320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Huvitavaid tähelepanekuid Champist

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Huvitavaid tähelepanekuid Champist

    Kuna mul on/oli täna tohutult igav tööjuures, siis mõtlesingi, et kirjutaks midagi CM-i kohta, mida võibolla oleks mõnele algajale vaja, võisiis mis lihtsalt imelik või huvipakkuv tundub. Hakkan siis mõtteid suvalises järjekorras kirja panema
    Minu tähelepanekud põhinevad vaid madalamate liigade klubide kohta ning ei pruugi olla tõesed reaalmadriidide ja manjoode koha pealt.

    1. Backroom staff

    Situatsioon:
    Olete mingi madalama liiga klubi manager ning uurite oma backroom staffi ja avastate, et teil on a\'la 1 player/assistant manager kes on kräpp, 1 couch kes on veel hullem ja täpselt 0 scouti.
    Lähete siis julgelt \"player ja staffi searchi\" uurima ning võite avastada, et keegi pole teie klubiga liitumisest huvitatud.

    Lahendused/Tähelepanekud
    Kui otsida parameetri \"unemployed\" järgi, siis tuleb ette list staffist, kes on kõik töötud, ning tavaotsingu järgi ka not-interested. Osa neist on mängivad treenerid, kuid peamine osa on tavaline skautide/treenerite segapudru.

    - kui otsida parameetrite \"unemployed/interested\" järgi, siis võib tekkida tunne, et treeneritest pole keegi teie klubist huvitatud, kuid see mulje on petlik.
    - lahendus peitub selles, et väike osa \"unemployed\" töötajatest on tegelikult siiski huvitatud sinu klubiga liitumisest, kuigi otsingu tulemused sellele ei viita.
    - seega, kliki kõik töötud treenerid/skaudid läbi ning ürita neile kõigile lepingut pakkuda, vastupidiselt otsingu tulemustele on mõned neist siiski täiesti nõus sinu klubiga liituma.
    - Väga sittade klubide puhul (millega mina tavaliselt mängin) on heal juhul mängu alguses ca 2-3 treenerit/skauti kellele ma üldse niimoodi lepingut pakkuda saan. Seega kui sul pole eriti valida millegi vahel, siis paku kõigile lepingut kellele pakkuda saab, isegi siis kui \"numbrite\" järgi on see treener/skaut väga sitt. Sest, et paljudel juhtudel hakkavad töötud treenerid/skaudid peale klubi leidmist tohutu kiirusega arenema, olles juba 1 kuu pärast võrdväärsed \"suurte\" klubide treenerite ja kui veab, ka skautidega.
    - Kui sul on mängu alguses väga kehv backroom staff, siis pole neid siiski mõtet kohe lahti lasta, kuna mõni/mõned neist võivad samamoodi hästi kiiresti arenema hakata.
    - See treenerite/skautide areng toimub samasugustel alustel, kui mängijate arenemine, kuid selle arengu juures on jälgitav üks teatud kindel trend

    Backroom staffi arengutrend:
    Mina jagan mõnesmõttes CM-i background staffi kaheks, \"võrdsete tulpadega\" ja \"mittevõrdsete tulpadega\" treenerid/skaudid. \"Võrdsete tulpadega\" tähendab siis sisuliselt seda, et treeneri või skaudi \"level of discipline\" atribuut on tema profiilis paremas tulbas kõige ülemises reas ning seetõttu on on mõlemates profiili \"tulpades\" võrdselt erinevaid atribuute, ehk siis joonisena oleks \"ebavõrdsete tulpadega\" treeneri proofiil selline :

    Martin Smutov (Estonia 198 caps/0 goals) :P
    coach

    Adaptability blabla
    Coaching Goalkeepers
    Coaching Outfield players
    etc
    etc
    Ability
    Potential
    Level of Discipline

    Tavaliselt on treenerite/skautide profiilis tulbad võrdse pikkusega, ehk siis mõlemates tulpades on võrdselt kirjeldusi. Kuid, osa backroom staffi tulpades on kas siis mängu alguses või mängu kestel liikunud \"leve of discipline\" atribuut paremast tulbast, ülemisest reast hoopistükkis vasakule tulpa ning kõige alumisse ritta. Ma isiklikult pean seda mingiks bugiks mängu sees, kuid tahes tahtmata on sellel järgnevad tulemused:
    - juhul, kui mõni treener, muutub \"ebavõrdsete tulpadega\" treeneriks, siis hakkavad tema näitajad kiiresti tõusma.
    - tavaliselt on need treenerid kas \"fitness based\" või general
    - see areng kestab kuskil 1-2 kuud, kuni treeneri või skaudi näitajad erinevates valdkondades on jõudnud mingile kindlale tasemele, mis tihtipeale on isegi kuni 10 punkti kõrgem tema esialgsetest näitajatest, ehk siis kui mängu alguses on teie treeneri \"coaching outfield\" - 7, siis peale sellist arengut võib see vabalt olla 20.
    - \"võrdsete tulpadega\" treenerid/skaudid võivad muutuda \"ebavõrdsete tulpadega\" treeneriteks kas: tehes lepingu mõne klubiga, või juhtub see mõnel kindlal ajahetkel iseenesest.
    - juhul, kui see muutumine pole toimunud kuu aja jooksul peale treeneri/skaudi muretsemist, siis seda ei juhtugi.
    - samamoodi võib muutuda ka juba mängu alguses sinu teie klubis olev backroom staff.
    - \"Ebavõrdsete tulpadega\" treeneritel on alati väga madal \"working with youngsters\" näitaja ning ülejäänud sellega võrredes väga kõrged.
    - Seost determinationi ja sellise arengu vahel mina pole leidnud.

    Ma ei tea kui arusaadav see jutt nüüd sai, aga sisuliselt tähendab see, seda, et juhul kui mängid väga sita klubiga, ning sul on väga vähe võimalusi mingisuguseidki treenerid/skaute saada, siis:
    - ära mängu alguses kunagi ühtegi treenerit/skauti vallanda, sest võibolla mõni neist muutub \"ebavõrdsete tulpadega\" treeneriks/skaudiks ning mis võiks veel parem olla, kui omada kuskil Shoti 3 divisjonis 20/20 skauti?
    - võta background staffi tööle niipalju kui võimalik, sest väga raske on algset prognoosida, kes neist hakkab arenema ning kes mitte. Mingil ajahetkel võid alati treenerid üle vaadata ja need, kes pole arenenud kuhugi lihtsalt lahti lasta.

    Muid tähelepanekuid treenimise ja treenerite/skautide vallast:

    - skaute on alati kõvasti vähem kui treenereid
    - arvuti saab vananevaid mängijaid player/non-player võtta tööle skautidena, inimmängija vaid assistant manager/coachidena.
    - mida paremad facilityd, seda kiiremini mängijaid arenevad, ning seda väiksem mõju on treenerite headusel/kehvusel.
    - kui võtad tööle mõne tõsiselt hea treeneri/skaudi, siis paku talle maksimumpalka ning võimalikult pikka lepingut. See on hea selleks, kui tuleb mõni suur klubi ning üritab sinu skauti/treenerit endale krabada. Kuna arvuti on loll, aga sina pole, siis on enamvähem tasuta saadud 500000£ päris hea summa treeneri/skaudi eest, kelle eest sa pole midagi maksnud.
    Ehk siis lahtiseletatuna, tasu, mille sina saad treeneri/skaudi lahkumisega sinu klubist, arvutatakse treeneri/skaudi palga ning lepingu pikkuse järgi. Elik, 10 aasta pikkune leping+kõrge palk=palju raha sulle.
    - juhul, kui näed, et \"suurem\" klubi on sinu treenerist/skaudist huvitatud, paku oma treenerile/skaudile kohe pikemat ja võimalikult head lepingut, kuna sellisel juhul on võimalus suurem, et treener/skaut ei lahku su klubist võisiis, kui lahkubki, siis loll arvuti peab masendavalt suure summa maksma
    - pensionile jäävate mängijate palkamine treeneriteks/abitreeneriteks on alati hea idee, kuid seal võib peituda 2 väikest ohtu. Nimelt, esiteks, sittades klubides töötavad treenerid/skaudid ei taha sinuga mitte kuidagi lepingut pikendada ning seetõttu võivad suht kiiresti peale pensionile minekut kuskile teise klubisse treeneriks/skaudiks minna ning selle eest ei saa sa ka eriti suurt vaevatasu.
    Teiseks, mul on olnud juhuseid, kui palgatud player/assistant manager, kelle palk on olnud 300£ (per nädal) on mängimisest lõplikult loobunud ning läinud pensionile ning jäänud mu klubisse lihtsalt assistant manageriks AGA palgaga 20 000£ (per nädal). Peaks lisama, et mõne sita klubi jaoks on 20 000£ ca kuu aja kogu meeskonna palkade summa.
    - räägitakse, et on võimalik not-interested töötajatele lepingut pakkuda \"month-to-month\" basis ning see töötab samamoodi nagu kurikuulus \"month-to-month\" cheat mängijate puhul. Võimalik, et see on nii.
    - kui sul on kehvad skaudid, siis pole neid mõtet liiga palju usaldada.

    Lepingutest ja klauslitest

    LL mängides tuleb tihtipeale ette seda, et kui soovid mängijat osta või free transferilt \"saada\", siis ta soovib tihtipeale saada igast klausleid lepingusse, ehk siis: minimum fee, relegation release või non-promotion release. Peaaegu kõigil juhtudel on selleks soovitavaks klausliks \"minimum fee release clause\" ning selle juures mingi \"tühine\" summa a\'la 150000£ jne. Olen leidnud päris mitmeid viise nende klauslitega manipuleerimiseks (suurt osa te neist vast teate aga võibolla on midagi uut)

    - mõnedele mängijatele piisab kui pakkuda rohkem palka ja/või suuremat signing on feed, mistõttu ta \"loobub\" oma soovist \"minumum fee release clause\" suhtes.
    - erinevaid klausleid saab vahetada, ehk siis, kui soovitakse minimum fee klauslit, paku hoopis relegation release ja/või non-promotion relaease.
    - Olen teinud mõningaid katseid ning jõudnud järeldusele, et on olemas kriitline klausli summa 975000, mida saab esialgse soovitud klausli vastu vahetada, ilma, et mängija lepingu tagasi lükkab. Ehk siis, kui Martin Smutov tahab saada 150000£ minumum fee release clause, siis võid selle klausli tõsta südamerahuga 975000£-ni.

    Mis siis teha, kui mängija ei taha su klubisse tulla ehk \"not interested in joining blabla\" ?

    - on olemas \"month-to-month\" cheat, aga sellest pikemalt ei räägi.
    - aitab, kui pakkuda palju suuremat signing on feed, näiteks 10000£ asemel 250000£. Tihtipeale saab niimoodi oma võistkonda mängijaid, kes pole näiliselt absolutselt sinu klubis mängimisest huvitatud.

    Mängijate ostmisest/müümisest

    - mängijate tegelik hind ning hind mida sa saad tema eest küsida võivad suuresti erineda ning seda koguni 10-20 korda. Ehk, tihtipeale saab 10000£ väärtusega mängija maha müüa 100000£ eest, kuna, arvuti on loll 7,5 miljonit naela kellegi eest 3 div, anyone?
    - kui mängija on transfer listed, kuid sa soovid teda osta, ning, kui sul on aega, siis hakka pakkuma naeruväärselt madalatest summadest kuni tuleb teade - \"Club X wants summa x for player x\" See ongi sisuliselt madalaim summa, mida sa saad selle mängija eest sel hetkel pakkuda. Suurklubidega mängijatele pole sellest mingit vahet aga kui sul on pangas 100k siis on küll vahet, kas sa maksad mängija eest kogu oma raha, või 40k.
    - veel parem on osta kedagi ainult \"percentage of next sale\" eest, aga sellised juhused on väga haruldased.
    - juhul, kui olemasolevast rahast ei piisa kellegi soetamiseks, siis võib proovida \"fee after X appearances\", eriti kui mängija on näiteks \"on international retirement\"
    - juhul, kui väga palju klubisid on mõnest teie mängijast huvitatud ning tuleb palju pakkumisi, siis on soovitav üks pakkumine vastu võtta ning teistega kaubleda, ehk siis:

    Arsenal 100000 for Martin Smutov (accepted)
    Aston Villa 100000 for Martin Smutov (negotiated 150000)
    Chinese Army 100000 for Martin Smutov (negotiated 200000)

    Juhul, kui keegi pakub suurema summa, kui sa esialgu kokku lepisid mõne teise klubiga, siis lihtsalt katkesta eelmine lepingupakkumine ning võta vastu teise klubi kõrgem pakkumine ning jätka tsüklit kui võimalik. Sest arvuti on loll, aga sina pole

    Mõningat muud huvitavat

    - kui mängu on lubatud kaasa võtta ainult 3-4 vahetusmängijat, siis pole tavaliselt mõtet varuväravavahti kaasa võtta, kuna mängud mille sa ühe lisavarumehe tõttu võidad kaaluvad üles selle ca. 1 korra, kui su väravavaht ennast mängus vigastab või punase kaardi saab.
    - leidsin imeliku mooduse pre-seasoni ajal mängijaid kiiresti vormi saada. Nimelt, kui panna mängu võimalikult palju mängijaid, kes on \"tired\" siis nad tavaliselt saavad kohe platsile saades mingi tühise paaripäevase vigastuse. Peale vigastusest paranemist võib olla nende fitness endise 30% asemel 100%. Kahjuks, ma pole suutnud selles veel seaduspära tabada.

    Rohkem ma ei viitsi hetkel
    Ootaks ka kommentaare

    #2
    Replying to Topic \'Huvitavaid tähelepanekuid Champist\'

    Tundub, et Smutov on kõigi nende aastate jooksul sulle tõeliseks obsession\'iks kujunenud...

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'Huvitavaid tähelepanekuid Champist\'

      Originally posted by Kaarel


      Tundub, et Smutov on kõigi nende aastate jooksul sulle tõeliseks obsession\'iks kujunenud...
      Ma olen lihtsalt CM legend
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'Huvitavaid tähelepanekuid Champist\'

        Loomulikult oled - sinust kehvemat mängijat annab ajaloost otsida...

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'Huvitavaid tähelepanekuid Champist\'

          Originally posted by Kaarel


          Loomulikult oled - sinust kehvemat mängijat annab ajaloost otsida...
          Õnneks ei pea sina neid kaugelt otsima - vaid peeglisse vaatama ja korras
          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'Huvitavaid tähelepanekuid Champist\'

            juhtus siuke asi

            3 hooaega järjest liiga karika esimene mäng newcastleiga

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'Huvitavaid tähelepanekuid Champist\'

              Originally posted by Darren



              - leidsin imeliku mooduse pre-seasoni ajal mängijaid kiiresti vormi saada. Nimelt, kui panna mängu võimalikult palju mängijaid, kes on \"tired\" siis nad tavaliselt saavad kohe platsile saades mingi tühise paaripäevase vigastuse. Peale vigastusest paranemist võib olla nende fitness endise 30% asemel 100%. Kahjuks, ma pole suutnud selles veel seaduspära tabada.
              See tired värk kimbutas mind pidevalt. /me loodab et see asi töötab ja kui ma kunagi peaks uuesti CMi mängima(pole miskine yle poole aasta mänginud) siis kindlasti katsetan seda võimalust. Kuid ma arvan, et mu järgmised mängud jäävad CM4-ja ja eks näeb kuda seal asjad saavad olema

              Aga see text, mis sa sinna panid on täitsa asjalik ja mõnus lugemis materjal ... keep it up

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'Huvitavaid tähelepanekuid Champist\'

                Bundesliga kohtumine Bayer Leverkusen - Hannover 96. 26. minutil m2ngib Juan s88tu Lucio ja Neuville\'ga ning asub tormab seej2rel kasti. V2rav? Ei!!! Mees keerutab j2rgmised 7 minutit yksi vasakul 22rel palliga triblades seejuures m88da kolmest vastasest. Mehe positsioon, mitte nii h2sti informeeritud vutis6pradele - keskkaitsja. Match reporti aknas v6ttis too 7 minutit enda alla 4 lehekylge. kogu ylej22nud matsh 7 lk... Kunagi olla Kinkladze kihlveo peale Gruusia liigas midagi sellist teinud...
                “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                The Special One

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'Huvitavaid tähelepanekuid Champist\'

                  Mul on olnud 6 lehekülge match reportist sellised: Helder Postiga dribbles past x, takes the ball left, dribbles past x, takes the ball left, dribbles past x, takes the ball left.
                  Kui see kümneminutine jama lõppes, siis kahjuks ei toimunud midagi
                  Match reporti lugedes tekkis tunne, et minu võistkonnal on ikka tohutult lai väljak

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'Huvitavaid tähelepanekuid Champist\'

                    mul vaid korra Helder Postiga maailmatasemel m2ngijaks arenenud.
                    2002 FC EBS Team
                    2003 FC Nimeta
                    2004 FC Nimeta
                    2005 FC Nimeta
                    2006 Tallinn United FC
                    2007 Tallinn United FC

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'Huvitavaid tähelepanekuid Champist\'

                      Mul oli selline jama et liiga esimeses mängus lõi Owen värava kõik see luges ja värk aga seis jäi ikka 0-0 lõpux võitsin 3-0 all olid väravalööjate all ka 2 Kluiverti väravat ja 2 Oweni väravat aga seis oli ikka 3-0.Liiga tabelis olin ka 2. väravatevahega 3-0,aga väravalööjaate tabeli 2 ja kolmas olid Owen ja Kluivert 2 väravaga

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'Huvitavaid tähelepanekuid Champist\'

                        Ma soovitan et kui te mängite kahe mängijaga siis kui teil mõlemal on ühel päeval mäng ja üks teeb enda mängu ära ja teisel kohe mäng tulemas ärge ära savege sest muidu esimesena tehtud mängu tulemus kaob ja pead mängu uuesti mängima
                        Why is there more Manchester United supporters than Manchester City?
                        When you were a kid, your mum always said \\"... and keep away from that Maine Road!\\"


                        Koss on lahe

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'Huvitavaid tähelepanekuid Champist\'

                          mul selline asi, et Ishmael Cassidy andis yhe hooaja jooxul 5 m2ngus vastasele vasaksirge...arusaadavalt sai ta selle eest bani

                          Kommentaar

                          Working...
                          X