PDA

View Full Version : nimede saamisloost

fitti
19.01.03, 19:20
Kuskilt jäi silma lause, et fännide nimede saamisloost on siin-seal juttu (se oli vist KUNNi teema all), aga kuna see on päris huvitav teema, siis äkki võiks siia paremaid palasid kokku koguda..??

mjkk
19.01.03, 21:46
Mina panin omale alguses nimeks Newcastle, sest Mikk polnud vaba..siis hakkas linna nimi inimestele närvidele käima ja kuigi püüdisn kuidagi omale MIKK vms. sokutada, siis jäin Magpie peale - merihobune otse tõlkes võetud teate küll kust...

Yourself
19.01.03, 22:16
Kui te veel mäletate siis kunagi oli selline lahe:P arvutimäng nagu DUKE NUKEM. Seal tuli minu nimega nii sõbralikult ette
Killed Yourself Hiljem hakkasin ma seda nime ka mujal kasutama ja kuigi mõnede arust see on imelik nimi olen ma seda ikka edasi kasutanud.

rohelineKonn
19.01.03, 23:32
vanasti oli mustamäel tipi ühikate kõrval üliõpilaste \"klubi\", mida küll põhiliselt sööklana kasutati. üliõpilased kutsusid seda kohta Roheliseks Konnaks ja esimestel kursustel sai seal kõvasti napsu võtmas käidud. päeval kui Roheline Konn lammutati löödi selle paiga austajate hinge parandamatu haav. selline kurb lugu niisiis.

-madis-
20.01.03, 00:17
Originally posted by zoolazorts

Originally posted by Magpie
...siis jäin Magpie peale - merihobune otse tõlkes võetud teate küll kust...

kas mitte magpie veel hiljuti inglise keeles harakat ei tähendanud :doh
Lüües lahti targa sõnaraamatu, ütleb see:
magpie- harakas; lobasuu (piltlikult) :D

Jaan
20.01.03, 03:38
Mina v6tsin oma vanaisa nime, eksole.

greenday
20.01.03, 10:39
Mu vanemad panid mulle nimeks Arnold \"Tai\" Kreen. (Isver kui lame nali välja kukkus)

borat
24.01.03, 02:21
Originally posted by greenday

Mu vanemad panid mulle nimeks Arnold \"Tai\" Kreen. (Isver kui lame nali välja kukkus)

Seega mitte just suuremat sorti üllatus...

fitti
02.02.03, 16:09
Mina tirisin kord kaks sõpra (Pealik ja Hyttynen) Wellingtonist pummelungilt ära PÖFFi filmi vaatama. Tshiili film \'Takso kolmele\'. Rääkisin, et maru kihvt lõuna-ameerika gangsta värk, teile kindlasti meeldib (kuigi ise ei teadnud sisust suurt midagi).
Aga film sattus olema kohutav, ainuke naljakas detail oli, kuidas pätid neid Zhiguliga sõidutanud taksojuhti peale uhkeid manöövreid hüsteeriliselt \'Fittipaldiks\' kutsusid. Ja selle põneva kinokülastuse eest premeerisid \'tänulikud\' sõbrad mind sellise nimega.

Edit: õudne, kuidas ma kolm aastat tagasi kirjutasin. Tekst muudetud inimestele arusaadavaks.

Elvis
02.02.03, 18:37
ma panin nime sellepärast, et mulle meeldib Elvise muusika:D

Premium
02.02.03, 22:23
Minu nimi tuleb<---mu lemmik õlle margist! PREMIUMIST loomulikult:õlu: :silm4:

Peku
03.02.03, 20:10
minu hüüdnimi on mul juba esimesest eluaastast.
tegelt passis on mu nimi Eerik aga kuna ma olin vist väiksena väga paks arenes sealt peku kuidagi, ei tea kuidas täpselt. võibolla oli alguses eku :D ei oska öelda

Jyrka
17.01.06, 15:41
Teema üles!

Refieus
17.01.06, 16:21
Amority nimi tuli vist 98.aastal kui oma esimest emaili accounti yahoo\'sse tegin. Oli vaja valida midagi originaalset, samas kordumatut. Terve õhtu istusin dial-upi taga netis ja mõtlesin. Ja välja mõtlesin. Tähenduse sain teada alles 2002 aastal.

Samuti hääldatakse seda valesti rsk :)

Teab keegi veel selle tähendust?

Refieus
17.01.06, 16:22
Algselt postitas mjkk

Mina panin omale alguses nimeks Newcastle, sest Mikk polnud vaba..siis hakkas linna nimi inimestele närvidele käima ja kuigi püüdisn kuidagi omale MIKK vms. sokutada, siis jäin Magpie peale - merihobune otse tõlkes võetud teate küll kust...

Aga said ikka omale midagi muud jälle sokutada :D

sicmic
17.01.06, 16:26
Õige! Teema üles!

Minu nimelugu on küllaltki igav, ehk siis ükspäev purjus sõber ütles mulle miskipärast sicmic ning tollest ajast peale...Viimasel ajal on sellest populaarsem eestikeelne tõlge e. rõvemikk, aga ma eelistan esteetilistel kaalutlustel võõrkeelset varianti.:prill4:

Väga tahaks teada Jyrka nime saamislugu ning vahepealse nimemuutuse tagamaid. Räägi meile, oo iidol ja põlatu ühes kuues!

rohelineKonn
17.01.06, 16:29
uuematele kasutajatele tuletan meelde, et kasutaja Newcastle oli mõnda aega foorumi esitropp (nooffence), keda kõik peksid käte ja jalgadega. peab tunnistama, et ega talle kohanemist ka väga lihtsaks ei tehtud.
nimemuudatusega kadus ka mineviku taak, ning kasutaja ise transformeerus üheks väga lugupeetud foorumi isakeseks.

kummalised on need elu keerdkäigud.

Jyrka
17.01.06, 16:40
Algselt postitas sicmic

Väga tahaks teada Jyrka nime saamislugu ning vahepealse nimemuutuse tagamaid. Räägi meile, oo iidol ja põlatu ühes kuues!

Jyrka tuleb nimest Jürka, sest internetile ei meeldi täpid. :( Igatahes hakati mind Jürkaks kutsuma umbes teises klassis, sest mu hea sõbra isa rääkis igal õhtul kodus oma heast sõbrast Jürkast ja sõber mõtles, et DEEEM mul on ka äge sõber... MA HAKKAN TEDA JÜRKAKS kutsuma. Ja nii ta ongi ja koolivahetused ja värgid pole ka aidanud... Jürka... :(

Ja Moomin tuli sellest, et ohoo muumid on ju ägedad. Ja rohkem tagamaid ei ole...

Daniel
17.01.06, 18:15
Millist nime tahate?
Aga praegune tuleneb päris nimest aga natuke teises versioonis!

vincent
17.01.06, 18:42
Algselt postitas fitti

Mina tirisin kord kaks sõpra (Pealik ja Hyttynen) Wellingtonist pummelungilt ära PÖFFi filmi vaatama. Tshiili film \'Takso kolmele\'. Rääkisin, et maru kihvt lõuna-ameerika gangsta värk, teile kindlasti meeldib (kuigi ise ei teadnud sisust suurt midagi).
Aga film sattus olema kohutav, ainuke naljakas detail oli, kuidas pätid neid Zhiguliga sõidutanud taksojuhti peale uhkeid manöövreid hüsteeriliselt \'Fittipaldiks\' kutsusid. Ja selle põneva kinokülastuse eest premeerisid \'tänulikud\' sõbrad mind sellise nimega.

Edit: õudne, kuidas ma kolm aastat tagasi kirjutasin. Tekst muudetud inimestele arusaadavaks.

Näe kus krdi huvitavaid kokkusattumusi leiab vanadest teemadest :oih: Sattusin nimelt samal seansil Kosmoses viibima ja peab ütlema, et lisaks Fittipaldi-killule oli üks lõbus asi veel - vaadata, kuidas iga kahe minuti tagant keegi enam vastu ei pidanud ja uksest välja leekis :D Minu jaoks läks see linateos siiski kategooriasse \"nii halb, et juba on peaaegu hea\", elu jooksul on oluliselt hullemaidki asju nähtud.

Ja et teemas ka püsida - kes on korragi Pulp Fictionit vaadanud, see mõistab, miks ma omal ajal just seda nime hakkasin erinevates kohtades kasutama.

MihkelPallak
17.01.06, 20:42
Michael Ballacki eestikeelne versioon .

futbolidipaul
17.01.06, 21:50
siis kui ma nime valisin, oli minu hüüdnimi max võetud... kuna see aeg oli futboliidi reklaamimise aeg siis panin esimese poole sealt. paul tuli sellest, et tantsupeo ajal, kui mõni tibi juhtus küsima mu nime ja mul ei olnud huvi, et mind järgmine päev leitaks, siis kasutasin nime paul

Sen
17.01.06, 21:59
Kuidas Rootsi kunn ja Senaator hüüdnimed said (http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=122977&r=3)

Sir. Nuutu
17.01.06, 22:00
Nuutu, kuna kunagi kui sihuke tund nagu enesekaitse oli, ei suutnud õps hääldada mu täis perekonnanime ja nimetas mind nuutuks. Sealt siiis nuutu.

Markko
18.01.06, 03:02
Kuna Eestis on minu andmetel vaid 114 samasugust nime (ehk minu nime), võtsin ma Poissoni jaotuse appi ja arvutasin välja, et vaevalt mõni tõbras soccernetis saab sama nimega olla. Nõnda ma olengi netis sama nimega igal pool

tkkt
18.01.06, 03:03
Ajasin kunagi põhikoolis klassiõele mingit Roosaelevandi juttu ja sealt nagu jõudis ükspäev msn ning edasi juba soccerneti. Kahetsen täiega, et oma nime ära ei patendeerinud.

Noonik
18.01.06, 11:32
Enne minu ja mu sugulase sündi ... meie vanusevahe on kuskil kuu ... niisiis ikka mõeldakse tulevastele lastele nimesid ja vanaema pakkus naljaga pooleks välja nimed Noonius ja Kornelius - minule oleks siis Noonius läinud. Kui kunagi ammu tekkis koju arvuti ja internet, siis oli ikka netis vaja mingit kasutajanime. Nii mul tuligi see Nooniuse nali meelde ja ma hakkasin seda nime kasutama igalpool. Aja jooksul hakkas rahvas kirjades ja jutukates ja mujal mind Noonikuks kutsuma. Nii saigi minust Noonik netis ja viimase paari aasta jooksul on ka reaalsuses mind nii kutsuma hakatud.

Scooter
18.01.06, 12:16
Algselt postitas Roosaelevant
Ajasin kunagi põhikoolis klassiõele mingit Roosaelevandi juttu ja sealt nagu jõudis ükspäev msn ning edasi juba soccerneti. Kahetsen täiega, et oma nime ära ei patendeerinud.
www.roosaelevant.ee (http://www.roosaelevant.ee)

tkkt
18.01.06, 12:51
Algselt postitas Scooter

Algselt postitas Roosaelevant
www.roosaelevant.ee (http://www.roosaelevant.ee)

seda ma mõtlesingi...:(

eestimees
18.01.06, 16:36
eesti+mees = eestimees:lahe: ehtne üks Eesti mees olen

priity
19.01.06, 09:15
Kunagi foorumi algusaegadel kui kasutajanime veel muuta ei saanud, vajutasin kasutajanime trükkides kogemate t ja y korraga (klaviatuuril nad kõrvuti). Ei pannud seda tähele enne kui uuesti oli vaja sisse logida.

arizonic
19.01.06, 10:19
mm.. minu nimi tuli ikka seal pähe, kus kõik maailma parimad mõtted.. WC\'s.. oli arizonast juttu ja siis mõtlesin et lahe nimi, kuid oleks vaja mõelda mingi tegelasenime moodi rohkem.. ja siis sündiski arizonic..

oku
19.01.06, 10:45
oku sõnast okulaar. tegelikult on õige hüüdnimi okuzuna - kuna ma olin kunagi sporti tehes tõelise sumoka mõõtmetega - 189 pikk ja 69 kilo. Mu hüüdnimi on mul muide olnud juba 18 aastat ;)

Nohik
13.11.09, 23:26
Miks valisite sellise kasutajanime? Siin on paar tegelast huvitavate nimedega ja tahaks teada...

Minu oma vist seletust ei vaja.

urmar
13.11.09, 23:29
Miks valisite sellise kasutajanime? Siin on paar tegelast huvitavate nimedega ja tahaks teada...

Minu oma vist seletust ei vaja.

Et oled nohik või kuidas? Möku? :D

Mina oleks valinud Urmase, aga see oli hõivatud.

sziczinche
13.11.09, 23:45
Aga ma ei teagi, ju ta käigupealt kuidagi nimevahetuse ajal tuli, lihtsus ennekõike.

budu
13.11.09, 23:55
Täiesti lambist see budulojus tuli aga peaks vist muutma lihtsalt budukaks kuna paljud on hakanud minu puhul seda lühendit kasutama.

lorenzo
14.11.09, 00:31
minu nime vaimne isa on praeguseks tuntud meediapersoon Tanel Tatter. üle kümne aasta tagasi sai üks pidu Pärnus ühes tollases parimas alternatiivmuusika klubis Roheline Salong korraldatud ja siis oli vaja omale üks dj-nimi plakatile mõelda. ja siis Tanel ütles, et "pane dj Lorenzo!" tol hetkel oli latiinoräpp popp ja eks see nimi olegi nagu mu perekonnanimest tuletatud, kuid latiinopäraselt.

Tõnu Tõukemõnu
14.11.09, 10:24
Minu nimi pikemat seletust ei vaja, kuigi Tõnuga pole mul midagi pistmist, pistan midagi muud kuhugi. Kes teab, see teab.

$$$
14.11.09, 11:01
Ma olen lihtsalt siuke raha boss Mwahahahah:P

Peeter I
14.11.09, 11:41
Sama hästi oleks ma võinud oma kasutajanimeks panna Peeter Saul;). Aga siis tuli pähe Peeter I.

Thugie
14.11.09, 13:17
CS-i ajast, kui sai selline nick mõeldud, Thug siis pätt, -ie tuli lõppu kuidagi ajajooksul sõprade poolt.

Mõnuagent 007
14.11.09, 14:32
Dannar on minu eesnimi, samas oleks ilmselt kasulikum midagi anonüümsemat kastutusse võtta. Näiteks hr. Enneaegne Seemnepurse või midagi säärast.

Jasper
14.11.09, 14:42
Dannar on minu eesnimi, samas oleks ilmselt kasulikum midagi anonüümsemat kastutusse võtta. Näiteks hr. Enneaegne Seemnepurse või midagi säärast.
No seda küll, kuigi ma tegin/käitusin vastupidiselt ... alguses oli username mr.eyebrow, sest trennis peade kokkulöömisest õmmeldi mulle ajutiselt lisakulm. See oli FC Soccerneti trenn ja klubiga liitudes tulin ka siia foorumisse. Aga mingil hetkel mõtlesin, et eelistan, kui minu poole pöördutakse eesnimepidi ja lasin ära muuta.

Mõnuagent 007
14.11.09, 14:47
No seda küll, kuigi mulma tegin käitusin vastupidiselt ... alguses oli username mr.eyebrow, sest trennis peade kokkulöömisest õmmeldi mulle ajutiselt lisakulm. See oli FC Soccerneti trenn ja klubiga liitudes tulin ka siia foorumisse. Aga mingil hetkel mõtlesin, et eelistan, kui minu poole pöördutakse eesnimepidi ja lasin ära muuta.

No Jaspereid on mõnevõrra enam Eestis kui Dannareid:(

fitti
14.11.09, 15:17
Mitu Dannarit Eestis on siis? Uuriva ajakirjanikuna peaksid teadma.

Mõnuagent 007
14.11.09, 16:09
mingi 5 vist.

Maarek
14.11.09, 20:11

mingi 5 vist.

Eesti.ee sedasi väidab küll ;)

Jasper ikka kõvasti popim nimi tõesti. Lausa 106 esindajat, aga jääb nõks alla Maarek nimelisele, keda 132 ;)

xrip55
14.11.09, 20:17
Eesti.ee sedasi väidab küll ;)

Jasper ikka kõvasti popim nimi tõesti. Lausa 106 esindajat, aga jääb nõks alla Maarek nimelisele, keda 132 ;)

Kust kohast seda nimeotsingut sealt saad?

elx
14.11.09, 20:55
logid sisse, kodanikule > Nimede statistika päring

Enda nime saamislugu.. noh, eesnimest tuletatud ja mitte siinse foorumi jaoks. Aeg-ajalt olen muidugi mõelnud nime päris nime vastu vahetada, see niikuinii profiilis kirjas.

Maarek
14.11.09, 20:55
Kust kohast seda nimeotsingut sealt saad?

Vasakul menüüribal Rahvastikuregister all.

Jasper
15.11.09, 10:35
No Jaspereid on mõnevõrra enam Eestis kui Dannareid:(

Jasper > Dannar

präänik
12.12.09, 19:39
Aasta 2007, sõbraga nöökimise käigus kutsuti mind Präänikuks ja külge see mulle jäi. Siiani.
Kui tegelikult aus olla, siis mind väga palju Präänikuks ei kutsuta, rohkem pärisnimest Susanna lühendatud ja muudetud versioone. Präänik on nagu hellitusnimi :D

Aga rääkides hüüdnimedest ja varjunimedest ja särkivärki, siis pokkerimängus kasutan ma pseudonüümi Charlotte Rio. Vot.

plekkpurk
12.12.09, 20:10
mõtlesin endale anonüümset nime välja, et sappi pritsida foorum ja keegi ei saaks teada, kes ma tegelikult olen. ja kuna mul kodus hetkel ühtegi plekkpurki ei olnud , siis eeldasin, et keegi ei oska mind sellise nimega siduda.

Iceman
12.12.09, 20:50
Tavaliselt ma liigun igalpool ringi Iceman'i nimega, aga siia kasutajat tehes mõtlesin, et paneks midagi muud ja siis tuligi siuke mõte, et paneks oma lemmik jalgpalluri eesnime kelleks on David Trezeguet, sellest siis tuligi David.

Horatio
12.12.09, 21:03
Kunagi oli mul siin foorumis kah kasutaja, aga kuna millegi pärast ei saanud tollega postitada (oli ehk lihtsalt väiksemana rumal) jäi see soiku. Kasutaja oli ehk cristiano7 vms sest kui ma praegu erinevaid "Cristiano" kasutajaid vaatasin oli seal 0 postitust ja viimati sees oli to 2007 aasta lõpp.

Pool aastat sai mööda ja tahtsin liiga tulemusi hakata spämmima :D. Kuna siis olid Vapor IVd väga popid otsustasin selle kasutajanime pärast (pole kunagi elus Vapor IV kandnud, ainult ainult Vapor II). Keegi küll ei kutsu mind Vapor või Vapor IV , ent samas olen edaspidigi teinud kasutajaid nimega Vapor IV või VaporTaavi (inspireerituna mu eesnimest).

vaikiv mees
12.12.09, 22:11
kaasfännid ristisid ära
1998 Teplices

orbitaaljaam
07.09.10, 10:48
Ja et teemas ka püsida - kes on korragi Pulp Fictionit vaadanud, see mõistab, miks ma omal ajal just seda nime hakkasin erinevates kohtades kasutama.

mulle viskab nimega vincent selle filmi ette
http://www.youtube.com/v/ph9f2bdW_Eo&feature=related

Jasper
29.08.15, 17:42
mis sorti lapsepõlve trauma tõttu valiks keegi nimeks linnupoja, Linnupoja? #showerthoughts

GoldenEagle
29.08.15, 20:13
GoldenEagle (kaljukotkas) sai valitud, kuna ornitoloogiahuvi tõttu tahtsin mõnd ägedat lindu kasutajanimeks ja kaljukotkas lõi esimesena pähe.

Shaq
29.08.15, 20:52
Shaquille O ` Neal yo, lemmik korvpallur tol ajal yo.

Stok
01.09.15, 12:04
No seda küll, kuigi ma tegin/käitusin vastupidiselt ... alguses oli username mr.eyebrow, sest trennis peade kokkulöömisest õmmeldi mulle ajutiselt lisakulm. See oli FC Soccerneti trenn ja klubiga liitudes tulin ka siia foorumisse. Aga mingil hetkel mõtlesin, et eelistan, kui minu poole pöördutakse eesnimepidi ja lasin ära muuta.

Ja ongi kõik tarvilik ühes postituses koos, et onu Google abiga täisnimi üles leida. :P

Olid kord kaks muda (see arvutimäng internetis, kus tekst keris ekraanil). Eesti suurim ehk Stonia ja Euroopa suurim ehk MUME. Mina mängisin Stoniat (R.I.P.), sõber mängis MUMEt (hingitseb juhtmete abil). Nokkisime siis üksteise kallal umbes nii:
mina: mumekas!
sõber: stoniakas!
mina: mumek!
sõber: stoniak!
mina: mumek!
sõber: stok!

Esimest, teist, kolmandat korda. MÜÜDUD! Oleks võinud ka palju hullemini minna, näiteks on Stonia nimest tuletatud stonaneerima ja stonanist. :D