PDA

View Full Version : Val Di Fiemme

mjkk
15.02.03, 19:54
VAL DI FIEMME

Algamas on suusatamise Maailmameistrivõistlused Itaalias, Val Di Fiemmes, sinna Suuskamine kogub jõudu oli raske kirjutada, sest selline nii oluline asi väärib omaette teemat. Ja veel, tegemist on suurvõistlusega, kus meil kindlasti viimase 10 aasta suurimad medalilootused üldkokkuvõttes. Nii 4-5 medalit on ehk loodetavasti kukkumas, mõni võik kuldnegi olla :D

Lisage julgelt oma teksti ja kriitikat ning lisa sportlaste kohta ja rääkige oma ootustest/lootustest ;)

AJAKAVA

18. veebruar
11:00 MURDMAASUUSATAMINE
N 15 km (k, ühisstart)

19. veebruar
M 30 km (k, ühisstart)

20. veebruar
N 10 km (k)

21. veebruar
10:15 KAHEVÕISTLUS
Tavavõistlus - hüpped (K-95)
12:15 MURDMAASUUSATAMINE
M 15 km (k)
17:00 KAHEVÕISTLUS
Tavavõistlus - suusatamine (15 km)
19:00 SUUSAHÜPPED
K-120 mägi - valikvõistlus

22. veebruar
10:30 MURDMAASUUSATAMINE
N topeltjälitussõit (5k+5v)
K-120 mägi - lõppvõistlus

23. veebruar
M topeltjälitussõit (10k+10v)
Meeskonnavõistlus (K-120)

24. veebruar
Meeskonnavõistlus - hüpped (K-95)
13:00 MURDMAASUUSATAMINE
N teatesõit 4 x 5 km (k/v)
17:00 KAHEVÕISTLUS
Meeskonnavõistlus - suusatamine (4x5 km)

25. veebruar
M teatesõit 4 x 10 km (k/v)

26. veebruar
16:00 MURDMAASUUSATAMINE
M sprint (v) - eelvõistlus
16:00 MURDMAASUUSATAMINE
N sprint (v) - eelvõistlus
18:00 MURDMAASUUSATAMINE
M sprint (v) - lõppvõistlus
18:00 MURDMAASUUSATAMINE
N sprint (v) - lõppvõistlus

27. veebruar
K-95 mägi - valikvõistlus

28. veebruar
Sprint - hüppevõistlus (K-120)
11:45 MURDMAASUUSATAMINE
N 30 km (v)
14:00 KAHEVÕISTLUS
Sprint - suusatamine (7,5 km)
K-95 mägi - lõppvõistlus

01. märts
M 50 km (v)

Eestlased

Andrus Veerpalu - kahtlemata Eesti suurim lootus sellel MMil, olles suurfavoriit nii meeste 30km klassikas kui ka 15km klassikas. Nagu viimane etapp laupäeval sai näidatud, on mees ka piisavalt heas vormis. Medal kindlasti, küsimus ainult - kas kuldne ja kui palju medaleid Andrus meile toob? Ootused on kõrgel, kuid nagu Veerpalu on alati suutnud tõestada, suudab ta ootusi ka täita. Kullaga jääs Eesti rahvas rahule, vähemaga ehk krimpsutaks natuke nina, kuid pikapeale oleksime kõige üle õnnelikud, eks? :D

Jaak Mae - kas suudab Jaak korrata OM saavutatut? Mae on omale kindlasti eesmärgiks võtnud püüelda medali poole ja nagu Andruski, suutis viimasel võistlusel tõestada, on temagi heas vormi. Hõbe oleks super, pronks väga hea, kuid eesmärgiks on ta kindlasti võtnud lihtsalt head ja nauditavat sõitu sõita :P . 15km ja 30km klassikas on kindlasti tema alad, ent miks mitte jälitussõit?? Loodame parimat (st. medalit)

Aivar Rehemaa - nooruke Rehemaa läheb kogemusi võitma, nagu ta ise ütleb. Koht näiteks esi 20 hulgas oleks kindlasti saavutus ükskõik, mis distantsil, ent olulineon kindlasti jälgida teda tuleviku suhtes, kui palju on mees arenenud ja kui konkurentsivõimeline ta alles 20-aastasena on. Lihtsalt hea mees jälgida, ootuseid ees pole, pinget mehe õlgadel samuti. Hea sõit ja mitte katkestamine :P oleks suurepärane.

Priit Narusk, Meelis Aasmäe, Raul Olle, Erkki Jallai - panin kõik need mehed ühte punti. Peale Olle ootaks kõigilt kohta nii 30 piirimail, Ollelt ehk natuke kõrgemat. Jallai on sprinter, kuid temast küll suurt konkurentsivõimelist meest pole. Aasmäe, Narusk on nö. vabameelsed ehk siis mehed, kellelt suurt tulemuste osas oodata pole. Olle aga seevastu tahab näiteks 30km klassikas kindlasti saada nii 20 parema sekka, kuid paistab, et tema paremad päevad (mis vähegi head olid, täpsustades) on möödas. Pigem ülipika maa peale on ta oma trumbid pannud.

Kristiina Smigun - ehk suurim küsimärk enne MMi?? Krissu on tegelikult tubli olnud, näidanud head sõitu, kuid sellel MMil tuleb vist võiduks omamoodi lugeda hõbemedalit, sest väsimatu Skari vastu on raske kellegil üksõik mis stiilis ja pikkusel vastu hakata. Smigun usutavasti loodab medalit, hõbedast kui mitte kuldset, sest kes teab, ei ole ju võiamtu, et Skari lihtsalt ühel hetekl ära väsib, või mingi sõidu vahele jätab ja medali jagamisest välja jääb. Sel juhul peaks Smigun koos Paruzzi jt. kuulakonkurentsi kuulama. Enne MMi ta arvas, et tunneb end hästi ja loodab kõikse paremat ja kui ma õieti mäletan, siis peale Otepää võitlust ütles ta, et kui ta siis suutis osaliselt Skari tempos kaasa sõita, siis ehk MMil suudab juba terve maa. Raske uskuda, kuid mitte võimatu...

Katrin Smigun - Katriniga on nii, kuidas on. Kindlasti ei lähe ta kõrget kohta jahtima, kuid ehk piilub lõpptuleustest nö. eakaaslasi ja tulevasi konkurente. Tema jaoks on esikohal õppingud USAs ja vaevalt, et ta ennast MMil tühjaks sõidab, või elu sõite näitama hakkab. Kohtkuskil 15 parema seas oleks supertulemus, koht 20 väga tubli - paneme siis prognoosi nii.

Jaan Jüris ja Jens Salumäe - vot nii...suusahüppajad. Nendega on nii, et proovige te maailma paremikku kuuluda, kui kodumaal on suurimaks mäeks mädanev 70m mägi...kui seda arvestada, on tegemist tublide poistega. Salumäe läheb lihtsalt suuremalt mäelt alla hüppama, tema puhul kuskile edasipääsust suurt rääkida vist ei tasu. Jüris seevastu on juba huvitav jälgida, sest loodetavasti pääseb ta teise hüppevooru ja suudab ehk lõpuks ometi hüpata kaks korraliku hüpet ja needki niisugused nagu proovihüpetel, sest on ju suisa koomiline, kuidas mees nagu ainult proovihüpetel tulemusi näitab, sest proovihüpped on Jürisel olnud tõesti maailmaklassist.

Peakski vist kõik olema, kui ära jätsin, siis kirjutage ise, mis muud, kui koolist/töölt vastavatel aegadel koju ja lipud diivanile, sallid kaela, ükskõik mis sini-must-valget asjandused selga ja karjuma ning kaasa elama....

yheksa
15.02.03, 22:11
Originally posted by Magpie

Priit Narusk, Meelis Aasmäe, Raul Olle, Erkki Jallai
Olle on öelnud, et ta ei söida MM\'l. Jäägu see noorematele meestele.
Ning sa oleksid vöinud ju lisada oma nimekirja ka Indrek Tobrelutsu, sest ilmselt on just tema see, kes söidab meeste teates ühte uisuetappi.

Katrin Smigun
Katrin ei ole kindlalt öelnud, et ta läheb MM\'le. Mina isiklikult arvan, et ta ei lähe. Kui läheb, siis ma loodan, et tal läheb seal hästi. Sest eestlased on ju meistrid parastama.

Jaan Jüris ja Jens Salumäe
Jens Salumäe kuulub kategooriasse möttetu mees. Olenemata sellest, kes on ta treener (Levandi kahevöistlejana, suusahüppajana Hein) on tal ikka virisemist, et koostöö treeneriga ei klapi ja me ei saa teineteisest aru (11.02.2003 (http://www.sloleht.ee/sisu/uudised.asp?r=3&id=135458)). Tundub, et viga on ikka kuskil mujal kui treeneris.

Isiklikult loodan, et nii Veerpalu kui ka Mae saavad ikka medali... vahet pole mis karva see medal on. Ning Shmigun saab kindlasti vhmlt ühe (parem kui kaks) medali(t)... hea kui see on kuldne aga samas praegu käib naistearvestuses vöistlus vist rohkem alates 2 kohast (Bente on niikuinii esimene). Mina usun Kikkusse ja maailmameistri tiitlisse :)
Pönev saab olema meeste teade, kas Eesti mehes suudavad seekord teha imet ja mahtuda vhmlt 6 hulka. Vöi saab taaskord saatuslikuks üks puuduv tasemel meessuusataja (seekord ehk hoopis 2)? Pönev!

Ja muide - sa unustasid meie vaprad kahevöistlejad Tambet Pikkori ja Vahur Tasase.

Val di Fiemme MM - SPORTNET (http://www.sportnet.ee/valdifiemme/) Köik :myts7:

mjkk
15.02.03, 23:20
Vabandan, kui kellegi jah nimistusse panemata jätsin või liigselt panin. Aluseks, kes võistlevad, võtsin Sporditähe, kus rubriigis, kes sõidavad, just need nimed olid. Aga Katrini kohta nii palju, et minu teada teatas ta hiljuti, et on minemas, kuid see on küll kinnitamata. Ta pidi vist ainult ühel-kahel alal lihtsalt kaasa tegema.

Vabandan meie kallite kahevõistlejate ees. :D

ROOTSI KUNN
15.02.03, 23:33
Murdmaasusatamine on minu meelest väga igav ala. Tore muidugi ,et Veerpalu täna võitis. Mulle meeldib põhiliselt suusahüppeid ja laskesuusatamist vaadata ,kahjuks ei ole meie meestel seal mingeid lootusi.
Suusaaldest kõige huvitavamaks pean siiski mäesuusatamisalasid ,mis praegu ka toimumas.

mjkk
15.02.03, 23:40
Originally posted by ROOTSI KUNN
Murdmaasusatamine on minu meelest väga igav ala. Tore muidugi ,et Veerpalu täna võitis. Mulle meeldib põhiliselt suusahüppeid ja laskesuusatamist vaadata ,kahjuks ei ole meie meestel seal mingeid lootusi.

Nojah...kellele igav, kellele mitte ;) ...aga muidu - laskesuusatamises on eestlased ikka kuidas öelda, sellised 0,5 kõvad. Kogu aeg esinetkase väga hästi, kui äkki suudab alati miski 4. vahetuse mees sõita halvemini kui mingisugune Keenia naine seda teeks...:doh: Suusahüppes ei tasu paljut oodatagi, kui meil siin suurim mägi 70 meetrine on, kuid selagi tugev areng viimastel aastatel toimunud.

Kuid suisa kurvaks teeb jah, see meie laskesuusatajte käekäik. Mul ei tule praegu see nimi meelde, kuid hiljuti oli maailmakarika võistlus, kus Eesti pikalt 1. - 2. kohal püsis (st. 3 esimest vahetust), kuid 4. vahetuse mees suutis nii sitasti lasta ja suusatada, et lõpetasime mingi esikümne lõpus, täpsemat infot mina netist leida ei suutnud. Kuid areng on tehtud ja kui suudetakse stabiilsemalt võidelda, miks mitte kunagi kuskilt ka medal tuua, näiteks OM 2006\'lt :D ...

fitti
16.02.03, 02:10
krt minu meelest üks põnevamaid suusaalasid on ikkagist kahevõistlus. Seda sai juba lapsest saadik kogu aeg jälgitud, nii et mingisugune nostalgiline side ka asjal juures. Muidugi pole seda enam üldse huvitav vaadata nüüd, kus eestlased sel alal enam tegijad pole. Ennustan, et murdmaaga ja 10-võistlusega näiteks juhtub samamoodi - kui praegused tegijad eestlased lõpetavad, kaob huvi kogu ala vastu, sest järelkasvu pole.
aga val di fiemmest jah ennekõike ootan head esutust just maelt. veerpalu toob kaks medalit kindlasti, smigunist ei julge üle hõbeda loota - skari seevastu korjab koore. ja ülejäänd eesti võistlejad, nagu ikka, sakivad sajaga...:lahe:

jyriöö
17.02.03, 16:24

Jaak Mae - 15km ja 30km klassikas on kindlasti tema alad, ent miks mitte jälitussõit?? Loodame parimat (st. medalit)

Mae teatas, et 30 kilta tema ei sõida, keskendub 15 km klassikale ja jälitussõidule. Skari jätab tõenäoliselt 30 vabalt vahele, seal on ka Shmigunil suurim võimalus kuld noppida. Klassikadistantsidel on Skari peajagu üle ning kuna ta suudab 5 km jooksul järgmisega ca 30 sekundit vahe sisse sõita, võib teda jälitussõiduski suurfavoriidiks pidada.

silverman
17.02.03, 16:42

Mul ei tule praegu see nimi meelde, kuid hiljuti oli maailmakarika võistlus, kus Eesti pikalt 1. - 2. kohal püsis (st. 3 esimest vahetust), kuid 4. vahetuse mees suutis nii sitasti lasta ja suusatada, et lõpetasime mingi esikümne lõpus, täpsemat infot mina netist leida ei suutnud.

Et leida, tuleb otsida.
http://www.sportnet.ee/uudis.php3?id=40189

SleepWalking
17.02.03, 16:48
Kuid suisa kurvaks teeb jah, see meie laskesuusatajte käekäik. Mul ei tule praegu see nimi meelde, kuid hiljuti oli maailmakarika võistlus, kus Eesti pikalt 1. - 2. kohal püsis (st. 3 esimest vahetust), kuid 4. vahetuse mees suutis nii sitasti lasta ja suusatada, et lõpetasime mingi esikümne lõpus, täpsemat infot mina netist leida ei suutnud. Kuid areng on tehtud ja kui suudetakse stabiilsemalt võidelda, miks mitte kunagi kuskilt ka medal tuua, näiteks OM 2006\'lt :D ...

Newcastle, sa ei tea laskesuusatamisest ei ööd ega mütsi - saa sellest aru ja lõpeta see lahmimine. Tuletame siis meelde, Eesti kaks kõrgemat kohta sel hooajal laskesuusatamise MKlt:

20.12.2002 Eesti Osrblies (Sloveenia) viies 4x7,5 km distantsil. Esimesest vahetusest tuli Prants viiendana, Lessing teiselt kuuendana, Tobreluts kolmandalt kuuendana ning Borovik lõpetas siis viiendana, nagu juba mainitud. Kaotus Venemaale (võitja) 1.52,5.

11.01.2003 Oberhofis (Saksamaa) Eesti jällegi samal distantsil viies. Prants lõpetas avavahetuse kolmandana, Borovik lõpetas teise vahetuse neljandana. Lessing andis vahetuse Tobrelutsule üle viiendana ning viiendana ka Tobreluts lõpetas. Kaotus Venemaale (jälle võitja) 52,3 sekundit.

jazzjansa
17.02.03, 20:29
Homme algab siis Val di femmes põhja suusaalade mm, mida ma nimetaksin ka Bente Skari võistluseks. Nagu enamus spordisõpradest kuulun ka mina nende hulka, kes pakub Skarile rohkem kui ühte kulda (arvatavasti tuleb neli kulda). Teiste medalikohtade eest hakkavad võistlema eelkõige Smigun, Scott(näitas head minekut Asiagos) ja Paruzzi. Sprindis paneks panuse Sachenbacheri peale.
Meeste poolel on minu vaieldamatuks favoriidiks andrus Veerpalu.Kes siis veel. Veerpalu peaks ühe kulla igal juhul ära tooma, miks mitte kaks, vahest kolm, kui hästi läheb (nüüd sai vist liiast,aga ega küll küllale liiga tee). Mae laeks jääb taas pronksmedal.
Minu ennustus (eestlaste kohad(keda on reaalne ennustada)):
18. veebruar N 15 km (k, ühisstart) 3.Smigun
19. veebruar M 30 km (k, ühisstart) 1.Veerpalu
20. veebruar N 10 km (k) 2.Smigun
21.veebruar M 15 km (k) 1.Veerpalu 4.Mae
22. veebruar N topeltjälitussõit (5k+5v) 2.Smigun
23. veebruar M topeltjälitussõit (10k+10v) 3.Mae
25. veebruar M teatesõit 4 x 10 km (k/v) 7.Eesti
26.veebruar n sprint (v) 12.Smigun
28.veebruar N 30 km (v) 1.Smigun

Seega ennustan eestlastele rikkalikku medalisaaki.Kokku seega 3-2-2= 7 medalit
Medaliarvestuses seega Norra järel teine koht.SUPER

PS! Nagu ma ennist ütlesin: Ega küll küllale liiga tee.

Epic
17.02.03, 23:20
18. veebruar N 15 km (k, ühisstart) 2.Smigun
20. veebruar N 10 km (k) 2.Smigun
21.veebruar M 15 km (k) 2.Veerpalu 1.Mae
22. veebruar N topeltjälitussõit (5k+5v) 2.Smigun
23. veebruar M topeltjälitussõit (10k+10v) 5.Mae
25. veebruar M teatesõit 4 x 10 km (k/v) 6.Eesti
26.veebruar n sprint (v) 17.Smigun

ROOTSI KUNN
17.02.03, 23:58
Eesti saab kaks ,heal juhul kolm medalit ,üks neist on kuldne ja teised võivad vabalt hõbedad, pronksid olla. Smigunnile ma pöialt ei hoia ,ta on kuidagi ebasümpaatne olnud mulle kogy aeg ja nüüd eriti kui Bentet ,Beniks sõimas. Aga meestele selle eest elan täiega kaasa.:lahe:

mjkk
18.02.03, 00:05
18. veebruar N 15 km (k, ühisstart) 2.Smigun
20. veebruar N 10 km (k) 1.Smigun
21.veebruar M 15 km (k) 1.Veerpalu 2.Mae
22. veebruar N topeltjälitussõit (5k+5v) 1.Smigun
23. veebruar M topeltjälitussõit (10k+10v) 2.Mae
25. veebruar M teatesõit 4 x 10 km (k/v) 5.Eesti
26.veebruar n sprint (v) 10.Smigun

Nimetage mind optimistiks või mitte, aga nii läheb :D , see tähendaks siis 5 kulda, 3 hõbedat ja 0 pronksi, vot nii! Kokku tullakse tagasi 8 medaliga...

Devil
18.02.03, 01:06
Mitte optimist vaid loll naiivitar ...
Tähendab ... jazzjansa, epic (EricCantona) ja magpie (Newcastle). Miks te sprindivõistlusel Kikule kohta pakute? Ta ju ei osale sellel alal ... või on ta nii äss, et saab mitte osalemise eest kah koha ?:doh:
Ja krt ära Magpie laskesuusatamist kyll maha tee ... uuri ikka enne, mis sel alal toimub ... tobreluts ja co paneb ju hullult ässa

Jaan
18.02.03, 07:41
Laskesuusatamisest niipalju, et kui telepilti peaks sattuma ameeriklane Dan \"Dirty Dan\" Campbell, siis teadke, et see mees v6tab ennast peo l6puks alasti. Aga ala iseenesest on lahe.

aiFo
18.02.03, 12:55
tähendab... tere:)

leidsin kah selle teema yles. ja peaaegu oleks njukäästlile otsekohe paar k6bedamat kommentaari nii ääri-veeri kraesse kupatanud, kuid otsustasin teema l6puni lugeda ja ennäe, juba sleepwalking ja devil oma tagasihoidlikul moel asja ilusasti paika pannud.:õnnelik:

kunn, sulle teadmiseks, et laskesuusatamises on alati lootust:), see kui ints kuskil 10-20 peal tsiksib, see on viimastel nädalatel tähendanud p6him6tteliselt seda, pjedestaalikohta on takistanud vaid yks(ik) möödalask. paraku on karm reaalsus selline, et eesti laskesuusatajatel ei ole v6imalik teha niiv6rd intensiivset lasketrenni, nagu ntx sakslastel-prantslastel-norrakatel. laskesuusatamine on juba kord siuke pisut tehnikaspordi moodi ala, et hea tulemuse saamiseks peab viimase peal tehnika ja viimase peal hooldetiim olema...:P 6nneks on finantsilises m6ttes ka olukord varasemaga v6rreldes pisut paranenud ja pärast uue treeneri tööleasumist on olukord yldises plaanis vististi ok. antagu aega atra seada... niipalju siis offtopicust.

teatenelikul on ehk isegi päris hea shanss hea koht saada, julgeks väita, eeldades veerpalu hiilgevormi ja ka mae ning intsu kogemust, et esiviie sisse v6iks meil olla asja kyll...

ok. elame-näeme!

Raix
18.02.03, 13:53
juhuuu!!! kikule hõbe!! :veryhappy ise paistis ta ka õnnelik olevat! nii et algusega võib rahule jääda!! :)

Devil
18.02.03, 13:54
Ja Kiku tegi seda ... II koht ... hõbemedal super!!! Oeh kui mõnusat rahuldust pakkus naeratus tema näol. Loomulikult kuld oleks vahvam aaga Bente oli parem ... aga mida viriseda II koht ilus ja huvitav sõit ... mina olen väga väga rahul:õnnelik: ... loodame et siis kuld tulemata ei jää ;)

fitti
18.02.03, 14:18
krt, miskipärast ei tekitand smiguni medal mingit emotsiooni..:kurb6:
tundus kuidagi ootuspärane ja loogiline et ta miskitvärvi medali ära toob.
samas hakkan jagama nende entusiasmi, kes eestile yle 5 medali pakkusid:P

jyriöö
18.02.03, 16:18
Ja kaotus oli üllatavalt väike, eriti võrreldes Asiago MK etapiga. Val di Fiemme rasked rajad paistavad talle hästi istuvat. Jälitussõidus säilib ka kullale lootus, kui peale klassikat on vahe ca 10-15 seki. 10 km distantsil ei näe kedagi, kes Bentet kõigutada suudaks.

mjkk
18.02.03, 17:30
Jepp, minu poolti suhteliselt hilinenud õnnesoovid Kikule ja tema isale Anatolile!!!

Originally posted by Devil
Ja krt ära Magpie laskesuusatamist kyll maha tee ... uuri ikka enne, mis sel alal toimub ... tobreluts ja co paneb ju hullult ässa

Kuule Devili härra, ma pole laskesuusatamist maha teinud. Ma ütlesin, et kurvaks teeb meie ebastabiilsus ja ei miskit muud ja maha tegemise asemel ütlesin ka, et loodame stabiilsuse saabumist OM 2006. Seega...ise mõtle ka enne, kui miskit kirjutad..:doh:

mjkk
18.02.03, 19:40
Jutt (http://www.sportnet.ee/valdifiemme/uudis.php3?id=22) sellest, kuidas teine koht on võit...:D

Väga hea, et Kiku ülimalt rahul on, sest see annab kindlasti särtsu ja enesekindlust juurde ja nüüd suurtemate lootustega eelseisvatele etappidele!

siim s
18.02.03, 21:03
Mae võimalustesse ma ei usu. Aga Šmigun pani hea killu maha öeldes, et Bente võib sama hästi olla ka Ben - HA HAA HAAA. Tõsi, Bente ju kuidagi kahtlaselt kiiresti ja täelikult Bennistunud võites Kristiinat ka vabadistantsidel. Ütleks, et lõhnab dopsi järele või mis.
Mind ajavad täiega närvi Norra ja Rootsi suusatajate väited nagu oleksid eestlased ainete peal. Ainukesed kes seal dopsi opanevad on nad ise. Erru läinud endine Norra koondise arst tunnistas ju, et Lillenhammeri ajal nägi Norra koondise hotellisviit nägi pigem välja kui keemialabor, ei näe põhust miks ta oleks pidanud valetama.

-madis-
18.02.03, 23:06
Originally posted by siim s
Ütleks, et lõhnab dopsi järele või mis.
Ma pole küll mingi norralaste (Bente) fänn, kuid ei salli selliseid inimesi, kes niisuguseid mõttetuid ja alusetuid süüdistusi loobivad.:viha: Selles suhtes panen sind nende Rootsi ajalehtede ja spordiarstidega ühte punti, kes siin umbes kuuaega tagasi suurt kõmu tekitasid. Pole positiivset dopinguproovi, pole minu jaoks probleemi. Vot nii.

mjkk
18.02.03, 23:29
Nõustun madmaniga, kuna see on igaühe oma arvamus, kas ta usub sellesse, et suusasport nöiteks on ülimalt \"must\" ala või mitte, siis pole mõtet jahuda sellest, et lõhnab dopingu järele. Sel juhul võib selle iga-dopingu-kuulujutu-uskujale tunduda, et iga võit on doping ja ehk kõik medalitki. Seega, kallis siim s, ei tasu rääkida asjast, mida ei kinnitata, kui tuleb välja, et on dopingut kasutanud, siis testid näitavad seda, muu möla nii kauaks aga jätta.

Oleks ju imelik, kui otsida välja kõik ütlemised/artiklid selle dopingujandi kohta, mis iga võistlusega kaasas käib...dopingut kasutatakse, kui test seda näitab, muu ei loe..

Devil
19.02.03, 00:28

Kuule Devili härra, ma pole laskesuusatamist maha teinud. Ma ütlesin, et kurvaks teeb meie ebastabiilsus ja ei miskit muud ja maha tegemise asemel ütlesin ka, et loodame stabiilsuse saabumist OM 2006. Seega...ise mõtle ka enne, kui miskit kirjutad..:doh:
Tegid kyll! Ei ole nad mingid ebastabiilsed 2 korda 5ndale tulnud ... tobreluts korjab pidevalt punkte, see et yks kord kellelgi midagi untsu läks ei näita seda ... no sorry tõesti ka teistel läheb ... ala on siuke ...
Mõtlemise kohapealt nii palju et vähemalt mul on millega mõelda:õnnelik:

mjkk
19.02.03, 00:54

Tegid kyll! Ei ole nad mingid ebastabiilsed 2 korda 5ndale tulnud ... tobreluts korjab pidevalt punkte, see et yks kord kellelgi midagi untsu läks ei näita seda ... no sorry tõesti ka teistel läheb ... ala on siuke ...
Mõtlemise kohapealt nii palju et vähemalt mul on millega mõelda:õnnelik:

Ma mõtlesin ebastabiilsuse all seda, et kõik mehed sõidavad kord hästi, kord sitasti, mitte üldiselt koondist...:doh:

Mõtlemise kohapealt ei kommenteeri...:õnnelik:

mjkk
19.02.03, 14:25
:kurb1: :kurb4: :kurb7: :kurb4: - nutan..nutan...nutan

Veerpalule siis 4. koht Norra kolmiku - Alsgard-Estil-Aukland järel...väga õnnetu kaotus, sest võit paistis suisa tulemas...ühisstart pole Veerpalule ikka mõeldud - seevastu kinnitas Andrus, et 15km reedel saab tema omaks ja te kõik veel näete kuidas...NB! Seda ei ütelnud tema, vaid mina :)

Raix
19.02.03, 14:26
no qrt...:kop: :viha: putkavaht...:trafck: võimalus oli võita, aga qrt seda teab mis juhtus.. liiga vara hakkas eestrebima?! f**k ma ytlen...

eston maravilha
19.02.03, 14:29
one word springs to mind

naiivitar

lõpusirge positsiooni valik oli ikka eriti täkk.. no kes ronib vabatahtlikult karpi

Devil
19.02.03, 14:33
Originally posted by eston#21

one word springs to mind

naiivitar

lõpusirge positsiooni valik oli ikka eriti täkk.. no kes ronib vabatahtlikult karpi Tõesti ma vaatasin ei no mida mees, kas sa yritad sealt välja ronida ... juba jama ikka kyll eks tuleb siis reedeni oodata ... veerpalu ja mae kaksikvõitu :) ... ehk rehemaa eksib 3ndaks ... ok seda ei juhtu aga rehemaa tegi hea sõidu täna :) ... 19 koht .... päeva kordaminek

mcnamara
19.02.03, 14:34
Jah mina, kes ma 1982. aastal hakkasin Norra poolt olema suusavõistlustel - peaksin nagu rõõmustama, aga... Tegelikult kahju Andrusest, ta tegi ikka nii meeletu töö ära. Alsgaard... no comments. Kui tegemist oleks mõne teise mehega, siis ikka tõeliselt imestaks, et kuidas ta siis nüüd niimoodi äkki esile tõusis pärast nullhooaega. Aga Thomas on seda ennegi teinud, kasvõi eelmisel aastal olümpial. Tagaajamisvõistluse kuld (seda, kelle käes see medal tegelikult on, ma ei arvesta) ja teatelõpp samuti. Uskumatu mees.

Aga kui Andrus vähegi suudab reedeks taastuda - see on tema kuld! :)

ROOTSI KUNN
19.02.03, 14:36
Kardan ,et ka 15 km ei saa ta midagi ,kuna suusatas ennast siin ikka üsna tühjaks.
Soome kommentaatorid ütlesid kohe ,et liiga vara pani eest minema ja võib lõpus väsida . Nii juhtuski. Pealegi olid lõpus laskumised ja Veerpalu suusk ei libisenud kõige paremini. Kahju!!
Aga Kuuse Lemps on ikka täielik tross. Jutt on eriti haige.:(

Raix
19.02.03, 14:44

see oli päris magus pala: Norra lippe on tõesti palju, rohkem kui Eesti omasid, aga meie omad on suuremad! :lahe:

fitti
19.02.03, 14:50
iga kord, kui andrus veel ees olles vähe äkilisema liigutuse tegi, hyydis lemps värinaga hääles: kas seeee oli nyyt otsustav murrang selles sõidus?? pikapeale tyytas kaunis ära..

Kaarel
19.02.03, 14:55
Parima lause pani ikka Rääk IMHO. Veerpalule hakati järgi jõudma ning Kuuse ütles midagi pessimistliku. Rääk kostis seepeale umbes nii: \"Vara veel ohkida...\" :P

yheksa
19.02.03, 14:56
Soome kommentaatorid ütlesid kohe ,et liiga vara pani eest minema ja võib lõpus väsida . Nii juhtuski. Pealegi olid lõpus laskumised ja Veerpalu suusk ei libisenud kõige paremini. Kahju!!
Ta söitis eest ära tõusul, mis on ainuöige koht äraminekuks. Kuna need A-kategooria töusud sattusid just ringi algusepoole, siis tuli seal üritada. Öigesti tegi, et üritas. Laskumisel ju eest ära ei minda! Ja libises vägagi....mumeelest.

Mis sa virised, kuula siis soomlasi ja pea seda öigeks....

Originally posted by eston#21
lõpusirge positsiooni valik oli ikka eriti täkk.. no kes ronib vabatahtlikult karpi
vaata uuesti, just löpusirge alguses üritas ta hüpata vasakpoolsele rajale aga norrakas hüppas ette. Peab tunnistama, et norrakate poolt ainuöige käitumine (st hoida medalikohad endale ja eestlane jätta medalist ilma).

Ja Kiku näitas kahtlejatele, et kes on tegija :) Veerpalule kahjuks oli juba enne starti medal kaela pandud ning mis peamine Rehemaalt SUPER söit :myts7:

Rehemaa söit paneb mötlema, et minuarvates vöiks söita teates Veerpalu starti, seejärel Rehemaa ning Mae hoopiski vabastiili etappi löpus.

eston maravilha
19.02.03, 15:06
Originally posted by yheksa

vaata uuesti, just löpusirge alguses üritas ta hüpata vasakpoolsele rajale aga norrakas hüppas ette. Peab tunnistama, et norrakate poolt ainuöige käitumine (st hoida medalikohad endale ja eestlane jätta medalist ilma).

nägin ja väga hästi veel. no aga mis sest üritamisest kasu. ja tal oli hiljem veel võimalus tulla nende kõrvale. tundub nagu tal oleks klapid peas. ei kuule ega näe midagi mis ümberringi toimub

peapall
19.02.03, 15:08
Väga õige jutt Yheksa, täpselt minu mõtted. Seda oligi arvata, et kunni ja estoni sugused mehed hakkavad siin esimesel võimalusel pihku itsitama.

Peku
19.02.03, 15:15
hähh, ma arvan, et andrus tegi täiesti õigesti, et seal eest ära hakkas minema, sest teadis et norrakad on lõpus tugevad, kuid tõusudel nõrgemad, läks tõusul eest ära, a norrakatel ikka jaksu jätkus, kahju
ilus sõit oli, rehemaa oli väga tubli

jyriöö
19.02.03, 16:16
Äraminek selle koha peal oli raja profiili arvestades ainuõige, finishi peale polnud tal nagunii mõtet rõhuda. Sprinterivõimeid tal ju erilisi pole, seda tõestas ilmekalt ka Otepää etapp. Ühisstardis kahjuks otsustab kõvasti ka tiimitöö, nii et see, kuidas Veerpalu lõpus norrakate poolt kinni püüti ja lõpus karpi võeti, ei ole üllatav. Eks ebaõnne oli ka omajagu.... Näha oli, et mehel jõudu jagus ning ühest puhkepäevast peaks piisama. Medalit usun ülehomme kindlasti.

vaikiv mees
19.02.03, 16:28
Kuule peapall, vaevalt, et Kunnil&estonil Veerpalu ebaõnnestumise üle nüüd heameel on, lihtsalt analüüsime, mis läks valesti, v-olla lihtsalt mitte niihea vorm, muidu oleks ise ette trüginud,
Levandil oli \'91 (kas ka V.d.Fiemme)ju situatsioon, kus austerlased talle ära tegid, jälle polnud vaba rada, sest mees ise ei taiband enne lõppu ette minna, jäi passima,Levandi ei jõudnud ennast ära kiruda, et kuidas ma võisin nii loll olla

yheksa
19.02.03, 17:06
Öige ta on.. Levandiga oli samas kohas, sama situatsioon. Aga, ma ei ole praegu veel märgand kuskil Veerpalu enda kommentaari asjale.

Ahjaa Postimehes (http://www.postimees.ee/index.html?op=lugu&id=90347&number=735&rubriik=8) jutt virisejatele. Proovige ise tunde olla nii, et eetris ei tekiks hetkekski vaikust ning samal ajal peate jälgima arvutit, toimuvat, teleekraani, oma märkmeid... ja siis tulge virisege edasi. Pmst tasuks üldse rahul olla, et ETV spordiosakond (?) suudab ja viitsib meile pilti koju kätte tuua. Arvanma :myts7:

Lapeteus
19.02.03, 18:57
Ei saaks nagu öelda, et Veerpalu norrakate poolt karpi võeti. Veerpalu teades, et tema spurt pole nii kõva kui teistel norrakatel, talitas täiesti õigesti, kui ennast Alsgaardi sappa võttis, sest oli teda, et norrakas on lõpusirgel kõige kiirem.
Oleks Veerpalu Alsgaardi taga ilusti püsinud, siis oleks ta ka hõbeda saanud.
Küllap oli Andrusel lõpus jõud lihtsalt otsas. Aga samas ei ole ma varem nii vihast andmist lõpukilomeetritel näinud.

Epic
19.02.03, 20:05
Veerpalu oleks pidanud minema seal lõppu poole kui ta oli Estili taga kõrval rajale aga Alsgaard jõudis ette ja sinna see KULD läkski.

fitti
19.02.03, 20:44
jutt või asi. see oli ju ette teada, et veerpalu pole yhisstardi mees, tunnustust väärib juba see, et ta PÜÜDIS teistel eest ära sõita. ta ju rohkem selline omaette nahistaja, ehk et IMHO 15 km eel (või pärast seda) on palju enam põhjust KULLAST (või sellest ilmajäämisest) rääkida. :kaval:

vandersell
20.02.03, 11:23

Kardan ,et ka 15 km ei saa ta midagi ,kuna suusatas ennast siin ikka üsna tühjaks.
Keda sa siis sel juhul medalitele pakud? Elofssoni, sest ta puhkas ja Fredrikssoni, sest jäi Veerpalust tahapoole ja ei kulutanud oma jõuvarusid ära? Kui niimoodi mõtlema hakata, siis peaksid norrakad üldse esikümnest välja jääma...

Mina olen igatahes kindel, et Andrus toob homme medali ära. Kahju ainult, et ma seda otse vaadata ei saa :(

ROOTSI KUNN
20.02.03, 12:39
Originally posted by peapall

Väga õige jutt Yheksa, täpselt minu mõtted. Seda oligi arvata, et kunni ja estoni sugused mehed hakkavad siin esimesel võimalusel pihku itsitama.

Ka minusuguseid peab olema,kes kogu aeg hosiannat ei laula ja suudavad ka omasid kritiseerida ,kui need sitalt esinevad. Ja olgem ausad ,eilne medalita jäämine oli Veerpalule igatahes läbikukkumine. :oih: Tema viimane võimalus on 15 km klassikat ja loodan ,et seal läheb paremini.

Raix
20.02.03, 14:09
niih, 10 km läbi... Bente jälle esimene ja meie Kiku jälle teine!! :õnnelik: läks siis nii nagu arvata oli.. ;) enivei, tubli tots, pole midagi öelda!! :arm3:

vandersell
20.02.03, 14:16
Ma olen kuidagi nii emotsioonitu... Aga see on vist tingitud sellest, et raadiost kuulates pole pooltki nii põnev kui telekast vaadates. Jah, tubli tüdruk, ma alguses kahtlesin kas tuleb hõbe aga näe- tuli :)

Wingback
20.02.03, 15:07
Tubli Kristiina !:silm4:
Interviuus mainis Šmigun et tal on sõitudest taastumisega probleeme, isegi tänane hõbemedalile sõit tuli tema sõnul väga raske pingutuse läbi. Jääb vaid loota et tal jäkuks ikka jõudu järgmisteks sõitudeks. Siiski lisas ta, et MM on veel pikk ning kuld medali võitmine pole üldse võimatu ;)
Gooooo...Estoniaaa....

vaikiv mees
20.02.03, 18:33
noh, 7 medalit ei kraabi (eriti veel nüüd, peale Veerpalu \'kohustusliku medalivõidu\' luhtumist) enam kuidagi kokku optimistide kurvastuseks, aga ikkagi on eriti sheff,et peale 3 esimest võistluspäeva & -ala on Eesti medaliarvestuses endiselt 2.(!) kohal

mjkk
21.02.03, 07:53
Nii...mina varahommikul foorumis ja panen teisedki põnevile - täna on siis Eesti põhiala...Veerpalu 15km klassika. Kurikuulus distants, mis meile lõpuks nüüd kulla tooma peaks - Andrus on piisavalt tugev, et kuld ära tuua, lihtsalt ta ei oska jälitussõitu sõita, võimu on mehel tesitest rohkem. Loodame, et kordub OM 15km ja saame sellelt distantsilt 2 medalit - EDU JAAGULE JA ANDRUSELE!!!:ham8: :ham8:

vandersell
21.02.03, 08:50
Äkki seletaksid, mille poolest see distants kurikuulus on?

dreyd
21.02.03, 09:13
Andrus on piisavalt tugev, et kuld ära tuua, lihtsalt ta ei oska jälitussõitu sõita,

lisaks oskab ta jälitussõitu teha küll, lihtsalt vabastiil ei ole väga konti mööda, erinevalt Jaagust, kellel mõlemad stiilid rohkem tasakaalus

asdf
21.02.03, 09:21
Originally posted by dreyd

lihtsalt vabastiil ei ole väga konti mööda, erinevalt Jaagust, kellel mõlemad stiilid rohkem tasakaalus

Ei ütleks, et Veerpalu uisus Jaagust kehvem on! Mõni aasta tagasi ehk oli jah, aga kuna viimati Mae vabas Veerpalut võitis? MK-l oli viimati parim Veerpalu..

dreyd
21.02.03, 11:51
see aasta tõepoolest on Andrus igal rindel Jaagust parem olnud, aga vaatame MM-i lõpuni, siis on asi selge:)

mjkk
21.02.03, 12:19
Originally posted by vandersell
Äkki seletaksid, mille poolest see distants kurikuulus on?

Ok, veidike vale sõnastus, mitte kurikuulus, vaid ütleme siis meeldejääv või tähtis, kuidas kellelegi, kuid usun, et said asjast aru küll..:kaval: Ja tähtis sellepärast, et oleme sellelt distantsilt saanud MM kulla ja Om kulla+pronksi...:doh:

fitti
21.02.03, 13:14
niih, jälle hõbe..
toretore, maele ma ennekõike pöialt hoidsingi. ilmselt see medal ka viimane, mis eesti korjab, kui smigun just 5km ei yllata...:P

mjkk
21.02.03, 13:17
Njaa...kurb omamoodi, võiksime siin ju \'oleks\'eid üksteise järele toppida ja mõelda, mis siis kui..aga olgem realistid ja optimistid!:D Saime hõbeda ja juba kolm medalit meil kaelas...ning ees veel naiste 30km vaba, ning nii meeste kui naiste jälitussõidud, suudaks sealt kasvõi ühe medali tuua, võime üldkokkuvõttes vägagi rahul olla.

EESTI! ;)

Epic
21.02.03, 13:18
Esikolmik siis selline :

1. Teichmann 35.47,5
2. Mae 35.54,4
3. Estil 35.56,0

Raix
21.02.03, 13:25
Jaak tegi hea sõidu!!! :r66m7: :r66m7: lõpp oli veel eriti kõva!!:kop: Andrus aga.. polegi midagi eriti kosta, sõidus särtsu polnud, üsna läbi oli vennike... Axel-poiss tegi hea yllatuse, kas ma pole suuskamist kaua jälginud or smth, aga tema võitu kyll ei osanud oodata! :lahe:

ROOTSI KUNN
21.02.03, 13:28
Nii nagu ma ennustasin oligi Veerpalu ennast 30 km tühjaks sõitnud. Aga õnneks oli Mae puhanud ja võttis selle ,mis talle pidi kuuluma. Veerpalu jääbki seekord medalita.
Mae ilmselt ka ei vea rohkem välja ,kui edaspidi 4-5 koht aga hea seegi. Shmigunn seekord kulda ei saa,liig palju distantse võtab ette. Kokkuvõttes Eestilt hea esitus siiski lootsin ka kulda.

jyriöö
21.02.03, 14:07
Kusjuures taastuda ei jõudnud ka teised, kes 30 km etteotsa kuulusid, v.a. Estil. Pildil olid sakslased, Mae ja keegi härra Freeman hoopis. Klassikadistantsid olid selgelt liiga lähestikku. Kristina võtab 30 km ikka kulla ära. Väsimusega probleeme ei tohiks tekkida, 5 päeva on puhkuseks. Seda juhul, kui ta sprinti ei sõida.

vandersell
21.02.03, 14:31
Originally posted by vandersell

Keda sa siis sel juhul medalitele pakud? Elofssoni, sest ta puhkas ja Fredrikssoni, sest jäi Veerpalust tahapoole ja ei kulutanud oma jõuvarusid ära? Kui niimoodi mõtlema hakata, siis peaksid norrakad üldse esikümnest välja jääma...

Mina olen igatahes kindel, et Andrus toob homme medali ära. Kahju ainult, et ma seda otse vaadata ei saa :(
Nii-nii... mina lõpetan igasuguse ennustamise ära :oih: Parajalt puusse panin ikka. Samas saan lohutada ennast sellega, et polnud paljuneid, kes Teichmanni esimeseks oleksid pakkunud ja Freemani ka medali eest võitlemas näinud. Aga kõige parem lohutus on ikkagi Jaagu medal! :silm4:

Aga Kristinasse on mul usku. Krt, rohkem ei julge öelda :)

Jaan
22.02.03, 05:44
Hea t88 Euroopa spordialade populariseerimisel annab esimesi vilju. J2rgmiseks v6tame ette naisekandmise ja kiikingu.

mjkk
22.02.03, 11:03
KULD

KRISTIINA TÕI EESTILE KULLA! PALJU ÕNNE!!!:sünna: :sünna: :punastama :hüppenöör :baibai:

yheksa
22.02.03, 11:47
Mina usun Kikkusse ja maailmameistri tiitlisse :)

Aitähh :)
...ennustused on keerulised asjad aga hää, et keegigi usub:myts7:

Jubemönus!!!

mjkk
22.02.03, 21:11
Homme siis 10+10...starti ei tule ei Alsgard ega Elofsson, mis kurja viiruse süü (meie jaoks muidugi hea viirus), seega Jaagu shanssid kõrged ja oodata ehk taas üsna kirevat medalit. Jaak ise usub kulda, mina ka ja ma arvan, et Alaver ka :D Kolm on piisav - kuld tuleb.

SleepWalking
22.02.03, 22:26
Jaak ise usub kulda, mina ka ja ma arvan, et Alaver ka :D Kolm on piisav - kuld tuleb.

WHAT??? kust lambist küll sina selliseid postitusi võtad, njuukaastl? kust sellised andmed, et jaak usub kulda? 8 parema hulka jõudmine sellel alal oleks kõva saavutus. pealegi mäletan, et jaak ütles peale eelmist sõitu vaid seda, et üritab järgmisel alal võimalikult kaua jõlkuda tugevamatega koos ...

mjkk
23.02.03, 10:21
Originally posted by SleepWalking

Jaak ise usub kulda, mina ka ja ma arvan, et Alaver ka :D Kolm on piisav - kuld tuleb.

WHAT??? kust lambist küll sina selliseid postitusi võtad, njuukaastl? kust sellised andmed, et jaak usub kulda? 8 parema hulka jõudmine sellel alal oleks kõva saavutus. pealegi mäletan, et jaak ütles peale eelmist sõitu vaid seda, et üritab järgmisel alal võimalikult kaua jõlkuda tugevamatega koos ...

Mae: \"Kuld on eesmärk ning elus ja spordis on kõik võimalik. Aga tulemust ei tea kunagi ette, see muudabki spordi põnevaks.\"

Okok...natuke sai liialdatud :P , ent kuld on sihil (täsemalt küll 2006. aastal, kuid sihil, seega topeltjälitussõit läheb arvesse.) Intervjuu siin (http://www.sloleht.ee/index.aspx?d=22.02.03&r=3&id=136063)

vaikiv mees
25.02.03, 15:42
Mae jäi küll 10+10km 10.-ks, endale talle see formaat eriti ei istunud, aga teha pole midagi, peab sõitma, sest tundub et ringkondadele läheb see hästi peale, olevat atraktiivne& eks ta ole mõistmatutele arusaadav kah, näha kohe, kes võitjana finishis on
Mind isegi ei vihasta, aga paneb siiralt imestama, kui palju teatesõidu asjatundjaid kõikvõimalike eesti inimeste, eriti vanade naiste hulgas on, kõik teavad täpselt, mis järjekorras oleks teatenelik pidanud sõitma (nagu see midagi muutnud oleks) Muidugi on dramaatiline ja valus, kui tuleb 5->8 ärakukkumine, aga vahet pole ju kui Mae oleks tõstnud viimasega 11->8, nüüdoldi vahepeal vähemalt esikolmiku lähedal

mjkk
25.02.03, 17:52
Medalitabel peale 8 päeva:

1. Norra 4 2 5 11
2. Saksamaa 3 3 0 6
3. Eesti 1 3 0 4
4. Soome 1 2 2 5
5. Austria 1 1 0 2
6. Rootsi 1 0 2 3
7. Poola 1 0 0 1
8. Jaapan 0 1 1 2
9. Venemaa 0 0 2 2

Ütleme nii, et rohkem tahta lihtsalt ei tohi...võime küll oma olekseid ja nappe siia rivvi panna, aga üldkokkuvõttes peame ikka lõpprahul olema. Arvestades eespool olevate riikide pindala, rahvaarvu ja suusatraditsioone, siis oleme ikka üks lõppkõva väikeriik.

Kui nüüd saaks veel 30km vabast Kristiina ka oma 4 medali, siis oleks muidugi ideaalilähedane...kuid kui tulemata jääb, siis ikkagi, lennujaama jalamaid Kikule vastu..

Muideks, kui kedagi huvitab, siis Jörgen Brink tunneb end luuserina :P (teadagi, mille eest...)

Pealik
25.02.03, 17:59
Nu mis seal ikka. Alati oleks võinud ju hullemini minna ma arvan.

jyriöö
28.02.03, 14:25
No nii, pidu läbi. MM\'i edukaim naissuusataja kaukasse langes kuld, 2 hõbedat ja pronks. Tänases sõidus särts puudus, väsimus oli selgelt juba alguses tunda. Koos Zavjalovaga sõites tempo paranes ning pronks tundus olevat tänase päeva maksimum. Igalt distantsilt, kus startis, tuli medal. Võimas!
Täna veel mägikotkas Jüris väikese mäe võistlusel, 30. hulka tulek oleks hea saavutus. Kahevõistluse sprindis loodaks peale hüppeid ka Pikkorit esimese 30. sisse, kui selg vastu peab.

yheksa
28.02.03, 14:52
Kiku on Super! ...tegelt. Enne MM\'i oli ta praktiliselt maha kantud juba, et küll ei pea ta närv vastu ja küll on ta hoog vörreldes hooaja algusega raugend AGA tühjagi. Seal kus startis seal ka medali sai.

Mae üle on mul siiras heameel. Sest olenemata sellest, et mees tegi väga häid söite räägiti meie ajakirjanduses vaid Veerpalust. Isegi päeval, mil Mae vöitis höbemedali räägiti ETV spordiuudistes Veerpalust ja tema s******st suuskadest. Prioriteedid vöiks siiski medalite järgi paigas olla. Siinkohal ühinen kritiseerijatega Kuuse aadressil. Muidu mulle Kuuse meeldib. Ntks \"Aga Palun siin Teile Paruzzi\" (vöi möni teine nimi) on ikka ääretult naljakas kuulata umbes 15 korda ülekande jooksul.

Meeste teate pörumine (kui nii vöib öelda) on vaid Alaveri möödapanek. Kedagi teist siin süüdistada oleks patt. Tagantjärgi öeldes oleks vast olnud Narusk möttekam panna 4. vahetust söitma.

Muide Pikkoril jäik 1 koht 30\'st puudu. Aga Ameeriklane vöitis ja see on lahe, sest uusi kullariike on alati tore enda kambas näha :)

Ja nagu juba enen MM\'i öeldud on Salumäe ikka ja endisel möttetu mees.... No comments!

Kahju ainult et itaallased ühtki medalit ei saa.... (kui just homme ei tule midagi)

Vahva oli :myts7:

SleepWalking
28.02.03, 15:16
Meeste teate pörumine (kui nii vöib öelda) on vaid Alaveri möödapanek. Kedagi teist siin süüdistada oleks patt. Tagantjärgi öeldes oleks vast olnud Narusk möttekam panna 4. vahetust söitma.

B*******t! Alaveri möödapanek? Narusk? Kas selles, et Eestis on vaid 2 vajalikul tasemel suusatajat, on kuidagi Alaveriga seotud? 8s oli Eesti maksimum sellise koondisega, nagu praegu välja panna on.

mjkk
28.02.03, 16:27
SleepWalking\'uga igati nõus. Meeste \'halba\', kui niigi tegelikult öelda võib sõitu ei mõjutnaud ju kuidagi Alaver...ma ei saa aru, mis saab olla mehel süüks, kui see, et tal pole lihtsalt kedagi paremat sinna koondisesse panna. Oleks-oleks küll, aga noh, mina ei usu eriti, et miski Narusk tugevam oleks olnud kui Tobreluts...Meest ei saa tõesti süüdistada selles, et sellise koha saime. Pole midagi teha, olgu mis on, aga olgem ausad - lihtsalt ka meie parimal päeval ei oleks Eesti tase piisavalt kõrge, et vastu hakata. Kui nüüd kuskilt Mae&Veerpalu kloonida, siis ehk, Naruskis ma küll mingit inglit ei näe.

Muidugi Eestis on tegelikult nüüd peale kasvanud uus Olle, tulevane Mae või ehk isegi Veerpalu :D ...Rehemaast käib jutt...ma ei tea, kui nüüd suudaks kuskilt veel miski Olle-tasemel (kunagise Olle) mehe kasvõi välja võluda, siis oleks lootused juba suuremad...

SleepWalking
07.03.03, 13:40
Üks pehmelt öeldes delikaatne uudis veel siia MMi teema lõpetuseks:

STT teatel on üks soome naissuusataja andnud MMil Val di Fiemmes positiivse dopinguproovi. Teada on küll esialgu vaid A-proovi tulemused, B-proovi tulemused (ja ilmselt siis hiljemalt ka suusataja nimi, kui proov osutub positiivseks) selguvad umbes nädala pärast. Helsingin Sanomate tsiteeritud Tapio Kallio (Soome Anti-dopingu organisatsiooni boss) arvab, et dopinguproov on võetud võistluste viimastel päevadel (kuna võttis selgumine nii kaua aega) st. variandid on vast, et tegemist on kas mõne sprinteri või 30 km vabastiili sõitnuga. Positiivse dopinguproovi andnud suusataja on hetkel asetatud tähtajatu võistluskeelu alla.

Lisaks: Soome suusaliidu teatel lõpetatakse peale selle nädalavahetuse Holmenkolleni võistlusi kogu Soome suusatamine rahvusvahelistel võistlustel ning sportlasi lubatakse jälle võistlema peale seda, kui olukord on lõpuni selgitatud ja lahendatud.

Ja veel: Soome Suusaliidu andmetel on Kaisa Varis (kes ei pääsenud kahe esimese distantsi starti tänu kõrgele hemoglobiinitasemele veres) on teatanud, et ei osale algselt plaanitule vastupidiselt Holmenkolleni võistlustel sel nädalavahetusel, põhjendades seda haigestumisega.