PDA

View Full Version : Meistriliiga ja Maailm

mjkk
09.04.03, 19:10
Nii, vutifännid, tekkis selline küsimus endal peas, ja mõtlesin, et lasen ka teistel arvamust avaldada - kuhu seaksite näiteks Eesti Meistriliiga teie maailma jalgpallimastaabis.

Mida ma mõtlen, on see, et mis arvate, kui tugev on Meistriliiga võrreldes mõne tippliigaga näiteks? Kellega seaksite Meistriliiga ühele pulgale? Muidugi ei saa Meistriliigat võrrelda Premier League, Serie A või La Ligaga, kuid kas näiteks Inglismaal eksisteeriva 3. divisjoniga suudaksime end võrrelda? On ka sellega taseme vahe suur? Või näiteks Portugali teise liigaga?

See küsimus on muidugi omamoodi tobe - keegi meist (noo vähemalt suurem osa...)pole ju näinud ühtegi 3. divisjoni mängu või 2. divisjoni mängu (Inglismaal) ega saanud osa Serie B või C kohtumistest, kuid mis arvate - kuhu mahutataks Meistriliiga, kellega samale pulgale?

Mõtlesin, et tore oleks teada ja natuke fantaasial lennata lasta :D

Paremat, Mikk

greenday
09.04.03, 21:35
Noh oli isegi ju Pohlakul selline plaan, et osta 3 div klubi ja muuta see Floraks ja siis sealt tõusma hakata. Usun et 3 divisjons saaks näiteks Flora või Levadia kindlasti hakkama, ei tasu ka arvata, et Eesti jalgpall täielik null on.

Man UU
09.04.03, 21:37
Ei oska öelda kahjux, aga see inglismaa 3 division võib küll olla.

Pätu
09.04.03, 21:49
Nojah.. ma arvan, et selle miskise 3 divvari klubi fännid pole just kõige õnnelikumad kui enamus mängijatest eestlased :P

eston maravilha
09.04.03, 22:13
see et flora ja levadia võibolla(and its a mighty big võibolla) saavad div3s hakkama on üks asi. aga kogu meistriliiga tase on ju sitt. mis juhtuks valga või kurega seal. nädalast nädalasse skoorid 15-0 ja enamgi. ja ütleme et inglise div2 ja div3 on väga füüsilise mänguga meie pasapeetrid ei saaks seal hakkama.

ja meistriliiga asetaks ainult natuke kõrgemale aruba liigatshempionaadist..

PHILIPZ
10.04.03, 01:14
olex meil meistriliiga klubide (v.a flora) finantseerimine samal tasemel kui Inglismaal 3-nda divisiooni oma, siis olex ka tase sama!
P.S:
Flora on välja arvatud mitte seepärast et ta on 3 divisioni tasemel, vaid seepärast et see on EJL-i rahade kokkukogunemis koht :-)

eston maravilha
10.04.03, 01:20
suurel osal inglise madalamate liigade klubidel on varsti seis hullem põhja korea vaestele kommunistidel

tsaka08
12.04.03, 00:19
jah ega maaiulmas preagast on jalgpalliga päris paljudklubid miinustes ja rahalistes probleemides ma arvan et serie b saax kobiA hakkama

oku
12.04.03, 23:19
Olen conferentsi mänge vaadanud. Need on ikka juba madalam tase kui Eesti meistriliiga. Kolmas divar on vist jah parim võrdlus. Mõni meeskond saaks ka teises hakkama, ma arvan.

NikWarshawsky
13.04.03, 23:45
Eesti Meistriliiga tasemest oma intervjuus (27.03.2003) utles Tallinna “Spordi” jalgpalliklubi olnud peatreener Valeri Ovtsinnikov («Borman»):

“Moned Eesti Meistriliiga meeskonnad taiesti voiksid Vene Korgliigas mangida, las nad oleksid sel juhul Vene Korgliiga turniiritabeli alumises osas” (c) Valeri Ovtsinnikov

Kes soovib lugeda seda intervjuut klikki:

Selle aadressi jargi on “Bormani” personaalne lehekulg:
http://www.loko.nnov.ru/team/borman/

NikWarshawsky
13.04.03, 23:53
Eesti Meistriliiga tasemest oma intervjuus (27.03.2003) utles Tallinna Spordi jalgpalliklubi olnud peatreener Valeri Ovtsinnikov (Borman):

-Moned Eesti Meistriliiga meeskonnad taiesti voiksid Vene Korgliigas mangida, las nad oleksid sel juhul Vene Korgliiga turniiritabeli alumises osas (c) Valeri Ovtsinnikov

Kes soovib lugeda seda intervjuut klikki:

http://www.loko.nnov.ru/team/borman/iv/2002032702.htm

Selle aadressi jargi on “Bormani” personaalne lehekulg:
http://www.loko.nnov.ru/team/borman/

NikWarshawsky
14.04.03, 01:18
Teen parandust mu eelmisesse topikusse-Valeri Ovtsinnikov andis oma intervjuut uhe aasta varem- 27.03.2002

Pasi Rautiainen utles Eesti jalgpalli tasemest:
-Eesti jalgpall on kindlalt euroopast jalgpallist maha jaab ja annab soome jalgpalli jarele (c) Pasi intervjuu Indrek Petersoole oli publitseeritud Eesti Jalgpallikirjas 2002.

eston maravilha
14.04.03, 01:52
theres this very useful button titled \"muuda\"

Raix
14.04.03, 11:13
Originally posted by tsaka08
jah ega maaiulmas preagast on jalgpalliga päris paljudklubid miinustes ja rahalistes probleemides ma arvan et serie b saax kobiA hakkama

ehk keegi hea inimene tõlgiks selle lause ära?! kohe üldse ei saa pihta, et kus on siin point.. :prill3:

mcnamara
14.04.03, 11:40
Originally posted by Raix

Originally posted by tsaka08

ehk keegi hea inimene tõlgiks selle lause ära?! kohe üldse ei saa pihta, et kus on siin point.. :prill3:

Kusjuures foorumisse antud andmete järgi on ülalviidatud tegelane 16-aastane! Võib see olla tõsi? Eesti riigi haridussüsteem on kuidagi väga puudulikuks jäänud...

17
27.04.03, 01:17
hmm kui nyyd vaatama hakata siis jh kuskil inglise kolmas division vbl teine floral ja levadial teine tvmk-l kolmas:D

olywer
29.05.03, 22:37
Ma arvan ka et Inglismaa 3 divisioni. Aga võibolla mõnel heal juhul ka 2 divisioni, muidugi sobiks ka võibolla Hollandi liiga teine division.Hispaanias ei annaks üldse mingit kohta võibolla ainult amatööride seas. Belgia liigas oleks 2 division.

Silver
30.05.03, 20:13
Ise kaldun arvama, et kui moodustada Eesti Meistriliigas pallivatest klubidest klubidekoondis, siis oleks võimalus vabalt pallida näiteks Hollandi Meistriliigas ning sinna kuhugi keskmike hulka tulla. :) Lihtsalt ma ei arva, et Eesti tase on nii nõrk nagu paistab, sest palju on Meistriliigas pallivaid mängijaid, kes koondises on ning vaadates koondist, siis on suudetud mitmetele väga tugevalte koondistele vastu astuda. Sellest ka minu arvamus.

marabella666
31.05.03, 00:38
ma kujutan ette, et selline meeskond jääks Hollandis 15ndaks

ethan
31.05.03, 00:54
Originally posted by FCOperBK

ma kujutan ette, et selline meeskond jääks Hollandis 15ndaks

pigem 14-ndaks.

Ian
31.05.03, 10:28
Muidugi ei tasu ka unustada, et üka asi on klubijalgpall, hoopis teine asi aga riikidevaheline jalgpall. Kui Hollandis on näiteks pika ajaloo ja traditsioonidega meeskonnad, kellel on hulganisti kogemust, siis mis on meil neile vastu panna? Esialgu asetaks Eesti nn\"dreamteami\" näiteks Norra meistriliigasse, et näha mis tasemel me üldse võistelda võime.

-Eemeez-*
31.05.03, 13:13
Üks asi on juba see, mis mulje jääb mängust. Kui 22 meest mudasel väljakul 15 fänni ees palli taga ajavad või sama tasemega mehed kaunil väljakul 15 000 pealtvaataja ees pallivad .... vahe tuleb sisse ja pratamatult tundub viimaste tase kõrgem. Usun, et meistriliiga tipus olevad võistkonnad ( flora, tvmk, maardu ..... narva) saaksid inglise 2\'s ka hakkama. Teistest meistriliiga võistkondadest pole ma sotti saanud ...

Kui mõelda, et inglise 1\'e on see tase, kuhu viletsamad premier legauest kukuvad .. ja parimad sinna lähevad .. siis kardan, et seal saaksid meie omad peksa. Kui madalmaade liigade tasemest rääkida, siis neil on mõned tugevad klubid .. aga ülejäänud kipuvad suht nõrgaks jääma. Seal võiks meistriliiga parimad ka 1 divisjonist ( 1 aste madalamal) mängida.

duff_K
01.06.03, 11:41
ma kaldun ikka rohkem arvama et inglise 3 liiga oleks paras tase(florale levadiale, tvmk-le) kuna lihtsalt 2 divaris nad ei suudaks 44 mäng hooajal nii kõrgel tasemel mängida...kuigi jalgpall on selline tore mäng et kõike võib juhtuda.:D

Pätu
01.06.03, 12:10
See kuidas nad esinevad oleneb ka treeneritest, kui keegi nad kenasti äa organiseeriks võiksid nad seal II-s hakkama ju saada, aga kui sellist meest ei ole, sisi eriti midagi head ei ole, sest tehniliselt ja kiiruseliselt jäävad meie Mesitriliiga mehed kõvasti alla paljudeel.

Silver
01.06.03, 15:00
Originally posted by Pätu

See kuidas nad esinevad oleneb ka treeneritest, kui keegi nad kenasti äa organiseeriks võiksid nad seal II-s hakkama ju saada, aga kui sellist meest ei ole, sisi eriti midagi head ei ole, sest tehniliselt ja kiiruseliselt jäävad meie Mesitriliiga mehed kõvasti alla paljudeel. pätu, aga miks mitte sina :D Soccerneti võtsid juba käsile ja lammutasite tiigreid 6-0 esimeses sinu juhitud mängus, kui ma ei eksi. Noortreener tõuseb tippu :P

17
01.06.03, 23:26
sss

Silver
01.06.03, 23:27
Originally posted by kaamel

mida sa siit paugud siin? ei tea asjad mitte konnigi kao koju Rookie proovis ka sõna sekka öelda. Enne mõtle, siis postita ;)

Pätu
02.06.03, 14:37
Mõtlemiseks on aju vaja ;)

priity
02.06.03, 18:39
vaadates, et Aalborg on mitte just kõige viletsama meeskonnaga Taani meistriliigast väljalangemise ohus, siis ei näe Eestis ühtegi tiimi, mis isegi sel tasemel suudaks vastu panna.