattus hr. saksa treener suurde vaimustusse noorest Klavanist ja teeb mehega 5-aastase lepingu :D

P.S. Tegemist on väljamõeldisega.

Kuid miks ka mitte ei võinud auväärt Saksa härrale silma jääda tublid eestlased:) ja mitte ainult Klavan:kaval:

Wingback
29.04.04, 01:16
Mäng oli väga nauditav. Juba kahetsen, et ma Arenale ei läinud.
Sellist aktiivset ründemängu oli igati põnev vaatada. Teise poolaja keskpaiku saime oma mootori käima ja sealt edasi läks mäng järjest vürtsikamaks. Lõpuks tuli viigivärav ära, ilma selleta oleks tulemus eriti paberil väga nukra mulje jätnud.
Mängijatest : Terve koondis oli tubli. Kõige rohkem avaldasid muljet noormängijad Klavan ja Jääger. Viimane on seekord minujaoks man of the match. Klavan sai mängu jooksul kõvasti \"peksa\" :P, kuid sellegi poolest hoog ei raugenud. Teate isegi kui mitu korda mõlemad ääred jooksid üle poole väljaku rünnakut toetama. Mõlemad näitasid head sööduosavust. Teet Allasele, U.Roobale ja Erko Saviaugule on nüüd rohkem tõsist konkurentsi, kui varem. Operi sihik oli kahjuks liialt paar meetrit vasakule, muul juhul jättis hea mulje. Loomulikult hüperaktiivsed Viikmäe ja Lindpere on kiidusõnu väärt. Siiski M.Rooba jättis seekord kõige kahvatuma mulje. Osaliselt jääb tema süüks ka vastaste värav, kuna Enar polnud oma äärele rünnakult tagasi veel jõudnud. Tarmo Kink tuleks edaspidi ikka algkoosseisu lükata. Minagi pooldan mõtet, et tema positsioon võiks pigem olla Operi kõrval keskründes, kui äärel. Sinna äärele niigi head mehed olemas: Terehhov või Lindpere. Ründemängijate pagas on korralik, seega Zelinskil pole enam mingit asja algkoosseisu !

Shotlastele teeme sauna ! :kaval:

Jaan
29.04.04, 02:34

NO tore kui rahul ollaks - ma ei hakka muud õiendama kui et Klavan ja Kink nend enormaalsetele kohtadele . Klavanil on kõik eeldused et olla hea poolkaitsja - tema hoidmine vasakkaitses on talendi raiskamine . Ja Kink Ei ole äär - pange ta number 10 kohale ja kõik on ok .

Hollandlastel ongi kombeks poolkaitsjaid äärekaitsesse panna. Võtame või nende koondise. Kaitses on mänginud nii van Bronckhorst kui Zenden.

mcnamara
29.04.04, 08:48
Originally posted by hullpaks
Kas eestlaste tehnika ja platsinägemine on tõesti nii nõrk, et valesööte koguneb mängu lõpuks ikka üle mõistuse palju?
Veel tehnikast - miks tundub, vaadates Saksamaa, Itaalia, Brasiilia või kasvõi Ukraina ja Läti mänge, et meestel on pall nagu jala külge liimitud, palli peatamisel jääb see sinna, kuhu vaja, mitte ei põrka-veere 3-5 meetrit eemale? Ma ei taha küll uskuda, et mainitud oskus geenidega kaasa sünnib.

Naljakas sellist juttu 2004. aastal lugeda. Kõik, kes Eesti koondist tosina aasta jooksul jälginud teavad, kui rabedad on eestlaste tehnilised oskused. Tihti tundub, et paari täpse söödu järel, kui pall ikka mingi trikiga omadel püsib, satutakse lausa paanikasse.
Aga! Nooremate meeste tehnilised oskused on paremad. Kingist ei räägigi, aga ka Klavan, Jääger oskavad juba palliga midagi ette võtta, mitte ei karda seda nagu tuld. Järelikult on jalgpallurite uuele põlvkonnale pallikäsitsemist kenasti õpetatud.
Eile oli mõnus mäng tõesti. Vähemalt võideldi. Ja kui kiiresti Stepanov või Rähn on arenenud! Keskväli on ja jääb mureks, aga muus osas võime küll rõõmsalt tulevikku vaadata.

dreyd
29.04.04, 08:53
täitsa kobe mäng, krt ausalt öeldes ei tundnud ma teisel poolajal meid äragi, niivõrd lahedasti jooksis pall keskel ja äärtel. Kui mina oleks Toppmöller, siis eilse mängu põhjal nopiks ma pool Eesti koondist ülesse.:P Kahju aint, et Taki mänguaeg nati lühikeseks jäi. oli näha et õiget hoogu veel noormees sisse ei saanud. Kui me ka tugevamate vastu suudame särtsutäis mängida, siis hakkavad vastased küll varsti norgus peaga Arenalt lahkuma.

Aplaus Eesti koondisele :r66m7:

Oll
29.04.04, 10:04
Supper! Mängupildi järgi üx paremaid mänge pika-pika aja jooksul.
Klavan oli hea ja Kristalit asendanud Rähn samuti.
Eilne õhtu igati nauditav:P

ertz
29.04.04, 10:20
Uskumatult hea mäng Eestilt! :)
Ja uskumatult ühtlane koosseis oli meil, ei saa kohe kellegi kohta öelda et ta poleks oma kohta välja mänginud. Opi oli küll selgelt alavormis (oma võimalustest oleks pidanud vähemalt 1 ära lööma), kuid see on ka loogiline - ta ju alles vigastusest paranenud. Küll ta varsti ka püssi lahti saab!
Tulemus pole siin isegi väga tähtis... Muidugi viik Albaaniaga pole ka paha tulemus... Aga just esimese poolaja lõpust mängu lõpuni kestnud ilus mäng tegi suurt rõõmu. Nii ilusat söödumängu ja hingestatud keskväljavõitlust ei mäletagi koondise esituses viimaselt ajalt...
Poom: Täielik meeskonna alustala. Tegi mitumitu head tõrjet ja kui Poom mängib siis on ka meeskond hoopis teisest puust. Kui ikka viimane mees on Inglismaa karika poolfinalist jne siis annab see meestele ka oluliselt kindlust juurde!
Stepanov: Kindel kaitses, väga hea kohavalik koguaeg ja kohe näha et mees on julgust ja tippkaitsjale vajalikku külmaverelisust Torpedos kõvasti juurde kogunud.
Piiroja: Õhuvõitluse kunn! Koostöö Stjopaga klappis hästi! Kaitses üldse nagu eriti vigu ei märganudki, mis on absoluutselt super! Ainuke kord oli väravaolukord aga selle kirjutaksin parempooliku arvele...
Klavan: Super mäng sellelt poisilt! Kaitses hoidis ilusti mehe kinni - kattis ära ja ei lubanud vist kordagi tsenderdada, paar korda lihtsalt võttis vastaselt jalalt palli ära! Ja mis veelgi rõõmustavam, tegi head ründetööd mida äärekaitsjatelt just ootaks, tõmbas paar korda ilusti oma mehest mööda ja andis täpseid sööte Opile keskele. Tubli mäng, midagi halba ei saa öelda! Tulevik on lubav, selle mängu põhjal. Loodame et Ajaxi esindaja ka nägi!
Jääger: Väga positiivne üllatus jällegi! On küll keskkaitsja tegelikult, aga sai väga hästi ka paremal hakkama. Eilses mängus vist esimest korda võib rahule jääda ja kiita mõlemaid äärekaitsjaid. Samuti tegi mõned vapustavad \"täcklingud\". Tubli!
Reim: Kapten suure algustähega. Kui ikka Reim keskel sibab, on ka Eesti mäng palju kindlam. Võib vist juba öelda veteran aga väga vajalik mees Eestile tulevases MM-tsüklis!
Rähn: Minule isiklikult suurimaid üllatusi! Sai uskumatult hästi hakkama. Jagas täpseid sööte äärtele ja keskele Opile. Võitles mehe moodi. Tundub et kaitsev poolik võibki olla tema koht! Igaljuhul õigustas igati Kristali pingilejätmist!
Lindpere: Alati aktiivne ja ohtlik, aga temalt ootaks võibolla julgemat mängu ja kaitsjate ettevõtmist, sest kui ta oma kiirusega juba ühest mööda tõmbaks oleks rohkem sööduvõimalusi vast... Paar korda tegi väga häid liigutusi. Peaks nüüd küll kanna vasakul äärel ära kinnitama. Hea mäng ka temalt!
Rooba: Ei ole aru saanud mis kohta ta mängib kõige paremini. Parempoolik see nüüd küll ei ole. Ühe ilusa volley pani, aga õnne jälle ei olnud. Oma koha aga mängis välja kindlalt!
Oper: Just vigastusest paranenud ja paari kuu pärast löönuks ta eilsetest võimalustest juba 1-2 ära raudselt! Samuti asendamatu nagu ka Poom, Reim jt
Viikmäe: Üks parimaid mänge temalt koondises, kui mitte parim! Kogu aeg aktiivne ja võitles nagu loom. Lõpuks ometi näitas et tema koht on põhikoosseisus Zelinski asemel mitte pingil! Ja mis kõige tähtsam - lõi ka kolli!
------
Smirnov: Oodanuks julgemat mängu temalt, jäi väga nähtamatuks... Võimeid on ju!
Kink: Hetkel väga hea vahetusmees, ta võiks järgmises mängus saada veidi rohkem mänguaega, eile veel lihtsalt ei jõudnud midagi korda saata, kuid potentsiaali on ja jagub! Paar head tsenderdust!

ilus mäng poisid ja tubli Arno Pijpers!
samamoodi edasi! just sellist stabiilsust oleks vaja!

2mSööt3mMööda
29.04.04, 10:38
Täitsa lõpp erts. Sa konkreetselt panid minu mõtted kirja! :)
Omalt poolt lisaks veel seda, et Klavan tõmbas alati kui Poom oli palli kätte saanud kiiresti ääre hästi lahti ja enamus kordi tõi ka ise palli hästi üle-vot sellist palli ületoomist loodaks ka edaspidi näha. Peale mängu tekkis ka selline küsimus:\"Miks ei mängi Lindpere välismaal? Võimed ju lubaksid seda!\"
Loodame, et selliseid mänge näeme koondise poolt ka edaspidi.
:õnnelik:

Kohilapoiss
29.04.04, 11:38
olen igati nõus ertsiga, kui välja arvata Taavi \"Toks\" Rähni tegutsemist. Minule ei jätnud eriti head muljet, pidevalt oli võitluses kõrvaltvaataja rollis ja ka mitu korda jättis söötmata, kui oleks olnud võimalus Opile või Viikmäele läbijooksule lükata. Kuid eks sellised asjad tulevad rohkem mänguaega saades.
Ja kas meil on tulemas superäär Klaavan-Kink või meil on tulemas superäär?
Vapustav mäng neilt kahelt noorelt mehelt.
Smirnovilt oleks jah oodanud nagu aktiivsemat sekkumist.

Üldkokkuvõttes - poleks meil vaja ärkamiseks seda, et endale kott ära pannakse oleksime juba arvestatvad tegijad!

Martin
29.04.04, 11:48
Originally posted by Vince

Originally posted by Kohilapoiss

Ja kas meil on tulemas superäär Klaavan-Kink või meil on tulemas superäär?

Misasja ?

Küsimuse mõte on umbes sama nagu: Kas sa oled loll või sa oled loll? Vastus vali nende kahe vahelt ise. Mõikad?

Rähn on tore pikk poiss, kui tehnika Ukrainas korda saaks, siis võiks ehk isegi luua ju midagi, kaitsetööd peaks oskama. Peaga peaks ka suutma mängida. Mänguaju on muiduigi veel vaja arendada, kuid see tuleb aja ja praktikaga.

jyriöö
29.04.04, 13:33
Suhteliselt lühikese aja jooksul Ukrainas on Rähni mängukvaliteet ikka päris kiirelt tõusnud. Arenemisruumi jagub küll igal rindel, aga kui meenutada, milline juhe ta Flora eest kippus olema, siis tuleb mehe ees müts maha võtta. Erinevalt Kristalist, kelle ainus filosoofia kippus viimasel ajal olema pika ette tagumine igal võimalikul ja võimatul juhul, lükkas Rähn kohati päris kenasti ka lühikest söötu. Võimalikult palju mehi tugevamatesse liigadesse saada on meie jalgpalli tuleviku kohalt kindlasti õige strateegia.

Antz
29.04.04, 13:49
Toppmöller liikus ringi küll, seda mida või keda ta jahtis muidugi ei tea.

Mäng iseenesest üks koondise ilusamaid, kuid välja lõi vana asi: kui ise ei löö lüüakse sulle. Selle asemel et 3:1 asi endale kallutada, oli võimalus ka pähe saada.

norsk
29.04.04, 14:26
Võimas mäng täie raha eest Eesti koondise poolt! :r66m7: Tublid!
Esile tõstaks Piiroja ja Viikmäe,kes võitlesid kui loomad,erinevalt oma tavapärastest esitustest. Raiol oli muidugi totaalselt must päev eile.Kaks korda järjest samast kohast latti! Aaaaarrrrrggggghhhhhh!!! :deemon: Head meelt teeb see,et noored olid eile heas hoos.Tehnilise poole pealt hakkavad nad vanadele juba kandadele astuma.Mängu parim minu arvates Klavan. Ja midagi sitta ei tahagi kellegi kohta öelda,seda enam et keskväljamootor Reinumäe seekord platsile ei pääsenud :kaval:
Shotimaa tuleb kotti panna!

Peku
29.04.04, 15:44
väga hea mäng oli. v.a. muidugi tulemus, aga esile tõstaks Klavani ja Jäägeri, kes tegid mõlemad väga head tööd ja muidugi Viikmäe, kes oli ka üpris aktiivne. kellegi kohta nagu ei julgekski öelda, et halva mängu tegi. ja jõhker viga klavani vastu vääris punast:viha:

Amadeus
29.04.04, 15:57
Peaks ukrainlastele ääretult tänulikud olema. Vähe sellest , et nad suutsid Rähnis näha potentsiaali mida meie mehed hakkasid juba tasapisi maha matma, aga nad ka leidsid Rähnile ampluaa mis talle ilmselt paremini sobib kui keskkaitsja roll millesse teda eestis suruti. Au Pijpersile et ta julges ukrainlaste n6u kuulda v6tta.

realmadridfan
29.04.04, 16:12
Originally posted by PraS

Kuulan ja kuulan, et Kink nr. 10 peal mängima panna. Mehed kas olete näinud mis kaitsetööd ta meeskonna heaks teeb? Las ma ütlen, see on 10 pallisüstemis heal juhul 2. Minu silmis oleks tema ainuke koht ainult 9 peal, kuigi sealgi tuleb kaitsetööd teha.

Just nr 10 ta peakski mängima. Sellel positsioonil ei peagi väga palju musta tööd ju tegema. See rohkem nagu loov ründav poolkaitsja. Nagu näiteks Deco, Zidane, Rosicky jne... Sama kohta võiks ka Tarmo koondises mängida. Musta töö tegemise jätame Rähnile ja Reimile.:)
Niiet:

--------oper--------

terja--kink--smirnov
(lindpere)

Viikmäe oleks hea vahetus Opile ja Lindpere Terehhovile.

PraS
29.04.04, 16:27
Originally posted by realmadridfan

Kuulan ja kuulan, et Kink nr. 10 peal mängima panna. Mehed kas olete näinud mis kaitsetööd ta meeskonna heaks teeb? Las ma ütlen, see on 10 pallisüstemis heal juhul 2. Minu silmis oleks tema ainuke koht ainult 9 peal, kuigi sealgi tuleb kaitsetööd teha.

Just nr 10 ta peakski mängima. Sellel positsioonil ei peagi väga palju musta tööd ju tegema. See rohkem nagu loov ründav poolkaitsja. Nagu näiteks Deco, Zidane, Rosicky jne... Sama kohta võiks ka Tarmo koondises mängida. Musta töö tegemise jätame Rähnile ja Reimile.:)
Niiet:

--------oper--------

terja--kink--smirnov
(lindpere)

Ma küsin sinult nüüd:
kas oled eesti koondise mänge ikka näinud?

Eesti koondise nr. 10 peab tegema kaitsetööd. Miks kasutab Arno 451 taktikat?Sellepärast et saavutada ülekaal keskväljal. Miks oli holland meiega hädas? Kuna me suutsime 3 keskpoolikuga need lühikese söödu võimalused kinni toppida.

Ühesõnaga tõesti mujal maailmas nn nr. 10 peal mängiv pallur ei pea märgatavalt palju kaitsetööd tegema, aga meie ei küüdi veel selle nn maailma tasemele.

vibu
29.04.04, 16:30
Enam-vähem kõigega nõus- seda, et Rähn tegi tublit tööd jne. Samas ei saa nõustuds sellega, kui räägitakse mingist kahest kolmest võimalusest, mis Opil olevat olnud, kuid jäetakse mainimata, et Viikmäel oli neid rohkem. Ok. Süües kasvab isu, kuid vaatamata sellele ühele väravale oli tema mäng minu jaoks ikkagi vaid keskpärane.
Mõningad tähelepanekud mängult-
1. Nagu kaasasolnud jalgpallikauge sõber ütles- kui pall lendab kõrgele, siis jäävad meie mehed nagu stoppkaadrisse, et vaadata kuhupoole pall liikuma hakkab ja siis hakatakse liikuma. Aga niimoodi ei jõua pallini enne, kui vastane.
2. Sööt oli taaskordselt eestlasele omaselt sitt.
3. Esimese poolaja lõpuks hakkasin taaskordselt mõtlema- kaua võib kaitses istuda. Kas ärkamiseks on vaja seda, et sulle kõigepealt värav lüüaks?

Terja eemalolekust kahju- minu jaoks üks paremaid ääri.

MINU KOOSSEIS

----------------------KINK----------------
----------------------OPER---------------
TEREHHOV------RÄHN------REIM----------SMIRNOV
KLAVAN--------PIIROJA-----STEPANOV-----ALLAS
--------------------POOM------------

mUIDU AGA ok MÄNG. pOISID OLID TUBLID JA ARENEMINE JÄTKUB. sEE ON VAID TORE...

realmadridfan
29.04.04, 16:37

Niiet:

--------oper--------

terja--kink--smirnov
(lindpere)

Ma küsin sinult nüüd:

Eesti koondise nr. 10 peab tegema kaitsetööd. Miks kasutab Arno 451 taktikat?Sellepärast et saavutada ülekaal keskväljal. Miks oli holland meiega hädas? Kuna me suutsime 3 keskpoolikuga need lühikese söödu võimalused kinni toppida.

Ühesõnaga tõesti mujal maailmas nn nr. 10 peal mängiv pallur ei pea märgatavalt palju kaitsetööd tegema, aga meie ei küüdi veel selle nn maailma tasemele.

Ehh, ikka olen näinud. Aga võiks ju nüüd, kus nooremad ja tehnilisemad mängijad peale tulevad, taktikat natuke ründavamaks muuta. Vähemalt keskmise tasemega koondiste vastu. Sellega olen nõus, et maailmaklassist võistkondade vastu peab Eesti rohkem kaitsvam olema ja sellest tulenevalt ka nr 10 kaitsetööd tegema. Aga selliste vastaste vastu, nagu Albaania võiks ju nr 10 ründavam olla.

PraS
29.04.04, 17:09

Niiet:

--------oper--------

terja--kink--smirnov
(lindpere)

Ma küsin sinult nüüd:

Ehh, ikka olen näinud. Aga võiks ju nüüd, kus nooremad ja tehnilisemad mängijad peale tulevad, taktikat natuke ründavamaks muuta. Vähemalt keskmise tasemega koondiste vastu. Sellega olen nõus, et maailmaklassist võistkondade vastu peab Eesti rohkem kaitsvam olema ja sellest tulenevalt ka nr 10 kaitsetööd tegema. Aga selliste vastaste vastu, nagu Albaania võiks ju nr 10 ründavam olla.

et see nr 10 saaks ründavam olla peab eesti koondisel ka vähe domineerivam keskväli olema. Võtame kasvõi Reimi, kes on juba 10a. saanud rahvausvahelisi mänge, ei julge ikka palliga midagi teha. Tuleb lihtsalt oodata ja loota, et meie keskväljavõlurid saaksid siit liigast ära ja nende tase tõuseks.

malagar
29.04.04, 17:18
Eesti koondises ei pea number 10 tingimata kaitsetööd tegema . Probleem on selles,e tviimasel ajal on seal pidevalt mänginud Meelis Rooba , kes peale kaitse suurt muud ei teegi .Ja vaikselt arenedes peaks see number 10 koht lõpuks ikka ründajaks saama meil.

ethan
29.04.04, 17:42

Eesti koondises ei pea number 10 tingimata kaitsetööd tegema . Probleem on selles,e tviimasel ajal on seal pidevalt mänginud Meelis Rooba , kes peale kaitse suurt muud ei teegi .Ja vaikselt arenedes peaks see number 10 koht lõpuks ikka ründajaks saama meil.

viimane lause on sulatõsi, perspektiivile mõtlema panev lause. praegu aga on Rooba nr. 10 kohal häid mänge teinud ning imho pole Rooba koht mitte äärel, kuhu teda aastaid on püütud sobitada (nagu ka Reinumäe aeg-ajalt ja aasta eest ka Annistet), vaid keskel... ka 6 ning 8. Just viimased kaks, kuna ta on kaitsva orientatsiooniga ning hea löögiga. Viimast on vaja just, et mängu tasakaalustada. Eile kasutati teda äärel ning põhimõtteliselt mitte ükski kiirrünnak ei läinud lõpuni läbi parema ääre, vaid Jääger või Rooba peatas selle kinni ning mängis keskele. Smirnov polnud eile selgelt mänguks valmis ning jäi kahvatuks. Viikmäel oli tegelikult oma 3-4 võimalust, tühja-värava-situatsioon oli 100% võimalus, Operil oli samuti mängu algul (siis kui eestlased veel unelesid) 100% võimalus, kuid lõi väga mööda, nagu mitmel teiselgi korral. Mida tahaks näha on see, et mängitaks rohkem tagasi, püütaks palliga kindlalt ümber käia (panite tähele kui külmavereliselt Stepanov mängis?) ning mängitaks julgelt tagasi mängida. Praegu on nii, et kui vastane peale tuleb, söödetakse kas pikalt kiiresti ette või mängitakse mööda ning sealt jätkub natuke paanitsev põgenemine taga ajama hakanud vastase eest, millele järgneb jälle kiirustatud rünnak ning tõenäoliselt valesööt. Eile oli näha, et nii mõnelgi on tegelikult tehnikat olemas küll, kuid pole eriti antud julgust seda otsustusvõimeliselt kasutada.

Unise esimese poolaja kohta (elavneti nii umbes 35. minuti paiku) seletas ilmselt õieti Aaro Mõttus öeldes, et keskväljal Reim ja Rähn alles leidsid koostööd, kaitse pidas ju hästi. Albaania värav tuli eestlaste ainsa eksimuse läbi kaitses, neil 1-2 väga head võimalust kokku oligi. Siiski, Aliaj magas imho maha Jääger, kuna tal polnud suurt põhjust nii palju keskele nihkuda, et Roobagi juba paremkaitsja kohale jõudis. Igaljuhul, paremalt eksiti tol juhul.

Tegelikult on väga palju veel öelda ning mõtteid on tohutult aga lihtsalt ei jõua kõike kirjutada.

Tihane
30.04.04, 00:56
Originally posted by ethan
Siiski, Aliaj magas imho maha Jääger, kuna tal polnud suurt põhjust nii palju keskele nihkuda, et Roobagi juba paremkaitsja kohale jõudis. Igaljuhul, paremalt eksiti tol juhul.

Tegelikult on väga palju veel öelda ning mõtteid on tohutult aga lihtsalt ei jõua kõike kirjutada.

kusjuures sellest parema ääre eksimusest rääkides, siis videreportaashi vaadates jäi silma, et vasaku ääre klavan oli väga madalal .. keskkaitse ja rooba olid kõrgemal ..

ehk mida ma öelda tahan, on see, et kaitse võis üritada offsaiti korraldada, aga klavan ei pannud tähele.

Seda, kes tegelikult ja kui raskelt eksis oskab vast kõige adekvaatsemalt öelda ainult Arno, sest tema dikteerib, kuidas mängima peab ning tema jaoks on need vead palju selgemad.

vaikiv mees
30.04.04, 10:39
Originally posted by ethan

viimane lause on sulatõsi

on küll

Mida tahaks näha on see, et mängitaks rohkem tagasi, püütaks palliga kindlalt ümber käia (panite tähele kui külmavereliselt Stepanov mängis?) ning mängitaks julgelt tagasi mängida. Praegu on nii, et kui vastane peale tuleb, söödetakse kas pikalt kiiresti ette või mängitakse mööda ning sealt jätkub natuke paanitsev põgenemine taga ajama hakanud vastase eest

ei, absoluutselt mitte.. seda palli v-vahile tagasiajamist, kui pole veel poole platsinigi jõudnud, sai P-Iiri vastu küllalt näha (ja kui Poom pole väravas, järgneb sellele veel \'Kaalma jalamäng\', saad aru, mida ma mõtlen)

nii on

ethan
30.04.04, 15:31
Originally posted by vaikiv mees

seda palli v-vahile tagasiajamist, kui pole veel poole platsinigi jõudnud, sai P-Iiri vastu küllalt näha (ja kui Poom pole väravas, järgneb sellele veel \'Kaalma jalamäng\', saad aru, mida ma mõtlen)

jah, selle väravavahile tagasisöötmisest võib omaette teema lausa teha, aga pidasin silmas sellist kaitsjate ja poolkaitsjate vahelist söödumängu, soovitavalt keskelt, et saada keskväli enda kontrolli alla. Ega Albaania vastu ei tulnud vaat et ühtki võimalust selliselt, et oleks mängitud kaitsjate ja poolikute vahel ning siis kombinatsiooniga palli alla viinud. kõik olid sellised poolkiirrünnakud või kiirrünnakud enamasti läbi ääre, kusjuures lõpuni liikus ainult vasak äär, kuna Rooba, nagu ma eelmises kommentaaris juba ütlesin, pole sprindimees. Albaania näiteks mängis väga ilusti keskväljal, kuni kusagil 35 minuti kandis eestlased üles ärkasid, selle agaga, et albaanlased ei suutnud kastis midagi luua.

Amadeus
05.05.04, 15:18
Sportnet.ee\'s on yleval Shotlaste koosseis mänguks eestiga.

Epic
05.05.04, 15:38
Väravavahid: Paul Gallacher (Dundee United), Craig Gordon (Hearts), Scott Shearer (Coventry City).

Kaitsjad: Gary Caldwell (Hibernian), Steven Caldwell (Newcastle United), Stephen Crainey (Southampton), Christian Dailly (West Ham), Malcolm Mackay (Norwich), Jackie McNamara (Celtic), David McNamee (Livingston), Steven Pressley (Hearts) ja Andy Webster (Hearts).

Poolkaitsjad: Colin Cameron (Wolverhampton Wanderers), Peter Canero (Leicester City), Darren Fletcher (Manchester United), Gary Holt (Norwich), Stephen Pearson (Celtic) ja Nigel Quashie (Portsmouth).

Ründajad: Stephen Crawford (Dunfermline Athletic), Paul Dickov (Leicester City), Andy Gray (Sheffield United), Kevin Kyle (Sunderland), James McFadden (Everton), Kenny Miller (Wolverhampton Wanderers), Steven Thompson (Rangers).

Täitsa asjalik koosseis :)

mcnamara
05.05.04, 16:19
Originally posted by Epic

Seda on nüüd vast palju öeldud. Silma peal tasub hoida kolmel mehel peamiselt (kui nad muidugi ka platsile tulevad): Fletcher, McFadden ja Thompson. Darren Fletcherit muidugi eriti tahaks näha, noormees tegi FA karika poolfinaalis Arsenali vastu imelise mängu ning ehk on tegemist isegi tulevase superstaariga. Oi, kuidas shotlastel ühtki sellist vaja läheks.

fitti
05.05.04, 16:23
Originally posted by mcnamara

Silma peal tasub hoida kolmel mehel peamiselt (kui nad muidugi ka platsile tulevad): Fletcher, McFadden ja Thompson.

ja pearson

eston maravilha
05.05.04, 16:44

Andy Gray

shotlastel ründajatega nii peenike pihus, vanameister ka koondisse kutsutud;)

nimh
05.05.04, 17:26
Palju neid koondises on, kes viimasel mängul Eestiga osalesid?

eston maravilha
05.05.04, 18:00
ilma kontrollimata pakuks et cameron ja mcnamara

ethan
05.05.04, 19:05
Ma arvan, et ka Dailly on Eesti vastu mänginud. Kontrollimata siis.

edit: Promotioni playoffide tõttu jäävad eemale ilmselt nii Dailly, Kevin Kyle kui ka Poom.

ROOTSI KUNN
06.05.04, 13:41
Mind ,ausalt öeldes ,üldse ei huvita ,kes seal Shoti koondises meie vasu platsile jooksevad. Mind huvitab see ,et Eesti võidaks ja et ei juhtuks see nagu juhtus mängus P-Iirimaa vastu . Siis olid ka kõik Briti jalgpallispetsid siin seletamas ,kui sitt meeskond see on. Kui üks või teine shotlane ei tule siia siis on see nende probleem ja meie võidu väärtust ei vähenda. Aga selle mängu võidame niikuinii!!!:P

ertz
06.05.04, 13:52
uih kui kahju et meil pole Poomile võrdväärset asendajat:(

Stinger
11.05.04, 17:06
Teab keegi, palju piletid Soti ja Taani mängule maksavad?

realmadridfan
11.05.04, 17:13
150, 200 ja 250 eesti raha, vastavalt sektoritele siis.:)

vaikiv mees
17.05.04, 00:37
Originally posted by nimh

Palju neid koondises on, kes viimasel mängul Eestiga osalesid?

ega Eesti rohkem pole vist Shotiga m2nginud, kui \'ainult\' 3 valiktsyklis 6x...
viimati \'99 sept n2gi nende koosseis O.Reimi j2rgi v2lja>
Sullivan-Weir,Hendry,Dailly-A.Johnston(N.McCann),Burley,Durrant,B.Ferguson,Col lins,Davidson-Hutchison,Dodds

varem on vist ka McNamara m2nginud

Ott
17.05.04, 14:24
Homme, kell 18:00 (saates Eetriterror) võidab üks õigesti vastanutest 2 piletit Eesti - Taani mängule. Põhjus, miks ma seda siin ütlen on see, et netiraadiol niikuinii väga vähe kuulajaid, seega võimalus võita suur ;)
www.24x7.ee

Strike11
18.05.04, 12:29
Poom peaks ka nüüd ikkagi platsile jooksma, sest peale kahte tõrjutut penaltit kukkusid nad ikkagi välja ja mängivad järgmisel aastal I div.

nimh
18.05.04, 16:52
Originally posted by Strike11

Poom peaks ka nüüd ikkagi platsile jooksma, sest peale kahte tõrjutut penaltit kukkusid nad ikkagi välja ja mängivad järgmisel aastal I div.
pole halba heata

Amadeus
20.05.04, 10:24
Flora kodukal on meeste valik shoti ja taani mänguks kah juba väljas

ROOTSI KUNN
20.05.04, 11:59
Taani koondisesse on pääsenud ka Brian Priske -Operi klubikaaslane Aalborgi päevilt.

ethan
20.05.04, 19:21
SL Õhtuleht teatas juba, et Kruglov ja Bärengrub on koondisse saanud. Koondisenimekirja ei näe kusagil. Mis värk on?

edit: Postimees Online teatas koondise koosseisu, fcflora.ee siiani mitte. 2 debütanti on koondises ning Teever, Kink, Smirnov ja teised haibiobjektid samuti kaasatud.

skint
20.05.04, 20:02
BBC-s (http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/internationals/3731351.stm) on koosseis juba pikemat aega üleval...

Amadeus
20.05.04, 21:43
Aga samas jällegi Levadia selle aasta v6tme mängijat Vassiljevit ei ole. On Dmitrjev, kes enamasti Levadias vahetusest mängu tuleb ja Teever, kes kah viimasel ajal vahetusest sekkunud. Kruglov on kyll 6igustatud valik , sest on Levadias ka sel aastal asendamatu olnud. Mängides vajadusel kaitsest ryndeni välja.
Kysimus ka et miks on Reinumäe taas valikus. Ta ei ole isegi Flora eest piisavalt mänguaega saanud. Bärengrub vähemalt oma klubis on kindlalt p6hitegija.

ROOTSI KUNN
21.05.04, 08:18
Eilses karikafinaalis sai Kruglov vigastada ja ei tea ,kas ta koondise eest mängida saab.
Teever tuli sisse esimese poolaja lõpus ja ausalt öeldes midagi eriti ohtlikku teha ei suutnud ,kuigi oli aktiivne. Levadia poolel paistiski silma Vassiljev ja kohati ka Voskoboinikov. Smirnov mängis esimesel poolajal võitluslikult ,kuid teisel poolajal oli näha ,et tahtmisest jääb puudu. Mulle igatahes ükski koondise kandidaat erilist muljet ei avaldanud.

ROOTSI KUNN
24.05.04, 15:34
Taani mängu vilistavad hollandlased!!!! Loodetavasti on Arno nenedega eelnevalt mõned Tallinna lõbumajad läbi sõitnud:D :D No umbes sama moodi nagu meie viimane kord Amsterdamis käisime.....:kaval:

ethan
24.05.04, 23:43
Vassiljev sai koondisse, Dmitrijev ja Kruglov vigastusega väljas.

lume
25.05.04, 13:26
Sportnetist: \"Teisipäeval, 25. mail taandas Eesti koondise peatreener Arno Pijpers mängudeks Šotimaa ja Taaniga rahvuskoondisesse kutsutud FC Levadia poolkaitsja Konstantin Vassiljevi, sest mängija esitas intervjuus SL Õhtulehele rahvuskoondist ja koondisekaaslaseid halvustavaid kommentaare.\"

Mis ta siis rääkis?
Krt, see on küll suur kaotus koondisele, nägin juba unes kuidas 10000 fänni laulab \"On ainult üks Konstantin Vassiljev\"......

Stinger
25.05.04, 13:45
«Raske öelda, kas ootasin seda kutset. Praktika on näidanud, et alati ei kutsuta koondisse parimaid,»
«Ega ma ausalt öeldes eriti usu, et Šotimaa või Taani vastu väljakule pääsen. Võib vist öelda küll nii, et mind kutsuti lihtsalt kutsumise pärast.»
ütles teisipäevases SL Õhtulehes hiljuti koondisesse nimetatud Vassiljev.

Wingback
25.05.04, 13:48
«Raske öelda, kas ootasin seda kutset. Praktika on näidanud, et alati ei kutsuta koondisse parimaid.»

Mina olen Maailm ja teised on tolm ? :kratsti:

Martin
25.05.04, 13:51
Praktika mitte ainult ei näidanud seda vaid näitab kogu aeg endiselt, muidugi mängija võiks oma suu kinni hoida. Nüüd vaja treeneri juurde minna ja öelda, et meedia ei saanud sittagi aru. Välismaa tavaline praktika.

fitti
25.05.04, 14:00
«Raske öelda, kas ootasin seda kutset. Praktika on näidanud, et alati ei kutsuta koondisse parimaid.»

see ju näitab, et ta ise ei pea end parimaks ehk koondise kutse vääriliseks?
või seda, et ta kutsuti koondisesse, kuna ta kuulub \'miite parimate\' sekka?
lammas. lõuad pidada ja edasi teenida, mitte leheveergudel habiseda.

mjkk
25.05.04, 15:22
Kurat, alguses lootsin ma väljakul näha Dmitrijevi, siis Vassiljevi, aga nüüd tuleb leppida ikka vanahea Kristal-Reimiga vist....:sega6:

yheksa
25.05.04, 15:30
Aga äkki näed hoopis Rähni :)

mcnamara
25.05.04, 15:33
Selline lugu Shotimaa kohta:
Christian Dailly, Stephen Crainey, Colin Cameron, Paul Dickov, Andy Gray, Peter Canero and Steven Thompson were all missing when the squad assembled.
Ühtegi neist me niisiis Tallinnas ei näe. Peale selle on Stephen Pearsoni osalemine kahtlane ja Kevin Kyle Eesti vastu ei mängi.
Mnjah, vähemalt Darren Fletcherit on veel lootust näha...

mjkk
25.05.04, 15:34
Originally posted by yheksa
Aga äkki näed hoopis Rähni :)
Mine hullu tea. Aga võttes aluseks Pijpersi varasemaid otsuseid tuleb Rähnipoiss mängu viimaseks 10-15 minutiks. Ja selle ajaga ei suuda sa suurt sittagi. Eriti kui ta ründajaks tuuakse, nagu Põhja-Iirimaa vastu (vist oli nii). :myts7:

yheksa
25.05.04, 15:50
Originally posted by Magpie
Mine hullu tea. Aga võttes aluseks Pijpersi varasemaid otsuseid tuleb Rähnipoiss mängu viimaseks 10-15 minutiks. Ja selle ajaga ei suuda sa suurt sittagi. Eriti kui ta ründajaks tuuakse, nagu Põhja-Iirimaa vastu (vist oli nii). :myts7:

Oot. Sa albaania mängul magasid vöi lihtsalt keeldud tunnistamast, et Ränh oli terve mängu platsil?

mjkk
25.05.04, 15:56
Originally posted by yheksa
Oot. Sa albaania mängul magasid vöi lihtsalt keeldud tunnistamast, et Ränh oli terve mängu platsil?
Ma olin Ungaris ;)

Mitte et see minu teadmatuse välja vabandaks... lugesin ju ikka. Oh rumalat mind. Siis jääb üle vaid loota, et ta uuesti mängu saaks :)

Selline lugu Shotimaa kohta:
Christian Dailly, Stephen Crainey, Colin Cameron, Paul Dickov, Andy Gray, Peter Canero and Steven Thompson were all missing when the squad assembled.
Ühtegi neist me niisiis Tallinnas ei näe. Peale selle on Stephen Pearsoni osalemine kahtlane ja Kevin Kyle Eesti vastu ei mängi.
Mnjah, vähemalt Darren Fletcherit on veel lootust näha...

Ka Soccernetis nüüd uudis (http://www.soccernet.ee/news.php?id=6634) selle kohta. Jama lugu, nö. staarmängijatest saame oma silmaga näha siis vaid Fletcherit, nagu mcnamara juba mainis, McFaddenit ja õige magusaid väravaid Inglismaal löönud Millerit, kui ma nüüd ei eksi. Ära ei tasu unustada ka Jackie McNamarad, isiklikust huvist kohtame sel hooajal Newcastle\'ist lahkunud Caldwelli vendasid ja Brian Kerri...

dreyd
25.05.04, 16:12
pelgalt tuginedes Albaania mängule, peaks Rähni järjekordne start olema põhis loogiliste protsesside lõpptulem.

ROOTSI KUNN
26.05.04, 09:30
Eile õhtul linna peal kolades sai ka Nimetast läbi astutud,kus shotlased ohtralt juba pidutsesid ja laulsid siis tuli mõte ,et võiks Jalgpallihaigla tribüünil pesitsevale Eesti rukkilille armyle ka midagi meelde tuletada ,et meid kohe mängu alguses maha ei karjutaks.:)
1. Kõigepealt hakkame sellest pihta ,et kui diktor tutvustab mängijaid ja ütleb tema eesnime siis karjume meie kõik kooris perekonnanime.
2. Teine tähtis laul on loomulikult hümn -sõnad kõigil pähe õppida
3. Edasi aga läheb raskeks ,sest meil pole lauldavate laulude järjekord absoluutselt paika pandud ja vahest on nii ,et isegi JH-tribüünil lauldakse korraga kolme erinevat laulu.
Võiks alustada ehk ,,Hommikul ,kui tõuseb päikene...
4.Edasi võiks laulda ,,Shoti on pasa ... või siis Shotid saavad kotid...:P selle mõtlesin küll ise välja aga ehk läheb loosi.
5.Sealt edasi ,,Me usume ,me usume,me usume Eestisse.. ja sealt edasi Eesti ,suru shoti vastu muru.
6. Viimasel aja on väga hästi läinud ka tuntud lauluviis ,,Laa,la,la laa Eesti(seda lauldakse siis tõusvas ja langevas toonis ) igatahes üle ilma tuntud vutiviis.
7. Ära ei tohi muidugi unustada ka igihaljaid,, Väike notsu,, jne.:D
Kokkuvõttes on muidugi fakt ,et seelikukandjad meile laulude ja lippudega kohta näitavad :deemon: Aga proovima peab.

kyps
26.05.04, 10:41
2. Teine tähtis laul on loomulikult hümn -sõnad kõigil pähe õppida
3. Edasi aga läheb raskeks ,sest meil pole lauldavate laulude järjekord absoluutselt paika pandud ja vahest on nii ,et isegi JH-tribüünil lauldakse korraga kolme erinevat laulu.

2. punkti kohta seda veel, et palun kuulake orkestrit kah, mitte ärge röökige nii kõvasti ja kiiresti kui jõuate. Albaania mängul toimunu oli ikka suht-koht porno.

3. punkti üheks lahenduseks on see, et trummimehed kogunevad enamvähem fännitribüüni keskele kokku. Kui seal ka korralik aktiivne laulualustaja juures, siis ilmselt kõik saavad aru, mis laulujuppi parasjagu laulda tuleb.

Poborsky
26.05.04, 15:52
Mina arvan, et probleemi lahendus peitub Otis, kes tuleb täpselt tribüüni keskele lükata/tõmmata. Tal on raudselt kõvim hääl ja peab ka viisi - endine RAMi poistekoori poiss ikkagi:)

rauno
26.05.04, 18:31
ma loodan et Kunn jõudis suure trummi Arenale toimetada ja otsin omme oti ülesse,kui ta kõrvale mahun;)

ugla
26.05.04, 20:33
Nonii , hakkab pihta jälle. Poom vigastatud. (http://www.fcflora.ee/index.php?idb=uudised&selected=6df65193a97711be953 57aeeb58d10e3) :kurb10:

Peku
26.05.04, 20:56
ja mõlemal roobal pikaajaline vigastus. kuramuse jama küll..:viha:

realmadridfan
26.05.04, 21:02
Ongi hea, muidu see M. Rooba rikuks ainult mängu ära. Ja U. Roobale on õnneks väga hea asendaja olemas - Klavan.:)

Neth
26.05.04, 22:37

Ongi hea,muidu see M. Rooba rikuks ainult mängu ära . Ja U. Roobale on õnneks väga hea asendaja olemas - Klavan.:)

Targa mehe, tark jutt, äkki täpsustad ka, nimelt kuidas see Meelis Rooba selle mängu ära siis rikub ka?
Aga jah, kahju ta muidugi on, kui Poomi väravasuul olema ei saa, kuid samas oleme ennegi mitmeid kordi sellises olukorras olnud (kus \"Tibu\" puuri saata tuleb) ja ilmselt oleme ka tulevikus.

skint
26.05.04, 22:40

Ongi hea, muidu see M. Rooba rikuks ainult mängu ära. Ja U. Roobale on õnneks väga hea asendaja olemas - Klavan.:)

TMV, kuidas Meelis Rooba ainuisikuliselt suudaks mängu ära rikkuda?? Ja kui Urmas oleks terve, saaks Klavan oma oskusi poolikus näidata.. ah!

Nojaa jõuti ette...

realmadridfan
27.05.04, 00:02
Selles mõttes, et ta ei ole eriti osav...

mjkk
27.05.04, 02:16
Nii. Sai siis täna mõlemal treeningul ära käidud. Põhimõtteliselt kogu info olemas siin (http://www.soccernet.ee/news.php?id=6647) koos pildigaleriide ja avakoosseisuga.

Pijpers mängis treeningul põhirivistust teise koosseisu vastu. Terehhov on paremal, Lindpere vasakul, Viikmäe mängib üksi ees, Oper nö. toetab teda seljatagant. Ja Rähn alustab. Heas hoos näis olevat Klavan...

treeningmängu lõpus pani Pijpers äärtele Saharovi ja Kinki, loodetavasti saab homme toimuma vaid teine vahetus, sest saharov oli küll pask mis pask minu arust.

Kahju et Poomiga nii läks, mees ise oli väga löödud ja silmnähtavalt väsinud.

Šotlaste treeningul olid kohal kõik BBC-d, Skysportsid jne.jne. miskid 20 ajakirjanikku+20 fotograafi, ühesõnaga on nad korraliku kamba meediategelinskeid kaasa sealt vedanud.

ja et keegi homme oma häält ei hoiaks - ikka täiest kõrist, sest muidu lauldakse meid lihtsalt üle!!!!

:hüppenöör

dreyd
27.05.04, 08:39

Pijpers mängis treeningul põhirivistust teise koosseisu vastu. Terehhov on paremal, Lindpere vasakul, Viikmäe mängib üksi ees, Oper nö. toetab teda seljatagant. Ja Rähn alustab. Heas hoos näis olevat Klavan...

Terja paremal ? Kindel?

ertz
27.05.04, 11:09
minu meelest on suht hüva koosseis, kust on suure kaotusena ainult Poom puudu... Jääger saab Piiroja asendamisega kindlasti hakkama! selles mõttes ka siin eelkõnelejatega nõus, et Roobad ei peaks kindlasti põhikoosseisu kuuluma, kuna nendest on paremaid mehi olemas... just Klavan vasakkaitsjana ja äärele näiteks Terja, Lindpere, Kink :doh: :doh: :doh:

Hughes
27.05.04, 11:12
kas keegi võiks öelda, kui palju maksab pilet eesti-soti mängule

mjkk
27.05.04, 11:13
Originally posted by dreyd
Terja paremal ? Kindel?
Treeningul oli ta paremal ja suht. kindel, et ta seal ka täna tegutseb. :P

mjkk
27.05.04, 11:19
Originally posted by Hughes
150, 200 või 250. ;)

mcnamara
27.05.04, 11:38
Veel mõned Shotimaad puudutavad uudised, mida pole siin veel teatatud (kui kahtlemata igal pool mujal):
Jackie McNamara - va nimekaim - ei sõitnud üldse kohale ja Shotimaa kapten on täna õhtul 20-aastane Darren Fletcher. Nigel Quashie, kunagine Inglismaa B-koondise mängija, pidavat ka täna Shoti eest väljakule jooksma. Päris hullud lood.

Red Devil
27.05.04, 11:54

Originally posted by Hughes
150, 200 või 250. ;)

150.- pidid vist otsas olema.

Tanua
27.05.04, 22:05
Samal ajal kui Eesti koondis peab ilusat kohtumist tallinnas šotlaste vastu,on üllatuslikult läinud Saksamaa Malta vastu juba 18ndaks mindiks 2:0 ette Michael Ballacki kollidest!!!!!!!!:P :P

EDIT:Nüüd juba 4-0:D :D

Aramis
27.05.04, 23:13
Originally posted by fazzoletti

Samal ajal kui Eesti koondis peab ilusat kohtumist tallinnas šotlaste vastu,on üllatuslikult läinud Saksamaa Malta vastu juba 18ndaks mindiks 2:0 ette Michael Ballacki kollidest!!!!!!!!:P :P

EDIT:Nüüd juba 4-0:D :D

Mis üllatuslikult??? Ja mis ta siia Eesti asjasse puutub?

Marduk
27.05.04, 23:21
Yhes6naga, ei midagi muud kui TOKS-TOKS!!! Kurat kyll!:viha:

vaikiv mees
28.05.04, 00:23
ehh..krt kyll,
2.poolaja m2ngupildi j2rgi (m2ngu algusest ei tahaks r22kida) v22rinuks Eesti viiki,
kokkuv6ttes oli reaalseid v2ravav6imalusi isegi v6rdselt, kuigi Viikm2el oli raskusi palli tabamisega
(kas t6esti oli shotlastel probleeme vastupidavusega? Fletcher domineeris keskv2lja muidugi, eriti 1.p-ajal),
Arno taktikast ma aru ei saa, seekord oli tema tulekust alates juurutatud 433 (4231,451-kuidas soovite) nurka visatud ja m2ngiti selgelt 4-4-2,
kuna Reim&R2hn abistasid siis p6hil. kaitset, j2igi keskv2li sel ajal meiepoolt tyhjaks..
ja Terja paremal?? (nagu luureandmed juba vihjasid) milleks? palli 1.p-ajal sinna niikuinii ei antud ( kui ta palli sai, tulid muidugi ka ohtlikud rynnakud)

mjkk
28.05.04, 01:28
Tänase toreda, kuigi kurvalt lõppenud päeva punktiks on see uudis (http://www.soccernet.ee/news.php?id=6656) - kahjuks mitte väljamõeldis. :(

skint
28.05.04, 03:34
Võib-olla ei ole ma küll hetkel kõige adekvaatsem inimene mängu kommenteerima, aga ikkagi tahaks öelda, et 2. poolaja alguse põhjal vähemalt kuulus see mäng meile. Esimene poolaeg oli üsnagi nõrk, kui mitte öelda masendav... Rähni ei hakkaks ma siinkohal ikkagi juba põhimõtteliselt süüdistama, sest üldiselt oli tema mäng üsnagi korralik ju!!

PS. Miks oli lõpus vajs sisse tuua \"tervislike\" (Pärnu) eluviisidega Ott Reinumäe??

PPS. Miks on ETV kavas vahepeal selline olukord:
12:38 Tänane kava
15:03 Tänane kava
Miks ei võiks seal kuskil vahel olla mängu kordus??? Mõttetu.... Nüüd peab ikkagi tükk aega ootama, enne kui televiisorist (videolt) mängu asjalikumalt vaadata saaks!

Martin
28.05.04, 06:30
Sotimaa B-koondise vastu päris hea tulemus. Pole viga midagi, oleks palju hullemini võinud minna.

Marduk
28.05.04, 07:36
Nyyd, kui 88 on 2ra magatud ja m6tlemine natuke kainem v6ib 8elda, et minu arvates on Eesti m2ng viimases 2 m2ngus ilus olnud. Kuid 2 asja mis silma on j22nud:
1) Me ei l88 oma v2ravaid 2ra!
2) Meil tekib selline 1 vale s88t/n6rk hetk ja sellest tuleb kindel v2rav.

Ja Arno algkooseisud panevad ikka imestma kyll!

Edson
28.05.04, 08:42
Šotimaa oli lihtsalt parem, mängijad olid tehnilisemad ja tugevamad. Enamik kahevõitlusi võitis ikka šotlane. Ja isegi meie keskkaitse, keda oleme harjunud kõiki või peaaegu kõiki palle võitmas, kaotas seekord ohtlikult palju õhuvõitlusi. Nojah, Jääger oli oma peajagu lühem ka kui seelikukandjate ründaja. Egas seal kedagi kiita polegi, Tibu tegi mõned peris kenad tõrjed, Kink tegi natuke nalja oma tantsuga ja vsjoo. Aga rahvast oli staadionil üpris palju ja õhkkond oli mõnus. Hääl on ära.

Matis
28.05.04, 08:53
Tegelikult oli Šotimaal rohkem võimalusi, kui Eestil, kuid Tibu näitas maailmaklassi (välja arvatud väljalöögid). Tugevalt esinesid Viikmäe, Terehhov, Klavan, Oper, Allas.:D Normaalselt tegutsesid Rähn ja Reim. Natuke pettumust valmistas Stepanov, kuid ega iga mäng ka ei suuda kõrgklassi näidata.
Kuni seelikukandjate väravani oli mul tunne ja ka ilmselt teistel, et mäng lõppeb väravateta või Eesti koksab ikka mõne võimaluse ära. Kuid pärast väravat oli šokk tugev. Taktikat ei suudetutgi ründavamaks teha.:oih:

ertz
28.05.04, 09:59
oijah, tulemusega ei saa rahul olla aga mänguga isegi saaks nagu kusagil 60-70% ulatuses... miks me siis väravaid ei löönud? minu meelest Opi ja Viikmäe olid mõlemad kuidagi lahjad... eriti Operilt ootaks rohkem aga ta vist ka \"ikkagi inimene\" :)

ja üks asi mis veel silma paistis - ei minda löögile, ei otsita löögivõimalust... kurat jooneni jõudes võiks ikka juba vaadata et kuidas peale saaks lajatada... hea löök või rikoshett vms ja olekski koll... nad tahtsid aga ikka alasse sisse murda muudkui...

klavani tegutsemisega võis jälle rahule jääda ja see on suurim lohutus... kui mees nüüd veel järgmistes mängudes ka sama kindlat mängu näitaks oleks suvel kindlalt leping taskus... ajax või psv oleks muidugi hiilgavad klubid kuhu minna ;)
see mees veel tulevikus mängib maailma tippklubis!

üldiselt ei olegi kedagi jälle maha teha, mehed mängisid kõik normaalselt aga väsisid teisel poolajal lihtsalt ära... ju siis shotlaste füüsis oli parem... :doh:

krt taanlastele võiks ikkagi põske panna, kuigi suht võimatuna see hetkel tundub... :oih:

vähemalt Tibut ei pelga sellise esituse järel vist keegi enam Eesti väravas näha! :D

futbolidipaul
28.05.04, 10:11
Originally posted by erts

vähemalt Tibut ei pelga sellise esituse järel vist keegi enam Eesti väravas näha! :D

mina pole teda kunagi pelanud:doh:

Leivo-Tigu Vimb
28.05.04, 10:16
Kurb tulemus, aga mäng ja õhkkond oli täitsa kena. Väikese joppamisega võinuks isegi võita. Suurim üllataja oli Kaalma, tema oli ehk ainus, kes suutis end ületada. Negatiivse poole pealt jäid silma PEAPALLID!! Kuidas need shotlased nüüd õhuvõitluses nii üle olid? Piirojat oleks olnud hädasti vaja. Kaitses oli minu arust parim Stepanov, teiseks ehk Klavan. Allase äär oli kehvem. Teine häda oli keskväli - polnud head vahendajat kaitse ja ründe vahel. Oper ootas sööte ja lõpus Kink ootas, aga asi ei liikunud eriti. Rähn oli kehvake. Ka Reim polnud enam kuigi hea (vähemalt kogemused), äärel oli parim Terehhov. Kes meil sinna keskväljale üldse panna oleks? Kuidas on Smirnoviga, on tal veel kaua audis? Kas Vassiljev oleks midagi juurde andnud? Operil polnud hea päev, aga ta oli siiski parem Viikmäest. Tulevikule mõeldes tasuks tõesti hakata Kinki ees proovima...

Mida siis Taani mänguks muuta? Ega vist väga palju mänguruumi pole...

räim
28.05.04, 11:57
kinki võiks tõesti ees proovida

ja aru ma ei saa miks suhteliselt suur arv inimesi pärast mängu püstiseistes aplodeeris.
kas me peale igat kaotust plaksutame või oli see koondise poolt nii hea mäng et esitust kiita??. minu arvates mitte

oku
28.05.04, 12:28
Häält absoluutselt ei ole :D
Suur kartus, et me Shotlastele nii pallplatsil, kui ka laulmises masendavalt alla jääme, ei õigustanud ennast kuidagi :)
Ja minu suur kummardus jalgpallifännide ees - peale selle, et te staadionil imelist õhkkonda suutsite hoida, oli ka väga meeldiv kogeda, kuidas su maha kukkunud telefon kenasti läbi mitmekümne kätepaari sinuni tagasi jõudis, kuigi keegi ei teadnud, et see sinu oma on:baibai:

fitti
28.05.04, 12:42
guardian (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,1226605,00.html) ei näinud meil erilist santsu. põhimõtteliselt jagan nende arvamust.

ilms
28.05.04, 12:58
mulle meeldis see, et taavi rähn üritas kõiki peapalle jalaga maha võtta

futbolidipaul
28.05.04, 13:03
krt ei taha küll paraleeli tõmmata, aga nagu mul üks tuttav ütles Wes Browni kohta (ei tahaks nõustuda küll), et ta läheb meile alati ühe värava maksma, nii tuleb ka vist öelda Rähni kohta, et tehku nii huvitavat mängu kui tahes, ikkagi läheb ta meile värava maksma.

Matis
28.05.04, 13:04
Originally posted by fittibaldi

guardian (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,1226605,00.html) ei näinud meil erilist santsu. põhimõtteliselt jagan nende arvamust.
Muideks eestlaste vahetuspingil istus Guardiani sõnade kohaselt ka Grub, keda küll me peaks tundma Alo Bärengrubi nime all.:naer3:

futbolidipaul
28.05.04, 13:16
ahjaa. seda ka, et ilus oli vaadata, kuidas Klavan Fletcheri kinni võttis:õnnelik:

pauhep
28.05.04, 13:57
ja r2hni n2htigi.mitte eritit hea valik ma kardan.lindpere v6ix ka juba midagi n2itama hakata mudu olen t2ielikult kingi poolt seal vasakus 22res.mees v2hemalt oskab m2ngida aga mida teeb lindpere ainult kobistab ja ei m2ngi kellestki m66da.:viha:

skint
28.05.04, 14:19
Ohhoo, mis uskumatu lugu, nüüd nägin ka värava paremini ära. Sõbrad šotlased selle nimelt üles riputanud.

McFaddeni värav (http://www.thehandofgod.co.uk/0405-estonia-mcfadden-01.avi) - save target as ja peaks olemas olema...

Hea mäng ja korralik löök noorelt Evertoni ründajalt, meie kaitse oli loomulikult krobeline. Ka pärast Rähna eksimust oleks võinud kaitse parem olla...

Kui aga rääkida laulmisest ja nii, siis minule igatahes tundus, et niimoodi küll hümni laulda ei saa... seal kus mina seisin, oli asi ikka vääääga kole. Tempo oli nii mööda, et paha-paha. Üldmuljest ei oska siiski midagi rääkida, aga 6. sektor, kus mina olin peab küll tulevikus asja parandama. Vanasti tuli hümn justkui paremini välja või olen ma ses seisukohas üksi?

Mitu suuremat trummi fännitribüünil oli? 2-3 vist? Nagu tavaliselt, läks ka nüüd mitmeid kordi sassi see, kus mida laulda... Trummimehi selles küll süüdistada ei maksaks, sest nende töö ei ole eriti kiiduväärt, aga parandamisruumi (sünkroniseerimisruumi) jagub neilegi. Peamine on aga see, et seni kuni meil veel šotlaslikku üksmeelsust laulmises pole, peaks väheke iga fänn jälgima, millega tegeleb suurem mass.... Muidu on ikka nii, et pool tribüüni laulab ühte lugu, teise poole otsmine mees alustab aga midagi muud ja asi jälle tuksis.

Aga mulle vähemalt tundub, et asi on liikumas paremuse suunas, tegime eile päris korralikult lärmi ja seda, et šotlased meid täitsa üle laulnud oleks vist küll väita ei saa! On minuga ühel nõul ka peatribüüni keskel vms istunud inimesed?

Wingback
28.05.04, 14:31
Panen ka siia kirja mõningad oma mõtted:
Tulgu, mis tuleb, aga Tarmo Kink\'i tuleb puhtründajana proovida. Kasvõi ainult vahetusest mingi pool tundi, aga olen veendunud, et see on katsetamist väärt. Siiani näeme pidevalt, kuidas noormees naudib üks-üks olukordi, kus ehk ainsaks väljapääsuks on vastasest mööda triblamine. Praegu on nii, et eduka vastase üle mängimise korral järgneb kas hea sööt või terav tsenderdus keskele, aga see-eest ees Viikmäe kohal mängides võiks selle tulemusena järgneda ilus värav. :)
Kindlasti leidub ka põhjuseid, miks teda sinna ei ole mõtet panna. Võib-olla peamäng ja jõulisus ei ole praegu tal veel piisavalt head küljed, et ründes edukalt esineda. Lisaks tihtipeale on väga palju olukordi sellised, kus ei ole aega mingeid trikke palliga tegema hakata, vaid kiirelt meeskonnakaaslaselt tulnud sööt kasvõi ühe puutega edukaks pealelöögiks suunata. Arno jaoks pole vist Kink veel piisavalt \"küpse\", et teda juba keskründajana katsetada. Lindpere saab ju ääremängijana suht ilusti hakkama. Las mees teeb kah ühe 90 minutilise mängu vahelduseks.
Klavanit jälgida on lausa lust. Oskab hästi mängu lugeda ning meeskondlikult mängida. Kink jääb selles osas talle alla praegu.
Kui nüüd kuskilt saaks lähiaastatel keskväljale ka mõne noore Klavani, siis vast saaks koondise helgemale tulevikule mõelda. Mina Taavi Rähna võimalikule arenguhüppele lootma ei jää. Mees on selgelt kohmakam ning aeglasem, kui meeskonnakaaslased ning karta on, et nii jääb see ka edaspidi. Selles osas olen küll nõus, et pigem mängitada teda poolkaitses kui kaitses.

jyriöö
28.05.04, 14:31
Originally posted by efafan

McFaddeni värav (http://www.thehandofgod.co.uk/0405-estonia-mcfadden-01.avi) - save target as ja peaks olemas olema...

Videolt vaadates tekib tunne, et Tibu oleks pidanud näpud vahele saama. Täpne löök küll, aga mitte väga tugev. Muidu jah, Šoti teisele koosseisule oleks ikka pidanud paremini vastu saama.

Melwood
28.05.04, 14:49
Originally posted by efafan

Aga mulle vähemalt tundub, et asi on liikumas paremuse suunas, tegime eile päris korralikult lärmi ja seda, et šotlased meid täitsa üle laulnud oleks vist küll väita ei saa! On minuga ühel nõul ka peatribüüni keskel vms istunud inimesed?

Ja-jah, olite küll hästi tublid eile! :arm3: Kui päris aus olla, siis mina suht keskjoone lähedal istununa kuulsin šotlasi üldse ainult kaks korda: hümni ajal ja pärast väravat. Aga võib-olla oli see tingitud ka sellest, et isegi nö lihtrahva sektorites oli eile laulmist ja möllu palju.

mjkk
28.05.04, 15:04
See plaan viia trummid keskele koos häälekamate tegelinskitega oli teostumas, kuni minu selja taga (kuuenda sektori keskel) äkitselt üks vend hakkas oma pilli taguma. Poolajal tegin Raunole ettepaneku see vennike sinna tema juurde kutsuda; mis sellest aga edasi sai, ei tea. Ent teisel poolajal seda trummi enam kosta polnud ja nö. ühine rütm oli kergem tulema.

Mina kui kuuenda sektori vist üks häälekamaid vennikesi (julgen nii öelda) püüdsin viiendas alustatud laule üle tuua, aga vähemalt avapoolajal oli see raske, kuna trumm selja taga pani teist takti vahepeal.

Kolmas asi - õppige laulud selgeks. Veidike hale, kui kogu tribüün paneb kaasa ainult kohtades: Eesti! Eesti! Eesti! Võitle, Eesti, Võitle! Me usume... jne. Ei ole ju raske laulude sõnad üle vaadata. Häälelist võimu peaks iseenesest olema.

Äkki jagaks enne mängu algust miskid lauluraamatud vms? Ehk loll idee, aga teie, kes teil laulud peas pole, lugege kuni pühapäevani vähemalt seda (http://www.jalgpallihaigla.ee/jph_lauluraamat.htm).

Üldiselt oli eilne päev üks vahvamaid kogemusi minu \'jalgpallielus\' mingil veidral ja siiani tuvastamata põhjusel ning kahetsen ilgelt, et afterpartyle ei saanud tulla. Pärast Taani mängu olen seda enam platsis. Ja Tšehhi reisi ootan ka huviga.

:)

Noonik
28.05.04, 15:42
Jap, võiks ikka rohkem laulda mängu ajal. Põhilised olidki eile need hüüdlaused - Võitle Eesti võitle ning Šoti on pasa ja võit on meie oma ...
Jalgpallihaigla peaks tegema väikesed laulikud ja siis sokutama igale fännile.
Ja võiks need pikemad laulud kah laulikutesse trükkida ning tribüünil laulda.
Ma isiklikult laulaks pikki laule mõne aja tagant, kui tosin lühikest laulu.

norsk
28.05.04, 15:44
Täitsa hea mäng oli, eriti esimesed 70 minutit. Lõpu poole paistsid shotlased värskemad, vaatamata sellele, et neil terve pikk hooaeg seljataga. Väga mõnus õhkkond oli eile üle pika aja staadionil.Tööpäev ja hiline algus, a näedsa rahvas tuli kohale ja pold häda midagi! :) Aga õllemüüki tuleb laiendada! :õlu: Passisin 20 minti õllesabas ja jäin teise poolaja algusest ilma.:D
Mängust jäi meelde oodatult kaotatud õhuvõitlus ja suutmatus/tahtmatus kasti joonelt peale lüüa. Ikka mängiti tagasi või äärde, et sealt siis pall kõrge kaarega kasti suunata.Tulemuseks 0. Arusaamatud vahetused Arnolt. Opi oleks pidand välja võtma, ta oli selgelt väsind. Ja Reinumäe - no comments. Mängu parim oli Tibu :r66m7:
Oleks Viikmäe ära löönud... Oleks tädil rattad all...
Kas keegi telekast vaadanutest oskab öelda, kuidas meil shotlaste ülekarjumine kah õnnestus? Ise lärmi sees olles ei jaga seda päris täpselt ära. Minu häälest enne homset küll asja ei saa. Täna juba paar korda sellega pulli saanud!
:D

budu
28.05.04, 15:54
karjumine tasemel parem kui koondise mäng ja rähnalt hiilgav sööt 5+ elagu fännid

futbolidipaul
28.05.04, 16:04
majanduslikel põhjustel mängule ei jõudnud. vea parandan pühapäev, aga niipalju võin öelda, et šotlasi kuulsin alles pärast väravat. Ja ühe korra isegi tundsin laulusõnad ära, mida meie omad laulsite tublilt, aga jah, muidu olin mängus nii kinni, et ei olnud aega isegi kommentaatoreid kuulata

Mikusiku
28.05.04, 16:33
Ühest mehest oli meil suur puudus - Piiroja. Tema oleks saanud küll õhuvõitsluses šotlaste vastu:doh:

vrz
28.05.04, 16:49
Kuni selle eksimuseni, millest värav tuli oli täitsa positiivne mäng, kuigi üht-teist jäi ikka häirima ka. Ei ole nüüd nii suur asjatundja, aga Eesti poolkaitse istub väga taga, kui vastastel pall on ja hakkab alles väga vähe enne oma kaitseliini neid peale võtma. See jättis šotlastele väga palju vaba ruumi keskväljal ja ime, et nad sealt midagi välja võluda ei suutnud. Samas šoti poolkaitse hakkas meile palju varem peale käima ja kuna meie keskpoolikus olid ainult kaitsvad mängijad, siis mängitigi kohe tagasi läbi kaitse või kaotati pall ja rünnakust midagi ei tulnud. Miks ei võiks seda muuta proovida ja üritada samuti vastaste rünnakuid kõrgemalt lõhkuda?

Õhus allajäämine oli ka väga suur, kohavalik tundus ka kohati nii müstiline, et mul tekkis arvamus, et kõrgete pallide puhul oligi plaan vastane, kes seda võtta tahtis, lihtsalt ära blokeerida ja lasta tagumisel vennal see rahulikult jalaga omaks võtta. Ja Jääger jääb keskkaitses Briti saarte võistkondade vastu küll hätta, peapallide osas ta vist kaotas valdava enamuse võitlusi. Muidu tundus ta mäng ka kuidagi ebakindel, aga noh, noor veel ja küll ta areneb ja hetkel kedagi muud ka võtta polnud. Äärekaitse oli täitsa hea meil, nii Klavan kui ka Allas. Ja Kaalma oli kindlasti MOTM Eesti poolt, ei ole teda veel nii hästi mängimas näinud, väga positiivne.

Ja ka minu meelest oleks vaja Kinki ründes proovida, äärel tast eriti kasu pole, ta võib ju vastased seal läbi triblada, aga see ei kujuta veel endast midagi eriti ohtlikku, sest ta peab ju pärast seda ikkagi tsenderdama, samas Viikmäe asemel mängides võib sellele kohe 1-1 olukord järgneda. Minu meelest olekski võinud Kinki vahetusest ründesse tuua ja näiteks Viikmäe äärele lükata, ta on ju Floras kah seda positsiooni mänginud, mis siis, et koondises on seal vaja kaitsvamalt mängida. Reinumäest nüüd äärel küll kasu pole, ta on täpselt nagu Reim ja Rähngi kaitsev keskpoolik ja neist veel nõrgem ka. Eestil oleks hädasti vaja ühte keskpoolikut, kes on võimeline rünnakuid üles võtma ja ohtlikke olukordi looma, muidu on mäng väga ühekülgne ja isegi kui keskpoolkaitse ka üles tõuseb, on nad ikkagi suht kasutud seal.

ethan
28.05.04, 17:38
Minu visioon:

Kui hakati peale käima vastasele, hakkasid kohe ka nemad eksima. Paraku aga käidi peale ainult siis, kui oldi kümnekesi juba omal poolel. Teine asi, miks peale lühikest söödumängu, mis tuleb eestlastel välja küll kui proovida (keegi peaks Rähnile ütlema, et tema viga polnud selles, et ta ette ei löönud, vaid selles, et ta väga kehva söödu andis!), minnakse kohe keskjoonelt tormi edasi? Miks ei püüta rünnakut kombineerides üles võtta kasutades ka teisi peale kaitsjate ja väravavahi? Miks minnakse noorte ja kogenematutega kiiretempolise mänguga kaasa? Ma pole küll üldiselt jalgpallitreener, aga ma leian järjest rohkem taktilisi puudujääke koondise mängus.

erne
28.05.04, 19:53
fännidest veel niipalju et need pasunad on küll väga koledad ja eriti kui neid täitsa umbes puhutakse ega see mingi vormel pole...

Noonik
28.05.04, 20:52
Originally posted by erne

fännidest veel niipalju et need pasunad on küll väga koledad ja eriti kui neid täitsa umbes puhutakse ega see mingi vormel pole...

A sa dirigenti ei oleks tahtnud tribüüni ette.
Igaüks las elab meeskonnale kaasa nii nagu ise tahab.

Peku
28.05.04, 21:02
šoti mäng oli jah täitsa enamvähem. aga pijpers on mures parema ääre pärast ja ausalt öeldes mina ka. et keda taani mängus sinna saata, terehhov ja rooba on väljas. ma ei tea.:oih:

kaupo
29.05.04, 01:15
Nii, nüüd on kired jahtunud, kaks korda videost üle vaadatud ja asjad läbi mõeldud.

Väravavahist - Kaalma mängis korralikult, ehkki eufooriaks pole põhjust. Poom on jätkuvalt parem. Kaalma täitis 90% ulatuses oma kohuse. Eksimised väljalöökidel ja väljajooksud - siin tööd jätkub. Samuti on igas väravas mingi süü väravavahil. Vahel rohkem, vahem vähem. Seekord oli Kaalmal väga vähe süüd, kuid siiski.
Poomi väärtus (peale mängulise paremuse) seisneb kõigepealt kindlustundes, mida Poom kaasmängijaisse sisendab. Olen (olin) ise kaitsja ja tean, milline erinevus on mängida väravavahiga, keda sajaprotsendiliselt usaldad vastukaaluks väravavahiga, keda arvad, et saad usaldada või usaldad 99%. Poom kuulub esimesse, Kaalma teise klassi.

Kaitse - mulle jäi ikka väga arusaamatuks, miks kasutati Allast paremal, aga Jäägrit keskel. Jäägri sobivusest paremkaitsja kohale pole mõtet rääkida, see on juba selge. Allas, sekkudes keskel, sai korralikult hakkama ning peapallide suhtes oleks ta Jäägrit kahtlemata ületanud.
Klavan esitas hea partii. U.Roobast ei olnudki väga puudus, ehkki sel juhul saaks Klavani eeliseid ära kasutada mujal ja minu arust Klavanile sobivamas kohas -poolkaitses. Aga tõsi on, et arengu jätkudes (ja pisukese õnne kaasabil) tuleb Klavanist tegija ka Euroopa klubijalgpallis.
Stepanov - tegi vigu, aga parandas need sama kiiresti (v.a. väravalöögile eelnenud segadus). Õigustab oma positsiooni Venemaa liiga parimate kaitsjate hulgas iga mänguga.
Piirojast oli puudus. Sellest ei saa üle ega ümber.
Poolkaitse - Eesti suurim häda. Reim on oma parimate päevade vari, kuid täidab siiski oma koha enam-vähem ära. Musta tööd teeb mees ikka veel Eesti koondises enim. Tema mantlipärijaks lootsin pikka aega Saharovit, kuid teda mängitatakse järjekindlalt ääres. Kas sel juhul Terehhovi võimalik asendaja tulevikus? Saab näha.
Rähn - suurepärane areng. Eksimusi juhtub, samuti ootamatult nõrk peamäng oma pikkuse kohta, kuid Ukrainas tehakse head tööd. Sealse jalgpalli eripärale mõeldes on ka arusaadav, et Rähni õhuvõitlus pole (erinevalt muudest elementidest) paranenud. Väga loodan, et areng jätkub ja vigastused ei tule kimbutama.
Terehhov - hea, üks mängu parimaid. Samas sekkus võitlusesse vähe. Huvitav tähelepanek muidu nii võitlusliku mängija kohta. Otsis kohta ja võimalusi, rapsis kaitses ja rünnakul - ühesõnaga tubli. Heas vormis Terja on vajalik mängumees Eesti koondises.
Lindpere - raske arvata, miks Lindperet ja eriti tema tehnikat niiväga kiidetakse (mitte ainult selle mängu põhjal vaid üldse). Tal on väga häid omadusi - suurepärane ja jõuline füüsis, võitluslikkus jne. Kuid tehniliselt on ta ehk vaid veidi parem Eesti koondise keskmisest. Samuti on tema nõrk külg mängu \"lugemine\". Pallita ehk mitte, kuid palliga küll. Samas pole ka tema asemele kedagi panna. Kõne alla tuleks Terja viimine vasakule ja Vassiljevi kasutamine paremal, kuid ka see ei pruugi olla parim lahendus.
Oper - mees, kelle koht on ikkagi ründes. Tehnika ja tribling ei ole tema trump. Opil on kiirus. Opil on väravavaist. Tüüpiline \"läbijooksude\" mees. Nägime ju kõik, kuidas Opile tuli läbijooksule vaid üks täpne sööt. Kahju. Aga Oper oli tõesti harvaesinevalt loid ja kurnatud olemisega. Ilmselt on siin rohkem süüdi haigus kui alavorm. Kuid mäletan ka hoopis teistsugust Opit. Sellist, kes lõi Hollandile värava ja andis teise väravani viinud söödu. Sellist, kes jookseb vastase kaitsjast mööda nagu postist.
Reinumäe - tavaline Eesti Meistriliiga keskmik. Miks ta osutub pidevalt koondisesse valituks, on mulle selgusetu.

Rünnak - Viikmäe. Võin kohe öelda, et jutud Viikmäest kui mittevõitluslikust mängijast on selgelt liialdatud. Edasiminek paari aasta tagusega võrreldes on märgatav. Müüt aga püsib. Muidugi on veel arenguruumi, kuid Lindpere-tüüpi mängijaks, kes kohati väga jõulist ja nahaalset mängu harrastab, ei saa Viikmäe kunagi. Tema stiil on totaalselt teistsugune. Ja kahjuks sellise tasemega mängudes ebapiisav.
Olen päri nendega, kes soovivad puhta ründajana näha Tarmo Kinki. Praegu tundub Kinki suurim probleem olevat tema iseloom. Samas peitub selles ka potentsiaal. Ta tahab mängida, iga hinna eest väravaid lüüa ja ainult võit rahuldab tema ego. Tribling ja tehnika, Kinki suurimad plussid, leiavad parimat kasutust ainult puhta ründajana. Ja veel - ma olen näinud Kinki heal löögipositsioonil söötma meeskonnakaaslasele, kes veel paremal kohal. Isetsemises võib teda süüdistada vaid teatud reservatsiooniga.

Treenerist - Arno Pijpers on teinud head tööd, kuid paljude tema otsuste/omadustega on raske nõus olla/harjuda. Paljuräägitud mängijate paigutamine ebasobivatele positsioonidele on üks nendest. Näiteks pidi Rähn minema Ukrainasse, et tema võimetest lõpuks selge pildi saaks. Kinki toppimine äärele on fännide hulgas samuti palju pahameelt esile kutsunud. Pehmendava asjaoluna võib lugeda võib-olla tahtmatust noort ja veel suhteliselt nõrga füüsisega mängijat vastastele lõhkuda anda. Kuid Klavanit ja Jäägrit mängitatakse küll.
Samuti on Pijpersi puhul esile kerkinud suhtlusprobleemid. Vassiljev jäeti kollase ajakirjanduse artikli põhjal koondisest välja. Jäärapäisest Kinkist üritatakse teha vagurat lammast jne. Kas siin näeb ka Pohlaku suunavat kätt, ei oska mina küll öelda.

ugla
29.05.04, 14:37
Niih ,mõned pildid leiate minu kodukalt (http://www.local.ee/ugla)

nimh
29.05.04, 17:24
Kink on siis nõrga füüsisega? mulle jäi senini lugetu põhjal küll teistsugune mulje.

v6hiv66ras
29.05.04, 23:14
Miks Lemsalut pole nendeks mängudeks koondises, kas ei saanud üldse kutset või ise loobus?

gamer
30.05.04, 08:56
lemsalu ei saand mängida, sest tema klubi on esiliigas ja seal ei anta koondisemängudeks vabat päeva

vasak
30.05.04, 13:15
Originally posted by nimh Kink on siis nõrga füüsisega? mulle jäi senini lugetu põhjal küll teistsugune mulje.

Ilmselt on silmas peetud Kinki kui noormängija nõrka füüsist võrreldes täismeestega. Aga suht norm analüüs muidu.

ertz
30.05.04, 17:54
jah, Kink võiks ikka juba nüüd alustada ja mängida kasvõi esimesed 45 min vahelduseks... kui tehakse teoks Opi paremale paigutamise plaan siis oleks ideaalne Kink Viigi taha sokutada, tagumise ründaja kohale... Lindpere siis ilmselt jätkaks vasakul... aga eks paistab, koosseis peaks kohe-kohe selguma...:D

ertz
30.05.04, 18:01
Niisiis:
Martin Kaalma, Teet Allas, Andrei Stepanov, Enar Jääger, Ragnar Klavan, Taavi Rähn, Ott Reinumäe, Martin Reim, Kristen Viikmäe, Vjatsheslav Zahovaiko, Joel Lindpere

julgen küll kahleda Reinumäe algkooseisu lülitamise osas:kaval: aga no loodame et mees tõestab vastupidist...

ja no Opi ilmselt tuuakse lõpus sisse, loodame et mees meid samamoodi päästab nagu kunagi Kanada vastu :D

või parem loodame, et ei olegi vaja \"päästa\"... et oleme ise äkki ees :D

jah, ilmselt! ;)

gamer
30.05.04, 18:04
krt see zahhovaiko sinna pannakse ja reinumäe. paremaid polegi? pijpers võiks tõesti kinki kasutada keskründajana ükskord natuke kauem kui 10 min, ahjaa kas pijpersil üldse uus leping tehtud, ise ootaks küll treenerivahetust pikkisilmi

ertz
30.05.04, 20:53
krt ja peab tõesti ütlema et need kaks (Zahovaiko ja Reinumäe) olid esimese p.a viletsaimad.... Arno, ole nüüd mees ja too Kink sisse! :)

Mikusiku
30.05.04, 21:53
2:2:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:
Suurepärane:) :) :) :) :)
Kaks korda tuldi kaotusseisust välja. Hea mäng jälle Eesti poolt. Eriti hea oli Tibu:silm4:

Juveman
30.05.04, 21:57
Emotsioonid on praegu nii laes, et rakse on end kirjeldada!!!!!

Igatahes Uskumatu, imeline, suuurepärane, ajalooline jne jne jne :r66m7: :jump1:

Lindpere värav 5+, lihtsalt oivaline värav..olgugi et rikošetist :naer5:

Olgu,aeg vererõhk taas normi piiridesse saada!!!

Samas nagu väidab Eurosport.com-->
Estonia 2 - 2 Denmark

Viikmae 75’
Lemsalu 90’

Tomasson 27’
Perez 79’

mmlaw
30.05.04, 22:12
Originally posted by zidane_5

2:2:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:
Kaks korda tuldi kaotusseisust välja. Hea mäng jälle Eesti poolt. Eriti hea oli Tibu:silm4:

Mis kuradi hea mäng?? Lihtsalt joppas kuna Taani ei viitsind mängida. Ja miks see kuradi Paipers üldse vahetusi ei tee, tra oleks siis mingi mõisa peale mäng.

Eikki
30.05.04, 22:21
Originally posted by mmlaw

Originally posted by zidane_5

Mis kuradi hea mäng?? Lihtsalt joppas kuna Taani ei viitsind mängida. Ja miks see kuradi Paipers üldse vahetusi ei tee, tra oleks siis mingi mõisa peale mäng.

Täiesti liitun eeskõnelejaga.. Jummala mõttetu mäng ja mõlemad meie väravad tulid kaitsjate puudutustest... Krt seda Viikmäed sinna topitakse kui ta sittagi seal ees ei tee... Meeletu hulk pallikaotusi ja siis kui ründama saadakse siis puudub idee mida palliga edasi tehakse....

Kas tõesti eestis mängivad ainult need palli kes välismaal on ja Flora süsteemist tulnud???

käbi
30.05.04, 22:22
See ajaski vihaseks, et Pampers midagi ette ei võtnud. Taani vahetas juba neljanda mehe puhkama ja Pampersi ainuke vahetus oli ebaõnnestunud vahetus Reinumäe Saharov. Mängu järgi oli halb partii, ryndeliin ja keskväli ja yldse mängu ylesehitus keskpoolikust edasi annab ikka tugevasti veel soovida. Klavan ja Allas sobiksid rohkem ettepoole kui Rähn ja Zahhovaiko või Reinumäe ja Saharov ning Viikmäe, kaitsesse eestlase ikka leiaks. Ma pole suur Tarmo Kinki fänn aga mängu lõpus kui seis on 1-2 võiks ju proovida Viikmäe asemele kah, mitte sinna äärde koguaeg, ääres ju Lindpere mängib kyll. Tulemus oli suurepärane arvestades seda et hinnet hea rohkem kui neljale mängijale anda ei saaks.

Silver
30.05.04, 22:22
Lõppseisuga olen rahul, Kaalmaga olen samuti ülimalt rahul, kuid mängupilt... Täitsa positiivne on vaadata, et nüüd saime vähemalt viigi kätte. Samas joppas ja kuidas. See viimane värav oli lihtsalt kingitus. Taanlased olid üle ning, kui samast klassist vastastega mänge veel tuleks ning need võõrsil oleks, siis tuleks tore saun.

Mis käib samuti pinda on koosseis. Ei lahe, et Reinumäe ja Viikmäe võimalusi saavad, aga pingil on ka teisi mängijaid. Reinumäe algkooseisu panemine on küll viimane. Sellistes kohtumistes tuleks testida ka teisi mängijaid. Ma arvan, et Kingil on palju öelda, kuid mida ta ütleb, kui mängu saab 10 minutit enne lõppu. Samas oli müsteerium Sassi väljavahetamine. Ta oli minu meelest väga tasemel. Vähemalt üritas. Aga, mida siin ikka vinguda, midagi see ei muudaks. Pijpers teab ise, mida teeb. Loodame, et on tulevikus ka tulemusi. Samas ei saa iial teada, mis oleks saanud, kui mõne vahetusvenna sisse tuua, kes pole enne ennast näidata saanud..

Sõpruskohtumised on mängijate testimiseks, mitte mõisapeale mängimiseks. Loomulikult oleks tore suurriike võita ja/või viigistada, aga ülevaadet see kõikidest mängijatest ei anna.

Lihtsalt minu arvamus, kiitke, laitke maha. Aitäh kuulamast.:lahe:

kaala
30.05.04, 22:26
kui ma nüüd praegu vaatan, siis siin eesti koondis teema all istub kuskil 18 inimest, enamus vahivad vist seda teemat:D nojah, kõik tulevad uurima, mida siis 2-2 viigist taaniga arvatakse

Ramm
30.05.04, 22:29
Point selles et Pohlak vana karvamees,kes ei viitsi oma juukseid kogu elu vist kammida:D surub peale et Florakad oleksid platsil kuna loodab,et keegi jääb silma ja saab lahti oma mängijast ning natuke \"nutsu\" teenida..a krt seda teab..nagunii midagi on mäda..sest Pohlak ei teeniks Kink\'i eest mitte kui halligi ja seepärast näebki et mõttetu mängija koondises kelle eest ei saa midagi:lahe:

taku*
30.05.04, 22:34
Tulemusega olen kah rahul. Kuardi kahju, et kohapeale minna ei saanud:( Minu arvates oleks võinud küll Kinki proovida, noormees on suhteliselt tehniline ja silmailu oleks mängule võibolla natikest juurde toonud. Aga Arno on boss ja teeb mis ise paremaks arvab. Herr Tibu on viimasel ajal olnud müstilises vormis, isegi hüppab ja puha:D Poleks uskund, et sellist Martinit näha saab. Joeli lööki alguses ähmase pilguga vaadates imestasin end poolsurnuks, et mis kuradi nali see on, et mees nii hästi nägi, et Sörensen on väravast väljas ja tõstis puhtalt üle...Kordust vaadates mõikasin, et ikka joppas. Parim mees minuarvates oli Herr Tibu:)

2mSööt3mMööda
30.05.04, 22:37
No sellist joppamist pole ammu näinud :) . Nii mannetut mängu ausalöeldes Taanilt küll ei oodanud. Eriti uimane oli nende poolt esimese poolaja algus. Ei viitsi kõiki mehi siin hinnata aga seda ütleks küll, et Saharov oli üks paras peata kana sealt platsil. Tormas seal ringi nagu oinas ja siis kui söötu anti puterdas palli alati ära ning pidamisega ei olnud tal lood ka kõige paremad. Täiesti õige otsus oli see paanikas \"jalgpallur\" tagasi vahetusmeeste pingile kutsuda. Ja mis puudutab Operi mängutulekut, siis olen suht kindel, et Oper lihtsalt kiheles seal pingi peal ja palus ise ennast mängu saata. TV-s ajas Kaljuver suht mõttetut juttu nagu tavaliselt.

Man of the match - Martin Kaalma

PraS
30.05.04, 22:38
Ahjaa Ramm kuidas õlle maitseb?:õnnelik:

Nüüd siis asjast.

Tulemus on ilus, kuid mäng mida meie eestlased mängisime on kaugel sellest mida mina lõbusalt sooviksin kaeda. Ainukesed mehed kelle mänguga ma rahule jääksin on Zahhovaiko ja Jääger. Slava oli vist ainuke mees kellelt ilma veata palli kätte ei saadud ja Jääger oli meeldivalt külmavereline ja palju kindlam kaitses kui Sotlaste vastu. Nüüd kus Viikmäe juhtus kuidagi pallile ette on hea Arnol Kristenit ette toppida, kuna poisu ju lööb väravaid. Aga mis peamine eestlastel puudub julgus,enesekindlus ja otsustavus.

Head õhtut:)

ertz
30.05.04, 22:39
Jah, oleme ausad - kui poleks Tibu häid tõrjeid siis me ei rõõmustaks praegu selle suht koba viigi üle!!!:doh:

Tulemus küll väga hea, aga mängupilt kesine ja aru ei saa mis krdi asja see Pijpers mõtleb? Miks ei saa Kink mänguaega? Miks pannakse Ott esisse ja miks vahetatakse 10 min mänginud Sass kohe uuesti välja???:oih: :oih: :oih:

Ramm
30.05.04, 22:42

Ahjaa Ramm kuidas õlle maitseb?:õnnelik:

Mis see õlu siia puutub?:sega1: Ma küll ei tea sellest midagi:sega11:

Ramm
30.05.04, 22:43
Originally posted by erts

Jah, oleme ausad - kui poleks Tibu häid tõrjeid siis me ei rõõmustaks praegu selle suht koba viigi üle!!!:doh:

Tulemus küll väga hea, aga mängupilt kesine ja aru ei saa mis krdi asja see Pijpers mõtleb? Miks ei saa Kink mänguaega? Miks pannakse Ott esisse ja miks vahetatakse 10 min mänginud Sass kohe uuesti välja???:oih: :oih: :oih:

Pohlak: Kle pane flora mängijad sisse..võibolla keegi jääb silma siis saaks nuh natuke raha,särki ja värki...;)

kaitz
30.05.04, 23:03
Mäng oli kehv tulemus aga supper,njah Tibu head tõrjed päästsid koondise kaotusest,aint ma ei saa Saharovi vahetusest aru või...:kaval:

vaikiv mees
30.05.04, 23:06
jahah.. (nagu ytleb T.Erilaid;) )
ega m2ngupilt palju Shoti omast erinenud kyll- meie paljukiidetud kaitse pidas kuidagimoodi vastu, seda -nagu korduvalt 8eldud- peamiselt Tibu supert6rjete najal,
rynnakul j2i tihti viimane s88t & pealel88k puudu, ikka hakatakse vastase karistusala joonelt palli tagasi ajama..
esialgu on meeskonnam2ngu veel v2he, peam.standardolukorrad& ind.meisterlikkus (kellel on)- aga noh, (roppu moodi) 6nne peab ka olema:) , seekord oli..

aru ei saa mis krdi asja see Pijpers mõtleb? Miks ei saa Kink mänguaega? Miks pannakse Ott esisse ja miks vahetatakse 10 min mänginud Sass kohe uuesti välja??
nu ega Taki peagi muidugi igas m2ngus platsile saama (aga seda imelikum on, et Reinum2e saab..)
Pijpers, sa ei tea ise ka, keda sa tahad vahetada! -fraas tribyynilt komm-imaks segadust enne vahetust Saharov-Oper
sellest saan ma veel kuidagi aru, situatsioon platsil oli muutunud (1:2), Pijpers j2ttis m6lemad ryndajad vahetamata &ka Lindpere (peale ymberm6tlemist) platsile- mis osutus 6igeks otsuseks

kuni l6pus hakas v2ravaid sadama, oli 2.poolaja k6ige elevusttekitavamaks syndmuseks hoopis kass, kes Eesti v2rava tagant teise nurgalipuni (ja kuna 1 tarkpea otsustas teda pyydma hakata, siis)ka tagasi jooksis

mikc
30.05.04, 23:07
Tra maivõi.
Saime 2-2 viigi-JUHHEI!

Pijpers on sügava nägemispuudega vist, middda trra teeb põhis OTT faking Reinumäe?
Siis vahetusest tuleb sisse teine pullimees Sahharov. Loodetavasti ei pikendata Dickiga lepingut, mingit progressi pole enam toimunud nii.u 2 aastat.
Eestlased ei loonud täna mitte yhtegi võimalust.Kaks poolvõimalust löödi sisse ja see teine oi-oi kui kobaga. Kink mängib üks jalg õhus ka paremini kui Reinu Ott ja Sahharov kokku.
ahjaa, sitt mäng oli.

eika
30.05.04, 23:14
no eestil oli ikka ropult õnne, et sellise mänguga saadi viik kätte. nii kaitses, poolkaitses kui ka rünnakul oli mäng vilets. esimene värav oli eesti kaitse viga. esiteks eksis klavan, kes jooksis pallist mööda. teisena eksis stepanov, kes eksis rängalt kohavalikuga ja kolmandana eksis reim, kes jooksis pohhuilt värava alla, kui oleks pidanud stepanovile appi minema. tomassonil polnud mingit raskust pall sealt sisse toimetada. eesti vastuvärav oli täielik juhus. viikmäe kuidagi juhuslikult sai selle palli sisse. teglikult oli see allaselt väga hea tsenderdus. see tuletas meelde aegu kui eesti sai ainsad väravad kristali antud standardolukordadest... teine värav taanlaste poolt oli ka eesti kaitse viga. viimane värav oli päris ilus, kuigi juhuslik. operilt hea sööt linperele, kes ootas õige aja ära ja tegi hea löögi. sörensenil oli ikka päris sitt päev, mõlemad löögid olid päris tõrjutavad.
pijpersi koosseis oli ikka päris kummaline. meeskonna algkoosseisus oli 9 floora ja 2 eksfloora mängijat. ma saan aru miks vassiljev kobisema hakkas. ja pijpers vahetab ka jube hilja. kingi oleks võinud ka platsile tuua, aga see selleks...
tegelikult tekitab see tulemus headmeelt, aga mängupilt oli nigel. see on kindlasti seletatav ka paljude algkoosseisu meeste puudumisega. mina näiteks oleks olnud rohkem rahul, kui eesti oleks hea mängu kaotanud 2:3, kui saada viletsa mänguga 2:2 liiatigi kui see on sõprusmäng, kus punkte ei loeta.

mcnamara
30.05.04, 23:17
Mina jäin Eestiga täna rahule. Võib-olla ka sellepärast, et telekast paistavad asjad pisut teistmoodi, kui kohapeal. Jättis kohati kindlama mulje kui neljapäeval. Ei maksa unustada, et vastas oli hoopis teisest klassist meeskond kui neljapäevane Shotimaa. EM-iks valmistuv koondis oma parimas koosseisus. Eesti oli lapitud, väga lapitud, aga ometi pidas kuidagimoodi. Kaalma on aga tõeline fenomen. Kes oleks võinud uskuda.

Sõim ja süüdistamine ei aita - kui oskused piiratud, üle oma varju ei hüppa. Tublid poisid, kes täna mängisid ja viigi välja võitlesid.

mjkk
30.05.04, 23:28
Sõim ja süüdistamine ei aita - kui oskused piiratud, üle oma varju ei hüppa. Tublid poisid, kes täna mängisid ja viigi välja võitlesid.
Täpselt!

persse see ilm.
persse kriitika.
elame hetkes, sõbrad.
2:2.

:r66m7:

(ja eks homme teeme kaineid järeldusi...)

Loca
30.05.04, 23:32
Originally posted by Juveman

Samas nagu väidab Eurosport.com-->
Estonia 2 - 2 Denmark

Viikmae 75’
Lemsalu 90’

Tomasson 27’
Perez 79’

sellele, et lemsalu värava lõi, on ainult üks seletus: psühhokinees:D

Koondiselt kehv mäng, aga hea tulemus. Ootan põnevusega seda aega, mil eesti ründajad suudavad vastase karistusalas pidevalt täpseid sööte jagada, vastastest palli kaotamata mööda mängida ja väravaid lüüa. Taani jättis oodatust kehvema mulje, lootsin neilt paremat mängu. Kaljuveer teeb edusamme, ta ei loetlegi enam nii tihti mängijate vanuseid ja väravaid.

mikc
30.05.04, 23:47
Originally posted by Loca

Originally posted by Juveman

sellele, et lemsalu värava lõi, on ainult üks seletus: psühhokinees:D

Koondiselt kehv mäng, aga hea tulemus. Ootan põnevusega seda aega, mil eesti ründajad suudavad vastase karistusalas pidevalt täpseid sööte jagada, vastastest palli kaotamata mööda mängida ja väravaid lüüa. Taani jättis oodatust kehvema mulje, lootsin neilt paremat mängu. Kaljuveer teeb edusamme, ta ei loetlegi enam nii tihti mängijate vanuseid ja väravaid.

Pean sind kurvastama ning ütlema,et sellist aega, mil meie ründajad kellegist mööda mägnviad ning täpseid sööte jagavad,ei tulegi.

Premium
31.05.04, 00:04
Mäng polnud suurem asi. Tulemus oli norm.
Pole tavaliselt kriitika inimene, sest leian sitast alati hea üles, aga no teen erandi täna.:doh:
Pole eriline Kingi fänn, aga no kurat kui ees Viikmäe midagi palliga teha ei julge siis pole mingit pointi. Nagu selline üritaja kuluks ära. Zahhovaiko sai vähe palli, aga kui sai siis vähemalt üritas. BTW:Saharovist oli kahju:oih:
Muide klavan mängis suht hästi. Jagas norme sööte ja võitles kuidas jaksas. Kahju et see 1 viga nii otsustab oli.

PS! Tibu peaministriks:D

Wingback
31.05.04, 00:12
Mina jään küll tänasega rahule. :) Viik Taani superkooseisu vastu on ikka täitsa hää tulemus. Mulle jäi igatahes mulje, et taanlased ei viitsinud väga pingutada. Äärmiselt rahulik mängu algus ning ka hiljem nagu ei pingutatud 100%-liselt. Sitta kah, see oli ju vaid sõprusmäng ning meie koondise kooseis üsna logisev kui nii kõlbab öelda. Jääger on oma parimas elemendis ikka paremal äärel. Reinumäe ja Saharov jooksevad siiski küllalt uisapäisa ringi. Nad on ja jäävad veel pikemaks ajaks vaid asendusmeesteks. Kuna mängu tempo oli aeglasem võrreldes eelmise kohtumisega, siis jõudis ka Rähn täitsa normaalselt oma kohal tegutseda. Kaalmaad pole vajagi kommenteerida: - he is the Man of the Match. Reaktsioonikiirus on tal paremigi kui Poomil ?...ärge näkku lööge.
Mis siin ikka pikalt seletada: Taanlased vaevalt muretsevad selle pärast, et täna vaid viik tuli ning meie puhul oli juba ammu aeg, et õnn ka meile naerataks. Meie vastu ju mitmeid mökusid väravaid löödud ! Jalgpallis loevad väravad, vahet pole kas mängija lõi selle jalaga, käega või hoopis ühe kannikapoolega. Kui kohtunik paneb värava kirja, siis pole enam midagi kobiseda.
....ja ma ütlesin, et Lindperel tuleb üks täispikk kohtumine lasta mängida ! :P

Wingback
31.05.04, 00:18
Originally posted by peremees

Pean sind kurvastama ning ütlema,et sellist aega, mil meie ründajad kellegist mööda mägnviad ning täpseid sööte jagavad,ei tulegi.

Palun emigreeru Eestist ! :silm5:

ugla
31.05.04, 01:09
Igatahes - tulemus super !! Lüüa selline värav teisel lisaminutil ... Kellele mäng ei meeldinud , minge palun kommenteerige seda Delfis , mitte siin. Kes kohal oli see sai elamuse.Telekast võib-olla tõesti ei olnud see supermäng aga kurat küll , sellise tulemuse peale ei ole viisakas iniseda. Punkt.

2mSööt3mMööda
31.05.04, 01:38
Kuidas mõista seda, et sportnet.ee väidab et Eesti vs Taani mängul oli 3000 pealtvaatajat aga samal ajal võib lugeda soccernetis, et pealtvaatajaid oli 4800. Kummal on õigus ja kust võetakse nii erinevad andmed? :doh:

PraS
31.05.04, 04:34
Originally posted by daywalker

Kuidas mõista seda, et sportnet.ee väidab et Eesti vs Taani mängul oli 3000 pealtvaatajat aga samal ajal võib lugeda soccernetis, et pealtvaatajaid oli 4800. Kummal on õigus ja kust võetakse nii erinevad andmed? :doh:

Eesti Jalgpalli liidu avaldatud(saadetud) pressiteates on kirjas 4800

Mikusiku
31.05.04, 08:29
Ma ei mõelnud seda päris niimoodi, et Eesti tegi kokkuvõttes hea mängu. Mõtlesin selle all seda, et sisuliselt ainukesed kaks võimalust löödi ka sisse:) Aga tegelikult Eesti ju võitles vähemalt. Sellise klassiga meeskonna vastu mängiti isegi hästi:õnnelik:

Marduk
31.05.04, 08:54
Jah Tibu peaministriks, Tibu presidendiks! Kui peale Shoti m2ngu m6tlesin: juhtub, siis nyyd n2en, et Poomile on pea v22riline asendus tulemas. Peaasi, et ta taset s2ilitada suudaks.

Noored Klavan ja J22ger, tase omaette. Need poisid on vaja j2rgmise rongiga kuskile v2lismaale saata. Muidu kardan ma, et nende areng j22b toppama.

Nii m6nedki mehed platsil j22vad mu jaoks ikkagi m6istatuseks (R2hn, Sahovaiko, Viikm2e, Reinum2e, Zaharov).

Ylej22nutega v6ib rahule j22da.
Yltse v6ib rahule j22da, viik on super! :D :õnnelik:

mjkk
31.05.04, 09:29
Originally posted by daywalker
* Kui vaatasid mängu kas telekast või kohapealt, pidid aru saama, et seal oli ikka tsipa rohkem kui 3000 inimest.
* Sportneti andemtel käis Eesti-Šotimaa mängu vaatamas 22000 inimest. Oleks see vast tore (http://www.sportnet.ee/uudis.php3?id=57573). :)

SleepWalking
31.05.04, 09:32
* Kui vaatasid mängu kas telekast või kohapealt, pidid aru saama, et seal oli ikka tsipa rohkem kui 3000 inimest.

võibolla olen ma erakordselt rumal, kuid ma küll ei mõista, kuidas sellest peaks aru saama. üle lugeda ei jõudnud, silma järgi hinnates ... paistis pigem 3000.

rohelineKonn
31.05.04, 09:41
mina käin väga harva staadionil. eilne mäng oli erand. nendest ma küll aru ei saa, kes Eesti mängus midagi positiivset leidsid.

võibolla hiljem põhjendan pikemalt, aga lühidalt kokku võttes võib öelda, et seleist asja nagu \"eesti mäng\" ei olnud olemas. kõik mehed täitsid rõõmsalt vastase mängu lõhkuvat rolli, kuid olukorras kus eesti palli sai lõppes igasugune mõtestatud tegevus. põhimõtteliselt võiksid ju erinevate rollide täitjad teada ka seda, kuidas ründavas olukorras käituda. taanlased näiteks teadsid. ja ma ei mõtle ainult seda, et tehnika vihmas alt vedas - see on arusaadav. võibolla on see alati nii ja lihtsalt telekast paistab elu värvilisem.

tulemus oli muidugi super.
eesti parimaks pean klavanit, olgugi, et avavärav tema hingele jääb. oli piisavalt hea ja mis põhiline - käitus mõtestatult.

jyriöö
31.05.04, 09:54
Loomulikult oleks Eesti pidanud Taanit loputama silmad kinni, mängiti ju veel kodus ka! Ma tõesti ei saa aru, miks me kaitsva taktikaga peale läksime. Kui vastaste koosseisu vaadata, siis pole seal ju kedagi põhimõtteliselt: ainult Bundesliga, Premieri, Serie A jne mehed. Mis on nende saavutused? Lähiminevikust ainult MM\'i ja EM finaalturniiridele pääsemine. Olseni käe all on koondise saldo ka muidugi masendav. Kaotusi on vist lausa peaaegu 10. Ja Arno mängijate valik, tramaeivõi. Eestil on ju nii suur baas suurepäraseid mängijaid, kes kohalikus liigas hiilgavad. Ja jälle ei saanud Kink platsile! Mis jama see on? Venemaa keskmiku duubelvõistkonna mängija oleks AC Milani ja Interi kaitsjad ühe jala peal hüpates üle mänginud. Mis kurat toimub, mehed?

Ahjaa, Arno koju, Kulik koondisse!

emme
31.05.04, 10:02
Originally posted by peremees

Küll tuleb. Iga asi omal ajal.

rohelineKonn
31.05.04, 10:07
Originally posted by jyriöö

Loomulikult oleks Eesti pidanud Taanit loputama silmad kinni, mängiti ju veel kodus ka! Ma tõesti ei saa aru, miks me kaitsva taktikaga peale läksime. Kui vastaste koosseisu vaadata, siis pole seal ju kedagi põhimõtteliselt: ainult Bundesliga, Premieri, Serie A jne mehed. Mis on nende saavutused? Lähiminevikust ainult MM\'i ja EM finaalturniiridele pääsemine. Olseni käe all on koondise saldo ka muidugi masendav. Kaotusi on vist lausa peaaegu 10. Ja Arno mängijate valik, tramaeivõi. Eestil on ju nii suur baas suurepäraseid mängijaid, kes kohalikus liigas hiilgavad. Ja jälle ei saanud Kink platsile! Mis jama see on? Venemaa keskmiku duubelvõistkonna mängija oleks AC Milani ja Interi kaitsjad ühe jala peal hüpates üle mänginud. Mis kurat toimub, mehed?

Ahjaa, Arno koju, Kulik koondisse!

eesti suhteline sittus taaniga võrreldes välistab sinu arust vist ka igasuguse mõtestatud tegevuse vastase väljakupoolel. näiteks äärepoolikud peavad rünnakul keskele koonduma ja vastaste selja taha pugema, kuna taanlased on lihtsalt nii head.

jyriöö
31.05.04, 10:10
Vaata, meeskond mängib nii hästi, kui mängida lastakse. Eesti on kehv Taaniga võrreldes. Proovi seda mängu mõtestada palju tahad, tugev vastane teeb sinust nagunii naljanumbri, kelle kallal OMA fännidel peale VIIGILISELT lõppenud matši hea ilkuda.

rohelineKonn
31.05.04, 10:21
see pole ilkumine vaid konstruktiivne kriitika. ega see, et koondis meie OMA on, ei tähenda veel teda pimesi imetlema peaks.

sarnase mängukvaliteediga jätkates ja ehk isegi rahule jäädes, peame me tulevikus tihti kurvastama. taanlaste üleolek on aktsepteeritav, kuid eile oli tasemevahe liiga suur. eriti ilmastikutingimusi arvestades.

Matis
31.05.04, 10:34
Viik oli tore, kuid eestlaste mäng iseenesest tipp küll ei olnud. Mõlemad meile löödud väravad olid puhtalt meie kaitse viga. Tugevamate vastu tekkib mingil hetkel kramp ja ongi kõik.
Kaalma mängis supermängu, kuid ta peaks klubi vahetama. Kui sa ikka nüüd said tõrjuda maailmatugevate (Tomasson ja co) palle, siis Eestis tekkib motivatsioonikriis. Hästi paistsid silma Klavan, Lindpere (peale õnnevärava oli ka muidu aktiivne). Ning siin juba paljukirutud Saharov polnud ka tegelikult hull, kui teda sisse vahetati, siis läks mäng eestlaste poolest aktiivsemaks.
Samas Reinumäe tegi täitsa mõttetu partii. Millegi hulluga hakkama ei saanud, kuid kasu tast ka ei olnud. On paremaid.
Eestlaste väravad. Nagu Sarap ETV-s ütles \"Ühest võimalusest kaks väravat.\" Esimene värav - Allas tsenderdas Viikmäele vastu pead ja oh sa imet vopsaski Sörenseni selja taha. Teine Lindpere värav oli lihtsalt mõnusalt koba, millest sisimas iga mängija unistab. Vähemalt arvan nii.
Taani (olgugi et võttis mängu lõdvalt) on maailmaklass. Vaadake kui täpselt ikka söödetakse. Eestlased armastavad freejazz söödumängu (enamasti) kõik on juhuslik. Kuid tundkem rõõmu viigistki, sest kümne päeva pärast enam te ei mäleta, kuidas need väravad sündisid.

eston maravilha
31.05.04, 10:49

...Lüüa selline värav teisel lisaminutil...

t6esti suurepärane.. löök mis oleks lennanud u. 20 meetrit väravast mööda sai toreda deflektsioon ja lendas sisse yle tasakaalust väljas vv-i.. t6esti hästi sihitud...

ja see kes siin sörenseni kallal ilkus et sitt päev leks pidanud t6rjuma.. esimene koll puhas juhus läks ssse rohkem viikmäe persest kui peast. ja kaitse oleks pidadnud ära lööma.. ja teine oli nagu oli..

UP THE VILLA!!!!

vaikiv mees
31.05.04, 10:54
Originally posted by SleepWalking

võibolla olen ma erakordselt rumal, kuid ma küll ei mõista, kuidas sellest peaks aru saama. üle lugeda ei jõudnud, silma järgi hinnates ... paistis pigem 3000.

mis see täismaja Lillekülas ongi praegu? 8000-9000? enam-vähem pool ikka oli, vast 4000 siis või, Määgpail on õige suurusjärk vist

Mikusiku
31.05.04, 10:59
Krt, ma ei saa teist aru. Kui Eesti oleks kaodand, oleks te siia vinguma tulnud, nüüd aga sai suurepärase tulemuse, vahet ei ole, et väravad olid kobad, aga ikkagi. Võiks nüüd natukenegi rõõmustada:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

martin007
31.05.04, 11:05
Delfist:
Eesti võidab - mölin
Eesti mängib viiki - mölin
Eesti kaotab - mölin

ugla
31.05.04, 11:08
Originally posted by eston#21

...Lüüa selline värav teisel lisaminutil...

t6esti suurepärane.. löök mis oleks lennanud u. 20 meetrit väravast mööda sai toreda deflektsioon ja lendas sisse yle tasakaalust väljas vv-i.. t6esti hästi sihitud...

ja see kes siin sörenseni kallal ilkus et sitt päev leks pidanud t6rjuma.. esimene koll puhas juhus läks ssse rohkem viikmäe persest kui peast. ja kaitse oleks pidadnud ära lööma.. ja teine oli nagu oli..

UP THE VILLA!!!!

Kui värava kohta kirjutasin,polnud videot veel näinud. Aga ükskõik missugune värav lüüakse 2 lisaminutil ja viigistab mängu on SUPER.Mis sa oled nagu tige et Eesti sellise viigi välja mängis ? Et juleti lüüa Sörensenile 2 väravat ? Naljamees...

Martin
31.05.04, 11:14
Mulle meeldis eriti see, et Teever sai 85 minutit väljaku kõrval sooja teha ja lihaseid venitada. Viimased viis minutit seisis aga kahjuks niisama ja seetõttu ei saa päris 90 minutit soendust kirja.

sic

Edit: veel märkusi väljaku kõrvalt teile arutlemiseks
* ühel hetkel läks Kristal ka sooja tegema, kuid pärast kahte edasi-tagasi sörki jalutas tagasi pingile. Huvitav, kas väsis ära?
* Oper tegi sooja umbes 5 minti, siis jäi naeratades Arnole otsa vaatama, pani mingi killu, Arno naeris ja viipas käega, et Opi soendustressi maha võtaks. Huvitav, kas Teeverul puuudub huumorisoon?
* Kui Kink läks sooja tegema, siis suure osa ajast painutasid nad Teeverega koos väljaku nurgas teistest (Opist siis, sest Kristas väsis vist ikka kohe) eemal. Millest nad seal rääkisid?
* Kokku tegid Eestil sooja üldse neli mängijat. Kristalit ja Saharovi ma siinkohal mängijateks ei loe. Ok, Kristalit ehk natuke. 4,5 meest siis. Mitu vahetust tegi kokku Taani ja mitu meest neil kokku sooja tegi?

Mõnuagent 007
31.05.04, 11:29

Aga ükskõik missugune värav lüüakse 2 lisaminutil ja viigistab mängu on SUPER

ma ei saa aru, kuskoahast tuleb see 90+2 minut
kell näitas rõõmsalt mingit 89 sekunditega kui värav löödi ja kohtunik andis üleüldse 1-e lisaminuti :oih:

ugla
31.05.04, 11:33
Heh , see oli minu liialdus mitte mänguprotokoll. Ehk siis kõige viimasel hetkel jne.

mcnamara
31.05.04, 11:35
Originally posted by Martin
* Kokku tegid Eestil sooja üldse neli mängijat. Kristalit ja Saharovi ma siinkohal mängijateks ei loe. Ok, Kristalit ehk natuke. 4,5 meest siis. Mitu vahetust tegi kokku Taani ja mitu meest neil kokku sooja tegi?

Tegelikult ma imestan, et Taani niigi vähe vahetusi tegi. Ja kui tegigi, siis võttis niigi tugevale koosseisule lisaks mängijaid, kes võivad EM-il tublilt mänguaega saada nagu Bogelund ja Sand, samuti Lovenkrands.

Aga nojah Eesti puhul on meil alati ju nii, et mängivad valed mehed. Ka siis, kui nendega väärt tulemus tuleb. Ei üllata.

Martin
31.05.04, 11:39
Aga nojah Eesti puhul on meil alati ju nii, et mängivad valed mehed. Ka siis, kui nendega väärt tulemus tuleb. Ei üllata.
Mehed olid suhteliselt õiged, kuid nii Reinimäe ja Saharov on paremal äärel siiski nagu loodusõnnetus. Eritisee esimene Pärnu Tervise töömesilane, kuigi teine jääb arvatavasti surmani nooreks ja perspektiivikaks. Ründes on Viikmäe ja Zahovaiko vaieldavad - viide 85 minutit sooja teinud sägale ja tema lõpuminutite kaaslasele. Kuid reservatsioonidega.

Tulemus oli muidugi super, kuigi mäng oli nagu oli.

Munk
31.05.04, 12:04
Originally posted by Martin

Mulle meeldis eriti see, et Teever sai 85 minutit väljaku kõrval sooja teha ja lihaseid venitada. Viimased viis minutit seisis aga kahjuks niisama ja seetõttu ei saa päris 90 minutit soendust kirja.

sic

Edit: veel märkusi väljaku kõrvalt teile arutlemiseks
* ühel hetkel läks Kristal ka sooja tegema, kuid pärast kahte edasi-tagasi sörki jalutas tagasi pingile. Huvitav, kas väsis ära?
* Oper tegi sooja umbes 5 minti, siis jäi naeratades Arnole otsa vaatama, pani mingi killu, Arno naeris ja viipas käega, et Opi soendustressi maha võtaks. Huvitav, kas Teeverul puuudub huumorisoon?
* Kui Kink läks sooja tegema, siis suure osa ajast painutasid nad Teeverega koos väljaku nurgas teistest (Opist siis, sest Kristas väsis vist ikka kohe) eemal. Millest nad seal rääkisid?

Kristal tegi sooja igaks juhuks, kui Rähn kergelt viga sai. Kui Rähn mängu jätkas, istus tagasi pingile.
Teever aga soendas end ilmselt selle ajaga juba üle, ning tuleohutuse eesmärgil Arno teda platsile ei saatnudki

eestimees
31.05.04, 13:35
Pijpers idioot ses suhtes et ta ei oska panna väljakule õigeid mehi - reinumäe ja sahharov olid nagu sitahädad seal. Tooks koondisse denis malovi ja pannu kingi vasakule. Arno oskab alai üllatada oma koosseisudega, seal peab arenema. Ning koondisse peaks võtma ikka teisi mehi kes on paremad kui mehed koondises. Sahharov ei tohkis küll koondises olla.

Mikusiku
31.05.04, 13:38
Reinumäe pandi sellepärast sisse, et ta ei ole nii ründav poolik.

SDK
31.05.04, 15:10
Küsimus selline, et mis koondistega Eestil on veel mängimata UEFA liikmetest? 6 oli vist neid? Inglismaa, Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania...

SleepWalking
31.05.04, 15:12
Originally posted by SundanceKid
Küsimus selline, et mis koondistega Eestil on veel mängimata UEFA liikmetest? 6 oli vist neid? Inglismaa, Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania...

kaljuveer nimetas eile veel ka serbia ja montenergrot ning slovakkiat.

norsk
31.05.04, 16:10
No kurat küll! Ja mina otsustasin eile Kraftwerki kasuks... Mitte et kontserdil midagi viga oleks olnud, aga midagi jäi kripeldama. Teinekord olen targem, staadion on ikka see kõige õigem koht. :P