PDA

View Full Version : Katastroof New Yorgis

Rainman
11.09.01, 15:17
Panin teleka käima ja vaatan CNN-i, BBC ja Euronewsi pealt, et NY World Trade Center on täiega suitsu sees. Esialgse versiooni kohaselt sõitsid sinna sisse kaks reisilennukit :oih: CNN-il on video peal, kuidas teine lennuk lausa sõitis läbi ehitise, ühe torni seest läbi teise. Jube :oih: :( :( :( :oih: :oih: :(

Jyrka
11.09.01, 15:24
terrorsitid kaaperdasid lennuki ja siis tegid enesetapmis misiooni arvan ma

Rainman
11.09.01, 15:37
Bush väitis samuti oma äsjases sõnavõtus, et tegemist on terrorismiaktiga USA vastu. Täiesti uskumatu...

Jyrka
11.09.01, 15:47
WTC
Pentagon
White House
Washingtoni kaubamaja

Jyrka
11.09.01, 15:58
SÕDA:viha: :viha:

eston maravilha
11.09.01, 16:02
http://www.thesun.co.uk/storypics/14023633

eston maravilha
11.09.01, 16:04
ja nüüd kukkus üks neist kokku

jihaaaaa

news just in

kapitooliumis(ameerika riigikogu põhimõtteliselt) toimus plahvatus

Kosk
11.09.01, 16:17
CNN näitab ikka ülilahedaid kaadreid. Palju parem, kui actionfilm.

Jyrka
11.09.01, 16:44
eestieest on tõsine infomees

Jyrka
11.09.01, 16:49
yks on juba alla lastud

Raivo
11.09.01, 16:50
Venemaal läks ju kunagi palju "tuumakohvreid" kaduma. Huvitav kuhu need on saanud? Loodetavasti midagi nii hullu ei tule.

oskarluts
11.09.01, 16:53
appi pentagon põleb, valge maja põleb...appi!!!! appi!!!! kolmas maailmasõda...appi!!!!See oli lahe kui see kokku kukkus wtc!!!Usa kuulutas pakistanile sõja,pakistan salgab juhtunut!!! appi!!

Kosk
11.09.01, 18:52
Kuule lutsupoiss, ära ni palju muretse, meil vaevalt õnnestub näha, kuidas 747 piki Toompead või Teletorni paneb.

eston maravilha
11.09.01, 18:53
jama värk

viimase tunni või kahe jooksul pole midagi uut ja huvitavat juhtunud

Wuppi
11.09.01, 19:21
Teada on et kokku kaaperdati 8 lennukit. Kus on siis 4 lennukit:segadus:?

oskarluts
11.09.01, 19:51
Mingit tuumajaama taheti ka õhku lasta!!!APPI!!!Aga need kes tegid,nägid ikka kõva vaeva!!!Jeee!!!
Kõik saame surma!!!! :viha: :viha: :viha: :viha: :viha: :viha: Ok,lõpetan selle jutu!!!Mulle pole Usa niikuinii kunagi meeldinud!!!Krt võiks veel midagi juhtuda!!!Jama on muidu!!!

eston maravilha
11.09.01, 19:54
need 4 on siis teel erinevate tuumajaamade poole

Wuppi
11.09.01, 20:18
Värsked uudised, et veel 3 lennukit on kaapertatud CNN'i andmetel.

Hellik
12.09.01, 08:43
mul on igatahes väga päevakajaline nick:(

'mayhem'-a state of great confusion and disorder; chaos

erxx
12.09.01, 09:57
Täitsa haige inimese kommentaarid on teil - (loodatate, et veel midagi juhtuks - äge värk:( :( ). Tundub, et te üldse seda jubedust ette kujutada ei suuda ja teile tundub nagu mingi kihvt film käiks. Samas surevad kümned tuhanded inimesed sealsetes õnnetustes. You're really really sick people:( :(

erxx
12.09.01, 10:13
Sa parastad???:( Nujah:oih:

Äkki ma ka parastaksin kui sinu maja rünnataks.

Martin
12.09.01, 10:19
Tegelikult on erinevaid arvamusi päris huvitav kuulda. Endal oli eile öösel arutelu paari inglasest sõbraga, kellaga siis seda värki analüüsisime.

Põhiline oli ikka see, et praegu juhtunu pole mitte mingisugune uudis, kui see poleks juhtunud USA-s või mõnes teises suures Euroopa riigis. Point ikka meedias ja kuidas meedia seda kajastab.

Näitena toodi välja just USA enda pommitamise, mis mõned aastad tagasi toimus - ka Inglismaa ja teised aitasid kaasa, kuid USA oli põhiline. Tolles toredas riigis hävisid samuti hooned ja inimesed said surma jne... kuid kui paljud selle üle kurvastasid? Enamik vangutas pead ainult siis, kui USA lennuk imekombel alla tulistati, kuid tollele maale tehtud kahjude üle ei viitsinud keegi eriti mõelda.

Nüüd tehti midagi sarnast (sest kuidas ütleme eristada terroriakti ja näiteks vastulööki) USA-s ning jama on kohe lahti. Kõik nõuavad verd ja kättemaksu - sama, mis nõuti tolle riigi poolt siis.

Praegu pidutsetakse Palestiinas ning kõik mõistavad nad hukka - kui paljud aga olid rõõmsad jälle USA rünnakute üle paar aastat tagasi?

Asi on just selles, et kuidas neid kahte eristada ning kuhu piir tõmmata. Miks üks neist on hullem ja tähtsam kui teine jne...

Igatahes arutleda saab küll. Eks siis jälgime edasi CNN-i ja BBC-d ning teisi kanaleid ja vaatame, mis juhtuma hakkab.

erxx
12.09.01, 10:31
To eestieest: Ma lihtsalt pole selline, tunnexin su omastele kaasa.

To Martin(s): Terroriakt, mille esmärgiks on mõrvata kümneid(või sadu-)tuhandeid tsiviilisikuid on täielik jubedus ja täiesti põhjendamatu normaalse inimese jaoks. Mis Usa'sse puutub siis mina jälgiksin seda jama ikkag, ükskõik millises demokraatlikus riigis se e toimuks. Mis Usa enda rünnakutesse puutub siis olid need (nato rünnakud), pealegi ei alustanud nemad, vaid seal toimus sõda ennegi. Kuidas sina siis (Jugoslaavias või Iraagi sõda) peatada oleksid üritanud? Njah, mina arvan teisiti igatahes. Ja mingeid sõprussidemeid mul Usa'ga pole, niisama püüan objektiivselt asja üle arutleda. Kui rünnatax Venemaad, mõtleksin samamoodi ma arvan.

Martin
12.09.01, 10:51
Orginally posted by erxx Mis Usa'sse puutub siis mina jälgiksin seda jama ikkag, ükskõik millises demokraatlikus riigis see toimuks.
Vot siin ongi see huvitav vahe - ükskõik millised demokraatlikus riigis. Miks mitte mujal? Tegelikult on see kõik väga huvitav, sest NATO rünnakuid nimetati tolles riigis just ka terroriaktiks! Meie räägime siin Lääne eesmärgist - peatada sõda, kuid unustame samas, et nende mõttemaailm on teistsugune ning meie tegevus tähendab nende jaoks võibolla hoopis midagi muud. Seega võib arvatavasti öelda, et meie näeme asju siiski totaalselt teisiti kui need inimesed seal ning seetõttu on nende jaoks võibolla USA ründamine täpselt seesama kättemaks selle eest, et NATO kedagi ründas või, et keegi kedagi toetas jne...

Igatahes on olukord keeruline.

Sen
12.09.01, 12:06
Orginally posted by oskarluts

Mingit tuumajaama taheti ka õhku lasta!!!APPI!!!Aga need kes tegid,nägid ikka kõva vaeva!!!Jeee!!!
Kõik saame surma!!!! :viha: :viha: :viha: :viha: :viha: :viha: Ok,lõpetan selle jutu!!!Mulle pole Usa niikuinii kunagi meeldinud!!!Krt võiks veel midagi juhtuda!!!Jama on muidu!!!

Tead sa lutsupoiss, ma tahaks suga kokku saada ja täiega pasunasse keerata ja mitte 1 kord!!!
Sama käib ka eestieest kohta!!!

Ma ei saa aru kuidas nii haigeid inimesi olemas on!
Jään ootama vastust millal ma teid natuke õpetada saan.

Mätas
12.09.01, 13:04
Kahju, et põnev värk otsa sai? Tuhanded surnud ja vigastatud on lihtsalt "loomulik kadu"? kui haiged te ikka võite olla? Mul töötas kolm sõpra seal tornis ja üks kõrvalasuvas majas, 3 portugaalast ja üks brasiilane, üks on siiani kadunud, üks haiglas.

Hellik
12.09.01, 13:54
eestieest: sa oled ikka eriline jobu.1999 a. USA õhurünnakud belgradile oli karistusaktsioon jugode agressiooni vastu. Eilne oli aga puhas terrorism

CapitalLooser
12.09.01, 14:21
Kõigile nendele, kes arvavad, et eilne tegu oli \"cool\".
1. See ei ole film.
2. Mitte miski (ka sõjas) ei õigusta tsiviilelanike tapmist.
3. Te nähtavasti ei ole aru saanud inimelu väärtusest.
4. Eilsel teguviisil pole ühtegi õigustust.

Kui te püüate oma sõnavõttudega teisi õrritada, siis valisite selleks väga vale teema.

CapitalLooser
12.09.01, 14:50
Eestieest ja teised samasugused: Kuna sa oled alles nolk, siis võib sulle su sõnavõtud andeks anda. Küll peab aga keegi tõsiselt sinu kasvatamisega tegelema. Üheks kasvatuse vormiks on ka füüsiline karistamine, mis sinu puhul võib väga efektiivne olla. (Nagu sa ütled (karistamise) põhjuse leiab alati.)
Tee endale selgeks, mis on kuritöö ja mis on karistus.
Püüa natuke oma seisukohti ja USA vihkamist põhjendada. See, et USA võttis sõjalistest aktsioonidest osa Iraagis ja Jugoslaavias on väga vale põhjus. Uuri mida Saddami väed tegid Kuveidis ning jugod oma naabervabariikides ning MÕTLE selle üle.
Ja lõpetuseks: püüa peale mootorattahiirte jms ka midagi harivamat vaadata ning ma loodan, et sa ei saa selliseks, kes kellegi solvamise peale püssi/pommi kasutama hakkab.

Raivo
12.09.01, 15:53
Siit leiab mõningaid videosi ja pilte toimunust
http://194.126.124.87/WTC/

Ja tundub, et keegi ikka teadis asjast ette
http://www.minut.ee/article.pl?sid=01/09/11/1813204

priity
12.09.01, 17:09
Kui analooge tõmmata, siis WTC võrduks midagi sellist nagu panna Hansapank, Ühispank, Tallinna Sadam ja Tallinna reisisadama toll Olümpia hotelli kokku ja kukutada siis Saaremaalt Tallinna lendav Boeing selle peale. Efekt oleks sama, sest tuletõrje kõige kõrgemad redelid ulatuvad max 13 korruseni.
Nii et ärge minge kaasa mingisuguste üldteoreetiliste targutustega, et ühe või teise riigi vaatepunktist, etc... Ei Jugos ega ka Iraagis pole ühegi sõjalise aktsiooni käigus antud pihta hotellidele või finantskeskustele. Jugode sildade ja televisioonivõrgu hävitamine on enim, mis tsiviilsihtmärkide vastu ette võetud. Samas võib neid ka sõjalistel eesmärkidel kasutada.
Samuti pole nõus sellega, et kui see oleks juhtunud mujal kui USA-s poleks keegi sellele tähelepanu pühendanud. See, et asi toimus USA-s tähendas vaid seda, et kõik toimus terve maailma silmade all. 10000 ohvriga terroriakt on jube ja shokeeriv ükskõik kus see ka ei toimu.

sicmic
12.09.01, 17:26
päev on juba möödas, kuid ma ei suuda siiani seda uskuda, kusjuures ise käisin veel seal torni otsas eelmisel aastal...päris seff oli...

see, mis tehtud on tehtud ja see on absoluutselt läbimõeldamata ja samuti ei ole absoluutselt arvestatud tagajärgedega, või siis ei hoolita nendest, nagu Gerhard Schröder lausus, on see rünnak kogu tsivilisatsiooni vastu ja iga NORMAALNE riik mõistab sellise käitumise hukka. praegu on minu arust oluline, et USA seda LIIGA suureks ei puhu, sõjaolukorda ja suurt rahvusvahelist kriisi ei ole küll vaja, enne tegutsemist tuleb hoolikalt mõelda, kuna sõjalise aktsiooni korral mõistaksid suurem osa eroooplastest ka nende tegevuse hukka, ka NATO üritab(loodetavasti) sõjaolukorda ja rahvusvahelist kriisi ära hoida.

chilli_bo
12.09.01, 17:40
Orginally posted by priity

Kui analooge tõmmata, siis WTC võrduks midagi sellist nagu panna Hansapank, Ühispank, Tallinna Sadam ja Tallinna reisisadama toll Olümpia hotelli kokku ja kukutada siis Saaremaalt Tallinna lendav Boeing selle peale. Efekt oleks sama, sest tuletõrje kõige kõrgemad redelid ulatuvad max 13 korruseni.

No kule ei ole vist motet sellist jama ka suust valja ajada sest arvatavasti oli eilse paeva kahju kokku suurem kui koik eesti varad kokku.

priity
12.09.01, 17:45
pidasin silmas eesti mastaape

Martin
12.09.01, 19:39
Orginally posted by eriti rumal eestieest Kuulge inimesed nüüd te pingutate küll üle maja väärtus oli 6 miljardit ütleme ülejäänud kahju kusagil 4 miljardit. inimelusi ei saa rahaga hinnata nii , et kui sa siin räägid , et see kahju on suurem kui kõik eesti varad kokku siis sa eksid ikka eriti rängalt
Numbrid on muide dollarites, seega kroonides on summa (sinu oma) praegu umbkaudu 180 miljardit krooni.

Kuigi tegelikult tuleb arvesse majade (kokku kukkus kolm hoonet, mille ühe maksumus oli minu meelest 8 miljardit dollarit) tavaline maksumus, firmadele tehtud kahju, uute majade ehitamine, inimelude korvamatu kahju, moraalne laks jne...

Kogusummad ulatuvad siin triljonitesse...dollaritesse.

wiiner
12.09.01, 21:06
wtc kindlustusfirma boss sai tõenäoliselt infarkti :oih: :( :doh:

Jyrka
12.09.01, 21:08
Nii...
Ühesõnaga...
Ameeriklased korraldasid selle \"katastroofi\" ise et saaks oma uusi tuumarelvi testida mingite araablaste peal.
Ja minu teine versioon
Nii...
Ühesõnaga...
Iisrael korraldas selle lootes et palestiinlased jäävad süüdi ja nad pühitakse maa muna pealt minema.

eston maravilha
12.09.01, 21:18
väga võimalik....

-Loom-
13.09.01, 08:56
njah jube v2rk......eile a4 r22kis igat v2rki

Jaan
14.09.01, 23:20
Jah, head s6brad oskarluts ja teised. Vaatasin, et Teile USA mitte ei meeldi ja kohe t2itsa lahe oli, et keegi "pulli" tegi. Mulle, n2iteks, mitte kohe yldse ei meeldinud. Miks, kysite. Aga sellep2rast, et olin kohas, kus oli suht reaalne oht sattuda rynnaku alla (on praegugi). Ja seega kui tahate siin edasi pl2rtsuda kui tore terrorism on, siis ootaks v2hemalt h2id p6hjendusi. Niisama lolli nalja viskamiseks natuge kehv teema, eksole.

kyps
15.09.01, 14:14
Eile juhtusin siia foorumisse ja ühtäkki märkasin, et seda sama topicut oli vaadatud 666 korda. Uskumatu lihtsalt. Sellest tulenevalt olin sunnitud kõik uued postitused lugemata jätma.

Kas keegi SL-i vaatas? Laupäevases on näha et mingi nägu moodustub tossupilvest.

Yazid
15.09.01, 17:09
Orginally posted by oskarluts

Sellised idioodid ajavad ikka tõsiselt närvi.
Kuradi nolk mõtle ka enne(kui suudad) mida sa räägid!!!:viha:
Sinusugustele tuleks täiega sumpasse panna!:viha:

Martin
16.09.01, 11:53
Kas TEIE suutsite seda ette ennustada:

\"On the 11th day of the 9th month,
Between the 40th and the 41st degree,
In the City of God there will be great thunder,
Two brothers torn apart by Chaos,
while the fortess endures,
the great leader will succumb,
The third big war will begin while the city is burning.\"

- Nostradamus Circa 1554

Midagi ka piiblist:
\'when all the nations on earth unite, including those who are enemies, against a common foe, that will mark the beginning of the end\'.

eston maravilha
17.09.01, 10:08
see nostradamuse jutuke on vale. sest seda pole tema mitte ennustanud. lihtsalt mingi naljahammas pani selle netti ringlema peale eelmise nädala sündmusi.

Yazid
17.09.01, 18:34
Nostradamus ja teised sellised pole iial midagi ette ennustanud!Nad on lihtsalt palju ebamäärast juttu välja ajanud ,mida tänapäeval
tõlgendatakse kuida aga ise tahetakse.
Tulevikku saab prognoosida aind toetudes asjade loomulikule käigule,mitte aga mingitele mõtetustele (sensitiivi võimed,unenäod jms).
Nostradamuse sõnadest võib mida tahes välja lugeda,näiteks seda,et aasta tagasi tabas Euroopat hiiglaslik meteoriit ja...
See kogu jama on analoogne mustlaste ennustamisega peopesalt (ainult raha välja petmine),kust tulevikku kohe kindlasti lugeda ei saa,külla aga minevikku ja olevikku.Näit.kas tegu on naistemehega või käsitöölisega vms.

chilli_bo
18.09.01, 17:08
Jah, selle Nostradamusega on küll niimoodi, et kui midagi traagilist või imelikku juhtub, siis otsitakse ta välja ja ennäe! ongi Nostradamus õieti ennustand. :oih:

karmosakk
24.03.08, 19:25
Jube asi oli.

Jürvi-Hool
24.03.08, 19:27
terrorsitid kaaperdasid lennuki ja siis tegid enesetapmis misiooni arvan ma

kuule mees mis aastas 2001 teed?

Mask
24.03.08, 21:55
kuule mees mis aastas 2001 teed?

Ta kavatseb asja korrata, kui Obama võimule saab.

n-oku
24.03.08, 22:33
Ma arvan, et see on see katastroof, mis juhtus 11 september 2001 New Yorkis, millest siin räägitakse.

sicmic
25.03.08, 01:22
Ma arvan, et see on see katastroof, mis juhtus 11 september 2001 New Yorkis, millest siin räägitakse.

Kuule võib täitsa olla jah.

eston maravilha
25.03.08, 11:00
mis kell on?

mcnamara
25.03.08, 13:00
Mulle küll meeldib seda teemat lugeda. Polnud tollal foorumi liige ja ei teadnudki, et siin siis nii palju tarka juttu kokku kirjutati.
Aitäh viitamast.

yheksa
25.03.08, 13:25
Hetkel on selle sündmuse tulemusena härra US ja A president toonud vaid rohkem häda oma rahvale. 5 aastat sõda ja 4000 surnud ameerika sõdurit (pluss suur hulk teiste riikide sõdureid), riigieelarvelistest kulutustest rääkimata - ja kuhu jõutud on?

eston maravilha
25.03.08, 13:28
sõdurite eesmärk ongi surra

fitti
25.03.08, 13:34
Hetkel on selle sündmuse tulemusena härra US ja A president toonud vaid rohkem häda oma rahvale. 5 aastat sõda ja 4000 surnud ameerika sõdurit (pluss suur hulk teiste riikide sõdureid), riigieelarvelistest kulutustest rääkimata - ja kuhu jõutud on?

Nain-ileven ajas meeriklased ikka kõiksepealt afgaanide põldusid põletama. Sa vist räägid praegu iraagi okupeerimisest.

yheksa
25.03.08, 14:36
Nain-ileven ajas meeriklased ikka kõiksepealt afgaanide põldusid põletama. Sa vist räägid praegu iraagi okupeerimisest.

Jah sedaküll, "süüdistused" esitati küll massihävitusrelvade ja demokraatia puudmisele, aga leiti ju sedagi (ehk et too härra pöösas eesotsas), et Iraak tegi koostööd al Quedaga (või kuidas see õigekiri ongi), mis omakorda viib otsad taas sinna 911 juurde.
Piltlikult öeldes oli Bush hoo sisse saanud seda liikvele läinud rongi oli jube raske peatada. Kui juba, siis juba.

Noja selles Afganistani söjas on lugematu arv tsiviilisikutest ohvreid, mis ilmselgelt pole just teab mis kena fakt. Ma kiire otsimise käigus ei leia palju seal on US ja A sõdureid surnud, aga arvan, et möni ikka.

mcnamara
25.03.08, 14:49
Sõbrad ja vaenlased, unustage Ameerika. Hirm ja õudus on meie ukse all. Äsja lugesin: Tallinna linna raskete ilmastikutingimuste tagajärgede likvideerimise töögrupi liikmed on kõrgendatud valmisolekus.
Mulle paistab, et maailma lõpp on täna lähemal kui eile.

n-oku
25.03.08, 14:54
See on imelik foorum. Algul räägitakse ühest asjast. Ja pärast teisest.

Mask
25.03.08, 15:11
Kes vanat asja meelde tuletab ,sellel silm peast välja.

mcnamara
25.03.08, 15:30
See on imelik foorum. Algul räägitakse ühest asjast. Ja pärast teisest.

Tegelikult on kõik need asjad omavahel seotud. Pisikesed detailid suurest inimkonna vastu suunatud vandenõust.