320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Val Di Fiemme

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Val Di Fiemme

    [glow tcolor=red, fcolor=blue, size=4, strength=2]VAL DI FIEMME[/glow]

    Algamas on suusatamise Maailmameistrivõistlused Itaalias, Val Di Fiemmes, sinna Suuskamine kogub jõudu oli raske kirjutada, sest selline nii oluline asi väärib omaette teemat. Ja veel, tegemist on suurvõistlusega, kus meil kindlasti viimase 10 aasta suurimad medalilootused üldkokkuvõttes. Nii 4-5 medalit on ehk loodetavasti kukkumas, mõni võik kuldnegi olla

    Lisage julgelt oma teksti ja kriitikat ning lisa sportlaste kohta ja rääkige oma ootustest/lootustest


    AJAKAVA

    18. veebruar
    11:00 MURDMAASUUSATAMINE
    N 15 km (k, ühisstart)

    19. veebruar
    11:00 MURDMAASUUSATAMINE
    M 30 km (k, ühisstart)

    20. veebruar
    11:00 MURDMAASUUSATAMINE
    N 10 km (k)

    21. veebruar
    10:15 KAHEVÕISTLUS
    Tavavõistlus - hüpped (K-95)
    12:15 MURDMAASUUSATAMINE
    M 15 km (k)
    17:00 KAHEVÕISTLUS
    Tavavõistlus - suusatamine (15 km)
    19:00 SUUSAHÜPPED
    K-120 mägi - valikvõistlus

    22. veebruar
    10:30 MURDMAASUUSATAMINE
    N topeltjälitussõit (5k+5v)
    19:00 SUUSAHÜPPED
    K-120 mägi - lõppvõistlus

    23. veebruar
    10:30 MURDMAASUUSATAMINE
    M topeltjälitussõit (10k+10v)
    19:00 SUUSAHÜPPED
    Meeskonnavõistlus (K-120)

    24. veebruar
    10:15 KAHEVÕISTLUS
    Meeskonnavõistlus - hüpped (K-95)
    13:00 MURDMAASUUSATAMINE
    N teatesõit 4 x 5 km (k/v)
    17:00 KAHEVÕISTLUS
    Meeskonnavõistlus - suusatamine (4x5 km)

    25. veebruar
    11:00 MURDMAASUUSATAMINE
    M teatesõit 4 x 10 km (k/v)

    26. veebruar
    16:00 MURDMAASUUSATAMINE
    M sprint (v) - eelvõistlus
    16:00 MURDMAASUUSATAMINE
    N sprint (v) - eelvõistlus
    18:00 MURDMAASUUSATAMINE
    M sprint (v) - lõppvõistlus
    18:00 MURDMAASUUSATAMINE
    N sprint (v) - lõppvõistlus

    27. veebruar
    19:00 SUUSAHÜPPED
    K-95 mägi - valikvõistlus

    28. veebruar
    10:15 KAHEVÕISTLUS
    Sprint - hüppevõistlus (K-120)
    11:45 MURDMAASUUSATAMINE
    N 30 km (v)
    14:00 KAHEVÕISTLUS
    Sprint - suusatamine (7,5 km)
    19:00 SUUSAHÜPPED
    K-95 mägi - lõppvõistlus

    01. märts
    10:30 MURDMAASUUSATAMINE
    M 50 km (v)

    Eestlased

    Andrus Veerpalu - kahtlemata Eesti suurim lootus sellel MMil, olles suurfavoriit nii meeste 30km klassikas kui ka 15km klassikas. Nagu viimane etapp laupäeval sai näidatud, on mees ka piisavalt heas vormis. Medal kindlasti, küsimus ainult - kas kuldne ja kui palju medaleid Andrus meile toob? Ootused on kõrgel, kuid nagu Veerpalu on alati suutnud tõestada, suudab ta ootusi ka täita. Kullaga jääs Eesti rahvas rahule, vähemaga ehk krimpsutaks natuke nina, kuid pikapeale oleksime kõige üle õnnelikud, eks?

    Jaak Mae - kas suudab Jaak korrata OM saavutatut? Mae on omale kindlasti eesmärgiks võtnud püüelda medali poole ja nagu Andruski, suutis viimasel võistlusel tõestada, on temagi heas vormi. Hõbe oleks super, pronks väga hea, kuid eesmärgiks on ta kindlasti võtnud lihtsalt head ja nauditavat sõitu sõita :P . 15km ja 30km klassikas on kindlasti tema alad, ent miks mitte jälitussõit?? Loodame parimat (st. medalit)

    Aivar Rehemaa - nooruke Rehemaa läheb kogemusi võitma, nagu ta ise ütleb. Koht näiteks esi 20 hulgas oleks kindlasti saavutus ükskõik, mis distantsil, ent olulineon kindlasti jälgida teda tuleviku suhtes, kui palju on mees arenenud ja kui konkurentsivõimeline ta alles 20-aastasena on. Lihtsalt hea mees jälgida, ootuseid ees pole, pinget mehe õlgadel samuti. Hea sõit ja mitte katkestamine :P oleks suurepärane.

    Priit Narusk, Meelis Aasmäe, Raul Olle, Erkki Jallai - panin kõik need mehed ühte punti. Peale Olle ootaks kõigilt kohta nii 30 piirimail, Ollelt ehk natuke kõrgemat. Jallai on sprinter, kuid temast küll suurt konkurentsivõimelist meest pole. Aasmäe, Narusk on nö. vabameelsed ehk siis mehed, kellelt suurt tulemuste osas oodata pole. Olle aga seevastu tahab näiteks 30km klassikas kindlasti saada nii 20 parema sekka, kuid paistab, et tema paremad päevad (mis vähegi head olid, täpsustades) on möödas. Pigem ülipika maa peale on ta oma trumbid pannud.

    Kristiina Smigun - ehk suurim küsimärk enne MMi?? Krissu on tegelikult tubli olnud, näidanud head sõitu, kuid sellel MMil tuleb vist võiduks omamoodi lugeda hõbemedalit, sest väsimatu Skari vastu on raske kellegil üksõik mis stiilis ja pikkusel vastu hakata. Smigun usutavasti loodab medalit, hõbedast kui mitte kuldset, sest kes teab, ei ole ju võiamtu, et Skari lihtsalt ühel hetekl ära väsib, või mingi sõidu vahele jätab ja medali jagamisest välja jääb. Sel juhul peaks Smigun koos Paruzzi jt. kuulakonkurentsi kuulama. Enne MMi ta arvas, et tunneb end hästi ja loodab kõikse paremat ja kui ma õieti mäletan, siis peale Otepää võitlust ütles ta, et kui ta siis suutis osaliselt Skari tempos kaasa sõita, siis ehk MMil suudab juba terve maa. Raske uskuda, kuid mitte võimatu...

    Katrin Smigun - Katriniga on nii, kuidas on. Kindlasti ei lähe ta kõrget kohta jahtima, kuid ehk piilub lõpptuleustest nö. eakaaslasi ja tulevasi konkurente. Tema jaoks on esikohal õppingud USAs ja vaevalt, et ta ennast MMil tühjaks sõidab, või elu sõite näitama hakkab. Kohtkuskil 15 parema seas oleks supertulemus, koht 20 väga tubli - paneme siis prognoosi nii.

    Jaan Jüris ja Jens Salumäe - vot nii...suusahüppajad. Nendega on nii, et proovige te maailma paremikku kuuluda, kui kodumaal on suurimaks mäeks mädanev 70m mägi...kui seda arvestada, on tegemist tublide poistega. Salumäe läheb lihtsalt suuremalt mäelt alla hüppama, tema puhul kuskile edasipääsust suurt rääkida vist ei tasu. Jüris seevastu on juba huvitav jälgida, sest loodetavasti pääseb ta teise hüppevooru ja suudab ehk lõpuks ometi hüpata kaks korraliku hüpet ja needki niisugused nagu proovihüpetel, sest on ju suisa koomiline, kuidas mees nagu ainult proovihüpetel tulemusi näitab, sest proovihüpped on Jürisel olnud tõesti maailmaklassist.

    Peakski vist kõik olema, kui ära jätsin, siis kirjutage ise, mis muud, kui koolist/töölt vastavatel aegadel koju ja lipud diivanile, sallid kaela, ükskõik mis sini-must-valget asjandused selga ja karjuma ning kaasa elama....

    #2
    Replying to Topic \'Val Di Fiemme\'

    Originally posted by Magpie

    Priit Narusk, Meelis Aasmäe, Raul Olle, Erkki Jallai
    Olle on öelnud, et ta ei söida MM\'l. Jäägu see noorematele meestele.
    Ning sa oleksid vöinud ju lisada oma nimekirja ka Indrek Tobrelutsu, sest ilmselt on just tema see, kes söidab meeste teates ühte uisuetappi.

    Katrin Smigun
    Katrin ei ole kindlalt öelnud, et ta läheb MM\'le. Mina isiklikult arvan, et ta ei lähe. Kui läheb, siis ma loodan, et tal läheb seal hästi. Sest eestlased on ju meistrid parastama.

    Jaan Jüris ja Jens Salumäe
    Jens Salumäe kuulub kategooriasse möttetu mees. Olenemata sellest, kes on ta treener (Levandi kahevöistlejana, suusahüppajana Hein) on tal ikka virisemist, et koostöö treeneriga ei klapi ja me ei saa teineteisest aru (11.02.2003). Tundub, et viga on ikka kuskil mujal kui treeneris.

    Isiklikult loodan, et nii Veerpalu kui ka Mae saavad ikka medali... vahet pole mis karva see medal on. Ning Shmigun saab kindlasti vhmlt ühe (parem kui kaks) medali(t)... hea kui see on kuldne aga samas praegu käib naistearvestuses vöistlus vist rohkem alates 2 kohast (Bente on niikuinii esimene). Mina usun Kikkusse ja maailmameistri tiitlisse
    Pönev saab olema meeste teade, kas Eesti mehes suudavad seekord teha imet ja mahtuda vhmlt 6 hulka. Vöi saab taaskord saatuslikuks üks puuduv tasemel meessuusataja (seekord ehk hoopis 2)? Pönev!

    Ja muide - sa unustasid meie vaprad kahevöistlejad Tambet Pikkori ja Vahur Tasase.

    Val di Fiemme MM - SPORTNET Köik

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'Val Di Fiemme\'

      Vabandan, kui kellegi jah nimistusse panemata jätsin või liigselt panin. Aluseks, kes võistlevad, võtsin Sporditähe, kus rubriigis, kes sõidavad, just need nimed olid. Aga Katrini kohta nii palju, et minu teada teatas ta hiljuti, et on minemas, kuid see on küll kinnitamata. Ta pidi vist ainult ühel-kahel alal lihtsalt kaasa tegema.

      Vabandan meie kallite kahevõistlejate ees.

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'Val Di Fiemme\'

        Murdmaasusatamine on minu meelest väga igav ala. Tore muidugi ,et Veerpalu täna võitis. Mulle meeldib põhiliselt suusahüppeid ja laskesuusatamist vaadata ,kahjuks ei ole meie meestel seal mingeid lootusi.
        Suusaaldest kõige huvitavamaks pean siiski mäesuusatamisalasid ,mis praegu ka toimumas.
        FCF Forever

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'Val Di Fiemme\'

          Originally posted by ROOTSI KUNN
          Murdmaasusatamine on minu meelest väga igav ala. Tore muidugi ,et Veerpalu täna võitis. Mulle meeldib põhiliselt suusahüppeid ja laskesuusatamist vaadata ,kahjuks ei ole meie meestel seal mingeid lootusi.
          Nojah...kellele igav, kellele mitte ...aga muidu - laskesuusatamises on eestlased ikka kuidas öelda, sellised 0,5 kõvad. Kogu aeg esinetkase väga hästi, kui äkki suudab alati miski 4. vahetuse mees sõita halvemini kui mingisugune Keenia naine seda teeks... Suusahüppes ei tasu paljut oodatagi, kui meil siin suurim mägi 70 meetrine on, kuid selagi tugev areng viimastel aastatel toimunud.

          Kuid suisa kurvaks teeb jah, see meie laskesuusatajte käekäik. Mul ei tule praegu see nimi meelde, kuid hiljuti oli maailmakarika võistlus, kus Eesti pikalt 1. - 2. kohal püsis (st. 3 esimest vahetust), kuid 4. vahetuse mees suutis nii sitasti lasta ja suusatada, et lõpetasime mingi esikümne lõpus, täpsemat infot mina netist leida ei suutnud. Kuid areng on tehtud ja kui suudetakse stabiilsemalt võidelda, miks mitte kunagi kuskilt ka medal tuua, näiteks OM 2006\'lt ...

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'Val Di Fiemme\'

            krt minu meelest üks põnevamaid suusaalasid on ikkagist kahevõistlus. Seda sai juba lapsest saadik kogu aeg jälgitud, nii et mingisugune nostalgiline side ka asjal juures. Muidugi pole seda enam üldse huvitav vaadata nüüd, kus eestlased sel alal enam tegijad pole. Ennustan, et murdmaaga ja 10-võistlusega näiteks juhtub samamoodi - kui praegused tegijad eestlased lõpetavad, kaob huvi kogu ala vastu, sest järelkasvu pole.
            aga val di fiemmest jah ennekõike ootan head esutust just maelt. veerpalu toob kaks medalit kindlasti, smigunist ei julge üle hõbeda loota - skari seevastu korjab koore. ja ülejäänd eesti võistlejad, nagu ikka, sakivad sajaga...
            We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'Val Di Fiemme\'

              Originally posted by Magpie



              Jaak Mae - 15km ja 30km klassikas on kindlasti tema alad, ent miks mitte jälitussõit?? Loodame parimat (st. medalit)
              Mae teatas, et 30 kilta tema ei sõida, keskendub 15 km klassikale ja jälitussõidule. Skari jätab tõenäoliselt 30 vabalt vahele, seal on ka Shmigunil suurim võimalus kuld noppida. Klassikadistantsidel on Skari peajagu üle ning kuna ta suudab 5 km jooksul järgmisega ca 30 sekundit vahe sisse sõita, võib teda jälitussõiduski suurfavoriidiks pidada.
              Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'Val Di Fiemme\'

                Originally posted by Magpie

                Mul ei tule praegu see nimi meelde, kuid hiljuti oli maailmakarika võistlus, kus Eesti pikalt 1. - 2. kohal püsis (st. 3 esimest vahetust), kuid 4. vahetuse mees suutis nii sitasti lasta ja suusatada, et lõpetasime mingi esikümne lõpus, täpsemat infot mina netist leida ei suutnud.
                Et leida, tuleb otsida.
                http://www.sportnet.ee/uudis.php3?id=40189
                Uhke esimene Borussia Dortmundi avatari omanik

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'Val Di Fiemme\'

                  Originally posted by Magpie
                  Kuid suisa kurvaks teeb jah, see meie laskesuusatajte käekäik. Mul ei tule praegu see nimi meelde, kuid hiljuti oli maailmakarika võistlus, kus Eesti pikalt 1. - 2. kohal püsis (st. 3 esimest vahetust), kuid 4. vahetuse mees suutis nii sitasti lasta ja suusatada, et lõpetasime mingi esikümne lõpus, täpsemat infot mina netist leida ei suutnud. Kuid areng on tehtud ja kui suudetakse stabiilsemalt võidelda, miks mitte kunagi kuskilt ka medal tuua, näiteks OM 2006\'lt ...
                  Newcastle, sa ei tea laskesuusatamisest ei ööd ega mütsi - saa sellest aru ja lõpeta see lahmimine. Tuletame siis meelde, Eesti kaks kõrgemat kohta sel hooajal laskesuusatamise MKlt:

                  20.12.2002 Eesti Osrblies (Sloveenia) viies 4x7,5 km distantsil. Esimesest vahetusest tuli Prants viiendana, Lessing teiselt kuuendana, Tobreluts kolmandalt kuuendana ning Borovik lõpetas siis viiendana, nagu juba mainitud. Kaotus Venemaale (võitja) 1.52,5.

                  11.01.2003 Oberhofis (Saksamaa) Eesti jällegi samal distantsil viies. Prants lõpetas avavahetuse kolmandana, Borovik lõpetas teise vahetuse neljandana. Lessing andis vahetuse Tobrelutsule üle viiendana ning viiendana ka Tobreluts lõpetas. Kaotus Venemaale (jälle võitja) 52,3 sekundit.

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'Val Di Fiemme\'

                    Homme algab siis Val di femmes põhja suusaalade mm, mida ma nimetaksin ka Bente Skari võistluseks. Nagu enamus spordisõpradest kuulun ka mina nende hulka, kes pakub Skarile rohkem kui ühte kulda (arvatavasti tuleb neli kulda). Teiste medalikohtade eest hakkavad võistlema eelkõige Smigun, Scott(näitas head minekut Asiagos) ja Paruzzi. Sprindis paneks panuse Sachenbacheri peale.
                    Meeste poolel on minu vaieldamatuks favoriidiks andrus Veerpalu.Kes siis veel. Veerpalu peaks ühe kulla igal juhul ära tooma, miks mitte kaks, vahest kolm, kui hästi läheb (nüüd sai vist liiast,aga ega küll küllale liiga tee). Mae laeks jääb taas pronksmedal.
                    Minu ennustus (eestlaste kohad(keda on reaalne ennustada)):
                    18. veebruar N 15 km (k, ühisstart) 3.Smigun
                    19. veebruar M 30 km (k, ühisstart) 1.Veerpalu
                    20. veebruar N 10 km (k) 2.Smigun
                    21.veebruar M 15 km (k) 1.Veerpalu 4.Mae
                    22. veebruar N topeltjälitussõit (5k+5v) 2.Smigun
                    23. veebruar M topeltjälitussõit (10k+10v) 3.Mae
                    25. veebruar M teatesõit 4 x 10 km (k/v) 7.Eesti
                    26.veebruar n sprint (v) 12.Smigun
                    28.veebruar N 30 km (v) 1.Smigun

                    Seega ennustan eestlastele rikkalikku medalisaaki.Kokku seega 3-2-2= 7 medalit
                    Medaliarvestuses seega Norra järel teine koht.SUPER

                    PS! Nagu ma ennist ütlesin: Ega küll küllale liiga tee.

                    Targa inimese tähelepanekuid elust enesest.
                    "Olete te tähele pannud, kui nilbed on higistavad puulehed? Eelsperma igal pool."

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'Val Di Fiemme\'

                      18. veebruar N 15 km (k, ühisstart) 2.Smigun
                      19. veebruar M 30 km (k, ühisstart) 1.Veerpalu
                      20. veebruar N 10 km (k) 2.Smigun
                      21.veebruar M 15 km (k) 2.Veerpalu 1.Mae
                      22. veebruar N topeltjälitussõit (5k+5v) 2.Smigun
                      23. veebruar M topeltjälitussõit (10k+10v) 5.Mae
                      25. veebruar M teatesõit 4 x 10 km (k/v) 6.Eesti
                      26.veebruar n sprint (v) 17.Smigun
                      28.veebruar N 30 km (v) 1.Smigun

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'Val Di Fiemme\'

                        Eesti saab kaks ,heal juhul kolm medalit ,üks neist on kuldne ja teised võivad vabalt hõbedad, pronksid olla. Smigunnile ma pöialt ei hoia ,ta on kuidagi ebasümpaatne olnud mulle kogy aeg ja nüüd eriti kui Bentet ,Beniks sõimas. Aga meestele selle eest elan täiega kaasa.
                        FCF Forever

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'Val Di Fiemme\'

                          18. veebruar N 15 km (k, ühisstart) 2.Smigun
                          19. veebruar M 30 km (k, ühisstart) 1.Veerpalu
                          20. veebruar N 10 km (k) 1.Smigun
                          21.veebruar M 15 km (k) 1.Veerpalu 2.Mae
                          22. veebruar N topeltjälitussõit (5k+5v) 1.Smigun
                          23. veebruar M topeltjälitussõit (10k+10v) 2.Mae
                          25. veebruar M teatesõit 4 x 10 km (k/v) 5.Eesti
                          26.veebruar n sprint (v) 10.Smigun
                          28.veebruar N 30 km (v) 1.Smigun

                          Nimetage mind optimistiks või mitte, aga nii läheb , see tähendaks siis 5 kulda, 3 hõbedat ja 0 pronksi, vot nii! Kokku tullakse tagasi 8 medaliga...

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'Val Di

                            Mitte optimist vaid loll naiivitar ...
                            Tähendab ... jazzjansa, epic (EricCantona) ja magpie (Newcastle). Miks te sprindivõistlusel Kikule kohta pakute? Ta ju ei osale sellel alal ... või on ta nii äss, et saab mitte osalemise eest kah koha ?
                            Ja krt ära Magpie laskesuusatamist kyll maha tee ... uuri ikka enne, mis sel alal toimub ... tobreluts ja co paneb ju hullult ässa

                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic \'Val Di Fiemme\'

                              Laskesuusatamisest niipalju, et kui telepilti peaks sattuma ameeriklane Dan \"Dirty Dan\" Campbell, siis teadke, et see mees v6tab ennast peo l6puks alasti. Aga ala iseenesest on lahe.
                              “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                              The Special One

                              Kommentaar

                              Working...
                              X