PDA

View Full Version : Eesti eurolaul 2003 ja Eurovisioon 2003

Devil
26.01.03, 00:37
Eh taas on see aeg käes, kus hakkab pihta ka eurovisiooni karusell. Eelmine aasta IMHO saime täiesti hästi hakkama, eks näeb kuda lätlastel see õnnestub. Täna siis näidati õhtul ETV-st neid eurolugusi ja algas ka publiku lemmiku valimine. Web asub siis aadressil Eesti eurolaul 2003 (http://www.eurolaul.ee), hetkel veel on ta suht valmiv aga kohe kohe peaks ta ka täiesti töövalmis olema. Hetkeseisuga ona minu arvates 5-7 täiesti yheste võimalustega laulu. Eks nende kõigi kallal veel nähakse vaeva ja loodame, et nad neid ikka paremaks muudavad. Eks ma kuulan neid nyyd vähe rohkem ja vaatan milline neist minu soosikuks muutub. Kung-fu tydrukud on loomulikult kenakesed ;)

Artista
26.01.03, 00:43
Kas selle teema jaoks ei peaks olema alasektsioon off-off topic :oih:

Pätu
26.01.03, 01:24
Ainuke lugu mida muusikaks sai nimetada oli Birthday lugu.. muidu toimus tühikargamine.. enamuste lugudega ei saavutaks midagi kuna esinemisvõimed olid lauljatel nagu tapeeditud sigadel, osade lugudest ei saanud aru, üks osa oli täielik perverssus ja ühed lood on liiga lood et sellele hulgale inimestele meeldida kes seda pederastiat (Eurovisiooni) pingsalt vaatavad ;)

-madis-
26.01.03, 02:42
Originally posted by zoolazorts

Kas need hatsakaratsa tüdrukud olid eestlased või mette, esimest korda nägin :P.
Omad, ikke omad.:)
Esmamulje oli üsna kehvapoolne. Mõni pala oli kohe täitsa \"tegija\". Sellegi poolest võib peale mitmekordset kuulamist mõni laul isegi muljet avaldama hakata.

Jaan
26.01.03, 05:15
Ootan seda aega, millal:
1. Saatejuhiks pole ei Marko Reikop ega Romi Erlach.
2. Laululoojate hulgas pole
a) Sven L6hmus
b) Priit Pajusaar
c) Tomi ja Maria Rahula
3. Esitajate hulgas puudub
a) Kadi Toom
b) Koit Toome
4. Kaire Vilgats ei ole nelja loo taustalaulja.
5. L6peb t2iesti p6hjendamatu Eurovisioonihullus Eestis.

Artista
26.01.03, 05:40
Tegelt juhtus hiljuti üks lahe lugu. Hiljuti ühes seltskonnas Bologna kõrtsis istudes sattusin juttu ajama ühe noore britiga (Tottenhami toetaja oli), kes täitsa üllatavalt teatas, et loomulikult teab ta Eurovisiooni ja et see on niii lahe (ta oli muide täitsa kindlalt hetero). Aga siis, kui ma mainisin, et eelmisel aastal toimus kogu üritus Tallinnas, tegi ta suured silmad - et niipalju siis võimsast promoüritusest, mis Eesti kõigile südamesse viis...

mjkk
26.01.03, 13:58
Njaa...ütleks nii, et ülimalt nõrk tase on, kõige nõrgem läbi aegade vist...aga kui peaks välja noppima näiteks kolm lugu (minu arust kolm kõlbulikku oligi...) siis võtaks selle Kadi Toome esimese loo (kui ta lõpuks aru saaks, et pole nii kena käimaks poolpalja persega :D ), siis selle Koit Toome loo ja muidugi omale lemmiku Cliare`s Birthday loo. Seega, nõrk tase, aga samas on ka kõlbulikke lugusid..ootused veel kõrged ei ole - kes teab, äkki saadavad need hindajad mingi kuradi Vanilla Ninja sinna - siis ma juba kellelegi tegin lubaduse, et võtan Venemaa kodakondsuse...

eston maravilha
27.01.03, 00:45
ah et kohe võtad??

täpsusta. ise tahaks ülem-volta kodakondsust

Kosk
27.01.03, 13:36
Ma loodan, et vutikoondisel hakkab EM-il sama hästi minema, kui nendel kehkendikel sellel lauluvõistlusel.

ROOTSI KUNN
27.01.03, 19:46
Ei vaata ega oota midagi. Tobedamat võistlust ei ole minu meelest olemas ,kui Eurovisiooni lauluvõistlus. Me oleme juba nagu põdrad ja muide põtradelt me selle lolluse endale külge saimegi. Mul igatahes täielik savi mitmendaks eesti laul seal jääb. Ausõna.:(

FCB
27.01.03, 20:27
nii -

õige Rootsi Kunn , ok on küll tegelt tobe võistlus, ja sa ütlesid oma arvamuse ilusti välja.

aga teised - hakkate kohe sõimama - täitsa pael küll , kui ei meeldi siis öelge mis on viga , see ei ole ju põhjendus - kuradi vanilla ninjad - ütle mis sulle nende juures ei meeldi , kellegile teisele ütlen et nad on küll eestlased
ja veel seda ka et krdi eesti ühiskond on meil kord juba siuke - põhiline sihtgrupp ükskõik mis müüdavale tootele on u 12-16 aastased lapsed .
aga ülejäänud m***id hakkavad kohe sõimama , t*ra k*ll - sallivus annab ikka soovida olge pohhuistlikumad ja ärge iga asja pärast vinguge , tore kui igaüks saab millegi omale meeldivaga tegelda ja las igaüks jääb oma liistude juurde (kui just pole eriti tungivat soovi ennast nõndaviisi välja elada)

aitäh;)

Wingback
28.01.03, 03:04
Miks me eurovisiooni vaatame?
Sest see on ju kohutavalt põnev...TSIRKUS ! :P
Lisaks on see võistlus üks väheseid alasid, kus võime ennast vägagi tugevateks konkurentideks pidada kõikide suurte ja väikeste euro riikide seas. ;)
Nii et milleks kaotada seegi rõõm?

Artista
28.01.03, 05:00
Originally posted by Vince

Lisaks on see võistlus üks väheseid alasid, kus võime ennast vägagi tugevateks konkurentideks pidada kõikide suurte ja väikeste euro riikide seas. ;)
Nii et milleks kaotada seegi rõõm?

Eesti on ka automudelismis üks maailma absoluutseid tippe! Ja kiikingus ja naisekandmises. Ning ka neist rõõmudest peame me iga hinna eest kinni hoidma! Sest kes see on, kes oma saba liputab. Koer muidugi! ;)

makser
28.01.03, 20:28
njaah aga kui rääkida sellest et misssugune nendest lauludest sinna lõppvõistlusele lätti peaks minema,siis minu arvamuse kohaselt peaks see olema Vanilla Ninja-club Kung Fu:D selline rütmikas laul ja esitus ka hea.peaks seal läbi lööma küll

Kaida
28.01.03, 23:52
ma täna hommikul täiesti juhuslikult enne tööd sattusin neid klippe nägema...noh...et...claire\'s birthday oli nagu selline muusikalaadne asi või nii...no ma ei tea...kuulake parem plaadi/kasseti/C-ketta ;) pealt HEAD MUUSIKAT...mõjub palju paremini:kaval:

Loca
02.02.03, 01:34
Kõige parem on \" Club Kung-Fu\" ülejäänud on liiga igavad.

fitti
06.02.03, 23:30
respect artista! hea tähelepanek..:õnnelik:
sellega ka nõus, et birthday lugu oli parim.
mina ei tea kuidas teistel, aga kuigi ma seda üritust absoluutselt tõsiselt ei võta, tekib mul paratamatult sportlik õhin ja siuke omade toetamise tung poeb sisse.. eesti eest, olgu või eurovisioonil:r66m7: :r66m7:
ja kui 21. kooli naiskoor ehk siis vanillaplikad saadetaks riiga, siis mu meelest on neil seal kõva võidulootust..:arm1:
sedapsi

Epic
08.02.03, 19:15
täna õhtul siis valitakse Eesti Eurolaul 2003 :lahe:

mg
08.02.03, 20:12
kõige haigem on selle eurovisioni juures see et kõik palakesed on inglise keeles,
:viha: nad vist arvavad, et kui nende lugu võidab saab sellest mingi ilgelt kõva superhitt,aga elu on näidand, et nii ei lähe ja ma ei saa aru miks ei võiks riigi keeles laulda

kotkas0
08.02.03, 20:16
Tuleb just v6imalikult saast lugu Riiga saata, muidu veel v6idame ja kurat kust see raha j\'a\'lle v6etakse:sega11:

Juks
08.02.03, 21:09
Originally posted by kotkas0

Tuleb just v6imalikult saast lugu Riiga saata, muidu veel v6idame ja kurat kust see raha j\'a\'lle v6etakse:sega11:

Probleem aga ongi selles, et just SAASTad lood võidavad! Pigem saata sinna suhteliselt korralik lugu ning jääda tagasihoidlikult esikümnesse. Rahvas neelab saasta, juba seeditud kraam....;)

ethan
09.02.03, 02:05
jätan siis ka enda resümeeriva arvamuse Eesti Eurosaastale.

võitis imho lugu, mis kõige enam meenutas muusikat (väljend, mida keegi vist siin teemas juba selle loo kohta kasutas). Claire\'s Birthday on potentsiaalikas bänd, paraku küll lähevad laiali, aga muusikast ei eemaldu ju Vaiko Eplik, kes ka ilma bändita võib läbi lüüa, teatud mõttes on ta juba läbi löönud või on ukse muusikamaailma lahti teinud. Eplik tunneb end laval mugavalt, täiesti pingevabalt, lisaks on ta hea häälega. Seesama 80-date lugu pole küll n.ö. \'eurostiilis\', kuid ploegi vaja sellisel mõistuselagedal üritusel mingeid kung-fuusid esitada, millega eestlane oma elu jooksul kordagi kokku ei puutu. Rääkides kung-fuust, siis esitus oli ju totaalne Epliku esituse vastand. Noored neiud olid rohkemgi pinges, kui Etti kunagi kusagil. Võib-olla ongi parem, kui esineb Eurosaastal mõni kvaliteetne lugu, mis saab keskmike seas positsiooni kui, et tuleb kõrgele kohale mingi noortele ja vanuritele peale minev saast, mida ükski normaalse maitsega haritud inimene elu sees kordagi ei kuula (s.t. ei saa rääkida esinejate puhul läbilöömisest kui sellisest... siinkohal ei tasu arvata,et olen suur uunode ja skaiplusside fänn).

loodetavasti väljendusin arusaadavalt.

Aramis
09.02.03, 02:10
Yes,indeed.Juhtus ime.Müstiline lugu ,kus kogu euroajaloo peale ei jäänud minu lemmiklugu ei teiseks ega kolmandaks(4 või 5 näidet võin tuua) vaid võitis.Ma olin juba loobunud lootmast ja ootasin innuga,et vähemalt ilusad totsid saadetakse, sest silmailu kategoorias on Vanilla Ninja tõeline pärl.
Aga ,superpõneva hääletuse tulemusena tuli CB ja 80dad tagasi esimeseks.Hurraa!!!

PS! Minu komplimendid Magpiele - mees sa nimetasid oma lemmikute seas täpselt kolm hääletusel parimaks saanud lugu - respect!

Peku
09.02.03, 02:56
jeheii, 90\'s coming back,
olin raudselt selle loo poolt, cb on üldse lahe, mulle meeldivad paljud nende laulud..

Epic
09.02.03, 04:07
Originally posted by Peku

jeheii, 90\'s coming back,
olin raudselt selle loo poolt, cb on üldse lahe, mulle meeldivad paljud nende laulud..

90\'s :sega4:

Sir Margus
09.02.03, 12:33
Tegelt on 80\'s aga pohh see. Peamine, et läbi aegade Eesti parim Eurolaul läheb tänavu meid esindama:r66m17:

mjkk
09.02.03, 13:08
Jah, õnnitlused Vaikole ja Siimule ja teistele...võitis, kes võitma pidi, ütleme nii. Aga muidu nii palju, et Vene kodakondsust ma ¨nüüd võtma ei pea ja panin ka ühe kihlveo ära - nimelt pani täkke, et see Ninja on rahva lemmik ja muidu viimane (ok, jäid nende Bee Gees wannabeede jagama, aga muidu ikkagi viimased)

Seega, ootame siis see aasta taas võitu EESTISSE

Peku
09.02.03, 14:11
vabandust jah, klahvid läksid sassi arvatavasti, hilisõhtul tegin selle posti jne

raido
09.02.03, 14:24
See laul nüüd kohe kindlasti eurovisiooni kinni ei pane. Ma pakun, et koht on kuskil 20-26. Kahjuks. Ise pooldan, et rahvas peaks eesti eurolaulu valima.

mjkk
09.02.03, 14:39
Originally posted by raido

See laul nüüd kohe kindlasti eurovisiooni kinni ei pane. Ma pakun, et koht on kuskil 20-26. Kahjuks. Ise pooldan, et rahvas peaks eesti eurolaulu valima.

Ja saatma siis need Ninjad...nagu ütlesin, oleks mina Vene kodakondsuse võtnud, sest noh lööv laul löövaks lauluks, aga kvaliteet peab ikka olema. Muidugi ei ole tegemist mingi sellise ülivõimsa Benton&Padariga (ma mõtlen meeldejäämise ja löögi peal), aga kvaliteet on laul küll ja 20. - 26. kohta ärme nüüd küll oota. Kuid noh, arvamus on arvamus, ootame mai ära ja siis näeme :D

SleepWalking
09.02.03, 14:58

tõenäoliselt pakud valesti. see internatsionaalne hindajate kompott (iisraeli heliloojatest belgia toladeni) on juba pikkade aastate jooksul tõestanud, et suudavad valida välja konkurentsivõimelise laulu ... ei usu, et ka tänavu teisiti.

Artista
09.02.03, 15:19
Originally posted by SleepWalking

tõenäoliselt pakud valesti. see internatsionaalne hindajate kompott (iisraeli heliloojatest belgia toladeni) on juba pikkade aastate jooksul tõestanud, et suudavad valida välja konkurentsivõimelise laulu ... ei usu, et ka tänavu teisiti.

Jah ei ole nii, et noored Euroopas elutsevad inemised suudavad plaadipoodidest keskeltläbi täiesti asjalikke asju osta, kuid telekast uueaja sopotit nähes ühtäkki idioostuvad. Ehk algaja kommunikatsiooniteoreetikuna julgen väita, et nähtuse silmapaistvus on võrdelises seoses tema infoväärtusega. Ning viimane tuleneb nö zhanripiiride rikkumisest ja selleläbi tähenduslikuks tõusmisest. Ehk loodetavasti kordub nö Prata Vetra fenomen ja kogu see klounaad kolib jälle tagasi Tallinna. Mis oleks muidugi veidi jama, sest meie ajalehed oleksid taas aasta otsa miskit jama täis.

Mulle aga esimest korda kõigi aegade jooksul meie lugu meeldib. Ja enesega rahulolu on juba kõvasti rohkem kui pool võitu.

fitti
09.02.03, 18:55
ei saa kuidagi originaalitseda, sest ka mina olen esimest korda võidulauluga roppumoodi rahul. ja mis puutub riia lõppvooru, siis mu meelest võib oodata nii täielikku läbikukkumist kui asjaolude kokkulangemise korral ka kohta vähemalt esikolmikus. palju loeb ju ikkagi see, millised on teiste laulud ja muidugi lavaline tegvus. lätakate eelmise aasta võidu tõi ju ikkagi tantsunumber ja riietumistrikid, mitte laul ise. aga jah, karisma ja lavalise esinemise pärast ei maksa vaiko epliku puhul eriti muret tunda - mõnus pohhuistlik sharmantsus imho..

Aramis
09.02.03, 23:36
Jah ,sarmantne kraaps enne esinemise algust on asi mis mul juba \"Kaks takti ette\" ajal tema puhul meelde jäi.Ta pole sellest loobunud.Õnneks seekord ei esitanud ta pala \"Ma suudlen teie kätt\" nagu tollal.

mcnamara
10.02.03, 14:14
Tohutult hea meel. Lihtsalt põhimõtte pärast - sellele ülesmukitud tibikambale (sinna hulka palun lugeda Koit Toome ja see eriti karm õudus - laul nr 10) ärategemine tegi vanainimese südame soojaks. Võidulaul ise mulle küll ei meeldi, aga on ikka tuhat korda parem Padari/Bentoni viisikesest, eelmise aasta omast rääkimata.
Aga rahvuslik eesmärk - asi ära võita ja siis õnnestunult korraldada, on ju täidetud, Nüüd võiks küll asja väga rahulikult võtta.

vandersell
10.02.03, 14:47
ja see eriti karm õudus - laul nr 10
Kusjuures, see oli minu lemmik nr. 2 :) Mulle miskipärast meeldis selle rütm ja kõla. Võttis jala tatsuma ja tegi tuju hääks. Aga noh, pole hullu lemmik nr. 1 võitis ju.

armin
10.02.03, 15:08
Aga laul nr 10 oli puhas iroonia. Tüübid teevad tegelikult hoopis teistsugust muusikat. Samuti ei käi nad kinos Hollywoodi filme vaatamas. Seda koomilisem et lõppvõistlusele jõuti.

fitti
10.02.03, 15:29
ei käi kinos ollivuudi vilme vaatamas??:kratsti:
mis see asjasse puutus?
kinomajas \"väärtfilmide\" vaatamine minu silmis nende irooniat küll paremaks või arusaadvamaks ei tee. pialegi, mis kuradi iroonia, see oli vist see lugu, mis igatpidi jamiroquaid jäljendas??
aahh, watever...

apunkto
10.02.03, 17:48
Huvitav on 10 laulu puhul ka see, et ühel neist kahest lõhvakast hakkas nagu pükstest kogu aeg midagi ära kaduma vist, et ta oma kätt sinna iga natukese aja tagant sirutama pidi:D
Muide postimehest meenud üks suhteliselt irooniline kommentaar: \"Mu kass laulab ka paremini, kui talle kaikaga äsada\":P

Ja kuigi ma olen üldiselt kadi toomi pooldanud igal aastal ja see aasta polnud erand on CB lugu ka väga tegija ja kurb küll kui see enamikule eesti \"tiineidseritest\" vist ei meeldi..

mjkk
10.02.03, 22:15
Eesti lugu valitud ja silmad suunatud juba Eurovisioonile Lätis. Kes piletit tahab, siis tuleb ehk Andorasse minema jätta, siis saate. Ehk siis hinnast (http://www.eurolaul.ee/?main=uudised&n=1). Muideks, kõik toimub 24. mail.

Kõiki juba valitud võistluslaule saab vaadata siit ja nii palju, kui mina vaeva olen näinud miskit kuulata, pole tase just kõige kõrgem. Päris hea ja informaatne leht on see (http://www.eurovisionarchive.cjb.net), ma ei teagi kas see ametlik on või mitte. Aga ütleme nii, et laulude nimesid vaadates lööb Claire`s Birthday juba oma sõnumiga teisi 10x :D

Ja mis ma veel avastasin seda kõike otsides...järgmisest aastast Eurovisioon kahepäevane. Kuradi loll reegel minu arust. Vaata (http://www.eurolaul.ee/?main=uudised&n=5)

Artur
11.02.03, 00:08
Tahes-tahtmata tundub, et vähemalt osa nn. rahvusvahelisest züriist proovis meelega Eesti Eurovisiooni-shansse võimalikuks minimaalseteks kahandada, sest Koit Toome laulu ülikõrged punktid oli täielik koomika. Tegemist oli ülisita lauluga igas mõttes. Normaalse muusika seisukohalt on laulu tase täielik null, sama enam-vähem ka Eurovisiooni kategoorias. Laseme parem oma rahval laulu välja valida - siis läheb võistlusele ikkagi Eesti laul, mitte Islandi ja Bulgaaria endiste heliloojate ja Bosnia-Hertsegoviina popmuusikute poolt valitud heliteos. Olgu siis lõpptulemus milline tahes. Vähemalt ühe üle võib rõõmustada: lõppvõistlusele läks ikkagi vaieldamatult parim laul.

Devil
11.02.03, 21:15
Originally posted by Artur

Tahes-tahtmata tundub, et vähemalt osa nn. rahvusvahelisest züriist proovis meelega Eesti Eurovisiooni-shansse võimalikuks minimaalseteks kahandada, sest Koit Toome laulu ülikõrged punktid oli täielik koomika. Tegemist oli ülisita lauluga igas mõttes. Normaalse muusika seisukohalt on laulu tase täielik null, sama enam-vähem ka Eurovisiooni kategoorias. Ho ho ho ... mida eurovisiooni tarkur tuli välja, kahtlen et see eurovisiooni tasmelt 0 on ... sa komenteeri ikka oma lemmikuid ala tõnis mägi jne. Jäta eurovisioon teistele ;)

Laseme parem oma rahval laulu välja valida - siis läheb võistlusele ikkagi Eesti laul, mitte Islandi ja Bulgaaria endiste heliloojate ja Bosnia-Hertsegoviina popmuusikute poolt valitud heliteos. Olgu siis lõpptulemus milline tahes. Vähemalt ühe üle võib rõõmustada: lõppvõistlusele läks ikkagi vaieldamatult parim laul. nõus!

H.M Murdock
11.02.03, 23:30
Väga õige laul läks,arvestades veel seda et Eesti on esinemisjärjekorras 4,seega võitu on palju loota kuid selline \"särtsakas\" või siis \"elurõõmus\" võtke kuidas tahate annab eurovisioonile palju juurde,ma mõtlen seda et tavaliselt on olnud alguse laulud ikka kuidagi ludrid......but the history is about 2 change.........:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

yheksa
12.02.03, 12:14
Originally posted by H.M Murdock
Väga õige laul läks,arvestades veel seda et Eesti on esinemisjärjekorras 4,seega võitu on palju loota kuid selline \"särtsakas\" või siis \"elurõõmus\" võtke kuidas tahate annab eurovisioonile palju juurde,ma mõtlen seda et tavaliselt on olnud alguse laulud ikka kuidagi ludrid......but the history is about 2 change.........:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

eee...mmm 4.?
Minu andmetel on Eesti esinemisjärjekorras 23. Seega väga hea, kuna rahva mälu on lühike ja meelde jäävad ikka löpupool kölanud laulud. Vaata siit (http://eurovisionarchive.members.beeb.net/2003.htm) vöi siit (http://www.eurolaul.ee/?main=muud&n=2).

Laulust - sigahää laul on :-) Sellega ongi köik öeldud.

Tahes-tahtmata tundub, et vähemalt osa nn. rahvusvahelisest züriist proovis meelega Eesti Eurovisiooni-shansse võimalikuks minimaalseteks kahandada, sest Koit Toome laulu ülikõrged punktid oli täielik koomika. Tegemist oli ülisita lauluga igas mõttes. Normaalse muusika seisukohalt on laulu tase täielik null, sama enam-vähem ka Eurovisiooni kategoorias.
Igal aastal on rahvusvaheline zhürii ennast öigustanud, nüüd siis see aasta mitte?
Koit Toome esitatud laul oli minuarvates väga hea laul.

Laseme parem oma rahval laulu välja valida - siis läheb võistlusele ikkagi Eesti laul, mitte Islandi ja Bulgaaria endiste heliloojate ja Bosnia-Hertsegoviina popmuusikute poolt valitud heliteos.
Sellepeale Jaak Joala sönad: Joala jälle ei saa aru, miks inimesed end just levimuusika alal tohututeks ekspertideks peavad. «Klaverikontserdi puhul me ju ei päri rahva arvamust. Miks me siis Eurovisioni koha pealt peaksime seda tõe pähe võtma?\" Ja tösi see on :-)

Olgu siis lõpptulemus milline tahes. Vähemalt ühe üle võib rõõmustada: lõppvõistlusele läks ikkagi vaieldamatult parim laul.
Praeguse seisuga on nii jah. Önneks :myts7: